Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев на 2024 год по Балхашскому району
Решение Балхашского районного маслихата Алматинской области от 12 марта 2024 года № 17-62. Утратило силу решением Балхашского районного маслихата Алматинской области от 25 апреля 2024 года № 19-77
Сноска. Утратило силу решением Балхашского районного маслихата Алматинской области от 25.04.2024 № 19-77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 27 декабря 2023 года № 347 "О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан" от 14 июля 2023 года № 181 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев", маслихат Балхашского района РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев в местах размещения туристов с 1 января 2024 года – 0 (ноль) процентов от стоимости пребывания.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Председатель маслихата К.Омаров

Балқаш ауданы бойынша шетелдіктер үшін 2024 жылға арналған туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы
Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 2024 жылғы 12 наурыздағы № 17-62 шешімі. Күші жойылды - Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 сәуірдегі № 19-77 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 25.04.2024 № 19-77 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-10 - тармағына, "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 14 шілдедегі №181 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы, Қазақстан Республикасы туризм және спорт министрінің м.а. 2023 жылғы 27 желтоқсандағы №347 бұйрығына сәйкес, Балқаш ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап туристерді орналастыру орындарындағы шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшерлемелері болу құнының 0 (нөл) пайыз мөлшерінде бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы К.Омаров