О бюджете города Талдыкорган на 2024-2026 годы
Решение маслихата города Талдыкорган области Жетісу от 27 декабря 2023 года № 14-83.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии c пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан",Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 51 877 894 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 8 831 253 тысячи тенге;
неналоговые поступления 925 707 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 12 572 453 тысячи тенге;
поступления трансфертов 29 548 481 тысяча тенге;
2) затраты 43 321 898 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 53 346 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 180 760 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 127 414 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 8 502 650 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета(-) 8 502 650 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 2 445 753 тысячи тенге;
погашение займов 12 216 690 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 268 287 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Талдыкорган области Жетісу от 30.05.2024 № 22-132 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить резерв акимата города Талдыкорган на 2024 год в сумме 207 771 тысяча тенге.

Талдықорған қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 14-83 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 51 877 894 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 8 831 253 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 925 707 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 12 572 453 мың теңге;
трансферттер түсімі 29 548 481 мың теңге;
2) шығындар 43 321 898 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 53 346 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 180 760 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 127 414 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 8 502 650 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) (-) 8 502 650 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 2 445 753 мың теңге;
қарыздарды өтеу 12 216 690 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 268 287 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 30.05.2024 № 22-132 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Талдықорған қаласы әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 207 771 мың теңге сомасында бекітілсін.

3. Предусмотреть в бюджете города на 2024 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из бюджета города в бюджеты сельских округов в сумме 263 361 тысяча тенге, в том числе:
Еркинскому сельскому округу 173 322 тысячи тенге;
Отенайскому сельскому округу 90 039 тысяч тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Талдыкорганского городского маслихата Т.Ахажан
Приложение 1 к решению Талдыкорганского городского маслихата от 27 декабря 2023 года № 14-83

3. 2024 жылға арналған қала бюджетінде қала бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 263 361 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Еркін ауылдық округіне 173 322 мың теңге;
Өтенай ауылдық округіне 90 039 мың теңге.
4. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қалалық мәслихатының төрағасы Т. Ахажан
Талдықорған қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 14-83 шешіміне 1-қосымша

5 521 220
1
Социальное обеспечение
1 683 569
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 683 569
005
Государственная адресная социальная помощь
1 683 569
2
Социальная помощь
2 956 153
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 704 153
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 769
006
Оказание жилищной помощи
6 146
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
324 912
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
17 399
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
206 120
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
223 479
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 918 328
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
252 000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
252 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
881 498
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
683 498
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
171 861
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
34 332
021
Капитальные расходы государственного органа
800
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
150 602
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
137 522
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
188 381
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)

5 521 220
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 683 569
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 683 569
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 683 569
2
Әлеуметтiк көмек
2 956 153
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 704 153
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 769
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 146
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
324 912
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
17 399
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
206 120
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
223 479
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 918 328
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
252 000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
252 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
881 498
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
683 498
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
171 861
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
34 332
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
800
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
150 602
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
137 522
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
188 381
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі