Об утверждении натуральных норм материально-технического обеспечения работников Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 декабря 2024 года № 301-П
В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, приказом Министра финансов Республики Казахстан от 1 июля 2021 года № 633 "Об утверждении натуральных норм материально-технического обеспечения государственных органов" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить натуральные нормы материально-технического обеспечения расходными материалами работников Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу;
2. Департаменту управления государственными активами и бюджетной политики Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің қызметкерлерін материалдық-техникалық қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 301-Ө бұйрығы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 69-бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 1 шілдедегі №633 бұйрығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрық қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің қызметкерлерін материалдық-техникалық қамтамасыз етудің заттай нормалары бекітілсін;
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Мемлекеттік активтерді басқару және бюджеттік саясаты басқару департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) направление приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.

1) осы бұйрықтың көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Руководителя аппарата Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
Е. Нысанбаев
Утверждены
приказом Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 12 декабря 2024 года № 301-П
Натуральные нормы материально-технического обеспечения Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
№ п/п
Область распространения, наименование должности
Наименование оборудования
Количество
Единица измерения
Срок службы/срок эксплуатации
Техническая характеристика
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Руководство центрального государственного органа, приемная руководителя, руководство Департаментов в центральных государственных органов, Заместитель директора, руководитель управления центральных государственных органов, главный эксперт центрального государственного органа, эксперт центрального государственного органа
компьютерная клавиатура
1
штука
4 года
проводная (USB), казахский/русский/английский
в случае производственной необходимости, на 1 сотрудника
2
компьютерная мышь
1
штука
4 года
оптическая, проводная (USB)
в случае производственной необходимости, на 1 сотрудника
3
картридж для принтера
10
штука
1 год
оригинальные и совместимые
согласно технической характеристике принтера
4
картридж для цветного принтера
10
комплект
1 год
оригинальные и совместимые
согласно технической характеристике принтера
5
вода

3. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар министрі
Е. Нысанбаев
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар
министрінің
2024 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 301-Ө бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің материалдық-техникалық қамтамасыз етудің заттай нормалары
№ р/с
Таратылу саласы, лауазымның атауы
Жабдықтың атауы
Саны
Өлшем бірлігі
Қызмет ету мерзімі/пайдалану мерзімі
Техникалық сипаттама
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Орталық мемлекеттік орган басшылығы, басшының қабылдау бөлмесі, орталық мемлекеттік органның Департамент басшылығы, директордың орынбасары, орталық мемлекеттік органның басқарма басшысы,орталық мемлекеттік органның бас сарапшысы, орталық мемлекеттік органның сарапшысы
компьютерлік пернетақта
1
дана
4 жыл
сымды (USB), қазақ/орыс/ағылшын
өндірістік қажеттілік жағдайында, 1 қызметкерге
2
компьютерлік тінтуір
1
дана
4 жыл
оптикалық, сымды (USB)
өндірістік қажеттілік жағдайында, 1 қызметкерге
3
принтерге арналған картридж
10
дана
1 жыл
бірегей және үйлесімді
принтердің техникалық сипаттамасына сәйкес
4
түрлі-түсті принтерге арналған картридж
10
жиынтық
1 жыл
бірегей және үйлесімді
принтердің техникалық сипаттамасына сәйкес
5
ауыз су

1000
штука
1 год
негазированная, питьевая, объем 0,250 л, в стеклянной бутылке
в случае производственной необходимости
6
часы настенные
1
штука
7 лет
корпус: ЛДСП или МДФ, пластик, металл; вид:настенные
на 1 кабинет
7
микрофон для компьютера
1
штука
2 года
настольный, конденсаторный
на 1 сотрудника
8
колонки для компьютера
1
пара
3 года
проводная (USB), стерео
на 1 сотрудника
9
зеркало
1
штука
7 лет
напольное, настенное; материал багета: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ, пластик, металл
на 1 кабинет
10
коврик для мыши
1
штука
2 года
водонепроницаемый, многофункциональный
на 1 компьютер
11
HDMI кабель
1
штука
5 лет
для передачи аудио-видео-стерео сигнала
на 1 компьютер
12
USB кабель для принтера
1
штука
5 лет
подключение между устройствами
на 1 принтер
13
KVM кабель для монитора
1
штука
до 9 лет
подключение между устройствами
на 1 монитор
14
KVM switch (переключатель)
1
штука
4 года
кнопка удаленного управления
при наличии двух системных блоков
15
сетевой кабель для интернета
1
бобина
2 года
оптический
в случае производственной необходимости
16
сетевой фильтр
1
штука
3 года
евростандарт с заземлением
на 1 компьютер
17
батарейка АА
1
штука
2 года
пальчиковые
в случае производственной необходимости
18
батарейка ААА
1
штука
2 года
мизинчиковые
в случае производственной необходимости
19
коммутатор
1
штука
3 года
от сети, через внешний адаптер питания
на 1 сотрудника
20
блок питания
1
штука
3 года
для бесперебойной работы компьютера
на 1 компьютер
21
флагшток
1
штука
3 года
напольный, металлический, цвет-золото
на 1 кабинет руководителя и мажилис-залы
22
шины для автомобиля
1
комплект (4 шт)
4 года
летние
на 1 автомобиль
23
шины для автомобиля
1
комплект (4 шт)
4 года
зимние с шипами
на 1 автомобиль
24
ролл-шторы
1
кв.м
7 лет
материал: полиэфирная ткань; сатиновое плетение; вид: вертикальные и горизонтальные; светопроницаемость: не более 70 %; плотность: не более 300г/м2
из расчета расхода материала на 1 окно
25
вешалка
1
штука
7 лет
вид: напольный; плечики фигурные; материал: ЛДСтП или МДФ, пластик, металл
на 1 сотрудника

1000
дана
1 жыл
газдалмаған, ауыз су, көлемі 0,250 л, шыны бөтелкеде
өндірістік қажеттілік жағдайында
6
қабырға сағаты
1
дана
7 жыл
корпус: ЛАЖП немесе АТП, пластик, металл; түрі: қабырғалық
1 кабинетке
7
компьютерге арналған микрофон
1
дана
2 жыл
конденсаторлық, үстел үсті
1 қызметкерге
8
компьютерге арналған колонкалар
1
жұп
3 жыл
сымды (USB), стерео
1 қызметкерге
9
айна
1
дана
7 жыл
едендік, қабырғалық; багет материалы: табиғи ағаш, ЛАЖП (ламинатталған ағаш-жаңқа плитасы) немесе АТП (ағаш талшықты плита), пластик, металл
1 кабинетке
10
тінтуірге арналған кілемше
1
дана
2 жыл
су өткізбейтін, көп бейінді
1 компьютерге
11
HDMI кабелі
1
дана
5 жыл
аудио-бейне-стерео белгі беру үшін
1 компьютерге
12
принтерге арналған USB кабелі
1
дана
5 жыл
құрылғылар арасында қосылу
1 принтерге
13
мониторға арналған KVM кабелі
1
дана
9 жылға дейін
құрылғылар арасында қосылу
1 мониторға
14
KVM switch (қосқыш)
1
дана
4 жыл
қашықтан басқару түймешігі
2 жүйелік блок болған кезде
15
интернетке арналған желілік кабель
1
бобина
2 жыл
оптикалық
өндірістік қажеттілік жағдайында
16
желілік сүзгіш
1
дана
3 жыл
жерге тұйықталуы бар еуростандарт
1 компьютерге
17
АА батарейкасы
1
дана
2 жыл
саусақтық
өндірістік қажеттілік жағдайында
18
ААА батарейкасы
1
дана
2 жыл
шынтақтық
өндірістік қажеттілік жағдайында
19
коммутатор
1
дана
3 жыл
желіден, сыртқы адаптер арқылы
1 қызметкерге
20
қуаттану блогі
1
дана
3 жыл
компьютердің үздіксіз жұмыс істеуі үшін
1 компьютерге
21
ту тұғыры
1
дана
3 жыл
едендік, металл, түсі: алтын
басшының 1 кабинетіне және мәжіліс залдарға
22
автокөлікке арналған дөңгелек
1
жиынтығы (4 дана)
4 жыл
жаздық
1 автокөлікке
23
автокөлікке арналған дөңгелек
1
жиынтығы (4 дана)
4 жыл
қыстық, тікенекті
1 автокөлікке
24
ролл-перделер
1
ш.м.
7 жыл
материалы: полиэфирлі мата; сатин тоқуы; жарық өткізгіштігі: 70%-дан аспайтын; тығыздығы: 300 г/м2-ден аспайтын; түрі: тік, көлденең
1терезеге жұмсалатын материал шығысы есебінен
25
ілгіш
1
дана
7 жыл
түрі: едендік, пішінді ілгіш-иықтар; материалы: ЛАЖП немесе АТП, пластик, металл
1 қызметкерге