Об утверждении норм образования и накопления коммунальных отходов, тарифов на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов по району Самар
Решение маслихата района Самар Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года № 18-13/VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 3.
В соответствии с подпунктами 2) и 3) пункта 3 статьи 365 Экологического кодекса Республики Казахстан, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 347 "Об утверждении Типовых правил расчета норм образования и накопления коммунальных отходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 24212), приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 14 сентября 2021 года № 377 "Об утверждении Методики расчета тарифа для населения на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 24382), маслихат района Самар Восточно-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить нормы образования и накопления коммунальных отходов по району Самар согласно приложению 1 к настоящему решению.

Самар ауданы бойынша коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормаларын, тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтерді бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 18-13/VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз.
Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 365-бабы 3-тармағының 2) және 3) тармақшаларына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 347 "Коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормаларын есептеудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №24212 болып тіркелген) бұйрығына, Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 377 "Халық үшін тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифті есептеу әдістемесін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24382 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Самар ауданы бойынша коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормалары осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

2. Утвердить тарифы на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов по району Самар согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель маслихата Г. Шаймарданова
Приложение 1 к решению
маслихата района Самар
Восточно-Казахстанской области
от 25 декабря 2024 года
№ 18-13/VIIІ
Нормы образования и накопления коммунальных отходов по району Самар
№
Объект накопления коммунальных отходов
Расчетная единица
Годовая накопления, м3
1
Домовладения благоустроенные и неблагоустроенные
1 житель

2. Самар ауданы бойынша тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтер осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Мәслихат төрағасы Г. Шаймарданова
Шығыс Қазақстан облысы
Самар ауданы мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 18-13/VIIІ шешіміне 1- қосымша
Самар ауданы бойынша коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормалары
№
Коммуналдық қалдықтар жинақталатын объектілер
Есептік бірлік
Жылдық жинақталу нормасы, м3
1
Жайлы және жайлы емес үйлер
1 тұрғын

от 25 декабря 2024 года
№ 18-13/VIIІ
Тарифы на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов по району Самар
Сноска. Приложение 2 в редакции решения маслихата района Самар Восточно-Казахстанской области от 10.02.2025 № 19-2/VIII (вводится в действие с 01.01.2025 и подлежит официальному опубликованию).
Для населенных пунктов
Сумма в тенге (без учета НДС)
Месячный тариф на одного жителя (домовладения благоустроенные и неблагоустроенные)
265*
Годовой тариф на единицу (объем) 1 м3
2010
Для юридических лиц
Годовой тариф для юридических лиц и субъектам предпринимательства, не являющимися юридическими лицами (за 1 куб. метр).
9799
* Примечание: Предусмотрены льготы в размере:
100% - участникам Великой Отечественной войны, ветеранам, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
-50% - лицам с инвалидностью первой группы;
- ветеранам боевых действий на территории других государств;
-ветеранам труда;
-лицам, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утверждаемом уполномоченным органом в области здравоохранения;
-детям-сиротам и детям, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия;
-семьям, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
-многодетным матерям, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени;
-лицам, ставшие инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС;
-семьям лиц, погибших (умерших) при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при подготовке или осуществлении полета в космическое пространство, при спасании человеческой жизни, при охране правопорядка;
-неполным семьям;
-вдовам (вдовцы), имеющим на иждивении несовершеннолетних детей и детей, обучающихся по общеобразовательным или профессиональным программам в организациях общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, высшего, послевузовского образования по очной форме обучения, но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста;
25% - лицам с инвалидностью второй группы;
- лицам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
-лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах;
-лицам, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье;
-многодетным семьям;
- пенсионерам по возрасту;
-кандасам;
-лицам, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера.
Мусоровывозящая организация выполняет перерасчет и применяет льготы со дня подачи заявления потребителем с приложением подтверждающих документов о принадлежности к соответствующей категории социально уязвимых слоев населения.

2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 18-13/VIIІ шешіміне 2 - қосымша
Самар ауданы бойынша тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтер
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 10.02.2025 № 19-2/VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
Елді мекендер үшін
сомасы теңгемен (ҚҚС есебінсіз)
Бір тұрғынға айлық тариф (абаттандырылған және абаттандырылмаған үй иелері)
265*
Бірлікке жылдық тариф (көлемі) 1 м3
2010
Заңды тұлғалар үшін
Заңды тұлғалар мен заңды тұлға болып табылмайтын кәсіпкерлік субъектілері үшін жылдық тариф (1 текше метр үшін).
9799
* Ескерту: мөлшерінде жеңілдіктер қарастырылған:
100% - Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге;
50% - бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға;
- басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне;
- еңбек ардагерлеріне;
- денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекітетін аурулар тізімінде аталған кейбір созылмалы аурулардың ауыр түрлерімен ауыратын адамдарға;
- кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға;
- мүгедек балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасыларға;
- "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналарға;
- Чернобыль атом электр станциясындағы апат салдарынан мүгедек болған адамдарға;
- мемлекеттiк немесе қоғамдық мiндеттерiн, әскери қызметiн орындау кезiнде, ғарыш кеңістігіне ұшуды дайындау немесе жүзеге асыру кезінде, адам өмiрiн құтқару кезiнде, құқық тәртiбiн қорғау кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) адамдардың отбасыларына;
- толық емес отбасыларға;
- асырауында кәмелетке толмаған балалары және жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында жалпы білім беретін немесе кәсіптік бағдарламалар бойынша күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын, бірақ жиырма үш жасқа толмаған балалары бар жесір әйелдерге (тұл ер адамдар).
25% - екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға;
- Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен адамдарға;
- 1986-1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарын жоюға қатысқан адамдарға;
- Арал өңіріндегі экологиялық апат салдарынан зардап шеккен адамдарға;
- көп балалы отбасыларға;
- жасы бойынша зейнеткерлерге;
- қандастарға;
- экологиялық зiлзалалар, табиғи және техногендi сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйiнен айырылған адамдарға;
Қоқыс шығарушы ұйым халықтың әлеуметтік осал топтарының тиісті санатына жататындығы туралы растайтын құжаттарды қоса бере отырып, тұтынушы өтініш берген күннен бастап қайта есептеуді орындайды және жеңілдіктерді қолданады.