О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2024 года № 8С25-2
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Егиндыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 823 826,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 411 013,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 380,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 360 433,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1 823 826,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 33 027,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 45 218,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 191,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -33 027,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 33 027,0 тысяч тенге:
поступление займов – 45 218,0 тысяч тенге;

2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 8С25-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1-тармақшасына сәйкес Егіндікөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 823 826,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 411 013,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 380,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 360 433,0 мың теңге;
2) шығындар – 1 823 826,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 33 027,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 45 218,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 191,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -33 027,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 33 027,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 45 218,0 мың теңге;

погашение займов – 12 191,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрена из областного бюджета субвенция на 2025 год в сумме 710 276,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел и сельских округов, в сумме 137 362,0 тысячи тенге, в том числе:
село Абай

қарыздарды өтеу – 12 191,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2025 жылға 710 276,0 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауыл және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 137362,0 мың теңге сомасындағы субвенция көлемінің қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
Абай ауылы

5. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
6. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2025 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам сельских округов и сел, согласно приложению 6.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.

5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, 5-қосымшаға сәйкес.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне 6-қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттердің көзделгені ескерiлсiн.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.

7. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены суммы погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 12 191,0 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 2 000,0 тысяч тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Егиндыкольского районного маслихата К.Шинтемиров
Приложение 1 к решению
Егиндыкольского районного маслихата

7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсетуді іске асыру үшін бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеу сомалары 12 191,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
8. Жергілікті атқарушы органның 2025 жылға арналған резерві 2 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Егіндікөл аудандық мәслихатының төрағасы Қ.Шынтеміров
Егіндікөл аудандық
мәслихатының

122
Аппарат акима района (города областного значения)
207 781,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
201 614,0
003
Капитальные расходы государственного органа
6 167,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
72 929,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
47 680,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
280,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
146,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
24 823,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
439 546,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
47 778,0
003
Капитальные расходы государственного органа
646,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100 777,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
290 345,0
02
Оборона
4 844,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 844,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 271,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 418,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
155,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 000,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 000,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
144 054,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
144 054,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
39 928,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
207 781,0
01
122
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
201 614,0
01
122
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 167,0
01
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
72 929,0
13
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 680,0
01
459
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
280,0
01
459
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
146,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
24 823,0
13
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
439 546,0
13
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 778,0
13
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
646,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
100 777,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
290 345,0
02
Қорғаныс
4 844,0
02
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 844,0
02
122
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 271,0
02
122
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 418,0
02
122
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
155,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 000,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 000,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
144 054,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
144 054,0
06
451
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 928,0
06
451
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

от 24 декабря 2024 года
№ 8С25-2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
58 200,0
Целевые текущие трансферты
12 982,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
1 191,0
На выплату государственной адресной социальной помощи

2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 8С25-2 шешіміне4 қосымша
2025 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
58 200,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
12 982,0
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
1 191,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге