О бюджетах сельских округов Сайрамского района на 2025-2027 годы
Решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 26 декабря 2024 года № 24-174/VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аксукентского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 347 093 тысяч тенге;
налоговые поступления – 851 314 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступлениям от продажи основного капитала – 177 779 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 318 000 тысяч тенге;
2) расходы – 1 408 904 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 61 811 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 61 811 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 61 811 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 08.05.2025 № 28-202/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Размер бюджетного изъятия в районный бюджет на 2025 год 308 809 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Акбулакского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5, и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 125 356 тысяч тенге;
налоговые поступления – 43 569 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 21 219 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 60 568 тысяч тенге;
2) расходы – 126 263 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 907 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 907 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 907 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 08.05.2025 № 28-202/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).

Сайрам ауданы ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 24-174/VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақсукент ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 1 347 093 мың теңге;
салықтық түсімдер – 851 314 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 177 779 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 318 000 мың теңге;
2) шығындар – 1 408 904 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -61 811 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 61 811 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 61 811 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 08.05.2025 № 28-202/VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. Аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар мөлшері 2025 жылға 308 809 мың теңге.
3. Ақбұлақ ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 125 356 мың теңге;
салықтық түсімдер – 43 569 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 219 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 60 568 мың теңге;
2) шығындар – 126 263 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 907 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 907 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 907 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 08.05.2025 № 28-202/VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.

4. Размер субвенций передаваемых из районного бюджета в сельский бюджет в 2025 году 23 986 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет Арыского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 140 048 тысяч тенге;
налоговые поступления – 82 217 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 21 249 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 582 тысяч тенге;
2) расходы – 152 649 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 12 601 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 601 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 12 601 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 08.05.2025 № 28-202/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Размер бюджетного изъятия в районный бюджет на 2025 год 25 809 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Жибек-жолынского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы –113 197 тысяч тенге;
налоговые поступления – 61 400 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 078 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 50 719 тысяч тенге;
2) расходы – 140 319 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 27 122 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 27 122 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 27 122 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 08.05.2025 № 28-202/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Размер субвенций передаваемых из районного бюджета в сельский бюджет в 2025 году 14 137 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет Колкентского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 245 814 тысяч тенге;

4. Аудандық бюджеттен ауылдық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2025 жылға 23 986 мың теңге.
5. Арыс ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 140 048 мың теңге;
салықтық түсімдер – 82 217 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 249 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 36 582 мың теңге;
2) шығындар – 152 649 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 12601 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 601 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12 601 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 08.05.2025 № 28-202/VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
6. Аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар мөлшері 2025 жылға 25 809 мың теңге.
7. Жібек-жолы ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 113 197 мың теңге;
салықтық түсімдер – 61 400 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 078 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттердің түсімі – 50 719 мың теңге;
2) шығындар – 140 319 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 27 122 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27 122 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 27 122 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 08.05.2025 № 28-202/VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
8. Аудандық бюджеттен ауылдық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2025 жылға 14 137 мың теңге.
9. Көлкент ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 245 814 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) – 0;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0;
Сноска. Пункт 21 в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 08.05.2025 № 28-202/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
22. Размер бюджетного изъятия в районный бюджет на 2025 год 104 091 тысяч тенге.
23. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Сайрамского районного маслихата Ш. Халмурадов
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного маслихата
от 26 декабря 2024 года № 24-174/VІІІ
Бюджет Аксукентского сельского округа на 2025 год

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 08.05.2025 № 28-202/VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
22. Аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар мөлшері 2025 жылға 104 091 мың теңге.
23. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сайрам аудандық мәслихатының төрағасы Ш.Халмурадов
Сайрам аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
26 желтоқсандағы № 24-174/VIII
шешіміне 1 қосымша
Ақсукент ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті