Об областном бюджете на 2025 - 2027 годы
Решение Мангистауского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 17/177
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 15 настоящего решения.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 520 959 511,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 248 610 443,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 5 421 841,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 60 000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 266 867 227,0 тысяч тенге;
2) затраты – 518 308 799,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 160 471,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 12 334 544,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 174 073,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 920 000,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 920 000,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит бюджета – - 8 429 759,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 8 429 759,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 11 334 544,0 тысяч тенге;
погашение займов – 2 904 785,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Установить на 2025 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
городу Актау – 50 процентов;
городу Жанаозен – 50 процентов.
2) Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 16,9 процентов;
Каракиянскому району – 0 процентов;
Мангистаускому району – 0 процентов;
Мунайлинскому району – 16 процентов;
Тупкараганскому району – 0 процентов;
городу Актау – 2 процентов;
городу Жанаозен – 13,9 процентов.
3) Индивидуальный подоходный налог с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
городу Актау – 5 процентов;
городу Жанаозен – 38 процентов.

2025 - 2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 17/177 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 15 - тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Маңғыстау облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 520 959 511,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 248 610 443,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5 421 841,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 60 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 266 867 227,0 мың теңге;
2) шығындар – 518 308 799,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9 160 471,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 12 334 544,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 174 073,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 1 920 000,0 мың теңге оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 920 000,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы – - 8 429 759,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 8 429 759,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 11 334 544,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 904 785,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2025 жылға қалалар мен аудандардың бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері мына мөлшерде белгіленсін:
1) Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 50 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 50 пайыз.
2) Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 16,9 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 0 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 16 пайыз;
Түпқараған ауданына – 0 пайыз;
Ақтау қаласына – 2 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 13,9 пайыз.
3) Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 5 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 38 пайыз.

4) Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 0 процентов;
Мангистаускому району – 0 процентов;
Мунайлинскому району – 0 процентов;
Тупкараганскому району – 0 процентов;
городу Актау – 0 процентов;
городу Жанаозен – 42 процентов.
5) Социальный налог:
Бейнеускому району – 16,9 процентов;
Каракиянскому району – 0 процентов;
Мангистаускому району – 0 процентов;
Мунайлинскому району – 15,9 процентов;
Тупкараганскому району – 0 процентов;
городу Актау – 1,5 процентов;
городу Жанаозен – 13,9 процентов.
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 4 055 317,0 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 2 240 214,0 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 1 815 103,0 тысячи тенге.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы бюджетных изъятий из районного и городского бюджета в областной бюджет в сумме 11 547 403,0 тысячи тенге, в том числе:
Каракиянского района – 4 665 941,0 тысяча тенге;
города Актау – 6 881 462,0 тысячи тенге.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы целевых трансфертов из областного бюджета в бюджет городов и районов в сумме 1 098 238,0 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 88 107,0 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 564 631,0 тысяча тенге;
Тупкараганскому району – 445 500,0 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы трансфертов из районных бюджетов на компенсацию потерь областного бюджета в сумме 6 314 185,0 тысяч тенге, в том числе, из:
Каракиянского района – 3 775 561,0 тысяча тенге;
Мангистауского района – 1 530 950,0 тысяч тенге;
Тупкараганского района – 1 007 674,0 тысячи тенге.
7. По отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры:
собственно-областному бюджету – 100 процентов.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты в сумме 166 821 060,0 тысяч тенге.
9. Утвердить резерв акимата области на 2025 год в сумме 4 300 000,0 тысяч тенге.
10. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в сумме 25 875 906,0 тысяч тенге.
11. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрено поступление кредитов из республиканского бюджета в сумме 11 334 544,0 тысячи тенге.
12. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены трансферты из республиканского бюджета на развитие в сумме 56 308 673,0 тысячи тенге.

4) Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 0 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 0 пайыз;
Түпқараған ауданына – 0 пайыз;
Ақтау қаласына – 0 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 42 пайыз.
5) Әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 16,9 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 0 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 15,9 пайыз;
Түпқараған ауданына – 0 пайыз;
Ақтау қаласына – 1,5 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 13,9 пайыз.
3. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 4 055 317,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 2 240 214,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 1 815 103,0 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудан және қала бюджеттерінен облыстық бюджетке алып қоюлар көлемі 11 547 403,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қарақия ауданынан – 4 665 941,0 мың теңге;
Ақтау қаласынан – 6 881 462,0 мың теңге.
5. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне нысаналы трансферттер көлемдері 1 098 238,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 88 107 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 564 631,0 мың теңге;
Түпқараған ауданына – 445 500,0 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық бюджеттерден облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер көлемдері 6 314 185,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қарақия ауданынан – 3 775 561,0 мың теңге;
Маңғыстау ауданынан – 1 530 950,0 мың теңге;
Түпқараған ауданынан – 1 007 674,0 мың теңге.
7. Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары:
Меншікті облыстық бюджетке - 100 пайыз.
8. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен облыс бюджетіне берілетін субвенция көлемі 166 821 060,0 мың теңге сомасында көзделсін.
9. Облыс әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 4 300 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері мөлшері 25 875 906,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
11. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен кредиттер мөлшері 11 334 544,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
12. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері мөлшері 56 308 673,0 мың теңге сомасында белгіленсін.

13. Утвердить перечень областных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2025 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
14. Утвердить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5 к настоящему решению.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Мангистауского областного маслихата Ж.Матаев
"Согласовано"
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Мангистауской области"
_________________ С. Б. Нарешова
"13" декабря 2024 года
Приложение 1
к решению Мангистауского
областного маслихата
от "13" декабря 2024 года
№ 17/177
Областной бюджет на 2025 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
1. ДОХОДЫ

13. 2025 жылға арналған облыстық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттiк бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тiзбесi осы шешімнің 4-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
14. 2025 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
15. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облыстық мәслихатының төрағасы Ж. Матаев
"Келісілді"
"Маңғыстау облыстық экономика
және бюджеттік жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_______________ С. Б. Нарешова
"13" желтоқсан 2024 жыл
Маңғыстау облыстық әслихатының
2024 жылғы "13" желтоқсандағы
№ 17/ 177 шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджет
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
1.КІРІСТЕР

013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 742 964,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
272 854,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 802 464,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
726 664,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
8 205,0
261
Управление образования области
338 728,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
213 747,0
037
Социальная реабилитация
97 378,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
27 603,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
884 625,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
884 625,0
2
Социальная помощь
22 586 181,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
22 586 181,0
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
100 720,0
068
Программа занятости
22 485 461,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
4 267 705,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 236 890,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
349 364,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
124 027,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
66 418,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
183 795,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
36 498,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 742 964,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
272 854,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 802 464,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
726 664,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
8 205,0
261
Облыстың білім басқармасы
338 728,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
213 747,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
97 378,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
27 603,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
884 625,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
884 625,0
2
Әлеуметтiк көмек
22 586 181,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
22 586 181,0
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
100 720,0
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
22 485 461,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
4 267 705,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 236 890,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
349 364,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
124 027,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
66 418,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
183 795,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
36 498,0
067
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

35 688,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
24 737,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
2 300,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
7 986,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
4 283,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3 999,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
24 493,0
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
6 291,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
739 782,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 260 000,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
840 440,0
075
Обеспечение ветеринарной безопасности на территории области
1 198 600,0
3
Лесное хозяйство
581 267,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
581 267,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
581 267,0
4
Рыбное хозяйство
502 137,0
742
Управление рыбного хозяйства области
502 137,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере рыбного хозяйства
63 100,0
006
Охрана животного мира
61 493,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
50 000,0
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
28 700,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
298 844,0
5
Охрана окружающей среды
2 772 376,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 772 376,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
129 562,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
403 643,0
010
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
613 722,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

35 688,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
24 737,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
2 300,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
7 986,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
4 283,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
3 999,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
24 493,0
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
6 291,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
739 782,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 260 000,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
840 440,0
075
Облыс аумағында ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
1 198 600,0
3
Орман шаруашылығы
581 267,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
581 267,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
581 267,0
4
Балық шаруашылығы
502 137,0
742
Облыстың балық шаруашылығы басқармасы
502 137,0
001
Облыс аумағында балық шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 100,0
006
Жануарлар дүниесін қорғау
61 493,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
50 000,0
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
28 700,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
298 844,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
2 772 376,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 772 376,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
129 562,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
403 643,0
010
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
613 722,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

188,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
130 122,0
3
Специализированная медицинская помощь
2 905 800,0
253
Управление здравоохранения области
2 905 800,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 905 800,0
4
Поликлиники
205 244,0
253
Управление здравоохранения области
205 244,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
205 244,0
5
Другие виды медицинской помощи
66 207,0
253
Управление здравоохранения области
66 207,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
66 207,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
6 876 564,0
253
Управление здравоохранения области
6 876 564,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
319 003,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
226 256,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
92 610,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
129 682,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
1 007 714,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 101 299,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
27 648 484,0
1
Социальное обеспечение
4 295 797,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 940 768,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
598 636,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 333 682,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
295 457,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

188,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
130 122,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
2 905 800,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 905 800,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 905 800,0
4
Емханалар
205 244,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
205 244,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
205 244,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
66 207,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
66 207,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
66 207,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
6 876 564,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 876 564,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
319 003,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
226 256,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
92 610,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
129 682,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
1 007 714,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 101 299,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
27 648 484,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 295 797,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 940 768,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
598 636,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 333 682,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
295 457,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

4 329 849,0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0,0
01
Остатки бюджетных средств
0,0
Приложение 4
к решению Мангистауского
областного маслихата
от "13" декабря 2024 года
№ 17/177
Перечень областных бюджетных программ (подпрограмм) на 2025 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета
Наименование
Образование
Управление образования области
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Здравоохранение
Управление здравоохранения области
Пропаганда здорового образа жизни
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Примечание:
расшифровка аббревиатуры:
СПИД - синдром приобретенного иммунного дефицита.
Приложение 5
к решению Мангистауского
областного маслихата
от "13" декабря 2024 года
№ 17/177
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год
Наименование
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

4 329 849,0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
0
Маңғыстау облыстық әслихатының
2024 жылғы "13" желтоқсандағы
№ 17/ 177 шешіміне 4 қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі
Атауы
Білім беру
Облыстың білім беру басқармасы
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
Салауатты өмір салтын насихаттау
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Ескерту:
аббревиатураның ажыратылып жазылуы:
ЖИТС- жұқтырылған иммун тапшылығы синдромы.
Маңғыстау облыстық әслихатының
2024 жылғы "13" желтоқсандағы
№ 17/ 177 шешіміне 5 қосымша
2025 жылға арналған жергілікті бюджеттерд атқару процесінде жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайтын бағдарламалар
Атауы
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру