О бюджете города Усть-Каменогорска на 2023-2025 годы
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 26 декабря 2022 года № 32/2-VII
Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 110 637 571,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 55 395 448,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 421 349,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 138 898,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48 681 875,7 тысяч тенге;
2) затраты – 114 696 874,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -338 190,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 338 190,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 551 413,4 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 572 074,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 20 660,6 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 272 525,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 272 525,0 тысяч тенге;
поступление займов – 8 093 425,0 тысяч тенге;
погашение займов – 5 955 791,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 134 891,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 17.11.2023 № 12/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в бюджете города Усть-Каменогорска на 2023 год бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджет города Усть-Каменогорска – 0 тысяч тенге. Объем бюджетных изъятий из бюджета города Усть-Каменогорска в областной бюджет – 0 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Усть-Каменогорска на 2023 год в сумме 1 058 366,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 17.11.2023 № 12/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).

Өскемен қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 32/2-VII шешімі
Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған қаланың бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес тиісінше, соның ішінде 2023 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 110 637 571,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 55 395 448,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 421 349,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 138 898,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 48 681 875,7 мың теңге;
2) шығындар – 114 696 874,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -338 190,9 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 338 190,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 551 413,4 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 572 074,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 20 660,6 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 272 525,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 272 525,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 8 093 425,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 955 791,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 134 891,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 17.11.2023 № 12/2-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Өскемен қаласының 2023 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен, Өскемен қаласының бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар – 0 мың теңге. Өскемен қаласының бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік қайтарып алулардың көлемі – 0 мың теңге екендігі ескерілсін.
3. Өскемен қаласының 2023 жылға арналған жергілікті атқарушы органының резерві 1 058 366,6 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 17.11.2023 № 12/2-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

4. Принять к исполнению нормативы распределения доходов на 2023 год, в том числе:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 100 %;

4. 2023 жылға арналған кірістерді бөлу нормативтері атқарылуға алынсын, соның ішінде:
1) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 100 %;

2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 22,8 %;
3) социальный налог – 21,6 %.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.10.2023 № 10/3-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Усть-Каменогорского городского маслихата А. Светаш
Приложение 1 к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата

2) төлем көзінен салынатын, кірістерден ұсталатын жеке табыс салығы – 22,8 %;
3) әлеуметтік салық – 21,6 %.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 19.10.2023 № 10/3-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қалалық мәслихатының хатшысы А. Светаш
Өскемен қалалық мәслихатының

1 588 222,5
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
273 894,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
270 003,9
003
Капитальные расходы государственного органа
3 891,0
02
Оборона
93 823,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
93 823,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
93 823,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
154 125,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
115 483,2
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
115 483,2
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
38 642,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
38 447,6
003
Капитальные расходы государственного органа
194,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 587 773,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 378 084,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
161 300,1
002
Программа занятости
773 351,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 524,1
005
Государственная адресная социальная помощь
321 153,0
006
Оказание жилищной помощи
5 034,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
493 699,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
27 108,3
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7 331,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
158 556,5
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
780 777,3
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

1 588 222,5
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
273 894,9
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
270 003,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 891,0
02
Қорғаныс
93 823,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
93 823,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
93 823,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
154 125,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
115 483,2
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
115 483,2
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
38 642,2
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 447,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
194,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 587 773,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 378 084,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
161 300,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
773 351,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 524,1
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
321 153,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 034,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
493 699,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
27 108,3
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7 331,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
158 556,5
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
780 777,3
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету