О плане мероприятий по реализации Основных направлений развития механизма "единого окна" в системе регулирования внешнеэкономической деятельности
Решение Высшего Евразийского экономического совета от 8 мая 2015 года № 19.
Приняв к сведению информацию Евразийской экономической комиссии о ходе работы по реализации пункта 3 Решения Высшего Евразийского экономического совета от 29 мая 2014 г. № 68
"Об Основных направлениях развития механизма "единого окна" в системе регулирования внешнеэкономической деятельности", Высший Евразийский экономический совет решил:
1. Утвердить прилагаемый план мероприятий по реализации Основных направлений развития механизма "единого окна" в системе регулирования внешнеэкономической деятельности.
2. Правительствам государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссии обеспечить реализацию и финансирование мероприятий, предусмотренных планом, утвержденным настоящим Решением.
3. Евразийской экономической комиссии обеспечить ежегодно разработку и утверждение Советом Евразийской экономической комиссии детализированного плана по выполнению плана мероприятий по реализации Основных направлений развития механизма "единого окна" в системе регулирования внешнеэкономической деятельности.
Члены Высшего Евразийского экономического совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Российской
Федерации
УТВЕРЖДЕН
Решением Высшего
Евразийского экономического совета
от 8 мая 2015 г. № 19
ПЛАН
мероприятий по реализации Основных направлений развития
механизма "единого окна" в системе регулирования
внешнеэкономической деятельности
I. Введение
Настоящий план разработан во исполнение Решения Высшего Евразийского экономического совета от 29 мая 2014 г. № 68 "Об Основных направлениях развития механизма "единого окна" в системе регулирования внешнеэкономической деятельности" и основывается на положениях Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года (далее – Договор о Союзе), международных договоров и актов в области внешнеэкономической деятельности, составляющих право Евразийского экономического союза (далее - Союз), а также нормах, правилах и принципах Всемирной торговой организации, международных рекомендациях Организации Объединенных Наций и Всемирной таможенной организации.
Настоящий план является логическим продолжением проводимой в государствах – членах Союза (далее – государства-члены) политики по совершенствованию системы регулирования внешнеэкономической деятельности, внедрению современных информационных технологий, направленных на упрощение процедур международной торговли.
II. Определения
Для целей настоящего плана используются понятия, которые означают следующее:

Сыртқы экономикалық қызметті реттеу жүйесінде "Бірыңғай терезе" тетігін дамытудың негізгі бағыттарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы
Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2015 жылғы 8 мамырдағы № 19 шешімі.
"Сыртқы экономикалық қызметті реттеу жүйесінде "Бірыңғай терезе" механизмін дамытудың негізгі бағыттары туралы" Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 29 мамырдағы № 68 шешімінің 3-тармағын іске асыру жөніндегі жұмыс барысы туралы Еуразиялық экономикалық комиссияның ақпаратын назарға ала отырып, Еуразиялық Жоғары экономикалық кеңес шешті:
1. Қоса беріліп отырған Сыртқы экономикалық қызметті реттеу жүйесінде "Бірыңғай терезе" тетігін дамытудың негізгі бағыттарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.
2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің Үкіметтері мен Еуразиялық экономикалық комиссия осы Шешіммен бекітілген жоспарда көзделген іс-шаралардың іске асырылуын және қаржыландырылуын қамтамасыз етсін.
3. Еуразиялық экономикалық комиссия Сыртқы экономикалық қызметті реттеу жүйесінде "Бірыңғай терезе" тетігін дамытудың негізгі бағыттарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын орындау жөніндегі егжей-тегжейлі жоспарды Еуразиялық Экономикалық комиссия кеңесінің жыл сайын әзірлеуін және бекітуін қамтамасыз етсін.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Ресей Федерациясынан
Жоғары Еуразиялық
экономикалық кеңестің
2015 жылғы 8 мамырдағы
№19 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Сыртқы экономикалық қызметті реттеу жүйесінде "Бірыңғай терезе" тетігін дамытудың негізгі бағыттарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар
ЖОСПАРЫ
I. Кіріспе
Осы жоспар "Сыртқы экономикалық қызметті реттеу жүйесіндегі "Бірыңғай терезе" тетігін дамытудың негізгі бағыттары туралы" Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 29 мамырдағы № 68 шешімін орындау үшін әзірленді және 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы Шарттың (бұдан әрі – Одақ туралы Шарт) ережелеріне, Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығын құрайтын сыртқы экономикалық қызмет саласындағы халықаралық шарттар мен актілерге, сондай-ақ Дүниежүзілік сауда ұйымының нормаларына, қағидалары мен қағидаттарына, Біріккен Ұлттар Ұйымының және Дүниежүзілік кеден ұйымының халықаралық ұсынымдарына негізделеді.
Осы жоспар Одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) жүргізіп отырған халықаралық сауда рәсімдерін оңайлатуға бағытталған сыртқы экономикалық қызметті реттеу жүйесін жетілдіру, қазіргі заманғы ақпараттық технологияларды енгізу жөніндегі саясаттың қисынды жалғасы болып табылады.
II. Анықтамалар
Осы жоспардың мақсаты үшін мыналарды білдіретін үғымдар пайдаланылады:

1) "бизнес-процесс" – набор взаимосвязанных и структурированных действий, направленных на достижение определенного результата в сфере внешнеэкономической деятельности;
2) "взаимное признание документов" – признание и использование в одном государстве-члене необходимых для осуществления внешнеэкономической деятельности электронных документов, формируемых уполномоченными органами (организациями) другого государства-члена;
3) "гармонизация сведений" – сбор, определение, анализ и согласование требований к информации, содержащейся в электронных документах и бумажных копиях электронных документов, используемых в одних и тех же областях применения, с целью повышения сопоставимости таких документов с точки зрения содержания и формата;
4) "государственные процедуры" – деятельность государственных органов государств-членов в соответствии с их компетенцией, связанная с регулированием правоотношений в сфере внешнеэкономической деятельности, при осуществлении государственных функций (административных процедур) и предоставлении государственных услуг заинтересованным лицам;
5) "механизм "единого окна" – механизм взаимодействия между государственными органами, регулирующими внешнеэкономическую деятельность, и участниками внешнеэкономической деятельности, который позволяет участникам внешнеэкономической деятельности однократно представлять документы в стандартизированном виде через единый пропускной канал для последующего использования заинтересованными государственными органами и иными организациями в соответствии с их компетенцией при проведении контроля за осуществлением внешнеэкономической деятельности;
6) "разрешительные документы" – документы, выдаваемые государственными органами и (или) уполномоченными государством организациями (далее – уполномоченные организации), наличие которых необходимо для осуществления внешнеэкономической деятельности и совершения отдельных юридически значимых действий при осуществлении экспортных, импортных и транзитных операций;
7) "стандартизированный вид документов" – документ в электронном виде, оформляемый в соответствии с гармонизированными и унифицированными структурой и форматами, имеющий равную юридическую силу с аналогичным документом на бумажном носителе;
8) "унификация сведений" – определение и согласование набора сведений, содержащихся в электронных документах и бумажных копиях электронных документов, по областям применения на основании стандартов, методик и рекомендаций, применяемых в международной торговле;
9) "экспортные, импортные и транзитные операции" – все виды внешнеэкономических операций, связанных с вывозом товаров с таможенной территории Союза, ввозом товаров на такую территорию и их перевозкой через таможенную территорию Союза;

1) "бизнес-процесс" – сыртқы экономикалық қызмет саласында белгілі бір нәтижелерге қол жеткізуге бағытталған өзара байланысты және құрылымдандырылған іс-қимыл жиынтығы;
2) "құжаттарды өзара тану" – екінші мүше мемлекеттің уәкілетті органдары (ұйымдары) сыртқы экономикалық қызметті жүзеге асыру үшін қажетті жасайтын электрондық құжаттардың бір мүше мемлекетте танылуы және пайдаланылуы;
3) "мәліметтерді үйлесімді ету" – мазмұны мен форматы тұрғысынан қарағанда құжаттардың салыстырмалылығын арттыру мақсатында сол бір қолданылу салаларында пайдаланылатын электрондық құжаттарда және электронды құжаттардың қағаз көшірмелерінде қамтылатын ақпаратқа қойылатын талаптарды жинау, айқындау, талдау және келісу;
4) "мемлекеттік рәсімдер" – мемлекеттік функцияларды (әкімшілік рәсімдерді) жүзеге асыру және мүдделі адамдарға мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде сыртқы экономикалық қызмет саласында құқықтық қатынастарды реттеуге байланысты, мүше мемлекеттердің мемлекеттік органдарының өз құзыреттеріне сәйкес қызметі;
5) "бірыңғай терезе" тетігі" – сыртқы экономикалық қызметті реттейтін мемлекеттік органдар мен сыртқы экономикалық қызметке қатысушылардың арасындағы өзара іс-қимыл тетігі, ол сыртқы экономикалық қызметке қатысушыларға сыртқы экономикалық қызметтің жүзеге асырылуына бақылау жүргізу кезінде мүдделі мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдардың өз құзыретіне сәйкес кейіннен пайдалануы үшін бірыңғай өткізу арналары арқылы стандартталған түрдегі құжаттарды бір мәрте табыс етуге мүмкіндік береді;
6) "рұқсат беру құжаттары" – мемлекеттік органдар және (немесе) уәкілетті мемлекеттік ұйымдар (бұдан әрі – уәкілетті ұйымдар) беретін, сыртқы экономикалық қызметті жүзеге асыру және экспорттық, импорттық және транзиттік операцияларды жүзеге асыру кезінде заңдық маңызы бар жекелеген әрекеттерді жасау үшін болуы қажетті құжаттар;
7) "құжаттардың стандартталған түрі" – үйлесімдендірілген және біріздендірілген құрылым мен форматтарға сәйкес ресімделген, қағаз жеткізгіштегі ұқсас құжаттармен бірдей заңдық күші бар электрондық түрдегі құжат;
8) "мәліметтерді біріздендіру" – халықаралық саудада қолданылатын стандарттар, әдістемелер және ұсынымдар негізінде қолданылу саласы бойынша электрондық құжаттар мен электрондық құжаттардың қағаз көшірмелерінде қамтылатын мәліметтер жиынтығын айқындау және келісу;
9) "экспорттық, импорттық және транзиттік операциялар" – Одақтың кедендік аумағынан тауарларды әкетуге, осындай аумаққа тауарларды әкелуге және оларды Одақтың кедендік аумағы арқылы тасымалдауға байланысты сыртқы экономикалық операциялардың барлық түрлері;

10) "электронная коммерция" – совокупность технических и организационных форм совершения финансовых и торговых транзакций, осуществляемых с использованием электронных систем.
III. Цель
Целью реализации настоящего плана является формирование организационно-правовых и технических основ для создания условий развития и сближения национальных механизмов "единого окна",
а также организации их взаимодействия на наднациональном
уровне при построении эффективной системы регулирования внешнеэкономической деятельности на территории Союза.
IV. Задачи
Цель настоящего плана достигается путем решения следующих задач:
содействие развитию национальных механизмов "единого окна";
обеспечение сближения подходов по развитию национальных механизмов "единого окна";
обеспечение взаимного признания, унификации, стандартизации и гармонизации электронных документов, необходимых для осуществления внешнеэкономической деятельности;
организация информационного взаимодействия национальных механизмов "единого окна";
координация действий по реализации Основных направлений развития механизма "единого окна" в системе регулирования внешнеэкономической деятельности (далее – Основные направления).
V. Общее описание эталонной модели
национального механизма "единого окна"
Эталонная модель национального механизма "единого окна"
(далее – эталонная модель) является инструментом упрощения процедур международной торговли с целью оптимизации государственных процедур, связанных с внешнеэкономической деятельностью, и создания условий для осуществления электронных операций и электронной коммерции. Эталонная модель призвана обеспечить переход на качественно новый уровень развития национальных механизмов "единого окна", создание условий для снижения транзакционных издержек лиц, осуществляющих внешнеэкономическую деятельность и оказывающих услуги в данной области (далее – заинтересованные лица), и сокращение административных издержек в работе государственных органов государств-членов, регулирующих внешнеэкономическую деятельность (далее – государственные органы).
Эталонная модель представляет собой инновационный трансграничный интеллектуальный механизм, который позволяет заинтересованным лицам получать комплекс услуг для совершения экспортных, импортных и транзитных операций в ходе взаимодействия с государственными органами и (или) уполномоченными организациями государств-членов.
Эталонная модель учитывает положения международных стандартов Всемирной таможенной организации и рекомендаций Организации Объединенных Наций, интегрирует опыт построения современных моделей механизма "единого окна", используя прогрессивные организационно-правовые, технические и технологические решения
.Эталонная модель имеет ряд характерных особенностей.

10) "электрондық коммерция" – электрондық жүйелерді пайдалана отырып, жүзеге асырылатын қаржылық және сауда транзакциясын жасаудың техникалық және ұйымдастыру нысандарының жиынтығы.
III. Мақсат
Осы жоспарды іске асырудың мақсаты "бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерін дамытуға және жақындастыруға жағдай жасау үшін ұйымдық-құқықтық және техникалық негіздерді қалыптастыру, сондай-ақ Одақ аумағында сыртқы экономикалық қызметті реттеудің тиімді жүйесін құру кезінде олардың өзара іс-қимылын ұлтүсті деңгейінде ұйымдастыру болып табылады.
IV. Міндеттер
Осы жоспардың мақсатына мынадай міндеттерді шешу жолымен қол жеткізіледі:
"бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерін дамытуға жәрдемдесу;
"бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерін дамыту жөніндегі тәсілдердің жақындасуын қамтамасыз ету;
сыртқы экономикалық қызметті жүзеге асыру үшін қажетті электрондық құжаттарды өзара тануды, біріздендіруді, стандарттауды және үйлесімді етуді қамтамасыз ету;
"бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерінің ақпараттық өзара іс-қимылын ұйымдастыру;
Сыртқы экономикалық қызметті реттеу жүйесіндегі "бірыңғай терезе" тетігін дамытудың негізгі бағыттарын (бұдан әрі – Негізгі бағыттар) іске асыру жөніндегі іс-қимылды үйлестіру.
V. "Бірыңғай терезе" ұлттық тетігінің эталондық моделінің жалпы сипаттамасы
"Бірыңғай терезе" ұлттық тетігінің эталондық моделі (бұдан әрі – эталондық модель) сыртқы экономикалық қызметке және электрондық операциялар мен электрондық коммерцияны жүзеге асыру үшін жағдай жасауға байланысты мемлекеттік рәсімдерді оңтайландыру мақсатында халықаралық сауда рәсімдерін оңайлату құралы болып табылады. Эталондық модель "бірыңғай терезенің" ұлттық тетіктерін дамудың жаңа сапалы деңгейіне көшіруді қамтамасыз етуге, сыртқы экономикалық қызметті жүзеге асыратын және осы салада қызметтер көрсететін тұлғалардың (бұдан әрі – мүдделі тұлғалар) транзакциялық шығындарын төмендетуге жағдайлар жасауға және сыртқы экономикалық қызметті реттейтін мүше мемлекеттердің мемлекеттік органдарының (бұдан әрі – мемлекет органдар) жұмысында әкімшілік шығындарды қысқартуға бағытталған.
Эталондық модель инновациялық трансшекаралық зияткерлік тетігі болып табылады, ол мүше мемлекеттердің мемлекеттік органдарымен және (немесе) уәкілетті ұйымдарымен өзара іс-қимыл барысында мүдделі адамдардың экспорттық, импорттық және транзиттік операциялар жасау үшін кешенді қызметтер көрсету алуына мүмкіндік береді.
Эталондық модель Дүниежүзілік кеден ұйымының халықаралық стандарттарының ережелерін және Біріккен Ұлттар Ұйымының ұсынымдарын ескереді, прогрессивтік ұйымдастыру-құқықтық, техникалық және технологиялық шешімдерді пайдалана отырып, "бірыңғай терезе" тетігінің қазіргі заманғы модельдерін құру тәжірибесін интеграциялайды.
Эталондық модельдің бірқатар сипаттық ерекшеліктері болады.

1. Однократное представление документов
и (или) сведений
Заинтересованные лица должны иметь возможность однократно представлять документы и (или) сведения в стандартизированном виде через единый пропускной канал для последующего использования всеми заинтересованными государственными органами, при этом ранее представленные документы и (или) сведения повторно не представляются, за исключением случая, когда такие документы и (или) сведения имеют ограниченный срок действия.
В случае если в представленных документах и (или) сведениях недостаточно информации для принятия решения государственными органами и (или) уполномоченными организациями государств-членов, заинтересованные лица по запросу таких органов и (или) организаций повторно представляют только недостающие сведения.
Необходимые для осуществления внешнеэкономической деятельности документы и (или) сведения, представляемые в виде электронных документов, могут не являться точной копией документа на бумажном носителе.
2. Широкий спектр услуг
Заинтересованным лицам должен быть предоставлен широкий спектр услуг на всех этапах цепи поставки товаров с момента регистрации заинтересованных лиц до выпуска товаров и последующего аудита хозяйственной деятельности.
3. Интеллектуальный механизм
Эталонная модель является инструментом предоставления услуг ее пользователям. Такой механизм универсален, способен в режиме реального времени оказывать комплекс услуг, оперативно обрабатывать и анализировать документы и (или) сведения, представленные заинтересованными лицами, перераспределять их между государственными органами и (или) уполномоченными организациями государств-членов исходя из запрашиваемых услуг, информировать заинтересованных лиц о ходе рассмотрения заявок, оценивать риски, выдавать решения.
Интеллектуальный механизм позволяет заинтересованным лицам получать необходимую информацию о лицах, предоставляющих услуги в сфере внешнеэкономической деятельности, мерах регулирования, производить расчеты и электронную уплату таможенных и иных платежей, формировать отчетность и получать статистические данные.
4. Гибкость и прозрачность предоставляемых услуг
В рамках функционирования национального механизма "единого окна" заинтересованные лица должны иметь возможность создавать "личные кабинеты", иметь комплексное представление о совершаемых экспортных, импортных и транзитных операциях на всех этапах цепи поставки товаров.
Национальный механизм "единого окна" должен позволять заинтересованным лицам с помощью "личного кабинета" получать услуги, предоставляемые в рамках национальных механизмов "единого окна" других государств-членов, с использованием технологических и информационных инноваций.

1. Құжаттарды және (немесе) мәліметтерді бір мәрте ұсыну
Мүдделі тұлғаның барлық мүдделі мемлекеттік органдар кейіннен пайдалануы үшін бірыңғай өткізу арнасы арқылы стандартталған түрдегі құжаттарды және (немесе) мәліметтерді бір мәрте ұсыну мүмкіндігіне ие болуға тиіс, бұл ретте бұрын ұсынылған құжаттар және (немесе) мәліметтер мұндай құжаттардың және (немесе) мәліметтердің қолдану мерзімі шектелген жағдайларды қоспағанда, қайта ұсынылмайды.
Егер ұсынылған құжаттарда және (немесе) мәліметтерде мүше мемлекеттердің мемлекеттік органдары және (немесе) уәкілетті ұйымдары шешім қабылдау үшін ақпарат жеткіліксіз болған жағдайда, мұндай органдардың және (немесе) ұйымдардың сұрау салуы бойынша жеткіліксіз мәліметтер ғана қайта ұсынылады.
Электрондық құжаттар түрінде ұсынылған сыртқы экономикалық қызметті жүзеге асыру үшін қажетті құжаттар және (немесе) мәліметтер, қағаз жеткізгіштегі құжаттың дәл көшірмесі болмауы мүмкін.
2. Қызметтер көрсетудің кең спектрі
Мүдделі тұлғалар тіркелген кезден бастап тауар шығарғанға және кейіннен шаруашылық қызметке аудит жасалғанға дейін мүдделі тұлғаларға тауар жеткізудің барлық кезеңдерінде қызметтер көрсетудің кең спектрі ұсынылуға тиіс.
3. Зияткерлік тетігі
Эталондық модель оны пайдаланушыларға қызметтер көрсетуді ұсынатын құрал болып табылады. Мұндай тетік әмбебап, нақты уақыт режимінде кешенді қызмет көрсетуге, мүдделі тұлғалардың ұсынылған құжаттарды және (немесе) мәліметтерді жедел өңдеуге және талдауға, сұратылатын қызметтер көрсету негізінде оларды мүше мемлекеттердің мемлекеттік органдарының және (немесе) уәкілетті ұйымдарының арасында қайта бөлуге, өтінімдерді қараудың барысы туралы мүдделі тұлғаларға хабарлауға, тәуекелдерді бағалауға, шешімдер беруге икемді.
Зияткерлік тетігі мүдделі тұлғаларға сыртқы экономикалық қызмет саласында қызметтер көрсетуді ұсынатын тұлғалар, реттеу шаралары туралы қажетті ақпарат алуға, кедендік және өзге де төлемдердің есебін айырысуға және электрондық төлемдер жүргізуге, есептілікті қалыптастыруға және статистикалық деректер алуға мүмкіндік береді.
4. Ұсынылатын қызметтер көрсетудің икемділігі және ашықтығы
"Бірыңғай терезе" ұлттық тетігінің жұмыс істеуі шеңберінде мүдделі тұлғалар "жеке кабинеттер" құру, тауар жеткізу тізбегінің барлық кезеңдерінде жасалатын экспорттық, импорттық және транзиттік операциялар туралы кешенді түсінігі болу мүмкіндігіне ие болуға тиіс.
"Бірыңғай терезе" ұлттық тетігі мүдделі тұлғаларға "жеке кабинеттің" көмегімен технологиялық және ақпараттық инновацияларды пайдалана отырып, басқа мүше мемлекеттердің "бірыңғай терезе" тетіктерінің шеңберінде ұсынылатын қызметтер көрсетуді алуға мүмкіндік беруге тиіс.

1. Развитие национальных механизмов "единого окна"
1.1. Сравнение терминов, используемых в описании механизма "единого окна" в законодательстве государств-членов и международной практике
II кв.
1.2. Согласование подходов государств-членов к моделированию и анализу государственных процедур и бизнес-процессов, связанных с внешнеэкономической деятельностью
II кв.
1.3. Разработка методики оценки состояния развития национальных механизмов "единого окна"
III кв.
1.4. Проведение анализа состояния развития национальных механизмов "единого окна" в соответствии с разработанной методикой
IV кв.
I-II кв.
1.5. Сбор и обобщение результатов оценки состояния развития национальных механизмов "единого окна". Разработка заключений по каждому государству-члену по оптимизации государственных процедур и бизнес-процессов, связанных с внешнеэкономической деятельностью, а также по развитию национальных механизмов "единого окна"
IV кв.
I-II кв.
1.6. Разработка и утверждение детального описания функций и архитектуры эталонной модели национального механизма "единого окна", перечня государственных процедур и услуг, охватываемых этой эталонной моделью, с учетом наднационального сегмента
IV кв.
I-II кв.
1.7. Разработка, внедрение и оптимизация национальных механизмов "единого окна"
IV
кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-III кв.
2. Сближение подходов по развитию
национальных механизмов "единого окна"
2.1. Определение приоритетных направлений сближения подходов по развитию национальных механизмов "единого окна"
III-IV кв.
2.2. Оценка и мониторинг развития национальных механизмов "единого окна", подготовка рекомендаций по внесению необходимых изменений в работу национальных механизмов "единого окна" с учетом пункта 1.5 настоящего перечня
I кв.
I кв.
I кв.
I кв.
2.3. Внесение изменений в функционирование национальных механизмов "единого окна" в соответствии с рекомендациями
I кв.
I кв.
I кв.
I кв.
3. Взаимное признание электронных документов, необходимых для осуществления
внешнеэкономической деятельности
3.1. Анализ документов и сведений, необходимых для осуществления внешнеэкономической деятельности, и оценка необходимости внесения изменений в акты, входящие в право Союза, и законодательство государств-членов с целью унификации и гармонизации сведений из документов
II-IV кв.
3.2. Унификация и гармонизация сведений из документов, необходимых для осуществления внешнеэкономической деятельности, а также содержащихся в электронных документах, оформляемых на территории Союза, в целях их взаимного признания
III-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-II
кв.

1. "Бірыңғай терезе" ұлттық тетігін дамыту
1.1. Мүше мемлекеттердің заңнамасында және халықаралық практикада "бірыңғай терезе" тетігін сипаттауда пайдаланылатын терминдерді салыстыру
II тоқс.
1.2. Сыртқы экономикалық қызметпен байланысты мемлекеттік рәсімдер мен бизнес-процестерді модельдеу мен талдауға мүше-мемлекеттердің көзқарастарын келісу
II тоқс.
1.3. "Бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерін дамытудың жай-күйін бағалау әдістемесін әзірлеу
III тоқс.
1.4. "Бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерін дамытудың жай-күйіне әзірленген әдістемеге сәйкес талдау жүргізу
IV тоқс.
I-II тоқс.
1.5. "Бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерін дамытудың жай-күйін бағалау нәтижелерін жинау және қорыту. Сыртқы экономикалық қызметке байланысты мемлекеттік рәсімдер мен бизнес-процестерді оңтайландыру жөнінде, сондай-ақ "бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерін дамыту жөнінде әрбір мүше мемлекет бойынша қорытынды әзірлеу
IV тоқс.
I-II тоқс.
1.6. "Бірыңғай терезе" ұлттық тетігінің эталондық моделінің функциясы мен құрылымының, осы эталондық модель қамтитын мемлекеттік рәсімдер мен қызмет көрсетулердің тізбесінің, ұлтүсті сегментті ескере отырып, егжей-тегжейлі сипаттамасын әзірлеу және бекіту
IV тоқс.
I-II тоқс.
1.7. "Бірыңғай терезе" ұлттық тетігін әзірлеу, енгізу және оңтайландыру
IV
тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-III тоқс.
1.      "Бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерін дамыту
жөніндегі көзқарастарды жақындастыру
2.1. "Бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерін дамыту жөніндегі көзқарастарды жақындастырудың басым бағыттарын айқындау
III-IV тоқс.
2.2. "Бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерінің дамуын бағалау және мониторинг жасау, "бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерінің жұмысына осы кестенің 1.5-тармағын ескере отырып, қажетті өзгерістер енгізу жөнінде ұсынымдар дайындау
I тоқс.
I тоқс.
I тоқс.
I тоқс.
2.3. "Бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерінің жұмыс істеуіне ұсыныстарға сәйкес өзгерістер енгізу
I тоқс.
I тоқс.
I тоқс.
I тоқс.
2.      Сыртқы экономикалық қызметті жүзеге асыруға
қажетті электрондық құжаттарды өзара тану
3.1. Сыртқы экономикалық қызметті жүзеге асыруға қажетті құжаттар мен мәліметтерді талдау және Одақтың құқығына кіретін актілерге және мүше мемлекеттердің заңнамасына құжаттардағы мәліметтерді біріздендіру және үйлестіру мақсатында өзгерістер енгізу қажеттігін бағалау
II-IV тоқс.
3.2. Сыртқы экономикалық қызметті жүзеге асыруға қажетті құжаттардың, сондай-ақ Одақтың аумағында ресімделетін электрондық құжаттарда қамтылған мәліметтерді өзара тану мақсатында оларды біріздендіру және үйлестіру
III-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-II
тоқс.

3.3. Переход на оформление уполномоченными органами государств-членов и использование электронных документов, необходимых для осуществления внешнеэкономической деятельности
III-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-II
кв.
3.4. Использование сведений из документов, необходимых для осуществления внешнеэкономической деятельности на территории Союза, выданных уполномоченными органами государств, не являющихся государствами-членами
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-II
кв.
3.5. Обеспечение уникальной идентификации субъектов внешнеэкономической деятельности
III-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
4. Организация информационного взаимодействия
4.1. Унификация процедур взаимодействия заинтересованных лиц и государственных органов в рамках национальных механизмов "единого окна"
III-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
4.2. Оптимизация процедур межведомственного информационного взаимодействия в рамках национальных механизмов "единого окна"
III-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
4.3. Оптимизация и реализация общих процессов в рамках Союза, задействованных в обеспечении функционирования национальных механизмов "единого окна"
III-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
4.4. Упрощение процедур использования национальных механизмов "единого окна" заинтересованными лицами
III-IV кв.
III-IV кв.
III-IV кв.
III-IV кв.
III-IV кв.
III-IV кв.
4.5. Формирование и развитие единой системы нормативно-справочной информации Союза, необходимой для обеспечения функционирования национальных механизмов "единого окна"
III-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
5. Формирование понятийного аппарата
5.1. Разработка глоссария терминов, используемых при реализации Основных направлений
III-IV кв.
5.2. Ведение (актуализация) глоссария терминов, используемых при реализации Основных направлений
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-II
кв.
6. Организационный механизм, обеспечивающий реализацию
настоящего плана (механизм управления)
6.1. Разработка и утверждение организационной структуры механизма управления
III кв.
6.2. Создание рабочей группы по реализации настоящего плана
III кв.
6.3. Определение государствами-членами уполномоченных органов, ответственных за реализацию Основных направлений
III кв.
6.4. Создание государствами-членами координирующих (совещательных) органов, уполномоченных на реализацию настоящего плана
III кв.
6.5. Совершенствование организационной структуры механизма управления
IV
кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
7. Организационные вопросы
7.1. Популяризация механизма "единого окна": работа со СМИ, организация открытых дискуссий, семинаров, конференций по реализации Основных направлений и настоящего плана
II-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.
I-IV кв.

3.3. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сыртқы экономикалық қызметті жүзеге асыруға қажетті электрондық құжаттарды ресімдеуге және пайдалануға көшуі
III-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-II
тоқс.
3.4. Мүше мемлекеттер болып табылмайтын мемлекеттердің уәкілетті органдары берген сыртқы экономикалық қызметті жүзеге асыруға қажетті құжаттар мен мәліметтерді Одақ аумағында пайдалану
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-II
тоқс.
3.5. Сыртқы экономикалық қызмет субъектілерін бірегей сәйкестендіруді қамтамасыз ету
III-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
4. Ақпараттық өзара іс-қимылды ұйымдастыру
4.1. Мүдделі тұлғалардың және мемлекеттік органдардың "бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерінің шеңберіндегі өзара іс-қимыл рәсімдерін біріздендіру
III-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
4.2. "Бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерінің шеңберіндегі ведомствоаралық ақпараттық өзара іс-қимыл рәсімдерін оңтайландыру
III-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
4.3. "Бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуде іске қосылған Одақ шеңберіндегі жалпы процестерді оңтайландыру және іске асыру
III-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
4.4. Мүдделі тұлғалардың "бірыңғай терезе" ұлттық тетігін пайдалануы рәсімдерін оңайлату
III-IV тоқс.
III-IV тоқс.
III-IV тоқс.
III-IV тоқс.
III-IV тоқс.
III-IV тоқс.
4.5. "Бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге қажетті Одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесін қалыптастыру және дамыту
III-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
5. Ұғымдық аппаратты қалыптастыру
5.1. Негізгі бағыттарды іске асыру кезінде пайдаланылатын терминдердің глоссарийін әзірлеу
III-IV тоқс.
5.2. Негізгі бағыттарды іске асыру кезінде пайдаланылатын терминдердің глоссарийін жүргізу (өзектендіру)
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-II
тоқс.
6. Осы жоспарды іске асыруды қамтамасыз ететін
ұйымдастыру тетігі (басқару тетігі)
6.1. Басқару тетігінің ұйымдық құрылымын әзірлеу және бекіту
III тоқс.
6.2. Осы жоспарды іске асыру жөніндегі жұмыс тобын құру
III тоқс.
6.3. Мүше мемлекеттердің Негізгі бағыттарды іске асыруға жауапты уәкілетті органдарды айқындауы
III тоқс.
6.4. Мүше мемлекеттердің осы жоспарды іске асыруға уәкілетті үйлестіруші (кеңесші) органдарды құруы
III тоқс.
6.5. Басқару тетігінің ұйымдастыру құрылымын жетілдіру
IV
тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
7. Ұйымдастыру мәселелері
7.1. "Бірыңғай терезе" тетігін кеңінен таныту: БАҚ-пен жұмыс, Негізгі бағыттарды және осы жоспарды іске асыру жөнінде ашық пікірталастар, семинарлар, конференциялар ұйымдастыру
II-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.
I-IV тоқс.

7.2. Подготовка и публикация отчетов о проделанной работе по реализации Основных направлений и настоящего плана
IV
кв.
II, IV кв.
II, IV кв.
II, IV кв.
II, IV кв.
II, IV кв.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к плану мероприятий по
реализации Основных
направлений развития
механизма "единого окна"
в системе регулирования
внешнеэкономической деятельности
Структура эталонной модели
национального механизма "единого окна"
Примечание. В настоящей структуре используются следующие обозначения:
"B2B" – информационное взаимодействие заинтересованных лиц между собой;
"B2G/G2B" – информационное взаимодействие между заинтересованными лицами, государственными органами и (или) уполномоченными организациями государств-членов;
"G2G" – межведомственное информационное взаимодействие;
"ЕЭК" – Евразийская экономическая комиссия.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к плану мероприятий по
реализации Основных
направлений развития
механизма "единого окна"
в системе регулирования
внешнеэкономической
деятельности
Сетевой график реализации плана мероприятий по реализации Основных направлений развития механизма "единого окна" в системе регулирования внешнеэкономической деятельности
Мероприятие
2015 год
2016 год
I
II
III
IV
I
II
III
IV
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.1
Сравнение терминов, используемых в описании механизма "единого окна" в законодательстве государств-членов и международной практике
A
1.2
Согласование подходов государств-членов к моделированию и анализу государственных процедур и бизнес-процессов, связанных с внешнеэкономической деятельностью
A
D
1.3
Разработка методики оценки состояния развития национальных механизмов "единого окна"
A
D
1.4
Проведение анализа состояния развития национальных механизмов "единого окна" в соответствии с разработанной методикой
A/D
A
A
D
1.5
Сбор и обобщение результатов оценки состояния развития национальных механизмов "единого окна". Разработка заключений по каждому государству-члену по оптимизации государственных процедур и бизнес-процессов, связанных с внешнеэкономической деятельностью, а также по развитию национальных механизмов "единого окна"
A/D
A
A
D
1.6
Разработка и утверждение детального описания функций и архитектуры эталонной модели национального механизма "единого окна", перечня государственных процедур и услуг, охватываемых такой эталонной моделью, с учетом наднационального сегмента
B
B
B
D
1.7
Разработка, внедрение и оптимизация национальных механизмов "единого окна"
B
B
B
B
B/D
2.1
Определение приоритетных направлений сближения подходов по развитию национальных механизмов "единого окна"
A
В/D
2.2
Оценка и мониторинг развития национальных механизмов "единого окна", подготовка рекомендаций по внесению необходимых изменений в работу национальных механизмов "единого окна" с учетом пункта 1.5 настоящего графика
2.3
Внесение изменений в функционирование национальных механизмов "единого окна" в соответствии с рекомендациями
3.1
Анализ документов и сведений, необходимых для осуществления внешнеэкономической деятельности, и оценка необходимости внесения изменений в акты, входящие в право Союза, и законодательство государств-членов с целью унификации и гармонизации сведений из документов
А
A
A/D
3.2
Унификация и гармонизация сведений из документов, необходимых для осуществления внешнеэкономической деятельности, а также содержащихся в электронных документах, оформляемых на территории Союза, в целях их взаимного признания
A
B/D
B
B
B
B/D
3.3
Переход на оформление уполномоченными органами государств-членов и использование электронных документов, необходимых для осуществления внешнеэкономической деятельности
B
B/D
C
C
C
C/D
3.4
Использование сведений из документов, необходимых для осуществления внешнеэкономической деятельности на территории Союза, выданных уполномоченными органами государств, не являющихся государствами-членами
B
B
B
C/D
3.5
Обеспечение уникальной идентификации субъектов внешнеэкономической деятельности
B
B/D
B
B
B/C
B/C/D
4.1
Унификация процедур взаимодействия заинтересованных лиц и государственных органов в рамках национальных механизмов "единого окна"
A/B
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
4.2
Оптимизация процедур межведомственного взаимодействия в рамках национальных механизмов "единого окна"
A/B
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
4.3
Оптимизация и реализация общих процессов в рамках Союза, задействованных в функционировании национальных механизмов "единого окна"
A/B
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
4.4
Упрощение процедур использования национальных механизмов "единого окна" хозяйствующими субъектами
A
D
A
A
D
4.5
Формирование и развитие единой системы нормативно-справочной информации Союза, необходимой для функционирования национальных механизмов "единого окна"
B
C
C
C
C
C
5.1
Разработка глоссария терминов, используемых при реализации Основных направлений
B
B/D
5.2
Ведение (актуализация) глоссария терминов, используемых при реализации Основных направлений
C
C
C
C/D
6.1
Разработка и утверждение организационной структуры механизма управления
A/B/C
D
6.2
Создание рабочей группы по реализации плана мероприятий
A/B/C
D
6.3
Определение государствами-членами уполномоченных органов, ответственных за реализацию Основных направлений
A/B/C
D
6.4
Создание государствами-членами координирующих (совещательных) органов (советов, комиссий) по реализации плана мероприятий
A/B/C
D
6.5
Совершенствование организационной структуры механизма управления
D
7.1
Популяризация механизма "единого окна": работа со СМИ, организация открытых дискуссий, семинаров, конференций по реализации Основных направлений и плана мероприятий
C
C
D
C
C
C
C/D
7.2
Подготовка и публикация отчетов о проделанной работе по реализации Основных направлений и плана мероприятий
C
C
C
продолжение таблицы
2017 год
2018 год
2019 год
2020 год
I
II
III
IV
I
II
III
IV
I
II
III
IV
I
II
III
IV
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
B/C
B/C
B/C
B/C/D
B/C
B/C
C
C/D
C
C
C
D
D
D
D
D
D
D
D
D
B
B
B/C
B/C/D
B/C
B/C
B/C
C/D
C
C
C
C/D
C
C
D
C
C
C
C/D
C
C
C
C/D
C
C
C
C/D
C
C
D
C
C
C
C/D
C
C
C
C/D
C
C
C
C/D
C
C
D
C
C
C
C/D
D/B
B/C
B/С
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
A
A
D
A
A
D
A
A
D
A
A
D
C
C
C
C
C
C
C
C
C
C
C
C
C
C
C
C
B
B/C
C
C/D
C
C
C
C/D
B
B/C
C
C/D
C
C
D
B
B
В
D
B
B
В
D
B
B
В
D
C
C
C
C/D
C
C
C
C/D
C
C
C
C/D
C
C
C
C/D
C
C
C
C
C
C
C
C
Примечание. В настоящем графике используются следующие обозначения:
"А" – подготовительный этап;
"В" – этап разработки;
"С" – этап реализации;
"D" – этап мониторинга и оценки достигнутых результатов.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 3
к плану мероприятий по
реализации Основных
направлений развития
механизма "единого окна"
в системе регулирования
внешнеэкономической деятельности
Схема организационного механизма, обеспечивающего
реализацию плана мероприятий по реализации Основных
направлений развития механизма "единого окна" в системе
регулирования внешнеэкономической деятельности

7.2. Негізгі бағыттарды және осы жоспарды іске асыру жөнінде атқарылған жұмыстар туралы есептер дайындау және жариялау
IV
тоқс.
II,IV тоқс.
II,IV тоқс.
II,IV тоқс.
II,IV тоқс.
II,IV тоқс.
_________________
Сыртқы экономикалық
қызметті реттеу жүйесінде
"Бірыңғай терезе" тетігін
дамытудың негізгі
бағыттарын іске асыру
жөніндегі іс-шаралар
жоспарына
№ 1 ҚОСЫМША
"Бірыңғай терезе" ұлттық тетігі эталондық моделінің құрылымы
Ескерту. Осы құрылымда мынадай белгілеулер пайдаланылады:
"B2B" – мүдделі тұлғалардың өз араларындағы ақпараттық өзара іс-қимыл;
"B2G/G2B" – мүше мемлекеттердің мүдделі тұлғаларының, мемлекеттік органдарының және (немесе) уәкілетті ұйымдарының арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл;
"G2G" – ведомствоаралық ақпараттық өзара іс-қимыл;
"ЕЭК" – Еуразиялық экономикалық комиссия.
Сыртқы экономикалық қызметті
реттеу жүйесінде "Бірыңғай терезе"
тетігін дамытудың негізгі
бағыттарын іске асыру жөніндегі
іс-шаралар жоспарына
№ 2 ҚОСЫМША
Сыртқы экономикалық қызметті реттеу жүйесінде "Бірыңғай терезе" тетігін дамытудың негізгі бағыттарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асырудың желілік кестесі
Іс-шара
2015 жыл
2016 жыл
2017 жыл
I
II
III
IV
I
II
III
IV
I
II
III
IV
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1.1
Мүше мемлекеттердің заңнамасында және халықаралық практикада "бірыңғай терезе" тетігін сипаттауда пайдаланылатын терминдерді салыстыру
A
1.2
Сыртқы экономикалық қызметпен байланысты мемлекеттік рәсімдер мен бизнес-процестерді модельдеу мен талдауға мүше-мемлекетердің көзқарастарын келісу
A
D
1.3
"Бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерін дамытудың жай-күйін бағалау әдістемесін әзірлеу
A
D
1.4
"Бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерін дамытудың жай-күйіне әзірленген әдістемеге сәйкес талдау жүргізу
A/D
A
A
1.5
"Бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерін дамытудың жай-күйін бағалау нәтижелерін жинау және қорыту. Сыртқы экономикалық қызметке байланысты мемлекеттік рәсімдер мен бизнес-процестерді оңтайландыру жөнінде, сондай-ақ "бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерін дамыту жөнінде әрбір мүше мемлекет бойынша қорытынды әзірлеу
A/D
A
A
1.6
"Бірыңғай терезе" ұлттық тетігінің эталондық моделінің функциясы мен құрылымының, осы эталондық модель қамтитын мемлекеттік рәсімдер мен қызмет көрсетулердің тізбесінің, ұлтүсті сегментті ескере отырып, егжей-тегжейлі сипаттамасын әзірлеу және бекіту
B
B
B
D
1.7
"Бірыңғай терезе" ұлттық тетігін әзірлеу, енгізу және оңтайландыру
B
B
B
B
B/D
B/C
B/C
B/C
B/C/D
2.1
"Бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерін дамыту жөніндегі көзқарастарды жақындастырудың басым бағыттарын айқындау
A
В/D
2.2
"Бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерінің дамуын бағалау және мониторинг жасау, "бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерінің жұмысына осы кестенің 1.5-тармағын ескере отырып, қажетті өзгерістер енгізу жөнінде ұсынымдар дайындау
D
2.3
"Бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерінің жұмыс істеуіне ұсыныстарға сәйкес өзгерістер енгізу
D
3.1
Сыртқы экономикалық қызметті жүзеге асыруға қажетті құжаттар мен мәліметтерді талдау және Одақтың құқығына кіретін актілерге және мүше мемлекеттердің заңнамасына құжаттардағы мәліметтерді біріздендіру және үйлестіру мақсатында өзгерістер енгізу қажеттігін бағалау
А
A
A/D
3.2
Сыртқы экономикалық қызметті жүзеге асыруға қажетті құжаттардың, сондай-ақ Одақтың аумағында ресімделетін электрондық құжаттарда қамтылған мәліметтерді өзара тану мақсатында оларды біріздендіру және үйлестіру
A
B/D
B
B
B
B/D
B
B
B/C
B/C/D
3.3
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының сыртқы экономикалық қызметті жүзеге асыруға қажетті электрондық құжаттарды ресімдеуге және пайдалануға көшуі
B
B/D
C
C
C
C/D
C
C
C
C/D
3.4
Мүше мемлекеттер болып табылмайтын мемлекеттердің уәкілетті органдары берген сыртқы экономикалық қызметті жүзеге асыруға қажетті құжаттар мен мәліметтерді Одақ аумағында пайдалану
B
B
B
C/D
C
C
C
C/D
3.5
Сыртқы экономикалық қызмет субъектілерін бірегей сәйкестендіруді қамтамасыз ету
B
B/D
B
B
B/C
B/C/D
C
C
C
C/D
4.1
Мүдделі тұлғалардың және мемлекеттік органдардың "бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерінің шеңберіндегі өзара іс-қимыл рәсімдерін біріздендіру
A/B
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
4.2
"Бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерінің шеңберіндегі ведомствоаралық ақпараттық өзара іс-қимыл рәсімдерін оңтайландыру
A/B
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
4.3
"Бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуде іске қосылған Одақ шеңберіндегі жалпы процестерді оңтайландыру және іске асыру
A/B
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
4.4
Шаруашылық жүргізуші субъектілердің "бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерін пайдалану рәсімдерін оңайлатуы
A
D
A
A
D
A
A
D
4.5
"Бірыңғай терезе" ұлттық тетіктерінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге қажетті Одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесін қалыптастыру және дамыту
B
C
C
C
C
C
C
C
C
C
5.1
Негізгі бағыттарды іске асыру кезінде пайдаланылатын терминдердің глоссарийін әзірлеу
B
B/D
5.2
Негізгі бағыттарды іске асыру кезінде пайдаланылатын терминдердің глоссарийін жүргізу (өзектендіру)
C
C
C
C/D
B
B/C
C
C/D
6.1
Басқару тетігінің ұйымдастыру құрылымын әзірлеу және бекіту
A/B/C
D
6.2
Іс-шара жоспарын іске асыру жөніндегі жұмыс тобын құру
A/B/C
D
6.3
Мүше мемлекеттердің Негізгі бағыттарды іске асыруға жауапты уәкілетті органдарды айқындауы
A/B/C
D
6.4
Мүше мемлекеттердің іс-шара жоспарын іске асыру жөніндегі үйлестіруші (кеңесші) органдарды (кеңестерді, комиссияларды) құруы
A/B/C
D
6.5
Басқару тетігінің ұйымдастыру құрылымын жетілдіру
D
B
B
В
D
7.1
"Бірыңғай терезе" тетігін кеңінен таныту: БАҚ-пен жұмыс, Негізгі бағыттарды және іс-шара жоспарын іске асыру жөнінде ашық пікірталастар, семинарлар, конференциялар ұйымдастыру
C
C
D
C
C
C
C/D
C
C
C
C/D
7.2
Негізгі бағыттарды және іс-шара жоспарын іске асыру жөнінде атқарылған жұмыстар туралы есептер дайындау және жариялау
C
C
C
C
C
2018 жыл
2019 жыл
2020 жыл
I
II
III
IV
I
II
III
IV
I
II
III
IV
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
B/C
B/C
C
C/D
C
C
C
D
D
D
D
D
D
D
B/C
B/C
B/C
C/D
C
C
C
C/D
C
C
D
C
C
C
C/D
C
C
C
C/D
C
C
D
C
C
C
C/D
C
C
C
C/D
C
C
D
D/B
B/C
B/С
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
D/B
B/C
B/С
B/C
A
A
D
A
A
D
A
A
D
C
C
C
C
C
C
C
C
C
C
C
C
C
C
C
C/D
B
B/C
C
C/D
C
C
D
B
B
В
D
B
B
В
D
C
C
C
C/D
C
C
C
C/D
C
C
C
C/D
C
C
C
C
C
C
Ескерту. Осы кестеде мынадай белгілеулер пайдаланылады:
"А" – дайындық кезеңі;
"В" – әзірлеу кезеңі;
"С" – іске асыру кезеңі;
"D" – қол жеткізілген нәтижелерге мониторинг жасау және бағалау кезеңі.
_________________
Сыртқы экономикалық қызметті реттеу жүйесінде "Бірыңғай терезе" тетігін дамытудың негізгі бағыттарын іске асыру жөніндегі
іс-шаралар жоспарына
№ 3 ҚОСЫМША
Сыртқы экономикалық қызметті реттеу жүйесінде "Бірыңғай терезе" тетігін дамытудың негізгі бағыттарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруды қамтамасыз ететін ұйымдастыру тетігінің кестесі