Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" заместителей председателей ведомств Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 апреля 2024 года № 241
В соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" и Типовыми квалификационными требованиями к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 5 апреля 2023 года № 71 (зарегистрированы в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32237) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" заместителей председателей ведомств Министерства здравоохранения Республики Казахстан согласно приложению, к настоящему приказу.
2. Департаменту управления персоналом Министерства здравоохранения Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней со дня принятия настоящего приказа в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства здравоохранения Республики Казахстан Абдильдина Б.С.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова
СОГЛАСОВАНО
Агентством Республики
Казахстан по делам
государственной службы
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 15 апреля 2024 года № 241
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" заместителей председателей ведомств Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Заместитель председателя Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан, (2 единицы), категория С-1, 23-1-2, 23-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование по специальностям: здравоохранение (общественное здравоохранение, медико-профилактическое дело).
Профессиональная компетентность
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики в сферах санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроля и надзора за продукцией, подлежащей государственному санитарно-эпидемиологическому контролю и надзору, в том числе за пищевой продукцией, а также контроля и надзора за соблюдением требований, установленных техническими регламентами в пределах компетенции. Координация деятельности центрального аппарата Комитета и территориальных подразделений в пределах компетенции. Оказание, координация, мониторинг государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Осуществление государственного контроля и надзора в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Организация проведения противоэпидемических мероприятий. Организация санитарной охраны государственной границы. Осуществление контроля и надзора за особо опасными инфекциями и биобезопасностью. Осуществление контроля за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым потребителям. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер. Обеспечение в пределах компетенции защиты сведений, составляющих государственную и иную охраняемую законом тайну Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ведомстволарының төраға орынбасарлары "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2024 жылғы 15 сәуірдегі № 241 бұйрығы
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 17-бабының 4-тармағына, және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2023 жылғы 5 сәуірдегі № 71 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына Үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32237 болып тіркелген) сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ведомстволарының төраға орынбасарлары "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін:
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Персоналды басқару департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрық қабылданған күннен бастап бес жұмыс күн ішінде:
1) электрондық түрде қазақ және орыс тілдеріндегі оның көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің аппарат басшысы Б.С. Әбділдинге жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
А. Әлназарова
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігімен
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2024 жылғы 15 сәуірдегі
№ 241 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ведомстволарының төраға орынбасарлары "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігінің Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті төрағасының орынбасары, (2 бірлік), С-1 санаты, 23-1-2, 23-1-3
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-профилактикалық іс) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру, мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылауға және қадағалауға жататын өнімді, оның ішінде тамақ өнімдерін бақылау және қадағалау, сондай-ақ құзыреті шегінде техникалық регламенттерде белгіленген талаптардың сақталуын бақылау және қадағалау. Құзыреті шегінде Комитеттің орталық аппараты мен аумақтық бөлімшелерінің қызметін үйлестіру. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету, үйлестіру, мониторингілеу. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру. Эпидемияға қарсы іс-шараларады жүргізуді ұйымдастыру. Мемлекеттік шекарадағы санитариялық қорғауды ұйымдастыру. Аса қауіпті инфекцияларды және биоқауіпсіздікті бақылау және қадағалауды ұйымдастыру. Тұтынушыларға өткізілетін өнімдер және көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттермен және нормативтік құжаттармен белгіленген талаптардың сақталуын бақылауды жүзеге асыру. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шаралар қабылдау. Құзыреті шегінде мемлекеттік және заңмен қорғалатын өзге құпияны құрайтын мәліметтерді қорғауды қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге міндеттерді орындау.

Заместитель председателя Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан, (1 единица), категория С-1, 23-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование по специальностям: здравоохранение (медико-профилактическое дело) или технические науки и технологии (математическое и компьютерное моделирование), информационно-коммуникационные технологии (информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, информационно-коммуникационные технологии), инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли (автоматизация и управление, инженерия и инженерное дело).
Профессиональная компетентность
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Функциональные обязанности
Реализация государственной политики по осуществлению контрольно-надзорной деятельности в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Координация деятельности центрального аппарата Комитета, территориальных подразделений и подведомственной организации по вопросам информатизации и цифровизации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Осуществление взаимосвязи со структурными подразделениями Министерства. Участие в разработке и мониторинге индикаторов эффективности создания, внедрения и эксплуатации информационных систем в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Координация работы структурных подразделений по оптимизации и автоматизации государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер. Обеспечение в пределах компетенции защиты сведений, составляющих государственную и иную охраняемую законом тайну. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Заместитель председателя Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан, (1 единица), категория С-1, 23-1-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование по специальностям: бизнес, управление и право (менеджмент, юриспруденция, экономика, финансы, учет и аудит, государственное и местное управление).
Профессиональная компетентность
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Функциональные обязанности
Координация деятельности центрального аппарата Комитета, территориальных подразделений и подведомственной организации по вопросам экономики и планирования, бухгалтерского учета и отчетности, управления государственным имуществом центрального аппарата, территориальных подразделений и подведомственных организаций, исполнения республиканского бюджета, своевременного финансирования и формирования отчетности в соответствии с действующим законодательством. Общее руководство, координация и планирование работы курируемых управлений. Осуществление взаимосвязи со структурными подразделениями Министерства. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер. Обеспечение в пределах компетенции защиты сведений, составляющих государственную и иную охраняемую законом тайну. Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті төрағасының орынбасары, (1 бірлік), С-1 санаты, 23-1-4
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (медициналық-профилактикалық іс) немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар (математикалық және компьютерлік модельдеу), ақпараттық коммуникациялық технологиялар (ақпараттық жүйелер, есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, ақпараттық-коммуникациялық технологиялар), инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары (автоматтандыру және басқару, инженерия және инженерлік іс), денсаулық сақтау (медициналық-профилактикалық іс) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы бақылау-қадағалау қызметі бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы ақпараттандыру және цифрландыру мәселелері бойынша Комитеттің орталық аппаратының, аумақтық бөлімшелерінің және ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметін үйлестіру. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара байланысты жүзеге асыру. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы ақпараттық жүйелерді құру, енгізу және пайдалану тиімділігінің индикаторларын әзірлеуге және мониторингілеуге қатысу. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді оңтайландыру және автоматтандыру бойынша құрылымдық бөлімшелердің жұмысын үйлестіру. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шаралар қабылдау. Құзыреті шегінде мемлекеттік және заңмен қорғалатын өзге құпияны құрайтын мәліметтерді қорғауды қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге міндеттерді орындау.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті төрағасының орынбасары, (1 бірлік), С-1 санаты, 23-1-5
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Бизнес, басқару және құқық (менеджмент, құқықтану, экономика, қаржы, есеп және аудит, мемлекеттік және жергілікті басқару) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Экономика және жоспарлау, бухгалтерлік есеп және есептілік мәселелері бойынша Комитеттің орталық аппаратының, аумақтық бөлімшелерінің және ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметін үйлестіру, орталық аппараттың, аумақтық бөлімшелер мен ведомстволық бағынысты ұйымдардың мемлекеттік мүлкін басқару, республикалық бюджеттің атқарылуы, қолданыстағы заңнамаға сәйкес уақтылы қаржыландыру және есептілікті қалыптастыру. Жетекшілік ететін басқармалардың жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру және жоспарлау. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара байланысты жүзеге асыру. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шаралар қабылдау. Құзыреті шегінде мемлекеттік және заңмен қорғалатын өзге құпияны құрайтын мәліметтерді қорғауды қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге міндеттерді орындау.

Заместитель Председателя Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан, (1 единица), категория С-1, 24-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование по специальностям: здравоохранение (общая медицина, стоматология, педиатрия, общественное здравоохранение).
Профессиональная компетентность
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Функциональные обязанности
Координация деятельности центрального аппарата Комитета и территориальных подразделений по вопросам качества оказываемых медицинских услуг. Реализация государственной политики, а также государственный контроль и надзор в сферах оказания медицинских услуг (помощи) в пределах компетенции.
Осуществление государственного контроля и надзора в сфере оказания медицинских услуг (помощи). Оказание, координация, мониторинг государственных услуг в сфере медицинской деятельности, выдача разрешительных документов, приостановление их действия, а также лишение (отзыв) в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер. Обеспечение в пределах компетенции защиты сведений, составляющих государственную и иную охраняемую законом тайну Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Заместитель Председателя Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан, (1 единица), категория С-1, 24-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее или послевузовское образование по специальности: здравоохранение (фармация).
Профессиональная компетентность
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Функциональные обязанности
Координация деятельности центрального аппарата Комитета и территориальных подразделений по вопросам обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Реализация государственной политики в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий. Осуществление государственного контроля в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения. Осуществление государственного регулирования цен на лекарственные средства и медицинские изделия в соответствии с законодательством. Оказание, координация, мониторинг государственных услуг в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий, выдача разрешительных документов, приостановление их действия, а также лишение (отзыв) в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Осуществление фармацевтических инспекций. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер. Обеспечение в пределах компетенции защиты сведений, составляющих государственную и иную охраняемую законом тайну Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті төрағасының орынбасары, (1 бірлік), С-1 санаты, 24-1-2
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (жалпы медицина, стоматология, педиатрия, қоғамдық денсаулық сақтау) мамандықтары бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің орталық аппараты мен аумақтық бөлімшелерінің көрсетілетін медициналық қызметтердің сапасы мәселелері бойынша қызметін үйлестіру. Құзыреті шегінде медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласында мемлекеттік саясатты, сондай-ақ мемлекеттік бақылау және қадағалауды іске асыру.
Медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласында мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру. Медициналық қызмет саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету, үйлестіру, мониторингілеу, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес рұқсат құжаттарын беру, олардың қолданылуын тоқтата тұру, сондай-ақ одан айыру (кері қайтарып алу). Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шаралар қабылдау. Құзыреті шегінде мемлекеттік және заңмен қорғалатын өзге құпияны құрайтын мәліметтерді қорғауды қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге міндеттерді орындау.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті төрағасының орынбасары, (1 бірлік), С-1 санаты, 24-1-3
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Денсаулық сақтау (фармация) мамандығы бойынша жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім.
Кәсіптік құзыреттілігі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің орталық аппараты мен аумақтық бөлімшелерінің дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы мәселелері бойынша қызметін үйлестіру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар айналысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласында, сондай-ақ денсаулық сақтау саласында есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру. Заңнамаға сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың бағаларын мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру. Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету, үйлестіру, мониторингілеу, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес рұқсат құжаттарын беру, олардың қолданылуын тоқтата тұру, сондай-ақ одан айыру (кері қайтарып алу). Фармацевтикалық инспекцияларды жүзеге асыру. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шаралар қабылдау. Құзыреті шегінде мемлекеттік және заңмен қорғалатын өзге құпияны құрайтын мәліметтерді қорғауды қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге міндеттерді орындау.