О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 14 декабря 2023 года № 109 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 19 августа 2024 года № 203
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе "Об утверждении бюджета города Актобе на 2024 – 2026 годы" от 14 декабря 2023 года № 109 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Актобе на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 152 987 784,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 102 235 678,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 927 904 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 891 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48 933 202 тысяч тенге;
2) затраты – 180 047 682,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 344 321 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 868 670 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 524 349 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 158 061,8 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 158 061,8 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 27 562 280,9 тысяч тенге;

Ақтөбе қалалық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 109 "2024-2026 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2024 жылғы 19 тамыздағы № 203 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 109 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2024 - 2026 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 152 987 784,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 102 235 678,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 927 904 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 891 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48 933 202 мың теңге;
2) шығындар – 180 047 682,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 344 321 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 868 670 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 524 349 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 158 061,8 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 158 061,8 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 27 562 280,9 мың теңге;

2 054 046
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
14 153 002,8
1
Социальное обеспечение
1 457 105
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 457 105
005
Государственная адресная социальная помощь
1 457 105
2
Социальная помощь
10 932 388,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
10 307 752,2
006
Оказание жилищной помощи
1 231
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
4 876 348
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
199 747,8
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
451 393,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
4 779 032
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
624 636
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
624 636
9
Прочие услуги в области социальной помощи и
социального обеспечения
1 763 509,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 763 509,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
181 075,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
14 238
021
Капитальные расходы государственного органа
397
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
178 791,7
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
647 327
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
464 974
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8 706,5
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
268 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
60 041 001,4
1
Жилищное хозяйство
28 712 157,1
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)

2 054 046
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
14 153 002,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 457 105
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 457 105
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 457 105
2
Әлеуметтік көмек
10 932 388,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
10 307 752,2
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 231
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
4 876 348
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
199 747,8
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
451 393,4
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
4 779 032
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
624 636
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
624 636
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 763 509,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 763 509,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
181 075,4
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
14 238
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
397
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
178 791,7
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
647 327
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
464 974
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8 706,5
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
268 000
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
60 041 001,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
28 712 157,1
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі

17 690 728
Целевые текущие трансферты
3 953 797
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
3 488
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
482 672
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
482 672
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
778 670
Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
778 670
Отдел строительства района (города областного значения)
2 688 967
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 688 967
Целевые трансферты на развитие
13 736 931
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
10 853 294
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 408 431
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
7 444 863
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 883 637
Развитие транспортной инфраструктуры
2 800 000
Развитие коммунального хозяйства
83 637
Приложение 3 к решению
маслихата города Актобе
от 19 августа 2024 года № 203
Приложение 5 к решению
маслихата города Актобе
от 14 декабря 2023 года № 109
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2024 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
48 717 049
Целевые текущие трансферты
23 457 115
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 570 800
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 333 708
Государственная адресная социальная помощь
1 095 207
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
141 885
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

17 690 728
Ағымдағы нысаналы трансферттер
3 953 797
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
3 488
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
482 672
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
482 672
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
778 670
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
778 670
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 688 967
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 688 967
Нысаналы даму трансферттері
13 736 931
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
10 853 294
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 408 431
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
7 444 863
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 883 637
Көлік инфрақұрылымын дамыту
2 800 000
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
83 637
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2024 жылғы 19 тамыздағы
№ 203 шешіміне 3 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2023 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 109 шешіміне 5 қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
48 717 049
Ағымдағы нысаналы трансферттер
23 457 115
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 570 800
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 333 708
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 095 207
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
141 885
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

12 620 640
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
553 532
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
945 090
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
11 122 018
Отдел строительства района (города областного значения)
8 265 675
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
8 265 675
Целевые трансферты на развитие
25 259 934
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
13 492 237
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8 509 675
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 233 530
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 755 243
Развитие объектов культуры
500 000
Развитие объектов спорта
1 493 789
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11 767 697
Развитие транспортной инфраструктуры
8 653 237
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
1 500 000
Развитие коммунального хозяйства
1 614 460

12 620 640
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
553 532
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
945 090
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
11 122 018
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
8 265 675
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
8 265 675
Нысаналы даму трансферттері
25 259 934
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
13 492 237
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8 509 675
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 233 530
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 755 243
Мәдениет объектілерін дамыту
500 000
Cпорт объектілерін дамыту
1 493 789
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 767 697
Көлік инфрақұрылымын дамыту
8 653 237
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
1 500 000
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1 614 460