Об утверждении плана по управлению пастбищами и их использованию в Созакском районе на 2025-2029 годы
Решение Созакского районного маслихата Туркестанской области от 22 апреля 2025 года № 189
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О пастбищах", Созакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию в Созакском районе на 2025-2029 годы согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Созакского районного маслихата О.Жамиев
Утверждено решением
Созакского районного
маслихата от 22 апреля
2025 года №189
План по управлению пастбищами и их использованию в Созакском районе на 2025-2029 годы
Настоящий план по управлению пастбищами и их использованию по Созакскому району на 2025-2029 годы (далее-план) распространяется на законы Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года № 47-VІ ЗРК "О пастбищах", Республики Казахстанот 19 марта 2010 года № 257-IV"О государственной статистике"иприказ министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июля 2024 года №263 "Об утверждении Типового плана по управлению пастбищами и их использованию (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под номером № 34831), приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года №3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под номером №11064). План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
3.План содержит:
1) Общая площадь Созакского района составляет 4 104 490 гектаров. Совокупность всех сельскохозяйственных угодий 3 522 222 гектар, в том числе пашни 14576 гектар, в том числе 8297 гектар орошаемой пашни, багарный 6279 гектар, 337 гектар многолетних насаждений, 11 773 гектар сенокосных угодий, пастбищные 3 493 657 гектар.
По категориям земли:
земли используемые в сельскохозяйственных целях 831 581 гектар;

Созақ ауданының жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2025-2029 жылдарға арналған жоспарын бекіту туралы
Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 сәуірдегі № 189 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына және "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 8 бабының 1) тармақшасына сәйкес, Созақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Созақ ауданының жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2025-2029 жылдарға арналған жоспары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Созақ аудандық мәслихатының төрағасы О.Жәмиев
Созақ аудандық мәслихатының
2025 жылғы 22 сәуірдегі
№189 шешімімен бекітілген
Созақ ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2025-2029 жылдарға арналған жоспары
Осы Созақ ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2025-2029 жылдарға арналған жоспар (бұдан әрі-жоспар) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2017 жылғы 20 ақпандағы № 47-VІ "Жайылымдар туралы", Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы № 257-IV "Мемлекеттік статистика туралы"Заңдарына және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2024 жылғы 29 шілдедегі №263 "Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі үлгілік жоспарды бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34831 болып тіркелген) бұйрығына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі №3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 11064 нөмірімен тіркелген) бұйрығына сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, азыққа деген қажеттілікті орнықты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болдырмау мақсатында қабылданады.
3. Жоспар мазмұны:
1)Созақ ауданының барлық жер көлемі 4 104940 гектарды құрайды. Барлық ауыл шаруашылығы алқаптарының жиынтығы 3 522 222 гектар, оның ішінде егістік жерлер 14576 гектар, суармалы егістік 8297 гектар, тәліми 6279 гектар, көп жылдық ағашты өсімдіктер 337 гектар, шабындық жерлер 11773 гектар, жайылымдық 3 493 657 гектар.
Жер санаттары бойынша:
ауыл шаруашылық мақсаттары бойынша пайдаланатын жерлері 831 581гектар;

земли населенных пунктов 261 296 гектар;
земли используемые не в целях промышленности, транспорта, связи, обороны, сельского хозяйства – 84 157 гектар;
земли особо охраняемых природных парков-799 гектар;
земли лесного фонда-1034898гектар, в том числе пастбищные – 649637гектар.
земли водного фонда-3245 гектар;
Сельское хозяйство: приложение 1
На территории района 3 522222 гектар земель пригодных для ведения сельского хозяйства, в том числе 14 576 гектар пашни, 8297 гектар орошаемой пашни, 8977 гектар багарных, 337 гектар многолетних растений , сенокосные угодья 11773 гектар, пастбищных 3 493 657 гектар.
По Созакскому району крупнорогатый скот 38946 овец и коз 234817, лошадей 31391, верблюдов 12927, птицы 37501голов.
2).Сведения о геоботаническом обследовании в приказ министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 октября 2022 года № 314" Об утверждении Методики по проведению крупномасштабных (1:1000-1:100000) геоботанических изысканий природных кормовых угодий Республики Казахстан " (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 30043) 2-приложение согласно форме; сведения о ветеринарно-санитарных учреждениях, данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием владельцев-пастбище пользователей, физических и (или) юридических лиц, данные о количестве сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, формирование поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на удаленных пастбищах сведения об особенностях выпаса сельскохозяйственных животных на прививочных и аридных пастбищах, данные об сервитутах на погоню скота, приняты с учетом иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
3). Сведения о скотомогильниках (биометрических ямах), сформированных в соответствии с правилами ведения реестра скотомогильников (биотермических ям), утвержденными приказом министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 февраля 2020 года № 35 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19987): количество биотермических ям-15, количество захоронений сибирской язвы по площади-9 из них расположены на востоке по координатам ВС и в западной части района.
площадью-0,0108 гектара, все ограждены бетоном и сеткой, расположены на расстоянии 1000 метров от населенного пункта. По балансу в районном учреждении "ветеринарная служба".
4).На основании плана по развитию и реконструкции объектов пастбищной инфраструктуры объекты пастбищной инфраструктуры-сооружения, мосты, дороги-120-150 километров, оросительные сооружения (скважины, трубчатые и шахтные колодцы, катки)- 253 протяженность 32000 километров, перегонные дороги, площадки для стоянки скота и водопои-1 площадь 2000 квадратных метров, емкости для переплавки овец, конюшни и огороженные земли, ограждения пастбищ, заборы (в том числе электрические), загоны для раздельного выпаса сельскохозяйственных животных-5 длина 40-90 км площадь 550000 квадратные метры, проходы для ветеринарного лечения сельскохозяйственных животных-19, сооружения и объекты для обеспечения электрической и тепловой энергией, по объектам использования возобновляемых и альтернативных источников энергии, объектам водоснабжения и другим видам жизнеобеспечения, сооружениям для сезонного проживания персонала и иному имуществу, необходимому для содержания и использования пастбищ, мест купания мелких животных, обслуживающих хозяйственные животные населения-20, пунктов искусственного осеменения-14;

елді мекендердің жерлері 261 296 гектар;
өнеркәсіп, көлік байланыс, қорғаныс және ауыл шаруашылық емес басқа мақсаттарда пайдаланатын жерлер 84157 гектар:
ерекше қорғаудағы табиғи аумақтардың жерлері 799 гектар;
орман қорының жерлері 1034898 гектар, оның ішінде жайылымы 649637 гектар;
су қорының жерлері 3245 гектар.
Ауыл шаруашылығы:1-қосымша нысанына сәйкес;
Ауданның ауыл шаруашылығы алқаптарының жиынтығы 3 522 222 гектар. Оның ішінде егістік жерлер 14576 гектар, суармалы егістік 8297 гектар, тәліми 6279 гектар, көп жылдық екпелер 337 гектар, шабындық жерлер 11773 гектар, тыңайған жерлер 1879 гектар жайылымдық 3 493 899 гектар.
Созақ ауданы бойынша ірі қара мал – 38946, қой-ешкі – 234817, жылқы – 31391, түйе- 12927, құс – 37501 басты құрайды.
2). "Қазақстан Республикасы табиғи жем-шөп алқаптарының ірі масштабты (1:1000 – 1:100000) геоботаникалық іздестірулерін жүргізу жөніндегі әдістемені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 3 қазандағы № 314 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30043 болып тіркелген) геоботаникалық зерттеп-қараудың мәліметтері 2-қосымша нысанына сәйкес; ветеринариялық-санитариялық мекемелер туралы мәліметтер, иелерін-жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы деректер, мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.
3). Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 3 ақпандағы № 35 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19987 болып тіркелген) бекітілген Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімін жүргізу қағидаларына сәйкес қалыптастырылған мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) туралы мәліметтер:биотермиялық шұңқырлар саны-15, ауданы бойынша сібір жарасы көмінділері саны-9 олардың әк қайсысы координаттары бойынша шығысында және ауданның батыс бөлігінде орналасқан.
4).Жайылымдық инфрақұрылым объектілерін дамыту және реконструкциялау жөніндегі жоспар негізіндежайылымдық инфрақұрылым объектілері – құрылыстар, көпірлер, жолдар -120-150 километр, суландыру құрылыстары (ұңғымалар, құбырлы және шахталы құдықтар, апандар)- 253 ұзындығы 32000 километр, мал айдайтын жолдар, малды аялдатуға арналған алаңдар мен суат алаңдары-1 алаңы 2000 шаршы метр, қойларды тоғытуға арналған ыдыстар, қоралар және қоршалған жерлер, жайылымдардың қоршаулары, шарбақтар (оның ішінде электрлі шарбақтар), ауыл шаруашылығы жануарларын қоршап-бөлшектеп жаюға арналған қашалар-5 ұзындыңы 40-90 км алаңы 550000 шаршы метр, ауыл шаруашылығы жануарларын ветеринариялық емдеуге арналған өткелектер-19, электр және жылу энергиясымен қамтамасыз етуге арналған құрылыстар мен объектілер, жаңартылатын және баламалы энергия көздері пайдаланылатын объектілер, сумен жабдықтау объектілері және тіршілікті қамтамасыз етудің басқа да түрлері, персоналдың маусымдық тұруына арналған құрылыстар және жайылымдарды күтіп-ұстау мен пайдалану үшін қажетті өзге де мүлік бойынша жұртшылық шаруашылық малдарына қызмет көрсететін ұсақ малдарды шомылдыру орындары-20, жасанды ұрықтандыру пунктері-14;

4. Приложения плана:
1) схему (карту) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов;
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов;
3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры;
4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды;
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища;
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в сельском округе; 7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных;
8) иные требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно-территориальной единице.
План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев-пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота и иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
По административно-территориальному делению в Созакском районе имеются 10 сельских округов и 2 поселков (Шолаккорган, Жартытобе, Таукент, Сызган, Каракур, Каратау, Тасты, Шу, Кумкент, Жуантобе, Кыземшек, Созак), 35 сельских населенных пункта.
Содержание:
1.Природа
2.Климат
3.Гидрография
4.Сельское хозяйство
Природа:
Созакский район расположен на северной территории Туркестанской области и граничит по территориальной зоне с 3 областями, 2 районами. Общая протяженность границы составляет более 1255 километров, все они проходят по суше. На севере граничит с Карагандинской областью 95 километров, на юге-с Байдибекским и Туркестанским районами 220 километров, на Западе-с Кызылординской областью 365 километров, на востоке-с Жамбылской областью.
Климат:
Климат слишком континентальный. Зимы холодные на севере и несколько теплые на юге. Лето жаркое, засушливое. Среднегодовая температура января (7-12°С), июля (24-27°С). Среднегодовое количество осадков составляет 150-200 мм.
Гидрография:
В Сузакском районе 14 водохранилищ, 22 канала. Сведения о численности поголовья, объемах естественных пастбищ и объемах нуждающихся в естественных пастбищах по сельским и поселковым округам Созакского района: Сведения, схемы и карты в разрезе сельских округов и поселков в приложении:
Приложение 1 - Шолаккорганский сельский округ
Приложение 2 - Жартытобинский сельский округ
Приложение 3-поселок Таукент
Приложение 4 - Сызганский сельский округ
Приложение 5 - Каракурский сельский округ
Приложение 6 - Каратауский сельский округ
Приложение 7-Тастинский сельский округ
Приложение 8-Шуский сельский округ
Приложение 9 - Кумкентский сельский округ
Приложение 10-сельский округ Жуантобе
Приложение 11-поселок Кыземшек
Приложение 12-Созакский сельский округ
Управление пастбищами и
по их использованию Таблица

4. Жоспардың қосымшалары:
1) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары;
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы;
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы;
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы;
6) ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы;
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі;
8) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті өзге де талаптарды қамтуға тиіс.
Әкімшілік-аумақтық бөлініс бойынша Созақ ауданында 10 ауылдық округтер мен 2 кенттер (Шолаққорған, Жартытөбе, Таукент, Сызған, Қарақұр, Қаратау, Тасты, Шу, Құмкент, Жуантөбе, Қыземшек, Созақ), 35 ауылдық елді-мекендер орналасқан.
Мазмұны:
1 Табиғаты
2 Климаты
3 Гидрографиясы
4 Ауыл шаруашылығы
Табиғаты:
Созақ ауданы, Түркістан облысының солтүстік аумағында орналасқан және территориялық аймақ бойынша 3 облыс, 2 ауданмен шектеседі. Шекарасының жалпы ұзындығы 1255 шақырымнан астам, оның барлығы құрлық арқылы өтеді. Солтүстігінде Қарағанды облысымен 95 шақырым, Оңтүстігінде Бәйдібек және Түркістан аудандарымен 220 шақырым, ал батысында Қызылорда облысымен 365 шақырым, шығысында Жамбыл облысымен шектеседі.
Климаты:
Климаты тым континенттік. Қысы солтүстігінде суық, оңтүстігінде біршама жылы. Жазы ыстық, қуаң аңызақты. Қаңтар айының жылдық орташа температурасы (7-12°С), шілдеде (24-27°С). Жауын шашынның жылдық орташа мөлшері 150-200 мм.
Гидрографиясы:
Созақ ауданында 14 су қоймасы, 22 канал бар. Созақ ауданындағы ауылдық және поселкелік округтері бойынша мал басының саны, табиғи жайылымының көлемі және табиғи жайылымды қажет ететін көлемі туралы мәлімет:
Қосымшада ауыл округтері мен кенттер бөлінісінде мәліметтер, схемалар мен карталар:
1-қосымша – Шолаққорған ауыл округі
2-қосымша – Жартытөбе ауыл округі
3-қосымша – Таукент кенті
4-қосымша – Сызған ауыл округі
5-қосымша – Қарақұр ауыл округі
6-қосымша – Қаратау ауыл округі
7-қосымша – Тасты ауыл округі
8-қосымша – Шу ауыл округі
9-қосымша – Құмкент ауыл округі
10- қосымша – Жуантөбе ауыл округі
11-қосымша – Қыземшек кенті
12-қосымша – Созақ ауыл округі
Жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі

2 Приложения 1 к плану
Распределение пастбищ населенного пункта, тысяч гектаров
Р/с № Наименование сельского округа Код классификатора административно-территориальных объектов Наименование сельского округа Общая площадь пастбищ, тысяч гектаров Площадь и виды пастбищ
предназначенные для удовлетворения нужд населения
по выпасу сельскохозяйственных животных
личного общественные, тысяч гектаров отгонные, тысяч гектаров сезонные, тысяч гектаров аридные, тысяч гектаров культурные, тысяч гектаров
1 Шолаккорган 615030100 Шолаккорган Абай,
Балдысу, Карабулак 241242 - 7149,98

жоспардың 1-қосымшасының 2-кесте
Елді мекеннің жайылымдарын бөлу, мың гектар
Р/с №
Ауылдықокругтіңатауы
Әкімшілік-аумақтықобъектілержіктеуішінің коды
Елдімекенніңатауы
Жайылымдардыңжалпыалаңы, мың гектар
Жайылымдардыңалаңдары мен түрлері
жекеауладағыауылшаруашылығыжануарларынжаюбойыншахалықмұқтажынқанағаттандыруғаарналған,мың гектар
көпшілікпайдаланатын, мың гектар
шалғайдағы, мың гектар
маусымдық, мың гектар
аридтық, мың гектар
екпежайылымдар, мың гектар
1
Шолаққорған
615030100
Шолаққорған
Абай
Балдысу
Қарабұлақ
241242
-
7149.98

4. Сельский округ Сызган
Центр – сельский округ Козмолдак.
Населеные пункты - Козмолдак, Сызган, Басбулак, Кайнар.
Количество населения - 4142 человека.
Общая площадь – 313871 гектар.
В том числе:
сельскохозяйственные земли – 263535 гектар;
общая площадь пашни - 472 гектар;
орошаемые - 417 гектар;
многолетние наслаждения – 40 гектар;
сенекосные земля - 1053 гектар;
земля населенного пункта - 261678гектар.
Таблица 1. Данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных, с указанием их владельцев
п/п
Код поселка, села, сельского округа по классификатору административно-территориальных объектов
Наименование поселка, села, сельского округа
Тип владельца
Бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер владельца
Фамилия, имя, отчество (при наличии) физических лиц или наименование юридических лиц
Численность поголовья, голов
Крупного рогатого скота
Крупного рогатого скота
Крупного рогатого скота
Крупного рогатого скота
1

4. Сызған ауылдық округі
Орталығы - Қозмолдақ ауылдық округі.
Елдімекендері-Қозмолдақ, Сызған, Басбұлақ, Қайнар.
Халық саны-4142 адам.
Жалпы жер көлемі-313871 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер-263535 гектар;
суармалы егістік-764 гектар;
көп жылдық екпелер-40гектар;
шабындық жер-1053 гектар;
жайылымдық жерлер-261678гектар.
1-кесте Ауыл шаруашылығы жануарларының иелерін көрсете отырып, олардың саны туралы деректер
Р/с №
Әкімшілік-аумақтықобъектілердіңжіктеуішібойыншакенттің, ауылдың, ауылдықокругтің коды
Кенттің, ауылдың, ауылдықокругтіңатауы
Иесініңтипі
Иесінің бизнес сәйкестендірунөмірі/ жекесәйкестендірунөмірі
Жеке тұлғалардыңаты, әкесініңаты (бар болса), тегінемесезаңдытұлғалардыңатауы
Мал басының саны, бас
Іріқара мал
Ұсақ мал
Жылқылар
Түйелер
1

2115
2362
10564
20346
813
2217
100
831
Наименование __Акимат Сельского округа Сызган
Адрес__Туркестанская облать, Сузакский район, село Сызган
Телефон:87254639245
Адрес электронной почты Syzgan39245@mail.ru
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
Жаппаркулов Базар Рахманбердиевич
(электронная цифровая подпись) ______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Схемы пастбищных оборотов по Сызганскому сельскому округу Созакского района и внешних и внутренних границ пастбищ, в том числе сезонных пастбищ карта с обозначением площадей и объектов пастбищной инфраструктуры
Благоприятные схемы пастбищных оборотов по Сызганскому сельскому округу Созакского района
наружных и внутренних границ пастбищ, в том числе сезонных пастбищ
карта, устанавливающая площади и объекты пастбищной инфраструктуры
Условные обозначения:
I-земли населенных пунктов
II-пастбища с выпасом скота в апреле-августе
III-выпас скота в августе-сентябре
пастбища
объекты пастбищной инфраструктуры (реки)
Сызганскому сельскому округу Созакского района водопользование или орошение водными источниками (озерами,реками, прудами, созданными в соответствии с нормами водопотребления пастбищепользователей
схема доступа к каналам, трубчатым или шахтным колодцам)
Условные обозначения:
вблизи населенного пункта
расположенные пастбища
лицам, не имеющим пастбищ
выданных для выпаса скота
отдаленные пастбища
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и выгонки сельскохозяйственных животных по Сызганскому сельскому округу Созакского района
пастбища для выпаса скота в апреле-августе
III-пастбища с выпасом скота в августе-сентябре
выпаса и выгона сельскохозяйственных животных
знак сезонного маршрута
Схемы пастбищного оборота схема геоботанических исследований в ней
Приложение 4 к Типовому плану по управлению пастбищами и их использованию
5. Сельский округ Каракур
Центр - сельского округа Каракур.
Количество населения – 3223 человека.
Населеные пункты: Каракур, Шага, Ран.
Общая площадь – 453861 гектар.
В том числе:
земли сельскохозяйственного назначения - 369 969 га;
общая площадь -480 га;
орошаемые поля - 339 га;
образовательная сфера - 141 га;
многолетние насаждения - 8 га;
пастбища - 2326 га;
Пастбищные угодья – 367 155 га.
Таблица 1. Данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных, с указанием их владельцев
п/п
Код поселка, села, сельского округа по классификатору административно-территориальных объектов
Наименование поселка, села, сельского округа
Тип владельца
Бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер владельца
Фамилия, имя, отчество (при наличии) физических лиц или наименование юридических лиц
Численность поголовья, голов
Крупного рогатого скота
Мелкого рогатого скота
Лошадей
Верблюдов
1

2115
2362
10564
20346
813
2217
100
831
Сызған ауылдық округі
Мекенжайы Түркістан облысы, Созақ ауданы, Сызған ауылы, Қ. Тоқмағанбет көшесі
Телефоны87254639245
ЭлектрондықпоштасыныңмекенжайыSyzgan39245@mail.ru
Басшысы: Жаппарқұлов Базар Рахманбердиевич
Созақ ауданының Сызған ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары,
жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында
жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Созақ ауданының Сызған ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары
мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері (өзендер)
Созақ ауданының Сызған ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру
каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
елді мекен маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылым
Созақ ауданының Сызған ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі
Жайылым айналымдарының схемалары ондағы геоботаникалық зерттеп-қарау схемасы
Жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегіжоспарға 4-қосымша
5. Қарақұр ауылдық округі
Орталығы - Қарақұр ауылдық округі.
Халық саны-3223 адам.
Елдімекендері-Қарақұр, Шаға, Раң.
Округтің жалпы жер көлемі-453861 гектар;
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер-369969 гектар;
жалпы егістік -480 гектар;
суармалы егістік-339 гектар;
тәліми егістік-141 гектар;
көп жылдық екпелер-8 гектар;
шабындық жер-2326 гектар;
жайылымдық жер-367155 гектар.
1-кесте Ауыл шаруашылығы жануарларының иелерін көрсете отырып, олардың саны туралы деректер
Р/с №
Әкімшілік-аумақтықобъектілердіңжіктеуішібойыншакенттің, ауылдың, ауылдықокругтің коды
Кенттің, ауылдың, ауылдықокругтіңатауы
Иесініңтипі
Иесінің бизнес сәйкестендірунөмірі/ жекесәйкестендірунөмірі
Жеке тұлғалардыңаты, әкесініңаты (бар болса), тегінемесезаңдытұлғалардыңатауы
Мал басының саны, бас
Іріқара мал
Ұсақ мал
Жылқылар
Түйелер
1

2111
2094
12544
33446
2218
2397
175
2226
Наименование __Акимат Сельского округа Каракур
Адрес__Туркестанская облать, Сузакский район, село Каракур
Телефон:87020892017
Адрес электронной почты karaqur.akim@mail.ru
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
Бимендиев Ғалым Абдрашулы
(электронная цифровая подпись) ______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Категории земель на основании правоустанавливающих документов по Каракурскому сельскому округу Созакского района,
на территории административно-территориальной единицы в разрезе собственников земельных участков и землепользователей схема (карта)расположения пастбищ
Карта пастбищ, в том числе сезонных пастбищ, с установленными внешними и внутренними границами и площадями пастбищ, объектами пастбищной инфраструктуры и благоприятными схемами пастбищных оборотов по Каракурскому сельскому округу Созакского район
Условные обозначения:
I-земли населенных пунктов
II-пастбища с выпасом скота в апреле-августе
III-пастбища с выпасом скота в августе-сентябре
объекты пастбищной инфраструктуры
(реки)
По Каракурскому сельскому округу Созакского района орошение или орошение водными источниками (озерами, реками, прудами), созданными в соответствии с нормами водопотребления пастбищепользователей
схема доступа к каналам, трубчатым или шахтным колодцам)
Условные обозначения:
источники воды (реки)
схема доступа к источникам воды
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не имеющих пастбищ по Каракурскому сельскому округу Созакского района, и перевода его на передаваемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными вблизи сельского округа, на удаленных пастбищах
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и выгонки сельскохозяйственных животных по Каракурскому сельскому округу Созакского района
Условные обозначения:
вблизи населенного пункта
расположенные пастбища
лицам, не имеющим пастбищ
выданных для выпаса скота
отдаленные пастбища
Условные обозначения:
I-земли населенных пунктов
II-пастбища с выпасом скота в апреле-августе
III-пастбища с выпасом скота в августе-сентябре
выпаса и выгона сельскохозяйственных животных знак сезонного маршрута
Схемы пастбищных оборотов схема геоботанического обследования в ней
Приложение 4 к Типовому плану по управлению пастбищами и их использованию
6. Сельский округ Каратау
Центр – сельский округ Каратау.
Населеные пункты - Каратау, Аксумбе, Саржаз.
Количество населения – 2145 человека.
Общая площадь - 614399 гектар.
В том числе:
сельскохозяйственные земли – 575483 гектар;
пашни – 192 гектар;
орошаемые-189 гектар;
сад-36 гектар;
пастбищ- 586216 гектар;
сенекосы – 1100 гектар;
Таблица 1. Данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных, с указанием их владельцев
п/п
Код поселка, села, сельского округа по классификатору административно-территориальных объектов
Наименование поселка, села, сельского округа
Тип владельца
Бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер владельца
Фамилия, имя, отчество (при наличии) физических лиц или наименование юридических лиц
Численность поголовья, голов
Крупного рогатого скота
Мелкого рогатого скота
Лошадей
Верблюдов
1

2111
2094
12544
33446
2218
2397
175
2226
Қарақұр ауылдық округі
Мекенжайы Түркістан облысы, Созақ ауданы, Қарақұр ауылы, Үсенбай датқа көшесі, 24
Телефоны87020892017
Электрондықпоштасыныңмекенжайыkaraqur.akim@mail.ru
Басшынемесеоныңміндетінатқарушы адам
Бимендиев Ғалым Абдрашулы
(электрондықцифрлыққолтаңбасы)
______________________________________
(аты, әкесініңаты (бар болса), тегі))
Созақ ауданының Қарақұр ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары,
жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында
жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Созақ ауданының Қарақұр ауылдық округі
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері
(өзендер)
Созақ ауданының Қарақұр ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру
каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемасы
Созақ ауданының Қарақұр ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы мен ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекен маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылым
Созақ ауданының Қарақұр ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі
Жайылым айналымдарының схемалары ондағы геоботаникалық зерттеп-қарау схемасы
Жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегіжоспарға 4-қосымша
6. Қаратау ауылдық округі
Орталығы-Қаратау ауылдық округі.
Елдімекендері-Қаратау,Ақсүмбе, Сарыжаз.
Халық саны-2145 адам.
Округтің жалпы жер көлемі-614399 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер-587544 гектар;
жалпы егістік - 192 гектар;
суармалы егістік - 189 гектар;
тәліми егістік-3 гектар;
көп жылдық екпелер-36 гектар;
жайылымдықжер-586216 гектар;
шабындық жер-1100 гектар.
1-кесте Ауыл шаруашылығы жануарларының иелерін көрсете отырып, олардың саны туралы деректер
Р/с №
Әкімшілік-аумақтықобъектілердіңжіктеуішібойыншакенттің, ауылдың, ауылдықокругтің коды
Кенттің, ауылдың, ауылдықокругтіңатауы
Иесініңтипі
Иесінің бизнес сәйкестендірунөмірі/ жекесәйкестендірунөмірі
Жеке тұлғалардыңаты, әкесініңаты (бар болса), тегінемесезаңдытұлғалардыңатауы
Мал басының саны, бас
Іріқара мал
Ұсақ мал
Жылқылар
Түйелер
1

2047
753
8351
5158
587
1073
1149
1200
Итого:
Наименование __Акимат Сельского округа Каратау
Адрес__Туркестанская облать, Сузакский район, село Каратау
Телефон:87254638553
Адрес электронной почты Karatau-akimat@mail.ru
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
Ермахан Оразхан Нысанбекұлы
(электронная цифровая подпись) ____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Категории земель на основании правоустанавливающих документов по Каратаускому сельскому округу Созакского района,
на территории административно-территориальной единицы в разрезе собственников земельных участков и землепользователей
схема (карта)расположения пастбищ
Категории земель на основании правоустанавливающих документов по Каратаускому сельскому округу Созакского района,
на территории административно-территориальной единицы в разрезе собственников земельных участков и землепользователей
схема (карта)расположения пастбищ
Благоприятные схемы пастбищных оборотов и внешние и внутренние границы пастбищ, в том числе сезонных, по Каратаускому сельскому округу Созакского района
карта с обозначением площадей и объектов пастбищной инфраструктуры
Условные обозначения:
источники воды (реки)
схема доступа к источникам воды
Символы:
около деревни
пастбища расположены
для людей без пастбищ
отданы под выпас
отдалҰнное пастбище
Схема доступа пастбищепользователей по Каратаускому сельскому округу Созакского района к источникам воды (озерам, рекам, прудам, оросительным или оросительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленным в соответствии с нормами водопотребления
Условные обозначения:
I-земли населенных пунктов
II-пастбища с выпасом скота в апреле-августе
III-пастбища с выпасом скота в августе-сентябре
выпаса и выгона сельскохозяйственных животных
знак сезонного маршрута
пастбища
объекты пастбищной инфраструктуры
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не имеющих пастбищ по Каратаускому сельскому округу Созакского района, и перевода его на пастбища, предоставляемые физическими и (или) юридическими лицами, не обеспеченными пастбищами, расположенными вблизи сельского округа
схема размещения поголовья животных на удаленных пастбищах
Условные обозначения:
источники воды (реки)
схема доступа к источникам воды
Символы:
около деревни
пастбища расположены
для людей без пастбищ
отданы под выпас
отдалҰнное пастбище
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и выгонки сельскохозяйственных животных по Каратаускому сельскому округу Созакского района
Условные обозначения:
I-земли населенных пунктов
II-пастбища с выпасом скота в апреле-августе
III-пастбища с выпасом скота в августе-сентябре
выпаса и выгона сельскохозяйственных животных
знак сезонного маршрута
Схемы пастбищных оборотов схема геоботанического обследования в ней
Приложение 4 к Типовому плану по управлению пастбищами и их использованию

2047
753
8351
5158
587
1073
1149
1200
Жиыны:
Қаратау ауылдық округі
Мекенжайы Түркістан облысы, Созақ ауданы, Қаратау ауылы, Жиенбет батыр көшесі
Телефоны87254638553
ЭлектрондықпоштасыныңмекенжайыKaratau-akimat@mail.ru
Басшынемесеоныңміндетінатқарушы адам
Ермахан Оразхан Нысанбекұлы
(электрондықцифрлыққолтаңбасы)
______________________________________
(аты, әкесініңаты (бар болса), тегі))
Созақ ауданының Қаратау ауылдық округі бойынша құқықбелгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары,
жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында
жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Созақ ауданының Қаратау ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары
мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері
(өзенде)
Созақ ауданының Қаратау ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемасы
Созақ ауданының Қаратау ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы мен ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы
жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекен маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылым
Созақ ауданының Қаратау ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауылшаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі
Жайылым айналымдарының схемалары ондағы геоботаникалық зерттеп-қарау схемасы
Жайылымдарды басқару жәнеоларды пайдалану жөніндегіжоспарға 4-қосымша

Телефон:23-9-58
Адрес электронной почты tastyakim@mail.ru
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
ТлеулиновМанасБейсенбаевич
(электронная цифровая подпись) ______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Категории земель на основании правоустанавливающих документов по Тастинскому сельскому округу Созакского района,
на территории административно-территориальной единицы в разрезе собственников земельных участков и землепользователей
схема (карта)расположения пастбищ
Категории земель:
Общая площадь округа составляет 333497 гектаров.
В том числе:
сельскохозяйственная земля-384504 гектар;
общая пашня - 8 га;
орошаемая пашня - 8 гектаров;
пастбищные угодья-384496 га.
Благоприятные схемы пастбищных оборотов по Тастинскому сельскому округу Созакского района
и внешних и внутренних границ пастбищ, в том числе сезонных пастбищ
карта с обозначением площадей и объектов пастбищной инфраструктуры
Условные обозначения:
I-земли населенных пунктов
II-пастбища с выпасом скота в апреле-августе
III-пастбища с выпасом скота в августе-сентябре
объекты пастбищной инфраструктуры
(реки)
На норму водопотребления пастбищепользователей по Тастинскому сельскому округу Созакского района
соответствующие источники воды (озера ,реки, пруды, орошение или орошение
схема доступа к каналам, трубчатым или шахтным колодцам)
Условные обозначения:
источники воды (реки)
схема доступа к источникам воды
Пастбища для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не имеющих пастбищ по Тастинскому сельскому округу Созакского района
схема перераспределения и его передачи и схема размещения на отдаленных пастбищах поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными вблизи сельского округа
Условные обозначения:
вблизи населенного пункта
расположенные пастбища
лицам, не имеющим пастбищ
выданных для выпаса скота
отдаленные пастбища
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и выгонки сельскохозяйственных животных по Тастинскому сельскому округу Созакского района
Условные обозначения:
I-земли населенных пунктов
II-пастбища с выпасом скота в апреле-августе
III-пастбища с выпасом скота в августе-сентябре
Выпаса и выгона сельскохозяйственных животных
знак сезонного маршрута
Схемы пастбищных оборотов схема геоботанического обследования в ней
Приложение 4 к Типовому плану по управлению пастбищами и их использованию
8. Сельский округ Шу
Центр – сельский округ Шу.
Количество населения – 648 человека.
Общая площадь - 419473 гектар.
В том числе:
сельскохозяйственные земли - 369896 гектар;
общая площадь пашни - 5 гектар;
орошаемые земли - 5 гектар;
пастбищная земля - 369891 гектар;
земля населенного пункта - 14441 гектар.
Таблица 1. Данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных, с указанием их владельцев
п/п
Код поселка, села, сельского округа по классификатору административно-территориальных объектов
Наименование поселка, села, сельского округа
Тип владельца
Бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер владельца
Фамилия, имя, отчество (при наличии) физических лиц или наименование юридических лиц
Численность поголовья, голов
Крупного рогатого скота
Мелкого рогатого скота
Лошадей
Верблюдов
1

Телефоны23-9-58
Электрондықпоштасыныңмекенжайы tastyakim@mail.ru
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
ТлеулиновМанасБейсенбаевич
(электрондық цифрлық қолтаңбасы)
______________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі))
Созақ ауданының Тасты ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары,
жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында
жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Созақ ауданының Тасты ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары
мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері
(өзендер)
Созақ ауданының Тасты ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына
сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру
каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемасы
Созақ ауданының Тасты ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды
қайта бөлу және оны берілетін ауыстыру схемасы мен ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекеннің маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылымдар
Созақ ауданының Тасты ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі
Жайылым айналымдарының схемалары ондағы геоботаникалық зерттеп-қарау схемасы
Жайылымдарды басқару жәнеоларды пайдалану жөніндегіжоспарға 4-қосымша
8. Шу ауылдық округі
Орталығы- Шу ауылдық округі.
Халық саны – 648 саны.
Округтің жалпы жер көлемі - 419473 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер - 369896 гектар;
жалпы егістік - 5 гектар;
суармалы егістік - 5 гектар;
жайылымдық жер - 369891 гектар.
1-кесте Ауыл шаруашылығы жануарларының иелерін көрсете отырып, олардың саны туралы деректер
Р/с №
Әкімшілік-аумақтықобъектілердіңжіктеуішібойыншакенттің, ауылдың, ауылдықокругтің коды
Кенттің, ауылдың, ауылдықокругтіңатауы
Иесініңтипі
Иесінің бизнес сәйкестендірунөмірі/ жекесәйкестендірунөмірі
Жеке тұлғалардыңаты, әкесініңаты (бар болса), тегінемесезаңдытұлғалардыңатауы
Мал басының саны, бас
Іріқара мал
Ұсақ мал
Жылқылар
Түйелер
1

1863
4937
8742
30258
548
5274
207
5236
Итого:
Наименование __Акимат Сельского округа Созак
Адрес__Туркестанская облать, Сузакский район, село Созак
Телефон87029778979
Адрес электронной почты n.armat@mail.ru
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
Аяпов Батырхан Каныбекович
(электронная цифровая подпись)
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Категории земель на основании правоустанавливающих документов по Созакскому сельскому округу Созакского района,
на территории административно-территориальной единицы в разрезе собственников земельных участков и землепользователей
схема (карта)расположения пастбищ
Благоприятные схемы пастбищных оборотов и внешние и внутренние границы пастбищ, в том числе сезонных, по Созакскому сельскому округу Созакского района
карта с обозначением площадей и объектов пастбищной инфраструктуры
Условные обозначения:
I-земли населенных пунктов
II-пастбища с выпасом скота в апреле-августе
III-пастбища с выпасом скота в августе-сентябре
объекты пастбищной инфраструкту
На норму водопотребления пастбищепользователей по Созакскому сельскому округу Созакского района соответствующие источники воды (озера ,реки, пруды, орошение или орошение схема доступа к каналам, трубчатым или шахтным колодцам)
Условные обозначения:
источники воды (реки)
схема доступа к источникам воды
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, не имеющих пастбищ по Созакскому сельскому округу Созакского района, и перевода его на пастбища, предоставляемые физическими и (или) юридическими лицами, не обеспеченными пастбищами, расположенными вблизи сельского округа
схема размещения поголовья животных на удаленных пастбищах
Условные обозначения:
вблизи населенного пункта
расположенные пастбища
лицам, не имеющим пастбищ
выданных для выпаса скота
отдаленные пастбища
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и выгонки сельскохозяйственных животных по Кумкентскому сельскому округу Созакского района
Условные обозначения: I-земли населенных пунктов II-пастбища с выпасом скота в апреле-августе III-пастбища с выпасом скота в августе-сентябре выпаса и выгона сельскохозяйственных животных знак сезонного маршрута
Схемы пастбищных оборотов схема геоботанического обследования в ней

1863
4937
8742
30258
548
5274
207
5236
Жиыны:
Атауы Созақ ауылдық округі
Мекенжайы Түркістан облысы Созақ ауданы Созақ ауылдық округі Созақ ауылы Өткелбаев 282
Телефоны87029778979
Электрондықпоштасыныңмекенжайыn.armat@mail.ru
Басшынемесеоныңміндетінатқарушы адам
Аяпов Батырхан Каныбекович
(электрондықцифрлыққолтаңбасы)
______________________________________
(аты, әкесініңаты (бар болса), тегі))
Созақ ауданының Созақ ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары,
жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында
жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Созақ ауданының Созақ ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары
мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер:
I-елді мекен жерлері
II-сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III-тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
жайылымдық инфрақұрылым объектілері
(өзендер)
Созақ ауданының Созақ ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына
сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру
каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
су көздері (өзендер)
су көздеріне қол жеткізу схемасы
Созақ ауданының Созақ ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы мен ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы
жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер:
елді мекен маңында
орналасқан жайылымдар
жайылымы жоқ тұлғаларға
малын жаю үшін берілетін
шалғайдағы жайылым
Созақ ауданының Созақ ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Шартты белгілер:
I – елді мекен жерлері
II – сәуір-тамыз айларында мал жайылатын жайылымдар
III – тамыз-қыркүйек айларында мал жайылатын жайылымдар
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршрут белгісі
Жайылым айналымдарының схемалары ондағы геоботаникалық зерттеп-қарау схемасы