Об утверждении методики расчета административных показателей военно-врачебных комиссий органов внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 11 июля 2024 года № 555
В соответствии подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую методику расчета административных показателей военно-врачебных комиссий органов внутренних дел Республики Казахстан.
2. Центральной военно-врачебной комиссии Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Ниязов М.Ш.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить направление копии настоящего приказа в электронном виде на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр Е. Саденов
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Утверждена приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 11 июля 2024 года № 555
Методика расчета административных показателей военно-врачебных комиссий органов внутренних дел Республики Казахстан
1. Настоящая Методика расчета административных показателей военно-врачебных комиссий органов внутренних дел Республики Казахстан (далее – Методика) разработана в соответствии подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяет методику расчета административных показателей военно-врачебных комиссий органов внутренних дел Республики Казахстан.
2. Объектами расчета являются показатели деятельности военно-врачебных комиссий органов внутренних дел Республики Казахстан.
3. Методика охватывает показатели деятельности военно-врачебных комиссий органов внутренних дел Республики Казахстан:
1) число штатных должностей в военно-врачебной комиссии, единиц;
2) число занятых должностей в военно-врачебной комиссии, единиц;
3) число физических лиц основных работников на занятых должностях в военно-врачебной комиссии, человек;

Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары әскери-дәрігерлік комиссияларының әкімшілік көрсеткіштерін есептеу әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2024 жылғы 11 шiлдедегi № 555 бұйрығы
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары әскери-дәрігерлік комиссияларының әкімшілік көрсеткіштерін есептеу әдістемесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Орталық әскери-дәрігерлік комиссиясы (М.Ш. Ниязов) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнында электронды түрде мемлекеттік және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр Е. Саденов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2024 жылғы 11 шілдедегі
№ 555 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары әскери-дәрігерлік комиссияларының әкімшілік көрсеткіштерін есептеу әдістемесі
1. Осы Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары әскери-дәрігерлік комиссияларының әкімшілік көрсеткіштерін есептеу әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары әскери-дәрігерлік комиссияларының әкімшілік көрсеткіштерін есептеу әдістемесін айқындайды.
2. Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары әскери-дәрігерлік комиссияларының қызметінің көрсеткіштері есептеу объектілері болып табылады.
3. Әдістеме Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының әскери-дәрігерлік комиссиялары қызметінің көрсеткіштерін қамтиды:
1) әскери-дәрігерлік комиссиядағы штаттық лауазымдар саны, бірлік;
2) әскери-дәрігерлік комиссияда атқаратын лауазымдар саны, бірлік;
3) әскери-дәрігерлік комиссияда атқаратын лауазымдардағы негізгі жұмыскерлердің жеке тұлғалар саны, адам;

4) количество заключений медицинских освидетельствований, проведенных военно-врачебной комиссией (всего), единиц;
5) количество заключений медицинского освидетельствования кандидатов на службу в правоохранительные органы (всего), единиц;
6) количество заключений медицинского освидетельствования кандидатов на службу в правоохранительные органы, признанных негодными, единиц;
7) количество заключений медицинского освидетельствования кандидатов на учебу в учебные заведения правоохранительных органов (всего), единиц;
8) количество заключений медицинского освидетельствования кандидатов на учебу в учебные заведения правоохранительных органов, признанных негодными, единиц;
9) количество заключений медицинского освидетельствования сотрудников и военнослужащих правоохранительных органов (всего), единиц;
10) количество заключений медицинского освидетельствования сотрудников и военнослужащих правоохранительных органов, признанных негодными с исключением с воинского учета, единиц;
11) количество заключений медицинского освидетельствования сотрудников и военнослужащих правоохранительных органов, признанных негодными к воинской службе в мирное время, ограниченно годными в военное время, единиц;
12) количество заключений медицинского освидетельствования сотрудников и военнослужащих правоохранительных органов, признанных ограниченно годными к воинской службе, единиц;
13) количество заключений психофизиологических обследований, проведенных военно-врачебной комиссией (всего), единиц;
14) количество заключений психофизиологического обследования кандидатов на службу в правоохранительные органы (всего), единиц;
15) количество заключений психофизиологического обследования кандидатов на службу в правоохранительные органы, признанных не рекомендуемыми, единиц;
16) количество заключений психофизиологического обследования кандидатов на учебу в учебные заведения правоохранительных органов (всего), единиц;
17) количество заключений психофизиологического обследования кандидатов на учебу в учебные заведения правоохранительных органов, признанных не рекомендуемыми, единиц;
18) количество заключений психофизиологического обследования сотрудников и военнослужащих правоохранительных органов (всего), единиц;
19) количество заключений психофизиологического обследования сотрудников и военнослужащих правоохранительных органов, признанных не рекомендуемыми, единиц.
2. Периодичность и сроки формирования: ежеквартально, до 30 числа месяца следующего за отчетным периодом.
3. Источник информации формирования показателей военно-врачебных комиссиях органов внутренних дел Республики Казахстан: форма отчета о деятельности военно-врачебных комиссий департаментов полиции областей, городов республиканского значения (форма Ф№7 ЛС МВД), утвержденная приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 ноября 2020 года № 779 "Об утверждении форм ведомственной военно-медицинской (медицинской) статистической отчетности в военно-медицинских (медицинских) подразделениях (организациях) органов внутренних дел Республики Казахстан".

4) әскери-дәрігерлік комиссия жүргізген медициналық куәландыру қорытындыларының саны (барлығы), бірлік;
5) құқық қорғау органдарына қызметке кандидаттарды медициналық куәландыру қорытындыларының саны, бірлік;
6) құқық қорғау органдарына қызметке жарамсыз деп танылған кандидаттарды медициналық куәландыру қорытындыларының саны, бірлік;
7) құқық қорғау органдарының оқу орындарына оқуға кандидаттарды медициналық куәландыру қорытындыларының саны (барлығы), бірлік;
8) құқық қорғау органдарының оқу орындарына оқуға жарамсыз деп танылған кандидаттарды медициналық куәландыру қорытындыларының саны, бірлік;
9) құқық қорғау органдарының қызметкерлері мен әскери қызметшілерін медициналық куәландыру қорытындыларының саны (барлығы), бірлік;
10) құқық қорғау органдарының әскери есептен шығара отырып, жарамсыз деп танылған қызметкерлер мен әскери қызметшілерін медициналық куәландыру қорытындыларының саны, бірлік;
11) құқық қорғау органдарының бейбіт уақытта әскери қызметке жарамсыз, соғыс уақытында шектеулі жарамды деп танылған қызметкерлер мен әскери қызметшілерін медициналық куәландыру қорытындыларының саны, бірлік;
12) құқық қорғау органдарының әскери қызметке шектеулі жарамды деп танылған қызметкерлер мен әскери қызметшілерін медициналық куәландыру қорытындыларының саны, бірлік;
13) әскери-дәрігерлік комиссия жүргізген психофизиологиялық тексеру қорытындыларының саны (барлығы), бірлік;
14) құқық қорғау органдарына қызметке кандидаттарды психофизиологиялық тексеру қорытындыларының саны (барлығы), бірлік;
15) құқық қорғау органдарына қызметке ұсынылмайтын деп танылған кандидаттарды психофизиологиялық тексеру қорытындыларының саны, бірлік;
16) құқық қорғау органдарының оқу орындарына оқуға кандидаттарды психофизиологиялық тексеру қорытындыларының саны (барлығы), бірлік;
17) құқық қорғау органдарының оқу орындарына оқуға ұсынылмайтын деп танылған кандидаттарды психофизиологиялық тексеру қорытындыларының саны, бірлік;
18) құқық қорғау органдарының қызметкерлері мен әскери қызметшілерін психофизиологиялық тексеру қорытындыларының саны (барлығы), бірлік;
19) құқық қорғау органдарының ұсынылмайтын деп танылған қызметкерлер мен әскери қызметшілерін психофизиологиялық тексеру қорытындыларының саны, бірлік.
2. Қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері: тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 30-күніне дейін.
3. Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары әскери-дәрігерлік комиссияларының көрсеткіштерін қалыптастыру ақпаратының көзі: "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының әскери-медициналық (медициналық) бөліністерінде (ұйымдарында) ведомстволық әскери-медициналық (медициналық) статистикалық есептілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 16 қарашадағы № 779 бұйрығымен бекітілген облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың полиция департаменттерінің әскери-дәрігерлік комиссияларының қызметі туралы есебінің нысаны (ІІМ ЖҚ № 7 нысаны).

4. Описание метода расчета показателя: расчет каждого показателя по республике осуществляется путем агрегации аналогичных показателей военно-врачебных комиссий департаментов полиции областей, городов республиканского значения и Центральной военно-врачебной комиссии МВД Республики Казахстан.

4. Көрсеткішті есептеу әдісінің сипаттамасы: республика бойынша әрбір көрсеткішті есептеу облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың полиция департаменттерінің әскери-дәрігерлік комиссияларының және Қазақстан Республикасы ІІМ Орталық әскери-дәрігерлік комиссиясының ұқсас көрсеткіштерін агрегация жолымен жүзеге асырылады.