О внесении изменений в решение Целиноградского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 198/37-7 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 27 ноября 2023 года № 79/12-8
Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Целиноградского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 198/37-7 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 177105) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 627 385,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 915 721,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 559 320,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29 384,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 39 122 958,4 тысяч тенге;
2) затраты – 43 758 561,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -17 503,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 165 600,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 183 103,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -113 672,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 113 672,9 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов –158 580,5 тысяч тенге;
погашение займов – 1 725 944,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 681 037,1 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Целиноградского
районного маслихата
Л.Конарбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Целиноградского района
Б.Оспанбеков
27 ноября 2023 года
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
Целиноградского района"
Б.Куликенов
27 ноября 2023 года
Приложение 1 к решению
Целиноградского районного маслихата
от 27 ноября 2023 года

Целиноград аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 198/37-7 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 қарашадағы № 79/12-8 шешімі
Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Целиноград аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 198/37-7 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 177105 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 627 385,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 915 721,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 559 320,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 29 384,6 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 39 122 958,4 мың теңге;
2) шығындар – 43 758 561,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -17 503,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 165 600,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 183 103,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -113 672,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 113 672,9 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімдері – 158 580,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 725 944,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 681 037,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық мәслихатының төрағасы Л.Конарбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Целиноград ауданының әкімі Б.Оспанбеков
2023 жылғы 27 қараша
"Целиноград ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
Б.Куликенов
2023 жылғы 27 қараша
Целиноград аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 27 қарашадағы

14 585,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
40 504,0
021
Капитальные расходы государственного органа
2 786,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
36 293,9
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
36 433,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
66 861,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
27 012,1
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 802 032,4
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5 482 578,1
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 430 077,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
913 860,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
3 034 161,3
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
104 479,8
496
Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства района (города областного значения)
2 319 454,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства и жилищного фонда
40 764,9
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
18 436,8
025
Освещение улиц в населенных пунктах
989 655,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
276 872,2
030
Обеспечение санитарии населенных пунктов
13 422,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
10 000,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
143 000,0
035
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
88 992,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
0,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
738 311,4
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
843 796,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
107 895,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
52 260,4
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы

14 585,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
40 504,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 786,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
36 293,9
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
36 433,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
66 861,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
27 012,1
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
7 802 032,4
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 482 578,1
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 430 077,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және ( немесе) жайластыру
913 860,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
3 034 161,3
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
104 479,8
496
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі
2 319 454,3
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық және үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
40 764,9
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
18 436,8
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
989 655,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
276 872,2
030
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
13 422,0
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
10 000,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
143 000,0
035
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
88 992,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
0,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
738 311,4
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
843 796,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
107 895,4
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 260,4
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер

от 26 декабря 2022 года
№ 198/37-7
Целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан на 2023 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего, в том числе:
15 439 543,0
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
15 401 143,0
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
157 244,0
на развитие газотранспортной системы
4 346 509,0
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 180 608,0
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
6 890 849,0
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 825 933,0
Целевые текущие трансферты, в том числе:
38 400,0
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда
38 400,0

2022 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 198/37-7 шешіміне
6-қосымша
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2023 жылға арналған нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың тенге
1
2
Барлығы, оның ішінде:
15 439 543,0
Нысаналы даму трансферттер, соның ішінде:
15 401 143,0
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға
157 244,0
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
4 346 509,0
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
2 180 608,0
қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
6 890 849,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 825 933,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
38 400,0
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға
38 400,0