Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление туризма, внешних связей и креативной индустрии города Шымкент"
Постановление акимата города Шымкент от 9 января 2023 года № 22
В соответствии со статьями 37, 39 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3) пункта 3 статьи 35-1 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", Решение маслихата города Шымкент от 30 марта 2022 года № 14/128-VII "О внесении изменения в решение маслихата города Шымкент от 22 июня 2018 года 31/252-6с "О схеме управления города Шымкент" и Типовым положением о государственном органе утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590, акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение о государственном учреждении "Управление туризма, внешних связей и креативной индустрии города Шымкент" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. В установленном законодательством Республики Казахстан порядке государственному учреждению "Управление туризма, внешних связей и креативной индустрии города Шымкент" принять все необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Шымкент А. Саттыбаева.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент М. Айтенов
Приложение
К постановлению
акимата города Шымкент
от " " марта 2022 года №
Положение о государственном учреждении "Управление туризма, внешних связей и креативной индустрии города Шымкент"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление туризма, внешних связей и креативной индустрии города Шымкент" (далее – Управление) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в реализации государственной политики в сфере религии на территории города Шымкент.
2. Управление не имеет ведомства.
3. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет символы и знаки отличия, печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

"Шымкент қаласының туризм, сыртқы байланыстар және креативті индустрия басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 9 қаңтардағы № 22 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37, 39-баптарына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 35-1-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына, "Шымкент қаласының басқару схемасы туралы" 2018 жылғы 22 маусымдағы № 31/252-6с Шымкент қаласы мәслихатының шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Шымкент қаласының маслихатының 2022 жылғы 30 наурыздағы № 14/128-VII шешіміне және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік орган туралы үлгілік ережеге сәйкес, Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Шымкент қаласының туризм, сыртқы байланыстар және креативті индустрия басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Шымкент қаласының туризм, сыртқы байланыстар және креативті индустрия басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте осы қаулыдан туындайтын барлық шараларды атқарсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің орынбасары А.Саттыбаев жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі М. Әйтенов
Шымкент қаласы әкімдігінің
2022 жылғы " " наурыздағы
№ қаулысына
қосымша
"Шымкент қаласының туризм, сыртқы байланыстар және креативті индустрия басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1 тарау. Жалпы ережелер
1. "Шымкент қаласының туризм, сыртқы байланыстар және креативті индустрия басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма) туризм қызметі саласындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Басқарманың ведомствалары жоқ.
3. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Басқарма ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлері және атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.

5. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Государственное учреждение "Управление туризма, внешних связей и креативтной индустрии города Шымкент" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности "Управление туризма, внешних связей и креативной индустрии города Шымкент" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, город Шымкент, жилой массив Нурсат, проспект "Nursultan Nazarbaev", здание 10, индекс 160024.
10. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
11. Финансирование деятельности Управления осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Управлению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Управления.
Если Управлению законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи: реализация государственной политики и осуществление координаций в области туристской деятельности на территории города Шымкент;
14. Полномочия:
1) права:
осуществляет координацию и контроль по вопросам, входящим в компетенцию Управления;
вносит предложения по развитию сферы туризма;
в установленном порядке участвует в республиканских, международных и других туристских мероприятиях;
проводит переговоры и заключает соглашения с международными организациями и иностранными юридическими лицами по вопросам относящиеся к компетенции Управления;
участвует в разработке проектов решений и распоряжений акима, постановлений акимата города Шымкент и плана мероприятий по развитию туристской отрасли города Шымкент.
2) обязанности:
создание благоприятных условий для развития туристской деятельности и оказание содействия в создании качественной туристской инфраструктуры;
развитие межрегиональных, интеграционных взаимовыгодных отношений в сфере туризма с регионами республики, странами ближнего и дальнего зарубежья.

5. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
6. Басқарма Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген жағдайда ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Шымкент қаласының туризм, сыртқы байланыстар және креативті индустрия басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Шымкент қаласының туризм, сыртқы байланыстар және креативті индустрия басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Шымкент қаласы, Қаратау ауданы, Нұрсәт тұрғын үй алабы, "Nursultan Nazarbaev" даңғылы, 10 ғимарат, индекс 160023.
10. Осы Ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
11. Басқарманың қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Басқармаға кәсіпкерлік субъектілерімен Басқарманың өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қарым-қатынас жасауға тыйым салынады.
Егер Басқармаға заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. тарау. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
13. Мақсаты: Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзіреті шегінде Шымкент қаласында туристік қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және үйлестіруды жүзеге асыру.
14. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
Басқарманың құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша үйлестiру мен бақылауды жүзеге асыруға;
туризм саласын дамыту бойынша ұсыныстар енгізеді;
белгіленген тәртіпте республикалық, халықаралық және басқада туристік іс-шараларға қатысады;
Басқарма құзіретіне жататын мәселелері бойынша халықаралық ұйымдар және шетелдік заңды тұлғалармен келіссөздер жүргізеді және келісімдер жасайды;
Шымкент қаласының туристік саласын дамыту бойынша қала әкімінің шешімдерінің, өкімдерінің, Шымкент қаласы әкімдігінің қаулы жобаларының және іс-шараларының жоспарын дайындауға қатысады.
2) Міндеттері:
туристік қызметтің дамуы үшін қолайлы жағдай жасау және сапалы туристік инфрақұрылымды құруға ықпал ету;
жақын және алыс шет елдермен, республиканың өңірлерімен туризм саласында өзара тиімді өңіраралық, интеграциядық қарым-қатынасты дамыту;

15. Функции:
1) реализует государственную политику и осуществляет координацию в области туристской деятельности на территории города Шымкент;
2) анализирует рынок туристских услуг и представляет в уполномоченный орган необходимые сведения о развитии туризма на территории города Шымкент;
3) разрабатывает и внедряет меры по защите городских туристских ресурсов;
4) координирует деятельность по планированию и строительству объектов туристской индустрии на территории города Шымкент;
5) оказывает содействие в деятельности детских и молодежных лагерей, объединений туристов;
6) оказывает субъектам туристской деятельности методическую и консультативную помощь в вопросах, связанных с организацией туристской деятельности;
7) развивает и поддерживает предпринимательство в области туристской деятельности как меру увеличения занятости населения;
8) предоставляет туристскую информацию, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность;
9) учреждает туристский информационный центр;
10) осуществляет лицензирование туроператорской деятельности;
11) организует профессиональную подготовку гида;
12) утверждает по согласованию с уполномоченным органом план мероприятий по развитию туристской отрасли;
13) ведет государственный реестр туристских маршрутов и троп;
14) создает инфраструктуру туризма на территории соответствующей административно-территориальной единицы, принимает меры по строительству и развитию объектов, способных удовлетворить потребности туриста;
15) создает условия для субъектов туристской деятельности в развитии туризма;
16) финансирует туристские информационные центры путем прямого заключения договора в рамках реализации совместной деятельности в сфере туризма;
17) возмещает часть затрат субъектов предпринимательства при строительстве, реконструкции объектов туристской деятельности;
18) утверждает перечни санитарно-гигиенических узлов, по которым возмещается часть затрат при их содержании, по согласованию с уполномоченным органом;
19) осуществляет меры по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию подъездных автомобильных дорог областного и районного значения до мест размещения туристов, находящихся вне населенных пунктов;
20) возмещает часть затрат субъектов предпринимательства по строительству объектов придорожного сервиса;
21) субсидирует часть затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов;
22) возмещает часть затрат по приобретению автомобильных транспортных средств вместимостью более восьми мест для сидения, исключая место водителя, субъектам предпринимательства, осуществляющим туристскую деятельность;

15. Функциялары:
1) Шымкент қаласы аумағында туристік қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және үйлестіруді жүзеге асыру;
2) туристік қызметтер көрсету нарығына талдау жасау және Шымкент қаласында туризмнің дамуы туралы қажетті мәліметтерді уәкілетті органға табыс ету;
3) Шымкент қаласында туристік ресурстарды қорғау жөніндегі шараларды әзірлеу және енгізу;
4) Шымкент қаласы аумағында туристік индустрия объектілерін жоспарлау және салу жөніндегі қызметті үйлестіру;
5) балалар мен жастар лагерьлерінің, туристер бірлестіктерінің қызметіне жәрдем көрсету;
6) туристік қызмет субъектілеріне туристік қызметті ұйымдастыруға байланысты мәселелерде әдістемелік және консультациялық көмек көрсету;
7) халықты жұмыспен қамтуды ұлғайту шарасы ретінде туристік қызмет саласындағы кәсіпкерлікті дамыту және қолдау;
8) туристік ақпаратты, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері мен туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпаратты беру;
9) туристік ақпарат орталығын құру;
10) туроператорлық қызметті лицензиялауды жүзеге асыру;
11) гидті кәсіптік даярлауды ұйымдастыру;
12) уәкілетті органмен келісу бойынша туристік саланы дамыту жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту;
13) туристік маршруттар мен соқпақтардың мемлекеттік тізілімін жүргізу;
14) Шымкент қаласы аумағында туризм инфрақұрылымын құру, туристің қажеттіліктерін қанағаттандыра алатын объектілерді салу мен дамыту бойынша шаралар қабылдау;
15) туризмді дамытуда туристік қызмет субъектілері үшін жағдайлар жасау;
16) туризм саласындағы бірлескен қызметті іске асыру шеңберінде тікелей шарт жасасу арқылы туристік ақпараттық орталықтарды қаржыландыру;
17) туристік қызмет объектілерін салу, реконструкциялау кезінде кәсіпкерлік субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу;
18) уәкілетті органмен келісу бойынша күтіп-ұсталуы кезіндегі шығындардың бір бөлігі өтелетін санитариялық-гигиеналық тораптардың тізбелерін бекіту;
19) елді мекендерден тыс жердегі туристерді орналастыру орындарына дейін қалалық және аудандық маңызы бар кірме автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау жөніндегі шараларды жүзеге асыру;
20) кәсіпкерлік субъектілерінің жол бойындағы сервис объектілерін салу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу;
21) кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау;
22) туристік қызметті жүзеге асыратын кәсіпкерлік субъектілеріне сыйымдылығы жүргiзушiнiң орнын қоспағанда, сегiзден астам отыратын орны бар автомобиль көлік құралдарын сатып алу бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу;

23) организация проведения туристификации приоритетных туристских объектов и территорий города, в том числе, обеспечение разработки мастер-планов соответствующих объектов и территорий;
24) разработка и внедрение мер по защите городских туристских ресурсов;
25) проведение инвентаризации существующих и формирование новых туристских объектов, создание и обновление электронной базы объектов;
26) проведение работы по внедрению новых цифровых технологий в отрасль туризма;
27) в целях повышения туристской привлекательности города установка информационных киосков, инфраструктурных объектов, инсталляций, сооружений и т.п.;
28) организация проведения различных специализированных туристских мероприятий (фестивали, форумы, выставки, воркшопы, слеты, круглые столы и т.п.);
29) организация своевременного, качественного исполнения нормативных правовых актов, приказов и поручений вышестоящих органов, находящихся на контроле в сфере внешних связей;
30) планирование и реализация мероприятий, направленных на развитие сотрудничества с международными и зарубежными организациями;
31) внесение предложений в целях дальнейшего развития международных отношений;
32) подготовка и проведение деловых встреч и протокольных мероприятий с руководством акимата города с представителями дипломатического корпуса, официальных иностранных делегаций, иностранных юридических и физических лиц;
33) составление плана заграничных командировок, рабочих поездок и иных международных мероприятий с участием акима города;
34) разработка программы заграничных командировок, рабочих поездок и иных международных мероприятий с участием акима города;
35) контроль протокольно-организационных мероприятий, формирование состава делегации города, контроль и организация подготовительной работы аналитических и презентационных материалов;
36) подготовка и контроль полного пакета информационных документов и стратегических анализов, необходимых для встреч в акимате города Шымкент с иностранной делегацией, главами дипломатического корпуса, представителями международных организаций;
37) организация, проведение и участие в форумах, выставках, совещаниях и семинарах, "круглых столах" по вопросам внешних связей;
38) заключение проектов двусторонних соглашений, протоколов и меморандумов о сотрудничестве по установлению взаимного сотрудничества со странами ближнего и дальнего зарубежья;
39) развитие и укрепление пограничного сотрудничества, межрегиональных и интеграционных связей региона со странами ближнего и дальнего зарубежья;
40) Контроль за исполнением постановлений акимата, решений и распоряжений акима города по вопросам внешних связей;

23) қала аумағының және басымды туристік нысандардың туристификация жүргізуін ұйымдастыру, оның ішінде, тиісті аумақ пен нысандардың мастер-жоспарларының әзірлеуін қамтамасыз ету;
24) туристік ресурстарды қорғау жөніндегі шараларды әзірлеу және енгізу;
25) туризм объектілеріне түгендеуді жүргізу және жаңа туристік нысанды қалыптастыру, электрондық деректер базасын құру және жаңарту;
26) туризм саласына жаңа цифрлық технологияларды енгізу жөніндегі жұмысты жүзеге асыру;
27) қаланың туристік тартымдылығын арттыру мақсатында ақпараттық дүңгіршек, инфрақұрылымдық нысандар, инсталляциялар, құрылыстар және тағы басқа орнату;
28) мамандандырылған түрлі туристік іс-шаралырын (фестивальдар, форумдар, көрмелер және тағы басқа) өтуін ұйымдастыру;
29) сыртқы байланыс саласы бойынша бақылауда тұрған жоғары органдардан келген нормативтік-құқықтық актілердің, бұйрықтар мен тапсырмалардың уақтылы, сапалы орындалуын ұйымдастыру;
30) халықаралық және шетелдік ұйымдармен ынтымақтастықты дамытуға бағытталған іс-шараларды жоспарлау және іске асыру;
31) халықаралық қатынастарды ары қарай дамыту мақсатында ұсыныстар енгізу;
32) дипломатиялық корпустың, ресми шетелдік делегациялардың, шетелдік заңды және жеке тұлғалардың өкілдерінің қала әкімдігінің басшылығымен өтетін іскерлік кездесулер және хаттамалық іс-шараларды дайындау, ұйымдастырып өткізу;
33) қала әкімінің қатысуымен өткізілетін шетелдік іссапарларды, жұмыс сапарларын және өзге де халықаралық іс-шаралар жоспарын жасау;
34) қала әкімінің қатысуымен өткізілетін шетелдік іссапарларды, жұмыс сапарларын және өзге де халықаралық іс-шаралардың бағдарламасын әзірлеу;
35) хаттамалық-ұйымдастыру шараларын қадағалау, қала делегациясының құрамын қалыптастыру, талдамалық және презентациялық материалдардың дайындық жұмысын қадағалау және ұйымдастыру;
36) Шымкент қаласы әкімдігінде шетелдік делегациямен, дипломатиялық корпустың басшыларымен, халықаралық ұйымдар өкілдерімен өтетін кездесулерге қажетті ақпараттық құжаттар мен стратегиялық талдаулардың толық пакетін дайындау және қадағалау;
37) сыртқы байланыстар мәселелері бойынша форумдар, көрмелер, кеңестер және семинарлар, "дөңгелек үстелдер" ұйымдастыру, өткізу және қатысу;
38) жақын және алыс шетелдермен өзара ынтымақтастық орнату бойынша екіжақты келісімдер, хаттамалар мен ынтымақтастық меморандум жобаларын жасау;
39) шекаралық ынтымақтастықты, жақын және алыс шетелдермен аймақтың аймақаралық және интеграциялық байланыстарды дамыту және нығайту;
40) сыртқы байланыстар мәселелері бойынша әкімдік қаулыларының, қала әкімі шешімдері мен өкімдерінің орындалуын қадағалау;

41) контроль за подготовкой к двусторонним встречам, совещаниям, видеоконференциям и другим мероприятиям (проведение проверки работы микрофонных, световых, звуковых, технических устройств);
42) контроль за своевременным представлением протокольно-организационных документов (программа, повестка дня, список, порядок заседаний и другие);
43) проверка соответствия запланированных посещаемых объектов акимата города протокольным требованиям, выдача предписаний на устранение имеющихся несоответствий;
44) взаимодействие в пределах своей компетенции с зарубежной протокольной службой, дипломатическими представителями Республики Казахстан за рубежом, международными организациями, представителями международных организаций и общественными организациями для решения вопросов протокольно - организационной работы;
45) возмещение представительских расходов (аренда легковых автомобилей представительской категории, приобретение сувенирной продукции для иностранных представителей, услуги переводчика, обеспечение гостиницей, расходы на обеды, ужины, услуги залов ожидания аэропорта).
Глава 3. Статус, полномочия руководителя государственного органа
16. Руководство Управлением осуществляется руководителем Управления, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и осуществление им своих полномочий.
17. Руководитель Управления назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Руководитель Управления не имеет заместителей, согласно штатному расписанию.
19. Полномочия руководителя Управления:
1) организует и руководит деятельностью Управления;
2) назначает на должность и освобождает от должности работников Управления, а также руководителей и их заместителей организаций, находящихся в ведении в соответствии с действующим законодательством;
3) определяет обязанности и полномочия работников Управления, руководителей организаций, находящихся в ведении, в соответствии с действующим законодательством;
4) утверждает планы работ Управления;
5) действует от имени Управления;
6) выдает доверенности;
7) издает в пределах своей компетенции приказы, подписывает служебную документацию и дает указания, обязательные для исполнения всеми работниками Управления и руководителей организаций, находящихся в ведении;
8) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на работников Управления, руководителей организаций, находящихся в ведении в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;

41) екіжақты өтетін кездесулерге, жиналыстарға, видеоконференциялар мен басқа да іс-шараларды өткізу бойынша дайындықты қадағалау (микрофон, жарық, дыбыс, техникалық құрылғылардың жұмысына тексеру жүргізу);
42) хаттамалық-ұйымдастырушылық құжаттардың уақтылы тапсырылуын қадағалау (бағдарлама, күн тәртібі, тізім, отыру тәртібі және тағы басқа);
43) қала әкімдігінің жоспарланған баратын нысандарының хаттамалық талаптар бойынша сәйкестігін тексеру, орын алған сәйкес еместіктерді жоюға нұсқамалар беру;
44) өз құзіреті шегінде шетелдік хаттамалық қызметімен, Қазақстан Республикасының шетелдердегі дипломатиялық өкілдерімен, халықаралық ұйымдарымен, халықаралық ұйымдар өкілдерімен және қоғамдық ұйымдармен хаттамалық- ұйымдастыру жұмысының мәселесін шешу үшін өзара қарым-қатынаста болу;
45) Өкілдік шығындарды (өкілдік санаттағы жеңіл автомобильдерді жалға алу, шетелдік өкілдерге арналған кәдесый өнімдерін сатып алу, аудармашы қызметі, қонақ үймен қамтамсыз ету, түскі ас, кешкі ас шығындары, әуежай күту залдарының қызметтері) өтеу.
3-тарау. Мемлекеттік органның басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
16. Басқарманы басқаруды басшы жүзеге асырады, ол Басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
17. Басқарманың басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
18. Басқарма басшысының штаттық кестеге сәйкес орынбасарлары жоқ.
19. Басқарманың басшысының өкілеттіктері:
1) Басқарманың қызметін ұйымдастырады және басқарады;
2) қолданыстағы заңнамаларға сәйкес Басқарма қызметшілерін, сондай-ақ, қарамағындағы ұйымдардың басшыларын және олардың орынбасарларын жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады;
3) қолданыстағы заңнамаларға сәйкес Басқарма қызметшілерінің, Басқарманың қарамағындағы ұйымдардың басшыларының міндеттері мен уәкілеттіктерін анықтайды;
4) Басқарманың жұмыс жоспарларын бекітеді;
5) Басқарманың атынан әрекет етеді;
6) сенімхаттар береді;
7) өз уәкілеттігі шегінде барлық Басқарма қызметшілеріне және қарамағындағы ұйымдардың басшыларына орындауға міндетті бұйрықтар шығарады, қызметтік құжаттарға қол қояды және нұсқаулар береді;
8) Басқарма қызметшілеріне, қарамағындағы ұйымдардың басшыларына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сыйақы шараларын белгілейді және тәртіптік жаза қолдана алады;

9) утверждает внутренний трудовой распорядок государственного учреждения;
10) осуществляет контроль за соблюдением Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" в Управлении;
11) осуществляет личный прием граждан;
12) несет персональную ответственность за исполнение антикоррупционного законодательства;
13) утверждает план финансирования подведомственных организаций Управления;
14) осуществляет полномочия, предусмотренные законодательными актами Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество государственного органа
20. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к коммунальной собственности.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного органа
23.Реорганизация и упразднение Управления осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении Управления:
Коммунальное государственное учреждение "Информационный центр "Shymkent Tourism Center" государственного учреждения "Управление туризм, внешних связей и креативной индустрии города Шымкент".

9) Басқарманың ішкі еңбек тәртібін бекітеді;
10) Басқармада "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
11) азаматтарды жеке қабылдауды жүзеге асырады;
12) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл заңнамасының орындалуына дербес жауапты болады;
13) Басқарманың қарамағындағы бағынысты мемлекеттік мекемесінің жылдық қаржылық есебін бекітеді;
14) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерде көзделген өкілеттіктерді жүзеге асырады;
Басқарманың басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4 тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
20. Басқарма заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Басқарманың мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. Басқармаға бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
22. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Басқарма өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5 тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Басқарманың қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
"Шымкент қаласының туризм, сыртқы байланыстар және креативті индустри басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Visit Shymkent" туристік ақпараттық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.