О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 22 декабря 2022 года № 220 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 25 сентября 2023 года № 82. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе "Об утверждении бюджета города Актобе на 2023 – 2025 годы" от 22 декабря 2022 года № 220 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 175938) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Актобе на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 112 240 443,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 76 331 576,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 509 569 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 781 938 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 617 360 тысяч тенге;
2) затраты – 133 375 438,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 354 557 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 44 615 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 399 172 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 20 780 438 тысяч тенге;

Ақтөбе қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 220 "2023-2025 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2023 жылғы 25 қыркүйектегі № 82 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 220 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 175938 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2023 - 2025 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 112 240 443,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 76 331 576,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 509 569 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 781 938 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 617 360 мың теңге;
2) шығындар – 133 375 438,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 354 557 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 44 615 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 399 172 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 20 780 438 мың теңге;

499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
75 378,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
75 378,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
11 811 922,1
1
Социальное обеспечение
1 709 420
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 709 420
005
Государственная адресная социальная помощь
1 709 420
2
Социальная помощь
8 809 190,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
8 454 190,2
002
Программа занятости
544 218
006
Оказание жилищной помощи
1 151
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 103 159,1
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
227 908,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
489 260,8
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
3 978 121,3
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
110 371,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
355 000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
355 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и
социального обеспечения
1 293 311,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 293 311,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
223 241,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
34 815,2
021
Капитальные расходы государственного органа
9 157,6
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
130 522,9
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
288 208
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
75 378,8
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 378,8
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
11 811 922,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 709 420
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 709 420
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 709 420
2
Әлеуметтік көмек
8 809 190,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
8 454 190,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
544 218
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 151
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
3 103 159,1
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
227 908,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
489 260,8
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
3 978 121,3
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
110 371,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
355 000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
355 000
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 293 311,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 293 311,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
223 241,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
34 815,2
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 157,6
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
130 522,9
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
288 208
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 344 206
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
3 344 206
8
Используемые остатки бюджетных средств
16 590 029
01
Остатки бюджетных средств
16 590 029
1
Свободные остатки бюджетных средств
16 590 029
Приложение 2 к решению
маслихата города Актобе
от 25 сентября 2023 года № 82
Приложение 4 к решению
маслихата города Актобе
от 22 декабря 2022 года № 220
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2023 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
17 006 699
Целевые текущие трансферты
2 382 063
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
10 863
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
10 863
Отдел строительства района (города областного значения)
2 371 200
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 371 200
Целевые трансферты на развитие
14 624 636
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
12 245 848
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7 631 903
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
4 613 945
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 378 788
Развитие транспортной инфраструктуры
2 378 788
Приложение 3 к решению
маслихата города Актобе
от 25 сентября 2023 года № 82
Приложение 5 к решению
маслихата города Актобе
от 22 декабря 2022 года № 220
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2023 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
22 145 276
Целевые текущие трансферты
7 652 847
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 462 235
Программа занятости
544 218
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 344 206
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
3 344 206
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
16 590 029
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
16 590 029
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
16 590 029
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2023 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 82 шешіміне 2 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2022 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 220 шешіміне 4 қосымша
2023 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
17 006 699
Ағымдағы нысаналы трансферттер
2 382 063
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
10 863
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
10 863
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 371 200
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 371 200
Нысаналы даму трансферттері
14 624 636
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
12 245 848
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
7 631 903
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
4 613 945
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 378 788
Көлік инфрақұрылымын дамыту
2 378 788
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2023 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 82 шешіміне 3 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2022 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 220 шешіміне 5 қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
22 145 276
Ағымдағы нысаналы трансферттер
7 652 847
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 462 235
Жұмыспен қамту бағдарламасы
544 218
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

1 543 149
Государственная адресная социальная помощь
1 241 445
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
133 423
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 190 612
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
4 155 997
Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
34 615
Целевые трансферты на развитие
14 492 429
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
12 608 101
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8 393 381
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 062 593
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 296 853
Развитие объектов спорта
855 274
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 884 328
Развитие транспортной инфраструктуры
884 328
Развитие коммунального хозяйства
1 000 000

1 543 149
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 241 445
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
133 423
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 190 612
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
4 155 997
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
34 615
Нысаналы даму трансферттері
14 492 429
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
12 608 101
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8 393 381
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 062 593
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 296 853
Cпорт объектілерін дамыту
855 274
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 884 328
Көлік инфрақұрылымын дамыту
884 328
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1 000 000