Об утверждении норм образования и накопления коммунальных отходов, тарифов на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов по району Самар
Решение маслихата района Самар Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года № 18-13/VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 3.
В соответствии с подпунктами 2) и 3) пункта 3 статьи 365 Экологического кодекса Республики Казахстан, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 347 "Об утверждении Типовых правил расчета норм образования и накопления коммунальных отходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 24212), приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 14 сентября 2021 года № 377 "Об утверждении Методики расчета тарифа для населения на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 24382), маслихат района Самар Восточно-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить нормы образования и накопления коммунальных отходов по району Самар согласно приложению 1 к настоящему решению.

Самар ауданы бойынша коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормаларын, тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтерді бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 18-13/VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз.
Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 365-бабы 3-тармағының 2) және 3) тармақшаларына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 347 "Коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормаларын есептеудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №24212 болып тіркелген) бұйрығына, Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 377 "Халық үшін тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифті есептеу әдістемесін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24382 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Самар ауданы бойынша коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормалары осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

2. Утвердить тарифы на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов по району Самар согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель маслихата Г. Шаймарданова
Приложение 1 к решению
маслихата района Самар
Восточно-Казахстанской области
от 25 декабря 2024 года
№ 18-13/VIIІ
Нормы образования и накопления коммунальных отходов по району Самар
№
Объект накопления коммунальных отходов
Расчетная единица
Годовая накопления, м3
1
Домовладения благоустроенные и неблагоустроенные
1 житель

2. Самар ауданы бойынша тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтер осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Мәслихат төрағасы Г. Шаймарданова
Шығыс Қазақстан облысы
Самар ауданы мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 18-13/VIIІ шешіміне 1- қосымша
Самар ауданы бойынша коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормалары
№
Коммуналдық қалдықтар жинақталатын объектілер
Есептік бірлік
Жылдық жинақталу нормасы, м3
1
Жайлы және жайлы емес үйлер
1 тұрғын

от 25 декабря 2024 года
№ 18-13/VIIІ
Тарифы на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов по району Самар
Для населенных пунктов
Сумма в тенге ( без учета НДС)
Месячный тариф на одного жителя (домовладения благоустроенные и неблагоустроенные)
265*
Годовой тариф на единицу (объем) 1 м3
2010
Для юридических лиц
Годовой тариф для юридических лиц и субъектам предпринимательства, не являющимися юридическими лицами ( за 1 куб. метр).
9799
* Примечание: Предусмотрены льготы в размере:
100% - участникам Великой Отечественной войны;
15% - приравненным к участникам Великой Отечественной войны;
-Ветеранам боевых действий на территории других государств;
-Ветеранам труда;
-лицам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
-лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах;
-лицам, ставшие инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС;
- лицам, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье;
-лицам с инвалидностью первой группы;
-семьям, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
-детям-сиротам и детям, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия;
-лицам, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утверждаемом уполномоченным органом в области здравоохранения;
-кандасам;
-многодетным матерям, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени;
-многодетным семьям;
-семьям лиц, погибших (умерших) при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при подготовке или осуществлении полета в космическое пространство, при спасании человеческой жизни, при охране правопорядка;
-неполным семьям;
10% - лицам с инвалидностью второй группы;
- пенсионерам по возрасту.
Мусоровывозящая организация выполняет перерасчет и применяет льготы со дня подачи заявления потребителем с приложением подтверждающих документов о принадлежности к соответствующей категории социально уязвимых слоев населения.

2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 18-13/VIIІ шешіміне 2- қосымша
Самар ауданы бойынша тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтер
Елді мекендер үшін
сомасы теңгемен (ҚҚС есебінсіз)
Бір тұрғынға айлық тариф (абаттандырылған және абаттандырылмаған үй иелері)
265*
Бірлікке жылдық тариф (көлемі) 1 м3
2010
Заңды тұлғалар үшін
Заңды тұлғалар мен заңды тұлға болып табылмайтын кәсіпкерлік субъектілері үшін жылдық тариф (1 текше метр үшін).
9799
* Ескерту: мөлшерінде жеңілдіктер қарастырылған:
100% - Ұлы Отан соғысына қатысушыларға;
15% - Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестірілгендерге;
- басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне;
- еңбек ардагерлеріне;
- Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен адамдарға;
- 1986-1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарын жоюға қатысқан адамдарға;
- Чернобыль атом электр станциясындағы апат салдарынан мүгедек болған адамдарға;
- Арал өңіріндегі экологиялық апат салдарынан зардап шеккен адамдарға;
- бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға;
- мүгедек балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасыларға;
- кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға;
- денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекітетін аурулар тізімінде аталған кейбір созылмалы аурулардың ауыр түрлерімен ауыратын адамдарға;
- қандастарға;
- "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналарға;
- көп балалы отбасыларға;
- мемлекеттiк немесе қоғамдық мiндеттерiн, әскери қызметiн орындау кезiнде, ғарыш кеңістігіне ұшуды дайындау немесе жүзеге асыру кезінде, адам өмiрiн құтқару кезiнде, құқық тәртiбiн қорғау кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) адамдардың отбасыларына;
- толық емес отбасыларға;
10% - екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға;
- жасы бойынша зейнеткерлерге.
Қоқыс шығарушы ұйым халықтың әлеуметтік осал топтарының тиісті санатына жататындығы туралы растайтын құжаттарды қоса бере отырып, тұтынушы өтініш берген күннен бастап қайта есептеуді орындайды және жеңілдіктерді қолданады.