Об установлении квоты на рабочие места для лиц с инвалидностью на 2025 год
Постановление акимата области Жетісу от 31 декабря 2024 года № 436
В соответствии с подпунктом 7) статьи 18 Социального Кодекса Республики Казахстан, приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 207 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для лиц с инвалидностью" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №32737) акимат области Жетісу ПОСТАНОВЛЯЕТ:

2025 жылға мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Жетісу облысы әкімдігінің 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 436 қаулысы
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінің 18-бабы 7) тармақшасына, "Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 207 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №32737 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес Жетісу облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Установить квоты рабочих мест для лиц с инвалидностью в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ области Жетісу" принять соответсвующие меры вытекающие из настоящего постановления.

1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес, мүгедектігі бар адамдар үшін ауыр жұмыстардағы, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыс орындары санының екі пайызынан төрт пайызына дейінгі мөлшерде жұмыс орындарына квота белгіленсін.
2. "Жетісу облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Б. Исабаев
Приложение к постановлению акимата области Жетісу от "___" __________2024 г №________________
Размер квоты рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
П/Н
Наименование организации
Списочная численность работников на начало года (чел.)
Размер квоты (% от списочной численности работников)
Установленная квота (чел) общая
Количество лиц с инвалидностью, работающих вне квоты (человек)
Установленная квота (чел) 2025 год

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі
Облыс әкімі Б. Исабаев
Жетісу облысы әкімдігінің 2024 жылғы "___"__________ №____ қаулысына қосымша
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындары квотасының мөлшері
Мекеме/ұйым атаулары
Жыл басына жұмысшылардың тізімдік саны (адам.)
Квота мөлшері (жұмысшылардың тізімдік санының %)
Жалпы белгіленген квота саны (адам)
Квотадан тыс жұмыс жасайтын мүгедектігі бар адамдар саны (бірлік)
2025 жылға белгіленген квота (адам)