О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Семей от 20 декабря 2022 года № 37/260-VII "О бюджете города Семей на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Семей области Абай от 14 декабря 2023 года № 15/87-VIII
Маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Семей "О бюджете города Семей на 2023-2025 годы" от 20 декабря 2022 года № 37/260-VII, следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложению 1, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 87 496 659,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 45 949 020,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 383 052,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 588 504,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 576 082,7 тысяч тенге;
2) затраты – 89 505 043,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -373 089,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 5 175,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 378 264,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 635 294,6 тысяч тенге;

"Семей қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 37/260-VII шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 15/87-VIII шешімі
Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Семей қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 37/260-VII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1- қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 87 496 659,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 45 949 020,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 383 052,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 588 504,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 32 576 082,7мың теңге;
2) шығындар – 89 505 043,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -373 089,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 5 175,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 378 264,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 635 294,6 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 635 294,6 тысяч тенге:
поступление займов – 5 748 291,0 тысяч тенге;
погашение займов – 8 520 332,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 407 335,8 тысяч тенге;
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель маслихата города Семей Д. Шакаримов
Приложение к решению

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -1 635 294,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 5 748 291,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 520 332,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 407 335,8 мың теңге;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласы мәслихатының төрағасы Д. Шакаримов

3 881 381,3
002
Программа занятости
691 060,0
9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21 302,0
006
Оказание жилищной помощи
10 359,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
623 388,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
87 985,5
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
228 187,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
460 548,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
649 167,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 008 783,0
997777
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
100 600,6
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
311 725,2
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
311 725,2
99
99999
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 741 361,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 741 361,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
273 081,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 240,4
021
Капитальные расходы государственного органа
150,5
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
144 473,8
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 196 123,5
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
11 202,2
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
110 090,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
40 075 366,3
1
Жилищное хозяйство
22 704 405,9
99
467
Отдел строительства района (города областного значения)

3 881 381,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
691 060,0
004
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ауылдық жерлерде денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсету
21 302,0
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
10 359,0
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
623 388,0
010
Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
87 985,5
013
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
228 187,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
460 548,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсетудің аумақтық орталықтары
649 167,6
017
Мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнайы жүріп-тұру құралдарымен, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу, жестау тілі маманы, жеке көмекшілер қызметтерін ұсыну
1 008 783,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
100 600,6
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
311 725,2
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
311 725,2
9 99
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы өзге де қызметтер
1 741 361,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 741 361,8
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
273 081,4
011
Жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді есепке жатқызу, төлеу және жеткізу жөніндегі қызметтерге ақы төлеу
6 240,4
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
150,5
028
Зорлық-зомбылық немесе зорлық-зомбылық қаупі салдарынан қиын жағдайға тап болған Тәуекел тобындағы адамдарға көрсетілетін қызметтер
144 473,8
050
Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
1 196 123,5
067
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
11 202,2
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
110 090,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
40 075 366,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
22 704 405,9
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі