Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Кербулакскому району на 2025-2029 годы
Решение Кербулакского районного маслихата области Жетісу от 4 декабря 2024 года № 20-164
В соответствии со статьей 8 с подпунктом 1) Закона Республики Казахстан "О пастбищах" Кербулакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить план по управлению пастбищами и их использованию по Кербулакскому району на 2025-2029 годы согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на курирующего заместителя акима района.
3. Отменить решение Кербулакского районного маслихата от 6 апреля 2023 года № 02-11 "Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Кербулакскому району на 2023-2024 годы" (опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 6 апреля 2023 года за №179571)
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Кербулакского районного маслихата К. Бекиев
Приложение к решению Кербулакского районного маслихата от " 4 " декабря 2024 года № 20-164 "Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Кербулакскому района на 2025-2029 годы"
План пастбищных оборотов на основании геоботанического обследования Кербулакского района на 2025-2029 годы
1. Настоящий план по управлению пастбищами и их использованию по Кербулакскому району на 2025-2029 годы (далее – План) разработан в соответствии с подпунктом 4-1) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О пастбищах" (далее – Закон) и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
2. План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
3. При разработке Плана учитываются:
1) данные земельного баланса региона и информационной системы государственного земельного кадастра по форме согласно приложению 1 к настоящему Плану.
При формировании данных, указанных в части первой настоящего подпункта, используются официальная статистическая информация о наличии земель и распределении их по категориям, собственникам земельных участков, землепользователям и угодьям и сведения из информационной системы государственного земельного кадастра;
2) сведения геоботанического обследования пастбищ по форме согласно приложению 2 к настоящему Плану.
3) сведения об объектах пастбищной инфраструктуры и о сервитутах для прогона сельскохозяйственных животных по форме согласно приложению 3 к настоящему Плану.

Кербұлақ ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Жетісу облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 4 желтоқсандағы № 20-164 шешімі
"Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 1)тармақшасына сәйкес Кербұлақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кербұлақ ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған жайылым айналымдарының схемасын осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Кербұлақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 6 сәуірдегі № 02-11 "Кербұлақ ауданы бойынша 2023-2024 жылдарға арналған жайлымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы" (Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2023 жылдың 6 сәуірінде № 179571 болып жарияланған) шешімі жойылсын.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Кербұлақ аудандық мәслихатының төрағасы Қ. Бекиев
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы " 4 " желтоқсандағы "Кербұлақ ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы" № 20-164 шешіміне қосымша
Кербұлақ ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған геоботаникалық зерттеу негізінде жайылымдық айналымдар жоспары
1. Осы жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі – Жоспар) "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-бабының 4-1) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, азыққа деген қажеттілікті орнықты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болдырмау мақсатында қабылданады.
Жоспарды әзірлеген кезде мыналар ескерілді.
1) осы Жоспарға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өңірдің жер балансының және мемлекеттік жер кадастрының ақпараттық жүйесінің деректері.
Осы тармақшаның бірінші бөлігінде көрсетілген деректерді қалыптастыру кезінде жерлердің болуы, олардың санаттар, жер учаскелерінің меншік иелері, жер пайдаланушылар мен алқаптар бойынша бөлінуі туралы ресми статистикалық ақпарат және мемлекеттік жер кадастры ақпараттық жүйесінен алынған мәліметтер пайдаланылады;
2) осы Жоспарға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау мәліметтері.
3) осы Жоспарға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жайылымдық инфрақұрылым объектілері туралы және ауыл шаруашылығы жануарларын айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер.

4) данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных, полученные из базы данных идентификации сельскохозяйственных животных, с указанием их владельцев по форме согласно таблице 1 приложения 4 к настоящему Плану;
5) данные о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных по форме согласно таблице 2 приложения 4 к настоящему Плану.

4) осы Жоспарға 4-қосымшаның 1-кестесіне сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының иелерін көрсете отырып, оларды сәйкестендіру дерекқорынан алынған ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы деректер;
5) осы Жоспарға 4-қосымшаның 2-кестесіне сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер.

6) сведения о численности поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах по форме согласно таблице 3 приложения 4 к настоящему Плану.
7) данные об особенностях выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, землях лесного, водного фондов и особо охраняемых природных территорий.
8) рекомендуемые схемы пастбищеоборотов по форме согласно приложению 5 к настоящему Плану;

6) осы Жоспарға 4-қосымшаның 3-кестесіне сәйкес нысан бойынша шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы мәліметтер.
7) екпе және аридтік жайылымдарда, орман, су қорлары мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлерінде ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері туралы деректер.
8) осы Жоспарға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары;

4600
951
10343
1106
986
630
0
0
Наименование ____________________________________________________
Адрес____________________________________________________________
Телефон__________________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________
(электронная цифровая подпись)
______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение к форме, предназначенной для сбора административных данных "Численность поголовья сельскохозяйственных животных из базы данных идентификации сельскохозяйственных животных"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Численность поголовья сельскохозяйственных животных из базы данных идентификации сельскохозяйственных животных" (БДИСЖ-1)

4600
951
10343
1106
986
630
0
0
Атауы ____________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны__________________________________________________________
Электрондық поштасының мекенжайы_________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңбасы)
______________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі))
"Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру дерекқорынан алынған ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымша
"Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру дерекқорынан (АШЖСД-1) алынған ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Численность поголовья сельскохозяйственных животных из базы данных идентификации сельскохозяйственных животных" (далее – Форма).
2. Форма заполняется ветеринарными организациями, созданными местными исполнительными органами.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется в местный исполнительный орган района (кроме районов в городах), города областного значения, акиму города районного значения, поселка, села, сельского округа.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. Таблица 1. Данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных, с указанием их владельцев:
в графе 1 таблицы 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается код поселка, села, сельского округа по классификатору административно-территориальных объектов;
в графе 3 указывается наименование поселка, села, сельского округа;
в графе 4 указывается тип владельца;
в графе 5 указывается бизнес-идентификационный номер, индивидуальный идентификационный номер владельца;
в графе 6 указывается фамилия, имя, отчество (при наличии) физических лиц или наименование юридических лиц;
в графе 7 указывается численность крупного рогатого скота;
в графе 8 указывается численность мелкого рогатого скота;
в графе 9 указывается численность лошадей;
в графе 10 указывается численность верблюдов.
7. Таблица 2. Данные о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных:
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается код поселка, села, сельского округа по классификатору административно-территориальных объектов;
в графе 3 указывается наименование поселка, села, сельского округа;
в графах 4, 5, 6, 7 указывается количество гуртов крупного рогатого скота по половозрастным группам;
в графах 8, 9, 10 указывается количество отар мелкого рогатого скота по половозрастным группам;
в графах 11, 12 указывается количество табунов лошадей по половозрастным группам;
в графах 13, 14 указывается количество табунов верблюдов по половозрастным группам.
8. Таблица 3. Сведения о численности поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах:
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается код поселка, села, сельского округа по классификатору административно-территориальных объектов;
в графе 3 указывается наименование поселка, села, сельского округа;
в графе 4 указывается численность голов крупного рогатого скота личного подворья;
в графе 5 указывается численность голов крупного рогатого скота сельскохозяйственных товаропроизводителей;
в графе 6 указывается численность голов мелкого рогатого скота личного подворья;
в графе 7 указывается численность голов мелкого рогатого скота сельскохозяйственных товаропроизводителей;
в графе 8 указывается численность голов лошадей личного подворья;
в графе 9 указывается численность голов лошадей сельскохозяйственных товаропроизводителей;
в графе 10 указывается численность голов верблюдов личного подворья;
в графе 11 указывается численность голов верблюдов сельскохозяйственных товаропроизводителей.
Приложение № 4 к решению Кербулакского районного маслихата
от "4" декабря 2024 года № 20-164 "Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Кербулакскому района на 2025-2029 годы"
Форма
Рекомендуемые схемы пастбищеоборотов
Карта округов
Годы
Номера участков
I
II
III
IV
Карашокы
2025
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
2026
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
2027
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
2028
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
2029
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
Сарыбастау
2025
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
2026
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
2027
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
2028
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
2029
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
Сарыбулак
2025
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
2026
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
2027
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
2028
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
2029
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
Сарыозек
2025
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
2026
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
2027
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
2028
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
2029
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
Шанханай
2025
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
2026
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
2027
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
2028
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
2029
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
Кызылжар
2025
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
2026
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
2027
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
2028
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
2029
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
Жайнак
2025
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
2026
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
2027
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
2028
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
2029
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
Когалы
2025
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
2026
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
2027
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
2028
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
2029
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
Шубар
2025
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
2026
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
2027
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
2028
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
2029
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
Басши
2025
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
2026
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
2027
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
2028
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
2029
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
Коксу
2025
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
2026
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
2027
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
2028
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
2029
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
Алтынемел
2025
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
2026
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
2027
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
2028
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
2029
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
Каспан
2025
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
2026
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
2027
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
2028
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
2029
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
Жоламан
2025
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
2026
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
2027
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
2028
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
2029
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
Талдыбулак
2025
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
2026
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
2027
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
2028
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
2029
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме "Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру дерекқорынан алынған ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды жергілікті атқарушы органдар құрған ветеринариялық ұйымдар толтырады.
3. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысан ауданның (қалалардағы аудандардан басқа), облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органына, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкіміне ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. 1-кесте. Ауыл шаруашылығы жануарларының иелерін көрсете отырып, олардың саны туралы деректер:
1-кестенің 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі;
2-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша кенттің, ауылдың, ауылдық округтің коды көрсетіледі;
3-бағанда кенттің, ауылдың, ауылдық округтің атауы көрсетіледі;
4-бағанда иесінің типі көрсетіледі;
5-бағанда иесінің бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
6-бағанда жеке тұлғалардың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе заңды тұлғалардың атауы көрсетіледі;
7-бағанда ірі қара мал саны көрсетіледі;
8-бағанда ұсақ мал саны көрсетіледі;
9-бағанда жылқылар саны көрсетіледі;
10-бағанда түйелер саны көрсетіледі.
7. 2-кесте. Ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер:
1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі;
2-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша кенттің, ауылдың, ауылдық округтің коды көрсетіледі;
3-бағанда кенттің, ауылдың, ауылдық округтің атауы көрсетіледі;
4, 5, 6 және 7-бағандарда ірі қара мал табындарының жыныстық жас топтары бойынша саны көрсетіледі;
8, 9, және 10-бағандарда ұсақ мал отарларының жыныстық жас топтары бойынша саны көрсетіледі;
11, 12-бағандарда жылқы үйірлерінің жыныстық жас топтары бойынша саны көрсетіледі;
13, 14-бағандарда түйелердің жыныстық жас топтары бойынша саны көрсетіледі.
8. 3-кесте. Шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы мәліметтер:
1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі;
2-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша кенттің, ауылдың, ауылдық округтің коды көрсетіледі;
3-бағанда кенттің, ауылдың, ауылдық округтің атауы көрсетіледі;
4-бағанда жеке ауладағы ірі қара мал саны көрсетіледі;
5-бағанда ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің ірі қара малдарының саны көрсетіледі;
6-бағанда жеке ауладағы ұсақ мал саны көрсетіледі;
7-бағанда ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерінің ұсақ малдардың саны көрсетіледі;
8-бағанда жеке ауладағы жылқылар саны көрсетіледі;
9-бағанда ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерінің жылқы саны көрсетіледі;
10-бағанда жеке ауладағы түйелердің саны көрсетіледі;
11-бағанда ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің түйелерінің саны көрсетіледі.
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы " 4 " желтоқсандағы "Кербұлақ ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы" № 20-164 шешіміне 4- қосымша
Нысан
Ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Округтердің картасы
Жылдар
Учаскелердің нөмірлері
I
II
III
IV
Қарашоқы
2025
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
2026
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
2027
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
2028
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
2029
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
Сарыбастау
2025
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
2026
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
2027
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
2028
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
2029
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
Сарыбұлақ
2025
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
2026
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
2027
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
2028
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
2029
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
Сарыөзек
2025
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
2026
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
2027
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
2028
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
2029
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
Шанханай
2025
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
2026
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
2027
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
2028
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
2029
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
Қызылжар
2025
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
2026
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
2027
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
2028
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
2029
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
Жайнақ
2025
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
2026
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
2027
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
2028
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
2029
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
Қоғалы
2025
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
2026
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
2027
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
2028
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
2029
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
Шұбар
2025
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
2026
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
2027
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
2028
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
2029
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
Басши
2025
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
2026
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
2027
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
2028
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
2029
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
Көксу
2025
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
2026
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
2027
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
2028
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
2029
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
Алтынемел
2025
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
2026
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
2027
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
2028
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
2029
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
Қаспан
2025
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
2026
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
2027
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
2028
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
2029
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
Жоламан
2025
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
2026
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
2027
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
2028
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
2029
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
Талдыбұлақ
2025
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
2026
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
2027
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
2028
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
2029
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринарлық- санитарлық объектілер туралы мәліметтер иелерін, жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарларының мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер, мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданады.
Әкімшілік- аумақтық бөлініс бойынша Кербұлақ ауданында 15 ауылдық округ, 63 елді мекен бар.
Кербұлақ ауданының жалпы көлемі 1 149 301 гектар, оның ішінде жайылымдық жерлер- 381 136 гектар, суармалы жерлер- 4 609 гектар.
Қазіргі уақытта ауданымызда барлық санаттағы шаруашылықта 52 775 бас мүйізді ірі қара, 292 152 бас ұсақ мал, 23 865 бас жылқы бар.
Ауданда 15 мал дәрігерлік пункті, 16 мал қорымдары, 1 мал сою орны және 27 сібір жарасының көміндісі жұмыс істейді.
Аудан климаты қар аз түсетін, қысы қатты, ылғал жеткіліксіз түсетін климаттық өңірі шегінде орналасқан. Ауаның жылдық орташа температурасы қаңтар айында -14,9 С, шілде айында +22,5. Жауынның орташа түсімі 40 миллиметр, ал жылдық 300 миллиметр.
Ауданның өсімдік жамылғысы әртүрлі, шамамен қоса алғанда 120 түрлі.
Олардың ішінде ең көп тараған түрі жантақ және жусан шөптері.
Топырақтың жоғарғы қабатының қалыптасуы әртүрлі климаттық тереңдігі ызасулардың жатуы, рельеф топырақтың түрлері себеп болады. Ауданның оңтүстік бетінде рельефтің биік элементерінде Матай тауы жотасында дала бұтасының өсімдіктерінен таудың қара қоңыр топырағы құралды. Бұл топырақтың сапасы жақсы, құрамында гумус 4,2%. Топырақты егіншілікке пайдалану үшін агротехниканы ғана қажет етеді.