О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2013 г. № 290
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 сентября 2015 года № 111
В целях реализации принципов, предусмотренных подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, и в соответствии с пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2013 г. № 290 «О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза «Технический регламент на масложировую продукцию» (ТР ТС 024/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза «Технический регламент на масложировую продукцию» (ТР ТС 024/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции» изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель
Коллегии Евразийской
экономической комиссии                     В. Христенко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 1 сентября 2015 г. № 111
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической
комиссии от 10 декабря 2013 г. № 290
1. В наименовании и пункте 1 слова «(подтверждения) соответствия продукции» заменить словами «соответствия объектов технического регулирования».
2. В Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза «Технический регламент на масложировую продукцию» (ТР ТС 024/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза «Технический регламент на масложировую продукцию» (ТР ТС 024/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденной указанным Решением:
а) в наименовании слова «(подтверждения) соответствия продукции» заменить словами «соответствия объектов технического регулирования»;
б) в наименовании графы 7 головки таблицы слова «Таможенного союза и Единого экономического пространства» заменить словами «Евразийского экономического союза»;

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 290 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 111 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларында көзделген қағидаттарды іске асыру мақсатында және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Оларды қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Май өнімдеріне арналған техникалық регламент" (КО ТР 024/2011) техникалық регламентінің, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Май өнімдеріне арналған техникалық регламент (КО ТР 024/2011) және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру" техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындауға қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттардың талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы" 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 290 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
В. Христенко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2015 жылғы 1 қыркүйектегі
№ 111 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 290 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Атауында және 1-тармақта "өнімнің сәйкестігін" деген сөздер "техникалық реттеу нысандарының сәйкестігін" деген сөздермен ауыстырылып, "(растау)" деген сөз алып тасталсын.
2. Оларды қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Май өнімдеріне арналған техникалық регламент" (КО ТР 024/2011) техникалық регламентінің, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Май өнімдеріне арналған техникалық регламент (КО ТР 024/2011) және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру" техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындауға қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттардың талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламада:
а) атауында және 1-тармақта "өнімнің сәйкестігін" деген сөздер "техникалық реттеу нысандарының сәйкестігін" деген сөздермен ауыстырылып, "(растау)" деген сөздер алып тасталсын;
б) кестенің 7-графасының атауындағы "Кеден одағының және Бірыңғай экономикалық кеңістіктің" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың" деген сөздермен ауыстырылсын;

в) дополнить позициями 34 – 39 следующего содержания:
«
34
67.200.10
Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания токоферолов и токотриенолов методом высокоэффективной жидкостной хроматографии.
Разработка ГОСТ на основе ISO 9936:2006,
ISO 9936:2006/Amd 1:2001,
ISO 9936:2006/Cor. 1:2008
пункт 1 части 3 статьи 2
2014 год
2015 год
Российская Федерация
35
67.200.10
Жиры и масла животные и растительные. Определение состава и общего содержания стеролов. Метод газовой хроматографии.
Разработка ГОСТ на основе ISO 12228-1:2014
пункт 1 части 3 статьи 2
2014 год
2015 год
Российская Федерация
36
67.200.10
Жиры и масла животные и растительные. Определение условной массы на единицу объема (вес 1 литра в воздухе).
Разработка ГОСТ на основе ISO 6883:2007
пункт 1 части 3 статьи 2
2014 год
2016 год
Российская Федерация
37
67.200.10
Жиры и масла животные и растительные. Определение числа омыления.
Разработка ГОСТ на основе ISO 3657:2013
пункт 1 части 3 статьи 2
2015 год
2016 год
Российская Федерация
38
67.200.10
Жиры и масла животные и растительные. Обнаружение и идентификация летучих органических загрязняющих примесей методом газовой хроматографии/масс-спектрометрии.
Разработка ГОСТ на основе
СТ РК ISO 15303-2012
пункт 1 части 3 статьи 2
2015 год
2017 год
Республика Казахстан
39
67.200.10
Жиры и масла животные и растительные. Определение микроэлементов методом оптической эмиссионной спектроскопии с индуктивно-связанной плазмой.
Разработка ГОСТ на основе ISO/TS 21033:2011
пункт 1 части 3 статьи 2
2016 год
2017 год
Российская Федерация
»

в) мынадай мазмұндағы 34 – 39 позициялармен толықтырылсын:
"
34
67.200.10
Жануарлар мен өсімдіктер майлары. Тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен құрамында токоферолдар мен токотриенолдардың болуын анықтау.
ISO 9936:2006,
ISO 9936:2006/Amd 1:2001,
ISO 9936:2006/Cor. 1:2008
негізінде МЕМСТ әзірлеу
2-баптың 3-бөлігінің 1-тармағы
2014 жыл
2015 жыл
Ресей Федерациясы
35
67.200.10
Жануарлар мен өсімдіктер майлары. Құрамын және жалпы құрамында стеролдардың болуын анықтау. Газды хроматография әдісі.
ISO 12228:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
2-баптың 3-бөлігінің 1-тармағы
2014 жыл
2015 жыл
Ресей Федерациясы
36
67.200.10
Жануарлар мен өсімдіктер майлары. Көлем бірлігіне қатысты шартты массаны анықтау (ауадағы 1 литрдің салмағы).
ISO 6883:2007 негізінде МЕМСТ әзірлеу
2-баптың 3-бөлігінің 1-тармағы
2014 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
37
67.200.10
Жануарлар мен өсімдіктер майлары. Жуылу санын анықтау.
ISO 3657:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
2-баптың 3-бөлігінің 1-тармағы
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
38
67.200.10
Жануарлар мен өсімдіктер майлары.
Газды хроматография/масс-спектрометрия әдісімен ұшпалы органикалық ластаушы қоспаларды табу және сәйкестендіру.
ҚР СТ ISO 15303:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
2-баптың 3-бөлігінің 1-тармағы
2015 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
39
67.200.10
Жануарлар мен өсімдіктер майлары. Индуктивті-байланысты плазмалы оптикалық эмиссиялық спектроскопия әдісімен микроэлементтерді анықтау.
ISO/TS 21033:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
2-баптың 3-бөлігінің 1-тармағы
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
".