О внесении изменений в решение Мангистауского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 8/66 "О бюджетах сел, сельских округов на 2024 - 2026 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 23 апреля 2024 года № 11/87
Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 27 декабря 2023 года №8/66 "О бюджетах сел, сельских округов на 2024 - 2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджеты сел, сельских округов на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 794 316,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 129 449,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 224,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 1 664 643,3 тысячи тенге;
2) затраты – 1 844 261,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -49 945,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 49 945,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 49 945,0 тысяч тенге;";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2024 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 427 706,3 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 326 390,7 тысяч тенге;
села Жынгылды – 58 277,8 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 261 695,7 тысяча тенге;
сельского округа Тущыкудук – 71 449,8 тысяча тенге;
села Кызан – 127 202,5 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 97 909,4 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 59 636,5 тысяч тенге;
села Жармыш – 51 930,5 тысяча тенге;
села Акшымырау – 136 883,5 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 110 366,1 тысяч тенге;
сельского округа Шебир – 58 517,6 тысяч тенге;
сельского округа Отпан – 67 446,2 тысяч тенге;";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что из районного бюджета на 2024 год в бюджеты сел и сельских округов выделены целевые текущие трансферты в сумме 236 937,0 тысяч тенге, в том числе:

Маңғыстау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсанындағы № 8/66 "2024 - 2026 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдықокругтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 сәуірдегі № 11/87 шешімі
Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" Маңғыстау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсанындағы №8/66 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 және 36 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 794 316,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 129 449,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 224,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 664 643,3 мың теңге;
2) шығындар – 1 844 261,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо– 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -49 945,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 49 945,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 49 945,0 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 427 706,3 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 326 390,7 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 58 277,8 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 261 695,7 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 71 449,8 мың теңге;
Қызан ауылы – 127 202,5 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 97 909,4 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 59 636,5 мың теңге;
Жармыш ауылы – 51 930,5 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 136 883,5 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 110 366,1 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 58 517,6 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 67 446,2 мың теңге;";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 236 937,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:

села Шетпе – 87 132,0 тысяч тенге;
села Жынгылды – 80,0 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 54 991,0 тысячи тенге;
сельского округа Тущыкудук – 80,0 тысяч тенге;
села Кызан – 80,0 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 84,0 тысячи тенге.";
сельского округа Шайыр – 85,0 тысяч тенге;
села Жармыш – 94 080,0 тысячи тенге;
села Акшымырау – 80,0 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 85,0 тысяч тенге;
сельского округа Шебир – 80,0 тысяч тенге;
сельского округа Отпан – 80,0 тысяч тенге;";
приложение 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Е. Махмутов
Приложение
к решению Мангистауского районного

Шетпе ауылы – 87 132,0 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 80,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 54 991,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 80,0 мың теңге;
Қызан ауылы – 80,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 84,0 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 85,0 мың теңге;
Жармыш ауылы – 94 080,0 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 80,0 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 85,0 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 80,0 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 80,0 мың теңге;";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және12 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Е. Махмутов
Маңғыстау аудандық мәслихатының