Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по району Тереңкөл на 2025 - 2029 годы
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 5 марта 2025 года № 7/27
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 1) статьи 8, статьей 13 Закона Республики Казахстан "О пастбищах", маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по району Тереңкөл на 2025 - 2029 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие с 01 января 2025 года.
Председатель маслихата района Тереңкөл Р. Габидулин
Утвержден
решением маслихата
района Тереңкөл от
"5" марта 2025 года № 7/27
План по управлению пастбищами и их использованию
по району Тереңкөл на 2025 - 2029 годы
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по району Тереңкөл на 2025 - 2029 годы (далее – План) разработан в соответствии с подпунктом 4-1) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О пастбищах" (далее – Закон) и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
2. План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
Глава 2. План по управлению пастбищами и их использованию
по району Тереңкөл на 2025 - 2029 годы
3. При разработке Плана учитываются:
1) данные земельного баланса района Тереңкөл и информационной системы государственного земельного кадастра по форме согласно приложению 1 к настоящему Плану;
2) сведения геоботанического обследования пастбищ по форме согласно приложению 2 к настоящему Плану;
3) сведения о скотомогильниках (биометрических ямах), формируемые в соответствии с Правилами ведения реестра скотомогильников (биотермических ям), утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 февраля 2020 года № 35 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19987);
4) сведения об объектах пастбищной инфраструктуры и о сервитутах для прогона сельскохозяйственных животных по форме согласно приложению 3 к настоящему Плану;
5) данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных, полученные из базы данных идентификации сельскохозяйственных животных, с указанием их владельцев по форме согласно таблице 1 приложения 4 к настоящему Плану;

Тереңкөл ауданы бойынша 2025 - 2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 5 наурыздағы № 7/27 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 2-тармағымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының "Жайылымдар туралы" Заңының 8-бабының 1) тармакшасына, 13-бабына сәйкес, Тереңкөл аудандык мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Тереңкөл ауданы бойынша 2025 - 2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі қосылған жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім 2025 жылғы 01 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Тереңкөл аудандық мәслихатының төрағасы Р. Габидулин
Тереңкөл аудандық
мәслихатының 2025
жылғы "5" наурыз
№ 7/27 шешімімен
бекітілген
Тереңкөл ауданы бойынша 2025 - 2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Тереңкөл ауданы бойынша 2025 - 2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі осы жоспар (бұдан әрі – Жоспар) "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-бабының 4-1) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, азыққа деген қажеттілікті орнықты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болдырмау мақсатында қабылданады.
2-тарау. Тереңкөл ауданы бойынша 2025 - 2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
3. Жоспарды әзірлеген кезде мыналар ескеріледі:
1) осы Жоспарға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өңірдің жер балансының және мемлекеттік жер кадастрының ақпараттық жүйесінің деректері;
2) осы Жоспарға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау мәліметтері;
3) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 3 ақпандағы № 35 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19987 болып тіркелген) бекітілген Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімін жүргізу қағидаларына сәйкес қалыптастырылған мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) туралы мәліметтер;
4) осы Жоспарға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жайылымдық инфрақұрылым объектілері туралы және ауыл шаруашылығы жануарларын айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер;
5) осы Жоспарға 4-қосымшаның 1-кестесіне сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының иелерін көрсете отырып, оларды сәйкестендіру дерекқорынан алынған ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы деректер;

6) данные о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных по форме согласно таблице 2 приложения 4 к настоящему Плану;
7) сведения о численности поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах по форме согласно таблице 3 приложения 4 к настоящему Плану;
8) данные об особенностях выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, землях лесного, водного фондов и особо охраняемых природных территорий;
9) рекомендуемые схемы пастбищеоборотов по форме согласно приложению 5 к настоящему Плану;
10) официальная статистическая информация по статистике животноводства и растениеводства.
4. План содержит следующие приложения:
1) схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезонных, аридных и культурных, сведения об их собственниках или землепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок;
2) схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья;
3) схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ;
4) схема (карта) с обозначением сервитутов для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонных трасс и иных объектов пастбищной инфраструктуры, а также скотомогильников (биометрических ям), на которой указываются сервитуты для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонные трассы, объекты пастбищной инфраструктуры, месторасположение скотомогильников (биометрических ям);
5) схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям;
6) схема (карта) с обозначением пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, на которой указываются границы и площади пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья;

6) осы Жоспарға 4-қосымшаның 2-кестесіне сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер;
7) осы Жоспарға 4-қосымшаның 3-кестесіне сәйкес нысан бойынша шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы мәліметтер;
8) екпе және аридтік жайылымдарда, орман, су қорлары мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлерінде ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері туралы деректер;
9) осы Жоспарға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары;
10) мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы статистикасы бойынша ресми статистикалық ақпарат.
4. Жоспарда мынадай қосымшалар қамтылған:
1) әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетіледі;
3) ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетіледі;
4) ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар және жайылымдық инфрақұрылымның өзге де объектілері, сондай-ақ мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) белгіленетін схема (карта), онда ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар, жайылымдық инфрақұрылым объектілері, мал қорымдарының (биометриялық шұңқырлардың) орналасқан жері көрсетіледі;
5) жайылымды пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар белгіленген схема (карта);
6) халықтың жеке ауласындағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке алынуға жататын жайылымдарды белгілейтін схема (карта), онда жеке ауланың ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі халықтың мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке алынуға жататын жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетіледі;

7) схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения животных к водоисточникам;
8) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах, на которой указываются границы и площади отгонных пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных;
9) проектное распределение (перераспределение) пастбищ между сельскими населенными пунктами, входящими в сельский округ, на котором указывается схема распределения (перераспределения) пастбищ между сельскими населенными пунктами сельского округа для поголовья сельскохозяйственных животных физических и юридических лиц, не обеспеченных пастбищами;
10) требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно-территориальной единице, к которым относятся:
использование пастбищ с учетом пастбищеоборотов и источников водопользований;
разбивка площадей пастбищ на отдельные выпасные участки;
чередование участков пастбищ по сезонам года в пространстве и во времени (внутри сезона, года);
ежегодное оставление одного из участков пастбищеоборота без выпаса и сельскохозяйственных животных.
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по району

7) суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары көрсетіледі;
8) ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы, онда ауыл шаруашылығы жануарларының басын орналастыруға арналған шалғайдағы жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетіледі;
9) ауылдық округке кіретін ауылдық елді мекендер арасында жайылымдарды жобалық бөлу (қайта бөлу), онда жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының басы үшін ауылдық округтің ауылдық елді мекендері арасында жайылымдарды бөлу (қайта бөлу) схемасы көрсетіледі;
10) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті талаптар:
жайылым айналымын және суды пайдалану көздерін ескере отырып жайылымдарды пайдалану;
жайылым алаңдарын жекеленген өріс учаскелеріне бөлу;
жайылым учаскелерін жыл маусымдары бойынша кеңістікте және уақытпен (маусым, жыл ішінде) кезектестіру;
жайылым айналымы учаскелерінің бірін жайылымсыз және ауыл шаруашылығы жануарларынсыз жыл сайын қалдыру.
Тереңкөл ауданы бойынша

Для выпаса сельскохозяйственных животных необходимо 90,812 тысяч гектаров.
27266 (КРС, МРС) голов выпасаются на общественных пастбищах, площадью 85,637 тысяч гектаров, 5230 (лошади) голов выпасаются на отгонных пастбищах, площадью 6,082 тысяч гектаров.
Таблица 5. Требуемые дополнительные пастбища
№ п/п
Требуемые дополнительные пастбища из земель запаса,
тысяч гектаров
Дополнительно предоставляемые пастбища
пастбища, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям,
тысяч гектаров
пастбища, подлежащие резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья,
тысяч гектаров
1
2
3
4
6,9

Ауыл шаруашылығы жануарларын жаю үшін 90,812 мың гектар жайылым қажет.
85,637 мың гектар алаңды алып жатқан көпшілік пайдаланатын жайылымдарда 27266 мал басы жайылады, 6,082 мың гектар алаңды алып жатқан шалғайдағы жайылымдарда 5230 мал басы жайылады
5-кесте. Қосымша қажет етілетін жайылымдар
Р/с №
Босалқы жерлерден қажет етілетін қосымша жайылымдар, мың гектар
Қосымша берілетін жайылымдар
жайылым пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар, мың гектар
жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халық мұқтажын қанағаттандыру мақсатында резервке қойылуға тиіс жайылымдар, мың гектар
1
2
3
4
6,9

Тереңкөл на 2025 - 2029 год
Приложение 3
к решению маслихата
района Тереңкөл от
5 марта 2025 года № 7/27
Форма
Сведения об объектах пастбищной инфраструктуры
и о сервитутах для прогона сельскохозяйственных животных
п/п
Объекты пастбищной инфраструктуры
Количество действующих объектов пастбищной инфраструктуры, единиц
Количество объектов пастбищной инфраструктуры требующих строительства (реконструкции), единиц
Протяженность, километров
Площадь, тысяч квадратных метров
1
2
3
4
5
6
1.
Обводнительные сооружения (скважины, трубчатые и шахтные колодцы, копани)
11 (скважины),
1 (колодец)
58,2 км (скважины),
1 км (колодец)
2.
Сооружения, мосты, дороги
3.
Скотопрогонные трассы, скотоостановочные и водопойные площадки
7 (скотопрогонные трассы),
10 (скотоостановочные и водопойные площадки)
107,0 км (скотопрогонные трассы),
22 км (водопойные площадки)
4.
Емкости для купки овец, кошары и отгороженные места, ограждения пастбищ, изгороди (в том числе электроизгороди), загоны для загонно-порционного выпаса сельскохозяйственных животных
1 (ограждения пастбищ)
1 км (ограждения пастбищ)
5.
Расколы для ветеринарной обработки сельскохозяйственных животных
1
4 км
6.
Сооружения и объекты, предназначенные для обеспечения электрической и тепловой энергией, объекты по использованию возобновляемых и альтернативных источников энергии
7.
Объекты водоснабжения и другие виды жизнеобеспечения, сооружения для сезонного проживания персонала и иное имущество, необходимое для содержания и использования пастбищ
1 (Крестьянское хозяйство "Бекболат", глава Алекпаров Ерлан Юсупович)

2025 - 2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
3-қосымша
Тереңкөл аудандық
мәслихатының 2025
жылғы 5 наурыздағы
№ 7/27 шешіміне
3-қосымша
Нысан
Жайылымдық инфрақұрылым объектілері туралы және ауыл шаруашылығы
жануарларын айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер
Р/с №
Жайылымдық инфрақұрылым объектілері
Жұмыс істеп тұрған жайылымдық инфрақұрылым объектілерінің саны, бірлік
Құрылысты (реконструкцияны) талап ететін, бірліктер
Ұзындығы, километр
Алаңы, мың шаршы метр
1.
Суландыру құрылысжайлары (ұңғымалар, құбырлы және шахталы құдықтар, апандар)
11 (ұңғымалар),
1 (құдық)
58,2 км (ұңғымалар),
1 км (құдық)
2.
Құрылысжайлар, көпірлер, жолдар
3.
Мал айдайтын жолдар, малды аялдатуға арналған алаңдар мен суат алаңдары
7 (мал айдайтын жолдар),
10 (малды аялдатуға арналған алаңдар мен суат алаңдары)
107,0 км (мал айдайтын трассалар),
22 км (суат алаңдары)
4.
Қойларды тоғытуға арналған ыдыстар, қоралар және қоршалған жерлер, жайылымдардың қоршаулары, шарбақтар (оның ішінде электрлі шарбақтар), ауыл шаруашылығы жануарларын қоршап-бөлшектеп жаюға арналған қашалар
1 (жайылымдарды қоршау)
1 км (жайылымдардың қоршаулары)
5.
Ауыл шаруашылығы жануарларын ветеринариялық емдеуге арналған өткелектер
1
4 өткелек
6.
Электр және жылу энергиясымен қамтамасыз етуге арналған құрылысжайлар мен объектілер, жаңартылатын және баламалы энергия көздері пайдаланылатын объектілер
7.
Сумен жабдықтау объектілері және тіршілікті қамтамасыз етудің басқа да түрлері, персоналдың маусымдық тұруына арналған құрылысжайлар және жайылымдарды күтіп-ұстау мен пайдалану үшін қажетті өзге де мүлік
1 ("Бекболат" шаруа қожалығы, басшысы Ерлан Юсупович Алекпаров)

4777
6301
9140
2032
3920
801
0
0
Наименование: государственное учреждение "Отдел земельных отношений района Тереңкөл"
Адрес: Павлодарская область, район Тереңкөл, село Теренколь, улица Тәуелсіздік, 238
Телефон: 8 (71833) 21-1-78, 21-9-29
Адрес электронной почты: zemotdelterenkol21178@mail.ru
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по району
Тереңкөл на 2025 - 2029 год
Приложение 5
к решению маслихата
района Тереңкөл от
5 марта 2025 года № 7/27
Форма
Рекомендуемые схемы пастбищеоборотов
Годы
Номера участков
I
II
III
IV
первый год
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
второй год
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
третий год
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
четвертый год
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по району
Тереңкөл на 2025 - 2029 год
Приложение 6
к решению маслихата
района Тереңкөл от
5 марта 2025 года № 7/27
Форма
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-
территориальной единицы в разрезе категорий земель, на которой указываются
границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезонных, аридных и
культурных, сведения об их собственниках или землепользователях на основании
правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по району
Тереңкөл на 2025 - 2029 год
Приложение 7
к решению маслихата
района Тереңкөл от
5 марта 2025 года № 7/27
Форма
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения
по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе
общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том
числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу
сельскохозяйственных животных личного подворья
Приложение 8
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по району
Тереңкөл на 2025 - 2029 год
Приложение 8
к решению маслихата
района Тереңкөл от
5 марта 2025 года № 7/27
Форма
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов,
на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые
на основании геоботанического обследования пастбищ
Приложение 9
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по району
Тереңкөл на 2025 - 2029 год
Приложение 9
к решению маслихата
района Тереңкөл от
5 марта 2025 года № 7/27
Форма
Схема (карта) с обозначением сервитутов для прогона сельскохозяйственных
животных, скотопрогонных трасс и иных объектов пастбищной инфраструктуры,
а также скотомогильников (биометрических ям), на которой указываются
сервитуты для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонные
трассы, объекты пастбищной инфраструктуры, месторасположение
скотомогильников (биометрических ям)
Приложение 10
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по району
Тереңкөл на 2025 - 2029 год
Приложение 10
к решению маслихата
района Тереңкөл от
5 марта 2025 года № 7/27
Форма
Схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть
предоставлены в землепользование пастбищепользователям
Приложение 11
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по району
Тереңкөл на 2025 - 2029 год
Приложение 11
к решению маслихата
района Тереңкөл от
5 марта 2025 года № 7/27
Форма
Схема (карта) с обозначением пастбищ, подлежащих резервированию в целях
удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного
подворья, на которой указываются границы и площади пастбищ, подлежащих
резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу
сельскохозяйственных животных личного подворья
Приложение 12
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по району
Тереңкөл на 2025 - 2029 год
Приложение 12
к решению маслихата
района Тереңкөл от
5 марта 2025 года № 7/27
Форма
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням,
оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным
колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой
указываются маршруты передвижения животных к водоисточникам
Приложение 13
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по району
Тереңкөл на 2025 - 2029 год
Приложение 13
к решению маслихата
района Тереңкөл от
5 марта 2025 года № 7/27
Форма
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных
пастбищах, на которой указываются границы и площади отгонных пастбищ
для размещения поголовья сельскохозяйственных животных
Приложение 14
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по району
Тереңкөл на 2025 - 2029 год
Приложение 14
к решению маслихата
района Тереңкөл от
5 марта 2025 года № 7/27
Форма
Проектное распределение (перераспределение) пастбищ между сельскими
населенными пунктами, входящими в сельский округ, на котором указывается
схема распределения (перераспределения) пастбищ между сельскими населенными
пунктами сельского округа для поголовья сельскохозяйственных животных
физических и юридических лиц, не обеспеченных пастбищами
Условные обозначения:

4777
6301
9140
2032
3920
801
0
0
Атауы "Тереңкөл ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Мекенжайы Павлодар облысы, Тереңкөл ауданы, Тереңкөл ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 238
Телефоны 8 (71833) 21-1-78, 21-9-29
Электрондық поштасының мекенжайы zemotdelterenkol21178@mail.ru
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңбасы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі))
Тереңкөл ауданы бойынша
2025 - 2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
5-қосымша
Тереңкөл аудандық
мәслихатының 2025
жылғы 5 наурыздағы
№ 7/27 шешіміне
5-қосымша
Нысан
Ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Жылдар
Учаскелердің нөмірлері
I
II
III
IV
бірінші жыл
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
екінші жыл
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
үшінші жыл
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
төртінші жыл
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
Тереңкөл ауданы бойынша
2025 - 2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
6-қосымша
Тереңкөл аудандық
мәслихатының 2025
жылғы 5 наурыздағы
№ 7/27 шешіміне
6-қосымша
Нысан
Әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде
орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен
түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер
учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың
меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер көрсетіледі
Тереңкөл ауданы бойынша
2025 - 2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
7-қосымша
Тереңкөл аудандық
мәслихатының 2025
жылғы 5 наурыздағы
№ 7/27 шешіміне
7-қосымша
Нысан
Жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың
мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар
белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю
бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде
қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетіледі
Тереңкөл ауданы бойынша
2025 - 2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
8-қосымша
Тереңкөл аудандық
мәслихатының 2025
жылғы 5 наурыздағы
№ 7/27 шешіміне
8-қосымша
Нысан
Ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема
(карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде
ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетіледі
Тереңкөл ауданы бойынша
2025 - 2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
9-қосымша
Тереңкөл аудандық
мәслихатының 2025
жылғы 5 наурыздағы
№ 7/27 шешіміне
9-қосымша
Нысан
Ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар,
мал айдайтын трассалар және жайылымдық инфрақұрылымның өзге де
объектілері, сондай-ақ мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) белгіленетін
схема (карта), онда ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар,
мал айдайтын трассалар, жайылымдық инфрақұрылым объектілері, мал
қорымдарының (биометриялық шұңқырлардың) орналасқан жері көрсетіледі
Тереңкөл ауданы бойынша
2025 - 2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
10-қосымша
Тереңкөл аудандық
мәслихатының 2025
жылғы 5 наурыздағы
№ 7/27 шешіміне
10-қосымша
Нысан
Жайылымды пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі
мүмкін жайылымдар белгіленген схема (карта)
Тереңкөл ауданы бойынша
2025 - 2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
11-қосымша
Тереңкөл аудандық
мәслихатының 2025
жылғы 5 наурыздағы
№ 7/27 шешіміне
11-қосымша
Нысан
Халықтың жеке ауласындағы ауыл шаруашылығы жануарларын
жаю жөніндегі мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке
алынуға жататын жайылымдарды белгілейтін схема (карта), онда жеке ауланың
ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі халықтың мұқтаждықтарын
қанағаттандыру мақсатында резервке алынуға жататын жайылымдардың
шекаралары мен алаңдары көрсетіледі
Тереңкөл ауданы бойынша
2025 - 2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
12-қосымша
Тереңкөл аудандық
мәслихатының 2025
жылғы 5 наурыздағы
№ 7/27 шешіміне
12-қосымша
Нысан
Суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге,
тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе
шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың
су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары көрсетіледі
Тереңкөл ауданы бойынша
2025 - 2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
13-қосымша
Тереңкөл аудандық
мәслихатының 2025
жылғы 5 наурыздағы
№ 7/27 шешіміне
13-қосымша
Нысан
Ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы
жайылымдарға орналастыру схемасы, онда ауыл шаруашылығы
жануарларының басын орналастыруға арналған шалғайдағы
жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетіледі
Тереңкөл ауданы бойынша
2025 - 2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
14-қосымша
Тереңкөл аудандық
мәслихатының 2025
жылғы 5 наурыздағы
№ 7/27 шешіміне
14-қосымша
Нысан
Ауылдық округке кіретін ауылдық елді мекендер арасында жайылымдарды
жобалық бөлу (қайта бөлу), онда жайылымдармен қамтамасыз етілмеген
жеке және заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының
басы үшін ауылдық округтің ауылдық елді мекендері арасында
жайылымдарды бөлу (қайта бөлу) схемасы көрсетіледі