О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 22 декабря 2022 года № 220 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 27 октября 2023 года № 96. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе "Об утверждении бюджета города Актобе на 2023 – 2025 годы" от 22 декабря 2022 года № 220 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Актобе на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 119 153 455,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 85 831 125,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 797 822 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 781 938 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28 742 570 тысяч тенге;
2) затраты – 134 798 836,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 135 595 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 263 577 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 399 172 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 15 509 786 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 15 509 786 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 7 753 577 тысяч тенге;

Ақтөбе қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 220 "2023-2025 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 қазандағы № 96 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 220 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2023 - 2025 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 119 153 455,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 85 831 125,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 797 822 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 781 938 мың теңге;
трансферттер түсімі – 28 742 570 мың теңге;
2) шығындар – 134 798 836,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 135 595 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 263 577 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 399 172 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 15 509 786 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 15 509 786 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсiмi – 7 753 577 мың теңге;

499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
75 378,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
75 378,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
11 824 565,6
1
Социальное обеспечение
1 629 420
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 629 420
005
Государственная адресная социальная помощь
1 629 420
2
Социальная помощь
8 879 857,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
8 524 857,2
002
Программа занятости
544 186
006
Оказание жилищной помощи
1 151
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 103 159,1
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
227 908,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
489 260,8
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
4 048 820,3
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
110 371,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
355 000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
355 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и
социального обеспечения
1 315 288,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 315 288,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
231 846,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
34 815,2
021
Капитальные расходы государственного органа
9 157,6
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
130 777,9
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
288 208
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
75 378,8
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 378,8
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
11 824 565,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 629 420
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 629 420
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 629 420
2
Әлеуметтік көмек
8 879 857,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
8 524 857,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
544 186
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 151
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
3 103 159,1
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
227 908,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
489 260,8
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
4 048 820,3
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
110 371,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
355 000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
355 000
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 315 288,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 315 288,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
231 846,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
34 815,2
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 157,6
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
130 777,9
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
288 208
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
8 833 820
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
8 833 820
8
Используемые остатки бюджетных средств
16 590 029
01
Остатки бюджетных средств
16 590 029
1
Свободные остатки бюджетных средств
16 590 029
Приложение 2 к решению
маслихата города Актобе
от 27 октября 2023 года № 96
Приложение 4 к решению
маслихата города Актобе
от 22 декабря 2022 года № 220
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2023 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
16 555 499
Целевые текущие трансферты
1 930 863
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
10 863
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
10 863
Отдел строительства района (города областного значения)
1 920 000
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 920 000
Целевые трансферты на развитие
14 624 636
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
12 245 848
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7 631 903
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
4 613 945
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 378 788
Развитие транспортной инфраструктуры
2 378 788
Приложение 3 к решению
маслихата города Актобе
от 27 октября 2023 года № 96
Приложение 5 к решению
маслихата города Актобе
от 22 декабря 2022 года № 220
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2023 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
19 940 648
Целевые текущие трансферты
7 182 247
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 455 442
Программа занятости
544 186
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
8 833 820
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
8 833 820
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
16 590 029
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
16 590 029
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
16 590 029
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2023 жылғы 27 қазандағы
№ 96 шешіміне 2 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2022 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 220 шешіміне 4 қосымша
2023 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
16 555 499
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 930 863
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
10 863
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
10 863
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 920 000
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 920 000
Нысаналы даму трансферттері
14 624 636
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
12 245 848
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
7 631 903
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
4 613 945
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 378 788
Көлік инфрақұрылымын дамыту
2 378 788
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2023 жылғы 27 қазандағы
№ 96 шешіміне 3 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2022 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 220 шешіміне 5 қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
19 940 648
Ағымдағы нысаналы трансферттер
7 182 247
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 455 442
Жұмыспен қамту бағдарламасы
544 186
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

1 613 848
Государственная адресная социальная помощь
1 161 445
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
135 963
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 726 805
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
3 473 228
Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
253 577
Целевые трансферты на развитие
12 758 401
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
11 325 767
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8 393 381
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 257 381
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
819 731
Развитие объектов спорта
855 274
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 432 634
Развитие транспортной инфраструктуры
432 634
Развитие коммунального хозяйства
1 000 000

1 613 848
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 161 445
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
135 963
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 726 805
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
3 473 228
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
253 577
Нысаналы даму трансферттері
12 758 401
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
11 325 767
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8 393 381
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 257 381
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
819 731
Cпорт объектілерін дамыту
855 274
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 432 634
Көлік инфрақұрылымын дамыту
432 634
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1 000 000