Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 мая 2025 года № 219
В соответствии с пунктом 4 статьи 102 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Классификатор перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении.
2. Отменить некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
3. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түскен ақша өз иелігінде қалатын тауарлары (жұмыстары, көрсетілетін қызметтері) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 6 мамырдағы № 219 бұйрығы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 102-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түскен ақша өз иелігінде қалатын тауарлары (жұмыстары, көрсетілетін қызметтері) тізбесінің сыныптауышы бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

001
Услуги по реализации дополнительных образовательных программ (развития детского и юношеского творчества, склонностей и интересов в области спорта, культуры и искусства)
1) укрепление учебно-материальной базы учреждений образования;
2) приобретение учебного оборудования и инвентаря, в том числе для работы на учебно-опытном участке;
3) покрытие расходов по улучшению питания, бытового и культурного обслуживания обучающихся;
4) расширение учебно-производственных мастерских и подсобных хозяйств;
5) поощрение обучающихся и оказание материальной помощи отдельным социально незащищенным слоям обучающихся;
6) питание обучающихся, находящихся в организациях среднего образования с продленным днем и в группах продленного дня организации среднего образования;
7) содержание столовых (заработная плата, приобретение продуктов питания, приобретение оборудования и инвентаря, капитальный ремонт и другие расходы);
8) оплата выполненных работ обучающимися средних организации образования;
9) проведение экскурсий и внеклассных вечеров;
10) текущий ремонт организаций среднего образования, учебных корпусов и общежитий;
11) развитие пришкольного участка и обновление оборудования мастерских организаций среднего образования;
12) устройство спортивных площадок;
13) выдача стипендий и премирование отличившихся в общественно-полезном труде обучающихся;
14) оздоровительные мероприятия;
15) покрытие расходов по питанию участников соревнований, оплата труда арбитров (судей) и медицинских работников;
16) организация учебного процесса по дополнительным учебным программам;
17) оплата труда руководителей кружков и секций;
18) на мероприятия, связанные с организацией кружков и секций;
19) оплата труда работников, оказывающих платные образовательные услуги;
20) установление доплат, надбавок, премий и других выплат стимулирующего характера;
21) приобретение транспортных средств;
22) приобретение оборудования, инвентаря (в том числе мягкого) и обмундирования;
23) расходы на оплату за отопление, электроэнергию, водоснабжение и другие коммунальные расходы, приобретение предметов и материалов для текущих и хозяйственных целей, оплата услуг по обслуживанию здания, оплата транспортных услуг и прочие расходы на приобретение товаров;
24) реконструкция и капитальный ремонт зданий и сооружений;
25) оплата труда воспитателей и вспомогательного персонала лагерей отдыха;
26) ремонт музыкальных инструментов;
27) расходы, связанные с эксплуатацией и ремонтом двигателей;

001
Қосымша білім беру бағдарламаларын (балалар және жасөспірімдер шығармашылығын, спорт, мәдениет және өнер саласындағы бейімділіктер мен қызығушылықтарды дамыту) іске асыру
1) білім беру мекемелерінің оқу материалдық базасын нығайту;
2) оқу жабдықтары мен мүкәммалдарды, оның ішінде оқу тәжірибе учаскесінде жұмыс істеу үшін сатып алу;
3) білім алушылардың тамақтануын жақсарту, тұрмыстық және мәдени қызмет көрсету жөніндегі шығыстарын жабу;
4) оқу-өндірістік шеберханалар мен қосалқы шаруашылықтарды кеңейту;
5) білім алушыларды көтермелеу және білім алушылардың әлеуметтік жағынан қорғалмаған жекелеген бөлігіне материалдық көмек көрсету;
6) күні ұзақ болатын орта білім беру ұйымдарында және орта білім беру ұйымдарында күн ұзақ болатын топтардағы білім алушыларды тамақтандыру;
7) асханаларды ұстау (жалақы, тамақ өнімдерін сатып алу, жабдықтар мен мүкәммал сатып алу, күрделі жөндеу);
8) орта білім беру ұйымдарының білім алушыларының орындаған жұмыстарына ақы төлеу;
9) экскурсиялар мен сыныптан тыс кештерді өткізу;
10) орта білім беру ұйымдарын, оқу корпустары мен жатақханаларды ағымдағы жөндеу;
11) орта білім беру ұйымдарының мектеп жанындағы учаскесін дамыту және мектеп шеберханаларының жабдықтарын жаңарту;
12) спорт алаңдарын салу;
13) қоғамдық-пайдалы еңбекте көзге түскен білім алушыларға стипендиялар мен сыйлықақылар беру;
14) сауықтыру іс-шаралары;
15) жарысқа қатысушыларды тамақтандыру, төрешілердің (судьялардың) және медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеу жөніндегі шығыстарды жабу;
16) қосымша оқу бағдарламалары бойынша оқу процесін ұйымдастыру;
17) секциялар мен үйірме жетекшілерінің еңбегіне ақы төлеу;
18) секцияларды және үйірмелерді ұйымдастыруға байланысты іс-шаралар;
19) ақылы білім беру қызметтерін көрсететін қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеу;
20) ынталандыру сипатындағы қосымша ақы, үстемақы, сыйлықақы және басқа да төлемдер белгілеу;
21) көлік құралдарын сатып алу;
22) жабдықтар, мүккәммал (оның ішінде жұмсақ) және киім-кешек сатып алу;
23) жылу, электр энергиясы, сумен жабдықтау үшін ақы төлеуге арналған шығыстар және басқа да коммуналдық шығыстар, ағымдағы және шаруашылық мақсаттар үшін заттар мен материалдарды сатып алу, ғимаратқа қызмет көрсету бойынша ақы төлеу, көліктік қызметтерге ақы төлеу және тауарларды сатып алуға арналған өзге де шығыстар;
24) ғимараттар мен үй-жайларды реконструкциялау және күрделі жөндеу;
25) демалыс лагерьлері тәрбиешілерінің және көмекші қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеу;
26) музыкалық аспаптарды жөндеу;
27) қозғалтқыштарды пайдалануға және жөндеуге байланысты шығыстар;

014
1) Оказания платных услуг физическим и юридическим лицам при пользовании ими природными комплексами в туристских и рекреационных целях, в том числе:
1) по предоставлению туристских троп, смотровых площадок, бивачных полян, стоянок для транспорта, кемпингов, палаточных лагерей или мест для их размещения; гостиниц, мотелей, туристских баз, объектов общественного питания, торговли и другого культурно-бытового назначения, находящихся в управлении особо охраняемых природных территорий, или мест для их размещения; услуг по размещению на особо охраняемой природной территории трубопроводов, линий электропередачи и связи, дорог (кроме дорог общего пользования); туристского инвентаря;

014
1) Жеке және заңды тұлғалар табиғи кешендері туристік және рекреациялық мақсаттарда пайдалануы кезінде оларға ақылы қызметтер көрсету, оның ішінде:
1) туристік соқпақтар, тамашалау алаңдарын, демалу алаңқайларын, көлік тұрақтарын, кемпингтер, шатырлы лагерлер немесе оларды орналастыратын орындар; қонақ үйлер, мотелдер, туристік базалар, қоғамдық тамақтандыру, сауда және ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың басқаруындағы басқа да мәдени-тұрмыстық мақсаттағы объектілер немесе оларды орналастыратын орындар беру; ерекше қорғалатын табиғи аумақта құбырлар, электр қуатын беру және байланыс желілерін, жолдарды (ортақ пайдаланылатын жолдардан басқа) орналастыру жөнінде қызметтер көрсету; туристік құрал-жабдықтар беру;

2) по проведению любительского (спортивного) рыболовства;
3) услуг проводников, экскурсоводов, гидов и переводчиков; по проведению кино-, видео- и фотосъемки при посещении и изучении объектов государственного природно-заповедного фонда, природного и историко-культурного наследия, музеев природы и живых уголков;
4) услуг по санитарной очистке и благоустройству предоставленных в пользование территорий и объектов, а также по проведению работ по благоустройству и озеленению территорий иных организаций;
5) услуг по производству продукции для объектов общественного питания;
6) по предоставлению транспортных услуг.
1) сохранение и развитие природных комплексов;
2) охрану растительного и животного мира;
3) проведение восстановительных и защитных мероприятий в лесах, включая рубки промежуточного пользования и прочие рубки;

2) әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізу;
3) мемлекеттік табиғи-қорық қоры, табиғи және тарихи-мәдени мұра объектілерінде, табиғат мұражайларында және жанды табиғат мүйістерінде болу және оларды зерделеу кезінде жолсеріктер, экскурсия ұйымдастырушылар, жол нұсқаушылар мен аудармашылар қызметтерін көрсету, кино, бейне және фото таспаларына түсіру;
4) пайдалануға берілген аумақтар мен объектілерді санитарлық тазарту және аббаттандыру жөнінде, сондай-ақ өзге ұйымдардың аумақтарын абаттандыру және көгалдандыру бойынша жұмыстар жүргізу жөнінде қызметтер;
5) қоғамдық тамақтандыру объектілері үшін өнім өндіру жөнінде қызметтер;
6) көлік қызметтерін көрсету бойынша.
1) табиғи кешендерді сақтау және дамытуға;
2) өсімдіктер мен жануарлар дүниесін қорғауға;
3) аралық мақсатта пайдалану үшін ағаш кесуді және өзге мақсаттарда ағаш кесуді қоса алғанда, ормандарды қалпына келтіру және қорғану іс-шараларын жүргізуге;

4) очистку и благоустройство территорий;
5) развитие инфраструктуры, связанной с охраной объектов природно-заповедного фонда, туристской, рекреационной и ограниченной хозяйственной деятельностью;
6) оплату работ (услуг) внештатных сезонных работников для обеспечения природоохранной деятельности, в том числе пожарных сторожей, работников по осуществлению рубок промежуточного пользования и прочих рубок, лесокультурных работ, а также работников, осуществляющих ограниченную хозяйственную деятельность;

4) аумақтарды тазартуға және абаттандыруға;
5) табиғи-қорық қоры объектілерін қорғау мен туристік, рекреациялық және шектеулі шаруашылық қызметпен байланысты инфрақұрылымды дамытуға;
6) табиғат қорғау қызметін қамтамасыз ету үшін штаттан тыс маусымдық жұмыскерлердің, оның ішінде өрт күзетушілерінің, аралық мақсатта пайдалану үшін ағаш кесуді және өзге мақсаттарда ағаш кесуді, орман дақылы жұмыстарын жүзеге асыру жөніндегі жұмыскерлердің, сондай-ақ шектеулі шаруашылық қызметті жүзеге асыратын жұмыскерлердің жұмыстарына (көрсетілетін қызметтеріне) ақы төлеуге;

7) оплату стоимости работ (услуг) физических и (или) юридических лиц, осуществляющих работы (услуги), связанные с уборкой ликвидной захламленности (ветровальных и буреломных деревьев), образовавшейся в результате чрезвычайной ситуации природного характера;
8) оплату стоимости работ (услуг) юридических лиц, осуществляющих деятельность по управлению контрольно-пропускными пунктами государственных национальных природных парков;

7) табиғи сипаттағы төтенше жағдайдың салдарынан пайда болған өтімді қоқысты (жел мен дауыл құлатқан ағаштарды) жинаумен байланысты жұмысты (көрсетілетін қызметті) жүзеге асыратын жеке және (немесе) заңды тұлғалардың жұмысы (қызметі) құнының ақысын төлеуге;
8) мемлекеттік ұлттық табиғи парктердің бақылау-өткізу бекеттерін басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың жұмысы (көрсетілетін қызметі) құнының ақысын төлеуге;

9) приобретение средств связи, транспорта и оборудования, механизмов и материалов противопожарного, лесозащитного и лесокультурного назначения, семян и посадочного материала для лесокультурных работ, горюче-смазочных материалов, обмундирования, оружия и специальных средств защиты;
10) строительство, реконструкцию и ремонт зданий, сооружений и иных объектов, связанных с природоохранной деятельностью;

9) байланыс құралдарын, көлік және жабдықтар, өртке қарсы күрес, орман қорғау және орман дақылдары мақсатындағы тетіктер мен материалдар, орман дақылдары жұмысы үшін тұқым және отырғызу материалдарын, жанар-жағармай материалдарын, киім-кешек, қару және арнайы қорғаныш құралдарын сатып алуға;
10) табиғат қорғау қызметі мен байланысты ғимараттарды, құрылыстарды және өзге де объектілерді салуға, реконструкциялауға және жөндеуге;

11) подготовку и повышение квалификации специалистов для особо охраняемых природных территорий;
12) поощрение работников природоохранных учреждений за трудовые показатели;
13) проведение научных исследований в области особо охраняемых природных территорий;
14) организацию и содержание музеев природы и выставок;
15) развитие и благоустройство рекреационных зон;
16) совершенствование рекламной деятельности;

11) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар үшін мамандар даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға;
12) табиғат қорғау мекемелерінің жұмыскерлерін еңбек көрсеткіштері үшін көтермелеуге;
13) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында ғылыми зерттеулер жүргізуге;
14) табиғат музейлері мен көрмелерді ұйымдастыруға және оларды күтіп ұстауға;
15) рекреациялық аймақтарды дамытуға және абаттандыруға;
16) жарнамалық қызметті жетілдіруге;

17) экологическую пропаганду;
18) предупреждение и ликвидацию негативных экологических последствий.
(112, 113, 116, 121, 122, 123, 124, 131, 135, 136, 141, 142, 143, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 156, 159, 161, 165, 169, 413, 414, 416, 417, 419, 421 и 431).
Статья 38 Закона Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях", приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 22 "Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями в сферах лесного хозяйства, особо охраняемых природных территорий и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)" (далее – Правила № 22) (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13378).
РБ
РБ
МБ
МБ
10
10
10
10
3
5
5
5
207
694
254
700
256
007
010
011
100
100
015
015
015
Доходы от ограниченной хозяйственной деятельности, в том числе от:
1) производства сувенирной продукции;
2) реализации товаров от рубок промежуточного пользования и прочих рубок, продукции переработки, полученной от них древесины;
3) реализации продукции побочных лесных пользований (ограниченная пастьба скота, мараловодство, сенокошение, любительский сбор грибов, плодов и ягод);
4) выращивания посадочного материала для воспроизводства лесов и озеленения населенных пунктов;
5) доходов от реализации товаров ограниченной хозяйственной деятельности, реализации рыбы и рыбной продукции, создания лесных культур, защитных и озеленительных насаждений;
6) выращивания рыбопосадочного материала;
7) производства продукции и оказания услуг по договорам о совместной деятельности, заключаемым с физическими и юридическими лицами в туристских, рекреационных и ограниченных хозяйственных целях;
8) сбора (переработки) лесных семян.
То же
То же
РБ
РБ
10
10
5
3
694
207
007
256
100
100
016
Плата за использование символики (эмблемы и флага)
То же
То же
РБ
РБ
10
10
5
3
694
207
007
256
100
100
017
Доходы от производства печатной, сувенирной и другой тиражированной продукции, а также поступления от физических и юридических лиц, причинивших ущерб особо охраняемым природным территориям и объектам государственного природно-заповедного фонда
То же
То же
РБ
РБ
10
10
5
3
694
207
007
256
100
100
018
Добровольные взносы и пожертвования физических и юридических лиц, а также гранты, средства фондов развития особо охраняемых природных территорий
То же
То же
Услуги, предоставляемые государственными учреждениями в сфере лесного хозяйства
РБ МБ МБ МБ МБ

17) экологиялық насихатауға;
18) теріс экологиялық зардаптардың алдын алуға және жоюға. (112, 113, 116, 121, 122, 123, 124, 131, 135, 136, 141, 142, 143, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 156, 159, 161, 165, 169, 413, 414, 416, 417, 419, 421 және 431).
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 38-бабы, "Орман шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаларындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсету және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 22 бұйрығы (бұдан әрі – № 22 Қағидалар) (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 13378 болып тіркелген).
РБ РБ ЖБ ЖБ
10 10 10 10
3 5 5 5
207 694 254 700
256 007 010 011
100 100 015 015
015
Шектеулі шаруашылық қызметінен, оның ішінде:
1) кәдесый өнімдерін өндіруден;
2) аралық мақсатта пайдалану және басқа да мақсаттарда кесілген ағаштан жасалған тауарларды, олардан алынған сүректі өңдеу өнімдерін өткізуден;
3) жанама орман пайдаланудың өнімдерін өткізуден (шектеулі мал жаю, марал шаруашылығы, шөп шабу, саңырауқұлақтарды, жемістер мен жидектерді әуесқойлық жинаудан);
4) ормандарды молайту және елді мекендерді көгалдандыру үшін көшет материалын өсіруден түсетін табыстар;
5) шектеулі шаруашылық қызмет тауарларын өткізуден, балықты және балық өнімін өткізуден, орман дақылдарын, қорғаныштық және көгалдандыру екпелерін отырғызудан түсетін табыстар;
6) балық шабақтарын өсіруден;
7) жеке және заңды тұлғалармен туристік, рекреациялық және шектеулі шаруашылық мақсаттарда жасалатын бірлескен қызмет туралы шарттар бойынша өнім өндіруден және қызмет көрсетуден;
8) орман тұқымдарын жинаудан (қайта өңдеуден) алынған табыстар;
Сол сияқты
Сол сияқты
РБ РБ
10 10
5 3
694 207
007 256
100 100
016
Рәміздерді (эЖБлема мен туды) пайдаланғаны үшін төленетін ақы
Сол сияқты
Сол сияқты
РБ РБ
10 10
5 3
694 207
007 256
100 100
017
Баспа, кәдесый және басқа да көбейтілген өнім өндіруден алынған табыстар, сондай-ақ ерекше қорғалатын табиғи аумақтарға және мемлекеттік табиғи-қорықтық қор объектілеріне залал келтірген жеке және заңды тұлғалардан түсетін түсімдер
Сол сияқты
Сол сияқты
РБ РБ
10 10
5 3
694 207
007 256
100 100
018
Жеке және заңды тұлғалардың ерікті жарналары мен қайырымалдықтары, сондай-ақ гранттар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды дамыту қорларларының қаражаты
Сол сияқты
Сол сияқты
Орман шаруашылығы саласындағы мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтер
РБ МБ МБ МБ МБ

10 10 10 10 10
3 3 3 3 3
207 254 254 700 700
256 005 006 008 009
101 015 015 015 015
019
Средства за счет проведений учебных практик
1) проведение лесохозяйственных мероприятий на участках государственного лесного фонда;
2) подготовка и повышение квалификации специалистов для лесного и охотничьего хозяйства;
3) поощрение работников лесных учреждений за трудовые показатели (112, 113, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 136, 141, 142, 143, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 159, 161, 165, 169, 413, 414, 416, 417, 419, 421 и 431).
Статья 112 Лесного кодекса Республики Казахстан, Правила № 22.
РБ МБ МБ МБ МБ

10 10 10 10 10
3 3 3 3 3
207 254 254 700 700
256 005 006 008 009
101 015 015 015 015
019
Оқу практикаларын өткізу есебінен түсетін қаражат
1) мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман шаруашылығы іс-шараларын жүргізу;
2) орман және аң шаруашылығы үшін мамандар даярлау және біліктілігін арттыру;
3) орман мекемелері қызметкерлерінің еңбек көрсеткіштері үшін көтермелеу (112, 113, 116 121, 122, 124, 131, 135, 136, 141, 142, 143, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 159, 161, 165, 169, 413, 414, 416, 417, 419, 421 және 431).
Қазақстан Республикасының Орман кодексінің 112-бабы, № 22 Қағидалар.
РБ МБ МБ МБ МБ

10 10 10 10 10
3 3 3 3 3
207 254 254 700 700
256 005 006 008 009
101 015 015 015 015
020
Средства за счет:
1) выращивания посадочного материала для озеленения населенных пунктов и сбора лесных семян, создание озеленительных, защитных, плантационных и иных насаждений, проведение учебной практики;
2) реализации товаров и продукции от переработки древесины, полученной при проведении рубок главного пользования, рубок промежуточного пользования и прочих рубок, в том числе для обеспечения населения топливом, а также продукции побочных лесных пользований и оказание услуг по переработке древесины;

10 10 10 10 10
3 3 3 3 3
207 254 254 700 700
256 005 006 008 009
101 015 015 015 015
020
Мыналардың:
1) елді мекендерді көгалдандыру үшін отырғызылатын материалдарды өсіру және орман тұқымдарын жинау, көгалдандыру, қорғау, плантациялық және өзге де екпелерді отырғызу, оқу практикаларын өткізу;
2) басты мақсатта пайдалану үшін ағаш кесуді, аралық мақсатта пайдалану үшін және өзге де мақсаттарда ағаш кесу және басқа да, оның ішінде халықты отынмен қамтамасыз ету үшін ағаш кесу кезінде алынған сүректі өңдеуден алынған тауарлар мен өнімдерді, сондай-ақ жанама орман пайдалану өнімдерін өткізу және сүректі қайта өңдеу жөнінде қызметтер көрсету;

3) оказания транспортных услуг населению по перевозке грузов в пределах территорий лесных учреждений;
4) осуществления воспроизводства лесов на участках государственного лесного фонда, переданных в долгосрочное лесопользование для заготовки древесины, в соответствии с договором, заключенным с лесопользователем.
1) проведение лесохозяйственных мероприятий на участках государственного лесного фонда;
2) строительство и содержание лесохозяйственных дорог, противопожарное обустройство лесов;

3) орман мекемелерінің аумақтары шегінде халыққа жүк тасымалдау жөнінде көлік қызметтерін көрсету;
4) орманды пайдаланушымен жасалған шартқа сәйкес сүрек дайындау үшін орманды ұзақ мерзімді пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ормандарды молықтыруды жүзеге асыру.
1) мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман шаруашылығы іс-шараларын жүргізу;
2) орман шаруашылығы жолдарын салу және күтіп ұстау, ормандарды өртке қарсы жайластыру;

3) проектно-изыскательские работы в области охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения;
4) оплату работ (услуг) внештатных сезонных работников для обеспечения природоохранной деятельности, в том числе пожарных сторожей, работников по осуществлению рубок промежуточного пользования и прочих рубок, лесокультурных работ, а также работников, осуществляющих переработку лесных ресурсов;

3) орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсіру саласындағы жобалау-іздестіру жұмыстары;
4) табиғат қорғау қызметін қамтамасыз ету үшін штаттан тыс маусымдық жұмыскерлердің, оның ішінде өрт күзетшілерінің, аралық мақсатта пайдалану үшін ағаш кесуді және өзге мақсаттарда ағаш кесуді, орман дақылдары жұмыстарын жүзеге асыру жөніндегі жұмыскерлердің, сондай-ақ орман ресурстарын өңдеуді жүзеге асыратын жұмыскерлердің жұмыстарына (көрсетілетін қызметтеріне) ақы төлеу;

5) приобретение средств связи, транспорта и оборудования, механизмов и материалов противопожарного, лесозащитного и лесокультурного назначения, семян и посадочного материала для лесокультурных работ, горюче-смазочных материалов, обмундирования, оружия и специальных средств защиты;
6) приобретение оборудования и механизмов, необходимых для переработки лесных ресурсов;
7) строительство, реконструкцию и ремонт зданий, сооружений и иных объектов, связанных с функционированием государственных учреждений в сфере лесного хозяйства;

5) байланыс құралдарын, көлік және жабдықтар, өртке қарсы күрес, орман қорғау және орман дақылдары мақсатындағы тетіктер мен материалдар, орман дақылдары жұмыстары үшін тұқымдар мен егу материалдарын, жанар-жағармай материалдарын, киім-кешек, қару және арнайы қорғаныш құралдарын сатып алу;
6) орман ресурстарын қайта өңдеу үшін қажетті жабдықтар мен тетіктер сатып алу;
7) орман шаруашылығы саласындағы мемлекеттік мекемелердің жұмыс істеуіне байланысты ғимараттар, құрылыстар және өзге де объектілерді салу, реконструкциялау және жөндеу;

021
Услуги по изготовлению копий со всех видов носителей, форматов, стандартов и их обработке
1) укрепление материально-технической базы;
2) оплата труда специалистов, привлекаемых для оказания услуг;
3) хозяйственные расходы (оплата услуг связи, оплата транспортных услуг, приобретение предметов и материалов для текущих целей);
4) приобретение литературы, электронных коллекций и баз данных для пополнения библиотечных фондов;

021
Тасығыштардың, форматтардың, стандарттардың барлық түрлерінің, көшірмелерін дайындау және оларды өңдеу жөніндегі қызметтер
1) материалдық-техникалық базаны нығайтуға;
2) қызметтер көрсету үшін тартылатын мамандарға еңбекақы төлеуге;
3) шаруашылық шығыстарға (байланыс қызметтеріне ақы төлеу, көліктік қызметтерге ақы төлеу, ағымдағы мақсаттар үшін заттар мен материалдар сатып aлу);
4) кітапхана қорларын толықтыру үшін әдебиет, электрондық коллекциялар мен дерекқор сатып алуға;

5) издание научной и методической литературы по вопросам сохранности книжного фонда, социологии чтения;
6) приобретение учебных пособий, наглядных материалов для проведения обучения по заказам (заявкам) физических и негосударственных юридических лиц;
7) проведение обучающих тренингов, семинаров, конференций по заказам (заявкам) физических и негосударственных юридических лиц;
8) проведение массовых мероприятий (литературные вечера, выставки, презентации, конкурсы, дни книги, фестивали);

5) кітап қорын, оқу әлеуметтанымын сақтау мәселелері бойынша ғылыми және әдістемелік әдебиет шығаруға;
6) жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғалардың тапсырыстары (өтінімдері) бойынша оқыту жүргізу үшін оқу құралдарын, көрнекі материалдар сатып алуға;
7) жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғалардың тапсырыстары (өтінімдері) бойынша оқыту тренингтерін, семинарлар, конференциялар өткізуге;
8) бұқаралық іс-шараларды өткізуге (әдеби кештер, көрмелер, тұсаукесерлер, конкурстар, кітап күндері, фестивальдар);

9) изготовление и тиражирование бланочной продукции, брошюр, авторефератов, читательских билетов, листков требований, печатание обложки, гребешковый переплет;
10) реализация изданий библиотек, копий звукозаписей, видеофильмов, фонограмм;
11) ремонт, реставрация и переплет книг, журналов;
12) фото-, кино-, видеосъемка, микрокопирование отдельных статей, материалов из книг и периодических печатных изданий;

9) бланк өнімдерін, брошюраларды, авторефераттарды, оқырман билеттерін, талап парақшаларын жасауға және тираждауға, мұқабаны басып шығаруға, тарақты түптеуге;
10) кітапханалар басылымдарын, дыбыс жазбаларының, бейнефильмдердің, фонограммалардың көшірмелерін өткізуге;
11) кітаптарды, журналдарды жөндеуге, қалпына келтіруге және түптеуге;
12) фото, кино, бейне түсірімдерге, жекелеген мақалалардың және кітаптар мен мерзімді баспа басылымдарынан алынған материалдардың микрокөшірмесін алуға;

036
Услуги по реализации учебно-методических изданий и другой литературы, изданных музеями и музеями-заповедниками
То же
То же
Услуги, предоставляемые государственными учреждениями в сфере сортоиспытания сельскохозяйственных растений
РБ
10
1
212
255
100
037
Услуги по реализации продукции, полученной в результате проведения сортоиспытания сельскохозяйственных растений
1) проведение сельскохозяйственных работ и лабораторных исследований на сортоиспытательных станциях и участках;

036
Музейлер мен музей-қорықтар басып шығарған оқу-әдістемелік басылымдарды және басқа да әдебиетті өткізу жөніндегі қызметтер
Сол сияқты
Сол сияқты
Ауыл шаруашылық өсiмдiктерiнiң сорттарын сынақтан өткiзу саласында мемлекеттiк мекемелер ұсынатын қызметтер
РБ
10
1
212
255
100
037
Ауыл шаруашылық өсiмдiктерiнiң сорттарын сынақтан өткiзу нәтижесiнде алынған өнiмдердi iске асыру жөнiндегi қызметтер
1) сұрыптық сынау станциялары мен учаскелерінде ауыл шаруашылығы жұмыстарын және зертханалық зерттеулер жүргізуге;

2) приобретение транспортных средств, сельскохозяйственной техники, тракторов, комбайнов, силовых машин и оборудований, машин-генераторов, рабочих машин и оборудований, измерительных приборов, регулирующих приборов и устройств, лабораторного оборудования, компьютерного оборудования, прочих машин и оборудований, инструментов механизированных и немеханизированных орудий труда общего назначения, производственного инвентаря и принадлежностей, хозяйственного инвентаря, предметов противопожарного назначения, прочего производственного и хозяйственного инвентаря и инструментов;
3) проведение научных исследований в сфере сортоиспытания сельскохозяйственных растений;
4) оплату труда внештатных сезонных специалистов и рабочих, привлекаемых государственным учреждением в сфере сортоиспытания для проведения сельскохозяйственных и лабораторных работ в сфере сортоиспытания;
5) приобретение топлива, горюче смазочных материалов (масло, тосол, дрова, уголь, торф, бензин, керосин, мазут, автол и другие горюче-смазочные материалы), талонов на горюче-смазочные материалы, а также оплату услуг по погрузке, разгрузке, транспортировке и хранению топлива всех видов;
6) приобретение прочих материалов (посадочный материал, семена, удобрения, пестициды, технические носители информации, почтовые марки, маркированные конверты, бланочная продукция, журналы регистрации, входящей (исходящей) корреспонденции, картриджи, тонеры);
7) приобретение лекарственных средств, медицинских инструментов и прочих изделий медицинского назначения одноразового и многоразового использования, аптечек (аптечек для автомобилей);
8) приобретение строительных материалов, используемых в процессе строительства и монтажных работ (рукан (рубероид), смесители, раковины, унитазы, душевые кабинки, ванны, дверной блок, оконный блок, коннектор, кабель- канал, двери, ручки на двери, дверной доводчик, замок врезной, розетки, выключатели, линолеум, ковролан);
9) приобретение хозяйственных материалов (электрических сетевых фильтров, удлинителей, посуд, чистящих, дезинфицирующих, моющих средств для содержания помещений, освежителей воздуха, мешков для мусора; ветоши, перчаток хозяйственных, черенков для лопат, батареек, шпагатов, шлангов, туалетной бумаги, бумажных полотенец, принадлежностей для уборки помещений, канцелярских принадлежностей, спецодежд);
10) оплату услуг всех видов связи, коммунальных услуг, аренды помещений и зданий, по агрохимическому обследованию почв и проведению мелиоративных мероприятий, по поверке весового и специализированного оборудования;

2) көлік құралдарын, ауыл шаруашылығы техникасын, тракторларды, коЖБайндарды, күштік машиналар мен жабдықтарды, генератор машиналарын, жұмыс машиналары мен жабдықтарды, өлшеу аспаптарын, реттеуші аспаптар мен құрылғыларды, зертханалық жабдықтарды, компьютерлік жабдықтарды, өзге де машиналар мен жабдықтарды, жалпы мақсатқа арналған механикаландырылған және механикаландырылмаған еңбек құралдарын, өндірістік мүкәммал мен керек-жарақтарды, шаруашылық мүкәммалын, өртке қарсы мақсатқа арналған заттарды, өзге де өндірістік және шаруашылық мүкәммал мен құралдарды сатып алуға;
3) ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сұрыптық сынау саласында ғылыми зерттеулер жүргізуге;
4) ауыл шаруашылығы және зертханалық жұмыстарды жүргізу үшін сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеме тартатын штаттан тыс маусымдық мамандар мен жұмысшыларға еңбекақы төлеуге;
5) отын, жанар-жағармай материалдарын (май, тосол, отын, көмір, шымтезек, бензин, керосин, мазут, автол және басқа да жанар-жағармай материалдары), жанар-жағармай материалдарына талондар сатып алуға, сондай-ақ отынның барлық түрлерін тиеу, түсіру, тасымалдау және сақтау жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге;
6) өзге де материалдарды (отырғызу материалы, тұқымдар, тыңайтқыштар, пестицидтер, ақпараттың техникалық тасығыштары, почта маркалары, таңбаланған конверттер, бланк өнімдері, кіріс (шығыс) хат-хабарларды тіркеу журналдары, картридждер, тонерлер) сатып алуға;
7) дәрілік заттарды, бір рет пайдаланылатын және көп рет пайдаланылатын медициналық құралдарды және медициналық мақсаттағы өзге де бұйымдарды, дәрі қобдишаларын (автомобильдерге арналған дәрі қобдишаларын) сатып алуға;
8) құрылыс және монтаждау жұмыстары процесінде пайдаланылатын құрылыс материалдарын (рукан (рубероид), араластырғыштар, раковиналар, унитаздар, себезгі кабиналар, ванналар, есік блогі, терезе блогі, коннектор, кәбіл каналы, есіктер, есіктегі тұтқалар, есік жеткізгіш, ойма құлып, розеткалар, ажыратқыштар, линолеум, ковролан) сатып алуға;
9) шаруашылық материалдарын (электр желілік сүзгілерді, ұзартқыштарды, ыдыстарды, үй-жайларды күтіп ұстауға арналған тазалағыш, дезинфекциялағыш, жуғыш құралдарды, ауа тазартқыштарды, қоқысқа арналған қаптарды; шүберектерді, шаруашылық қолғаптарды, күректерге арналған саптарды, батареяларды, шпагаттарды, шлангілерді, дәретхана қағазын, қағаз сүлгілерді, үй-жайларды жинауға арналған керек-жарақтарды, кеңсе керек-жарақтарын, арнайы киімдерді) сатып алуға;
10) байланыстың барлық түрлерінің көрсетілетін қызметтеріне, коммуналдық көрсетілетін қызметтерге, үй-жайлар мен ғимараттарды жалға алуға, топырақты агрохимиялық зерттеп-қарау және мелиорациялық іс-шаралар жүргізу жөніндегі, таразылық және мамандандырылған жабдықтарды тексеру жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге;

11) приобретение подписных изданий, научной, методической и специальной литературы, хранения зерна, оказание экспертных услуг; за обеспечение договора (гарантийный взнос).
12) издание научных, методических материалов и официальных бюллетеней;
13) подготовку и повышение квалификации специалистов;
14) оплату услуг по переводу иностранной корреспонденции и научной документации;
15) проведение массовых мероприятий по рекламе и пропаганде наиболее перспективных и ценных сортов сельскохозяйственных растений (дни поля, семинары, выставки, экскурсии, презентации);
16) текущий ремонт зданий, сооружений и объектов, связанных с функционированием государственного учреждения в сфере сортоиспытания (общестроительные работы, гидроизоляционные работы, работы по монтажу электропроводов и установке электроарматуры, электромонтажные работы по установке оборудования электросвязи, установка электрооборудования в здании, проведение линий локальной сети (электричества), монтаж(установка), демонтаж водопроводного счетчика, электросчетчика, силового щитка, электро- автомата, трансформатора, сплит-систем, газового счетчика);
17) техническое обслуживание, текущий ремонт отопительной, канализационной, водопроводной системы, сварочные работы, водопроводные работы, установку заборов и оград, ставней и навесов, ворот, монтаж (установку) кондиционера, антенн для зданий;
18) штукатурные, малярные работы, стекольные работы, установку перегородок в помещении;
19) приобретение запасных частей, предназначенных для ремонта и замены изношенных частей в оборудовании, тракторах, комбайнах, транспортных средствах (автомобильные двигатели, аккумулятор, аккумуляторные батареи, трос, маховик, сальники, реле, водяной насос, крестовина, амортизаторы и другие запасные части), компьютерной техники (материнская плата, жесткий диск, кулер, оперативное запоминающее устройство, блок питания);
20) командировочные расходы работников государственного учреждения в сфере сортоиспытания, в том числе за пределы Республики Казахстан, в пределах норм возмещения командировочных расходов согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;

11) жазылым басылымдарын, ғылыми, әдістемелік және арнайы әдебиет сатып алуға;
12) ғылыми, әдістемелік материалдар мен ресми бюллетеньдер шығаруға;
13) мамандар даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға;
14) шетелдік хат-хабарды және ғылыми құжаттаманы аудару жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге;
15) ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің неғұрлым перспективалы және бағалы сұрыптарын жарнамалау және насихаттау жөніндегі бұқаралық іс- шараларды (дала күндері, семинарлар, көрмелер, экскурсиялар, таныстырылымдар) өткізуге;
16) сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеменің жұмыс істеуімен байланысты ғимараттарды, құрылысжайлар мен объектілерді ағымдағы жөндеуге (жалпы құрылыс жұмыстары, гидрооқшаулау жұмыстары, электр сымдарын монтаждау және электр арматурасын орнату жөніндегі жұмыстар, электр байланысы жабдығын орнату жөніндегі электр монтаждау жұмыстары, ғимаратқа электр жабдығын орнату, жергілікті желі (электр) желілерін жүргізу, монтаждау (орнату), су құбыры есептегішін, электр есептегішті, күш қалқаншасын, электр автоматын, трансформаторды, сплит-жүйелерді, газ есептегішін демонтаждау);
17) жылыту, кәріз, су құбыры жүйесіне техникалық қызмет көрсетуге, оны ағымдағы жөндеуге, дәнекерлеу жұмыстарына, су құбыры жұмыстарына, қоршаулар мен дуалдарды, қақпалар мен бастырмаларды, қақпаларды орнатуға, ауабаптағышты, ғимараттарға арналған антенналарды монтаждауға (орнатуға);
18) сылау, сырлау жұмыстарына, шыны жұмыстарына, үй-жайда арақабырғалар орнатуға;
19) жабдықтардағы тракторлардағы, коЖБайндардағы, көлік құралдарындағы тозған бөлшектерді жөндеуге және ауыстыруға арналған қосалқы бөлшектерді (автомобиль қозғалтқыштары, аккумулятор, аккумуляторлық батареялар, трос, сермер, тығыздамалар, реле, су сорғысы, айқастырма, амортизаторлар және басқа да қосалқы бөлшектер), компьютерлік техниканы (негізгі плата, қатты диск, кулер, жедел есте сақтау құрылғысы, қоректендіру блогі) сатып алуға;
20) Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес іссапар шығыстарын өтеу нормалары шегінде сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеме жұмыскерлерінің іссапар шығыстарына, оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге шығуға;

21) поощрение работников государственного учреждения в сфере сортоиспытания за трудовые показатели;
22) оплату услуг по разработке и экспертизе проектной (технико-экономического обоснования) документации, изготовлению топографической съемки земельного участка, разработке землеустроительного проекта, установлению на местности границ земельного участка, изготовлению и выдаче идентификационного документа на земельный участок;

21) сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеменің жұмыскерлерін еңбек көрсеткіштері үшін көтермелеуге;
22) жобалау (техникалық-экономикалық негіздеме) құжаттамасын әзірлеу және сараптау, жер учаскесінің топографиялық түсірілімін дайындау, жерге орналастыру жобасын әзірлеу, жергілікті жерде жер учаскесінің шекараларын белгілеу, жер учаскесіне идентификациялау құжатын дайындау және беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге;

23) затраты на аренду транспортных средств для проведения сельскохозяйственных работ;
24) текущие затраты (штрафы, неустойка, комиссионные платежи, вступительные взносы, государственная пошлина, налоги и другие обязательные платежи в бюджет, пеня и штрафы по ним (кроме социального налога));
25) затраты на приобретение помещений, зданий, сооружений, передаточных устройств, а также оформление земли, на которой размещены помещения, здания и сооружения;

23) ауыл шаруашылығы жұмыстарын жүргізуге арналған көлік құралдарын жалдау шығындарына;
24) ағымдағы шығындарға (айыппұлдар, тұрақсыздық айыбы, комиссиялық төлемдер, кіру жарналары; мемлекеттік баж, салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, олар бойынша өсімақылар мен айыппұлдар (әлеуметтік салықтан басқа));
25) үй-жайларды, ғимараттарды, құрылысжайларды, беріліс құрылғыларын сатып алу, сондай-ақ үй-жайлар, ғимараттар мен құрылысжайлар орналасқан жерді сатып алу шығындарына;

26) приобретение и установку офисного оборудования, офисной техники, информационных систем и программного обеспечения, антивирусной программы, специального программного обеспечения автоматической обработки данных результатов в сфере сортоиспытания сельскохозяйственных растений;
27) оплату услуг по техническому осмотру, обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств;

26) ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сұрыптық сынау саласында офистік жабдықтарды, офистік техниканы, ақпараттық жүйелер мен бағдарламалық қамтылымды, вирусқа қарсы бағдарламаны, нәтижелер деректерін автоматты өңдеудің арнайы бағдарламалық қамтылымын сатып алуға және орнатуға;
27) техникалық қарап-тексеру, көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге;

28) оплату услуг по установке, обслуживанию программного обеспечения Webkassa 2.0, консультационных услуг по поддержке программного обеспечения, обработке данных, созданию баз данных, техническому обслуживанию веб-порталов в сфере государственного сортоиспытания;
29) оплату услуг по вывозу твердых бытовых отходов, услуг дезинфекции, дезинсекции, дератизации;
30) оплату услуг по диагностике, ремонту транспортных средств, замене автомобильного масла, монтажу шин, замене резины, техническому обслуживанию транспортных средств;

28) Webkassa 2.0 бағдарламалық қамтылымын орнату, оған қызмет көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметтерге, бағдарламалық қамтылымды қолдау, деректер өңдеу, дерекқорлар құру, мемлекеттік сұрыптық сынау саласындағы веб-порталдарға техникалық қызмет көрсету жөніндегі консультациялық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге;
29) қатты тұрмыстық қалдықтарды шығару жөніндегі көрсетілетін қызметтерге, дезинфекциялау дезинсекциялау, дератизациялау жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге;
30) көлік құралдарын диагностикалау, жөндеу, автомобиль майын ауыстыру, шиналарды монтаждау, резеңкені ауыстыру, көлік құралдарына техникалық қызмет көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге;

31) оплату за установку приборов учета электроэнергии, воды, газа с прохождением государственной проверки и программированием;
32) изготовление баннера, бланков, твердых папок, благодарственных писем, грамот, специальных журналов, штампов, стендов;
33) оплату услуг по ремонту, сборке, установке, обслуживанию офисной техники, компьютеров и периферийных устройств, принтера, серверного оборудования, копировального аппарата, факса, оборудования для систем пожарной сигнализации и огнетушителей;

31) электр энергиясын, суды, газды есепке алу аспаптарын мемлекеттік тексеруден өткізе және бағдарлама жасай отырып орнату үшін ақы төлеуге;
32) баннерлер, бланкілер, қатты папкалар, алғыс хаттарын, грамоталар, арнайы журналдар, мөртабандар, стендтер дайындауға;
33) офистік техниканы, компьютерлер мен перифериялық құрылғыларды, принтерлерді, серверлік жабдықтарды, көшіру аппаратын, факсты, өрт дабылдамасы жүйелері мен өрт сөндіргіштерге арналған жабдықты жөндеу, құрастыру, орнату, оларға қызмет көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге;

100
042
Оказание платных услуг аттестованным субъектам семеноводства по проведению лабораторных сортовых испытаний оригинальных, элитных семян и семян последующих репродукций
То же
То же
Услуги, предоставляемые государственными учреждениями Вооруженных Сил, специализирующимися в области спорта
РБ
02
1
208
047
100
043
Физкультурно-оздоровительных и спортивных услуг
1) приобретение оборудования и инвентаря (в том числе мебели);
2) приобретение призов, памятных подарков, грамот и денежные вознаграждения призерам и участникам спортивных мероприятий;
3) покрытие расходов по питанию, бытового и культурного обслуживания спортсменов;
4) содержание столовых (заработная плата, приобретение продуктов питания, приобретение оборудования и инвентаря, капитальный ремонт и другие расходы);
5) устройство спортивных площадок;
6) оздоровительные мероприятия;
7) покрытие расходов по питанию участников соревнований, оплата труда арбитров (судей) и медицинских работников;
8) оплата труда работников, оказывающих платные услуги;
9) взносы за участие в спортивных мероприятиях;
10) оплату банковских услуг;
11) установление доплат, надбавок, премий и других выплат стимулирующего характера;
12) приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества, спортивного и специального обмундирования;
13) расходы на оплату за отопление, электроэнергию, водоснабжение и другие коммунальные расходы, приобретение предметов и материалов для текущих и хозяйственных целей, оплата услуг по обслуживанию здания, оплата транспортных услуг и прочие расходы на приобретение товаров;

100
042
Тұқым шаруашылығының аттестациядан өткен субъектiлерiне бiрегей, элиталы тұқым және кейiннен өсiрiлетiн тұқым сорттарына зертханалық сынақтан өткiзу бойынша ақылы қызметтер көрсету
Сол сияқты
Сол сияқты
Спорт саласында мамандандырылатын Қарулы Күштердiң мемлекеттiк мекемелерi ұсынатын қызметтер
РБ
02
1
208
047
100
043
Дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық қызметтер
1) жабдықты және мүкәммалдарды (оның iшiнде жиһаз) сатып алуға;
2) спорттық іс-шаралардың жүлдегерлері мен қатысушыларына жүлделер, естелік сыйлықтар, грамоталар сатып алуға және ақшалай сыйақыларға;
3) спортшылардың тамақтануы, оларға тұрмыстық және мәдени қызмет көрсету жөнiндегi шығыстарды жабуға;
4) асханаларды ұстау (жалақы, тамақ өнімдерін сатып алу, жабдықтар мен мүкәммал сатып алу, күрделі жөндеу);
5) спорт алаңдарын салуға;
6) сауықтыру iс-шараларына;
7) жарысқа қатысушыларды тамақтандыру, төрешілердің (судьялардың) және медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеу жөніндегі шығыстарды жабу
8) ақылы қызметтерiн көрсететiн қызметкерлердiң еңбегiне ақы төлеуге;
9) спорттық іс-шараларға қатысқаны үшін жарналарға;
10) банк қызметтерін төлеуге;
11) ынталандыру сипатындағы қосымша ақыларды, үстемеақыларды, сыйлықақыларды және басқа да төлемдерді белгiлеуге;
12) заттай мүлік заттарын, спорттық және арнайы киім-кешекті сатып алуға, тігуге және жөндеуге;
13) жылу, электр энергиясы, сумен жабдықтау үшiн ақы төлеуге арналған шығыстарға және басқа да коммуналдық шығыстарға, ағымдағы және шаруашылық мақсаттар үшiн заттар мен материалдарды сатып алуға, ғимаратқа қызмет көрсету бойынша ақы төлеуге, көлiктiк қызметтерге ақы төлеуге және тауарларды сатып алуға арналған өзге де шығыстарға;

14) реконструкция и капитальный ремонт зданий и сооружений;
15) фармакологическое обеспечение учебно-тренировочного процесса спортсменов и сборных команд;
16) командировочные расходы (111, 112, 113, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 136, 141, 142, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 159, 161, 162, 169, 324, 414, 416 и 419).
Пункт 2 статьи 24 Закона Республики Казахстан "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" (далее – Закон об обороне).
РБ
02
1

14) ғимараттар мен үй-жайларды реконструкциялауға және күрделi жөндеуге;
15) спортшылардың және құрама командалардың оқу-жаттықтыру процесін фармакологиялық қамтамасыз етуге;
16) iссапар шығыстарына жұмсалады (111, 112, 113, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 136, 141, 142, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 159, 161, 162, 169, 324, 414, 416 және 419).
"Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштерi туралы" Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Қорғаныс туралы заң) 24-бабының 2-тармағы.
РБ
02
1

000
100
101
108
111
047
Разработка и (или) реализация учебно-методической, издательской и полиграфической продукции
1) вознаграждение за труд руководителя и членов исследовательской группы, участвующих в проведении научного исследования, включая начисление всех налогов и других обязательных платежей в бюджет;
2) командировки, связанные с проведением исследований, участием в научных конференциях, семинарах, выставках, в том числе международных, в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных законодательством Республики Казахстан;

000
100
101
108
111
047
Оқу-әдістемелік,баспа және полиграфиялық өнімдерді әзірлеу және (немесе) өткізу
1) барлық салықтарды және бюджетке басқа да міндетті төлемдерді төлеуді қоса алғанда, ғылыми зерттеуді жүргізуге қатысатын зерттеу тобы жетекшісінің және мүшелерінің еңбегіне сыйлықақы беруге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген іссапарлар шығыстарын өтеу нормалары шегінде зерттеулер жүргізуге, ғылыми, оның ішінде халықаралық конференцияларға, семинарларға, көрмелерге қатысуға байланысты іссапарларға;

3) услуги научных лабораторий коллективного пользования, иных лабораторий, прочих организаций, необходимые для выполнения исследований, в том числе организационные взносы для участия в конференциях;
4) приобретение расходных материалов, оборудования и программного обеспечения для проведения исследований;
5) подготовка публикаций и опубликование результатов научных исследований;
6) корректура в рамках проведения научных исследований;
7) аренда помещений, оборудования и техники для проведения исследований;
8) расходы на содержание оборудования и техники, используемых для реализации исследований;
9) приобретение абонементов стороннего пользователя, в том числе для использования отечественных и зарубежных электронных баз данных (ресурсов), оборудования и расходных материалов технопарков в рамках проведения научных исследований;

3) зерттеулерді орындау үшін қажетті ұжымдық пайдаланылатын ғылыми зертханалар, өзге де зертханалар, басқа да ұйымдар көрсететін қызметтерге, оның ішінде конференцияларға қатысу үшін ұйымдық жарналарға;
4) зерттеулер жүргізу үшін шығыс материалдарын, жабдық пен бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алуға;
5) жарияланымдар дайындауға және ғылыми зерттеулер нәтижелерін жария етуге;
6) ғылыми зерттеулер жүргізу шеңберіндегі түзетулерге;
7) зерттеулер жүргізу үшін үй-жайлар, жабдық пен техниканы жалға алуға;
8) зерттеулерді іске асыру үшін пайдаланылатын жабдық пен техниканы күтіп ұстауға арналған шығыстарға;
9) ғылыми зерттеулер жүргізу шеңберінде басқа пайдаланушының, оның ішінде отандық және шетел электрондық дерекқорларын (ресурстарын) пайдалану үшін абонементтер, технопарктердің жабдығы мен шығыс материалдарын сатып алуға;

10) установление доплат, надбавок, премий и выплат стимулирующего характера лицам гражданского персонала, при превышении доходов сверх утвержденных планов на соответствующий год;
11) проведение кофе-брейков, приобретение сувенирной продукции, памятных подарков в рамках конференций, семинаров, круглых столов, конкурсов, соревнований, олимпиад, в том числе международных;
12) оплата банковских услуг в рамках проведения научных исследований;

10) кірістер тиісті жылға бекітілген жоспарлардан тыс асқан кезде азаматтық персонал адамдарына ынталандыру сипатында қосымша ақылар, үстемеақылар, сыйлықақылар мен төлемдер белгілеуге;
11) конференциялар, семинарлар, дөңгелек үстелдер, конкурстар, жарыстар, олимпиадалар, оның ішінде халықаралық, өткізу шеңберінде кофе-брейктер өткізуге, кәдесый өнімін, естелік сыйлықтар сатып алуға;
12) ғылыми зерттеулер жүргізу шеңберінде банктік көрсетілетін қызметтерді төлеуге;

13) приобретение расходных материалов и оборудования в целях изготовления издательской и полиграфической продукции;
14) аренда лабораторий коллективного пользования и научно-экспериментальной базы сторонних организаций;
15) повышение квалификации специалистов;
16) укрепление учебно-материальной базы;
17) покрытие расходов по питанию участников соревнований, олимпиад, в том числе международных;
18) организация учебного процесса по дополнительным учебным программам;

13) баспа және полиграфиялық өнімдерді дайындау мақсатында шығыс материалдарын және жабдықты сатып алуға;
14) басқа ұйымдардың ұжымдық пайдаланылатын зертханаларын және ғылыми-эксперименттік базаларын жалға алуға;
15) мамандардың біліктілігін арттыруға;
16) оқу-материалдық базаны нығайтуға;
17) жарыстарға, олимпиадаларға, оның ішінде халықаралыққа, қатысушыларды тамақтандыру жөніндегі шығыстарды өтеуге;
18) қосымша оқу бағдарламалары бойынша оқу процесін ұйымдастыруға;

19) оплата труда наемных работников, оказывающих платные образовательные услуги;
20) оплата транспортных услуг;
21) приобретение электронных коллекций и баз данных для пополнения библиотечных фондов;
22) приобретение учебных пособий, наглядных материалов для учебного процесса;
23) проведение обучающих тренингов, семинаров;
24) изготовление видеороликов, видеофильмов, аудиозаписей для учебных и научных целей;

19) ақылы білім беру қызметтерін көрсететін жалдамалы жұмыскерлердің еңбегіне ақы төлеуге;
20) көрсетілетін көлік қызметтерін төлеуге;
21) кітапхана қорларын толықтыру үшін электрондық коллекциялар мен дерекқорларды сатып алуға;
22) оқу процесі үшін оқу құралдарын, көрнекілік материалдарды сатып алуға;
23) оқыту тренингтерін, семинарларын өткізуге;
24) оқу және ғылыми мақсаттар үшін бейнероликтерді, бейнефильмдерді, аудиожазбаларды дайындауға.

410
001
000
051
Проведение научных исследований
Средства грантового финансирования направляются на расходы, непосредственно связанные с проведением научных исследований по научным и (или) научно-техническим проектам, утвержденным решением национального научного совета (далее – ННС). К расходам относятся затраты на:
1) оплату труда - система отношений, связанных с обеспечением работодателем обязательной выплаты научным работникам и лицам, осуществляющим финансово-экономическое и юридическое сопровождение, вознаграждения за их труд в соответствии с Трудовым кодексом и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также соглашениями, трудовым, коллективным договорами и актами работодателя;

410
001
000
051
Ғылыми зерттеулерді жүргізу
Гранттық қаржыландыру қаражаты Ұлттық ғылыми кеңестің (бұдан әрі - ҰҒК) шешімімен бекітілген ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық жобалар бойынша ғылыми зерттеулер жүргізуге тікелей байланысты шығыстарға жұмсалады. Шығыстарға мынадай шығындар жатады:
1) еңбекке ақы төлеу - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілеріне, сондай-ақ келісімдерге, еңбек, ұжымдық шарттар мен жұмыс берушінің актілеріне сәйкес ғылыми қызметкерлердің және қаржылық-экономикалық және заңгерлік сүйемелдеуді жүзеге асыратын тұлғалардың еңбегі үшін оларға берілетін сыйақының міндетті төлемін жұмыс берушінің қамтамасыз етуіне байланысты қатынастар жүйесі;

2) служебные командировки - командировки, связанные с реализацией научного и (или) научно-технического проекта;
3) прочие услуги и работы – услуги научных лабораторий коллективного пользования, иных лабораторий, прочих организаций, субъектов предпринимательства, необходимые для выполнения исследований, в том числе организационные взносы для участия в конференциях, семинарах, симпозиумах. Прочие услуги и работы, включающие выполнение научно-исследовательских работ (аутсорсинг), предоставляются с указанием исполнителей работ и расшифровкой по видам, объемам, ожидаемым результатам работ.
4) приобретение материалов – приобретение расходных материалов для выполнения исследований;
5) приобретение оборудования и (или) программного обеспечения (для юридических лиц);
6) научно-организационное сопровождение – расходы на публикации, патентование и приобретение аналитических материалов;
7) аренду помещений – расходы, связанные с арендой помещений, используемых для выполнения научных исследований и научно-организационного сопровождения по проекту;
8) аренду оборудования и техники – расходы, связанные с арендой оборудования и техники, используемых в выполнении научных исследований по проекту;
9) эксплуатационные расходы оборудования и техники – расходы, связанные с использованием оборудования и техники для выполнения исследований, в том числе связанные с их пуско-наладкой и содержанием;
10) налоги и другие обязательные платежи в бюджет (111,112, 114, 116, 121, 122, 124,131, 135, 136, 139, 144, 149, 153, 154, 156, 159, 161, 162, 169, 414, 416 и 419).
Средства программно-целевого финансирования направляются на расходы, непосредственно связанные с проведением научных исследований по научным и (или) научно-техническим программам, утвержденным решением ННС. К расходам относятся затраты на:
1) оплату труда – система отношений, связанных с обеспечением работодателем обязательной выплаты научным работникам и лицам, осуществляющим финансово-экономическое и юридическое сопровождение, вознаграждения за их труд в соответствии с Трудовым кодексом и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также соглашениями, трудовым, коллективным договорами и актами работодателя;
2) служебные командировки – командировки, связанные с реализацией научной и (или) научно-технической программы;
3) прочие услуги и работы – услуги научных лабораторий коллективного пользования, иных лабораторий, прочих организаций, субъектов предпринимательства, необходимые для выполнения исследований, в том числе организационные взносы для участия в конференциях. Прочие услуги и работы, включающие выполнение научно-исследовательских работ (аутсорсинг), предоставляются с указанием исполнителей работ и расшифровкой по видам, объемам, ожидаемым результатам работ;

2) қызметтік іссапарлар - ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық жобаны іске асыруға байланысты іссапарлар;
3) өзге де көрсетілетін қызметтер мен жұмыстар - ұжымдық пайдаланудағы ғылыми зертханалардың, өзге де зертханалардың, өзге де ұйымдардың, кәсіпкерлік субъектілерінің зерттеулерді орындауға қажетті көрсетілетін қызметтері, оның ішінде конференцияларға, семинарларға, симпозиумдарға қатысу үшін ұйымдастыру жарналары. Ғылыми-зерттеу жұмыстарын (аутсорсинг) орындауды қамтитын өзге де көрсетілетін қызметтер мен жұмыстар жұмыстарды орындаушылар көрсетіліп және жұмыстардың түрлері, көлемдері, күтілетін нәтижелері толық жазылып ұсынылады;
4) материалдар сатып алу - зерттеулерді орындау үшін жұмсалатын материалдарды сатып алу;
5) жабдықтар және (немесе) бағдарламалық қамтылымды (заңды тұлғалар үшін) сатып алу;
6) ғылыми-ұйымдастырушылық сүйемелдеу - талдама материалдарды жариялауға, патенттеуге және сатып алуға жұмсалатын шығыстар;
7) үй-жайларды жалға алу - жоба бойынша ғылыми зерттеулерді орындау және ғылыми-ұйымдастырушылық сүйемелдеу үшін пайдаланылатын үй-жайларды жалға алуға байланысты шығыстар;
8) жабдықтар мен техниканы жалға алу - жоба бойынша ғылыми зерттеулерді орындауда пайдаланылатын жабдықтар мен техниканы жалға алуға байланысты шығыстар;
9) жабдықтар мен техниканы пайдалану шығыстары - зерттеулерді орындау үшін жабдықтар мен техниканы пайдалануға байланысты, оның ішінде оларды іске қосу-баптауға және ұстауға байланысты шығыстар;
10) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер (111, 112, 113, 114, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 136, 139, 144, 149, 153, 154, 156, 159, 161, 162, 169, 414, 416 және 419).
Бағдарламалық-нысаналы қаржыландырудың қаражаты ҰҒК шешімімен бекітілген ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық бағдарламалар бойынша ғылыми зерттеулер жүргізуге тікелей байланысты шығыстарға жұмсалады. Шығыстарға мынадай шығындар жатады:
1) еңбекке ақы төлеу - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және өзге де нормативтік-құқықтық актілеріне, сондай-ақ келісімдерге, еңбек, ұжымдық шарттарға және жұмыс берушінің актілеріне сәйкес ғылыми қызметкерлердің және қаржылық-экономикалық және заңгерлік сүйемелдеуді жүзеге асыратын тұлғалардың еңбегі үшін оларға берілетін сыйақының міндетті төлемін жұмыс берушінің қамтамасыз етуіне байланысты қатынастар жүйесі;
2) қызметтік іссапарлар - ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық бағдарламаны іске асыруға байланысты іссапарлар;
3) өзге де көрсетілетін қызметтер мен жұмыстар - ұжымдық пайдаланудағы ғылыми зертханалардың, өзге де зертханалардың, өзге де ұйымдардың, кәсіпкерлік субъектілері көрсетілетін қызметтері, оның ішінде конференцияларға, семинарларға, симпозиумдарға қатысу үшін ұйымдастыру жарналары. Ғылыми-зерттеу жұмыстарын (аутсорсинг) орындауды қамтитын өзге де көрсетілетін қызметтер мен жұмыстар жұмыстарды орындаушылар көрсетіліп және жұмыстардың түрлері, көлемдері, күтілетін нәтижелері толық жазылып ұсынылады;

4) приобретение материалов – приобретение расходных материалов для выполнения исследований;
5) приобретение оборудования и (или) программного обеспечения (для юридических лиц);
6) научно-организационное сопровождение – расходы на публикации, патентование и приобретение аналитических материалов;
7) аренду помещений – расходы, связанные с арендой помещений, используемых для выполнения научных исследований и научно-организационного сопровождения по программе;
8) аренду оборудования и техники – расходы, связанные с арендой оборудования и техники, используемых в выполнении научных исследований по программе;
9) эксплуатационные расходы оборудования и техники – расходы, связанные с использованием оборудования и техники для выполнения исследований, в том числе связанные с их пуско-наладкой и содержанием;
10) налоги и другие обязательные платежи в бюджет (111, 112, 113, 114, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 136, 139, 144, 149, 153, 154, 156, 159, 161, 162, 169, 414, 416 и 419).
Пункт 3 статьи 63 3акона об образовании, приказ Председателя комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 13 декабря 2018 года №101/қе "Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) военными, специальными учебными заведениями органов национальной безопасности Республики Казахстан и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17938).
РБ
03
5
410
001

4) материалдар сатып алу - зерттеулерді орындау үшін жұмсалатын материалдарды сатып алу;
5) жабдықтар және (немесе) бағдарламалық қамтылымды (заңды тұлғалар үшін) сатып алу;
6) ғылыми-ұйымдастырушылық сүйемелдеу - талдама материалдарды жариялауға, патенттеуге және сатып алуға жұмсалатын шығыстар;
7) үй-жайларды жалға алу - бағдарлама бойынша ғылыми зерттеулерді орындау және ғылыми-ұйымдастырушылық сүйемелдеу үшін пайдаланылатын үй-жайларды жалға алуға байланысты шығыстар;
8) жабдықтар мен техниканы жалға алу - бағдарлама бойынша ғылыми зерттеулерді орындауда пайдаланылатын жабдықтар мен техниканы жалға алуға байланысты шығыстар;
9) жабдықтар мен техниканы пайдалану шығыстары - зерттеулерді орындау үшін жабдықтар мен техниканы пайдалануға байланысты, оның ішінде оларды іске қосу-баптауға және ұстауға байланысты шығыстар;
10) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер (111, 112, 113, 114, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 136, 139, 144, 149, 153, 154, 156, 159, 161, 162, 169, 414, 416 және 419).
Білім туралы заңның 63-бабының 3-тармағы, "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдары әскери, арнаулы оқу орындарының тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін көрсету және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 101/қе бұйрығы (нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тізілімінде № 17938 болып тіркелген).
РБ
03
5
410
001

000
075
Реализация дополнительных образовательных программ
1) приобретение расходных материалов, мебели, инвентаря;
2) приобретение оборудования и программного обеспечения, включая их обслуживание;
3) приобретение литературы, учебных изданий, наглядных материалов;
4) укрепление учебно-материальной базы;
5) оплату труда внештатных специалистов, привлекаемых для реализации дополнительных образовательных программ, организации профессионального образования, разработки и реализации учебно-методической литературы, издательской и (или) полиграфической продукции;
6) издание учебных, научных и методических материалов;

000
075
Қосымша білім беру бағдарламаларын жүзеге асыру
1) шығыс материалдарын, жиһаздар, мүкәммалдар сатып алуға;
2) қызмет көрсетуді қоса алғанда, жабдықтар мен бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алуға;
3) әдебиеттер, оқу басылымдарын, көрнекі материалдар сатып алуға;
4) оқу-материалдық базаны нығайтуға;
5) қосымша білім беру бағдарламаларын іске асыру, кәсіби білім беруді ұйымдастыру, оқу-әдістемелік әдебиеттерді, баспа және (немесе) полиграфиялық өнімдерді әзірлеу және өткізу үшін тартылатын штаттан тыс мамандардың еңбегіне ақы төлеуге;
6) оқу, ғылыми және әдістемелік материалдарды басып шығаруға;

7) повышение квалификации стажировки сотрудников, военнослужащих и работников учебных заведений органов национальной безопасности;
8) проведение конференций, семинаров, круглых столов, спортивных соревнований, обучающих тренингов, олимпиад, юбилейных мероприятий, включая организацию питания и культурно-досуговых мероприятий, приобретение информационных материалов;
9) приобретение электронных информационных ресурсов или права пользования ими;

7) ұлттық қауіпсіздік органдары оқу орындарының қызметкерлері, әскери қызметшілері мен жұмыскерлерінің біліктілігін арттыруға және тағылымдамадан өтуге;
8) тамақтану мен мәдени-демалыс іс-шараларын ұйымдастыруды қоса алғанда, конференциялар, семинарлар, дөңгелек үстелдер, спорттық жарыстар, оқыту тренингтері, олимпиадалар, мерейтойлық іс-шаралар жүргізуге, ақпараттық материалдар сатып алуға;
9) электрондық ақпараттық ресурстарды немесе оларды пайдалану құқығын сатып алуға;

10) организацию учебного процесса по дополнительным образовательным программам;
11) аренда помещений, оборудования и техники;
12) приобретение сувенирной продукции;
13) изготовление видеороликов, видеофильмов, аудиозаписей для учебных и научных целей;
14) текущий ремонт зданий и сооружений, обеспечивающих образовательную деятельность;
15) приобретение транспортных средств, а также товаров и услуг по их обслуживанию;

10) қосымша білім беру бағдарламалары бойынша оқу процесін ұйымдастыруға;
11) үй-жайларды, жабдықтар мен техниканы жалға алуға;
12) кәдесый өнімдерін сатып алуға;
13) оқу және ғылыми мақсаттарға арналған бейнероликтер, бейнефильмдер, аудиожазбалар дайындауға;
14) білім беру қызметін қамтамасыз ететін ғимараттар мен құрылыстарды ағымдағы жөндеуге;
15) көлік құралдарын, сондай-ақ оларға қызмет көрсету жөніндегі тауарлар мен қызметтерді сатып алуға;

16) командировки, связанные с реализацией дополнительных образовательных программ, разработкой и реализацией учебно-методической литературы, издательской и (или) полиграфической продукции в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных законодательством Республики Казахстан;
17) оплата услуг связи, рекламных и транспортных услуг;
18) оплата банковских услуг в рамках реализации дополнительных образовательных программ, разработки и реализации учебно-методической литературы, издательской и (или) полиграфической продукции;

16) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген іссапар шығыстарын өтеу нормалары шегінде қосымша білім беру бағдарламаларын өткізуге, оқу-әдістемелік әдебиеттерді, баспа және (немесе) полиграфиялық өнімдерді әзірлеуге және өткізуге байланысты іссапарларға;
17) байланыс қызметіне, жарнама және көлік қызметтеріне ақы төлеуге;
18) қосымша білім беру бағдарламаларын өткізу, оқу-әдістемелік әдебиеттерді, баспа және (немесе) полиграфиялық өнімдерді әзірлеу және өткізу шеңберінде банктік қызметтерге ақы төлеуге;

19) оплата услуг по организации и проведению кофе-брейков в рамках реализации дополнительных образовательных программ;
20) оплата услуг специалистов (в том числе из числа кадрового состава учебных заведений органов национальной безопасности), привлекаемых для оказания платных образовательных услуг в рамках дополнительных образовательных программ (116, 131, 135, 136, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 157, 158, 159, 161, 162, 169, 413, 414, 416 и 419).
То же
РБ
03
5
410
001

19) қосымша білім беру бағдарламаларын өткізу шеңберінде кофе-брейктерді ұйымдастыру және өткізу қызметтеріне ақы төлеуге;
20) қосымша білім беру бағдарламалары шеңберінде ақылы білім беру қызметтерін көрсету үшін тартылатын мамандардың (оның ішінде ұлттық қауіпсіздік органдары оқу орындарының кадр құрамы қатарынан) қызметтеріне ақы төлеуге жұмсалады (116, 131, 135, 136, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 157, 158, 159, 161, 162, 169, 413, 414, 416 және 419).
Сол сияқты
РБ
03
5
410
001

3) покрытие расходов по улучшению питания, бытового и культурного обслуживания обучающихся;
4) расширение учебно-производственных мастерских и подсобных хозяйств;
5) содержание столовых (заработная плата, приобретение продуктов питания, приобретение оборудования и инвентаря, капитальный ремонт и другие расходы);
6) текущий ремонт организаций образования, учебных корпусов и общежитий;
7) устройство спортивных площадок;
8) оздоровительные мероприятия;

3) оқушылардың тамақтануын жақсарту, тұрмыстық және мәдени қызмет көрсету жөнiндегi шығыстарын жабу;
4) оқу-өндiрiстiк шеберханалар мен қосалқы шаруашылықтарды кеңейту;
5) асханаларды ұстау (жалақы, тамақ өнiмдерiн сатып алу, жабдықтар мен мүкәммал сатып алу, күрделi жөндеу және басқа да шығыстар);
6) білім беру ұйымдарын, оқу корпустары мен жатақханаларды ағымдағы жөндеу;
7) спорт алаңдарын салу;
8) сауықтыру iс-шаралары;

9) организация учебного процесса по дополнительным учебным программам;
10) на мероприятия, связанные с организацией кружков и секций;
11) оплата труда работников, оказывающих платные образовательные услуги;
12) установление доплат, надбавок, премий и других выплат стимулирующего характера;
13) приобретение транспортных средств;
14) приобретение оборудования, инвентаря (в том числе мягкого) и обмундирования;

9) қосымша оқу бағдарламалары бойынша оқу процесiн ұйымдастыру;
10) үйiрмелер мен секцияларды ұйымдастыруға байланысты iс-шаралар;
11) ақылы бiлiм беру қызметтерiн көрсететiн қызметкерлердiң еңбегiне ақы төлеу;
12) ынталандыру сипатындағы қосымша ақы, үстемақы, сыйлықақы және басқа да төлемдер белгiлеу;
13) көлік құралдарын сатып алу;
14) жабдықтар, мүккәммал (оның iшiнде жұмсақ) және киiм-кешек сатып алу;

15) расходы на оплату за отопление, электроэнергию, водоснабжение и другие коммунальные расходы, приобретение предметов и материалов для текущих и хозяйственных целей, оплата услуг по обслуживанию здания, оплата транспортных услуг и прочие расходы на приобретение товаров;
16) реконструкция и капитальный ремонт зданий и сооружений;
17) расходы, связанные с эксплуатацией и ремонтом двигателей;
18) затраты, связанные с производственной деятельностью учебно-вспомогательных подсобных хозяйств и учебно-опытных участков, в том числе на оплату труда работников, занятых в этой деятельности;

15) жылу, электр энергиясы, сумен жабдықтау үшiн ақы төлеуге арналған шығыстар және басқа да коммуналдық шығыстар, ағымдағы және шаруашылық мақсаттар үшiн заттар мен материалдарды сатып алу, ғимаратқа қызмет көрсету бойынша ақы төлеу, көлiктiк қызметтерге ақы төлеу және тауарларды сатып алуға арналған өзге де шығыстар;
16) ғимараттар мен үй-жайларды реконструкциялау және күрделi жөндеу;
17) қозғалтқыштарды пайдалануға және жөндеуге байланысты шығыстар;
18) оқу-көмекшi, қосалқы шаруашылықтардың және оқу-тәжiрибе учаскелерiнiң өндiрiстiк қызметiне байланысты, оның iшiнде осы қызметпен айналысатын қызметкерлердiң еңбегiне ақы төлеуге жұмсалатын шығындар;

19) командировочные расходы (111, 112, 113, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 136, 141, 144, 149, 151, 152, 153, 159, 161, 162, 169, 413, 414, 416, 419 и 421).
Пункт 3 статьи 63 3акона об образовании, приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 декабря 2018 года № 762 "Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) военным и специальными учебными заведениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)" (далее – Правила № 762) (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18028).
РБ
04
9
201
079
100
054
Организация профессионального образования
То же
То же
РБ
04
9
201
079
100
055
Разработка и (или) реализация учебно-методической литературы
То же
То же
РБ
04
9
201
079

19) iссапар шығыстары (111, 112, 113, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 136, 141, 144, 149, 151, 152, 153, 159, 161, 162, 169, 413, 414, 416, 419 және 421).
Бiлiм туралы заңның 63-бабының 3-тармағы, "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әскери және арнаулы оқу орындарының тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін көрсету және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 762 бұйрығы (бұдан әрі – № 762 Қағидалар) (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тізілімінде № 18028 болып тіркелді).
РБ
04
9
201
079
100
054
Кәсіптік білім беруді ұйымдастыру
Сол сияқты
Сол сияқты
РБ
04
9
201
079
100
055
Оқу-әдістемелік әдебиетті әзірлеу және (немесе) өткізу
Сол сияқты
Сол сияқты
РБ
04
9
201
079

100
056
Проведение научных исследований
1) заработная плата – вознаграждение за труд членов исследовательской группы, участвующих в проведении научного исследования, включая начисление всех налогов и других обязательных платежей в бюджет;
2) научные командировки – командировки, связанные с проведением исследований;
3) услуги сторонних организаций - услуги научных лабораторий коллективного пользования, иных лабораторий, прочих организаций, необходимые для выполнения исследований, в том числе организационные взносы для участия в конференциях;

100
056
Ғылыми зерттеулер жүргізу
1) барлық салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді қоса алғанда, ғылыми зерттеу жүргізуге қатысатын зерттеу тобы мүшелерінің еңбегі үшін еңбек ақы – сыйақы;
2) ғылыми іссапарлар - зерттеулерді жүргізуге байланысты іссапарлар;
3) бөгде ұйымдардың қызметтері – ұжымдық қолданыстағы ғылыми зертханалардың, өзге де зертханалардың, зерттеулердің орындалуы үшін қажетті өзге де ұйымдардың қызметтері, оның ішінде конференцияларға қатысуға арналған ұйымдастыру жарналары;

4) приобретение материалов – приобретение расходных материалов для проведения исследований;
5) приобретение оборудования и программного обеспечения;
6) научно-организационное сопровождение – расходы на публикации, патентование и приобретение аналитических материалов, а также иные услуги по сопровождению проекта;
7) аренда помещений;
8) аренда оборудования и техники;
9) эксплуатационные расходы оборудования и техники, используемых для реализации исследований (111, 112, 113, 116, 121, 122, 124, 144, 149, 153, 154, 156, 159, 161, 162, 169, 414, 416 и 419).
То же
Услуги, предоставляемые Академией правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан
РБ
04
6
502
018

4) материалдар сатып алу – зерттеулер жүргізу үшін шығыс материалдарын сатып алу;
5) жабдықтар және бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу;
6) ғылыми-ұйымдастырушылық сүйемелдеу – басып шығаруға арналған шығыстар басылымдар, патенттеу және талдамалық материалдар сатып алу, сондай-ақ жобаны сүйемелдеу жөніндегі өзге де қызметтер;
7) үй-жайды жалға алу;
8) жабдықтар мен техникаларды жалға алу;
9) зерттеулерді іске асыру үшін қолданылатын жабдықтар мен техникаларды пайдалану шығыстары (111, 112, 113, 116, 121, 122, 124, 144, 149, 153, 154, 156, 159, 161, 162, 169, 414, 416 және 419).
Сол сияқты
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдарының академиясы көрсететін қызметтер
РБ
04
6
502
018

000
057
Разработка, реализация дополнительных образовательных программ (профессиональная подготовка, переподготовка и повышение квалификации, подготовка к вступительным экзаменам), в том числе для иностранцев
1) приобретение расходных материалов, оборудования и программного обеспечения для проведения исследований;
2) приобретение расходных материалов и оборудования в целях изготовления издательской и полиграфической продукции;
3) приобретение учебных пособий, наглядных материалов, а также оборудования, технических средств обучения для организации учебного процесса;

000
057
Қосымша білім беру бағдарламаларын, оның ішінде шетелдіктер үшін әзірлеу, іске асыру (кәсіптік даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру, қабылдау емтиханына дайындау)
1) зерттеулер жүргізу үшін шығыс материалдарын, жабдықтарды және бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу;
2) баспа және полиграфиялық өнімдерді дайындау мақсатында шығыс материалдары мен жабдықтарын сатып алу;
3) оқу процесін ұйымдастыру үшін оқу құралдарын, көрнекі материалдар, сондай-ақ жабдықтар, техникалық оқыту құралдарын сатып алу;

4) подготовка публикаций и опубликование результатов научных исследований, диссертационных исследований докторантов;
5) оплата услуг научных лабораторий и организаций, необходимых для выполнения исследований, в том числе организационные взносы для участия в конференциях;
6) оплата услуг редактора, корректора, дизайнера, верстальщика переводчика (на государственный и иностранные языки) в рамках проведения научных исследований, разработки учебно-методических пособий (методических, практических рекомендаций), подготовки макетов ведомственных журналов;
7) аренда помещений, оборудования, техники для проведения исследований;
8) содержание оборудования и техники, используемых в процессе исследований;
9) вознаграждение за труд руководителя и членов исследовательской группы, участвующих в проведении научного исследования, членов редакционных коллегий ведомственных журналов, включая начисление всех налогов и других обязательных платежей в бюджет;

4) докторанттардың ғылыми зерттеулерінің, диссертациялық зерттеулерінің жарияланымдарын дайындау және нәтижелерін жариялау;
5) ұжымдық пайдаланудағы ғылыми зертханалардың, зерттеулерді орындау үшін қажетті ұйымдардың көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу, оның ішінде конференцияларға қатысу үшін ұйымдастырушылық жарналар;
6) ғылыми зерттеулер жүргізу, оқу-әдістемелік құралдар (әдістемелік, практикалық ұсынымдар) әзірлеу, ведомстволық журналдардың макеттерін дайындау шеңберінде редактор, корректор, дизайнер, беттеуші (мемлекеттік және шет тілдеріне) қызметтеріне ақы төлеу;
7) зерттеу жүргізу үшін үй-жайларды, жабдықтарды, техниканы жалға алу;
8) зерттеу процесінде пайдаланылатын жабдықтар мен техниканы күтіп- ұстау;
9) барлық салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді қоса алғанда, ғылыми зерттеу жүргізуге қатысатын зерттеу тобы басшысының және мүшелерінің, ведомстволық журналдардың редакциялық алқалары мүшелерінің еңбегі үшін сыйақы;

10) вознаграждение труда работников Академии, а также оплата услуг специалистов, привлекаемых для реализации услуг и работ на платной основе;
11) проведение научно-образовательных мероприятий (конференций, семинаров, круглых столов), включая организацию кофе-брейков, приобретение сувенирной, геральдической продукции, памятных подарков;
12) оплата банковских услуг в рамках проведения научных исследований;
13) укрепление учебно-материальной базы;

10) ақылы негізде көрсетілетін қызметтер мен жұмыстарды іске асыру үшін тартылатын мамандарға еңбекақы, Академия қызметкерлеріне сыйақы төлеу;
11) ғылыми-білім беру іс-шараларын (конференциялар, семинарлар, дөңгелек үстелдер) өткізу, кофе-брейк ұйымдастырып, кәдесый, геральдикалық өнім, естелік сыйлықтарды қоса сатып алу;
12) ғылыми зерттеулер жүргізу шеңберінде банк қызметтеріне ақы төлеу;
13) оқу-материалдық базаны нығайту;

14) организация учебного процесса по дополнительным учебным программам, проведение обучающих тренингов, семинаров;
15) издание учебных, научных и методических материалов, ведомственных журналов Академии;
16) повышение квалификации сотрудников Академии;
17) командировочные расходы, в том числе международные, в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 256 "Об утверждении Правил возмещения расходов на служебные командировки за счет бюджетных средств, в том числе в иностранные государства";

14) қосымша оқу бағдарламалары бойынша оқу процесін ұйымдастыру, оқыту тренингтерін, семинарларын өткізу;
15) Академияның оқу, ғылыми және әдістемелік материалдарын, ведомстволық журналдарын басып шығару;
16) Академия қызметкерлерінің біліктілігін арттыру;
17) "Бюджет қаражаты есебінен қызметтік іс-сапарларға, оның ішінде шет мемлекеттерге қызметтік іс-сапарларға арналған шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 256 қаулысында белгіленген іс-сапар шығыстарын өтеу нормалары шегінде іс-сапар шығыстары, оның ішінде халықаралық іс-сапар шығыстары;

18) изготовление видеороликов, видеофильмов, аудиозаписей;
19) покрытие расходов на питание участников научно-образовательных мероприятий, соревнований, олимпиад, в том числе международных;
20) оплата транспортных услуг;
21) приобретение электронных коллекций и баз данных для пополнения библиотечных фондов;
22) рецензирование, корректировка, редакторская вычитка научных трудов, пособий, макетов ведомственных журналов, изданий

18) бейнероликтер, бейнефильмдер, аудиожазбалар дайындау;
19) ғылыми-білім беру іс-шараларына, жарыстарға, олимпиадаларға, оның ішінде халықаралық жарыстарға қатысушылардың тамақтануына арналған шығыстарды жабу;
20) көлік қызметтеріне ақы төлеу;
21) кітапхана қорларын толықтыру үшін электрондық коллекциялар мен дерекқорларды сатып алу;
22) ғылыми еңбектерді, құралдарды, ведомстволық журналдар макеттерін рецензиялау, түзету, редакторлық оқу бағыттары бойынша жұмсалады

100
071
Услуги по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС)
1) приобретение (обеспечение) лекарственных средств и медицинских изделий, расходных материалов в соответствии с клиническими протоколами и перечнями лекарственных средств и медицинских изделий в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, закупаемых у единого дистрибьютора на соответствующий год, также аптечек, специализированных лечебных продуктов;

100
071
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде (бұдан әрі – МӘМС) медициналық көмек көрсету бойынша қызметтер
1) клиникалық хаттамаларға сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды, шығыс материалдарын және тиісті жылға арналған бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың тізіміне сәйкес, сондай-ақ дәрі қобдишаларды, арнайы емдік өнімдерді сатып алуға (қамтамасыз ету);

2) питание и оснащение мягким инвентарем пациентов в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 января 2002 года № 128 "Об утверждении натуральных норм на питание и минимальных норм оснащения мягким инвентарем государственных организаций здравоохранения республики" (далее – Постановление № 128);
3) повышение квалификации и переподготовку кадров согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;

2) "Республиканың мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарында тамақтанудың заттай нормаларын және жұмсақ мүкәммалмен жабдықтаудың ең төменгі нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 қаңтардағы № 128 қаулысына (бұдан әрі – № 128 Қаулы) сәйкес пациенттерді тамақтандыруға және жұмсақ мүккәмалмен жарақтандыруға;
3) Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес кадрлардың біліктілігін арттыруға және оларды қайта даярлауға;

4) оплата коммунальных услуг: отопление, электроэнергия, горячая и холодная вода;
5) прочие расходы, в том числе услуги связи, включая интернет согласно подпункту 44) статьи 1 Закона Республики Казахстан "Об информатизации" (далее – Закон об информатизации), командировочные расходы, проведение текущего ремонта, аренда помещения, приобретение (обеспечение) канцелярских и хозяйственных товаров, горюче-смазочных материалов, прочих товаров и услуг, включая обслуживание информационных систем, сервисное обслуживание медицинской техники, оплата банковских услуг;

4) коммуналдық қызметтерге: жылуға, электр қуатына, ыстық және суық суға ақы төлеуге;
5) өзге шығыстарды, оның ішінде "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Ақпараттандыру туралы заң) 1-бабының 44) тармақшасына сәйкес интернетті қоса алғандағы байланыс қызметтері, іссапар шығыстары, ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүргізу, үй-жайды жалға алу, кеңсе және шаруашылық тауарларын, жанар-жағармай материалдарын, басқа тауарлар мен ақпараттық жүйелерге қызмет көрсетуге қоса қызметтерді сатып алу (қамтамасыз ету), медициналық техникаға сервистік қызмет көрсету, банк қызметтеріне ақы төлеуге;

6) обновление основных средств, в случаях, предусмотренных планом работ по формированию тарифов на медицинские услуги (комплекс медицинских услуг), оказываемые в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-309/2020 "Об утверждении правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (далее – Правила № ҚР ДСМ-309/2020) (зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21858);

6) "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді қалыптастыру қағидаларын және әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-309/2020 (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-309/2020 Қағидалар) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 21858 болып тіркелді) бұйрығына сәйкес ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге (медициналық қызметтер кешеніне) арналған тарифтерді қалыптастыру бойынша жұмыс жоспарында көзделген жағдайларда негізгі құралдарды жаңартуға;

7) установление дифференцированной доплаты работникам государственных учреждений органов внутренних дел в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-278/2020 "Об утверждении правил поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (далее – Правила № ҚР ДСМ-278/2020 ) (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №21824)

7) "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-278/2020 бұйрығына (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-278/2020 Қағидалар) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21824 болып тіркелді) сәйкес ішкі істер органдары мемлекеттік мекемелерінің қызметкерлеріне сараланған қосымша ақы белгілеуге

(112, 116, 121, 122, 124, 136, 141, 142, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 158, 159, 161, 165, 169, 414 и 419)
Статья 70 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе", приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 октября 2019 года № 931 "Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации услуг государственными учреждениями органов внутренних дел Республики Казахстан по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования и расходования ими денег от реализации услуг" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19519).
Услуги, предоставляемые военно-медицинскими подразделениями Службы государственной охраны Республики Казахстан в сфере оказания медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
РБ
03
5
681
001
000
072
Услуги по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и в системе ОСМС
1) приобретение (обеспечение) лекарственных средств и медицинских изделий и расходных материалов в соответствии с клиническими протоколами и Казахстанским национальным лекарственным формуляром;
2) питание и оснащение мягким инвентарем пациентов;
3) повышение квалификации и переподготовка кадров;
4) оплата коммунальных услуг: отопление, электроэнергия, горячая и холодная вода;
5) прочие расходы, в том числе услуги связи, включая интернет, командировочные расходы, проведение текущего ремонта, аренда помещения, приобретение (обеспечение) канцелярских, хозяйственных и горюче-смазочных товаров, прочих товаров и услуг, сервисное обслуживание, оплата банковских услуг;
6) обновление основных средств, в случаях, предусмотренных планом работ по формированию тарифов на медицинские услуги (комплекс медицинских услуг), оказываемые в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС (141, 142, 144, 149, 151, 152, 154, 158, 159, 161, 165, 169, 414, 416 и 419).
Статья 83 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан", приказ Начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан от 2 октября 2019 года № 11-240 дсп "Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации услуг государственными учреждениями Службы государственной охраны Республики Казахстан по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования и расходования ими денег от реализации услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19525).
Услуги, предоставляемые государственными учреждениями Вооруженных Сил, специализирующимися в сфере оказания медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
РБ РБ
РБ
РБ
РБ
05
04
02

(112, 116, 121, 122, 124, 136, 141, 142, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 158, 159, 161, 165, 169, 414 және 419).
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 70-бабы, "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары мемлекеттік мекемелерінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсетуі және олардың көрсетілетін қызметтерді өткізуден түскен ақшаны жұмсауы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 28 қазандағы № 931 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 19519 болып тіркелді).
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету саласында Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің әскери-медициналық бөлімшелері ұсынатын қызметтер
РБ
03
5
681
001
000
072
ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша қызметтер
1) клиникалық хаттамаларға және Қазақстандық ұлттық дәрілік формулярға сәйкес дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алу (қамтамасыз ету);
2) пациенттерді тамақтандыру және жұмсақ мүкәммалмен жабдықтау;
3) кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау;
4) коммуналдық қызметтерге: жылуға, электр қуатына, ыстық және суық суға ақы төлеу;
5) өзге шығыстарды, оның ішінде интернетті қоса алғандағы байланыс қызметтері, іссапар шығыстары, ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүргізу, үй-жайды жалға алу, кеңсе, шаруашылық және жанар-жағармай тауарларын, басқа тауарлар мен қызметтерді сатып алу (қамтамасыз ету), сервистік қызмет көрсету, банк қызметтері;
6) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге (медициналық қызметтер кешеніне) арналған тарифтерді әзірлеу, қалыптастыру бойынша жұмыс жоспарында көзделген жағдайларда негізгі құралдарды жаңарту (141, 142, 144, 149, 151, 152, 154, 158, 159, 161, 165, 169, 414, 416 және 419).
"Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 83-бабы, "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі мемлекеттік мекемелерінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша ақылы қызмет түрлерін сату жөніндегі қызметті көрсету және олардың көрсетілетін қызметтерді сатудан түсетін ақшаны жұмсау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі Бастығының 2019 жылғы 2 қазандағы № 11-240 қбп бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19525 болып тіркелген).
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету саласында мамандандырылған Қарулы Күштер мемлекеттік мекемелері ұсынатын қызметтер
РБ РБ
РБ
РБ
РБ
05
04
02

02 04
1
6
1
1
1
208
208
208
208
208
008 011
047
047
047
000 000
100
101
111
073
Услуги, предоставляемые государственными учреждениями Вооруженных Сил, специализирующимися в сфере оказания медицинской помощи в рамках ГОБМП
и в системе ОСМС
1) приобретение (обеспечение) лекарственных средств и медицинских изделий, расходных материалов в соответствии с клиническими протоколами и перечнями лекарственных средств и медицинских изделий в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, закупаемых у единого дистрибьютора на соответствующий год, также аптечек, специализированных лечебных продуктов;
2) питание и оснащение мягким инвентарем пациентов в соответствии с Постановлением № 128;
3) повышение квалификации и переподготовку кадров согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
4) оплату коммунальных услуг: отопление, электроэнергия, горячая и холодная вода;
5) прочие расходы, в том числе услуги связи, включая интернет согласно подпункту 44) статьи 1 Закона об информатизации, командировочные расходы, проведение текущего ремонта, аренда помещения, приобретение (обеспечение) канцелярских и хозяйственных товаров, горюче-смазочных материалов, прочих товаров и услуг, включая обслуживание информационных систем, сервисное обслуживание медицинской техники, оплата банковских услуг;
6) обновление основных средств, в случаях, предусмотренных планом работ по формированию тарифов на медицинские услуги (комплекс медицинских услуг), оказываемые в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, в соответствии с Правилами № ҚР ДСМ-309/2020;
7) установление дифференцированной доплаты личному составу военно-медицинского учреждения в соответствии с Правилами № ҚР ДСМ-278/2020;
8) Оплата неустойки, начисленной в соответствии с условиями договора закупа услуг в рамках ГОБМП и в системе ОСМС, производится за счет денег, полученных военно-медицинскими учреждениями от оказания платных видов медицинских услуг
(112, 116, 121, 122, 124, 141, 142, 144, 149, 151, 152, 158, 159, 161, 165, 169 и 414).
Пункт 2-1 статьи 24 Закона об обороне.
Услуги, предоставляемые военно-медицинскими подразделениями органов национальной безопасности Республики Казахстан, специализирующимися в сфере оказания медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
РБ
03
5
410
001

02 04
1
6
1
1
1
208
208
208
208
208
008 011
047
047
047
000 000
100
101
111
073
Қарулы Күштердің мемлекеттік мекемелері ұсынатын ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық көмек көрсету саласында мамандандырылған қызмет көрсету
1) клиникалық хаттамаларға және ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде тиісті жылға арналған бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбелеріне сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды, шығыс материалдарын, сондай-ақ дәріқобдишаларды, арнайы емдік өнімді сатып алуға (қамтамасыз етуге);
2) № 128 қаулыға сәйкес пациенттерді тамақтандыруға және жұмсақ мүкәммалмен жабдықтауға;
3) Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес кадрлардың біліктілігін арттыруға және оларды қайта даярлауға;
4) коммуналдық қызметтерге: жылуға, электр энергиясына, ыстық және суық суға ақы төлеуге;
5) өзге де шығыстарға, оның ішінде Ақпараттандыру туралы Заңның 1-бабының 44) тармақшасына сәйкес интернетті қоса алғанда, байланыс қызметтеріне, іссапар шығыстарына, ағымдағы жөндеу жүргізуге, үй-жайды жалға алуға, кеңсе және шаруашылық тауарларын, жанар-жағармай материалдарын, ақпараттық жүйелерге қызмет көрсетуді қоса алғанда, өзге де тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуға (қамтамасыз етуге), медициналық техникаға сервистік қызмет көрсетуге, банк қызметтеріне ақы төлеуге;
6) № ҚР ДСМ-309/2020 Қағидаларға сәйкес ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге (медициналық көрсетілетін қызметтер кешені) тарифтерді қалыптастыру жөніндегі жұмыс жоспарында көзделген жағдайларда негізгі құралдарды жаңартуға;
7) № ҚР ДСМ-278/2020 Қағидаларға сәйкес әскери-медициналық мекеменің жеке құрамына сараланған қосымша ақы белгілеуге жұмсалады.
8)   ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының талаптарына сәйкес есептелген тұрақсыздық айыбын төлеу әскери-медициналық мекемелердің медициналық қызметтердің ақылы түрлерін көрсетуден алған ақшасы есебінен жүргізіледі
(112, 116, 121, 122, 124, 141, 142, 144, 149, 151, 152, 158, 159, 161, 165, 169 және 414).
Қорғаныс туралы заңның 24-бабының 2-1 тармағы.
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету саласында Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының әскери-медициналық бөлімшелері ұсынатын қызметтер
РБ
03
5
410
001

000
074
Услуги по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и в системе ОСМС
1) приобретение (обеспечение) лекарственных средств и изделий медицинского назначения и расходных материалов;
2) питание и оснащение мягким инвентарем пациентов;
3) повышение квалификации и переподготовка кадров;
4) оплата коммунальных услуг: отопление, электроэнергия, горячая и холодная вода;
5) прочие расходы, в том числе услуги связи, включая интернет, командировочные расходы, проведение текущего ремонта, аренда помещения, приобретение (обеспечение) канцелярских, хозяйственных и горюче-смазочных товаров, прочих товаров и услуг, сервисное обслуживание, оплата банковских услуг;
6) обновление основных средств, в случаях, предусмотренных планом работ по формированию тарифов на медицинские услуги (комплекс медицинских услуг), оказываемые в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС. (141, 142, 144, 149, 151, 152, 154, 158, 159, 161, 165, 169 и 414).
Пункт 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан "Об органах национальной безопасности Республики Казахстан", приказ временно исполняющего обязанности от 11 октября 2019 года № 83/ДСП "Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации услуг государственными учреждениями Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования и расходования ими денег от реализации услуг" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19530).
Услуги, предоставляемые военным и специальными учебными заведениями Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
РБ
04
9
202

000
074
ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша қызметтер
1) клиникалық хаттамаларға және Қазақстандық ұлттық дәрілік формулярға сәйкес дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алу (қамтамасыз ету);
2) пациенттерді тамақтандыру және жұмсақ мүкәммалмен жабдықтау;
3) кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау;
4) коммуналдық қызметтерге: жылуға, электр қуатына, ыстық және суық суға ақы төлеу;
5) өзге шығыстарды, оның ішінде интернетті қоса алғандағы байланыс қызметтері, іссапар шығыстары, ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүргізу, үй-жайды жалға алу, кеңсе, шаруашылық және жанар-жағармай тауарларын, басқа тауарлар мен қызметтерді сатып алу (қамтамасыз ету), сервистік қызмет көрсету, банк қызметтері;
6) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге (медициналық қызметтер кешеніне) арналған тарифтерді әзірлеу, қалыптастыру бойынша жұмыс жоспарында көзделген жағдайларда негізгі құралдарды жаңарту. (141, 142, 144, 149, 151, 152, 154, 158, 159, 161, 165, 169 және 414).
"Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 23-бабының 1-тармағы, "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті мемлекеттік мекемелерінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету қызметтерін іске асыру бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсету және көрсетілетін қызметтерді іске асырудан түсетін ақшаларды жұмсау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының міндетін уақытша атқарушының 2019 жылғы 11 қазандағы № 83/ҚБП бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19530 болып тіркелген).
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің әскери және арнаулы оқу орындары көрсететін қызметтер
РБ
04
9
202

8) аренда оборудования и техники; 9)эксплуатационные расходы оборудования и техники, используемых для реализации исследований. (111, 112, 113, 116, 121, 122, 124, 144, 149, 153, 154, 156, 159, 161, 162, 169, 414, 416 и 419).
То же
Услуги, предоставляемые Республиканским государственным учреждением "Академией правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан
РБ
04
5
107
002
100
А05
Реализация дополнительных образовательных программ
1) укрепление учебно-материальной базы;
2) оплата труда профессорско-преподавательского состава, специалистов и сотрудников, участвующих в реализации платных услуг и работ;
3) повышение квалификации профессорско-преподавательского состава и специалистов/сотрудников;
4) проведение обучающих тренингов, семинаров, конференций и круглых столов;
5) приобретение расходных материалов, оборудования и программного обеспечения для проведения научных исследований, и других мероприятий;
6) публикация результатов научных исследований, в том числе редактирование научных трудов, учебных пособий;

8) жабдықтар мен техникаларды жалға алу;
9) зерттеулерді іске асыру үшін қолданылатын жабдықтар мен техникаларды пайдалану шығыстары. (111, 112, 113, 116, 121, 122, 124, 144, 149, 153, 154, 156, 159, 161, 162, 169, 414, 416 және 419).
Сол сияқты
"Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Қенесінің жанындағы Сот төрелігі академиясы" Республикалық мемлекеттік мекемесі көрсететін қызметтер
РБ
04
5
107
002
100
А05
Қосымша білім беру бағдарламаларын іске асыру
1) оқу-материалдық базаны нығайтуға;
2) ақылы қызмет пен жұмыстарды өткізуге қатысқан профессорлық-оқытушы құрамның, мамандар мен қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеу;
3) профессорлық-оқытушылық құрамның, мамандардың қызметкерлердің біліктілігін арттыруға;
4) оқыту тренингтерін, семинарларын, конференцияларын және дөңгелек үстелдерін өткізуге;
5) ғылыми-зерттеулер және басқа да іс-шаралар өткізу үшін қызметке арналған шығыс материалдарын, жабдықтар мен бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алуға;
6) ғылыми зерттеулердің нәтижелерін жариялау, соның ішінде ғылыми еңбектерді, оқу құралдарын редакциялауға;

7) аренда помещений, оборудования и техники для проведения обучения, исследований и сопутствующих им мероприятий;
8) проведение кофе-брейков, приобретение сувенирной продукции, памятных подарков в рамках конференций, семинаров, круглых столов, конкурсов, турниров, соревнований;
9) командировки, связанные с проведением исследований, участием в научных конференциях, семинарах, выставках и других мероприятиях в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных законодательством Республики Казахстан;

7) оқыту, зерттеулер және онымен байланысты іс-шаралар үшін үй-жайларды, жабдықтарды және техниканы жалдауға;
8) конференциялар, семинарлар, дөңгелек үстелдер, кәдесыйлар, турнирлер, жарыстар аясында кофе-брейктер өткізуге, кәдесый өнімдерін сатып алуға;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген іссапар шығыстарын өтеу нормалары шеңберінде ғылыми конференцияларға, семинарларға, көрмелерге және басқа да іс-шараларға қатысу бойынша зерттеу сипатындағы іссапарларға баруға;

011
047
047
047
000
100
101
111
А12
Проведение видео съемок
1) организацию и проведение мероприятий военно-патриотического характера с привлечением допризывной молодежи;
2) приобретение памятных сувенирных продукции, грамот победителям и участникам военно-патриотических и спортивных мероприятий (военно-спортивных и спортивных соревнований и сборов, творческих и интеллектуальных конкурсов и фестивалей, форумов);

011
047
047
047
000
100
101
111
А12
Бейнетүсірілім жүргізу жөніндегі қызметтер
1) әскерге шақыруға дейінгі жастарды тарта отырып, әскери-патриоттық сипаттағы іс-шараларды ұйымдастыруға және өткізуге;
2) әскери-патриоттық және спорттық іс-шаралардың (әскери-спорттық және спорттық жарыстар мен жиындардың, шығармашылық және зияткерлік конкурстар мен фестивальдардың, форумдардың) жеңімпаздары мен қатысушыларына естелік кәдесый өнімдерін, грамоталарды сатып алуға;

3) покрытие расходов по питанию, бытового и культурного обслуживания делегаций – участников и сопровождающих лиц республиканских военно-патриотических мероприятий;
4) приобретение и пошив формы одежды для личного состава Национального военно-патриотического центра и участников республиканских военно-патриотических мероприятий;
5) обустройство помещений для занятий и проведения военно-патриотических и образовательных мероприятий с допризывной молодежью;

3) республикалық әскери-патриоттық іс-шараларға қатысушы делегациялар мен бірге жүретін адамдарды тамақтандыруға, тұрмыстық және мәдени қызмет көрсету жөніндегі шығысты жабуға;
4) Ұлттық әскери-патриоттық орталықтың жеке құрамы мен республикалық әскери-патриоттық іс-шараларға қатысушылар үшін киім нысанын сатып алуға және тігуге;
5) әскерге шақыру жасына дейінгі жастармен әскери-патриоттық және білім беру іс-шараларын өткізуге арналған үй-жайларды жайластыруға;

6) установление доплат, надбавок, премий;
7) оплата банковских услуг;
8) аренду помещений и приобретение учебных пособий, наглядных материалов для проведения обучения по заказам (заявкам) физических и негосударственных юридических лиц;
9) организацию повышения уровня квалификации личного состава, путем проведение совместной работы со специалистами Казахстана и иностранных государств;
10) реконструкцию и капитальный ремонт здания и сооружений, а также оплата услуг по обслуживанию здания;

6) қосымша ақы, үстемеақы, сыйлықақы белгілеуге;
7) банктік қызметтерге ақы төлеуге;
8) жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғалардың тапсырыстары (өтінімдері) бойынша оқыту үшін үй-жайларды жалға алуға және оқу құралдарын, көрнекі материалдарды сатып алуға;
9) Қазақстан мен шет мемлекеттердің мамандарымен бірлескен жұмыс жүргізу жолымен жеке құрамның біліктілік деңгейін арттыруды ұйымдастыруға;
10) ғимараттар мен құрылыстарды реконструкциялауға және күрделі жөндеуге, сондай-ақ ғимаратқа қызмет көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге;

11) командировочные расходы, в том числе заграничные;
12) приобретение музыкальных инструментов, звукового оборудования и расходных материалов (пластики для барабанов, палочки для барабанов, батарейки, жидкости для генератора дыма);
13) ремонт музыкальных инструментов, звукового оборудования и сценических костюмов;
14) укрепление материально - технической базы;
15) приобретение оборудования и инвентаря (в том числе мебели);

11) іссапар шығындары, оның ішінде шетелдік шығындары;
12) музыкалық аспаптарды, дыбыстық жабдықтарды және шығыс материалдарын (барабандарға арналған пластиктер, барабандарға арналған таяқшалар, батареялар, түтін генераторына арналған сұйықтықтар) сатып алуға;
13) музыкалық аспаптарды, дыбыстық жабдықтарды және сахналық костюмдерді жөндеуге;
14) материалдық-техникалық базаны нығайтуға;
15) жабдық пен мүкәммалды (оның ішінде жиһазды) сатып алуға;

16) оплата труда специалистов, привлекаемых для оказания услуг;
17) проведение обучающих семинаров, тренингов, конференций, а также повышение квалификации специалистов;
18) хозяйственные расходы (оплата услуг связи, оплата транспортных и коммунальных услуг, приобретение предметов и материалов для текущих целей)
(111, 112, 113, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 141, 143, 144, 149, 151, 152, 153, 156, 157, 158, 159, 161, 162, 165, 169, 413, 414, 416, 419, 421 и 431).

16) қызмет көрсету үшін тартылатын мамандардың еңбегіне ақы төлеуге;
17) оқыту семинарларын, тренингтерді, конференцияларды өткізуге, сондай-ақ мамандардың біліктілігін арттыруға;
18) шаруашылық шығысқа (байланыс қызметтеріне ақы төлеу, көлік және коммуналдық қызметтерді төлеу, ағымдағы мақсаттар үшін заттар мен материалдарды сатып алу) жұмсалады
(111, 112, 113, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 141, 143, 144, 149, 151, 152, 153, 156, 157, 158, 159, 161, 162, 165, 169, 414, 416, 419, 421 және 431).

1. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 августа 2021 года № 755 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении".
2. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 22 апреля 2022 года № 436 "О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении".
3. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 30 сентября 2022 года № 1008 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении".
4. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 26 декабря 2022 года № 1328 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении".
5. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2023 года № 206 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении".
6. Приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 14 декабря 2023 года № 1290 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении".

1. "Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы № 215 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 3 тамыздағы № 755 бұйрығы.
2. "Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2022 жылғы 22 сәуірдегі № 436 бұйрығы.
3. "Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы № 215 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2022 жылғы 30 қыркүйектегі № 1008 бұйрығы.
4. "Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы № 215 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 1328 бұйрығы.
5. "Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы № 215 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 23 ақпандағы № 206 бұйрығы.
6. "Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы № 215 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 1290 бұйрығы.

7. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 февраля 2024 года № 85 "О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении".
8. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2024 года № 173 "О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении".
9. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 октября 2024 года № 718 "О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении".
10. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 ноября 2024 года № 760 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении".

7. "Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы № 215 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 19 ақпандағы № 85 бұйрығы.
8. "Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы № 215 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 1 сәуірдегі № 173 бұйрығы.
9. "Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы № 215 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 28 қазандағы № 718 бұйрығы.
10. "Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы № 215 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 11 қарашадағы № 760 бұйрығы.