О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 г. № 299
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 ноября 2015 года № 149.
В соответствии c пунктом 2 статьи 57 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 20 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 г. № 299 "О применении санитарных мер в Евразийском экономическом союзе" изменения согласно приложению.
2. Установить, что:
а) изменения, предусмотренные приложением к настоящему Решению, в части, касающейся содержания остаточных количеств пестицидов, не применяются для выпуска в обращение зерна, являющегося объектом технического регулирования технического регламента Таможенного союза "О безопасности зерна" (ТР ТС 015/2011), принятого Решением Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 874, для оценки соответствия и государственного контроля (надзора) до внесения соответствующих изменений в указанный технический регламент;
б) до 1 января 2016 г. допускаются производство и выпуск в обращение пищевой продукции в соответствии с обязательными требованиями, установленными актами, входящими в право Евразийского экономического союза, или законодательством государства – члена Евразийского экономического союза, в части, касающейся содержания остаточных количеств пестицидов, при наличии документов об оценке соответствия продукции указанным обязательным требованиям, выданных или принятых до вступления в силу настоящего Решения;
в) обращение пищевой продукции, выпущенной в обращение до 1 января 2016 г., допускается в течение срока годности такой продукции, установленного в соответствии с законодательством государства – члена Евразийского экономического союза.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Христенко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии Евразийской
экономической комиссии
от 10 ноября 2015 г. № 149
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза
от 28 мая 2010 г. № 299
1. В абзаце третьем пункта 1 слова "товарам, подлежащим" заменить словами "продукции (товарам), подлежащей".
2. Пункт 2-1 после абзаца двенадцатого дополнить абзацем следующего содержания:
"- до 1 марта 2014 года – по разделу 19. "Требования к химической и нефтехимической продукции производственного назначения" в части требований к охлаждающим жидкостям (код из 3820 00 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС), являющимся объектом технического регулирования технического регламента Таможенного союза "О требованиях к смазочным материалам, маслам и специальным жидкостям" (ТР ТС 030/2012).".

Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 10 қарашадағы № 149 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 57-бабының 2-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 20-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кеден одағы Комиссияның "Еуразиялық экономикалық одақта санитариялық шараларды қолдану туралы" 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Мыналар:
а) Кеден одағы Комиссияның 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 874 шешімімен қабылданған Кеден одағының "Астық қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентіне (КО ТР 015/2011) тиісті өзгерістерді енгізгенге дейін сәйкестігіне бағалау жүргізу және мемлекеттік бақылау (қадағалау) үшін пестицидтердің қалдық мөлшерінің мазмұнына қатысты бөлігінде осы Шешімнің қосымшасында көзделген өзгерістер көрсетілген техникалық регламенттің техникалық реттеу объектісі болып табылатын бидайды айналымға шығаруға қолданылмайды;
б) Осы шешім күшіне енгенге дейін берілген немесе қабылданған, пестицидтердің қалдық мөлшерінің мазмұнына қатысты бөлігінде Еуразиялық экономикалық одақтың құқығына кіретін актілерде немесе Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында белгіленген міндетті талаптарға өнімнің сәйкестігі туралы құжаттар бар болған кезде, көрсетілген міндетті талаптарға сәйкес 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін тамақ өнімдерін өндіруге және айналымға шығаруға жол беріледі;
в) 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін айналымға шығарылған тамақ өнімдеріне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес белгіленген жарамдылық мерзімінің ішінде осындай өнімнің айналамына жол беріледі деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
В. Христенко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2015 жылғы 10 қарашадағы
№ 149 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссияның 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 1-тармақтың үшінші абзацындағы "жататын тауарларға" деген сөздер "жататын өнімдерге (тауарларға)" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. 2-1-тармақ екінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"- 2014 жылғы 1 наурызға дейін – 19-бөлім бойынша. Кеден одағының "Жағылатын материалдарға, майларға және арнайы сұйықтықтарға қойылатын талаптар" (КО ТР 030/2012) техникалық регламентінің техникалық реттеу объектісі болып табылатын салқындатылатын сұйықтықтарға қойылатын талаптар бөлігінде "Өндірістік мақсаттағы химия және мұнай-химия өнімдеріне қойылатын талаптар" (коды ЕАЭО СЭҚ ТН 3820 00 000 0-ден).".

3. В Единых санитарно-эпидемиологических и гигиенических требованиях к товарам, подлежащих санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю), утвержденных указанным Решением:
а) в наименовании слова "товарам, подлежащих" заменить словами "продукции (товарам), подлежащей";
б) по тексту слова "государство – член таможенного союза", "Сторона", "государство – член Таможенного союза", "страна, член таможенного союза", "страна – член таможенного союза", "страна ЕвраАзЭС", "страна таможенного союза" в соответствующих числе и падеже заменить словами "государство-член" в соответствующих числе и падеже, слова "национальное законодательство" в соответствующем падеже заменить словом "законодательство" в соответствующем падеже, слова "ТН ВЭД ТС", "ТН ВЭД" заменить словами "ТН ВЭД ЕАЭС";
в) по тексту, за исключением абзаца второго статьи 2 и пункта 4.2 статьи 4 главы I, слова "таможенного союза" заменить словом "Союза";
г) в главе I:
в статье 1:
пункт 1.1 изложить в следующей редакции:
"1.1. Настоящие Единые требования устанавливают гигиенические показатели и нормативы безопасности подконтрольной продукции (товаров), включенной в Единый перечень продукции (товаров), подлежащей государственному санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю) на таможенной границе и таможенной территории Евразийского экономического союза (далее – товары).";
пункт 1.2 признать утратившим силу;
в пункте 1.3 слова "таможенного союза (далее – Сторон)" заменить словами "Евразийского экономического союза (далее соответственно – государства-члены, Союз)";
в пункте 1.5 слова "Национальное санитарное законодательство Сторон" заменить словами "Законодательство государств-членов в сфере применения санитарных мер";
в абзаце шестом статьи 2 слова "и Евразийского экономического сообщества" исключить;
в пункте 4.1 статьи 4 слова "на национальном уровне" исключить;
д) в главе II:
в пункте 1 подраздела 1.1 слова "ТН ВЭД таможенного союза" заменить словами "Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза";
в пункте 4 подраздела 1.2 слова ", заключенными в рамках таможенного союза и Евразийского экономического сообщества" заменить словами "в рамках Союза";
по тексту подраздела 1.6 (перечня товаров, для которых настоящим разделом установлены единые санитарные требования) слова "товарам, подлежащих", "товарам, подлежащим" заменить словами "продукции (товарам), подлежащей";
в нумерационных заголовках приложений 3.1 и 3.2 к разделу 3, приложений 4.14.6 к разделу 4, приложения 5А к разделу 5 и приложения 6.1 к разделу 6 слова "товарам, подлежащим" заменить словами "продукции (товарам), подлежащей";
в разделе 7:
в подразделе 1 в сноске со знаком "*" слова "товарам, подлежащим" заменить словами "продукции (товарам), подлежащей";
в абзаце втором подраздела 4 слова "товарам, подлежащих" заменить словами "продукции (товарам), подлежащей";
в приложении 7.1 к разделу 7:
в нумерационном заголовке слова "товарам, подлежащих" заменить словами "продукции (товарам), подлежащей";

3. Аталған шешіммен бекітілген, Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын тауарларға қойылатын Бірыңғай санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптарда:
а) атауындағы "жататын тауарларға" деген сөздер "жататын өнімдерге (тауарларға)" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) мәтін бойынша тиісті түрдегі және септіктегі "кеден одағына мүше мемлекет", "Тарап", "Кеден одағына мүше мемлекет", "кеден одағына мүше ел", "кеден одағына мүше ел", "ЕураАзЭО елі", "кеден одағына мүше ел" деген сөздер тиісті түрде және септікте "мүше мемлекет" деген сөздермен, тиісті түрдегі және септіктегі "ұлттық заңнама" деген сөздер тиісті түрде және септікте "заңнама" деген сөзбен, "КО СЭҚ ТН", "СЭҚ ТН" деген сөздер "ЕАЭО СЭҚ ТН" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 2-баптың екінші абзацын және І тараудың 4-бабының 4.2-тармағын қоспағанда, мәтін бойынша "кеден одағының" деген сөздер "Одақтың" деген сөзбен ауыстырылсын;
г) I тарауда:
1-бапта:
1.1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1.1. Осы Бірыңғай талаптар кедендік шекарада және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын Бірыңғай өнімдердің (тауарлардың) тізбесіне енгізілген бақылаудағы өнімдердің (тауарлардың) (бұдан әрі – тауарлар) гигиеналық көрсеткіштерін және қауіпсіздік нормативтерін белгілейді.";
1.2-тармақтың күші жойылған деп танылсын;
1.3-тармақтағы "кеден одағының (бұдан әрі – Тараптардың)" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі тиісінше – мүше мемлекеттер, Одақ)" деген сөздермен ауыстырылсын;
1.5-тармақтағы "Тараптардың ұлттық санитариялық заңнамасы" деген сөздер "Мүше мемлекеттердің санитариялық шараларды қолдану саласындағы заңнамасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-баптың алтыншы абзацындағы "және Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың" деген сөздер алып тасталсын;
4-баптың 4.1-тармағындағы "ұлттық деңгейде" деген сөздер алып тасталсын;
д) II тарауда:
1.1-кіші бөлімінің 1-тармағындағы "кеден одағының СЭҚ ТН" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
1.2-кіші бөлімінің 4-тармағындағы "кеден одағының және Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың шеңберінде жасасқан" деген сөздер "Одақтың шеңберінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
1.6-кіші бөлімінің мәтіні бойынша (осы бөлімде бірыңғай санитариялық талаптар белгіленген тауарлар тізбесі) "жататын тауарларға", "жататын тауарларға" деген сөздер "жататын өнімдерге (тауарларға)" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-бөлімге 3.1 және 3.2-қосымшалардың, 4-бөлімге 4.1 – 4.6-қосымшалардың, 5-бөлімнің 5А қосымшасының және 6-бөлімнің 6.1-қосымшасының нөмірленген тақырыптарындағы "жататын тауарларға" деген сөздер "жататын өнімдерге (тауарларға)" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-бөлімде:
1-кіші бөлімдегі "*" таңбасы бар сілтемеде "жататын тауарларға" деген сөздер "жататын өнімдерге (тауарларға)" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-кіші бөлімнің екінші абзацындағы "жататын тауарларға" деген сөздер "жататын өнімдерге (тауарларға)" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-бөлімге 7.1-қосымшада:
нөмірленген тақырыптарындағы "жататын тауарларға" деген сөздер "жататын өнімдерге (тауарларға)" деген сөздермен ауыстырылсын;

в предпоследнем абзаце подраздела 5.16 слова "Сторон, государств – членов таможенного союза" заменить словами "государств-членов";
в нумерационных заголовках приложения 9.1 к разделу 9, приложений 11.111.8 к разделу 11, приложений 12.1 – 12.5 к разделу 12 слова "товарам, подлежащим" заменить словами "продукции (товарам), подлежащей";
в разделе 13:
в абзацах третьем и четвертом пункта 3.1 слова "государств – членов таможенного союза" заменить словами "в рамках Союза";
в пунктах 3.5 и 3.6 слова "товарам, подлежащим" заменить словами "продукции (товарам), подлежащей";
в нумерационном заголовке приложения 14.1 к разделу 14 слова "товарам, подлежащим" заменить словами "продукции (товарам), подлежащей";
раздел 15 изложить в следующей редакции:
"Раздел 15. Требования к пестицидам и агрохимикатам
1. Область применения
1. Настоящий раздел применяется в отношении пестицидов и агрохимикатов, ввозимых на территории государств-членов и производимых на этих территориях.
2. Требования настоящего раздела распространяются на следующие группы товаров:
а) инсектициды, родентициды, фунгициды, гербициды, дефолианты, десиканты, фумиганты, противовсходовые средства и регуляторы роста растений (код 3808 ТН ВЭД ЕАЭС);
б) удобрения минеральные или химические, а также агрохимикаты, предназначенные для питания растений, регулирования плодородия почв (коды 3101 – 3105, 3824 ТН ВЭД ЕАЭС).
2. Определения
3. Для целей настоящего раздела используются понятия, которые означают следующее:
"агрохимикаты" – удобрения, химические мелиоранты, кормовые добавки, предназначенные для питания растений, регулирования плодородия почв и подкормки животных;
"вид удобрений" – удобрения, классифицируемые в зависимости от действующего вещества и агрегатного состояния;
"гербицид" – вещество или смесь веществ, предназначенные для предотвращения появления, для уничтожения или борьбы с нежелательными видами растений;
"гигиеническая регламентация" – определение санитарно-гигиенических требований к порядку применения продукции, веществ, материалов на основе результатов проведенных токсиколого-гигиенических исследований или научного анализа информации (включая разрешение, ограничение или запрещение их производства и применения), установление предельно допустимых уровней содержания и (или) воздействия вредных веществ, факторов среды обитания человека и методов контроля в целях предотвращения их неблагоприятного воздействия на организм человека;
"действующее вещество" – составляющее препаративной формы, отвечающее за биологическую активность пестицида при борьбе с вредителями или болезнями либо при регуляции роста растений и т. д.;
"десикант" – вещество или смесь веществ, которые способствуют преждевременному высушиванию растений в целях ускорения созревания;
"дефолиант" – вещество или смесь веществ, которые способствуют преждевременному старению листьев и их опаданию;
"заявитель" – зарегистрированные в соответствии с законодательством государства-члена на его территории юридическое лицо или физическое лицо в качестве индивидуального предпринимателя, либо являющиеся изготовителем или продавцом, либо выполняющие функции иностранного изготовителя на основании договора с ним в части обеспечения соответствия поставляемой продукции;
"значимые (релевантные) примеси" – побочные продукты производства, хранения или применения пестицида или агрохимиката, которые в сочетании с действующим веществом представляют опасность для здоровья человека и окружающей среды;
"изготовитель" – юридическое лицо или физическое лицо, зарегистрированное в качестве индивидуального предпринимателя, в том числе иностранный изготовитель, осуществляющие от своего имени производство или производство и реализацию продукции;
"инсектицид" – вещество или смесь веществ, предназначенные для предотвращения появления, для уничтожения или борьбы с вредными насекомыми;
"остаточное количество действующего вещества пестицида" – количественный показатель содержания действующего вещества пестицида и (или) продуктов его распада (метаболитов) в сельскохозяйственной продукции и объектах окружающей среды, на основании которого оценивается безопасность пестицида для здоровья человека и (или) окружающей среды;
"пестицид" – вещество или смесь веществ, предназначенные для предотвращения появления, для уничтожения или борьбы с вредителями (включая переносчиков болезней человека и животных), нежелательными видами растений, для борьбы с вредителями в процессе производства, переработки, хранения и транспортировки пищевых продуктов, сельскохозяйственной продукции, древесины или кормов для животных, а также вещества, используемые в качестве регуляторов роста растений, феромонов, дефолиантов, десикантов и фумигантов;
"препаративная форма" – препарат, состоящий из технического действующего вещества (веществ) и составляющих компонентов, пригодный для использования;
"противовсходовое средство" – вещество или смесь веществ, предназначенные для предотвращения прорастания растений;
"регламент применения" – требования к применению пестицидов или агрохимикатов, включая требования к концентрации активного вещества в используемой препаративной форме, нормам расхода, времени обработки, количеству обработок, использованию вспомогательных веществ и методов, площади применения и интервалам обработки перед уборкой урожая;
"регулятор роста" – вещество или смесь веществ, влияющие на процессы развития и роста растений;
"риск" – степень возможной опасности пестицидов и агрохимикатов для здоровья людей и среды их обитания в конкретных условиях использования;
"родентицид" – вещество или смесь веществ, предназначенные для уничтожения грызунов;
"спецификации ФАО" – международные стандарты качества пестицидов и агрохимикатов, оцениваемые и публикуемые Продовольственной сельскохозяйственной организацией Объединенных Наций (ФАО);
"среда обитания человека" – совокупность объектов, явлений и факторов окружающей среды, определяющих условия жизнедеятельности человека;
"срок ожидания" – период между последней обработкой пестицидами или агрохимикатами и сроком сбора урожая;
"удобрение" – вещество, обеспечивающее растение питательными элементами и способствующее повышению плодородия почвы;
"фирма-оригинатор" – юридическое лицо, которое разработало вещество или смесь веществ, используемые в качестве пестицида или агрохимиката, и (или) обеспечивает их хранение, но не является патентообладателем;
"фумигант" – вещество или смесь веществ, предназначенные для уничтожения вредителей и возбудителей болезней сельскохозяйственных растений путем обработки ядовитыми парами, газами и аэрозолями;
"фунгицид" – вещество или смесь веществ, предназначенные для борьбы с грибковыми болезнями растений, а также для протравливания семян в целях освобождения их от спор паразитных грибов.

5.16-кіші бөлімнің соңғы абзацының алдындағы абзацта "Тараптардың, кеден одағына мүше мемлекеттердің" деген сөздер "мүше мемлекеттердің" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-бөлімге 3.1-қосымшаның, 11-бөлімге 11.1– 11.8-қосымшалардың, 12-бөлімге 12.1 – 12.5-қосымшалардың нөмірленген тақырыптарындағы "жататын тауарларға" деген сөздер "жататын өнімдерге (тауарларға)" деген сөздермен ауыстырылсын;
13-бөлімде:
3.1-тармақтың үшінші және төртінші абзацтарындағы "кеден одағына мүше мемлекеттердің" деген сөздер "Одақтың шеңберінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
3.5 және 3.6-тармақтардағы "жататын тауарларға" деген сөздер "жататын өнімдерге (тауарларға)" деген сөздермен ауыстырылсын;
14-бөлімге 14.1 қосымшаның нөмірленген тақырыптарындаеы "жататын тауарларға" деген сөздер "жататын өнімдерге (тауарларға)" деген сөздермен ауыстырылсын;
15-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"15-бөлім. Пестицидтер мен агрохимикаттарға қойылатын талаптар
1. Қолданылу саласы
1. Осы бөлім мүше мемлекеттердің аумағына әкелінетін және осы аумақтарда өндірілетін пестицидтерг мен агрохимикаттарға қатысты қолданылады.
2. Осы бөлімнің талаптары мынадай тауарлар топтарына қолданылады:
а) инсектицидтер, родентицидтер, фунгицидтер, гербицидтер, дефолианттар, десиканттар, фумиганттар, көктеуге қарсы құралдар және өсімдіктердің өсуін реттеуіштер (коды ЕАЭО СЭҚ ТН 3808);
б) минералды немесе химиялық тыңайтқыштар, сондай-ақ өсімдіктерді қоректендіруге, топырақтың құнарлылығын реттеуге арналған агрохимикаттар (кодтары 3101 – 3105, 3824 ЕАЭО СЭҚ ТН).
2. Анықтамалар
3. Осы бөлімнің мақсаттары үшін мынадай мағыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"агрохимикаттар" – өсімдіктерді қоректендіруге, топырақтың құнарлылығын реттеуге және жануарларды қоректендіруге арналған тыңайтқыштар, химиялық мелиоранттар, жемшөп қоспалары;
"тыңайтқыштардың түрі" – әрекет етуші заттарына және агрегаттық жай-күйіне байланысты сыныпталатын тыңайтқыштар;
"гербицид" – өсімдіктердің қажетсіз түрлерінің шығуын болдырмауға, жоюға немесе олармен күресуге арналған зат немесе заттар қоспасы;
"гигиеналық регламентация" – жүргізілген токискологиялық-гигиеналық зерттеулердің немесе ақпаратты (рұқсат беруді, шектеуді немесе олардың өндірісін және қолданылуын қоса алғанда) ғылыми талдаудың нәтижелері негізінде өнімдерді, заттарды, материалдарды қолданудың, зиянды заттардың, адамның тіршілік ортасы факторларының шекті рұқсат етілетін құрамын және (немесе) әсер ету деңгейлерін және олардың адам ағзасына қолайсыз әсер етуін болдырмау мақсатында бақылау әдістерін белгілеудің тәртібіне қойылатын санитариялық-гигиеналық талаптарды айқындау;
"әрекет етуші зат" – зиянкестермен және аурулармен күрес кезінде не өсімдіктердің өсуін реттеу кезінде және т.б. пестицидтердің биологиялық белсенділігіне жауапты препараттық нысандардың құрауыштары;
"десикант" – пісуін жеделдету мақсатында өсімдіктердің алдын ала құрғауына ықпал ететін зат немесе заттардың қоспасы;
"дефолиант" – жапырақтардың алдын ала ескіруіне және олардың түсуіне ықпал ететін зат немесе заттардың қоспасы;
"өтініш беруші" – жеткізілетін өнімнің сәйкестігін қамтамасыз ету бөлігінде мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес оның аумағында дара кәсіпкер ретінде тіркелген, не дайындаушы немесе сатушы болып табылатын, не шарт негізінде шетелдік орындаушының функциясын орындайтын заңды немесе жеке тұлға;
"маңызды (релевантты) қоспалар" – пестицидтің немесе агрохимикаттың әрекет ететін затымен ұштастырған кезде өндіруі, сақталуы және қолданылуы адамның денсаулығына және қоршаған ортаға қауіп туғызатын қосымша өнімдер;
"дайындаушы" – дара кәсіпкер ретінде тіркелген заңды және жеке тұлға, оның ішінде астық өндіруді немесе өнімді өндіруді және өткізуді өз атынан жүзеге асыратын шетелдік дайындаушы;
"инсектицид" – зиянды жәндіктердің пайда болуын болдырмауға, оларды жоюға немесе олармен күресуге арналған зат немесе заттар қоспасы;
"пестицидтің әрекет етуші заттарының қалдық мөлшері" – пестицидтің әрекет етуші заттарының және (немесе) ол ыдырағанда пайда болатын өнімдерінің (метаболиттердің) ауыл шаруашылығы өнімдері мен қоршаған орта объектілерінде болатын мөлшерінің көрсеткіші, оның негізінде пестицидтің адам денсаулығына және қоршаған ортаға қауіпсіздігі бағаланады;
"пестицид" – зиянкестердің, өсімдіктердің қажетсіз түрлерінің пайда болуын болдырмауға, оларды жоюға немесе олармен күресуге, тамақ өнімдерін, ауыл шаруашылығы өнімдерін, сүректі немесе жануарларға арналған жемшөпті өндіру, қайта өңдеу, сақтау және тасымалдау процесінде зиянкестермен күресуге арналған зат немесе заттар қоспасы, сондай-ақ өсімдіктердің, феромондардың, дефолианттардың, десиканттардың және фумиганттардың өсуін реттеуіш ретінде пайдаланылатын заттар;
"препаратты нысан" –техникалық әрекет етуші заттан (заттардан) және құрауыштардан тұратын, пайдалануға жарамды препарат;
"көктеуге қарсы құрал" – өсімдіктердің көктеп өсуін болдырмауға арналған зат немесе заттар қоспасы;
"қолдану регламенті" – препаратты нысанда пайдаланылатын белсенді заттардың концентрациясына, шығыстар нормасына, өңделу уақытына, өңдеу санына, қосымша заттар мен әдістерді пайдалануға, қолданылу алаңына және астықты жинаудың алдындағы өңдеу аралығына қойылатын талаптарды қоса алғанда, пестицидтерді немесе агрохимикаттарды қолдануға қойылатын талаптар;
"өсу реттеуіші" – өсімдіктердің даму және өсу процестеріне әрекет етуші зат немесе заттар қоспасы;
"тәуекел" – нақты тіршілік ету жағдайында адамдардың денсаулығы мен олардың тіршілік ету ортасындағы пестицидтер мен агрохимикаттардың мүмкін болатын қауіптілік дәрежесі;
"родентицид" – кеміргіштерді жоюға арналған зат немесе заттар қоспасы;
"БАҰ ерекшелігі" – Біріккен Ұлттар Ұйымының Азық-түлік және ауыл шаруашылығы ұйымы (БАҰ) бағалайтын және жариялайтын пестицидтер мен агрохимикаттар сапасының халықаралық стандарттары;
"адамның тіршілік ету ортасы" – адамның тіршілік әрекетінің жағдайларын айқындайтын қоршаған орта объектілерінің, құбылыстарының және факторларының жиынтығы;
"күту мерзімі" – пестицидтермен немесе агрохимикаттармен соңғы рет өңдеу мен астық жинау мерзімінің аралығындағы кезең;
"тыңайтқыш" – өсімдіктерді қоректі элементтермен қамтамасыз ететін және топырақтың құнарлылығын арттыруға ықпал ететін зат;
"оригинатор-фирма" – пестицид немесе агрохимикат ретінде пайдаланылатын затты немесе заттар қоспасын әзірлеген және (немесе) оларды сақтауды қамтамасыз ететін, бірақ патент иеленушісі болып табылмайтын заңды тұлға;
"фумигант" – зиянкестер мен ауыл шаруашылығы өсімдіктері ауруларының қоздырғыштарын улы бу, газ және аэрозолдар арқылы жоюға арналған зат немесе заттар қоспасы;
"фунгицид" – өсімдіктердің зең ауруларымен күресуге, сондай-ақ тұқымды паразитті саңырауқұлақтардың тозаңынан арылту мақсатында оларды улауға арналған зат немесе заттар қоспасы.

3. Общие положения
4. Пестициды и агрохимикаты, которые не включены в государственный каталог (реестр) пестицидов и агрохимикатов, разрешенных к применению на территории государства-члена, не допускаются к ввозу и обращению на территории этого государства. Указанный каталог (реестр) ведется уполномоченным органом государства-члена в соответствии с законодательством этого государства.
5. Токсиколого-гигиеническая оценка пестицидов и агрохимикатов проводится в соответствии с законодательством государства-члена, а показатели безопасности пестицидов должны соответствовать требованиям настоящего раздела.
6. Безопасность обращения пестицидов и агрохимикатов обеспечивается путем соблюдения требований к пестицидам и агрохимикатам, их упаковке и маркировке, а также путем осуществления гигиенической регламентации условий применения пестицидов и агрохимикатов на территориях государств-членов.
7. Пестициды и агрохимикаты, находящиеся в обращении на территориях государств-членов, классифицируются по степени опасности исходя из токсиколого-гигиенических характеристик препаративных форм и их действующих веществ.
Заявитель обязан провести исследования пестицидов или агрохимикатов для выявления их токсических свойств, оценки влияния на окружающую среду в целях реализации мер по безопасному их обращению.
8. Обращение пестицидов и агрохимикатов не должно приводить к:
превышению гигиенических нормативов содержания в сельскохозяйственной продукции токсичных и опасных метаболитов и соединений, стойких органических загрязнителей;
появлению в объектах окружающей среды в результате применения пестицидов или агрохимикатов патогенной микрофлоры, энтерококков и других опасных биологических агентов;
нарушению естественного микробиоценоза почв.
Обращение агрохимикатов не должно приводить к:
превышению гигиенических нормативов содержания в сельскохозяйственной продукции радионуклидов, солей тяжелых металлов и мышьяка, полициклических ароматических углеводородов, бенз(а)пирена;
появлению в объектах окружающей среды в результате применения агрохимикатов жизнеспособных яиц гельминтов и цист патогенных кишечных простейших.
9. Содержание остаточных количеств действующих веществ пестицидов в объектах окружающей среды, продовольственном сырье, пищевых продуктах, а также комплексное поступление остаточных количеств действующих веществ пестицидов в организм человека с водой, пищевыми продуктами и атмосферным воздухом при допустимой суточной дозе не должны превышать гигиенических нормативов, предусмотренных приложением № 15.1 к настоящему разделу.
Перечень методов (методик) определения остаточных количеств действующих веществ пестицидов в продукции (товарах) предусмотрен приложением № 15.2 к настоящему разделу.

3. Жалпы ережелер
4. Мүше мемлекеттердің аумағында қолдануға рұқсат етілген пестицидтердің және агрохимикаттардың мемлекеттік каталогына (тізіліміне) енгізілмеген пестицидтер мен агрохимикаттарды осы мемлекеттің аумағына әкелуге және айналымына жол берілмейді. Аталған каталогты (тізілімді) мүше мемлекеттің уәкілетті органы жүргізеді.
5. Пестицидтер мен агрохимикаттардың уыттылығын-гигиеналығын бағалау мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес жүргізіледі, ал пестицидтер қауіпсіздігінің көрсеткіштері осы бөлімнің талаптарына сәйкес келуге тиіс.
6. Пестицидтер мен агрохимикаттар айналымының қауіпсіздігі пестицидтерге және агрохимикаттарға, олардың орамасына және таңбалануына қойылатын талаптарды сақтау арқылы, сондай-ақ мүше мемлекеттердің аумағында пестицидтер мен агрохимикаттарды қолдану шарттарын гигиеналық регламенттеуді жүзеге асыру арқылы қамтамасыз етіледі.
7. Мүше мемлекеттердің аумағында айналымда жүрген пестицидтер мен агрохимикаттар уыттылығы-гигиеналығы сипаттамасына қарай препаратты нысандарының және олардың әрекет етуші заттарының қауіптілік дәрежесі бойынша сыныпталады.
Өтініш беруші пестицидтер мен агрохимикаттар айналымының қауіпсіздігі жөніндегі шараларды іске асыру мақсатында олардың уыттылық қасиеттерін айқындау, қоршаған ортаға әсерін бағалау үшін оларға зерттеу жүргізуге міндетті.
8. Пестицидтер мен агрохимикаттардың айналымы:
ауыл шаруашылығы өнімдерінің құрамында уытты және қауіпті метаболиттер мен қосылыстардың, орнықты органикалық ластауыштардың болуы гигиеналық нормативтерден асып кетуіне;
пестицидтерді немесе агрохимикаттарды қолдану нәтижесінде қоршаған орта объектілерінде патогенді микрофлоралардың, энтерококктардың және басқа да қауіпті биологиялық агенттердің пайда болуына;
топырақтың табиғи микробиоценозының бұзылуына әкеп соқпауға тиіс.
Агрохимикаттар айналымы:
ауыл шаруашылығы өнімдерінің құрамында радионуклеиндердің, ауыр металдар тұздарының және мырыштың, көпциклды жұпар көміртектердің, бенз(а)пиреннің болуы гигиеналық нормативтерден асып кетуіне;
агрохимикаттарды қолданудың нәтижесінде қоршаған ортаның объектілерінде гельминттердің тіршілікке қабілетті жұмыртқаларының патогенді ішек қарапайым цистерінің пайда болуына әкеп соқпауға тиіс.
9. Қоршаған орта объектілерінде, азық-түлік шикізатында, тамақ өнімдерінде пестицидтердің әрекет етуші заттарының қалдық мөлшерінің құрамы, сондай-ақ пестицидтердің әрекет етуші заттарының қалдық мөлшерінің адам ағзасына сумен, тамақ өнімдерімен және атмосфералық ауамен түсуінің жол берілетін тәуліктік мөлшері осы бөлімге № 15.1-қосымшада көзделген гигиеналық нормативтерден асып кетпеге тиіс.
Өнімдердегі пестицидтердің әрекет етуші заттарының қалдық мөлшерін анықтау әдістерінің (әдістемесінің) тізбесі осы бөлімге № 15.1 қосымшада көзделген.

4. Критерии оценки безопасности пестицидов и их действующих
веществ
10. Критериями оценки безопасности действующих веществ пестицидов являются:
а) токсикологическая характеристика действующего вещества пестицида (острая, подострая, хроническая токсичность), включая специфические и отдаленные эффекты воздействия на здоровье человека (аллергенность, репродуктивная токсичность, тератогенность, мутагенность, канцерогенность, эмбриотоксичность), с указанием действующих стандартов, номеров CAS (Chemical Abstracts Service – подразделение Американского химического общества, которое занимается сбором информации по химическим веществам), IUPAC (Международный союз теоретической и прикладной химии), регистрации в системе REACH (Registration, Evaluation and Authorisation of CHemicals – международный регламент, регулирующий производство и оборот всех химических веществ, в том числе их обязательную регистрацию);
б) эквивалентность технических продуктов (действующих веществ) регистрируемого пестицида техническому продукту фирмы-оригинатора;
в) наличие опасных (токсикологически значимых) примесей и метаболитов;
г) влияние действующего вещества пестицида на среду обитания человека (питьевая вода, воздух, почва), на качество и безопасность пищевой продукции (с использованием данных мониторинга (при наличии) за содержанием действующих веществ в объектах окружающей среды).
11. Критериями оценки производственных штаммов микроорганизмов (бактерий, грибов) и готовых форм биопрепаратов являются:
а) происхождение и условия культивирования штамма, способ его идентификации, диссеминация штамма;
б) патогенность (вирулентность, токсичность, токсигенность) бактерий, грибов на 2 видах лабораторных животных при однократном внутрибрюшинном и (или) внутрижелудочном введении, а также при поступлении в организм теплокровных через верхние дыхательные пути;
в) раздражающее действие на слизистую оболочку глаза;
г) сенсибилизирующее и иммунотоксическое действие микроорганизмов при поступлении через кожу и верхние дыхательные пути;
д) лимитирующие критерии вредности в хроническом эксперименте;
е) влияние на процессы микробного самоочищения в водной среде (при необходимости нормирования в воде водоемов).
12. Критериями оценки препаративной формы пестицидов являются:
а) токсикологическая характеристика компонентов препаративной формы (наполнители, эмульгаторы, стабилизаторы, растворители и т. д.) с указанием действующих стандартов, номеров CAS, IUPAC и регистрации в системе REACH;
б) острая пероральная токсичность (мыши, крысы) – LD50;
в) острая дермальная токсичность при нанесении на кожу – LD50cut;
г) острая ингаляционная токсичность – CL50;
д) раздражающее действие на кожу и слизистые оболочки;
е) подострая пероральная токсичность (кумулятивные свойства), коэффициент кумуляции;
ж) подострая накожная токсичность (для препаратов, обладающих выраженной дермальной токсичностью);
з) подострая ингаляционная токсичность (для препаратов, представляющих выраженную ингаляционную опасность);
и) сенсибилизирующее действие;
к) химические и физические свойства пестицидов, включая их летучесть, стабильность, совместимость с другими соединениями, пожаро- и взрывоопасность;
л) данные Продовольственной и сельскохозяйственной организации Объединенных Наций, Всемирной организации здравоохранения (при наличии), Европейского союза и (или) Агентства по охране окружающей среды США (ЕРА) по оценке опасности ввозимых пестицидов.

4. Пестицидтердің және оның әрекет етуші заттарының қауіпсіздігін бағалаудың өлшемшарттары
10. Пестицидтердің және оның әрекет етуші заттарының қауіпсіздігін бағалаудың өлшем-шарттары мыналар болып табылады:
а) қолданыстағы стандарттарды, CAS нөмірлерін (Chemical Abstracts Service – Химиялық заттар бойынша ақпараттарды жинақтаумен айналысатын Америка химиялық қоғамының бөлімшесі), IUPAC (Халықаралық теориялық және қолданбалы химия одағы), REACH жүйесінде тіркелуін (Registration, Evaluation and Authorisation of CHemicals – барлық химиялық заттардың өндірісін және айналымын, соның ішінде олардың міндетті тіркелуін реттейтін халықаралық регламент) көрсете отырып, адам денсаулығына әсер етуінің айрықша және қашықтан (аллергиялық, репродуктивті уыттылық, тератогендік, мутагендік, канцерогендік, эмбриоуыттылық) әсер етуін қоса алғанда, пестицидтердің әрекет етуші заттарының уыттылық (өткір, аса өткір, созылмалы уыттылық) сипаттамасы;
б) тіркелетін пестицидтің техникалық өнімдерінің (әрекет етуші заттарының) оригинатор-фирманың техникалық өніміне баламалылығы;
в) қауіпті (уытылығы маңызды) қоспалар мен метаболиттердің болуы;
г) пестицидтердің әрекет етуші заттарының адамның тіршілік ету ортасына (ауызсу, ауа, топырақ), тамақ өнімдерінің сапасы мен қауіпсіздігіне (қоршаған орта объектілерінің құрамына мониторинг мәліметтерін (бар болған кезде) пайдалана отырып) әсері.
11. Микроағзалардың (бактериялардың, саңырауқұлақтардың) және биопрепараттардың дайын нысандарының өндірістік штаммдарын бағалаудың өлшемшарттары мыналар болып табылады:
а) штаммның шығуы және оның өсу жағдайлары, сәйкестендіру тәсілі, штамның таралуы;
б) екi түрлi зертханалық жануарда бiр рет құрсаққа және (немесе) асқазанға енгізу кезінде, сондай-ақ жоғарғы тыныс жолдары арқылы ағзаға түскен кезде бактериялардың, саңырауқұлақтардың патогендігi (вируленттілігі, уыттылығы, уыттектілігі);
в) көздің шырышты қабығын түршіктіру әрекеті;
г) тері және жоғары тыныс жолдары арқылы түскен кезде микроағзалардың сенсибилизирлеуші, иммуноуыттылық әрекеті;
д) созылмалы сынақтан өткізуде зияндылықтың шектеуші өлшемшарты;
е) сулы ортадағы микробтық өзін-өзі тазалау процестеріне әсері (сулы су қоймаларын нормаға түсіру қажеттілігі кезінде).
12. Пестицидтердің препаратты нысандарын бағалаудың өлшемшарттары мыналар болып табылады:
а) қолданыстағы стандарттарды, CAS нөмірлерін, IUPAC және REACH жүйесінде тіркелуін көрсете отырып, препаратты нысандағы құрауыштардың (толықтырғыштар, эмульгаторлар, тұрақтандырғыштар, еріткіштер және т.б.) уыттылық сипаттамасы;
б) ауыз арқылы жіті уыттылығы (тышқанда, егеуқұйрықта) – LD50;
в) теріге жаққан кездегі жіті терілік уыттылығы – LD50cut;
г) жіті ингаляциялық уыттылығы – CL50;
д) теріге және шырышты қабықты түршіктіру әрекеті;
е) жіті ауыз арқылы уыттылығы (шоғырлану қасиеттері), шоғырлану коэффициенті;
ж) жіті терілік уытылығы (жіті терілік уыттылығы бар препарттар үшін);
з) жіті ингаляциялық уыттылығы (айқын ингаляциялық қауіп төндіретін препараттар үшін);
и) сенсибилизирлеуші әрекеті;
к) ұшпалығын, тұрақтылығын, басқа қосылыстармен үйлесімділігін, өрт және жарылу қауіптілігін қоса алғанда, пестицидтердің химиялық және физикалық қасиеттері;
л) Біріккен Ұлттар Ұйымының Азық-түлік және ауыл шаруашылығы ұйымының, Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының (бар болған кезде), Еуропа Одағының және (немесе) АҚШ Қоршаған ортаны қорғау жөніндегі агенттігінің (ЕРА) әкелінетін пестицидтердің қауіптілігін бағалау жөніндегі деректері.

13. Критерии, указанные в настоящем подразделе, являются основой оценки безопасности ввозимых пестицидов и проводимых исследований в соответствии с законодательством государств-членов.
5. Токсиколого-гигиеническая оценка пестицидов
14. Токсиколого-гигиеническая оценка пестицидов проводится в соответствии с порядком, установленным законодательством государств-членов.
15. Для проведения токсиколого-гигиенической оценки пестицида заявителем представляются:
токсикологическое досье на пестицид (включая характеристику действующего вещества, основных компонентов и препаративной формы в целом);
обоснование гигиенических нормативов безопасности действующего вещества пестицида в пищевой продукции, объектах окружающей среды (воде, почве, атмосферном воздухе) и воздухе рабочей зоны, а также обоснование допустимой суточной дозы поступления действующего вещества пестицида в организм человека;
аналитический образец препаративной формы пестицида в упаковке производителя с оригинальной тарной этикеткой;
паспорт безопасности, лист безопасности (MSDS) (при наличии), спецификация и (или) декларация изготовителя с изложением мер первой помощи в случае отравления пестицидом;
стандартный образец действующего вещества пестицида;
сертификат анализа от производителя (от 5 партий пестицидного препарата);
информация о методе (методах) аналитического контроля конкретного действующего вещества пестицида в соответствующих средах (для пищевой продукции, а также для воды источников хозяйственно-питьевого водопользования, почвы, воздуха рабочей зоны и атмосферного воздуха);
результаты регистрационных испытаний пестицида на территории государства-члена, выполненных исходя из специфики севооборота, почвенно-климатических условий регионов, особенностей развития заболеваний растений и вредителей сельскохозяйственных культур.
При этом могут быть приняты результаты регистрационных испытаний, выполненных в одном из государств-членов, при условии совпадения методик проведения испытаний и рекомендуемых регламентов применения препаратов в каждом из государств-членов (по спектру сельскохозяйственных культур, нормам расхода препаратов, кратности обработок, технологии применения пестицидов и т. д.);
данные изучения остаточных количеств действующего вещества пестицида в продукции растениеводства и животноводства, пищевой ценности и органолептики пищевой продукции, а также влияния пестицида на органолептические свойства воды и общесанитарный режим водоемов;
результаты оценки риска применения пестицида для работающих с пестицидным препаратом и для населения в целом на территории государств-членов.

13. Осы кіші бөлімде көрсетілген өлшемшарттар әкелінетін пестицидтердің қауіптілігін бағалаудың және мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүргізілетін зерттеулердің негізі болып табылады.
5. Пестицидтердің уыттылығын-гигиеналығын бағалау
14. Пестицидтердің уыттылығын-гигиеналығын бағалау мүше мемлекеттердің заңнамасында белгіленген тәртіпке сәйкес жүргізіледі.
15. Пестицидтердің уыттылығын-гигиеналығын бағалау үшін өтініш беруші мыналарды:
пестицидтерге уыттылығына құжаттаманы (әрекет етуші заттардың, негізгі құруыштардың және тұтастай препаратты нысандардың сипаттамасын қоса алғанда);
тамақ өніміндегі, қоршаған орта объектілеріндегі (судағы, топырақтағы, атмосфералық ауадағы) және жұмыс аймағының ауасындағы пестицидтің әрекет етуші заттарының гигиеналық қауіпсіздігінің негіздемесі, сондай-ақ адам ағзасына түсетін пестицидтің әрекет етуші заттарының жол берілетін тәуліктік мөлшерінің негіздемесін;
ыдыста түпнұсқа жапсырмасы бар өндірушінің орамасындағы пестицидтің препаратты нысанының талданған үлгісін;
қауіпсіздік паспортын, қауіпсіздік парағын (MSDS) (бар болған кезде), пестицидпен уланған жағдайда алғашқы көмек көрсету шарасы жазылған дайындаушының айрықша белгісін және (немесе) декларациясын;
пестицидтің әрекет етуші заттарының стандарт үлгісін;
өндірушінің талдау сертификатын (пестицидті препараттың 5 партиясынан);
пестицидтің тиісті орталардағы әрекет етуші нақты заттарын талдамалық бақылау әдісі (әдістері) туралы ақпаратты (тамақ өнімдеріне арналған, сондай-ақ шаруашылық ауызсуына арналған суды пайдалану көздерінің суына, топыраққа, жұмыс аймағының ауасына және атмосфералық ауаға арналған);
ауыспалы егістердің ерекшеліктеріне, өңірдің топырақты-климаттық жағдайларына, өсімдіктер ауруларының және ауыл шаруашылығы дақылдары зиянкестерінің даму ерекшеліктеріне қарай мүше мемлекеттердің аумағында пестицидтің тіркелу сынақтарының нәтижелерін ұсынады.
Бұл ретте әрбір мүше мемлекеттегі сынақтан өткізу әдістемелері және препараттарды қолдануға ұсынылатын регламенттер сай келген жағдайда (ауыл шаруашылығы дақылдарының түрлері, препараттардың шығыс нормалары, пестицидтерді қолдану нормасы және т.б. бойынша) мүше мемлекеттің бірінде орындалған тіркеу сынақтарының нәтижелері қабылдануы мүмкін;
өсімдік шаруашылығы мен мал шаруашылығы өнімдеріндегі пестицидтердің әрекет етуші заттарының қалдық мөлшерін, тамақ өнімдерінің тағамдық құндылығын және органолептикасын, сондай-ақ пестицидтің судың органолептикалық қасиеттеріне әсерін және су қоймаларының жалпы санитариялық режимін зерделеу деректерін;
пестицидті препараттармен жұмыс істейтіндер үшін және тұтастай алғанда мүше мемлекеттің аумағындағы тұрғындар үшін пестицидті қолдану тәуекелін бағалау нәтижелерін ұсынады.

16. Принципы токсиколого-гигиенической оценки пестицида:
обязательность проведения;
научная обоснованность выводов;
независимость экспертов;
полнота проведения;
соблюдение конфиденциальности рассматриваемых материалов;
платность проведения.
17. По результатам токсиколого-гигиенической оценки пестицида оформляется документ установленного в соответствии с законодательством государства-члена образца, подтверждающий безопасность его применения, содержащий следующие сведения:
наименование пестицида (его препаративная форма);
изготовитель действующего вещества (веществ) пестицида;
изготовитель препаративной формы;
гигиеническая характеристика пестицида, включая чистоту технического продукта, содержание в нем токсикологически значимых и опасных примесей и метаболитов (при наличии) и класс опасности пестицида (в соответствии с гигиенической классификацией);
область (сфера) применения пестицида (на производстве, в сельском, фермерском, лесном, коммунальном хозяйстве, в личном подсобном хозяйстве и в комнатном цветоводстве);
регламенты и технология применения препарата (авиационно-химические работы, наземная обработка, спектр обрабатываемых культур, нормы расхода, кратность применения, рекомендуемые сроки ожидания и сроки возможного пребывания людей на обработанных территориях и др.);
нормативные документы, в соответствии с которыми обеспечиваются меры безопасности при обращении с пестицидом.
18. При отсутствии гигиенических нормативов (максимально допустимого уровня) содержания остаточных количеств действующего вещества (веществ) планируемого к ввозу пестицида для того или иного вида пищевого продукта и (или) утвержденного метода аналитического контроля остаточных количеств действующего вещества (веществ) указанная продукция не может быть включена в перечень культур, в отношении которых может использоваться данный препарат.
В случае отсутствия гигиенических нормативов содержания остаточных количеств действующего вещества (веществ) пестицида в объектах окружающей среды (воде, почве, атмосферном воздухе), воздухе рабочей зоны и др., выявления негативных сведений о токсиколого-гигиенических свойствах пестицидных препаратов или получения отрицательных результатов в ходе проведения экспериментальных исследований выдается обоснованное отрицательное заключение.
6. Критерии оценки безопасности агрохимикатов
19. Критериями оценки безопасности агрохимикатов являются:
острая, подострая, хроническая токсичность, включая оценку специфических и отдаленных эффектов воздействия на здоровье человека (аллергенность, репродуктивная токсичность, тератогенность, мутагенность, канцерогенность, эмбриотоксичность);
наличие опасных (токсикологически значимых) примесей и метаболитов;
влияние агрохимиката на среду обитания человека (питьевую воду, воздух, почву), на качество и безопасность пищевой продукции, с использованием данных мониторинга (при наличии) по влиянию агрохимиката на объекты окружающей среды;
токсикологическая характеристика компонентов препаративной формы (наполнители, эмульгаторы, стабилизаторы, растворители и т. д.) с указанием действующих стандартов, номеров CAS, IUPAC, регистрации в системе REACH;
данные Продовольственной и сельскохозяйственной организации Объединенных Наций, Всемирной организации здравоохранения (при наличии), Европейского союза и (или) Агентства по охране окружающей среды США (ЕРА) по оценке опасности ввозимых пестицидов;
химические и физические свойства агрохимикатов.

16. Пестицидтердің уыттылығына-гигиеналығына бағалау жүргізу қағидаттары:
жүргізу міндеттілігі;
қорытындылардың ғылыми негізделгендігі;
сарапшылардың тәуелсіз болуы;
жүргізудің толықтығы;
қаралатын материалдар құпиялылығының сақталуы;
жүргізудің ақылы болуы.
17. Пестицидтің уыттылығын-гигиеналығын бағалау нәтижелері бойынша оны қолданудың қауіпсіздігін растайтын, мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес белгіленген үлгідегі құжат ресімделеді, онда мынадай мәліметтер:
пестицидтің атауы (оның препаратты нысанын);
пестицидтің әрекет етуші затын (заттарын) дайындаушы;
препаратты нысанды дайындаушы;
техникалық өнімнің тазалығын, оның құрамындағы уыттылығы маңызды және қауіпті қоспалар мен метаболиттерді (ол бар болған кезде) және пестицидтердің қауіптілік сыныбын (гигиеналық сыныптамаға сәйкес) қоса алғанда, пестицидтердің гигиеналық сипаттамасы;
пестицидтің қолданылу саласы (аясы) (өндірісте, ауыл, фермерлік, орман, коммуналдық шаруашылықтарында, жеке қосымша шаруашылықта және бөлме гүлдерін өсіру шаруашылығында);
препаратты қолдану регламенті мен технологиясы (авиациялық-химиялық жұмыстар, жер үстінде өңдеу, өңделетін дақылдардың түрлері, шығыстар нормасы, қолдану еселігі, ұсынылатын күту мерзімдері және адамдардың өңделген аумақтарға келуінің мүмкін болатын мерзімдері және басқалар);
оларға сәйкес пестицидті қолдану кезінде қауіпсіздік шаралары қамтамасыз етілетін нормативтік құжаттар қамтылады .
18. Тамақ өнімінің сол бір немесе өзге түріне арналған әкелінуі жоспарланатын пестицидтің әрекет етуші затының (заттарының) қалдық мөлшерінің гигиеналық нормативтері (барынша жол берілетін деңгейі) және (немесе) әрекет етуші затының (заттарының) қалдық мөлшерінің бекітілген талдамалық бақылау әдісі болмаған жағдайда, көрсетілген өнім оларға қатысты осы препарат пайдаланылуы мүмкін дақылдардың тізбесіне енгізілмейді.
Қоршаған орта объектілерінде (суда, топырақта, атмосфералық ауада), жұмыс аумағының ауасында және басқаларда пестицидтің әрекет етуші затының (заттарының) қалдық мөлшерінің гигиеналық нормативтері болмаған, пестицидті препараттардың уыттылық-гигиеналық қасиеттері туралы теріс мәліметтер анықталған немесе сынақтан өткізу зерттеуін жүргізу барысында теріс нәтижелер алынған жағдайда негізделген теріс қорытынды беріледі.
6. Агрохимикаттардың қауіпсіздігін бағалаудың өлшемшарттары
19. Агрохимикаттардың қауіпсіздігін бағалаудың өлшемшарттары мыналар болып табылады:
адам денсаулығына әрекет етуші арнайы және қашықтан болатын әсерін (аллергиялылығын, репродуктивті уыттылығын, тератогендігін, мутагендігін, канцерогендігін, эмбриоуыттылығын) бағалауды қоса алғанда, жіті, аса жіті, созылмалы уыттылық;
қауіпті (уыттылығы маңызды) қоспалар мен метаболитердің болуы;
агрохимикаттардың қоршаған орта объектілеріне әсері жөніндегі мониторингтің (бар болған кезде) деректерін пайдалана отырып, агрохимикаттардың адамның тіршілік ету ортасына (ауызсуға, ауаға, топыраққа), тамақ өнімдерінің сапасына және қауіпсіздігіне әсері;
қолданыстағы стандарттарды, CAS IUPAC нөмірлерін және REACH жүйесінде тіркелуін көрсете отырып, препаратты нысандағы құрауыштардың (толықтырғыштар, эмульгаторлар, тұрақтандырғыштар, еріткіштер және т.б.) уыттылық сипаттамасы;
Біріккен Ұлттар Ұйымының Азық-түлік және ауыл шаруашылығы ұйымының, Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының (бар болған кезде), Еуропа Одағының және (немесе) АҚШ Қоршаған ортаны қорғау жөніндегі агенттігінің (ЕРА) әкелінетін пестицидтердің қауіптілігін бағалау жөніндегі деректері;
агрохимикаттардың химиялық және физикалық қасиеттері.

7. Токсиколого-гигиеническая оценка агрохимикатов
20. Порядок проведения токсиколого-гигиенической оценки агрохимикатов определяется в соответствии с законодательством государств-членов.
21. Для проведения токсиколого-гигиенической оценки агрохимиката заявителем представляются:
токсикологическое досье на агрохимикатный препарат (включая характеристику активного действующего вещества, основных компонентов и препаративной формы в целом);
результаты регистрационных испытаний агрохимикатного препарата на территории государства-члена, в том числе по оценке пищевой ценности и органолептических свойств выращиваемой продукции растениеводства.
При этом могут быть приняты результаты регистрационных испытаний, выполненных в одном из государств-членов, при условии совпадения рекомендуемых регламентов применения препаратов в каждом из государств-членов (по спектру сельскохозяйственных культур, нормам расхода препаратов, кратности обработок, технологии применения агрохимикатов и т. д.);
информация о наличии методов аналитического контроля содержания в объектах окружающей среды, в растениеводческом и животноводческом сырье токсичных и опасных соединений (примесей, веществ), присутствующих в агрохимикате, в концентрациях, превышающих их содержание в почве сельхозугодий;
аналитический образец агрохимиката в упаковке производителя с оригинальной тарной этикеткой;
паспорт безопасности, лист безопасности (MSDS) (при наличии), спецификация и (или) декларация изготовителя;
сведения о физико-химических свойствах агрохимиката, его способности к образованию токсичных, пожаро- и взрывоопасных соединений в воздушной среде и сточных водах в присутствии других веществ (соединений), о порядке обезвреживания или утилизации непригодных агрохимикатов и тары из-под них.
22. Принципы токсиколого-гигиенической оценки агрохимикатов:
обязательность проведения;
научная обоснованность выводов;
независимость экспертов;
полнота проведения;
соблюдение конфиденциальности рассматриваемых материалов;
платность проведения.
23. По результатам токсиколого-гигиенической оценки агрохимикатов оформляется документ установленного в соответствии с законодательством государств-членов образца, содержащий следующие сведения:
наименование агрохимикатного препарата;
изготовитель;
гигиеническая характеристика агрохимиката, включая содержание в нем токсикологически значимых и опасных примесей (при наличии) и класс опасности агрохимикатного препарата (в соответствии с действующей гигиенической классификацией);
область (сфера) применения агрохимиката (в сельском, фермерском, лесном, коммунальном хозяйстве, в личном подсобном хозяйстве и в комнатном цветоводстве);
регламенты и технология применения агрохимикатного препарата (авиационно-химические работы, наземная обработка, спектр обрабатываемых культур, нормы расхода, кратность применения, рекомендуемые сроки ожидания до сбора урожая и др.);
нормативные документы, в соответствии с которыми обеспечиваются меры безопасного обращения с агрохимикатным препаратом.

7. Агрохимикаттардың уыттылығын-гигиеналығын бағалау
20. Агрохимикаттардың уыттылығына-гигиеналығына бағалау жүргізу тәртібі мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес айқындалады.
21. Агрохимикаттардың уыттылығына-гигиеналығына бағалау жүргізу үшін өтініш беруші мыналарды:
Агрохимикат преператының уыттылығына құжаттаманы (әрекет етуші заттардың, негізгі компоненттердің және тұтастай препаратты нысандардың сипаттамасын қоса алғанда);
мүше мемлекеттің аумағында агрохимикаттық препараттарды тіркеу сынағының нәтижелері, соның ішінде тамақ өнімдерін және өсімдік шаруашылығының өсірілетін органолептикалық қасиеттерін бағалау бойынша тіркеу сынағының нәтижелерін ұсынады.
Бұл ретте әрбір мүше мемлекетте препараттарды қолданудың ұсынылатын регламенттері сай келген жағдайда (ауыл шаруашылығы дақылдарының түрлері, препараттардың шығыс нормалары, пестицидтерді қолдану нормасы және т.б. бойынша) мүше мемлекеттің бірінде орындалған тіркеу сынағының нәтижелері қабылдануы мүмкін;
қоршаған орта объектілерінде, өсімдік шаруашылығы мен мал шаруашылығы шикізаттарында уытты және қауіпті қосылыстардың (қоспалардың, заттардың) болуын, агрохимикатта, концентрацияда болатын, ауыл шаруашылығы алқаптарының топырақтарында көбірек болатын уытты заттарды талдамалық бақылау әдістерінің болуы туралы ақпаратты;
ыдыста түпнұсқа жапсырмасы бар өндірушінің орамасындағы агрохимикаттың талданған үлгісін;
қауіпсіздік паспортын, қауіпсіздік парағын (MSDS) (бар болған кезде), дайындаушының айрықша белгісін және (немесе) декларациясын;
агрохимикаттың физикалық-химиялық қасиеттері, оның басқа заттардың (қосылыстардың) қатысуымен ауа ортасында және сарқынды суларда уытты, өрт және жарылу қауіптілігі бар қосылыстарды түзу қабілеттері туралы, жарамсыз болып қалған агрохимикаттарды және олардың ыдыстарын залалсыздандыру және кәдеге жарату тәртібі туралы мәліметтерді ұсынады.
22. Агрохимикаттардың уыттылығына-гигиеналығына бағалау жүргізу қағидаттары:
жүргізудің міндеттілігі;
қорытындылардың ғылыми негізделгендігі;
сарапшылардың тәуелсіз болуы;
жүргізудің толықтығы;
қаралатын материалдар құпиялылығының сақталуы;
жүргізудің ақылы болуы.
23. Агрохимикаттардың уыттылығына-гигиеналығына бағалау жүргізу нәтижелері бойынша оны қолданудың қауіпсіздігін растайтын, мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес белгіленген үлгідегі құжат ресімделеді, онда мыналар қамтылады:
агрохимикаттық препараттың атауы;
дайындаушы;
агрохимикат құрамындағы уыттылығы маңызды және қауіпті қоспалар (ол бар болған кезде) және агрохимикатты препараттың қауіптілік сыныбын (гигиеналық сыныптамаға сәйкес) қоса алғанда, агрохимикаттың гигиеналық сипаттамасы;
агрохимикаттың қолданылу саласы (аясы) (өндірісте, ауыл, фермерлік, орман, коммуналдық шаруашылықтарында, жеке қосымша шаруашылықта және бөлме гүлдерін өсіру шаруашылығында);
агрохимикатты препаратты қолдану регламенті мен технологиясы (авиациялық-химиялық жұмыстар, жер бетінде өңдеу, өңделетін дақылдардың түрлері, шығыстар нормасы, қолдану еселігі, астық жинағанға дейінгі ұсынылатын күту мерзімдері және басқалар);
оларға сәйкес агрохимикатты қауіпсіз қолдану шаралары қамтамасыз етілетін нормативтік құжаттар.

24. В случае отсутствия необходимой информации для токсиколого-гигиенической оценки, выявления негативных сведений о токсиколого-гигиенических свойствах агрохимикатных препаратов или получения отрицательных результатов в ходе проведения экспериментальных исследований выдается обоснованное отрицательное заключение.
8. Маркировка пестицидов и агрохимикатов
25. Обязательным условием безопасного обращения пестицидов и агрохимикатов является наличие на каждой единице емкости с пестицидом или агрохимикатом рекомендаций по их применению, транспортировке и хранению (на тарной этикетке или в специальном приложении).
26. Маркировка фасованных пестицидов и агрохимикатов наносится непосредственно на упаковку с пестицидом или агрохимикатом, на этикетки, ярлыки, прикрепляемые к упаковке, способом, обеспечивающим ее сохранность.
27. Маркировка пестицидов и агрохимикатов, предназначенных для розничной торговли в потребительской таре, содержит следующую информацию:
наименование пестицида (агрохимиката), соответствующее установленному в технических нормативных правовых актах (далее – технические акты), и его назначение;
наименование и содержание действующего вещества;
наименование и местонахождение (адрес юридического лица) изготовителя (производителя);
товарный знак изготовителя;
реквизиты технического акта, в соответствии с которым производится пестицид (агрохимикат) (при наличии);
препаративная форма (форма выпуска);
марка и состав пестицида (агрохимиката);
номинальное количество пестицида (агрохимиката) в потребительской таре (масса нетто или объем);
сведения о безопасности в соответствии с техническими актами;
манипуляционные знаки в соответствии с техническими актами;
рекомендации по применению пестицида (агрохимиката);
регистрационный номер тарной этикетки;
дата изготовления пестицида (агрохимиката) (месяц, год);
условия хранения;
гарантийный срок хранения пестицида (агрохимиката);
штриховой идентификационный код пестицида (агрохимиката);
ограничения по применению (совместимость с другими средствами защиты растений, фитотоксичность);
меры предосторожности при работе с пестицидным (агрохимикатным) препаратом, его транспортировке и хранении, включая способы обезвреживания пролитого или рассыпанного пестицидного (агрохимикатного) препарата, обезвреживания и утилизации тары;
клиническая картина острых отравлений (при наличии данных), медицинские рекомендации, в том числе с указанием антидота (при наличии);
меры первой помощи при отравлении.
28. Маркировка пестицидов и агрохимикатов, предназначенных для реализации сельскохозяйственным предприятиям, содержит следующую информацию:
наименование и местонахождение (адрес юридического лица) изготовителя (производителя);
наименование пестицида (агрохимиката), соответствующее установленному в техническом акте, и его назначение;
наименование и содержание действующего вещества;
реквизиты технического акта, в соответствии с которым производится и поставляется пестицид (агрохимикат) (при наличии);
марка, препаративная форма;
состав пестицида (агрохимиката);
номинальное количество пестицида (агрохимиката) (масса нетто или объем);
сведения о безопасности в соответствии с техническими актами;
манипуляционные знаки в соответствии с техническими актами;
номер партии;
дата изготовления пестицида (агрохимиката) (месяц, год);
гарантийный срок и условия хранения пестицида (агрохимиката);
ограничения по применению (совместимость с другими средствами защиты растений, фитотоксичность);
меры предосторожности при обращении с пестицидом (агрохимикатом), включая способы обезвреживания пролитого или рассыпанного пестицидного (агрохимикатного) препарата, обезвреживания и утилизации тары;
клиническая картина острых отравлений (при наличии данных), медицинские рекомендации, в том числе с указанием антидота (при наличии);
меры первой помощи при отравлении.

24. Агрохимикатты препараттардың уыттылығына-гигиеналығына бағалау жүргізу, олардың уыттылық-гигиеналық қасиеттері туралы мәліметтерді анықтау үшін қажетті ақпарат болмаған немесе сынақтан өткізу зерттеуін жүргізу барысында теріс нәтижелер алынған жағдайда негізделген теріс қорытынды беріледі.
8. Пестицидтер мен агрохимикаттарды таңбалау
25. Пестициді және агрохимикаты бар әрбір ыдыста оларды қолдану, тасымалдау және сақтау жөніндегі ұсынымдардың (ыдыстағы жапсырмада немесе арнайы қосымшада) болуы пестицидтер мен агрохимикаттарды қауіпсіз қолданудың міндетті шарты болып табылады.
26. Өлшеп оралған пестицидтер мен агрохимикаттарды таңбалау тікелей пестициді және агрохимикаты бар орамаға, орамаға жапсырылатын заттаңбаларына, құлақшаларға оның бүтіндігін қамтамасыз ететін тәсілмен түсіріледі.
27. Тұтыну ыдысындағы бөлшек саудаға арналған пестицидтер мен агрохимикаттарды таңбалау мынадай ақпаратты қамтиды:
техникалық нормативтік құқықтық актіде белгіленгенге (бұдан
әрі – техникалық актілер) сәйкес келетін пестицидтің (агрохимикаттың) атауы және оның мақсаты;
әрекет етуші заттың атауы мен құрамы;
дайындаушының (өндірушінің) атауы мен орналасқан жері (заңды тұлғаның мекенжайы);
дайындаушының тауар таңбасы;
оған сәйкес пестицид (агрохимикат) өндірілетін (бар болған кезде) техникалық актінің деректемелері,
препаратты нысан (шығарылу нысаны);
пестицидтің (агрохимикаттың) маркасы және құрамы;
пестицидтің (агрохимикаттың) тұтыну ыдысындағы номиналды мөлшері (нетто салмағы немесе көлемі);
техникалық актіге сәйкес қауіпсіздігі туралы мәліметтер;
техникалық актіге сәйкес манипуляциялық таңбалар;
пестицидті (агрохимикатты) қолдану жөніндегі ұсынымдар;
ыдыстағы жапсырманың тіркеу нөмірі;
пестицидтің (агрохимикаттың) дайындалған күні (айы, жылы)
сақтау шарты;
пестицидті (агрохимикатты) сақтаудың жарамдылық мерзімі;
пестицидтің (агрохимикаттың) штрихты сәйкестендіру коды;
қолдану бойынша шектеулер (басқа өсімдіктерді қорғау құралдарымен үйлесімділігі, фитоуыттылық);
төгілген немесе шашылған пестициді (агрохимикаты) бар препаратты залалсыздандыру тәсілдерін, ыдыстарды залалсыздандыруды және кәдеге жаратуды қоса алғанда, пестицидті (агрохимикатты) препаратпен жұмыс істеу, оны тасымалдау және сақтау кезіндегі алдын ала сақтандыру шаралары;
қатты уланулардың клиникалық картинасы (деректер болған кезде), медициналық ұсынымдар, оның ішінде антидотты көрсете отырып (бар болған кезде);
улану кезіндегі алғашқы көмек шаралары.
28. Ауыл шаруашылығы кәсіпорындарына өткізуге арналған пестицидтер мен агрохимикаттарды таңбалау мынадай ақпаратты қамтиды:
дайындаушының (өндірушінің) атауы мен орналасқан жері (заңды тұлғаның мекенжайы);
техникалық нормативтік құқықтық актіде белгіленгенге сәйкес келетін пестицидтің (агрохимикаттың) атауы және оның мақсаты;
әрекет етуші заттың атауы мен құрамы;
оған сәйкес пестицид (агрохимикат) өндірілетін және жеткізілетін техникалық актінің деректемелері (бар болған кезде);
маркасы, препаратты нысаны;
пестицидтің (агрохимикаттың) құрамы;
пестицидтің (агрохимикаттың) номиналды мөлшері (нетто салмағы немесе көлемі);
техникалық актіге сәйкес қауіпсіздігі туралы мәліметтер;
техникалық актіге сәйкес манипуляциялық таңбалары;
партиясының нөмірі;
пестицидтің (агрохимикаттың) дайындалған күні (айы, жылы)
пестицидтің (агрохимикаттың) жарамдылық мерзімі және сақтау шарты;
қолдану бойынша шектеулер (басқа өсімдіктерді қорғау құралдарымен үйлесімділігі, фитоуыттылық);
төгілген немесе шашылған пестициді (агрохимикаты) бар препаратты залалсыздандыру тәсілдерін, ыдыстарды залалсыздандыруды және кәдеге жаратуды қоса алғанда, пестицидті (агрохимикатты) препаратпен жұмыс істеу кезіндегі алдын ала сақтандыру шаралары;
қатты уланулардың клиникалық картинасы (деректер болған кезде), медициналық ұсынымдар, оның ішінде антидотты көрсете отырып (бар болған кезде);
улану кезіндегі алғашқы көмек шаралары.

29. При обращении пестицидов (агрохимикатов) на территории Союза маркировка наносится на русском языке и при наличии соответствующих требований в законодательстве государств-членов на государственном языке (государственных языках) государства-члена, на территории которого реализуются пестициды (агрохимикаты).
30. Маркировка должна быть четкой и разборчивой, устойчивой к воздействию химических веществ, климатических факторов, сохраняться в течение гарантийного срока хранения пестицида (агрохимиката).
31. Маркировка на железнодорожных цистернах и автоцистернах, используемых для перевозки пестицидов (агрохимикатов), наносится в соответствии с требованиями правил перевозки грузов железнодорожным и автомобильным транспортом, утвержденных в соответствии с законодательством государства-члена.
9. Основные требования к пестицидам и агрохимикатам
32. Основные требования к пестицидам и агрохимикатам приведены в таблице:
Наименование товара
Санитарно-эпидемиологические требования
показатель
допустимый уровень
Пестициды
оценка токсичности (острой, подострой и хронической), установление возможности развития специфических и отдаленных эффектов воздействия (аллергенность, тератогенность, эмбриотоксичность, репродуктивная токсичность, мутагенность, канцерогенность) технического продукта действующего вещества пестицида; наличие опасных примесей и метаболитов; при необходимости установление эквивалентности технических продуктов действующих веществ пестицидов
оценка способности пестицида к биокумуляции, а также его стойкости в окружающей среде, миграционных свойств и др.
токсикологическая оценка препаративной формы пестицида: острая пероральная, дермальная и ингаляционная токсичность, раздражающее действие на кожу и слизистые оболочки, аллергенные свойства
уровни содержания остаточных количеств пестицидов в объектах окружающей среды (вода, воздух, продовольственное сырье и пищевые продукты)
приложение № 15.1 к разделу 15 главы II настоящих Единых требований";
Агрохимикаты
оценка токсичности препарата (острая, подострая и хроническая) и наличие опасных примесей и метаболитов
установление возможности возникновения специфических и отдаленных эффектов воздействия на здоровье населения (аллергенность, тератогенность, эмбриотоксичность, репродуктивная токсичность, мутагенность, канцерогенность)
оценка способности агрохимиката к биокумуляции, а также его стойкости в окружающей среде, миграционных свойств и др.
оценка возможности влияния агрохимикатов на показатели радиационной безопасности продукции
риск производства и применения препаратов как для работающих с агрохимикатами, так и для населения в целом
приложения № 15.1 и 15.2 к разделу 15 изложить в следующей редакции:
"Приложение № 15.1 к разделу 15 главы II
Единых санитарно-эпидемиологических и
гигиенических требований к продукции (товарам),
подлежащей санитарно-эпидемиологическому
надзору (контролю) (в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 10 ноября 2015 г. № 149)
Гигиенические нормативы содержания остаточных количеств
действующих веществ пестицидов в объектах окружающей среды,
продовольственном сырье, пищевых продуктах
Наименование действующего вещества
ДСД (мг/кг массы тела человека)
ПДК/ ОДК в почве (мг/кг)
ПДК/ ОДУ в воде водоемов (мг/дм3)
ПДК/ ОБУВ в воздухе рабочей зоны (мг/м3)
ПДК/ ОБУВ в атмосферном воздухе (мг/м3)
МДУ в продукции (мг/кг)
1
в-дигидрогептахлор

29. Одақтың аумағында пестицидтердің (агрохимикаттардың) айналымы кезінде таңбалау орыс тілінде және мүше мемлекеттің заңнамасында тиісті талаптар бар болған жағдайда аумағында пестицидтер (агрохимикаттар) өткізілетін мүше мемлекеттің мемлекеттік тілінде (мемлекеттік тілдерінде) түсіріледі.
30. Таңбалау анық, ашып жазылған, химиялық заттардың, климаттық факторлардың әсеріне төзімді, пестицидтің (агрохимикаттың) жарамдылық мерзімі ішінде сақталуға тиіс.
31. Пестицидтерді (агрохимикатты) тасымалдауға пайдаланылатын теміржол цистерналарын, автоцистерналарды таңбалау мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес бекітілген жүктерді теміржолмен және автомобиль көліктерімен тасымалдау қағидаларының талаптарына сәйкес түсіріледі.
9. Пестицидтер мен агрохимикаттарға қойылатын негізгі талаптар
32. Пестицидтер мен агрохимикаттарға қойылатын негізгі талаптар кестеде келтірілген:
Тауар атауы
Санитариялық-эпидемиологиялық талаптар
көрсеткіш
жол берілетін деңгейі
Пестицитеры
Пестицидтің әрекет етуші заттарының техникалық өнімінің уыттылығын бағалау (жіті, аса жіті және созылмалы), арнайы және алыстан ықпал ету әсерлерін (аллергиялылық, тератогендік, эмбриоуыттылық, репродуктивті уыттылық, мутагендік, канцерогендік) дамыту мүмкіндіктерін белгілеу; қауіпті қоспалар мен метаболиттердің болуы; қажет болған жағдайда пестицидтің әрекет етуші заттарының техникалық өнімдерінің баламалылығын белгілеу пестицидтің биокумуляцияға қабілеттілігін, сондай-ақ оның қоршаған ортаға, көші-қон ерекшеліктеріне және басқаларға төзімділігін бағалау.
пестицидтің препаратты нысанын уыттылыққа бағалау: ауыз арқылы жіті, терілік және ингаляциялық уыттылық, теріге және көздің шырышты қабығына түршіктіру әрекеті, аллергенді қасиеттері қоршаған орта объектілерінде (судағы, ауадағы, азық-түлік сырындағы және тамақ өнімдеріндегі) пестицидтердің қалдық мөлшерінің деңгейлері
Осы Бірыңғай талаптардың ІІ тарауының 15-бөліміне № 15.1 қосымша;
Агрохимикаттар
Препараттың уыттылығын бағалау (өткір, аса өткір және созылмалы) және қауіпті қоспалар мен метаболиттердің болуы халықтың денсаулығына айрықша және қашықтан әсер ету (аллергиялылық, тератогендік, эмбриоуыттылық, репродуктивті уыттылық, мутагендік, канцерогендік) мүмкіндіктерін белгілеу пестицидтің биокумуляцияға қабілеттілігін, сондай-ақ оның қоршаған ортаға, көші-қон ерекшеліктеріне және басқаларға төзімділігін бағалау агрохимикаттардың өнімнің радиациялық қауіпсіздік көрсеткіштеріне әсер ету мүмкіндіктерін бағалау агрохимикаттармен жұмыс істейтін адамдар үшін де, жалпы халық үшін де препараттарды өндіру және қолдану тәуекелі
15-бөлімге № 15.1 және 15.2 қосымшалар мынадай редакцияда жазылсын:
Санитариялық-
эпидемиологиялық
қадағалауға (бақылауға)
жататын өнімдерге (тауарларға)
қойылатын Бірыңғай
санитариялық-
эпидемиологиялық
және гигиеналық талаптардың ІІ
тарауы 15-бөліміне
15.1-қосымша
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2015 жылғы10 қарашадағы
№ 149 шешімінің
редакциясында)
Қоршаған орта объектілеріндегі, азық-түлік шикізатындағы, тамақ өнімдеріндегі пестицидтердің әрекет етуші заттарының қалдық мөлшерінің гигиеналық нормативтері
Әрекет етуші заттың атауы
ЖТМ (адам денесінің массасымг/кг)
Топырақтағы ЖШШ/
ШЖШ (мг/кг)
Су қоймаларының суындағы ЖШШ/
ШЖД (мг/дм3)
Жұмыс аумағының ауасындағы ЖШШ/
ӘШҚД (мг/м3)
Атмосфералық ауадағы ЖШШ/ӘШҚД
(мг/м3)
Өнімдегі ЖЕД (мг/кг)
1
b-дигидрогептахлор

0,02
0,5/ (тр.)
0,04/ (с.-т.) 0,1/ (орг.)
0,2/
0,01/ (м.р.) 0,005/ (с.-с.)
картофель, хлопчатник (масло), виноград – 0,15; свекла сахарная, овощи (кроме картофеля) – 0,2; мак масличный – 0,15
2
(индолил-3) уксусная кислота
нт
нт
нт
нт
нт
нт
3
(хлорид-N, N-диметил-N-)-(2-хлорэтил) гидрозиния
0,17
/0,1
1,0/ (с.-т.)
1,0/
/0,08
нн
4
0-(2,4-дихлор-фенил)-S-пропил-О-этилтиофосфат
0,0002
/0,1
0,0004/(с.-т.)
0,1/
0,1/
плодовые (семечковые, косточковые) цитрусовые (мякоть), капуста, картофель,мясо – 0,01; виноград, ягоды – 0,01; хлопчатник (масло) – 0,02; подсолнечник (семена) – 0,1; свекла сахарная – 0,02
5
0-(4-трет-бутил -2-хлорфенил)-0-мeтил-N-метил-амидофосфат
0,08
нн
0,01/ (общ.)
0,5/
нн
мясо, мясные продукты – 0,3
6
0-метил-0-(2, 4,5-трихлорфенил)-0-этилтиофосфат
0,01
нн
0,4/ (орг.)
0,03/
нн
огурцы, томаты, свекла сахарная, капуста, плодовые (семечковые, косточковые), виноград, грибы – 1,0; табак – 0,7; цитрусовые (мякоть) – 0,3; чай – 0,5; хлопчатник (семена, масло) – 0,1
7
0-этил-0-фенил-S-пропилтиофосфат
0,0003
0,05/ (тр.)
нд (с.-т.)
0,02/
/0,0002
нн
8
0,0-Диметил-0-(4-метилтио-3-метилфенил) тиофосфат
нн
нн
нн
/0,3 (п+а)
/0,001
нн
9
1,1-ди-(4-хлорфенил)-2,2,2-трихлорэтан (ДДТ)
0.01 0.0025(для детей)
0.1/ (тр.)
0.1/
0.001/ (с.-с.)
0.001/ (с.-с.)
зерно хлебных злаков – 0,1; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 1,0; мясо домашней птицы – 0,3; яйца – 0,1; молоко – 0,02; морковь – 0,2; субпродукты (печень, почки), колбасы, кулинарные изделия, консервы из мяса и птицы – по сырью (в пересчете на жир); яйца, лен (семена), рапс (зерно), горчицы, овощи, бахчевые, грибы, картофель, фрукты, ягоды, виноград, масло растительное дезодорированное, высшей степени очистки, желатин – 0,1; кисломолочные изделия, зернобобовые, соя (бобы) – 0,05;
продукты переработки молока (сыры, творожные изделия, масло сливочное, сливки, сметана), концентраты молочных, сывороточных белков, молоко и молочные изделия сухие (в пересчете на жир), жир животный – 1,0; рыба пресноводная (свежая, охлажденная, замороженная) – 0,3; рыба морская, тунцовая (свежая, охлажденная, замороженная), мясо морских животных, масло растительное не дезодорированное, жир рыбий – 0,2; рыба соленая, копченая, вяленая – 0,4; рыбные консервы (пресноводных, морских, тунцовых рыб, мясо морских животных) – по сырью; печень рыб и продукты из нее – 3,0; икра, осетровые, лососевые, сельдь жирная – 2,0; кукуруза – 0,02; мучные кондитерские изделия – 0,02; крахмал и патока из кукурузы – 0,05; крахмал и патока из картофеля – 0,1; мука, крупы – по сырью; семена подсолнечника, арахиса, орехи, какао (бобы), какао-продукты – 0,15; консервы плодово-ягодные, овощные - по сырью; соки – по сырью; мед – 0,005; табак – 0,7; продукты белковые из семян зерновых, зернобобовых и др. культур – 0,01;
Продукты детского питания:
адаптированные молочные смеси (для детей 0 – 3 мес. возраста) – 0,01; продукты для детей 4 – 12 мес. возраста: молоко – 0,01; творог (18%) – 0,06; мясо – 0,01; крупы – 0,01; овощи, картофель, фрукты – 0,005; масло сливочное – 0,2; масло растительное – 0,1; чай – 0,1
10

0,02
0,5/
(тр.)
0,04/
(с.-т.)
0,1/ (орг.)
0,2/
0,01/
(е.б.)
0,005/
(о.-ш.)
картоп, мақта өсімдігі (май), жүзім – 0,15; қант қызылшасы, көкөністер (картоптан басқа) – 0,2; майлы көкнәр – 0,15
2
(индолил-3) уксус қышқылы
нт
нт
нт
нт
нт
нт
3
(хлорид-N, N-диметил-N-)-(2-хлорэтил) гидрозиниі
0,17
/0,1
1,0/
(с.-т.)
1,0/
/0,08
нб
4
0-(2,4-дихлор-фенил)-S-пропил-О-этилтиофосфат
0,0002
/0,1
0,0004/
(с.-т.)
0,1/
0,1/
жемісті (шекілдеуік, сүйекті)
цитрус тұқымдас жемістер (еті), қырыққабат, картоп,
ет – 0,01; жүзім, жидектер – 0,01; мақта тұқымы (май) – 0,02; күнбағыс (тұқым) – 0,1; қант қызылшасы – 0,02
5
0-(4-трет-бутил -2-хлорфенил)-0-мeтил-N-метил-амидофосфат
0,08
нб
0,01/
(жалп.)
0,5/
нб
ет, ет өнімдері – 0,3
6
0-метил-0-(2, 4,
5-трихлорфенил)
-0-этилтиофосфат
0,01
нб
0,4/
(орг.)
0,03/
нб
қияр, томат, қант қызылшасы, қырыққабат, жемісті (шекілдеуік, сүйекті), жүзім, саңырауқұлақтар – 1,0; темекі – 0,7; цитрус тұқымдас жемістер (еті) – 0,3; шай – 0,5; мақта тұқымы (тұқым, май) – 0,1
7
0-этил-0-фенил-S-
пропилтиофосфат
0,0003
0,05/
(тр.)
нд
(с.-т.)
0,02/
/0,0002
нб
8
0,0-Диметил-0-(4-метилтио-3-метилфенил) тиофосфат
нб
нб
нб
/0,3
(б+а)
/0,001
нб
9
1,1-ди-(4-хлорфенил)-2,2,2-
трихлорэтан (ДДТ)
0.01
0.0025(для детей)
0.1/
(тр.)
0.1/
0.001/
(о.-ш.)
0.001/
(о.-ш.)
астық тұқымдастары дәні – 0,1; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 1,0; үй құсының еті – 0,3; жұмыртқа – 0,1; сүт – 0,02; сәбіз – 0,2; қосымша өнімдер (бауыр, бүйрек), шұжық, кулинария өнімдері, еттен және құстан жасалған консервілер – шикізат бойынша (майға есептелгенде); жұмыртқа, зығыр (тұқым), рапс (астық), қышалар, көкөністер, бақша дақылдары, саңырауқұлақтар, картоп, жемістер, жидектер, жүзім, дезодориттелген, жоғары деңгейде тазаланған өсімдік майы, желатин – 0,1; ашытылған сүт өнімдері, дәнді-бұршақты, соя (бұршақтар) – 0,05;
сүтті өңдеуден алынған өнімдер (сырлар, сүзбе өнімдері, сары май, кілегей, қаймақ), сүттің, қоюлатылған белоктардың концентраттары, сүт құрғақ сүт өнімдері (майға есептелген), жануарлар майы – 1,0; тұщы су балығы (жаңа, салқындатылған, мұздатылған) – 0,3; теңіз, тунец балығы (жаңа, салқындатылған, мұздатылған), теңіз жануарларының еті, дезодориттелмеген өсімдік майы, балық майы – 0,2; тұздалған, кептірілген, тұздықтағы балық – 0,4; балық консервілері (тұщы, теңіз, тунец балығы, теңіз жануарларының еті) – шикізат бойынша; балықтың бауыры және одан жасалатын өнімдер – 3,0; бекіре, албырт уылдырығы, майлы нәлім – 2,0; жүгері – 0,02; кондитерлік ұн өнімдері – 0,02; крахмал және жүгеріден жасалған сірне – 0,05; крахмал және картоп сірнесі – 0,1; ұн, жармалар – шикізат бойынша; күнбағыс, жержаңғақ, жаңғақтар тұқымы, какао (бұршақтар), какао-өнімдері – 0,15; жеміс-жидек консервілері, көкөністер - шикізат бойынша; шырындар – шикізат бойынша; бал – 0,005; темекі – 0,7; астық тұқымдарынан, бұршақ тұқымдарынан және басқа да дақылдардан жасалған белок өнімдері – 0,01; Балалар тамақ өнімдері: бейімделген сүт қоспалары (0 – 3 айлық жастағы балаларға арналған) – 0,01; 4 – 12 айлық жастағы балаларға арналған өнімдер: сүт – 0,01; ірімшік (18%) – 0,06; ет – 0,01; жармалар – 0,01; көкөністер, картоп, жемістер – 0,005; сары май – 0,2; өсімдік майы – 0,1; шай – 0,1
10

1,1-диоксотиоланин-3-дитиокарбаминовой кислоты триэтиленовая соль
0,002
нн
0,05/ (орг.)
1,0/
нн
нн
11
1- (2-хлорэтокси-карбонилметил )-нафталинсульфо-кислоты кальциевая соль
0,017
нн
нн
нн
нн
нн
12
[1-(4-нитрофенил) -2-амино-1,3-пропандиол] азотнокислая соль
0,07
/0,02
/0,6
/0,5
/0,05
нн
13
2, 3, 6-ТВА
нн
/0,15
/0,15
/0,6
/0,01
пшеница – 0,05
14
2, 4-Д кислота
0,01
0,1/ (тр.)
0,0002/ (с.-т.)
1,0/
/0,0001
зерно хлебных злаков – 2,0; просо, кукуруза (зерно) – 0,05; сорго – 0,01; кукуруза (масло) – 0,1; молоко – 0,01; сливочное масло – 0,1; мука, крупы – по сырью; рыба пресноводная – 0,01; цитрусовые – 1,0; ягоды и другие мелкие фрукты, рис шелушенный – 0,1; субпродукты млекопитающих – 5,0; яйца, плодовые семечковые, соя (бобы) – 0,01; мясо млекопитающих (кроме морских животных), картофель, орехи древесные – 0,2; мясо птицы и ее субпродукты, плодовые косточковые, сахарный тростник, кукуруза сахарная столовая (отварная в початках) – 0,05
15
2, 4-Д бутиловый эфир
0,01
0,1/ (тр.)
0,0002/ (с.-т.)
0,5/
0,006/
16
2, 4-Д малолетучие эфиры+2,4Д 2-этил-гексиловый эфир
0,01
0,1/ (тр.)
0,0002/ (с.-т.)
0,5/
/0,0001
17
2, 4-Д октиловый эфир
0,01
0,1/
0,0002/(с.-т.)
1,0/
0,2/
18
2, 4-ДВ
0,0001
нн
0,002/ (с.-т.)
нн
нн
нн
19
2-амино-6-диме-тиламино-4-хлор-1,3,5-триазин (метаболит и полупродукт синтеза грамекса)
нн
нн
0,02/ (общ.)
/1,5
0,001
нн
20
2-карбометокси-амино-хиназолон
0,025
нн
0,1/ (орг.)
/1,0
нн
нн
21
2-метил-4-диметиламинометил-бензимидазол-5-ол дигидрохлорид
0,005
/0,03
/0,03
/0,1
/0,002
нн
22
2-метил-4-оксо-3-(проп-2-енил)-2-циклопентен-2-ен-1-ил-2,2-диметил-3-(2-метил-проп-1-фенилциклопропанкарбонат
нн
нн
нн
1,0/ (а)
нн
нн
23
2-оксо-2,5-дигидрофуран
0,003
/0,4
/0,01
/0,5
/0,001
зерно хлебных злаков, кукуруза (зерно), рис – 0,2;
24
2-фенилфенол
0.4
нн
нн
нн
нн
цитрусовые – 10,0; сушеная мякоть цитрусовых – 60,0; апельсиновый сок – 0,5; плодовые семечковые – 20,0
25
2-хлорэтилфосфоновой кислоты бензимидазольная соль
0,008
/0,5
/0,05
/1,0
/0,004
нн
26
2-(дифенилаце-тил)1Н-инден-1,3-2Н-дион
нн
нн
нн
нн
/0,0002
нн
27
2-[4-(1-метилэтил) фенил фенилацетил]-1Н-индан-1,3 дион
нн
нн
нн
0,01/(а) +
/0,0002
нн
28
2-[(4-хлорфенил) фенилацетил]-1Н-инден-1,3 (2Н)-дион
нн
нн
нн
0,01/(а) +
нн
нн
29
3,3-дихлор-трицикло-(2,2,1)-гепта-5-ен-2-спиро-[2'-(4',5-дихлор-4'-циклопентен-1',3'-дион]
нн
нн
0,01/ (общ.)
0,2/
нн
нн
30
5-этил-5-гидроксиметил-2-(фурил-2)-1,3-диоксан
0,3
/0,2
/0,01 (общ.)
/0,5
/0,005
зерно хлебных злаков – 0,1;
перец, томаты – 0,05
31
5,6,7-трихлор-3-бензотиадиазиноксид-1
0,004
нн
0,002/(с.-т.)
/0,2
нн
свекла сахарная – 0,04
32
6-метил-2-тиоурацила натриевая соль
0,007
/0,1
0,05/
/0,1
/0,002
нн
33
Bacillus thuringiensis, var. dendrolimus (спорово-крисгаллический комплекс и экзотоксин)
нт
нт
нт
нн
3 х 104 клеток/м3
нт
34
Bacillus thuringiensis, var. insektus (спорово-кристаллический комплекс и экзотоксин)
нт
нт
нт
нн
нн
нт
35
Bacillus thuringiensis, var. kurstaki (спорово-кристаллический комплекс)
нт
нт
нт
10 клеток/м3
3 х 105 клеток/м3
нт
36
Bacillus thuringiensis, var. tenebrionis (спорово-кристаллический комплекс и экзотоксин)
нт
нт
нт
нн
нн
нт
37
Bacillus thuringiensis, var. thuringiensis (спорово-кристаллический комплекс)
нт
нт
нт
нн
нн
нт
38
Bacillus thuringiensis, var. thuringiensis (спорово-кристаллический комплекс и экзотоксин)
нт
нт
нт
20000 клеток/м3
0,005 мг/м3
нт
39
Beaveria bassiana (конидии)
нт
нт
нт
0,3 мг/м3
нн
нт
40
ЕРТС

1,1-диоксотиоланин-3-триэтиленді тұздың дитиокарбамин қышқылы
0,002
нб
0,05/
(орг.)
1,0/
нб
нб
11
1- (2-хлорэтокси-карбонилметил )-нафталинсульфо-қышқылы кальций тұзы
0,017
нб
нб
нб
нб
нб
12
[1-(4-нитрофенил)
-2-амино-1,3-пропандиол] азотты қышқыл тұз
0,07
/0,02
/0,6
/0,5
/0,05
нб
13
2, 3, 6-ТВА
нб
/0,15
/0,15
/0,6
/0,01
бидай – 0,05
14
2, 4-Д қышқылы
0,01
0,1/
(тр.)
0,0002/
(с.-т.)
1,0/
/0,0001
астық тұқымдастары дәні – 2,0; тары, жүгері (астық) – 0,05; қарақұмық – 0,01; жүгері (май) – 0,1; сүт – 0,01; сары май – 0,1; ұн, жармалар – шикізат бойынша; тұщы су балығы – 0,01; цитрус тұқымдас жемістер – 1,0; жидектер және басқа да ұсақ жемістер, қауызы аршылған күріш – 0,1; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 5,0; жұмыртқа, шекілдеуікті жемістер, соя (бұршақтар) – 0,01; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), картоп, ағаш жаңғағы – 0,2; құс еті және оның қосымша өнімдері, жемісті сүйекті, қант қамысы, қантты асхана жүгерісі (собықта пісірілген) – 0,05
15
2, 4-Д бутилді эфир
0,01
0,1/ (тр.)
0,0002/ (с.-т.)
0,5/
0,006/
16
2, 4-Д аз ұшатын эфирлер +2,4Д 2-этил-гексил эфирі
0,01
0,1/ (тр.)
0,0002/ (с.-т.)
0,5/
/0,0001
17
2, 4-Д октилді эфир
0,01
0,1/
0,0002/(с.-т.)
1,0/
0,2/
18
2, 4-ДВ
0,0001
нб
0,002/(с.-т.)
нб
нб
нб
19
2-амино-6-диме-тиламино-4-хлор-1,3,5-триазин (метаболит және грамекс интезінің жартылай өнімі)
нб
нб
0,02/ (жалп.)
/1,5
0,001
нб
20
2-карбометокси-амино-хиназолон
0,025
нб
0,1/ (орг.)
/1,0
нб
нб
21
2-метил-4-диметиламинометил-бензимидазол-5-ол дигидрохлориді
0,005
/0,03
/0,03
/0,1
/0,002
нб
22
2-метил-4-оксо-3-(проп-2-енил)-2-циклопентен-2-ен-1-ил-2,2-диметил-3-(2-метил-проп-1-фенилциклопропанкарбонат
нб
нб
нб
1,0/
(а)
нб
нб
23
2-оксо-2,5-дигидрофуран
0,003
/0,4
/0,01
/0,5
/0,001
астық тұқымдастары дәні, жүгері (астық), күріш – 0,2;
24
2-фенилфенол
0.4
нб
нб
нб
нб
цитрус тұқымдас жемістер – 10,0; цитрус тұқымдас жемістердің кептірілген еті – 60,0; апельсин шырыны – 0,5; шекілдеуікті жемістер – 20,0
25
2-хлорэтилфосфонды қышқыл бензимидазольді тұз
0,008
/0,5
/0,05
/1,0
/0,004
нб
26
2-(дифенилацетил)1Н-инден-1,3-2Н-дион
нб
нб
нб
нб
/0,0002
нб
27
2-[4-(1-метилэтил) фенил фенилацетил]-1Н-индан-1,3 дион
нб
нб
нб
0,01/
(а) +
/0,0002
нб
28
2-[(4-хлорфенил) фенилацетил]-1Н-инден-1,3 (2Н)-дион
нб
нб
нб
0,01/
(а) +
нб
нб
29
3,3-дихлор-трицикло-(2,2,1)-гепта-5-ен-2-спиро-[2'-(4',5-дихлор-4'-циклопентен-1',3'-дион]
нб
нб
0,01/ (жалп.)
0,2/
нб
нб
30
5-этил-5-гидроксиметил-2-(фурил-2)-1,3-диоксан
0,3
/0,2
/0,01
(жалп.)
/0,5
/0,005
астық тұқымдастары дәні – 0,1;
бұрыш, томат – 0,05
31
5,6,7-трихлор-3-бензотиадиазиноксид-1
0,004
нб
0,002/
(с.-т.)
/0,2
нб
қант қызылшасы – 0,04
32
6-метил-2-
тиоурацилі
натрий тұзы
0,007
/0,1
0,05/
/0,1
/0,002
нб
33
Bacillus thuringiensis, var. dendrolimus (споралы-
кристаллды кешен және экзо-
токсин)
нт
нт
нт
нб
3 х 104
кле-
ток/м3
нт
34
Bacillus thuringiensis, var. insektus (споралы кристаллды
кешен және экзотоксин)
нт
нт
нт
нб
нб
нт
35
Bacillus thuringiensis, var. kurstaki (споралы-кристаллды
кешен)
нт
нт
нт
10
кле-
калар/м3
3 х 105
кле-ткалар/м3
нт
36
Bacillus thuringiensis, var. tenebrionis (споралы-крис-
таллды кешен және экзотоксин)
нт
нт
нт
нб
нб
нт
37
Bacillus thuringiensis, var. thuringiensis (споралы-крис-
таллды кешен)
нт
нт
нт
нб
нб
нт
38
Bacillus thuringiensis, var. thuringiensis (споралы-крис-
таллды кешен және экзотоксин)
нт
нт
нт
20000
кле-ток/м3
0,005
мг/м3
нт
39
Beaveria bassiana (конидии)
нт
нт
нт
0,3
мг/м3
нб
нт
40
ЕРТС

0,05
0,9/ (тр.)
0,05/ (с.-т.)
2,0/
нн
кукуруза (зерно), масло растительное, свекла сахарная – 0,05
41
МСРА
0,002
/0,04
0,003/ (орг.)
1,0/
/0,001
горох, просо, рис, картофель, подсолнечник (масло), зерно хлебных злаков – 0,05
42
МСРВ
0,02
0,6/(м.-в.)
0,03/
0,5/
нн
зерно хлебных злаков, бобовые – 0,1
43
N-гексилоксиме-тилазепин
нн
нн
нн
/1,0(а) +
нн
нн
44
NN-в-оксиэтил морфолиний хлорид)
0,04
/0,15
0,3/(орг.)
2,0/
нн
нн
45
N,N -диметил- N '-(3-хлорфенил) гуанидин
0,004
нн
0,003/ (орг.)
0,5/
нн
огурцы – 1,0
46
N-в -метокси-тилхлорацето-0-толуидид
0,015
нн
0,05/ (орг.)
0,5/
0,03/ (м.р.)
хлопчатник (семена, масло) – 0,25; кукуруза – 0,5
47
N-в -этоксиэтил хлорацетамид
нн
нн
/0,05
нн
нн
нн
48
N -(изопропокси-карбонил-0-(4-хлорфенилкарбамоил)-этаноламин
0,005
нн
0,03/ (с.-т.)
1,0/
нн
нн
49
N -(4-хлорфенил) -4, 6-диметил-3-карбоксипиридин-2-он
0,0005
/0,02
/0,002 (с.-т.)
/1,0
/0,0003
нн
50
N-метил-0-толилкарбамат
нн
нн
0,1/ (орг.)
0,5/
/0,01
нн
51
М-окись-2, 6-лутидина
0,003
/0,01
0,02/ (с.-т.)
/0,8
/0,001
томаты, огурцы – 0,04;
52
S-метил-N-(метил-карбомоил) окситиоацети-мидат
нн
нн
нн
0,5/(а) +
нн
нн
53
Pseudomonas syringae (бактериофаг)
нт
нт
нт
нн
нн
нт
54
Verticillium lecanii (конидин)
нт
нт
нт
нн
нн
нт
55
абамектин
0,002
/0,01
0,001/ (с.-т.)
/0,05
/0,00004
хмель (сухой) – 0,1; орехи (миндаль, грецкий орех) – 0,01; миндаль в шелухе – 0,1; плодовые семечковые, томаты – 0,02; капуста – 0,01; цитрусовые – 0,01; огурцы – 0,01; листовой салат (латук и др.) – 0,05; хлопчатник (семена) – 0,01; дыня, тыква, арбуз – 0,01; картофель – 0,01; перец Чили (сухой) – 0,2; клубника, перец сладкий (в том числе стручковый) – 0,02; субпродукты (козы), жир, печень (КРС) – 0,1; почки (КРС) – 0,05; мясо (КРС, коз) – 0,01; молоко (КРС, коз) – 0,005; баклажаны – 0,01; виноград – 0,01
56
аверсектин С
0,00016
/0,1
/0,2
0,05/
/0,002
огурцы, томаты, картофель, плодовые семечковые, смородина – 0,005; мясо – 0,004; субпродукты – 0,01; жир – 0,024; молоко – 0,001
57
азимсульфурон
0,1
/0,07
0,05/ (общ.)
/1,0
/0,02
рис – 0,02
58
азинфос-метил
0,03
нн
нн
нн
нн
пекан, грецкий орех – 0,3; миндаль – 0,05; миндаль в шелухе – 5,0; плодовые семечковые – 2,0; плодовые косточковые (кроме сливы) – 2,0; голубика – 5,0, клюква – 0,1; брокколи, фрукты (кроме перечисленных), перец сладкий, томат – 1,0; хлопчатник (семена), огурцы, арбуз, сахарный тростник – 2,0; перец Чили (сухой) – 10,0; картофель, соя (бобы сухие) – 0,05; овощи (кроме перечисленных) – 0,5
59
азипротрин
0,003
0,1/ (тр.)
0,002/ (общ.)
/1,0
/0,003
овощи (кроме картофеля) – 0,2
60
азоксистробин
0,03
/0,4
0,01/ (общ.)
/1,0
/0,01
артишок, капуста (все виды), сельдерей, рис, ягоды и др. мелкие фрукты (кроме клюквы, винограда и клубники) – 5,0; спаржа, древесные орехи (кроме фисташек) – 0,01; фисташки – 1,0; миндаль в шелухе – 7,0; банан, плодовые косточковые – 2,0; виноград – 2,0; зерно хлебных злаков – 0,5; соя (бобы), подсолнечник (семена), клюква – 0,5; овощи со съедобными луковицами (кроме лука), клубника – 10,0; лук – 10,0; цитрусовые – 15,0; хлопок (семена), манго – 0,7; плодоносящие овощи (кроме тыквы, томатов, огурцов), бобовые, салат (кочанный, листовой) – 3.0; томаты, огурцы – 3,0; тыква, овощи со съедобными клубнями и корнями – 1,0; картофель – 0,05; хмель (сухой), перец Чили (сухой) – 30,0; кукуруза (зерно) – 0,02; кукуруза (масло) – 0,1; папайя, цикорий – 0,3; арахис – 0,2; молоко, яйца, мясо птицы, субпродукты птицы – 0,01; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,05; молочный жир – 0,03; субпродукты млекопитающих – 0,07
61
азоциклотин

0,05
0,9/
(тр.)
0,05/
(с.-т.)
2,0/
нб
жүгері (астық), өсімдік майы, қант қызылшасы – 0,05
41
МСРА
0,002
/0,04
0,003/
(орг.)
1,0/
/0,001
асбұршақ, тары, күріш, картоп, күнбағыс (май), астық тұқымдастары дәні – 0,05
42
МСРВ
0,02
0,6/
(к.-с.)
0,03/
0,5/
нб
астық тұқымдастары дәні, бұршақты – 0,1
43
N-гексилоксиме-тилазепин
нб
нб
нб
/1,0
(а) +
нб
нб
44
NN-b-оксиэтил морфолиний хлорид)
0,04
/0,15
0,3/(орг.)
2,0/
нб
нб
45
N,N -диметил- N '-(3-хлорфенил) гуанидин
0,004
нб
0,003/ (орг.)
0,5/
нб
қияр – 1,0
46
N-b -метокси-тилхлорацето-0-толуидид
0,015
нб
0,05/ (орг.)
0,5/
0,03/ (е.б.)
мақта тұқымы (тұқым, май) – 0,25; жүгері – 0,5
47
N-b -этоксиэтил хлорацетамид
нб
нб
/0,05
нб
нб
нб
48
N -(изопропокси-карбонил-0-(4-хлорфенилкарбамоил)-этаноламин
0,005
нб
0,03/(с.-т.)
1,0/
нб
нб
49
N -(4-хлорфенил) -4, 6-диметил-3-карбоксипиридин-2-он
0,0005
/0,02
/0,002(с.-т.)
/1,0
/0,0003
нб
50
N-метил-0-толилкарбамат
нб
нб
0,1/ (орг.)
0,5/
/0,01
нб
51
М-окись-2, 6-лутидина
0,003
/0,01
0,02/
(с.-т.)
/0,8
/0,001
томат, қияр – 0,04;
52
S-метил-N-(метил-карбомоил) окситиоацети-мидат
нб
нб
нб
0,5/
(а) +
нб
нб
53
Pseudomonas syringae (бактериофаг)
нт
нт
нт
нб
нб
нт
54
Verticillium lecanii (конидин)
нт
нт
нт
нб
нб
нт
55
абамектин
0,002
/0,01
0,001/
(с.-т.)
/0,05
/0,00004
құлмақ (құрғақ) – 0,1; жаңғақтар (бадам, грек жаңғағы) – 0,01; қауыздағы бадам – 0,1; шекілдеуікті жемістер, томат – 0,02; қырыққабат – 0,01; цитрус тұқымдас жемістер – 0,01; қияр – 0,01; жапырақ салаты (латук және басқалары) – 0,05; мақта тұқымы (тұқым) – 0,01; қауын, асқабақ, қарбыз – 0,01; картоп – 0,01; Чили бұрышы (құрғақ) – 0,2; таңқурай, тәтті бұрыш (соның ішінде қабықты тәтті) – 0,02; қосымша өнімдер (ешкінің), май, бауыр (ІҚМ) – 0,1; бүйрек (ІҚМ) – 0,05; ет (ІҚМ, ешкінің) – 0,01; сүт (ІҚМ, ешкі) – 0,005; баялдылар – 0,01; жүзім – 0,01
56
аверсектин С
0,00016
/0,1
/0,2
0,05/
/0,002
қияр, томат, картоп, шекілдеуікті жемістер, қарақат – 0,005; ет – 0,004; қосымша өнімдер – 0,01; май – 0,024; сүт – 0,001
57
азимсульфурон
0,1
/0,07
0,05/(жалп.)
/1,0
/0,02
күріш – 0,02
58
азинфос-метил
0,03
нб
нб
нб
нб
пекан, грек жаңғағы – 0,3; бадам – 0,05; қауыздағы бадам – 5,0; шекілдеуікті жемістер – 2,0; жемісті сүйекті (қара өріктен басқасы) – 2,0; көкжидек – 5,0, мүкжидек – 0,1; брокколи, жемістер (тізілгендерден басқасы), тәтті бұрыш, томат – 1,0; мақта тұқымы (тұқым), қияр, қарбыз, қант қамысы – 2,0; Чили бұрышы (құрғақ) – 10,0; картоп, соя (құрғақ бұршақтар) – 0,05; көкөністер (тізілгендерден басқасы) – 0,5
59
азипротрин
0,003
0,1/ (тр.)
0,002/ (жалп.)
/1,0
/0,003
көкөністер (картоптан басқа) – 0,2
60
азоксистробин
0,03
/0,4
0,01/(жалп. )
/1,0
/0,01
бөрікгүл, қырыққабат (барлық түрлері), балдыркөк, күріш, жидектер және басқа ұсақ жемістер (мүкжидектен, жүзімнен және таңқурайдан басқасы) – 5,0; қояншөп, ағаш жаңғақтары (шекілдеуік жаңғақтардан басқасы) – 0,01; шекілдеуік жаңғақтар – 1,0; қауыздағы бадам – 7,0; банан, жемісті сүйекті – 2,0; жүзім – 2,0; астық тұқымдастары дәні – 0,5; соя (бұршақтар), күнбағыс (тұқым), мүкжидек – 0,5; жейтін баданасы бар көкөністер (пияздан басқасы), таңқурай – 10,0; пияз – 10,0; цитрус тұқымдас жемістер – 15,0; мақта (тұқым), манго – 0,7; жеміс беретін көкөністер (асқабақтан, томаттан, қиярдан басқасы), бұршақты, салат (қауданды, жапырақты) – 3.0; томат, қияр – 3,0; асқабақ, желінетін бүлдіргенді және тамырлы көкөністер – 1,0; картоп – 0,05; құлмақ (құрғақ), Чили бұрышы (құрғақ) – 30,0; жүгері (астық) – 0,02; жүгері (май) – 0,1; папайя, сусынтамырлар – 0,3; жержаңғақ – 0,2; сүт, жұмыртқа, құс еті, құстың қосымша өнімдері – 0,01; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,05; сүт майы – 0,03; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,07
61
азоциклотин

0,003
нн
нн
нн
нн
плодовые семечковые – 0,2; смородина (красная, белая, черная) – 0,1; виноград – 0,3; апельсины (включая гибриды) – 0,2
62
aквo-N-oкcи-2-метилпиридин маргнец (II) хлорид
0,005
0,02/
/0,01
/0,2
нн
зерно хлебных злаков – 0,08
63
акринатрин
0,005
нн
0,01/
/0,1
нн
плодовые (семечковые) – 0,03
64
акролеин
0,0001
нт
0,03/
0,2/
0,03/
нт
65
алахлор
0,00025
нн
0,002/ (с.-т.)
/0,5
/0,0001
соя (бобы, масло), кукуруза (зерно) – 0,02
66
алдрин и диелдрин
0,0001
нн
0,002/ (орг.)
0,01/
/0,0005
овощи со съедобными луковицами, цитрусовые, овощи листовые, плодовые семечковые – 0,05; зерно хлебных злаков – 0,02; тыквенные, овощи со съедобными корнями и клубнями – 0,1; картофель, свекла – 0,01; зернобобовые – 1,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных), мясо птицы – 0,2; молоко – 0,006; яйца – 0,1; капуста – 0,004; вино, продукты переработки овощей – 0,005; животный жир, сливки, творог – 0,04; сахар – 0,02; чай – 0,02
67
алдикарб
0,003
нн
нн
нн
нн
соя (бобы), зерно хлебных злаков – 0,02; фасоль, брюссельская капуста, кофе (бобы), хлопчатник (семена), лук, сорго, сахарный тростник, батат – 0,1; цитрусовые, виноград – 0,2; кукуруза, сахарная свекла, подсолнечник (семена) – 0,05; арахис – 0,02; растительное масло пищевое (хлопковое, арахисовое) – 0,01; орех пекан – 1,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,01; молоко – 0,01
68
алкил эфир сульфат натриевой соли
нн
нн
нн
/4,0
нн
нн
69
аллоксидим натрий
0,3
нн
нн
нн
нн
свекла сахарная, столовая – 0,05
70
алюминия фосэтил
3,0
/0,5
0,3/ (общ.)
2,0/
/1,0
виноград – 0,8; лук – 0,01; хмель сухой – 1,0; томаты – 100,0; огурцы – 75,0
71
аметоктрадин
0,7
/1,0
0,05/
/1,5
/0,01
виноград – 5,0; картофель – 0,1; лук-репка – 0,5; огурцы – 0,5; томаты – 2,0; вино – 1,0
72
амидосульфурон
0,3
/0,25
0,003/ (общ.+ орг.)
/1,0
/0,001
зерно хлебных злаков – 0,1; кукуруза (зерно, масло) – 0,5
73
аминокислоты свободные
нт
нт
нт
нт
нт
нт
74
аминопиралид
0,9
0,2
0,1/ (общ.)
/1,3
/0,02
зерно хлебных злаков – 0,1; субпродукты млекопитающих (кроме морских животных) – 0,05; яйца – 0,01; почки КРС, коз, овец, свиней, овец – 1,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,1; молоко – 0,02; мясо, субпродукты птицы – 0,01; пшеничные отруби, не переработанные – 0,3
75
аминофумаровой кислоты диметиловый эфир
0,00001
нт
0,000003/(с.-т.)
/0,5
нт
нт
76
амитраз
0,01
0,2/ (тр.)
0,05/ (орг.)
0,5/
0,1/ (м.р.) 0,01/
(с.-с.)
плодовые семечковые и косточковые, огурцы, томаты – 0,5; апельсины – 0,5; мясо (КРС, свиньи) – 0,05; субпродукты (КРС, свиньи, овцы) – 0,2; молоко – 0,01; мясо овцы – 0,1; хлопок (семена) – 0,5; хлопок (масло неочищенное) – 0,05; мед, хмель – 0,2
77
амитрол

0,003
нб
нб
нб
нб
шекілдеуікті жемістер – 0,2; қарақат (қызыл, ақ, қара) – 0,1; жүзім – 0,3; апельсиндер (будандарды қосқанда) – 0,2
62
aквo-N-oкcи-2-метилпиридин маргнец (II) хлориді
0,005
0,02/
/0,01
/0,2
нб
астық тұқымдастары дәні – 0,08
63
акринатрин
0,005
нб
0,01/
/0,1
нб
жемісті (шекілдеуік) – 0,03
64
акролеин
0,0001
нт
0,03/
0,2/
0,03/
нт
65
алахлор
0,00025
нб
0,002/
(с.-т.)
/0,5
/0,0001
соя (бұршақтар, май), жүгері (астық) – 0,02
66
алдрин және диелдрин
0,0001
нб
0,002/ (орг.)
0,01/
/0,0005
жейтін баданасы бар көкөністер, цитрус тұқымдас жемістер, жапырақты көкөністер, шекілдеуікті жемістер – 0,05; астық тұқымдастары дәні – 0,02; асқабақтылар, желінетін тамырлы және бүлдіргенді көкөністер – 0,1; картоп, қызылша – 0,01; дәнді-бұршақты – 1,0; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), құс еті – 0,2; сүт – 0,006; жұмыртқа – 0,1; қырыққабат – 0,004; шарап, көкөністерді қайта өңдеуден алынған өнімдер – 0,005; жануарлар майы, кілегей, ірімшік – 0,04; қант – 0,02; шай – 0,02
67
алдикарб
0,003
нб
нб
нб
нб
соя (бұршақтар), астық тұқымдастары дәні – 0,02; үрме бұршақ, брюссель қырыққабаты, кофе (бұршақтар), мақта тұқымы (тұқым), пияз, қарақұмық, қант қамысы, батат – 0,1; цитрус тұқымдас жемістер, жүзім – 0,2; жүгері, қант қызылшасы, күнбағыс (тұқым) – 0,05; жержаңғақ – 0,02; тағамдық өсімдік майы (мақта, жержаңғақ) – 0,01; пекан жаңғағы – 1,0; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,01; сүт – 0,01
68
алкил эфир сульфат натрий тұзы
нб
нб
нб
/4,0
нб
нб
69
аллоксидим натрийі
0,3
нб
нб
нб
нб
қант қызылшасы, асханалық – 0,05
70
алюминий фосэтилі
3,0
/0,5
0,3/ (жалп.)
2,0/
/1,0
жүзім – 0,8; пияз – 0,01; құрғақ құлмақ – 1,0; томат – 100,0; қияр – 75,0
71
аметоктрадин
0,7
/1,0
0,05/
/1,5
/0,01
жүзім – 5,0; картоп – 0,1; шалқан пиязы – 0,5; қияр – 0,5; томат – 2,0; шарап – 1,0
72
амидосульфурон
0,3
/0,25
0,003/ (жалп.+ орг.)
/1,0
/0,001
астық тұқымдастары дәні – 0,1; жүгері (астық, май) – 0,5
73
аминоқышқылды еркін
нт
нт
нт
нт
нт
нт
74
аминопиралид
0,9
0,2
0,1/ (жалп.)
/1,3
/0,02
астық тұқымдастары дәні – 0,1; сүт қоректілердің қосымша өнімдері (теңіз жануарларынан басқа) – 0,05; жұмыртқа – 0,01; ІҚМ ешкінің, қойдың, шошқаның, қойдың бүйрегі – 1,0; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,1; сүт – 0,02; ет, құстың қосымша өнімдері – 0,01; өңделмеген бидай кебектері – 0,3
75
аминофумарлы қышқыл диметил эфирі қышқылы
0,00001
нт
0,000003/(с.-т.)
/0,5
нт
нт
76
амитраз
0,01
0,2/ (тр.)
0,05/ (орг.)
0,5/
0,1/
(е.б.) 0,01/
(о.-ш.)
шекілдеуікті және сүйекті жемістер, қияр, томат – 0,5; апельсиндер – 0,5; ет (ІҚМ, шошқа) – 0,05; қосымша өнімдер (ІҚМ, шошқаның, қойдың) – 0,2; сүт – 0,01; қой еті – 0,1; мақта (тұқым) – 0,5; мақта (тазартылмаған май) – 0,05; бал, құлмақ – 0,2
77
амитрол

0,002
нн
нн
нн
нн
виноград, плодовые семечковые и косточковые – 0,05
78
арахидоновая кислота
нт
нт
нт
нт
нт
нт
79
атразин
0,0004
0,01/ (фит.)0,5/ (тр.)
0,002/ (с.-т.)
2,0/
/0,0004
кукуруза (зерно) – 0,03; мясо, яйца – 0,02; молоко – 0,05
80
ацетоксим
нн
нн
8,0/ (с.т.)
/5,0
/0,002
нн
81
ацетамиприд
0,07
/0,6
0,02/ (общ.)
/0,2
/0,004
зерно хлебных злаков, картофель – 0,5; огурцы, томаты – 0,3; рапс (зерно, мало) – 0,1
82
ацетаты полипренолов (из хвои пихты сибирской)
нт
нт
нт
нн
нн
нт
83
ацетиленовый спирт
нт
нт
нт
нн
нн
нт
84
ацетохлор
0,002
0,5/
0,003/ (общ.)
/0,5
/0,0005
соя (бобы), подсолнечник (семена), рапс (зерно, масло) – 0,01; соя (масло) – 0,04; подсолнечник (масло) – 0,02; кукуруза (зерно) – 0,03
85
ацефат
0,03
нн
нн
нн
нн
артишок – 0,3; бобы, фасоль – 5,0; кочанная капуста – 2,0; клюква – 0,5; перец Чили (сухой) – 50,0; птица: жир – 0,1, мясо – 0,01, субпродукты – 0,01; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,05; молоко – 0,02; яйца – 0,01; соя бобы (сухие) – 0,3; томаты – 1,0
86
ацифлуорфен
0,01
/0,2
0,002/
0,3/(а)
0,01/ (м.р.)
0,005/ (с.с.)
соя (бобы, масло) – 0,1
87
бактерий анаэробных активная культура
нт
нт
нт
нт
нт
нт
88
беналаксил
0,07
нн
нн
нн
нн
виноград, дыня – 0,3; кочанный салат – 1,0; лук, картофель – 0,02; томаты – 0,2; арбузы – 0,1
89
бендиокарб

0,002
нб
нб
нб
нб
жүзім, шекілдеуікті және сүйекті жемістер - 0,05
78
арахидон қышқылы
нт
нт
нт
нт
нт
нт
79
атразин
0,0004
0,01/ (фит.)
0,5/ (тр.)
0,002/ (с.-т.)
2,0/
/0,0004
жүгері (астық) – 0,03; ет, жұмыртқа – 0,02; сүт – 0,05
80
ацетоксим
нб
нб
8,0/ (с.т.)
/5,0
/0,002
нб
81
ацетамиприд
0,07
/0,6
0,02/ (жалп.)
/0,2
/0,004
астық тұқымдастары дәні, картоп – 0,5; қияр, томат – 0,3; рапс (астық, аз) – 0,1
82
полипренолдар ацетаты (сібір самырсынының қылқаны)
нт
нт
нт
нб
нб
нт
83
ацетилен спирті
нт
нт
нт
нб
нб
нт
84
ацетохлор
0,002
0,5/
0,003/ (жалп.)
/0,5
/0,0005
соя (бұршақтар), күнбағыс (тұқым), рапс (астық, май) – 0,01; соя (май) – 0,04; күнбағыс (май) – 0,02; жүгері (астық) – 0,03
85
ацефат
0,03
нб
нб
нб
нб
бөрікгүл – 0,3; бұршақтар, үрме бұршақ – 5,0; қауданды қырыққабат – 2,0; мүкжидек – 0,5; Чили бұрышы (құрғақ) – 50,0; құстың: майы – 0,1, еті – 0,01, қосымша өнімдері – 0,01; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,05; сүт – 0,02; жұмыртқа – 0,01; соя бұршақтары (құрғақ) – 0,3; томат – 1,0
86
ацифлуорфен
0,01
/0,2
0,002/
0,3/(а)
0,01/ (е.б.)
0,005/ (с.с.)
соя (бұршақтар, май) – 0,1
87
белсенді дақылдардың анаэробты бактериялары
нт
нт
нт
нт
нт
нт
88
беналаксил
0,07
нб
нб
нб
нб
жүзім, қауын – 0,3; қауданды салат – 1,0; пияз, картоп – 0,02; томат – 0,2; қарбыздар – 0,1
89
бендиокарб

0,004
нн
нн
0,05/
нт
свекла сахарная, кукуруза (зерно) – 0,05
90
бензоилмуравьиной кислоты натриевая соль
0,003
/0,5
0,01/
/0,3
/0,04
нн
91
бензоилпропэтил
0,015
нн
1,0/
(с.-т.)
/0,5
/0,002
нн
92
бензойная кислота
4,0
все пищевые продукты – нт
93
беномил
0,02
/0,1
0,1/ (с.-т.)
0,1/
0,01/
зерно хлебных злаков, рис – 0,5; свекла сахарная – 0,1; подсолнечник (семена), картофель – 0,1; виноград (ягоды, сок), соя (масло) – 0,015; овощные (кроме картофеля), плодовые (семечковые и косточковые) – 0,075; соя (бобы) – 0,02
94
бенсулид
нн
нн
1,0/
/1,0
нт
нн
95
бенсултап
0,03
/0,06
0,01/ (общ.)
/0,5
/0,01
картофель, хмель, томаты, баклажаны – 0,04; зерно хлебных злаков – 0,05
96
бенсульфурон-метил
0,2
/0,02
0,04/
/1,0
/0,05
рис – 0,02
97
бентазон
0,1
/0,15
0,01/ (с.-т.)
5,0/
/0,01
соя (бобы, масло), зерно хлебных злаков, рис – 0,1; сорго, картофель – 0,1; зернобобовые (кроме сои) – 0,2; арахис – 0,05; лук репка, лен (семена) – 0,1; кукуруза (зерно) – 0,2; яйца – 0,05; мясо млекопитающих (кроме морских), молоко – 0,05; хмель (сухой) – 1,0
98
бета-цифлутрин
0,01
/0,4
0,001/ (общ.)
/ 0,1
/ 0,001
плодовые (семечковые), картофель – 0,2; капуста, зерно хлебных злаков, рапс (зерно, масло) – 0,1; горох – 0,2, свекла сахарная – 0,5
99
биксафен
0,02
/0,9
0,005/ (общ.)
/1,0
/0,002
зерно хлебных злаков – 0,5
100
бинапакрил
0,0025
нн
0,0005/ (общ.)
нн
нн
нн
101
биоресметрин
0,03
0,05/ (тр.)
0,05/ (с.-т.)
/2,0
0,09/ (м.р.) 0,04/ (с.- с.)
зерно хлебных злаков (пшеница), мука – 1,0; отруби (необработанные) – 5,0; пророщенная пшеница – 3,0; томаты, огурцы – 0,4; перец – 0,01; рыба – 0,0015; смородина – 0,02
102
биспирибака
кислота
0,01
/0,4
/0,1 (общ.)
/1,0
/0,005
рис – 0,2
103
биспирибак натрия
0,011
/0,2
0,01/ (общ.)
/1,0
/0,01
рис – 0,1
104
битертанол
0,01
нн
нн
нн
нн
плодовые косточковые (кроме сливы) – 1,0; бананы, огурцы – 0,5, зерно хлебных злаков, мясо млекопитающих (кроме морских), молоко, субпродукты млекопитающих – 0,05; плодовые (семечковые), сливы (кроме чернослива) – 2,0; яйца, птица (мясо, субпродукты) – 0,01; томаты – 3,0
105
бифеназат
0,01
нн
нн
нн
нн
хлопок (семена) – 0,3; изюм, перец сладкий, плодовые косточковые, клубника – 2,0; овощи со съедобными плодами тыквенные, томат – 0,5; виноград, плодовые семечковые – 0,7; хмель сухой – 20,0; перец Чили – 3,0; орехи – 0,2; мясо млекопитающих (кроме морских животных), молочный жир – 0,05; молоко, птица (мясо, субпродукты) – 0,01; мята – 40,0; яйца, субпродукты (млекопитающих) – 0,001; миндаль в шелухе – 10,0
106
бифентрин
0,015
/0,1
0,005/ (общ.)
/0,015
/0,0015
хлопчатник (масло) – 0,015; плодовые семечковые (кроме груши) – 0,04; груша – 0,5; виноград – 0,2; томаты, огурцы – 0,4; кукуруза (зерно) – 0,05; сахарная свекла – 0,05; кукуруза (масло), подсолнечник (семена, масло) – 0,02; капуста – 1,0; рапс (зерно, масло) – 0,1; зерно хлебных злаков – 0.5; жир, мясо КРС – 0,5; почки, печень, молоко КРС – 0,05; куриные яйца – 0,01; жир, мясо, субпродукты куриные, лимон, апельсины, картофель, грейпфрут – 0,05; хмель (сухой) – 10,0; клубника – 1,0; пшеничные отруби, необработанные – 2,0; пшеничная мука – 0,2; непросеянная пшеничная мука – 0,5

0,004
нб
нб
0,05/
нт
қант қызылшасы, жүгері (астық) – 0,05
90
бензоилқұмырсқа қышқылы
натрий тұзы
0,003
/0,5
0,01/
/0,3
/0,04
нб
91
бензоилпропэтил
0,015
нб
1,0/ (с.-т.)
/0,5
/0,002
нб
92
бензой қышқылы
4,0
барлық тамақ өнімдері – нт
93
беномил
0,02
/0,1
0,1/(с.-т.)
0,1/
0,01/
астық тұқымдастары дәні, күріш – 0,5; қант қызылшасы – 0,1; күнбағыс (тұқым), картоп – 0,1; жүзім (жидектер, шырын), соя (май) – 0,015; көкөністер (картоптан басқа), (шекілдеуікті және сүйекті) жемістер – 0,075; соя (бұршақтар) – 0,02
94
бенсулид
нб
нб
1,0/
/1,0
нт
нб
95
бенсултап
0,03
/0,06
0,01/
(жалп.)
/0,5
/0,01
картоп, құлмақ, томат, баялдылар – 0,04; астық тұқымдастары дәні – 0,05
96
бенсульфурон-метил
0,2
/0,02
0,04/
/1,0
/0,05
күріш – 0,02
97
бентазон
0,1
/0,15
0,01/
(с.-т.)
5,0/
/0,01
соя (бұршақтар, май), астық тұқымдастары дәні, күріш – 0,1; қарақұмық, картоп – 0,1; дәнді-бұршақты (соядан басқасы) – 0,2; жержаңғақ – 0,05; пияз, шалқан, зығыр (тұқым) – 0,1; жүгері (астық) – 0,2; жұмыртқа – 0,05; сүт қоректілердің еті (теңіздегілерден басқасы), сүт – 0,05; құлмақ (құрғақ) – 1,0
98
бета-цифлутрин
0,01
/0,4
0,001/ (жалп.)
/ 0,1
/ 0,001
жемістер (шекілдеуікті), картоп – 0,2; қырыққабат, астық тұқымдастары дәні, рапс (астық, май) – 0,1; асбұршақ – 0,2, қант қызылшасы – 0,5
99
биксафен
0,02
/0,9
0,005/(жалп.)
/1,0
/0,002
астық тұқымдастары дәні – 0,5
100
бинапакрил
0,0025
нб
0,0005/
(жалп.)
нб
нб
нб
101
биоресметрин
0,03
0,05/ (тр.)
0,05/ (с.-т.)
/2,0
0,09/ (е.б.) 0,04/
(с.- с.)
астық тұқымдастары дәні (бидай), ұн – 1,0; кебектер (өңделмеген) – 5,0; өнген бидай – 3,0; томат, қияр – 0,4; бұрыш – 0,01; балық – 0,0015; қарақат – 0,02
102
биспирибак қышқылы
0,01
/0,4
/0,1
(жалп.)
/1,0
/0,005
күріш – 0,2
103
биспирибак натрийі
0,011
/0,2
0,01/
(жалп.)
/1,0
/0,01
күріш – 0,1
104
битертанол
0,01
нб
нб
нб
нб
сүйекті жемістер (қара өріктен басқасы) – 1,0; банандар, қияр – 0,5, астық тұқымдастары дәні, сүт қоректілердің еті (теңіздегілерден басқасы), сүт, сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,05; жемісті (шекілдеуік), алхорылар (қара өріктен басқасы) – 2,0; жұмыртқа, құстың (еті, қосымша өнімдері) – 0,01; томат – 3,0
105
бифеназат
0,01
нб
нб
нб
нб
мақта (тұқым) – 0,3; мейіз, тәтті бұрыш, жемісті сүйекті, таңқурай – 2,0; асқабақты жейтін жемістері бар көкөністер, томат – 0,5; жүзім, шекілдеуікті жемістер – 0,7; құрғақ құлмақ – 20,0; Чили бұрышы – 3,0; жаңғақтар – 0,2; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), сүт майы – 0,05; сүт, құстың (ет, қосымша өнімдер) – 0,01; жалбыз – 40,0; жұмыртқа, қосымша өнімдер (сүт қоректілер) – 0,001; қауыздағы бадам – 10,0
106
бифентрин
0,015
/0,1
0,005/ (жалп.)
/0,015
/0,0015
мақта тұқымы (май) – 0,015; шекілдеуікті жемістер (алмұрттан басқасы) – 0,04; алмұрт – 0,5; жүзім – 0,2; томат, қияр – 0,4; жүгері (астық) – 0,05; қант қызылшасы – 0,05; жүгері (май), күнбағыс (тұқым, май) – 0,02; қырыққабат – 1,0; рапс (астық, май) – 0,1; астық тұқымдастары дәні – 0.5; ІҚМ майы, еті – 0,5; бүйрек, бауыр, ІҚМ сүті – 0,05; тауық жұмыртқасы – 0,01; тауық майы, еті, қосымша өнімдері, лимон, апельсиндер, картоп, грейпфрут – 0,05; құлмақ (құрғақ) – 10,0; таңқурай – 1,0; бидай кебектері, өңделмеген – 2,0; бидай ұны – 0,2; електен өткізілмеген бидай ұны – 0,5

107
боскалид
0,04
/0,4
0,04/ (общ.)
/1,0
/0,002
плодовые семечковые – 2,0; овощи со съедобными корнями и клубнями – 2,0; бананы – 0,6; зерно хлебных злаков – 0,5; ягоды и др. мелкие фрукты (кроме клубники и винограда), чернослив, перец Чили (сухой), изюм – 10,0; капуста (все виды), овощи со съедобными луковицами, киви – 5,0; виноград – 5,0; кофе (бобы), древесные орехи (кроме фисташек и миндаля) – 0,05; миндаль в шелухе – 15,0; овощи листовые – 30,0; плодоносящие овощи, тыква, зернобобовые (фасоль, горох), плодовые косточковые (кроме чернослива), клубника – 3,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,7; субпродукты млекопитающих – 0,2; яйца, мясо, жир, субпродукты птицы – 0,02; молоко – 0,1; молочный жир – 2,0; фисташки – 1,0; семена масличных культур – 1,0; подсолнечник (семена), рапс (зерно) – 1,0; подсолнечник (масло) – 0,5; рапс (масло) – 0,2; картофель – 0,05; лук репка – 5,0; томаты – 3,0; огурцы – 3,0; морковь – 2,0
108
бродифакум
нт
нт
0,0005/ (общ.)
0,01/ (а)
/0,00016
нт

107
боскалид
0,04
/0,4
0,04/
(жалп.)
/1,0
/0,002
шекілдеуікті жемістер – 2,0; желінетін тамырлы және түйнекті көкөністер – 2,0; банандар – 0,6; астық тұқымдастары дәні – 0,5; жидектер және басқа ұсақ жемістер (құлпынай мен жүзімнен басқасы), қара өрік, Чили бұрышы (құрғақ), мейіз – 10,0; қырыққабат (барлық түрлері), жейтін баданасы бар көкөністер, киви – 5,0; жүзім – 5,0; кофе (бұршақтар), ағаш жаңғақтары (шекілдеуік жаңғақтардан және миндалдан басқасы) – 0,05; қауыздағы бадам – 15,0; жапырақты көкөністер – 30,0; жеміс беретін көкөністер, асқабақ, дәнді-бұршақты (үрме бұршақ, асбұршақ), жемісті сүйекті (қара өріктен басқасы), таңқурай – 3,0; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,7; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,2; жұмыртқа, ет, май, құстың қосымша өнімдері – 0,02; сүт – 0,1; сүт майы – 2,0; шекілдеуік жаңғақтар – 1,0; майлы дақылдар тұқымы – 1,0; күнбағыс (тұқым), рапс (астық) – 1,0; күнбағыс (май) – 0,5; рапс (май) – 0,2; картоп – 0,05; пияз шалқан – 5,0; томат – 3,0; қияр – 3,0; сәбіз – 2,0
108
бродифакум
нт
нт
0,0005/
(жалп.)
0,01/
(а)
/0,00016
нт

109
бромадиолон
нт
нт
0,0005/ (общ.)
0,01/ (а)
/0,0002
нт
110
бромид-ион
1,0
фасоль, горох, цитрусовые – 30,0; плодовые семечковые и косточковые, виноград, гранат – 20,0; картофель – 50,0
111
бромистый 4-трифенил-фосфоний метилбензальдегида + 4-метилентрифенил-фосфоний-бромид-4-нитродифенилазо-метина
0,002
0,25
/0,01
/0,3
/0,001
нн
112
бромоксинил
0,001
/0,1
0,001/ (общ.)
/0,3
/0,001
зерно хлебных злаков, просо, кукуруза (зерно) – 0,05
113
бромофос

109
бромадиолон
нт
нт
0,0005/
(жалп.)
0,01/
(а)
/0,0002
нт
110
бромид-ион
1,0
үрме бұршақ, асбұршақ, цитрус тұқымдас жемістер – 30,0; жемісті және сүйекті шекілдеуік, жүзім, анар – 20,0; картоп – 50,0
111
бромды 4-трифенил-фосфоний метилбензальдегиді + 4-метилентрифенил-фосфоний-бромиді-4-нитродифенилазометині
0,002
0,25
/0,01
/0,3
/0,001
нб
112
бромоксинил
0,001
/0,1
0,001/ (жалп.)
/0,3
/0,001
астық тұқымдастары дәні, тары, жүгері (астық) – 0,05
113
бромофос

0,04
/0,2
0,01/ (орг.)
0,5/(А)
нт
капуста, фасоль, огурцы, салат, горох, виноград – 0,05; плодовые (семечковые) – 0,1; плодовые (косточковые) – 0,07; хмель сухой – 0,5; ягоды – 0,04
114
бромпропилат
0,03
/0,05
0,05/ (общ.)
/0,1
/0,001
виноград – 2,0; цитрусовые, плодовые семечковые – 2,0; бобовые (стручки или незрелые семена) – 3,0; огурцы, дыня, тыква – 0,5; плодовые косточковые (кроме чернослива), клубника – 2,0; ягоды – 0,05; мед – 0,02; хлопок (масло) – 0,02
115
бромуконазол
0,01
/0,1
0,002/ (общ.)
/0,1
/0,005
зерно хлебных злаков, плодовые (семечковые), виноград – 0,04; ягоды – 0,08
116
бронопол
0,002
/0,5
0,03/ (орг.)
1,0/
0,03/
нн
117
бупиримат
0,03
нн
нн
нн
нн
огурцы, дыни, смородина, плодовые (семечковые) – 0,1
118
бупрофезин
0,009
/0,24
0,0003/ (общ.)
/0,9
/0,0004
миндаль – 0,05; миндаль в шелухе – 2,0; плодовые семечковые – 6,0; плодовые косточковые (кроме персика и нектарин) – 2,0; персик, нектарин – 9,0; цитрусовые, виноград – 1,0, томаты – 1,0; клубника – 3,0; сушеная мякоть цитрусовых, изюм, перец – 2,0; мясо и субпродукты млекопитающих (кроме морских животных) – 0,05; тыква – 0,7; огурцы – 0,7; манго – 0,1; молоко – 0,01; оливки – 5,0; перец Чили (в т.ч. сухой) – 10,0
119
бутилат
0,02
/0,6
0,1/ (орг.)
нн
нн
кукуруза (зерно) – 0,5
120
бутоксикарбоксим
0,006
нн
0,03/ (с.-т.)
/1,0
/0,005
цитрусовые – 0,01
121
вамидотион
0,0003
нн
0,01/ (с.-т.)
нн
0,02/ (м-р.) 0,01/ (с.с.)
овощи (кроме картофеля) – 0,2
122
вернолат
0,015
нн
нн
5,0/
нт
соя (бобы), кукуруза (зерно) – 0,5; соя (масло) – 0,1; табак – 1,0
123
винклозолин
0,01
нн
нн
/1,0
нт
черника – 5,0; кочанная капуста – 1,0; мясо КРС – 0,05; молоко КРС – 0,05; цветная капуста – 1,0; плодовые косточковые – 5,0; яйца куриные – 0,05; цикорий (корень) – 5,0; зернобобовые – 2,0; огурцы – 1,0; смородина (красная, черная, белая) – 5,0; ежевика – 5,0; крыжовник – 5,0; виноград – 5,0; хмель сухой – 40,0; киви – 10,0; салат кочанный – 5,0; дыня – 1,0; лук-репка – 1,0; перец Чили – 1,0; перец сладкий – 3,0; плодовые семечковые – 1,0; картофель – 0,1; рапс (зерно) – 1,0; малина (красная, черная) – 5,0; клубника – 10,0; томаты – 3,0; подсолнечник (семена, масло) – 0,5
124
вирус гранулеза с примесью полиэдроза озимой совки
нт
нт
нт
нт
нт
нт
125
вирус гранулеза яблонной плодожорки
нт
нт
нт
нт
нт
нт
126
вирус ядерного полиэдроза капустной совки
нт
нт
нт
нт
нт
нт
127
вирус ядерного полиэдроза кольчатого шелкопряда
нт
нт
нт
нт
нт
нт
128
вирус ядерного полиэдроза непарного шелкопряда
нт
нт
нт
нт
нт
нт
129
вирус ядерного полиэдроза хлопковой совки
нт
нт
нт
нт
нт
нт

0,04
/0,2
0,01/ (орг.)
0,5/(А)
нт
қырыққабат, үрме бұршақ, қияр, салат, асбұршақ, жүзім – 0,05; жемісті (шекілдеуік) – 0,1; жемісті (сүйекті) – 0,07; құрғақ құлмақ – 0,5; жидектер – 0,04
114
бромпропилат
0,03
/0,05
0,05/ (жалп.)
/0,1
/0,001
жүзім – 2,0; цитрус тұқымдас жемістер, шекілдеуікті жемістер – 2,0; бұршақты (бұршаққындар немесе піспеген тұқым) – 3,0; қияр, қауын, асқабақ – 0,5; сүйекті жемістер (қара өріктен басқасы), таңқурай – 2,0; жидектер – 0,05; бал – 0,02; мақта (май) – 0,02
115
бромуконазол
0,01
/0,1
0,002/ (жалп.)
/0,1
/0,005
астық тұқымдастары дәні, жемістер (шекілдеуікті), жүзім – 0,04; жидектер – 0,08
116
бронопол
0,002
/0,5
0,03/ (орг.)
1,0/
0,03/
нб
117
бупиримат
0,03
нб
нб
нб
нб
қияр, қауындар, қарақат, жемісті (шекілдеуік) – 0,1
118
бупрофезин
0,009
/0,24
0,0003/
(жалп.)
/0,9
/0,0004
бадам – 0,05; қауыздағы бадам – 2,0; шекілдеуікті жемістер – 6,0; жемісті сүйекті (шабдлы мен нектариндерден басқа) – 2,0; шабдалы, нектарин – 9,0; цитрус тұқымдас жемістер, жүзім – 1,0, томат – 1,0; таңқурай – 3,0; цитрус тұқымдас жемістердің кептірілген еті, мейіз, бұрыш – 2,0; ет және сүт қоректілердің қосымша өнімдері (теңіз жануарларынан басқа) – 0,05; асқабақ – 0,7; қияр – 0,7; манго – 0,1; сүт – 0,01; зәйтүн – 5,0; Чили бұрышы (соның ішінде құрғақ) – 10,0
119
бутилат
0,02
/0,6
0,1/ (орг.)
нб
нб
жүгері (астық) – 0,5
120
бутоксикарбоксим
0,006
нб
0,03/ (с.-т.)
/1,0
/0,005
цитрус тұқымдас жемістер – 0,01
121
вамидотион
0,0003
нб
0,01/
(с.-т.)
нб
0,02/ (м-р.) 0,01/ (с.с.)
көкөністер (картоптан басқа) – 0,2
122
вернолат
0,015
нб
нб
5,0/
нт
соя (бұршақтар), жүгері (астық) – 0,5; соя (май) – 0,1; темекі – 1,0
123
винклозолин
0,01
нб
нб
/1,0
нт
қаражидек – 5,0; қауданды қырыққабат – 1,0; ІҚМ еті – 0,05; ІҚМ сүті – 0,05; түрлі-түсті қырыққабат – 1,0; жемісті сүйекті – 5,0; тауық жұмыртқасы – 0,05; сусынтамырлар (тамыры) – 5,0; дәнді-бұршақты – 2,0; қияр – 1,0; қарақат (қызыл, қара, ақ) – 5,0; қарабүлдірген – 5,0; қарлыған – 5,0; жүзім – 5,0; құрғақ құлмақ – 40,0; киви – 10,0; қауданды салат – 5,0; қауын – 1,0; шалқан пиязы – 1,0; Чили бұрышы – 1,0; тәтті бұрыш – 3,0; жемісті шекілдеуік – 1,0; картоп – 0,1; рапс (астық) – 1,0; таңқурай (қызыл, қара) – 5,0; таңқурай – 10,0; томат – 3,0; күнбағыс (тұқым, май) – 0,5
124
күздік соқпаның полиэдроз қоспасы бар гранулез вирусы
нт
нт
нт
нт
нт
нт
125
алманың жеміс көбелегінің гранулез вирусы
нт
нт
нт
нт
нт
нт
126
қырыққабат соқпасы ядролық полиэдрозінің вирусы
нт
нт
нт
нт
нт
нт
127
шығыршықты жібек құртының ядролық полиэдрозінің вирусы
нт
нт
нт
нт
нт
нт
128
жұпсыз жібек құртының ядролық полиэдрозінің вирусы
нт
нт
нт
нт
нт
нт
129
мақта соқпасы ядролық полиэдрозінің вирусы
нт
нт
нт
нт
нт
нт

130
водорода фосфид
нт
нн
нн
нн
нн
какао (бобы), фрукты и овощи сухие, арахис, специи, древесные орехи – 0,01; зерно хлебных злаков – 0,1
131
галаксифоп
0,0007
нн
нн
нн
нн
бананы, кофе (бобы), плодовые косточковые – 0,02; цитрусовые, виноград, плодовые семечковые – 0,05; лук-репка – 0,2
132
галаксифоп-Р-метил
0,00065
/0,15
0,001/ (общ.)
1,0/
/0,0001
свекла сахарная, подсолнечник (семена), соя (бобы), масло растительное – 0,05; рапс (зерно) – 0,2; картофель – 0,01
133
галаксифопэток-сиэтил
0,0002
/0,15
0,001/
1,0/
/0,0001
свекла сахарная, подсолнечник (семена), соя (бобы), масло растительное – 0,05; хлопчатник (семена) – 0,05; рапс (зерно) – 0,2; картофель – 0,01
134
гамма-цигалотрин
0,002
/0,04
0,001/ (общ.)
/0,1
/0,0005
зерно хлебных злаков – 0,05; рапс (зерно, масло), плодовые (семечковые) – 0,1; картофель, морковь, сахарная свекла – 0,02 ; лук – 0,2
135
гексафлумурон
0,003
/0,08 (м.-в.)
0,01/ (общ.)
/0,5
/0,005
картофель – 0,05
136
гексахлорбензол
0,0006
/0,03
/0,001 (с.-т.)
нн
/0,013
зерно хлебных злаков – 0,01
137
гексахлорбута-диен
0,001
0,5/ (тр)
0,002/ (с.-т.)
0,005/
/0,0002
виноград и продукты его переработки – 0,0001
138
гексахлорцикло-гексан (б,в, г-изомеры) (ГХЦГ)
0,01; 0,005 (для детей)
0,1/ (тр.)
0,002/ (с.-т.)
0,1/
0,001/
мясо и птица (свежие, охлажденные и мороженые) – 0,1; субпродукты (печень, почки) – 0,1; колбасы, кулинарные изделия, консервы из мяса и птицы – по сырью (в пересчете на жир); яйца, желатин – 0,1; молоко и кисломолочные изделия – 0,05; продукты переработки молока (сыры, творожные изделия, масло сливочное, сливки, сметана), концентраты молочных, сывороточных белков, молоко и молочные изделия сухие (в пересчете на жир) – 1,25; рыба пресноводная (свежая, охлажденная, замороженная) – 0,03; рыба морская, тунцовая (свежая, охлажденная, замороженная), мясо морских животных – 0,2; рыба соленая, копченая, вяленая – 0,2; рыбные консервы (пресноводных, морских, тунцовых рыб, мясо морских животных) - по сырью; печень рыб и продукты из нее, консервы из печени рыб – 1,0; икра, сельдь жирная – 0,2; зерно хлебных злаков – 0,01; зернобобовые – 0,5; мука, крупы – по сырью; соя, кукуруза (зерно), мучные кондитерские изделия – 0,2; крахмал и патока из кукурузы – 0,5; крахмал и патока из картофеля, сахарная свекла – 0,1; лен (семена), рапс (зерно), горчицы – 0,4; подсолнечник (семена), арахис, орехи, какао (бобы), какао-продукты – 0,5; масло растительное не дезодорированное – 0,2; масло растительное дезодорированное, высшей степени очистки – 0,005; жир животный – 0,2; жир рыбий – 0.1; овощи, бахчевые, грибы – 0.5; картофель – 0,1; фрукты, ягоды, виноград – 0,05; консервы плодово-ягодные, овощные - по сырью; соки – по сырью; мед – 0,005; продукты белковые из семян зерновых, зернобобовых и др. культур – 0,1; продукты детского питания: адаптированные молочные смеси для детей 0 – 3 мес. возраста) – 0,02; продукты для детей 4 - 12 мес. возраста: молоко – 0,02; творог 18 % – 0,1; мясо – 0,02; крупы – 0,01; овощи, картофель, фрукты – 0,01; масло сливочное – 0,2; масло растительное – 0,01; чай – 0,01

130
фосфид сутегісі
нт
нб
нб
нб
нб
какао (бұршақтар), құрғақ жемістер және көкөністер, жержаңғақ, дәмдеуіштер ағаш жаңғақтары – 0,01; астық тұқымдастары дәні – 0,1
131
галаксифоп
0,0007
нб
нб
нб
нб
банандар, кофе (бұршақтар), жемісті сүйекті – 0,02; цитрус тұқымдас жемістер, жүзім, шекілдеуікті жемістер – 0,05; шалқан пиязы – 0,2
132
галаксифоп-Р-метил
0,00065
/0,15
0,001/
(жалп.)
1,0/
/0,0001
қант қызылшасы, күнбағыс (тұқым), соя (бұршақтар), өсімдік майы – 0,05; рапс (астық) – 0,2; картоп – 0,01
133
галаксифопэток-
сиэтилі
0,0002
/0,15
0,001/
1,0/
/0,0001
қант қызылшасы, күнбағыс (тұқым), соя (бұршақтар), өсімдік майы – 0,05; мақта тұқымы (тұқым) – 0,05; рапс (астық) – 0,2; картоп – 0,01
134
гамма-цигалотрині
0,002
/0,04
0,001/
(жалп.)
/0,1
/0,0005
астық тұқымдастары дәні – 0,05; рапс (астық, май), жемісті (шекілдеуік) – 0,1; картоп, сәбіз, қант қызылшасы – 0,02 ; пияз – 0,2
135
гексафлумуроны
0,003
/0,08
(к.-с.)
0,01/
(жалп.)
/0,5
/0,005
картоп – 0,05
136
гексахлорбензолы
0,0006
/0,03
/0,001
(с.-т.)
нб
/0,013
астық тұқымдастары дәні – 0,01
137
гексахлорбута-диені
0,001
0,5/(тр)
0,002/(с.-т.)
0,005/
/0,0002
жүзім және қайта өңдеуден алынған өнімдер – 0,0001
138
гексахлорцикло-гексан (a,b, g-изомерлері) (ГХЦГ)
0,01;
0,005
(для
детей)
0,1/
(тр.)
0,002/
(с.-т.)
0,1/
0,001/
ет және құс (жаңа, мұздатылған және балмұздақтар) – 0,1; қосымша өнімдер (бауыр, бүйрек) – 0,1; шұжық, кулинария өнімдері, еттің және құстың консервілері – шикізат бойынша (майға есептегенде); жұмыртқа, желатин – 0,1; сүт және ашытылған сүт өнімдері – 0,05; сүтті қайта өңдеуден алынған өнімдер (сырлар, сүзбе өнімдері, сары май, кілегей, қаймақ), сүт өнімдерінің, сарысу белоктарының концентраты, құрғақ сүт және сүт өнімдері (майға есептегенде) – 1,25; тұщы су балығы (жаңа, салқындатылған, мұздатылған) – 0,03; теңіз, тунец балығы (жаңа, салқындатылған, мұздатылған), теңіз жануарларының еті – 0,2; тұздалған, кептірілген, тұздықтағы балық – 0,2; балық консервілері (тұщы су, теңіз, тунец балықтарының теңіз жануарларының еті) - шикізат бойынша; балықтың бауыры және одан жасалатын өнімдер, балық бауырларыастықконсервілер – 1,0; уылдырық, майлы нәлім – 0,2; астық тұқымдастары дәні – 0,01; дәнді-бұршақты – 0,5; ұн, жармалар – шикізат бойынша; соя, жүгері (астық), кондитерлік ұн өнімдері – 0,2; крахмал және жүгеріден жасалған сірне – 0,5; крахмал және картоп сірнесі, қант қызылшасы – 0,1; зығыр (тұқым), рапс (астық), қышалар – 0,4; күнбағыс (тұқым), жержаңғақ, жаңғақтар, какао (бұршақтар), какао-өнімдері – 0,5; дезодориттелмеген өсімдік майы – 0,2; дезодориттелген, жоғары деңгейде тазаланған өсімдік майы – 0,005; жануарлар майы – 0,2; балық майы – 0.1; көкөністер, бақша дақылдары, саңырауқұлақтар – 0.5; картоп – 0,1; жемістер, жидектер, жүзім – 0,05; жеміс-жидек консервілері, көкөністер – шикізат бойынша; шырындар – шикізат бойынша; бал – 0,005; астық тұқымдарынан, бұршақ тұқымдарыастықжәне басқа дәнді дақылдардан жасалған белок өнімдері – 0,1; балалар тамақ өнімдері: 0 – 3 айлық жастағы балаларға арналған бейімделген сүт қоспалары – 0,02; 4 – 12 айлық жастағы балаларға арналған өнімдер: сүт – 0,02; ірімшік 18 % – 0,1; ет – 0,02; жармалар – 0,01; көкөністер, картоп, жемістер – 0,01; сары май – 0,2; өсімдік майы – 0,01; шай – 0,01

139
гекситиазокс
0,03
/0,1
0,0005/ (общ.)
/1,0
/0,05
цитрусовые – 0, 5; хлопчатник (семена) – 0,5; хлопчатник (масло) – 0,1; плодовые семечковые – 0,4; виноград – 1,0; клубника – 0,5; финики, хмель сухой – 2,0; сушеный виноград (изюм), чернослив – 1,0; субпродукты млекопитающих, яйца, жир млекопитающих (в т.ч. молочный жир), молоко, мясо млекопитающих (кроме морских животных), мясо и субпродукты птицы, овощи со съедобными плодами тыквенные (кроме арбуза), древесные орехи – 0,05; баклажаны, томаты – 0,1; виноградный жмых (сухой) – 15,0; плодовые косточковые – 0,3
140
гептахлор

139
гекситиазокс
0,03
/0,1
0,0005/
(жалп.)
/1,0
/0,05
цитрус тұқымдас жемістер – 0, 5; мақта тұқымы (тұқым) – 0,5; мақта тұқымы (май) – 0,1; шекілдеуікті жемістер – 0,4; жүзім – 1,0; таңқурай – 0,5; кептірілген құрма, құрғақ құлмақ – 2,0; кептірілген жүзім (мейіз), қара өрік – 1,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері, жұмыртқа, сүт қоректілердің майы соның ішінде сүт майы), сүт, сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), ет және құстың қосымша өнімдері, асқабақты жейтін жемістері бар көкөністер (қарбыздан басқасы), ағаш жаңғақтары – 0,05; баялдылар, томат – 0,1; жүзім күнжаралары (құрғақ) – 15,0; жемісті сүйекті – 0,3
140
гептахлор

0,0001
0,05/
0,001/
0,01/
нн
зерно хлебных злаков – 0,02; цитрусовые – 0,01; хлопок (семена) – 0,02; яйца – 0,05; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,2; молоко – 0,006; ананас – 0,01; мясо птицы – 0,2; соя (бобы) – 0,02; соевое масло нерафинированное – 0,5; соевое масло рафинированное – 0,02; чай – 0,02
141
гиббереллиновых кислот натриевые соли
нт
нт
нт
/0,2
нт
нт
142
гиббереллин-АЗ
нт
нт
нт
нт
нт
нт
143
гимексазол
0,01
0,03
0,002/ (с.-т.)
/1,0
/0,01
свекла сахарная, столовая – 0,01
144
глифосат
1,0
0,5/
0,02/
1,0/
0, 1/ (м.р.) 0,06/ (с.-с.) ( а)
плодовые (семечковые, косточковые), цитрусовые, овощи, картофель, грибы – 0,3; виноград, ягоды (в том числе дикорастущие) – 0,1; арбузы – 0,3; рис – 0,15; бананы – 0,05; зерно хлебных злаков – 20,0; кукуруза (зерно) – 1,0; соя (сухие бобы) – 20,0; подсолнечник (семена) – 7,0; рапс (зерно) – 10,0; масло рапса, подсолнечника, сои – нт; горох (сухой) – 5,0; хлопчатник (семена) – 40,0; субпродукты млекопитающих – 5,0; яйца, мясо млекопитающих (кроме морских), мясо птицы, молоко – 0,05; субпродукты свиные и птицы – 0,5; бобы (сухие), тростник сахарный – 2,0; патока сахарного тростника – 10,0; отруби пшеничные, не обработанные – 20,0
145
глифосат тримезиум
0,1
/0,8
0,004/ (общ.)
/0,5
/0,02
зерно хлебных злаков, плодовые семечковые, виноград – 0,3
146
глюфосинат аммоний
0,02
/0,1
0,01/ (общ.)
/0,04
/0,002
плодовые семечковые и косточковые, ягоды и другие мелкие фрукты (кроме смородины), цитрусовые, виноград, морковь – 0,2; картофель – 0,5; подсолнечник (семена), рапс (зерно) – 5,0; гречиха, просо, зерно хлебных злаков – 0,4; растительные масла (кроме нерафинированных рапсового и подсолнечного масла) – 0,4; зернобобовые – 3,0; миндаль неочищенный, смородина (черная, красная и белая) – 0,5; спаржа, тропические и субтропические фрукты (кроме бананов), корн-салат, яйца, мясо млекопитающих (кроме морских животных), лук-репка, сахарная свекла, мясо птицы, нерафинированные рапсовое и подсолнечное масло – 0,05; бананы – 0,2; субпродукты пищевые млекопитающих и птицы, кукуруза, древесные орехи – 0,1; молоко – 0,02
147
гуазатин
0,003
/0,1
0,001/ (с.-т.)
/0,2
/0,002
зерно хлебных злаков – 0,05; цитрусовые – 5,0
148
гуминовые кислоты
нт
нт
нт
нт
нт
нт
149
гуминовых кислот аммониевые соли
нт
нт
нт
нт
нт
нт
150
гуминовых кислот натриевые соли
нт
нт
нт
нт
/0,05
нт
151
Д (+) - (пара-нитрофенил)- 1 ,3- диоксиизопропил-аммоний-2-хлор-этилфосфоновая кислота
0,07
/0,5
/0,02
/0,5
/0,05
томаты – 1,5
152
ДАЕФ (амифос, DAEP)
нн
нн
0,1/ (орг.)
0,5/
нн
виноград, свекла сахарная – 0,1; свекла столовая, хлопчатник (масло) – 0,5; цитрусовые – 0,05

0,0001
0,05/
0,001/
0,01/
нб
астық тұқымдастары дәні – 0,02; цитрус тұқымдас жемістер – 0,01; мақта (тұқым) – 0,02; жұмыртқа – 0,05; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,2; сүт – 0,006; ананас – 0,01; құс еті – 0,2; соя (бұршақтар) – 0,02; тазартылмаған соя майы – 0,5; тазартылған соя майы – 0,02; шай – 0,02
141
гиббереллинді қышқыл натрий тұзы
нт
нт
нт
/0,2
нт
нт
142
гиббереллин-АЗ
нт
нт
нт
нт
нт
нт
143
гимексазол
0,01
0,03
0,002/
(с.-т.)
/1,0
/0,01
қант қызылшасы, асханалық – 0,01
144
глифосат
1,0
0,5/
0,02/
1,0/
0, 1/
(е.б.)
0,06/
(о.-ш.)
( а)
(шекілдеуікті, сүйекті, жемістер, цитрус тұқымдас жемістер, көкөністер, картоп, саңырауқұлақтар – 0,3; жүзім, жидектер (соның ішінде жабайы өсетін) – 0,1; қарбыздар – 0,3; күріш – 0,15; банандар – 0,05; астық тұқымдастары дәні – 20,0; жүгері (астық) – 1,0; соя (құрғақ бұршақтар) – 20,0; күнбағыс (тұқым) – 7,0; рапс (астық) – 10,0; рапс, күнбағыс, соя майы – нт; асбұршақ (құрғақ) – 5,0; мақта тұқымы (тұқым) – 40,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 5,0; жұмыртқа, сүт қоректілердің еті (теңіздегілерден басқасы), құс еті, сүт – 0,05; шошқаның және құстың қосымша өнімдері – 0,5; бұршақтар (құрғақ), қантты құрақ – 2,0; қантты құрақ ағыны – 10,0; бидай кебектері, өңделмеген – 20,0
145
глифосат
тримезиум
0,1
/0,8
0,004/
(жалп.)
/0,5
/0,02
астық тұқымдастары дәні, шекілдеуікті жемістер, жүзім – 0,3
146
глюфосинат
аммоний
0,02
/0,1
0,01/
(жалп.)
/0,04
/0,002
жемісті және сүйекті шекілдеуік, жидектер және басқа да ұсақ жемістер (қарақаттан басқасы), цитрус тұқымдас жемістер, жүзім, сәбіз – 0,2; картоп – 0,5; күнбағыс (тұқым), рапс (астық) – 5,0; қарақұмық, тары, астық тұқымдастары дәні – 0,4; өсімдік майлары (тазартылмаған рапс және күнбағыс майынан басқасы) – 0,4; дәнді-бұршақты – 3,0; тазартылмаған бадам, қарақат (қара, қызыл және ақ) – 0,5; қояншөп, тропикалық және субтропикалық жемістер (банандардан басқасы), корн-салаты, жұмыртқа, сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), шалқан пиязы, қант қызылшасы, құс еті, тазартылмаған рапс және күнбағыс майы – 0,05; банандар – 0,2; сүт қоректілердің және құстың тағамдық қосымша өнімдері, жүгері, ағаш жаңғақтары – 0,1; сүт – 0,02
147
гуазатин
0,003
/0,1
0,001/
(с.-т.)
/0,2
/0,002
астық тұқымдастары дәні – 0,05; цитрус тұқымдас жемістер – 5,0
148
гумин қышқылы
нт
нт
нт
нт
нт
нт
149
гумин қышқылы аммоний тұзы
нт
нт
нт
нт
нт
нт
150
гумин қышқылы натрий тұзы
нт
нт
нт
нт
/0,05
нт
151
Д (+) - (пара-нитрофенил)- 1 ,3-
диоксиизопропил-аммоний-2-хлор-этилфосфон қышқылы
0,07
/0,5
/0,02
/0,5
/0,05
томат – 1,5
152
ДАЕФ (амифос, DAEP)
нб
нб
0,1/
(орг.)
0,5/
нб
жүзім, қант қызылшасы – 0,1;
асханалық қызылша, мақта тұқымы (май) – 0,5; цитрус тұқымдас жемістер – 0,05

153
дазомет
0,004
/0,9
0,01/ (орг.)
2,0/
/0,003
картофель, овощи, рыба – 0,5
154
далапон
0,02
0,5/ (тр.)
0,04/ (с.-т.)
3,0/
/0,05
плодовые (семечковые, косточковые), виноград, картофель, свекла столовая, сахарная – 1,0; хлопчатник (семена) – 0,2; хлопчатник (масло) – 0,1; чай – 0,2; ягоды (в т. ч. дикорастущие) – 0,6
155
даминозид
0,02
нн
0,05/ (общ.)
нн
нн
плодовые семечковые – 3,0
156
дельтаметрин
0,01
0,01/ (тр.)
0,006/ (с.-т.)
/0,1
/0,01
подсолнечник (семена), табак – 0,1; хлопчатник (масло), подсолнечник (масло), бананы – 0,05; плодовые косточковые – 0,2; зерно хлебных злаков – 2,0; ягоды (кроме клубники) – 0,5; клубника – 0,2; зернобобовые, бобы (сухие) – 1,0; кукуруза (зерно), огурцы, рис, свекла сахарная – 0,01; соя (масло), перец, какао-бобы – 0,01; картофель – 0,1; хмель сухой – 5,0; печень, почки (КРС, коз, свиней, овец), молоко – 0,05; рапс (зерно, масло), кукуруза (масло), морковь – 0,02; жир животный – 0,5; томаты – 0,3; овощи со съедобными плодами тыквенные – 0,2; лук-порей – 0,2; яйца, субпродукты птицы, фундук, кукуруза сладкая (отварная в початках), грецкий орех – 0,02; брокколи, китайская и цветная капуста – 0,1; листовые овощи, мука пшеничная непросеянная – 2,0; чечевица (сухая), оливки – 1,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,5; грибы, лук-репка – 0,05; мясо птицы – 0,1; редис – 0,01; чай черный и зеленый, пшеничные отруби не переработанные – 5,0; мука пшеничная – 0,3; плодовые семечковые, виноград – 0,2; баклажаны – 0,2; цитрусовые – 0,1; перец – 0,2; дыня – 0,2; салат – 0,5; капуста (все виды) – 0,1
157
деметон
0,005
нн
0,01/ (орг.)
0,02/
нн
зерно хлебных злаков, хлопчатник (масло) – 0,35
158
десмедифам
0,025
0,25/ (тр.)
0,05/(с.-т.)
1,0/
0,02/ (м.р.)
0,01 (с.-с.)(а)
свекла столовая, сахарная – 0,1
159
десметрин
0,0015
0,1/ (м.-вз.)
0,01/(с.-т.)
2,0/
/0,002
капуста – 0,05; лук – 0,05
160
диазинон
0,005
0,1/ (тр.)
0,004/ (с.-т.)
0,2/
0,0001/(с.-с.)
зерно хлебных злаков, картофель, лук-репка, хлопчатник (масло), свекла сахарная и столовая, кукуруза, брюква турнепс – 0,1; капуста кочанная огурцы, томаты, морковь, мак масличный, табак – 0,5; хмель сухой – 1,0; грецкие орехи – 0,01; миндаль, перцы сладкие (включая гвоздичный), китайская капуста, тыква – 0,05; черника, ежевика (бойзеновая ягода), ананас, редис, – 0,1; мускусная дыня, малина, смородина (красная, черная, белая), клюква, персик, киви, кольраби, горох (свежие бобы), бобы (стручки и/или свежие семена) – 0,2; плодовые семечковые – 0,3; перец Чили (сухой), брокколи, салат кочанный и листовой, шпинат – 0,5; ананас, клубника, слива (за исключением чернослива), вишня, лук-батун – 1,0; чернослив – 2,0; яйца и мясо птицы – 0,02; кукуруза сладкая (отварная в початках), субпродукты куриные – 0,02; мясо КРС, коз, свиней, овец – 2,0; почки и печень КРС, коз, свиней, овец – 0,03; молоко (молочные продукты) – 0,02

153
дазомет
0,004
/0,9
0,01/
(орг.)
2,0/
/0,003
картоп, көкөністер, балық – 0,5
154
далапон
0,02
0,5/
(тр.)
0,04/
(с.-т.)
3,0/
/0,05
жемісті (шекілдеуік, сүйекті), жүзім, картоп, асханалық, қант қызылшасы – 1,0; мақта тұқымы (тұқым) – 0,2; мақта тұқымы (май) – 0,1; шай – 0,2; жидектер (соның ішінде жабайы өсетін) – 0,6
155
даминозид
0,02
нб
0,05/
(жалп.)
нб
нб
шекілдеуікті жемістер – 3,0
156
дельтаметрин
0,01
0,01/
(тр.)
0,006/
(с.-т.)
/0,1
/0,01
күнбағыс (тұқым), темекі – 0,1; мақта тұқымы (май), күнбағыс (май), банандар – 0,05; жемісті сүйекті – 0,2; астық тұқымдастары дәні – 2,0; жидектер (құлпынайдан басқасы) – 0,5; таңқурай – 0,2; дәнді-бұршақты, бұршақтар (құрғақ) – 1,0; жүгері (астық), қияр, күріш, қант қызылшасы – 0,01; соя (май), бұрыш, какао-бұршақтар – 0,01; картоп – 0,1; құрғақ құлмақ – 5,0; бауыр, бүйрек (ІҚМ, ешкінің, шошқаның қойдың), сүт – 0,05; рапс (астық, май), жүгері (май), сәбіз – 0,02; жануарлар майы – 0,5; томат – 0,3; асқабақты жейтін жемістері бар көкөністер – 0,2; порей пиязы – 0,2; жұмыртқа, құстың қосымша өнімдері, фундук, тәтті жүгері (собықта пісірілген), грек жаңғағы – 0,02; брокколи, қытай және түрлі-түсті қырыққабат – 0,1; жапырақты көкөністер, електен өткізілмеген бидай ұны – 2,0; жасымық (құрғақ), зәйтүн – 1,0; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,5; саңырауқұлақтар, шалқан пиязы – 0,05; құс еті – 0,1; шалғам – 0,01; көк және қара шай, өңделмеген бидай кебектері – 5,0; бидай ұны – 0,3; шекілдеуікті жемістер, жүзім – 0,2; баялдылар – 0,2; цитрус тұқымдас жемістер – 0,1; бұрыш – 0,2; қауын – 0,2; салат – 0,5; қырыққабат (барлық түрлері) – 0,1
157
деметон
0,005
нб
0,01/ (орг.)
0,02/
нб
астық тұқымдастары дәні, мақта тұқымы (май) – 0,35
158
десмедифам
0,025
0,25/ (тр.)
0,05/
(с.-т.)
1,0/
0,02/
(е.б.)
0,01
(о.-ш.)
(а)
асханалық, қант қызылшасы – 0,1
159
десметрин
0,0015
0,1/
(к.-а.)
0,01/
(с.-т.)
2,0/
/0,002
қырыққабат – 0,05; пияз – 0,05
160
диазинон
0,005
0,1/ (тр.)
0,004/
(с.-т.)
0,2/
0,0001/
(о.-ш.)
астық тұқымдастары дәні, картоп, шалқан пиязы, мақта тұқымы (май), қант және асханалық қызылша, жүгері, жемдік шалқан – 0,1; қауданды қырыққабат, қияр, томат, сәбіз, майлы көкнәр, темекі – 0,5; құрғақ құлмақ – 1,0; грек жаңғақтары – 0,01; бадам, тәтті бұрыш көкөністері (қалампырлысын қоса алғанда), қытай қырыққабаты, асқабақ – 0,05; қаражидек, қарабүлдірген (бойзенді жемістер), ананас, шалғам, – 0,1; мүгі бар қауын, таңқурай, қарақат (қызыл, қара, ақ), мүкжидек, шабдалы, киви, кольраби, асбұршақ (жаңа піскен бұршақтар), бұршақтар (бұршаққындар және/немесе жас тұқым) – 0,2; шекілдеуікті жемістер – 0,3; Чили бұрышы (құрғақ), брокколи, қауданды және жапырақты салат, саумалдық – 0,5; ананас, таңқурай, қара өрік (қара өрікті қоспағанда), шие, батун пиязы – 1,0; қара өрік – 2,0; жұмыртқа және құс еті – 0,02; тәтті жүгері (собықта пісірілген), тауықтың қосымша өнімдері 0,02; ІҚМ, ешкінің, шошқаның, қойдың еті – 2,0; ІҚМ, ешкінің, шошқаның қойдың бүйрегі және бауыры – 0,03; сүт (сүт өнімдері) – 0,02

161
диафентиурон
0,0003
/0,2
0,001/ (с.-т.)
/0,5
/0,0003
огурцы, томаты – 0,05;
162
дибромхлорпропан
нн
нн
0,01/ (орг.)
нн
нн
нн
163
диизопропилди-тиофосфоновой кислоты калиевая соль
0,64
нн
нн
нн
нн
нн
164
дикамба
0,3
0,25/ (тр.)
0,02/ (с.-т.)
1,0/
0,01/
зерно хлебных злаков, кукуруза (зерно) – 0,5; кукуруза (масло) – 0,05; просо – 0,3
165
дикамбы 2-этилгексиловый эфир
нн
нн
нн
/1,0
/0,01
166
дикват (дибромид)
0,002
/0,2
0,02/ (орг.)
0,05/
0, 01/ (м.р.)
0,004/ (с.-с.)(а)
горох – 0,2; морковь, картофель – 0,05; подсолнечник (семена) – 1,0; рапс (зерно) – 2,0; подсолнечник (масло), рапс (масло), соя (масло) – 0,1; соя (бобы) – 0,2; гречиха – 0,01; молоко – 0,01; ячмень – 5,0; бобы, чечевица (сухие), рис шлифованный – 0,2; мясо млекопитающих (кроме морских животных), субпродукты млекопитающих, яйца, кукуруза, мясо и субпродукты птицы, растительное масло неочищенное (кроме подсолнечного, соевого и рапсового), овощи со съедобными корнями, клубнями, луковицами и плодами – 0,05; рис – 10,0; рис шелушенный – 1,0; пшеничные отруби необработанные, непросеянная пшеничная мука, пшеница, овес, сорго – 2,0; пшеничная мука – 0,5
167
диклоран
0,01
нн
0,007/ (с.-т.)
нн
нн
персик, нектарины – 7,0; морковь – 15,0; лук репка – 0,2; плодовые семечковые – 0,06; капуста, картофель – 0,004; виноград – 7,0
168
диклофоп-метил
0,02
нн
0,1/ (орг.)
/0,5
нн
свекла сахарная – 0,01; соя (бобы) – 0,05; соя (масло) – 0,02
169
дикофол
0,002
1,0/ (тр.)
0,01/ (с.-т.)
нн
0,001/ (с.-с.)
перец – 1,0; томаты – 0,1; огурцы – 0,5; плодовые семечковые – 0,1; плодовые косточковые – 0,1; виноград – 5,0; баклажаны – 0,1; тыква обыкновенная – 1,0; цитрусовые – 0,1; хмель сухой – 50,0; ягоды – 0,05; хлопчатник (масло) – 0,5; зернобобовые – 2,0; бахчевые – 0,2; перец Чили (сушеный) – 10,0; чернослив (сухой) – 3,0; хлопчатник (семена) – 0,1; грецкие орехи, орех-пекан – 0,01; молоко – 0,1; яйца – 0,05; мясо (КРС) – 3,0; субпродукты (КРС) – 1,0; мясо домашней птицы – 0,1; субпродукты домашней птицы – 0,05; чай (зеленый и черный ферментированный и высушенный) – 20,0
170
диметахлор
0,02
/0,07
0,01/ (орг.)
/0,7
/0,02
рапс (зерно, масло) – 0,02
171
диметенамид-Р
0,07
/0,1
0,1/ (орг.)
/0,7
/0,006
соя (бобы) – 0,02; соя (масло) – 0,02; кукуруза (зерно) – 0,02; свекла сахарная, столовая – 0,02; фасоль (бобы сухие) – 0,02; подсолнечник (семена, масло) – 0,04; картофель, чеснок, лук-репка, лук-шалот, сорго, сладкая кукуруза (отварная в початках), сладкий картофель, арахис, яйца, мясо млекопитающих, (кроме морских животных), молоко, мясо и субпродукты домашней птицы – 0,01

161
диафентиурон
0,0003
/0,2
0,001/
(с.-т.)
/0,5
/0,0003
қияр, томат – 0,05;
162
дибромхлорпропан
нб
нб
0,01/ (орг.)
нб
нб
нб
163
диизопропилди-тиофосфон қышқылы калий тұзы
0,64
нб
нб
нб
нб
нб
164
дикамба
0,3
0,25/ (тр.)
0,02/
(с.-т.)
1,0/
0,01/
астық тұқымдастары дәні, жүгері (астық) – 0,5; жүгері (май) – 0,05; тары – 0,3
165
дикамбы 2-этилгексил эфирі
нб
нб
нб
/1,0
/0,01
166
дикват (дибромид)
0,002
/0,2
0,02/ (орг.)
0,05/
0, 01/
(е.б.)
0,004/
(о.-ш.)
( а)
асбұршақ – 0,2; сәбіз, картоп – 0,05; күнбағыс (тұқым) – 1,0; рапс (астық) – 2,0; күнбағыс (май), рапс (май), соя (май) – 0,1; соя (бұршақтар) – 0,2; қарақұмық – 0,01; сүт – 0,01; арпа – 5,0; бұршақтар, жасымық (құрғақ), тазартылған күріш – 0,2; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), сүт қоректілердің қосымша өнімдері, жұмыртқа, жүгері, ет және құстың қосымша өнімдері, тазартылмаған өсімдік майы (күнбағыс, соя және рапстан басқа), жейтін тамырлары, бүлдіргендері, баданасы және жемістері бар көкөністер – 0,05; күріш – 10,0; қауызы аршылмаған күріш – 1,0; өңделмеген бидай кебектері, електен өткізілмеген бидай ұны, бидай, сұлы, қарақұмық – 2,0; бидай ұны – 0,5
167
диклоран
0,01
нб
0,007/
(с.-т.)
нб
нб
шабдалы, нектарин – 7,0; сәбіз – 15,0; пияз шалқан – 0,2; шекілдеуікті жемістер – 0,06; қырыққабат, картоп – 0,004; жүзім – 7,0
168
диклофоп-метил
0,02
нб
0,1/ (орг.)
/0,5
нб
қант қызылшасы – 0,01; соя (бұршақтар) – 0,05; соя (май) – 0,02
169
дикофол
0,002
1,0/
(тр.)
0,01/
(с.-т.)
нб
0,001/
(о.-ш.)
бұрыш – 1,0; томат – 0,1; қияр – 0,5; шекілдеуікті жемістер – 0,1; жемісті сүйекті – 0,1; жүзім – 5,0; баялдылар – 0,1; кәдімгі асқабақ – 1,0; цитрус тұқымдас жемістер – 0,1; құрғақ құлмақ – 50,0; жидектер – 0,05; мақта тұқымы (май) – 0,5; дәнді-бұршақты – 2,0; бақша дақылдары – 0,2; Чили бұрышы (кептірілген) – 10,0; қара өрік (құрғақ) – 3,0; мақта тұқымы (тұқым) – 0,1; грек жаңғақтары, пекан жаңғағы – 0,01; сүт – 0,1; жұмыртқа – 0,05; ет (ІҚМ) – 3,0; қосымша өнімдер (ІҚМ) – 1,0; үй құсының еті – 0,1; үй құсының қосымша өнімдері – 0,05; шай (көк және қара ферменттелген және кептірілген) – 20,0
170
диметахлор
0,02
/0,07
0,01/ (орг.)
/0,7
/0,02
рапс (астық, май) – 0,02
171
диметенамид-Р
0,07
/0,1
0,1/(орг.)
/0,7
/0,006
соя (бұршақтар) – 0,02; соя (май) – 0,02; жүгері (астық) – 0,02; қант қызылшасы, асханалық – 0,02; үрме бұршақ (құрғақ бұршақтар) – 0,02; күнбағыс (тұқым, май) – 0,04; картоп, сарымсақ, шалқан пиязы, шалотт пиязы, қарақұмық, тәтті жүгері (собықта пісірілген), тәтті картоп, жержаңғақ, жұмыртқа, сүт қоректілердің еті, (теңіз жануарларынан басқа), сүт, ет және үй құсының қосымша өнімдері – 0,01

172
диметипин
0,02
/0,1
0,0002 (общ.)
0,5/
/0,003
подсолнечник (семена) – 1,0; подсолнечник (масло) – 0,05; картофель – 0,05; рапс (зерно) – 0,2; хлопчатник (семена) – 1,0; хлопчатник (масло) – 0,1; мясо млекопитающих (кроме морских животных), мясо домашней птицы, субпродукты, яйца, молоко – 0,01
173
диметилового эфира дегадро-аспарагиновой кислоты калиевая соль
0,011
нт
0,0003/
/1,2
/0,02
нн
174
диметоат
0,002
/0,1
0,003/ (с.-т.)

172
диметипин
0,02
/0,1
0,0002 (жалп.)
0,5/
/0,003
күнбағыс (тұқым) – 1,0; күнбағыс (май) – 0,05; картоп – 0,05; рапс (астық) – 0,2; мақта тұқымы (тұқым) – 1,0; мақта тұқымы (май) – 0,1; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), үй құсының еті, қосымша өнімдері, жұмыртқа, сүт – 0,01
173
диметилді эфирдің дегадро-аспарагинді
қышқылы калий тұзы
0,011
нт
0,0003/
/1,2
/0,02
нб
174
диметоат
0,002
/0,1
0,003/
(с.-т.)

0,5/
0,0003/ (с.-с.).
артишок – 0,05; спаржа – 0,05; зерно хлебных злаков – 0,05; капуста (все виды) – 0,2; субпродукты КРС – 0,05; сельдерей – 0,5; плодовые косточковые – 2,0; плодовые семечковые – 0,02; цитрусовые – 5,0; яйца – 0,05; салат – 0,3; жир КРС, кроме молочного – 1,0; манго – 1,0; мясо КРС, коз, лошадей, свиней и овец – 0,05; молоко КРС, коз, овец – 0,05; оливки – 0,5; зернобобовые – 1,0; перец Чили – 3,0; перец сладкий, включая гвоздичный – 0,5; картофель – 0,05; жир домашней птицы – 0,05; мясо домашней птицы – 0,05 субпродукты кур – 0,05; субпродукты, овечьи – 0,05; свекла (столовая, сахарная) – 0,05; маслины, грибы, рис, бахчевые, огурцы, томаты, табак, хмель сухой, ягоды, просо, виноград, подсолнечник (семена, масло)- 0,02; рапс (зерно, масло) – 0,05; соя (бобы, масло) – 0,02; кукуруза (зерно, масло) – 0,02

0,5/
0,0003/
(о.-ш.).
бөрікгүл – 0,05; қояншөп – 0,05; астық тұқымдастары дәні – 0,05; қырыққабат (барлық түрлері) – 0,2; ІҚМ қосымша өнімдері – 0,05; балдыркөк – 0,5; жемісті сүйекті – 2,0; шекілдеуікті жемістер – 0,02; цитрус тұқымдас жемістер – 5,0; жұмыртқа – 0,05; салат – 0,3; ІҚМ майы, сүт майынан басқасы – 1,0; манго – 1,0; ІҚМ, ешкінің, жылқының және қойдың еті – 0,05; ІҚМ, ешкінің, қойдың сүті – 0,05; зәйтүн – 0,5; дәнді-бұршақты – 1,0; Чили бұрышы – 3,0; тәтті бұрыш, қалампырлысын қосқанда – 0,5; картоп – 0,05; үй құсының майы – 0,05; үй құсының еті – 0,05, тауық етінің қосымша өнімдері – 0,05; қой етінің қосымша өнімдері – 0,05; қызылша (асханалық, қант қызылшасы) – 0,05; зәйтүн жемісі, саңырауқұлақтар, күріш, бақша дақылдары, қияр, томат, темекі, құрғақ құлмақ, жидектер, тары, жүзім, күнбағыс (тұқым, май)- 0,02; рапс (астық, май) – 0,05; соя (бұршақтар, май) – 0,02; жүгері
(астық, май) – 0,02

175
диметоморф
0,1
0,04/
0,1/ (общ)
0,1/
/0,1
брокколи – 1,0; капуста кочанная – 2,0; валериана овощная – 10,0; виноград – 3,0; лук – 0,15; томаты – 1,0; изюм – 5,0; субпродукты млекопитающих – 0,01; яйца – 0,01; плодоносящие овощи (кроме тыквы) – 1,0; тыква – 0,5; огурцы – 1,0; хмель (сухой) – 80,0; кольраби – 0,02; салат кочанный – 10,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,01; молоко – 0,01; перец Чили (сухой) – 5,0; ананас – 0,01, картофель – 0,5; мясо, субпродукты птицы – 0,01; клубника – 0,05

175
диметоморф
0,1
0,04/
0,1/
(жалп)
0,1/
/0,1
брокколи – 1,0; қауданды қырыққабат – 2,0; көкөністі шүйіншөбі – 10,0; жүзім – 3,0; пияз – 0,15; томат – 1,0; мейіз – 5,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,01; жұмыртқа – 0,01; жеміс беретін көкөністер (асқабақтан басқасысы) – 1,0; асқабақ – 0,5; қияр – 1,0; құлмақ (құрғақ) – 80,0; кольраби – 0,02; қауданды салат – 10,0; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқасы) – 0,01; сүт – 0,01; Чили бұрышы (құрғақ) – 5,0; ананас – 0,01, картоп – 0,5; ет, құстың қосымша өнімдері – 0,01; таңқурай – 0,05

/0,02
/0,1
0,2/
/0,01
огурцы – 1,0; овощи со съедобными плодами, тыквенные – 1,0; плодовые семечковые – 1,0; виноград – 1,0; ягоды (кроме клубники) – 0,2; клубника – 0,5; перец – 0,2; персик – 0,1; перец Чили (сушеный) – 2,0; томаты – 0,3
181
дипропетрин
0,002
/0,3
/1,0
4,0/
/0,003
арбуз – 0,1
182
дисульфотон
0,003
н\н
н\н
н\н
н\н
зерно хлебных злаков – 0,2; зернобобовые – 0,2; кукуруза (зерно), сладкая кукуруза (отварная в початках), сладкая кукуруза (зерно) – 0,02; свекла сахарная – 0,2; орехи (арахис, орех-пекан) – 0,1; ананас – 0,1; кофе (бобы) – 0,2; хлопок (семена) – 0,1, спаржа – 0,02; мясо домашней птицы – 0,02; молоко (КРС, козы, овцы) – 0,01
183
диталимфос
0,01
0,15/ (с.-т.)
0,03/
2,0/
нн
зерно хлебных злаков, огурцы – 0,1; плодовые семечковые, виноград – 0,5; ягоды – 0,02
184
дитианон
0,01
/0,02
0,003/ (общ)
/0,5
/0,0001
плодовые косточковые – 5,0; виноград – 3,0; цитрусовые – 3,0; ягоды и мелкие фрукты – 5,0; плодовые (семечковые) – 5,0
185
дитиокарбаматы
1,0
нн
нн
нн
нн
орехи (миндаль, пекан), арахис, спаржа – 0,1; миндаль в шелухе – 20,0; бананы, огурцы, манго, апельсины, томаты – 2,0; зерно хлебных злаков, морковь, сладкий перец, тыква (ранняя), арбуз – 1,0; кочанная капуста, клюква, виноград, папайя, плодовые семечковые, клубника – 5,0; вишня, картофель, тыква – 0,2; салат, смородина (красная, черная, белая), мандарины, перец Чили (сухой) – 10,0; чеснок, лук-порей, кочанный салат, дыня (кроме арбуза), лук, лук-батун – 0,5; листовая капуста – 15,0; хмель сухой – 30,0; плодовые косточковые (кроме вишни) – 7,0; сладкая кукуруза – 0,1; мясо млекопитающих (кроме морских животных), молоко, яйца – 0,05; субпродукты млекопитающих, мясо птицы, субпродукты птицы – 0,1
186
диурон
0,025
0,5/ (тр)
0,2/ (общ.)
3,0/
нн
все пищевые продукты – 0,02
187
дифенамид
0,001
/0,25
0,002/ (с.-т.)
нн
нн
томаты, перец – 0,1; табак – 0,15
188
дифениламин
0,08
нн
нн
нн
нн
яблоки – 10,0, груши – 5,0; яблочный сок – 0,5; мясо, почки (КРС) – 0,01; печень (КРС) – 0,05; молоко, молочный жир – 0,01;
189
дифеноконазол
0,01
/0,1
0,001/ (с.-т.)
1,0/ (а)
0,01/ (м.р.)
0.003/ (с.-с.)(а)
плодовые семечковые – 1,0; свекла сахарная, столовая – 0,2; зерно хлебных злаков – 0,08; плодовые косточковые (кроме нектаринов, персиков) – 0,2; нектарины, персики – 0,5; томаты – 0,6; морковь – 0,3; картофель – 0,02; сельдерей – 5,0; виноград – 0,5; спаржа – 0,03; бананы – 0,5; цитрусовые – 0,6; рис – 1,0; брокколи – 0,5; капуста брюссельская, цветная, кочанная, субпродукты млекопитающих, папайя – 0,2; манго – 0,07; яйца, мясо птицы и ее субпродукты – 0,01; чеснок, соя (бобы), подсолнечник (семена) – 0,02; лук-порей – 0,3; салат кочанный и листовой, оливки – 2,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных), рапс (зерно) – 0,05; молоко – 0,005

/0,02
/0,1
0,2/
/0,01
қияр – 1,0; жейтін жемістері бар көкөністер, асқабақты – 1,0; шекілдеуікті жемістер – 1,0; жүзім – 1,0; жидектер (құлпынайдан басқасысы) – 0,2; таңқурай – 0,5; бұрыш – 0,2; шабдалы – 0,1; Чили бұрышы (кептірілген) – 2,0; томат – 0,3
181
дипропетрин
0,002
/0,3
/1,0
4,0/
/0,003
қарбыз – 0,1
182
дисульфотон
0,003
н\н
н\н
н\н
н\н
астық тұқымдастары дәні – 0,2; дәнді-бұршақты – 0,2; жүгері (астық), тәтті жүгері (собықта пісірілген), тәтті жүгері (астық) – 0,02; қант қызылшасы – 0,2; жаңғақтар (жержаңғақ, пекан жаңғағы) – 0,1; ананас – 0,1; кофе (бұршақтар) – 0,2; мақта (тұқым) – 0,1, қояншөп – 0,02; үй құсының еті – 0,02; сүт (ІҚМ, ешкінің, қойдың) – 0,01
183
диталимфос
0,01
0,15/ (с.-т.)
0,03/
2,0/
нб
астық тұқымдастары дәні, қияр – 0,1; шекілдеуікті жемістер, жүзім – 0,5; жидектер – 0,02
184
дитианон
0,01
/0,02
0,003/
(жалп)
/0,5
/0,0001
жемісті сүйекті – 5,0; жүзім – 3,0; цитрус тұқымдас жемістер – 3,0; жидектер және ұсақ жемістер – 5,0; жемісті (шекілдеуік) – 5,0
185
дитиокарбаматы
1,0
нб
нб
нб
нб
жаңғақтар (бадам, пекан), жержаңғақ, қояншөп – 0,1; қауыздағы бадам – 20,0; банандар, қияр, манго, апельсиндер, томат – 2,0; астық тұқымдастары дәні, сәбіз, тәтті бұрыш, асқабақ (ерте піскен), қарбыз – 1,0; қауданды қырыққабат, мүкжидек, жүзім, папайя, шекілдеуікті жемістер, таңқурай – 5,0; шие, картоп, асқабақ – 0,2; салат, қарақат (қызыл, қара, ақ), мандариндер, Чили бұрышы (құрғақ) – 10,0; сарымсақ, порей пиязы, қауданды салат, қауын (қарбыздан басқасысы), пияз, батун пиязы – 0,5; жапырақты қырыққабат – 15,0; құрғақ құлмақ – 30,0; жемісті сүйекті (шиеден басқасысы) – 7,0; тәтті жүгері – 0,1; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқасы), сүт, жұмыртқа – 0,05; сүт қоректілердің қосымша өнімдері, құс еті, құстың қосымша өнімдері – 0,1
186
диурон
0,025
0,5/ (тр)
0,2/ (жалп.)
3,0/
нб
барлық тамақ өнімдері – 0,02
187
дифенамид
0,001
/0,25
0,002/
(с.-т.)
нб
нб
томат, бұрыш – 0,1; темекі – 0,15
188
дифениламин
0,08
нб
нб
нб
нб
алмалар – 10,0, алмұрттар – 5,0; алма шырыны – 0,5; ет, бүйрек (ІҚМ) – 0,01; бауыр (ІҚМ) – 0,05; сүт, сүт майы – 0,01;
189
дифеноконазол
0,01
/0,1
0,001/
(с.-т.)
1,0/
(а)
0,01/
(е.б.)
0.003/
(о.-ш.)
(а)
шекілдеуікті жемістер – 1,0; қант қызылшасы, асханалық – 0,2; астық тұқымдастары дәні – 0,08; жемісті сүйекті (нектариндерден, шабдалыдан басқасысы) – 0,2; нектариндер, шабдалылар – 0,5;
томат – 0,6; сәбіз – 0,3; картоп – 0,02; балдыркөк – 5,0; жүзім – 0,5;
қояншөп – 0,03; банандар – 0,5; цитрус тұқымдас жемістер – 0,6; күріш – 1,0; брокколи – 0,5;
брюссель, түрлі-түсті, қауданды қырыққабат, сүт қоректілердің қосымша өнімдері, папайя – 0,2; манго – 0,07; жұмыртқа, құс еті және оның қосымша өнімдері – 0,01; сарымсақ, соя (бұршақтар), күнбағыс (тұқым) – 0,02; порей пиязы – 0,3; қауданды және жапырақты салат, зәйтүн – 2,0; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқасы), рапс (астық) – 0,05; сүт – 0,005

190
дифлубензурон
0,02
/0,2
0,01/ (общ.)
3,0/
/0,006
плодовые семечковые – 0,1; грибы (в том числе шампиньоны) – 0,3; капуста – 1,0 цитрусовые – 0,5; мясо и субпродукты млекопитающих (кроме морских животных) – 0,1; яйца, мясо птицы – 0,05; молоко – 0,02; рис – 0,01
191
дифлюфеникан
0,2
/0,05
0,03/ (общ.)
/0,6
/0,001
зерно хлебных злаков – 0,05
192
дихлобутразол
0,01
нн
нн
нн
нн
зерно хлебных злаков – 0,1
193
дихлораль мочевина
0,02
нн
нн
5,0/
нн
нн
194
дихлорпроп дихлорпроп-П
0,002
/0,1
0,02/ (с.-т.)
1,0/
нн
зерно хлебных злаков, мука – 0,05
195
дихлорфос
0,004
/0,03
0,01/ (с.-т.)
0,2/
/0,002
зерно хлебных злаков – 0,3; пшеничные отруби – 10,0; плодовые (семечковые, косточковые), цитрусовые, виноград, капуста, ягоды, чай – 0,05; крупа, продукты животноводства – 0,01; мука пшеничная – 1,0; пророщенная пшеница – 10,0; мука грубого помола – 2,0
196
дихлофлуанид
0,3
/0,2
0,025/ (орг.)
1,0/
1,0/ -
плодовые семечковые – 5,0; смородина (черная, красная, белая), малина – 15,0; клубника – 10,0; крыжовник – 7,0; виноград – 15,0; огурцы – 5,0; салат-латук – 10,0; лук-репка – 0,1; картофель – 0,1; томаты – 2,0; персики – 5,0; перец – 2,0; перец Чили (сухой) – 20,0
197
дихорпропен + дихлорпропан
нн
нн
0,4/ (с.-т.)
нн
нн
нн
198
дициандиамид (метаболит и полупродукт синтеза гранстара)
нн
нн
нн
/5,0
/0,006
нн
199
додин
0,1
нн
нн
нн
нн
плодовые семечковые и косточковые – 5,0
200
дорамектин
0,001
нн
нн
нн
нн
для крупного рогатого скота: мясо – 0,01; жир – 0,15; печень – 0,1; почки – 0,03; для овец и свиней: мясо – 0,01; жир – 0,1; печень – 0,05; почки – 0,03
201
зоксамид
0,5
н\н
н\н
н\н
н\н
изюм (все виды) – 15,0; овощи со съедобными плодами, тыквенные – 2,0; виноград – 5,0; картофель – 0,02; томаты – 2,0
202
ивермектин
0,001
нн
/0,002 (с.-т.)
/0,08
/0,001
для крупного рогатого скота: жир – 0,04; печень – 0,1; мясо – нт; для овец и свиней: жир – 0,02; печень – 0,015; мясо – нт; мясо и субпродукты птицы – 0,001
203
изобутена дихлориды (смесь)
нн
нн
0,4/ (с.-т.)
нн
0,009/
нн
204
изоксадифен-этил
0,03
/0,4
0,06/ (общ.)
/0,7
/0,02
кукуруза (зерно, масло) – 0,2
205
изоксафлютол
0,002
/0,1
0,02/ (общ.)
/1,0
/0,001
кукуруза (зерно) – 0,05; кукурузное масло – 0,1
206
изопропалин
0,001
нн
нн
/1,0
/1,0
табак – 1,0
207
изопропилфенацин
нт
нт
0,0003/ (общ.) контроль по изоиндану
0.01/ контроль по изоиндану
/0,0002
контроль по изоиндану
нт
208
изопротиолан
0,002
нн
0,02/ (с.-т.)
нн
нн
рис – 0,3
209
изопротурон
0,015
/0,05
/0,09
/0,8
/0,004
зерно хлебных злаков – 0,01; зернобобовая смесь – 0,01
210
изофенфос
0,001
нн
0,01/ (общ.)
/0,07
/0,004
211
имазаквин
0,25

190
дифлубензурон
0,02
/0,2
0,01/ (жалп.)
3,0/
/0,006
шекілдеуікті жемістер – 0,1; саңырауқұлақтар (соның ішінде қозықұйрықтар) – 0,3; қырыққабат – 1,0; цитрус тұқымдас жемістер – 0,5; ет және сүт қоректілердің қосымша өнімдері (теңіз жануарларынан басқасы) – 0,1; құстың жұмыртқасы мен еті – 0,05; сүт – 0,02; күріш – 0,01
191
дифлюфеникан
0,2
/0,05
0,03/
(жалп.)
/0,6
/0,001
астық тұқымдастары дәні – 0,05
192
дихлобутразол
0,01
нб
нб
нб
нб
астық тұқымдастары дәні – 0,1
193
дихлораль мочевині
0,02
нб
нб
5,0/
нб
нб
194
дихлорпроп дихлорпроп-П
0,002
/0,1
0,02/
(с.-т.)
1,0/
нб
астық тұқымдастары дәні, ұн – 0,05
195
дихлорфос
0,004
/0,03
0,01/
(с.-т.)
0,2/
/0,002
астық тұқымдастары дәні – 0,3; бидай кебектері – 10,0; жемістер (шекілдеуік, сүйекті), цитрус тұқымдас жемістер, жүзім, қырыққабат, жидектер, шай – 0,05; жарма, мал шаруашылығы өнімдері – 0,01; бидай ұны – 1,0; өнген бидай – 10,0; ірі тартылған ұнтақ жармасының ұны – 2,0
196
дихлофлуанид
0,3
/0,2
0,025/
(орг.)
1,0/
1,0/ -
шекілдеуікті жемістер – 5,0; қарақат (қара, қызыл, ақ), таңқурай – 15,0; таңқурай – 10,0; қарлыған – 7,0; жүзім – 15,0; қияр – 5,0; латук салаты – 10,0; шалқан пиязы – 0,1; картоп – 0,1; томат – 2,0; шабдалылар – 5,0; бұрыш – 2,0; Чили бұрышы (құрғақ) – 20,0
197
дихорпропен + дихлорпропан
нб
нб
0,4/
(с.-т.)
нб
нб
нб
198
дициандиамид (метаболит пен гранстара жартылай өнімінің синтезі)
нб
нб
нб
/5,0
/0,006
нб
199
додин
0,1
нб
нб
нб
нб
жемісті және сүйекті шекілдеуік – 5,0
200
дорамектин
0,001
нб
нб
нб
нб
Ірі қара малдарға арналған: ет – 0,01; май – 0,15; бауыр – 0,1; бүйрек – 0,03; қойлар мен шошқаларға арналған: ет – 0,01; май – 0,1; бауыр – 0,05; бүйрек – 0,03
201
зоксамид
0,5
н\н
н\н
н\н
н\н
мейіз (барлық түрлері) – 15,0; жейтін жемістері бар көкөністер, асқабақты – 2,0; жүзім – 5,0; картоп – 0,02; томат – 2,0
202
ивермектин
0,001
нб
/0,002
(с.-т.)
/0,08
/0,001
ірі қара мал үшін: май – 0,04; бауыр – 0,1; ет – нт; қойлар мен шошқаларға арналған: май – 0,02; бауыр – 0,015; ет – нт; ет және құстың қосымша өнімдері – 0,001
203
изобутен дихлориді (қоспа)
нб
нб
0,4/
(с.-т.)
нб
0,009/
нб
204
изоксадифен-этил
0,03
/0,4
0,06/
(жалп.)
/0,7
/0,02
жүгері (астық, май) – 0,2
205
изоксафлютол
0,002
/0,1
0,02/ (жалп.)
/1,0
/0,001
жүгері (астық) – 0,05; жүгері майы – 0,1
206
изопропалин
0,001
нб
нб
/1,0
/1,0
темекі – 1,0
207
изопропилфенацин
нт
нт
0,0003/
(жалп.)
изоиндан бойынша бақылау
0.01/
изоиндан бойынша бақылау
/0,0002
изоиндан бойынша бақылау
нт
208
изопротиолан
0,002
нб
0,02/
(с.-т.)
нб
нб
күріш – 0,3
209
изопротурон
0,015
/0,05
/0,09
/0,8
/0,004
астық тұқымдастары дәні – 0,01; астық-бұршақты қоспа – 0,01
210
изофенфос
0,001
нб
0,01/ (жалп.)
/0,07
/0,004
211
имазаквин
0,25

/0,3
/0,1 (общ.)
/1,0
/0,05
соя (бобы, масло) – 0,1
212
имазалил
0,03
/0,2
0,02/ (общ)
/0,2
/0,008
бананы – 2,0; цитрусовые – 5,0; огурцы (включая корнишоны) – 0,5; дыня – 2,0; хурма японская – 2,0; плодовые (семечковые) – 5,0; ягоды: малина (красная, черная), клубника и др. – 2,0; зерно хлебных злаков (пшеница и др.) – 0,1, соя (бобы) – 0,02; соя (масло) – 0,04; подсолнечник (семена) – 0,02; подсолнечник (масло) – 0,04; рапс (зерно) – 0,02; рапс (масло) – 0,04, кукуруза (зерно, масло) – 0,3; просо – 0,4; горох – 0,1
213
имазаметабенз
0,025
/0,3
/0,4
/0,1
/0,02
зерно хлебных злаков – 0,2
214
имазамокс
0,25
/1,5
0,004/(орг. общ.)
/1,0
0,02/ (с.с.)
0,05/ (м.р.)
соя (бобы, масло), горох – 0,05; рапс (зерно, масло), подсолнечник (семена, масло) – 0,1
215
имазапир
0,25
/0,5
0,1/
2.0/(а)
0,05/ (м.р.)
0,02/ (с.-с.)(а)
ягоды дикорастущие – 2,0; грибы дикорастущие – 4,0; подсолнечник (семена, масло) – 0,1
216
имазетапир
0,2
/0,1
0,09 /(общ.)
2,0/(а)
0,05/ (м.р.)
0,02/ (с.-с.)(а)
соя (бобы, масло), горох – 0,5; подсолнечник (семена, масло) – 0,5
217
имидаклоприд
0,06
0,5/ (тр.)
0,03/(орг.+общ.)
0,5/(а)
0,03 (м.р.)
0,01/ (с.-с.) (а)
миндаль (в шелухе) – 5,0; плодовые семечковые (кроме груш) – 0,5; груша – 1,0; яблочный жмых, сухой – 5,0; плодовые косточковые (абрикос, вишня, нектарин, персик) – 0,5; слива (включая чернослив) – 0,2; бананы – 0,05; фасоль – 2,0; ягоды и другие мелкие фрукты (земляника, смородина, клюква и др.) – 3,0; капуста (все виды) – 0,5; зерно хлебных злаков – 0,1; цитрусовые – 1,0; цитрусовые (сухая мякоть) – 10,0; кофе (бобы) – 1,0; огурцы – 1,0; субпродукты млекопитающих – 0,3; баклажаны – 0,5; яйца – 0,02; виноград – 1,0, хмель, сухой – 10,0; лук (порей, перо, репка) – 0,2; салат кочанный – 2,0; манго – 0,2; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,1; дыня – 0,2; молоко – 0,1; арахис – 1,0; горох (сухой, шелушенный, сладкий, молодые стручки и незрелые семена) – 5,0; орех (пекан) – 0,05; перец – 1,0, перец Чили (сухой) – 10,0; гранат – 1,0; мясо домашней птицы – 0,02; субпродукты домашней птицы – 0,05; рапс (зерно, масло) – 0,1, овощи со съедобными корнями и клубнями – 0,5; кабачок летний – 1,0; подсолнечник, семена – 0,4; подсолнечник (масло) – 0,2; соя (бобы, масло) – 0,1; кукуруза сахарная столовая (отварная в початках) – 0,02; томаты – 0,5; арбуз – 0,2; пшеничные отруби, не переработанные – 0,3; пшеничная мука – 0,03; морковь, свекла столовая, сахарная, картофель – 0,5; кукуруза (зерно, масло) – 0,1; лен масличный (семена, масло) – 0,1

/0,3
/0,1 (жалп.)
/1,0
/0,05
соя (бұршақтар, май) – 0,1
212
имазалил
0,03
/0,2
0,02/
(жалп)
/0,2
/0,008
банандар – 2,0; цитрус тұқымдас жемістер – 5,0; қияр (корнишондарды қоса алғанда) – 0,5; қауын – 2,0; жапон құрмасы – 2,0; жемісті (шекілдеуік) – 5,0; жидектер: таңқурай (қызыл, қара), таңқурай және басқалары – 2,0; астық тұқымдастары дәні (бидай және басқалары) – 0,1, соя (бұршақтар) – 0,02; соя (май) – 0,04; күнбағыс (тұқым) – 0,02; күнбағыс (май) – 0,04; рапс (астық) – 0,02; рапс (май) – 0,04, жүгері (астық, май) – 0,3; тары – 0,4; асбұршақ – 0,1
213
имазаметабенз
0,025
/0,3
/0,4
/0,1
/0,02
астық тұқымдастары дәні – 0,2
214
имазамокс
0,25
/1,5
0,004/(орг. жалп.)
/1,0
0,02/ (с.с.)
0,05/ (е.б.)
соя (бұршақтар, май), асбұршақ – 0,05; рапс (астық, май), күнбағыс (тұқым, май) – 0,1
215
имазапир
0,25
/0,5
0,1/
2.0/
(а)
0,05/
(е.б.)
0,02/
(о.-ш.)
(а)
жабайы өсетін жидектер – 2,0; жабайы өсетін саңырауқұлақтар – 4,0; күнбағыс (тұқым, май) – 0,1
216
имазетапир
0,2
/0,1
0,09 /(жалп.)
2,0/
(а)
0,05/
(е.б.)
0,02/
(о.-ш.)
(а)
соя (бұршақтар, май), асбұршақ – 0,5; күнбағыс (тұқым, май) – 0,5
217
имидаклоприд
0,06
0,5/ (тр.)
0,03/
(орг.+
жалп.)
0,5/
(а)
0,03
(е.б.)
0,01/
(о.-ш.)
(а)
бадам (қауыздағы) – 5,0; шекілдеуікті жемістер (алмұрттан басқасы) – 0,5; алмұрт – 1,0; алма күнжарасы, құрғақ – 5,0; жемісті сүйекті (абрикос, шие, нектарин, шабдалы) – 0,5; қара өрік (қара өрікті қоса алғанда) – 0,2; банандар – 0,05; үрме бұршақ – 2,0; жидектер және басқа да ұсақ жемістер (қойбүлдірген, қарақат, мүкжидек және басқалары) – 3,0; қырыққабат (барлық түрлері) – 0,5; астық тұқымдастары дәні – 0,1; цитрус тұқымдас жемістер – 1,0; цитрус тұқымдас жемістер (құрғақ ет) – 10,0; кофе (бұршақтар) – 1,0; қияр – 1,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,3; баялдылар – 0,5; жұмыртқа – 0,02; жүзім – 1,0, құлмақ, құрғақ – 10,0; пияз (порей, сабақты, шалқан) – 0,2; қауданды салат – 2,0; манго – 0,2; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,1; қауын – 0,2; сүт – 0,1; жержаңғақ – 1,0; асбұршақ (құрғақ, аршылған , тәтті, жас бұршаққындар және тұқым) – 5,0; жаңғақ (пекан) – 0,05; бұрыш – 1,0, Чили бұрышы (құрғақ) – 10,0; анар – 1,0; үй құсының еті – 0,02; үй құсының қосымша өнімдері – 0,05; рапс (астық, май) – 0,1, желінетін тамырлы және бүлдіргенді көкөністер – 0,5; жаздық кәді – 1,0; күнбағыс, тұқым – 0,4; күнбағыс (май) – 0,2; соя (бұршақтар, май) – 0,1; қантты асханалық жүгері (собықта пісірілген) – 0,02; томат – 0,5; қарбыз – 0,2; өңделмеген бидай кебектері – 0,3; бидай ұны – 0,03; сәбіз, асханалық, қант қызылшасы, картоп – 0,5; жүгері (астық, май) – 0,1; майлы зығыр (тұқым, май) – 0,1

218
индоксакарб
0,01
/0,9
0,015/ (общ.)
/0,3
/0,005
плодовые семечковые (кроме груш) – 0,5; брокколи – 0,2; кочанная капуста – 3,0; цветная капуста – 0,2; клюква – 1,0; изюм – 5,0; субпродукты млекопитающих, пищевые – 0,05; баклажаны – 0,5; яйца – 0,02; тыква – 0,5; виноград – 2,0; салат кочанный – 7,0; салат листовой – 15,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 2,0; молочный жир – 2,0; молоко – 0,1; мята лимонная – 15,0; земляной орех – 0,02; груша – 0,2, перец – 0,3; картофель – 0,02; мясо, субпродукты птицы – 0,01; чернослив – 3.0; бобы сои, сухие – 0,5; томаты – 0,5; рапс (зерно, масло) – 0,05; лук – 2,0
219
иодфенфос

218
индоксакарб
0,01
/0,9
0,015/
(жалп.)
/0,3
/0,005
шекілдеуікті жемістер (алмұрттан басқасы) – 0,5; брокколи – 0,2; қауданды қырыққабат – 3,0; түрлі-түсті қырыққабат – 0,2; мүкжидек – 1,0; мейіз – 5,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері, тағамға арналған – 0,05; баялдылар – 0,5; жұмыртқа – 0,02; асқабақ – 0,5; жүзім – 2,0; қауданды салат – 7,0; жапырақты салат – 15,0; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 2,0; сүт майы – 2,0; сүт – 0,1; лимонды жалбыз – 15,0; жержаңғақ – 0,02; алмұрт – 0,2, бұрыш – 0,3; картоп – 0,02; ет, құстың қосымша өнімдері – 0,01; қара өрік – 3.0; соя бұршақтары, құрғақ – 0,5; томат – 0,5; рапс (астық, май) – 0,05; пияз – 2,0
219
иодфенфос

0,004
0,5/ (тр.)
0,01/(с.-т.)
0,5/ (А)
нн
капуста, крыжовник, виноград – 0,5; ягоды – 0,01
220
иоксинил
0,001
1/0,2
0,01/(с.-т.)
/0,1
/0,001
чеснок, лук – 0,1
221
ипконазол
0,015
/0,07
0,002/(общ.+ орг.)
/0,4
/0,01
зерно хлебных злаков – 0,02
222
ипробенфос
нн
0,03/ (м.-в.)
0,003/ (орг.)
0,3/(А)
/0,01
нн
223
ипродион
0,06
/0,15
0,01/(с.-т.)
/1,0
нт
миндаль – 0,2; ячмень – 2,0; зернобобовые – 2,0; ягоды (черника, клубника) – 15,0; малина (красная, черная) – 30,0, капуста (все виды) – 5,0; морковь – 10,0; плодовые косточковые – 10,0; плодовые семечковые – 5,0; огурцы – 2,0; виноград – 10,0; киви – 5,0; салат кочанный – 10,0; салат листовой – 25,0; лук-репка – 0,2; свекла сахарная – 0,1; томаты – 5,0; цикорий листовой – 1,0; рапс (зерно) – 0,5; рис отшелушенный – 10,0; подсолнечник (семена) – 0,5; подсолнечник (масло) – 0,02; картофель – 0,05
224
исазофос
0,001
0,03/ (м.-в.) (тр.)
0,001/ (орг.)
0,1/
/0,08
томаты, огурцы, ягоды – 0,2
225
йодсульфурон-метил натрия
0,03
нт
0,001/ (орг. + общ.)
/1,0
нн
зерно хлебных злаков – 0.1; кукуруза (зерно, масло)-0.2
226
кадусафос
0,0005
нн
нн
нн
нн
бананы – 0,01; картофель – 0,02
227
калия винилоксиэтилдитиокарбамат
0,0005
нн
0,002/(с.-т.)
нн
нн
огурцы – 0,1
228
каптан
0,1
/1,0
0,2/ (орг.)
0,3/
/0,003
миндаль – 0,3; черника, брусника, малина, клубника – 20,0; плодовые косточковые – 25,0; огурцы – 3,0; изюм (все виды) – 50,0; виноград – 25,0; дыня – 10,0; плодовые семечковые – 3,0; картофель – 0,05; томаты – 5,0; яблочный сок – 0,01; виноградный сок – 0,05
229
карбарил
0,01
0,05/ (м.-вз.)
0,02/
(с.-т.)
1,0/
0,002/
миндаль в шелухе – 50,0; спаржа – 15,0; цитрусовые – 0,05; свекла, кукуруза (масло не рафинированное), кукуруза (сладкая в початках) – 0,1; морковь, перец Чили – 0,5; клюква, перец сладкий (включая стручковый), томат – 5,0; баклажаны, орехи древесные, репа – 1,0; батат – 0,02; рис: шлифованный – 1,0, в шелухе – 50,0, необработанный – 170,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных), молоко – 0,05; молочные продукты – 0,02; почки млекопитающих – 3,0; печень млекопитающих – 1,0; оливковое масло (рафинированное) – 25,0; оливки – 30,0; перец Чили (сухой) – 2,0; сорго, томатная паста – 10,0; соя (бобы) – 0,3; соя (масло не рафинированное), подсолнечник (семена) – 0,2; подсолнечник (масло не рафинированное) – 0,05; томатный сок – 3,0; зерно хлебных злаков (пшеница), отруби не переработанные (пшеница) – 2,0; пшеничная мука – 0,2; пророщенная пшеница – 1,0; хлопчатник (масло) – 0,0125; кукуруза (зерно) – 0,02; плодовые семечковые, картофель – 0,05
230
карбендазим
0,03
/0,1
0,1/
0,1/
/0,001
свекла сахарная – 0,1; зерно хлебных злаков – 0,5; ягоды и др. мелкие фрукты (кроме винограда) – 1,0; плодовые семечковые – 0,2; виноград – 3,0; огурцы, включая корнишоны – 0,05; плодовые косточковые (кроме вишни), перец Чили, рис шелушенный – 2,0; спаржа, бананы, морковь – 0,2; зернобобовые, брюссельская капуста, слива (включая чернослив), тыква обыкновенная, томаты– 0,5; апельсины (включая гибриды) – 1,0; мясо КРС и птицы, куриный жир, субпродукты млекопитающих, яйца, молоко – 0,05; вишня – 10,0; кофе-бобы, арахис, древесные орехи – 0,1; салат кочанный, манго, ананас – 5,0; перец Чили (сухой) – 20,0; рапс (зерно) – 0,1; рапс (масло) – 0,05

0,004
0,5/ (тр.)
0,01/
(с.-т.)
0,5/ (А)
нб
қырыққабат, қарлыған, жүзім – 0,5; жидектер – 0,01
220
иоксинил
0,001
1/0,2
0,01/
(с.-т.)
/0,1
/0,001
сарымсақ, пияз – 0,1
221
ипконазол
0,015
/0,07
0,002/
(жалп.+ орг.)
/0,4
/0,01
астық тұқымдастары дәні – 0,02
222
ипробенфос
нб
0,03/ (к.-с.)
0,003/ (орг.)
0,3/
(А)
/0,01
нб
223
ипродион
0,06
/0,15
0,01/
(с.-т.)
/1,0
нт
бадам – 0,2; арпа – 2,0; дәнді-бұршақты – 2,0; жидектер (қаражидек, таңқурай) – 15,0; таңқурай (қызыл, қара) – 30,0, қырыққабат (барлық түрлері) – 5,0; сәбіз – 10,0; жемісті сүйекті – 10,0; шекілдеуікті жемістер – 5,0; қияр – 2,0; жүзім – 10,0; киви – 5,0; қауданды салат – 10,0; жапырақты салат – 25,0; шалқан пиязы – 0,2; қант қызылшасы – 0,1; томат – 5,0; жапырақты сусынтамырлар – 1,0; рапс (астық) – 0,5; аршылған күріш – 10,0; күнбағыс (тұқым) – 0,5; күнбағыс (май) – 0,02; картоп – 0,05
224
исазофос
0,001
0,03/ (к.-с.) (тр.)
0,001/ (орг.)
0,1/
/0,08
томат, қияр, жидектер – 0,2
225
йодсульфурон-метил натрийі
0,03
нт
0,001/ (орг. + жалп.)
/1,0
нб
астық тұқымдастары дәні – 0.1; жүгері (астық, май)-0.2
226
кадусафос
0,0005
нб
нб
нб
нб
банандар – 0,01; картоп – 0,02
227
калия винилоксиэтилдитиокарбамат
0,0005
нб
0,002/
(с.-т.)
нб
нб
қияр – 0,1
228
каптан
0,1
/1,0
0,2/ (орг.)
0,3/
/0,003
бадам – 0,3; қаражидек, итбүлдірген, таңқурай, таңқурай – 20,0; сүйекті жемістер – 25,0; қияр – 3,0; мейіз (барлық түрлері) – 50,0; жүзім – 25,0; қауын – 10,0; шекілдеуікті жемістер – 3,0; картоп – 0,05; томат – 5,0; алма шырыны – 0,01; жүзім шырыны – 0,05
229
карбарил
0,01
0,05/ (к.-а.)
0,02/
(с.-т.)
1,0/
0,002/
қауыздағы бадам – 50,0; қояншөп – 15,0; цитрус тұқымдас жемістер – 0,05; қызылша, жүгері (тазартылмаған май), жүгері (собықтағы тәтті) – 0,1; сәбіз, Чили бұрышы – 0,5; мүкжидек, тәтті бұрыш (қабықты тәттіні қосқанда), томат – 5,0; баялдылар, ағаш жаңғағы, шомыр – 1,0; батат – 0,02; күріш: тазартылған – 1,0, қауыздағы – 50,0, өңделмеген – 170,0; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), сүт – 0,05; сүт өнімдері – 0,02; сүт қоректілердің бүйрегі – 3,0; сүт қоректілердің бауыры – 1,0; зәйтүн майы (тазартылған) – 25,0; зәйтүн – 30,0; Чили бұрышы (құрғақ) – 2,0; қарақұмық, томат пастасы – 10,0; соя (бұршақтар) – 0,3; соя (тазартылмаған май), күнбағыс (тұқым) – 0,2; күнбағыс (тазартылмаған май) – 0,05; томат шырыны – 3,0; астық тұқымдастары дәні (бидай), өңделмеген кебектер (бидай) – 2,0; бидай ұны – 0,2; өнген бидай – 1,0; мақта тұқымы (май) – 0,0125; жүгері (астық) – 0,02; шекілдеуікті жемістер, картоп – 0,05
230
карбендазим
0,03
/0,1
0,1/
0,1/
/0,001
қант қызылшасы – 0,1; астық тұқымдастары дәні – 0,5; жидектер және басқа ұсақ жемістер (жүзімнен басқасы) – 1,0; шекілдеуікті жемістер – 0,2; жүзім – 3,0; қияр, корнишондарды қоса алғанда – 0,05; жемісті сүйекті (шиеден басқасы), Чили бұрышы, қауызы аршылмаған күріш – 2,0; қояншөп, банандар, сәбіз – 0,2; дәнді-бұршақты, брюссель қырыққабаты, қара өрік (қара өрікті қоса алғанда), кәдімгі асқабақ, томат– 0,5; апельсиндер (будандарды қосқанда) – 1,0; ІҚМ және құс еті, тауықтың майы, сүт қоректілердің қосымша өнімдері, жұмыртқа, сүт – 0,05; шие – 10,0; кофе-бұршақтары, жержаңғақ, ағаш жаңғақтары – 0,1; қауданды салат, манго, ананас – 5,0; Чили бұрышы (құрғақ) – 20,0; рапс (астық) – 0,1; рапс (май) – 0,05

231
карбоксин
0,01
/0,05
0,02/(с.-т.)
1,0/
/0,015
кукуруза (зерно), просо, зерно хлебных злаков, картофель – 0,2
232
карбосульфан
0,01
0,01/ (контроль по карбофурану)
0,02/(с.-т.) (контроль по карбофурану)
/0,2
/0,01
картофель – 0,25; свекла сахарная – 0,3; кукуруза – 0,05; цитрусовые, включая сушеную мякоть – 0,1; хлопчатник (семена) – 0,05; мясо млекопитающих, (кроме морских), субпродукты млекопитающих, мясо, яйца и субпродукты птицы – 0,05 (контроль по карбосульфану и его метаболитам)
233
карбофуран
0,002

231
карбоксин
0,01
/0,05
0,02/
(с.-т.)
1,0/
/0,015
жүгері (астық), тары, астық тұқымдастары дәні, картоп – 0,2
232
карбосульфан
0,01
0,01/ (карбофуран бойынша бақылау)
0,02/
(с.-т.) (карбофуран бойынша бақылау)
/0,2
/0,01
картоп – 0,25; қант қызылшасы – 0,3; жүгері – 0,05; цитрус тұқымдас жемістер, кептірілген етін қоса алғанда – 0,1; мақта тұқымы (тұқым) – 0,05; сүт қоректілердің еті, (теңіздегілерден басқасы), сүт қоректілердің қосымша өнімдері,
ет, жұмыртқа және құстың қосымша өнімдері – 0,05 (карбосульфан және оның метаболиті бойынша бақылау)
233
карбофуран
0,002

0,01/ (м.-в.)
0,02/(с.-т.)
0,05/
/0,001
свекла сахарная – 0,2; рапс (зерно, масло) – 0,1; горчица (семена, масло) – 0,05; хмель сухой – 5,0; бананы – 0,1; цитрусовые – 0,5; мякоть цитрусовых (сухая) – 2,0; кукуруза – 0,05; кофе бобы – 1,0; сахарный тростник, хлопчатник (семена), сорго – 0,1; подсолнечник (семена) – 0,1; рис шелушенный – 0,1; мясо, жир и субпродукты КРС, коз, лошадей, свиней, овец – 0,05
234
карфентразон-этил
0,03
/0,06
0,1/ (общ.)
/1,4
/0,01
зерно хлебных злаков, рапс (зерно, масло), подсолнечник (семена, масло), кукуруза (зерно, масло) – 0,02
235
квизалофоп-П-тефурил
0,004
/0,1
0,002/ (общ.)
/0,5
/0,005
картофель, морковь, томаты, капуста, подсолнечник (семена), соя (бобы), свекла сахарная, столовая – 0,04; лук, подсолнечник (масло), соя (масло) – 0,06; рапс (зерно, масло) – 0,02
236
квинмерак
0.08
/0.2
0.004/(общ.)
/0.8
/0.02
рапс (зерно, масло) – 0,1
237
квинклорак
0,35
/0,2
0,03/ (общ.)
/0,1
/0,02
рис – 0,05
238
квиноксифен
0,2
нн
нн
нн
нн
ячмень; пшеница – 0,01; вишня – 0,4; клубника, черная смородина, хмель, сухой, перец – 1,0; виноград – 2,0; салат кочанный – 8,0; салат листовой – 20,0; дыня – 0,1; перец Чили (сухой) – 10,0; свекла сахарная – 0,03; субпродукты млекопитающих и птицы, молоко, яйца – 0,01; мясо млекопитающих (кроме морских животных), молочный жир – 0,2; мясо птицы – 0,02
239
квинтозен
0,01
нн
нн
нн
нн
ячмень, хлопчатник (семена), кукуруза, свекла сахарная – 0,01; брокколи, перец сладкий (включая гвоздичный) – 0,05; томаты, зернобобовые – 3,0; капуста кочанная, перец Чили (сухой) – 0,1; арахис – 0,5; мясо, субпродукты кур, яйца – 0,03
240
клетодим
0,01
/0,1
0,002/ (общ.)
/0,7
/0,005
зернобобовые сухие – 10,0; хлопковое масло пищевое – 0,5; субпродукты пищевые – 0,2; яйца – 0,05; свекла сахарная – 0,1; чеснок – 0,5; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,2; молоко – 0,05; лук репка – 0,5; орех земляной – 5,0; картофель – 0,5; мясо, субпродукты птицы – 0,2; рапс (зерно, масло – очищенное и не очищенное) – 0,5; соя (бобы) – 0,1; соевое масло пищевое – 0.5; подсолнечник (семена) – 0,5; масло подсолнечное, не очищенное – 0,1; томаты – 1,0; морковь, свекла столовая – 0,1; горох – 2,0; лен масличный (семена, масло) – 0,1
241
клефоксидим
0,01
/0,1
0,004/(общ.)
/1,0
/0,01
рис – 0,05
242
клодинафоп-пропаргил
0,002
/0,2
0,01/(общ.)
/0,6
/0,002
зерно хлебных злаков – 0,05
243
клозантел
0,03
нн
нн
нн
нн
для крупного рогатого скота: жир, почки – 3,0; печень, мясо – 1,0; для овец: жир – 2,0; мясо, печень – 1,5; почки – 5,0
244
клоквинтосет-мексил
0,04
/0,07

0,01/ (к.-с.)
0,02/
(с.-т.)
0,05/
/0,001
қант қызылшасы – 0,2; рапс (астық, май) – 0,1; қыша (тұқым, май) – 0,05; құрғақ құлмақ – 5,0; банандар – 0,1; цитрус тұқымдас жемістер – 0,5; цитрус тұқымдас жемістерлар еті (құрғақ) – 2,0; жүгері – 0,05; кофе бұршақтары – 1,0; қант құрағы, мақта тұқымы (тұқым), қарақұмық – 0,1; күнбағыс (тұқым) – 0,1; қауызы аршылмаған күріш – 0,1; ет, май және ІҚМ, ешкі, жылқы, шошқа, қойдың қосымша өнімдері – 0,05
234
карфентразон-этил
0,03
/0,06
0,1/ (жалп.)
/1,4
/0,01
астық тұқымдастары дәні, рапс (астық, май), күнбағыс (тұқым, май), жүгері (астық, май) – 0,02
235
квизалофоп-П-тефурил
0,004
/0,1
0,002/ (жалп.)
/0,5
/0,005
картоп, сәбіз, томат, қырыққабат, күнбағыс (тұқым), соя (бұршақтар), қант қызылшасы, асханалық – 0,04; пияз, күнбағыс (май), соя (май) – 0,06; рапс (астық, май) – 0,02
236
квинмерак
0.08
/0.2
0.004/
(жалп.)
/0.8
/0.02
рапс (астық, май) – 0,1
237
квинклорак
0,35
/0,2
0,03/ (жалп.)
/0,1
/0,02
күріш – 0,05
238
квиноксифен
0,2
нб
нб
нб
нб
арпа; бидай – 0,01; шие – 0,4; таңқурай, қара қарақат, құлмақ, құрғақ, бұрыш – 1,0; жүзім – 2,0; қауданды салат – 8,0; жапырақты салат – 20,0; қауын – 0,1; Чили бұрышы (құрғақ) – 10,0; қант қызылшасы – 0,03; сүт қоректілердің және құстың қосымша өнімдері, сүт, жұмыртқа – 0,01; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), сүт майы – 0,2; құс еті – 0,02
239
квинтозен
0,01
нб
нб
нб
нб
арпа, мақта тұқымы (тұқым), жүгері, қант қызылшасы – 0,01; брокколи, тәтті бұрыш (қалампырлысын қосқанда) – 0,05; томат, дәнді-бұршақты – 3,0; қауданды қырыққабат, Чили бұрышы (құрғақ) – 0,1; жержаңғақ – 0,5; құс еті, қосымша өнімдері, жұмыртқасы – 0,03
240
клетодим
0,01
/0,1
0,002/ (жалп.)
/0,7
/0,005
құрғақ дәнді-бұршақты – 10,0; тағамдық мақта майы – 0,5; тағамға арналған қосымша өнімдер – 0,2; жұмыртқа – 0,05; қант қызылшасы – 0,1; сарымсақ – 0,5; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,2; сүт – 0,05; пияз шалқан – 0,5; жержаңғақ – 5,0; картоп – 0,5; ет, құстың қосымша өнімдері – 0,2; рапс (астық, май – тазартылған және тазартылмаған) – 0,5; соя (бұршақтар) – 0,1; тағамға арналған соя майы – 0.5; күнбағыс (тұқым) – 0,5; күнбағыс майы, тазартылмаған – 0,1; томат – 1,0; сәбіз, асханалық қызылша – 0,1; асбұршақ – 2,0; майлы зығыр (тұқым, май) – 0,1
241
клефоксидим
0,01
/0,1
0,004/
(жалп.)
/1,0
/0,01
күріш – 0,05
242
клодинафоп-пропаргил
0,002
/0,2
0,01/
(жалп.)
/0,6
/0,002
астық тұқымдастары дәні – 0,05
243
клозантел
0,03
нб
нб
нб
нб
ірі қара мал үшін: май, бүйрек – 3,0; бауыр, ет – 1,0;
қойлар үшін: май – 2,0; ет, бауыр – 1,5; бүйрек – 5,0
244
клоквинтосет-мексилі
0,04
/0,07

0,001/(орг.)
/0,8
/0,01
зерно хлебных злаков – 0,1
245
кломазон
0,04
/0,04
0,02/ (общ.)
/1,0
/0,02
соя (бобы, масло) – 0,01; рис – 0,2; кукуруза (зерно), морковь, свекла сахарная, рапс (зерно, масло) – 0,1; горох – 0,01
246
клопиралид
0,15
/0,1
0,04/
2,0/
/0,01
зерно хлебных злаков – 0,2; капуста – 1,0; кукуруза (зерно) – 2,0; мясо и мясопродукты – 0,3; молоко и молочные продукты, дикорастущие грибы и ягоды – 0,004; кукуруза (масло), свекла сахарная, рапс (зерно, масло) – 0,5; лен масличный (семена, масло) – 1,0; лук – 0,01
247
клопиралид
2-этилгексиловый эфир
нн
нн
нн
/2,0
/0,006
248
клотианидин
0,08
/0,1
0,5/(общ.+орг.)
/0,4
/0,02
картофель – 0,05; рапс (зерно) – 0,04; рапс (масло), сахарная свекла – 0,1; зерно хлебных злаков – 0,2; артишок, кофе-бобы, овощи со съедобными плодами (кроме тыквенных) – 0,05; зерно хлебных злаков – 0,2; сельдерей – 0,04; ягоды и другие мелкие фрукты, цитрусовые – 0,07; капуста (все виды), чернослив – 0,2; какао-бобы, тыквенные, кукуруза, (зерно, масло), бобовые – 0,02; листовые овощи – 2.0, папайя, пекан, ананас – 0,01; перец чили (сухой) – 0,5; плодовые косточковые – 0,2; чай (зеленый, черный) – 0,7; томаты – 0,05; подсолнечник (семена) – 0,02; подсолнечник (масло) – 0,05
249
клофентезин
0,02
/0,07
0,01/(с.-т.) (общ.)
1,0/
/0.02
виноград – 2,0; цитрусовые – 0,5; плодовые семечковые – 0,5; картофель – 0,05; миндаль неочищенный – 5,0; огурцы, томаты, древесные орехи, плодовые косточковые – 0,5; смородина черная, красная, белая – 0,2; сушеный виноград (изюм), клубника – 2,0; субпродукты млекопитающих, яйца, мясо млекопитающих (кроме морских животных), молоко, мясо птицы и ее субпродукты – 0,05; дыни – 0,1
250
крезоксим-метил
0,4
/0,2
0,01/ (общ.)
/1,0
/0,1
ячмень – 0,1; огурцы – 0,5; изюм, сушенный – 2,0; субпродукты млекопитающих, пищевые – 0,05; грейпфрут – 0,5; виноград – 1,0; жир млекопитающих, кроме молочного жира – 0,05; молоко – 0,01; масло оливковое – 0,7; оливки – 0,2; апельсины, включая гибриды – 0,5; плодовые семечковые – 1,0 (К); мясо курицы – 0,05; пшеница, рожь – 0,05; томаты – 0,5; ягоды – 1,0; смородина – 1,0
251
кротоксифос
0,005
нн
0,05/(с.-т.)
0,2/
нт
молоко, мясомолочные продукты – 0,004; мясо – 0,05
252
кумафос
0,0005
нн
нн
нн
нн
молочные продукты, яйца – 0,01; говядина, мясо птицы – 0,1; свинина, мясопродукты – 0,2
253
ленацил
0,0002
/1,0
0,001/(с.-т.)
0,5/
/0,0003
свекла сахарная, столовая – 0,1
254
линдан
0,005
нн
нн
нн
нн
зерно хлебных злаков – 0,01; субпродукты млекопитающих – 0,01; яйца – 0,01; кукуруза (зерно) – 0,01; мясо млекопитающих (кроме морских) – 0,1; молоко – 0,01; мясо птицы – 0,05; субпродукты птицы – 0,01; сорго – 0,01; сладкая кукуруза – 0,01

0,001/
(орг.)
/0,8
/0,01
астықкебектерінің астығы – 0,1
245
кломазон
0,04
/0,04
0,02/ (жалп.)
/1,0
/0,02
соя (бұршақтар, май) – 0,01; күріш – 0,2; жүгері (астық), сәбіз, қант қызылшасы, рапс (астық, май) – 0,1; асбұршақ – 0,01
246
клопиралид
0,15
/0,1
0,04/
2,0/
/0,01
астық тұқымдастары дәні – 0,2; қырыққабат – 1,0; жүгері (астық) – 2,0; ет және ет өнімдері – 0,3; сүт және сүт өнімдері, жабайы өсетін саңырауқұлақтар және жидектер – 0,004; жүгері (май), қант қызылшасы, рапс (астық, май) – 0,5; зығыр майы (тұқым, май) – 1,0; пияз – 0,01
247
клопиралид
2-этилгексил эфирі
нб
нб
нб
/2,0
/0,006
248
клотианидин
0,08
/0,1
0,5/
(жалп.+орг.)
/0,4
/0,02
картоп – 0,05; рапс (астық) – 0,04; рапс (май), қант қызылшасы – 0,1; астық тұқымдастары дәні – 0,2; бөрікгүл, кофе-бұршақтары, жейтін жемістері бар көкөністер (асқабақтыдан басқасы) – 0,05; астық тұқымдастары дәні – 0,2; балдыркөк – 0,04; жидектер және басқа да ұсақ жемістер, цитрус тұқымдас жемістер – 0,07; қырыққабат (барлық түрлері), қара өрік – 0,2; какао-бұршақтары, асқабақты, жүгері, (астық, май), бұршақты – 0,02; жапырақты көкөністер – 2.0, папайя, пекан, ананас – 0,01; Чили бұрышы (құрғақ) – 0,5; жемісті сүйекті – 0,2; шай (зеленый, черный) – 0,7; томат – 0,05; күнбағыс
(тұқым) – 0,02; күнбағыс (май) – 0,05
249
клофентезин
0,02
/0,07
0,01/
(с.-т.) (жалп.)
1,0/
/0.02
жүзім – 2,0; цитрус тұқымдас жемістер – 0,5; шекілдеуікті жемістер – 0,5; картоп – 0,05;
тазартылмаған бадам – 5,0; қияр, томат, ағаш жаңғақтары, жемісті сүйекті – 0,5; қара, қызыл, ақ қарақат – 0,2; кептірілген жүзім (мейіз), таңқурай – 2,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері, жұмыртқа, сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), сүт, құс еті және оның қосымша өнімдері – 0,05; қауындар – 0,1
250
крезоксим-метил
0,4
/0,2
0,01/ (жалп.)
/1,0
/0,1
арпа – 0,1; қияр – 0,5; мейіз, кептірілген – 2,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері, тағамға арналған – 0,05; грейпфрут – 0,5; жүзім – 1,0; сүт майынан басқа сүт қоректілердің майы – 0,05; сүт – 0,01; зәйтүн майы – 0,7; зәйтүн – 0,2; апельсиндер, будандарды қосқанда – 0,5; шекілдеуікті жемістер – 1,0 (К); тауық еті – 0,05; бидай, қарабидай – 0,05; томат – 0,5; жидектер – 1,0; қарақат – 1,0
251
кротоксифос
0,005
нб
0,05/
(с.-т.)
0,2/
нт
сүт, ет-сүт өнімдері – 0,004;
ет – 0,05
252
кумафос
0,0005
нб
нб
нб
нб
сүт өнімдері, жұмыртқа – 0,01; сиыр еті, құс еті – 0,1; шошқа еті, ет өнімдері – 0,2
253
ленацил
0,0002
/1,0
0,001/
(с.-т.)
0,5/
/0,0003
қант қызылшасы, асханалық – 0,1
254
линдан
0,005
нб
нб
нб
нб
астық тұқымдастары дәні – 0,01; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,01; жұмыртқа – 0,01; жүгері (астық) – 0,01; сүт қоректілердің еті (теңіздегілерден басқасы) – 0,1; сүт – 0,01; құс еті – 0,05; құстың қосымша өнімдері – 0,01; қарақұмық – 0,01; тәтті жүгері – 0,01

2,0/ (тр.)
0.05/ (орг.)
0,05/
0,015/ (м.р.)
плодовые семечковые – 0,5; спаржа – 1,0; бобы сухие – 2,0; бобы, исключая кормовые и соевые – 1,0; черника – 10,0; цитрусовые – 7,0; семена хлопка – 20,0; масло хлопковое, пищевое – 13,0; огурцы – 0,2; виноград – 5,0; кукуруза – 0,05; листовая горчица – 2,0; перец – 0,1; перец Чили, сухой – 1,0; сорго – 3,0; шпинат – 3,0; лук (перо, репка) – 5,0; ягоды (клубника, черная, красная, белая смородина, крыжовник, малина) – 1,0; кукуруза сахарная, столовая, отварная в початках – 0,02; томаты – 0,5; томатный сок – 0,01; зерно хлебных злаков – 10,0; пшеничные отруби, не переработанные – 25,0; пшеничная мука – 0,2; свекла сахарная, столовая, капуста, плодовые косточковые, бахчевые, чай – 0,5; горох, соя (бобы) – 0,3; табак, хмель сухой, грибы, крупа (кроме манной) – 1,0; соя (масло) – 0,1; арахис – 1,0; хлеб – 0,3; горчица, мак масличный – 0,1; продукты животноводства – 0,01; подсолнечник (семена, масло) – 0,02; картофель, морковь – 0,05; рапс (зерно, масло) – 0,1
258
малеиновый гидразид (гидразид малеиновый)
0,3
/8,0
0,2/(общ)
/1,4
/0,01
чеснок – 15,0; лук (репка, шалот) – 15,0; картофель – 50,0; свекла сахарная, столовая, морковь, томаты, арбузы – 8,0, зеленый табак – 30,0
259
мандипропамид
0,2
/0,2
0,05/(орг)
/1,0
/0,01
брокколи – 2,0; капуста кочанная – 3,0; лук репка – 0,1; картофель – 0,5; лук-перо – 7,0; тыква летняя – 0,2; перец – 1,0; перец Чили (сухой) – 10,0; листовые овощи – 25,0; огурцы – 0,2; томаты – 1,0; вишня – 20,0; виноград – 2,0; изюм (все виды) – 5,0; дыня – 0,5
260
манкоцеб
0,03
/0,1
0,01/ (общ)
0,5/
/0,001
картофель, лук, томаты, виноград, огурцы – 0,1
261
масло И-8А индустриальное (вазелиновое)
нт
/100
нн
нн
/1,0
нт
262
масло нефтяное ингибированное
нн
нн
нн
5,0/
/0,05
нн
263
меди бис (8-оксихинолят)
0,005
нн
нн
нн
нн
зерно хлебных злаков, картофель, плодовые семечковые, томаты – 1,0; свекла сахарная – 0,1; виноград – 0,5
264
медьсодержащие:
-меди гидроокись
-меди сульфат
-меди хлорокись
-меди трикаптолактам дихлоридмоно-гидрат
(контроль по меди)
0,17
3,0/
1,0/ (орг.)
0,5/
0,0008/
Картофель – 2,0; хмель сухой – 10,0; яйца, мясо – 2,0; плодовые (семечковые и косточковые), томаты, ягоды, виноград, свекла сахарная, огурцы, лук, овощные, бахчевые – 5,0, цитрусовые – 20,0
265
меди трикаптолактам дихлоридмоно-гидрат (каптолактамовая часть молекулы)
0,06
нн
0,06/ (общ)
2,0/
нн
свекла сахарная – 0,5; томаты, лук, морковь, яблоки, виноград – 0,15; картофель – 1,0
266
мезосульфурон-метил
1,0
/0,9
/0.006 (общ.)

2,0/ (тр.)
0.05/ (орг.)
0,05/
0,015/ (е.б.)
шекілдеуікті жемістер – 0,5; қояншөп – 1,0; құрғақ бұршақтар – 2,0; бұршақтар, жемшөптік және соялы бұршақтарды қоспағанда – 1,0; қаражидек – 10,0; цитрус тұқымдас жемістер – 7,0; мақта тұқымы – 20,0; мақта майы, тағамға арналған – 13,0; қияр – 0,2; жүзім – 5,0; жүгері – 0,05; жапырақты қыша – 2,0; бұрыш – 0,1; Чили бұрышы, құрғақ – 1,0; бал жүгері – 3,0; саумалдық – 3,0; пияз (сабақты, шалқан) – 5,0; жидектер (таңқурай, қара, қызыл, ақ қарақат, қарлыған, таңқурай) – 1,0; қант, асханалық жүгерісі, собықта пісірілген – 0,02; томат – 0,5; томат шырыны – 0,01; астық тұқымдастары дәні – 10,0; өңделмеген бидай кебектері – 25,0; бидай ұны – 0,2; қант қызылшасы, асханалық, қырыққабат, жемісті сүйекті, бақша дақылдары, шай – 0,5; асбұршақ, соя (бұршақтар) – 0,3; темекі, құрғақ құлмақ, саңырауқұлақтар, жарма (ұнтақ жармадан басқасы) – 1,0; соя (май) – 0,1; жержаңғақ – 1,0; астық– 0,3; қыша, майлы көкнәр – 0,1; мал шаруашылығы өнімдері – 0,01; күнбағыс (тұқым, май) – 0,02; картоп, сәбіз – 0,05; рапс (астық,
май) – 0,1
258
малеинді гидразид
(гидразид малеинді)
0,3
/8,0
0,2/
(жалп)
/1,4
/0,01
сарымсақ – 15,0; пияз (шалқан, шалот) – 15,0; картоп – 50,0; қант қызылшасы, асханалық, сәбіз, томат, қарбыздар – 8,0, жасыл темекі – 30,0
259
мандипропамид
0,2
/0,2
0,05/
(орг)
/1,0
/0,01
брокколи – 2,0; қауданды қырыққабат – 3,0; пияз шалқан – 0,1; картоп – 0,5; пияз сабағы – 7,0; жаздық асқабақ – 0,2; бұрыш – 1,0; Чили бұрышы (құрғақ) – 10,0; жапырақты көкөністер – 25,0; қияр – 0,2; томат – 1,0; шие – 20,0; жүзім – 2,0; мейіз (барлық түрлері) – 5,0; қауын – 0,5
260
манкоцеб
0,03
/0,1
0,01/ (жалп)
0,5/
/0,001
картоп, пияз, томат, жүзім, қияр – 0,1
261
И-8А
индустриалды майы
(вазелинді)
нт
/100
нб
нб
/1,0
нт
262
мұнай ингибирленген майы
нб
нб
нб
5,0/
/0,05
нб
263
бис балдары (8-оксихинолят)
0,005
нб
нб
нб
нб
астық тұқымдастары дәні, картоп, шекілдеуікті жемістер, томат – 1,0; қант қызылшасы – 0,1; жүзім – 0,5
264
құрамында мысы барлар:
-гидроокись балы
-сульфат балы
- хлорокись балы
- трикаптолактам дихлоридмоно-гидрат балы
(бақылау бойынша балдар)
0,17
3,0/
1,0/
(орг.)
0,5/
0,0008/
картоп – 2,0; құрғақ құлмақ – 10,0; жұмыртқа, ет – 2,0; жемістер (сүйекті және шекілдеуікті), томат, жидектер, жүзім, қант қызылшасы, қияр, пияз, көкөністер, бақша дақылдары – 5,0, цитрус тұқымдас жемістер – 20,0
265
меди трикаптолактам дихлоридмоно-гидрат
(молекуланың каптолактамды бөлігі)
0,06
нб
0,06/
(жалп)
2,0/
нб
қант қызылшасы – 0,5; томат, пияз, сәбіз, алмалар, жүзім – 0,15; картоп – 1,0
266
мезосульфурон-метилі
1,0
/0,9
/0.006
(жалп.)

/1,0
/0,01
зерно хлебных злаков – 0,5
267
мезотрион
0,01
/0,2
0,1/ (общ.)
/1,0
/0,001
кукуруза (зерно, масло) – 0,1
268
мекопроп
0,01
0,4/ (м.-в.)
0,06/ (орг.)
1,0/
/0,15
зерно хлебных злаков – 0,25
269
меназон
0,06
нн
0,1/ (с.-т.)
1,0/
/0,001
плодовые (семечковые и косточковые), овощи, бахчевые, картофель, свекла сахарная, бобовые, табак – 1,0
270
мепикват-хлорид
/3,7
/0,3
/0,01
271
метазахлор
0,003
/0,1
0,002/
1,0/
нт
капуста – 0,02; горчица (семена) – 0,02; горчица (масло), рапс (зерно, масло) – 0,1; гречиха – 0,01
272
метазин
0,001
/0,1
0,002/ (с.-т.)
2,0/
0,01/
картофель – 0,05; горох – 0,1
273
метальдегид
0,02
/1,0
0,001/ (общ.)
0,2/
0,003/
зерно хлебных злаков, плодовые (косточковые и семечковые), овощи (кроме картофеля), виноград – 0,7; цитрусовые (мякоть) – 0,2; ягоды – 0,8
274
метам
нн
нн
0,0 1/ (орг.)
0,1/
(А)
0,1/(м-р.)
0,00 1/ (с.-с.)
нн
275
метамидофос
0,004
нн
нн
нн
нн
артишок – 0,2; бобы, исключая кормовые бобы и соевые – 1,0; семена хлопка – 0,2; субпродукты млекопитающих – 0,01; яйца – 0,01; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,01; молоко – 0,02; картофель – 0,05; мясо птицы – 0,01; субпродукты птицы – 0,01; соевые бобы, сухие – 0,1; сахарная свекла – 0,02
276
метамитрон
0,025
/0,4
0,3/ (с.-т.)
0,5/
/0,003
свекла сахарная, столовая – 0,03
277
метанитрофенилгид-разономезоксалевой кислоты диэтиловый эфир
0,05
нн
/0,003 (с.-т.)
/0,3
нн
зерно хлебных злаков – 0,1; огурцы - нн
278
метафлумезон
0,1
нн
нн
нн
нн
брюссельская капуста – 0,8; китайская капуста – 6,0; субпродукты млекопитающих – 0,02; баклажан – 0,6; салат – 7,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,02; молочный жир – 0,02; молоко – 0,01; перец – 0,6; перец Чили, сухой – 6,0; картофель – 0,02; томаты – 0,6
279
метрафенон
/0,9
0,2/
/1,3
/0,02
280
метидатион
0,001
нн
нн
нн
нн
миндаль – 0,05; плодовые семечковые – 1,0; артишок – 0,05; бобы сухие – 0,1; кочанная капуста – 0,1; жир КРС – 0,02; плодовые косточковые – 0,2;хлопчатник, семена – 1,0; хлопковое масло, очищенное – 2,0; огурец – 0,05; субпродукты КРС, свиней, овец – 0,02; яйца – 0,02; жир козий – 0,02; мясо коз – 0,02; субпродукты пищевые коз – 0,02; цитрусовые – 5,0; виноград – 1,0; хмель сухой – 5,0; кукуруза – 0,1; мясо КРС, свиней, овец – 0,02; молоко – 0,001; оливки – 1,0; лук репка – 0,1; горох сухой – 0,1;свиной жир – 0,02; ананас – 0,05; картофель – 0,02; мясо птиц – 0,02; жир птиц – 0,02; субпродукты птицы, пищевые – 0,02; редис – 0,05; семена рапса – 0,1; жир овец – 0,02; сорго – 0,2; свекла сахарная – 0,05; семена подсолнечника – 0,5; чай, зеленый, черный (высушенный и ферментированный) – 0,5; томаты – 0,1; орех грецкий – 0,05

/1,0
/0,01
астық тұқымдастары дәні – 0,5
267
мезотрион
0,01
/0,2
0,1/
(жалп.)
/1,0
/0,001
жүгері (астық, май) – 0,1
268
мекопроп
0,01
0,4/
(к.-с.)
0,06/
(орг.)
1,0/
/0,15
астық тұқымдастары дәні – 0,25
269
меназон
0,06
нб
0,1/
(с.-т.)
1,0/
/0,001
жемісті (және сүйекті шекілдеуік), көкөністер, бақша дақылдары, картоп, қант қызылшасы, бұршақты, темекі – 1,0
270
мепикват-хлориді
/3,7
/0,3
/0,01
271
метазахлор
0,003
/0,1
0,002/
1,0/
нт
қырыққабат – 0,02; қыша (тұқым) – 0,02; қыша (май), рапс (астық, май) – 0,1; қарақұмық – 0,01
272
метазин
0,001
/0,1
0,002/
(с.-т.)
2,0/
0,01/
картоп – 0,05; асбұршақ – 0,1
273
метальдегид
0,02
/1,0
0,001/
(жалп.)
0,2/
0,003/
астық тұқымдастары дәні, жемісті (сүйекті және шекілдеуік), көкөністер (картоптан басқа), жүзім – 0,7; цитрус тұқымдас жемістер (еті) – 0,2; жидектер – 0,8
274
метам
нб
нб
0,0 1/ (орг.)
0,1/
(А)
0,1/(м-р.)
0,00 1/
(о.-ш.)
нб
275
метамидофос
0,004
нб
нб
нб
нб
бөрікгүл – 0,2; бұршақтар, жемшөптік бұршақтарды және соя бұршақтарын қоспағанда – 1,0; мақта тұқымы – 0,2; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,01; жұмыртқа – 0,01; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,01; сүт – 0,02; картоп – 0,05; құс еті – 0,01; құстың қосымша өнімдері – 0,01; соя бұршақтары, құрғақ – 0,1; қант қызылшасы – 0,02
276
метамитрон
0,025
/0,4
0,3/
(с.-т.)
0,5/
/0,003
қант қызылшасы, асханалық – 0,03
277
метанитрофенилгид-диэтил эфирінің разономезоксалий қышқылы
0,05
нб
/0,003
(с.-т.)
/0,3
нб
астық тұқымдастары дәні – 0,1; қияр - нб
278
метафлумезон
0,1
нб
нб
нб
нб
брюссель қырыққабаты – 0,8; қытай қырыққабат – 6,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,02; баклажан – 0,6; салат – 7,0; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,02; сүт майы – 0,02; сүт – 0,01; бұрыш – 0,6; Чили бұрышы, құрғақ – 6,0; картоп – 0,02; томат – 0,6
279
метрафенон
/0,9
0,2/
/1,3
/0,02
280
метидатион
0,001
нб
нб
нб
нб
бадам – 0,05; шекілдеуікті жемістер – 1,0; бөрікгүл – 0,05; құрғақ бұршақтар – 0,1; қауданды қырыққабат – 0,1; ІҚМ майы – 0,02; жемісті сүйекті – 0,2; мақта тұқымы, тұқым – 1,0; мақта майы, тазартылған – 2,0; қияр – 0,05; ІҚМ, шошқаның, қойдың қосымша өнімдері – 0,02; жұмыртқа – 0,02; ешкінің майы – 0,02; ешкінің еті – 0,02; ешкінің тағамдық қосымша өнімдері – 0,02; цитрус тұқымдас жемістер – 5,0; жүзім – 1,0; құрғақ құлмақ – 5,0; жүгері – 0,1; ІҚМ, шошқаның, қойдың еті – 0,02; сүт – 0,001; зәйтүн – 1,0; пияз шалқан – 0,1; асбұршақ құрғақ – 0,1; шошқаның майы – 0,02; ананас – 0,05; картоп – 0,02; құс еті – 0,02; құстың майы – 0,02; құстың қосымша өнімдері, тағамға арналған – 0,02; шалғам – 0,05; рапс тұқымы – 0,1; қойдың майы – 0,02; қарақұмық – 0,2; қант қызылшасы – 0,05; күнбағыс тұқымы – 0,5; көк, қара шай (кептірілген және ферменттелген) – 0,5; томат – 0,1; грек жаңғағы – 0,05

281
метилбромид (контроль по неорганическому бромиду)
0,4
нт
0,2/ контроль по неорганическому бромиду
1,0/ контроль по метилбромиду
/0,1 контроль по метилбромиду
контроль по неорганическому бромиду: томаты – 3,0; огурцы – 2,5; салат - 2,5; укроп, сельдерей, петрушка – 1,5; баклажаны, перец – 2,0; зерно хлебных злаков, в том числе непросеянная мука – 50; контроль по метилбромиду после 24 ч. проветривания: какао бобы, зерно хлебных злаков – 5,0; сухофрукты – 2,0; зерновые продукты молотые – 1,0; арахис, древесные орехи – 10,0; контроль по метилбромиду при продаже и для непосредственного употребления: хлеб и другие готовые зерновые продукты, какао-продукты, сухофрукты, зерновые продукты молотые, арахис, древесные орехи – 0,01
282
метилизотио-ционат

281
метилбромид (бейорганикалық бромид бойынша бақылау)
0,4
нт
0,2/
бейорганикалық бромид бойынша бақылау
1,0/
метилбромид бойынша бақылау
/0,1
метилбромид бойынша бақылау
бейорганикалық бромид бойынша бақылау: томат – 3,0; қияр – 2,5; салат - 2,5; аскөк, балдыркөк, ақжелкен – 1,5; баялдылар, бұрыш – 2,0; астық тұқымдастары дәні, оның ішінде електен өткізілмеген ұн – 50; 24 сағат желдеткеннен кейін метилбромид бойынша бақылау: какао бұршақтары, астық тұқымдастары дәні – 5,0; құрғақ жемістер – 2,0; ұнтақталған астық өнімдері – 1,0; жержаңғақ, ағаш жаңғақтары – 10,0; сату және тікелей қолдану кезінде метилбромид бойынша бақылау: нан және басқа да дайын астық өнімдерін, какао-өнімдері, құрғақ жемістер, ұнтақталған астық өнімдері, жержаңғақ, ағаш жаңғақтары – 0,01
282
метилизотио-ционат

0,002
/0,1
нн
нн
/0,001
огурцы, томаты – 0,05
283
метиокарб
0,02
нн
нн
нн
нн
артишок – 0,05; зерно хлебных злаков – 0,05; капуста (все виды) – 0,1; орех лещины – 0,05; лук (порей, лук-репка) – 0,5; салат кочанный – 0,05; кукуруза – 0,05; дыня – 0,2; горох (сухой, бобы (не зрелые) – 0,1; перец сладкий, включая гвоздичный – 2,0; картофель – 0,05; рапс (семена) – 0,05; клубника – 1,0; свекла сахарная – 0,05; подсолнечник (семена) – 0,05
284
метконазол
0,005
/0,2
0,006/ (общ.)
/0,4
/0,01
рапс (зерно, масло) – 0,15; зерно хлебных злаков – 0,2
285
метобромурон
0,025
/0,1
0,2/ (общ.)
/1,0
0,002/
картофель – 0,1; табак – 0,5
286
метоксихлор
0,1
/1,6
0,02/ (с.-т.)
/1,0
/0,01
картофель – 0,3
287
метоксурон
0,1
нн
0,0 1/ (с.-т.)
0,5/
/0,01
зерно хлебных злаков, овощи (кроме картофеля) – 0,1; морковь – 0,02
288
С-метолахлор
0,02
/0,02
0,02/ (с.-т.)
/1,0
/0,02
бахчевые, огурцы – 0,05; табак, хмель сухой – 1,0; хлопчатник (масло), соя (масло), капуста – 0,02; кукуруза (зерно), соя (бобы), подсолнечник (семена), свекла столовая, рапс (зерно, масло) – 0,1; подсолнечник (масло), свекла сахарная – 0,05; кукуруза (масло) – 0,1

0,002
/0,1
нб
нб
/0,001
қияр, томат – 0,05
283
метиокарб
0,02
нб
нб
нб
нб
бөрікгүл – 0,05; астық тұқымдастары дәні – 0,05; қырыққабат (барлық түрлері) – 0,1; орманжаңғақ – 0,05; пияз (порей, шалқан пиязы) – 0,5; қауданды салат – 0,05; жүгері – 0,05; қауын – 0,2; асбұршақ (құрғақ, бұршақтар (піспеген) – 0,1; тәтті бұрыш, қалампырлысын қосқанда – 2,0; картоп – 0,05; рапс (тұқым) – 0,05; таңқурай – 1,0; қант қызылшасы – 0,05; күнбағыс (тұқым) – 0,05
284
метконазол
0,005
/0,2
0,006/ (жалп.)
/0,4
/0,01
рапс (астық, май) – 0,15; астық тұқымдастары дәні – 0,2
285
метобромурон
0,025
/0,1
0,2/ (жалп.)
/1,0
0,002/
картоп – 0,1; темекі – 0,5
286
метоксихлор
0,1
/1,6
0,02/
(с.-т.)
/1,0
/0,01
картоп – 0,3
287
метоксурон
0,1
нб
0,0 1/
(с.-т.)
0,5/
/0,01
астық тұқымдастары дәні, көкөністер (картоптан басқа) – 0,1;
сәбіз – 0,02
288
С-метолахлор
0,02
/0,02
0,02/
(с.-т.)
/1,0
/0,02
бақша дақылдары, қияр – 0,05; темекі, құрғақ құлмақ – 1,0; мақта тұқымы (май), соя (май), қырыққабат – 0,02; жүгері (астық), соя (бұршақтар), күнбағыс (тұқым), асханалық қызылша, рапс (астық, май) – 0,1; күнбағыс (май), қант қызылшасы – 0,05; жүгері (май) – 0,1

289
метоксифенозид
0,1
нн
нн
нн
нн
арахис – 0,03; арахисовое масло пищевое – 0,1; папайя, виноград – 1,0; авокадо, цитрусовые, клюква – 0,7; морковь, бобы сухие – 0,5; бобы отшелушенные – 0,3; кукуруза, сладкая кукуруза, початки – 0,02; бобы (стручки целиком и/или не зрелые зерна), сушеный виноград (все виды изюма) – 2,0; брокколи – 3,0; голубика – 4,0; горох (сухой) – 5,0; яблочное пюре (сухое), капуста кочанная, хлопок (семена) – 7,0; сельдерей, салат кочанный – 15,0; салат листовой, листовая горчица – 30,0; субпродукты млекопитающих, яйца – 0,01; жиры млекопитающих (исключая молочный жир), мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,2; молоко – 0,05

289
метоксифенозид
0,1
нб
нб
нб
нб
жержаңғақ – 0,03; тағамдық жержаңғақ майы – 0,1; папайя, жүзім – 1,0; авокадо, цитрус тұқымдас жемістер, мүкжидек – 0,7; сәбіз, құрғақ бұршақтар – 0,5; қабығыастықаршылған бұршақтар – 0,3; жүгері, тәтті жүгері, собықтысы – 0,02;
бұршақтар (тұтастай бұршаққындар және/немесе піспеген астық), кептірілген жүзім (жүзімнің барлық түрлері) – 2,0; брокколи – 3,0; көкжидек – 4,0; асбұршақ (құрғақ) – 5,0; алма пюресі (құрғақ), қауданды қырыққабат, мақта (тұқым) – 7,0; балдыркөк, қауданды салат – 15,0; жапырақты салат, жапырақты қыша – 30,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері, жұмыртқа – 0,01; сүт қоректілердің майлары (сүт майын қоспағанда), сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,2; сүт – 0,05

290
метомил
0,02
/0,1
0,1/ (общ.)
/0,1
/0,001
плодовые семечковые, виноград – 0,3; бобы (сухие) – 0,05; цитрусовые – 1,0; мякоть цитрусовых (сухая) – 3,0; овощи со съедобными плодами, тыквенные – 0,1; хлопчатник (семена молотые пищевые) – 0,05; хлопчатник (масло пищевое) – 0,04; хлопчатник (семена); салат кочанный и листовой, плодовые косточковые (персики, нектарины), бобы сои (сухие), соя (масло) – 0,2; бобы (исключая широкие бобы и бобы сои), обычные бобы (целые стручки и/или свежие семена) – 1,0; соя (бобы), лук-репка, слива – 1,0; соевая мука – 20,0; кукуруза (семена, масло), картофель – 0,02; сухая мята – 0,5; горох (стручки и сочные незрелые семена) – 5,0; овес, перец – 0,7; перец Чили (сухой) – 10,0; рапс (зерно), спаржа, зерно хлебных злаков, пшеничные проростки – 2,0; отруби пшеничные, не обработанные – 3,0; пшеничная мука – 0,03; мясо и субпродукты млекопитающих, (кроме морских животных), мясо яйца и субпродукты птицы, молоко – 0,02; капуста – 0,03; лук – 0,2; томаты – 1,0

290
метомил
0,02
/0,1
0,1/
(жалп.)
/0,1
/0,001
шекілдеуікті жемістер, жүзім – 0,3; бұршақтар (құрғақ) – 0,05; цитрус тұқымдас жемістер – 1,0; цитрус тұқымдас жемістердің еті (құрғақ) – 3,0; жейтін жемістері бар көкөністер, асқабақты – 0,1;
мақта тұқымы (тағамға арналған ұнтақталған тұқым) – 0,05; мақта тұқымы (тағамға арналған май) – 0,04; мақта тұқымы (тұқым); қауданды және жапырақты салат, жемісті сүйекті (шабдалылар, нектариндер), соя бұршақтары (құрғақ), соя (май) – 0,2; бұршақтар (жалпақ бұршақтарды және соя бұршақтарын қоспағанда), кәдімгі бұршақтар (тұтас және/немесе тұқым) – 1,0; соя (бұршақтар), шалқан пиязы, қара өрік – 1,0; соя ұны – 20,0; жүгері (тұқым, май), картоп – 0,02; құрғақ жалбыз – 0,5; асбұршақ (бұршаққындар және шырынды піспеген тұқым) – 5,0; сұлы, бұрыш – 0,7; Чили бұрышы (құрғақ) – 10,0; рапс (астық), қояншөп, астық тұқымдастары дәні, астық өскіндері – 2,0; қайта өңделмеген бидай кебектері – 3,0; бидай ұны – 0,03; ет және сүт қоректілердің қосымша өнімдері, (теңіз жануарларынан басқа), ет жұмыртқа және құстың қосымша өнімдері, сүт – 0,02; қырыққабат – 0,03; пияз – 0,2; томат – 1,0

1,0/ (а)
/0,003
томаты, картофель – 0,25; соя (бобы, масло), кукуруза (зерно) – 0,1
294
метсульфурон-метил
0,003
/0,1
0,01/ (общ.)
5,0/
0,02/(м.р.)
0,005/ (с.с.)
зерно хлебных злаков, просо – 0,05
295
мефеноксам (металаксил, металаксил М)
0,08
0,05/ (тр.)
0,001 / (с.-т.)
0,5/
/0,02
картофель, свекла сахарная, столовая – 0,05; огурцы (включая корнишоны), томаты, капуста (все виды) – 0,5; хмель сухой – 10,0; подсолнечник (семена, масло), кукуруза (зерно), рапс (зерно, масло), зерно хлебных злаков – 0,1; лук-репка – 2,0; виноград – 2,0; табак – 1,0; шпинат – 2,0; авокадо, какао бобы, тыква, дыня, арбуз, смородина (красная, черная) – 0,2; цитрусовые – 5,0; морковь, хлопчатник (семена), горох свежий отшелушенный, соя бобы (сухие) – 0,05; салат кочанный – 2,0; арахис, перец, плодовые семечковые – 1,0; перец Чили (сухой) – 10,0; лен масличный (семена, масло) – 0,1; китайская капуста – 0,05; соя (бобы, масло) – 0,1
296
мефенпирдиэтил
0,1
нн
0,01/ (общ.+ орг.)
/1,3
/0,02
зерно хлебных злаков, кукуруза (зерно, масло) – 0,5
297
миклобутанил
0,3
нн
0,05/ (общ.)
/0,7
/0,003
бананы, хмель сухой, плодовые косточковые – 2,0; виноград – 1,0; смородина черная, плодовые семечковые – 0,5; томаты – 0,3 сливы, включая чернослив – 0,2; клубника – 0,1; мясо, субпродукты КРС и птицы, яйца, молоко – 0,01
298
мильнеб
0,01
нн
нн
нн
нн
растительные пищевые продукты – 1,0
299
молинат
0,01
/0,9
0,07/ (орг.)
0,5/
/0,01
рис – 0,2
300
монолинурон
0,003
/0,7
0,05/ (общ.)
нн
нн
картофель – 0,02; зерно хлебных злаков, зернобобовые – 0,2
301
МСРА (МЦПА) 2-этилгексиловый эфир
нн
нн
нн
/1,0
/0,001
нн
302
МСРА (МЦПА)
нн
нн
нн
нн
0,003/ (с.-с.)
0,01/ (м.р.)
лен масличный (семена, масло) – 0,1
303
налед
0,009
нн
0,02/ (орг.)
0,5/
0,5/
овощи – 0,1; мясо – 0,3; картофель, яйца, молоко и продукты его переработки – 0,2
304
напропамид
0,1
/0,2
1,0/
(орг.)
/1,3
/0,02
подсолнечник (семена) – 0,1 5; подсолнечник (масло) – 0,05; томаты, огурцы, кабачки, тыква – 0,1; табак – 1,0; рапс (зерно, масло) – 0,1
305
натрий кремнефтористый
0,001
контроль по фактору
контроль по фактору
контроль по фактору
контроль по фактору
мясо (с учетом естественного фона) – 0,4
306
натрия салицилат
69,0
нн
0,07/
нн
нн
нн
307
натрия трихлорацетат
нн
/0,2
5,0/
2,5/
/0,2
ягоды, свекла сахарная, столовая, овощи (кроме картофеля), плодовые (семечковые и косточковые), подсолнечник (семена, масло), зерно хлебных злаков, зернобобовые – 0,01
308
нафтален-1-илтиокарбамид
нн
нн
нн
нд/++
нн
нн
309
нафталевый ангидрид
0,002
/0,07
0,01/ (орг.)
2,0/
/0,001
зерно хлебных злаков – 0,02
310
неонол
нн
нн
нн
/3,0
нн
нн
311
никосульфурон
0,2

1,0/
(а)
/0,003
томат, картоп – 0,25; соя (бұршақтар, май), жүгері (астық) – 0,1
294
метсульфурон-метил
0,003
/0,1
0,01/ (жалп.)
5,0/
0,02/(е.б.)
0,005/ (с.с.)
астық тұқымдастары дәні, тары – 0,05
295
мефеноксам
(металаксил, металаксил М)
0,08
0,05/ (тр.)
0,001 /
(с.-т.)
0,5/
/0,02
картоп, қант қызылшасы, асханалық – 0,05; қияр (корнишондарды қоса алғанда), томат, қырыққабат (барлық түрлері) – 0,5; құрғақ құлмақ – 10,0; күнбағыс (тұқым, май), жүгері (астық), рапс (астық, май), астықкебектерінің астығы – 0,1; шалқан пиязы – 2,0; жүзім – 2,0; темекі – 1,0; саумалдық – 2,0; авокадо, какао бұршақтары, асқабақ, қауын, қарбыз, қарақат (қызыл, қара) – 0,2; цитрус тұқымдас жемістер – 5,0; сәбіз, мақта тұқымы (тұқым), жаңа піскен асбұршақ, аршылған , соя бұршақтары (құрғақ) – 0,05; қауданды салат – 2,0; жержаңғақ, бұрыш, шекілдеуікті жемістер – 1,0; Чили бұрышы (құрғақ) – 10,0; майлы зығыр (тұқым, май) – 0,1; қытай қырыққабаты – 0,05; соя (бұршақтар, май) – 0,1
296
мефенпирдиэтил
0,1
нб
0,01/ (жалп.+ орг.)
/1,3
/0,02
астық тұқымдастары дәні, жүгері (астық, май) – 0,5
297
миклобутанил
0,3
нб
0,05/ (жалп.)
/0,7
/0,003
банандар, құрғақ құлмақ, жемісті сүйекті – 2,0; жүзім – 1,0; қара қарақат, шекілдеуікті жемістер – 0,5; томат – 0,3 алхорылар, қара өрікті қоса алғанда – 0,2; таңқурай – 0,1; ІҚМ және құстың еті, қосымша өнімдері, жұмыртқасы, сүті – 0,01
298
мильнеб
0,01
нб
нб
нб
нб
тағамға арналған өсімдік өнімдері – 1,0
299
молинат
0,01
/0,9
0,07/ (орг.)
0,5/
/0,01
күріш – 0,2
300
монолинурон
0,003
/0,7
0,05/ (жалп.)
нб
нб
картоп – 0,02; астық тұқымдастары дәні, дәнді-бұршақты – 0,2
301
МСРА (МЦПА)
2-этилгексилді эфир
нб
нб
нб
/1,0
/0,001
нб
302
МСРА (МЦПА)
нб
нб
нб
нб
0,003/
(о.-ш.)
0,01/ (е.б.)
зығыр майы
(тұқым, май) – 0,1
303
налед
0,009
нб
0,02/ (орг.)
0,5/
0,5/
көкөністер – 0,1; ет – 0,3; картоп, жұмыртқа, сүт және оның өңделген өнімдері – 0,2
304
напропамид
0,1
/0,2
1,0/
(орг.)
/1,3
/0,02
күнбағыс (тұқым) – 0,1 5; күнбағыс (май) – 0,05; томат, қияр, кәділер, асқабақ – 0,1; темекі – 1,0; рапс (астық, май) – 0,1
305
кремний фторлы натрий
0,001
фактор бойынша бақылау
фактор бойынша бақылау
фактор бойынша бақылау
фактор бойынша бақылау
ет (табиғи түрін есепке алғанда) – 0,4
306
натрий салицилаты
69,0
нб
0,07/
нб
нб
нб
307
натрий трихлорацетаты
нб
/0,2
5,0/
2,5/
/0,2
жидектер, қант қызылшасы, асханалық, көкөністер (картоптан басқа), жемісті (және сүйекті шекілдеуік), күнбағыс (тұқым, май), астық тұқымдастары дәні, дәнді-бұршақты – 0,01
308
нафтален-1-илтиокарбамид
нб
нб
нб
нд/++
нб
нб
309
нафталий ангидриді
0,002
/0,07
0,01/
(орг.)
2,0/
/0,001
астық тұқымдастары дәні – 0,02
310
неонол
нб
нб
нб
/3,0
нб
нб
311
никосульфурон
0,2

/0,2
0,004 (общ.)
5,0/ (а)
/0,02
кукуруза (зерно) – 0,2; кукуруза (масло) – 0,1
312
нитроалкилфеноляты
0,006
нн
0,01/ (с.-т.)
1,0/
нн
нн
313
нитротрихлорметан
нн
нн
нн
нн
нн
зерно для переработки – 0,1
314
новалурон
0,01
нн
нн
нн
нн
яблочный жмых, сухой – 40,0; хлопчатник (семена) – 0,5; субпродукты млекопитающих, пищевые – 10,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 10,0; молочный жир – 7,0; молоко – 0,4; плодовые семечковые – 3,0; картофель – 0,01; мясо птицы – 0,01; субпродукты птицы – 0,01; соевые бобы, не зрелые – 0,01; томаты – 0,02
315
нонилфенол
нн
нн
0,01/ (общ.)
нн
нн
нн
316
норэ
0,002
/0,7
2,0/ (с.-т.)
нн
нн
растительные пищевые продукты – 0,1
317
оксадиксил
0,06
/0,4
0,01/ (орг.)
5,0/
/0,05
картофель – 0,1; хмель сырой – 0,25; виноград, томаты – 0,5; свекла сахарная – 1,0; плодовые семечковые – 0,5; табак, лук – 0,04; огурцы – 0,4
318
оксамил
0,009
нн
нн
/0,01
нн
свекла сахарная – 0,1; хмель сухой – 1,0; томаты, огурцы – 2,0; арахис – 0,05; картофель, морковь – 0,1; хлопчатник (семена) – 0,2; дыня, перец сладкий (включая гвоздичный) – 2,0; цитрусовые – 5,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных), субпродукты КРС, коз, лошадей, свиней и овец, молоко, мясо яйца и субпродукты птицы – 0,02
319
оксидеметон-метил
0,0003
нн
нн
нн
нн
зерно хлебных злаков – 0,02; мясо КРС – 0,05; все бобы, сухие – 0,1; капуста (все виды) – 0,05; хлопчатник (семена) – 0,05; яйца – 0,05; лимоны – 0,2; мясо КРС, свиней, овец – 0,05; молоко – 0,01; груши – 0,05; свиной жир – 0,05; картофель – 0,01; жир птицы – 0,05; мясо птицы – 0,05; овечий жир – 0,05; сахарная свекла – 0,01
320
оксикарбоксин
0,15
нн
нн
нн
нн
зерно хлебных злаков – 0,2
321
оксиметилэтил-кетон
нн
нн
0,03/
/2,0
0,002
нн
322
оксифлуорфен
0,003
/0,2
0,02/ (орг.)
/1,0
/0,001
плодовые семечковые, лук, подсолнечник (семена, масло) – 0,2
323
олеиновый спирт (HD-ОСЕНОЛ)
нн
нн
0,1/ (орг.)
нн
нн
нн
324
паракват
0,005
нн
нн
нн
нн
чай, зеленый и черный (ферментированный и сухой) – 0,2; листовые овощи – 0,07; сорго – 0,003; хмель сухой, оливки – 0,1; ягоды и другие мелкие фрукты, плодовые косточковые, плодовые семечковые – 0,01; цитрусовые, овощи со съедобными плодами, тыквенные – 0,02; подсолнечник (семена), хлопчатник (семена) – 2,0; бобовые – 0,5; кукуруза – 0,03; древесные орехи, кукурузная мука, овощи со съедобными плодами, кроме тыквенных, рис – 0,05; овощи со съедобными корнями и корнеплодами, субпродукты и мясо птицы и млекопитающих (кроме морских животных), яйца, молоко – 0,005

/0,2
0,004 (жалп.)
5,0/
(а)
/0,02
жүгері (астық) – 0,2; жүгері (май) – 0,1
312
нитроалкилфеноляттар
0,006
нб
0,01/
(с.-т.)
1,0/
нб
нб
313
нитротрихлорметан
нб
нб
нб
нб
нб
қайта өңдеуге арналған астық – 0,1
314
новалурон
0,01
нб
нб
нб
нб
алма күнжарасы, құрғақ – 40,0; мақта тұқымы (тұқым) – 0,5; сүт қоректілердің қосымша өнімдері, тағамға арналған – 10,0; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 10,0; сүт майы – 7,0; сүт – 0,4; шекілдеуікті жемістер – 3,0; картоп – 0,01; құс еті – 0,01; құстың қосымша өнімдері – 0,01; соя бұршақтары, піспеген – 0,01; томат – 0,02
315
нонилфенол
нб
нб
0,01/
(жалп.)
нб
нб
нб
316
норэ
0,002
/0,7
2,0/
(с.-т.)
нб
нб
тағамға арналған өсімдік өнімдері – 0,1
317
оксадиксил
0,06
/0,4
0,01/ (орг.)
5,0/
/0,05
картоп – 0,1; шикі құлмақ – 0,25; жүзім, томат – 0,5; қант қызылшасы – 1,0; шекілдеуікті жемістер – 0,5; темекі, пияз – 0,04; қияр – 0,4
318
оксамил
0,009
нб
нб
/0,01
нб
қант қызылшасы – 0,1; құрғақ құлмақ – 1,0; томат, қияр – 2,0; жержаңғақ – 0,05; картоп, сәбіз – 0,1; мақта тұқымы (тұқым) – 0,2; қауын, тәтті бұрыш (қалампырлысын қосқанда) – 2,0; цитрус тұқымдас жемістер – 5,0; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), ІҚМ, ешкінің, жылқының, шошқаның және қойдың қосымша өнімдері, сүт, ет жұмыртқа және құстың қосымша өнімдері – 0,02
319
оксидеметон-метил
0,0003
нб
нб
нб
нб
астық тұқымдастары дәні – 0,02; ІҚМ еті – 0,05; барлық бұршақтар, құрғақ – 0,1; қырыққабат (барлық түрлері) – 0,05; мақта тұқымы (тұқым) – 0,05; жұмыртқа – 0,05; лимоны – 0,2; ІҚМ, шошқаның, қойдың еті – 0,05; сүт – 0,01; алмұрттар – 0,05; шошқаның майы – 0,05; картоп – 0,01; құстың майы – 0,05; құс еті – 0,05; қойдың майы – 0,05; қант қызылшасы – 0,01
320
оксикарбоксин
0,15
нб
нб
нб
нб
астық тұқымдастары дәні – 0,2
321
оксиметилэтил-кетон
нб
нб
0,03/
/2,0
0,002
нб
322
оксифлуорфен
0,003
/0,2
0,02/
(орг.)
/1,0
/0,001
шекілдеуікті жемістер, пияз, күнбағыс (тұқым, май) – 0,2
323
олеин спирті
(HD-ОСЕНОЛ)
нб
нб
0,1/
(орг.)
нб
нб
нб
324
паракват
0,005
нб
нб
нб
нб
шай, көк және қара (ферменттелген және құрғақ) – 0,2; жапырақты көкөністер – 0,07; қарақұмық – 0,003; құрғақ құлмақ, зәйтүн – 0,1; жидектер және басқа да ұсақ жемістер, жемісті сүйекті, шекілдеуікті жемістер – 0,01; цитрус тұқымдас жемістер, жейтін жемістері бар көкөністер, асқабақты – 0,02; күнбағыс (тұқым), мақта тұқымы (тұқым) – 2,0; бұршақты – 0,5; жүгері – 0,03; ағаш жаңғақтары, жүгері ұны, жейтін жемістері бар көкөністер, асқабақтыдан басқасы, күріш – 0,05; жейтін тамырлы және тамыржемісті көкөністер, құстың және сүт қоректілердің қосымша өнімдері мен еті (теңіз жануарларынан басқа), жұмыртқа, сүт – 0,005

/0,15
0,05/ (орг.)
0,5/
/0,008
соя (бобы, масло), чеснок, табак, хмель сухой – 0,1; томаты, огурцы – 0,05; лук, петрушка, капуста, хлопчатник (масло) – 0,05; подсолнечник (семена, масло) – 0,1; морковь – 0,2; зернобобовая смесь – 0,01
328
пенконазол
0,03
0,1/
0,003/ (общ.)
/0,8
/0,01
огурцы, арбуз – 0,1; виноград – 0,3; томаты – 0,2; плодовые семечковые, дыня – 0,2; виноград, плодовые косточковые (кроме нектарин и персиков) – 0,3; зерно хлебных злаков – 0,005; ягоды – 0,1; сушеный виноград (все виды изюма), хмель сухой – 0,5; нектарины, персики, мясо и субпродукты КРС, мясо и яйца кур – 0,05; молоко – 0,01
329
пеноксулам
0,05
/0,9
0,005/ (общ.)
/1,0
/0,01
рис – 0,5
330
пентанохлор
0,15
/0,6
0,1/ (орг.)
1,0/
/0,01
томаты – 1,5
331
пентиопирад
0,13
/0,9
0,02/
/0,8
/0,02
плодовые семечковые – 0,5
332
пенцикурон
0,02
/0,2
0,015/ (общ.)
2.0/ (а)
0, 05/ (м.р.)
0,02/ (с.-с.) ( а)
картофель – 0,1
333
пенфлуфен
0,04
/0,9
0,06/ (общ.)
/1,0
/0,001
картофель – 0,5
334
перметрин
0,05
/0,05
0,07/ (с.-т.)
0,5/
0,07/ (м.р.)
0,02/ (с.-с.)
орехи (миндаль, арахис) – 0,1; спаржа – 1,0; бобы (сухие) – 0,1; хмель сухой – 50,0; хрен – 0,5; капуста (все виды) – 5,0; лук (перо, порей) – 0,5; салат кочанный – 2,0; огурцы (включая корнишоны) – 0,5; томаты – 1,0; картофель – 0,05; морковь – 0,1; свекла сахарная – 0,05; перец – 1,0; сельдерей – 2,0; баклажан – 1,0; шпинат – 2,0; редис – 0,1; цитрусовые – 0,5; киви – 2,0; ягоды (крыжовник, клубника, ежевика) – 2,0; виноград – 2,0; дыня – 0,1; тыква – 0,5; зерно хлебных злаков – 2,0; подсолнечник (семена) – 1,0; подсолнечник (масло пищевое и не очищенное) – 1,0; кукуруза сладкая (зерно) – 0,1; соя бобы (сухие) – 0,05; соевое масло не очищенное – 0,1; кофе (бобы) – 0,05; бобы (стручки целиком и/или не зрелые зерна) – 1,0; рапс (зерно) – 0,05; хлопчатник (семена) – 0,5; хлопковое масло пищевое – 0,1; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 1,0; яйца – 0,1; субпродукты млекопитающих – 0,1; мясо птицы – 0,1; грибы – 0,1; оливки – 1,0; горох отшелушенный, свежий – 0,1; перец Чили (сухой) – 10,0; фисташки – 0,05; плодовые семечковые – 2,0; плодовые косточковые – 2,0; чай, зеленый и черный (ферментированный и высушенный) – 20,0; пшеничные отруби – 5,0; пшеничная мука – 0,5; пшеничные проростки – 2,0; пшеничная мука цельнозерновая – 2,0; рис – 0,01
335
пикоксистробин
0,04
/0,4
0,03/ (орг.)
/1,0
/0,01
зерно хлебных злаков – 0,2; свекла сахарная – 0,05
336
пиноксаден
0,05
/1,5
0,002/ (орг.)
/1,0

/0,15
0,05/ (орг.)
0,5/
/0,008
соя (бұршақтар, май), сарымсақ, темекі, құрғақ құлмақ – 0,1; томат, қияр – 0,05; пияз, ақжелкен, қырыққабат, мақта тұқымы (май) – 0,05; күнбағыс (тұқым, май) – 0,1; сәбіз – 0,2; астық-бұршақты қоспа – 0,01
328
пенконазол
0,03
0,1/
0,003/ (жалп.)
/0,8
/0,01
қияр, қарбыз – 0,1; жүзім – 0,3; томат – 0,2; шекілдеуікті жемістер, қауын – 0,2; жүзім, жемісті сүйекті (нектариндерден және шабдалылардан басқасы) – 0,3; астық тұқымдастары дәні – 0,005; жидектер – 0,1; кептірілген жүзім (жүзімнің барлық түрлері), құрғақ құлмақ – 0,5; нектариндер, шабдалылар, ІҚМ еті және қосымша өнімдері, тауық еті және жұмыртқасы – 0,05; сүт – 0,01
329
пеноксулам
0,05
/0,9
0,005/
(жалп.)
/1,0
/0,01
күріш – 0,5
330
пентанохлор
0,15
/0,6
0,1/ (орг.)
1,0/
/0,01
томат – 1,5
331
пентиопирад
0,13
/0,9
0,02/
/0,8
/0,02
шекілдеуікті жемістер – 0,5
332
пенцикурон
0,02
/0,2
0,015/
(жалп.)
2.0/
(а)
0, 05/
(е.б.)
0,02/
(о.-ш.)
( а)
картоп – 0,1
333
пенфлуфен
0,04
/0,9
0,06/
(жалп.)
/1,0
/0,001
картоп – 0,5
334
перметрин
0,05
/0,05
0,07/
(с.-т.)
0,5/
0,07/
(е.б.)
0,02/
(о.-ш.)
жаңғақтар (бадам, жержаңғақ) – 0,1; қояншөп – 1,0; бұршақтар (құрғақ) – 0,1; құрғақ құлмақ – 50,0; ақжелкен – 0,5; қырыққабат (барлық түрлері) – 5,0; пияз (перо, порей) – 0,5; қауданды салат – 2,0; қияр (корнишондарды қоса алғанда) – 0,5; томат – 1,0; картоп – 0,05; сәбіз – 0,1; қант қызылшасы – 0,05; бұрыш – 1,0; балдыркөк – 2,0; баклажан – 1,0; саумалдық – 2,0; шалғам – 0,1; цитрус тұқымдас жемістер – 0,5; киви – 2,0; жидектер (қарлыған, таңқурай, қарабүлдірген) – 2,0; жүзім – 2,0; қауын – 0,1; асқабақ – 0,5; астық тұқымдастары дәні – 2,0; күнбағыс (тұқым) – 1,0; күнбағыс (тағамдық және тазартылмаған май) – 1,0; тәтті жүгері (астық) – 0,1; соя бұршақтары (құрғақ) – 0,05; тазартылмаған соя майы – 0,1; кофе (бұршақтар) – 0,05; бұршақтар (тұтас собықтары және/немесе піспеген астық) – 1,0; рапс (астық) – 0,05; мақта тұқымы (тұқым) – 0,5; тағамдық мақта майы – 0,1; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 1,0; жұмыртқа – 0,1; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,1; құс еті – 0,1; саңырауқұлақтар – 0,1; зәйтүн – 1,0; аршылған асбұршақ, жаңа піскен – 0,1; Чили бұрышы (құрғақ) – 10,0; шекілдеуік жаңғақтар – 0,05; шекілдеуікті жемістер – 2,0; жемісті сүйекті – 2,0; шай, көк және қара (ферменттелген және кептірілген) – 20,0; бидай кебектері – 5,0; бидай ұны – 0,5; астық өскіндері – 2,0; тұтас астықты бидай ұны – 2,0; күріш – 0,01
335
пикоксистробин
0,04
/0,4
0,03/
(орг.)
/1,0
/0,01
астық тұқымдастары дәні – 0,2; қант қызылшасы – 0,05
336
пиноксаден
0,05
/1,5
0,002/
(орг.)
/1,0

/0,02
зерно хлебных злаков – 1,0
337
пинолен (ди-1-n-ментин)
нн
нн
нн
/20,0
нн
нн
338
пиклорам
0,2
0,05/ (тр.)
0,04/ (с.-т.)
10,0/
0,003/ (с.-с.)
0,01/ (м.р.)
зерно хлебных злаков, кукуруза (зерно), рапс (зерно, масло) – 0,01; ягоды дикорастущие – 0,5; капуста – 0,01
339
пиперонил бутоксид
0,2
нн
нн
нн
нн
зерно хлебных злаков – 30,0; цитрусовые – 5,0; сок цитрусовых – 0,05; сушеные фрукты, бобовые – 0,2; овощи со съедобным плодами, тыквенные, арахис (не очищенный) – 1,0; перец, томаты – 2,0; корневые и корнеплодные овощи (кроме моркови) – 0,5; томатный сок – 0,3; перец Чили (сухой) – 20,0; листовой салат, листовая горчица, шпинат – 50,0; кукуруза (масло), пшеничные отруби – 80,0;почки КРС – 0,3; мясо КРС – 5,0; мясо птицы – 7,0; печень КРС, коз, свиней, овец, яйца – 1,0; почки коз, свиней, овец (кроме почек КРС), молоко КРС – 0,2; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 2,0; молоко (кроме молока КРС) – 0,05; субпродукты птицы – 10,0
340
пиразосульфурон-этил
0,04
/0,2
0,005/ (общ.)
/1,0
/0,001
рис – 0,1
341
пиразофос
0,001
нн
нн
0,05/
нн
все пищевые продукты – 0,01
342
пираклостробин
0,03
/0,2
0,01/ (общ.)
/1,0
/0,01
виноград – 2,0; плодовые семечковые – 0,5; зерно хлебных злаков – 0,5; кукуруза (зерно, масло), соя (масло) – 0.02; соя (бобы) – 0,05; миндаль неочищенный, салат кочанный, малина красная, черная – 2,0; миндаль очищенный, бананы, арахис неочищенный, горох (стручки, незрелые семена), пекан, картофель – 0,2; бобы (сухие), капуста (все виды) – 0,3; канталупа (мускусная дыня), лук-репка, сахарная свекла – 0,2; голубика, цитрусовые, фисташки, плодовые косточковые – 1,0; кофе (бобы), баклажаны, горох (сухой), тыква обыкновенная, подсолнечник (семена, масло), томаты – 0,3; морковь, огурцы, чечевица (сухая), мясо млекопитающих (кроме морских животных), перец, редис, клубника – 0,5; сушеный виноград (изюм) – 5,0; субпродукты млекопитающих, мясо и субпродукты птицы, яйца, чеснок, манго, папайя – 0,05; хмель (сухой) – 15,0; лук-порей – 0,7; молоко – 0,03
343
пиретрины
0,04
нн
нн
нн
нн
зерно хлебных злаков – 0,3; бобовые – 0,1; цитрусовые, перец, овощные со съедобными корнями и корнеплодами, томаты, овощи со съедобными плодами, тыквенные – 0,05; сушеные фрукты – 0,2; арахис, перец Чили (сухой), древесные орехи – 0,5
344
пиридабен
0,008
/0,3
0,1/ (общ.)
0,4/
0,001/
плодовые семечковые – 0,2; цитрусовые (мякоть) – 0,3

/0,02
астық тұқымдастары дәні – 1,0
337
пинолен
(ди-1-n-ментин)
нб
нб
нб
/20,0
нб
нб
338
пиклорам
0,2
0,05/
(тр.)
0,04/
(с.-т.)
10,0/
0,003/
(о.-ш.)
0,01/
(е.б.)
астық тұқымдастары дәні, жүгері (астық), рапс (астық, май) – 0,01; жабайы өсетін жидектер – 0,5; қырыққабат – 0,01
339
пиперонил бутоксид
0,2
нб
нб
нб
нб
астық тұқымдастары дәні – 30,0; цитрус тұқымдас жемістер – 5,0; цитрус тұқымдас жемістердің шырыны – 0,05; кептірілген жемістер, бұршақты – 0,2; жейтін жемістері бар көкөністер, асқабақты, жержаңғақ (тазартылмаған) – 1,0; бұрыш, томат – 2,0; тамырлы және тамыржемісті көкөністер (сәбізден басқа) – 0,5; томат шырыны – 0,3; Чили бұрышы (құрғақ) – 20,0; жапырақ салаты, жапырақты қыша, саумалдық – 50,0; жүгері (май), бидай кебектері – 80,0; ІҚМ бүйрегі– 0,3; ІҚМ еті – 5,0; құс еті – 7,0; ІҚМ, қозының, шошқаның, қойдың бауыры, жұмыртқасы – 1,0; қозының, шошқаның, қойдың бүйрегі (ІҚМ бүйрегінен басқасы), ІҚМ сүті – 0,2; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 2,0; сүт (ІҚМ сүтінен басқасы) – 0,05; құстың қосымша өнімдері – 10,0
340
пиразосульфурон-этил
0,04
/0,2
0,005/
(жалп.)
/1,0
/0,001
күріш – 0,1
341
пиразофос
0,001
нб
нб
0,05/
нб
барлық тамақ өнімдері – 0,01
342
пираклостробин
0,03
/0,2
0,01/
(жалп.)
/1,0
/0,01
жүзім – 2,0; шекілдеуікті жемістер – 0,5; астық тұқымдастары дәні – 0,5; жүгері (астық, май), соя (май) – 0.02; соя (бұршақтар) – 0,05;
тазартылмаған бадам, қауданды салат,
қызыл, қара таңқурай – 2,0; тазартылған бадам, банандар, тазартылмаған жержаңғақ, асбұршақ (собықтары, піспеген тұқым), пекан, картоп – 0,2; бұршақтар (құрғақ), қырыққабат (барлық түрлері) – 0,3; канталупа (мүгі бар қауын), шалқан пиязы, қант қызылшасы – 0,2; көкжидек, цитрус тұқымдас жемістер, шекілдеуік жаңғақтар, жемісті сүйекті – 1,0; кофе (бұршақтар), баялдылар, асбұршақ (құрғақ), кәдімгі асқабақ, күнбағыс (тұқым, май), томат – 0,3; сәбіз, қияр, жасымық (құрғақ), сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), бұрыш, шалғам, таңқурай – 0,5; кептірілген жүзім (мейіз) – 5,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері, ет және құстың қосымша өнімдері, жұмыртқа, сарымсақ, манго, папайя – 0,05; құлмақ (құрғақ) – 15,0; порей пиязы – 0,7; сүт – 0,03
343
пиретриндер
0,04
нб
нб
нб
нб
астық тұқымдастары дәні – 0,3; бұршақты – 0,1; цитрус тұқымдас жемістер, бұрыш, жейтін тамырлары және тамыржемістері бар көкөністер, томат, жейтін жемістері бар көкөністер, асқабақты – 0,05; кептірілген жемістер – 0,2; жержаңғақ, Чили бұрышы (құрғақ), ағаш жаңғақтары – 0,5
344
пиридабен
0,008
/0,3
0,1/
(жалп.)
0,4/
0,001/
шекілдеуікті жемістер – 0,2; цитрус тұқымдас жемістер (еті) – 0,3

345
пиридат
0,02
/0,03
0,002/ (общ.)
/1,0
/0,01
кукуруза (зерно) – 0,05
346
пиридафентион
0,001
/0,05
0,002/
/0,5
нн
капуста – 0,1; свекла сахарная, цитрусовые (мякоть) – 0,1
347
пириметанил
0,2
/0,14
0,3/ (общ.)
/1,0
/0,001
томаты – 0,7; виноград – 4,0; плодовые семечковые – 7,0; томаты – 0,7; картофель – 0,1; ягоды (включая землянику) – 3,0
348
пиримикарб
0,035
/0,3 (м.-в.)
нн
/0,05
0,002/
огурцы – 0,1, хмель сухой – 1,0; картофель, свекла сахарная, хлопчатник (масло), горох – 0,02; плодовые семечковые – 2,0; плодовые косточковые – 5,0; ягоды, исключая клубнику – 1,0; клубника – 3,0; спаржа – 0,01; овощи со съедобными корнями и корнеплодами, зерно хлебных злаков, рапс (зерно), сладкая кукуруза (отварная в початках) – 0,05; чеснок, лук-репка, подсолнечник (семена) – 0,1; дыня, кукуруза (зерно), бобовые, бобовые (сухие), за исключением сои – 0,2; капуста – 0,3; овощи со съедобными плодами, кроме тыквенных – 0,5; бобовые овощи, кроме сои – 0,7; виноград и другие мелкие фрукты, овощи со съедобными плодами, тыквенные, кроме арбуза и дыни – 1,0; цитрусовые – 3,0; салат кочанный и листовой, артишоки – 5,0; перец Чили (сухой) – 20,0; мясо млекопитающих, (кроме морских животных); субпродукты млекопитающих, мясо, субпродукты и яйца птицы, молоко – 0,01
349
пиримифосметил
0,03
0,5/ для рН-5,5 -0,1/ (тр.)
0,01/
2,0/
0,03/ (м.р.)
0,01/ (с.-с.)
ягоды, шампиньоны – 0,004; дыня, перец, баклажаны, свекла сахарная – 0,2; брюква, турнепс, капуста, сельдерей (зелень), плодовые (косточковые), виноград, чай – 0,5; цитрусовые (мякоть) – 0,1; картофель, редис, сельдерей (корень), морковь – 0,05; рис, табак – 1,0; горох – 5,0; томаты, огурцы – 0,2; яйца – 0,01; зерно хлебных злаков – 7,0; отруби пшеничные не обработанные – 15,0; мясо птицы – 0,1; печень птицы – 0,5; мясо млекопитающих (кроме морских животных), субпродукты млекопитающих, субпродукты птицы, кроме печени, молоко – 0,01
350
пиримифосэтил
0,008
нн
нн
нн
нн
кукуруза (зерно) – 0,1
351
пирипроксифен
0,1
/0,4
0,01/ (общ.)
/1,0
/0,03
плодовые семечковые, огурцы – 0,2; цитрусовые – 0,5; хлопчатник (семена) – 0,05; хлопчатник (масло) – 0,01; мясо и субпродукты КРС и коз – 0,01; томаты – 1,0
352
пироксулам
0,1
/1,0
0,005/ (общ.)
/1,0
/0,004
зерно хлебных злаков – 0,5
353
поли-бета-гидромасляная кислота
нт
нт
нт
нт
нт
нт
354
полигексаметилен-гуанидин
0,002
нт
0,006/ (с.-т.)
/0,4
/0,0004
картофель – 0,2
355
полиоксиэтилен додецилового эфира
нн
нн
/0,1 (орг.)

345
пиридат
0,02
/0,03
0,002/
(жалп.)
/1,0
/0,01
жүгері (астық) – 0,05
346
пиридафентион
0,001
/0,05
0,002/
/0,5
нб
қырыққабат – 0,1; қант қызылшасы, цитрус тұқымдас жемістер (еті) – 0,1
347
пириметанил
0,2
/0,14
0,3/ (жалп.)
/1,0
/0,001
томат – 0,7; жүзім – 4,0; шекілдеуікті жемістер – 7,0; томат – 0,7; картоп – 0,1; жидектер (қойбүлдіргенді қоса алғанда) – 3,0
348
пиримикарб
0,035
/0,3
(к.-с.)
нб
/0,05
0,002/
қияр – 0,1, құрғақ құлмақ – 1,0; картоп, қант қызылшасы, мақта тұқымы (май), асбұршақ – 0,02; шекілдеуікті жемістер – 2,0; жемісті сүйекті – 5,0; жидектер, таңқурайды қоспағанда – 1,0; таңқурай – 3,0; қояншөп – 0,01; жейтін тамырлы және тамыржемісті көкөністер, астық тұқымдастары дәні, рапс (астық), тәтті жүгері (собықта пісірілген) – 0,05; сарымсақ, шалқан пиязы, күнбағыс (тұқым) – 0,1; қауын, жүгері (астық), бұршақ дәнділер, бұршақты (құрғақ), сояны қоспағанда – 0,2; қырыққабат – 0,3; жейтін жемістері бар көкөністер, асқабақтыдан басқасы – 0,5; бұршақты көкөністер, соядан басқасы – 0,7; жүзім және басқа ұсақ жемістер, жейтін жемістері бар көкөністер, асқабақтар, қарбыздан және қауыннан басқасы – 1,0; цитрус тұқымдас жемістер – 3,0; қауданды және жапырақты салат, бөрікгүлтар – 5,0; Чили бұрышы (құрғақ) – 20,0; сүт қоректілердің еті, (теңіз жануарларынан басқа); сүт қоректілердің қосымша өнімдері, ет, құстың қосымша өнімдері және жұмыртқасы, сүт – 0,01
349
пиримифосметил
0,03
0,5/
для
рН-5,5
-0,1/
(тр.)
0,01/
2,0/
0,03/
(е.б.)
0,01/
(о.-ш.)
жидектер, қозықұйрықтар – 0,004; қауын, бұрыш, баялдылар, қант қызылшасы – 0,2; тарна, жемдік шалқан, қырыққабат, балдыркөк (аскөк), жемісті (сүйекті), жүзім, шай – 0,5; цитрус тұқымдас жемістер (еті) – 0,1; картоп, шалғам, балдыркөк (тамыры), сәбіз – 0,05; күріш, темекі – 1,0; асбұршақ – 5,0; томат, қияр – 0,2; жұмыртқа – 0,01; астық тұқымдастары дәні – 7,0; өңделмеген бидай кебектері – 15,0; құс еті – 0,1; құстың бауыры – 0,5; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), сүт қоректілердің қосымша өнімдері, құстың қосымша өнімдері, бауырдан басқасы, сүт – 0,01
350
пиримифосэтил
0,008
нб
нб
нб
нб
жүгері (астық) – 0,1
351
пирипроксифен
0,1
/0,4
0,01/ (жалп.)
/1,0
/0,03
шекілдеуікті жемістер, қияр – 0,2; цитрус тұқымдас жемістер – 0,5; мақта тұқымы (тұқым) – 0,05; мақта тұқымы (май) – 0,01; ІҚМ және ешкінің еті мен қосымша өнімдері – 0,01; томат – 1,0
352
пироксулам
0,1
/1,0
0,005/ (жалп.)
/1,0
/0,004
астық тұқымдастары дәні – 0,5
353
поли-бета-гидромайлы қышқыл
нт
нт
нт
нт
нт
нт
354
полигексаметилен-гуанидин
0,002
нт
0,006/
(с.-т.)
/0,4
/0,0004
картоп – 0,2
355
полиоксиэтилен додецилді эфир
нб
нб
/0,1 (орг.)

/10,0
нн
нн
356
пиримисульфурон
0,02
0,1/
0,005/
1,5/
/0,015
кукуруза (зерно) – 0,05
357
продукты метаболизма
грибов-эндофитов женьшеня
нт
нт
нт
нт
нт
нт
358
продукты метаболизма грибов-эндофитов облепихи
нт
нт
нт
нт
нт
нт
359
прогексадион кальция
0,2
/1,0
0,001/ (общ.)
/1,0
/0,002
плодовые семечковые – 0,5
360
проквиназид
0,003
/0,1
0,006/ (общ.)
/1,0
/0,001
виноград – 0,5
361
прометрин
0,005
0,5/ (тр.)
0,002/ (с.-т.)
5,0/
/0,005
тмин – 0,1; подсолнечник (семена, масло), кориандр, соя (бобы, масло), горох, чеснок, фасоль, чечевица, кукуруза (зерно, масло) – 0,1; морковь, картофель, сельдерей, укроп, петрушка – 0,02
362
пропазин
0,001
0,05/ (м.-в.)
0,002/ (с.-т.)
5,0/
5,0/ (м.р.) 0,04/ (с.-с.)
сорго, кориандр – 0,2; зерно хлебных злаков, зернобобовые – 0,2; морковь – 0,04
363
пропаквизафоп
0,015
/0,15
0,001/ (общ.)
/1,0
/0,0003
хлопчатник (масло), лен – 0,01; свекла сахарная, рапс (зерно, масло) – 0,1; капуста – 0,2
364
пропамокарб (гидрохлорид)
0,4
/0,2
0,1/ (общ.)
/0,7
/0,07
картофель – 0,3; томаты – 2,0; овощи со съедобными плодами и тыквенные – 5,0; салат кочанный и листовой – 15,0; редис – 1,0; цветная капуста – 0,2; баклажаны – 0,3; шпинат – 40,0; перец Чили (сухой), огурцы, томаты – 10,0; перец сладкий, включая гвоздичный – 3,0; цикорий (побеги) – 2,0; мясо и субпродукты млекопитающих (кроме морских животных) и птицы, молоко, яйца – 0,01; сахарная свекла – 0,01
365
пропанил
0,04
1,5/ (тр.)
0,1/ (общ.)
0,1/
0,1/ (м.р.) 0,02/ (с.-с.)
рис – 0,3
366
пропаргит
0,01
/0,4
0,002/ (общ.)
/0,3
/0,02
соя (бобы, масло) – 0,1; хлопчатник (масло), огурцы – 0,2; плодовые косточковые – 4,0; плодовые семечковые – 3,0; яблочный сок – 0,2; цитрусовые – 3,0; мякоть цитрусовых (сухая) – 10,0; миндаль – 0,1; бобы сухие – 0,3; куриный горох, сухой – 0,3; хлопчатник (семена) – 0,1; виноград – 7,0; виноградный сок – 1,0; сухой виноград, (все виды изюма) – 12,0; субпродукты млекопитающих – 0,1; яйца – 0,1; хмель (сухой) – 100,0; кукуруза – 0,1; кукурузная мука – 0,2; кукуруза (масло не очищенное) – 0,7; кукуруза (масло пищевое) – 0,5; арахис, молоко, мясо и субпродукты млекопитающих (корме морских) и птицы, яйца – 0,1; арахисовое масло пищевое – 0,3; картофель – 0,03; чай, зеленый, черный (черный ферментированный и высушенный) – 5,0; томаты – 2,0
367
пропахлор
0,01
/0,2
0,01/ (общ.)
0,5/
/0,05
капуста, лук, чеснок, брюква, турнепс – 0,2; зерно хлебных злаков, зернобобовые – 0,3; кукуруза – 0,3; соя (бобы) – 0,1

/10,0
нб
нб
356
пиримисульфурон
0,02
0,1/
0,005/
1,5/
/0,015
жүгері (астық) – 0,05
357
метаболизм саңырауқұлақтары- женьшень эндофиттерінің өнімдері
нт
нт
нт
нт
нт
нт
358
метаболизм саңырауқұлақтары- шырғанақ эндофиттерінің өнімдері
нт
нт
нт
нт
нт
нт
359
прогексадион кальцийі
0,2
/1,0
0,001/ (жалп.)
/1,0
/0,002
шекілдеуікті жемістер – 0,5
360
проквиназид
0,003
/0,1
0,006/
(жалп.)
/1,0
/0,001
жүзім – 0,5
361
прометрин
0,005
0,5/ (тр.)
0,002/
(с.-т.)
5,0/
/0,005
зире – 0,1; күнбағыс (тұқым, май), кориандр, соя (бұршақтар, май), асбұршақ, сарымсақ, үрме бұршақ, жасымық, жүгері (астық, май) – 0,1; сәбіз, картоп, балдыркөк, аскөк, ақжелкен – 0,02
362
пропазин
0,001
0,05/ (к.-с.)
0,002/
(с.-т.)
5,0/
5,0/ (е.б.) 0,04/
(о.-ш.)
қарақұмық, кориандр – 0,2; астық тұқымдастары дәні, дәнді-бұршақты – 0,2; сәбіз – 0,04
363
пропаквизафоп
0,015
/0,15
0,001/ (жалп.)
/1,0
/0,0003
мақта тұқымы (май), зығыр – 0,01; қант қызылшасы, рапс (астық, май) – 0,1; қырыққабат – 0,2
364
пропамокарб
(гидрохлорид)
0,4
/0,2
0,1/
(жалп.)
/0,7
/0,07
картоп – 0,3; томат – 2,0; жейтін жемістері бар көкөністер және асқабақтар – 5,0; қауданды және жапырақты салат – 15,0; шалғам – 1,0; түрлі-түсті қырыққабат – 0,2; баялдылар – 0,3; саумалдық – 40,0; Чили бұрышы (құрғақ), қияр, томат – 10,0; тәтті бұрыш, қалампырлысын қосқанда – 3,0; сусынтамырлар (өскіндері) – 2,0; ет және сүт қоректілердің және құстардың қосымша өнімдері (теңіз жануарларынан басқа), сүт, жұмыртқа – 0,01; қант қызылшасы – 0,01
365
пропанил
0,04
1,5/ (тр.)
0,1/ (жалп.)
0,1/
0,1/ (е.б.) 0,02/
(о.-ш.)
күріш – 0,3
366
пропаргит
0,01
/0,4
0,002/ (жалп.)
/0,3
/0,02
соя (бұршақтар, май) – 0,1; мақта тұқымы (май), қияр – 0,2; жемісті сүйекті – 4,0; шекілдеуікті жемістер – 3,0; алма шырыны – 0,2; цитрус тұқымдас жемістер – 3,0; цитрус тұқымдас жемістердің еті (құрғақ) – 10,0; бадам – 0,1; құрғақ бұршақтар – 0,3; тауық асбұршағы, құрғақ – 0,3; мақта тұқымы (тұқым) – 0,1; жүзім – 7,0; жүзім шырыны – 1,0; кептірілген жүзім, (жүзімнің барлық түрлері) – 12,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,1; жұмыртқа – 0,1; құлмақ (құрғақ) – 100,0; жүгері – 0,1; жүгері ұны – 0,2; жүгері (тазартылмаған май) – 0,7; жүгері (тағамға арналған май) – 0,5; жержаңғақ, сүт, ет және сүт қоректілер мен құстардың қосымша өнімдері (теңіз жануарларынан басқа), жұмыртқа – 0,1; тағамдық жержаңғақ майы – 0,3; картоп – 0,03; шай, көк, қара (қара ферменттелген және кептірілген) – 5,0; томат – 2,0
367
пропахлор
0,01
/0,2
0,01/ (жалп.)
0,5/
/0,05
қырыққабат, пияз, сарымсақ, тарна, жемдік шалқан – 0,2; астық тұқымдастары дәні, дәнді-бұршақты – 0,3; жүгері – 0,3; соя (бұршақтар) – 0,1

368
пропизамид
0,3
/0,2
0,3/
/0,5
/0,003
свекла сахарная – 0,1; цикорий салатный – 1,0
369
пропизахлор
0,025
/0,24
0,06/ (орг.)
/0,8
/0,02
кукуруза, рапс (зерно, масло), подсолнечник (семена, масло) – 0,1
370
пропетамфос
0,0005
/0,02
0,002/
/0,1
/0,0002
мясо – 0,02; молоко – 0,01
371
пропиконазол
0,07
/0,2
0,15/ (орг.)
0,5/
0,01/ (с.-с.)
0,03/ (м.р.)
зерно хлебных злаков (кроме ячменя), свекла сахарная, рапс (зерно, масло) – 0,1; ячмень-0,2; свекла столовая, ягоды (кроме клюквы) – 0,05; клюква – 0,3; виноград – 0,5; бананы – 0,1; кофе (бобы), пекан, ананас, сахарный тростник – 0,02; мясо и субпродукты млекопитающих (кроме морских животных), мясо птицы, яйца, молоко – 0,01; кукуруза, попкорн, кукуруза сахарная столовая (отварная в початках) – 0,05; соя (бобы, масло) – 0,1

368
пропизамид
0,3
/0,2
0,3/
/0,5
/0,003
қант қызылшасы – 0,1; салатқа арналған сусынтамырлар – 1,0
369
пропизахлор
0,025
/0,24
0,06/
(орг.)
/0,8
/0,02
жүгері, рапс (астық, май), күнбағыс
(тұқым, май) – 0,1
370
пропетамфос
0,0005
/0,02
0,002/
/0,1
/0,0002
ет – 0,02; сүт – 0,01
371
пропиконазол
0,07
/0,2
0,15/ (орг.)
0,5/
0,01/
(о.-ш.)
0,03/
(е.б.)
астық тұқымдастары дәні (арпадан басқасы), қант қызылшасы, рапс (астық, май) – 0,1; арпа-0,2; асханалық қызылша, жидектер (мүкжидектен басқасы) – 0,05; мүкжидек – 0,3; жүзім – 0,5; банандар – 0,1; кофе (бұршақтар), пекан, ананас, қант қамысы – 0,02; ет және сүт қоректілердің қосымша өнімдері (теңіз жануарларынан басқа), құс еті, жұмыртқа, сүт – 0,01; жүгері, попкорн (қуырылған жүгері), қантты асхана жүгерісі (собықта пісірілген) – 0,05; соя (бұршақтар, май) – 0,1

372
пропоксур
0,02
нн
нн
нн
нн
продукты животноводства – 0,01
373
просульфокарб
0,005
/0,2
0,02/ (общ.)
/0,5
/0,002
картофель – 0,1
374
просульфурон
0,02
/0,1
0,08/ (общ.)
/0,6
/0,02
кукуруза (зерно) – 0,02; зерно хлебных злаков, просо – 0,05
375
протиоконазол (по протиоконазолу-дестио)
протиоконазол-дестио (основной метаболит д.в. протиоконазола
0,05
0,01
/0,1
0,03/ (обш. + орг.)
/1,0
/0,02
зерно хлебных злаков ячмень, пшеницы, рожь, овес – 0,5; рапс (зерно) – 0,1; рапс (масло) – 0,05, свекла сахарная – 0,3; арахис – 0,02; чернослив – 1,0; мясо млекопитающих (корме морских) – 0,01; молоко – 0,004; субпродукты млекопитающих – 0,5; кукуруза – 0,01
376
протиофос
0,08
нн
0,01/ (орг.)
нн
нн
хлопчатник (масло), виноград – 0,1; капуста – 0,05
377
профенофос/профенфос
0,03
0,1/(тр.)
0,06/ (орг.)
0,3/
/0,001
семена хлопка – 3,0; субпродукты млекопитающих – 0,05; яйца – 0,02; манго – 0,2; мясо млекопитающих (кроме морских животных) - 0,05; молоко – 0,01; перец Чили – 5,0; перец Чили (сухой) – 50,0; мясо, субпродукты птицы – 0,05; чаи (включая травяной чай) – 0,5; томаты – 10,0; капуста, лук, чеснок, брюква, турнепс – 0,2; зерно хлебных злаков, зернобобовые – 0,3; соя бобы – 0,1; кукуруза – 0,3
378
прохлораз
0,01
/0,3
0.05/ (с.-т.)
/0,1
/0,001
сахарная свекла – 0,1; зерно хлебных злаков – 2,0; цитрусовые – 10,0; семя льна – 0,05; грибы – 3,0; перец (черный, белый) – 10,0; подсолнечник (семена) – 0,5; подсолнечник (масло) – 1,0; рапс (зерно) – 0,7; отруби не обработанные – 7,0; субпродукты млекопитающих – 10,0; мясо млекопитающих (корме морских животных) – 0,5; молоко – 0,05; мясо птицы – 0,05; субпродукты птицы – 0,2; яйца – 0,1
379
процимидон
0,1
/0,5
/0,004 (с.-т.)
1,0/
/0,02
огурцы, включая корнишоны – 2,0; томаты, виноград – 5,0; бобовые (целые стручки и/или незрелые семена, зерно, молодые стручки) – 3,0; капуста (все виды), плодовые косточковые (слива, персик, вишня и др.) – 10,0; ягоды – 10,0; плодовые семечковые – 1,0; подсолнечник (семена), лук репка – 0,2; подсолнечник (масло) – 0,5; салат кочанный, перец – 5,0; перец Чили (сухой) – 50,0
380
римсульфурон
0,02
/0,03
0,002/ (общ.)
/1,5
/0,02
кукуруза (зерно), картофель – 0,01; кукуруза (масло) – 0,02; томаты – 0,05
381
сера
нт
160,0/
нт
6,0/
/0,07
нт
382
сероуглерод (продукт горения серной шашки)
нн
нн
1,0/
1,0/
0,03/
нт
383
сетоксидим
0,1
/0,2
0,04 (общ.) (орг.)
/1,0
/0,08
свекла сахарная, соя (бобы, масло) – 0,1; цитрусовые, морковь – 0,02; плодовые (семечковые, косточковые), виноград – 0,05; капуста – 0,03

372
пропоксур
0,02
нб
нб
нб
нб
мал шаруашылығы өнімдері – 0,01
373
просульфокарб
0,005
/0,2
0,02/
(жалп.)
/0,5
/0,002
картоп – 0,1
374
просульфурон
0,02
/0,1
0,08/
(жалп.)
/0,6
/0,02
жүгері (астық) – 0,02; астық тұқымдастары дәні, тары – 0,05
375
протиоконазол
(протиоконазол -дестио бойынша)
протиоконазол-дестио (негізгі метаболит д.в. протиоконазола
0,05
0,01
/0,1
0,03/
(обш. +
орг.)
/1,0
/0,02
астық тұқымдастары дәні арпа, бидай, қарабидай, сұлы – 0,5; рапс (астық) – 0,1; рапс (май) – 0,05, қант қызылшасы – 0,3; жержаңғақ – 0,02; қара өрік – 1,0; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,01; сүт – 0,004; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,5; жүгері – 0,01
376
протиофос
0,08
нб
0,01/ (орг.)
нб
нб
мақта тұқымы (май), жүзім – 0,1; қырыққабат – 0,05
377
профенофос/профенфос
0,03
0,1/
(тр.)
0,06/
(орг.)
0,3/
/0,001
мақта тұқымы – 3,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,05; жұмыртқа – 0,02; манго – 0,2; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) - 0,05; сүт – 0,01; Чили бұрышы – 5,0; Чили бұрышы (құрғақ) – 50,0; ет, құстың қосымша өнімдері – 0,05; шай (шөп шай қоса алғанда) – 0,5; томат – 10,0; қырыққабат, пияз, сарымсақ, тарна, жемдік шалқан – 0,2; астық тұқымдастары дәні, дәнді-бұршақты – 0,3; соя бұршақтары – 0,1; жүгері – 0,3
378
прохлораз
0,01
/0,3
0.05/
(с.-т.)
/0,1
/0,001
қант қызылшасы – 0,1; астық тұқымдастары дәні – 2,0; цитрус тұқымдас жемістер – 10,0; зығыр тұқымы – 0,05; саңырауқұлақтар – 3,0; бұрыш (қара, ақ) – 10,0; күнбағыс (тұқым) – 0,5; күнбағыс (май) – 1,0; рапс (астық) – 0,7; өңделмеген кебектер – 7,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 10,0; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,5; сүт – 0,05; құс еті – 0,05; құстың қосымша өнімдері – 0,2; жұмыртқа – 0,1
379
процимидон
0,1
/0,5
/0,004 (с.-т.)
1,0/
/0,02
қияр, корнишондарды қоса алғанда – 2,0; томат, жүзім – 5,0; бұршақ дәнділер (тұтас бұршаққындар және/немесе піспеген тұқым, астық, жас бұршаққындар) – 3,0; қырыққабат (барлық түрлері), жемісті сүйекті (қара өрік, шабдалы, шие және басқалары) – 10,0; жидектер – 10,0; шекілдеуікті жемістер – 1,0; күнбағыс (тұқым), пияз шалқан – 0,2; күнбағыс (май) – 0,5; қауданды салат, бұрыш – 5,0; Чили бұрышы (құрғақ) – 50,0
380
римсульфурон
0,02
/0,03
0,002/ (жалп.)
/1,5
/0,02
жүгері (астық), картоп – 0,01; жүгері (май) – 0,02; томат – 0,05
381
күкірт
нт
160,0/
нт
6,0/
/0,07
нт
382
күкірт-көміртегі
(күкірт кесектерінің жануыастықалынатын өнім)
нб
нб
1,0/
1,0/
0,03/
нт
383
сетоксидим
0,1
/0,2
0,04 (жалп.) (орг.)
/1,0
/0,08
қант қызылшасы, соя (бұршақтар, май) – 0,1; цитрус тұқымдас жемістер, сәбіз – 0,02; жемісті (шекілдеуік, сүйекті), жүзім – 0,05; қырыққабат – 0,03

384
симазин
0,1
0,2/ (тр.) 0,01/ (фит.)
нн
2,0/
0,02/
зерно хлебных злаков, кукуруза (зерно), картофель, капуста – 0,1; плодовые (семечковые, косточковые) – 0,2; цитрусовые – 0,05; чай, виноград – 0,01; ягоды (в т. ч. дикорастущие) – 0,02
385
смесь неионогенных ПАВ постоянного состава (адьювант Амиго, КС)
нн
нн
0.1/ (орг.+общ.)
/5,0
нн
нн
386
смесь неионогенных ПАВ постоянного состава (ПАВ ДАШ)
нн
нн
0.3/ (орг.+ общ.)
/5.0
нн
нн
387
смесь неионогенных ПАВ в составе Корвет
нн
нн
нн
/10,0
нн
нн
388
спинеторам
0,05
нн
нн
нн
нн
салат кочанный и листовой – 10,0; цитрусовые (включая гибриды) – 0,07; плодовые семечковые – 0,05; томаты – 0,06; свекла сахарная, древесные орехи – 0,01; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,2; субпродукты млекопитающих, молоко – 0,01; молочный жир – 0,1
389
спиносад (Спиносин А+Спинасин Д)
0,02
/0,1
0,11/ (орг.)
/1,0
/0,002
огурцы – 1,0; перец – 2,0; картофель – 0,5; миндаль в шелухе – 2,0; миндаль – 0,01; плодовые семечковые – 0,1; сельдерей – 2,0; зерно хлебных злаков – 1,0; цитрусовые – 0,3; семя хлопка – 0,01; хлопковое масло пищевое – 0,01; виноград – 0,5; сухой виноград (все виды изюма) – 1,0; киви – 0,05;листовые овощи – 10,0; бобы сои (сухие) – 0,01; перец Чили (сухой) – 3,0; плодовые (косточковые) – 0,2;томаты – 0.3; отруби пшеничные, не обработанные – 2,0; капуста (кочанная, соцветия капусты) – 2,0; почки КРС – 1,0; печень КРС – 2,0; мясо КРС – 3,0; молоко КРС – 1,0; мясо млекопитающих (корме морских животных) – 2,0; молочный жир КРС – 5,0; субпродукты млекопитающих – 0,5; яйца – 0,01; мясо птицы – 0,5
390
спиродиклофен
0,01
нн
нн
нн
нн
цитрусовые – 0,4; огурцы, включая корнишоны – 0,07; смородина (красная, черная, белая), клубника – 2,0; сушеный виноград (все виды изюма) – 0,3; папайя, кофе бобы – 0,03; перец, сладкий (включая испанский перец и перчики), виноград – 0,2; плодовые семечковые – 0,8; плодовые косточковые, томаты – 0,5; хмель, сухой - 40,0; древесные орехи, субпродукты млекопитающих – 0,05; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,01; молоко – 0,004
391
спироксамин
0,025
/0,4
0,002/ (орг)
0.2/(а)
0,01/ (м.р.)
0,003/ (с.-с.) ( а)
зерно хлебных злаков – 0,2; виноград – 2,0; рис – 0,2; сахарная свекла – 0,1
392
спиротетрамат
0,1
нн
нн
нн
нн
миндаль в шелухе – 10,0; хмель сухой – 15,0; листовые овощи – 7,0; капуста (кочанная, соцветия, брокколи, китайская, цветная) – 2,0; сельдерей – 4,0; картофель – 0,8; цитрусовые – 1,0; виноград – 2,0; сушеный виноград (все виды изюма) – 4,0; чернослив – 5,0; плодовые (семечковые) – 1,0; плодовые (косточковые) – 3,0; томаты – 2,0; огурцы – 0,2, древесные орехи – 0,5, перец Чили (сухой) – 15,0; перец (Чили и др. сорта) – 2,0; субпродукты млекопитающих – 0,03; мясо млекопитающих (корме морских животных) – 0,01; молоко – 0,005

384
симазин
0,1
0,2/
(тр.) 0,01/ (фит.)
нб
2,0/
0,02/
астық тұқымдастары дәні, жүгері (астық), картоп, қырыққабат – 0,1; жемісті (шекілдеуік, сүйекті) – 0,2; цитрус тұқымдас жемістер – 0,05; шай, жүзім – 0,01; жидектер (соның ішінде жабайы өсетін) – 0,02
385
тұрақты құрамдағы неионогенді ПАВ қоспасы (адьювант Амиго, КС)
нб
нб
0.1/
(орг.+жалп.)
/5,0
нб
нб
386
тұрақты құрамдағы неионогенді ПАВ қоспасы (ПАВ ДАШ)
нб
нб
0.3/
(орг.+
жалп.)
/5.0
нб
нб
387
Корвет құрамындағы неионогенді ПАВ қоспасы
нб
нб
нб
/10,0
нб
нб
388
спинеторам
0,05
нб
нб
нб
нб
қауданды және жапырақты салат – 10,0; цитрус тұқымдас жемістер (будандарды қосқанда) – 0,07; шекілдеуікті жемістер – 0,05; томат – 0,06; қант қызылшасы, ағаш жаңғақтары – 0,01; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,2; сүт қоректілердің қосымша өнімдері, сүт – 0,01; сүт майы – 0,1
389
спиносад
(А Спиносині + Д Спинасині)
0,02
/0,1
0,11/
(орг.)
/1,0
/0,002
қияр – 1,0; бұрыш – 2,0; картоп – 0,5; қауыздағы бадам – 2,0; бадам – 0,01; шекілдеуікті жемістер – 0,1; балдыркөк – 2,0; астық тұқымдастары дәні – 1,0; цитрус тұқымдас жемістер – 0,3; мақта тұқымы – 0,01; тағамдық мақта майы – 0,01; жүзім – 0,5; құрғақ жүзім (жүзімнің барлық түрлері) – 1,0; киви – 0,05;жапырақты көкөністер – 10,0; соя бұршақтары (құрғақ) – 0,01; Чили бұрышы (құрғақ) – 3,0; жемісті (сүйекті) – 0,2;томат – 0.3; қайта өңделмеген бидай кебектері – 2,0; қырыққабат (қауданды, қырыққабат гүлдемесі) – 2,0; ІҚМ бүйрегі – 1,0; ІҚМ бауыры– 2,0; ІҚМ еті – 3,0; ІҚМ сүті – 1,0; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқасы) – 2,0; ІҚМ сүт майы – 5,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,5; жұмыртқа – 0,01; құс еті – 0,5
390
спиродиклофен
0,01
нб
нб
нб
нб
цитрус тұқымдас жемістер – 0,4; қияр, корнишондарды қоса алғанда – 0,07; қарақат (қызыл, қара, ақ), таңқурай – 2,0; кептірілген жүзім (жүзімнің барлық түрлері) – 0,3; папайя, кофе бұршақтары – 0,03; бұрыш, тәтті (испан бұрышы және бұрыштар), жүзім – 0,2; шекілдеуікті жемістер – 0,8; жемісті сүйекті, томат – 0,5; құлмақ, құрғақ -40,0; ағаш жаңғақтары, сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,05; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,01; сүт – 0,004
391
спироксамин
0,025
/0,4
0,002/
(орг)
0.2/(а)
0,01/
(е.б.)
0,003/
(о.-ш.)
(а)
астық тұқымдастары дәні – 0,2; жүзім – 2,0; күріш – 0,2; қант қызылшасы – 0,1
392
спиротетрамат
0,1
нб
нб
нб
нб
қауыздағы бадам – 10,0; құрғақ құлмақ – 15,0; жапырақты көкөністер – 7,0; қырыққабат (қауданды, гүлдемесі, брокколи, түрлі-түсті қырыққабат) – 2,0; балдыркөк – 4,0; картоп – 0,8; цитрус тұқымдас жемістер – 1,0; жүзім – 2,0; кептірілген жүзім (жүзімнің барлық түрлері) – 4,0; қара өрік – 5,0; жемісті (шекілдеуік) – 1,0; жемісті (сүйекті) – 3,0; томат – 2,0; қияр – 0,2, ағаш жаңғақтары – 0,5, Чили бұрышы (құрғақ) – 15,0; бұрыш (Чили және басқалары сорта) – 2,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,03; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,01; сүт – 0,005

393
сульпрофос
нн
нн
/0,003 (орг.)
0,5/
0,01/ (м.р.)
нн
394
сульфаниловой кислоты моноэтаноламинная соль
0,01
нн
0,02/
1,0/
нн
зерно хлебных злаков – 1,0
395
сульфометуронметил
0,03
/0,02
0,02/ (общ.)
/1,0
/0,02
нн
396
сульфометуронметила калиевая соль
0,01
/0,04
0,1/ (общ.)
5,0/
0,05/
нн
397
сульфурил флуорид
0,01
нн
нн
нн
нн
зерно хлебных злаков – 0,05; отруби зерновых культур обработанные и не обработанные (кроме гречихи), пшеничная мука, ржаная мука, ржаная мука из цельного зерна, пшеничная мука из цельного зерна, кукурузная мука, кукурузная крупа, рис шелушенный, рис шлифованный, ростки пшеницы – 0,1; сушеные фрукты – 0,06; древесные орехи – 3,0
398
тауфлювалинат
0,01
/0,01
0,002/ (общ.)
/0,1
/0,001
плодовые семечковые, огурцы, виноград - 0,2; зерно хлебных злаков, соя (бобы, масло) – 0,01; плодовые косточковые – 0,01; рапс (зерно, масло), томаты, картофель – 0,1
399
тебуконазол
0,03
/0,4
0,025/ (общ)
0,3/ (а)
0,01/ (м.р.)
0.003/ (с.-с.)
зерно хлебных злаков (ячмень, овес, пшеница, рожь и др.) – 0,2; виноград – 2,0; рапс (зерно) – 0,5; рапс (масло) – 0,3; просо – 0,2; соя (бобы, масло) – 0,1; кукуруза (зерно) – 0,1; сахарная свекла – 0,1; подсолнечник (семена, масло) – 0,2; рис – 2,0; тыква – 0,02; томаты – 0,2; бананы – 0,05; плодовые косточковые (вишня, персик и др.) – 1,0; кофе (бобы) – 0,1; кофе (бобы обжаренные) – 0,5; огурцы – 0,2; изюм – 3,0; хмель сухой – 30,0; земляной орех – 0,05; перец Чили (сухой) – 5,0; перец сладкий (включая гвоздичный) – 0,5; плодовые (семечковые) – 0,5; субпродукты КРС – 0,05; мясо млекопитающих (кроме морских) – 0,05; молоко – 0,01; мясо птицы – 0,05; субпродукты птицы – 0,05; яйца – 0,05; кукуруза (масло), лен масличный (семена, масло) – 0,1; горох – 2,0
400
тебуфеноцид
0,02
нн
нн
нн
нн
миндаль – 0,05; ягоды (черника, малина, клюква и др.) – 3,0; капуста (все виды) – 5,0; цитрусовые – 2,0; изюм – 2,0; субпродукты млекопитающих – 0,02; яйца – 0,02; виноград – 2,0; киви – 0,5; листовые овощи – 10,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,05; молоко – 0,01; мята – 20,0; плодовые косточковые (нектарин, персики и др.) – 0,5; орех пекан – 0,01; перец – 1,0; перец Чили (сухой) – 10,0; плодовые семечковые – 1,0; мясо птицы – 0,02; рапс семена – 2,0; рис, шелушенный – 0,1; тростниковый сахар – 1,0 томаты – 1,0; грецкий орех – 0,05
401
тебуфенпирад
0,01
/0,4
0,01/ (общ.)
/0,5
/0,0001
плодовые семечковые – 0,2; виноград – 0,5
402
текназен
0,02
нн
нн
нн
нн
картофель – 20,0
403
темефос
0,02
/0,6
0,001/ (с.-т.)
0,5/

393
сульпрофос
нб
нб
/0,003 (орг.)
0,5/
0,01/ (е.б.)
нб
394
сульфанил қышқылы моноэтаноламин тұзы
0,01
нб
0,02/
1,0/
нб
астық тұқымдастары дәні – 1,0
395
сульфометуронметил
0,03
/0,02
0,02/ (жалп.)
/1,0
/0,02
нб
396
сульфометуронметил калий тұзы
0,01
/0,04
0,1/ (жалп.)
5,0/
0,05/
нб
397
сульфурил флуорид
0,01
нб
нб
нб
нб
астық тұқымдастары дәні – 0,05; астық дақылдарының өңделген және өңделмеген кебектері (қарақұмықтан басқа), бидай ұны, қара бидай ұны, тұтас дәннен жасалған қара бидай ұны, тұтас дәннен жасалған бидай ұны, жүгері ұны, жүгері жармасы, қауызы аршылған күріш, тазартылған күріш, астық өскіндері – 0,1; кептірілген жемістер – 0,06; ағаш жаңғақтары – 3,0
398
тауфлювалинат
0,01
/0,01
0,002/
(жалп.)
/0,1
/0,001
шекілдеуікті жемістер, қияр, жүзім - 0,2; астық тұқымдастары дәні, соя (бұршақтар, май) – 0,01; жемісті сүйекті – 0,01; рапс (астық, май), томат, картоп – 0,1
399
тебуконазол
0,03
/0,4
0,025/
(жалп)
0,3/
(а)
0,01/
(е.б.)
0.003/
(о.-ш.)
астық тұқымдастары дәні (арпа, сұлы, бидай, қарабидай және басқалары) – 0,2; жүзім – 2,0; рапс (астық) – 0,5; рапс (май) – 0,3; тары – 0,2; соя (бұршақтар, май) – 0,1; жүгері (астық) – 0,1; қант қызылшасы – 0,1; күнбағыс (тұқым, май) – 0,2; күріш – 2,0; асқабақ – 0,02; томат – 0,2; банандар – 0,05; жемісті сүйекті (шие, шабдалы және басқалары) – 1,0; кофе (бұршақтар) – 0,1; кофе (қуырылған бұршақтар) – 0,5; қияр – 0,2; мейіз – 3,0; құрғақ құлмақ – 30,0; жержаңғақ – 0,05; Чили бұрышы (құрғақ) – 5,0; тәтті бұрыш (қалампырлысын қосқанда) – 0,5; жемісті (шекілдеуік) – 0,5; ІҚМ қосымша өнімдері – 0,05; сүт қоректілердің еті (теңіздегілерден басқасы) – 0,05; сүт – 0,01; құс еті – 0,05; құстың қосымша өнімдері – 0,05; жұмыртқа – 0,05; жүгері (май), майлы зығыр (тұқым, май) – 0,1; асбұршақ – 2,0
400
тебуфеноцид
0,02
нб
нб
нб
нб
бадам – 0,05; жидектер (қаражидек, таңқурай, мүкжидек және басқалары) – 3,0; қырыққабат (барлық түрлері) – 5,0; цитрус тұқымдас жемістер – 2,0; мейіз – 2,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,02; жұмыртқа – 0,02; жүзім – 2,0; киви – 0,5; жапырақты көкөністер – 10,0; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,05; сүт – 0,01; жалбыз – 20,0; жемісті сүйекті (нектарин, шабдалылар және басқалары) – 0,5; пекан жаңғағы – 0,01; бұрыш – 1,0; Чили бұрышы (құрғақ) – 10,0; шекілдеуікті жемістер – 1,0; құс еті – 0,02; рапс тұқым – 2,0; күріш, аршылған – 0,1; құрақ қант – 1,0 томат – 1,0; грек жаңғағы – 0,05
401
тебуфенпирад
0,01
/0,4
0,01/
(жалп.)
/0,5
/0,0001
шекілдеуікті жемістер – 0,2; жүзім – 0,5
402
текназен
0,02
нб
нб
нб
нб
картоп – 20,0
403
темефос
0,02
/0,6
0,001/
(с.-т.)
0,5/

/0,01
овощи (кроме картофеля), свекла сахарная, хлопчатник (масло) – 0,3; цитрусовые (мякоть), молоко – 0,01; мясо, яйца – 1,0
404
тепралоксидим
0,015
/0,2
0,002/ (общ.+ орг.)
/1,0
/0,01
свекла сахарная – 0,5; соя (бобы) – 5,0; соя (масло) – 0,2
405
тербацил
0,01
/0,4
0,02/ (с.-т.)
нн
нн
цитрусовые, плодовые (семечковые, косточковые) – 0,05
406
тербуметон
0,001
/0,2
0,0025/ (с.-т.)
0,5/
/0,015
плодовые семечковые, виноград – 0,1; цитрусовые (мякоть) – 0,1
407
тербутилазин
0,003
/0,04 (тр.)
0,005/ (с.-т.)
/1,0
/0,002
плодовые семечковые, виноград, цитрусовые (мякоть), подсолнечник (семена) – 0,1; картофель, подсолнечник (масло) – 0,05; кукуруза (зерно, масло) – 0,1
408
тербутиурон
0,0003
/0,05
0,03/ (с.-т.)
/0,5
нн
грибы – 0,1
409
тербутрин
0,03
/0,3
0,01/ (общ.)
/0,5
/0,01
зерно хлебных злаков – 0,1; картофель – 0,1
410
тербуфос
0,001
/0,05
нн
/0,03
/0,00002
банан – 0,05; кофе бобы – 0,05; субпродукты млекопитающих – 0,05; яйцо – 0,01; кукуруза (зерно) – 0,05; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,05; молоко – 0,01; мясо птицы – 0,05; субпродукты птицы – 0,05; сорго – 0,01; свекла сахарная – 0,02; кукуруза (сладкая столовая, отварная в початках) – 0,01; табак, картофель – 0,05
411
терпеноиды природные
(смесь)
нт
нт
нт
нт
нт
нт
412
тетрадифон
0,05
нн
нн
нн
нн
овощи (кроме картофеля), бахчевые, плодовые семечковые – 0,7; хлопчатник (масло), виноград – 0,1; цитрусовые (мякоть) – 0,2
413
тетраконазол
0,003
/0,4
0,01/ (общ.)
/0,6
/0,003
зерно хлебных злаков – 0,2; свекла сахарная – 0,05
414
тетраметил-метилендиамин щавелевокислый
нн
нн
нн
/1,0
нн
нн
415
тетраметрин
0,05
нн
нн
нн
нн
мясо, субпродукты, жир, молоко – 0,2
416
тетрафлуорон
0,02
нн
/0,05
/0,1
0,6/ (м.р.)
0,06/ (с.-с.)
хлопчатник (масло) – нн; хлопчатник (семена) – 0,1
417
тетрахлорвинфос
0,01
1,4/ (тр.)
0,02/ (с.-х.)
1,0/
/0,015
капуста, плодовые (семечковые, косточковые) – 0,8; виноград, ягоды – 0,01; хлопчатник (масло) – 0,1; хмель сухой – 5,0
418
тефлубензурон
0,01
нн
нн
нн
нн
капуста (все виды) – 0,5; плодовые косточковые – 0,1; плодовые семечковые – 1,0; картофель – 0,05
419
тефлутрин
0,005
/0,14
0,02/ (общ.)
/0,07
/0,0005

/0,01
көкөністер (картоптан басқа), қант қызылшасы, мақта тұқымы (май) – 0,3; цитрус тұқымдас жемістер (еті), сүт – 0,01; ет, жұмыртқа – 1,0
404
тепралоксидим
0,015
/0,2
0,002/ (жалп.+ орг.)
/1,0
/0,01
қант қызылшасы – 0,5; соя (бұршақтар) – 5,0; соя (май) – 0,2
405
тербацил
0,01
/0,4
0,02/
(с.-т.)
нб
нб
цитрус тұқымдас жемістер, жемісті (шекілдеуік, сүйекті) – 0,05
406
тербуметон
0,001
/0,2
0,0025/ (с.-т.)
0,5/
/0,015
шекілдеуікті жемістер, жүзім – 0,1; цитрус тұқымдас жемістер (еті) – 0,1
407
тербутилазин
0,003
/0,04 (тр.)
0,005/ (с.-т.)
/1,0
/0,002
шекілдеуікті жемістер, жүзім, цитрус тұқымдас жемістер (еті), күнбағыс (тұқым) – 0,1; картоп, күнбағыс (май) – 0,05; жүгері (астық, май) – 0,1
408
тербутиурон
0,0003
/0,05
0,03/
(с.-т.)
/0,5
нб
саңырауқұлақтар – 0,1
409
тербутрин
0,03
/0,3
0,01/ (жалп.)
/0,5
/0,01
астық тұқымдастары дәні – 0,1; картоп – 0,1
410
тербуфос
0,001
/0,05
нб
/0,03
/0,00002
баастық– 0,05; кофе бұршақтары – 0,05; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,05; жұмыртқа – 0,01; жүгері (астық) – 0,05; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,05; сүт – 0,01; құс еті – 0,05; құстың қосымша өнімдері – 0,05; қарақұмық – 0,01; қант қызылшасы – 0,02; жүгері (тәтті асханалық, собықта пісірілген) – 0,01; темекі, картоп – 0,05
411
табиғи терпеноидтер (қоспа)
нт
нт
нт
нт
нт
нт
412
тетрадифон
0,05
нб
нб
нб
нб
көкөністер (картоптан басқа), бақша дақылдары, шекілдеуікті жемістер – 0,7; мақта тұқымы (май), жүзім – 0,1; цитрус тұқымдас жемістер (еті) – 0,2
413
тетраконазол
0,003
/0,4
0,01/ (жалп.)
/0,6
/0,003
астық тұқымдастары дәні – 0,2; қант қызылшасы – 0,05
414
қышқыл қымыздық
тетраметил-
метилендиамин
нб
нб
нб
/1,0
нб
нб
415
тетраметрин
0,05
нб
нб
нб
нб
ет, қосымша өнімдер, май, сүт – 0,2
416
тетрафлуорон
0,02
нб
/0,05
/0,1
0,6/
(е.б.)
0,06/
(о.-ш.)
мақта тұқымы (май) – нб; мақта тұқымы (тұқым) – 0,1
417
тетрахлорвинфос
0,01
1,4/
(тр.)
0,02/
(с.-х.)
1,0/
/0,015
қырыққабат, жемісті (шекілдеуік, сүйекті) – 0,8; жүзім, жидектер – 0,01; мақта тұқымы (май) – 0,1; құрғақ құлмақ – 5,0
418
тефлубензурон
0,01
нб
нб
нб
нб
қырыққабат (барлық түрлері) – 0,5; жемісті сүйекті – 0,1; шекілдеуікті жемістер – 1,0; картоп – 0,05
419
тефлутрин
0,005
/0,14
0,02/
(жалп.)
/0,07
/0,0005

свекла сахарная, подсолнечник (семена, масло), кукуруза (зерно, масло) – 0,05; картофель – 0,01
420
тиабендазол
0,3
/1,0
0,001/ (общ.)
0,2/
(а)
/0,08
зерно хлебных злаков – 0,2; кукуруза (зерно) – 0,2; просо, рис, горох, подсолнечник (семена, масло) – 0,2; рапс (зерно, масло) - 0,2; томаты – 0,1; картофель – 15,0; цитрусовые – 5,0; авокадо – 15,0; бананы – 5,0; манго – 5,0; грибы – 60,0; папайя – 10,0; плодовые (семечковые) – 3,0; цикорий – 0,05; почки КРС – 1,0; печень КРС – 0,3; мясо КРС – 0,1; молоко КРС – 0,2 мясо птицы – 0,05; яйца – 0,1

қант қызылшасы, күнбағыс (тұқым, май), жүгері (астық, май) – 0,05; картоп – 0,01
420
тиабендазол
0,3
/1,0
0,001/
(жалп.)
0,2/
(а)
/0,08
астық тұқымдастары дәні – 0,2; жүгері (астық) – 0,2; тары, күріш, асбұршақ, күнбағыс (тұқым, май) – 0,2; рапс (астық, май) - 0,2; томат – 0,1; картоп – 15,0; цитрус тұқымдас жемістер – 5,0; авокадо – 15,0; банандар – 5,0; манго – 5,0; саңырауқұлақтар – 60,0; папайя – 10,0; жемісті (шекілдеуік) – 3,0; сусынтамырлар – 0,05; ІҚМ бүйрегі – 1,0; ІҚМ бауыры – 0,3; ІҚМ еті – 0,1; ІҚМ сүті – 0,2 құс еті – 0,05; жұмыртқа – 0,1

421
тиаклоприд
0,01
/0,07
0,004/ (с.-т.)
/0,4
/0,002
плодовые семечковые – 0,7; рапс (масло) – 0,3; рапс (зерно) – 0,5; виноград, картофель – 0,02; ягоды и другие мелкие фрукты – 1,0; миндаль неочищенный – 10,0; хлопчатник (семена), яйца, мясо птицы и ее субпродукты, рис, древесные орехи – 0,02; огурцы, тыква обыкновенная – 0,3; субпродукты млекопитающих, горчица (семена), плодовые косточковые, томаты – 0,5; баклажаны – 0,7; киви, дыни, арбузы, тыква крупноплодная зимняя – 0,2; мясо млекопитающих (кроме морских животных), пшеница – 0,1; молоко – 0,05; перец сладкий (включая перец гвоздичный) – 1,0

421
тиаклоприд
0,01
/0,07
0,004/
(с.-т.)
/0,4
/0,002
шекілдеуікті жемістер – 0,7; рапс (май) – 0,3; рапс (астық) – 0,5; жүзім, картоп – 0,02; жидектер және басқа да ұсақ жемістер – 1,0;
тазартылмаған бадам – 10,0; мақта тұқымы (тұқым), жұмыртқа, құс еті және оның қосымша өнімдері, күріш, ағаш жаңғақтары – 0,02; қияр, кәдімгі асқабақ – 0,3; сүт қоректілердің қосымша өнімдері, қыша (тұқым), жемісті сүйекті, томат – 0,5; баялдылар – 0,7; киви, қауындар, қарбыздар, қысқы ірі тұқымды асқабақ – 0,2; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), бидай – 0,1; сүт – 0,05; тәтті бұрыш (қалампырлы бұрышты қоса алғанда) – 1,0

0,03
/0,5
/0,1
/0,3
/0,003
хлопчатник (масло) – 0,5
425
тиофанат-метил
0,02
/0,4
0,05/ (орг.)
0,1/
/0,007
свекла сахарная, зерно хлебных злаков – 1,0; хурма, фейхоа – 0,2; огурцы, плодовые семечковые и косточковые, виноград – 0,5; смородина – 0,01
426
тиоциклам
0,006
0,07/
0,01/
/0,2
нн
свекла сахарная – 0,02
427
тирам
0,02
/0,06
0,01/ (с.-т.)
0,5/
0,05/ (м.р.) 0,001/ (с.-с.)
зерно хлебных злаков – 0,01; картофель – 0,005; кукуруза (зерно, масло) – 0,1; плодовые семечковые – 5,0; плодовые косточковые – 3,0; горох – 0,1
428
тифенсулъфурон-метил
0,01
/0,07
0,01/ (общ.)
2.0/
(а)
0.05/ (м.р.)
0.02/ (с.-с.)
зерно хлебных злаков, лен (масло) – 0,5; кукуруза (зерно), соя (бобы, масло) – 0,02; лен масличный (семена, масло) – 0,05; кукуруза (масло) – 0,05
429
толклофос-метил
0,07
н\н
н\н
н\н
н\н
салат-латук (кочан, листья) – 2,0; картофель – 0,2; редис – 0,1
430
топрамезон
0,002
/0,04
0,02/ (общ.)
/0,8
/0,002
кукуруза (зерно, масло) – 0,1
431
толилфлуанид
0,08
/0,25
0,0005/
/1,0
/0,005
плодовые семечковые – 5,0; огурцы – 1,0; виноград – 3,0; малина, клубника, ежевика – 5,0; смородина (черная, красная, белая) – 0,5; томаты – 3,0; хмель сухой – 50,0; лук-порей – 2,0; салат-латук (кочан) – 15,0; перец Чили (сухой) – 20,0; перец сладкий, включая перец гвоздичный – 2,0
432
тралкоксидим
0,002
/0,06
0,008/ (общ.)
/0,4
/0,001
зерно хлебных злаков – 0,02
433
триадименол
0,03
0,02/ (тр.)
0,002/ (общ)
0,5/
0,07/ (м.р.)
0,01/ (с.-с.)
плодовые семечковые – 0,3; огурцы, томаты – 0,1; зерно хлебных злаков – 0,2; виноград – 2,0; сахарная свекла – 0,1; просо – 0,02; рис – 0,2; ананас – 5,0; артишок – 0,7; бананы – 1,0; кофе (бобы) – 0,5; ягоды – 0,7; изюм – 10,0; овощи со съедобными плодами (кроме тыквы) – 1,0; тыква – 0,2; перец Чили (сухой) – 5,0; субпродукты млекопитающих – 0,07; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,02; молоко – 0,01; мясо, субпродукты птицы – 0,01; яйца – 0,01
434
триадимефон
0,03
0,03/ (тр.)
0,02/ (с.-т)
0,5/
0,05/ (м.р.)
0,02/ (с.-с)
плодовые семечковые – 0,3; артишок – 0,7,бананы – 1,0; зерно хлебных злаков – 0,5; кофе (бобы) – 0,5; ягоды – 0,7; виноград – 0,1; сухой виноград (изюм) – 10,0; субпродукты млекопитающих – 0,01; яйца – 0,01; плодоносящие овощи, кроме тыквы – 1,0; тыква – 0,2; дыня – 0,05, мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,02; молоко – 0,01; перец Чили (сухой) – 5,0; ананас – 3,0; мясо, субпродукты птицы – 0,01; сахарная свекла – 0,5; томаты – 0,5; огурцы – 0,5; плодовые косточковые – 0,05; фейхоа – 0,02; рис – 0,2
435
триазофос
0,001
н\н
н\н
н\н
н\н

0,03
/0,5
/0,1
/0,3
/0,003
мақта тұқымы (май) – 0,5
425
тиофанат-метил
0,02
/0,4
0,05/
(орг.)
0,1/
/0,007
қант қызылшасы, астық тұқымдастары дәні – 1,0; құрма, фейхоа – 0,2; қияр, шекілдеуікті жемістер және сүйекті, жүзім – 0,5; қарақат – 0,01
426
тиоциклам
0,006
0,07/
0,01/
/0,2
нб
қант қызылшасы – 0,02
427
тирам
0,02
/0,06
0,01/ (с.-т.)
0,5/
0,05/ (е.б.) 0,001/
(о.-ш.)
астық тұқымдастары дәні – 0,01; картоп – 0,005; жүгері (астық, май) – 0,1; шекілдеуікті жемістер – 5,0; жемісті сүйекті – 3,0; асбұршақ – 0,1
428
тифенсулъфурон-метил
0,01
/0,07
0,01/ (жалп.)
2.0/
(а)
0.05/
(е.б.)
0.02/
(о.-ш.)
астық тұқымдастары дәні, зығыр (май) – 0,5; жүгері (астық), соя (бұршақтар, май) – 0,02; майлы зығыр (тұқым, май) – 0,05; жүгері (май) – 0,05
429
толклофос-метил
0,07
н\н
н\н
н\н
н\н
латук салаты (қаудан, жапырақтар) – 2,0; картоп – 0,2; шалғам – 0,1
430
топрамезон
0,002
/0,04
0,02/
(жалп.)
/0,8
/0,002
жүгері (астық, май) – 0,1
431
толилфлуанид
0,08
/0,25
0,0005/
/1,0
/0,005
шекілдеуікті жемістер – 5,0; қияр – 1,0; жүзім – 3,0; таңқурай, таңқурай, қарабүлдірген – 5,0; қарақат (қара, қызыл, ақ) – 0,5; томат – 3,0; құрғақ құлмақ – 50,0; порей пиязы – 2,0; латук салаты (қаудан) – 15,0; Чили бұрышы (құрғақ) – 20,0; тәтті бұрыш, қалампырлы бұрышты қоса алғанда – 2,0
432
тралкоксидим
0,002
/0,06
0,008/ (жалп.)
/0,4
/0,001
астық тұқымдастары дәні – 0,02
433
триадименол
0,03
0,02/
(тр.)
0,002/
(жалп)
0,5/
0,07/
(е.б.)
0,01/
(о.-ш.)
шекілдеуікті жемістер – 0,3; қияр, томат – 0,1; астық тұқымдастары дәні – 0,2; жүзім – 2,0; қант қызылшасы – 0,1; тары – 0,02; күріш – 0,2; ананас – 5,0; бөрікгүл – 0,7; банандар – 1,0; кофе (бұршақтар) – 0,5; жидектер – 0,7; мейіз – 10,0; жейтін жемістері бар көкөністер (асқабақтан басқасы) – 1,0; асқабақ – 0,2; Чили бұрышы (құрғақ) – 5,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,07; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,02; сүт – 0,01; құстың еті, қосымша өнімдері – 0,01; жұмыртқа – 0,01
434
триадимефон
0,03
0,03/
(тр.)
0,02/
(с.-т)
0,5/
0,05/
(е.б.)
0,02/
(с.-с)
шекілдеуікті жемістер – 0,3; бөрікгүл – 0,7, банандар – 1,0; астық тұқымдастары дәні – 0,5; кофе (бұршақтар) – 0,5; жидектер – 0,7; жүзім – 0,1; құрғақ жүзім (мейіз) – 10,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,01; жұмыртқа – 0,01; жеміс беретін көкөністер, асқабақтан басқасы – 1,0; асқабақ – 0,2; қауын – 0,05, сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,02; сүт – 0,01; Чили бұрышы (құрғақ) – 5,0; ананас – 3,0; құстың еті, қосымша өнімдері – 0,01; қант қызылшасы – 0,5; томат – 0,5; қияр – 0,5; жемісті сүйекті – 0,05; фейхоа – 0,02; күріш – 0,2
435
триазофос
0,001
н\н
н\н
н\н
н\н

зерно хлебных злаков – 0,05; хлопчатник (семена) – 0,2; хлопковое масло неочищенное – 1,0
436
триаллат
0,005
/0,05
0,03/ (орг.)
1,0/
/0,003
зернобобовые – 0,05; зерно хлебных злаков – 0,05
437
триасулъфурон
0,005
/0,1
0,004/
/2,0
/0,004
зерно хлебных злаков – 0,1
438
трибенурон-метил
0,01
/0,01
0,06/ (общ.)
5,0/
0,05/ (м.р.)
0,02 / (с.с.)
подсолнечник (семена, масло) – 0,02; зерно хлебных злаков – 0,01
439
триморфамид
0,05
/0,4
/0,04
/0,3
/0,02
зерно хлебных злаков, огурцы, плодовые семечковые – 0,2; виноград – 0,1
440
тринексопак-этил
0,004
/0,4
0,03/ (общ.)
/0,9
/0,002
зерно хлебных злаков – 0,2
441
трис (2-этилгексил) фосфат (адъювант)
нт
нт
0,25/ (орг.)
/2,0
/0,05
нт
442
тритиконазол
0,005
/0,1
0,001/ (общ.)
/0,8
/0,01
просо, кукуруза (зерно) – 0,1;
зерно хлебных злаков – 0,04
443
тритосульфурон
0,06
/0,04
0,005/ (общ.)
/1,0
/0,03
зерно хлебных злаков – 0,01
444
трифенацин (по дифенацину)
нт
нт
0,0002/ (общ.)
0,01/
/0,0002
нт
445
трифлоксистробин
0,04
/0,2
0,03/ (общ.)
/1,0
/0,02
виноград – 5,0; бананы – 0,05; капуста (все виды) – 0,5; морковь – 0,1; цитрусовые, томаты, баклажаны, клубника – 0,5; перец сладкий – 0,3; лук и лук порей – 0,7; миндаль – 3,0; сельдерей – 1,0; мякоть цитрусовых, сухая – 1,0; изюм – 5,0; яйца – 0,04; сухой хмель – 40,0; почки КРС, коз, свиней, овец – 0,04; печень КРС, коз, свиней, овец – 0,05; кукуруза – 0,02; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,05; молоко – 0,02; земляной орех – 0,02, перец сладкий, включая гвоздичный – 0,3; картофель – 0,02; мясо птицы – 0,04; субпродукты птицы, пищевые – 0,04; рис – 5,0; сахарная свекла – 0,05; плодовые косточковые – 1,0; меласса – 0,1; древесные орехи – 0,02; зерно хлебных злаков – 0,5; плодовые семечковые – 0,5; овощи со съедобными плодами и тыквенные – 0,2; салат – 10,0; перец, оливки, бахчевые культуры (арбуз, дыня, тыква) – 0,3
446
трифлумизол
0,05
нн
нн
/1,0
нн
зерно хлебных злаков – 0,05; огурцы, томаты, плодовые семечковые – 0,1
447
трифлусульфурон-метил
0,04
/0,06
0.005/ (общ.)
5,0/
(а)
/0,01
свекла сахарная – 0,02
448
трифлуралин
0,01
/0,1
0,02/ (с.-т.)
3,0/
/0,01
хлопчатник (семена и масло), арбуз – 0,25; петрушка – 0,01; подсолнечник (семена), капуста, томаты, огурцы, чеснок, баклажаны, перец, лук, соя (семена), подсолнечник (масло), соя (масло) – 0,1; морковь – 0,01; табак – 0,5; рапс (зерно, масло) – 0,1
449
трифорин
0,02
/0,03
0,02 / (орг.)
1,0/
/0,2
плодовые семечковые – 2,0; виноград – 0,01; огурцы – 0,1; голубика, клубника, крыжовник, смородина – 1,0; вишня, слива – 2,0; персик – 5,0; томаты – 0,5; зерно хлебных злаков – 0,1; бобовые (стручки и/или незрелые семена) – 1,0; овощи со съедобными плодами, тыквенные – 0,5

астық тұқымдастары дәні – 0,05; мақта тұқымы (тұқым) – 0,2; тазартылмаған мақта майы – 1,0
436
триаллат
0,005
/0,05
0,03/ (орг.)
1,0/
/0,003
дәнді-бұршақты – 0,05; астық тұқымдастары дәні – 0,05
437
триасулъфурон
0,005
/0,1
0,004/
/2,0
/0,004
астық тұқымдастары дәні – 0,1
438
трибенурон-метил
0,01
/0,01
0,06/ (жалп.)
5,0/
0,05/ (е.б.)
0,02 /
(с.с.)
күнбағыс (тұқым, май) – 0,02; астық тұқымдастары дәні – 0,01
439
триморфамид
0,05
/0,4
/0,04
/0,3
/0,02
астық тұқымдастары дәні, қияр, шекілдеуікті жемістер – 0,2; жүзім – 0,1
440
тринексопак-этил
0,004
/0,4
0,03/
(жалп.)
/0,9
/0,002
астық тұқымдастары дәні – 0,2
441
трис (2-этилгексил) фосфаты (адъювант)
нт
нт
0,25/ (орг.)
/2,0
/0,05
нт
442
тритиконазол
0,005
/0,1
0,001/ (жалп.)
/0,8
/0,01
тары, жүгері (астық) – 0,1;
астық тұқымдастары дәні – 0,04
443
тритосульфурон
0,06
/0,04
0,005/
(жалп.)
/1,0
/0,03
астық тұқымдастары дәні – 0,01
444
трифенацин (дифенацин бойынша)
нт
нт
0,0002/
(жалп.)
0,01/
/0,0002
нт
445
трифлоксистробин
0,04
/0,2
0,03/ (жалп.)
/1,0
/0,02
жүзім – 5,0; банандар – 0,05; қырыққабат (барлық түрлері) – 0,5; сәбіз – 0,1; цитрус тұқымдас жемістер, томат, баялдылар, таңқурай – 0,5; тәтті бұрыш – 0,3; пияз және пияз порей – 0,7; бадам – 3,0; балдыркөк – 1,0; цитрус тұқымдас жемістердің еті, құрғақ – 1,0; мейіз – 5,0; жұмыртқа – 0,04; құрғақ құлмақ – 40,0; ІҚМ, ешкінің, шошқаның, қойдың бүйрегі – 0,04; ІҚМ, ешкінің, шошқаның, қойдың бауыры – 0,05; жүгері – 0,02; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,05; сүт – 0,02; жержаңғақ – 0,02, тәтті бұрыш, қалампырлысын қосқанда – 0,3; картоп – 0,02; құс еті – 0,04; құстың қосымша өнімдері, тағамға арналған – 0,04; күріш – 5,0; қант қызылшасы – 0,05; жемісті сүйекті – 1,0; меласса (жемсірне) – 0,1; ағаш жаңғақтары – 0,02; астық тұқымдастары дәні – 0,5; шекілдеуікті жемістер – 0,5; жейтін жемістері бар көкөністер және асқабақты – 0,2; салат – 10,0; бұрыш, зәйтүн, бақша дақылдары (қарбыз, қауын, асқабақ) – 0,3
446
трифлумизол
0,05
нб
нб
/1,0
нб
астық тұқымдастары дәні – 0,05; қияр, томат, шекілдеуікті жемістер – 0,1
447
трифлусульфурон-метил
0,04
/0,06
0.005/(жалп.)
5,0/(а)
/0,01
қант қызылшасы – 0,02
448
трифлуралин
0,01
/0,1
0,02/(с.-т.)
3,0/
/0,01
мақта тұқымы (тұқым және май), қарбыз – 0,25; ақжелкен – 0,01; күнбағыс (тұқым), қырыққабат, томат, қияр, сарымсақ, баялдылар, бұрыш, пияз, соя (тұқым), күнбағыс (май), соя (май) – 0,1; сәбіз – 0,01;
темекі – 0,5; рапс (астық, май) – 0,1
449
трифорин
0,02
/0,03
0,02 /
(орг.)
1,0/
/0,2
шекілдеуікті жемістер – 2,0; жүзім – 0,01; қияр – 0,1; көкжидек, таңқурай, қарлыған, қарақат – 1,0; шие, қара өрік – 2,0; шабдалы – 5,0; томат – 0,5; астық тұқымдастары дәні – 0,1; бұршақты (бұршаққындар және/немесе піспеген тұқым) – 1,0; жейтін жемістері бар көкөністер, асқабақты – 0,5

450
трихлорфон
0,005
0,5/
0,01/
0,5/
0,002/
зерно хлебных злаков, кукуруза (зерно), бахчевые, виноград, листовые овощи, капуста, огурцы, перец, томаты, соя (бобы, масло), подсолнечник (семена, масло), картофель, зернобобовые, горчица, рис, плодовые семечковые и косточковые – 0,1; свекла сахарная, лук, морковь, баклажаны, кабачки – 0,05; хлопчатник (масло) – 0,1; грибы – 0,2; ягоды дикорастущие, молоко, молочные продукты, мясо – 0,01
451
фамоксадон

450
трихлорфон
0,005
0,5/
0,01/
0,5/
0,002/
астық тұқымдастары дәні, жүгері (астық), бақша дақылдары, жүзім, жапырақты көкөністер, қырыққабат, қияр, бұрыш, томат, соя (бұршақтар, май), күнбағыс (тұқым, май), картоп, дәнді-бұршақты, қыша, күріш, жемісті және сүйекті шекілдеуік – 0,1; қант қызылшасы, пияз, сәбіз, баялдылар, кәділер – 0,05; мақта тұқымы (май) – 0,1; саңырауқұлақтар – 0,2; жабайы өсетін жидектер, сүт, сүт өнімдері, ет – 0,01
451
фамоксадон

0,01
/0,1
0,001/ (общ)
/1,0
/0,0001
огурцы, тыква обыкновенная, пшеничные отруби не переработанные – 0,2; сушеный виноград (изюм) – 5,0; мясо и субпродукты млекопитающих (кроме морских животных) – 0,5; яйца, мясо птицы и ее субпродукты – 0,01; виноград – 2,0, томаты – 1,0; молоко – 0,03; картофель – 0,05; зерно хлебных злаков – 0,2; лук – 1,0; подсолнечник (семена, масло) – 0,1
452
феназахин
0,005
/0,2
0,001/
/0,3
/0,007
плодовые семечковые – 0,2; виноград – 0,01
453
фенамидон
0,03
/0,1
0,003/
/1,0
/0,01
картофель – 0,03; томаты – 0,5
454
фенамифос
0,0008
нн
нн
нн
нн
яблоки, бананы, капуста брюссельская и кочанная, дыня, хлопчатник (семена), арахис, хлопковое и арахисовое масло не рафинированные – 0,05; мясо и субпродукты птицы и млекопитающих (кроме морских животных), яйца – 0,01; молоко – 0,005
455
фенбуконазол
0,03
нн
нн
нн
нн
абрикосы, персики – 0,5; бананы, жир, почки, печень, мясо КРС, рапс (зерно), подсолнечник (семена), тыква обыкновенная – 0,05; огурцы, дыня – 0,2; вишня, виноград – 1,0; яйца, молоко, мясо и субпродукты птицы, древесные орехи – 0,01; плодовые семечковые – 0,1; зерно хлебных злаков – 0,2
456
фенбутатин оксид
0,03
нн
/0,005 (с.-т.)
/1,5
нн
миндаль, пекан, грецкий орех, огурцы – 0,5; бананы, вишня, чернослив, клубника – 10,0; мясо и субпродукты кур, яйца, мясо млекопитающих (кроме морских животных), молоко – 0,05; цитрусовые, виноград, плодовые семечковые – 5,0; мякоть цитрусовых (сухая) – 25,0; субпродукты млекопитающих – 0,2; виноградный жмых сухой – 100,0; персики – 7,0; сливы – 3,0; изюм – 20,0; томаты – 1,0
457
фенаримол
0,01
0,04/
0,00002/ (общ.)
/1,0
/0,004
плодовые семечковые, виноград – 0, 3; яблочный жмых, хмель, перец Чили (сухие) – 5,0; артишок посевной – 0,1; бананы, виноград сухой (изюм) – 0,2; мясо, почки КРС пекан – 0,02; печень КРС, дыня – 0,05; вишня, клубника – 1,0; персик, перец сладкий (включая перец гвоздичный) – 0,5
458
фенвалерат
0,02
0,02/ (тр.)
0,015/ (с.-т.)
0,3/
0,02/ (м.р.)
0,01/ (с.-с.)
хлопчатник (масло рафинированное и не рафинированное), кукуруза (зерно), соя (бобы, масло), горох – 0,1; плодовые семечковые, зерно хлебных злаков – 2,0, капуста кочанная – 3,0; виноград, картофель – 0,01; хмель сухой – 5,0; рыба – 0,0015; смородина – 0,03; бобы очищенные, молоко – 0,1; бобы (кроме кормовых и соевых), китайская капуста, мясо млекопитающих (кроме морских животных), томаты, ягоды (кроме смородины) и другие мелкие фрукты – 1,0; капуста брокколи, брюссельская и цветная, сельдерей, вишня, цитрусовые, салат кочанный, мука пшеничная непросеянная – 2,0; хлопчатник (семена), огурцы, дыни, древесные орехи, мука пшеничная (кроме не просеянной) – 0,2; субпродукты млекопитающих – 0,02; киви, персик, перец Чили (сухой), пшеничные отруби не переработанные – 5,0; арахис неочищенный, подсолнечник (семена), кукуруза столовая сладкая (отварная в початках) – 0,1; перец сладкий (включая перец гвоздичный), тыква обыкновенная и крупноплодная зимняя, арбуз – 0,5; овощи со съедобными корнями и клубнями (кроме картофеля, сельдерея) – 0,05

0,01
/0,1
0,001/(жалп)
/1,0
/0,0001
қияр, кәдімгі асқабақ, қайта өңделмеген бидай кебектері – 0,2; кептірілген жүзім (мейіз) – 5,0; ет және сүт қоректілердің қосымша өнімдері (теңіз жануарларынан басқа) – 0,5; жұмыртқа, құс еті және оның қосымша өнімдері – 0,01; жүзім – 2,0, томат – 1,0; сүт – 0,03; картоп – 0,05; астық тұқымдастары дәні – 0,2; пияз – 1,0; күнбағыс (тұқым, май) – 0,1
452
феназахин
0,005
/0,2
0,001/
/0,3
/0,007
шекілдеуікті жемістер – 0,2; жүзім – 0,01
453
фенамидон
0,03
/0,1
0,003/
/1,0
/0,01
картоп – 0,03; томат – 0,5
454
фенамифос
0,0008
нб
нб
нб
нб
алмалар, банандар, брюссель және қауқанды қырыққабат, қауын, мақта тұқымы (тұқым), жержаңғақ, тазартылмаған мақта және жержаңғақ майы – 0,05; ет және құстар мен сүтқоректілердің қосымша өнімдері (теңіз жануарларынан басқа), жұмыртқа – 0,01; сүт – 0,005
455
фенбуконазол
0,03
нб
нб
нб
нб
абрикостар, шабдалылар – 0,5; банандар, май, бүйрек, бауыр, ІҚМ еті, рапс (астық), күнбағыс (тұқым), кәдімгі асқабақ – 0,05; қияр, қауын – 0,2; шие, жүзім – 1,0; жұмыртқа, сүт, ет және құстың қосымша өнімдері, ағаш жаңғақтары – 0,01; шекілдеуікті жемістер – 0,1; астық тұқымдастары дәні – 0,2
456
фенбутатин оксиді
0,03
нб
/0,005
(с.-т.)
/1,5
нб
бадам, пекан, грек жаңғағы, қияр – 0,5; банандар, шие, қара өрік, таңқурай – 10,0; тауықтың еті және қосымша өнімдері, жұмыртқа, сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), сүт – 0,05; цитрус тұқымдас жемістер, жүзім, шекілдеуікті жемістер – 5,0; цитрус тұқымдас жемістер еті (құрғақ) – 25,0;
сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,2; жүзім күнжаралары, құрғақ – 100,0; шабдалылар – 7,0; алхорылар – 3,0; мейіз – 20,0; томат – 1,0
457
фенаримол
0,01
0,04/
0,00002/
(жалп.)
/1,0
/0,004
шекілдеуікті жемістер, жүзім – 0, 3;
алма күнжарасы, құлмақ, Чили бұрышы (құрғақ) – 5,0; екпе бөрікгүл – 0,1;
банандар, жүзім құрғақ (мейіз) – 0,2;
ІҚМ еті, бүйрегі пекан – 0,02; ІҚМ бауыры, қауын – 0,05; шие, таңқурай – 1,0; шабдалы, тәтті бұрыш (қалампырлы бұрышты қоса алғанда) – 0,5
458
фенвалерат
0,02
0,02/(тр.)
0,015/(с.-т.)
0,3/
0,02/
(е.б.)
0,01/
(о.-ш.)
мақта тұқымы (тазартылған және тазартылмаған май), жүгері (астық), соя (бұршақтар, май), асбұршақ – 0,1; шекілдеуікті жемістер, астық тұқымдастары дәні – 2,0, қауқанды қырыққабат – 3,0; жүзім, картоп – 0,01; құрғақ құлмақ – 5,0; балық – 0,0015; қарақат – 0,03; тазартылған бұршақтар, сүт – 0,1; бұршақтар (жемшөптік және соялы бұршақтардан басқа), қытай қырыққабат, сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), томат, жидектер (қарақаттан басқасы) және басқа ұсақ жемістер – 1,0; брокколи, брюссель және түрлі-түсті қырыққабаты, балдыркөк, шие, цитрус тұқымдас жемістер, қауданды салат, електен өткізілмеген ұн – 2,0; мақта тұқымы (тұқым), қияр, қауындар, ағаш жаңғақтары, бидай ұны (електен өткізілмегендерден басқасы) – 0,2; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,02; киви, шабдалы, Чили бұрышы (құрғақ), қайта өңделмеген бидай кебектері – 5,0; тазартылмаған жержаңғақ, күнбағыс (тұқым), тәтті асханалық жүгері (собықта пісірілген) – 0,1; тәтті бұрыш (қалампырлы бұрышты қоса алғанда), кәдімгі және қысқы ірі тұқымды асқабақ, қарбыз – 0,5; желінетін тамырлы және бүлдіргенді көкөністер (картоптан, балдыркөктен басқа) – 0,05

459
фенгексамид
0,2
нн
нн
нн
нн
баклажаны, перец – 2,0; томаты – 2,0; миндаль – 0,02; абрикосы, нектарины, персики – 10,0; вишня – 7,0; слива (включая чернослив) – 1,0; ягоды и другие мелкие фрукты – 15,0; виноград – 15,0; киви – 15,0; огурцы (включая корнишоны) – 1,0; тыква – 1,0; изюм – 25,0; субпродукты и мясо млекопитающих (кроме морских) – 0,05; салат (кочанный и листовой) – 30,0; молоко – 0,01
460
фенпироксимат

459
фенгексамид
0,2
нб
нб
нб
нб
баялдылар, бұрыш – 2,0; томат – 2,0; бадам – 0,02; абрикостар, нектариндер, шабдалылар – 10,0; шие – 7,0; қара өрік (қара өрікті қоса алғанда) – 1,0; жидектер және басқа да ұсақ жемістер – 15,0; жүзім – 15,0; киви – 15,0; қияр (корнишондарды қоса алғанда) – 1,0; асқабақ – 1,0; мейіз – 25,0; қосымша өнімдер және сүт қоректілердің еті (теңіздегілерден басқасы) – 0,05; салат (қауданды және жапырақты) – 30,0; сүт – 0,01
460
фенпироксимат

0,01
/0,3
0,001/ (общ.)
/0,05
/0,005
соя (бобы, масло), виноград, плодовые семечковые – 0,3; почки, печень КРС – 0,01;
мясо КРС – 0,02; молоко КРС – 0,005; хмель (сухой) – 10,0; апельсины – 0,2
461
фенитротион
0,006
1,0/ (тр.)
0,006/ (с.-т.)
0,1/
/0,005
плодовые семечковые – 0,5; зерно хлебных злаков – 6,0; субпродукты млекопитающих – 0,05; яйца – 0,05; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,05; молоко – 0,01; мясо птицы – 0,05; соя (бобы) – 0,01; рис – 0,3; хлеб, подсолнечник (семена, масло), плодовые (косточковые), цитрусовые (мякоть), табак, свекла сахарная, столовая – 0,1; чай – 0,5; дикорастущие ягоды и грибы – 0,01
462
фенкаптон
0,001
нн
нн
нн
нн
плодовые семечковые – 0,3
463
фенмедифам
0,03
0,25/ (тр.)
0,05/ (общ.)
0,5/
0,02/ (м.р.)
0,01/ (с.-с.) (а)
свекла сахарная, столовая – 0,2; цикорий, цикорий салатный – 0,5
464
феноксапроп-п-этил
0,01
/0,04
0,0003/ (общ.)
0,2/ (а)
0,01/ (м.р.)
0,004/ (с.-с.) (а)
зерно хлебных злаков, морковь, свекла столовая, подсолнечник (масло), лук – 0,01; свекла сахарная, соя (бобы, масло) – 0,1; капуста, подсолнечник (семена) – 0,02; рапс (зерно, масло), горох – 0,2
465
феноксикарб
0,05
/0,003
0,25/ (общ.)
/0,005
/0,0005
виноград – 0,1; плодовые семечковые – 1,0; плодовые косточковые – 0,01
466
феноксипропионовой кислоты производные;
метаболиты и полупродукты синтеза кентавра:
0,007
/0,02
0,03/ (общ.)
/1,0
/0,003
свекла сахарная – 0,02
-2, 3, 5-трихлорпиридин
-2-этоксиэфир-2-хлорпропионовой кислоты
-4-(3', 5'-дихлор-пиридил-2-окси) фенол
0,002
0,004
0,01
нн
нн
нн
нн
нн
нн
нн
нн
нн
/0,0015
/0,001
/0,0028
нн
нн
нн
467
фенпиклонил
0,0025
/0,05
0,02/ (общ.)
/0,6
/0,001
нн
468
фенпироксимат
0,01
/0,3
0,001/ (общ.)
/0,05
/0,005
соя (бобы, масло), виноград, плодовые семечковые – 0,3; почки, печень КРС – 0,01; мясо КРС – 0,02; молоко КРС – 0,005; хмель (сухой) – 10,0; апельсины (включая гибриды) – 0,2
469
фенпропатрин
0,03
/0,05
0,06/ (с.-т.)
/0,1
/0,002
плодовые семечковые, виноград – 5,0; хлопчатник (масло рафинированное) – 0,03; мясо КРС – 0,5; молоко КРС – 0,1; субпродукты КРС – 0,05; хлопчатник (семена), томаты, перец сладкий (включая перец гвоздичный) – 1,0; хлопчатник (масло не рафинированное) – 3,0; баклажаны, корнишоны – 0,2; яйца, субпродукты птицы – 0,01; мясо птицы – 0,02; перец Чили (сухой) – 10,0; чай (зеленый, черный) – 2,0; гранаты – 0,01
470
фенпропидин
0,005
/0,4
0,03/ (орг.)
/1,0
/0,005
зерно хлебных злаков – 0,25
471
фенпропиморф
0,003
/0,5
/0,01 (общ.)
/1,0
/0,003
зерно хлебных злаков – 0,5; подсолнечник (семена) – 0,05; подсолнечник (масло) – 0,1; бананы – 2,0; яйца, жир млекопитающих (за исключением молочного жира), молоко, жир, мясо и субпродукты птицы – 0,01; печень КРС, коз, свиней и овец, сахарная свекла – 0,05; печень КРС, коз, свиней и овец – 0,3; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,02

0,01
/0,3
0,001/
(жалп.)
/0,05
/0,005
соя (бұршақтар, май), жүзім, шекілдеуікті жемістер – 0,3; ІҚМ бүйрегі, бауыры – 0,01; ІҚМ еті – 0,02; ІҚМ сүті – 0,005; құлмақ (құрғақ) – 10,0; апельсиндер – 0,2
461
фенитротион
0,006
1,0/ (тр.)
0,006/
(с.-т.)
0,1/
/0,005
шекілдеуікті жемістер – 0,5; астық тұқымдастары дәні – 6,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,05; жұмыртқа – 0,05; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,05; сүт – 0,01; құс еті – 0,05; соя (бұршақтар) – 0,01; күріш – 0,3; нан, күнбағыс (тұқым, май), жемісті (сүйекті), цитрус тұқымдас жемістер (еті), темекі, қант қызылшасы, асханалық – 0,1; шай – 0,5; жабайы өсетін жидектер және саңырауқұлақтар – 0,01
462
фенкаптон
0,001
нб
нб
нб
нб
шекілдеуікті жемістер – 0,3
463
фенмедифам
0,03
0,25/ (тр.)
0,05/ (жалп.)
0,5/
0,02/
(е.б.)
0,01/
(о.-ш.)
(а)
қант қызылшасы, асханалық – 0,2; сусынтамырлар, салатқа арналған сусынтамырлар – 0,5
464
феноксапроп-п-этил
0,01
/0,04
0,0003/ (жалп.)
0,2/
(а)
0,01/
(е.б.)
0,004/
(о.-ш.)
(а)
астық тұқымдастары дәні, сәбіз, асханалық қызылша, күнбағыс (май), пияз – 0,01; қант қызылшасы, соя (бұршақтар, май) – 0,1; қырыққабат, күнбағыс (тұқым) – 0,02; рапс (астық, май), асбұршақ – 0,2
465
феноксикарб
0,05
/0,003
0,25/ (жалп.)
/0,005
/0,0005
жүзім – 0,1; шекілдеуікті жемістер – 1,0; жемісті сүйекті – 0,01
466
метаболиттен алынған феноксипропион қышқылы және кентавр синтезінің жартылай өнімі:
-2, 3, 5-трихлорпиридин
-2-этоксиэфир-2-хлорпропион қышқылы
-4-(3', 5'-дихлор-
пиридил-2-окси)
фенол
0,007
0,002
0,004
0,01
/0,02
нб
нб
нб
0,03/ (жалп.)
нб
нб
нб
/1,0
нб
нб
нб
/0,003
/0,0015
/0,001
/0,0028
қант қызылшасы – 0,02
нб
нб
нб
467
фенпиклонил
0,0025
/0,05
0,02/ (жалп.)
/0,6
/0,001
нб
468
фенпироксимат
0,01
/0,3
0,001/
(жалп.)
/0,05
/0,005
соя (бұршақтар, май), жүзім, шекілдеуікті жемістер – 0,3; бүйрек, ІҚМ бауыры – 0,01;
ІҚМ еті – 0,02; ІҚМ сүті – 0,005; құлмақ (құрғақ) – 10,0; апельсиндер (будандарды қосқанда) – 0,2
469
фенпропатрин
0,03
/0,05
0,06/
(с.-т.)
/0,1
/0,002
шекілдеуікті жемістер, жүзім – 5,0; мақта тұқымы (тазартылған май) – 0,03; ІҚМ еті – 0,5; ІҚМ сүті – 0,1; ІҚМ қосымша өнімдері – 0,05; мақта тұқымы (тұқым), томат, тәтті бұрыш (қалампырлы бұрышты қоса алғанда) – 1,0; мақта тұқымы (тазартылмаған май) – 3,0; баялдылар, корнишондар – 0,2; жұмыртқа, құстың қосымша өнімдері – 0,01; құс еті – 0,02; Чили бұрышы (құрғақ) – 10,0; шай (көк, қара) – 2,0; анарлар – 0,01
470
фенпропидин
0,005
/0,4
0,03/ (орг.)
/1,0
/0,005
астық тұқымдастары дәні – 0,25
471
фенпропиморф
0,003
/0,5
/0,01 (жалп.)
/1,0
/0,003
астық тұқымдастары дәні – 0,5; күнбағыс (тұқым) – 0,05; күнбағыс (май) – 0,1; банандар – 2,0; жұмыртқа, сүт қоректілердің майы (сүт майын қоспағанда), сүт, май, ет және құстың қосымша өнімдері – 0,01; ІҚМ, ешкінің, шошқаның, қойдың бауыры, қант қызылшасы – 0,05; ІҚМ, ешкінің, шошқаның, қойдың бауыры – 0,3; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,02

1,8/ (м.-в.)
0,2/ (общ.)
3,0/
нн
дикорастущие ягоды и грибы – 1,0
475
фипронил
0,0002
0,05/ (м.-в.)
0,001/ (с.-т.)
/0,1
/0,0001
картофель – 0,02, зерно хлебных злаков – 0,005; бананы – 0,005; подсолнечник (семена) – 0,002; почки и молоко КРС, яйца, субпродукты птицы, капуста (все виды), печень КРС – 0,1; мясо КРС – 0,5; кукуруза, мясо птицы, рис – 0,01; сахарная свекла – 0,2
476
флампроп-изопропил
0,015
нн
1,0/ (с.-т.)
/0,5
/0,002
зерно хлебных злаков – 0,1
477
флампроп -М-метил
0,01
нн
1,0/ (с.-т.)
нн
нн
зерно хлебных злаков – 0,06
478
флорасулам
0,05
/0,1
0,01/ (общ.)
/1,0
/0,04
зерно хлебных злаков, просо, сорго – 0,05; кукуруза (зерно, масло) – 0,1
479
флуазинам
0,002
/0,1
0,001/ (общ.)
/1,0
/0,001
картофель – 0,025; плодовые семечковые, виноград – 0,05
480
флуазифоп-П-бутил
0,001
/0,3
0,001/ (общ.)
/0,5
0,05/ (м.р.)
0,02/ (с.-с.)
свекла столовая – 0,1; свекла сахарная, лук, картофель – 0,02; морковь, горох – 0,03; плодовые семечковые и косточковые, виноград – 0,02; капуста, рапс (зерно, масло) – 0,04; подсолнечник (масло, семена), соя (бобы, масло) – 0,04
481
флубендиамид
0,02
нн
нн
нн
нн
виноград – 2,0; плодовые (семечковые) – 0,8; орехи – 0,1; пасленовые (томаты, перец, баклажаны) – 0,2; овощи со съедобными плодами (кабачки, патиссоны, огурцы, корнишоны) – 0,15; бахчевые (дыня, арбуз, тыква) – 0,06; салат – 0,7; шпинат – 1,0; плодовые (косточковые) – 2,0; капуста (все виды) – 4,0
482
флудиоксонил
0,4
/0,2
0,1/ (орг.)
/1,0
/0,01
зерно хлебных злаков – 0,05; кукуруза (зерно) – 0,02; подсолнечник (семена, масло), свекла сахарная, картофель, соя (бобы, масло), рапс (зерно, масло) – 0,05; виноград – 2,0; горох (включая зеленый горошек) – 0,3; яблочный жмых сухой – 20,0; базилик, лук зеленый салат кочанный, горчица листовая, кресс-салат -10,0; базилик (сухой), лук зеленый (сухой) – 50,0; черная смородина, ежевика (включая бойзенову и логанову ягоды), плодовые семечковые (кроме груши) и косточковые, малина красная и черная – 5,0; голубика, капуста кочанная – 2,0; брокколи, морковь груша – 0,7; цитрусовые – 7,0; хлопчатник (семена), яйца, субпродукты млекопитающих и птицы – 0,05; огурцы, баклажаны, тыква обыкновенная, бобовые (исключая кормовые и соевые бобы) – 0,3; киви – 15,0; мясо птицы и млекопитающих (кроме морских животных), молоко, кукуруза столовая сладкая (отварная в початках) – 0,01; дыня – 0,03; лук-репка, томаты, чеснок – 0,5; перец сладкий (включая перец гвоздичный) – 1,0; фисташки – 0,2; клубника – 3,0

1,8/
(к.-с.)
0,2/ (жалп.)
3,0/
нб
жабайы өсетін жидектер және саңырауқұлақтар – 1,0
475
фипронил
0,0002
0,05/
(к.-с.)
0,001/
(с.-т.)
/0,1
/0,0001
картоп – 0,02, астық тұқымдастары дәні – 0,005; банандар – 0,005; күнбағыс (тұқым) – 0,002; бүйрек және ІҚМ сүті, жұмыртқасы, құстың қосымша өнімдері, қырыққабат (барлық түрлері), ІҚМ бауыры – 0,1; ІҚМ еті – 0,5; жүгері, құс еті, күріш – 0,01; қант қызылшасы – 0,2
476
флампроп-изопропил
0,015
нб
1,0/
(с.-т.)
/0,5
/0,002
астық тұқымдастары дәні – 0,1
477
флампроп -М-метилі
0,01
нб
1,0/
(с.-т.)
нб
нб
астық тұқымдастары дәні – 0,06
478
флорасулам
0,05
/0,1
0,01/(жалп.)
/1,0
/0,04
астық тұқымдастары дәні, тары, қарақұмық – 0,05; жүгері (астық, май) – 0,1
479
флуазинам
0,002
/0,1
0,001/(жалп.)
/1,0
/0,001
картоп – 0,025; шекілдеуікті жемістер, жүзім – 0,05
480
флуазифоп-П-бутилі
0,001
/0,3
0,001/ (жалп.)
/0,5
0,05/
(е.б.)
0,02/
(о.-ш.)
асханалық қызылша – 0,1; қант қызылшасы, пияз, картоп – 0,02; сәбіз, асбұршақ – 0,03; жемісті және сүйекті шекілдеуік, жүзім – 0,02; қырыққабат, рапс (астық, май) – 0,04; күнбағыс (май, тұқым), соя (бұршақтар, май) – 0,04
481
флубендиамид
0,02
нб
нб
нб
нб
жүзім – 2,0; жемісті (шекілдеуік) –
0,8; жаңғақтар – 0,1; алқалар тұқымдасы (томат, бұрыш, баялдылар) – 0,2; жейтін жемістері бар көкөністер (кәділер, патиссондар, қияр, корнишондар) – 0,15; бақша дақылдары (қауын, қарбыз, асқабақ) – 0,06; салат – 0,7; саумалдық – 1,0; жемісті (сүйекті) – 2,0; қырыққабат (барлық түрлері) – 4,0
482
флудиоксонил
0,4
/0,2
0,1/
(орг.)
/1,0
/0,01
астық тұқымдастары дәні – 0,05; жүгері (астық) – 0,02; күнбағыс (тұқым, май), қант қызылшасы, картоп, соя (бұршақтар, май), рапс (астық, май) – 0,05; жүзім – 2,0; асбұршақ (жасыл бұршақты қоса алғанда) – 0,3; алма күнжарасы, құрғақ – 20,0; базилик, көк пияз, қауданды салат, жапырақты қыша, кресс-салат -10,0; базилик (құрғақ), көк пияз (құрғақ) – 50,0; қара қарақат, қарабүлдірген (бойзенді және логанов жидектерін қоса алғанда), жемісті (алмұрттан басқасы) және сүйекті шекілдеуік, таңқурай қызыл және қара – 5,0; көкжидек, қауқанды қырыққабат – 2,0; брокколи, сәбіз алмұрт – 0,7; цитрус тұқымдас жемістер – 7,0; мақта тұқымы (тұқым), жұмыртқа, сүт қоректілер мен құстардың қосымша өнімдері – 0,05; қияр, баялдылар, кәдімгі асқабақ, бұршақты (жемшөптік және соя бұршақтарын қоспағанда) – 0,3; киви – 15,0; құстың және сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), сүт, асханалық тәтті жүгері (собықта пісірілген) – 0,01; қауын – 0,03; шалқан пиязы, томат, сарымсақ – 0,5; тәтті бұрыш (қалампырлы бұрышты қоса алғанда) – 1,0; шекілдеуік жаңғақтар – 0,2; таңқурай – 3,0

483
флукарбазон натрия
0,07
/0,4
0,07/ (общ.)
/1,0
/0,002
зерно хлебных злаков – 0,2
484
флуксапироксад
0,02
/0,9
0,006/ (общ.)
/0,8
/0,01
зерно хлебных злаков – 0,5
485
флуметрин
0,004
нн
нн
нн
нн
мясо КРС – 0,2; молоко КРС – 0,05
486
флуметсулам
0,2
/1,5
0,03/ (общ.)
/1,0
/0,004
зерно хлебных злаков – 1,0
487
флумиоксазин
0,009
/0,2
0,05/ (общ.+ орг.)
/1,0
/0,005
подсолнечник (семена, масло), соя (бобы, масло) – 0,1
488
флуометурон
0,03
/0,03
0,01/ (с.-т.)

483
флукарбазон
натрийі
0,07
/0,4
0,07/
(жалп.)
/1,0
/0,002
астық тұқымдастары дәні – 0,2
484
флуксапироксад
0,02
/0,9
0,006/
(жалп.)
/0,8
/0,01
астық тұқымдастары дәні – 0,5
485
флуметрин
0,004
нб
нб
нб
нб
ІҚМ еті – 0,2; ІҚМ сүті – 0,05
486
флуметсулам
0,2
/1,5
0,03/
(жалп.)
/1,0
/0,004
астық тұқымдастары дәні – 1,0
487
флумиоксазин
0,009
/0,2
0,05/
(жалп.+
орг.)
/1,0
/0,005
күнбағыс (тұқым, май), соя (бұршақтар, май) – 0,1
488
флуометурон
0,03
/0,03
0,01/(с.-т.)

5,0/
0,005/
хлопчатник (масло) – 0,1; зерно хлебных злаков – 0,5
489
флуоксастробин
0,015
/0,9
0.01/(орг+общ.)
/1,0
/0,002
зерно хлебных злаков – 0,5
490
флуопиколид
0,08
/0,14
0,01/ (общ.)
/1, 0
/0,02
картофель – 0,05; брюссельская капуста – 0,2; сухой виноград (изюм), лук Уэльский – 10,0; субпродукты млекопитающих, мясо млекопитающих (кроме морских животных), мясо и субпродукты птицы, яйца – 0,01; капуста (все виды кроме брюссельской) – 2,0; овощи со съедобными плодами (кроме тыквенных), лук-репка – 1,0; овощи со съедобными плодами тыквенные – 0,5; виноградный жмых, перец Чили (сухие) – 7,0; виноград – 2,0; молоко – 0,02; пасленовые (томаты, сладкий перец, баклажаны) – 1,0; салат – 8,0; шпинат – 0,1; бахчевые (дыня, арбуз, тыква) – 0,5; лук-порей – 10,0

5,0/
0,005/
мақта тұқымы (май) – 0,1; астық тұқымдастары дәні – 0,5
489
флуоксастробин
0,015
/0,9
0.01/(орг+жалп.)
/1,0
/0,002
астық тұқымдастары дәні – 0,5
490
флуопиколид
0,08
/0,14
0,01/
(жалп.)
/1, 0
/0,02
картоп – 0,05; брюссель қырыққабаты – 0,2; құрғақ жүзім (мейіз), Уэльс пиязы – 10,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері,
сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), ет және құстың қосымша өнімдері, жұмыртқа – 0,01; қырыққабат (брюссельдіктен басқа барлық түрлері) – 2,0; жейтін жемістері бар көкөністер (асқабақтыдан басқасы), шалқан пиязы – 1,0;
асқабақты жейтін жемістері бар көкөністер – 0,5; жүзім күнжаралары, Чили бұрышы (құрғақ) – 7,0; жүзім – 2,0; сүт – 0,02; пасленовые (томат, тәтті бұрыш, баялдылар) – 1,0; салат – 8,0; саумалдық – 0,1; бақша дақылдары (қауын, қарбыз, асқабақ) – 0,5; порей пиязы – 10,0

491
флуопирам
0,012
0,24
0,001/ (общ)
/ 1,0
/ 0,0001
виноград – 1,0; плодовые (семечковые) – 0,5; томаты – 0,9; ягоды (клубника и др.) – 2,0; картофель – 0,1
492
флуроксипир
0,2
/0,2
0,01/ (общ.)
1,0/ (а)
0,003/ (с.-с.)
0,01/(м.р.)
зерно хлебных злаков, лук – 0,05
493
флурохлоридон
0,04
/0,03
0,04/ (с.-т.)
/1,2
/0,001
хлопчатник (масло) – 0,01; картофель, подсолнечник (семена, масло), морковь – 0,1
494
флусилазол
0,007
нн
нн
нн
нн
яблочный и виноградный жмых сухие, субпродукты млекопитающих – 2,0; абрикосы, нектарины, персики, зерно хлебных злаков, виноград, мясо и субпродукты птицы – 0,2; бананы – 0,03; сушеный виноград (изюм), плодовые семечковые – 0,3; яйца, рапс (зерно), соевое масло рафинированное, подсолнечник (семена) – 0,1; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 1,0; молоко, соя (бобы), сахарная свекла – 0,05; кукуруза столовая сладкая (отварная в початках) – 0,01
495
флутоланил
0,09
нн
нн
нн
нн
яйца, мясо млекопитающих (кроме морских животных), молоко, мясо и субпродукты птицы – 0,05; почки КРС, коз, свиней, овец – 0,1; печень КРС, коз, свиней, овец – 0,2;
рисовые отруби не переработанные – 10,0; рис отшелушенный – 2,0; рис шлифованный – 1,0
496
флутриафол
0,01
0,1/
0,006/ (общ.)
/0,5
/0,005
зерно хлебных злаков, кукуруза (зерно), просо, рис, горох, плодовые семечковые, подсолнечник (семена, масло), виноград – 0,05; свекла сахарная – 0,1; рапс (зерно, масло) – 0,2
497
флуфензин
0,02
/0,07
/0,002
/0,4
/0,001
плодовые семечковые – 0,04; виноград – 0,02
498
флуцитринат
0,02
нн
нн
/0,1
нн
зерно хлебных злаков – 0,005
499
фозалон
0,006
0,5/ (тр.)
0,001/ (орг.)
0,5/
0,01/

491
флуопирам
0,012
0,24
0,001/
(жалп)
/ 1,0
/ 0,0001
жүзім – 1,0; жемісті (шекілдеуік) – 0,5; томат – 0,9; жидектер (таңқурай және басқалары) – 2,0; картоп – 0,1
492
флуроксипир
0,2
/0,2
0,01/ (жалп.)
1,0/ (а)
0,003/
(о.-ш.)
0,01/(е.б.)
астық тұқымдастары дәні, пияз – 0,05
493
флурохлоридон
0,04
/0,03
0,04/
(с.-т.)
/1,2
/0,001
мақта тұқымы (май) – 0,01; картоп, күнбағыс (тұқым, май), сәбіз – 0,1
494
флусилазол
0,007
нб
нб
нб
нб
құрғақ алма және жүзім күнжарасы, сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 2,0; абрикостар, нектариндер, шабдалылар, астық тұқымдастары дәні, жүзім, ет және құстың қосымша өнімдері – 0,2; банандар – 0,03; кептірілген жүзім (мейіз), жемісті шекілдеуік – 0,3; жұмыртқа, рапс (астық), тазартылмаған соя майы, күнбағыс (тұқым) – 0,1; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 1,0; сүт, соя (бұршақтар), қант қызылшасы – 0,05; асханалық тәтті жүгері (собықта пісірілген) – 0,01
495
флутоланил
0,09
нб
нб
нб
нб
жұмыртқа, сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), сүт, ет және құстың қосымша өнімдері – 0,05; ІҚМ, ешкінің, шошқаның, қойдың бүйрегі – 0,1; ІҚМ, ешкінің, шошқаның, қойдың бауыры – 0,2; күріштің қайта өңделмеген кебектері – 10,0; күріш аршылған – 2,0; тегістелген күріш – 1,0
496
флутриафол
0,01
0,1/
0,006/ (жалп.)
/0,5
/0,005
астық тұқымдастары дәні, жүгері (астық), тары, күріш, асбұршақ, шекілдеуікті жемістер, күнбағыс (тұқым, май), жүзім – 0,05; қант қызылшасы – 0,1; рапс (астық, май) – 0,2
497
флуфензин
0,02
/0,07
/0,002
/0,4
/0,001
шекілдеуікті жемістер – 0,04; жүзім – 0,02
498
флуцитринат
0,02
нб
нб
/0,1
нб
астық тұқымдастары дәні – 0,005
499
фозалон
0,006
0,5/
(тр.)
0,001/
(орг.)
0,5/
0,01/

капуста, дыня – 0,2; хлопчатник (масло), баклажаны, томаты, свекла сахарная, плодовые семечковые и косточковые, виноград, цитрусовые (мякоть), зерно хлебных злаков, табак, грибы, зернобобовые (кроме сои) – 0,2; картофель, соя (бобы, масло), мак масличный – 0,1; хмель сухой – 2,0; рис – 0,3; продукты животноводства, ягоды дикорастущие – 0,01
500
фоксим
0,001
1,0/
0,002/
0,1/
/0,001
зерно хлебных злаков, брюква, турнепс, горох, подсолнечник (масло), кукуруза (зерно) – 0,05; картофель, томаты, баклажаны, мясо – 0,02; капуста, свекла сахарная – 0,1; подсолнечник (семена) – 0,1; хмель сухой – 0,5; морковь, яйца – 0,01; зерно хлебных злаков после обработки в условиях хранения – 0,6

қырыққабат, қауын – 0,2; мақта тұқымы (май), баялдылар, томат, қант қызылшасы, шекілдеуікті жемістер және сүйекті, жүзім, цитрус тұқымдас жемістер (еті), астық тұқымдастары дәні, темекі, саңырауқұлақтар, дәнді-бұршақты (соядан басқасы) – 0,2; картоп, соя (бұршақтар, май), майлы көкнәр – 0,1; құрғақ құлмақ – 2,0; күріш – 0,3; мал шаруашылығы өнімдері, жабайы өсетін жидектер – 0,01
500
фоксим
0,001
1,0/
0,002/
0,1/
/0,001
астық тұқымдастары дәні, тарна, жемдік шалқан, асбұршақ, күнбағыс (май), жүгері (астық) – 0,05; картоп, томат, баялдылар, ет – 0,02; қырыққабат, қант қызылшасы – 0,1; күнбағыс (тұқым) – 0,1; құрғақ құлмақ – 0,5; сәбіз, жұмыртқа – 0,01; сақталу жағдайында өңдегеннен кейінгі астық тұқымдастары дәні – 0,6

501
фолпет
0,1
/0,1
0,04/ (орг.)
0,5/
/0,003
картофель – 0,1; виноград – 0,02; плодовые семечковые – 3,0; плодовые косточковые – 0,02; огурцы, лук-репка – 1,0; сухой виноград (изюм) – 40,0; салат кочанный – 50,0; дыня, томаты – 3,0; клубника – 5,0
502
форамсульфурон
8,5
/1,0
0,3/ (общ.)
/1,0
/0,02
кукуруза (зерно) – 1,0; кукуруза (масло) – 0,5
503
форейт
0,0007
зернобобовые (кроме сои), кофе бобы, хлопчатник (семена), кукуруза, кукурузная мука, соя (бобы сухие), сорго, свекла сахарная – 0,05; кукурузное масло, не рафинированное – 0,1; кукурузное масло рафинированное – 0,02; картофель – 0,2; субпродукты и мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,02; мясо, яйца – 0,05; молоко – 0,01

501
фолпет
0,1
/0,1
0,04/ (орг.)
0,5/
/0,003
картоп – 0,1; жүзім – 0,02; шекілдеуікті жемістер – 3,0; жемісті сүйекті – 0,02; қияр, шалқан пиязы – 1,0; құрғақ жүзім (мейіз) – 40,0; қауданды салат – 50,0; қауын, томат – 3,0; таңқурай – 5,0
502
форамсульфурон
8,5
/1,0
0,3/
(жалп.)
/1,0
/0,02
жүгері (астық) – 1,0; жүгері (май) – 0,5
503
форейт
0,0007
дәнді-бұршақты (соядан басқасы), кофе бұршақтары, мақта тұқымы (тұқым), жүгері, жүгері ұны, соя (құрғақ бұршақтар), қарақұмық, қант қызылшасы – 0,05; тазартылмаған жүгері майы – 0,1; тазартылған жүгері майы – 0,02; картоп – 0,2; қосымша өнімдер және сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,02; ет, жұмыртқа – 0,05; сүт – 0,01

504
формотион
0,02
/0,2
0,004/ (орг.)
0,5/
0,01/ (м.р.)
хлопчатник (масло), свекла сахарная, столовая, плодовые семечковые и косточковые, капуста, виноград, чай, гранаты – 0,2; цитрусовые (мякоть) – 0,04; хмель сухой – 2,0
505
фосмет
0,02
0,1/ (тр.)
0,2/ (орг.)
0,3/
/0,004
свекла сахарная – 0,25; грибы – 0,1; ягоды дикорастущие – 0,01; картофель – 0,05; голубика, виноград, абрикос, нектарин, персик, плодовые семечковые – 10,0; цитрусовые – 3,0; хлопчатник (семена) – 0,05; древесные орехи – 0,2; мясо КРС – 1,0; молоко – 0,02
506
фосфат эфира
(адъювант)
нт
нт
0,3/ (общ.+ с.-т.)
/0,6
/0,04
нт
507
фосфин
нт
/0,4
/0,005
0,1/
0,01/ (м.р.) 0,001/ (с.-с.)
зерно хлебных злаков – 0,1; зернопродукты, сахар, овощи и фрукты сухие, какао-бобы, чай, специи, орехи, арахис – 0,01; соя (бобы) – 0,05
508
фторгликофен
0,0006
0,03/
0,002/
0,5/
/0,004
зерно хлебных злаков – 0,01
509
фуратиокарб
0,0001
/0,01
0,0006/ (с.-т.)
/0,05
/0,0001
зерно хлебных злаков, подсолнечник (семена), рапс (зерно), кукуруза (зерно), свекла сахарная – 0,02
510
хептенофос
0,003
/0,2
0,006/ (с.-т.)
0,5/
нн
зерно хлебных злаков, зернобобовые, плодовые (семечковые, косточковые), виноград, огурцы, томаты, перец – 0,1; цитрусовые (мякоть) – 0,05; ягоды – 0,01; картофель – 0,01
511
хизалофоп-П-этил
0,01
/0,8
0,000 1/ (общ.)
0,2/ (а)
/0,01
свекла столовая – 0,01; арбуз, капуста, лук, свекла сахарная, морковь, картофель, томаты, рапс (зерно, масло) – 0,05; соя (бобы, масло), подсолнечник (семена, масло) – 0,1; гречиха – 0,01; горох – 0,4; лен масличный
(семена, масло) – 0,2
512
хинометионат
0,006
нн
нн
0,5/
0,5/
нн
513
хлорамбен
0,01
/0,5
0,5/ (общ.)
5,0/
нн
капуста, томаты, виноград, цитрусовые (мякоть), соя (бобы, масло), хлопчатник (масло) – 0,25
514
хлорантранилипрол
2,0
/0,2
0,2/ (общ.)
/1,5
/0,007
сельдерей – 7,0; зерно хлебных злаков – 0,02; хлопок (семена) – 0,3; яйца – 0,01; овощи со съедобными плодами (кроме тыквы, огурцов, перца, томатов) – 0,6; перец – 1,0; огурцы – 0,3; томаты – 0,6; баклажаны – 0,6; тыква – 0,3; виноград – 1,0; изюм – 2,0; листовые овощи (петрушка и др.) – 20,0; салат (все виды), капуста (все виды) – 20,0; цитрусовые – 1,0; мясо млекопитающих (кроме морских), субпродукты млекопитающих, молоко, мясо, субпродукты птицы – 0,01; молочный жир – 0,1; перец Чили (сухой) – 5,0; плодовые косточковые – 1,0; плодовые семечковые – 0,5; овощи со съедобными корнями и клубнями – 0,02; картофель – 0,1
515
хлорбромурон

504
формотион
0,02
/0,2
0,004/ (орг.)
0,5/
0,01/ (е.б.)
мақта тұқымы (май), қант қызылшасы, асханалық қызылша, жемісті және сүйекті шекілдеуік, қырыққабат, жүзім, шай, анарлар – 0,2; цитрус тұқымдас жемістер (еті) – 0,04; құрғақ құлмақ – 2,0
505
фосмет
0,02
0,1/ (тр.)
0,2/
(орг.)
0,3/
/0,004
қант қызылшасы – 0,25; саңырауқұлақтар – 0,1; жабайы өсетін жидектер – 0,01; картоп – 0,05; көкжидек, жүзім, абрикос, нектарин, шабдалы, шекілдеуікті жемістер – 10,0; цитрус тұқымдас жемістер – 3,0; мақта тұқымы (тұқым) – 0,05; ағаш жаңғақтары – 0,2; ІҚМ еті – 1,0; сүт – 0,02
506
эфир фосфаты
(адъювант)
нт
нт
0,3/
(жалп.+
с.-т.)
/0,6
/0,04
нт
507
фосфин
нт
/0,4
/0,005
0,1/
0,01/ (е.б.) 0,001/
(о.-ш.)
астық тұқымдастары дәні – 0,1; астық өнімдері, қант, құрғақ көкөністер және жемістер, какао-бұршақтары, шай, дәмдеуіштер, жаңғақтар, жержаңғақ – 0,01; соя (бұршақтар) – 0,05
508
фторгликофен
0,0006
0,03/
0,002/
0,5/
/0,004
астық тұқымдастары дәні – 0,01
509
фуратиокарб
0,0001
/0,01
0,0006/ (с.-т.)
/0,05
/0,0001
астық тұқымдастары дәні, күнбағыс (тұқым), рапс (астық), жүгері (астық), қант қызылшасы – 0,02
510
хептенофос
0,003
/0,2
0,006/
(с.-т.)
0,5/
нб
астық тұқымдастары дәні, дәнді-бұршақты, жемісті (шекілдеуік, сүйекті), жүзім, қияр, томат, бұрыш – 0,1; цитрус тұқымдас жемістер (еті) – 0,05; жидектер – 0,01; картоп – 0,01
511
хизалофоп-П-этил
0,01
/0,8
0,000 1/ (жалп.)
0,2/
(а)
/0,01
асханалық қызылша – 0,01; қарбыз, қырыққабат, пияз, қант қызылшасы, сәбіз, картоп, томат, рапс (астық, май) – 0,05; соя (бұршақтар, май), күнбағыс (тұқым, май) – 0,1; қарақұмық – 0,01; асбұршақ – 0,4; майлы зығыр (тұқымы, майы) – 0,2
512
хинометионат
0,006
нб
нб
0,5/
0,5/
нб
513
хлорамбен
0,01
/0,5
0,5/ (жалп.)
5,0/
нб
қырыққабат, томат, жүзім, цитрус тұқымдас жемістер (еті), соя (бұршақтар, май), мақта тұқымы (май) – 0,25
514
хлорантранилипрол
2,0
/0,2
0,2/
(жалп.)
/1,5
/0,007
балдыркөк – 7,0; астық тұқымдастары дәні – 0,02; мақта (тұқымы) – 0,3; жұмыртқа – 0,01; жейтін жемістері бар көкөністер (асқабақтан, қиярдан, бұрыштан, томаттан басқасы) – 0,6; бұрыш – 1,0; қияр – 0,3; томат – 0,6; баялдылар – 0,6; асқабақ – 0,3; жүзім – 1,0; мейіз – 2,0; жапырақты көкөністер (ақжелкен және басқалары) – 20,0; салат (барлық түрлері), қырыққабат (барлық түрлері) – 20,0; цитрус тұқымдас жемістер – 1,0; сүт қоректілердің еті (теңіздегілерден басқасы), сүт қоректілердің қосымша өнімдері, сүт, ет, құстың қосымша өнімдері – 0,01; сүт майы – 0,1; Чили бұрышы (құрғақ) – 5,0; жемісті сүйекті – 1,0; шекілдеуікті жемістер – 0,5; желінетін тамырлы және бүлдіргенді көкөністер – 0,02; картоп – 0,1
515
хлорбромурон

0,01
/0,05
0,4/ (орг.)
0,5/
1,0/
зерно хлебных злаков, кукуруза (зерно), соя (бобы, масло) – 0,1; морковь – 0,2
516
хлордан
0,0005
нн
нн
нн
нн
орехи (пекан, фундук, грецкие) – 0,02; масло хлопковое, льняное, соевое (неочищенное) – 0.05; масло рафинированное соевое – 0,02; фрукты и овощи – 0,02; кукуруза, рис (шлифованный), сорго, зерно хлебных злаков, яйца – 0,02; мясо млекопитающих (кроме морских животных – контроль по жиру) – 0,05; молоко – 0,002; мясо птицы (контроль по жиру) – 0,5
517
хлоридазон
0,002
/0,7
0,0 1/ (с.-т.)
0,5/
0,5/ (м.р.) 0,001/ (с.-с.)
свекла сахарная, столовая – 0,1
518
хлормекват (хлормекватхлорид)
0,1
/0,1
0,002/ (с.-т.)
0,3/
/0,02
зерно хлебных злаков (кроме тритикале) – 2,0; семена хлопка – 0,5; яйца – 0,1; мясо коз – 0,2; почки КРС, коз, свиней, овец – 0,5; печень КРС, коз, свиней, овец – 0,1; мясо КРС, свиней, овец – 0,2; молоко КРС, коз, овец – 0,5; овес – 10,0; мясо птицы – 0,04; субпродукты птицы – 0,1; рапс (зерно) – 5,0; масло рапсовое не очищенное – 0,1; ржаные отруби – 10,0; мука ржаная – 3,0; мука ржаная, не просеянная – 4,0; тритикале – 3,0; мука пшеничная – 2,0; виноград, плодовые (семечковые), томаты, капуста – 0,05
519
хлоримурон-этил
0,005
/0,1
0,03/ (общ.)
3,0/ (а)
0,03/ (м.р.)
0,002/ (с.-с.) (а)
соя (бобы, масло) – 0,05
520
хлоринат
0,02
нн
0,03/ (орг.)
/0,5
нн
зерно хлебных злаков, овощи (кроме картофеля), плодовые семечковые и косточковые – 0,1
521
хлороксурон
0,06
/0,4
нн
нн
нн
морковь – 0,02
522
хлороталонил
0,02
/0,2
0,02/ (общ.)
/2,0
/0,001
томаты – 2,0; виноград – 0,5; огурцы – 1,0; картофель – 0,2; плодовые семечковые – 0,15; зерно хлебных злаков – 0,1; хмель (сухой) – 1,0; фасоль (бобы сухие) – 0,2; капуста брокколи и брюссельская – 5,0; капуста кочанная и цветная – 1,0; морковь – 1,0; сельдерей (корень) – 10,0; сельдерей (листовой) – 3,0; бобовые (стручки и/или незрелые семена) – 5,0; лук-репка – 0,5; петрушка – 3,0; персик – 0,2; вишня – 0,5; дыня – 2,0; бананы – 0,01; тыква – 5,0; сладкая кукуруза (отварная в початка) – 0,01; сахарная свекла – 0,2; клюква – 5,0; перец сладкий (включая гвоздичный) – 7,0; перец Чили (сухой) – 70,0; арахис – 0,05; плодовые косточковые – 0,2
523
хлорпирифос
0,01
0,2/ (тр.)
0,002/ (с.-т.)
/0,3
0,0002/ (а)
кукуруза (зерно) – 0,05; сахарная свекла, рапс (зерно, масло) – 0,05; хлопковое масло пищевое – 0,05; зерно хлебных злаков – 0,5; плодовые семечковые, виноград – 0,5; картофель – 2,0; плодовые косточковые (кроме персика, нектарина) – 0,5; персик, нектарин – 0,2; цитрусовые – 0,3; капуста кочанная – 1,0; миндаль, цветная капуста, кофе (бобы), пекан, грецкие орехи – 0,05; бананы, брокколи, перец сладкий (включая перец гвоздичный), чай зеленый и черный – 2,0; морковь, соя (бобы), мука пшеничная, виноград сушеный (изюм) – 0,1; почки, печень КРС, субпродукты свиные, фасоль обыкновенная (в стручках и/или незрелая), яйца, зеленый горошек, мясо птицы и ее субпродукты, субпродукты овец, кукуруза сахарная столовая (отварная в початках) – 0,01; мясо КРС и овец, китайская капуста, клюква – 1,0; хлопок (семена), клубника – 0,3; кукурузное масло, лук-репка – 0,2; молоко КРС, коз и овец, свинина – 0,02; перец Чили (сухой) – 20,0; рис, сорго – 0,5; соевое масло рафинированное – 0,03

0,01
/0,05
0,4/ (орг.)
0,5/
1,0/
астық тұқымдастары дәні, жүгері (астық), соя (бұршақтар, май) – 0,1; сәбіз – 0,2
516
хлордан
0,0005
нб
нб
нб
нб
жаңғақтар (пекан, фундук, грек жаңғағы) – 0,02; мақта, зығыр, соя (тазартылмаған) – 0.05; тазартылмаған соя майы – 0,02; жемістер және көкөністер – 0,02; жүгері, күріш (тазартылған), қарақұмық, астық тұқымдастары дәні, жұмыртқа – 0,02; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа – май бойынша бақылау) – 0,05; сүт – 0,002; құс еті (май бойынша бақылау) – 0,5
517
хлоридазон
0,002
/0,7
0,0 1/(с.-т.)
0,5/
0,5/ (е.б.) 0,001/
(о.-ш.)
қант қызылшасы, асханалық – 0,1
518
хлормекват
(хлормекватхлорид)
0,1
/0,1
0,002/(с.-т.)
0,3/
/0,02
астық тұқымдастары дәні (тритикаледен басқасы) – 2,0; мақта тұқымы – 0,5; жұмыртқа – 0,1; ешкінің еті – 0,2; ІҚМ, ешкінің, шошқаның, қойдың бүйрегі – 0,5; ІҚМ, ешкінің, шошқаның, қойдың бауыры – 0,1; ІҚМ, шошқаның, қойдың еті – 0,2; ІҚМ, ешкінің, қойдың сүті – 0,5; сұлы – 10,0; құс еті – 0,04; құстың қосымша өнімдері – 0,1; рапс (астық) – 5,0; тазартылмаған рапс майы – 0,1; қара бидай кебектері – 10,0; қара бидай ұны – 3,0; електен өткізілмеген қара бидай ұны – 4,0; тритикале – 3,0; бидай ұны – 2,0; жүзім, жемісті (шекілдеуік), томат, қырыққабат – 0,05
519
хлоримурон-этилі
0,005
/0,1
0,03/
(жалп.)
3,0/
(а)
0,03/
(е.б.)
0,002/
(о.-ш.)
(а)
соя (бұршақтар, май) – 0,05
520
хлоринат
0,02
нб
0,03/ (орг.)
/0,5
нб
астық тұқымдастары дәні, көкөністер (картоптан басқа), жемісті және сүйекті шекілдеуік – 0,1
521
хлороксурон
0,06
/0,4
нб
нб
нб
сәбіз – 0,02
522
хлороталонил
0,02
/0,2
0,02/
(жалп.)
/2,0
/0,001
томат – 2,0; жүзім – 0,5; қияр – 1,0; картоп – 0,2; шекілдеуікті жемістер – 0,15; астық тұқымдастары дәні – 0,1; құлмақ (құрғақ) – 1,0; үрме бұршақ (құрғақ бұршақтар) – 0,2; брокколи және брюссель қырыққабаты – 5,0; қауқанды және түрлі-түсті қырыққабат – 1,0; сәбіз – 1,0; балдыркөк (тамыры) – 10,0; балдыркөк (жапырақты) – 3,0; бұршақ дәнділер (бұршаққындар және/піспеген тұқым) – 5,0; шалқан пиязы – 0,5; ақжелкен – 3,0; шабдалы – 0,2; шие – 0,5; қауын – 2,0; банандар – 0,01; асқабақ – 5,0; тәтті жүгері (қабықта қайнатылғандары) – 0,01; қант қызылшасы – 0,2; мүкжидек – 5,0; тәтті бұрыш (қалампырлысын қоса алғанда) – 7,0; Чили бұрышы (құрғақ) – 70,0; жержаңғақ – 0,05; жемісті сүйекті – 0,2
523
хлорпирифос
0,01
0,2/ (тр.)
0,002/
(с.-т.)
/0,3
0,0002/
(а)
жүгері (астық) – 0,05; қант қызылшасы, рапс (астық, май) – 0,05; тағамдық мақта майы – 0,05; астық тұқымдастары дәні – 0,5; шекілдеуікті жемістер, жүзім – 0,5; картоп – 2,0; жемісті сүйекті (шабдалыдан, нектариннен басқасы) – 0,5; шабдалы, нектарин – 0,2; цитрус тұқымдас жемістер – 0,3; қауқанды қырыққабат – 1,0; бадам, түрлі-түсті қырыққабат, кофе (бұршақтар), пекан, грек жаңғақтары – 0,05; банандар, брокколи, тәтті бұрыш (қалампырлы бұрышты қоса алғанда), көк және қара шай – 2,0; сәбіз, соя (бұршақтар), бидай ұны, жүзім кептірілген (мейіз) – 0,1; бүйрек, ІҚМ бауыры, шошқаның қосымша өнімдері, ерекше үрме бұршақ (бұршаққындағы және/немесе піспеген), жұмыртқа, жасыл бұршақ, құс еті және оның қосымша өнімдері, қой қосымша өнімдері, қантты асхана жүгерісі (собықта пісірілген) – 0,01; ІҚМ және қойдың еті, қытай қырыққабат, мүкжидек – 1,0; мақта (тұқым), таңқурай – 0,3; жүгері майы, шалқан пиязы – 0,2; ІҚМ, ешкінің, қойдың және шошқаның сүті – 0,02; Чили бұрышы (құрғақ) – 20,0; күріш, қарақұмық – 0,5; тазартылған соя майы – 0,03

524
хлорпирифос-метил
0,01
нн
нн
нн
нн
мясо, жир и субпродукты КРС и кур – 0,05; цитрусовые – 2,0; баклажаны, виноград, перец, плодовые семечковые, томаты – 1,0; перец Чили (сухой), сорго, пшеница (зерно) – 10,0; картофель – 0,01; рис – 0,1; плодовые косточковые – 0,5; клубника – 0,06; пшеничные отруби не переработанные – 20,0
525
хлорпрофам
0.05
нн
0,07/
2,0/
/0,001
мясо КРС – 0,1; субпродукты КРС – 0,01; молочный жир – 0,02; молоко – 0,01; картофель – 30,0; лук, морковь, цикорий – 0,05; очищенный картофель для изготовления чипсов – 3,0
526
хлорсулъфоксим
0,0005

524
хлорпирифос-метил
0,01
нб
нб
нб
нб
ІҚМ және тауықтың еті, майы және қосымша өнімдері – 0,05; цитрус тұқымдас жемістер – 2,0; баялдылар, жүзім, бұрыш, шекілдеуікті жемістер, томат – 1,0; Чили бұрышы (құрғақ), қарақұмық, бидай (астық) – 10,0; картоп – 0,01; күріш – 0,1; жемісті сүйекті – 0,5; таңқурай – 0,06; қайта өңделмеген бидай кебектері – 20,0
525
хлорпрофам
0.05
нб
0,07/
2,0/
/0,001
ІҚМ еті – 0,1; ІҚМ қосымша өнімдері – 0,01; сүт майы – 0,02; сүт – 0,01; картоп – 30,0; пияз, сәбіз, сусынтамырлар – 0,05; дайындауға арналған тазартылмаған картоп – 3,0
526
хлорсулъфоксим
2-амино-4-диме-тиламино-6-изо-пропилиденами-ноокси-1,3,5-триазин - метаболит және шеңбер синтезінің жартылай өнімі
0,0005
нб

/0,02
0,005/ (общ.)
0,5/
/0,0003
зерно хлебных злаков, лен (масло), кукуруза (зерно) – 0,005
2-амино-4-диме-тиламино-6-изо-пропилиденами-ноокси-1,3,5-триазин - метаболит и полупродукт синтеза круга
нн
нн
0,1/ (общ.)
/0,5
нн
нн
527
хлорсульфоксим-метил
0,0007
/0,1
/0,005 (орг.)
0,5/
/0,0015
зерно хлебных злаков, кукуруза (зерно) – 0,005
528
хлорсульфурон
0,002
/0,02
0,01/ (общ.)
5,0/
0,001/
лен (семена), зерно хлебных злаков – 0,01
2-амино-4-метил-6-метокси-1,3,5-триазин – метаболит и полупродукт синтеза хардина
нн
нн
0,4/ (орг.)
/2,0
/0,02
нн
529
хлорсульфурона калиевая соль
0,01
нн
0,01/ (общ.)
5,0/
/0,003
лен (семена) – 0,01
530
хлорталдиметил
0,0005
/0,1
1,0/ (с.-т.)
нн
/0,002
картофель – 0,002; овощи, плодовые (семечковые и косточковые), рыба, мясо, сливочное масло – 0,05; молочные продукты – 0,04; сахар – 0,02
531
хлортолурон
0,01
/0,06
0,02/
/0,8
/0,008
зерно хлебных злаков – 0,01
532
хлорфенетол
0,05
нн
нн
/2,0
нн
хлопчатник (масло), виноград – 0,1; цитрусовые (мякоть) – 0,1; плодовые (семечковые) – 2,0
533
хлорфлуазурон
0,001
/0,3
0,01/
/0,25
/0,001
картофель, хлопчатник (масло) – 0,05
534
цианофос
0,003
/0,4
0,015/ (с.-т.)
0,3/
0,3/
цитрусовые – 0,05; свекла, капуста, плодовые семечковые, виноград – 0,1
535
цигалотрин
0,02
нн
нн
нн
нн
миндаль неочищенный – 2,0; плодовые косточковые – 0,5; зерно хлебных злаков – 0,5; капуста белокочанная, брокколи, китайская и цветная – 0,5; спаржа, кукуруза – 0,02; ягоды и другие мелкие фрукты, манго, цитрусовые, овощи со съедобными луковицами, почки КРС, коз, свиней и овец, молоко, зернобобовые, семена масличных культур, плодовые семечковые – 0,2; сушеный виноград (изюм), овощи со съедобными плодами (кроме тыквенных) – 0,3; овощи со съедобными плодами тыквенные, печень КРС, коз, свиней и овец, сахарный тростник – 0,05; мясо млекопитающих (кроме морских животных), перец Чили сухой – 3,0; оливки, рис – 1,0; овощи со съедобными корнями и клубнями, древесные орехи – 0,01; пшеничные отруби не переработанные – 0,1
536
цигексатин
0,008
/0,1
0,001/ (с.-т.)
0,02/
нн
хлопчатник (масло), плодовые семечковые, виноград, цитрусовые – 0,01; соя (бобы, масло) – 0,1; хмель сухой – 1,0
537
циклоат
0,1
0,8/ (тр.)
0,2/ (с.-т.)
1,0/
нн
свекла сахарная, столовая – 0,3
538
циклоксидим
0,07
/0,4
0,01/ (орг.)
/1,0
/0,002
соя (бобы, масло) – 5,0; кукуруза (зерно, масло) – 0,2; подсолнечник (семена, масло) – 1,0; свекла сахарная – 0,5
539
цимоксанил
0,02
/0,04
0,3/ (орг.)
0,3/+(а)
0,01/ (м.р.)
0,002/ (с.-с.)
картофель, огурцы – 0,05; виноград, томаты – 0,1; подсолнечник (семена, масло) – 0,2; лук – 0,5
540
цинеб
0,02
0,2/ (общ.)
0,03/ (орг.)
0,1/
0,5/ (м.р.)
0,0003/ (с.-с.)

/0,02
нб
0,005/ (жалп.)
0,1/
(жалп.)
0,5/
/0,5
/0,0003
нб
астық тұқымдастары дәні, зығыр (май), жүгері (астық) – 0,005
нб
527
хлорсульфоксим-метил
0,0007
/0,1
/0,005 (орг.)
0,5/
/0,0015
астық тұқымдастары дәні, жүгері (астық) – 0,005
528
хлорсульфурон
2-амино-4-метил-6-метокси-1,3,5-триазин – метаболит және хардин синтезінің жартылай өнімі
0,002
нб
/0,02
нб
0,01/ (жалп.)
0,4/
(орг.)
5,0/
/2,0
0,001/
/0,02
зығыр (тұқымы), астық тұқымдастары дәні – 0,01
нб
529
хлорсульфурона калиевая соль
0,01
нб
0,01/ (жалп.)
5,0/
/0,003
зығыр (тұқым) – 0,01
530
хлорталдиметил
0,0005
/0,1
1,0/
(с.-т.)
нб
/0,002
картоп – 0,002; көкөністер, жемісті (және сүйекті шекілдеуік), балық, ет, сары май – 0,05; сүт өнімдері – 0,04; қант – 0,02
531
хлортолурон
0,01
/0,06
0,02/
/0,8
/0,008
астық тұқымдастары дәні – 0,01
532
хлорфенетол
0,05
нб
нб
/2,0
нб
мақта тұқымы (май), жүзім – 0,1; цитрус тұқымдас жемістер (еті) – 0,1; жемісті (шекілдеуік) – 2,0
533
хлорфлуазурон
0,001
/0,3
0,01/
/0,25
/0,001
картоп, мақта (май) – 0,05
534
цианофос
0,003
/0,4
0,015/
(с.-т.)
0,3/
0,3/
цитрус тұқымдас жемістер тұқымдасы – 0,05; қызылша, қырыққабат, дәнді жеміс, жүзім – 0,1
535
цигалотрин
0,02
нб
нб
нб
нб
қабығы алынбаған бадам– 2,0; сүйекті жеміс – 0,5; астық дақылдарының дәні– 0,5; аққаудан қырыққабат, брокколи, қытай және гүлді қырыққабат– 0,5; спаржа, жүгері – 0,02; жидектер және басқа да ұсақ жемістер, манго, цитрус тұқымдас жемістер тұқымдасы, баданасы жеуге жарайтын көкөністер, ІҚМ, ешкінің, шошқаның және қойдың бүйректері, сүт, бұршақдәнділер, майлы дақылдар тұқымдары, жеміс-дәнді – 0,2; кептірілген жүзім (мейіз), жемісі жеуге жарайтын көкөністер (асқабақтан басқа) – 0,3; жемісі жеуге жарайтын көкөністер-асқабақ , ІҚМ, ешкінің, шошқаның және қойдың бауырлары қант құрағы– 0,05; сүт қоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа), құрғақ Чили бұрышы– 3,0; зәйтүн, күріш – 1,0; тамырлары және түйнектері жеуге жарайтын көкөністер, ағаш жаңғағы – 0,01; өңделмеген бидай кебегі – 0,1
536
цигексатин
0,008
/0,1
0,001/
(с.-т.)
0,02/
нб
мақта (майы), жеміс-дәнді, жүзім, цитрус тұқымдас жемістер тұқымдасы – 0,01; соя (бұршақтар, май) – 0,1; құрғақ құлмақ– 1,0
537
циклоат
0,1
0,8/
(тр.)
0,2/
(с.-т.)
1,0/
нб
қант қызылшасы, асханалық – 0,3
538
циклоксидим
0,07
/0,4
0,01/ (орг.)
/1,0
/0,002
соя (бұршақтар, май) – 5,0; жүгері (дән, май) – 0,2; күнбағыс (тұқым, май) – 1,0; қант қызылшасы – 0,5
539
цимоксанил
0,02
/0,04
0,3/
(орг.)
0,3/+
(а)
0,01/
(е.б.)
0,002/
(о.-ш.)
картоп, қияр – 0,05; жүзім, томат – 0,1; күнбағыс (тұқым, май) – 0,2; пияз – 0,5
540
цинеб
0,02
0,2/
(жалп.)
0,03/
(орг.)
0,1/
0,5/
(е.б.)
0,0003/
(о.-ш.)

картофель – 0,1; зерно хлебных злаков, рис, горох – 0,2; томаты, огурцы, свекла сахарная, лук, бахчевые, плодовые (семечковые и косточковые), виноград – 0,6; хмель сухой, табак, роза эфиромасличная – 1,0; ягоды – 0,02
541
цинидон-этил
нн
нн
нн
/0,8
нн
нн
542
цинковая соль этиленбис-дитио-карбаминовой кислоты с этилен-тиурам-дисульфидом(комплекс), метирам (синоним)
0,006
0,6/
0,1/ (с.-т.)
0,1/
/0,001
все пищевые продукты – 0,02
543
цинковая соль этиленбисдитио-карбаминовой кислоты с этилентиурам-дисулъфидом и этиленбисдитиокарбамат марганца (смесь)
0,005
нн
0,01/
0,5/
нн
картофель, плодовые семечковые, виноград – 0,1
544
циперметрин (включая альфа- , бета- и зета-)
0,02
0,02/ (тр.)
0,006/ (с.-т.)
0,5/
0,04/ (м.р.)
0,01/ (с.-с.)
артишок – 0,1; зерно хлебных злаков (кроме тритикале) – 2,0; капуста кочанная – 1,0; карамбола – 0,2; тритикале – 0,3; цитрусовые – 2,0; кофе (бобы) – 0,05; виноград сухой (изюм, все виды) – 0,5; дуриан – 1,0; баклажан – 0,03; яйцо – 0,1; виноград – 0,5; листовые овощи – 0,7; лук-порей – 0,05; лук-репка – 0,01; зернобобовые (кроме сои, гороха) – 0,7; личи – 2,0; лонган – 1,0; манго – 0,7; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 2,0; молоко – 0,05; масличные семена (кроме подсолнечника, сои, кукурузы) – 0,1; окра, папайя, масло оливковое рафинированное и нерафинированное, молочный жир – 0,5; оливки – 0,05; перец Чили – 2,0; перец Чили сухой – 10,0; перец сладкий, включая гвоздичный – 0,2; плодовые семечковые – 0,7; субпродукты птицы (кроме печени) – 0,05; рис – 2,0; овощи со съедобными корнями и клубнями (кроме сахарной свеклы, моркови и картофеля) – 0,01; плодовые косточковые – 2,0; ягоды – 0,07; сахарная свекла – 0,1; тростниковый сахар – 0,2; кукуруза сладкая (отварная в початках) – 0,05; чай зеленый, черный (ферментированный, сухой) – 20,0; пшеничные отруби не переработанные – 5,0; хлопчатник (масло) – 0,01; подсолнечник (семена, масло), овощи со съедобными плодами тыквенные, огурцы, томаты – 0,2; горох, рапс (масло), соя (масло), шампиньоны – 0,1; картофель, морковь, соя (бобы), кукуруза (зерно) – 0,05; печень, почки крупного рогатого скота, овец, свиней и птицы, жир – 0,2; рыба – 0,0015; лен масличный (семена, масло) – 0,2; подсолнечник (семена, масло) – 0,2; кукуруза (масло) – 0,05
545
ципродинил
0,03
/0,7
0,1/ (орг.)
/0,8
/0,005
плодовые семечковые – 1,0; плодовые косточковые – 2,0; виноград – 5,0; морковь – 2,0; миндаль неочищенный – 0,05; миндаль – 0,02; ячмень – 3,0; бобы (кроме кормовых и бобов сои), перец сладкий (включая перец гвоздичный), малина, томаты, пшеница – 0,5; огурцы, баклажаны, тыква обыкновенная – 0,2; сушеный виноград (изюм), чернослив – 5,0; субпродукты млекопитающих, яйца, мясо млекопитающих (кроме морских животных), мясо птицы и ее субпродукты – 0,01; салат кочанный и листовой – 10,0; молоко – 0,0004; лук-репка – 0,3; клубника, пшеничные отруби не переработанные – 2,0

картоп – 0,1; астық дақылдарының дәні, күріш, бұршақ – 0,2; томат, қияр, қант қызылшасы, пияз, бақшалық, жемісті (денді және сүйекті), жүзім – 0,6; құрғақ құлмақ, темекі, эфир майлы раушангүл– 1,0; жидектер – 0,02
541
цинидон-этил
нб
нб
нб
/0,8
нб
нб
542
цинковая соль этиленбис-дитио-карбаминовой
кислоты с этилен-тиурам-дисульфидом (кешен),
метирам (синоним)
0,006
0,6/
0,1/
(с.-т.)
0,1/
/0,001
барлық тамақ өнімдері– 0,02
543
цинковая соль
этиленбисдитио-карбаминовой
кислоты с этилентиурам-
дисулъфидом и
этиленбисдитиокарбамат мар-
ганца (қоспа)
0,005
нб
0,01/
0,5/
нб
картоп, жеміс-дәнді, жүзім – 0,1
544
циперметрин (альфа- , бета- и зета- қоса алғанда)
0,02
0,02/
(тр.)
0,006/
(с.-т.)
0,5/
0,04/
(е.б.)
0,01/
(о.-ш.)
бөрікгүл – 0,1; астық дақылдарының дәні (тритикаледан басқа) – 2,0; қаудан қырыққабат – 1,0; карамбола – 0,2; тритикале – 0,3; цитрус тұқымдас жемістер тұқымдасы – 2,0; кофе (бұршақтар) – 0,05; кептірілген жүзім (мейіз, барлық түрлері) – 0,5; дуриан – 1,0; баялды – 0,03; жұмыртқа – 0,1; жүзім – 0,5; жапырақты көкөністер – 0,7; порей пиязы– 0,05; шалқан пияз– 0,01; бұршақдәнділер (соядан, бұршақтан басқа) – 0,7; личи – 2,0; лонган – 1,0; манго – 0,7; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 2,0; сүт – 0,05; майлы дақылдар тұқымы (күнбағыстан, соядан, жүгеріден басқа) – 0,1; окра, папайя, тазартылған және тазартылмаған зәйтүн майы, сүт майы– 0,5; зәйтүн – 0,05; Чили бұрышы – 2,0; құрғақ Чили бұрышы– 10,0; қалампырлыны қоса алғанда, тәтті бұрыш – 0,2; жеміс-дәнді – 0,7; құстың қосымша өнімдері (бауырдан басқасы) – 0,05; күріш – 2,0; тамырлары және түйнектері жеуге жарайтын көкөністер (қант қызылшасынан, сәбізден және картоптан басқасы) – 0,01; сүйекті жеміс – 2,0; жидектер – 0,07; қант қызылшасы – 0,1; құрақ қанты– 0,2; тәтті жүгері (собықпен пісірілген) – 0,05; көк, қара шай (ферменттелген, құрғақ) – 20,0; өңделмеген бидай кебегі – 5,0; мақта (май) – 0,01; күнбағыс (тұқым, май), жемісі жеуге жарайтын көкөністер асқабақтар, қияр, томат – 0,2; бұршақ, рапс (май), соя (май), қозықұйрықтар – 0,1; картоп, сәбіз, соя (бұршақтар), жүгері (дән) – 0,05; ірі қара малдың, қойдың шошқаның және құстың бауырлары, бүйректері, май – 0,2; балық – 0,0015; майлы зығыр(тұқым, май) – 0,2; күнбағыс (тұқым, май) – 0,2; жүгері (май) – 0,05
545
ципродинил
0,03
/0,7
0,1/ (орг.)
/0,8
/0,005
жемісті-дәнді – 1,0; сүйекті жемістер – 2,0; жүзім – 5,0; сәбіз – 2,0; қабығы алынбаған бадам– 0,05; бадам – 0,02; арпа – 3,0; бұршақтар (жемшөптен және соя бұршақтарынан басқа), тәтті бұршақ (қалампырлыны қоса алғанда), таңқурай, томат, бидай – 0,5; қияр, баялды, кәдімгі асқабақ – 0,2; кептірілген жүзім (мейіз), қара алхоры – 5,0; сүтқоректілердің қосымша өнімдері, жұмыртқа, сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа), құс еті және құстың қосымша өнімдері – 0,01; қаудан және жапырақты салат – 10,0; сүт – 0,0004; шалқан пияз– 0,3; құлпынай, өңделмеген бидай кебегі – 2,0

546
ципроконазол
0,01
/0,2
0,00 1/ (с.-т.)
/0,7
0,003/ (с.-с.)
0,01/ (м.р.)
зерно хлебных злаков – 0,05; свекла сахарная, горох, плодовые семечковые, виноград – 0,1
547
ципросульфамид
0,08
/0,24
0,07/ (общ.)
/0,8
/0,01
кукуруза (зерно, масло) – 0,1
548
циромазин
0,06
нн
нн
нн
нн
артишок – 3,0; бобы сухие – 3,0; брокколи – 1,0; сельдерей – 4,0; огурцы, тыква – 2,0; субпродукты млекопитающих пищевые – 0,3; яйца – 0,3; плодоносящие овощи, кроме тыквенных – 1,0; салат, листовой и кочанный – 4,0; бобы лимы (молодые стручки и/или не зрелые бобы) – 1,0; манго – 0,5; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,3; дыни – 0,5; молоко – 0,01; грибы – 7,0; листовая горчица – 10,0; лук-репка – 0,1; перец Чили сухой – 10,0; мясо птицы – 0,1; субпродукты птицы – 0,2; лук-перо – 3,0;
549
цифлутрин
0,04
нн
нн
нн
нн
плодовые семечковые – 0,1; цветная капуста, цитрусовая мякоть (сухая) – 2,0; цитрусовые – 0,3; хлопок (семена) – 0,7; хлопковое масло неочищенное, мясо млекопитающих (кроме морских животных), перец Чили сухой – 1,0; баклажаны, перец, томаты – 0,2; картофель, яйца, мясо и субпродукты птицы – 0,01; почки КРС, коз, свиней, овец, печень КРС, коз, свиней, овец – 0,05; молоко – 0,04; рапс (зерно) – 0,07
550
цихексатин
0,007
нн
нн
нн
нн
яблоки, груши – 0,2; смородина (красная, черная, белая) – 0,1; виноград – 0,3; апельсины (в том числе гибриды) – 0,2; перец Чили сухой – 5,0
551
эдил
0,0008
нн
0,002/ (с.-т.)
0,2/
нн
картофель, соя (бобы, масло), подсолнечник (семена, масло) – 0,02
552
эмамектин бензоат
0,003
/0,07
0,005/ (общ.)
/0,1
/0,001
виноград, плодовые семечковые – 0,05; капуста – 0,7; томаты – 0,02
553
эндосульфан
0,006
/0,1
нн
0,1/
0,017/
(м.р.)
0,0014/
(с.-с.)
авокадо, папайя, манго, тыква – 0,5; томаты – 0,5; какао бобы, кофе бобы – 0,2; хлопчатник (семена) – 0,3; огурцы – 1,0; баклажаны – 0,1; фундук, макадамия – 0,02; личи – 2,0; американская хурма, дыня – 2,0; картофель, батат – 0,05; чай – 30,0; яйца – 0,03; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,2; почки млекопитающих – 0,03; печень млекопитающих – 0,1; молоко – 0,01; молочный жир – 0,1; птица (мясо и субпродукты) – 0,03; соя (бобы) – 1,0; соя (масло) – 2,0; яблочный крем – 0,5; ягоды – 0,002; хлопчатник (масло) – 0,05
554
эндрин
0,0002
нн
нн
нн
нн
овощи со съедобными плодами, тыквенные – 0,05; мясо птицы – 0,1
555
эпоксиконазол
0,004
/0,4
0,0005/ (общ.)
/1,0
0,002/ (с.-с.)
0,005/ (м.р.)
зерно хлебных злаков – 0,2; свекла сахарная – 0,05
556
эсфенвалерат
0,02
/0,1
0,003/ (общ.)
/0,05

546
ципроконазол
0,01
/0,2
0,00 1/
(с.-т.)
/0,7
0,003/
(о.-ш.)
0,01/
(е.б.)
астық тұқымдастары дәні– 0,05; қант қызылшасы, бұршақ, жеміс-дәнді, жүзім – 0,1
547
ципросульфамид
0,08
/0,24
0,07/
(жалп.)
/0,8
/0,01
жүгері (дән, май) – 0,1
548
циромазин
0,06
нб
нб
нб
нб
бөрікгүл – 3,0; құрғақ бұршақтар– 3,0; брокколи – 1,0; балдыркөк – 4,0; қияр, асқабақ – 2,0; сүтқоректілердің қосмыша өнімдері, асқа жарамды – 0,3; жұмыртқа – 0,3; асқабақтардан басқа, жеміс салатын көкөністер,– 1,0; қаудан және жапырақты салат– 4,0; лима бұршақтары (жасаң бұршаққын және/немесе жетіліп піспеген бұршақтар) – 1,0; манго – 0,5; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,3; қауындар – 0,5; сүт – 0,01; саңырауқұлақтар – 7,0; жапырақты қыша– 10,0; шалқан пияз– 0,1; құрғақ Чили бұрышы– 10,0; құс еті– 0,1; құстың қосымша өнімдері – 0,2; сабақ пияз – 3,0;
549
цифлутрин
0,04
нб
нб
нб
нб
жеміс-дәнді – 0,1; гүлді қырыққабат, цитрус тұқымдас жемістер мәйегі (құрғақ) – 2,0; цитрус тұқымдас жемістер тұқымдасы – 0,3; мақта (тұқым) – 0,7; тазартылмаған мақта майы, сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа), құрғақ Чили бұрышы– 1,0; баялды, бұрыш, томат – 0,2; картоп, жұмыртқа, құстың еті мен қосымша өнімдері – 0,01; ІҚМ, ешкінің, шошқаның және қойдың бүйректері, ІҚМ, ешкінің, шошқаның және қойдың бауырлары – 0,05; сүт – 0,04; рапс (дән) – 0,07
550
цихексатин
0,007
нб
нб
нб
нб
алмалар, алмұрттар – 0,2; қарақат (қызыл, қара, ақ) – 0,1; жүзім – 0,3; апельсиндер (оның ішінде будандар) – 0,2; құрғақ Чили бұрышы– 5,0
551
эдил
0,0008
нб
0,002/ (с.-т.)
0,2/
нб
картоп, соя (бұршақтар, май), күнбағыс (тұқым, май) – 0,02
552
эмамектин бензоат
0,003
/0,07
0,005/
(жалп.)
/0,1
/0,001
жүзім, жеміс-дәнді – 0,05; қырыққабат – 0,7; томат – 0,02
553
эндосульфан
0,006
/0,1
нб
0,1/
0,017/
(е.б.)
0,0014/
(о.-ш.)
авокадо, папайя, манго, асқабақ – 0,5; томат – 0,5; какао бұршақтары, кофе бұршақтары – 0,2; мақта (тұқым) – 0,3; қияр – 1,0; баялды – 0,1; фундук, макадамия – 0,02; личи – 2,0; Америка құрмасы, қауын – 2,0; картоп, батат – 0,05; шай – 30,0; жұмыртқа – 0,03; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,2; сүтқоректілер бүйректері– 0,03; сүтқоректілер бауырлары– 0,1; сүт – 0,01; сүт майы– 0,1; құс (еті мен қосымша өнімдері) – 0,03; соя (бұршақтар) – 1,0; соя (май) – 2,0; алма кремі– 0,5; жидектер – 0,002; мақта (май) – 0,05
554
эндрин
0,0002
нб
нб
нб
нб
жемісі жеуге жарайтын көкөністер, асқабақтық – 0,05; құс еті– 0,1
555
эпоксиконазол
0,004
/0,4
0,0005/
(жалп.)
/1,0
0,002/
(о.-ш.)
0,005/
(е.б.)
астық дақылдарының дәні– 0,2; қант қызылшасы – 0,05
556
эсфенвалерат
0,02
/0,1
0,003/ (жалп.)
/0,05

/0,0004
яйца – 0,01; мясо птицы, субпродукты птицы – 0,01; кукуруза (зерно) – 0,01; подсолнечник (семена), соя (бобы) – 0,02; подсолнечник (масло), соя (масло) – 0,04; свекла сахарная – 0,01; хлопчатник (масло), картофель, виноград, горох, зерно хлебных злаков, плодовые семечковые, рапс – 0,1; капуста – 0,05; мясо и мясопродукты, молоко – 0,01
557
этабоксам
0,04
/0,14
0,02/ (общ.)
/1,0
/0,01
картофель – 0,5; виноград – 3,0
558
эталфлуралин
0,05
нн
0,4/ (общ.)
/0,5
нн
арбузы – 0,05; хлопчатник (масло), подсолнечник (семена, масло), соя (бобы, масло) – 0,02
559
этаметсульфурон-метил
0,2
/0,14
0,4/ (общ.)
/0,1
/0,02
рапс (зерно, масло) – 0,05
560
этефон
0,05
/0,5
/0,04
/1,0
/0,008
плодовые семечковые – 5,0; плодовые косточковые – 10,0; зерно хлебных злаков – 1,0; голубика – 20,0; мускусная дыня – 1,0; яйца – 0,2; хлопчатник (семена) – 2,0; изюм (все виды) – 5,0; инжир (сухой, засахаренный) – 10,0; виноград – 1,0; фундук – 0,2, грецкий орех – 0,5; перец – 5,0; перец Чили (сухой) – 50,0; ананас – 2,0; мясо (КРС, козы, кони, свиньи, овцы) – 0,1; субпродукты (КРС, козы, кони, свиньи, овцы) – 0,2; молоко (КРС, овцы, козы) – 0,05; птица (мясо) – 0,1; птица (субпродукты) – 0,2; томаты – 2,0; цитрусовые, свекла сахарная, горох, капуста, огурцы – 0,5; картофель – 0,15
561
этилентиомочевина
0,001
нн
нн
нн
нн
все растительные и пищевые продукты – 0,02
562
этилмеркурхлорид
(гранозан)
нн
нн
0,0001/ (с.-т.)
0,005/ (по ртути)
0,005/
все пищевые продукты и производственное сырье – 0,005
563
этилфенацин
нт
нт
0,0002 (общ.)
0,01/ (а)
/0,0002
нт
564
этиофенкарб
0,1
нн
нн
0,05/
нн
картофель – 0,04; зернобобовые – 0,2; свекла сахарная – 0,1; хлопчатник (масло), зерно хлебных злаков, рис – 0,05; хмель сухой – 1,0
565
этиримол
0,02
/0,15
нн
нн
нн
зерно хлебных злаков – 0,05
566
этоксиквин
0,005
нн
нн
нн
нн
персики – 3,0
567
этоксилат алифатических спиртов С8-С10
нн
нн
нн
нн
/2,0
нн
568
этоксилат изоде-цилового спирта (адъювант)
нт
нт
0,1/ (орг.)
/1,0
/0,01
нт
569
этоксилат сорбитан монолаурат (биоактиватор NN- 21)
нн
нн
0,03/
/7,0
нн
нн
570
этопрофос
0,0004
нн
нн
нн
нн
клубника, бананы, сахарный тростник, дыня – 0,02; перец, картофель, батат – 0,05; томаты, огурцы – 0,01; перец Чили (сухой) – 0,2; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,01; молоко, субпродукты (млекопитающих) – 0,01; репа садовая – 0,02
571
этофенпрокс
0,03
нн
нн
нн
нн
хлопчатник (масло), картофель – 0,1; плодовые семечковые – 1,0
572
этофумезат
0,1
/0,2
0,5/ (общ.)
3,0/ (а)
0,08/ (м.р.)
0,03/ (с.-с.) (а)
свекла столовая, сахарная – 0,1; табак – 1,0
573
этримфос
0,003
нн
нн
/0,5
нн
хлопчатник (масло), плодовые семечковые и косточковые, виноград – 0,5; свекла сахарная – 0,01; капуста, картофель, подсолнечник (семена, масло) – 0,1; горох, зерно хлебных злаков (хранящиеся запасы) – 0,2; ягоды (все) – 0,01
Примечания:
1. В настоящем документе используются следующие сокращения:
(А) – аллерген;
(а) – аэрозоль;
ДСД – допустимая суточная доза;
КРС – крупный рогатый скот;
(м.-в.) – миграционно-водный;
(м.-вз.) – миграционно-воздушный;
МДУ – максимально допустимый уровень;
(м.р.) – максимально-разовая концентрация;
нн – вещество не нормировано в данной среде;
нт – нормирование вещества не требуется в данной среде;
ОБУВ – ориентировочный безопасный уровень воздействия (для воздуха);
(общ.) – общесанитарный;
ОДК – ориентировочная допустимая концентрация (для почвы);
ОДУ – ориентировочный допустимый уровень (для воды);
(орг.) – органолептический;
(п+а) – пары + аэрозоль;
ПДК – предельно допустимая концентрация;
(с.-с.) – среднесуточная концентрация;
(с.-т.) – санитарно-токсикологический;
(тр.) – транслокационный;
(фит.) – фитосанитарный;
(+) – опасен при попадании на кожу;

/0,0004
жұмыртқа – 0,01; құс еті, құстың қосымша өнімдері – 0,01; жүгері (дән) – 0,01; күнбағыс (тұқым), соя (бұршақтар) – 0,02; күнбағыс (май), соя (май) – 0,04; қант қызылшасы – 0,01; мақта (май), картоп, жүзім, бұршақ, астық тұқымдастары дәні, жеміс-дәнді, рапс – 0,1; қырыққабат – 0,05; ет және ет өнімдері, сүт – 0,01
557
этабоксам
0,04
/0,14
0,02/
(жалп.)
/1,0
/0,01
картоп – 0,5; жүзім – 3,0
558
эталфлуралин
0,05
нб
0,4/ (жалп.)
/0,5
нб
қарбыздар – 0,05; мақта (май), күнбағыс (тұқым, май), соя (бұршақтар, май) – 0,02
559
этаметсульфурон-метил
0,2
/0,14
0,4/
(жалп.)
/0,1
/0,02
рапс (дән, май) – 0,05
560
этефон
0,05
/0,5
/0,04
/1,0
/0,008
жемісті-дәнді – 5,0; сүйекті жеміс – 10,0; астық дақылдарының дәні– 1,0; көкжидек – 20,0; жұпариісті қауыны – 1,0; жұмыртқа – 0,2; мақта (тұқым) – 2,0; мейіз (барлық түрлері) – 5,0; інжір (құрғақ, қант қосылған) – 10,0; жүзім – 1,0; фундук – 0,2, грек жаңғағы– 0,5; бұрыш – 5,0; Чили бұрышы (құрғақ) – 50,0; ананас – 2,0; ет (ІҚМ, ешкі, жылқы, шошқа, қой еті) – 0,1; қосымша өнімдері (ІҚМ, ешкі, жылқы, шошқа, қой қосымша өнімдері) – 0,2; сүт ІҚМ, қой, ешкі) – 0,05; құс (ет)– 0,1; құс (қосымша өнімдері ) – 0,2; томат – 2,0; цитрус тұқымдас жемістер, қант қызылшасы, бұршақ, қырыққабат, қияр – 0,5; картоп – 0,15
561
этилентиомочевина
0,001
нб
нб
нб
нб
барлық өсімдік және тамақ өнімдері – 0,02
562
этилмеркурхлорид (гранозан)
нб
нб
0,0001/(с.-т.)
0,005/ (сынап бойынша)
0,005/
барлық тамақ өнімдері және өндірістік шикізат – 0,005
563
этилфенацин
нт
нт
0,0002
(жалп.)
0,01/
(а)
/0,0002
нт
564
этиофенкарб
0,1
нб
нб
0,05/
нб
картоп – 0,04; бұршақдәнділер – 0,2; қант қызылшасы – 0,1; мақта (май), астық дақылдарының дәні, күріш – 0,05; құрғақ құлмақ– 1,0
565
этиримол
0,02
/0,15
нб
нб
нб
астық дақылдарының дәні– 0,05
566
этоксиквин
0,005
нб
нб
нб
нб
шабдалылар – 3,0
567
этоксилат алифатических спиртов С8-С10
нб
нб
нб
нб
/2,0
нб
568
этоксилат изоде-цилового спирта
(адъювант)
нт
нт
0,1/ (орг.)
/1,0
/0,01
нт
569
этоксилат
сорбитан
монолаурат
(биоактиватор
NN- 21)
нб
нб
0,03/
/7,0
нб
нб
570
этопрофос
0,0004
нб
нб
нб
нб
құлпынай, банандар, қант құрағы, қауын – 0,02; бұрыш, картоп, батат – 0,05; томат, қияр – 0,01; Чили бұрышы (құрғақ) – 0,2; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,01; сүт, қосымша өнімдері (сүтқоректілер) – 0,01; бақ шалқаны– 0,02
571
этофенпрокс
0,03
нб
нб
нб
нб
мақта (май), картоп – 0,1; жеміс-дәнді – 1,0
572
этофумезат
0,1
/0,2
0,5/
(жалп.)
3,0/
(а)
0,08/
(е.б.)
0,03/
(о.-ш.)
(а)
қант қызылшасы, асханалық – 0,1; темекі – 1,0
573
этримфос
0,003
нб
нб
/0,5
нб
мақта (май), жеміс-дәнді және сүйекті, жүзім – 0,5; қант қызылшасы – 0,01; қырыққабат, картоп, күнбағыс (тұқым, май) – 0,1; бұршақ, астық дақылдарының дәні (сақталатын қор) – 0,2; жидектер (барлығы) – 0,01
Ескертулер: 1. Осы құжатта мынадай қысқартулар пайдаланылады:
(А) – аллерген;
(а) – аэрозоль;
ЖТМ – жол берілетін тәуліктік мөлшер;
ІҚМ – ірі қара мал;
(к.-с.) – көші-қон-сулы;
(к.-а.) – көші-қон-ауамен;
ЖЕД – жол берілетін ең жоғары деңгей;
(е.б.) – ең жоғары біржолғы шоғырлану;
нб – зат осы ортада нормаланбаған;
нт – затты осы ортада нормалау талап етілмейді;
ӘШҚД – әсердің шамамен қауіпсіз деңгейі (ауа үшін);
(жалп.) – жалпы санитариялық;
ШЖШ – шамамен жол берілетін шоғырлану (топырақ үшін);
ШЖД – шамамен жол берілетін деңгей (су үшін);
(орг.) – органолептикалық;
(б+а) – бу + аэрозоль;
ЖШШ – жол берілетін шекті шоғырлану;
(о.-ш.) – орта тәуліктік шоғырлану;
(с.-т.) – санитариялық-токсикологиялық;
(тр.) – транслокациялық;
(фит.) – фитосанитариялық;
(+) – теріге тисе, қауіпті;

(++) – вещества, при работе с которыми должен быть исключен контакт с органами дыхания и кожей при обязательном контроле воздуха рабочей зоны утвержденным методом на уровне чувствительности не менее 0,001 мг/м3.
2. Определение содержания остаточных количеств пестицидов, за исключением глобальных загрязнителей, указанных в технических регламентах Евразийского экономического союза на пищевую продукцию, проводится на основании информации об их применении, представляемой производителем (поставщиком) пищевых продуктов.
Приложение № 15.2 к разделу 15 главы II
Единых санитарно-эпидемиологических и
гигиенических требований к продукции (товарам),
подлежащей санитарно-эпидемиологическому
надзору (контролю) (в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 10 ноября 2015 г. № 149)
Перечень методов (методик) определения остаточных количеств
действующих веществ пестицидов в продукции (товарах)
Контролируемый показатель
Контролируемая продукция
Метод проведения измерения
Документ, регламентирующий метод (ГОСТ, СТБ, МУК и т.д.)
Наименование документа, регламентирующего метод
Информация об утверждении метода
1
в-дигидрогептахлор
картофель, хлопчатник (масло), виноград – 0,15; свекла сахарная, овощи (кроме картофеля) – 0,2; мак масличный – 0,15
ТСХ
№ 3884-85
№ 1112-73
Методические указания по определению дилора в меди методом тонкослойной хроматографии
Определение дилора в растительных пробах, воде и органах теплокровных животных хроматографией в тонком слое
Утверждено Минздравом СССР 22.05.1985
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
ТСХ, ГЖХ
№ 1793-77
№ 1112-73
№ 4994-89
Методические указания по газохроматографическому определению дилора в почве, кормах, органах и тканях животных
Определение дилора в почве, зеленых растениях, корнеплодах свеклы и клубнях картофеля газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению в одной пробе фосфорорганических и хлорорганических пестицидов, применяемых на томатах, хроматографическими методами
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 18.10.1977
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено
Минздравом СССР 08.06.1989
2
0-(2,4-дихлор-фенил)-S-пропил-О-этилтиофосфат
плодовые (семечковые, косточковые) цитрусовые (мякоть), капуста, картофель, мясо – 0,01; виноград, ягоды – 0,01; хлопчатник (масло) – 0,02; подсолнечник (семена) – 0,1; свекла сахарная – 0,02
ГЖХ, ТСХ
МУ
№ 3222-85
Унифицированная методика определения пестицидов в продуктах растительного и животного происхождения, лекарственных растениях, кормах, воде, почве хроматографическими методами
Утверждена Минздравом СССР 11.03.1985
3

(++) – бұл затпен жұмыс жүргізу кезінде жұмыс аймағының ауасын бекітілген әдіспен кемінде 0,001 мг/м3 болатындай сезімталдық деңгейде міндетті түрде бақылап, тыныс органдары мен теріге тиюді болдырмау керек
2. Еуразиялық экономикалық одақтың тамақ өнімдеріне арналған техникалық регламенттерінде көрсетілген жаһандық ластаушыларды қоспағанда, пестицидтердің қалдық мөлшерінің болуын анықтау оларды қолдану туралы тамақ өнімдерін өндіруші (беруші) ұсынатын ақпарат негізінде жүргізіледі.
II тараудың
Санитариялық-
эпидемиологиялық қадағалауға
(бақылауға) жататын
өнімге (тауарларға)
қойылатын бірыңғай
санитариялық-
эпидемиологиялық және
гигиеналық талаптар деген
15-бөліміне
№ 15.2 қосымша
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасы
Шешімінің редакциясында
ж. № )
Өнімдегі (тауарлардағы) пестицидтердің белсенді заттарының қалдық мөлшерін анықтау әдістерінің (әдістемелерінің) тізбесі
Бақыланатын көрсеткіш
Бақыланатын өнім
Өлшем жүргізу әдісі
Әдісті регламенттейтін құжат (МЕМСТ, СТБ, ШӘН және т.б.)
Әдісті регламенттейтін құжаттың атауы
Әдістің бекітілуі туралы ақпарат
1
b-дигидрогептахлор
картоп, мақта (май), жүзім – 0,15; қант қызылшасы, көкөністер (картоптан басқа) – 0,2; майлы көкнәр – 0,15
ЖҚХ
ГСХ
ЖҚХ, ГСХ
№ 3884-85
№ 1112-73
№ 1793-77
№ 1112-73
№ 4994-89
Мыстағы дилорды жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдік сынамаларындағы, судағы және жылы қанды жануарлар органдарындағы дилорды жұка қабатты хроматографиямен анықтау
Топырақтағы, жемшөптегі, жануарлардың органдары мен тіндеріндегі дилорды газды-хроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Топырақтағы, жасыл өсімдіктердегі, қызылшаның тамыржемісіндегі және картоптың түйнегіндегі дилорды газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Томаттарға қолданылатын фосфорорганикалық және хлорорганикалық пестицидтерді хроматографиялық әдістермен бір сынамада анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
22.05.1985
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 18.10.1977
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
08.06.1989
2
0-(2,4-дихлор-фенил)-S-пропил-О-этилтиофосфат
жемісті (дәнді, сүйекті) цитрус тұқымдас жемістер (мәйек), қырыққабат, картоп, ет – 0,01;жүзім, жидектер – 0,01; мақта (май) – 0,02; күнбағыс (тұқым) – 0,1; қант қызылшасы – 0,02
ГСХ, ЖҚХ
ӘН
№ 3222-85
Өсімдіктерден және жануарлардан алынған өнімдердегі, дәрілік өсімдіктердегі, жемшөптегі, судағы, топырақтағы пестицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтаудың үйлестірілген әдістемесі
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
11.03.1985
3

0-(4-трет-бутил -2-хлорфенил)-0-мeтил-N-метил-амидофосфат
мясо, мясные продукты – 0,3
ГЖХ, ТСХ
МУ № 3222-85
Унифицированная методика определения пестицидов в продуктах растительного и животного происхождения, лекарственных растениях, кормах, воде, почве хроматографическими методами
Утверждена Минздравом СССР 11.03.1985
4
0-метил-0-(2, 4, 5-трихлорфенил)-0-этилтиофосфат
огурцы, томаты, свекла сахарная, капуста, плодовые (семечковые, косточковые), виноград, грибы – 1,0; табак – 0,7; цитрусовые (мякоть) – 0,3; чай – 0,5; хлопчатник (семена, масло) – 0, 1
ТСХ
МУ
№ 3222-85
Унифицированная методика определения пестицидов в продуктах растительного и животного происхождения, лекарственных растениях, кормах, воде, почве хроматографическими методами
Утверждена Минздравом СССР 11.03.1985
5
1,1-ди-(4-хлор-фенил) - 2,2,2-трихлорэтан (ДДТ)
зерно хлебных злаков – 0,1; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 1,0; мясо домашней птицы – 0,3; яйца – 0,1; молоко – 0,02; морковь – 0,2; субпродукты (печень, почки), колбасы, кулинарные изделия, консервы из мяса и птицы – по сырью (в пересчете на жир); яйца, лен (семена), рапс (зерно), горчицы, овощи, бахчевые, грибы, картофель, фрукты, ягоды, виноград, масло растительное дезодорированное, высшей степени очистки, желатин – 0,1; кисломолочные изделия, зернобобовые, соя (бобы) – 0,05; продукты переработки молока (сыры, творожные изделия, масло сливочное, сливки, сметана), концентраты молочных, сывороточных белков, молоко и молочные изделия сухие (в пересчете на жир), жир животный – 1,0; рыба пресноводная (свежая, охлажденная, замороженная) – 0,3; рыба морская, тунцовая (свежая, охлажденная, замороженная), мясо морских животных, масло растительное не дезодорированное, жир рыбий – 0,2; рыба соленая, копченая, вяленая – 0,4; рыбные консервы (пресноводных, морских, тунцовых рыб, мясо морских животных) - по сырью; печень рыб и продукты из нее – 3,0; икра, осетровые, лососевые, сельдь жирная – 2,0; кукуруза – 0,02; мучные кондитерские изделия – 0,02; крахмал и патока из кукурузы – 0,05; крахмал и патока из картофеля – 0,1; мука, крупы - по сырью; семена подсолнечника, арахиса, орехи, какао (бобы), какао-продукты – 0,15; консервы плодово-ягодные, овощные - по сырью; соки – по сырью; мед – 0,005; табак – 0,7; продукты белковые из семян зерновых, зернобобовых и др. культур – 0,01;
Продукты детского питания:
адаптированные молочные смеси (для детей 0 – 3 мес. возраста) – 0,01; продукты для детей 4 – 12 мес. возраста: молоко – 0,01; творог (18%) – 0,06; мясо – 0,01; крупы – 0,01; овощи, картофель, фрукты – 0,005; масло сливочное – 0,2; масло растительное – 0,1; чай – 0,1
ГЖХ
ГОСТ 23452-79
ГОСТ 32689.1-3-2014

0-(4-трет-бутил -2-хлорфенил)-0-мeтил-N-метил-амидофосфат
ет, ет өнімдері– 0,3
ГСХ, ЖҚХ
ӘН
№ 3222-85
Өсімдіктерден және жануарлардан алынған өнімдердегі, дәрілік өсімдіктердегі, жемшөптегі, судағы, топырақтағы пестицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтаудың үйлестірілген әдістемесі
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
11.03.1985
4
0-метил-0-(2, 4, 5-трихлорфенил)-0-этилтиофосфат
қияр, томат, қант қызылшасы, қырыққабат, жемісті (дәнді, сүйекті), жүзім, саңырауқұлақтар – 1,0;
темекі – 0,7; цитрус тұқымдас жемістер (мәйек) – 0,3; шай – 0,5; мақта (тұқым, май) – 0, 1
ЖҚХ
ӘН
№ 3222-85
Өсімдіктерден және жануарлардан алынған өнімдердегі, дәрілік өсімдіктердегі, жемшөптегі, судағы, топырақтағы пестицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтаудың үйлестірілген әдістемесі
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
11.03.1985
5
1,1-ди-(4-хлор-
фенил) - 2,2,2-
трихлорэтан (ДДТ)
астық дақылдарының дәні– 0,1; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 1,0; үй құсының еті– 0,3; жұмыртқа – 0,1; сүт – 0,02; сәбіз – 0,2; қосымша өнімдер (бауыр, бүйректер), шұжықтар, аспаздық өнімдері, ет және құс консервілері – шикізат бойынша (майға қайта есептегенде); жұмыртқа, зығыр (тұқым), рапс (дән), қышалар, көкөністер, бақша өнімдері өнімдер, саңырауқұлақтар, картоп, жемістер, жидектер, жүзім, жоғары дәрежеде тазартылған, иіссіздендірілген өсімдік майы, , желатин – 0,1; ашымалы сүт өнімдері, бұршақ дәнділер, соя (бұршақтар) – 0,05;
сүтті қайта өңдеуден алынған өнімдер(сырлар, ірімшік өнімдері, сары май, кілегей, қаймақ), сүт өнімдерінің, сарысу нәруыздарының концентраты, құрғақ сүт және құрғақ сүт өнімдері (майға қайта есептегенде), жануарлардың іш майы – 1,0;
тұщы су балығы (жаңа ауланған, салқындатылған, мұздатылған) – 0,3;
теңіз балығы, тунецтер (жаңа ауланған, салқындатылған, мұздатылған),
теңіз жануарларының еті, тазартылмаған өсімдік майы, балық майы – 0,2;
тұздалған, ысталған, қақталған балық – 0,4; балық консервілері (тұщы су, теңіз, тунец балықтары, теңіз жануарларының еті) - шикізат бойынша; балықтардың бауыры және одан жасалған өнім – 3,0;
уылдырық, бекіре, албырт тектес балықтар, майлы майшабақ – 2,0; жүгері – 0,02; ұннан жасалған аспаздық өнімдері – 0,02; жүгеріден алынған крахмал және сірне – 0,05; картоптан алынған крахмал және сірне – 0,1; ұн, жармалар - шикізат бойынша; күнбағыс, жержаңғақ тұқымы, жаңғақтар, какао (бұршақтар), какао өнімдері – 0,15; жеміс-жидек, көкөніс консервілері - шикізат бойынша; шырындар – шикізат бойынша; бал – 0,005; темекі – 0,7; дәнді, дәнді-бұршақты және басқа да дақылдардың тұқымынан жасалған нәруыз өнімдері – 0,01;
Балалардың тамақтануына арналған өнімдер: бейімделген сүт қоспалары (жасы 0-3 айлық балалар үшін) – 0,01;
жасы 4 - 12 айлық балаларға арналған өнімдер: сүт – 0,01; ірімшік (18%) – 0,06; ет – 0,01; жармалар – 0,01; көкөністер, картоп, жемістер – 0,005; сары май – 0,2; өсімдік майы – 0,1; шай – 0,1
ГСХ
МЕМСТ
23452-79
МЕМСТ
32689.1-3-2014

АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
АСТ ИСО 3890/ИДФ 75-1-2011
АСТ ИСО 8260/ИДФ 130-2009
АСТ ИСО 6468-2005
Молоко и молочные продукты. Методы определения остаточных количеств хлорорганических пестицидов
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Постановление Госстандарта от 29.12.1991
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
6
2, 3, 6-ТВА
пшеница – 0,05
фотометрия
Авторское свидетельсво SU 1242778
Способ определения 2,3,6-трихлорбензойной кислоты
22.01.1985 (опубликовано 07.07.86, Бюллетень № 25)
7
2, 4-Д кислота
зерно хлебных злаков – 2,0; просо, кукуруза (зерно) – 0,05; сорго – 0,01; кукуруза (масло) – 0,1; молоко – 0,01; сливочное масло – 0,1; мука, крупы – по сырью; рыба пресноводная – 0,01; цитрусовые – 1,0; ягоды и другие мелкие фрукты, рис шелушенный – 0,1; субпродукты млекопитающих – 5,0; яйца, плодовые семечковые, соя (бобы) – 0,01; мясо млекопитающих (кроме морских животных), картофель, орехи древесные – 0,2; мясо птицы и ее субпродукты, плодовые косточковые, сахарный тростник, кукуруза сахарная столовая (отварная в початках) – 0,05
ГЖХ
ВЭЖХ
№ 1529-76
№ 1530-76
Методические указания по определению полиэтиленгликолевого эфира 2,4-дихлорфеноксиуксусной кислоты (2,4-Д) в воде и зерне методом газо-жидкостной хроматографии
Методические указания по определению бензилового эфира 2,4-дихлорфеноксиуксусной кислоты (2,4-Д) в воде и зерне методом газо-жидкостной хроматографии
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 20.12.1976
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 20.12.1976
МУК 1541-76
МУК 3022-84
МУК 4380-87
Методические указания по определению 2,4-дихлорфеноксиуксусной кислоты (2,4-Д) в воде, почве, фураже, продуктах питания растительного и животного происхождения методом газо-жидкостной хроматографии
Методические указания по систематическому газохроматографическому анализу микроколичеств гербицидов различной химической природы при совместном присутствии в пробах воды, почвы и растениях
Унифицированный метод определения остатков пестицидов при их совместном присутствии в пищевых рационах
Утверждено заместителем Главного государственного санитпрного врача СССР 20.12.1976
Утверждено Минздравом СССР 27.04.1984
Утверждено Минздравом СССР 8 июня 1987
8
2, 4-Д бутиловый эфир
9
2, 4-Д малолетучие эфиры+2,4Д 2-этил-гексиловый эфир
10
2, 4-Д октиловый эфир
МУК 4.1.1132–02
МУК 4.1.2162-07
Определение остаточных количеств 2,4-Д в воде, зерне, соломе зерновых культур и зерне кукурузы методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств 2,4-д в масле кукурузы методом капиллярной газожидкостной хроматографии.
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ
Утверждено Роспотребнадзором 15.02.2007
№ 6128-91
№ 1112-73
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по ускоренному определению 2,4-Д и ТХА в биоматериале (органы и ткани мелких наземных и почвенных животных) методом газожидкостной хроматографии
Определение бутилового эфира 2,4-дихлорфеноксиуксусной кислоты (2,4-Д) в воздухе, воде и растительном материале газожидкостной хроматографией
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
11

АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН
12393-3-2011
АСТ ИСО 3890/ИДФ 75-1-2011
АСТ ИСО
8260/ИДФ 130-2009
АСТ ИСО 6468-2005
Сүт және сүт өнімдері. Хлорорганикалық пестицидтердің қалдық мөлшерін анықтаудың әдістері.
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
29.12.1991 жылғы Мемлекеттік стандарт қаулысы
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
6
2, 3, 6-ТВА
бидай – 0,05
фотометрия
Автор куәлігі
SU 1242778
2,3,6-трихлорбензол қышқылын анықтау әдісі
22.01.1985
(07.07.86 ж. жарияланды, Бюллетень № 25)
7
2, 4-Д кислота
астық дақылдарының дәні– 2,0; тары, жүгері (дән) – 0,05; құмай жүгері – 0,01; жүгері (май) – 0,1; сүт – 0,01; сары май – 0,1; ұн, жармалар – шикізат бойынша; тұщы су балығы – 0,01; цитрус тұқымдас жемістер – 1,0;
жидектер және басқа да ұсақ жемістер, аршылмаған күріш – 0,1; сүтқоректілердің қосымша өнімдері – 5,0; жұмыртқа, дәнді жемістер, соя (бұршақтар) – 0,01; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа), картоп, ағаш жаңғақтары – 0,2; құс еті және құстың қосымша өнімдері, сүйекті жемістер, қант құрағы,
тәтті асханалық жүгері (собығымен пісірілген) – 0,05
ГСХ
ТЖСХ
№ 1529-76
№ 1530-76
ШӘН
1541-76
ШӘН
3022-84
ШӘН
4380-87
ШӘН
4.1.1132–02
ШӘН
4.1.2162-07
№ 6128-91
№ 1112-73
МЕМСТ
32690-2014
Судағы және астықтағы 2,4-дихлорфенокс-сірке суы қышқылының (2,4-Д) полиэтиленгликоль эфирін газды-сұйықтықты әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы және астықтағы 2,4-дихлорфенокс-сірке суы қышқылының (2,4-Д) бензил эфирін газды-сұйықтықты әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, жемдегі, өсімдіктерден және жануарлардан алынған тамақ өнімдеріндегі 2,4-дихлорфенокс-сірке суы қышқылын (2,4-Д) газды-сұйықтықты әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Түрлі химиялық түріндегі гербицидтердің микроқалдықтарын су, топырақ және өсімдіктер сынамаларында бірге болған кезде жүйелі түрде газды-хроматографиялық талдау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдығын олар тамақ рационындақатар болған кезде анықтаудың үйлестірілген әдісі
Судағы, астықтағы, астық дақылдары сабанындағы және жүгері дәніндегі 2,4-Д қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жүгері майындағы 2,4-д қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау.
Биоматериалдағы 2,4-Д және ТХА (жер бетіндегі және топырақтағы ұсақ жануарлардың органдары мен тіндері) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен жеделдетіп анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Ауадағы, судағы жыне өсімдік материалындағы 2,4-дихлорфенокс-сірке суы қышқылының (2,4-Д) бутил эфирін газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау (ТЖСХ-МС/МС)
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 20.12.1976
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 20.12.1976
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 20.12.1976
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
27.04.1984
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
08.06.1987
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
Роспотребнадзор бекіткен
15.02.2007
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес
қабылдаған
25.06.2014
8
2, 4-Д бутиловый эфир
9
2, 4-Д малолетучие эфиры+2,4Д 2-этил-гексиловый эфир
10
2, 4-Д октиловый эфир
11

2-оксо-2,5-дигидрофуран
зерно хлебных злаков, кукуруза (зерно), рис – 0,2;
ГЖХ
МУ
№ 4700-88
Методические указания по определению кротонолактона в зерне кукурузы методом газожидкостной хроматографии
Утверждена Минздравом СССР 04.10.1988
12
2-фенилфенол
цитрусовые – 10,0; сушеная мякоть цитрусовых – 60,0; апельсиновый сок – 0,5; плодовые семечковые – 20,0
фотометрия
2-Hydroxydiphenyl. Dow Chemical Co. Method MLE 60.23 (attached as Method I)//Pesticide Analytical Manual Vol.II, Pesticide Reg. Sec. 180.129, FDA. – pp 2230-2231
13
5-этил-5-гидроксиметил-2-(фурил-2)-1,3-диоксан
зерно хлебных злаков – 0,1; перец, томаты – 0,05
ТСХ
МУ
№ 4995-89
Методические указания по определению препарата краснодар-1 в перце сладком, томатах, зерне, воде, почве методом тонкослойной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
14
5,6,7-трихлор-3-бензотиадиазин-оксид-1
свекла сахарная – 0,04
15
ЕРТС
кукуруза (зерно), масло растительное, свекла сахарная – 0,05
ГЖХ
МУ
№ 1350-75
Методические указания по определению хлорорганических пестицидов в сырье для производства детских сухих молочных смесей
Утверждено Минздравом СССР 22.09.1975
МУ № 3022-84
Методические указания по систематическому газохроматографическому анализу микроколичеств гербицидов различной химической природы при совместном присутствии в пробах воды, почвы и растениях
Утверждено Минздравом СССР 27.04.1984
16
МСРА
горох, просо, рис, картофель, подсолнечник (масло), зерно хлебных злаков – 0,05
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.2994-12
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств мцпа в семенах и масле льна масличного методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 19.03.2012
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
17
МСРВ
зерно хлебных злаков, бобовые – 0,1
ГЖХ
ВЭЖХ
МУ № 4353-87
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению 2м-4х, 2м-4хм, 2м-4хп в воде, почве и растительном материале методом газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждены Минздравом СССР 08.06.1987
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
18
N,N -диметил-N'-(3-хлорфенил) гуанидин
огурцы – 1,0
ТСХ
МУ
№ 2146-80
Методические указания по определению ФНД (N,N-диметил-N'-(3-хлорфенил)гуанидина) в огурцах, бахчевых и воде методом тонкослойной хроматографии

2-оксо-2,5-дигидрофуран
астық дақылдарының дәні, жүгері (дән), күріш – 0,2;
ГСХ
ӘН
№ 4700-88
Жүгері дәніндегі кротонолактонды газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
04.10.1988
12
2-фенилфенол
цитрус тұқымдас жемістер – 10,0; кептірілген мәйегі цитрус тұқымдас жемістер – 60,0; апельсин шырыны – 0,5; дәнді жемістер – 20,0
фотометрия
2-Hydroxydiphenyl. Dow Chemical Co. Method MLE 60.23 (attached as Method I)//Pesticide Analytical Manual Vol.II, Pesticide Reg. Sec. 180.129, FDA. – pp 2230-2231
13
5-этил-5-гидроксиметил-2-(фурил-2)-1,3-диоксан
астық дақылдарының дәні – 0,1; бұрыш, томат – 0,05
ЖҚХ
ӘН
№ 4995-89
Тәтті бұрыштағы, томаттардағы, астықтағы, судағы, топырақтағы краснодар-1 препаратын жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
08.06.1989
14
5,6,7-трихлор-3-бензотиадиазин-оксид-1
қант қызылшасы – 0,04
15
ЕРТС
жүгері (дән), өсімдік майы, қант қызылшасы – 0,05
ГСХ
ӘН
№ 1350-75
ӘН
№ 3022-84
Балаларға арналған құрғақ сүт қоспаларын өндіру үшін шікізаттағы хлорорганикалық пестицидтерді анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Түрлі химиялық түріндегі гербицидтердің микроқалдықтарын су, топырақ және өсімдіктер сынамаларында бірге болған кезде жүйелі түрде газды-хроматографиялық талдау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
22.09.1975
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
27.04.1984
16
МСРА
бұршақ, тары, күріш, картоп, күнбағыс (май), астық дақылдарының дәні– 0,05
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2994-12
МЕМСТ
32690-2014
Майлы зығыр тұқымы мен майындағы мцпа қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
(ТЖСХ-МС/МС)
Роспотребнадзор бекіткен
19.03.2012
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
17
МСРВ
астық дақылдарының дәні, бұршақтар – 0,1
ГСХ
ТЖСХ
ӘН
№ 4353-87
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы и өсімдік материалындағы 2м-4х, 2м-4хм, 2м-4хп газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
(ТЖСХ-МС/МС)
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
08.06.1987
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
18
N,N -диметил-N'-(3-хлорфенил) гуанидин
қияр – 1,0
ЖҚХ
ӘН
№ 2146-80
Қиярдағы, бақша өнімдеріндегі және судағы ФНД (N,N-диметил-N'-(3-хлорфенил) гуанидинді) жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар

Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 28.01.1980
19
N-в -метокси-этилхлорацето-0-толуидид
хлопчатник (семена, масло) – 0,25; кукуруза – 0,5
ГЖХ, ТСХ
МУ
№ 4029-85
Временные методические указания по определению ацетала в воде, почве, картофеле, зерне и зеленой массе кукурузы и сои методами газожидкостной и тонкослоной хроматографии
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 21.11.1985
20
М-окись-2, 6-лутидина
томаты, огурцы – 0,04;
ТСХ
№ 6079-91
№ 6079-91
Временные методические указания по хроматографическому определению ивина и его метаболита 2,6-лутидина в воде, овощах (картофель, огурцы, томаты).
Временные методические указания по хроматографическому определению ивина в биологическом материале
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
21
абамектин
хмель (сухой) – 0,1; орехи (миндаль, грецкий орех) – 0,01; миндаль в шелухе – 0,1; плодовые семечковые, томаты- 0,02; капуста – 0,01; цитрусовые – 0,01; огурцы – 0,01; листовой салат (латук и др.) – 0,05; хлопчатник (семена) – 0,01; дыня, тыква, арбуз – 0,01; картофель – 0,01; перец Чили (сухой) – 0,2; клубника, перец сладкий (в том числе стручковый) – 0,02; субпродукты (козы), жир, печень (КРС) – 0,1; почки (КРС) – 0,05; мясо (КРС, коз) – 0,01; молоко (КРС, коз) – 0,005; баклажаны – 0,01; виноград – 0,01
ВЭЖХ
МУК 4.1.1012-01
МУК 4.1.1799-03
Определение массовой концентрации аверсектина С в продуктах питания растительного происхождения (овощи, фрукты, ягоды) и в органах и тканях животных, плазме и молоке методом флуоресцентной ВЭЖХ
Определение остаточных количеств абамектина в воде, почве, картофеле, огурцах, томатах и яблоках методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 22.01.2001
МУК 4.1.1919-04
Определение массовой концентрации авермектиновых комплексов (аверсектина С и аверсектина С-1) в молоке и плазме животных методом высокоэффективной жидкостной хроматографии с флуоресцентным детектированием
Утверждено Роспотребнадзором 05.08.2004
МУК 4.1.2061-06
Методические указания по определению остаточных количеств абамектина в ягодах и соке винограда, перце и баклажанах методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 10.04.2006
МУК 4.1.3050-13
Определение остаточных количеств абамектина в зеленой массе, семенах и масле сои методом ВЭЖХ
Утверждено Роспотребнадзором 05.07.2013
МУК 4.1.3275-15
Определение остаточных количеств абамектина в томатном и яблочном соках методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 24.06.2015
22
аверсектин С
огурцы, томаты, картофель, плодовые семечковые, смородина – 0,005; мясо – 0,004; субпродукты – 0,01; жир – 0,024; молоко – 0,001
флуорес-центный ВЭЖХ
МУК 4.1.1011-4.1.1012-01
Определение массовой концентрации аверсектина С в продуктах питания растительного происхож-дения (овощи, фрукты, ягоды) и в органах и тканях животных, плазме и молоке методом флуоресцентной ВЭЖХ
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 22.01.2001
23
азимсульфурон

КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 28.01.1980
19
N-b -метокси-этилхлорацето-0-толуидид
мақта (тұқым, май) – 0,25; жүгері – 0,5
ГСХ, ЖҚХ
ӘН
№ 4029-85
Судағы, топырақтағы, картоптағы, жүгері мен сояның дәндері мен жасыл массасындағы ацеталды газды-сұйықтықты және жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 21.11.1985
20
М-окись-2, 6-лутидина
томат, қияр – 0,04;
ЖҚХ
№ 6079-91
№ 6079-91
Судағы, көкөністердегі (картоп, қияр, томат) ивинді және оның метаболиті 2,6-лутидинді хроматографиялық анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Биологиялық материалда ивинді хроматографиялық анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
21
абамектин
құлмақ (құрғақ) – 0,1; жаңғақтар (бадам, грек жаңғағы) – 0,01; бадам қабығымен – 0,1; дәнді жемістер, томат- 0,02; қырыққабат – 0,01; цитрус тұқымдас жемістер, жапырақты салат (латук және басқалары) – 0,05; мақта (тұқым) – 0,01; қауын, асқабақ, қарбыз – 0,01; картоп – 0,01; Чили бұрышы (құрғақ) – 0,2; құлпынай, тәтті бұрыш (оның ішінде бұршаққын) – 0,02; қосымша өнімдері (ІҚМ), май, бауыр (ІҚМ) – 0,1; бүйректер (ІҚМ) – 0,05; ет (ІҚМ, коз) – 0,01; сүт (ІҚМ, ешкі) – 0,005; баялды – 0,01; жүзім – 0,01
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1012-01
ШӘН
4.1.1799-03
ШӘН
4.1.1919-04
ШӘН
4.1.2061-06
ШӘН
4.1.3050-13
ШӘН
4.1.3275-15
Өсімдіктерден алынған тамақ өнімдеріндегі (көкөністер, жемістер, жидектер) және жануарлардың органдары мен тіндеріндегі, плазмадағы және сүттегі С аверсектинінің массалық шоғырлануын флуоресценттікТЖСХ әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, картоптағы, қиярдағы, томаттардағы және алмалардағы абамектиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жануарлардың сүтіндегі және плазмасындағы авермектин кешендерінің (С аверсектині және С-1 аверсектині) массалық шоғырлануын флуоресценттік детекторы бар тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жүзімнің жидектері мен шырынындағы, бұрыштағы және баялдыдағы абамектиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Сояның жасыл массасындағы, тұқымындағы және майындағы абамектиннің қалдық мөлшерін ТЖСХ тәсілімен анықтау
Томат және алма шырындарындағы абамектиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 22.01.2001
Роспотребнадзор бекіткен
05.08.2004
Роспотребнадзор бекіткен
10.04.2006
Роспотребнадзор бекіткен
05.07.2013
Роспотребнадзор бекіткен
24.06.2015
22
аверсектин С
қияр, томат, картоп, шекілдеуікті жемістер, қарақат – 0,005; ет – 0,004; қосымша өнімдер – 0,01; май – 0,024;
сүт – 0,001
флуорес-центтік ТЖСХ
ШӘН
4.1.1011-4.1.1012-01
Өсімдіктерден алынған тамақ өнімдеріндегі (көкөністер, жемістер, жидектер) және жануарлардың органдары мен тіндеріндегі, плазмадағы және сүттегі С аверсектинінің массалық шоғырлануын флуоресценттікТЖСХ әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
22.01.2001
23
азимсульфурон

рис – 0,02
ВЭЖХ
МУК 4.1. 1872-04
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению остаточных количеств азимсульфурона в воде, почве, зерне и соломе риса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 07.03.2004
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
24
азинфос-метил
пекан, грецкий орех – 0,3; миндаль – 0,05; миндаль в шелухе – 5,0; плодовые семечковые – 2,0; плодовые косточковые (кроме сливы) – 2,0; голубика – 5,0, клюква – 0,1; брокколи, фрукты (кроме перечисленных), перец сладкий, томат – 1,0; хлопчатник (семена), огурцы, арбуз, сахарный тростник – 2,0; перец Чили (сухой) – 10,0; картофель, соя (бобы сухие) – 0,05; овощи (кроме перечисленных) – 0,5
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
25
азипротрин
овощи (кроме картофеля) – 0,2
ГЖХ, ТСХ
ГЖХ
№ 2145-80
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Методы определения остаточных количеств сим-триазинов (симазина, атразина, прометрина, пропазина, играна, карагарда, семерона, мезоранила) в зерне кукурузы, яблоках, винограде, мандаринах, капусте, почве, воде
Методические указания по определению симм-триазиновых гербицидов (симазина, атразина, пропазина, прометрина, семерона, мезоранила, метазина, метопротрина, приматола-м) в зерне кукурузы, воде и почве методом газожидкостной хроматографии
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР в 1980
Утверждено Минздравом СССР 28.01.1980
26
азоксистробин
артишок, капуста (все виды), сельдерей, рис, ягоды и др. мелкие фрукты (кроме клюквы, винограда и клубники) – 5,0; спаржа, древесные орехи (кроме фисташек) – 0,01; фисташки – 1,0; миндаль в шелухе – 7,0; банан, плодовые косточковые – 2,0; виноград – 2,0; зерно хлебных злаков – 0,5; соя (бобы), подсолнечник (семена), клюква – 0,5; овощи со съедобными луковицами (кроме лука), клубника – 10,0; лук – 10,0; цитрусовые – 15,0; хлопок (семена), манго – 0,7; плодоносящие овощи (кроме тыквы, томатов, огурцов), бобовые, салат (кочанный, листовой) – 3.0; томаты, огурцы – 3,0; тыква, овощи со съедобными клубнями и корнями – 1,0; картофель – 0,05; хмель (сухой), перец Чили (сухой) – 30,0; кукуруза (зерно) – 0,02; кукуруза (масло) – 0,1; папайя, цикорий – 0,3; арахис – 0,2; молоко, яйца, мясо птицы, субпродукты птицы – 0,01; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,05; молочный жир – 0,03; субпродукты млекопитающих – 0,07
ВЭЖХ
МУК 4.1.1213-03
МУК 4.1.2269-07
МУК 4.1.2688-10
Определение остаточных количеств Азоксистробина (ICIА 5504) и его геометрического изомера (R-230310) в воде, почве, в плодах огурцов, томатов, ягодах винограда, в зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств азоксистробина (ICIA 5504) и его геометрического изомера (R 230310) в зеленом луке и луке-репке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств азоксистробина в зеленой массе, семенах и масле рапса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003
Утверждено Роспотребнадзором 24.09.2007
Утверждно Роспотребнадзором 02.08.2010
МУК 4.1.2845-11
МУК 4.1.3193-14
Определение остаточных количеств Азоксистробина (ICIA 5504) и его геометрического изомера (R 230310) в клубнях картофеля методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств азоксистробина и его основного метаболита Z-азоксистробина в зерне и масле сои, цитрусовых (плоды, сок), арбузах, манго, бананах, виноградном и томатном соке, кофе-бобах, жареном кофе методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждно Роспотребнадзором 31.03.2011
Утверждно Роспотребнадзором 22.08.2014
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.3204-14
ГОСТ 32690-2014
ГОСТ 32689.1-3-2014
МУК 4.1.3274-15
Определение остаточных количеств азоксистробина (ICIA 5504) и его геометрического изомера (R 230310) в семенах и масле рапса и подсолнечника методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС).
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Определение остаточных количеств азоксистробина и его основного метаболита Z-азоксистробина в зерне и масле кукурузы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 30.07.2014
Принят межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Роспотребнадзором 24.06.2015
27
азоциклотин

күріш – 0,02
ТЖСХ
ШӘН
4.1. 1872-04
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, күріштің дәні мен сабанындағы азимсульфуроннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
07.03.2004
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
24
азинфос-метил
пекан, грек жаңғағы– 0,3; бадам – 0,05; бадам қабығымен – 5,0; дәнді жемістер – 2,0; сүйекті жемістер (алхорыдан басқа) – 2,0; көкжидек – 5,0, мүкжидек – 0,1; брокколи, жемістер (санамаланғаннан басқа), тәтті бұрыш, томат – 1,0; мақта (тұқым), қияр, қарбыз, қант құрағы– 2,0; Чили бұрышы (құрғақ) – 10,0; картоп, соя (құрғақ бұршақтар) – 0,05; көкөністер (санамаланғаннан басқа) – 0,5
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
25
азипротрин
көкөністер (картоптан басқа) – 0,2
ГСХ, ЖҚХ
ГСХ
№ 2145-80
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Жүгері дәніндегі, алмалардағы, жүзімдегі, мандариндардағы, қырыққабаттағы, топырақтағы, судағы сим-триазиндердің (симазин, атразин, прометрин, пропазин, игран, карагард, семерон, мезоранил) қалдық мөлшерін анықтау әдістері
Жүгері дәніндегі, судағы және топырақтағы симм-триазинді гербицидтерді (симазин, атразин, пропазин, прометрин, семерон, мезоранил, метазин, метопротрин, приматол-м) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 1980
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
28.01.1980
26
азоксистробин
бөрікгүл, қырыққабат (барлық түрлері), балдыркөк, күріш, жидектер және басқа да ұсақ жемістер (мүкжидектен, жүзімнен және құлпынайдан басқа) – 5,0; спаржа, ағаш жаңғақтары (пістеден басқа) – 0,01; пісте – 1,0; бадам қабығымен – 7,0; банандар, сүйекті жемістер – 2,0; жүзім – 2,0; астық дақылдарының дәні– 0,5; соя (бұршақтар), күнбағыс (тұқым), мүкжидек – 0,5; баданасы жеуге жарайтын көкөністер (пияздан басқа), құлпынай – 10,0; пияз – 10,0; цитрус тұқымдас жемістер тұқымдасы – 15,0; мақта (тұқым), манго – 0,7; жеміс салатын көкөністер (асқабақтан, томаттан, қиярдан басқа), бұршақтар, салат (қаудан, жапырақты) – 3.0; томат, қияр – 3,0; асқабақ, түйнектері мен тамырлары жеуге жарайтын көкөністер – 1,0; картоп – 0,05; құлмақ (құрғақ), Чили бұрышы (құрғақ) – 30,0; жүгері (дән) – 0,02; жүгері (май) – 0,1; папайя, сусынтамыр – 0,3; жержаңғақ – 0,2; сүт, жұмыртқа, құс еті, құстың қосымша өнімдері– 0,01; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,05; сүт майы– 0,03; сүтқоректілердің қосымша өнімдері – 0,07
ТЖСХ
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1213-03
ШӘН
4.1.2269-07
ШӘН
4.1.2688-10
ШӘН
4.1.2845-11
ШӘН
4.1.3193-14
ШӘН
4.1.3204-14
МЕМСТ
32690-2014
МЕМСТ
32689.1-3-2014
ШӘН
4.1.3274-15
Судағы, топырақтағы, күнбағыса қияр, томат жемістеріндегі, жүзім жидектеріндегі, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы азоксистробиннің (ICIА 5504) және оның геометрикалық изомерінің (R-230310) қалдық мөлшерін в тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Көк пияздағы және басты пияздағы азоксистробиннің (ICIA 5504) және оның геометрикалық изомерінің (R 230310) қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Рапстың жасыл массасындағы, тұқымындағы және майындағы азоксистробиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Картоп түйнектеріндегі азоксистробинның (ICIA 5504) және оның геометрикалық изомерінің
(R 230310) қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Сояның дәні мен майындағы, цитрус тұқымдас жемістертер (жемістері, шырыны), қарбыздардағы, мангодағы, банандардардағы, жүзім және томат шырындарындағы, кофе-бұршақтарындағы, қуырылған кофедегі азоксистробиннің және оның негізгі метаболиты Z-азоксистробиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Рапстың және күнбағыстың тұқымындағы және майындағы азоксистробиннің (ICIA 5504) және оның геометрикалық изомерінің (R 230310) қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау.
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Жүгерінің дәні мен майындағы азоксистробиннің және оның негізгі метаболиті Z-азоксистробиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 16.03.2003
Роспотребнадзор бекіткен
24.09.2007
Роспотребнадзор бекіткен
02.08.2010
Роспотребнадзор бекіткен
31.03.2011
Роспотребнадзор бекіткен
22.08.2014
Роспотребнадзор бекіткен
30.07.2014
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
Роспотребнадзор бекіткен
24.06.2015
27
азоциклотин

плодовые семечковые – 0,2; смородина (красная, белая, черная) – 0,1; виноград – 0,3; апельсины (включая гибриды) – 0,2
ВЭЖХ
ТСХ
ГОСТ 32690-2014
№ 2796-83
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Временные методические указания по определению перопала в яблоках и почве методом тонкослойной хроматографии
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 12.05.1983
28
aквo-N-oкcи-2-метилпиридин марганец (II) хлорид
зерно хлебных злаков – 0,08
ВЭЖХ
Определение регуляторов роста растений в сельскохозяйственной продукции. Александрова Л.Г., Макарчук Я.В.// ENVIRONMENT & HEALTH.- № 1.- 2011.- С.69-71
29
акринатрин
плодовые (семечковые) – 0,03
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
30
алахлор
соя (бобы, масло), кукуруза (зерно) – 0,02
ТСХ
ГЖХ
ВЭЖХ
№ 2998-84
№ 3878-85
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению рамрода, лассо и дуала в воде, почве и растительных пробах хроматографией в тонком слое
Временные методические указания по определению микроколичеств лассо в рапсовом масле хроматографией в тонком слое
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 27.04.1984
Утверждено Минздравом СССР 22.05.1985
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
31
алдрин и диелдрин
овощи со съедобными луковицами, цитрусовые, овощи листовые, плодовые семечковые – 0,05; зерно хлебных злаков – 0,02; тыквенные, овощи со съедобными корнями и клубнями – 0,1; картофель, свекла – 0,01; зернобобовые – 1,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных), мясо птицы – 0,2; молоко – 0,006; яйца – 0,1; капуста – 0,004; вино, продукты переработки овощей – 0,005; животный жир, сливки, творог – 0,04; сахар – 0,02; чай – 0,02
ГЖХ, ТСХ
ГЖХ
ТСХ
МУК 2142-80
ГОСТ 30349-96
МУК 1112-73
№ 1875-78
Методические указания по определению хлорорганических пестицидов в воде, продуктах питания, кормах и табачных изделиях хроматографией в тонком слое
Плоды, овощи и продукты их переработки. Методы определения остаточных количеств хлорорганических пестицидов
Определение альдрина, гексахлорана, гептахлора, ДДТ, ДДД, ДДЭ в воде, овощах, фруктах и биологическом материале газожидкостной хроматографией
Методические указания по определению хлорорганических пестицидов (гексахлорциклогексана, гептахлора, альдрина, ДДЭ, ДДД, ДДТ) в растительных маслах и животных жирах, фосфатидных концентратах, лузге, жмыхе и шроте методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 28.01.1980
Постановление Госстандарта России от 26.03.1997
Утвержден Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 05.06.1978
ГОСТ 32689.1-3-2014

дәнді жемістер – 0,2; қарақат (красная, белая, черная) – 0,1; жүзім – 0,3; апельсиндер (будандарын қоса алғанда ) – 0,2
ТЖСХ
ЖҚХ
МЕМСТ
32690-2014
№ 2796-83
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Алмалардағы және топырақтағы перопалды жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
12.05.1983
28
aквo-N-oкcи-2-метилпиридин марганец (II) хлорид
астық дақылдарының дәні– 0,08
ТЖСХ
Ауыл шаруашылығы өніміндегі өсімдіктердің өсу реттегіштерін анықтау. Александрова Л.Г., Макарчук Я.В.// ENVIRONMENT & HEALTH.- № 1.- 2011.- 69-71 бб.
29
акринатрин
жемісті (дәнділер) – 0,03
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
30
алахлор
соя (бұршақтар, май), жүгері (дән) – 0,02
ЖҚХ
ГСХ
ТЖСХ
№ 2998-84
№ 3878-85
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы и өсімдік сынамаларындағы рамродты, лассоны және дуалды жұка қабаттағы хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Рапс майындағы лассоның микроқалдықтарын жұка қабаттағы хроматографиямен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
27.04.1984
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
22.05.1985
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
31
алдрин и диелдрин
баданасы жеуге жарайтын көкөністер, цитрус тұқымдас жемістер, жапырақты көкөністер, дәнді жемістер – 0,05; астық дақылдарының дәні– 0,02; асқабақтар, тамырлары және түйнектері жеуге жарайтын көкөністер – 0,1; картоп, қызылша – 0,01; бұршақ дәнділер – 1,0; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа), құс еті– 0,2; сүт – 0,006; жұмыртқа – 0,1; қырыққабат – 0,004; шарап, көкөністерді қайта өңдеу өнімдері – 0,005; жануарлар майы, кілегей, ірімшік – 0,04; қант – 0,02; шай – 0,02
ГСХ, ЖҚХ
ГСХ
ЖҚХ
ШӘН
2142-80
МЕМСТ
30349-96
ШӘН
1112-73
№ 1875-78
МЕМСТ
32689.1-3-2014
ШӘН

МУК № 1112-73
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
АСТ ИСО 3890/ИДФ 75-1-2011
АСТ ИСО 8260/ИДФ 130-2009
АСТ ИСО 6468-2005
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Определение ддт, гхцг, альдрина и гексахлорбензола в обогащенных и необогащенных липидами хлопковых шротах
Определение в растительных маслах ДДТ, гамма-ГХЦГ и др. хлорорганических пестицидов
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утвержден Минздравом СССР 31 июля 1973
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР в 1971
32
алдикарб
соя (бобы), зерно хлебных злаков – 0,02; фасоль, брюссельская капуста, кофе (бобы), хлопчатник (семена), лук, сорго, сахарный тростник, батат – 0,1; цитрусовые, виноград – 0,2; кукуруза, сахарная свекла, подсолнечник (семена) – 0,05; арахис – 0,02; растительное масло пищевое (хлопковое, арахисовое) – 0,01; орех пекан – 1,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,01; молоко – 0,01
ГЖХ, ТСХ
ВЭЖХ
МУ № 2991-84
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению альдикарба и его основных метаболитов (сульфоксида и сульфона) в воде, почве и растительном материале методами тонко-слойной и газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 27.04.1984
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
33
аллоксидим натрий
свекла сахарная, столовая – 0,05
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
34
алюминия фосэтил
виноград – 0.8; лук -0.01; хмель сухой – 1.0; томаты - 100.0; огурцы – 75.0
ГЖХ
МУК 4.1.2273-07
МУК 4.1.2910-11
Определение остаточных количеств фосэтил алюминия в ягодах и соке винограда методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств Фосэтил алюминия в плодах огурца, томата и томатном соке методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 24.09.2007
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011

№ 1112-73
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
АСТ ИСО 3890/ИДФ 75-1-2011
АСТ ИСО 8260/ИДФ 130-2009
АСТ ИСО 6468-2005
Судағы, тамақ өнімдеріндегі, жемшөптегі және темекі өнімдеріндегі хлорорганикалық пестицидтерді жұка қабаттағы хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жемістер, көкөністер және оларды қайта өңдеу өнімдері. Хлорорганикалық пестицидтердің қалдық мөлшерін анықтау әдістері
Судағы, көкөністердегі, жемістердегі және биологиялық материалдағы альдринді, гексахлоранды, гептахлорды, ДДТ, ДДД, ДДЭ газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау
Өсімдік майларында және жануарлар майларында, фосфатидті концентраттардағы, қауыздағы, күнжарадағы және шроттағы хлорорганикалық пестицидтерді (гексахлорциклогександы, гептахлорды, альдринді, ДДЭ, ДДД, ДДТ) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Липидтермен байытылған және байытылмаған мақта шроттарындағы ДДТ,ГХЦГ, альдринді және гексахлорбензолды анықтау
Өсімдік майларында ДДТ, гамма-ГХЦГ және басқа да хлорорганикалық пестицидтерді анықтау
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
28.01.1980
Ресейдің 26.03.1997 жылғы Мемлекеттік стандарты қаулысы
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 05.06.1978
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31 шілде 1973
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 1971
32
алдикарб
соя (бұршақтар), астық дақылдарының дәні– 0,02; үрме бұршақ, брюссель қырыққабаты, кофе (бұршақтар), мақта (тұқым), пияз, құмай жүгері, қант құрағы, батат – 0,1; цитрус тұқымдас жемістер, жүзім – 0,2; жүгері, қант қызылшасы, күнбағыс (тұқым) – 0,05; жержаңғақ – 0,02; тамаққа арналған өсімдік майы (мақта, жержаңғақ) – 0,01; пекан жаңғағы– 1,0; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,01; сүт – 0,01
ГСХ, ЖҚХ
ТЖСХ
ӘН
№ 2991-84
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы және өсімдік материалындағы альдикарбаны және оның негізгі метаболиттері
(сульфоксидты және сульфонды) жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
27.04.1984
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
33
аллоксидим натрий
қант қызылшасы, асханалық – 0,05
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
34
алюминия фосэтил
жүзім – 0.8; пияз -0.01; құрғақ құлмақ– 1.0; томат - 100.0; қияр – 75.0
ГСХ
ШӘН
4.1.2273-07
ШӘН
4.1.2910-11

№ 6132-91
№ 6237-91
№ 6145-91
Методические указания по определению эфаля (этилфосфита, алюминия и фосфористая кислоты) в растительных культурах, продуктах их переработки, воде, почве методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению фосэтил алюминия в плодах и растениях огурца и почве газожидкостной хроматографией
Методические указания по определению эфаля в зерновых культурах методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
35
аметоктрадин
виноград – 5,0; картофель – 0,1; лук-репка – 0,5; огурцы – 0,5; томаты – 2,0; вино – 1,0
ВЭЖХ
МУК 4.1.3130-13
Определение остаточных количеств аметоктрадина в воде, почве, огурцах, салате, луке-репке, моркови, томатах, клубнях и зеленой массе картофеля, винограде и виноградном соке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии.
Утверждено Роспотребнадзором 12.11.2013
36
амидосульфурон
зерно хлебных злаков – 0,1; кукуруза (зерно, масло) – 0,5
ВЭЖХ
МУК 4.1.1215-03
МУК 4.1.2477-09
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств амидо-сульфурона в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур, зерне и зеленой массе кукурузы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств амидосульфурона в масле кукурузы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003
Утверждено Роспотребнадзором 09.02.2009
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации
37
аминопиралид
зерно хлебных злаков – 0,1; субпродукты млекопитающих (кроме морских животных) – 0,05; яйца – 0,01; почки КРС, коз, овец, свиней, овец – 1,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,1; молоко – 0,02; мясо, субпродукты птицы – 0,01; пшеничные отруби, не переработанные – 0,3
ГЖХ
МУК 4.1.2591-10
МУК 4.1.2919-11
Определение остаточных количеств аминопиралида в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств Аминопиралида в зеленой массе, зерне и масле кукурузы, семенах и масле рапса методом капиллярной газожидкостной хроматографии

№ 6132-91
№ 6237-91
№ 6145-91
Жүзімнің жидектері мен шырынындағы фосэтил алюминийдің қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Қияр, томат жемістеріндегі және томат шырынындағы алюминий фосэтилының қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Өсімдік дақылдарындағы, оларды қайта өңдеу өнімдеріндегі, судағы, топырақтағы эфальды (этилфосфитты, алюминий мен фосфор қышқылын) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Қиярдың жемістері мен өсімдіктеріндегі және топырақтағы алюминий фосэтилын газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Дәнді дақылдардағы эфальды газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Роспотребнадзор бекіткен
24.09.2007
Роспотребнадзор бекіткен12.07.2011
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
35
аметоктрадин
жүзім – 5,0; картоп – 0,1; шалқан пияз– 0,5; қияр – 0,5; томат – 2,0; шарап – 1,0
ТЖСХ
ШӘН
4.1.3130-13
Судағы, топырақтағы, қиярдағы, салаттағы, шалқан пияздағы, сәбіздегі, томаттардағы, картоптың түйнектері мен жасыл массасындағы, жүзімдегі және жүзім шырынындағы аметоктрадинның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
12.11.2013
36
амидосульфурон
астық дақылдарының дәні– 0,1; жүгері (дән, май) – 0,5
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1215-03
ШӘН
4.1.2477-09
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы, жүгерінің дәні мен жасыл массасындағы амидо-сульфуронның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жүгері майындағы амидосульфуронның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
16.03.2003
Роспотребнадзор бекіткен
09.02.2009
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
37
аминопиралид
астық дақылдарының дәні– 0,1; сүтқоректілердің қосымша өнімдері (теңіз жануарларынан басқа) – 0,05; жұмыртқа – 0,01; ІҚМ, ешкі, қой, шошқа, қой бүйректері – 1,0; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,1; сүт – 0,02; құстың еті, қосымша өнімдері– 0,01; бидай кебегі, өңделмеген – 0,3
ГСХ
ШӘН
4.1.2591-10
ШӘН
4.1.2919-11
Судағы, топырақтағы, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы аминопиралидтың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жүгерінің жасыл массасындағы, дәндеріндегі және майындағы, рапстың тұқымындағы және майындағы аминопиралидтың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау

Утверждено Роспотребнадзором 26.03.2010
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
38
амитраз
плодовые семечковые и косточковые, огурцы, томаты – 0,5; апельсины – 0,5; мясо (КРС, свиньи) – 0,05; субпродукты (КРС, свиньи, овцы) – 0,2; молоко – 0,01; мясо овцы – 0,1; хлопок (семена) – 0,5; хлопок (масло неочищенное) – 0,05; мед, хмель – 0,2
ГЖХ, ТСХ
ВЭЖХ
МУК 2786-83
ГОСТ 32690-2014
Временные методические указания по определению митака в растительном материале, почве, воде, органах, тканях и молоке животных методами тонкослойной и газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 12.05.1983
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
39
амитрол
виноград, плодовые семечковые и косточковые – 0,05
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
40
атразин
кукуруза (зерно) – 0,03; мясо, яйца – 0,02; молоко – 0,05
ГЖХ, ТСХ
ТСХ, СФ
ГЖХ
ВЭЖХ
№ 1328-76
№ 1533-76
№ 1542-76
Газохроматографический метод определения карагарда в почве, винограде, виноградном соке
Определение карагарда в воде, почве и фруктах (яблоки) методом тонкослойной хроматографии
Определение остаточных количеств триазиновых гербицидов (симазина, атразина, пропазина, прометрина и примагола-М) в зерне кукурузы в воде методом газожидкостной хроматографии
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 20.12.1976
№ 1783-77
№ 1794-77
Определение карагарда в почве и мандаринах методом хроматографии в тонком слое
Определение симазина, атразина, прометрина и играна в эфирных маслах и маслосодержащем сырье методом газожидкостной хроматографии
№ 1803-77
№ 5028-89
№ 2542-76
Хроматографические методы определения семерона, мезоранила, карагарда в яблоках, капусте и воде
Методические указания по определению атразина в зерне и зеленой массе кукурузы и сои методами газожидкостной и тонкослойной хроматографии
Методические указания по определению симмтриазиновых гербицидов (симазина, атразина, пропазина, прометрина, семерона, мезоранила, метазина, метопротрина, приматола-м) в зерне кукурузы, воде и почве методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
Утверждено Минздравом СССР 20.12.1976
Утверждены Минздравом СССР 28.01.1980
№ 2145-80
МУК
1112-73
№ 3022-84
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Методические указания по определению остаточных количеств симм-триазиновых гербицидов (симазина, атразина, пропазина, прометрина, семерона, мезоранила, метазина, метопротрина) в почве газожидкостной хроматографией
Качественное и количественное определение симазина, атразина и политриазина в яблоках, ягодах винограда и почве
Методические указания по систематическому газохроматографическому анализу микро-количеств гербицидов различной химической природы при совместном присутствии в пробах воды, почвы и растениях
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 27.04.1984
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
41
ацетамиприд

Роспотребнадзор бекіткен26.03.2010
Роспотребнадзор бекіткен12.07.2011
38
амитраз
шекілдеуікті және сүйекті жемістер, қияр, томат – 0,5; апельсиндер – 0,5; ет (ІҚМ, шошқа) – 0,05; қосымша өнімдері (ІҚМ, шошқа, қой) – 0,2; сүт – 0,01; қой еті – 0,1; мақта (тұқым) – 0,5; мақта (май тазартылмаған) – 0,05; бал, құлмақ – 0,2
ГСХ, ЖҚХ
ТЖСХ
ШӘН
2786-83
МЕМСТ
32690-2014
Өсімдік материалындағы, топырақтағы, судағы, жануарлардың органдарындағы, тіндеріндегі және сүтіндегі митаканы жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 12.05.1983
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
39
амитрол
жүзім, шекілдеуікті және сүйекті жемістер– 0,05
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
40
атразин
жүгері (дән) – 0,03; ет, жұмыртқа – 0,02; сүт – 0,05
ГСХ, ЖҚХ
ЖҚХ, СФ
ГСХ
ТЖСХ
№ 1328-76
№ 1533-76
№ 1542-76
№ 1783-77
№ 1794-77
№ 1803-77
№ 5028-89
№ 2542-76
№ 2145-80
ШӘН
1112-73
№ 3022-84
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Топырақтағы, жүзімдегі, жүзім шырынындағы карагардты анықтаудың газды-хроматографиялық әдісі
Судағы, топырақтағы және жемістердегі (алмалар) карагардты жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау
Судағы жүгері дақылындағы триазинді гербицидтердің (симазин, атразин, пропазин, прометрин және примагол-М) қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Топырақтағы және мандариндардағы карагардты жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау
Эфир майларындағы және құрамында май бар шикізаттағы симазинді, атразинді, прометринді және игранды газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Алмалардағы, қырыққабаттағы және судағы семеронды, мезоранилды, карагардты анықтаудың хроматографиялық әдістері
Жүгері мен сояның дәніндегі және жасыл массасындағы атразинді газды-сұйықтықты және жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау
Жүгері дәніндегі, судағы және топырақтағы симмтриазинді гербицидтерді (симазин, атразин, пропазин, прометрин, семерон, мезоранил, метазин, метопротрин, приматол-м) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Топырақтағы симм-триазинді гербицидтердің (симазин, атразин, пропазин, прометрин, семерон, мезоранил, метазин, метопротрин) қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау
Алмалардағы, жүзім жидектеріндегі және топырақтағы симазинді, атразинді және политриазинді сапалық және сандық тұрғыдан анықтау
Түрлі химиялық түріндегі гербицидтердің микроқалдықтарын су, топырақ және өсімдіктер сынамаларында бірге болған кезде жүйелі түрде газды-хроматографиялық талдау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 20.12.1976
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
08.06.1989
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
20.12.1976
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
28.01.1980
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
27.04.1984
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
41
ацетамиприд

зерно хлебных злаков, картофель – 0,5; огурцы, томаты – 0,3; рапс (зерно, мало) – 0,1
ВЭЖХ
МУК 4.1.1130-02
МУК 4.1.1850-04
Определение остаточных количеств ацетамиприда в воде, почве, огурцах, томатах, клубнях и ботве картофеля, зерне и соломе пшеницы и в кормовом разнотравье методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств ацетамиприда в воде, почве, ботве и клубнях картофеля, зерне и соломе зерновых колосовых культур
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 05.03.2004
МУК 4.1.2691-10
МУК 4.1.2985-12
МУК 4.1.3188-14
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств ацетамиприда в семенах и масле рапса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств ацетамиприда в плодах и соке яблок методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств ацетамиприда в ботве и корнеплодах сахарной свеклы методом высокоэффективной жидкостной хроматоргафии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 02.08.2010
Утверждено Роспотребнадзором 19.03.2012
Утверждено Роспотребнадзором 24.07.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
42
ацетохлор
соя (бобы), подсолнечник (семена), рапс (зерно, масло) – 0,01; соя (масло) – 0,04; подсолнечник (масло) – 0,02; кукуруза (зерно) – 0,03
ГЖХ
МУК 4.1.1387-03
МУК 4.1.1969-05
Определение остаточных количеств ацетохлора в воде, почве, клубнях картофеля, зерне кукурузы, зеленой массе кукурузы и сои, а также в семенах и масле подсолнечника, рапса и сои
Определение остаточных количеств ацетохлора в ботве, корнеплодах сахарной свеклы и корнеплодах моркови методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Роспотребнадзором 21.04.2005
43
ацефат
артишок – 0,3; бобы, фасоль – 5,0; кочанная капуста – 2,0; клюква – 0,5; перец Чили (сухой) – 50,0; птица: жир – 0,1, мясо – 0,01, субпродукты – 0,01; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,05; молоко – 0,02; яйца – 0,01; соя бобы (сухие) – 0,3; томаты – 1,0
ГЖХ, ТСХ
ГЖХ
ВЭЖХ
МУ № 3222-85
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
Унифицированная методика определения пестицидов в продуктах растительного и животного происхождения, лекарственных растениях, кормах, воде, почве хроматографическими методами
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждена Минздравом СССР 11.03.1985
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
44
ацифлуорфен

астық дақылдарының дәні, картоп – 0,5; қияр, томат – 0,3; рапс (дән, мало) – 0,1
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1130-02
ШӘН
4.1.1850-04
ШӘН
4.1.2691-10
ШӘН
4.1.2985-12
ШӘН
4.1.3188-14
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, қиярдағы, томаттардағы, картоптың түйнектері мен пәлегіндегі, бидайдың дәні мен сабанындағы және жемшөптік алуан шөптегі ацетамипридтің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, картоптың түйнектері мен пәлегіндегі және дәнді масақты дақылдардың сабанындағы ацетамипридтің қалдық мөлшерін анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Рапстың тұқымы мен майындағы ацетамипридтің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Алманың жемістері мен шырынындағы ацетамипридтің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Қант қызылшасының пәлегі мен тамыржемісіндегі ацетамипридтің қалдық мөлшерін в тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен РФ 05.03.2004
Роспотребнадзор бекіткен
02.08.2010
Роспотребнадзор бекіткен
19.03.2012
Роспотребнадзор бекіткен
24.07.2014
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
42
ацетохлор
соя (бұршақтар), күнбағыс (тұқым), рапс (дән, май) – 0,01; соя (май) – 0,04; күнбағыс (май) – 0,02; жүгері (дән) – 0,03
ГСХ
ШӘН
4.1.1387-03
ШӘН
4.1.1969-05
Судағы, топырақтағы, картоп түйнектеріндегі, жүгері дәніндегі, жүгері мен сояның жасыл массасындағы, сондай-ақ күнбағыстың, рапстың және сояның тұқымы мен майындағы ацетохлордың қалдық мөлшерін анықтау
Қант қызылшасының пәлегіндегі, тамыржемісіндегі және сәбіздің тамыржемісіндегі ацетохлордың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
24.06.2003
Роспотребнадзор бекіткен
21.04.2005
43
ацефат
бөрікгүл – 0,3; бұршақтар, үрме бұршақ – 5,0; қаудан қырыққабат – 2,0; мүкжидек – 0,5; Чили бұрышы (құрғақ) – 50,0; құс : май – 0,1, ет – 0,01, қосымша өнімдері – 0,01; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,05; сүт – 0,02; жұмыртқа – 0,01; соя бұршақтары (құрғақ) – 0,3; томат – 1,0
ГСХ, ЖҚХ
ГСХ
ТЖСХ
ӘН
№ 3222-85
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Өсімдіктерден және жануарлардан алынған өнімдердегі, дәрілік өсімдіктердегі, жемшөптегі, судағы, топырақтағы пестицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтаудың үйлестірілген әдістемесі
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
11.03.1985
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
44
ацифлуорфен

соя (бобы, масло) – 0,1
хроматографический
ТСХ
МУК 4.1. 1449-03
№ 3156-84
Определение остаточных количеств ацифлуорфена в почве, воде, зерне и масле сои хроматографическими методами
Временные методические указания по определению блазера в воде, почве, сое и зеленых листьях методом хроматографии в тонком слое
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Минздравом СССР 27.11.1984
45
беналаксил
виноград, дыня – 0,3; кочанный салат – 1,0; лук, картофель – 0,02; томаты – 0,2; арбузы – 0,1
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
46
бендиокарб
свекла сахарная, кукуруза (зерно) – 0,05
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
47
беномил
зерно хлебных злаков, рис – 0,5; свекла сахарная – 0,1; подсолнечник (семена), картофель – 0,1; виноград (ягоды, сок), соя (масло) – 0,015; овощные (кроме картофеля), плодовые (семечковые и косточковые) – 0,075; соя (бобы) – 0,02
ВЭЖХ
полярография
ТСХ, ГЖХ
ТСХ
МУК 4.1. 1426-03
МУК 4.1.1833-04
МУК 4.1.2015-05
Определение остаточных количеств беномила по карбендазиму и карбендазима в воде, почве, семенах рапса (горчицы) и подсолнечника, клубнях картофеля, корнеплодах сахарной свеклы, яблоках, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств беномила по карбендазиму и карбендазима в винограде методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств беномила по карбендазиму и карбендазима в семенах и масле подсолнечника методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждены Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 13.02.2004
Утверждено Роспотребнадзором 17.10.2005
ГОСТ 32690-2014
№ 4382-87
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Методические указания по определению беномила и БМК в растениях, почве и воде природных водоемов полярографическим методом
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1987
№ 4994-89
1914-78, 2067-79,
Методические указания по определению синтетических пиретроидов, фосфорорганических пестицидов, севина и беномила при совместном присутствии в плодово-овощных культурах
Методические указания по определению БМК и бенлата по БМК в растительных объектах, вине, почве и воде методом тонкослойной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
Утверждено Минздравом СССР 27.09.1973 № 1914-78, 19.10.1979 № 2067-79
№ 6135-91
№ 2067-79
Методические указания по определению препарата "Комби" смеси карбофурана с беномилом и ТМТД в растениях сахарной свеклы тонкослойной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств бенлата по БМК в подорожнике, семенах мака масличного и плодах шиповника методом тонкослойной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Утверждено Минздравом СССР 19.10.1979
48
бенсултап

соя (бұршақтар, май) – 0,1
хроматографиялық
ЖҚХ
ШӘН
4.1. 1449-03
№ 3156-84
Топырақтағы, судағы, сояның дәні мен майындағы ацифлуорфенның қалдық мөлшерін хроматографиялық әдістермен анықтау
Судағы, топырақтағы, соядағы және жасыл жапырақтардағы блазерді жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
24.06.2003
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
27.11.1984
45
беналаксил
жүзім, қауын – 0,3; қауданды салат – 1,0; пияз, картоп – 0,02; томат – 0,2; қарбыздар – 0,1
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
46
бендиокарб
қант қызылшасы, жүгері (дән) – 0,05
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
47
беномил
астық дақылдарының дәні, күріш – 0,5; қант қызылшасы – 0,1; күнбағыс (тұқым), картоп – 0,1; жүзім (жидектер, сок), соя (май) – 0,015; көкөністер (картоптан басқа), жемісті (дәнділер и сүйектілер) – 0,075;
соя (бұршақтар) – 0,02
ТЖСХ
полярография
ЖҚХ, ГСХ
ЖҚХ
ШӘН
4.1. 1426-03
ШӘН
4.1.1833-04
ШӘН
4.1.2015-05
МЕМСТ
32690-2014
№ 4382-87
№ 4994-89
1914-78,
2067-79,
№ 6135-91
№ 2067-79
Судағы, топырақтағы, рапс (қыша) пен күнбағыс тұқымдарындағы, картоп түйнектеріндегі, қант қызылшасының тамыржемісіндегі, алмалардағы, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы карбендазим бойынша беномилдың және карбендазимның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жүзімдегі карбендазим бойынша беномилдың және карбендазимның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Күнбағыстың тұқымы мен майындағы карбендазим бойынша беномилдың және карбендазимның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Табиғи су айдынының өсімдіктеріндегі, топырағындағы және суындағы беномилды және БМК полярлы-графикалық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Синтетикалық пиретроидтарды, фосфорорганикалық пестицидтерді, севинді және беномилды жеміс-көкөніс дақылдарында қатар болған кезде анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдік объектілеріндегі, шараптағы, топырақтағы және судағы БМК және БМК бойынша бенлатты жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Қант қызылшасы өсімдіктеріндегі карбофуран мен беномил және ТМТД қоспасының "Комби" препаратын жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жолжелкендегі, майлы көкнәр тұқымындағы және итмұрын жемісіндегі БМК бойынша бенлаттың қалдық мөлшерін жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
24.06.2003
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 13.02.2004
Роспотребнадзор бекіткен
17.10.2005
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
08.06.1987
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
08.06.1989
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
27.09.1973 № 1914-78,
19.10.1979 № 2067-79
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
19.10.1979
48
бенсултап

картофель, хмель, томаты, баклажаны – 0,04; зерно хлебных злаков – 0,05
ГЖХ
МУК 4.1. 1427-03
Определение остаточных количеств Бенсултапа в воде, почве, клубнях картофеля, зерне и соломе зерновых колосовых культур, томатах и баклажанах методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
49
бенсульфурон-метил
рис – 0,02
ВЭЖХ
МУК 4.1.1243-03
МУК 4.1.1941-05
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств бенсульфурон-метила в воде, почве, зерне и соломе риса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств бенсульфурон-метила в воде, почве, зерне и соломе риса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003
Утверждено Роспотребнадзором 18.01.2005
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
50
бентазон
соя (бобы, масло), зерно хлебных злаков, рис – 0,1; сорго, картофель – 0,1; зернобобовые (кроме сои) – 0,2; арахис – 0,05; лук репка, лен (семена) – 0,1; кукуруза (зерно) – 0,2; яйца – 0,05; мясо млекопитающих (кроме морских), молоко – 0,05; хмель (сухой) – 1,0
ВЭЖХ
МУК 4.1.1247-03
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств бентазона в семенах и масле сои методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
ТСХ
ГЖХ
ГЖХ, ТСХ
МУК № 2095-79
№ 4345-87
МУК № 2090-79
№ 1916-78
Методические указания по определению базаграна в воде, почве, зерне и растительном материале
Методические указания по определению базаграна в рыбе методом тонкослойной хроматографии
Методические указания по газо-жидкостно-хроматографическому определению бентазона в почве и растениях
Методические указания по определению базудина и окси-базудина в растительном материале, почве и воде тонкослойной и газожидкостной хроматографией
Утверждено Минздравом СССР 19.10.1979
Утверждено 08.06.1987
Утверждено Минздравом СССР 19.10.1979
Утверждено Минздравом СССР 27.08.78
51
бета-цифлутрин

картоп, құлмақ, томат, баялды – 0,04; дән хлебных злаков – 0,05
ГСХ
ШӘН
4.1. 1427-03
Судағы, топырақтағы, картоп түйнектеріндегі, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы , томаттардағы және баялдыдағы бенсултаптың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
24.06.2003
49
бенсульфурон-метил
күріш – 0,02
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1243-03
ШӘН
4.1.1941-05
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, күріштің дәні мен сабанындағы бенсульфурон-метилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
(ТЖСХ МС/МС)
Судағы, топырақтағы, күріштің дәні мен сабанындағы бенсульфурон-метилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
16.03.2003
Роспотребнадзор бекіткен
18.01.2005
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
50
бентазон
соя (бұршақтар, май), астық дақылдарының дәні, күріш – 0,1; құмай жүгері, картоп – 0,1; бұршақ дәнділер (соядан басқа) – 0,2; жержаңғақ – 0,05; басты пияз, зығыр (тұқым) – 0,1; жүгері (дән) – 0,2; жұмыртқа – 0,05; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа), сүт – 0,05; құлмақ (құрғақ) – 1,0
ТЖСХ
ЖҚХ
ГСХ
ГСХ, ЖҚХ
ШӘН
4.1.1247-03
МЕМСТ
32690-2014
ШӘН
№ 2095-79
№ 4345-87
ШӘН
№ 2090-79
№ 1916-78
Сояның тұқымы мен майындағы бентазонның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, астықтағы және өсімдік материалындағы базагранды анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Балықтағы базагранды жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Топырақтағы және өсімдіктердегі бентазонды газды-сұйықтықты-хроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдік материалындағы, топырақтағы және судағы базудин мен окси-базудинді жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
16.03.2003
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
19.10.1979
08.06.1987 ж.
бекітілген
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
19.10.1979
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
27.08.78
51
бета-цифлутрин

плодовые (семечковые), картофель – 0,2; капуста, зерно хлебных злаков, рапс (зерно, масло) – 0,1; горох – 0,2, свекла сахарная – 0,5
ГЖХ
МУК
6093-91
МУК 4704-88
МУК 4.1.2686-10
МУК 4.1.1238-03
Временные методические указания по определению пиретроидов (перметрина, циперметрина, фенвалерата и декаметрина) в молоке и мясе животных методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению синтетических пиретроидов (амбуш, цимбуш) в биологическом материале методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств Бета-цифлутрина в ботве и корнеплодах сахарной свеклы методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств бета-цифлутрина в воде, почве, зерне и соломе зерновых культур, капусте, клубнях картофеля, зеленой массе растений, семенах и масле рапса методом газожидкостной хроматографии
Утвержден Минздравом СССР 29.07.1991
Утвержден Минздравом СССР 04.10.1988
Утверждено Роспотребнадзором 02.08.2010
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003
52
биксафен
зерно хлебных злаков – 0,5
ВЭЖХ
МУК 4.1.2903-11
Определение остаточных количеств Биксафена в воде, почве, зерне и соломе зерновых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
53
биоресметрин
зерно хлебных злаков (пшеница), мука – 1,0; отруби (необработанные) – 5,0; пророщенная пшеница – 3,0; томаты, огурцы – 0,4; перец – 0,01; рыба – 0,0015; смородина – 0,02
ТСХ
ВЭЖХ
МУК №6070-91
ГОСТ 32690-2014
Временные методические указания по определению изатрина в растительном материале методом тонкослойной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утвержден Минздравом СССР 29.07.1991
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
54
биспирибака кислота
рис – 0,2
хроматографический
МУК 4.1.2933-11
Определение остаточных количеств биспирибака кислоты в воде, почве, зерне и соломе риса хроматографическими методами
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
55
биспирибак натрия
рис – 0,1
ВЭЖХ
МУК 4.1.1450-03
Определение остаточных количеств концентрации Биспирибака-натрия в почве, воде, зерне и зеленой массе риса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
56
битертанол
плодовые косточковые (кроме сливы) – 1,0; бананы, огурцы – 0,5, зерно хлебных злаков, мясо млекопитающих (кроме морских), молоко, субпродукты млекопитающих – 0,05; плодовые (семечковые), сливы (кроме чернослива) – 2,0; яйца, птица (мясо, субпродукты) – 0,01; томаты – 3,0
ГЖХ
ВЭЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандарти-зации, метрологии и сертификации 25.06.2014
57
бифеназат

жемісті (дәнділер), картоп – 0,2; қырыққабат, астық дақылдарының дәні, рапс (дән, май) – 0,1; бұршақ – 0,2, қант қызылшасы – 0,5
ГСХ
ШӘН
6093-91
ШӘН
4704-88
ШӘН
4.1.2686-10
ШӘН
4.1.1238-03
Жануарлардың сүті мен етіндегі пиретроидтерді (перметрин, циперметрин, фенвалерат және декаметрин) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Биологиялық материалдағы синтетикалық пиретроидтерді (амбуш, цимбуш) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Қант қызылшасының жапырағы мен тамыржемісіндегі бета-цифлутриннің қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, дәнді дақылдардың дәні мен сабанындағы, қырыққабаттағы, картоп түйнектеріндегі, өсімдіктердің жасыл массасындағы ,рапстың тұқымы мен майындағы бета-цифлутриннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
04.10.1988
Роспотребнадзор бекіткен02.08.2010
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 16.03.2003
52
биксафен
астық дақылдарының дәні– 0,5
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2903-11
Судағы, топырақтағы, дәнді дақылдардың дәні мен сабанындағы биксафеннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен12.07.2011
53
биоресметрин
астық дақылдарының дәні (бидай), – 1,0; кебек (өңделмеген) – 5,0; өскін бидай – 3,0; томат, қияр – 0,4; бұрыш – 0,01; балық – 0,0015; қарақат – 0,02
ЖҚХ
ШӘНа
ТЖСХ
ШӘН
№6070-91
МЕМСТ
32690-2014
Өсімдік материалындағы изатринді жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
54
биспирибака кислота
күріш – 0,2
хроматографиялық
ШӘН
4.1.2933-11
Судағы, топырақтағы, күріштің дәні мен сабанындағы қышқыл биспирибактың қалдық мөлшерін хроматографиялық әдістермен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
12.07.2011
55
биспирибак натрия
күріш – 0,1
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1450-03
Топырақтағы, судағы, күріштің дәні мен жасыл массасындағы биспирибак-натрийдің шоғырлануының қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
24.06.2003
56
битертанол
сүйекті жемістер (алхорыдан басқа) – 1,0; банандар, қияр – 0,5, астық дақылдарының дәні, сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа), сүт, сүтқоректілердің қосымша өнімдері – 0,05; жемісті (дәнділер), сливы (қара алхорыдан басқа) – 2,0; жұмыртқа, құс (ет, қосымша өнімдері) – 0,01; томат – 3,0
ГСХ
ТЖСХ
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
57
бифеназат

хлопок (семена) – 0,3; изюм, перец сладкий, плодовые косточковые, клубника – 2,0; овощи со съедобными плодами тыквенные, томат – 0,5; виноград, плодовые семечковые – 0,7; хмель сухой – 20,0; перец Чили – 3,0; орехи – 0,2; мясо млекопитающих (кроме морских животных), молочный жир – 0,05; молоко, птица (мясо, субпродукты) – 0,01; мята – 40,0; яйца, субпродукты (млекопитающих) – 0,001; миндаль в шелухе – 10,0
ВЭЖХ
МУК 4.1.3100-13
Определение остаточных количеств бифеназата и D 3598 в воде, почве, яблоках и яблочном соке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 08.08.2013
58
бифентрин
хлопчатник (масло) – 0,015; плодовые семечковые (кроме груши) – 0,04; груша – 0,5; виноград – 0,2; томаты, огурцы – 0,4; кукуруза (зерно) – 0,05; сахарная свекла – 0,05; кукуруза (масло), подсолнечник (семена, масло) – 0,02; капуста – 1,0; рапс (зерно, масло) – 0,1; зерно хлебных злаков – 0.5; жир, мясо КРС – 0,5; почки, печень, молоко КРС – 0,05; куриные яйца – 0,01; жир, мясо, субпродукты куриные, лимон, апельсины, картофель, грейпфрут – 0,05; хмель (сухой) – 10,0; клубника – 1,0; пшеничные отруби, необработанные – 2,0; пшеничная мука – 0,2; непросеянная пшеничная мука – 0,5
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК № 4704-88
МУК № 6093-91
МУК 4.1.1800-03
Методические указания по определению синтетических пиретроидов (амбуш, цимбуш) в биологическом материале методом газожидкостной хроматографии
Временные методические указания по определению пиретроидов (перметрина, циперметрина, фенвалерата и декаметрина) в молоке и мясе животных методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств бифентрина в зеленой массе, зерне, соломе зерновых культур, ботве и корнеплодах свеклы, пастбищных травах и винограде методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 04.10.1988
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 18.12.2003
МУК 4.1. 2072-06
МУК 4.1.2299-07
Методические указания по определению остаточных количеств бифентрина в воде, огурцах, томатах и бифентрина и малатиона в зерне пшеницы и риса методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств Бифентрина в зерне кукурузы, семенах подсолнечника и растительных маслах методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 05.05.2006
Утверждено Роспотребнадзором 25.10.2007
МУК 4.1. 2674-10
МУК 4.1.2938-11
Определение остаточных количеств бифентрина в семенах и масле рапса методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств бифентрина в капусте, зерне гороха, сои и соевом масле методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 02.08.2010
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
№ 6207-91
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Методические указания по газохроматографическому определению бифентрина (талстара) в растительных объектах, воде, почве
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандарти-зации, метрологии и сертификации 25.06.2014
59
боскалид

мақта (тұқым) – 0,3; мейіз, тәтті бұрыш, сүйекті жемістер, құлпынай – 2,0; жемісі жеуге жарайтын көкөністер асқабақтар, томат – 0,5; жүзім, дәнді жемістер – 0,7; құрғақ құлмақ– 20,0; Чили бұрышы – 3,0; жаңғақтар – 0,2; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа), сүт майы– 0,05; сүт, құс (еті, қосымша өнімдері ) – 0,01; жалбыз – 40,0; жұмыртқа, қосымша өнімдері (сүтқоректілер) – 0,001; бадам қабығымен – 10,0
ТЖСХ
ШӘН
4.1.3100-13
Судағы, топырақтағы, алмалардағы және алма шырынындағы бифеназаттың және D 3598 қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
08.08.2013
58
бифентрин
мақта (май) – 0,015; дәнді жемістер (алмұрттардан басқа) – 0,04;
алмұрт – 0,5;
жүзім – 0,2; томат, қияр – 0,4; жүгері (дән) – 0,05; қант қызылшасы – 0,05; жүгері (май), күнбағыс (тұқым, май) – 0,02; қырыққабат – 1,0; рапс (дән, май) – 0,1; астық дақылдарының дәні– 0.5; ІҚМ майы,еті – 0,5; ІҚМ бүйрегі, бауыры, сүті – 0,05; тауық жұмыртқасы – 0,01; тауық майы, еті, қосымша өнімдері, лимон, апельсиндер, картоп, грейпфрут – 0,05; құлмақ (құрғақ) – 10,0; құлпынай – 1,0; бидай кебегі, өңделмеген – 2,0; бидай ұны – 0,2; еленбеген бидай ұны – 0,5
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
№ 4704-88
ШӘН
№ 6093-91
ШӘН
4.1.1800-03
ШӘН
4.1. 2072-06
ШӘН
4.1.2299-07
ШӘН
4.1. 2674-10
ШӘН
4.1.2938-11
№ 6207-91
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Биологиялық материалдағы синтетикалық пиретроидтерді (амбуш, цимбуш) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жануарлардың сүті мен етіндегі пиретроидтерді (перметрин, циперметрин, фенвалерат және декаметрин) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Дәнді дақылдардың жасыл массасындағы, дәніндегі сабанындағы, қызылшаның пәлегі мен тамыржемісіндегі, жайылым шөптеріндегі және жүзімдегі бифентриннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Судағы, қиярдағы, томаттардағы бифентриннің және бидай мен күріштің дәніндегі бифентрин мен малатионның қалдық мөлшерлерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жүгері дәніндегі, күнбағыстың тұқымындағы және өсімдік майларындағы бифентриннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Рапстың тұқымы мен майындағы бифентриннің қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Қырыққабаттағы, бұршақ дәніндегі, соя пен соя майындағы бифентриннің қалдық мөлшерін в газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Өсімдік объектілеріндегі, судағы, топырақтағы бифентринді (талстар) газды-хроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
04.10.1988
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 18.12.2003
Роспотребнадзор бекіткен
05.05.2006
Роспотребнадзор бекіткен
25.10.2007
Роспотребнадзор бекіткен02.08.2010
Роспотребнадзор бекіткен12.07.2011
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
59
боскалид

плодовые семечковые – 2,0; овощи со съедобными корнями и клубнями – 2,0; бананы – 0,6; зерно хлебных злаков – 0,5; ягоды и др. мелкие фрукты (кроме клубники и винограда), чернослив, перец Чили (сухой), изюм – 10,0; капуста (все виды), овощи со съедобными луковицами, киви – 5,0; виноград – 5,0; кофе (бобы), древесные орехи (кроме фисташек и миндаля) – 0,05; миндаль в шелухе – 15,0; овощи листовые – 30,0; плодоносящие овощи, тыква, зернобобовые (фасоль, горох), плодовые косточковые (кроме чернослива), клубника – 3,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,7; субпродукты млекопитающих – 0,2; яйца, мясо, жир, субпродукты птицы – 0,02; молоко – 0,1; молочный жир – 2,0; фисташки – 1,0; семена масличных культур – 1,0; подсолнечник (семена), рапс (зерно) – 1,0; подсолнечник (масло) – 0,5; рапс (масло) – 0,2; картофель – 0,05; лук репка – 5,0; томаты – 3,0; огурцы – 3,0; морковь – 2,0
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК4.1.2538-09
МУК
4.1. 2672-10
Определение остаточных количеств димоксистробина и боскалида при их совместном присутствии в воде, почве, семенах подсолнечника и рапса, растительных маслах методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств боскалида в яблоках, ягодах винограда, яблочном и виноградном соках, луке-репке методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 04.09.2009
Утверждено Роспотребнадзором 02.08.2010
МУК 4.1.3075-13
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств боскалида в томатах (плоды, сок), огурцах, моркови, картофеле и капусте методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хромато-масс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 19.07.2013
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
60
бромид-ион
фасоль, горох, цитрусовые – 30,0; плодовые семечковые и косточковые, виноград, гранат – 20,0; картофель – 50
ТСХ
МУК 1112-73
Определение бромидов в зерне и растительном материале хроматографией в тонком слое
Утвержден Минздравом СССР 31.07.1973
61
бромоксинил
зерно хлебных злаков, просо, кукуруза (зерно) – 0,05
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.3182-14
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств бромо-ксинила в кукурузном масле методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 24.07.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
62
бромофос

шекілдеуікті жемістер – 2,0; тамырлары және түйнектері жеуге жарайтын көкөністер – 2,0; банандар – 0,6; астық дақылдарының дәні– 0,5; жидектер және басқа да ұсақ жемістер (құлпынай мен жүзімнен басқа), қара алхоры, Чили бұрышы (құрғақ), мейіз – 10,0; қырыққабат (барлық түрлері), баданасы жеуге жарайтын көкөністер, киви – 5,0; жүзім – 5,0; кофе (бұршақтар), ағаш жаңғақтары (пісте мен бадамастықбасқа) – 0,05; бадам қабығымен – 15,0; жапырақты көкөністер – 30,0; жеміс беретін көкөністер, асқабақ, бұршақ дәнділер (үрме бұршақ, бұршақ), сүйекті жемістер (қара алхорыдан басқа), құлпынай – 3,0; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,7; сүтқоректілердің қосымша өнімдері – 0,2; құстың жұмыртқасы, еті, майы, қосымша өнімдері– 0,02; сүт – 0,1; сүт майы– 2,0; пісте – 1,0; майлы дақылдар тұқымдары – 1,0; күнбағыс (тұқым), рапс (дән) – 1,0; күнбағыс (май) – 0,5; рапс (май) – 0,2; картоп – 0,05; басты пияз – 5,0; томат – 3,0; қияр – 3,0; сәбіз – 2,0
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2538-09
ШӘН
4.1. 2672-10
ШӘН
4.1.3075-13
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Суда, топырақта, күнбағыс пен рапстың тұқымында, өсімдік майларында димоксистробин мен боскалид бірге болған кезде олардың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Алмалардағы, жүзім жидектеріндегі, алма және жүзімном шырындарындағы, шалқан пияздағы боскалидтың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Томаттардағы (жемістері, шырыны), қиярдағы, сәбіздегі, картоптағы және қырыққабаттағы боскалидтың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хромато-масс-спектрометриямен әдісімен анықтау
(ТЖСХ-МС/МС)
Роспотребнадзор бекіткен
04.09.2009
Роспотребнадзор бекіткен
02.08.2010
Роспотребнадзор бекіткен
19.07.2013
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
60
бромид-ион
үрме бұршақ, бұршақ, цитрус тұқымдас жемістер – 30,0; шекілдеуікті және сүйекті жемістер
жүзім, анар – 20,0; картоп – 50
ЖҚХ
ШӘН
1112-73
Астықтағы және өсімдік материалындағы бромидты жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
61
бромоксинил
астық дақылдарының дәні, тары, жүгері (дән) – 0,05
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.3182-14
МЕМСТ
32690-2014
Жүгері майындағы бромо-ксинилдың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
24.07.2014
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
62
бромофос

капуста, фасоль, огурцы, салат, горох, виноград – 0,05; плодовые (семечковые) – 0,1; плодовые (косточковые) – 0,07; хмель сухой – 0,5; ягоды – 0,04
ГЖХ, ТСХ
№ 1795-77
ГОСТ 30710-2001
Методические указания по определению бромофоса в почве воде фруктах хроматографическими методами
Плоды, овощи и продукты их переработки. Методы определения остаточных количеств фосфорорганических пестицидов
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 18.07.77
Постановление Госстандарта России 27.07.2001
ГЖХ
ТСХ
ВЭЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
МУК 1112-73
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Определение бромофоса в плодах тонкослойной хроматографией
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утвержден Минздравом СССР 31.07.1973
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
63
бромпропилат
виноград – 2,0; цитрусовые, плодовые семечковые – 2,0; бобовые (стручки или незрелые семена) – 3,0; огурцы, дыня, тыква – 0,5; плодовые косточковые (кроме чернослива), клубника – 2,0; ягоды – 0,05; мед – 0,02; хлопок (масло) – 0,02
ГЖХ
МУК 2476-81
ГОСТ 32689.1-3-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Временные методические указания по определению бромпропилата (неорона) в яблоках и цитрусовых методом газовой хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Минздравом СССР 22.10.1981
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
64
бромуконазол
зерно хлебных злаков, плодовые (семечковые), виноград – 0,04; ягоды – 0,08
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1. 1467-03
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению остаточных количеств Бромуконазола в воде, почве, зерне и зеленой массе зерновых колосовых культур, ягодах черной смородины и винограда методом газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
65
бупиримат
огурцы, дыни, смородина, плодовые (семечковые) – 0,1
ТСХ
№ 2800-83

қырыққабат, үрме бұршақ, қияр, салат, бұршақ, жүзім – 0,05; жемісті (дәнділер) – 0,1; жемісті (сүйектілер) – 0,07; құрғақ құлмақ– 0,5; жидектер – 0,04
ГСХ, ЖҚХ
ГСХ
ЖҚХ
ТЖСХ
№ 1795-77
МЕМСТ
30710-2001
МЕМСТ
32689.1-3-2014
ШӘН
1112-73
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Топырақтағы, судағы, жемістердегі бромофосты хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жемістер, көкөністер және оларды қайта өңдеу өнімдері. Фосфорорганикалық пестицидтердің қалдық мөлшерін анықтау әдістері
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Жемістердегі бромофосты жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 18.07.77
Ресей Мемстандарты қаулысы
27.07.2001
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
63
бромпропилат
жүзім – 2,0; цитрус тұқымдас жемістер, дәнді жемістер – 2,0; бұршақтар (стручки или незрелые тұқым) – 3,0; қияр, қауын, асқабақ – 0,5; сүйекті жемістер (кроме қара алхорыа), құлпынай – 2,0; жидектер – 0,05; бал – 0,02; мақта (май) – 0,02
ГСХ
ШӘН
2476-81
МЕМСТ
32689.1-3-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Алмалардағы және цитрус тұқымдас жемістердегі бромпропилатты (неорон) газды хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
22.10.1981
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
64
броШӘНоназол
астық дақылдарының дәні, жемісті (дәнділер), жүзім – 0,04; жидектер – 0,08
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1. 1467-03
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, дәнді масақты дақылдардың дәні мен жасыл массасындағы, қара қарақат пен жүзім жидектеріндегі БроШӘНоназолдың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
24.06.2003
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
65
бупиримат
қияр, қауындар, қарақат, жемісті (дәнділер) – 0,1
ЖҚХ
№ 2800-83

АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Временные методические указания по определению нимрода в почве, воде, огурцах методом тонкослойной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 12.05.1983
66
бупрофезин
миндаль – 0,05; миндаль в шелухе – 2,0; плодовые семечковые – 6,0; плодовые косточковые (кроме персика и нектарин) – 2,0; персик, нектарин – 9,0; цитрусовые, виноград – 1,0, томаты – 1,0; клубника – 3,0; сушеная мякоть цитрусовых, изюм, перец – 2,0; мясо и субпродукты млекопитающих (кроме морских животных) – 0,05; тыква – 0,7; огурцы – 0,7; манго – 0,1; молоко – 0,01; оливки – 5,0; перец Чили (в т.ч. сухой) – 10,0
ГЖХ
МУК
5003-89
Методические указания по определению апплауда в растительном материале (томаты, огурцы, плоды и зеленая масса), почве, воде методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
67
бутилат
кукуруза (зерно) – 0,5
ГЖХ
№ 1877-78
Методические указания по определению гербицидов - производных тиокарбаминовой кислоты (вернам, ронит, сутан, тиллам, эптам, ялан) в воде, растительном материале, биосубстратах и воздухе газохроматографическим методом
Утверждено Минздравом СССР 05.06.1978
68
бутоксикарбоксим
цитрусовые – 0,01
ТСХ
ГЖХ
МУ
№ 2789-83
МУ № 6209-91
Методические указания по хроматографическому определению бутокарбоксима в почве, воде и растительном материале
Временные методические указания по определению бутоксикарбоксима и его метаболита в почве, семенах, листьях и волокне хлопка газожидкостной хроматогафией
Утверждено Минздравом СССР 12.05.1983
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
69
вамидотион
овощи (кроме картофеля) – 0,2
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
70
вернолат
соя (бобы), кукуруза (зерно) – 0,5; соя (масло) – 0,1; табак – 1,0
ГЖХ
№ 1877-78
Методические указания по определению гербицидов - производных тиокарбаминовой кислоты (вернам, ронит, сутан, тиллам, эптам, ялан) в воде, растительном материале, биосубстратах и воздухе газохроматографическим методом
Утверждено Минздравом СССР 05.06.1978
71
винклозолин
черника – 5,0; кочанная капуста – 1,0; мясо КРС – 0,05; молоко КРС – 0,05; цветная капуста – 1,0; плодовые косточковые – 5,0; яйца куриные – 0,05; цикорий (корень) – 5,0; зернобобовые – 2,0; огурцы – 1,0; смородина (красная, черная, белая) – 5,0; ежевика – 5,0; крыжовник – 5,0; виноград – 5,0; хмель сухой – 40,0; киви – 10,0; салат кочанный – 5,0; дыня – 1,0; лук- репка – 1,0; перец Чили – 1,0; перец сладкий – 3,0; плодовые семечковые – 1,0; картофель – 0,1; рапс (зерно) – 1,0; малина (красная, черная) – 5,0; клубника – 10,0; томаты – 3,0; подсолнечник (семена, масло) – 0,5
ГЖХ/ ТСХ

АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Топырақтағы, судағы, қиярдағы нимродты жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
12.05.1983
66
бупрофезин
бадам – 0,05; бадам қабығымен – 2,0; шекілдеуікті жемістер – 6,0; сүйекті жемістер (шабдалы мен нектариндерден басқа) – 2,0; шабдалы, нектариндер – 9,0; цитрус тұқымдас жемістер, жүзім – 1,0, томат – 1,0; құлпынай – 3,0; цитрус тұқымдас жемістертардың кептірілген мәйегі, мейіз, бұрыш – 2,0; сүтқоректілердің еті мен қосымша өнімдері (теңіз жануарларынан басқа) – 0,05; асқабақ – 0,7; қияр – 0,7; манго – 0,1; сүт – 0,01; зәйтүн – 5,0; Чили бұрышы (оның ішінде құрғақ Чили бұрышы) – 10,0
ГСХ
ШӘН
5003-89
Өсімдік материалындағы (томат, қияр, жемістер және жасыл масса), топырақтағы, судағы апплаудты газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
08.06.1989
67
бутилат
жүгері (дән) – 0,5
ГСХ
№ 1877-78
Судағы, өсімдік материалындағы, биосубстраттардағы және ауадағы гербицидтерді - тиокарбамин қышқылының туындыларын (вернам, ронит, сутан, тиллам, эптам, ялан) газды-хроматографиялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
05.06.1978
68
бутоксикарбоксим
цитрус тұқымдас жемістер – 0,01
ЖҚХ
ГСХ
ӘН
№ 2789-83
ӘН
№ 6209-91
Топырақтағы, судағы және өсімдік материалындағы бутокарбоксимды хроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Мақтаның топырағындағы, тұқымындағы, жапырақтары мен талшығындағы бутоксикарбоксимды және оның метаболитын газды-сұйықтықты хроматогафия әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
12.05.1983
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
69
вамидотион
көкөністер (картоптан басқа) – 0,2
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
(ЖТСХ МС/МС)
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
70
вернолат
соя (бұршақтар), жүгері (дән) – 0,5; соя (май) – 0,1; темекі – 1,0
ГСХ
№ 1877-78
Судағы, өсімдік материалындағы, биосубстраттардағы және ауадағы гербицидтерді - тиокарбамин қышқылының туындыларын (вернам, ронит, сутан, тиллам, эптам, ялан) газды-хроматографиялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
05.06.1978
71
винклозолин
қаражидек – 5,0; қауданды қырыққабат – 1,0; ет ІҚМ – 0,05; ІҚМ сүті – 0,05; гүлді қырыққабат – 1,0; сүйекті жемістер – 5,0; тауық жұмыртқасы – 0,05; сусынтамыр (тамыры) – 5,0; бұршақ дәнділер – 2,0; қияр – 1,0; қарақат (қызыл, қара, ақ) – 5,0; қара бүлдірген – 5,0; қарлыған – 5,0; жүзім – 5,0; құрғақ құлмақ– 40,0; киви – 10,0; қаудан салат – 5,0; қауын – 1,0; басты пияз – 1,0; Чили бұрышы – 1,0; тәтті бұршақ– 3,0; шекілдеуікті жемістер – 1,0; картоп – 0,1; рапс (дән) – 1,0; таңқурай (қызыл, қара) – 5,0; құлпынай – 10,0; томат – 3,0; күнбағыс (тұқым, май) – 0,5
ГСХ/ ЖҚХ

МУК 2429-81
ГОСТ 32689.1-3-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Временные методические указания по определению ронилана в растительной продукции, почве и воде тонкослойной и газожидкостной хроматографией
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Минздравом СССР 06.08.1981
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
72
водорода фосфид
какао (бобы), фрукты и овощи сухие, арахис, специи, древесные орехи – 0,01; зерно хлебных злаков – 0,1
колориметрический
титрометрический
МУК
№ 1112-73
Инструкция по борьбе с вредителями хлебных запасов, Приложение 13
Колориметрическое определение фостоксина в зерне
Методика титрометрического определения фосфина в зерне и зернопродуктах
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
73
галаксифоп
бананы, кофе (бобы), плодовые косточковые – 0,02; цитрусовые, виноград, плодовые семечковые – 0,05; лук-репка – 0,2
ГЖХ
МУК 4.1.2163-07
Определение остаточных количеств Галоксифопа-Р-метила и Галоксифопа-Р в воде, Галоксифопа-Р в почве, зеленой массе растений, клубнях картофеля, корнеплодах сахарной, кормовой и столовой свеклы, семенах и масле льна, рапса, сои, подсолнечника методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 15.02.2007
74
галаксифоп-Р-метил
свекла сахарная, подсолнечник (семена), соя (бобы), масло растительное – 0,05; рапс (зерно) – 0,2; картофель – 0,01
ГЖХ
МУК 4.1.2163-07
МУК 4.1. 1942-05
Определение остаточных количеств Галоксифопа-Р-метила и Галоксифопа-Р в воде, Галоксифопа-Р в почве, зеленой массе растений, клубнях картофеля, корнеплодах сахарной, кормовой и столовой свеклы, семенах и масле льна, рапса, сои, подсолнечника методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств галоксифоп-Р-метила в репках лука методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 15.02.2007
Утверждено Роспотребнадзором 18.01.2005
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
75
галаксифопэтоксиэтил
свекла сахарная, подсолнечник (семена), соя (бобы), масло растительное – 0,05; хлопчатник (семена) – 0,05;рапс (зерно) – 0,2; картофель – 0,01
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.2163-07
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств Галоксифопа-Р-метила и Галоксифопа-Р в воде, Галоксифопа-Р в почве, зеленой массе растений, клубнях картофеля, корнеплодах сахарной, кормовой и столовой свеклы, семенах и масле льна, рапса, сои, подсолнечника методом газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 15.02.2007
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
76
гамма-цигалотрин

ШӘН 2429-81
МЕМСТ
32689.1-3-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Өсімдік өнімдеріндегі, топырақтағы және судағы рониланды жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
06.08.1981
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
72
водорода фосфид
какао (бұршақтар), құрғақ жемістер мен көкөністер, жержаңғақ, дәмдеуіштер, ағаш жаңғақтары – 0,01; астық дақылдарының дәні– 0,1
колориметриялық
титрометриялық
ШӘН
№ 1112-73
Астық қорларыныңң зиянкестеріне қарсы күрес жөніндегі нұсқаулық , 13-қосымша
Астықтағы фостоксинды колориметриялық анықтау
Астықтағы және астық өнімдеріндегі фосфинды титрометриялық анықтау әдісі
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
73
галаксифоп
банандар, кофе (бұршақтар), жемісті сүйектілер – 0,02; цитрус тұқымдас жемістер, жүзім, дәнді жемістер – 0,05; басты пияз– 0,2
ГСХ
ШӘН
4.1.2163-07
Судағы Галоксифоп -Р-метилды және Галоксифоп-Р, топырақтағы, өсімдіктердің жасыл массасындағы , картоп түйнектеріндегі, қант қызылшасының, жемшөптік және асханалық қызылшаның тамыржемістеріндегі, зығырдың, рапстың, сояның, күнбағыстың тұқымы мен майындағы Галоксифоп-Р қалдық мөлшерлерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
15.02.2007
74
галаксифоп-Р-метил
қант қызылшасы, күнбағыс (тұқым), соя (бұршақтар), өсімдік майы – 0,05; рапс (дән) – 0,2; картоп – 0,01
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2163-07
ШӘН
4.1. 1942-05
МЕМСТ
32690-2014
Судағы Галоксифоп -Р-метилды және топырақтағы, өсімдіктердің жасыл массасындағы , картоп түйнектеріндегі, қант қызылшасының, жемшөптік және асханалық қызылшаның тамыржемістеріндегі, зығырдың, рапстың, сояның, күнбағыстың тұқымы мен майындағы, күнбағыстағы Галоксифоп-Р-ны газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пияздың басындағы галоксифоп-Р-метилдың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
15.02.2007
Роспотребнадзор бекіткен
18.01.2005
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
75
галаксифопэтоксиэтил
қант қызылшасы, күнбағыс (тұқым), соя (бұршақтар), өсімдік майы – 0,05; мақта (тұқым) – 0,05;рапс (дән) – 0,2; картоп – 0,01
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2163-07
МЕМСТ
32690-2014
Судағы Галоксифоп -Р-метилды және топырақтағы, өсімдіктердің жасыл массасындағы , картоп түйнектеріндегі, қант қызылшасының, жемшөптік және асханалық қызылшаның тамыржемістеріндегі, зығырдың, рапстың, сояның, күнбағыстың тұқымы мен майындағы, күнбағыстағы Галоксифоп-Р-ны газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
15.02.2007
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
76
гамма-цигалотрин

зерно хлебных злаков – 0,05; рапс (зерно, масло), плодовые (семечковые) – 0,1; картофель, морковь, сахарная свекла – 0,02; лук – 0,2.
ГЖХ
МУК 4.1.1810-03
ГОСТ 32689.1-3-2014
Методические указания по определению остаточных количеств гамма-Цигалотрина в воде водоемов, почве, зерне и соломе зерновых культур, зеленой массе, семенах и масле рапса, клубнях картофеля, яблоках методом газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 18.12.2003
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
77
гексафлумурон
картофель – 0,05
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
78
гексахлорбензол
зерно хлебных злаков – 0,01
ТСХ
ГЖХ
№ 2142-80
МУК № 1112-73
ГОСТ 32689.1-3-2014
Методические указания по определению хлорорганических пестицидов в воде, продуктах питания, кормах и табачных изделиях хроматографией в тонком слое
Определение ДДТ, ГХЦГ, альдрина и гексахлорбензола в обогащенных и необогащенных липидами хлопковых шротах
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Минздравом СССР 28.01.1980
Утвержден Минздравом СССР 31.07.1973
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
79
гексахлорбутадиен
виноград и продукты его переработки – 0,0001
ГЖХ
МУК 1112-73
Определение гексахлорбутадиена в вине, соке и воде газожидкостной хроматографией
Утвержден
Минздравом СССР
31.07.1973
80
гексахлорцикло-гексан (б,в, г-изомеры)(ГХЦГ)
мясо и птица (свежие, охлажденные и мороженые) – 0,1; субпродукты (печень, почки) – 0,1; колбасы, кулинарные изделия, консервы из мяса и птицы – по сырью (в пересчете на жир); яйца, желатин – 0,1; молоко и кисломолочные изделия – 0,05; продукты переработки молока (сыры, творожные изделия, масло сливочное, сливки, сметана), концентраты молочных, сывороточных белков, молоко и молочные изделия сухие (в пересчете на жир) – 1,25; рыба пресноводная (свежая, охлажденная, замороженная) – 0,03; рыба морская, тунцовая (свежая, охлажденная, замороженная), мясо морских животных – 0,2; рыба соленая, копченая, вяленая – 0,2; рыбные консервы (пресноводных, морских, тунцовых рыб, мясо морских животных) - по сырью; печень рыб и продукты из нее, консервы из печени рыб – 1,0; икра, сельдь жирная – 0,2; зерно хлебных злаков – 0,01; зернобобовые – 0,5; мука, крупы – по сырью; соя, кукуруза (зерно), мучные кондитерские изделия – 0,2; крахмал и патока из кукурузы – 0,5; крахмал и патока из картофеля, сахарная свекла – 0,1; лен (семена), рапс (зерно), горчицы – 0,4; подсолнечник (семена), арахис, орехи, какао (бобы), какао-продукты – 0,5; масло растительное не дезодорированное – 0,2; масло растительное дезодорированное, высшей степени очистки – 0,005; жир животный – 0,2; жир рыбий – 0.1; овощи, бахчевые, грибы – 0.5; картофель – 0,1; фрукты, ягоды, виноград – 0,05; консервы плодово-ягодные, овощные - по сырью; соки – по сырью; мед – 0,005; продукты белковые из семян зерновых, зернобобовых и др. культур – 0,1; продукты детского питания: адаптированные молочные смеси для детей 0 – 3 мес. возраста) – 0,02;

астық дақылдарының дәні– 0,05; рапс (дән, май), жемісті (дәнділер) – 0,1; картоп, сәбіз, қант қызылшасы – 0,02; пияз – 0,2.
ГСХ
ШӘН
4.1.1810-03
МЕМСТ
32689.1-3-2014
Су айдындарының суындағы, топырақтағы, дәнді дақылдардың дәні мен сабанындағы, рапстың жасыл массасындағы, тұқымы мен майындағы, картоп түйнектеріндегі, алмалардағы гамма-Цигалотринның қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
18.12.2003
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
77
гексафлуӘНрон
картоп – 0,05
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
78
гексахлорбензол
астық дақылдарының дәні– 0,01
ЖҚХ
ГСХ
№ 2142-80
ШӘН
№ 1112-73
МЕМСТ
32689.1-3-2014
Судағы, тамақ өнімдеріндегі, жемшөптегі және темекі өнімдеріндегі хлорорганикалық пестицидтерді жұка қабаттағы хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Липидтермен байытылған және байытылмаған мақта шроттарындағы ДДТ,ГХЦГ, альдринді және гексахлорбензолды анықтау
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
28.01.1980
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
79
гексахлорбута-
диен
жүзім және оның өңделген өнімдері – 0,0001
ГСХ
ШӘН
1112-73
Шараптағы, судағы және судағы гексахлорбутадиенды газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
80
гексахлорцикло-
гексан (a,b, g-
изомеры)
(ГХЦГ)
ет және құс (жаңа сойылған, салқындатылған және мұздатылған) – 0,1; қосымша өнімдері (бауыр, бүйректер) – 0,1; шұжықтар, аспаздық өнімдері, ет және құс консервілері– шикізат бойынша (майға шаққанда); жұмыртқа, желатин – 0,1; сүт және ашымалы сүт өнімдері – 0,05; сүтті қайта өңдеу өнімдері (сырлар, ірімшік өнімдері, сары май, кілегей, қаймақ), сүт өнімдерінің, сарысу нәруыздарының концентраты, құрғақ сүт және құрғақ сүт өнімдері (майға шаққанда) – 1,25; тұщы су балығы (жаңа ауланған, салқындатылған, мұздатылған) – 0,03; теңіз балығы, тунецтер (жаңа ауланған, салқындатылған, мұздатылған), теңіз жануарлары еті – 0,2; тұздалған, ысталған, қақталған балық – 0,2; балық консервілері (тұщы су, теңіз, тунец балықтары, теңіз жануарларының еті) - шикізат бойынша; балықтардың бауыры және одан жасалған өнім, балық бауырларыастықконсервілер – 1,0; уылдырық, майлы майшабақ – 0,2; астық дақылдарының дәні– 0,01; бұршақ дәнділер – 0,5; ұн, жармалар – шикізат бойынша; соя, жүгері (дән), ұнастықжасалған аспаздық өнімдер – 0,2; жүгеріден алынған крахмал және сірне – 0,5; картоптан алынған крахмал және сірне, қант қызылшасы – 0,1; зығыр (тұқым), рапс (дән), қышалар – 0,4; күнбағыс (тұқым), жержаңғақ, жаңғақтар, какао (бұршақтар), какао өнімдері – 0,5; тазартылмаған өсімдік майы – 0,2; өсімдік майы тазартылған, жоғары дәрежеде тазартылған – 0,005; жануарлардың іш майы – 0,2; балық майы – 0.1; көкөністер, бақша өнімдері, саңырауқұлақтар – 0.5; картоп – 0,1; жемістер, жидектер, жүзім – 0,05; жеміс-жидек, көкөніс консервілері - шикізат бойынша; шырындар – шикізат бойынша; бал – 0,005; дәнді, дәнді-бұршақты және басқа да дақылдардың тұқымыастықжасалған нәруыз өнімдері – 0,1; балалардың тамақтануына арналған өнімдер: жасы 0 – 3 айлық балаларға арналған бейімділген сүт қоспалары – 0,02;

продукты для детей 4 - 12 мес. возраста: молоко – 0,02; творог 18 % – 0,1; мясо – 0,02; крупы – 0,01; овощи, картофель, фрукты – 0,01; масло сливочное – 0,2; масло растительное – 0,01; чай – 0,01
ТСХ
№ 1350-75
№ 2142-80
№ 1758-77
Методические указания по определению хлорорганических пестицидов в сырье для производства детских сухих молочных смесей
Методические указания по определению хлорорганических пестицидов в воде, продуктах питания, кормах и табачных изделиях хроматографией в тонком слое
Методические указания по определению остаточных количеств деспироля (келевана) в картофеле, свекле, почве
Утверждено Минздравом СССР 22.09.1975
Утверждено Минздравом СССР 28.01.1980
Утверждено заместителем Главного санитарного врача СССР 12.11.1977
МУК 1112-73
Определение ДДТ, ГХЦГ, альдрина и гексахлорбензола в обогащенных и необогащенных липидами хлопковых шротах
Утвержден Минздравом СССР 31.07.1973
ТСХ
№ 1222-75
Определение хлорорганических пестицидов в мясе, мясопродуктах и животных жирах хроматографией в тонком слое
Определение ДДТ, ГПХ и
-ГХЦГ в почве, сахарной свекле и картофеле методом тонкослойной хроматографии
Определение в растительных маслах ДДТ,
-ГХЦГ и др. хлорорганических пестицдов
Утверждено Минздравом СССР 23.01.1975
Утверждено заместителем Главного санитарного врача СССР в 1971
Утверждено заместителем Главного санитарного врача СССР в 1971
МУК
1112-73
№ 3194-85
МУК 1112-73
Определение гамма-изомера гексахлор-циклогексана и фенотиазина в продуктах животного происхождения тонкослойной хроматографией
Методика определения
-ГХЦГ и ДДТ в хлопковой шелухе методом тонкослойной хроматографии
Определение ДДВФ в растительном материале, почве и воде тонкослойной хроматографией
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 03.01.1985
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
ГЖХ
хромато-энзимный
ЖХ
ГЖХ
полярографический
колориметрический
ГЖХ
агардиффузный,
ГЖХ
хромато-энзимный
ускоренный колориметрический
ГОСТ 32689.1-3-2014
№ 2832-83
№ 1875-78
МУК 1112-73
МУК 1112-73
№ 2482-81
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Методические указания по определению фосфорорганических пестицидов (дифос, ДДВФ хостаквик, цианокс, циодрин) в почве хромато-энзимным методом
Методические указания по определению хлорорганических пестицидов в растительных маслах и животных жирах, фосфатидных концентратах, лузге, жмыхе и шроте методом жидкостной хроматографии
Определение альдрина, гексахлорана, гептахлора, ДДТ, ДДД, ДДЭ в воде, овощах, фруктах и биологическом материале газожидкостной хроматографией
Определение альфа- и гамма-изомеров гексахлорциклогесана в кормах и продуктах животноводства газожидкостной хроматографией
Временные методические указания по определению хлорорганических пестицидов (ДДТ,ДДЭ,ДДД, альфа- и гамма-ГХЦГ) в рыбе и рыбной продукции методом газожидкостной хроматографии
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 24.08.1983
Утверждено заместителем Главного санитарного врача СССР 05.06.1978
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено заместителем Главного санитарного врача СССР 22.10.1981
МУК
1112-73
№ 2136-80
Определение гамма-изомера ГХЦГ, ДДТ, ДДЭ и ДДД в суточных пищевых рационах методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению ДДВФ методом газожидкостной хроматографии в органах и тканях животных
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 28.01.1980
МУК
1112-73
МУК 1112-73
МУК № 1112-73
Определение ДДИ, ДДЭ, ДДД, Линдана и ТХМ-3 в молоке и молочных продуктах газожидкостной хроматографией
Полярографическое определение гексахлорциклогексана в продуктах питания растительного происхождения
Колориметрическое определение гексахлорциклогексана в продуктах питания растительного и животного происхождения
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 31 июля 1973
№ 9712-88
№ 4994-89
ГОСТ 23452-79
Методические указания по определению хлорорганических инсектицидов в гуза-пае и хлопковой шелухе хроматографическими методами
Методические указания по определению синтетических пиретроидов, фосфорорганических пестицидов, севина и беномила при совместном присутствии в плодово-овощных культурах
Молоко и молочные продукты. Методы определения остаточных количеств хлорорганических пестицидов
Утверждено Минздравом СССР 11.10.1988
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
Постановление Госстандарта СССР 30.01.1974 г.
ГОСТ 30349-96
МУК № 1112-73
№ 2086-79
МУК № 1112-73
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
АСТ ИСО 3890/ИДФ 75-1-2011
АСТ ИСО 8260/ИДФ 130-2009
АСТ ИСО 6468-2005
Плоды, овощи и продукты их переработки. Методы определения остаточных количеств хлорорганических пестицидов
Энзиматическое агар-диффузионное определение фосфорорганических инсектицидов в продуктах животного происхождения
Энзимо-хроматографический метод определения фосфорорганических пестицидов в растительных продуктах и биосубстратах
Ускоренное определение ДДТ в пищевых продуктах
Постановление Госстандарта России 26.03.1997
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено заместителем Главного санитарного врача СССР 19.10.1979
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
81
гекситиазокс
цитрусовые – 0,5; хлопчатник (семена) – 0,5; хлопчатник (масло) – 0,1; плодовые семечковые – 0,4; виноград – 1,0; клубника – 0,5; финики, хмель сухой – 2,0; сушеный виноград (изюм), чернослив – 1,0; субпродукты млекопитающих, яйца, жир млекопитающих (в т.ч. молочный жир), молоко, мясо млекопитающих (кроме морских животных), мясо и субпродукты птицы, овощи со съедобными плодами тыквенные (кроме арбуза), древесные орехи – 0,05; баклажаны, томаты – 0,1; виноградный жмых (сухой) – 15,0; плодовые косточковые – 0,3
ГЖХ
ГЖХ/ ТСХ
энзимо-хроматографический
ВЭЖХ
МУК

жасы 4 - 12 айлық балаларға арналған өнімдер: сүт – 0,02; ірімшік 18 % – 0,1; ет – 0,02; жармалар – 0,01; көкөністер, картоп, жемістер – 0,01; сары май – 0,2; өсімдік майы – 0,01; шай – 0,01
ЖҚХ
ЖҚХ
ГСХ
хромато-энзимный
ЖХ
ГСХ
полярлы-графикалық
колориметриялық
ГСХ
агардиффуздық,
ГСХ
хромато-энзимдық
жеделдетілгенколориметриялық
№ 1350-75
№ 2142-80
№ 1758-77
ШӘН
1112-73
№ 1222-75
ШӘН
1112-73
№ 3194-85
ШӘН
1112-73
МЕМСТ
32689.1-3-2014
№ 2832-83
№ 1875-78
ШӘН
1112-73
ШӘН
1112-73
№ 2482-81
ШӘН
1112-73
№ 2136-80
ШӘН
1112-73
ШӘН
1112-73
ШӘН
№ 1112-73
№ 9712-88
№ 4994-89
МЕМСТ
23452-79
МЕМСТ
30349-96
ШӘН
№ 1112-73
№ 2086-79
ШӘН
№ 1112-73
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
АСТ ИСО 3890/ИДФ 75-1-2011
АСТ ИСО 8260/ИДФ 130-2009
АСТ ИСО 6468-2005
Балаларға арналған құрғақ сүт қоспаларын өндіруге арналған шікізаттағы хлорорганикалық пестицидтерді анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, тамақ өнімдеріндегі, жемшөптегі және темекі өнімдеріндегі хлорорганикалық пестицидтерді жұка қабаттағы хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Картоптағы, қызылшадағы, топырақтағы деспирольдың (келеван) қалдық мөлшерін анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Липидтермен байытылған және байытылмаған мақта шроттарындағы ДДТ,ГХЦГ, альдринді және гексахлорбензолды анықтау
Еттегі, ет өнімдеріндегі және жануарлардың іш майындағы хлорорганикалық пестицидтерді жұка қабаттағы хроматографиямен анықтау
Топырақтағы, қант қызылшасындағы және картоптағы ДДТ, ГПХ және
ɤ-ГХЦГ жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау
Өсімдік майларындағы ДДТ, ɤ-ГХЦГ және басқа да хлорорганикалық пестицдтерді анықтау
Жануарлардан алынған өнімдердегі гексахлор-циклогексанның гамма-изомерін және фенотиазинды жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Мақта қауызындағы ɤ-ГХЦГ мен ДДТ жұқа қабатты хроматографиямен анықтаудың әдістемесі
Өсімдік материалындағы, топырақтағы және судағы ДДВФ жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Топырақтағы фосфорорганикалық пестицидтерді (дифос, ДДВФ хостаквик, цианокс, циодрин) хроматты-энзимды әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдік майлары мен жануарлар майларындағы, фосфатидті концентраттардағы, қауыздағы, күнжарадағы және шроттағы хлорорганикалық пестицидтерді анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, көкөністердегі, жемістердегі және биологиялық материалдағы альдринды, гексахлоранды, гептахлорды, ДДТ, ДДД, ДДЭ газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау
Жемшөптегі және жануарлардан алынған өнімдердегі гексахлорциклогесанның альфа- және гамма-изомерлерін газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау
Балықтағы және балық өніміндегі хлорорганикалық пестицидтерді (ДДТ,ДДЭ,ДДД, альфа- и гамма-ГХЦГ) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Тәуліктік тамақ рациондарындағы ГХЦГ, ДДТ, ДДЭ және ДДД гамма-изомерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жануарлардың органдары мен тіндеріндегі ДДВФ газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Сүттегі және сүт өнімдеріндегі ДДИ, ДДЭ, ДДД, Линдан мен ТХМ-3 газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау
Өсімдіктерден алынған тамақ өнімдеріндегі гексахлорциклогександы полярлы-графикалық анықтау
Өсімдіктерден және жануарлардан алынған тамақ өнімдеріндегі гексахлорциклогександы колориметриялық анықтау
Гуза-пайдағы және мақта қауызындағы хлорорганикалық инсектицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жемісті-көкөністі дақылдарда бірге болған кезде синтетикалық пиретроидтарды, фосфорорганикалық пестицидтерді, севинді және беномилды анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Сүт және сүт өнімдері. Хлорорганикалық пестицидтердің қалдық мөлшерін анықтаудың әдістері.
Жемістер, көкөністер және оларды қайта өңдеу өнімдері. Хлорорганикалық пестицидтердің қалдық мөлшерін анықтаудың әдістері.
Жануарлардан алынған өнімдердегі фосфорорганикалық инсектицидтерді энзимды агар-диффуздық анықтау
Өсімдік өнімдеріндегі және биосубстраттардағы фосфорорганикалық пестицидтерді энзимды-хроматографиялық әдіспен анықтау
Тамақ өнімдеріндегі ДДТ жеделдетіп анықтау
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
22.09.1975
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
28.01.1980
КСРО Бас санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 12.11.1977
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
23.01.1975
КСРО Бас санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен в 1971
КСРО Бас санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен в 1971
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен 31.07.1973
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
03.01.1985
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
24.08.1983
КСРО Бас санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 05.06.1978
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
КСРО Бас санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 22.10.1981
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
28.01.1980
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31 шілде 1973
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
11.10.1988
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
08.06.1989
КСРО Мемлекеттік стандарт қаулысы 30.01.1974 ж.
Ресей Мемстандарты қаулысы
26.03.1997
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
КСРО Бас санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен
19.10.1979
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
81
гекситиазокс
цитрус тұқымдас жемістер – 0, 5; мақта (тұқым) – 0,5; мақта (май) – 0,1; дәнді жемістер – 0,4; жүзім – 1,0; құлпынай – 0,5; құрма, құрғақ құлмақ– 2,0; кептірілген жүзім (мейіз), қара алхоры – 1,0; сүтқоректілердің қосымша өнімдері, жұмыртқасы, майы (оның ішінде сүт майы), сүтқоректілердің сүті, еті (теңіз жануарларынан басқа), құстың еті мен қосымша өнімдері, жемісі жеуге жарайтын көкөністер асқабақтар (қарбыздан басқа), ағаш жаңғақтары – 0,05; баялды, томат – 0,1;
жүзімнің күнжарасы (құрғақ) – 15,0; сүйекті жемістер – 0,3
ГСХ
ГСХ/ ЖҚХ
энзимды-хроматографиялық әдіс
ТЖСХ
ШӘН

Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 05.06.1978
Утвержден Минздравом СССР 31.07.1973
Принят межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
83
гимексазол
свекла сахарная, столовая – 0,01
ГЖХ
МУК 4.1.2381-08
МУК 4.1.2862-11
Определение остаточных количеств гимексазола в воде, ботве и корнеплодах сахарной свеклы методом газожидкостной хроматографии
Методика измерений остаточных количеств Гимексазола в семенах и масле рапса методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 02.07.2008
Утверждено Роспотребнадзором 31.03.2011
84
глифосат
плодовые (семечковые, косточковые), цитрусовые, овощи, картофель, грибы – 0,3; виноград, ягоды (в том числе дикорастущие) – 0,1; арбузы – 0,3; рис – 0,15; бананы – 0,05; зерно хлебных злаков – 20,0; кукуруза (зерно) – 1,0; соя (сухие бобы) – 20,0; подсолнечник (семена) – 7,0; рапс (зерно) – 10,0; масло рапса, подсолнечника, сои – нт; горох (сухой) – 5,0; хлопчатник (семена) – 40,0; субпродукты млекопитающих – 5,0; яйца, мясо млекопитающих (кроме морских), мясо птицы, молоко – 0,05; субпродукты свиные и птицы – 0,5; бобы (сухие), тростник сахарный – 2,0; патока сахарного тростника – 10,0; отруби пшеничные, не обработанные – 20,0
хроматографический
ВЭЖХ
ГЖХ
МУК 4413-87
МУК 4.1.1978-05
МУК 4.1.2550-09
МУК 6123-91
Методические указания по определению остаточных количеств глифосата в воде и растительном материале хроматографическими методами
Определение остаточных количеств глифосата в зерне и масле сои, семенах и масле подсолнечника методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств глифосата в семенах и масле рапса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Временные методические указания по определению глифосата и его метаболита аминометилфосфоновой кислоты в воде, почве, растительных культурах методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 22.07.1987
Утверждено Роспотребнадзором 21.04.2005
Утверждено Роспотребнадзором 09.09.2009
Утверждено Минздравом СССР 26.07.1991
85
глифосат тримезиум
зерно хлебных злаков, плодовые семечковые, виноград – 0,3
хроматографический
ВЭЖХ
ГЖХ
МУК 4413-87
МУК 4.1.1978-05
МУК 4.1.2550-09
МУК 6123-91
Методические указания по определению остаточных количеств глифосата в воде и растительном материале хроматографическими методами
Определение остаточных количеств глифосата в зерне и масле сои, семенах и масле подсолнечника методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств глифосата в семенах и масле рапса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Временные методические указания по определению глифосата и его метаболита аминометилфосфоновой кислоты в воде, почве, растительных культурах методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 22.07.1987
Утверждено Роспотребнадзором 21.04.2005
Утверждено Роспотребнадзором 09.09.2009
Утверждено Минздравом СССР 26.07.1991
86
глюфосинат аммоний

КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 05.06.1978
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған25.06.2014
83
гимексазол
қант қызылшасы, асханалық – 0,01
ГСХ
ШӘН
4.1.2381-08
ШӘН
4.1.2862-11
Судағы, қант қызылшасының пәлегі мен тамыржемісіндегі гимексазолдың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Рапстың тұқымы мен майындағы гимексазолдың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеудің әдістемесі
Роспотребнадзор бекіткен
02.07.2008
Роспотребнадзор бекіткен
31.03.2011
84
глифосат
жемісті (дәнді, сүйекті), цитрус тұқымдас жемістер, көкөністер, картоп, саңырауқұлақтар – 0,3; жүзім, жидектер (оның ішінде жабайы өсетін) – 0,1; қарбыздар – 0,3; күріш – 0,15; банандар – 0,05; астық дақылдарының дәні– 20,0; жүгері (дән) – 1,0; соя (құрғақ бұршақтар) – 20,0; күнбағыс (тұқым) – 7,0; рапс (дән) – 10,0; рапстың, күнбағыстың, сояның майы – нт; бұршақ (құрғақ) – 5,0; мақта (тұқым) – 40,0; сүтқоректілердің қосымша өнімдері – 5,0; сүтқоректілер жұмыртқасы, еті (теңіз жануарларынан басқа), құс еті, сүт – 0,05; шошқа және құс қосымша өнімдері – 0,5; бұршақтар (құрғақ), қант құрағы – 2,0; қант құрағының сірнесі – 10,0; бидай кебегі, өңделмеген – 20,0
хроматографиялық
ТЖСХ
ГСХ
ШӘН
4413-87
ШӘН
4.1.1978-05
ШӘН
4.1.2550-09
ШӘН
6123-91
Судағы және өсімдік материалындағы глифосаттың қалдық мөлшерін хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Сояның дәні мен майындағы, күнбағыстың тұқымы мен майындағы глифосаттың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Рапстың тұқымы мен майындағы глифосаттың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, өсімдік дақылдарындағы глифосатты және оның метаболиты аминометилфосфон қышқылын газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
22.07.1987
Роспотребнадзор бекіткен
21.04.2005
Роспотребнадзор бекіткен
09.09.2009
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
26.07.1991
85
глифосат тримезиум
астық дақылдарының дәні, дәнді жемістер, жүзім – 0,3
хроматографиялық
ТЖСХ
ГСХ
ШӘН
4413-87
ШӘН
4.1.1978-05
ШӘН
4.1.2550-09
ШӘН
6123-91
Судағы және өсімдік материалындағы глифосаттың қалдық мөлшерін в хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Сояның дәні мен майындағы, күнбағыстың тұқымы мен майындағы глифосаттың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Рапстың тұқымы мен майындағы глифосаттың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, өсімдік дақылдарындағы глифосатты және оның метаболиты аминометилфосфон қышқылын газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
22.07.1987
Роспотребнадзор бекіткен
21.04.2005
Роспотребнадзор бекіткен
09.09.2009
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
26.07.1991
86
глюфосинат аммоний

плодовые семечковые и косточковые, ягоды и другие мелкие фрукты (кроме смородины), цитрусовые, виноград, морковь – 0,2; картофель – 0,5;
подсолнечник (семена), рапс (зерно) – 5,0; гречиха, просо, зерно хлебных злаков – 0,4; растительные масла (кроме нерафинированных рапсового и подсолнечного масла) – 0,4; зернобобовые – 3,0; миндаль неочищенный, смородина (черная, красная и белая) – 0,5; спаржа, тропические и субтропические фрукты (кроме бананов), корн-салат, яйца, мясо млекопитающих (кроме морских животных), лук-репка, сахарная свекла, мясо птицы, нерафинированные рапсовое и подсолнечное масло – 0,05; бананы – 0,2; субпродукты пищевые млекопитающих и птицы, кукуруза, древесные орехи – 0,1; молоко – 0,02
ТСХ
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 6106-91
МУК 4996-89
МУК 4.1.1451-03
МУК 4.1.2076-06
Временные методические указания по определению глуфосинат аммония (баста) в воде и растительных культурах методом тонкослойной хроматографии
Временные методические указания по определению баста и его метаболитов в яблоках, бананах, семенах рапса методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств глюфосинат аммония и его метаболита в воде, семенах и масле подсолнечника газохроматографическим методом
Методические указания по определению остаточных количеств глюфосинат аммония и его метаболита в зерне гороха газохроматографическим методом
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Роспотребнадзором 30.07.2006
МУК 4.1.2286-07
МУК 4.1.2274-07
МУК 4.1. 3205-14
Определение остаточных количеств имидаклоприда в ягодах красной и черной смородины, семенах и масле рапса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств глюфосинат аммония и его метаболита в масле рапса методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств глюфосината аммония и его метаболита в клубнях картофеля методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 28.09.2007
Утверждено Роспотребнадзором 24.09.2007
ГОСТ 32690-2014
МУК 4.1.3272-15
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Методика измерений остаточного содержания имидаклоприда в репке и зеленой массе лука методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Роспотребнадзором 18.06.2015
87
гуазатин

шекілдеуікті және сүйекті жемістер, жидектер және басқа да ұсақ жемістер (қарақаттан басқа), цитрус тұқымдас жемістер, жүзім, сәбіз – 0,2; картоп – 0,5;
күнбағыс (тұқым), рапс (дән) – 5,0; қарақұмық, тары, астық дақылдарының дәні– 0,4; өсімдік майлары (тазартылмаған рапс және күнбағыс майларына басқа) – 0,4; бұршақ дәнділер – 3,0; қабығы алынбаған бадам, қарақат (қара, қызыл және ақ) – 0,5; қояншөп, тропиктік және субтропиктік жемістер (банандардан басқа), корн-салат, сүтқоректілер жұмыртқасы, еті (теңіз жануарларынан басқа), басты пияз, қант қызылшасы, құс еті, тазартылмаған рапс және күнбағыс майы – 0,05; банандар – 0,2;сүтқоректілердің және құстың тамаққа жарамды қосымша өнімдері, жүгері, ағаш жаңғақтары – 0,1; сүт – 0,02
ЖҚХ
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
6106-91
ШӘН
4996-89
ШӘН
4.1.1451-03
ШӘН
4.1.2076-06
ШӘН
4.1.2286-07
ШӘН
4.1.2274-07
ШӘН
4.1. 3205-14
МЕМСТ
32690-2014
ШӘН
4.1.3272-15
Судағы және өсімдік дақылдарындағы аммоний глуфосинатын (баста) жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Алмалардағы, банандардағы, рапстың тұқымындағы бастаны және оның метаболитын газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Судағы, күнбағыстың тұқымы мен майындағы аммоний глюфосинаты мен оның метаболитының қалдық мөлшерін газды-хроматографиялық әдіспен анықтау
Бұршақ дәніндегі аммоний глюфосинаты мен оның метаболитының қалдық мөлшерін газды-хроматографиялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Қызыл және қара қарақат жидектеріндегі, рапстың тұқымы мен майындағы имидаклопридтың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Рапстың майындағы аммоний глюфосинаты мен оның метаболитының қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Картоп түйнектеріндегі аммоний глюфосинаты мен оның метаболитының қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Пияздың басы мен жасыл массасындағы имидаклопридтың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу әдістемесі
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
08.06.1989
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
24.06.2003
Роспотребнадзор бекіткен
30.07.2006
Роспотребнадзор бекіткен
28.09.2007
Роспотребнадзор бекіткен
24.09.2007
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
Роспотребнадзор бекіткен
18.06.2015
87
гуазатин

зерно хлебных злаков – 0,05; цитрусовые –5,0
хроматографический
МУК
38-97
Методические указания по определению гуазатина в воде, почве, зерне, зеленой массе и соломе пшеницы и ячменя хроматогафическими методами
88
Д (+) - (пара-нитрофенил)- 1 ,3- диоксиизопропил-аммоний-2-хлор-этилфосфоновая кислота
томаты – 1,5
ГЖХ, ТСХ
МУ № 3222-85
Унифицированная методика определения пестицидов в продуктах растительного и животного происхождения, лекарственных растениях, кормах, воде, почве хроматографическими методами
Утверждено Минздравом СССР 11.03.1985
89
ДАЕФ (амифос, DAEP)
виноград, свекла сахарная – 0,1; свекла столовая, хлопчатник (масло) – 0,5; цитрусовые – 0,05
ТСХ
№ 2076-79
МУК № 1112-73
Методические указания по определению амифоса в растительном материале и мясе методом тонкослойной хроматографии
Определение амифоса в воде, яблоках и свекле тонкослойной хроматографией
Утверждено Минздравом СССР 19.10.1979
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
90
дазомет
картофель, овощи, рыба – 0,5
калориметрический
МУК
1112-73
Калориметрическое определение купроцина-I, купроцина-II, манеба, марцина, полимарцина, поликарбацина, тиазона, ТМТД, цинеба, цирама и эдитона в воздухе, продуктах питания растительного и биологического происхождения
Утверждено
Минздравом СССР
31.07.1973
91
далапон
плодовые (семечковые, косточковые), виноград, картофель, свекла столовая, сахарная – 1,0; хлопчатник (семена) – 0,2; хлопчатник (масло) – 0,1; чай – 0,2; ягоды (в т. ч. дикорастущие) – 0,6
ТСХ
№ 2842-83
Методические указания по определению остаточных количеств далапона в воде, почве, моркови, винограде и в хлопковых семенах методом тонкослойной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 24.08.1983
92
даминозид
плодовые семечковые-3.0
ТСХ,
СФ
ВЭЖХ
№2139-80
№ 2644-82
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению дуала в растительном материале, почве и воде хроматографией в тонком слое
Методические указания по определению ДЯКа, ГМК-Nа, гидрела и дигидрела в воде и растительном материале унифицированным спектрофотометрическим методом
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 28.01.1980
Утверждено Миндравом СССР 28.12.1982
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
93
дельтаметрин
подсолнечник (семена), табак – 0,1; хлопчатник (масло), подсолнечник (масло), бананы – 0,05; плодовые косточковые – 0,2; зерно хлебных злаков – 2,0; ягоды (кроме клубники) – 0,5; клубника – 0,2; зернобобовые, бобы (сухие) – 1,0; кукуруза (зерно), огурцы, рис, свекла сахарная – 0,01; соя (масло), перец, какао-бобы – 0,01; картофель – 0,1; хмель сухой – 5,0; печень, почки (КРС, коз, свиней, овец), молоко – 0,05; рапс (зерно, масло), кукуруза (масло), морковь – 0,02; жир животный – 0,5; томаты – 0,3; овощи со съедобными плодами тыквенные – 0,2; лук-порей – 0,2; яйца, субпродукты птицы, фундук, кукуруза сладкая (отварная в початках), грецкий орех – 0,02; брокколи, китайская и цветная капуста – 0,1; листовые овощи, мука пшеничная непросеянная – 2,0; чечевица (сухая), оливки – 1,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,5; грибы, лук-репка – 0,05; мясо птицы – 0,1; редис – 0,01; чай черный и зеленый, пшеничные отруби не переработанные – 5,0; мука пшеничная – 0,3; плодовые семечковые, виноград – 0,2; баклажаны – 0,2; цитрусовые – 0,1; перец – 0,2; дыня – 0,2; салат – 0,5; капуста (все виды) – 0,1
ГЖХ
ВЭЖХ
№ 6093-91
МУК 2473-81
МУК 4344-87
Временные методические указания по определению пиретроидов (перметрина, циперметрина, фенвалерата и декаметрина) в молоке и мясе животных методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению синтетических пиретроидов (амбуш, децис, рипкорд, сумицидин) в растениях, почве, воде водоемов методами газожидкостной и тонкослойной хроматографии
Методические указания по определению новой группы синтетических пиретроидов (карате, циболт, децис, фастак, данитол) в растениях, почве, воде водоемов хроматографическими методами
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Утверждено Минздравом СССР 22.10.1981
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1987
МУК 4704-88
МУК №6093-91
МУК 4.1.1941-05
МУК 4.1.1943-05
Методические указания по определению синтетических пиретроидов (амбуш, цимбуш) в биологическом материале методом газожидкостной хроматографии
Временные методические указания по определению пиретроидов (перметрина, циперметрина, фенвалерата и декаметрина) в молоке и мясе животных методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств бенсульфурон-метила в воде, почве, зерне и соломе риса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств дельтаметрина в зеленой массе, семенах и масле рапса газохроматографическим методом
Утверждено Минздравом СССР 04.10.1988
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Утверждено Роспотребнадзором 18.01.2005
Утверждено Роспотребнадзором 18.01.2005
МУК 4.1.2026-05
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014

астық дақылдарының дәні– 0,05; цитрус тұқымдас жемістер тұқымдасы –5,0
хроматографиялық
ШӘН
38-97
Судағы, топырақтағы, бидай мен арпаның дәніндегі, жасыл массасындағы және сабанындағы гуазатинды хроматогафиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
88
Д (+) - (пара-нитрофенил)- 1 ,3-
диоксиизопропил-аммоний-2-хлор-этилфосфоновая кислота
томат – 1,5
ГСХ, ЖҚХ
ӘН
№ 3222-85
Өсімдіктерден және жануарлардан алынған өнімдердегі, дәрілік өсімдіктердегі, жемшөптегі, судағы, топырақтағы пестицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтаудың үйлестірілген әдістемесі
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
11.03.1985
89
ДАЕФ (амифос, DAEP)
жүзім, қант қызылшасы – 0,1;
қызылша асханалық, мақта (май) – 0,5; цитрус тұқымдас жемістер – 0,05
ЖҚХ
№ 2076-79
ШӘН
№ 1112-73
Өсімдік материалындағы және еттегі амифосты жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, алмалардағы және қызылшадағы амифосты жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
19.10.1979
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
90
дазомет
картоп, көкөністер, балық – 0,5
калориметрический
ШӘН
1112-73
Ауадағы, өсімдік және биологиялық тамақ өнімдеріндегі купроцин-I, купроцин-II, манебті, марцинды, полимарцинды, поликарбацинды, тиазонды, ТМТД, цинебті, цирамды және эдитонды калориметриялық анықтау
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
91
далапон
жемісті (дәнді, сүйекті), жүзім, картоп, асханалық қызылша, қант қызылшасы – 1,0; мақта (тұқым) – 0,2; мақта (май) – 0,1; шай – 0,2; жидектер (оның ішінде жабайы өсетін) – 0,6
ЖҚХ
№ 2842-83
Судағы, топырақтағы, сәбіздегі, жүзімдегі және мақта тұқымындағы далапонның қалдық мөлшерін жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
24.08.1983
92
даминозид
дәнді жемістер-3.0
ЖҚХ,
СФ
ТЖСХ
№2139-80
№ 2644-82
МЕМСТ
32690-2014
Өсімдік материалындағы, топырақтағы және судағы дуалды жұка қабаттағы хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы және өсімдік материалындағы ДЯК, ГМК-Nа, гидрелды және дигидрелды үйлестірілген спектрлі-фотометриялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
28.01.1980
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
28.12.1982
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған 25.06.2014
93
дельтаметрин
күнбағыс (тұқым), темекі – 0,1; мақта (май), күнбағыс (май), банандар – 0,05; сүйекті жемістер – 0,2; астық дақылдарының дәні– 2,0; жидектер (құлпынайдан басқа) – 0,5; құлпынай – 0,2; бұршақ дәнділер, бұршақтар (құрғақ) – 1,0; жүгері (дән), қияр, күріш, қант қызылшасы – 0,01; соя (май), бұрыш, какао бұршақтары – 0,01; картоп – 0,1; құрғақ құлмақ– 5,0; бауыр, бүйректер (ІҚМ, ешкі, шошқа, қой), сүт – 0,05; рапс (дән, май), жүгері (май), сәбіз – 0,02; жануарлардың іш майы – 0,5; томат – 0,3; жемісі жеуге жарайтын көкөністер, асқабақтар – 0,2; порей пиязы– 0,2; жұмыртқа, құстың қосымша өнімдері, орман жаңғағы, тәтті жүгері (сабақпен пісірілген), грек жаңғағы– 0,02; брокколи, қалампырлыны қоса алғанда және гүлді қырыққабат – 0,1; жапырақты көкөністер, еленбеген бидай ұны – 2,0; жасымық (құрғақ), зәйтүн – 1,0; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,5; саңырауқұлақтар, басты пияз– 0,05; құс еті– 0,1; шалғам – 0,01; қара және көк шай, өңделмеген бидай кебегі – 5,0; бидай ұны – 0,3; дәнді жемістер, жүзім – 0,2; баялды – 0,2; цитрус тұқымдас жемістер – 0,1; бұрыш – 0,2; қауын – 0,2; салат – 0,5; қырыққабат (барлық түрлері) – 0,1
ГСХ
ТЖСХ
№ 6093-91
ШӘН
2473-81
ШӘН
4344-87
ШӘН
4704-88
ШӘН
№6093-91
ШӘН
4.1.1941-05
ШӘН
4.1.1943-05
ШӘН
4.1.2026-05
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014

АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Методические указания по определению остаточных количеств дельтаметрина в кукурузном масле методом газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 17.10.2005
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
94
деметон
зерно хлебных злаков, хлопчатник (масло) –0,35
ГЖХ, ТСХ
МУ № 3222-85
Унифицированная методика определения пестицидов в продуктах растительного и животного происхождения, лекарственных растениях, кормах, воде, почве хроматографическими методами
Утверждено Минздравом СССР 11.03.1985
95
десмедифам
свекла столовая, сахарная – 0,1
ВЭЖХ
ГЖХ
МУК 4.1. 1408-03
МУК 4.1. 1429-03
Определение остаточных количеств десмедифама в почве, корнеплодах и ботве сахарной, столовой и кормовой свеклы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств Десмедифама в воде, почве, корнеплодах и зеленой массе сахарной, столовой и кормовой свеклы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
МУК 4.1. 1473-03
ГОСТ 32690-2014
№ 2837-83
Методические указания по определению остаточных количеств десмедифама и фенмедифама в корнеплодах и ботве сахарной, столовой и кормовой свеклы методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Методические указания по хроматографическому определению фенмедифама (бетанала) в воде, почве, сахарной свекле и биологических средах
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 24.08.1983
96
десметрин
капуста – 0,05; лук – 0,05
ГЖХ, ТСХ
ТСХ
№ 1328-76
№ 1533-76
№ 1542-76
Газохроматографический метод определения карагарда в почве, винограде, виноградном соке
Определение карагарда в воде, почве и фруктах (яблоки) методом тонкослойной хроматографии
Определение остаточных количеств триазиновых гербицидов (симазина, атразина, пропазина, прометрина и примагола-М) в зерне кукурузы в воде методом газожидкостной хроматографии
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 20.12.1976
№ 1783-77
№ 1794-77
Определение карагарда в почве и мандаринах методом хроматографии в тонком слое
Определение симазина, атразина, прометрина и играна в эфирных маслах и маслосодержащем сырье методом газожидкостной хроматографии
№ 1803-77
№ 2145-80
МУК № 1112-73
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Хроматографические методы определения семерона, мезоранила, карагарда в яблоках, капусте и воде
Методические указания по определению симм-триазиновых гербицидов (симазина, атразина, пропазина, прометрина, семерона, мезоранила, метазина, метопротрина, приматола-м) в зерне кукурузы, воде и почве методом газожидкостной хроматографии
Определение семерона в воде, почве, растительном материале и воздухе тонкослойной хроматографией
Утверждено Минздравом СССР 28.01.1980
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
97
диазинон

АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Жануарлардың сүті мен етіндегі пиретроидтерді (перметрин, циперметрин, фенвалерат және декаметрин) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Су айдындарының өсімдіктеріндегі, топырағындағы, суындағы синтетикалық пиретроидтерді (амбуш, децис, рипкорд, сумицидин) газды-сұйықтықты және жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Су айдындарының өсімдіктеріндегі, топырағындағы, суындағы синтетикалық пиретроидтердің (карате, циболт, децис, фастак, данитол) жаңа тобын хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Биологиялық материалдағы синтетикалық пиретроидтерді (амбуш, цимбуш) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жануарлардың сүті мен етіндегі пиретроидтерді (перметрин, циперметрин, фенвалерат және декаметрин) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, күріштің дәні мен сабанындағы бенсульфурон-метилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Рапстың жасыл массасындағы, тұқымы мен майындағы дельтаметриннің қалдық мөлшерін газды-хроматографиялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жүгері майындағы дельтаметриннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
22.10.1981
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
08.06.1987
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
04.10.1988
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
Роспотребнадзор бекіткен
18.01.2005
Роспотребнадзор бекіткен
18.01.2005
Роспотребнадзор бекіткен
17.10.2005
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
94
деметон
астық дақылдарының дәні, мақта (май) –0,35
ГСХ, ЖҚХ
ӘН
№ 3222-85
Өсімдіктерден және жануарлардан алынған өнімдердегі, дәрілік өсімдіктердегі, жемшөптегі, судағы, топырақтағы пестицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтаудың үйлестірілген әдістемесі
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
11.03.1985
95
десбалифам
қызылша асханалық, қант қызылшасы – 0,1
ТЖСХ
ГСХ
ШӘН
4.1. 1408-03
ШӘН
4.1. 1429-03
ШӘН
4.1. 1473-03
МЕМСТ
32690-2014
№ 2837-83
Топырақтағы, қант қызылшасының, асханалық және жемшөптік қызылшаның тамыржемісіндегі және пәлегіндегі десбалифамның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, қант қызылшасының, асханалық және жемшөптік қызылшаның тамыржемісіндегі және жасыл массасындағы десбалифамның қалдық мөлшерін в тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Қант қызылшасының, асханалық және жемшөптік қызылшаның тамыржемісіндегі және пәлегіндегі десбалифам мен фенбалифамның қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, қант қызылшасындағы және биологиялық орталардағы фенбалифамды (бетанал) хроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
24.06.2003
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
24.06.2003
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
24.06.2003
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
24.08.1983
96
десметрин
қырыққабат – 0,05; пияз – 0,05
ГСХ, ЖҚХ
ЖҚХ
№ 1328-76
№ 1533-76
№ 1542-76
№ 1783-77
№ 1794-77
№ 1803-77
№ 2145-80
ШӘН
№ 1112-73
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Топырақтағы, жүзімдегі, жүзім шырынындағы карагардты анықтаудың газды-хроматографиялық әдісі
Судағы, топырақтағы және жемістердегі (алмалар) карагардты жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау
Судағы жүгері дақылындағы триазинді гербицидтердің (симазин, атразин, пропазин, прометрин және примагол-М) қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Топырақтағы және мандариндердегі карагардты жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау
Эфир майларындағы және құрамында май бар шикізаттағы симазинді, атразинді, прометринді және игранды газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Алмалардағы, қырыққабаттағы және судағы семеронды, мезоранилды, карагардты анықтаудың хроматографиялық әдістері
Жүгері дәніндегі, судағы және топырақтағы симм-триазинді гербицидтерді (симазинды, атразинды, пропазинді, прометринді, семеронды, мезоранилды, метазинды, метопротринды, приматол-м) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, өсімдік материалындағы және ауадағы семеронды жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 20.12.1976
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
28.01.1980
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
97
диазинон

зерно хлебных злаков, картофель, лук-репка, хлопчатник (масло), свекла сахарная и столовая, кукуруза, брюква турнепс – 0,1; капуста кочанная огурцы, томаты, морковь, мак масличный, табак – 0,5; хмель сухой – 1,0; грецкие орехи – 0,01; миндаль, перцы сладкие (включая гвоздичный), китайская капуста, тыква – 0,05; черника, ежевика (бойзеновая ягода), ананас, редис, – 0,1; мускусная дыня, малина, смородина (красная, черная, белая), клюква, персик, киви, кольраби, горох (свежие бобы), бобы (стручки и/или свежие семена) – 0,2;
плодовые семечковые – 0,3; перец Чили (сухой), брокколи, салат кочанный и листовой, шпинат – 0,5; ананас, клубника, слива (за исключением чернослива), вишня, лук-батун – 1,0; чернослив – 2,0; яйца и мясо птицы – 0,02; кукуруза сладкая (отварная в початках), субпродукты куриные – 0,02; мясо КРС, коз, свиней, овец – 2,0;
почки и печень КРС, коз, свиней, овец – 0,03; молоко (молочные продукты) – 0,02
ГЖХ, ТСХ
ГЖХ
ГЖХ, ТСХ
хроматоэнзимный
ВЭЖХ
МУК 3222-85
№ 3888-85
Унифицированная методика определения пестицидов в продуктах растительного и животного происхождения, лекарственных растениях, кормах, воде, почве хроматографическими методами
Методические указания по определению актеллика и базудина в чае методами тонкослойной и газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 11.03.1985
Утверждено Минздравом СССР 22.05.1985
МУК 4994-89
ГОСТ 30710-2001
Методические укащания по определению в одной пробе фосфорорганических и хлорорганических пестицидов, применяемых на томатах, хроматографическими методами
Плоды, овощи и продукты их переработки. Методы определения остаточных количеств фосфорорганических пестицидов
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
Постановление Госстандарта России 27.07.2001
МУК 1916-78
МУК 4324-87
МУК 4.1.2017-05
Методические указания по определению базудина и оксибазудина в растительном материале, почве и воде тонкослойной и газожидкостной хроматографией
Методические указания по определению диазинона и фосфамида в биологических средах методами тонкослойной и газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств Диазинона в мышечной ткани, печени, почках и жире овец
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1987
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1987
Утверждено Роспотребнадзором 17.10.2005
МУК 1112-73
№ 3247-85
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Определение диазинона и дурсбана в молоке и тканях животных газожидкостной хроматографией
Временные методические указания по определению базудина в лекарственном растительном сырье энзимно-хроматографическим методом
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 12.04.1985
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
98
диафентиурон

астық дақылдарының дәні, картоп, басты пияз, мақта (май), қант қызылшасы және асханалық қызылша, жүгері, турнепс тарнасы – 0,1; қаудан қырыққабат қияр, томат, сәбіз, майлы көкнәр, темекі – 0,5; құрғақ құлмақ– 1,0; грек жаңғағы – 0,01; бадам, тәтті бұрыштар (қалампырлыны қоса алғанда), Қытай қырыққабаты, асқабақ – 0,05; қаражидек, қара бүлдрген (бойзен жидегі), ананас, шалғам, – 0,1; жұпариісті қауын, таңқурай, қарақат (қызыл, қара, ақ), мүкжидек, шабдалы, киви, кольраби, бұршақ (жасаң бұршақтар), бұршақтар (бұршаққын және/немесе жасаң тұқым) – 0,2;
дәнді жемістер – 0,3; Чили бұрышы (құрғақ), брокколи, қауданды және жапырақты салаттар, саумалдық – 0,5; ананас, құлпынай, алхоры (қара алхорыны қоспағанда), шие, батун пияз – 1,0; қара алхоры – 2,0; құстың жұмыртқасы мен еті– 0,02; тәтті жүгері (собығымен пісірілген), тауықтың қосымша өнімдері – 0,02; ІҚМ, ешкі, шошқа, қой еті – 2,0;
ІҚМ, ешкі, шошқа, қой бүйректері мен бауыры – 0,03; сүт (сүт өнімдері) – 0,02
ГСХ, ЖҚХ
ГСХ
ГСХ, ЖҚХ
хроматоэнзимдық
ТЖСХ
ШӘН
3222-85
№ 3888-85
ШӘН
4994-89
МЕМСТ
30710-2001
ШӘН
1916-78
ШӘН
4324-87
ШӘН
4.1.2017-05
ШӘН
1112-73
№ 3247-85
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Өсімдіктерден және жануарлардан алынған өнімдердегі, дәрілік өсімдіктердегі, жемшөптегі, судағы, топырақтағы пестицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтаудың үйлестірілген әдістемесі
Шайдағы актелликты және базудинды жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Томаттарға қолданылатын фосфорорганикалық және хлорорганикалық пестицидтерді хроматографиялық әдістермен бір сынамада анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жемістер, көкөністер және оларды қайта өңдеу өнімдері. Фосфорорганикалық пестицидтердің қалдық мөлшерін анықтаудың әдістері
Өсімдік материалындағы, топырақтағы және судағы базудин мен оксибазудинды жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Биологиялық орталардағы диазинон мен фосфамидты жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Қойлардың бұлшық ет тіндеріндегі, бауырындағы, бүйректеріндегі және майындағы диазинонның қалдық мөлшерін анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жануарлардың сүті мен тіндеріндегі диазинон мен дурсбанды газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау
Дәрілік өсімдік шикізатындағы базудинды энзимды-хроматографиялық әдіспен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
11.03.1985
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
22.05.1985
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
08.06.1989
Ресей Мемстандарты қаулысы27.07.2001
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
08.06.1987
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
08.06.1987
Роспотребнадзор бекіткен
17.10.2005
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
12.04.1985
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
98
диафентиурон

огурцы, томаты – 0,05;
ТСХ
ГЖХ, ТСХ
№ 3186-85
№ 6255-91
Временные методические указания по определению пикса и морфонола в воде, почве и растительных образцах методом тонкослойной ионообменной хроматографии
Методические указания по определению диафентиурона (пегаса) в воде, почве, цитрусовых, семенах хлопчатника хроматографическими методами
Утверждено Минздравом СССР 03.01.1985
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
99
дикамба
зерно хлебных злаков, кукуруза (зерно) – 0,5; кукуруза (масло) – 0,05; просо – 0,3
хроматографический
МУК 4.1. 1452-03
МУК 4.1.2459-09
Определение остаточных количеств дикамбы в зерне, соломе, зеленой массе растений, воде и почве газожидкостной и тонкослойной хроматографией
Определение остаточных количеств дикамбы в кукурузном масле методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Роспотребнадзором 02.02.2009
ТСХ
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 1112-73
№ 3022-84
МУК 1112-73
ГОСТ 32690-2014
Определение дикамбы (Банвел-Д) в воде, почве, зеленой массе и зерне тонкослойной хроматографией
Методические указания по систематическому газохроматографическому анализу микроколичеств гербицидов различной химической природы при совместном присутствии в пробах воды, почвы и растениях
Определение дикамбы в воде, почве и растительной массе газожидкостной хроматографией
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 31 июля 1973
Утверждено Минздравом СССР 27.04.1984
100
дикамбы 2-этилгексиловый эфир
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
101
дикват (дибромид)
горох – 0,2; морковь, картофель – 0,05; подсолнечник (семена) – 1,0; рапс (зерно) – 2,0; подсолнечник (масло), рапс (масло), соя (масло) – 0,1; соя (бобы) – 0,2; гречиха – 0,01; молоко – 0,01; ячмень – 5,0; бобы, чечевица (сухие), рис шлифованный – 0,2; мясо млекопитающих (кроме морских животных), субпродукты млекопитающих, яйца, кукуруза, мясо и субпродукты птицы, растительное масло неочищенное (кроме подсолнечного, соевого и рапсового), овощи со съедобными корнями, клубнями, луковицами и плодами – 0,05; рис – 10,0; рис шелушенный – 1,0; пшеничные отруби необработанные, непросеянная пшеничная мука, пшеница, овес, сорго – 2,0; пшеничная мука – 0,5
СФ
ВЭЖХ
ТСХ
МУК
2073-79
МУК 2418-81
МУК 4.1. 1410-03

қияр, томат – 0,05;
ЖҚХ
ГСХ, ЖҚХ
№ 3186-85
№ 6255-91
Судағы, топырақтағы және өсімдік үлгілеріндегі пикс пен морфонолды жұқа қабатты ион алмасатын хроматография әдісімен анықтау
жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, цитрус тұқымдас жемістертдегі, мақта тұқымындағы диафентиуронды (пегас) хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
03.01.1985
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
99
дикамба
астық дақылдарының дәні, жүгері (дән) – 0,5; жүгері (май) – 0,05; тары – 0,3
хроматографиялық
ЖҚХ
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1. 1452-03
ШӘН
4.1.2459-09
ШӘН
1112-73
№ 3022-84
ШӘН
1112-73
МЕМСТ
32690-2014
Астықтағы, сабандағы, өсімдіктердің жасыл массасындағы, судағы және топырақтағы дикамбтың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты және жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Жүгері майындағы дикамбтың
қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, жасыл массадағы және астықтағы дикамбты (Банвел-Д) жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Түрлі химиялық түріндегі гербицидтердің микроқалдықтарын су, топырақ және өсімдіктер сынамаларында қатар болған кезде жүйелі түрде газды-хроматографиялық талдау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы және өсімдік массасындағы дикамбты газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
24.06.2003
Роспотребнадзор бекіткен
02.02.2009
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31 шілде 1973
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
27.04.1984
100
дикамбы 2-этилгексиловый эфир
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
101
дикват
(дибромид)
бұршақ – 0,2; сәбіз, картоп – 0,05; күнбағыс (тұқым) – 1,0; рапс (дән) – 2,0; күнбағыс (май), рапс (май), соя (май) – 0,1; соя (бұршақтар) – 0,2; қарақұмық – 0,01; сүт – 0,01; арпа – 5,0; бұршақтар, жасымық (құрғақ), ажарланған күріш – 0,2; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа), сүтқоректілердің қосымша өнімдері, жұмыртқа, жүгері, құстың еті мен қосымша өнімдері, өсімдік майы тазартылмаған (күнбағыс, соя және рапс майларыастықбасқа), тамырлары, түйнектері, баданалары, жемістері жеуге жарайтын көкөністер – 0,05; күріш – 10,0; аршылмаған күріш – 1,0; бидай кебегі, өңделмеген, еленбеген бидай ұны, бидай, сұлы, құмай жүгері – 2,0; бидай ұны – 0,5
СФ
ТЖСХ
ЖҚХ
ШӘН
2073-79
ШӘН
2418-81
ШӘН
4.1. 1410-03

№ 2073-79
МУК 1112-73
Методические указания по определению диквата в семенах подсолнечника и масле из семян подсолнечника спектрофотометрическим методом
Методические указания по определению диквата в воде, молоке фотометрическим методом
Определение остаточных количеств диквата в почве и клубнях картофеля спектрофотометрическим методом
Методические указания по определению диквата в сменах подсолнечника и масле из семян подсолнечника спектрофотометрическим методом
Спектрофотометрическое определение диквата в воде, пищевых продуктах и кормах
Утверждено Минздравом СССР 19.10.1979
Утверждено Минздравом СССР 06.08.1981
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Минздравом СССР 19.10.1979
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
МУК 4.1.1945-05
МУК 4.1.1998-05
Методические указания по определению остаточных количеств диквата в моркови, луке, семенах и масле сои методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств диквата в семенах и масле подсолнечника методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 18.01.2005
Утверждено Роспотребнадзором 22.07.2005
МУК 4.1. 2070-06
МУК 4.1.2350-08
МУК 2367-81
№ 5024-89
Методические указания по определению остаточных количеств Диквата в клубнях картофеля методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств диквата в зерне гороха, семенах рапса и подсолнечника, растительных маслах методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению диквата в семенах подсолнечника методом тонкослойной хроматографии
Методические указания по определению диквата в рыбе и воде методом тонкослойной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 05.05.2006
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 29.02.2008
Утверждено Минздравом СССР 30.03.1981
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
102
диклоран
персик, нектарины – 7,0; морковь – 15,0; лук репка – 0,2; плодовые семечковые – 0,06; капуста, картофель – 0,004; виноград – 7,0
ТСХ, ГЖХ
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 3061-84
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению ботрана в почве, воде, растительной продукции методами тонкослойной и газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1984
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014

№ 2073-79
ШӘН
1112-73
ШӘН
4.1.1945-05
ШӘН
4.1.1998-05
ШӘН
4.1. 2070-06
ШӘН
4.1.2350-08
ШӘН
2367-81
№ 5024-89
Күнбағыстың тұқымындағы және күнбағыстың тұқымыастықалынған майдағы дикватты спектрлі-фотометриялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, сүттегі дикватты фотометриялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Топырақтағы және картоп түйнектеріндегі дикваттың қалдық мөлшерін спектрлі-фотометриялық әдіспен анықтау
Күнбағыстың тұқымындағы және күнбағыстың тұқымыастықалынған майдағы дикватты спектрлі-фотометриялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, тамақ өнімдеріндегі және жемшөптегі дикватты спектрлі-фотометриялық анықтау
Сәбіздегі, пияздағы, сояның тұқымы мен майындағы дикваттың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Күнбағыстың тұқымы мен майындағы дикваттың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Картоп түйнектеріндегі дикваттың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Бұршақтың дәніндегі, рапс пен күнбағыстың тұқымындағы, өсімдік майларындағы дикваттың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Күнбағыстың тұқымындағы дикватты жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Балықтағы және судағы дикватты жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
19.10.1979
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
06.08.1981
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
24.06.2003
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
19.10.1979
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
Роспотребнадзор бекіткен18.01.2005
Роспотребнадзор бекіткен
22.07.2005
Роспотребнадзор бекіткен
05.05.2006
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
29.02.2008
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
30.03.1981
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
08.06.1989
102
диклоран
шабдалы, нектариндері – 7,0; сәбіз – 15,0; басты пияз – 0,2; дәнді жемістер – 0,06; қырыққабат, картоп – 0,004; жүзім – 7,0
ЖҚХ, ГСХ
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
3061-84
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Топырақтағы, судағы, өсімдік өнімдеріндегі ботранды жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1984
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014

106
диметенамид-Р
соя (бобы) – 0,02; соя (масло) – 0,02; кукуруза (зерно) – 0,02; свекла сахарная, столовая – 0,02; фасоль (бобы сухие) – 0,02; подсолнечник (семена, масло) – 0,04; картофель, чеснок, лук-репка, лук-шалот, сорго, сладкая кукуруза (отварная в початках), сладкий картофель, арахис, яйца, мясо млекопитающих, (кроме морских животных), молоко, мясо и субпродукты домашней птицы – 0,01
ГЖХ
МУК 6232-91
МУК 4.1.2014-05
Методические указания по определению диметенамида в воде почве зеленой массе и зерне методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств Диметенамида в воде, почве, зерне, масле и зеленой массе кукурузы, семенах, жмыхе, масле, зеленой массе подсолнечника, семенах и масле сои, корнеплодах и ботве кормовой, сахарной и столовой свеклы методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 29 июля 1991
Утверждено Роспотребнадзором 17.10.2005
107
диметипин
подсолнечник (семена) – 1,0; подсолнечник (масло) – 0,05; картофель – 0,05; рапс (зерно) – 0,2; хлопчатник (семена) – 1,0; хлопчатник (масло) – 0,1; мясо млекопитающих (кроме морских животных), мясо домашней птицы, субпродукты, яйца, молоко – 0,01
ЖХ
№ 6214-91
Методические указания по определению остаточных количеств диметоморфа в клубнях картофеля, огурцах и почве жидкостной хроматографией
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
108
диметоат
артишок – 0,05; спаржа – 0,05; зерно хлебных злаков – 0,05; капуста (все виды) – 0,2; субпродукты КРС – 0,05; сельдерей – 0,5; плодовые косточковые – 2,0; плодовые семечковые – 0,02; цитрусовые – 5,0; яйца – 0,05; салат – 0,3; жир КРС, кроме молочного – 1,0; манго – 1,0; мясо КРС, коз, лошадей, свиней и овец – 0,05; молоко КРС, коз, овец – 0,05; оливки – 0,5; зернобобовые – 1,0; перец Чили – 3,0; перец сладкий, включая гвоздичный – 0,5; картофель – 0,05; жир домашней птицы – 0,05; мясо домашней птицы – 0,05 субпродукты кур – 0,05; субпродукты, овечьи – 0,05; свекла (столовая, сахарная) – 0,05; маслины, грибы, рис, бахчевые, огурцы, томаты, табак, хмель сухой, ягоды, просо, виноград, подсолнечник (семена, масло)- 0,02; рапс (зерно, масло) – 0,05; соя (бобы, масло) – 0,02; кукуруза (зерно, масло) – 0,02
хромато-энзимный
ГЖХ/ ТСХ
№ 2086-79
МУК 2649-82
Энзимо-хроматографический метод определения фосфорорганических пестицидов в растительных продуктах и биосубстратах
Методические указания по определению метафоса, фосфамида и хлорофоса в сушеных овощах и плодах (картофель, морковь, петрушка, яблоки, груши, слива) методами тонкослойной и газожидкостной хроматографии
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 19.10.1979
Утверждено Минздравом СССР 28.12.1982
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 3222-85
ГОСТ Р 30710-2001
МУК 4323-87
Унифицированная методика определения пестицидов в продуктах растительного и животного происхождения, лекарственных растениях, кормах, воде, почве хроматографическими методами
Плоды, овощи и продукты их переработки. Методы определения остаточных количеств фосфорорганических пестицидов
Методические указания по определению диазинона и фосфамида в биологических средах методами тонкослойной и газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 11.03.1985
Постановлением Госстандарта России от 27.07.2001 № 295-ст
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1987

106
диметенамид-Р
соя (бұршақтар) – 0,02; соя (май) – 0,02; жүгері (дән) – 0,02; қант қызылшасы, асханалық – 0,02; үрме бұршақ (құрғақ бұршақтар) – 0,02; күнбағыс (тұқым, май) – 0,04; картоп, сарымсақ, басты пияз, шалот пиязы, құмай жүгері, тәтті жүгері (сабақпен пісірілген), тәтті картоп, жержаңғақ, жұмыртқа, сүтқоректілер еті, (теңіз жануарларынан басқа), сүт, үй құсының еті мен қосымша өнімдері – 0,01
ГСХ
ШӘН
6232-91
ШӘН
4.1.2014-05
Судағы, топырақтағы, жасыл массадағы және астықтағы диметенамидты методом газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, жүгерінің дәніндегі, майындағы және жасыл массасындағы, күнбағыстың тұқымындағы, күнжарасындағы, майындағы, жасыл массасындағы, сояның тұқымы мен майындағы, қант қызылшасының, жемшөптік және асханалық қызылшаның тамыржемістері мен пәлегіндегі диметенамидтың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29 шілде 1991
Роспотребнадзор бекіткен
17.10.2005
107
диметипин
күнбағыс (тұқым) – 1,0; күнбағыс (май) – 0,05; картоп – 0,05; рапс (дән) – 0,2; мақта (тұқым) – 1,0; мақта (май) – 0,1; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа), үй құсының еті, қосымша өнімдері , жұмыртқа, сүт – 0,01
ЖХ
№ 6214-91
Картоп түйнектеріндегі, қиярдағы және топырақтағы диметоморфтың қалдық мөлшерін сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
108
диметоат
бөрікгүл – 0,05; спаржа – 0,05; астық дақылдарының дәні – 0,05; қырыққабат (барлық түрлері) – 0,2; ІҚМ қосымша өнімдері – 0,05; балдыркөк – 0,5; сүйекті жемістер – 2,0; дәнді жемістер – 0,02; цитрус тұқымдас жемістер– 5,0; жұмыртқа – 0,05; салат – 0,3; ІҚМ іш майы, сүт майынан басқа – 1,0; манго – 1,0; ІҚМ, ешкі, жылқы, шошқа және қой еті – 0,05; ІҚМ, ешкі, қой сүті – 0,05; зәйтүн – 0,5; бұршақ дәнділер – 1,0; Чили бұрышы – 3,0; қалампырлыны қоса алғанда, тәтті бұрыш– 0,5; картоп – 0,05; үй құсының іш майы – 0,05; үй құсының еті– 0,05 тауықтың қосымша өнімдері – 0,05; қойдың қосымша өнімдері , – 0,05; қызылша (асханалық, қант қызылшасы) – 0,05; зәйтүн, саңырауқұлақтар, күріш, бақша өнімдері, қияр, томат, темекі, құрғақ құлмақ, жидектер, тары, жүзім, күнбағыс (тұқым, май)- 0,02; рапс (дән, май) – 0,05; соя (бұршақтар, май) – 0,02; жүгері
(дән, май) – 0,02
хромато-энзимдық
ГСХ/ ЖҚХ
ГСХ
ТЖСХ
№ 2086-79
ШӘН
2649-82
ШӘН
3222-85
МЕМСТ
30710-2001
ШӘН
4323-87

№ 6230-91
№ 1350-75
Временные методические указания по определению остаточных количеств диметилового эфира аминофумаровой кислоты в воде, почве, яблоках, виноградном соке, эфирных маслах, рисе, картофеле методом газовой хроматографии
Газохроматографическеий метод определения рогора и антио в яблоках, сливах, смородине.
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Утверждено Минздравом СССР 22.09.1975
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
109
диметоморф
брокколи – 1,0; капуста кочанная – 2,0; валериана овощная – 10,0; виноград – 3,0; лук – 0,15; томаты – 1,0; изюм – 5,0; субпродукты млекопитающих – 0,01; яйца – 0,01; плодоносящие овощи (кроме тыквы) – 1,0; тыква – 0,5; огурцы – 1,0; хмель (сухой) – 80,0; кольраби – 0,02; салат кочанный – 10,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,01; молоко – 0,01; перец Чили (сухой) – 5,0; ананас – 0,01, картофель – 0,5; мясо, субпродукты птицы – 0,01; клубника – 0,05
ГЖХ
МУК 6214-91
МУК 4.1.2211-07
Методические указания по определению остаточных количеств диметоморфа в клубнях картофеля, огурцах и почве жидкостной хроматографией
Определение остаточных количеств диметоморфа в ягодах винограда и виноградном соке методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Утверждено Роспотребнадзором 25.05.2007
МУК 4.1.2462-09
МУК 4.1.2931-11
МУК 4.1.3029-12
Определение остаточных количеств диметоморфа в томатах и луке-репке методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств диметоморфа в воде, семенах и масле рапса методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств диметоморфа в корнеплодах моркови, семенах и масле подсолнечника методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 02.02.2009
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
Утверждено Роспотребнадзором 03.07.2012
ВЭЖХ
ГЖХ, ТСХ
ТСХ
МУК 4.1.2689-10
МУК 4.1.3186-14
ГОСТ 30710-2001

№ 6230-91
№ 1350-75
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Өсімдік өнімдеріндегі және биосубстраттардағы фосфорорганикалық пестицидтерді анықтаудың энзимды-хроматографиялық әдісі
Кептірілген көкөністердегі және жемістердегі (картоп, сәбіз, ақжелкен, алмалар, алмұрттар, алхоры) метафосты, фосфамидты және хлорофосты жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдіктерден және жануарлардан алынған өнімдердегі, дәрілік өсімдіктердегі, жемшөптегі, судағы, топырақтағы пестицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтаудың үйлестірілген әдістемесі
Жемістер, көкөністер және оларды қайта өңдеу өнімдері. Фосфорорганикалық пестицидтердің қалдық мөлшерін анықтаудың әдістері
Биологиялық орталардағы диазинон мен фосфамидты жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, алмалардағы, жүзім шырынындағы, эфир майларындағы, күріштегі, картоптағы аминофумар қышқылының диметил эфирының қалдық мөлшерін газды хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Алмалардағы, алхорылардағы, қарақаттағы рогор мен антионы анықтаудың газды-хроматографиялық әдісі
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 19.10.1979
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
28.12.1982
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
11.03.1985
Ресей Мемстандарты қаулысы 27.07.2001 № 295-ст
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
08.06.1987
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
22.09.1975
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
109
диметоморф
брокколи – 1,0; қауданды қырыққабат – 2,0; көкөністі шүйіншөп – 10,0; жүзім – 3,0; пияз – 0,15; томат – 1,0; мейіз – 5,0; сүтқоректілердің қосымша өнімдері – 0,01; жұмыртқа – 0,01; жеміс беретін көкөністер (асқабақтан басқа) – 1,0; асқабақ – 0,5; қияр – 1,0; құлмақ (құрғақ) – 80,0; кольраби – 0,02; қауданды салат – 10,0; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,01; сүт – 0,01; Чили бұрышы (құрғақ) – 5,0; ананас – 0,01, картоп – 0,5; құстың еті, қосымша өнімдері– 0,01; құлпынай – 0,05
ГСХ
ТЖСХ
ГСХ, ЖҚХ
ЖҚХ
ШӘН
6214-91
ШӘН
4.1.2211-07
ШӘН
4.1.2462-09
ШӘН
4.1.2931-11
ШӘН
4.1.3029-12
ШӘН
4.1.2689-10
ШӘН
4.1.3186-14
МЕМСТ
30710-2001

№ 6149-91
Определение остаточных количеств диметоморфа в ягодах винограда и виноградном соке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств диметоморфа в салате методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Плоды, овощи и продукты их переработки. Методы определения остаточных количеств фосфорорганических пестицидов
Методические указания по определению диниконазола в растительном материале, почве, воде
Утверждено Роспотребнадзором 02.08.2010
Утверждено Роспотребнадзором 24.07.2014
Постановление Госстандарта России 27.07.2001
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
110
димоксистробин
подсолнечник (семена, масло), рапс (зерно, масло) – 0,05
ГЖХ
МУК 4.1.2538-09
Определение остаточных количеств димоксистробина и боскалида при их совместном присутствии в воде, почве, семенах подсолнечника и рапса, растительных маслах методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 04.09.2009
111
диниконазол
зерно хлебных злаков – 0,05
ГЖХ
ВЭЖХ
№ 6149-91
МУК 4.1.1448-03
№ 6232-91
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению диниконазола в растительном материале, почве, воде
Методические указания по определению остаточных количеств диниконазола в семенах и масле подсолнечника методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению диметенамида в воде, почве, зеленой массе и зерне методом газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
112
динитроортокрезол
огурцы, картофель, виноград – 0,06; шиповник – 0,1
ТСХ
ГЖХ, ТСХ
№ 1112-73
№ 2069-79
№ 2474-81
Определение динитроортокрезола (ДНОК) в воде, картофеле, винограде и яблоках тонкослойной хроматографией
Методические указания по хроматографическому определению динитроортокрезола в шиповнике
Методические указания по определению остаточных количеств акрекса, диносеба, каратана, ДЮКа в воде, почве и растительном материале хроматографическими методами
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 19.10.1979
Утверждено Минздравом СССР 22.10.1981
113
динобутон
томаты, огурцы, плодовые семечковые, виноград, свекла сахарная, цитрусовые, хлопчатник (масло), перец, ягоды – 0,05; хмель сухой – 0,5
ТСХ
ГЖХ, ТСХ
ГЖХ
№ 1112-73
№ 2474-81
ГОСТ 32689.1-3-2014
Определение каратана, акрекса в воздухе, воде, огурцах, яблоках, биологическом материале и диносеба в биологическом материале тонкослойной хроматографией
Методические указания по определению остаточных количеств акрекса, диносеба, каратана, ДЮКа в воде, почве и растительном материале хроматографическими методами
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 22.10.1981
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014

№ 6149-91
Картоп түйнектеріндегі, қиярдағы және топырақтағы диметоморфтың қалдық мөлшерін сұйықтықты хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жүзім жидектеріндегі және жүзім шырынындағы диметоморфтың қалдық мөлшерін в капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Томаттардағы и басты пияздағы диметоморфтың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Судағы, рапстың тұқымы мен майындағы диметоморфтың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Сәбіздің тамыржемісіндегі, күнбағыстың тұқымы мен майындағы диметоморфтың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жүзім жидектеріндегі және жүзім шырынындағы диметоморфтың қалдық мөлшерін в тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Салаттағы диметоморфтың қалдық мөлшерін в тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жемістер, көкөністер және оларды қайта өңдеу өнімдері. Фосфорорганикалық пестицидтердің қалдық мөлшерін анықтаудың әдістері
Өсімдік материалындағы, топырақтағы, судағы диниконазолды анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
Роспотребнадзор бекіткен
25.05.2007
Роспотребнадзор бекіткен
02.02.2009
Роспотребнадзор бекіткен
12.07.2011
Роспотребнадзор бекіткен
03.07.2012
Роспотребнадзор бекіткен
02.08.2010
Роспотребнадзор бекіткен
24.07.2014
Ресей Мемстандарты қаулысы 27.07.2001
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
110
димоксистробин
күнбағыс (тұқым, май), рапс (дән, май) – 0,05
ГСХ
ШӘН
4.1.2538-09
Суда, топырақта, күнбағыс пен рапс тұқымында, өсімдік майларында димоксистробин мен боскалид қатар болған кезде олардың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
04.09.2009
111
диниконазол
астық дақылдарының дәні– 0,05
ГСХ
ТЖСХ
№ 6149-91
ШӘН
4.1.1448-03
№ 6232-91
МЕМСТ
32690-2014
Өсімдік материалындағы, топырақтағы, судағы диниконазолды анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Күнбағыстың тұқымы мен майындағы диниконазолдың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, жасыл массадағы және астықтағы диметенамидты газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
24.06.2003
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
112
динитроортокрезол
қияр, картоп, жүзім – 0,06; итмұрын – 0,1
ЖҚХ
ГСХ, ЖҚХ
№ 1112-73
№ 2069-79
№ 2474-81
Судағы, картоптағы, жүзімдегі және алмалардағы динитроортокрезолды (ДНОК) жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Итмұрындағы динитроортокрезолды хроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы және өсімдік материалындағы акрекстің, диносебтің, каратанның, ДЮК қалдық мөлшерін хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
19.10.1979
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
22.10.1981
113
динобутон
томат, қияр, дәнді жемістер, жүзім, қант қызылшасы, цитрус тұқымдас жемістер, мақта (май), бұрыш, жидектер – 0,05; құрғақ құлмақ– 0,5
ЖҚХ
ГСХ, ЖҚХ
ГСХ
№ 1112-73
№ 2474-81
МЕМСТ
32689.1-3-2014
Ауадағы, судағы, қиярдағы, алмалардағы, биологиялық материалдағы каратанды, акрексті және биологиялық материалдағы диносебті жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Судағы, топырақтағы және өсімдік материалындағы акрекстің, диносебтің, каратанның, ДЮК қалдық мөлшерін хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
22.10.1981
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014

114
динокап
огурцы – 1,0; овощи со съедобными плодами, тыквенные – 1,0; плодовые семечковые – 1,0; виноград – 1,0; ягоды (кроме клубники) – 0,2; клубника – 0,5; перец – 0,2; персик – 0,1; перец Чили (сушеный) – 2,0; томаты – 0,3
ГЖХ, ТСХ
ГЖХ
МУК 2474-81
ГОСТ 32689.1-3-2014
Методические указания по определению остаточных количеств акрекса, диносеба, каратана, ДНОКа в воде, почве и растительном материале хроматографическими методами
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Минздравом СССР 22.10.1981
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
115
дипропетрин
арбуз – 0,1
116
дисульфотон
зерно хлебных злаков – 0,2; зернобобовые – 0,2; кукуруза (зерно), сладкая кукуруза (отварная в початках), сладкая кукуруза (зерно) – 0,02; свекла сахарная – 0,2; орехи (арахис, орех-пекан) – 0,1; ананас – 0,1; кофе (бобы) – 0,2; хлопок (семена) – 0,1, спаржа – 0,02; мясо домашней птицы – 0,02; молоко (КРС, козы, овцы) – 0,01
ГЖХ
ВЭЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
117
диталимфос
зерно хлебных злаков, огурцы – 0,1; плодовые семечковые, виноград – 0,5; ягоды – 0,02
ГЖХ
ТСХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
№ 2362-81
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Методические указания по определению плондреала в почве, воде, огурцах и яблоках методом тонкослойной хроматографии.
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 30.03.1981
118
дитианон
плодовые косточковые – 5,0; виноград – 3,0; цитрусовые – 3,0; ягоды и мелкие фрукты – 5,0; плодовые (семечковые) – 5,0
ВЭЖХ
МУК 4.1. 1424-03
МУК 4.1. 2069-06
МУК 4.1.2673-10
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению остаточных количеств дитианона в воде, почве, яблоках, зерне и зеленой массе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств дитианона в винограде, виноградном соке, персиках методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств дитианона в ботве и клубнях картофеля методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Роспотребнадзором 05.05.2006
Утверждено Роспотребнадзором 02.08.2010

114
динокап
қияр – 1,0; жемісі жеуге жарайтын көкөністер, асқабақтар – 1,0; шекілдеуікті жемістер – 1,0; жүзім – 1,0; жидектер (құлпынайдан басқа) – 0,2; құлпынай – 0,5; бұрыш – 0,2; шабдалы – 0,1; Чили бұрышы (кептірілген) – 2,0; томат – 0,3
ГСХ, ЖҚХ
ГСХ
ШӘН
2474-81
МЕМСТ
32689.1-3-2014
Судағы, топырақтағы и өсімдік материалындағы акрекстің, диносебтің, каратанның, ДНОК қалдық мөлшерін в хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
22.10.1981
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
115
дипропетрин
қарбыз – 0,1
116
дисульфотон
астық дақылдарының дәні– 0,2; бұршақ дәнділер – 0,2; жүгері (дән), тәтті жүгері (сабақпен пісірілген), тәтті жүгері (дән) – 0,02; қант қызылшасы – 0,2; жаңғақтар (жержаңғақ, пекан жаңғағын) – 0,1; ананас – 0,1; кофе (бұршақтар) – 0,2; мақта (тұқым) – 0,1, қояншөп – 0,02; үй құсының еті– 0,02; сүт (ІҚМ, ешкі, қой) – 0,01
ГСХ
ТЖСХ
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
117
диталимфос
астық дақылдарының дәні, қияр – 0,1; дәнді жемістер, жүзім – 0,5; жидектер – 0,02
ГСХ
ЖҚХ
МЕМСТ
32689.1-3-2014
№ 2362-81
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН
12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Топырақтағы, судағы, қиярдағы және алмалардағы плондреалды жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
30.03.1981
118
дитианон
сүйекті жемістер – 5,0; жүзім – 3,0; цитрус тұқымдас жемістер – 3,0; жидектер және ұсақ жемістер – 5,0; жемісті (дәнділер) – 5,0
ТЖСХ
ШӘН
4.1. 1424-03
ШӘН
4.1. 2069-06
ШӘН
4.1.2673-10
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, алмалардағы, дәнді масақты дақылдардың дәні мен жасыл массасындағы дитианонның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жүзімдегі, жүзім шырынындағы, шабдалылардағы дитианонның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Картоптың пәлегі мен түйнектеріндегі дитианонның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
24.06.2003
Роспотребнадзор бекіткен
05.05.2006
Роспотребнадзор бекіткен
02.08.2010

Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
119
дитиокарбаматы
орехи (миндаль, пекан), арахис, спаржа – 0,1; миндаль в шелухе – 20,0; бананы, огурцы, манго, апельсины, томаты – 2,0; зерно хлебных злаков, морковь, сладкий перец, тыква (ранняя), арбуз – 1,0; кочанная капуста, клюква, виноград, папайя, плодовые семечковые, клубника – 5,0; вишня, картофель, тыква – 0,2; салат, смородина (красная, черная, белая), мандарины, перец Чили (сухой) – 10,0; чеснок, лук-порей, кочанный салат, дыня (кроме арбуза), лук, лук-батун – 0,5; листовая капуста – 15,0; хмель сухой – 30,0; плодовые косточковые (кроме вишни) – 7,0; сладкая кукуруза – 0,1; мясо млекопитающих (кроме морских животных), молоко, яйца – 0,05; субпродукты млекопитающих, мясо птицы, субпродукты птицы – 0,1
ГЖХ
МУК 4.1.2016-05
№ 5014-89
Методические указания по газохроматографическому парофазному определению дитиокарбаматов в растительном материале
Методические указания по определению дитиокарбаматов в растительном материале парофазным газохроматографическим методом
Утверждено Роспотребнадзором 17.10.2005
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
120
диурон
все пищевые продукты – 0,02
ТСХ
ГЖХ
№ 1112-73
№ 1919-78
№ 2365-81,
№ 2839-83,
№ 3187-85,
№ 4710-88
Определение арезина, диурона, линурона, монурона, пропанида, солана и фалорана в воде, почве и овощах хроматографией в тонком слое
Методические указания по определение которана и диурона в эфирных маслах и в маслосодержащем сырье методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 27.09.1978
ГЖХ, ТСХ
№ 2840-83,
№ 2793-83,
№ 2137-80
Методические указания по определению фенилмочевинных гербицидов (фенурон, которан, томилон, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) в воде, почве, растительном материале, овощах и по определению гербицидов (арезин, линурон, паторан, малоран) и их метаболитов - ароматических аминов - в воде при совместном присутствии методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению фенилмочевинных гербицидов (фенурон, которан, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) в воде, почве, растительной массе, овощах методом тонкослойной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 30.03.1981

Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған 25.06.2014
119
дитиокарбаматы
жаңғақтар (бадам, пекан), жержаңғақ, спаржа – 0,1; бадам қабығымен – 20,0; банандар, қияр, манго, апельсиндер, томат – 2,0; астық дақылдарының дәні, сәбіз, тәтті бұрыш, асқабақ (ерте пісетін), қарбыз – 1,0; қауданды қырыққабат, мүкжидек, жүзім, папайя, дәнді жемістер, құлпынай – 5,0; шие, картоп, асқабақ – 0,2; салат, қарақат (қызыл, қара, ақ), мандарин, Чили бұрышы (құрғақ) – 10,0; сарымсақ, порей пиязы, қаудан салат, қауын (қарбыздан басқа), пияз, батун пияз – 0,5; жапырақты қырыққабат – 15,0; құрғақ құлмақ– 30,0; сүйекті жемістер (шиеден басқа) – 7,0; тәтті жүгері – 0,1; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа), сүт, жұмыртқа – 0,05; сүтқоректілердің қосмыша өнімдері, құс еті, құстың қосымша өнімдері– 0,1
ГСХ
ШӘН
4.1.2016-05
№ 5014-89
Өсімдік материалындағы дитиокарбаматтарды газды-хроматографиялық қосфазалық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдік материалындағы дитиокарбаматтарды қосфазалық газды-хроматографиялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Роспотребнадзор бекіткен
17.10.2005
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
08.06.1989
120
диурон
барлық тамақ өнімдері– 0,02
ЖҚХ
ГСХ
ГСХ, ЖҚХ
ТЖСХ
№ 1112-73
№ 1919-78
№ 2365-81,
№ 2839-83,
№ 3187-85,
№ 4710-88
№ 2840-83,
№ 2793-83,
№ 2137-80
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы және көкөністердегі арезинді, диуронды, линуронды, монуронды, пропанидты, соланды және фалоранды жұка қабаттағы хроматографиямен анықтау
Эфир майларындағы және құрамында май бар шикізаттардағы которан мен диуронды газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, өсімдік материалындағы, көкөністердегі фенил-несепнәр гербицидтерді (фенурон, которан, томилон, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) және суда гербицидтер (арезин, линурон, паторан, малоран) және олардың метаболиттері – хош иісті аминдер қатар болған кезде оларды газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, өсімдік массасындағы, көкөністердегі фенил-несепнәр гербицидтерді (фенурон, которан, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Определение пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 27.09.1978
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
30.03.1981

№ 2365-81, 24.08.1983
№ 2839-83, 03.01.1985
№ 3187-85, 04.10.1988
№ 4710-88
Утверждено Минздравом СССР 24.08.1983
№ 2840-83,
24.08.1983
№ 2793-83, 28.01.1980
№ 2137-80
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
121
дифенамид
томаты, перец – 0,1; табак – 0,15
ТСХ
ГЖХ
№ 1761-77
№ 2806-83
Методические указания по определению дефенамида в томатах методом тонкослойной хроматографии
Временные методические указания по определению остаточных количеств дифенамида в почве, растениях и эфирных маслах газожидкостной хроматографией
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 12.10.1977
Утверждено Минздравом СССР 12.05.1983
122
дифениламин
яблоки – 10,0, груши – 5,0; яблочный сок – 0,5; мясо, почки (КРС) – 0,01; печень (КРС) – 0,05; молоко, молочный жир – 0,01;
ГЖХ
ВЭЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
123
дифеноконазол
плодовые семечковые – 1,0; свекла сахарная, столовая – 0,2; зерно хлебных злаков – 0,08; плодовые косточковые (кроме нектаринов, персиков) – 0,2; нектарины, персики – 0,5; томаты – 0,6; морковь – 0,3; картофель – 0,02; сельдерей – 5,0, виноград – 0,5; спаржа – 0,03; бананы – 0,5; цитрусовые – 0,6; рис – 1,0; брокколи – 0,5; капуста брюссельская, цветная, кочанная, субпродукты млекопитающих, папайя – 0,2; манго – 0,07; яйца, мясо птицы и ее субпродукты – 0,01; чеснок, соя (бобы), подсолнечник (семена) – 0,02; лук-порей – 0,3; салат кочанный и листовой, оливки – 2,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных), рапс (зерно) – 0,05; молоко – 0,005
ГЖХ
ТСХ
МУК 4.1.1946-05
МУК 4.1.2164-07
МУК 4.1.2786-10
Методические указания по определению остаточных количеств дифеноконазола в воде, зерне и соломе зерновых колосовых злаков методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств дифеноконазола в картофеле, моркови и томатах методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств дифеноконазола в семенах, масле и зеленой массе рапса методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 18.01.2005
Утверждено Роспотребнадзором 15.02.2007
Утверждено Роспотребнадзором 24.11.2010
МУК 4.1.2784-10
МУК 4.1.3028-12
Определение остаточных количеств дифеноконазола в ягодах и соке винограда методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств дифеноконазола в бананах, цитрусовых (мякоть, сок) и зерне риса методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 24.11.2010
Утверждено Роспотребнадзором 03.07.2012
МУК 6147-91
ГОСТ 32689.1-3-2014
Методические указания по газохроматографическому определению дифеноконазола (скора) в растительном материале, почве, воде
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Принят межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Определение дикамбы (дианата, банвела-Д) в растениях и в почве методом хроматографии в тонком слое
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР в 1971
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014

№ 2365-81, 24.08.1983
№ 2839-83, 03.01.1985
№ 3187-85, 04.10.1988
№ 4710-88
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
24.08.1983
№ 2840-83, 24.08.1983
№ 2793-83, 28.01.1980
№ 2137-80
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған 25.06.2014
121
дифенамид
томат, бұрыш – 0,1; темекі – 0,15
ЖҚХ
ГСХ
№ 1761-77
№ 2806-83
Томаттардағы дефенамидты жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Топырақтағы, өсімдіктердегі және эфир майларындағы дифенамидтың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 12.10.1977
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен 12.05.1983
122
дифениламин
алмалар – 10,0, алмұрттар – 5,0; алма шырыны – 0,5; ет, бүйректер (ІҚМ) – 0,01; бауыр (ІҚМ) – 0,05; сүт, сүт майы– 0,01;
ГСХ
ТЖСХ
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған 25.06.2014
123
дифеноконазол
дәнді жемістер – 1,0; қант қызылшасы, асханалық – 0,2; астық дақылдарының дәні– 0,08; сүйекті жемістер (нектариндерден, шабдалыдан басқа) – 0,2; нектариндер, шабдалылар – 0,5;
томат – 0,6; сәбіз – 0,3; картоп – 0,02; балдыркөк – 5,0, жүзім – 0,5;
қояншөп– 0,03; банандар – 0,5; цитрус тұқымдас жемістер – 0,6; күріш – 1,0; брокколи – 0,5;
брюссель, гүлді, қауданды қырыққабаты,
сүтқоректілердің қосмыша өнімдері, папайя – 0,2; манго – 0,07; жұмыртқа, құс еті және құстың қосымша өнімдері – 0,01; сарымсақ, соя (бұршақтар), күнбағыс (тұқым) – 0,02; порей пиязы– 0,3; қауданды және жапырақты салат, зәйтүн – 2,0; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа), рапс (дән) – 0,05; сүт – 0,005
ГСХ
ЖҚХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1946-05
ШӘН
4.1.2164-07
ШӘН
4.1.2786-10
ШӘН
4.1.2784-10
ШӘН
4.1.3028-12
ШӘН
6147-91
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы дифеноконазолдың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Картоптағы, сәбіздегі және томаттардағы дифеноконазолдың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Рапстың тұқымындағы, майындағы және жасыл массасындағы дифеноконазолдың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жүзімнің жидектері мен шырынындағы дифеноконазолдың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Банандардағы, цитрус тұқымдас жемістердегі (мәйегі, шырыны) және күріш дәніндегі дифеноконазолдың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Өсімдік материалындағы, топырақтағы, судағы дифеноконазолды (скор) газды-хроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Өсімдіктердегі және топырақтағы дикамбты (дианаа, банвел-Д) жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
18.01.2005
Роспотребнадзор бекіткен
15.02.2007
Роспотребнадзор бекіткен
24.11.2010
Роспотребнадзор бекіткен
24.11.2010
Роспотребнадзор бекіткен
03.07.2012
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен
1971
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған 25.06.2014

124
дифлубензурон
плодовые семечковые – 0,1; грибы (в том числе шампиньоны) – 0,3; капуста – 1,0; цитрусовые – 0,5; мясо и субпродукты млекопитающих (кроме морских животных) – 0,1; яйца, мясо птицы – 0,05; молоко – 0,02; рис – 0,01
ГЖХ
ВЭЖХ
ТСХ, ГЖХ
МУК 4.1.1791-03
Методические указания по определению остаточных количеств дифлубензурона в шампиньонах методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств дифлубензурона в яблоках методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств дифлубензурона в ягодах и соке черной смородины методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 31.10.2003
Утверждено Роспотребнадзором 18.01.2005
Утверждено Роспотребнадзором 12.11.2013
ГОСТ 32690-2014
МУК 2481-81
МУК 6075-91
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Методические указания по определению дифлубензурона в воде, почве, лесной растительности, клубнике, цитрусовых, картофеле, баклажанах и капусте хроматографическими методами
Временные методические указания по определению дифлубензурона в воде, почве, лесной промышленности, клубнике, цитрусовых, картофеле, баклажанах, хроматографическими методами
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 22.10.1981
Утверждено Минздравом СССР 22.10.1981
ТСХ
Временные методические указания по определению остаточных количеств димилина в яблоках тонкослойной хроматографией
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
125
дифлюфеникан
зерно хлебных злаков – 0,05
ГЖХ
МУК 4.1.2914-11
МУК 4.1.2924-11
Методика измерений остаточного содержания дифлюфеникана в воде, почве, зерне и соломе хлебных злаков методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств изопротурона и дифлюфеникана в воде, почве, зерне и соломе зерновых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
126
дихлобутразол
зерно хлебных злаков – 0,1
ГЖХ
МУ 5050-89
Методические указания по определению виджила в растительном материале, почве и воде методами газожидкостной и тонкослойной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
127
дихлорпроп дихлорпроп-П

124
дифлубензурон
дәнді жемістер – 0,1; саңырауқұлақтар (оның ішінде қозықұйрықтар) – 0,3; қырыққабат – 1,0; цитрус тұқымдас жемістер – 0,5; сүтқоректілердің еті мен қосымша өнімдері (теңіз жануарларынан басқа) – 0,1; құстың жұмыртқасы, еті– 0,05; сүт – 0,02; күріш – 0,01
ГСХ
ТЖСХ
ЖҚХ, ГСХ
ЖҚХ
ШӘН
4.1.1791-03
МЕМСТ
32690-2014
ШӘН
2481-81
ШӘН
6075-91
Қозықұйрықтардағы дифлубензуронның қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Алмалардағы дифлубензуронның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Қара қарақаттың жидектері мен шырынындағы дифлубензуронның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, орман өсімдіктеріндегі, құлпынайдағы, цитрус тұқымдас жемістердегі, картоптағы, баялдыдағы және қырыққабаттағы дифлубензуронды хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, орман өнеркәсібіндегі, құлпынайдағы, цитрус тұқымдас жемістердегі, картоптағы, баялдыдағы дифлубензуронды хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Алмалардағы димилинның қалдық мөлшерін жұқа қабатты хроматографиямен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
31.10.2003
Роспотребнадзор бекіткен
18.01.2005
Роспотребнадзор бекіткен
12.11.2013
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
22.10.1981
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
22.10.1981
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
125
дифлюфеникан
астық дақылдарының дәні– 0,05
ГСХ
ШӘН
4.1.2914-11
ШӘН
4.1.2924-11
Судағы, топырақтағы, астық дақылдарының дәні мен сабанындағы дифлюфениканның қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу әдістемесі
Судағы, топырақтағы, дәнді дақылдардың дәні мен сабанындағы изопротурон мен дифлюфениканның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
12.07.2011
Роспотребнадзор бекіткен
12.07.2011
126
дихлобутразол
астық дақылдарының дәні– 0,1
ГСХ
ӘН
5050-89
Өсімдік материалындағы, топырақтағы және судағы виджилды газды-сұйықтықты және жұқа қабатты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
08.06.1989
127
дихлорпроп дихлорпроп-П

130
додин
плодовые семечковые и косточковые – 5.0
ГЖХ
МУК 4.1.3129-13
Определение остаточных количеств додина в воде, почве, плодовых семечковых и косточковых и их соках методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 12.11.2013
131
дорамектин
для крупного рогатого скота: мясо – 0,01; жир – 0,15; печень – 0,1; почки – 0,03; для овец и свиней: мясо – 0,01; жир – 0,1; печень – 0,05; почки – 0,03
ВЭЖХ
МУК 4.1.2480-09
Определение остаточных количеств дорамектина в пищевых продуктах.
Утверждено Роспотребнадзором 02.02.2009
132
зоксамид
изюм (все виды) – 15,0; овощи со съедобными плодами, тыквенные – 2,0; виноград – 5,0; картофель – 0,02; томаты – 2,0
ГЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
133
ивермектин
для крупного рогатого скота: жир – 0,04; печень – 0,1; мясо – нт; для овец и свиней: жир – 0,02; печень – 0,015; мясо – нт; мясо и субпродукты птицы – 0,001
ВЭЖХ
флуоресцентный, ВЭЖХ
МУК 4.1. 1801-03
МУК 4.1.1821-03
МУК 4.1. 1911-04
МУК 4.1.1874-04
Определение остаточных количеств ивермектина в органах и тканях сельскохозяйственных животных, плазме и молоке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств ивермектина в печени, почках, мясе, жире сельскохозяйственных животных и молоке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств Ивермектина в печени, почках, мышцах и жире сельскохозяйственных животных методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение массовой концентрации ивермектина в органах и тканях, плазме и молоке животных, обработанных препаратом иверсект, методом флуоресцентной высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 18.12.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 18.12.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 01.01.2004
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 07.03.2004
134
изоксадифен-этил
кукуруза (зерно, масло) – 0,2
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.2547-09
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств изоксадифен-этила и изоксадифена в воде, почве, зеленой массе, зерне и масле кукурузы методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 09.09.2009

130
додин
дәнді жемістер және сүйекті – 5.0
ГСХ
ШӘН
4.1.3129-13
Судағы, топырақтағы, жемістілердегі, дәнділердегі және сүйектілердегі және олардың шырынындағы додинның қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
12.11.2013
131
дорамектин
Ірі қара мал үшін: ет – 0,01; іш май – 0,15; бауыр – 0,1; бүйректер – 0,03; қойлар мен шошқалар үшін: ет – 0,01; іш май – 0,1; бауыр – 0,05; бүйректер – 0,03
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2480-09
Тамақ өнімдеріндегі дорамектиннің қалдық мөлшерін анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
02.02.2009
132
зоксамид
мейіз (барлық түрлері) – 15,0; жемісі жеуге жарайтын көкөністер, асқабақтар – 2,0; жүзім – 5,0; картоп – 0,02; томат – 2,0
ГСХ
МЕМСТ
32689.1-3-2014
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған 25.06.2014
133
ивермектин
Ірі қара мал үшін: іш май – 0,04; бауыр – 0,1; ет – нт; қойлар мен шошқалар үшін: іш май – 0,02; бауыр – 0,015; ет – нт; құстың еті мен қосымша өнімдері– 0,001
ТЖСХ
флуоресценттік, ТЖСХ
ШӘН
4.1. 1801-03
ШӘН
4.1.1821-03
ШӘН
4.1. 1911-04
ШӘН
4.1.1874-04
Ауыл шаруашылығы жануарларының органдары мен тіндеріндегі, плазмадағы және сүттегі ивермектиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Ауыл шаруашылығы жануарларының бауырындағы, бүйректеріндегі, етіндегі, майындағы және сүтіндегі ивермектиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Ауыл шаруашылығы жануарларының бауырындағы, бүйректеріндегі, бұлшықеттері мен майындағы ивермектиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Иверсект препаратымен өңделген жануарлардың органдары мен тіндеріндегі, плазмасы мен сүтіндегі ивермектиннің массалық шоғырлануын флуоресценттік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматографиямен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
18.12.2003
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 18.12.2003
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
01.01.2004
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 07.03.2004
134
изоксадифен-этил
жүгері (дән, май) – 0,2
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2547-09
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, жүгерінің жасыл массасындағы, дәніндегі және майындағы изоксадифен-этил мен изоксадифенның қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
(ЖТСХ МС/МС)
Роспотребнадзор бекіткен
09.09.2009

Принят Межгосударственным советом по стандарти-зации, метрологии и сертификации 25.06.2014
135
изоксафлютол
кукуруза (зерно) – 0,05; кукурузное масло – 0,1
ВЭЖХ
ВЭЖ, ГЖХ
МУК 4.1.2905-11
ГОСТ 32690-2014
МУК 4.1.1218-03
Определение остаточных количеств Изоксафлютола в виде RPA 202248 в масле кукурузы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Определение остаточных количеств изоксафлютола и его метаболита rpa 202248 в воде; изоксафлютола (в виде RPA 202248) в почве, зерне и зеленой массе кукурузы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии, а также изоксафлютола в воде методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003
136
изопропалин
табак – 1,0
ГЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
№ 2458-81
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Временные методические указания по определению паарлана методом газожидкостной хроматографии в почве, табаке и в табачном дыме.
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утвержден Минздравом СССР 22.10.1981
137
изопротиолан
рис – 0,3
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
138
изопротурон
зерно хлебных злаков – 0,01; зернобобовая смесь – 0,01
ВЭЖХ
МУК 4.1.2924-11
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств изопротурона и дифлюфеникана в воде, почве, зерне и соломе зерновых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
ТСХ
№ 4037-85
№ 3009-84
Временные методические указания по определению остаточных количеств арилона по бензолсульфонамиду в зернах хлопка, почве и воде тонкослойной хроматографией
Временные методические указания по определению остаточных количеств арилона по бензолсульфонамиду в зернах хлопка и масле тонкослойной хроматографией
Утверждено Минздравом СССР 21.11.1985
Утверждено Минздравом СССР 27.04.1984

Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған 25.06.2014
135
изоксафлютол
жүгері (дән) – 0,05; жүгері майы – 0,1
ТЖСХ
ВЭЖ, ГСХ
ШӘН
4.1.2905-11
МЕМСТ
32690-2014
ШӘН
4.1.1218-03
Жүгері майындағы RPA 202248 түріндегі изоксафлютолдың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Судағы изоксафлютолдың және оның метаболиты rpa 202248; топырақтағы, жүгерінің дәні мен жасыл массасындағы изоксафлютолдың (RPA 202248 түріндегі) қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау, сондай-ақ судағы изоксафлютолдың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
12.07.2011
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
16.03.2003
136
изопропалин
темекі – 1,0
ГСХ
МЕМСТ
32689.1-3-2014
№ 2458-81
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Топырақтағы, темекідегі және темекі түтініндегі паарланды газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
22.10.1981
137
изопротиолан
күріш – 0,3
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
138
изопротурон
астық дақылдарының дәні– 0,01; дәнді-бұршақты қоспа – 0,01
ТЖСХ
ЖҚХ
ШӘН
4.1.2924-11
МЕМСТ
32690-2014
№ 4037-85
№ 3009-84
Судағы, топырақтағы, дәнді дақылдардың дәні мен сабанындағы изопротурон мен дифлюфениканның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Мақта дәніндегі, топырақтағы және судағы бензолсульфонамид бойынша арилонның қалдық мөлшерін жұқа қабатты хроматографиямен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Мақтаның майы мен майындағы бензолсульфонамид бойынша арилонның қалдық мөлшерін жұқа қабатты хроматографиямен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Роспотребнадзор бекіткен
12.07.2011
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
21.11.1985
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
27.04.1984

139
изофенфос
ВЭЖХ
ГЖХ
ГОСТ 32690-2014
№ 6105-91
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Временные методические указания по определению офтанола –Т (по изофенфосу) в воде, почве, зерне и семенах сахарной свеклы
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
140
имазаквин
соя (бобы, масло) – 0,1
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
141
имазалил
бананы – 2,0; цитрусовые – 5,0; огурцы (включая корнишоны) – 0,5; дыня – 2,0; хурма японская – 2,0; плодовые (семечковые) – 5,0; ягоды: малина (красная, черная), клубника и др. – 2,0; зерно хлебных злаков (пшеница и др.) – 0,1, соя (бобы) – 0,02; соя (масло) – 0,04; подсолнечник (семена) – 0,02; подсолнечник (масло) – 0,04; рапс (зерно) – 0,02; рапс (масло) – 0,04, кукуруза (зерно, масло) – 0,3; просо – 0,4; горох – 0,1
ГЖХ
МУК 4356-87
МУК 4.1.2385-08
МУК 4.1.3042-12
Методические указания по определению байтана и байтана-универсала в зерне, почве и воде хроматографическими методами
Определение остаточных количеств имазалила в семенах подсолнечника, рапса, зерне сои и растительном масле методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Измерение остаточных количеств имазалила в зерне гороха методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1987
Утверждено Роспотребнадзором 02.07.2008
Утверждено Роспотребнадзором 08.10.2012
ВЭЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
142
имазаметабенз
зерно хлебных злаков – 0,2
ГЖХ
№ 6261-91
Методические указания по определению имазаметабенз-метила в воде, почве, растительных объектах газожидкостной хроматографией
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
143
имазамокс
соя (бобы, масло), горох – 0,05; рапс (зерно, масло), подсолнечник (семена, масло) – 0,1
ВЭЖХ
МУК 4.1.1454-03
МУК 4.1.1811-03
Методические указания по определению остаточных количеств имазамокса в воде, почве, зерне и масле сои методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств имазамокса в зерне гороха методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 18.12.2003
МУК 4.1.2214-07
МУК 4.1.2665-10
Определение остаточных количеств имазамокса и имазапира в семенах подсолнечника, сои и растительных маслах при совместном присутствии методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств имазамокса в семенах и масле рапса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 25.05.2007
Утверждено Роспотребнадзором 02.08.2010

139
изофенфос
ТЖСХ
ГСХ
МЕМСТ
32690-2014
№ 6105-91
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, қант қызылшасының дәні мен тұқымындағы офтанол –Т (изофенфос бойынша) анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
140
имазаквин
соя (бұршақтар, май) – 0,1
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
141
имазалил
банандар – 2,0; цитрус тұқымдас жемістер– 5,0; қияр (корнишондарды қоса алғанда) – 0,5; қауын – 2,0; жапон құрмасы – 2,0; жемісті (дәнділер) – 5,0; жидектер: таңқурай (қызыл, қара), құлпынай және басқалары – 2,0; астық дақылдарының дәні (бидай және басқалары) – 0,1, соя (бұршақтар) – 0,02; соя (май) – 0,04; күнбағыс (тұқым) – 0,02; күнбағыс (май) – 0,04; рапс (дән) – 0,02; рапс (май) – 0,04, жүгері (дән, май) – 0,3; тары – 0,4; бұршақ – 0,1
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4356-87
ШӘН
4.1.2385-08
ШӘН
4.1.3042-12
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Астықтағы, топырақтағы и судағы байтан мен әмбебап байтанды хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Күнбағыстың, рапстың тұқымындағы, сояның дәніндегі және өсімдік майындағы имазалилдың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Бұршақтың дәніндегі имазалилдың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
(ЖТСХ МС/МС)
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
08.06.1987
Роспотребнадзор бекіткен
02.07.2008
Роспотребнадзор бекіткен
08.10.2012
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған 25.06.2014
142
имазаметабенз
астық дақылдарының дәні– 0,2
ГСХ
№ 6261-91
Судағы, топырақтағы, өсімдік объектілеріндегі имазаметабенз-метилды газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
143
имазамокс
соя (бұршақтар, май), бұршақ – 0,05; рапс (дән, май), күнбағыс (тұқым, май) – 0,1
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1454-03
ШӘН
4.1.1811-03
ШӘН
4.1.2214-07
ШӘН
4.1.2665-10
Судағы, топырақтағы, сояның дәні мен майындағы имазамокстың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Бұршақтың дәніндегі имазамокстың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Имазамокстың және имазапирдың қалдық мөлшерін күнбағыстың, сояның тұқымдарында және өсімдік майларында қатар болған кезде тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Рапстың тұқымы мен майындағы имазамокстың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
24.06.2003
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
18.12.2003
Роспотребнадзор бекіткен
25.05.2007
Роспотребнадзор бекіткен
02.08.2010

144
имазапир
ягоды дикорастущие – 2,0; грибы дикорастущие – 4,0; подсолнечник (семена, масло) – 0,1
ВЭЖ,ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.1411-03
МУК 4.1.2214-07
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств имазапира в дикорастущих грибах и ягодах методами высокоэффективной жидкостной и газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств имазамокса и имазапира в семенах подсолнечника, сои и растительных маслах при совместном присутствии методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Роспотребнадзором 25.05.2007
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
145
имазетапир
соя (бобы, масло), горох – 0,5; подсолнечник (семена, масло) – 0,5
ГЖХ
ТСХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.1968-05
№ 6245-91
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств имазетапира в воде, почве, семенах и масле сои методом газожидкостной хроматографии
Временные методические указания по определению остаточных количеств имазетапира в сое, горохе, сырье лекарственных культур, почве, воде методом тонкослойной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 21.04.2005
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
146
имидаклоприд
миндаль (в шелухе) – 5,0; плодовые семечковые (кроме груш) – 0,5; груша – 1,0; яблочный жмых, сухой – 5,0; плодовые косточковые (абрикос, вишня, нектарин, персик) – 0,5; слива (включая чернослив) – 0,2; бананы – 0,05; фасоль – 2,0; ягоды и другие мелкие фрукты (земляника, смородина, клюква и др.) – 3,0; капуста (все виды) – 0,5; зерно хлебных злаков – 0,1; цитрусовые – 1,0; цитрусовые (сухая мякоть) – 10,0; кофе (бобы) – 1,0; огурцы – 1,0; субпродукты млекопитающих – 0,3; баклажаны – 0,5; яйца – 0,02; виноград – 1,0, хмель, сухой – 10,0; лук (порей, перо, репка) – 0,2; салат кочанный – 2,0; манго – 0,2; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,1; дыня – 0,2; молоко – 0,1; арахис – 1,0; горох (сухой- шелушенный, сладкий, молодые стручки и незрелые семена) – 5,0; орех (пекан) – 0,05; перец – 1,0, перец Чили (сухой) – 10,0; гранат – 1,0; мясо домашней птицы – 0,02; субпродукты домашней птицы – 0,05; рапс (зерно, масло) – 0,1, овощи со съедобными корнями и клубнями – 0,5; кабачок летний – 1,0; подсолнечник, семена – 0,4; подсолнечник (масло) – 0,2; соя (бобы, масло) – 0,1; кукуруза сахарная столовая (отварная в початках) – 0,02; томаты – 0,5; арбуз – 0,2; пшеничные отруби, не переработанные – 0,3; пшеничная мука – 0,03; морковь, свекла столовая, сахарная, картофель – 0,5; кукуруза (зерно, масло) – 0,1; лен масличный (семена, масло) – 0,1
ВЭЖХ
МУК 4.1.1390-03
МУК 4.1. 1802-03
МУК 4.1.1949-05
Определение остаточных количеств имидаклоприда в воде, почве, огурцах, томатах, сахарной свекле, картофеле, перце и баклажанах методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств имидаклоприда в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур, картофеле, пастбищных травах, огурцах, томатах и плодовых семечковых культурах методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств имидаклоприда в зеленой массе, зерне и соломе зерновых колосовых культур, зеленой массе, семенах и масле рапса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии

144
имазапир
жабайы өсетін жидектер – 2,0; жабайы өсетін саңырауқұлақтар– 4,0; күнбағыс (тұқым, май) – 0,1
ВЭЖ,
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1411-03
ШӘН
4.1.2214-07
МЕМСТ
32690-2014
Жабайы өсетін сыңырауқұлақтар мен жидектердегі имазапирдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты және газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Имазамокстың және имазапирдың қалдық мөлшерін күнбағыстың, сояның тұқымдарында және өсімдік майларында қатар болған кезде тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
24.06.2003
Роспотребнадзор бекіткен
25.05.2007
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған 25.06.2014
145
имазетапир
146.
соя (бұршақтар, май), бұршақ – 0,5; күнбағыс (тұқым, май) – 0,5
ГСХ
ЖҚХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1968-05
№ 6245-91
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, сояның тұқымы мен майындағы имазетапирдың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Соятағы, бұршақтағы, дәрілік дақылдар шикізатындағы, топырақтағы, судағы имазетапирдың қалдық мөлшерін жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
21.04.2005
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған25.06.2014
146
имидаклоприд
бадам (қабығымен) – 5,0; дәнді жемістер (алмұрттан басқа) – 0,5; алмұрт – 1,0; алма күнжарасы, құрғақ – 5,0; сүйекті жемістер (өрік, шие, нектариндер, шабдалы) – 0,5; алхоры (қара алхорыны қоса алғанда) – 0,2; банандар – 0,05; үрме бұршақ – 2,0; жидектер және басқа да ұсақ жемістер (бүлдірген, қарақат, мүкжидек және басқалары) – 3,0; қырыққабат (барлық түрлері) – 0,5; астық дақылдарының дәні– 0,1; цитрус тұқымдас жемістер– 1,0; цитрус тұқымдас жемістер (құрғақ мәйегі) – 10,0; кофе (бұршақтар) – 1,0; қияр – 1,0; сүтқоректілердің қосымша өнімдері – 0,3; баялды – 0,5; жұмыртқа – 0,02; жүзім – 1,0, құлмақ, құрғақ – 10,0; пияз (порей, сабақты, басты) – 0,2; қауданды салат – 2,0; манго – 0,2; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,1; қауын – 0,2; сүт – 0,1; жержаңғақ – 1,0; бұршақ (құрғақ- қауызы алынған, тәтті, жасаң бұршаққын және піспеген тұқым) – 5,0; орех (пекан) – 0,05; бұрыш – 1,0, Чили бұрышы (құрғақ) – 10,0; анар – 1,0; үй құсының еті– 0,02; үй құсының қосымша өнімдері – 0,05; рапс (дән, май) – 0,1, тамырлары және түйнектері жеуге жарайтын көкөністер – 0,5; жаздық кәді – 1,0; күнбағыс, тұқым – 0,4; күнбағыс (май) – 0,2; соя (бұршақтар, май) – 0,1; тәтті асханалық жүгері (сабақпен пісірілген) – 0,02; томат – 0,5; қарбыз – 0,2; бидай кебегі, өңделмеген – 0,3; бидай ұны – 0,03; сәбіз, асханалық қызылша, қант қызылшасы, картоп – 0,5; жүгері (дән, май) – 0,1; майлы зығыр (тұқым, май) – 0,1
ТЖСХ
ЖҚХ
ШӘН
4.1.1390-03
ШӘН
4.1. 1802-03
ШӘН
4.1.1949-05
ШӘН
4.1.1977-05
ШӘН
4.1.2286-07
ШӘН
4.1.2595-10
ШӘН
4.1.2768-10
ШӘН
4.1.2761-10
ШӘН
4.1.2923-11
ШӘН
4.1.3044-12
МЕМСТ
32690-2014
ШӘН
6154-91
Судағы, топырақтағы, қиярдағы, томаттардағы, қант қызылшасындағы, картоптағы, бұрыштағы және баялдыдағы имидаклопридтың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы , картоптағы, жайылым шөптеріндегі, қиярдағы, томаттардағы және жемісті дәнді дақылдардағы имидаклопридтың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Дәнді масақты дақылдардың жасыл массасындағы, дәні мен сабанындағы, рапстың жасыл массасындағы, тұқымы мен майындағы имидаклопридтың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Алмалардағы, қырыққабаттағы, қызылшаның пәлегі мен тамыржемісіндегі, жүгерінің тұқымындағы, күнбағыстың тұқымы мен майындағы имидаклопридтың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Қызыл және қара қарақат жидектеріндегі, рапстың тұқымы мен майындағы имидаклопридтың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Томат шырынындағы имидаклопридтың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Алма мен қара қарақат шырынындағы, жүгері майындағы имидаклопридтың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Цитрус тұқымдас жемістердегі, жүзімнің жидектері мен шырынындағы имидаклопридтың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Сәбіздегі, пияздағы, бұршақтағы, күріштің дәні мен сабанындағы, сояның дәні мен майындағы, жүзімнің жидектері мен шырынындағы имидаклопридтың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Зығырдың тұқымы мен майындағы имидаклопридтың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
(ЖТСХ МС/МС
Судағы, топырақтағы, қант қызылшасындағы имидоклопридты жұқа қабатты хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар

Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 18.12.2003
Утверждено Роспотребнадзором 18.01.2005
ТСХ
МУК 4.1.1977-05
МУК 4.1.2286-07
Определение остаточных количеств имидаклоприда в яблоках, капусте, ботве и корнеплодах свеклы, семенах кукурузы, семенах и масле подсолнечника методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств имидаклоприда в ягодах красной и черной смородины, семенах и масле рапса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 21.04.2005
Утверждено Роспотребнадзором 28.09.2007
МУК 4.1.2595-10
МУК 4.1.2768-10
МУК 4.1.2761-10
Определение остаточных количеств имидаклоприда в томатном соке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств имидаклоприда в соке яблок и черной смородины, в масле кукурузы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств имидаклоприда в цитрусовых, ягодах и соке винограда методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 26.03.2010
Утверждено Роспотребнадзором 17.11.2010
Утверждено Роспотребнадзором 16.11.2010
МУК 4.1.2923-11
МУК 4.1.3044-12
ГОСТ 32690-2014
МУК 6154-91
Определение остаточных количеств имидаклоприда в моркови, луке, горохе, зерне и соломе риса, зерне и масле сои, ягодах и соке винограда методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств имидаклоприда в семенах и масле льна методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Методические указания по определению имидоклоприда в воде, почве, сахарной свекле тонкослойной хроматографией
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
Утверждено Роспотребнадзором 08.10.2012
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
147
индоксакарб
плодовые семечковые (кроме груш) – 0,5; брокколи – 0,2; кочанная капуста – 3,0; цветная капуста – 0,2; клюква – 1,0; изюм – 5,0; субпродукты млекопитающих, пищевые – 0,05; баклажаны – 0,5; яйца – 0,02; тыква – 0,5; виноград – 2,0; салат кочанный – 7,0; салат листовой – 15,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 2,0; молочный жир – 2,0; молоко – 0,1; мята лимонная – 15,0; земляной орех – 0,02; груша – 0,2, перец – 0,3; картофель – 0,02; мясо, субпродукты птицы – 0,01; чернослив – 3.0; бобы сои, сухие – 0,5; томаты – 0,5; рапс (зерно, масло) – 0,05; лук – 2,0 капуста, крыжовник, виноград – 0,5; ягоды – 0,01
ВЭЖХ
МУК 4.1.2284-07
МУК 4.1.2851-11
Определение остаточных количеств индоксакарба в воде, почве, яблоках, ягодах винограда, яблочном и виноградном соках методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств Индоксакарба в луке-перо, луке-репке, плодах томата, томатном соке, семенах и масле рапса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 09.10.2007
Утверждено Роспотребнадзором 31.03.2011
ГЖХ
МУК 4.1.3206-14
ГОСТ 32690-2014
ГОСТ 32689.1-3-2014
Определение остаточныз количеств индоксакарба в зеленой массе, зерне и сасле кукурузы, в семенах и масле подсолнечника, в зеленой массе и корнеплодах сахарной свеклы методом высокоэффективной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Роспотребнадзором 30.07.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
148
иодфенфос
капуста, крыжовник, виноград – 0,5; ягоды – 0,01
ГЖХ
ТСХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
№ 2419-81
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Временные методические указания по определению иодофоса в капусте и ягодах хроматографическим методом
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 06.08.1981
149
иоксинил
чеснок, лук – 0,1
ВЭЖХ
ТСХ
ГОСТ 32690-2014
№ 2788-83
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Временные методические указания по определению остаточных количеств тотрила в луке зеленом, репчатом методом тонкослойной хроматографии
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 12.05. 1983
150
ипконазол
зерно хлебных злаков – 0,02
ВЭЖХ
МУК 4.1.2476-09
Определение остаточных количеств ипконазола в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 06.02.2009
151
ипродион
миндаль – 0,2; ячмень – 2,0; зернобобовые – 2,0; ягоды (черника, клубника) – 15,0; малина (красная, черная) – 30,0, капуста (все виды) – 5,0; морковь – 10,0; плодовые косточковые – 10,0; плодовые семечковые – 5,0; огурцы – 2,0; виноград – 10,0; киви – 5,0; салат кочанный – 10,0; салат листовой – 25,0; лук-репка – 0,2; свекла сахарная – 0,1; томаты – 5,0; цикорий листовой – 1,0; рапс (зерно) – 0,5; рис отшелушенный – 10,0; подсолнечник (семена) – 0,5; подсолнечник (масло) – 0,02; картофель – 0,05
ВЭЖХ
ГЖХ
ТСХ
МУК 4.1. 1803-03
МУК 4.1.2166-07
ГОСТ 32690-2014
МУК 3023-84
Методические указания по определению остаточных количеств ипродиона в зеленой массе, семенах и масле подсолнечника методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств ипродиона в огурцах и томатах методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Методические указания по определению ровраля в растительном материале, почве, воде методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 18.12.2003
Утверждено Роспотребнадзором 15.02.2007
Принят межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 27.04.1984
ГОСТ 32689.1-3-2014
МУК 2422-81

РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 24.06.2003
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
18.12.2003
Роспотребнадзор бекіткен
18.01.2005
Роспотребнадзор бекіткен
21.04.2005
Роспотребнадзор бекіткен
28.09.2007
Роспотребнадзор бекіткен
26.03.2010
Роспотребнадзор бекіткен
17.11.2010
Роспотребнадзор бекіткен
16.11.2010
Роспотребнадзор бекіткен
12.07.2011
Роспотребнадзор бекіткен
08.10.2012
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
147
индоксакарб
дәнді жемістер (алмұрттан басқа) – 0,5; брокколи – 0,2; қаудан қырыққабат – 3,0; гүлді қырыққабат – 0,2; мүкжидек – 1,0; мейіз – 5,0; сүтқоректілердің қосымша өнімдері, тамаққа жарамды – 0,05; баялды – 0,5; жұмыртқа – 0,02; асқабақ – 0,5; жүзім – 2,0; қаудан салат – 7,0; жапырақты салат – 15,0; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 2,0; сүт майы– 2,0; сүт – 0,1; лимон жалбызы – 15,0; жержаңғақ – 0,02; алмұрт – 0,2, бұрыш – 0,3; картоп – 0,02; құстың еті, қосымша өнімдері– 0,01; қара алхоры – 3.0; соя бұршақтары, құрғақ – 0,5; томат – 0,5; рапс (дән, май) – 0,05; пияз – 2,0
қырыққабат, қарлыған, жүзім – 0,5; жидектер – 0,01
ТЖСХ
ГСХ
ШӘН
4.1.2284-07
ШӘН
4.1.2851-11
ШӘН
4.1.3206-14
МЕМСТ
32690-2014
МЕМСТ
32689.1-3-2014
Судағы, топырақтағы, алмалардағы, жүзім жидектеріндегі, алма және жүзім шырындарындағы индоксакарбтың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Сабақ-пияздағы, басты пияздағы, томат жемістеріндегі, томат шырынындағы, рапстың тұқымы мен майындағы индоксакарбтың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жүгерінің жасыл массасындағы, дәніндегі және майындағы, күнбағыстың тұқымы мен майындағы , қант қызылшасының жасыл массасы мен тамыржемісіндегі индоксакарбтың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары хроматографиямен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Роспотребнадзор бекіткен
09.10.2007
Роспотребнадзор бекіткен
31.03.2011
Роспотребнадзор бекіткен
30.07.2014
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
148
иодфенфос
қырыққабат, қарлыған, жүзім – 0,5; жидектер – 0,01
ГСХ
ЖҚХ
МЕМСТ
32689.1-3-2014
№ 2419-81
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Қырыққабаттағы және жидектердегі иодофосты хроматографиялық әдіспен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
06.08.1981
149
иоксинил
сарымсақ, пияз – 0,1
ТЖСХ
ЖҚХ
МЕМСТ
32690-2014
№ 2788-83
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Көк, басты пияздағы тотрилдың қалдық мөлшерін жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
12.05. 1983
150
ипконазол
астық дақылдарының дәні– 0,02
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2476-09
Судағы, топырақтағы, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы ипконазолдың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
06.02.2009
151
ипродион
бадам – 0,2; арпа – 2,0; бұршақ дәнділер – 2,0; жидектер (қаражидек, құлпынай) – 15,0; таңқурай (қызыл, қара) – 30,0, қырыққабат (барлық түрлері) – 5,0; сәбіз – 10,0; сүйекті жемістер – 10,0; дәнді жемістер – 5,0; қияр – 2,0; жүзім – 10,0; киви – 5,0; қаудан салат – 10,0; жапырақты салат – 25,0; басты пияз– 0,2; қант қызылшасы – 0,1; томат – 5,0; жапырақты сусынтамыр – 1,0; рапс (дән) – 0,5; ажарланған күріш – 10,0; күнбағыс (тұқым) – 0,5; күнбағыс (май) – 0,02; картоп – 0,05
ТЖСХ
ГСХ
ЖҚХ
ШӘН
4.1. 1803-03
ШӘН
4.1.2166-07
МЕМСТ
32690-2014
ШӘН
3023-84
МЕМСТ
32689.1-3-2014
ШӘН
2422-81

АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Методические указания по определению ровраля в воде, почве, томатах, картофеле, винограде, виноградном соке и вине методом тонкослойной хроматографии
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 06.08.1981
152
исазофос
томаты, огурцы, ягоды – 0,2
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
153
йодсульфурон-метил натрия
зерно хлебных злаков – 0,1; кукуруза (зерно, масло) – 0,2
ВЭЖХ
МУК 4.1.1388-03
МУК 4.1.2481-09
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств иодосульфурон-метил-натрия в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур, зеленой массе и зерне кукурузы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств иодосульфурон-метил-натрия в масле кукурузы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Роспотребнадзором 09.02.2009
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
154
кадусафос
бананы – 0,01; картофель – 0,02
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
155
калия винилокси-этилдитиокарбамат
огурцы – 0,1
156
каптан
миндаль – 0,3; черника, брусника, малина, клубника – 20,0; плодовые косточковые – 25,0; огурцы – 3,0; изюм (все виды) – 50,0; виноград – 25,0; дыня – 10,0; плодовые семечковые – 3,0; картофель – 0,05; томаты – 5,0; яблочный сок – 0,01; виноградный сок – 0,05
ГЖХ
ТСХ, колориметрический
МУК 4.1.2167-07
МУК 4.1.2455-09
ГОСТ 32689.1-3-2014
МУК 1112-73
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Определение остаточных количеств Каптана и Фолпета в воде, почве, Каптана в яблоках, Фолпета в клубнях картофеля и винограде методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств каптана в яблочном соке методом газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Хроматографическое (ТСХ) и колориметрическое определение каптана и фталана в вине, виноградном соке, листьях и ягодах винограда, яблоках, почве и воде
Утверждено Роспотребнадзором 15.02.2007
Утверждено Роспотребнадзором 02.02.2009
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973

АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Күнбағыстың жасыл массасындағы, тұқымы мен майындағы ипродионның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Қиярдағы және томаттардағы ипродионның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Өсімдік материалындағы, топырақтағы, судағы ровральды газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Судағы, топырақтағы, томаттардағы, картоптағы, жүзімдегі, жүзім шырынындағы және шараптағы ровральды жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
18.12.2003
Роспотребнадзор бекіткен
15.02.2007
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
27.04.1984
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
06.08.1981
152
исазофос
томат, қияр, жидектер – 0,2
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
(ЖТСХ МС/МС)
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
153
йодсульфурон-метил натрия
астық дақылдарының дәні– 0,1; жүгері (дән, май) – 0,2
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1388-03
ШӘН
4.1.2481-09
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы , жүгері жасыл массасы мен дәніндегі иодосульфурон-метил-натрийдың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жүгері майындағы иодосульфурон-метил-натрийдың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
24.06.2003
Роспотребнадзор бекіткен
09.02.2009
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
154
кадусафос
банандар – 0,01; картоп – 0,02
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
155
калия винилокси-этилдитиокарбамат
қияр – 0,1
156
каптан
бадам – 0,3; қаражидек, итбүлдірген, таңқурай, құлпынай – 20,0; сүйекті жемістер – 25,0; қияр – 3,0; мейіз (барлық түрлері) – 50,0; жүзім – 25,0; қауын – 10,0; дәнді жемістер – 3,0; картоп – 0,05; томат – 5,0; алма шырыны – 0,01; жүзім шырыны – 0,05
ГСХ
ЖҚХ, коло-риме-триялық
ШӘН
4.1.2167-07
ШӘН
4.1.2455-09
МЕМСТ
32689.1-3-2014
ШӘН
1112-73
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Судағы, топырақтағы Каптан мен Фолпеттің, алмалардағы Каптанның, картоп түйнектеріндегі және жүзімдегі Фолпеттің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Алма шырынындағы каптанның қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пестицидтердің қалдығын газды-хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шараптағы, жүзім шырынындағы, жүзімнің жапырақтары мен жидектеріндегі, алмалардағы, топырақтағы және судағы каптан мен фталанды хроматографиялық (ЖҚХ) және колориметриялық анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
15.02.2007
Роспотребнадзор бекіткен
02.02.2009
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973

157
карбарил
миндаль в шелухе – 50,0; спаржа – 15,0; цитрусовые – 0,05; свекла, кукуруза (масло не рафинированное), кукуруза (сладкая в початках) – 0,1; морковь, перец Чили – 0,5; клюква, перец сладкий (включая стручковый), томат – 5,0; баклажаны, орехи древесные, репа – 1,0; батат – 0,02; рис: шлифованный – 1,0, в шелухе – 50,0, необработанный – 170,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных), молоко – 0,05; молочные продукты – 0,02; почки млекопитающих – 3,0; печень млекопитающих – 1,0; оливковое масло (рафинированное) – 25,0; оливки – 30,0; перец Чили (сухой) – 2,0; сорго, томатная паста – 10,0; соя (бобы) – 0,3; соя (масло не рафинированное), подсолнечник (семена) – 0,2; подсолнечник (масло не рафинированное) – 0,05; томатный сок – 3,0; зерно хлебных злаков (пшеница), отруби не переработанные (пшеница) – 2,0; пшеничная мука – 0,2; пророщенная пшеница – 1,0; хлопчатник (масло) – 0,0125; кукуруза (зерно) – 0,02; плодовые семечковые, картофель – 0,05
ТСХ
ГЖХ
ВЭЖХ
колориметрический
МУК 1559-76
МУК 4994-89
МУК 1219-75
МУК 6225-91
Методические указания по определению севина в биологических субстартах и воде методом тонкослойной хроматографии
Методические указания по определению синтетических пиретроидов, фосфорорганических пестицидов, севина и беномила при совместном присутствии в плодовоовощных культурах
Определение севина в молоке и молочных продуктах газожидкостной хроматографией
Методические указания по ускоренному определению севина в почве и растительном материале адсорбционной высокоэффективной жидкостной хроматографией
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 20.12.1976
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 23.01.1975
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
ГОСТ 32690-2014
№ 1350-75
МУК 1112-73
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Колориметрический метод определения севина и I-нафтола в тканях животного происхождения и моче
Колориметрическое определение севина в свежих плодах и ягодах, компотах и маринадах
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 22.09.1975
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
158
карбендазим
свекла сахарная – 0,1; зерно хлебных злаков – 0,5; ягоды и др. мелкие фрукты (кроме винограда) – 1,0; плодовые семечковые – 0,2; виноград – 3,0; огурцы, включая корнишоны – 0,05; плодовые косточковые (кроме вишни), перец Чили, рис шелушенный – 2,0; спаржа, бананы, морковь – 0,2; зернобобовые, брюссельская капуста, слива (включая чернослив), тыква обыкновенная, томаты– 0,5; апельсины (включая гибриды) – 1,0; мясо КРС и птицы, куриный жир, субпродукты млекопитающих, яйца, молоко – 0,05; вишня – 10,0; кофе-бобы, арахис, древесные орехи – 0,1; салат кочанный, манго, ананас – 5,0; перец Чили (сухой) – 20,0; рапс (зерно) – 0,1; рапс (масло) – 0,05
ТСХ
ВЭЖХ
полярографический

157
карбарил
бадам қабығымен – 50,0; қояншөп– 15,0; цитрус тұқымдас жемістер – 0,05; қызылша, жүгері (тазартылмаған май), жүгері (тәтті сабағымен) – 0,1; сәбіз, Чили бұрышы – 0,5; мүкжидек, тәтті бұршақ (бұршаққынды қоса алғанда), томат – 5,0; баялды, ағаш жаңғақтары, шалқан – 1,0; батат – 0,02; күріш: ажарланған – 1,0, қабығымен – 50,0, өңделмеген – 170,0; сүтқоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа), сүт – 0,05; сүт өнімдері – 0,02; сүтқоректілер бүйректері– 3,0; сүтқоректілер бауырлары– 1,0; зәйтүн майы (тазартылаған) – 25,0; зәйтүн – 30,0; Чили бұрышы (құрғақ) – 2,0; құмай жүгері, томат пастасы – 10,0; соя (бұршақтар) – 0,3; соя (тазартылмаған май), күнбағыс (тұқым) – 0,2; күнбағыс (тазартылмаған май) – 0,05; томат шырыны – 3,0; астық дақылдарының дәні (бидай), өңделмеген кебек (бидай) – 2,0; бидай ұны – 0,2; өскін бидай – 1,0; мақта (май) – 0,0125; жүгері (дән) – 0,02; дәнді жемістер, картоп – 0,05
ЖҚХ
ГСХ
ТЖСХ
колориметриялық
ШӘН
1559-76
ШӘН
4994-89
ШӘН
1219-75
ШӘН
6225-91
МЕМСТ
32690-2014
№ 1350-75
ШӘН
1112-73
Биологиялық субстраттардағы және судағы севинді жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жемісті-көкөністі дақылдарда синтетикалық пиретроидтар, фосфорорганикалық пестицидтер, севин және беномил бірге болған кезде оларды анықтау
Сүттегі және сүт өнімдеріндегі севинді газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау
Топырақтағы және өсімдік материалындағы севинді сіңіріп алатын тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматографиямен жеделдетіп анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия әдісімен анықтау
Жануарлар тектес тіндердегі және несептегі севин мен I-нафтолды анықтаудың колориметриялық әдісі
Жаңа піскен жемістердегі және жидектердегі, компоттар мен маринадтардағы севинді колориметриялық анықтау
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 20.12.1976
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
08.06.1989
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 23.01.1975
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
29.07.1991
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
22.09.1975
КСРО Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен
31.07.1973
158
карбендазим
қант қызылшасы – 0,1; астық тұқымдастар дәні – 0,5; жидектер және т.б. ұсақ жемістер (жүзімнен басқа) – 1,0; шекілдеуікті жемістер – 0,2; жүзім – 3,0; қияр, корнишонды қоса алғанда – 0,05; сүйекті жемістер (шиеден басқа), Чили бұрышы, қауызданған күріш – 2,0; қояншөп, банан, сәбіз – 0,2; бұршақ дәнділер, брюссель қырыққабаты, алхоры (қара алхорыны қоса), кәдімгі асқабақ, томат– 0,5; апельсин (будандарын қоса алғанда) – 1,0; ІҚМ және құс еті, құс майы, сүт қоректілердің қосымша өнімдері, жұмыртқа, сүт – 0,05; шие – 10,0; бұршақты кофе, жер жаңғақ, ағашта өсетін жаңғақ – 0,1; қауданды салат, манго, ананас – 5,0; Чили бұрышы (құрғақ) – 20,0; рапс (дәні) – 0,1; рапс (майы) – 0,05
ЖҚХ
ТЖСХ
полярографический

№ 1914-78
МУК 4337-87
МУК 4994-89
Методические указания по определению БМК и бенлата по БМК в растительных объектах, вине, почве и воде методом тонкослойной хроматографии
Методические указания по определению топсина-М и БМК при совместном присутствии в персиках, фейхоа и хурме методом тонкослойной хроматографии
Методические указания по определению в одной пробе фосфорорганических и хлорорганических пестицидов, применяемых на томатах, хроматографическими методами
Утверждено
Минздравом СССР
19.10.1979
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1987
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
МУК 4.1. 1426-03
МУК 4.1.1833-04
Определение остаточных количеств Беномила по карбендазиму и Карбендазима в воде, почве, семенах рапса (горчицы) и подсолнечника, клубнях картофеля, корнеплодах сахарной свеклы, яблоках, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств беномила по карбендазиму и карбендазима в винограде методом высокоэффективной жидкостной хроматографи
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 13.02.2004
МУК 4.1.2015-05
МУК 4.1.2782-10
Методические указания по определению остаточных количеств беномила по карбендазиму и карбендазима в семенах и масле подсолнечника методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств карбендазима в зерне гороха и масле рапса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 17.10.2005
Утверждено Роспотребнадзором 24.11.2010
МУК 4.1.3189-14
ГОСТ 32690-2014
МУК 4382-87
Определение остаточных количеств тиофанат-метила м карбендазима зеленой массе, соломе и зерне хлебных злаков, ботве и корнеплодах сахарной свеклы, яблоках и яблочном соке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Методические указания по определению беномила и БМК в растениях, почве и воде природных водоемов полярографическим методом
Утверждено Роспотребнадзором 24.07.2014
Принят Межгосударственым советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1987
159
карбоксин
кукуруза (зерно), просо, зерно хлебных злаков, картофель – 0,2;
ВЭЖХ
ТСХ
МУК 4.1.1244-03
МУК 4.1.1835-04
Определение остаточных количеств карбоксина в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств карбоксина в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 13.02.2004
МУК 4.1.2057-06
МУК 4.1.3054-13
ГОСТ 32690-2014

№ 1914-78
ШӘН
4337-87
ШӘН
4994-89
ШӘН
4.1. 1426-03
ШӘН
4.1.1833-04
ШӘН
4.1.2015-05
ШӘН
4.1.2782-10
ШӘН
4.1.3189-14
МЕМСТ
32690-2014
ШӘН
4382-87
Өсімдік объектілеріндегі, шараптағы, топырақтағы және судағы БМК және БМК бойынша бенплатты жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шабдалыда, фейхаода және құрмада топсин-М мен БМК қатар болған кезде оларды жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Томаттарда қолданылатын фосфорорганикалық және хлорорганикалық пестицидтерді бір сынамада хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, рапстың (қышаның) және күнбағыстың тұқымындағы, картоп түйнегіндегі, қант қызылшасының тамыр жемістеріндегі, алмадағы, дәндегі және масақты дәнді дақылдардың сабағындағы карбендазим Беномиласының және Карбендазимнің мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жүзімдегі карбендазим беномиласының және карбендазимнің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Тұқымдағы және күнбағыс майындағы карбендазим беномиласының және карбендазимнің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Бұршақ дәніндегі және рапс майындағы карбендазимнің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықты хроматография әдісімен анықтау
Жасыл массадағы, сабақтағы және астық тұқымдастары дәніндегі, пәлектегі және қант қызылшасының тамыр жемістеріндегі, алмадағы және алма шырынындағы тиофанат-метил мен карбендазимнің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйық хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Өсімдіктердегі, топырақтағы және табиғи су айдындарының суындағы беномила мен БМК-ны полярографикалық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен
19.10.1979 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
08.06.1987 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
08.06.1989 ж.
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері
24.06.2003 ж.
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
13.02.2004 ж.
спотребнадзор бекіткен
17.10.2005 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
24.11.2010 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
24.07.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
08.06.1987 ж.
159
карбоксин
жүгері (дәні), тары, астық тұқымдастар дәні, картоп – 0,2;
ТЖСХ
ЖҚХ
ШӘН
4.1.1244-03
ШӘН
4.1.1835-04
ШӘН
4.1.2057-06
ШӘН
4.1.3054-13
МЕМСТ
32690-2014

№ 3064-84
Методические указания по определению остаточных количеств карбоксина в клубнях картофеля методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств карбоксина в зерне кукурузы, сои и растительном масле методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Методические указания по определению витавакса в зерне и воде методом тонкослойной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 10.04.2006
Утверждено Роспотребнадзором РФ 05.07.2013
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1984
160
карбосульфан
картофель – 0,25; свекла сахарная – 0,3; кукуруза – 0,05; цитрусовые, включая сушенную мякоть – 0,1; хлопчатник (семена) – 0,05; мясо млекопитающих, (кроме морских), субпродукты млекопитающих,
мясо, яйца и субпродукты птицы – 0,05 (контроль по карбосульфану и его метаболитам)
ВЭЖХ
ГЖХ
МУК 4.1.1240-03
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств карбосульфана и его основного метаболита карбофурана в клубнях картофеля и почве; метаболитов карбофурана - 3-гидроксикарбофу-рана в клубнях картофеля и 3-кетокарбофурана в почве методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
ТСХ
МУК 4.1.2023-05
МУК 6208-91
Методические указания по определению остаточных количеств карбосульфана и его основных метаболитов - карбофурана и 3-гидроксикарбофурана в плодах яблони методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению карбосульфана в зерне кукурузы тонкослойной хроматографией
Утверждено Роспотребнадзором 17.10.2005

№ 3064-84
Судағы, топырақтағы, дәнді дақылдардың дәніндегі және сабағындағы карбоксиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, масақты дәнді дақылдардың дәніндегі және сабағындағы карбоксиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Картоп түйнегіндегі карбоксиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жүгері, соя дәніндегі және өсімдік майындағы карбоксиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Дәндегі және судағы витаваксты жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен 16.03.2003 ж.
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
13.02.2004 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
10.04.2006 ж.
РФ Роспотребнадзоры бекіткен 05.07.2013 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
КСРО Денсаулықмині. бекіткен
31.07.1984 ж
160
карбосульфан
картоп – 0,25; қант қызылшасы – 0,3; жүгері – 0,05; цитрус тұқымдас жемістер, кептірілген жұмсағын қоса – 0,1; мақта (тұқымы) – 0,05; сүт қоректілер еті, (теңіздегілерден басқа) , сүт қоректілердің қосымша өнімдері,
құс еті, жұмыртқасы және қосымша өнімдері – 0,05 (карбосульфан және оның метаболиттері бойынша бақылау)
ТЖСХ
ГСХ
ЖҚХ
ШӘН
4.1.1240-03
МЕМСТ
32690-2014
ШӘН
4.1.2023-05
ШӘН
6208-91
Картоп түйнегіндегі және топырақтағы карбосульфанның және оның негізгі карбофуран метаболитінің; картоп түйнегіндегі карбофуран метаболитінің - картоп түйнегіндегі 3-гидроксикарбофуранның және топырақтағы 3-кетокарбофуранның қалдық мөлшерін тиімділігі сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Алма ағашы жемісінде карбосульфанның және оның негізгі метаболиті - карбофуранның және 3-гидроксикарбофуранның қалдық мөлшерін газды-сұйықтықтытықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жүгері дәніндегі карбосульфанды жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
16.03.2003 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
17.10.2005 ж.
КСРО Денсаулықмині. бекіткен

Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
161
карбофуран
свекла сахарная – 0,2; рапс (зерно, масло) – 0,1; горчица (семена, масло) – 0,05; хмель сухой – 5,0; бананы – 0,1; цитрусовые – 0,5; мякоть цитрусовых (сухая) – 2,0; кукуруза – 0,05; кофе бобы – 1,0; сахарный тростник, хлопчатник (семена), сорго – 0,1; подсолнечник (семена) – 0,1; рис шелушенный – 0,1; мясо, жир и субпродукты КРС, коз, лошадей, свиней, овец – 0,05
ВЭЖХ
ГЖХ
ТСХ
МУК 4.1. 1391-03
ГОСТ 32690-2014
МУК 4.1.1392-03
Определение остаточных количеств Карбофурана в воде, почве, корнеплодах и зеленой массе сахарной свеклы, капусте, семенах и масле рапса (горчицы) методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Определение остаточных количеств Карбофурана в воде, почве, корнеплодах и зеленой массе сахарной свеклы, семенах и масле рапса (горчицы) методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
МУК 4.1.1964-05
МУК 4.1. 2023-05
МУК 2369-81
МУК 5021-89
Определение остаточных количеств 3-гидроксикарбофурана (основного метаболита карбофурана) в корнеплодах и зеленой массе сахарной свеклы, в семенах и масле рапса (горчицы) методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств карбосульфана и его основных метаболитов - карбофурана и 3-гидроксикарбофурана в плодах яблони методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению фурадана в растениях, почве и воде методом тонкослойной хроматографии
Методические указания по определению смеси карбофурана с беномилом и ТМТД (препарат комби) в растениях сахарной свеклы методом тонкослойной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 21.04.2005
Утверждено Роспотребнадзором 17.10.2005
Утверждено Минздравом СССР 30.03.1981
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
162
карфентразон-этил
зерно хлебных злаков, рапс (зерно, масло), подсолнечник (семена, масло), кукуруза (зерно, масло) – 0,02
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.1135-02
МУК 4.1.2378-08
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств карфентразон-этила в воде и его метаболита карфентразона в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств карфентразон-этила по метаболиту карфентразону в зерне кукурузы, семенах подсолнечника и рапса, растительных маслах методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ

29.07.1991 ж
161
карбофуран
қант қызылшасы – 0,2; рапс (дәні, майы) – 0,1; қыша (тұқымы, майы) – 0,05; құрғақ құлмақ – 5,0; баастық– 0,1; цитрус тұқымдас жемістер – 0,5; цитрус тұқымдас жемістердің мәйегі (құрғақ) – 2,0; жүгері – 0,05; бұршақты кофе – 1,0; қантты құрағы, мақта (тұқымы), құмай – 0,1; күнбағыс (тұқымы) – 0,1; аршылмаған күріш – 0,1; ІҚМ, ешкі, жылқы, шошқа, қой еті, майы және қосымша өнімдері – 0,05
ТЖСХ
ГСХ
ЖҚХ
ШӘН
4.1. 1391-03
МЕМСТ
32690-2014
ШӘН
4.1.1392-03
ШӘН
4.1.1964-05
ШӘН
4.1. 2023-05
ШӘН
2369-81
ШӘН
5021-89
Судағы, топырақтағы, қант қызылшасының тамыр жемістеріндегі және жасыл массасындағы, қырыққабаттағы, рапс (қыша) тұқымы мен майындағы карбофуронның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, қант қызылшасының тамыр жемістеріндегі және жасыл массасындағы, қырыққабаттағы, рапс (қыша) тұқымы мен майындағы карбофуронның қалдық мөлшерін газды-сұйықтықтытықты хроматография әдісімен анықтау
Қант қызылшасының тамыр жемістеріндегі және жасыл массасындағы, рапс (қыша) тұқымы мен майындағы 3-гидроксикарбофуронның (карбуфурон негізгі метаболитінің) қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Алма ағашы жемісінде карбосульфанның және оның негізгі метаболиті - карбофуранның және 3-гидроксикарбофуранның қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдіктердегі, топырақтағы және судағы фураданды жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Қант қызылшасы өсімдіктеріндегі карбофуронның беномилмен және ТМТД-мен (комби препараты) қоспасын жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
24.06.2003 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
24.06.2003 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
21.04.2005 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
17.10.2005 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
30.03.1981 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
08.06.1989 ж.
162
карфентразон-этил
астық тұқымдастар дәні, рапс (дәні, майы), күнбағыс (тұқымы, майы), жүгері (дәні, майы) – 0,02
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1135-02
ШӘН
4.1.2378-08
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, дәндегі және дәнді масақты дақыл сабағындағы судағы карфентразон-этильдің және оның судағы карфентразон метаболитінің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықтытықты хроматография әдісімен анықтау
Жүгері дәніндегі, күнбағыс пен рапс тұқымындағы, өсімдік майындағы карфентразон метаболиті бойынша карфентразон-этильдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
Роспотребнадзор бекіткен

Утверждено Роспотребнадзором 02.07.2008
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
163
квизалофоп-П-тефурил
картофель, морковь, томаты, капуста, подсолнечник (семена), соя (бобы), свекла сахарная, столовая – 0,04; лук, подсолнечник (масло), соя (масло) – 0,06; рапс (зерно, масло) –0,02
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.1137-02
МУК 4.1.1138–02
МУК 4.1.2001-05
Определение остаточных количеств квизалофоп-П-тефурила по его основному метаболиту квизалофоп-свободной кислоте в воде, почве, в семенах и масле льна, сои, подсолнечника и в соломке льна методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств квизалофоп-П-тефурила и его метаболитов в клубнях картофеля, ботве и корнеплодах сахарной и столовой свеклы, моркови и луке методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств квизалофоп-П-тефурила по основному метаболиту квизалофопу-П в семенах рапса и растительных маслах (рапса, сои, подсолнечника) методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ
Утверждено Роспотребнадзором 22.07.2005
164
квинмерак
рапс (зерно, масло) – 0,1
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.2852-11
МУК 4.1.3183-14
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств Квинмерака в воде, почве, семенах и масле рапса методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств квинмерака в ботве и корнеплодах сахарной свеклы методом газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором РФ 31.03.2011
Утверждено Роспотребнадзором 24.07.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
165
квинклорак
рис – 0,05
ГЖХ, ВЭЖХ
№ 6188-91
МУК 4.1.2078-06
МУК 4.1.2079-06
Методические указания по газохроматографическому определению квинклорака (фацета) в рисовой соломе, воде и почве
Методические указания по определению остаточных количеств квинклорака в зерне риса методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств квинклорака в зерне риса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Утверждено Роспотребнадзором 30.07.2006
Утверждено Роспотребнадзором 30.07.2006
166
квиноксифен
ячмень; пшеница – 0,01; вишня – 0,4; клубника, черная смородина, хмель, сухой, перец – 1,0; виноград – 2,0; салат кочанный – 8,0; салат листовой – 20,0; дыня – 0,1; перец Чили (сухой) – 10,0; свекла сахарная – 0,03; субпродукты млекопитающих и птицы, молоко, яйца – 0,01; мясо млекопитающих (кроме морских животных), молочный жир – 0,2; мясо птицы – 0,02
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014

02.07.2008 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
163
квизалофоп-П-тефурил
картоп, сәбіз, томат, қырыққабат, күнбағыс (тұқымы), соя (бұршақты), қант қызылшасы, асханалық – 0,04; пияз, күнбағыс (майы), соя (майы) – 0,06; рапс (дәні, майы) –0,02
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1137-02
ШӘН
4.1.1138–02
ШӘН
4.1.2001-05
Судағы, топырақтағы, зығыр тұқымы мен майындағы, соятағы, күнбағыстағы және зығыр сабағындағы квизалофоп-П-тефурилдің оның негізгі метаболиті квизалофоп-бос қышқыл бойынша қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Картоп түйнектеріндегі, пәлегіндегі және қант қызылшасы мен асхана қызылшасының тамыр-жемістеріндегі, сәбіздегі және шалқан-пияздағы квизалофоп-П-тефурилдің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Рапс тұқымы мен өсімдік (рапс, соя, күнбағыс) майларындағы квизалофоп-П-тефурилдің негізгі метаболиті квазилофоп-П бойынша қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
Роспотребнадзор бекіткен
22.07.2005 ж.
165
квинмерак
рапс (дәні, майы) – 0,1
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2852-11
ШӘН
4.1.3183-14
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, рапс тұқымы мен майындағы Квинмерактың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пәлектегі және қант қызылшасы тамыр-жемістеріндегі квинмерактың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйық хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Роспотребнадзоры бекіткен
31.03.2011 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
24.07.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
166
квинклорак
күріш – 0,05
ГСХ, ТЖСХ
№ 6188-91
ШӘН
4.1.2078-06
ШӘН
4.1.2079-06
Күріш сабанындағы, судағы және топырақтағы квинклоракты (фацетті) газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Күріш дәніндегі квинклорактың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Күріш дәніндегі квинклорактың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен
29.07.1991 ж.
Роспотребнадзор 30.07.2006 ж. бекіткен
Роспотребнадзор бекіткен
30.07.2006 ж.

167
квинтозен
ячмень, хлопчатник (семена), кукуруза, свекла сахарная – 0,01; брокколи, перец сладкий (включая гвоздичный) – 0,05; томаты, зернобобовые – 3,0; капуста кочанная, перец Чили (сухой) – 0,1; арахис – 0,5; мясо, субпродукты кур, яйца – 0,03
ГОСТ 32689.1-3-2014
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
168
клетодим
зернобобовые сухие – 10,0; хлопковое масло пищевое – 0,5; субпродукты пищевые – 0,2; яйца – 0,05; свекла сахарная – 0,1; чеснок – 0,5; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,2; молоко – 0,05; лук репка – 0,5; орех земляной – 5,0; картофель – 0,5; мясо, субпродукты птицы – 0,2; рапс (зерно, масло – очищенное и не очищенное) – 0,5; соя (бобы) – 0,1; соевое масло пищевое – 0.5; подсолнечник (семена) – 0,5; масло подсолнечное, не очищенное – 0,1; томаты – 1,0; морковь, свекла столовая – 0,1; горох – 2,0; лен масличный (семена, масло) – 0,1
ГЖХ, хроматографический
ВЭЖХ
МУК 4.1.1220-03
МУК 4.1. 2066-06
ГОСТ 32690-2014
Измерение остаточных количеств клетодима и его основных метаболитов (клетодим сульфона и клетодим сульфоксида) в воде, почве, корнеплодах моркови, столовой, сахарной и кормовой свеклы, клубнях картофеля, бобах сои, луке-репке, зеленой массе растений, семенах масличных культур и растительном масле хроматографическими методами
Методические указания по определению остаточных количеств клетодима и его основных метаболитов клетодим сульфона и клетодим сульфоксида в масле сои методом газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003
Утверждено Роспотребнадзором 05.05.2006
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
169
клефоксидим
рис – 0,05
ВЭЖХ
МУК 4.1.1455-03
Методические указания по определению остаточных количеств клефоксидима в воде, почве, зерне и соломе риса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003

167
квиноксифен
арпа; бидай – 0,01; шие – 0,4; құлпынай, қара қарақат, құлмақ, құрғақ, бұрыш – 1,0; жүзім – 2,0; қауданды салат – 8,0; жапырақты салат – 20,0; қауын – 0,1; Чили бұрышы (құрғақ) – 10,0; қант қызылшасы – 0,03; құстың және сүт қоректілердің қосымша өнімдері, сүт, жұмыртқа – 0,01; сүт қоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа), сүт майы – 0,2; құс еті – 0,02
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
168
квинтозен
арпа, мақта (тұқымы), жүгері, қант қызылшасы – 0,01; брокколи, тәтті бұрыш (қалампырлыны қоса) – 0,05; томат, бұршақ дәнділер – 3,0; қауданды қырыққабат, Чили бұрышы (құрғақ) – 0,1; жер жаңғақ – 0,5; тауық еті, қосымша өнімдері, жұмыртқасы – 0,03
МЕМСТ
32689.1-3-2014
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
169
клетодим
құрғақ бұршақ дәнділер – 10,0; тамақтық мақта майы – 0,5; тамақтық қосымша өнімдер – 0,2; жұмыртқа – 0,05; қант қызылшасы – 0,1; сарымсақ – 0,5; сүт қоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,2; сүт – 0,05; шалқан-пияз – 0,5; жер жаңғағы – 5,0; картоп – 0,5; құс еті, қосымша өнімдері – 0,2; рапс (дәні, тазартылған және тазартылмаған майы) – 0,5; соя (бұршақты) – 0,1; тамақтық соя майы – 0.5; күнбағыс (тұқымы) – 0,5; тазартылмаған күнбағыс майы – 0,1; томат – 1,0; сәбіз, асханалық қызылша – 0,1; асбұршақ – 2,0; майлы зығыр (тұқымы, майы) – 0,1
ГСХ, хроматографиялық
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1220-03
ШӘН
4.1. 2066-06
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, сәбіз тамыр-жемістеріндегі, ас, қант және азықтық қызылшадағы, картоп түйнегіндегі, соя бұршаққаптарындағы, шалқан-пияздағы, өсімдіктердің жасыл массасындағы, майлы дақыл тұқымдарындағы және өсімдік майындағы клетодим мен оның негізгі метаболиттерінің (сульфон клетодимі және сульфоксид клетодимі) қалдық мөлшерін хроматографиялық әдістермен өлшеу
Соя майындағы клетодим мен оның негізгі метаболиттері сульфон клетодимі мен сульфоксид клетодимінің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
16.03.2003 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
05.05.2006 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.

170
клодинафоп-пропаргил
зерно хлебных злаков – 0,05
ГЖХ, ТСХ
ГЖХ
ВЭЖХ
МУ 6253-91
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению хлодинафоп-пропаргила в растительном материале, зерне, почве и воде методами газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
171
клозантел
для крупного рогатого скота: жир, почки – 3,0; печень, мясо – 1,0; для овец: жир – 2,0; мясо, печень – 1,5; почки – 5,0
ВЭЖХ
МУК 4.1.1875-04
Определение массовой концентрации клозантела в органах и тканях животных, плазме и молоке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 07.03.2004
172
клоквинтосет-мексил
зерно хлебных злаков – 0,1
ВЭЖХ
ГЖХ
МУК 4.1.2344-08
ГОСТ 32690-2014
ГОСТ 32689.1-3-2014
Определение остаточных количеств клокуинтоцет-мексила в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Роспотребнадзором 29.02.2008
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
173
кломазон
соя (бобы, масло) – 0,01; рис – 0,2; кукуруза (зерно), морковь, свекла сахарная, рапс (зерно, масло) – 0,1; горох – 0,01
ГЖХ
хроматографический
МУК 4.1.1222-03
МУК 4.1.2000-05
ГОСТ 32689.1-3-2014
Измерения концентраций кломазона в ботве и корнеплодах сахарной свеклы, корнеплодах моркови и клубнях картофеля методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств Кломазона в зерне, зеленой массе и масле кукурузы методом газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003
Утверждено Роспотребнадзором 22.07.2005
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
ВЭЖХ
МУК 4.1.1456-03
МУК 4.1. 2018-05
Методические указания по определению остаточных количеств Кломазона в воде, почве, зерне, соломе риса, семенах и масле сои хроматографическими методами
Методические указания по определению остаточных количеств Кломазона в семенах и масле рапса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Роспотребнадзором 17.10.2005
ГЖХ, ТСХ
ГЖХ
ГОСТ 32690-2014

170
клефоксидим
күріш – 0,05
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1455-03
Судағы, топырақтағы, дәндегі және күріш сабанындағы клефоксидимнің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
24.06.2003 ж.
171
клодинафоп-пропаргил
астық тұқымдастар дәні – 0,05
ГСХ, ЖҚХ
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
6253-91
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Өсімдік материалындағы, дәндегі, топырақ пен судағы хлодинафоп-пропаргилді газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйық хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен
29.07.1991 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған 25.06.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
172
клозантел
ірі қара мал үшін: тоң май, бүйрек – 3,0; бауыр, ет – 1,0; қой: тоң майы – 2,0; ет, бауыр – 1,5; бүйрек – 5,0
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1875-04
Жануарлар органдары мен тініндегі, плазмадағы және сүттегі клозантелдің масса концентрациясын тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
07.03.2004 ж.
173
клоквинтосет-мексил
астық дақылдары дәні – 0,1
ТЖСХ
ГСХ
ШӘН
4.1.2344-08
МЕМСТ
32690-2014
МЕМСТ
32689.1-3-2014
Судағы, топырақтағы, дәндегі және дәнді масақты дақылдар сабанындағы клокуинтоцет-мексилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Роспотребнадзор . бекіткен
29.02.2008 ж
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
174
кломазон
соя (бұршағы, майы) – 0,01; күріш – 0,2; жүгері (дәні), сәбіз, қант қызылшасы, рапс (дәні, майы) – 0,1; асбұршақ – 0,01
ГСХ
хроматографиялық
ТЖСХ
ГСХ, ЖҚХ
ГСХ
ШӘН
4.1.1222-03
ШӘН
4.1.2000-05
МЕМСТ
32689.1-3-2014
ШӘН
4.1.1456-03
ШӘН
4.1. 2018-05
МЕМСТ
32690-2014

№ 5006-89
МУК 4.1.2986-12
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Методические указания по определению комманда в бобовых хроматографическими методами
Определение остаточных количеств кломазона в капусте методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
Утверждено Роспотребнадзором 19.03.2012
174
клопиралид
зерно хлебных злаков – 0,2; капуста – 1,0; кукуруза (зерно) – 2,0; мясо и мясопродукты – 0,3; молоко и молочные продукты, дикорастущие грибы и ягоды – 0,004; кукуруза (масло), свекла сахарная, рапс (зерно, масло) – 0,5; лен масличный (семена, масло) – 1,0; лук – 0,01
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.1851-04
МУК 4.1.1976-05
МУК 4.1.2168-07
Методические указания по определению остаточных количеств клопиралида в семенах и масле рапса методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств клопиралида в семенах, масле и соломке льна, в семенах и масле рапса методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств Клопиралида в капусте, семенах и масле рапса методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 05.03.2004
Утверждено Роспотребнадзором 21.04.2005
Утверждено Роспотребнадзором 15.02.2007
175
клопиралид 2-этилгексиловый эфир
МУК 4.1.2293-07
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств клопиралида в кукурузном масле методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 10.10.2007
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
176
клотианидин
картофель – 0,05; рапс (зерно) – 0,04; рапс (масло), сахарная свекла – 0,1; зерно хлебных злаков – 0,2; артишок, кофе-бобы, овощи со съедобными плодами (кроме тыквенных) – 0,05; зерно хлебных злаков – 0,2; сельдерей – 0,04; ягоды и другие мелкие фрукты, цитрусовые – 0,07; капуста (все виды), чернослив – 0,2; какао-бобы, тыквенные, кукуруза, (зерно, масло), бобовые – 0,02; листовые овощи – 2.0, папайя, пекан, ананас – 0,01; перец чили (сухой) – 0,5; плодовые косточковые – 0,2; чай (зеленый, черный) – 0,7; томаты – 0,05; подсолнечник
(семена) – 0,02; подсолнечник (масло) – 0,05
ВЭЖХ
МУК 4.1.2331-08
МУК 4.1.2668-10
МУК 4.1.2921-11
Определение остаточных количеств клотианидина в воде, почве, ботве и клубнях картофеля методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств клотианидина в воде, почве, зеленой массе, семенах и масле рапса, ботве и корнеплодах сахарной свеклы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методика измерений остаточного содержания клотианидина в зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 15.02.2008
Утверждено Роспотребнадзором 02.08.2010
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
МУК 4.1.3063-13
ГОСТ 32690-2014
Измерение остаточного содержания клотианидина в зеленой массе, зерне и масле кукурузы, семенах, масле и зеленой массе подсолнечника методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)

№ 5006-89
ШӘН
4.1.2986-12
Қант қызылшасының пәлегіндегі және тамыр-жемістеріндегі, сәбіз тамыр-жемістеріндегі және картоп түйнегіндегі кломазон концентрациясын газды-сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу
Жүгерінің дәніндегі, жасыл массасы мен майындағы Кломазонның қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Судағы, топырақтағы, дәндегі, күріш сабанындағы, соя тұқымы мен майындағы Кломазонның қалдық мөлшерін хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Рапс тұқымы мен майындағы Кломазонның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Бұршаққаптағы коммандты хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Қырыққабаттағы кломазонның қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
16.03.2003 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
22.07.2005 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
24.06.2003 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
17.10.2005 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
08.06.1989 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
19.03.2012 ж.
175
клопиралид
астық тұқымдастар дәні – 0,2; қырыққабат – 1,0; жүгері (дәні) – 2,0; ет және ет өнімдері – 0,3; сүт және сүт өнімдері, жабайы өсетін саңырауқұлақтар мен жидектер – 0,004; жүгері (майы), қант қызылшасы, рапс (дәні, майы) – 0,5; майлы зығыр (тұқымы, майы) – 1,0; пияз – 0,01
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1851-04
ШӘН
4.1.1976-05
ШӘН
4.1.2168-07
ШӘН
4.1.2293-07
МЕМСТ
32690-2014
Рапс тұқымы мен майындағы клопиралидтің қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Тұқымдағы, зығыр тұқымы мен майындағы, рапс тұқымы мен майындағы клопиралидтің қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Қырыққабаттағы, рапс тұқымы мен майындағы клопиралидтің қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жүгері майындағы клопиралидтің қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
05.03.2004 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
21.04.2005 ж.
Роспотребнадзор 15.02.2007 ж. бекіткен
176
клопиралид 2-этилгексилдік эфир
Роспотребнадзор 10.10.2007 ж. бекіткен
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
177
клотианидин
картоп – 0,05; рапс (дәні) – 0,04; рапс (майы), қант қызылшасы – 0,1; астық тұқымдастар дәні – 0,2; берікгүл, бұршақты кофе, жеуге жарамды жемісті көкөністер (асқабақ тектестерден басқа) – 0,05; астық тұқымдастар дәні – 0,2; иісті желкен – 0,04; жидектер және басқа ұсақ жемістер, цитрус тұқымдас жемістер – 0,07; қырыққабат (барлық түрлері), қара алхоры – 0,2; какао-атбас бұршақтары, асқабақты, жүгері, (дәні, майы), бұршақтылар – 0,02; жапырақты көкөністер – 2.0, папайя, пекан, ананас – 0,01; Чили бұрышы (құрғақ) – 0,5; сүйекті жемістер – 0,2; шәй (көк, қара) – 0,7; томат – 0,05; күнбағыс
(тұқымы) – 0,02; күнбағыс (майы) – 0,05
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2331-08
ШӘН
4.1.2668-10
ШӘН
4.1.2921-11
ШӘН
4.1.3063-13
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, пәлектегі және картоп түйнегіндегі клотианидиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, жасыл массадағы, рапс тұқымы мен майындағы, пәлектегі және қант қызылшасының тамыр-жемістеріндегі клотианидиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Дәндегі және масақты дәнді дақылдар сабанындағы клотианидиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу әдістемесі
Жасыл массадағы, жүгері дәні мен майындағы, күнбағыс тұқымындағы, майындағы және жасыл массасындағы клотианидиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор 15.02.2008 ж. бекіткен
Роспотребнадзор 02.08.2010 ж. бекіткен
Роспотребнадзор 12.07.2011 ж. бекіткен

Утверждено Роспотребнадзором 14.07.2013
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
177
клофентезин
виноград – 2,0; цитрусовые – 0,5; плодовые семечковые – 0,5; картофель – 0,05; миндаль неочищенный – 5,0; огурцы, томаты, древесные орехи, плодовые косточковые – 0,5; смородина черная, красная, белая – 0,2; сушеный виноград (изюм), клубника – 2,0; субпродукты млекопитающих, яйца, мясо млекопитающих (кроме морских животных), молоко, мясо птицы и ее субпродукты – 0,05; дыни – 0,1
ГЖХ
ТСХ, ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.2993-12
МУК 5005-89
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств клофентезина в цитрусовых методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению аполло в воде, почве, плодовых культурах методами тонкослойной и газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС).
Утверждено Роспотребнадзором 19.03.2012
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
178
крезоксим-метил
ячмень – 0,1; огурцы – 0,5; изюм, сушенный – 2,0; субпродукты млекопитающих, пищевые – 0,05; грейпфрут – 0,5; виноград – 1,0; жир млекопитающих, кроме молочного жира – 0,05; молоко – 0,01; масло оливковое – 0,7; оливки – 0,2; апельсины, включая гибриды – 0,5; плодовые семечковые – 1,0 (К); мясо курицы – 0,05; пшеница, рожь – 0,05; томаты – 0,5; ягоды – 1,0; смородина – 1,0
ВЭЖХ
ГЖХ
МУК 4.1.3055-13
ГОСТ 32690-2014
МУК 4.1.1457-03
МУК 4.1.1967-05
Определение остаточных количеств крезоксим-метила в зеленой массе, зерне и соломе зерновых культур, ботве и корнеплодах сахарной свеклы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Методические указания по определению остаточных количеств крезоксим-метила в воде, почве, яблоках и его метаболита крезоксима в воде и почве газохроматографическим методом
Определение остаточных количеств крезоксим-метила в огурцах, томатах, ягодах и соке винограда методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 05.07.2013
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003

Роспотребнадзор бекіткен 14.07.2013 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
178
клофентезин
жүзім – 2,0; цитрус тұқымдас жемістер – 0,5; шекілдеуікті жемістер– 0,5; картоп – 0,05;
қабығы алынбаған бадам – 5,0; қияр, томат, ағашта өсетін жаңғақ, сүйекті жемістер – 0,5; қара, қызыл, ақ қарақат – 0,2; кептірілген жүзім (мейіз), құлпынай – 2,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері, сүт қоректілердің жұмыртқасы, еті (теңіз жануарларынан басқа), сүт, құс еті және оның қосымша өнімдері – 0,05; қауын – 0,1
ГСХ
ЖҚХ, ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2993-12
ШӘН
5005-89
МЕМСТ
32690-2014
Цитрус тұқымдас жемістердегі клофентезиннің қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, жеміс дақылдарындағы аполлоны үш қабатты және газды-сұйықтықты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау.
Роспотребнадзор бекіткен
19.03.2012 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
08.06.1989 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
179
крезоксим-метил
арпа – 0,1; қияр – 0,5; мейіз, кептірілген – 2,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері, тамақтық – 0,05; манап – 0,5; жүзім – 1,0; сүт қоректілер тоң майы, сүт майынана басқа – 0,05; сүт – 0,01; зәйтүн майы – 0,7; зәйтүн – 0,2; апельсиндер, будандарын қоса алғанда – 0,5; шекілдеуікті жемістер– 1,0 (К); тауық еті – 0,05; бидай, қара бидай – 0,05; томат – 0,5; жидектер – 1,0; қарақат – 1,0
ТЖСХ
ГСХ
ШӘН
4.1.3055-13
МЕМСТ
32690-2014
ШӘН
4.1.1457-03
ШӘН
4.1.1967-05
Дәнді дақылдардың жасыл массасындағы, дәніндегі және сабанындағы, қант қызылшасының пәлегінтегі және тамыр-жемістеріндегі крезоксим-метилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, алмадағы және оның су мен топырақтағы крезоксим метаболитіндегі крезоксим-метилдің қалдық мөлшерін газохроматографиялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Қиярдағы, томаттағы, жүзім жидегі мен шырынындағы крезоксим-метилдің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
05.07.2013 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
24.06.2003 ж.
Роспотребнадзор бекіткен

АСТ ИСО 6468-2005
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
183
люфенурон
плодовые (семечковые), картофель – 0,04; томаты – 0,5; виноград – 0,1
ВЭЖХ
МУК 4.1.1140–02
МУК 4.1.2080-06
МУК 4.1.2285-07
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств Люфенурона в воде, почве, яблоках и клубнях картофеля методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств люфенурона в томатах методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств люфенурона в ягодах и соке винограда методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ
Утверждено Роспотребнадзором 30.07.2006
Утверждено Роспотребнадзором 28.09.2007
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
184
лямбда-цигалотрин
плодовые косточковые (в том числе вишня) – 0,3; хмель сухой – 1,0; горчица (семена, масло) – 0,1; рапс (зерно, масло), соя (бобы, масло) – 0,1; кукуруза (зерно, масло) – 0,02; капуста – 0,3; томаты, горох, картофель, морковь – 0,01; плодовые семечковые – 0,2;
свекла сахарная, луковичные овощи – 0,2; виноград – 0,15; цитрусовые – 0,2; зерно хлебных злаков – 0,05
ГЖХ
МУК 4344-87
МУК 4704-88
МУК 6093-91
Методические указания по определению новой группы синтетических пиретроидов (карате, циболт, децис, фастак, данитол) в растениях, почве, воде водоемов хроматографическими методами
Методические указания по определению синтетических пиретроидов (амбуш, цимбуш) в биологическом материале методом газожидкостной хроматографии
Временные методические указания по определению пиретроидов (перметрина, циперметрина, фенвалерата и декаметрина) в молоке и мясе животных методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1987
Утверждено Минздравом СССР 04.10.1988
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
МУК 4.1.1430-03
МУК 4.1.1810-03
Определение остаточных количеств лямбда-цигалотрина в воде, зерне, соломе и зеленой массе зерновых колосовых культур, зерне и зеленой массе кукурузы, капусте, зерне гороха, корнеплодах и ботве сахарной и кормовой свеклы, в семенах и масле рапса, сои и горчицы методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств гамма-цигалотрина в воде водоемов, почве, зерне и соломе зерновых культур, зеленой массе, семенах и масле рапса, клубнях картофеля, яблоках методом газожидкостной хроматографии

АСТ ИСО 6468-2005 ж.
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
184
люфенурон
жемістер (шекілдеуікті), картоп – 0,04; томат – 0,5; жүзім – 0,1
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1140–02
ШӘН
4.1.2080-06
ШӘН
4.1.2285-07
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, алмадағы және картоп түйнегіндегі Люфенуронның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Томаттағы люфенуронның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жүзім жидегі мен шырынындағы люфенуронның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
Роспотребнадзор бекіткен
30.07.2006 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
28.09.2007 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
185
лямбда-цигалотрин
сүйекті жемістер (оның ішінде шие) – 0,3; құрғақ құлмақ – 1,0; қыша (тұқымы, майы) – 0,1; рапс (дәні, майы), соя (бұршағы, майы) – 0,1; жүгері (дәні, майы) – 0,02; қырыққабат – 0,3; томат, асбұршақ, картоп, сәбіз – 0,01; шекілдеуікті жемістер– 0,2;
қант қызылшасы, пиязшықты көкөністер – 0,2; жүзім – 0,15; цитрус тұқымдас жемістер – 0,2; астық тұқымдастар дәні – 0,05
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4344-87
ШӘН
4704-88
ШӘН
6093-91
ШӘН
4.1.1430-03
ШӘН
4.1.1810-03
ШӘН
4.1.1963-05
ШӘН
4.1.2380-08
ШӘН
4.1.2915-11
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
АСТ ИСО 3890/ИДФ 75-1-2011
АСТ ИСО 8260/ИДФ 130-2009
Су айдынының өсімдіктеріндегі, топырақ\ғындағы, суындағы синтетикалық пиретроидтардың (карате, циболт, децис, фастак, данитол) жаңа тобын хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Биологиялық материалдағы синтетикалық пиретроидтарды (амбуш, цимбуш) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жануарлардың сүті мен етіндегі пиретроидтарды (перметрина, циперметрина, фенвалерата және декаметрина) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Судағы, дәндегі, дәнді масақты дақылдардың сабаны мен жасыл массасындағы, жүгері дәні мен жасыл массасындағы, қырыққабаттағы, асбұршақ дәніндегі, тамыр-жемістердегі және қант және азықтық қызылшаның пәлегіндегі, рапс тұқымы мен майындағы, соя пен қышадағы лямбда-цигалотриннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Су айдынындағы, топырақтағы, дәнді дақылдар дәні мен сабанындағы, рапс жасыл массасы, тұқымы және майындағы, картоп түйнегіндегі, алмадағы гамма-цигалотриннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Сәбіз тамыр-жемісіндегі, және шалқан-пияздағы лямба-цигалотриннің қалдық мөлшерін хроматография әдісімен анықтау
Алма және жүзім шырынындағы лямба-цигалотриннің қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Күнбағыс тұқымы мен майындағы лямба-цигалотриннің қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйық хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен
08.06.1987 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
04.10.1988 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
29.07.1991 ж.
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен

Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 18.12.2003
ВЭЖХ
МУК 4.1.1963-05
МУК 4.1.2380-08
МУК 4.1.2915-11
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
АСТ ИСО 3890/ИДФ 75-1-2011
АСТ ИСО 8260/ИДФ 130-2009
Определение остаточных количеств лямбда-цигалотрина в корнеплодах моркови и луке-репке методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств лямбда-цигалотрина в яблочном и виноградном соках методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств лямбда-цигалотрина в семенах и масле подсолнечника методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 21.04.2005
Утверждено Роспотребнадзором 02.07.2008
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
185
малатион
плодовые семечковые – 0,5; спаржа – 1,0; бобы сухие – 2,0; бобы, исключая кормовые и соевые – 1,0; черника – 10,0; цитрусовые – 7,0; семена хлопка – 20,0; масло хлопковое, пищевое – 13,0; огурцы – 0,2; виноград – 5,0; кукуруза – 0,05; листовая горчица – 2,0; перец – 0,1; перец Чили, сухой – 1,0; сорго – 3,0; шпинат – 3,0; лук (перо, репка) – 5,0; ягоды (клубника, черная, красная, белая смородина, крыжовник, малина) – 1,0; кукуруза сахарная, столовая, отварная в початках – 0,02; томаты – 0,5; томатный сок – 0,01; зерно хлебных злаков – 10,0; пшеничные отруби, не переработанные – 25,0; пшеничная мука – 0,2; свекла сахарная, столовая, капуста, плодовые косточковые, бахчевые, чай – 0,5; горох, соя (бобы) – 0,3; табак, хмель сухой, грибы, крупа (кроме манной) – 1,0; соя (масло) – 0,1; арахис – 1,0; хлеб – 0,3; горчица, мак масличный – 0,1; продукты животноводства – 0,01; подсолнечник (семена, масло) – 0,02; картофель, морковь – 0,05; рапс (зерно, масло) – 0,1
ГЖХ/ ТСХ
МУК 3222-85
ГОСТ Р 30710-2001
№ 4994-89
Унифицированная методика определения пестицидов в продуктах растительного и животного происхождения, лекарственных растениях, кормах, воде, почве хроматографическими методами
Плоды, овощи и продукты их переработки. Методы определения остаточных количеств фосфорорганических пестицидов
Методические указания по определению в одной пробе фосфорорганических и хлорорганических пестицидов, применяемых на томатах, хроматографическими методами
Утверждено Минздравом СССР 11.03.1985
Введен в действие Постановлением Госстандарта России от 27.07.2001 N 295-ст
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
ТСХ
ТСХ
ГЖХ, ТСХ
хроматоэнзимный
ГЖХ
ВЭЖХ
№ 1549-76
МУК 2649-82
МУК 1112-73
№ 2469-81
Определение карбофоса в молоке, органах и тканях животных методом хроматографии в тонком слое
Методические указания по определению метафоса, фосфамида и хлорофоса в сушеных овощах и плодах (картофель, морковь, петрушка, яблоки, груши, слива) методами тонкослойной и газожидкостной хроматографии
Определение фозалона, фталофоса, фенкаптона, цидеала и карбофоса в воде, овощах и фруктах
Определение байтекса и абата в воде тонкослойной хроматографией
Методические указания по определению в зерне и продуктах его переработки фосфорорганических пестицидов, применяемых для обеззараживания зерна и зернохранилищ, хроматографическими методами
Утверждено Минздравом СССР 20.12.1976
Утверждено Минздравом СССР 28.12.1982
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 22.10.1981
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
МУК 1112-73
№ 2086-79
Энзиматическое агар-диффузионное определение фосфорорганических инсектицидов в продуктах животного происхождения
Энзимо-хроматографический метод определения фосфорорганических пестицидов в растительных продуктах и биосубстратах
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 19.10.1979
МУК 4.1.2072-06
№ 1350-75
№ 3004-84
Методические указания по определению остаточных количеств бифентрина в воде, огурцах, томатах и бифентрина и малатиона в зерне пшеницы и риса методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению хлорорганических пестицидов в сырье для производства детских сухих молочных смесей
Методические указания по определению остаточных количеств карбофоса и трихлорметафоса-3 в чае газожидкостной хроматографией
Утверждено Роспотребнадзором 05.05.2006
Утверждено Минздравом СССР 22.09.1975
Утверждено Минздравом СССР 27.04.1984
МУК 1112-73
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Определение фосфамида, метафоса, тиофоса и кабофоса в картофеле, моркови, свекле, воде и яблоках ранних сортов газожидкостной хроматографией
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по
стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
186
малеиновый гидразид (гидразид малеиновый)

24.06.2003 ж.
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
18.12.2003 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
21.04.2005 ж.
Роспотребнадзор .бекіткен
02.07.2008 ж
Роспотребнадзор бекіткен
12.07.2011 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған 25.06.2014 ж.
186
малатион
шекілдеуікті жемістер– 0,5; қояншөп – 1,0; құрғақ атбас бұршақтар – 2,0; атбас бұршақтар, азықтық және сояны қоспағанда – 1,0; қара жидек – 10,0; цитрус тұқымдас жемістер – 7,0; мақта тұқымы – 20,0; тамақтық мақта майы – 13,0; қияр – 0,2; жүзім – 5,0; жүгері – 0,05; жапырақты қыша – 2,0; бұрыш – 0,1; Чили бұрышы, құрғақ – 1,0; құмай – 3,0; асшөп – 3,0; пияз (қауырсын, шалқан) – 5,0; жидектер (құлпынай, қара, қызыл, ақ қарақат, қарлыған, таңқурай) – 1,0; тәтті, асханалық, собықталып пісірілген жүгері – 0,02; томат – 0,5; томат шырыны – 0,01; астық тұқымдастар дәні – 10,0; өңделмеген бидай кебегі – 25,0; бидай ұны – 0,2; қант қызылшасы, асханалық, қырыққабат, сүйекті жемістер, бақша өнімдері, шәй – 0,5; асбұршақ, соя (бұршақты) – 0,3; темекі, құрғақ құлмақ, саңырауқұлақ, жарма (майда жармадан басқа) – 1,0; соя (майы) – 0,1; жер жаңғақ – 1,0; астық– 0,3; қыша, майлы көкнәр – 0,1; мал шаруашылығы өнімдері – 0,01; күнбағыс (тұқымы, майы) – 0,02; картоп, сәбіз – 0,05; рапс (дәні,
майы) – 0,1
ГСХ/ ЖҚХ
ЖҚХ
ЖҚХ
ГСХ, ЖҚХ
хрома-тоэн-зим-дік
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
3222-85
МЕМСТ Р
30710-2001
№ 4994-89
№ 1549-76
ШӘН
2649-82
ШӘН
1112-73
№ 2469-81
ШӘН
1112-73
№ 2086-79
ШӘН
4.1.2072-06
№ 1350-75
№ 3004-84
ШӘН
1112-73
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Өсімдіктер мен жануарлардан алынатын өнімдердегі, дәрілік өсімдіктердегі, азықтағы, судағы, топырақтағы пестицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтаудың үйлестірілген әдістемесі
Жемістер, көкөністер және олардың өңделген өнімдері. Фосфорорганикалық пестицидтердің қалдық мөлшерін анықтау әдістері
Томаттарда қолданылатын фосфорорганикалық және хлорорганикалық пестицидтерді бір сынамада хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Сүттегі, жануарлар органдары мен тініндегі карбофосты жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау
Кептірілген көкөніс пен жемістердегі (картоп, сәбіз, ақжелкек, алма, алмұрт, алхоры) метафосты, фосфамидті және хлорофосты жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, көкөністердегі және жемістердегі фозалонды, фталофосты, фенкаптонды, цидеалды және карбофосты анықтау
Судағы байтексті және абатты жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Дәндегі және оның өңделген өнімдеріндегі астықты және астық қоймаларын залалсыздандыру үшін қолданылатын фосфорорганикалық пестицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жануарлардан алынатын өнімдердегі фосфор-органикалық инсектицидтерді энзиматиялық агар-диффузиялық анықтау
Өсімдік өнімдері мен биосубстракталардағы фосфор-органикалық инсектицидтерді анықтаудың энзимо-хроматографиялық әдісі
Судағы, қиярдағы, томаттағы бифентриннің және бидай мен күріш дәніндегі бифентрин мен малатионның қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Балалардың құрғақ сүт қоспаларын өндіруге арналған шикізаттағы хлорорганикалық пестицидтерді анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шәйдағы карбофос пен трихлорметафос-3-тің қалдық мөлшерін анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Картоптағы, сәбіздегі, қызылшадағы, судағы және ерте сұрыпты алмадағы фосфамидті, метафосты, тиофосты және кабофосты газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен
11.03.1985 ж.
Ресей Мемстандартының 27.07.2001 ж. N 295-с қаулысымен қолданысқа енгізілген
КСРО Денсаулықмині бекіткен
08.06.1989 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
20.12.1976 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
28.12.1982 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
31.07.1973 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
22.10.1981 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
31.07.1973 ж.
КСРО Бас мемлекеттік санитарлық дәрігердің орынбасары 19.10.1979 ж.бекіткен
Роспотребнадзор бекіткен
05.05.2006 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
22.09.1975 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
27.04.1984 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
31.07.1973 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
187
малеиндік гидразид
(малеин гидразиді)

чеснок – 15,0; лук (репка, шалот) – 15,0; картофель – 50,0; свекла сахарная, столовая, морковь, томаты, арбузы – 8,0, зеленый табак – 30,0
ВЭЖХ
колориметрический, фотометрический
МУК 4.1.2452-09
ГОСТ 32690-2014
№ 3251-85
Определение остаточных количеств гидразида малеиновой кислоты (малеинового гидразида) в клубнях картофеля и луке-репке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Методические указания по определению гидразида малеиновой кислоты в табаке колориметрическим методом
Утверждено Роспотребнадзором 02.02.2009
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 12.04.1985
187
мандипропамид
брокколи – 2,0; капуста кочанная – 3,0; лук репка – 0,1; картофель – 0,5; лук-перо – 7,0; тыква летняя – 0,2; перец – 1,0; перец Чили (сухой) – 10,0; листовые овощи – 25,0; огурцы – 0,2; томаты – 1,0; вишня – 20,0; виноград – 2,0; изюм (все виды) – 5,0; дыня – 0,5
ВЭЖХ
МУК 4.1.2544-09
Определение остаточных количеств мандипропамида в воде, почве, клубнях картофеля, ягодах винограда, плодах томата, огурцов и луке-репке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 09.09.2009
188
манкоцеб
картофель, лук, томаты, виноград, огурцы – 0,1
ГХ парофазный
МУК 4.1.2016-05
Методические указания по газохроматографическому парофазному определению дитиокарбаматов в растительном материале
Утверждено Роспотребнадзором 17.10.2005
189
меди бис (8-оксихинолят)
зерно хлебных злаков, картофель, плодовые семечковые, томаты – 1,0; свекла сахарная – 0,1; виноград – 0,5
колориметрический
№ 1780-77
№ 1804-77
Методические указания по определению меди в компотах, соках, варенье, маринадах колориметрическим методом
Методические указания по определению меди в абрикосах и винограде колориметрическим методом
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 18.11.1977
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 22.11.1977
полярографический
атомная абсорбция
полярографический,колориметрический
№ 3889-85
ГОСТ 30178-96
ГОСТ 269342-86
Методические указания по определению содержания меди в почвах, природной воде, сушеных плодах и овощах полярографическим методом
Атомно-абсорбционный метод определения токсичных элементов
Сырье и продукты пищевые. Методы определения меди
Утверждено Минздравом СССР 22.05.1985
Принят МежгосударственнымСоветом по стандартизации, метрологии и сертификации (протокол №10 от 04.10.1996)

сарымсақ – 15,0; пияз (шалқан, жуа) – 15,0; картоп – 50,0; қант қызылшасы, асханалық, сәбіз, томат, қарбыз – 8,0, жасыл темекі – 30,0
ТЖСХ
коло-римет-рия- лық, фото-метрия-лық
ШӘН
4.1.2452-09
МЕМСТ
32690-2014
№ 3251-85
Картоп түйнегіндегі және шалқан-пияздағы малеин қышқылы (малеин гидразид) гидразидінің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Темекідегі малеин қышқылы гидразидін колориметриялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Роспотребнадзор бекіткен
02.02.2009 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
12.04.1985 ж.
188
мандипропамид
брокколи – 2,0; қауданды қырыққабат – 3,0; шалқан-пияз – 0,1; картоп – 0,5; сабақты пияз – 7,0; жаздық асқабақ – 0,2; бұрыш – 1,0; Чили бұрышы (құрғақ) – 10,0; жапырақты көкөністер – 25,0; қияр – 0,2; томат – 1,0; шие – 20,0; жүзім – 2,0; мейіз (барлық түрлері) – 5,0; қауын – 0,5
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2544-09
Судағы, топырақтағы, картоп түйнегіндегі, томат жемісіндегі, қиярдағы және шалқан-пияздағы мандипропамидтің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
09.09.2009 ж.
189
манкоцеб
картоп, пияз, томат, жүзім, қияр – 0,1
ГХ парофаздық
ШӘН
4.1.2016-05
Өсімдік материалындағы дитиокарбаматтарды газохроматографиялық парофаздық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Роспотребнадзор бекіткен
17.10.2005 ж.
190
меди бис (8-оксихинолят)
астық тұқымдастар дәні, картоп, шекілдеуікті жемістілер, томат – 1,0; қант қызылшасы – 0,1; жүзім – 0,5
колориметрия-лық
поля-рогра-фия-лық
атомдық аб-сорб-ция
полярография-лық,
колориметрия-лық
№ 1780-77
№ 1804-77
№ 3889-85
МЕМСТ 30178-96
МЕМСТ 269342-86
Компоттардағы, шырындардағы, тосаптағы, маринадтағы мысты колориметриялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өріктегі және жүзімдегі мысты колориметриялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Топырақтағы, табиғи судағы, кептірілген жемістер мен көкөністердегі мыстың құрамын полярографиялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Уытты элементтерді анықтаудың атомдық-абсорбциялық әдісі
Шикізат және тамақ өнімдері. Мысты анықтау әдістері
КСРО Бас мемлекеттік санитарлық дәрігердің орынбасары бекіткен 18.11.1977 ж.
КСРО Бас мемлекеттік санитарлық дәрігердің орынбасары бекіткен 22.11.1977 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
22.05.1985 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған (04.10.1996 ж. №10 хаттама)

Утверждено Госкомитетом СССР по стандартам от 25.06.1986 (№ 1733)
190
медьсодержащие:
-меди гидроокись
-меди сульфат
-меди хлорокись
-меди трикапролактам дихлоридмоно-гидрат (контроль по меди)
картофель – 2,0; хмель сухой – 10,0; яйца, мясо – 2,0; плодовые (семечковые и косточковые), томаты, ягоды, виноград, свекла сахарная, огурцы, лук, овощные, бахчевые – 5,0; цитрусовые – 20,0
колориметрический
полярографический
№ 1780-77
№ 1804-77
№ 3889-85
Методические указания по определению меди в компотах, соках, варенье, маринадах колориметрическим методом
Методические указания по определению меди в абрикосах и винограде колориметрическим методом
Методические указания по определению содержания меди в почвах, природной воде, сушеных плодах и овощах полярографическим методом
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 18.11.1977
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 22.11.1977
Утверждено Минздравом СССР 22.05.1985
191
меди трикапролактам дихлоридмоно-гидрат (капролактамовая часть молекулы)
свекла сахарная – 0,5; томаты, лук, морковь, яблоки, виноград -0,15; картофель – 1,0
ТСХ
МУ
№ 2431-81
МУ
№ 4039-85
Методические указания по определнию картоцида (фитона) в картофеле, свекле, огурцах, томатах, цитрусовых, луке, жоме, мелассе, сахаре, воде и биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 06.08.1981
Утверждено Минздравом СССР 21.11.1985
192
мезосульфурон-метил
зерно хлебных злаков – 0,5
ВЭЖХ
МУК 4.1.2687-10
ГОСТ 32690-2014
Методика выполнения измерений остаточного содержания мезосульфурон-метила в воде, почве, зеленой массе, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 02.08.2010
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
193
мезотрион
кукуруза (зерно, масло) – 0,1
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1. 1393-03
МУК 4.1.2853-11
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств мезотриона в воде, почве, зеленой массе и зерне кукурузы методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств мезотриона в кукурузном масле методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)

КСРО Стандарттар мемкомитеті 25.06.1986 ж. (№ 1733) бекіткен
191
құрамында мыс бар:
-гидрототық мысы
-сульфат мысы
-хлор тотығы мысы
-трикапролактам дихлоридмоно-гидрат мысы (мыс бойынша бақылау)
картоп – 2,0; құрғақ құлмақ – 10,0; жұмыртқа, ет – 2,0; жемістер (шекілдеуікті және сүйекті), томат, жидектер, жүзім, қант қызылшасы, қияр, пияз, көкөніс, бақша өнімдері – 5,0; цитрус тұқымдас жемістер – 20,0
колориметрия-лық
полярография-лық
№ 1780-77
№ 1804-77
№ 3889-85
Нәрсудағы, шырындардағы, тосаптағы, маринадтағы мысты колориметриялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өріктегі және жүзімдегі мысты колориметриялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Топырақтағы, табиғи судағы, кептірілген жемістер мен көкөністердегі мыстың құрамын полярографиялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Бас мемлекеттік санитарлық дәрігердің орынбасары бекіткен 18.11.1977 ж.
КСРО Бас мемлекеттік санитарлық дәрігердің орынбасары бекіткен 22.11.1977 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
22.05.1985 ж.
192
трикапролактам дихлоридмоно-гидрат мысы
(молекуланың капролактамалық бөлігі)
қант қызылшасы – 0,5; томат, пияз, сәбіз, алма, жүзім -0,15; картоп – 1,0
ЖҚХ
ӘН
№ 2431-81
ӘН
№ 4039-85
Картоптағы, қызылшадағы, қиярдағы, томаттағы, цитрус тұқымдас жемістердегі, пияздағы, сығындыдағы, жемсірнедегі, қанттағы, судағы және биологиялық материалдағы картоцидті (фитанды) жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен
06.08.1981 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
21.11.1985 ж.
193
мезосульфурон-метил
астық тұқымдастар дәні – 0,5
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2687-10
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, жасыл массадағы, дәндегі және масақты дәнді дақылдар сабанындағы мезосульфурон-метилдің қалдық құрамын тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
02.08.2010 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
194
мезотрион
жүгері (дәні, майы) – 0,1
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1. 1393-03
ШӘН
4.1.2853-11
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, жасыл массадағы және жүгері дәніндегі мезотрионның қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жүгері майындағы мезотрионның қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен

Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Роспотребнадзором 31.03.2011
Принят межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
194
мекопроп
(2М-4ХП)
зерно хлебных злаков – 0,25
ГЖХ
МУ
№ 4353-87
Методические указания по определению 2М-4Х, 2М-4ХМ, 2М-4ХП в воде, почве и растительном материале методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР
08.06.1987
195
меназон
плодовые (семечковые и косточковые), овощи, бахчевые, картофель, свекла сахарная, бобовые, табак – 1,0
ТСХ
СФ
№ 1563-76
МУК № 1112-73
№ 1781-77
Методические указания по определению сайфоса в растительном материале и почве методом тонкослойной хроматографии
Определение сайфоса в воде, продуктах питания растительного происхождения, почве, биологическом материале и в воздухе тонкослойной хроматографией
Методические указания по определению сайфоса в растительном материале методом спектрофотометрии
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 20.12.1976
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 18.11.1977
196
мепикват-хлорид
ВЭЖХ
МУК 4.1. 3020-12
Измерение остаточных количеств мепикват хлорида в воде, почве, зеленой массе, зерне и соломе зерновых культур, семенах и масле рапса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектированием
Утверждено Роспотребнадзором 03.07.2012
197
метазахлор
капуста – 0,02; горчица (семена) – 0,02; горчица (масло), рапс (зерно, масло) – 0,1; гречиха – 0,01
ГЖХ
ТСХ
ВЭЖХ
МУК 4.1. 1458-03
МУК 4.1.2680-10
№ 4711-88
Методические указания по определению остаточных количеств метазахлора в семенах и масле горчицы и рапса газохроматографическим методом
Определение остаточных количеств метазахлора в капусте методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению бутизана C в белокочанной капусте, репе, турнепсе и рапсе методом тонкослойной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Роспотребнадзором 02.08.2010
Утверждено Минздравом СССР 11.10.1988
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
198
метазин
картофель – 0,05; горох – 0,1
ТСХ
ГЖХ/ТСХ
№ 2082-79
№ 1328-76
№ 1533-76
№ 1542-76
Методические указания по определению метазина в воде, почве, овощах и биологическом материале методом хроматографии в тонком слое сорбента
Газохроматографический метод определения карагарда в почве, винограде, виноградном соке
Определение карагарда в воде, почве и фруктах (яблоки) методом тонкослойной хроматографии
Определение остаточных количеств триазиновых гербицидов (симазина, атразина, пропазина, прометрина и примагола-М) в зерне кукурузы в воде методом газожидкостной хроматографии

24.06.2003 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
31.03.2011 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
195
мекопроп
(2М-4ХП)
астық тұқымдастар дәні – 0,25
ГСХ
ӘН
№ 4353-87
Судағы, топырақтағы және өсімдік материалындағы 2М-4Х, 2М-4ХМ, 2М-4ХП газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен
08.06.1987 ж.
196
меназон
жемістер (шекілдеуікті және сүйекті), көкөніс, бақша өнімдері, картоп, қант қызылшасы, бұршақтылар, темекі – 1,0
ЖҚХ
СФ
№ 1563-76
ШӘН
№ 1112-73
№ 1781-77
Өсімдік материалы мен топырақтағы сайфосты жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, өсімдіктен алынатын тамақ өнімдеріндегі, топырақтағы, биологиялық материалдағы және ауадағы сайфосты жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Өсімдік материалындағы сайфосты спектрофотометрия әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Бас мемлекеттік санитарлық дәрігердің орынбасары бекіткен 20.12.1976 ж.
КСРО Денсаулықмині
бекіткен
31.07.1973 ж.
КСРО Бас мемлекеттік санитарлық дәрігердің орынбасары бекіткен 18.11.1977 ж.
197
мепикват-хлорид
ТЖСХ
ШӘН
4.1. 3020-12
Судағы, топырақтағы, жасыл массадағы, дәндегі және дәнді дақылдар сабанындағы, рапс тұқымы мен майындағыхлорид мепикватының қалдық мөлшерін масс-спектрометриялық детектирлеу арқылы, тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу
Роспотребнадзор бекіткен
03.07.2012 ж.
198
метазахлор
қырыққабат – 0,02; қыша (тұқымы) – 0,02; қыша (майы), рапс (дәні, майы) – 0,1; қарамық – 0,01
ГСХ
ЖҚХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1. 1458-03
ШӘН
4.1.2680-10
№ 4711-88
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Қыша мен рапстың тұқымы мен майындағы метазахлордың қалдық мөлшерін газохроматографиялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Қырыққабаттағы метазахлордың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Ақ басты қырыққабаттағы, шалқандағы, жемдік шалқандағы және рапстағы С бутизанын жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
24.06.2003 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
02.08.2010 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
11.10.1988 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
199
метазин
картоп – 0,05; асбұршақ – 0,1
ЖҚХ
ГСХ/ЖҚХ
ГСХ
№ 2082-79
№ 1328-76
№ 1533-76
№ 1542-76
№ 1783-77
№ 1794-77
№ 1803-77
№ 2145-80
Судағы, топырақтағы, көкөністердегі және биологиялық материалдағы метазинді сорбенттің жұқа қабатындағы хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Топырақтағы, жүзімдегі, жүзім шырынындағы карагардты анықтаудың газохроматографиялық әдісі
Судағы, топырақтағы және жемістегі (алма) карагардты жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау
Судағы жүгері дәніндегі триазиндік гербицидтердің (симазин, атразин, пропазин, прометрин және примагол-М) қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Топырақтағы және мандариндегі каргардты жұқа қабаттағы хроматография әдісімен анықтау
Эфир майлары мен майлы шикізаттағы симазинді, атразинді, прометринді және игранды газды-сүұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Алмадағы, қырыққабаттағы және судағы семеронды, мезоранилді, карагардты анықтаудың хроматографиялық әдістері
Жүгері дәніндегі, судағы және топырақтағы симм-триазиндік гербицидтерді (симазин, атразин, пропазин, прометрин, семерон, мезоранил, метазин, метопротрин, приматол-М) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен

Утверждено Минздравом СССР 19.10.1979
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 20.12.1976 :
№№ 1328-76,
1533-76,
1542-76.
18.11.1977:
№№ 1783-77,
1794-77,
1803-77.
ГЖХ
№ 1783-77
№ 1794-77
№ 1803-77
№ 2145-80
Определение карагарда в почве и мандаринах методом хроматографии в тонком слое
Определение симазина, атразина, прометрина и играна в эфирных маслах и маслосодержащем сырье методом газожидкостной хроматографии
Хроматографические методы определения семерона, мезоранила, карагарда в яблоках, капусте и воде
Методические указания по определению симм-триазиновых гербицидов (симазина, атразина, пропазина, прометрина, семерона, мезоранила, метазина, метопротрина, приматола-М) в зерне кукурузы, воде и почве методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 28.01.1980
199
метальдегид
зерно хлебных злаков, плодовые (косточковые и семечковые), овощи (кроме картофеля), виноград – 0,7; цитрусовые (мякоть) – 0,2; ягоды – 0,8
ГЖХ
ГЖХ, ТСХ
МУК 4.1.2052-06
МУК
1112-73
Определение остаточных количеств метальдегида в воде, почве, овощах (капуста, салат, китайская капуста, шпинат, редис и др.), фруктах (яблоки, сливы и др.), ягодах (земляника, смородина и др.) и винограде методом газожидкостной хроматографии
Определение метальдегида в воде и капусте методами тонкослойной и газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 10.04.2006
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
200
метам
нн
ГХ
МУК 4.1.2016-05
№ 5014-89
Методические указания по газохроматографическому парофазному определению дитиокарбаматов в растительном материале
Методические указания по определению дитиокарбаматов в растительном материале парофазным газохроматографическим методом
Утверждено Роспотребнадзором 17.10.2005
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
201
метамидофос
артишок – 0,2; бобы, исключая кормовые бобы и соевые – 1,0; семена хлопка – 0,2; субпродукты млекопитающих – 0,01; яйца – 0,01; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,01; молоко – 0,02; картофель – 0,05; мясо птицы – 0,01; субпродукты птицы – 0,01; соевые бобы, сухие – 0,1; сахарная свекла – 0,02
ГЖХ
ВЭЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
202
метамитрон
свекла сахарная, столовая – 0,03
ГЖХ
МУК 4.1. 2053-06
МУК 4.1.2081-06
Методические указания по определению остаточных количеств Метамитрона в ботве и корнеплодах сахарной свеклы методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств метамитрона в воде, почве, ботве и корнеплодах сахарной, столовой и кормовой свеклы методом капиллярной газожидкостной хроматографии

19.10.1979 ж.
КСРО Бас мемлекеттік санитарлық дәрігердің орынбасары бекіткен 20.12.1976 ж. №№ 1328-76,
1533-76,
1542-76.
18.11.1977 ж.:
№№ 1783-77,
1794-77,
1803-77
КСРО Денсаулықмині бекіткен
28.01.1980 ж.
200
метальдегид
астық тұқымдастар дәні, жемістер (сүйекті және шекілдеуікті), көкөністер (картоптан басқа), жүзім – 0,7; цитрус тұқымдас жемістер (жұмсағы) – 0,2; жидектер – 0,8
ГСХ
ГСХ, ЖҚХ
ШӘН
4.1.2052-06
ШӘН
1112-73
Судағы және топырақтағы, көкөністегі (қырыққабат, салат, қытай қырыққабаты, асшөп, шалғам т.б.), жидектегі (бүлдірген, қарақат т.б.) және жүзімдегі метальдегидтің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Судағы және қырыққабаттағы метальдегидті жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматография әдістерімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
10.04.2006 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
31.07.1973 ж.
201
метам
нн
ГХ
ШӘН
4.1.2016-05
№ 5014-89
Өсімдік материалындағы дитиокарбаматтарды газохроматографиялық парофаздық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдік материалындағы дитиокарбаматтарды парофаздық газохроматографиялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Роспотребнадзор бекіткен
17.10.2005 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
08.06.1989 ж.
202
метамидофос
берікгүл – 0,2; атбас бұршақ, азықтық атбас бұршақты және сояны қоспағанда – 1,0; мақта тұқымы – 0,2; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,01; жұмыртқа – 0,01; сүт қоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,01; сүт – 0,02; картоп – 0,05; құс еті – 0,01; құстың қосымша өнімдері – 0,01; сояны құрғақ атбас бұршақ – 0,1; қант қызылшасы – 0,02
ГСХ
ТЖСХ
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған 25.06.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
203
метамитрон
қант қызылшасы, асханалық – 0,03
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1. 2053-06
ШӘН
4.1.2081-06
ШӘН
4.1.2169-07
МЕМСТ
32690-2014
Қант қызылшасының пәлегінтегі және тамыр-жемістеріндегі Метамитронның қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, пәлектегі және қант, асхана және азықтық қызылшадағы метамитронның қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пәлектегі және асхана және азықтық қызылшаның тамыр-жемістеріндегі метамитронның қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйық хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен

Утверждено Роспотребнадзором 10.04.2006
Утверждено Роспотребнадзором 30.07.2006
ВЭЖХ
МУК 4.1.2169-07
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств Метамитрона в ботве и корнеплодах столовой и кормовой свеклы методом газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 15.02.2007
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
203
метанитрофенилгид-разономезоксалевой кислоты диэтиловый эфир
зерно хлебных злаков – 0,1; огурцы – нн
204
метафлумезон
брюссельская капуста – 0,8; китайская капуста – 6,0; субпродукты млекопитающих – 0,02; баклажан – 0,6; салат – 7,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,02; молочный жир – 0,02; молоко – 0,01; перец – 0,6; перец Чили, сухой – 6,0; картофель – 0,02; томаты – 0,6
ВЭЖХ
Determination of metaqflumizone residues in cabbage and soil using ultraperfomance liquid chromatography/ESI-MS-MS. Dong F. and etc.//J. Sep. Sci. -- 2009. – v. 32(21)
205
метидатион
миндаль – 0,05; плодовые семечковые – 1,0; артишок – 0,05; бобы сухие – 0,1; кочанная капуста – 0,1; жир КРС – 0,02; плодовые косточковые – 0,2;хлопчатник, семена – 1,0; хлопковое масло, очищенное – 2,0; огурец – 0,05; субпродукты КРС, свиней, овец – 0,02; яйца – 0,02; жир козий – 0,02; мясо коз – 0,02; субпродукты пищевые коз – 0,02; цитрусовые – 5,0; виноград – 1,0; хмель сухой – 5,0; кукуруза – 0,1; мясо КРС, свиней, овец – 0,02; молоко – 0,001; оливки – 1,0; лук репка – 0,1; горох сухой – 0,1;свиной жир – 0,02; ананас – 0,05; картофель – 0,02; мясо птиц – 0,02; жир птиц – 0,02; субпродукты птицы, пищевые – 0,02; редис – 0,05; семена рапса – 0,1; жир овец – 0,02; сорго – 0,2; свекла сахарная – 0,05; семена подсолнечника – 0,5; чай, зеленый, черный (высушенный и ферментированный) – 0,5; томаты – 0,1; орех грецкий – 0,05
ГЖХ
ВЭЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
206
метилбромид (контроль по неорганическому бромиду)
контроль по неорганическому бромиду: томаты – 3,0; огурцы – 2,5; салат - 2,5; укроп, сельдерей, петрушка – 1,5; баклажаны, перец – 2,0; зерно хлебных злаков, в том числе непросеянная мука – 50; контроль по метилбромиду после 24 ч. проветривания: какао бобы, зерно хлебных злаков – 5,0; сухофрукты – 2,0; зерновые продукты молотые – 1,0; арахис, древесные орехи – 10,0; контроль по метилбромиду при продаже и для непосредственного употребления: хлеб и другие готовые зерновые продукты, какао-продукты, сухофрукты, зерновые продукты молотые, арахис, древесные орехи – 0,01
МУК 1112-73
Методические указания по унифици-рованному методу микробиологического определения в объектах окружающей среды биологических инсектицидных препаратов на основе кристаллоспорообразующих бактерий вида бацилла турингиензис
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
207
метилизотиоционат
огурцы, томаты – 0,05
ГЖХ
МУК 4.1. 1416-03
Определение остаточных количеств метилизотиоцианата в томатах и огурцах методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003

10.04.2006 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
30.07.2006 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
15.02.2007 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
204
метанитрофенилгид-разономезоксал қышқылы диэтиль эфирі
астық тұқымдастар дәні – 0,1; қияр – нн
205
метафлумезон
брюссель қырыққабаты – 0,8; қытай қырыққабаты – 6,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,02; баялды – 0,6; салат – 7,0; сүт қоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,02; сүт майы – 0,02; сүт – 0,01; бұрыш – 0,6; Чили бұрышы, құрғақ – 6,0; картоп – 0,02; томат – 0,6
ТЖСХ
Determination of metaqflumizone residues in cabbage and soil using ultraperfomance liquid chromatography/ESI-MS-MS. Dong F. and etc.//J. Sep. Sci. -- 2009. – v. 32(21)
206
метидатион
бадам– 0,05; шекілдеуікті жемістер– 1,0; берікгүл – 0,05; құрғақ атбас бұршақтар – 0,1; қауданды қырыққабат – 0,1; ІҚМ тоңмайы – 0,02; сүйекті жемістер – 0,2; мақта, тұқымдар – 1,0; тазартылған мақта майы – 2,0; қияр – 0,05; ІҚМ, шошқа, қой қосымша өнімдері – 0,02; жұмыртқа – 0,02; ешкі тоңмайы – 0,02; ешкі еті – 0,02; ешкінің тамақтық қосымша өнімдері – 0,02; цитрус тұқымдас жемістер – 5,0; жүзім – 1,0; құрғақ құлмақ – 5,0; жүгері – 0,1; ІҚМ, шошқа, қой еті – 0,02; сүт – 0,001; зәйтүн – 1,0; шалқан-пияз – 0,1; құрғақ асбұршақ – 0,1; шошқа тоңмайы – 0,02; ананас – 0,05; картоп – 0,02; құс еті – 0,02; құс тоңмайы – 0,02; құстың тамақтық қосымша өнімдері – 0,02; шалғам – 0,05; рапс тұқымы – 0,1; қой тоңмайы – 0,02; құмай – 0,2; қант қызылшасы – 0,05; күнбағыс тұқымы – 0,5; шәй, көк, қара (кептірілген және ферменттелген) – 0,5; томат – 0,1; грек жаңғағы – 0,05
ГСХ
ТЖСХ
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйық хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
207
метилбромид (бейорганикалық бромид бойынша бақылау)
бейорганикалық бромид бойынша бақылау: томат – 3,0; қияр – 2,5; салат - 2,5; аскөк, балдыркөк, ақжелкек – 1,5; баялды, бұрыш – 2,0; астық тұқымдастар дәні, оның ішінде еленбеген ұн – 50; 24 сағат желдеткеннен кейін метилбромид бойынша бақылау: какао атбас бұршақтары, астық тұқымдастар дәні – 5,0; құрғақ жемістер – 2,0; ұнтақталған астық өнімдері – 1,0; жер жаңғақ, ағашта өсетін жаңғақ – 10,0; сату және тікелей пайдалану кезінде метилбромид бойынша бақылау: астықжәне басқа да дайын астық өнімдері, какао өнімдері, құрғақ жемістер, ұнтақталған астық өнімдері, жер жаңғақ, ағашта өсетін жаңғақ – 0,01
ШӘН
1112-73
Қоршаған орта объектілерінде бацилла турингиензис түріндегі кристалл құраушы бактериялардың негізінде биологиялық инсектицидтік препараттарды микробиологиялық анықтаудың үйлестірілген әдісі жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен
31.07.1973 ж.

208
метиокарб
артишок – 0,05; зерно хлебных злаков – 0,05; капуста (все виды) – 0,1; орех лещины – 0,05; лук (порей, лук-репка) – 0,5; салат кочанный – 0,05; кукуруза – 0,05; дыня – 0,2; горох (сухой, бобы (не зрелые) – 0,1; перец сладкий, включая гвоздичный – 2,0; картофель – 0,05; рапс (семена) – 0,05; клубника – 1,0; свекла сахарная – 0,05; подсолнечник (семена) – 0,05
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
209
метконазол
рапс (зерно, масло) – 0,15; зерно хлебных злаков – 0,2
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.2407-08
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств метконазола в воде, почве, зерне, соломе зерновых, семенах, масле рапса методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 17.07.2008
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
210
метобромурон
картофель – 0,1; табак – 0,5
ГЖХ, ТСХ
№ 2365-81,
№ 2839-83,
№ 3187-85,
№ 4710-88
Методические указания по определению фенилмочевинных гербицидов (фенурон, которан, томилон, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) в воде, почве, растительном материале, овощах и по определению гербицидов (арезин, линурон, паторан, малоран) и их метаболитов - ароматических аминов - в воде при совместном присутствии методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 30.03.1981
№ 2365-81,
24.08.1983
№ 2839-83,
03.01.1985
№ 3187-85,
04.10.1988
№ 4710-88
ТСХ
ВЭЖХ
№ 2840-83,
№ 2793-83,
№ 2137-80
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению фенилмочевинных гербицидов (фенурон, которан, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) в воде, почве, растительной массе, овощах методом тонкослойной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)

208
метилизотиоционат
қияр, томат – 0,05
ГСХ
ШӘН
4.1. 1416-03
Томаттар мен қиярдағы метилизотиоцианаттың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
24.06.2003 ж.
209
метиокарб
берікгүл – 0,05; астық тұқымдастар дәні – 0,05; қырыққабат (барлық түрлері) – 0,1; орман жаңғағы – 0,05; пияз (жуа, шалқан-пияз) – 0,5; қауданды салат – 0,05; жүгері – 0,05; қауын – 0,2; асбұршақ (құрғақ, бұршақты (піспеген) – 0,1; тәтті бұрыш, қалампырлыны қоса алғанда – 2,0; картоп – 0,05; рапс (тұқымы) – 0,05; құлпынай – 1,0; қант қызылшасы – 0,05; күнбағыс (тұқымы) – 0,05
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
210
метконазол
рапс (дәні, майы) – 0,15; астық тұқымдастар дәні – 0,2
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2407-08
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, дәндегі, дән сабанындағы, тұқымдағы, рапс майындағы метконазолдың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
17.07.2008 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
211
метоброӘНрон
картоп – 0,1; темекі – 0,5
ГСХ, ЖҚХ
ЖҚХ
ТЖСХ
№ 2365-81,
№ 2839-83,
№ 3187-85,
№ 4710-88
№ 2840-83,
№ 2793-83,
№ 2137-80
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, көкөністегі фенил-несепзәрлік гербицидтерді (фенурон, которан, томилон, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) анықтау және гербицидтер (арезин, линурон, паторан, малоран) мен олардың метаболиттері – хош иісті аминдерді – суда қатар болған кезде газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, өсімдік массасындағы, көкөністегі фенил-несепзәрлік гербицидтерді (фенурон, которан, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині 30.03.1981 ж.
№ 2365-81, 24.08.1983 ж. № 2839-83, 03.01.1985 ж. № 3187-85, 04.10.1988 ж.
№ 4710-88 бекіткен

Утверждено Минздравом СССР 24.08.1983
№ 2840-83,
24.08.1983
№ 2793-83,
28.01.1980
№ 2137-80
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
211
метоксихлор
картофель – 0,3
ГЖХ
ТСХ
ГЖХ
№1112-73
№ 2142-80
ГОСТ 32689.1-3-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
АСТ ИСО 6468-2005
Определение альдрина, гексахлорана, гептахлора, ДДТ, ДДД, ДДЭ в воде, овощах, фруктах и биологическом материале газожидкостной хроматографией
Методические указания по определению хлорорганических пестицидов в воде, продуктах питания, кормах и табачных изделиях хроматографией в тонком слое
Определение ДДТ, ГХЦГ, Альдрина и гексахлорбензола в обогащенных и необогащенных липидами хлопковых шротах
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 28.01.1980
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
212
метоксурон
зерно хлебных злаков, овощи (кроме картофеля) – 0,1; морковь – 0,02
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
213
С-метолахлор
бахчевые, огурцы – 0,05; табак, хмель сухой – 1,0; хлопчатник (масло), соя (масло), капуста – 0,02; кукуруза (зерно), соя (бобы), подсолнечник (семена), свекла столовая, рапс (зерно, масло) – 0,1; подсолнечник (масло), свекла сахарная – 0,05; кукуруза (масло) – 0,1
ГЖХ
агар-диффузный
ТСХ
МУК 4.1.1395-03
МУК 4.1.1852-04
№ 1112-73
№ 2998-84
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Измерение концентраций метолахлора в корнеплодах сахарной и столовой свеклы, зеленой массе растений, семенах масличных культур и растительном масле методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств С-метолахлора в кочанах капусты методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Энзиматическое агар-диффузионное определение фосфорорганических инсектицидов в продуктах животного происхождения
Методические указания по определению рамрода, лассо и дуала в воде, почве и растительных пробах хроматографией в тонком слое
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 05.03.2004
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973

КСРО Денсаулықмині 24.08.1983 ж.
№ 2840-83, 24.08.1983 ж. № 2793-83, 28.01.1980 ж. № 2137-80 бекіткен
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
212
метоксихлор
картоп – 0,3
ГСХ
ЖҚХ
ГСХ
№1112-73
№ 2142-80
МЕМСТ
32689.1-3-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
АСТ ИСО 6468-2005 ж.
Судағы, көкөністегі, жемістердегі және биологиялық материалдағы альдринді, гексахлоранды, гептахлорды, ДДТ, ДДД, ДДЭ газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау
Судағы, тамақ өнімдеріндегі, азықтағы және темекідегі хлорорганикалық пестицидтерді жұқа қабатты хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Липидтермен байытылған және байытылмаған мақта күнжарасындағы ДДТ, ГХЦГ, Альдринді анықтау
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
КСРО Денсаулықмині бекіткен
31.07.1973 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
28.01.1980 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған 25.06.2014 ж.
213
метоксурон
астық тұқымдастар дәні, көкөністер (картоптан басқа) – 0,1; сәбіз – 0,02
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
214
С-метолахлор
бақша өнімдері, қияр – 0,05; темекі, құрғақ құлмақ – 1,0; мақта (майы), соя (майы), қырыққабат – 0,02; жүгері (дәні), соя (атбас бұршақтар), күнбағыс (тұқымы), асханалық қызылша, рапс (дәні, майы) – 0,1; күнбағыс (майы), қант қызылшасы – 0,05; жүгері (майы) – 0,1
ГСХ
агар-диффузя-лық
ЖҚХ
ШӘН
4.1.1395-03
ШӘН
4.1.1852-04
№ 1112-73
№ 2998-84
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Қант және асхана қызылшасының тамыр-жемістеріндегі, өсімдіктер жасыл массасындағы, майлы дақылдардың тұқымдарындағы және өсімдік майындағы метолахордың концентрацияларын газды-сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу
Қырыққабаттың бастарындағы С-метолахлордың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жануарлардан алынатын өнімдердегі фосфор-органикалық инсектицидтерді энзиматиялық агар-диффузиялық анықтау
Судағы, топырақтағы және өсімдік сынамаларындағы рамродты, лассоны және дуалды жұқа қабатты хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
24.06.2003 ж.
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
05.03.2004 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
31.07.1973 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен

Утверждено Минздравом СССР 27.04.1984
214
метоксифенозид
арахис – 0,03; арахисовое масло пищевое – 0,1; папайя, виноград – 1,0; авокадо, цитрусовые, клюква – 0,7; морковь, бобы сухие – 0,5; бобы отшелушенные – 0,3; кукуруза, сладкая кукуруза, початки – 0,02; бобы (стручки целиком и/или не зрелые зерна), сушеный виноград (все виды изюма) – 2,0; брокколи – 3,0; голубика – 4,0; горох (сухой) – 5,0; яблочное пюре (сухое), капуста кочанная, хлопок (семена) – 7,0; сельдерей, салат кочанный – 15,0; салат листовой, листовая горчица – 30,0; субпродукты млекопитающих, яйца – 0,01; жиры млекопитающих (исключая молочный жир), мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,2; молоко – 0,05
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
215
метомил
плодовые семечковые, виноград – 0,3; бобы (сухие) – 0,05; цитрусовые – 1,0; мякоть цитрусовых (сухая) – 3,0; овощи со съедобными плодами, тыквенные – 0,1; хлопчатник (семена молотые пищевые) – 0,05; хлопчатник (масло пищевое) – 0,04; хлопчатник (семена); салат кочанный и листовой, плодовые косточковые (персики, нектарины), бобы сои (сухие), соя (масло) – 0,2; бобы (исключая широкие бобы и бобы сои), обычные бобы (целые стручки и/или свежие семена) – 1,0; соя (бобы), лук-репка, слива – 1,0; соевая мука – 20,0; кукуруза (семена, масло), картофель – 0,02; сухая мята – 0,5; горох (стручки и сочные незрелые семена) – 5,0; овес, перец – 0,7; перец Чили (сухой) – 10,0; рапс (зерно), спаржа, зерно хлебных злаков, пшеничные проростки – 2,0; отруби пшеничные, не обработанные – 3,0; пшеничная мука – 0,03; мясо и субпродукты млекопитающих, (кроме морских животных), мясо яйца и субпродукты птицы, молоко – 0,02; капуста – 0,03; лук – 0,2; томаты – 1,0
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.2337-08
МУК 4.1.3097-13
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств метомила в воде, почве, яблоках, винограде, яблочном и виноградном соках методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств метомила в капусте, луке, томатах и томатном соке методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 15.02.2008

27.04.1984 ж.
215
метоксифенозид
жер жаңғақ – 0,03; тамақтық жер жаңғақ майы – 0,1; папайя, жүзім – 1,0; авокадо, цитрус тұқымдас жемістер, мүкжидек – 0,7; сәбіз, құрғақ бұршақтар – 0,5; қауызы аршылған атбас бұршақтар – 0,3; жүгері, тәтті жүгері, собықтары – 0,02;
атбас бұршақтар (тұтас бұршаққын және/немесе піспеген дән), кептірілген жүзім (мейіздің барлық түрлері) – 2,0; брокколи – 3,0; көкжидек – 4,0; асбұршақ (құрғақ) – 5,0; алма езбесі (құрғақ), қауданды қырыққабат, мақта (тұқымы) – 7,0; иісті желкен, қауданды салат – 15,0; жапырақты салат, жапырақты қыша – 30,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері, жұмыртқа – 0,01; сүт қоректілер тоңмайы (сүт майын қоспағанда), сүт қоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,2; сүт – 0,05
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
216
метомил
шекілдеуікті жемістер, жүзім – 0,3; атбас бұршақтар (құрғақ) – 0,05; цитрус тұқымдас жемістер – 1,0; цитрус тұқымдас жемістер жұмсағы (құрғақ) – 3,0; жеуге жарамды жемісті көкөністер, асқабақтық – 0,1; мақта (ұнтақталған тамақтық тұқымдар) – 0,05; мақта (тамақтық май) – 0,04; мақта (тұқымы); қауданды және жапырақты салат, сүйекті жемістер (шабдалы, шірне), соя атбас бұршағы (құрғақ), соя (майы) – 0,2; атбас бұршақтар (жалпақ атбас бұршақтар мен сояны қоспағанда), кәдімгі атбас бұршақтар (тұтас бұршаққындар және/немесе жас тұқымдар) – 1,0; соя (бұршақты) , шалқан-пияз, алхоры– 1,0; соя ұны – 20,0; жүгері, (тұқымы, майы) картоп – 0,02; құрғақ жалбыз – 0,5; асбұршақ (бұршаққындар және піспеген сөлді тұқымдар) – 5,0; сұлы, бұрыш – 0,7; Чили бұрышы (құрғақ) – 10,0; рапс (дәні), қояншөп, астық тұқымдастар дәні, бидай өскіндері – 2,0; өңделмеген бидай кебегі – 3,0; бидай ұны – 0,03; сүт қоректілердің еті және қосымша өнімдері, (теңіз жануарларынан басқа), құс еті, жұмыртқасы және қосымша өнімдері, сүт – 0,02; қырыққабат – 0,03; пияз – 0,2; томат – 1,0
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2337-08
ШӘН
4.1.3097-13
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, алмадағы, жүзімдегі, алма және жүзім шырынындағы метомилдің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Қырыққабаттағы, пияздағы, томаттағы және томат шырынындағы метомилдің мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен 1
5.02.2008 ж.
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен

Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 31.07.2013
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
216
метопрен
зерно хлебных злаков – 10,0; пшеничные отруби, не обработанные – 25,0; кукурузное масло, (не очищенное) – 200,0; мясо млекопитающих (кроме морских) – 0,2; молоко – 0,1; мясо, яйца и субпродукты птицы, субпродукты млекопитающих – 0,02
ГЖХ, ТСХ
№ 2077-79
Временные методические указания по определению остаточных количеств некоторых аналогов ювенильного гормона: алтосида, алтозара и п-бромфелилового эфира гераниола в растениях карт офеля и почве методами тонкослойной и газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 19.10.1979
217
метрафенон
зерно хлебных злаков – 0,5; виноград – 5,0
ВЭЖХ
МУК 4.1.2762-10
ГОСТ 32690-2014
Измерение концентраций метрафенона в воздухе рабочей зоны и смывах с кожных покровов операторов методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждеено Роспотребнадзором 17.11.2010
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
218
метрибузин
томаты, картофель -0,25; соя (бобы, масло), кукуруза (зерно) – 0,1
ГЖХ
МУК 4.1.1223-03
МУК 4.1. 1405-03
МУК 4.1.1972-05
ГОСТ 32689.1-3-2014
Определение остаточных количеств метрибузина в клубнях картофеля методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств метрибузина в воде, почве, клубнях картофеля, плодах томатов, зерне кукурузы, семенах и масле сои методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств метрибузина в воде, почве, томатах и картофеле методом газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Главным государственным врачом РФ 16.03.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Роспотребнадзором 21.04.2005
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по
стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
219
метсульфурон-метил
зерно хлебных злаков, просо – 0,05
ВЭЖХ
МУК 4.1.1224а-03
МУК 4.1.1224б-03
Методические указания по определению остаточных количеств Метсульфурон-метила в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств Метсульфурон-метила в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003
МУК 4.1.1417-03
МУК 4.1. 1475-03
Методические указания по определению остаточных количеств метсульфурон-метила в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур, соломке льна методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств метсульфурон-метила в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственного санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
МУК 4.1.1975-05
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств метсульфурон-метила в семенах, масле и соломке льна методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 21.04.2005
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
220
мефеноксам (металаксил, металаксил М)
картофель, свекла сахарная, столовая – 0,05; огурцы (включая корнишоны), томаты, капуста (все виды) – 0,5; хмель сухой – 10,0; подсолнечник (семена, масло), кукуруза (зерно), рапс (зерно, масло), зерно хлебных злаков – 0,1; лук-репка – 2,0; виноград – 2,0; табак – 1,0; шпинат – 2,0; авокадо, какао бобы, тыква, дыня, арбуз, смородина (красная, черная) – 0,2; цитрусовые – 5,0; морковь, хлопчатник (семена), горох свежий отшелушенный, соя бобы (сухие) – 0,05; салат кочанный – 2,0; арахис, перец, плодовые семечковые – 1,0; перец Чили (сухой) – 10,0; лен масличный (семена, масло) – 0,1; китайская капуста – 0,05; соя (бобы, масло) – 0,1
ГЖХ
ГЖХ, ТСХ
МУК 4.1.2335-08
ГОСТ 32689.1-3-2014

31.07.2013 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
217
метопрен
астық тұқымдастар дәні – 10,0; өңделмеген бидай кебегі – 25,0; жүгері майы, (тазартылмаған) – 200,0; сүт қоректілер еті (теңіздегілерден басқа) – 0,2; сүт – 0,1; құс еті, жұмыртқасы және қосымша өнімдері, сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,02
ГСХ, ЖҚХ
№ 2077-79
Картоп өсімдіктеріндегі және топырақтағы ювенилдік гормонның кейбір аналогтарының: алтосидтің, алтозардың және гераниолдың п-бромфелилдік эфирінің қалдық мөлшерін жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен
19.10.1979 ж.
218
метрафенон
астық тұқымдастар дәні – 0,5; жүзім – 5,0
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2762-10
МЕМСТ
32690-2014
Жұмыс аймағы ауасындағы және операторлардың тері қабаттарының шайындысындағы метрафенон шоғырлануын тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен өзгерту
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
17.11.2010 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
219
метрибузин
томат, картоп -0,25; соя (бұршағы, майы) , жүгері (дәні) – 0,1
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1223-03
ШӘН
4.1. 1405-03
ШӘН
4.1.1972-05
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Картоп түйнектеріндегі метрибузиннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, картоп түйнектеріндегі, томат жемісіндегі, жүгері дәніндегі, соя тұқымы мен майындағы метрибузиннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, томаттағы және картоптағы метрибузиннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік дәрігері
16.03.2003 ж.
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
24.06.2003 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
21.04.2005 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
220
метсульфурон-метил
астық тұқымдастар дәні, тары – 0,05
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1224а-03
ШӘН
4.1.1224б-03
ШӘН
4.1.1417-03
ШӘН
4.1. 1475-03
ШӘН
4.1.1975-05
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, дәндегі және масақты дәнді дақылдар сабанындағы Метсульфурон-метилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, дәндегі және масақты дәнді дақылдар сабанындағы Метсульфурон-метилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, дәндегі және масақты дәнді дақылдар сабанындағы, зығыр сабағындағы метсульфурон-метилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, дәндегі және масақты дәнді дақылдар сабанындағы Метсульфурон-метилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Зығыр тұқымындағы, майындағы және сабанындағы метсульфурон-метилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік дәрігері 16.03.2003 ж.бекіткен
РФ Бас мемлекеттік дәрігері бекіткен 16.03.2003 ж.
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
24.06.2003 ж.
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
24.06.2003 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
21.04.2005 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
221
мефеноксам
( металаксил, металаксил М )
картоп, қант қызылшасы, асханалық – 0,05; қияр (корнишонды қоса алғанда), томат, қырыққабат (барлық түрлері) – 0,5; құрғақ құлмақ – 10,0; күнбағыс (тұқымы, майы), жүгері (дәні), рапс (дәні, майы), астық дақылдары дәні – 0,1; шалқан-пияз – 2,0; жүзім – 2,0; темекі – 1,0; асшөп – 2,0; авокадо, какао атбас бұршақтары, асқабақ, қауын, қарбыз, қарақат (қызыл, қара) – 0,2; цитрус тұқымдас жемістер – 5,0; сәбіз, мақта (тұқымы), қауызы алынған жас асбұршақ, соя бұршағы (құрғақ) – 0,05; қауданды салат – 2,0; жер жаңғақ, бұрыш, шекілдеуікті жемістер– 1,0; Чили бұрышы (құрғақ) – 10,0; майлы зығыр
(тұқымы, майы) – 0,1; қытай қырыққабаты
– 0,05; соя (бұршағы, майы) – 0,1
ГСХ
ГСХ, ЖҚХ
ТЖСХ
ГСХ
ШӘН
4.1.2335-08
МЕМСТ
32689.1-3-2014

МУ 5023-89
Определение остаточных количеств мефеноксама в зерне и соломе зерновых колосовых культур, семенах и масле рапса методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Методические указания по определению ридомила в картофеле, сахарной свекле, огурцах, томатах, луке, винограде, виноградном соке, табаке, табачном дыме, воде, почве и биоматериале методами газожидкостной и тонкослойной хроматографией
Утверждено Роспотребнадзором 15.02.2008
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
ВЭЖХ
ГЖХ
ГОСТ 32690-2014
МУК4.1.3269-15
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Определение остаточных количеств мефеноксана в моркови и арбузах методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Роспотребнадзором 18.06.2015
221
мефенпир-диэтил
зерно хлебных злаков, кукуруза (зерно, масло) – 0,5
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1. 1397-03
МУК 4.1. 1848-04
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств антидота мефенпир-диэтила в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур, зеленой массе и зерне кукурузы газохроматографическим методом
Методические указания по определению остаточных количеств мефенпир-диэтила и мефенпира в зерне и соломе зерновых колосовых культур методами газожидкостной и высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 05.03.2004
Принят межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
ГЖХ
МУК 4.1.2478-09
ГОСТ 32689.1-3-2014
Определение остаточных количеств мефенпир-диэтила в масле кукурузы методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Роспотребнадзором 09.02.2009
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
222
миклобутанил
бананы, хмель сухой, плодовые косточковые – 2,0; виноград – 1,0; смородина черная, плодовые семечковые – 0,5; томаты – 0,3 сливы, включая чернослив – 0,2; клубника – 0,1; мясо, субпродукты КРС и птицы, яйца, молоко – 0,01
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014

ӘН 5023-89
МЕМСТ
32690-2014
ШӘН
4.1.3269-15
Дәндегі және масақты дәнді дақылдар сабанындағы, рапс тұқымы мен майындағы мефеноксамның қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Картоптағы, қант қызылшасындағы, қиярдағы, томаттағы, пияздағы, жүзімдегі, жүзім шырынындағы, темекідегі, темекі түтініндегі, судағы, топырақтағы және биоматериалдағы ридомилді газды-сұйықтықты және жұқа қабатты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Сәбіз бен қарбыздағы мефеноксанның қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
15.02.2008 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
08.06.1989 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
18.06.2015 ж.
222
мефенпир-диэтил
астық тұқымдастар дәні,
жүгері (дәні, майы) – 0,5
ГСХ
ТЖСХ
ГСХ
ШӘН
4.1. 1397-03
ШӘН
4.1. 1848-04
МЕМСТ
32690-2014
ШӘН
4.1.2478-09
МЕМСТ
32689.1-3-2014
Судағы, топырақтағы, дәндегі және масақты дәнді дақылдар сабанындағы, жасыл массадағы және жүгері дәніндегі мефенпир-диэтил антидотының қалдық мөлшерін газохроматографиялық әдіспен анықтау
Дәндегі және масақты дәнді дақылдар сабанындағы мефенпир-диэтил мен мефенпирдің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты және тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Жүгері майындағы мефенпир-диэтилдің қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
24.06.2003 ж.
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен 05.03.2004 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
09.02.2009 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған 25.06.2014 ж.

лен масличный (семена, масло) – 0,1
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.2994-12
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств МЦПА в семенах и масле льна масличного методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 19.03.2012
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
227
налед
овощи – 0,1; мясо – 0,3;картофель, яйца, молоко и продукты его переработки – 0,2
агар-дифузный
хромато-энзимный
МУК № 1112-73
№ 2086-79
Энзиматическое агар-диффузионное определение фосфорорганических инсектицидов в продуктах животного происхождения
Энзимо-хроматографический метод определения фосфорорганических пестицидов в растительных продуктах и биосубстратах
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено заместителем Главного госудаственного санитарного врача СССР 19.10.1979
ГЖХ
ВЭЖХ
№ 6140-91
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Временные методические указания по определению диметипина в воде, почве, семенах льна и хлопчатника газожидкостной хроматографией
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минзравом СССР 29.07.1991
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
228
напропамид
подсолнечник (семена) – 0,1 5; подсолнечник (масло) – 0,05; томаты, огурцы, кабачки, тыква – 0,1; табак – 1,0; рапс (зерно, масло) – 0,1
ГЖХ
МУК 4.1.2781-10
ГОСТ 32689.1-3-2014
Определение остаточных количеств напропамида в семенах и масле рапса и плодах томатов методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Роспотребнадзором 24.11.2010
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
ТСХ, ГЖХ
№ 1532-76
№ 3011-84
Методические указания по определению препарата девринола в воде и растительном материале методом хроматографии в тонком слое
Утверждено заместителем Главного госудаственного санитарного врача СССР 20.12.1976
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят
Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
229
натрий кремнефтористый
мясо (с учетом естественного фона) – 0,4
ионометрия
МУ
Методические указания по ионометрическому определению содержания фтора в растительной продукции, кормах и комбикормах
М., ЦИНАО, 1995 год

(тұқымы, майы) – 0,1
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2994-12
МЕМСТ
32690-2014
Майлы зығырдың тұқымы мен майындағы МЦПА қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
19.03.2012 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
228
налед
көкөністер – 0,1; ет – 0,3; картоп, жұмыртқа, сүт және оның өңделген өнімдері – 0,2
агар-дифузиялық
хромато-энзимдік
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
№ 1112-73
№ 2086-79
№ 6140-91
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Жануарлардан алынатын өнімдердегі фосфор-органикалық инсектицидтерді энзиматиялық агар-диффузиялық анықтау
Өсімдік өнімдері мен биосубстракталардағы фосфор-органикалық инсектицидтерді анықтаудың энзимо-хроматографиялық әдісі
Судағы, топырақтағы, зығыр мен мақта тұқымындағы диметипинді газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен
31.07.1973 ж.
КСРО Бас мемлекеттік санитарлық дәрігерінің орынбасары бекіткен 19.10.1979 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
29.07.1991 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
229
напропамид
күнбағыс (тұқымы) – 0,1 5; күнбағыс (майы) – 0,05; томат, қияр, кәді, асқабақ – 0,1; темекі – 1,0; рапс (дәні, майы) – 0,1
ГСХ
ЖҚХ,
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2781-10
МЕМСТ
32689.1-3-2014
№ 1532-76
№ 3011-84
МЕМСТ
32690-2014
Рапс тұқымы мен майындағы және томат жемістеріндегі напропамидтің қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Судағы және өсімдік материалындағы девринол препаратын жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
24.11.2010 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
КСРО Бас мемлекеттік санитарлық дәрігерінің орынбасары бекіткен 20.12.1976 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.

230
натрия трихлорацетат
ягоды, свекла сахарная, столовая, овощи (кроме картофеля), плодовые (семечковые и косточковые), подсолнечник (семена, масло), зерно хлебных злаков, зернобобовые – 0,01
ТСХ, ГЖХ, хроматоэнзимный
№ 4380-87
Унифицированный метод определения остатков пестицидов при их совместном присутствии в пищевых рационах
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1987
231
нафталевый ангидрид
зерно хлебных злаков – 0,02
ВЭЖХ
МУК 4.1.2300-07
Определение остаточных количеств нафталевого ангидрида в почве, зерне и соломе зерновых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 25.10.2007
232
никосульфурон
кукуруза (зерно) – 0,2; кукуруза (масло) – 0,1
ВЭЖХ
МУК 4.1.1226-03
Определение остаточных количеств никосульфурона в воде, почве, зерне и зеленой массе кукурузы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003
МУК 4.1. 2060-06
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению остаточных количеств Никосульфурона в масле кукурузы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 10.04.2006
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
233
нитротрихлор-метан
зерно для переработки – 0,1
титрометрия
Инструкция по борьбе с вредителями хлебных запасов, Приложение 11
Методика титрометрического определения фосфина в зерне и зернопродуктах
Утверждено генеральным директором ВНПО "Зернопродукт" 27.08.91
Согласовано заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 11.07.91
234
новалурон
яблочный жмых, сухой – 40,0; хлопчатник (семена) – 0,5; субпродукты млекопитающих, пищевые – 10,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 10,0; молочный жир – 7,0; молоко – 0,4; плодовые семечковые – 3,0; картофель – 0,01; мясо птицы – 0,01; субпродукты птицы – 0,01; соевые бобы, не зрелые – 0,01; томаты – 0,02
ТСХ
№ 2840-83,
№ 2793-83,
№ 2137-80
Методические указания по определению фенилмочевинных гербицидов (фенурон, которан, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) в воде, почве, растительной массе, овощах методом тонкослойной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 24.08.1983
№ 2840-83,
24.08.1983
№ 2793-83,
28.01.1980
№ 2137-80
235
норэ
растительные пищевые продукты – 0,1
ТСХ
№ 2840-83,
№ 2793-83,
№ 2137-80
Методические указания по определению фенилмочевинных гербицидов (фенурон, которан, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) в воде, почве, растительной массе, овощах методом тонкослойной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 24.08.1983
№ 2840-83,
24.08.1983
№ 2793-83,
28.01.1980
№ 2137-80

230
кремний-фторлы натрий
ет (табиғи түрі ескерілген) – 0,4
ионометрия
ӘН
Өсімдік өніміндегі, азықтағы және құрама жемдегі фтор құрамын ионометриялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
М., ЦИНАО, 1995 жыл
231
натрий трихлорацетаты
жидектер, қант қызылшасы, асханалық, көкөністер (картоптан басқа), жемістер (шекілдеуікті және сүйекті), күнбағыс (тұқымы, майы), астық тұқымдастар дәні, бұршақ дәнділер – 0,01
ЖҚХ, ГСХ,
хрома-тоэн-зим-дік
№ 4380-87
Пестицидтердің қалдықтары азық рационында қатар болған кезде оларды анықтаудың үйлестірілген әдісі
КСРО Денсаулықмині бекіткен
08.06.1987 ж.
232
нафталиндік ангидрид
астық тұқымдастар дәні – 0,02
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2300-07
Топырақтағы, дәндегі және дәнді дақылдар сабанындағы нафталинді ангидридтің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
25.10.2007 ж.
233
никосульфурон
жүгері (дәні) – 0,2; жүгері (майы) – 0,1
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1226-03
ШӘН
4.1. 2060-06
МЕМСТ 32690-2014
Судағы, топырақтағы, жүгері дәніндегі және жасыл массасындағы никосульфуронның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен анықтау
Жүгері майындағы Никосульфуронның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйық хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік дәрігері бекіткен 16.03.2003 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
10.04.2006 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
234
нитротрихлор-метан
өңдеуге арналған астық – 0,1
титрометрия
Астық қорының зиянкестері-не қарсы күрес жөніндегі нұсқаулық, 11-қосымша
Дәндегі және астық өнімдеріндегі фосфинді титрометриялық анықтау әдістемесі
"Зернопродукт" ВНПО бас директоры 27.08.91 бекіткен
КСРО Бас мемлекеттік санитарлық дәрігерінің орынбасарымен 11.07.91ж. келісілген
235
новалурон
алма күнжарасы, құрғақ – 40,0; мақта (тұқымы) – 0,5; сүт қоректілердің тамақтық қосымша өнімдері – 10,0; сүт қоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 10,0; сүт майы – 7,0; сүт – 0,4; шекілдеуікті жемістер– 3,0; картоп – 0,01; құс еті – 0,01; құстың қосымша өнімдері – 0,01; соялы атбас бұршақ, піспеген – 0,01; томат – 0,02
ЖҚХ
№ 2840-83,
№ 2793-83,
№ 2137-80
Судағы, топырақтағы, өсімдік массасындағы, көкөністегі фенил-несепзәрлік гербицидтерді (фенурон, которан, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині 24.08.1983 ж. № 2840-83, 24.08.1983 ж. № 2793-83, 28.01.1980 ж.
№ 2137-80 бекіткен

236
оксадиксил
картофель – 0,1; хмель сырой – 0,25; виноград, томаты – 0,5; свекла сахарная – 1,0; плодовые семечковые – 0,5; табак, лук – 0,04; огурцы – 0,4
ТСХ, ГЖХ
ВЭЖХ
№ 6270-91
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению оксадиксила в картофеле, огурцах, томатах, сахарной свекле, винограде, почве и воде методами газожидкостной и тонкослойной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 27.07.1991
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
237
оксамил
свекла сахарная – 0,1; хмель сухой – 1,0; томаты, огурцы – 2,0; арахис – 0,05; картофель, морковь – 0,1; хлопчатник (семена) – 0,2; дыня, перец сладкий (включая гвоздичный) – 2,0; цитрусовые – 5,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных), субпродукты КРС, коз, лошадей, свиней и овец, молоко, мясо яйца и субпродукты птицы – 0,02
ТСХ
ВЭЖХ
МУК 2359-81
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению видата в растительной продукции, почве и воде методом тонкослойной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 30.03.1981
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
238
оксидеметон-метил
зерно хлебных злаков – 0,02; мясо КРС – 0,05; все бобы, сухие – 0,1; капуста (все виды) – 0,05; хлопчатник (семена) – 0,05; яйца – 0,05; лимоны – 0,2; мясо КРС, свиней, овец – 0,05; молоко – 0,01; груши – 0,05; свиной жир – 0,05; картофель – 0,01; жир птицы – 0,05; мясо птицы – 0,05; овечий жир – 0,05; сахарная свекла – 0,01
ГЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
239
оксикарбоксин
зерно хлебных злаков – 0,2
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
240
оксифлуорфен
плодовые семечковые, лук, подсолнечник (семена, масло) – 0,2
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)

236
норэ
өсімдік тектес тамақ өнімдері – 0,1
ЖҚХ
№ 2840-83,
№ 2793-83,
№ 2137-80
Судағы, топырақтағы, өсімдік массасындағы, көкөністегі фенил-несепзәрлік гербицидтерді (фенурон, которан, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині 24.08.1983 ж.
№ 2840-83, 24.08.1983 ж. № 2793-83, 28.01.1980 ж.
№ 2137-80 бекіткен
237
оксадиксил
картоп – 0,1; ылғал құлмақ – 0,25; жүзім, томат – 0,5; қант қызылшасы – 1,0; шекілдеуікті жемістер– 0,5; темекі, пияз – 0,04; қияр – 0,4
ЖҚХ, ГСХ
ТЖСХ
№ 6270-91
МЕМСТ
32690-2014
Картоптағы, қиярдағы, томаттағы, қант қызылшасындағы, жүзімдегі, топырақтағы және судағы оксадиксилді газды-сұйықтықты және жұқа қабатты хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйық хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен
27.07.1991 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
238
оксамил
қант қызылшасы – 0,1; құрғақ құлмақ – 1,0; томат, қияр – 2,0; жер жаңғақ – 0,05; картоп, сәбіз – 0,1; мақта (тұқымы) – 0,2; қауын, тәтті бұрыш (қалампырлыны қоса) – 2,0; цитрус тұқымдас жемістер – 5,0; сүт қоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа), ІҚМ, ешкі, жылқы, шошқа және қой қосымша өнімдері, сүт, құс еті, жұмыртқасы және қосымша өнімдері– 0,02
ЖҚХ
ТЖСХ
ШӘН
2359-81
МЕМСТ
32690-2014
Өсімдік өніміндегі, топырақтағы және судағы видатты жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині .бекіткен
30.03.1981 ж
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
239
оксидеметон-метил
астық тұқымдастар дәні – 0,02; ІҚМ еті – 0,05; барлық құрғақ атбас бұршақтар – 0,1; қырыққабат (барлық түрлері) – 0,05; мақта (тұқымы) – 0,05; жұмыртқа – 0,05; лимондар – 0,2; ІҚМ, шошқа, қой еті – 0,05; сүт – 0,01; алмұрттар – 0,05; шошқа тоңмайы – 0,05; картоп – 0,01; құс тоңмайы – 0,05; құс еті – 0,05; қойдың тоңмайы – 0,05; қант қызылшасы – 0,01
ГСХ
МЕМСТ
32689.1-3-2014
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
240
оксикарбоксин
астық тұқымдастар дәні – 0,2
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған

Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
241
паракват
чай, зеленый и черный (ферментированный и сухой) – 0,2; листовые овощи – 0,07; сорго – 0,003; хмель сухой, оливки – 0,1; ягоды и другие мелкие фрукты, плодовые косточковые, плодовые семечковые – 0,01; цитрусовые, овощи со съедобными плодами, тыквенные – 0,02; подсолнечник (семена), хлопчатник (семена) – 2,0; бобовые – 0,5; кукуруза – 0,03; древесные орехи, кукурузная мука, овощи со съедобными плодами, кроме тыквенных, рис – 0,05; овощи со съедобными корнями и корнеплодами, субпродукты и мясо птицы и млекопитающих (кроме морских животных), яйца, молоко – 0,005
СФ
МУК 1112-73
Спектрофотометрическое определение параквата в воде, почве и траве
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
242
паратионметил
плодовые семечковые – 0,2; томаты – 0,002; горох, зерно хлебных злаков – 0,1; свекла сахарная – 0,05; горох (сухой) – 0,3; плодовые косточковые (нектарины, персики) – 0,3; картофель, бобы (сухие), капуста (кочанная) – 0,05; виноград – 0,5; виноград сушенный (все виды) – 1,0
ГЖХ/ ТСХ
МУК 2649-82
МУК 3222-85
Методические указания по определению метафоса, фосфамида и хлорофоса в сушеных овощах и плодах (картофель, морковь, петрушка, яблоки, груши, слива) методами тонкослойной и газожидкостной хроматографии
Унифицированная методика определения фосфорорганических пестицидов в продуктах растительного и животного происхождения, лекарственных растениях, кормах, воде, почве хроматографическими методами
Утверждено Минздравом СССР 28.12.1982
Утверждено Минздравом СССР 11.03.1985
ГЖХ
ГОСТ Р 30710-2001
№ 2649-82
Плоды, овощи и продукты их переработки. Методы определения остаточных количеств фосфорорганических пестицидов
Методические указания по определению метафоса, фосфамида и хлорофоса в сушеных овощах и плодах (картофель, морковь, петрушка, яблоки, груши, слива) методами тонкослойной и газожидкостной хроматографии
Введен в действие Постановлением Госстандарта России от 27.07.2001 N 295-ст
Утверждено Минздравом СССР 28.12.1982
№ 1350-75
Методические указания по определению хлорорганических пестицидов в сырье для производства детских сухих молочных смесей
Утверждено Минздравом СССР 22.09.1975
МУК 1112-73
МУК 1112-73
ГОСТ 32689.1-3-2014
Определение фосфамида, метафоса, тиофоса и кабофоса в картофеле, моркови, свекле, воде и яблоках ранних сортов газожидкостной хроматографией
Определение метафоса в овощах, фруктах и воде газожидкостной хроматографией
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено
Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
хромато-энзимный
ТСХ
№ 2086-79
МУК 1112-73
Энзимо-хроматографический метод определения фосфорорганических пестицидов в растительных продуктах и биосубстратах
Определение метафоса в воде, почве и продуктах питания растительного происхождения тонкослойной хроматографией
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 19.10.1979
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
243
пебулат

25.06.2014 ж.
241
оксифлуорфен
шекілдеуікті жемістер, пияз, күнбағыс (тұқымы, майы) – 0,2
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
242
паракват
шәй, көк және қара (ферменттелген және құрғақ) – 0,2; жапырақты көкөністер – 0,07; құмай – 0,003; құрғақ құлмақ, зәйтүн – 0,1; жидектер және басқа ұсақ жемістер, сүйекті жемістер, шекілдеуікті жемістер– 0,01; цитрус тұқымдас жемістер, жеуге жарамды жемісті көкөністер, асқабақ тектестер– 0,02; күнбағыс (тұқымы), мақта (тұқымы) – 2,0; бұршақтылар – 0,5; жүгері – 0,03; ағашта өсетін жаңғақ, жүгері ұны, жеуге жарамды жемісті көкөністер, асқабақ тектестерден басқа, күріш – 0,05; жеуге жарамды тамырлары мен тамыр-жемістері бар көкөністер, құстың және сүт қоректілердің қосымша өнімдері және еті (теңіз жануарларынан басқа), жұмыртқа, сүт – 0,005
СФ
ШӘН
1112-73
Судағы, топырақтағы және шөптегі паракватты спектрофотометриялық анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен
31.07.1973 ж.
243
паратионметил
шекілдеуікті жемістер– 0,2; томат – 0,002; асбұршақ, астық тұқымдастар дәні – 0,1; қант қызылшасы – 0,05; асбұршақ (құрғақ) – 0,3; сүйекті жемістер (шірне, шабдалы) – 0,3; картоп, атбас бұршақтар (құрғақ), қырыққабат (қауданды ) – 0,05; жүзім – 0,5; кептірілген жүзім (барлық түрлері) – 1,0
ГСХ/ ЖҚХ
ГСХ
хромато-энзим-дік
ЖҚХ
ТЖСХ
ШӘН
2649-82
ШӘН
3222-85
МЕМСТ Р
30710-2001
№ 2649-82
№ 1350-75
ШӘН
1112-73
ШӘН
1112-73
МЕМСТ
32689.1-3-2014
№ 2086-79
ШӘН
1112-73
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Кептірілген көкөніс пен жемістердегі (картоп, сәбіз, ақжелкек, алма, алмұрт, алхоры) метафосты, фосфамидті және хлорофосты жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдіктерден және жануарлардан алынатын өнімдердегі, дәрілік өсімдіктердегі, азықтық жемдегі, судағы, топырақтағы фосфорорганикалық пестицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтаудың үйлестірілген әдістемесі
Жемістер, көкөністер және олардың өңделген өнімдері. Фосфорорганикалық пестицидтердің қалдық мөлшерін анықтау әдістері
Кептірілген көкөніс пен жемістердегі (картоп, сәбіз, ақжелкек, алма, алмұрт, алхоры) метафосты, фосфамидті және хлорофосты жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Балалардың құрғақ сүт қоспаларын өндіруге арналған шикізаттағы хлорорганикалық пестицидтерді анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Картоптағы, сәбіздегі, қызылшадағы, судағы және ерте сұрыпты алмадағы фосфамидті, метафосты, тиофосты және кабофосты газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау
Көкөністегі, жемістердегі және судағы метафосты газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Өсімдік өнімдері мен биосубстраттардағы фосфор-органикалық инсектицидтерді анықтаудың энзимо-хроматографиялық әдісі
Судағы, топырақтағы өсімдіктерден алынатын тамақ өнімдеріндегі метафосты жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен
28.12.1982 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
11.03.1985 ж.
Ресей Мемстандартының 27.07.2001 ж. N 295-ст қаулысымен қолданысқа енгізілген
КСРО Денсаулықмині бекіткен
28.12.1982 ж.
КСРО Денсаулықмині 22.09.1975 ж.бекіткен
КСРО Денсаулықмині бекіткен
31.07.1973 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
31.07.1973 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
КСРО Бас мемлекеттік санитарлық дәрігердің орынбасары бекіткен 19.10.1979 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен 3
1.07.1973 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
244
пебулат

овощи (кроме картофеля), свекла сахарная – 0,05; табак – 0,1
ГЖХ
колориметрический
№ 3022-84
№ 1877-78
МУК 1112-73
Методические указания по систематическому газохроматографическому анализу микроколичеств гербицидов различной химической природы при совместном присутствии в пробах воды, почвы и растениях
Методические указания по определению гербицидов - производных тиокарбаминовой кислоты (вернам, ронит, сутан, тиллам, эптам, ялан) в воде, растительном материале, биосубстратах и воздухе газохроматографическим методом
Колориметрическое определение эптама и тиллама в растительндом материале, почве, воде, воздухе и биологических средах
Утверждено Минздравом СССР 27.04.1984
Утверждено Минздравом СССР 05.06.1978
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
244
пендиметалин
соя (бобы, масло), чеснок, табак, хмель сухой – 0,1; томаты, огурцы – 0,05; лук, петрушка, капуста, хлопчатник (масло) – 0,05; подсолнечник (семена, масло) – 0,1; морковь – 0,2; зернобобовая смесь – 0,01
ВЭЖХ
ГЖХ
МУК 4.1.2020-05
ГОСТ 32690-2014
МУК 4.1. 1476-03
Методические указания по определению остаточных количеств пендиметалина в луке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Методические указания по определению остаточных количеств пендиметалина в воде, почве, кочанах капусты, семенах и масле подсолнечника методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 17.10.2005
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
МУК 4.1. 2068-06
МУК
Методические указания по определению остаточных количеств Пендиметалина в зерне зерновых колосовых культур, риса, кукурузы, растительных маслах, зеленой массе кукурузы, рисовой соломке методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 05.05.2006
4.1.3066-13
№ 3252-85
Определение остаточных количеств пендиметалина в моркови методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Временные методические указания по определению стомпа методом газожидкостной хроматографии в табаке
Утверждено
Главным государственным санитарным врачом РФ 19.07.2013
Утверждено Минздравом СССР 12.04.1985
ГЖХ, ТСХ, УФ-СФ
ГОСТ 32689.1-3-2014
№ 2787-83
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Временные методические указания по определению стомпа в воде, почве и растительных объектах методами газожидкостной, тонкослойной хроматографии и УФ-спектрофотометрии
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014

көкөністер (картоптан басқа), қант қызылшасы – 0,05; темекі – 0,1
ГСХ
колориметриялық
№ 3022-84
№ 1877-78
ШӘН
1112-73
Судың, топырақтың және өсімдіктердің сынамаларында бірге болған кезде әртүрлі химиялық қасиеттегі гербицидтердің ең аз санын газохроматографиялық жүйелі талдау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, өсімдік материалындағы, биосубстраттардағы және ауадағы гербицидтерді - туынды тиокарбаминдік қышқылды (вернам, ронит, сутан, тиллам, эптам, ялан) газохроматографиялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдік материалындағы, топырақтағы, судағы, ауадағы және биологиялық ортадағы эптам мен тилламды колориметриялық анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен
27.04.1984 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
05.06.1978 ж.
КСРО Денсаулықмині.бекіткен 31.07.1973 ж
245
пендиметалин
соя (бұршағы, майы), сарымсақ, темекі, құрғақ құлмақ – 0,1; томат, қияр – 0,05; пияз, ақжелкен, қырыққабат, мақта (майы) – 0,05; күнбағыс (тұқымы, майы) – 0,1; сәбіз – 0,2; дәнді-бұршақты қоспа – 0,01
ТЖСХ
ГСХ
ГСХ, ЖҚХ, УФ-СФ
ШӘН
4.1.2020-05
МЕМСТ
32690-2014
ШӘН
4.1. 1476-03
ШӘН
4.1. 2068-06
ШӘН
4.1.3066-13
№ 3252-85
МЕМСТ
32689.1-3-2014
№ 2787-83
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Пияздағы пендиметалиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, қырықабаттағы, күнбағыс тұқымы мен майындағы пендиметалиннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Масақты дәнді дақылдардың, күріштің, жүгерінің дәніндегі, өсімдік майындағы, жүгерінің жасыл массасындағы, күріш сабанындағы Пендиметалиннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Сәбіздегі пендиметалиннің қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Темекідегі стомпты газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Судағы, топырақтағы және өсімдік объектілеріндегі стомпты газды-сұйықтықты, жұқа қабатты хроматография және УК-спектрофотометрия әдістерімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Роспотребнадзор бекіткен
17.10.2005 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
24.06.2003 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
05.05.2006 ж.
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері .бекіткен
19.07.2013 ж
КСРО Денсаулықмині бекіткен
12.04.1985 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен

Утверждено Минздравом СССР 12.05.1983
245
пенконазол
огурцы, арбуз – 0,1; виноград – 0,3; томаты – 0,2; плодовые семечковые, дыня – 0,2; виноград, плодовые косточковые (кроме нектарин и персиков) – 0,3; зерно хлебных злаков – 0,005; ягоды – 0,1; сушеный виноград (все виды изюма), хмель сухой – 0,5; нектарины, персики, мясо и субпродукты КРС, мясо и яйца кур – 0,05; молоко – 0,01
ГЖХ, ТСХ
ВЭЖХ
МУК 5009-89
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению топаза в сельскохозяйственных культурах, почве и воде газожидкостной и тонкослойной хроматографией
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС).
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
246
пеноксулам
рис – 0,5
ВЭЖХ
МУК 4.1.2678-10
Определение остаточных количеств Пеноксулама в воде, почве, зерне и соломе риса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 02.08.2010
247
пентанохлор
томаты – 1,5
ТСХ
№ 1112-73
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Определение арезина, диурона, линурона, монурона, пропанида, солана и фалорана в воде, почве и овощах хроматографией в тонком слое
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
248
пентиопирад
плодовые семечковые – 0,5
ВЭЖХ
МУК 4.1.3099-13
Определение остаточных количеств пентиопирада в воде, почве, яблоках и методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 08.08.2013
249
пенцикурон
картофель – 0,1
ВЭЖХ
МУК 4.1.2387-08
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств пенцикурона в воде, почве и клубнях картофеля методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 02.07.2008
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
250
пенфлуфен
картофель – 0,5
ВЭЖХ
МУК 4.1.3027-12
Определение остаточных количеств пенфлуфена в воде, почве и клубнях картофеля методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 03.07.2012
251
перметрин
орехи (миндаль, арахис) – 0,1; спаржа – 1,0; бобы (сухие) – 0,1; хмель сухой – 50,0; хрен – 0,5; капуста (все виды) – 5,0; лук (перо, порей) – 0,5; салат кочанный – 2,0; огурцы (включая корнишоны) – 0,5; томаты – 1,0; картофель – 0,05; морковь – 0,1; свекла сахарная – 0,05; перец – 1,0; сельдерей – 2,0; баклажан – 1,0; шпинат – 2,0; редис – 0,1; цитрусовые – 0,5; киви – 2,0; ягоды (крыжовник, клубника, ежевика) – 2,0; виноград – 2,0; дыня – 0,1; тыква – 0,5; зерно хлебных злаков – 2,0; подсолнечник (семена) – 1,0; подсолнечник (масло пищевое и не очищенное) – 1,0; кукуруза сладкая (зерно) – 0,1; соя бобы (сухие) – 0,05; соевое масло не очищенное – 0,1; кофе (бобы) – 0,05; бобы (стручки целиком и/или не зрелые зерна) – 1,0; рапс (зерно) – 0,05; хлопчатник (семена) – 0,5; хлопковое масло пищевое – 0,1; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 1,0; яйца – 0,1; субпродукты млекопитающих – 0,1; мясо птицы – 0,1; грибы – 0,1; оливки – 1,0; горох отшелушенный, свежий – 0,1; перец Чили (сухой) – 10,0; фисташки – 0,05; плодовые семечковые – 2,0; плодовые косточковые – 2,0; чай, зеленый и черный (ферментированный и высушенный) – 20,0; пшеничные отруби – 5,0; пшеничная мука – 0,5; пшеничные проростки – 2,0; пшеничная мука цельнозерновая – 2,0; рис – 0,01
ГЖХ
ГЖХ, ТСХ
ВЭЖХ
МУК 4704-88
МУК 6093-91
Методические указания по определению синтетических пиретроидов (амбуш, цимбуш) в биологическом материале методом газожидкостной хроматографии
Временные методические указания по определению пиретроидов (перметрина, циперметрина, фенвалерата и декаметрина) в молоке и мясе животных методом газожидкостной хроматографии

12.05.1983 ж.
246
пенконазол
қияр, қарбыз – 0,1; жүзім – 0,3; томат – 0,2; шекілдеуікті жемістер, қауын – 0,2; жүзім, сүйекті жемістер (шірне мен шабдалыдан басқа) – 0,3; астық тұқымдастар дәні – 0,005; жидектер – 0,1; кептірілген жүзім (мейіздің барлық түрлері), құрғақ құлмақ – 0,5; шірнелер, шабдалы, ІҚМ еті және қосымша өнімдері, тауық еті және жұмыртқасы – 0,05; сүт – 0,01
ГСХ, ЖҚХ
ТЖСХ
ШӘН
5009-89
МЕМСТ
32690-2014
Ауыл шаруашылығы дақылдарындағы, топырақтағы және судағы топазды газды-сұйықтықты және жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
08.06.1989 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
247
пеноксулам
күріш – 0,5
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2678-10
Судағы, топырақтағы, күріш дәні мен сабанындағы Пеноксуламның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен 0
2.08.2010 ж.
248
пентанохлор
томат – 1,5
ЖҚХ
№ 1112-73
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Судағы, топырақтағы және көкөністегі арезинді, диуронды, линуронды, монуронды, пропанидты, соланды және фалоранды жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен
31.07.1973 ж.
249
пентиопирад
шекілдеуікті жемістер – 0,5
ТЖСХ
ШӘН
4.1.3099-13
Судағы, топырақтағы, алмадағы пентиопирадтың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
08.08.2013 ж.
250
пенцикурон
картоп – 0,1
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2387-08
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы және картоп түйнегіндегі пенцикуронның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
02.07.2008 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
251
пенфлуфен
картоп – 0,5
ТЖСХ
ШӘН
4.1.3027-12
Судағы, топырақтағы және картоп түйнегіндегі пенфлуфеннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
03.07.2012 ж.
252
перметрин
жаңғақтар (бадам, жер жаңғақ) – 0,1; қояншөп – 1,0; атбас бұршақтар (құрғақ) – 0,1; құрғақ құлмақ – 50,0; ақжелкен – 0,5; қырыққабат (барлық түрлері) – 5,0; пияз (сабақты жуа) – 0,5; қауданды салат – 2,0; қияр (корнишонды қоса алғанда) – 0,5; томат – 1,0; картоп – 0,05; сәбіз – 0,1; қант қызылшасы – 0,05; бұрыш – 1,0; балдыркөк– 2,0; баялды – 1,0; асшөп – 2,0; шалғам – 0,1; цитрус тұқымдас жемістер– 0,5; киви – 2,0; жидектер (қарлыған, құлпынай, қожақат) – 2,0; жүзім – 2,0; қауын – 0,1; асқабақ – 0,5; астық тұқымдастар дәні – 2,0; күнбағыс (тұқымы) – 1,0; күнбағыс (тамақтық және тазартылмаған май) – 1,0; тәтті жүгері (дәні) – 0,1; соя атбас бұршағы (құрғақ) – 0,05; сояның тазартылмаған майы – 0,1; кофе (атбас бұршақтар) – 0,05; атбас бұршақтар (тұтас бұршаққын және/немесе піспеген дән) – 1,0; рапс (дәні) – 0,05; мақта (тұқымы) – 0,5; тамақтық мақта майы – 0,1; сүт қоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 1,0; жұмыртқа – 0,1; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,1; құс еті– 0,1; саңырауқұлақ – 0,1; зәйтүн – 1,0; қауызы алынған жас асбұршақ – 0,1; Чили бұрышы (құрғақ) – 10,0; пістелер – 0,05; шекілдеуікті жемістер– 2,0; сүйекті жемістер – 2,0; шәй, көк және қара (ферменттелген және кептірілген) – 20,0; бидай кебегі – 5,0; бидай ұны – 0,5; бидай өскіндері – 2,0; тұтас дәнді бидай ұны – 2,0; күріш – 0,01
ГСХ
ГСХ, ЖҚХ
ТЖСХ
ШӘН
4704-88
ШӘН
6093-91
МЕМСТ
32689.1-3-2014
№ 2473-81
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Биологиялық материалдағы синтетикалық пиретроидтарды (амбуш, цимбуш) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жануарлардың сүті мен етіндегі пиретроидтарды (перметрина, циперметрина, фенвалерата және декаметрина) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Өсімдіктердегі, топырақтағы, су айдынындағы синтетикалық пиретроидтарды (амбуш, децис, рипкорд, сумицидин) газды-сұйықтықты және жұқа қабатты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен

Утверждено Минздравом СССР 04.10.1988
Утверждено
Минздравом СССР 29.07.1991
ГОСТ 32689.1-3-2014
№ 2473-81
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Методические указания по определению синтетических пиретроидов (амбуш, децис, рипкорд, сумицидин) в растениях, почве, воде водоемов методами газожидкостной и тонкослойной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 22.10.1981
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
252
пикоксистробин
зерно хлебных злаков – 0,2; свекла сахарная – 0,05
ВЭЖХ
ГЖХ
МУК 4.1.2779-10
МУК 4.1.3095-13
Определение остаточных количеств Пикоксистробина в воде, почве, зерне и соломе зерновых культур, зеленой массе и корнеплодах сахарной свеклы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств пикоксистробина в зеленой массе, зерне и масле кукурузы, в семенах и масле подсолнечника, рапса и сои методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 24.11.2010
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 31.07.2013
ГОСТ 32690-2014
ГОСТ 32689.1-3-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
253
пиноксаден
зерно хлебных злаков – 1,0
ВЭЖХ
МУК 4.1.2457-09
Определение остаточных количеств пиноксадена по основным метаболитам в зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 02.02.2009
254
пиклорам
зерно хлебных злаков, кукуруза (зерно), рапс (зерно, масло) – 0,01; ягоды дикорастущие – 0,5; капуста – 0,01
ГЖХ
МУК 4.1.2545-09
МУК 4.1.2681-10
№ 2990-84
Определение остаточных количеств пиклорама в семенах и масле рапса методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств пиклорама в семенах и масле рапса методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению пиклорама в воде, почве, зерне и растительном материале газохроматографическим методом
Утверждено Роспотребнадзором 09.09.2009
Утверждено Роспотребнадзором 02.08.2010
Утверждено Минздравом СССР 27.04.1984
ВЭЖХ
№ 2844-83
ГОСТ 32690-2014
Временные методические указания по определению остаточных количеств сангора в воде, почве и в растительных объектах методом газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)

04.10.1988 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
29.07.1991 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
22.10.1981 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
253
пикоксистробин
астық тұқымдастар дәні – 0,2; қант қызылшасы – 0,05
ТЖСХ
ГСХ
ШӘН
4.1.2779-10
ШӘН
4.1.3095-13
МЕМСТ
32690-2014
МЕМСТ
32689.1-3-2014
Судағы, топырақтағы, дәнді дақылдардың дәні мен сабанындағы, қант қызылшасының жасыл массасы мен тамыр-жемісіндегі Пикоксистробиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жүгерінің жасыл массасындағы, дәнәндегі және майындағы, күнбағыстың, рапс пен сояның тұқымы мен майындағы пикоксистробиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Роспотребнадзор бекіткен
24.11.2010 ж.
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
31.07.2013 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
254
пиноксаден
астық тұқымдастар дәні – 1,0
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2457-09
Дәндегі және масақты дәнді дақылдар сабанындағы пиноксаденнің негізгі метаболиттер бойынша қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
02.02.2009 ж.
255
пиклорам
астық тұқымдастар дәні, жүгері (дәні), рапс (дәні, майы) – 0,01; жабайы жидектер – 0,5; қырыққабат – 0,01
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2545-09
ШӘН
4.1.2681-10
№ 2990-84
№ 2844-83
МЕМСТ
32690-2014
Рапстың тұқымы мен майындағы пиклорамның қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Рапстың тұқымы мен майындағы пиклорамның қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, дәндегі және өсімдік материалындағы пиклорамды газохроматографиялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы және өсімдік объектілеріндегі сангордың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
09.09.2009 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
02.08.2010 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
27.04.1984 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен

Утверждено Минздравом СССР 24.08.1983
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
255
пиперонил бутоксид
зерно хлебных злаков – 30,0; цитрусовые – 5,0; сок цитрусовых – 0,05; сушеные фрукты, бобовые – 0,2; овощи со съедобным плодами, тыквенные, арахис (не очищенный) – 1,0; перец, томаты – 2,0; корневые и корнеплодные овощи (кроме моркови) – 0,5; томатный сок – 0,3; перец Чили (сухой) – 20,0; листовой салат, листовая горчица, шпинат – 50,0; кукуруза (масло), пшеничные отруби – 80,0;почки КРС – 0,3; мясо КРС – 5,0; мясо птицы – 7,0; печень КРС, коз, свиней, овец, яйца – 1,0; почки коз, свиней, овец (кроме почек КРС), молоко КРС – 0,2; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 2,0; молоко (кроме молока КРС) – 0,05; субпродукты птицы – 10,0
ГЖХ
ВЭЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
256
пиразосульфурон-этил
рис – 0,1
ГЖХ
№ 6222-91
Временные методические указания по определению пиразосульфурон-этила (сириуса) в воде, почве, растительности методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
257
пиразофос
все пищевые продукты – 0,01
ГЖХ
№ 6222-91
ГОСТ 32689.1-3-2014
Временные методические указания по определению пиразосульфурон-этила (сириуса) в воде, почве, растительности методом газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
хромато-энзимный
ВЭЖХ
№ 2086-79
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Энзимо-хроматографический метод определения фосфорорганических пестицидов в растительных продуктах и биосубстратах
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 19.10.1979
Принят межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
258
пираклостробин
виноград – 2,0; плодовые семечковые – 0,5; зерно хлебных злаков – 0,5; кукуруза (зерно, масло), соя (масло) – 0.02; соя (бобы) – 0,05; миндаль неочищенный, салат кочанный, малина красная, черная – 2,0; миндаль очищенный, бананы, арахис неочищенный, горох (стручки, незрелые семена), пекан, картофель – 0,2; бобы (сухие), капуста (все виды) – 0,3; канталупа (мускусная дыня), лук-репка, сахарная свекла – 0,2; голубика, цитрусовые, фисташки, плодовые косточковые – 1,0; кофе (бобы), баклажаны, горох (сухой), тыква обыкновенная, подсолнечник (семена, масло), томаты – 0,3; морковь, огурцы, чечевица (сухая), мясо млекопитающих (кроме морских животных), перец, редис, клубника – 0,5; сушеный виноград (изюм) – 5,0; субпродукты млекопитающих, мясо и субпродукты птицы, яйца, чеснок, манго, папайя – 0,05; хмель (сухой) – 15,0; лук-порей – 0,7; молоко – 0,03
ВЭЖХ
МУК 4.1.1921-04
МУК 4.1.1974-05
Определение остаточных количеств Пираклостробина в воде, почве, ягодах винограда, виноградном соке и яблоках методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств пираклостробина в зерне, соломе и зеленой массе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии

24.08.1983 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
256
пиперонил бутоксид
астық тұқымдастар дәні – 30,0; цитрус тұқымдас жемістер – 5,0; цитрус тұқымдас жемістердің шырыны – 0,05; кептірілген жемістер, бұршақ тектілер – 0,2; жеуге жарамды жемісті көкөністер, асқабақты, жер жаңғақ (тазартылмаған) – 1,0; бұрыш, томат – 2,0; тамырлы және тамыр-жемісті көкөністер (сәбізден басқа) – 0,5; томат шырыны – 0,3; Чили бұрышы (құрғақ) – 20,0; жапырақты салат, жапырақты қыша, асшөп – 50,0; жүгері (майы), бидай кебегі – 80,0; ІҚМ бүйрегі – 0,3; ІҚМ еті – 5,0; құс еті– 7,0; ІҚМ, ешкі, шошқа, қой бауыры, жұмыртқа – 1,0; ешкі, шошқа, қой бүйрегі (ІҚМ басқа), ІҚМ сүті – 0,2; сүт қоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 2,0; сүт (ІҚМ сүтінен басқа) – 0,05; құстың қосымша өнімдері – 10,0
ГСХ
ТЖСХ
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
257
пиразосульфурон-этил
күріш – 0,1
ГСХ
№ 6222-91
Судағы, топырақтағы, өсімдіктегі пиразосульфурон-этилді (сириусты) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен
29.07.1991 ж.
258
пиразофос
барлық тамақ өнімдері – 0,01
ГСХ
хромато-энзимдік
ТЖСХ
№ 6222-91
МЕМСТ
32689.1-3-2014
№ 2086-79
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Судағы, топырақтағы, өсімдіктегі пиразосульфурон-этилді (сириусты) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Өсімдік өнімдері мен биосубстракталардағы фосфор-органикалық инсектицидтерді анықтаудың энзимо-хроматографиялық әдісі
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен
29.07.1991 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
КСРО Бас мемлекеттік санитарлық дәрігердің орынбасары 19.10.1979 ж.бекіткен
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
259
пираклостробин
жүзім – 2,0; шекілдеуікті жемістер– 0,5; астық тұқымдастар дәні – 0,5; жүгері (дәні, майы), соя (майы) – 0.02; соя (бұршақты) – 0,05;
қабығы алынбаған бадам, қауданды салат,
қызыл, қара таңқурай – 2,0; қабығы алынған бадам, банан, қауызы алынбаған жер жаңғағы, асбұршақ (бұршаққындар, піспеген тұқымдар), пекан, картоп – 0,2; атбас бұршақтар (құрғақ), қырыққабат (барлық түрлері) – 0,3; канталупа (жұпар исіті қауын), шалқан-пияз, қант қызылшасы – 0,2; көкжидек, цитрус тұқымдас жемістер, пістелер, сүйекті жемістер – 1,0; кофе (атбас бұршақтар), баялдылар, асбұршақ (құрғақ), кәдімгі асқабақ,
күнбағыс (тұқымы, майы), томат – 0,3; сәбіз, қияр, жасымық (құрғақ), сүт қоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа), бұрыш, шалғам, құлпынай – 0,5; кептірілген жүзім (мейіз) – 5,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері, құстың еті және қосымша өнімдері, жұмыртқа, сарымсақ, манго, папайя – 0,05; құлмақ (құрғақ) – 15,0; жуа – 0,7; сүт – 0,03
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1921-04
ШӘН
4.1.1974-05
ШӘН
4.1.2983-12
ШӘН
4.1. 3208-14
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, жүзім жидегіндегі, жүзім шырыны мен алмадағы Пираклостробиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Дәндегі, масақты дәнді дақылдардың жасыл массасындағы пираклостробиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жүгерінің жасыл массасындағы, дәні мен майындағы, сояның, күнбағыс пен рапстың тұқымы мен майындағы, томат пен қияр тұқымындағы, томат шырынындағы, сәбіз тамырындағы, шалқан-пияздағы, қырыққабат пен картоп түйнегіндегі пираклостробиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Асбұршақтың жасыл массасы мен дәніндегі, қант қызылшасының пәлегіндегі және тамыр-жемісіндегі пираклостробиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау

Утверждено Роспотребнадзором 11.08.2004
Утверждено Роспотребнадзором 21.04.2005
МУК 4.1.2983-12
МУК 4.1. 3208-14
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств пираклостробина в зеленой массе, зерне и масле кукурузы, в семенах и масле сои, подсолнечника и рапса, в плодах томатов и огурцов, томатном соке, корнеплодах моркови, луке-репке, капусте и клубнях картофеля методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств пираклостробина в зеленой массе и зерне гороха, в ботве и корнеплодах сахарной свеклы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 19.03.2012
Утверждено Роспотребнадзором 30.07.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
259
пиретрины
зерно хлебных злаков – 0,3; бобовые – 0,1; цитрусовые, перец, овощные со съедобными корнями и корнеплодами, томаты, овощи со съедобными плодами, тыквенные – 0,05; сушеные фрукты – 0,2; арахис, перец Чили (сухой), древесные орехи – 0,5
ГЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
260
пиридабен
плодовые семечковые – 0,2; цитрусовые (мякоть) – 0,3
ГЖХ
МУК 4.1.2062-06
ГОСТ 32689.1-3-2014
Методические указания по определению остаточных количеств пиридабена в воде, почве и яблоках методом газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Роспотребнадзором 05.05.2006
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
261
пиридат
кукуруза (зерно) – 0,05
ТСХ
ВЭЖХ
№ 3253-85
ГОСТ 32690-2014
Временные методические указания по определению лентаграна в кукурузе, почве и воде методом тонкослойной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 12.04.1985
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
262
пиридафентион
капуста – 0,1; свекла сахарная, цитрусовые (мякоть) – 0,1
ГЖХ, ТСХ
№ 2468-81
Временные методические указания по определению офунака методами газожидкостной и тонкослойной хроматографии в почве, растениях и воде водоемов
Утверждено Минздравом СССР
22.10.1981
263
пириметанил

Роспотребнадзор 11.08.2004 ж.бекіткен
Роспотребнадзор екіткен
21.04.2005 ж.б
Роспотребнадзор
19.03.2012 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
30.07.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
260
пиретрины
астық тұқымдастар дәні – 0,3; бұршақ тектілер – 0,1; цитрус тұқымдас жемістер бұрыш, жеуге жарамды тамырлары мен тамыр-жемістері бар көкөністер, томат, жеуге жарамды жемісті көкөністер, асқабақтық – 0,05; кептірілген жемістер – 0,2; жер жаңғақ, Чили бұрышы (құрғақ), ағашта өсетін жаңғақ – 0,5
ГСХ
МЕМСТ
32689.1-3-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
261
пиридабен
шекілдеуікті жемістер– 0,2; цитрус тұқымдас жемістер (сүйексіз жұмсағы) – 0,3
ГСХ
ШӘН
4.1.2062-06
МЕМСТ
32689.1-3-2014
Судағы, топырақтағы және алмадағы пиридабеннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Роспотребнадзор 05.05.2006 ж.бекіткен
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
262
пиридат
жүгері (дәні) – 0,05
ЖҚХ
ТЖСХ
№ 3253-85
МЕМСТ
32690-2014
Жүгерідегі, топырақ пен судағы лентагранды жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен
12.04.1985 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
263
пиридафентион
қырыққабат – 0,1; қант қызылшасы, цитрус тұқымдас жемістер (жұмсағы) – 0,1
ГСХ, ЖҚХ
№ 2468-81
Топырақтағы, өсімдіктердегі және айдын суындағы офунакты газды-сұйықтықты және жұқа қабатты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен
22.10.1981 ж.
264
пириметанил

томаты – 0,7; виноград – 4,0; плодовые семечковые – 7,0; томаты – 0,7; картофель – 0,1; ягоды (включая землянику) – 3,0
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.2990-12
ГОСТ 32690-2014
Измерение остаточного содержания пириметанила в воде, почве, картофеле, винограде, землянике, томатах, семечковых плодовых культурах, виноградном, томатном и яблочном соках методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 19.03.2012
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
264
пиримикарб
огурцы – 0.1, хмель сухой - 1.0; картофель, свекла сахарная, хлопчатник (масло), горох - 0.02; плодовые семечковые – 2.0; плодовые косточковые – 5.0; ягоды, исключая клубнику – 1.0; клубника -3.0; спаржа – 0.01; овощи со съедобными корнями и корнеплодами, зерно хлебных злаков, рапс (зерно), сладкая кукуруза (отварная в початках) – 0.05; чеснок, лук- репка, подсолнечник (семена) - 0.1; дыня, кукуруза (зерно), бобовые, бобовые (сухие), за исключением сои - 0.2; капуста – 0.3; овощи со съедобными плодами, кроме тыквенных – 0.5; бобовые овощи, кроме сои - 0.7; виноград и другие мелкие фрукты, овощи со съедобными плодами, тыквенные, кроме арбуза и дыни -1.0; цитрусовые – 3.0; салат кочанный и листовой, артишоки – 5.0; перец Чили (сухой) – 20.0; 1мясо млекопитающих, (кроме морских животных); 1субпродукты млекопитающих, 1мясо, субпродукты и яйца птицы, 1молоко – 0.01
ГЖХ
МУК №1764-77
ГОСТ 32689.1-3-2014
Методические указания по определению пиримора в продуктах растительного происхождения, воде и почве хроматографическими методами
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 12.10.1977
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
ГЖХ, ТСХ
ВЭЖХ
ГОСТ 30710-2001
ГОСТ 32690-2014
Плоды, овощи и продукты их переработки. Методы определения остаточных количеств фосфорорганических пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Постановление Госстандарта России 27.07.2001
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
265
пиримифосметил
ягоды, шампиньоны – 0,004; дыня, перец, баклажаны, свекла сахарная – 0,2; брюква, турнепс, капуста, сельдерей (зелень), плодовые (косточковые), виноград, чай – 0,5; цитрусовые (мякоть) – 0,1; картофель, редис, сельдерей (корень), морковь – 0,05;
рис, табак – 1,0; горох – 5,0; томаты, огурцы – 0,2; яйца – 0,01; зерно хлебных злаков – 7,0; отруби пшеничные не обработанные – 15,0; мясо птицы – 0,1; печень птицы – 0,5; мясо млекопитающих (кроме морских животных), субпродукты млекопитающих, субпродукты птицы, кроме печени, молоко – 0,01
ГЖХ/ ТСХ
МУК 3222-85

томат – 0,7; жүзім – 4,0; шекілдеуікті жемістер– 7,0; томат – 0,7; картоп – 0,1; жидектер (бүлдіргенді қоса алғанда) – 3,0
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2990-12
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, картоптағы, жүзімдегі, бүлдіргендегі, томаттағы, шекілдеуік жемісі дақылдарындағы, жүзім, томат және алма шырынындағы пириметанилдың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
19.03.2012 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
265
пиримикарб
қияр – 0.1, құрғақ құлмақ - 1.0; картоп, қант қызылшасы, мақта (майы), асбұршақ - 0.02; шекілдеуікті жемістер– 2.0; сүйекті жемістер – 5.0; жидектер (құлпынайды қоспағанда) – 1.0; құлпынай -3.0; қояншөп – 0.01; жеуге жарамды тамырлары мен тамыр-жемістері бар көкөністер, астық тұқымдастар дәні, рапс (дәні), тәтті жүгері (собықталып пісірілген) – 0.05; сарымсақ, шалқан-пияз, күнбағыс (тұқымы) - 0.1; қауын, жүгері (дәні), бұршақ тектестер, (құрғақ), соядан басқа - 0.2; қырыққабат – 0.3; жеуге жарамды жемісті көкөністер, асқабақтыдан басқа – 0.5; бұршақты көкөністер, соядан басқа - 0.7; жүзім және басқа да ұсақ жемістер, жеуге жарамды жемістері бар көкөністер, қарбыз бен қауыннан басқа, асқабақ тектілер -1.0; цитрус тұқымдас жемістер – 3.0; қауданды және жапырақты салат, берікгүлдер – 5.0; Чили бұрышы (құрғақ) – 20.0; 1сүт қоректілер еті, (теңіз жануарларынан басқа); 1сүт қоректілердің қосымша өнімдері, 1құс еті, қосымша өнімдері және жұмыртқасы , 1сүт – 0.01
ГСХ
ГСХ, ЖҚХ
ТЖСХ
ШӘН
№1764-77
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
30710-2001
МЕМСТ
32690-2014
Өсімдіктен алынатын өнімдердегі, су мен топырақтағы пириморды хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Жемістер, көкөністер және олардың өңделген өнімдері. Фосфорорганикалық пестицидтердің қалдық мөлшерін анықтау әдістері
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Бас мемлекеттік санитарлық дәрігердің орынбасары 12.10.1977 ж. бекіткен
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
Ресей Мемстандартының 27.07.2001 ж.қаулысы
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
266
пиримифосметил
жидектер, қозықұйрықтар – 0,004; қауын, бұрыш, баялдылар, қант қызылшасы – 0,2; тарна, азықтық шалқан, қырыққабат, иісті желкен (жасыл), жемістер (сүйекті), жүзім, шәй – 0,5; цитрус тұқымдас жемістер (жұмсағы) – 0,1; картоп, шалғам, иісті желкен (тамыр), сәбіз – 0,05;
күріш, темекі – 1,0; асбұршақ – 5,0; томат, қияр – 0,2; жұмыртқа – 0,01; астық тұқымдастар дәні – 7,0; өңделмеген бидай кебегі – 15,0; құс еті– 0,1; құстың бауыры – 0,5; сүт қоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа), сүт қоректілердің қосымша өнімдері,
құстың қосымша өнімдері, бауырдан басқа, сүт – 0,01
ГСХ/ ЖҚХ
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
3222-85

№ 4994-89
№ 3888-85
Унифицированная методика определения пестицидов в продуктах растительного и животного происхождения, лекарственных растениях, кормах, воде, почве хроматографическими методами
Методические указания по определению в одной пробе фосфорорганических и хлорорганических пестицидов, применяемых на томатах, хроматографическими методами
Методические указания по определению актеллика и базудина в чае методами тонкослойной и газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 11 марта 1985
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
Утверждено Минздравом СССР 22.05.1985
ГЖХ
МУК 4.1. 1909-04
ГОСТ 32689.1-3-2014
Методические указания по определению остаточных количеств Пиримифос-метила в ягодах и масле облепихи
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 01.01.2004
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
266
пиримифосэтил
кукуруза (зерно) – 0,1
ГЖХ
МУ № 3222-85
ГОСТ 32689.1-3-2014
Унифицированная методика определения пестицидов в продуктах растительного и животного происхождения, лекарственных растениях, кормах, воде, почве хроматографическими методами
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Минздравом СССР 11 марта 1985
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
267
пирипроксифен
плодовые семечковые, огурцы – 0,2; цитрусовые – 0,5; хлопчатник (семена) – 0,05; хлопчатник (масло) – 0,01; мясо и субпродукты КРС и коз – 0,01; томаты – 1,0
ВЭЖХ
МУК 4.1.1459-03
МУК 4.1.1836-04
ГОСТ 32690-2014
Временные методические указания по определению остатков Пирипроксифена в воде, почве и яблоках методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств пирипроксифена в зеленой массе, огурцах и томатах методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)

№ 4994-89
№ 3888-85
ШӘН
4.1. 1909-04
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Өсімдіктер мен жануарлардан алынатын өнімдердегі, дәрілік өсімдіктердегі, азықтағы, судағы, топырақтағы пестицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтаудың үйлестірілген әдістемесі
Томаттарда қолданылатын фосфорорганикалық және хлорорганикалық пестицидтерді бір сынамада хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шайдағы актеллик пен базудинді жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жидектердегі және шырғанақ майындағы Пиримифос-метилдің қалдық мөлшерін анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині
1985 ж. 11 наурызда бекіткен
КСРО Денсаулықмині бекіткен 08.06.1989 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен 22.05.1985 ж.
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері 01.01.2004 ж. бекіткен
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
267
пиримифосэтил
жүгері (дәні) – 0,1
ГСХ
ӘН
№ 3222-85
МЕМСТ
32689.1-3-2014
Өсімдіктер мен жануарлардан алынатын өнімдердегі, дәрілік өсімдіктердегі, азықтағы, судағы, топырақтағы пестицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтаудың үйлестірілген әдістемесі
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
КСРО Денсаулықмині
1985 ж. 11 наурызда бекіткен
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
268
пирипроксифен
шекілдеуікті жемістер, қияр – 0,2; цитрус тұқымдас жемістер – 0,5; мақта (тұқымы) – 0,05; мақта (майы) – 0,01; ІҚМ мен ешкі еті және қосымша өнімдері – 0,01; томат – 1,0
ТЖСХ
ГСХ
ШӘН
4.1.1459-03
ШӘН
4.1.1836-04
МЕМСТ
32690-2014
ШӘН
4.1.3120-13
МЕМСТ
32689.1-3-2014
Судағы, топырақтағы және алмадағы Пирипроксифеннің қалдықтарын тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Жасыл массадағы, қиярдағы және томаттағы пирипроксифеннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Цитрус тұқымдас жемістер тектестердегі (жеміс, шырын) пирипроксифеннің қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері

Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 13.02.2004
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
ГЖХ
МУК 4.1.3120-13
ГОСТ 32689.1-3-2014
Определение остаточных количеств пирипроксифена в цитрусовых (плоды, сок) методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Роспотребнадзором 30.10.2013
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
268
пироксулам
зерно хлебных злаков – 0,5
ВЭЖХ
МУК 4.1.2912-11
Определение остаточных количеств Пироксулама в воде, почве, зерне и соломе зерновых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
269
полигексаметилен-гуанидин
картофель – 0,2
титрометрия
Патент 2460998 РФ № 2011118211/15
Способ определения полигексаметилен-гуанидина гидрохлорида
10.05.2011 г
(опубликовано 10.09.2012, Бюллетень № 25 5 с.)
270
примисульфурон
кукуруза (зерно) – 0,05
ТСХ, ГЖХ
МУ № 6210-91
Методичесике указания по определению примисульфурона в воде, почве, растительном материале методами тонкослойной и газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
271
прогексадион кальция
плодовые семечковые – 0,5
ВЭЖХ
МУК 4.1.2907-11
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств прогексадиона-кальция в воде, почве, плодах и соке яблок методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
272
проквиназид
виноград – 0,5
ГЖХ
МУК 4.1.2268-07
МУК 4.1.2854-11
Определение остаточных количеств проквиназида в воде, почве, ягодах и соке винограда методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств Проквиназида в зерне и соломе зерновых культур методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 24.09.2007
Утверждено Роспотребнадзором 31.03.2011
273
прометрин
тмин – 0,1; подсолнечник (семена, масло), кориандр, соя (бобы, масло), горох, чеснок, фасоль, чечевица, кукуруза (зерно, масло) – 0,1; морковь, картофель, сельдерей, укроп, петрушка – 0,02
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.1431-03
МУК 4.1.2025-05
МУК 4.1. 2059-06
Определение остаточных количеств Прометрина в зеленой массе петрушки и укропа, клубнях картофеля, корнеплодах моркови и петрушки методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств Прометрина в зерне гороха, масле сои, кукурузы и подсолнечника методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств прометрина в семенах и масле подсолнечника и сои, зерне и масле кукурузы, зерне гороха, клубнях картофеля и корнеплодах моркови методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Роспотребнадзором 17.10.2005
Утверждено Роспотребнадзором 10.04.2006
ГЖХ
МУК 4.1.2170-07
№ 3022-84
Определение остаточных количеств Прометрина в семенах кориандра методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по систематическому газохроматографическому определению микроколичеств гербицидов различной химической природы при совместном присутствии в пробах воды, почвы и растениях

РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері 24.06.2003 ж. бекіткен
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері 13.02.2004 ж. бекіткен
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес 25.06.2014 ж. қабылдаған
Роспотребнадзор 30.10.2013 ж. бекіткен
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес 25.06.2014 ж. қабылдаған
269
пироксулам
астық тұқымдастар дәні – 0,5
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2912-11
Судағы, топырақтағы, дәнді дақылдардың дәні мен сабанындағы Пироксуламның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор 12.07.2011 ж.бекіткен
270
полигексаметилен-гуанидин
картоп – 0,2
титрометрия
Патент 2460998 РФ № 2011118211/15
Полигексаметилен-гуанидин гидрохлоридты анықтау тәсілі
10.05.2011 ж.
(10.09.2012 ж. жарияланған, Бюллетень № 25, 5 б.)
271
примисульфурон
жүгері (дәні) – 0,05
ЖҚХ, ГСХ
ӘН № 6210-91
Судағы, топырақтағы, өсімдік материалындағы примисульфуронды жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматография әдістерімен ан,ықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині 29.07.1991 ж.бекіткен
272
кальций прогексадионы
шекілдеуікті жемістер– 0,5
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2907-11
МЕМСТ
32690-2014 ж.
Судағы, топырақтағы, алма жемісі мен шырынындағы прогексадион-кальцийдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор 12.07.2011 ж.бекіткен
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес 25.06.2014 ж. қабылдаған
273
проквиназид
жүзім – 0,5
ГСХ
ШӘН
4.1.2268-07
ШӘН
4.1.2854-11
Судағы, топырақтағы, жүзім жемісі мен шырынындағы проквиназидтің қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Дәнді дақылдардың дәні мен сабанындағы Проквиназидтің қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор 24.09.2007 ж. бекіткен
Роспотребнадзор 31.03.2011 ж.бекіткен
274
прометрин
зире – 0,1; күнбағыс (тұқымдары, майы), күнзе, соя (бұршағы, майы) , асбұршақ, сарымсақ, үрмебұршақ, жасымық, жүгері (дәні, майы) – 0,1; сәбіз, картоп, иісті желкен, аскөк, ақжелкен – 0,02
ГСХ
ТЖСХ
ГСХ
ШӘН
4.1.1431-03
ШӘН
4.1.2025-05
ШӘН
4.1. 2059-06
ШӘН
4.1.2170-07
№ 3022-84
№ 1328-76,
№ 1533-76,
№ 1542-76,
№ 1783-77,
№ 1794-77,
№ 1803-77
ШӘН
1112-73
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Ақжелкек пен аскөктің жасыл массасындағы, картоп түйнегіндегі, сәбіз бен ақжелкек тамыр-жемістеріндегі Прометриннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Асбұршақ дәніндегі, соя, жүгері және күнбағыс майындағы Прометриннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Күнбағыс пен соя тұқымы мен майындағы, жүгері дәні мен майындағы, асбұршақ дәніндегі, картоп түйнегіндегі, сәбіздің тамыр-жемісіндегі прометриннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Күнзе тұқымындағы Прометриннің қалдық мөлшерін аз-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Су, топырақ және өсімдік сынамаларында бірге болғанда әртүрлі химиялық қасиеттегі гербицидтердің ең аз санын жүйелі газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Топырақтағы, жүзімдегі, жүзім шырынындағы карагардты анықтаудың газохроматографиялық әдісі
Судағы, топырақтағы және жемістегі (алма) карагардты жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау
Судағы жүгері дәніндегі триазиндік гербицидтердің (симазин, атразин, пропазин, прометрин және примагол-М) қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Топырақтағы және мандариндегі каргардты жұқа қабаттағы хроматография әдісімен анықтау
Эфир майлары мен майлы шикізаттағы симазинді, атразинді, прометринді және игранды газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Алмадағы, қырыққабаттағы және судағы семеронды, мезоранилді, карагардты анықтаудың хроматографиялық әдістері
Жүгері дәніндегі, алмадағы, жүзімдегі, мандариндегі, қырыққабаттағы, топырақтағы, судағы сим-триазиндердің (симазин, атразин, прометрин, пропазин, игран, карагард, семерон, мезоранил) қалдық мөлшерін анықтау әдістері
Топырақтағы, судағы және өсімдік материалындағы прометринді жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері 24.06.2003 ж. бекіткен ж.
Роспотребнадзор 17.10.2005 ж. бекіткен
Роспотребнадзор 10.04.2006 ж. бекіткен

Утверждено Роспотребнадзором 15.02.2007
Утверждено Минздравом СССР 27.04.84
№ 1328-76,
№ 1533-76,
№ 1542-76,
№ 1783-77,
№ 1794-77,
Газохроматографический метод определения карагарда в почве, винограде, виноградном соке
Определение карагарда в воде, почве и фруктах (яблоки) методом тонкослойной хроматографии
Определение остаточных количеств триазиновых гербицидов (симазина, атразина, пропазина, прометрина и примагола-М) в зерне кукурузы в воде методом газожидкостной хроматографии
Определение карагарда в почве и мандаринах методом хроматографии в тонком слое
Определение симазина, атразина, прометрина и играна в эфирных маслах и маслосодержащем сырье методом газожидкостной хроматографии
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 20.12.1976 г:
№№ 1328-76,
1533-76,
1542-76.
18.11.1977:
№№ 1783-77,
1794-77,
1803-77.
№ 1803-77
МУК
1112-73
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Хроматографические методы определения семерона, мезоранила, карагарда в яблоках, капусте и воде
Методы определения остаточных количеств сим-триазинов (симазина, атразина, прометрина, пропазина, играна, карагарда, семерона, мезоранила) в зерне кукурузы, яблоках, винограде, мандаринах, капусте, почве, воде
Определение прометрина в почве, воде и растительном материале тонкослойной хроматографией
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР в 1980
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Принят межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
274
пропазин
сорго, кориандр – 0,2; зерно хлебных злаков, зернобобовые – 0,2; морковь – 0,04
ГЖХ, ТСХ
ВЭЖХ
№ 1328-76
№ 1533-76
№ 1542-76
№ 1783-77
Газохроматографический метод определения карагарда в почве, винограде, виноградном соке
Определение карагарда в воде, почве и фруктах (яблоки) методом тонкослойной хроматографии
Определение остаточных количеств триазиновых гербицидов (симазина, атразина, пропазина, прометрина и примагола-М) в зерне кукурузы в воде методом газожидкостной хроматографии
Определение карагарда в почве и мандаринах методом хроматографии в тонком слое
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 20.12.1976 г:
№№ 1328-76,
1533-76,
1542-76.
18.11.1977:
№№ 1783-77,
1794-77,
1803-77.
№ 1794-77
№ 1803-77
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Определение симазина, атразина, прометрина и играна в эфирных маслах и маслосодержащем сырье методом газожидкостной хроматографии
Хроматографические методы определения семерона, мезоранила, карагарда в яблоках, капусте и воде
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
275
пропаквизафоп
хлопчатник (масло), лен – 0,01; свекла сахарная, рапс (зерно, масло) – 0,1; капуста – 0,2
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.2021-05
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению остаточных количеств хизалофоп-П-этила и пропаквизафопа в семенах и масле рапса и пропаквизафопа в кочанах капусты по основному метаболиту хизалофоп-П кислоте методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 17.10.2005
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
276
пропамокарб (гидрохлорид)
картофель – 0,3; томаты – 2,0; овощи со съедобными плодами и тыквенные – 5,0; салат кочанный и листовой – 15,0; редис – 1,0; цветная капуста – 0,2; баклажаны – 0,3; шпинат – 40,0; перец Чили (сухой), огурцы, томаты – 10,0; перец сладкий, включая гвоздичный – 3,0; цикорий (побеги) – 2,0; мясо и субпродукты млекопитающих (кроме морских животных) и птицы, молоко, яйца – 0,01; сахарная свекла – 0,01
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.1398-03
МУК 4.1.2390-08
МУК 4.1.3096-13
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств пропамокарб гидрохлорида в воде, почве, капусте, огурцах и томатах газохроматографическим методом
Определение остаточных количеств пропамокарба гидрохлорида в клубнях картофеля методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств пропамокарба гидрохлорида в луке-репке методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Роспотребнадзором 02.07.2008
Утверждено Роспотребнадзором 31.07.2013
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
277
пропанил
рис – 0,3
ГЖХ
МУК 1112-73
ГОСТ 32689.1-3-2014
Определение пропанида в рисе и воде газожидкостной хроматографией
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014

Роспотребнадзор 15.02.2007 ж.бекіткен
КСРО Денсаулықмині 27.04.84 ж. бекіткен
КСРО Бас мемлекеттік санитарлық дәрігердің орынбасары
20.12.1976 ж:
№№ 1328-76,
1533-76,
1542-76.
18.11.1977 ж.:
№№ 1783-77,
1794-77,
1803-77 бекіткен.
КСРО Денсаулықмині 1980 ж. бекіткен
КСРО Денсаулықмині 31.07.1973 ж. бекіткен
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес 25.06.2014 ж. қабылдаған
275
пропазин
құмай, күнзе – 0,2; астық тұқымдастар дәні, бұршақ дәнділер – 0,2; сәбіз – 0,04
ГСХ, ЖҚХ
ТЖСХ
№ 1328-76
№ 1533-76
№ 1542-76
№ 1783-77
№ 1794-77
№ 1803-77
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Топырақтағы, жүзімдегі, жүзім шырынындағы карагардты анықтаудың газохроматографиялық әдісі
Судағы, топырақтағы және жемістегі (алма) карагардты жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау
Судағы жүгері дәніндегі триазиндік гербицидтердің (симазин, атразин, пропазин, прометрин және примагол-М) қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Топырақтағы және мандариндегі каргардты жұқа қабаттағы хроматография әдісімен анықтау
Эфир майлары мен майлы шикізаттағы симазинді, атразинді, прометринді және игранды газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Алмадағы, қырыққабаттағы және судағы семеронды, мезоранилді, карагардты анықтаудың хроматографиялық әдістері
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Бас мемлекеттік санитарлық дәрігердің орынбасары 20.12.1976 ж:
№№ 1328-76,
1533-76,
1542-76.
18.11.1977 ж.:
№№ 1783-77,
1794-77,
1803-77 бекіткен.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес 25.06.2014 ж. қабылдаған
276
пропаквизафоп
мақта (майы), зығыр – 0,01; қант қызылшасы, рапс (дәні, майы) – 0,1; қырыққабат – 0,2
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2021-05
МЕМСТ
32690-2014
Рапс тұқымы мен майындағы хизалофоп-П-этилдің және пропаквизафоптың және хизалофоп-П қышқылы негізгі метаболиті бойынша қырыққабаттағы пропаквизафоптың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор 17.10.2005 ж. бекіткен
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес 25.06.2014 ж. қабылдаған
277
пропамокарб
(гидрохлорид)
картоп – 0,3; томат – 2,0; жеуге жарамды жемістері бар көкөністер және асқабақтылар – 5,0; қауданды және жапырақты салат – 15,0; шалғам – 1,0; түсті қырыққабат – 0,2; баялдылар – 0,3; асшөп – 40,0; Чили бұрышы (құрғақ), қияр, томат – 10,0; тәтті бұрыш, қалампырлыны қоса алғанда – 3,0; сусынтамыр (бұталары) – 2,0; сүт қоректілердің және құстың еті және қосымша өнімдері (теңіз жануарларынан басқа), сүт, жұмыртқа – 0,01; қант қызылшасы – 0,01
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1398-03
ШӘН
4.1.2390-08
ШӘН
4.1.3096-13
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, қырыққабаттағы, қияр мен томаттағы гидрохлорид пропамокарбының қалдық мөлшерін газохроматографиялық әдіспен анықтау
Картоп түйнегіндегі гидрохлорид прпамокарбының қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шалқан-пияздағы гидрохлорид прпамокарбының қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері 24.06.2003 ж. бекіткен
Роспотребнадзор 02.07.2008 ж.бекіткен
Роспотребнадзор 31.07.2013 ж. бекіткен
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес 25.06.2014 ж. қабылдаған

278
пропаргит
соя (бобы, масло) – 0,1; хлопчатник (масло), огурцы – 0,2; плодовые косточковые – 4,0; плодовые семечковые – 3,0; яблочный сок – 0,2; цитрусовые – 3,0; мякоть цитрусовых (сухая) – 10,0; миндаль – 0,1; бобы сухие – 0,3; куриный горох, сухой – 0,3; хлопчатник (семена) – 0,1; виноград – 7,0; виноградный сок – 1,0; сухой виноград, (все виды изюма) – 12,0; субпродукты млекопитающих – 0,1; яйца – 0,1; хмель (сухой) – 100,0; кукуруза – 0,1; кукурузная мука – 0,2; кукуруза (масло не очищенное) – 0,7; кукуруза (масло пищевое) – 0,5; арахис, молоко, мясо и субпродукты млекопитающих (корме морских) и птицы, яйца – 0,1; арахисовое масло пищевое – 0,3; картофель – 0,03; чай, зеленый, черный (черный ферментированный и высушенный) – 5,0; томаты – 2,0
ГЖХ, ТСХ
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 2480-81
МУК 4.1.2384-08
ГОСТ 32690-2014
Временные методические указания по определению омайта методами газожидкостной и тонкослойной хроматографии в почве, в воде и в растениях
Определение остаточных количеств Пропаргита в семенах и масле сои методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 22.10.1981
Утверждено Роспотребнадзором 02.07.2008
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
279
пропахлор
капуста, лук, чеснок, брюква, турнепс – 0,2; зерно хлебных злаков, зернобобовые – 0,3; кукуруза – 0,3; соя (бобы) – 0,1
ТСХ
№ 2138-80
МУК
1112-73
№ 2998-84
Методические указания по определению рамрода в зеленой массе кукурузы и зерне кукурузы и сои методом хроматографии в тонком слое сорбента
Определение рамрода в воздухе, воде, почве и овощах тонкослойной хроматографией
Методические указания по определению рамрода, лассо и дуала в воде, почве и растительных пробах хроматографией в тонком слое
Утверждено Минздравом СССР 28.01.1980
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 27.04.1984
ГЖХ
ВЭЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
280
пропизамид

278
пропанил
күріш – 0,3
ГСХ
ШӘН
1112-73
МЕМСТ
32689.1-3-2014
Күріш пен судағы пропанидті газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
КСРО Денсаулықмині
31.07.1973 ж. бекіткен
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес 25.06.2014 ж. қабылдаған
279
пропаргит
соя (бұршағы, майы) – 0,1; мақта (майы), қияр – 0,2; сүйекті жемістер – 4,0; шекілдеуікті жемістер– 3,0; алма шырыны – 0,2; цитрус тұқымдас жемістер – 3,0; цитрус тұқымдас жемістердің жұмсағы (құрғақ) – 10,0; бадам– 0,1; құрғақ атбас бұршақтар – 0,3; тауық асбұршағы, құрғақ – 0,3; мақта (тұқымы) – 0,1; жүзім – 7,0; жүзім шырыны – 1,0; құрғақ жүзім, (мейіздің барлық түрлері) – 12,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,1; жұмыртқа – 0,1; құлмақ (құрғақ) – 100,0; жүгері – 0,1; жүгері ұны – 0,2; жүгері (тазартылмаған май) – 0,7; жүгері (тамақтық май) – 0,5; жер жаңғақ, сүт, сүт қоректілер мен құстың еті және қосымша өнімдері (теңіздегілерден басқа), жұмыртқа – 0,1; тамақтық жер жаңғақ майы – 0,3; картоп – 0,03; шәй, көк, қара (ферменттелген қара және кептірілген) – 5,0; томат – 2,0
ГСХ, ЖҚХ
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
2480-81
ШӘН
4.1.2384-08
МЕМСТ
32690-2014
Топырақтағы, судағы және өсімдіктердегі омайтты газды-сұйықтықты және жұқа қабатты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Соя тұқымы мен майындағы Пропаргиттің қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині 22.10.1981 ж.бекіткен
Роспотребнадзор 02.07.2008 ж.бекіткен
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес 25.06.2014 ж. қабылдаған
280
пропахлор
қырыққабат, пияз, сарымсақ, тарна, азықтық шалқан – 0,2; астық тұқымдастар дәні, бұршақ дәнділер – 0,3; жүгері – 0,3; соя (бұршақты) – 0,1
ЖҚХ
ГСХ
ТЖСХ
№ 2138-80
ШӘН
1112-73
№ 2998-84
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Жүгерінің жасыл массасындағы және жүгері мен соя дәніндегі рамроданы сорбенттің жұқа қабатындағы хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Ауадағы, судағы, топырақтағы және көкөністегі рамроданы жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Судағы, топырақтағы және өсімдік сынамаларындағы рамродты, лассоны және дуалды жұқа қабатты хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині 28.01.1980 ж.бекіткен
КСРО Денсаулықмині 31.07.1973 ж.бекіткен
КСРО Денсаулықмині 27.04.1984 ж.бекіткен
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес 25.06.2014 ж. қабылдаған
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес 25.06.2014 ж. қабылдаған
281
пропизамид

свекла сахарная – 0,1; цикорий салатный – 1,0
ГЖХ
ВЭЖХ
№ 2360-81
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Временные методические указания по газожидкостно-хроматографическому определению керба (пропизамида) в воде, почве и растениях
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 30.03.1981
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
281
пропизахлор
кукуруза, рапс (зерно, масло), подсолнечник (семена, масло) – 0,1
ВЭЖХ
МУК 4.1.2863-11
МУК 4.1.3043-12
МУК 4.1.3265-15
Определение остаточных количеств Пропизахлора в воде, почве, зеленой массе, зерне кукурузы, семенах подсолнечника, рапса и растительном масле методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Измерение массовой концентрации пропизахлора в ботве и корнеплодах свеклы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств пропизахлора в зернобобовых (соя и соевое масло) методом высокоэффективной жидкосной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 31.03.2011
Утверждено Роспотребнадзором 08.10.2012
Утверждено Роспотребнадзором 09.06.2015
282
пропетамфос
мясо – 0,02; молоко – 0,01
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.1919-04
ГОСТ 32690-2014
Определение массовой концентрации авермектиновых комплексов (аверсектина C и аверсектина C1) в молоке и плазме животных методом высокоэффективной жидкостной хроматографии с флуоресцентным детектированием
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 05.08.2004
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
283
пропиконазол
зерно хлебных злаков (кроме ячменя), свекла сахарная, рапс (зерно, масло) – 0,1; ячмень-0,2; свекла столовая, ягоды (кроме клюквы) – 0,05; клюква – 0,3; виноград – 0,5; бананы – 0,1; кофе (бобы), пекан, ананас, сахарный тростник – 0,02; мясо и субпродукты млекопитающих (кроме морских животных), мясо птицы, яйца, молоко – 0,01; кукуруза, попкорн, кукуруза сахарная столовая (отварная в початках) – 0,05; соя (бобы, масло) – 0,1
ГЖХ
МУК 3190-85
МУК 4660-88
МУК 4.1.2334-08
Методические указания по определению тилта в растениях, почве, воде методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению тилта в почве и зерне методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств пропиконазола в семенах, масле и зеленой массе рапса методом капиллярной газожидкостной хроматографии

қант қызылшасы – 0,1; салаттық сусынтамыр – 1,0
ГСХ
ТЖСХ
№ 2360-81
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014 ж.
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Судағы, топырақтағы және өсімдіктердегі кербті (пропизамидты) газды-сұйықтықты-хроматографиялық анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині 30.03.1981 ж.бекіткен
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес 25.06.2014 ж. қабылдаған
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес 25.06.2014 ж. қабылдаған
282
пропизахлор
жүгері, рапс (дәні, майы), күнбағыс (тұқымы, майы) – 0,1
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2863-11
ШӘН
4.1.3043-12
ШӘН
4.1.3265-15
Судағы, топырақтағы, жасыл массадағы,жүгері дәніндегі, күнбағыс тұқымындағы, рапс пен өсімдік майындағы Пропизахлордың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен анықтау
Қызылшаның пәлегіндегі және тамыр-жемістеріндегі пропизахлордың масса концентрациясын тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу
Бұршақ дәнділерде (соя және соя майы) пропизахлрдың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор 31.03.2011 ж.бекіткен
Роспотребнадзор 08.10.2012 ж. бекіткен
Роспотребнадзор 09.06.2015 ж. бекіткен
283
пропетамфос
ет – 0,02; сүт – 0,01
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1919-04
МЕМСТ
32690-2014
Сүттегі және жануарлар плазмасындағы авермектиндік кешендердің масса концентрациясын (аверсектина C және аверсектина C1) флуоресценттік детекторлаумен тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор 05.08.2004 ж. бекіткен
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес 25.06.2014 ж. қабылдаған
284
пропиконазол
астық тұқымдастар дәні (арпадан басқа), қант қызылшасы, рапс (дәні, майы) – 0,1; арпа-0,2; асханалық қызылша, жидектер (мүкжидектен басқа) – 0,05; мүкжидек – 0,3; жүзім – 0,5; банан– 0,1; кофе (атбас бұршақтар), пекан, ананас, қантты қамыс – 0,02; сүт қоректілердің еті және қосымша өнімдері (теңіз жануарларынан басқа), құс еті, жұмыртқа, сүт – 0,01; жүгері, попкорн, тәтті асханалық жүгері (собықталып пісірілген) – 0,05; соя (бұршағы, майы) – 0,1
ГСХ
ЖҚХ
ТЖСХ
ШӘН
3190-85
ШӘН
4660-88
ШӘН
4.1.2334-08
ШӘН
4.1.2855-11
МЕМСТ
32689.1-3-2014
ШӘН
5036-89
ШӘН
4.1.2592-10
МЕМСТ
32690-2014
Өсімдіктердегі, топырақтағы, судағы тилтаны газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Топырақтағы және дәндегі тилтаны газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Рапстың тұқымындағы, майындағы және жасыл массасындағы пропиконазолдың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Бүлдірген жидегіндегі және жидекті бұталардағы Пропиконазолдың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Бидай өсімдіктеріндегі метафос, байлетон және тилта қоспасын жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жүзім жидектері мен жүзім шырынындағы, рапс жасыл массасындағы, тұқымы мен майындағы пропиконазолдың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау

кукуруза (зерно) – 0,02; зерно хлебных злаков, просо – 0,05
ВЭЖХ
МУК 4.1.1804-03
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению остаточных количеств просульфурона в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур, зеленой массе и зерне кукурузы, семенах льна методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 18.12.2003
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
287
протиоконазол (по протиоконазолу-дестио)
зерно хлебных злаков ячмень, пшеницы, рожь, овес – 0,5; рапс (зерно) – 0,1; рапс (масло) – 0,05, свекла сахарная – 0,3; арахис – 0,02; чернослив – 1,0; мясо млекопитающих (корме морских) – 0,01; молоко – 0,004; субпродукты млекопитающих – 0,5; кукуруза – 0,01
ГЖХ
МУК 4.1. 1966-05
МУК 4.1.2677-10
МУК 4.1.3196-14
Определение остаточных количеств протиоконазола по его основному метаболиту протиоконазол-дестио в зерне и соломе зерновых колосовых культур методом газожидкостной хроматографии
Методика выполнения измерений остаточного содержания протиоконазола по метаболиту протиоконазол-дестио в семенах, масле и зеленой массе рапса методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Методика измерений остаточного содержания протиоконазола по метаболиту-дестио в зерне, масле и зеленой массе кукурузы, семенах и масле льна, зерне и зеленой массе гороха, зерне и соломе проса методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 21.04.2005
Утверждено Роспотребнадзором 02.08.2010
Утверждено Роспотребнадзором29.07.2014
протиоконазол-дестио (основной метаболит д.в. протиоконазола
ВЭЖХ
МУК 4.1.3197-14
ГОСТ 32690-2014
Методика измерений остаточного содержания протиоконазола по метаболиту-дестио в зерне, масле и зеленой массе сои, репке и зеленой массе лука, семенах, масле и зеленой массе подсолнечника методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором29.07.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
288
протиофос
хлопчатник (масло), виноград – 0,1; капуста – 0,05
ГЖХ, ТСХ
ГЖХ
ВЭЖХ
№ 2424-81
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011

жүгері (дәні) – 0,02; астық тұқымдастар дәні, тары – 0,05
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1804-03
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, дәндегі және масақты дәнді дақылдар сабанындағы, жасыл массадағы, жүгері дәніндегі, зығыр тұқымындағы просульфуронның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері 18.12.2003 ж.бекіткен
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
288
протиоконазол
(протиоконазол-дестио бойынша)
протиоконазол-дестио (протиоконазол негізгі метаболиті)
астық тұқымдастар арпаның, бидайдың дәні, қара бидай, сұлы – 0,5; рапс (дәні) – 0,1; рапс (майы) – 0,05, қант қызылшасы – 0,3; жер жаңғақ – 0,02; қара алхоры – 1,0; сүт қоректілер еті (теңіздіктерден басқа) – 0,01; сүт – 0,004; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,5; жүгері – 0,01
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1. 1966-05
ШӘН
4.1.2677-10
ШӘН
4.1.3196-14
ШӘН
4.1.3197-14
МЕМСТ
32690-2014
Дәндегі және масақты дәнді дақылдар сабанындағы протиоконазолдың оның негізгі метаболиті протиоконазол-дестио бойынша қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Рапс тұқымындағы, майы мен жасыл массасындағы протиоконазол-дестио метаболиті бойынша протиоконазолдың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі
Жүгері дәніндегі, майындағы және жасыл массасындағы, зығыр тұқымы мен майындағы, асбұршақ дәні мен жасыл массасындағы, тарының дәні мен сабанындағы протиоконазол-дестио метаболиті бойынша протиоконазолдың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу әдістемесі
Соя дәніндегі, майындағы және жасыл массасындағы, шалқандағы, пияздың жасыл массасындағы, күнбағыстың майы мен жасыл массасындағы метаболит-дестио бойынша протиоконазолдың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу әдістемесі
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйық хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
21.04.2005 ж.
Роспотребнадзор бекіткен 02.08.2010 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
29.07.2014 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
29.07.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
289
протиофос
мақта (майы), жүзім – 0,1;
қырыққабат – 0,05
ГСХ, ЖҚХ
ГСХ
ТЖСХ
№ 2424-81
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011

АСТ ЕН 12393-3-2011
Временные методические указания по определению протиофоса в растительном материале, почве и воде тонкослойной и газовой хроматографией
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 06.08.1981
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
289
профенофос/профенфос
семена хлопка – 3,0; субпродукты млекопитающих – 0,05; яйца – 0,02; манго – 0,2; мясо млекопитающих (кроме морских животных) - 0,05; молоко – 0,01; перец Чили – 5,0; перец Чили (сухой) – 50,0; мясо, субпродукты птицы – 0,05; чаи (включая травяной чай) – 0,5; томаты – 10,0; капуста, лук, чеснок, брюква, турнепс – 0,2; зерно хлебных злаков, зернобобовые – 0,3; соя бобы – 0,1; кукуруза – 0,3
ГЖХ, ТСХ
ГЖХ
ВЭЖХ
№ 2467-81
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Временные методические указания по определению селекрона в растительной продукции, почве и воде тонкослойной и газожидкостной хроматографией
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 22.10.1981
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
290
прохлораз
сахарная свекла – 0,1; зерно хлебных злаков – 2,0; цитрусовые – 10,0; семя льна – 0,05; грибы – 3,0; перец (черный, белый) – 10,0; подсолнечник (семена) – 0,5; подсолнечник (масло) – 1,0; рапс (зерно) – 0,7; отруби не обработанные – 7,0; субпродукты млекопитающих – 10,0; мясо млекопитающих (корме морских животных) – 0,5; молоко – 0,05; мясо птицы – 0,05; субпродукты птицы – 0,2; яйца – 0,1
ВЭЖХ
МУК 4.1.2054-06
МУК 4.1.2393-08
МУК 4.1.3185-14
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению остаточных количеств Прохлораза в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств прохлораза в ботве и корнеплодах свеклы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств прохлораза в зеленой массе, семенах и масле подсолнечника и рапса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)

АСТ ЕН 12393-3-2011
Өсімдік материалындағы, топырақ пен судағы протиофосты жұқа қабатты және газды хроматографиясымен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен
06.08.1981 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
290
профенофос/профенфос
мақта тұқымы – 3,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,05; жұмыртқа – 0,02; манго – 0,2; сүт қоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) - 0,05; сүт – 0,01; Чили бұрышы – 5,0; Чили бұрышы (құрғақ) – 50,0; құс еті, қосымша өнімдері – 0,05; шәй (шөп шәйді қоса алғанда) – 0,5; томат – 10,0; қырыққабат, пияз, сарымсақ, тарна, азықтық шалқан – 0,2; астық тұқымдастар дәні, бұршақ дәнділер – 0,3; соя атбас бұршағы – 0,1; жүгері – 0,3
ГСХ, ЖҚХ
ГСХ
ТЖСХ
№ 2467-81
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Өсімдік өнімдеріндегі, топырақ пен судағы селекронды жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйық хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен
22.10.1981 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған 25.06.2014 ж.
291
прохлораз
қант қызылшасы – 0,1; астық тұқымдастар дәні – 2,0; цитрус тұқымдас жемістер – 10,0; зығыр ұрығы – 0,05; саңырауқұлақ – 3,0; бұрыш (қара, ақ) – 10,0; күнбағыс (тұқымы) – 0,5; күнбағыс
(майы) – 1,0; рапс (дәні) – 0,7; өңделмеген кебек – 7,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 10,0; сүт қоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,5; сүт – 0,05; құс еті– 0,05; құстың қосымша өнімдері – 0,2; жұмыртқа – 0,1
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2054-06
ШӘН
4.1.2393-08
ШӘН
4.1.3185-14
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, дәндегі және масақты дәнді дақылдар сабанындағы Прохлораздың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Қызылшаның пәлегіндегі және тамыр-жемістеріндегі прохлораздың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Күнбағыс пен рапстың жасыл массасындағы, тұқымындағы және майындағы прохлораздың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен

Утверждено Роспотребнадзором 10.04.2006
Утверждено Роспотребнадзором 02.07.2008
Утверждено Роспотребнадзором24.07.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
291
процимидон
огурцы, включая корнишоны – 2,0; томаты, виноград – 5,0; бобовые (целые стручки и/или незрелые семена, зерно, молодые стручки) – 3,0; капуста (все виды), плодовые косточковые (слива, персик, вишня и др.) – 10,0; ягоды – 10,0; плодовые семечковые – 1,0; подсолнечник (семена), лук репка – 0,2; подсолнечник (масло) – 0,5; салат кочанный, перец – 5,0; перец Чили (сухой) – 50,0
ТСХ
ГЖХ
МУК 2797-83
№ 2797-83
№ 4322-87
Методические указания по определению сумилекса в воде, почве, семенах подсолнечника и биосредах методом тонкослойной хроматографии
Временные методические указания по определению сумилекса в воде, почве, семенах подсолнечника и биосредах методом тонкослойной хроматографии
Методические указания по определению сумилекса в биологических средах методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 12.05.1983
Утверждено Минздравом СССР 12.05.1983
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1987
ВЭЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
292
римсульфурон
кукуруза (зерно), картофель – 0,01; кукуруза (масло) – 0,02; томаты – 0,05
ВЭЖХ
МУК 4.1.1432-03
МУК 4.1.2171-07
МУК 4.1.2267-07
Определение остаточных количеств Римсульфурона в клубнях картофеля методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств римсульфурона в клубнях картофеля методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств Римсульфурона в кукурузном масле методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Роспотребнадзором 15.02.2007
Утверждено Роспотребнадзором 24.09.2007
МУК 4.1.2911-11
Определение остаточных количеств Римсульфурона в плодах томата и томатном соке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии. Методические указания
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
ЖХ
МУК 4.1.2984-12
ГОСТ 32690-2014
№ 6193-91
Определение остаточных количеств римсульфурона в томатах методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Временные методические указания по определению остаточных количеств титуса в зеленой массе и зерне кукурузы высокоэффективной жидкостной хроматографией

10.04.2006 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
02.07.2008 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
24.07.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
292
процимидон
қияр, корнишонды қоса алғанда – 2,0; томат, жүзім – 5,0; бұршақ дәнділер (тұтас бұршаққындар және/немесе піспеген тұқымдары, дәні, жас бұршаққындар) – 3,0; қырыққабат (барлық түрлері), сүйекті жемістер (алхоры, шабдалы, шие және т.б.) – 10,0; жидектер – 10,0; шекілдеуікті жемістер– 1,0; күнбағыс (тұқымы), шалқан-пияз – 0,2; күнбағыс (майы) – 0,5; қауданды салат, бұрыш – 5,0; Чили бұрышы (құрғақ) – 50,0
ЖҚХ
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
2797-83
№ 2797-83
№ 4322-87
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, күнбағыс тұқымындағы және биоортадағы сумилексті жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, күнбағыс тұқымындағы және биоортадағы сумилексті жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Биологиялық ортадағы сумилексті газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен
12.05.1983 ж.
КСРО Денсаулықмині .бекіткен
12.05.1983 ж
КСРО Денсаулықмині бекіткен 08.06.1987 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған 25.06.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
293
римсульфурон
жүгері (дәні), картоп – 0,01; жүгері (майы) – 0,02; томат – 0,05
ТЖСХ
ЖХ
ШӘН
4.1.1432-03
ШӘН
4.1.2171-07
ШӘН
4.1.2267-07
ШӘН
4.1.2911-11
ШӘН
4.1.2984-12
МЕМСТ
32690-2014
№ 6193-91
Картоп түйнектеріндегі Римсульфуронның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Картоп түйнектеріндегі Римсульфуронның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жүгері майындағы Римсульфуронның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Томат жемістері мен томат шырынындағы Римсульфуронның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау.
Әдістемелік нұсқаулар
Томаттардағы римсульфуронның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Жүгерінің жасыл массасы мен дәніндегі титустың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйық хроматографиямен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері 24.06.2003 ж. бекіткен
Роспотребнадзор бекіткен
15.02.2007 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
24.09.2007 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
12.07.2011 ж.
Роспотребнадзор бекіткен

Утверждено Минздравом СССР 27.04.1984
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
295
спинеторам
салат кочанный и листовой – 10,0; цитрусовые (включая гибриды) – 0,07; плодовые семечковые – 0,05; томаты – 0,06; свекла сахарная, древесные орехи – 0,01; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,2; субпродукты млекопитающих, молоко – 0,01; молочный жир – 0,11
ВЭЖХ
Simultaneous Determination of Spinetoram Residues inTomato by High Performance Liquid Chromatohraphy Combined with QuEChERS Method. Farag Mahmoud Malhat//Bulletin of Enviromental Contamination and Toxicology. – 2013. – v.90. – pp222-226
Determination of spinetoram and its methabolites in amaranth and parsley using QuEChERS-based extraction and liquid chromatography-tandem mass spectrometry. Park K.H. and etc.//Food Chem. -- 2012. – v. 134(4)
Determination of spinetoram in leafy vegetable crops using liquid chromatography and confirmation via tandem mass spectrometry. Lui X. and etc.//Biomed Chromatogr. -- 2011. – v. 25(10)
296
спиносад (Спиносин А+Спинасин Д)
огурцы – 1,0; перец – 2,0; картофель – 0,5; миндаль в шелухе – 2,0; миндаль – 0,01; плодовые семечковые – 0,1; сельдерей – 2,0; зерно хлебных злаков – 1,0; цитрусовые – 0,3; семя хлопка – 0,01; хлопковое масло пищевое – 0,01; виноград – 0,5;сухой виноград (все виды изюма) – 1,0; киви – 0,05;листовые овощи – 10,0; бобы сои (сухие) – 0,01; перец Чили (сухой) – 3,0; плодовые (косточковые) – 0,2;томаты – 0.3; отруби пшеничные, не обработанные – 2,0; капуста (кочанная, соцветия капусты) – 2,0; почки КРС – 1,0; печень КРС – 2,0; мясо КРС – 3,0; молоко КРС – 1,0; мясо млекопитающих (корме морских животных) – 2,0; молочный жир КРС – 5,0; субпродукты млекопитающих – 0,5; яйца – 0,01; мясо птицы – 0,5
ВЭЖХ
МУК 4.1.1434-03
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств Спинозина А и Спинозина Д в воде, почве, плодах огурца, яблок, перца, клубнях картофеля и капусте методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
297
спиродиклофен
цитрусовые – 0,4; огурцы, включая корнишоны – 0,07; смородина (красная, черная, белая), клубника – 2,0; сушеный виноград (все виды изюма) – 0,3; папайя, кофе бобы – 0,03; перец, сладкий (включая испанский перец и перчики), виноград – 0,2; плодовые семечковые – 0,8; плодовые косточковые, томаты – 0,5; хмель, сухой -40,0; древесные орехи, субпродукты млекопитающих – 0,05; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,01; молоко – 0,004
ВЭЖХ

27.04.1984 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған 25.06.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
296
спинеторам
қауданды және жапырақты салат – 10,0; цитрус тұқымдас жемістер (будандарды қоса алғанда) – 0,07; шекілдеуікті жемістер– 0,05; томат – 0,06; қант қызылшасы, ағашта өсетін жаңғақ – 0,01;
сүт қоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,2; сүт қоректілердің қосымша өнімдері, сүт – 0,01; сүт майы – 0,11
ТЖСХ
Simultaneous Determination of Spinetoram Residues inTomato by High Performance Liquid Chromatohraphy Combined with QuEChERS Method. Farag Mahmoud Malhat//Bulletin of Enviromental Contamination and Toxicology. – 2013. – v.90. – pp222-226
Determination of spinetoram and its methabolites in amaranth and parsley using QuEChERS-based extraction and liquid chromatography-tandem mass spectrometry. Park K.H. and etc.//Food Chem. -- 2012. – v. 134(4)
Determination of spinetoram in leafy vegetable crops using liquid chromatography and confirmation via tandem mass spectrometry. Lui X. and etc.//Biomed Chromatogr. -- 2011. – v. 25(10)
297
спиносад
(Спиносин А+Спинасин Д)
қияр – 1,0; бұрыш – 2,0; картоп – 0,5; қауыздағы бадам – 2,0; бадам– 0,01; шекілдеуікті жемістер– 0,1; балдыркөк– 2,0; астық тұқымдастар дәні – 1,0; цитрус тұқымдас жемістер – 0,3; мақта тұқымы – 0,01; тамақтық мақта майы – 0,01; жүзім – 0,5; құрғақ жүзім (мейіздің барлық түрлері) – 1,0; киви – 0,05; жапырақты көкөністер – 10,0; соя атбас бұршағы (құрғақ) – 0,01; Чили бұрышы (құрғақ) – 3,0; жемістер (сүйекті) – 0,2; томат – 0.3; өңделмеген бидай кебегі – 2,0; қырыққабат (қауданды, қырыққабат түстері) – 2,0; ІҚМ бүйрегі – 1,0; ІҚМ бауыры – 2,0; ІҚМ еті – 3,0; ІҚМ сүті – 1,0; сүт қоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 2,0; ІҚМ сүтінің майы – 5,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,5; жұмыртқа – 0,01; құс еті– 0,5
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1434-03
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, қияр, алма, бұрыш жемістеріндегі, картоп түйнегі мен қырыққабаттағы Спинозин А және Спинозин Д қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен 24.06.2003 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған 25.06.2014 ж.
298
спиродиклофен
цитрус тұқымдас жемістер – 0,4; қияр, корнишонды қоса алғанда – 0,07; қарақат (қызыл, қара, ақ) , құлпынай – 2,0; кептірілген жүзім (мейіздің барлық түрлері) – 0,3; папайя, бұршақты кофе – 0,03; тәтті бұрыш (испан бұрышы мен кіші бұрышты қоса алғанда), жүзім – 0,2; шекілдеуікті жемістер– 0,8; сүйекті жемістер, томат – 0,5; құлмақ, құрғақ - 40,0; ағашта өсетін жаңғақ, сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,05; сүт қоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,01; сүт – 0,004
ТЖСХ

Spirodiclofen. An Analitical Method for determination of BAJ 2740 Residues in Various Plant Matrices by LC-MS/MS//Bayer Corporation Agriculture Division No109351 (http://ir4.rutgers.edu/Other/Analytical_Methods/Spirodiclofen-01.pdf)
298
спироксамин
зерно хлебных злаков – 0,2; виноград – 2,0; рис – 0,2; сахарная свекла – 0,1
ГЖХ
МУК 4.1.1228-03
МУК 4.1. 1906-04
МУК 4.1.2690-10
Определение остаточных количеств спироксамина в воде, почве, зерне, зеленой массе и соломе злаковых культур, винограде методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств спироксамина в зерне и соломе риса методом газожидкостной хроматографии
Методика выполнения измерений остаточного содержания спироксамина в ботве и корнеплодах сахарной свеклы методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 01.01.2004
Утверждено Роспотребнадзором 02.08.2010
ВЭЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
299
спиротетрамат
миндаль в шелухе – 10,0; хмель сухой – 15,0; листовые овощи – 7,0; капуста (кочанная, соцветия, брокколи, китайская, цветная) – 2,0; сельдерей – 4,0; картофель – 0,8;цитрусовые – 1,0; виноград – 2,0; сушеный виноград (все виды изюма) – 4,0; чернослив – 5,0; плодовые (семечковые) – 1,0; плодовые (косточковые) – 3,0; томаты – 2,0; огурцы – 0,2, древесные орехи – 0,5, перец Чили (сухой) – 15,0; перец (Чили и др. сорта) – 2,0; субпродукты млекопитающих – 0,03; мясо млекопитающих (корме морских животных) – 0,01; молоко – 0,005
ВЭЖХ
МУК 4.1.3001-12
МУК 4.1.3281-15
Определение остаточных количеств спиротетрамата и его основного метаболита спиротетрамата-енола в цитрусовых культурах (апельсин, мандарин, лимон, лайм, грейпфрут, клементин), плодовых семечковых (яблоня, груша), плодовых косточковых (персик, нектарин, абрикос), овощных культурах (томаты, перец, огурцы), хмеле, винограде и виноградном соке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств спиротетрамата и его основного метаболита спиротетрамат-енола в воде, почве, картофеле, луке, капусте, томатном и яблочном соках методом высокоэффективной жидкостной хроматографии

Spirodiclofen. An Analitical Method for determination of BAJ 2740 Residues in Various Plant Matrices by LC-MS/MS//Bayer Corporation Agriculture Division No109351 (http://ir4.rutgers.edu/Other/Analytical_Methods/Spirodiclofen-01.pdf)
299
спироксамин
астық тұқымдастар дәні – 0,2; жүзім – 2,0; күріш – 0,2; қант қызылшасы – 0,1
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1228-03
ШӘН
4.1. 1906-04
ШӘН
4.1.2690-10
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, астық дақылдары сабанындағы, жүзімдегі спироксаминнің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Дәндегі және күріш сабанындағы спироксаминнің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пәлектегі және қант қызылшасы тамыр-жемістеріндегі спироксаминның қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік дәрігері бекіткен 16.03.2003 ж.
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
01.01.2004 ж.
Роспотребнадзор бекіткен 02.08.2010 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған 25.06.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
300
спиротетрамат
қауыздағы бадам – 10,0; құрғақ құлмақ – 15,0; жапырақты көкөністер – 7,0; қырыққабат (қауданды, түрлі-түсті, брокколи, қытайлық, түсті) ) – 2,0; иісті желкен – 4,0; картоп – 0,8; цитрус тұқымдас жемістер – 1,0; жүзім – 2,0; кептірілген жүзім (мейіздің барлық түрлері) – 4,0; қара алхоры – 5,0; жемістер (шекілдеуікті) – 1,0; жемістер (сүйекті) – 3,0; томат – 2,0; қияр – 0,2, ағашта өсетін жаңғақ – 0,5, Чили бұрышы (құрғақ) – 15,0; бұрыш (Чили т.б. сұрыптары) – 2,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,03; сүт қоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,01; сүт – 0,005
ТЖСХ
ШӘН
4.1.3001-12
ШӘН
4.1.3281-15
Цитрус тұқымдас жемістер дақылдарындағы (апельсин, мандарин, лимон, лайм, манап, клементин), шекілдеуік жемістеріндегі (алма ағашы, алмұрт), сүйекті жемістердегі (шабдалы, шірне, өрік), көкөніс дақылдарындағы (томат, бұрыш, қияр), құлмақтағы, жүзім мен жүзім шырынындағы спиротетрамат пен оның негізгі метаболиті спиротетрамат-енолдың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, картоптағы, пияздағы, қырыққабаттағы, томат және алма шырынындағы спиротетрамат пен оның негізгі метаболиті спиротетрамат-енолдың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен

Утверждено Роспотребнадзором 19.03.2012
Утверждено Роспотребнадзором 02.07.2015
300
сульфаниловой кислоты моноэтаноламинная соль
зерно хлебных злаков – 1,0
вольамперометрический
Авторское свидетельсво SU 1721499 А1
Инверсионно-вольтамперометрический способ определения сульфаниловой кислоты в водных растворах
опубликовано 23.03.92, Бюллетень № 11
301
сульфурил флуорид
зерно хлебных злаков – 0,05; отруби зерновых культур обработанные и не обработанные (кроме гречихи), пшеничная мука, ржаная мука, ржаная мука из цельного зерна, пшеничная мука из цельного зерна, кукурузная мука, кукурузная крупа, рис шелушенный, рис шлифованный, ростки пшеницы – 0,1; сушеные фрукты – 0,06; древесные орехи – 3,0
ионометрический
МУ
Методические указания по ионометрическому определению содержания фтора в растительной продукции, кормах и комбикормах
М., ЦИНАО, 1995 год
302
тау-флювалинат
плодовые семечковые, огурцы, виноград – 0,2; зерно хлебных злаков, соя (бобы, масло) – 0,01; плодовые косточковые – 0,01; рапс (зерно, масло), томаты, картофель – 0,1
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.2172-07
МУК 4.1.3131-13
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств Тау-флувалината в зерне и соломе зерновых культур, в ягодах и соке винограда, зеленой массе пастбищных трав, семенах и масле рапса, сои методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств тау-флувалината в луке-перо, луке-репке, ботве и клубнях картофеля методом газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 15.02.2007
Утверждено Роспотребнадзором 12.11.2013
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
303
тебуконазол
зерно хлебных злаков (ячмень, овес, пшеница, рожь и др.) – 0,2; виноград – 2,0; рапс (зерно) – 0,5; рапс (масло) – 0,3; просо – 0,2; соя (бобы, масло) – 0,1; кукуруза (зерно) – 0,1; сахарная свекла – 0,1; подсолнечник (семена, масло) – 0,2; рис – 2,0; тыква – 0,02; томаты – 0,2; бананы – 0,05; плодовые косточковые (вишня, персик и др.) – 1,0; кофе (бобы) – 0,1; кофе (бобы обжаренные) – 0,5; огурцы – 0,2; изюм – 3,0; хмель сухой – 30,0; земляной орех – 0,05; перец Чили (сухой) – 5,0; перец сладкий (включая гвоздичный) – 0,5; плодовые (семечковые) – 0,5; субпродукты КРС – 0,05; мясо млекопитающих (кроме морских) – 0,05; молоко – 0,01; мясо птицы – 0,05; субпродукты птицы – 0,05; яйца – 0,05; кукуруза (масло), лен масличный (семена, масло) – 0,1; горох – 2,0
ГЖХ
МУК

19.03.2012 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
02.07.2015 ж.
301
сульфанил қышқылы моноэтаноламин тұзы
дәнді дақылдардың дәні – 1,0
Вольамперометрия-лық
Авторлық куәлік
SU 1721499 А1
Су ерітінділеріндегі сульфанил қышқылын анықтаудың инверсиялық-вольтамперометриялық тәсілі
23.03.92 ж. жарияланған, Бюллетень № 11
302
сульфурил флуорид
астық тұқымдастар дәні – 0,05;
дәнді дақылдардың өңделген және өңделмеген кебегі (қарамықтан басқа),
бидай ұны, қара бидай ұны, тұтас дәнді қара бидай ұны, тұтас дәнді бидай ұны, жүгері ұны, жүгері жармасы, қауызы аршылмаған күріш, ажарланған күріш, бидай өскіндері – 0,1; кептірілген жемістер – 0,06; ағашта өсетін жаңғақ – 3,0
ионометриялық
ӘН
Өсімдік өніміндегі, азықтағы және құрама жемдегі фтор құрамын ионометриялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
М., ЦИНАО, 1995 жыл
303
тау-флювалинат
шекілдеуікті жемістер, қияр, жүзім – 0,2; астық тұқымдастар дәні, соя (бұршағы, майы) – 0,01; сүйекті жемістер – 0,01; рапс (дәні, майы), томат, картоп – 0,1
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2172-07
ШӘН
4.1.3131-13
МЕМСТ
32690-2014
Дәнді дақылдардың дәні мен сабанындағы, жүзім жидегі мен шырынындағы, жайылым шөбінің жасыл массасындағы, рапстың, сояның тұқымы мен майындағы Тау-флувалинаттың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Сабақты пияздағы, шалқан-пияздағы, картоптың пәлегіндегі және түйнегіндегі тау-флувалинаттың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
15.02.2007 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
12.11.2013 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
304
тебуконазол
астық тұқымдастар дәні (арпа, сұлы, бидай, қара бидай және т.б.) – 0,2; жүзім – 2,0; рапс (дәні) – 0,5; рапс (майы) – 0,3; тары – 0,2; соя (бұршағы, майы) – 0,1; жүгері (дәні) – 0,1; қант қызылшасы – 0,1; күнбағыс (тұқымы, майы) – 0,2; күріш – 2,0; асқабақ – 0,02; томат – 0,2; баастық– 0,05; сүйекті жемістер (шие, шабдалы және т.б.) – 1,0; кофе (атбас бұршақтар) – 0,1; кофе (қуырылған атбас бұршақтар) – 0,5; қияр – 0,2; мейіз – 3,0; құрғақ құлмақ – 30,0; жер жаңғағы – 0,05; Чили бұрышы (құрғақ) – 5,0; тәтті бұрыш (қалампырлыны қоса) – 0,5; жемістер (шекілдеуікті) – 0,5; ІҚМ қосымша өнімдері – 0,05; сүт қоректілер еті (теңіздегілерден басқа) – 0,05; сүт – 0,01; құс еті– 0,05; құстың қосымша өнімдері – 0,05; жұмыртқа – 0,05; жүгері (майы), майлы зығыр (тұқымы, майы) – 0,1; асбұршақ – 2,0
ГСХ
ТЖСХ
ГСХ
ШӘН

5350-91
МУК 4.1. 1834-04
МУК 4.1.1907-04
МУК 4.1. 2067-06
Методические указания по определению фоликура в растительном материале, почве и воде газожидкостной хроматографией
Методические указания по определению остаточных количеств тебуконазола в семенах и масле подсолнечника методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств тебуконазола в зерне и соломе риса, ягодах и соке винограда методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств тебуконазола в семенах, масле и зеленой массе рапса методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 26.02.91
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 13.02.2004
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 01.01.2004
Утверждено Роспотребнадзором 05.05.2006
МУК 4.1.2084-06
МУК 4.1.2458-09
МУК 4.1. 2549-09
Методические указания по определению остаточных количеств тебуконазола в семенах, масле и зеленой массе рапса методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств тебуконазола, триадимефона и триадименола в ботве и корнеплодах свеклы методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств тебуконазола в зерне сои, соевом и кукурузном масле методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 30.07.2006
Утверждено Роспотребнадзором 02.02.2009
Утверждено Роспотребнадзором 09.09.2009
ВЭЖХ
ГЖХ
МУК 4.1.2684-10
МУК 4.1.3045-12
МУК 4.1.3059-13
Методика выполнения измерений остаточного содержания тебуконазола в ботве и корнеплодах сахарной свеклы методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Измерение остаточных количеств тебуконазола в зерне гороха, семенах и масле льна методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Измерение остаточного содержания тебуконазола в семенах и масле льна методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 02.08.2010

5350-91
ШӘН
4.1. 1834-04
ШӘН
4.1.1907-04
ШӘН
4.1. 2067-06
ШӘН
4.1.2084-06
ШӘН
4.1.2458-09
ШӘН
4.1. 2549-09
ШӘН
4.1.2684-10
ШӘН
4.1.3045-12
ШӘН
4.1.3059-13
МЕМСТ
32690-2014
ШӘН
4.1.3282-15
Өсімдік материалындағы, топырақ пен судағы фоликурды газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Күнбағыс тұқымы мен майындағы тебуконазолдың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Күріш дәні мен сабанындағы, жүзім жидегі мен шырынындағы тебуконазолдың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Рапс тұқымындағы, майындағы және жасыл массасындағы тебуконазолдың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Рапс тұқымындағы, майындағы және жасыл массасындағы тебуконазолдың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пәлектегі және қызылша тамыр-жемістеріндегі тебуконазолдың, триадимефон мен триадименолдың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Соя дәніндегі, соя және жүгері майындағы тебуконазолдың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пәлектегі және қант қызышасының тамыр-жемістеріндегі тебуконазолдың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі
Асбұршақ дәніндегі, зығыр тұқымы мен майындағы тебуконазолдың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу
Зығыр тұқымы мен майындағы тебуконазолдың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Цитрус тұқымдас жемістер тектестердегі (жемістер, шырын), сүйекті жемістегі, шекілдеуікті жемістегі, жаңғақтағы (ағаштық), жемістердегі (манго, папайя, қауын), томаттағы (жемістер, шырын), қиярдағы, бұрыштағы, баялдыдағы, пияздағы, қырыққабаттағы (брокколи, түсті, брюсселдік, ақ басты), банандағы, кофедегі (бұршақты) тебуконазолдың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині 26.02.91 ж. бекіткен
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен 13.02.2004 ж.
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен
01.01.2004 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
05.05.2006 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
30.07.2006 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
02.02.2009 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
09.09.2009 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
02.08.2010 ж.
Роспотребнадзор бекіткен

Утверждено Роспотребнадзором 08.10.2012
Утверждено Роспотребнадзором 14.07.2013
ГОСТ 32690-2014
МУК 4.1.3282-15
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Определение остаточных количеств тебуконазола в цитрусовых (плоды, сок), плодовых косточковых, плодовых семечковых, орехах (древесных), фруктах (манго, папайя, дыня), томатах (плоды, сок), огурцах, перце, баклажанах, луке, капусте (брокколи, цветной, брюссельской, белокочанной), бананах, кофе (бобах) методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Роспотребнадзором 08.07.2015
304
тебуфеноцид
миндаль – 0,05; ягоды (черника, малина, клюква и др.) – 3,0; капуста (все виды) – 5,0; цитрусовые – 2,0; изюм – 2,0; субпродукты млекопитающих – 0,02; яйца – 0,02; виноград – 2,0; киви – 0,5; листовые овощи – 10,0; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,05; молоко – 0,01; мята – 20,0; плодовые косточковые (нектарин, персики и др.) – 0,5; орех пекан – 0,01; перец – 1,0; перец Чили (сухой) – 10,0; плодовые семечковые – 1,0; мясо птицы – 0,02; рапс семена – 2,0; рис, шелушенный – 0,1; тростниковый сахар – 1,0 томаты – 1,0; грецкий орех – 0,05
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
305
тебуфенпирад
плодовые семечковые – 0,2; виноград – 0,5
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.3073-13
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств тебуфенпирада в воде, почве, яблоках, винограде, яблочном и виноградном соках методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 19.07.2013
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
306
текназен
картофель – 20,0
ГЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
307
темефос
овощи (кроме картофеля), свекла сахарная, хлопчатник (масло) – 0,3; цитрусовые (мякоть), молоко – 0,01; мясо, яйца – 1,0
ТСХ

08.10.2012 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
14.07.2013 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған 25.06.2014 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
08.07.2015 ж.
305
тебуфеноцид
бадам– 0,05; жидектер (қара жидек, таңқурай, мүкжидек және т.б.) – 3,0; қырыққабат (барлық түрлері) – 5,0; цитрус тұқымдас жемістер– 2,0; мейіз – 2,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,02; жұмыртқа – 0,02; жүзім – 2,0; киви – 0,5; жапырақты көкөністер – 10,0; сүт қоректілер еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,05; сүт – 0,01; жалбыз – 20,0; сүйекті жемістер (шірне, шабдалы және т.б.) – 0,5; пекан жаңғағы – 0,01; бұрыш – 1,0; Чили бұрышы (құрғақ) – 10,0; шекілдеуікті жемістер– 1,0; құс еті– 0,02; рапс тұқымы – 2,0; күріш, қауызданған – 0,1; қамыс қанты – 1,0 томат – 1,0; грек жаңғағы – 0,05
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
306
тебуфенпирад
шекілдеуікті жемістер– 0,2; жүзім – 0,5
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.3073-13
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, алмадағы, жүзімдегі, алма және жүзім шырынындағы тебуфенпираттың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
19.07.2013 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған 25.06.2014 ж.
307
текназен
картоп – 20,0
ГСХ
МЕМСТ
32689.1-3-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
308
темефос
көкөністер (картоптан басқа), қант қызылшасы, мақта (майы) – 0,3; цитрус тұқымдас жемістер (жұмсағы), сүт – 0,01; ет, жұмыртқа – 1,0
ЖҚХ
хромато-энзимдік

№ 1350-75
№ 1112-73
№ 2648-82
Методические указания по определению хлорорганических пестицидов в сырье для производства детских сухих молочных смесей
Определение фозалона, фталофоса, фенкаптона, цидеала и карбофоса в воде, овощах и фруктах
Определение байтекса и абата в воде тонкослойной хроматографией
Методические указания по определению дифоса (абата) в продуктах животного происхождения методом тонкослойной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 22.09.1975
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 28.12.1982
хромато-энзимный
№ 3886-86
№ 2086-79
Методические указания по определению дифоса (абата) в продуктах растениеводства методом тонкослойной хроматографии
Энзимо-хроматографический метод определения фосфорорганических пестицидов в растительных продуктах и биосубстратах
Утверждено Минздравом СССР 22.05.1985
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 19.10.1979
308
тепралоксидим
свекла сахарная – 0,5; соя (бобы) – 5,0; соя (масло) – 0,2
ГЖХ
МУК 4.1.1460-03
Методические указания по определению остаточных количеств тепралоксидима в воде, почве, сахарной свекле и сое методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Х
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
309
тербацил
цитрусовые, плодовые (семечковые, косточковые) – 0,05
ТСХ, ГЖХ
ГЖХ
ВЭЖХ
№ 1917-78
№ 2363-81
Методические указания по определению тербацила в продуктах растительного происхождения, вине, виноградном соке, почве, воде хроматографическими методами
Методические указания по совместному определению прометрина, тербацила и трефлана в одной пробе почвы, эфирного масла и эфиромасличного сырья мяты перечной методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 27.09.1978
Утверждено Минздравом СССР 30.03.1981
№ 2127-80
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Методические указания по определению тербацила в эфирных маслах и эфиромасличном сырье методом газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 28.01.1980
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
310
тербуметон

№ 1350-75
№ 1112-73
№ 2648-82
№ 3886-86
№ 2086-79
Балалардың құрғақ сүт қоспаларын өндіруге арналған шикізаттағы хлорорганикалық пестицидтерді анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, көкөністердегі және жемістердегі фозалонды, фталофосты, фенкаптонды, цидеалды және карбофосты анықтау
Судағы байтексті және жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Жануарлардан алынатын өнімдердегі дифосты (абатты) жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдік өнімдеріндегі дифосты (абатты) жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдік өнімдері мен биосубстракталардағы фосфор-органикалық инсектицидтерді анықтаудың энзимо-хроматографиялық әдісі
КСРО Денсаулықмині бекіткен
22.09.1975 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
31.07.1973 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
28.12.1982 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен 2
2.05.1985 ж.
КСРО Бас мемлекеттік санитарлық дәрігердің орынбасары бекіткен
19.10.1979 ж.
309
тепралоксидим
қант қызылшасы – 0,5; соя (бұршақты) – 5,0; соя (майы) – 0,2
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1460-03
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, қант қызылшасындағы және соятағы тепралоксидимнің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері бекіткен 24.06.2003 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
310
тербацил
цитрус тұқымдас жемістер (шекілдеуікті, сүйекті) – 0,05
ЖҚХ, ГСХ
ГСХ
ТЖСХ
№ 1917-78
№ 2363-81
№ 2127-80
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014 ж.
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Өсімдік өнімдеріндегі, шараптағы, жүзым шырынындағы,топырақтағы, судағы тербацилді хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Топырақтың, эфир майының және эфир-майлы жалбыз шикізатының бір сынамасындағы прометринді, тербацил мен трефланды газды-сұйықтықты хроматография әдісімен бірлесіп анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Эфир майындағы және эфир-майлы шикізаттағы тербацилді газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйық хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен
27.09.1978 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
30.03.1981 ж.
КСРО Денсаулықмині бекіткен
28.01.1980 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
311
тербуметон

АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Методические указания по определению хлорорганических пестицидов в воде, продуктах питания, кормах и табачных изделиях хроматографией в тонком слое
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Минздравом СССР 28.01.1980
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
316
тетраконазол
зерно хлебных злаков – 0,2; свекла сахарная – 0,05
ВЭЖХ
МУК 4.1.1229-03
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств тетраконазола в воде, почве, зеленой массе, зерне и соломе зерновых культур методом газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
ГЖХ
МУК 4.1.2682-1
МУК 4.1. 3211-14
Определение остаточных количеств тетраконазола в ботве и корнеплодах сахарной свеклы методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств тетраконазола в ягодах винограда и виноградном соке методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 02.08.2010
Утверждено Роспотребнадзором 30.07.2014
317
тетраметрин
мясо, субпродукты, жир, молоко – 0,2
ВЭЖХ
ГЖХ
МУК 4.1.2013-05
ГОСТ 32690-2014
ГОСТ 32689.1-3-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Методические указания по определению остаточных количеств тетраметрина в мясе, печени, жире и молоке сельскохозяйственных животных методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Роспотребнадзором 17.10.2005
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
318
тетрафлуорон
хлопчатник (масло) – нн; хлопчатник (семена) – 0,1
ГЖХ, ТСХ
Временные методические указания по определению томилона в воде и растительном материале методами тонкослойной и газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР в 1983
319
тетрахлорвинфос
капуста, плодовые (семечковые, косточковые) – 0,8; виноград, ягоды – 0,01; хлопчатник (масло) – 0,1; хмель сухой – 5,0
ТСХ, ГЖХ
ГЖХ

АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Судағы, тамақ өнімдеріндегі, азықтағы және темекідегі хлорорганикалық пестицидтерді жұқа қабатты хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
КСРО Денсаулықмині бекіткен
28.01.1980 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
317
тетраконазол
астық тұқымдастар дәні – 0,2; қант қызылшасы – 0,05
ТЖСХ
ГСХ
ШӘН
4.1.1229-03
МЕМСТ
32690-2014
ШӘН
4.1.2682-10
ШӘН
4.1. 3211-14
Судағы, топырақтағы, дәнді дақылдардың жасыл массасындағы, дәні мен сабанындағы тетраконазолдың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Пәлектегі және қант қызылшасының тамыр-жемістеріндегі тетраконазолдың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жүзім жидектері мен жүзім шырынындағы тетраконазолдың қалдық мөлшерін капиллярлы газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік дәрігері бекіткен 16.03.2003 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
02.08.2010 ж.
Роспотребнадзор бекіткен
30.07.2014 ж.
318
тетраметрин
ет, қосымша өнімдер, тоң май, сүт – 0,2
ТЖСХ
ГСХ
ШӘН
4.1.2013-05
МЕМСТ
32690-2014
МЕМСТ
32689.1-3-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Ауыл шаруашылығы жануарларының етіндегі, бауырындағы, майындағы тетраметриннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Роспотребнадзор бекіткен
17.10.2005 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
319
тетрафлуорон
мақта (майы) – нн; мақта (тұқымы) – 0,1
ГСХ,
ЖҚХ
Судағы және өсімдік материалындағы томилонды жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині 1983 ж. бекіткен
320
тетрахлорвинфос
қырыққабат, жемістер (шекілдеуікті, сүйекті) – 0,8; жүзім, жидектер – 0,01; мақта (майы) – 0,1; құрғақ құлмақ – 5,0
ЖҚХ,
ГСХ
ГСХ
ТЖСХ

МУ №3222-85
ГОСТ 32689.1-3-2014
Унифицированная методика определения пестицидов в продуктах растительного и животного происхождения, лекарственных растениях, кормах, воде, почве хроматографическими методами
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Минздравом СССР 11.10.1985
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
320
тефлубензурон
капуста (все виды) – 0,5; плодовые косточковые – 0,1; плодовые семечковые – 1,0; картофель – 0,05
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
321
тефлутрин
свекла сахарная, подсолнечник (семена, масло), кукуруза (зерно, масло) – 0,05; картофель – 0,01
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1. 2275-07
МУК 4.1.2287-07
МУК 4.1.2922-11
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств тефлутрина в воде, почве, сахарной свекле, капусте, зеленой массе, семенах и масле кукурузы и подсолнечника методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств тефлутрина в картофеле методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств тефлутрина в луке репке методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором24.09.2007
Утверждено Роспотребнадзором 27.09.2007
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
322
тиабендазол
зерно хлебных злаков – 0,2; кукуруза (зерно) – 0,2; просо, рис, горох, подсолнечник (семена, масло) – 0,2; рапс (зерно, масло) -0,2; томаты – 0,1; картофель – 15,0; цитрусовые – 5,0; авокадо – 15,0; бананы – 5,0; манго – 5,0; грибы – 60,0; папайя – 10,0; плодовые (семечковые) – 3,0; цикорий – 0,05; почки КРС – 1,0; печень КРС – 0,3; мясо КРС – 0,1; молоко КРС – 0,2 мясо птицы – 0,05; яйца – 0,1
ВЭЖХ

ӘН №3222-85
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Өсімдіктер мен жануарлардан алынатын өнімдердегі, дәрілік өсімдіктердегі, азықтағы, судағы, топырақтағы пестицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтаудың үйлестірілген әдістемесі
Пестицид қалдықтарын газохроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйық хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині 11.10. 1985 ж. бекіткен
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
321
тефлубензурон
қырыққабат (барлық түрлері) – 0,5; сүйекті жемістер – 0,1; шекілдеуікті жемістер– 1,0; картоп – 0,05
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімдері. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі мемлекетаралық кеңес қабылдаған
25.06.2014 ж.
322
321 тефлутрин
қант қызылшасы, күнбағыс (тұқымдар, май), жүгері (дән, май) – 0,05; картоп – 0,01
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1. 2275-07
ШӘН
4.1.2287-07
ШӘН
4.1.2922-11
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, қант қызылшасындағы, қырыққабаттағы, жүгері мен күнбағыстың жасыл массасындағы, тұқымдарындағы және майындағы тефлутриннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Картоптағы тефлутриннің қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пияздағы, шалқандағы тефлутриннің қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен
24.09.2007
Роспотребнадзор
бекіткен 27.09.2007
Роспотребнадзор бекіткен 12.07.2011
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
323
322 тиабендазол
астық дақылдарының дәні – 0,2; жүгері (дән) – 0,2; тары, күріш, асбұршақ, күнбағыс (тұқымдар, май) – 0,2; рапс (дән, май) -0,2; томаттар – 0,1; картоп – 15,0; цитрус тұқымдас жемістер– 5,0; авокадо – 15,0; банандар – 5,0; манго – 5,0; саңырауқұлақтар – 60,0; папайя – 10,0; жеміс дақылдары (шекілдеуіктілер) – 3,0; сусынтамырлар – 0,05; ІҚМ бүйректері– 1,0; ІҚМ бауыры – 0,3; ІҚМ еті – 0,1; ІҚМ сүті – 0,2 құс еті– 0,05; жұмыртқа – 0,1
ТЖСХ
ГСХ
ЖҚХ
ШӘН
3059-84
ШӘН
4.1.1245-03,
ШӘН
4.1. 1477-03
ШӘН
4.1.2864-11
МЕМСТ
32690-2014
ШӘН
4.1.3002-12
№ 2084-79,

МУК 3059-84
МУК 4.1.1245-03,
МУК 4.1. 1477-03
МУК 4.1.2864-11
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению тиабендазола (текто) в овощах и фруктах (яблоки, лимоны, апельсины, томаты, морковь, лук, картофель, свекла, капуста), зерновых (пшенице, рисе), почве и воде методом тонкослойной хроматографии
Определение остаточных количеств тиабендазола в воде, почве, зерне и соломе зерновых культур (колосовые, рис, кукуруза, просо), в горохе, зеленой массе, семенах и масле подсолнечника методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методика измерений остаточных количеств Тиабендазола в семенах и масле рапса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 30.06.1984
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003 № 4.1.1245-03, № 4.1.1477-03
Утверждено Роспотребнадзором 31.03.2011
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
ГЖХ
ТСХ
МУК 4.1.3002-12
№ 2084-79,
№ 3059-84,
№ 4699-88,
Определение остаточных количеств тиабендазола в семенах и масле рапса методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению тиабендазола (текто) в овощах и фруктах (яблоки, лимоны, апельсины, томаты, морковь, лук, картофель, свекла, капуста), зерновых (пшенице, рисе), почве и воде методом тонкослойной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 19.03.2012
Утверждено Минздравом СССР 19.09.1979 № 2084-79, 30.06.1984 № 3059-84, 04.10.1988
№ 4699-88
323
тиаклоприд
плодовые семечковые – 0,7; рапс (масло) -0,3; рапс (зерно) – 0,5; виноград, картофель – 0,02; ягоды и другие мелкие фрукты - 1,0; миндаль неочищенный – 10,0; хлопчатник (семена), яйца, мясо птицы и ее субпродукты, рис, древесные орехи – 0,02; огурцы, тыква обыкновенная – 0,3; субпродукты млекопитающих, горчица (семена), плодовые косточковые, томаты – 0,5; баклажаны – 0,7; киви, дыни, арбузы, тыква крупноплодная зимняя – 0,2; мясо млекопитающих (кроме морских животных), пшеница – 0,1; молоко – 0,05; перец сладкий (включая перец гвоздичный) – 1,0
ВЭЖХ
МУК 4.1.1399-03
МУК 4.1.1853-04
МУК 4.1.2676-10
Определение остаточных количеств тиаклоприда в воде, почве и яблоках методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств тиаклоприда зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методика выполнения измерений остаточного содержания тиаклоприда в зеленой массе, семенах и масле рапса, ягодах и соке винограда методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 05.03.2004
Утверждено Роспотребнадзором 02.08.2010
МУК 4.1.2937-11
МУК 4.1.2987-12
Методика измерений остаточного содержания тиаклоприда в клубнях картофеля методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств тиаклоприда в зеленой массе, семенах и масле рапса, ягодах и соке винограда методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
Утверждено Роспотребнадзором 19.03.2012
МУК 4.1.3209-14
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств тиаклоприда в зеленой массе, зерне и масле кукурузы, в ботве и корнеплодах сахарной свеклы зеленой массе и зерне гороха, в плодах томатов и томатном соке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС).
Утверждено Роспотребнадзором 30.07.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
324
тиаметоксам

№ 3059-84,
№ 4699-88,
Көкөністер мен жемістердегі (алмалар, лимондар, апельсиндер, томаттар, сәбіз, пияз, картоп, қызылша, қырыққабат), астық дақылдылардағы (бидайдағы, күріштегі), топырақтағы және судағы тиабендазолды (текто) жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, астық дақылдылардың дәніндегі және сабанындағы (масақтылар, күріш, жүгері, тары), асбұршақтағы, күнбағыстың жасыл массасындағы, тұқымдары мен майындағы тиабендазолдың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Рапстың тұқымдары мен майындағы тиабендазолдың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу әдістемесі
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Рапс тұқымдары мен майындағы тиабендазолдың қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Көкөністер мен жемістердегі (алмалар, лимондар, апельсиндер, томаттар, сәбіз, пияз, картоп, қызылша, қырыққабат), астық дақылдылардағы (бидайдағы, күріштегі), топырақтағы және судағы тиабендазолды (текто) жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен
30.06.1984
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 16.03.2003
№ 4.1.1245-03,
№ 4.1.1477-03
Роспотребнадзор бекіткен 31.03.2011
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Роспотребнадзор бекіткен 19.03.2012
КСРО
Денсаулықмині бекіткен 19.09.1979 № 2084-79, 30.06.1984 № 3059-84, 04.10.1988
№ 4699-88
324
323 тиаклоприд
шекілдеуікті жеміс дақылдары – 0,7; рапс (май) -0,3; рапс (дән) – 0,5; жүзім, картоп – 0,02; жемістер және басқа ұсақ жидектер - 1,0;
тазартылмаған бадам – 10,0; мақта (тұқымдар), жұмыртқа, құс еті және оның қосымша өнімдері, күріш, ағаш жаңғақтары – 0,02; қиярлар, кәдімгі асқабақ – 0,3; сүт қоректілердің қосымша өнімдері, қыша (тұқымдар), жеміс дақылдары сүйектілер, томаттар – 0,5; баялдылар – 0,7; киви, қауындар, қарбыздар, ірі жемісті қыс асқабағы – 0,2; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), бидай – 0,1; сүті – 0,05; тәтті бұрыш (қалампыр бұрышын қоса алғанда) – 1,0
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1399-03
ШӘН
4.1.1853-04
ШӘН
4.1.2676-10
ШӘН
4.1.2937-11
ШӘН
4.1.2987-12
ШӘН
4.1.3209-14
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы және алмалардағы тиаклопридтің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы тиаклопридтің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Рапстың жасыл массасындағы, тұқымдары мен майындағы, жүзімнің жидектері мен шырынындағы тиаклопридтің қалдық бөлігін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі
Картоп түйнегіндегі тиаклопридтің қалдық бөлігін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу әдістемесі
Рапстың жасыл массасындағы, тұқымдары мен майындағы, жүзімнің жидектері мен шырынындағы тиаклопридтің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жүгерінің жасыл массасындағы, дәні мен майындағы, қант қызылшасының пәлегі мен тамыржемістеріндегі, асбұршақтың жасыл массасы мен дәніндегі, томат жемістері мен томат шырынындағы тиаклопридтің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
24.06.2003
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
05.03.2004
Роспотребнадзор бекіткен
02.08.2010
Роспотребнадзор бекіткен 12.07.2011
Роспотребнадзор бекіткен
19.03.2012
Роспотребнадзор бекіткен
30.07.2014
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
325
324 тиаметоксам

зерно хлебных злаков, картофель, горчица, рапс (зерно, масло), свекла сахарная, огурцы, горох, подсолнечник (семена, масло), капуста, лук – 0,05; томаты, баклажаны, перец – 0,2; плодовые семечковые – 0,3; смородина, виноград – 0,1; кукуруза (зерно, масло) – 0,05; соя (бобы, масло) – 0,05
ВЭЖХ
МУК 4.1.1142–02
МУК 4.1. 1805-03
МУК 4.1.2083-06
Определение остаточных количеств тиаметоксама и его метаболита (ЦГА 322704) в воде, почве, картофеле, зерне и соломе зерновых колосовых культур, яблоках, огурцах, томатах, перце, баклажанах, горохе и сахарной свекле методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств тиаметоксама в капусте, зеленой массе, семенах и масле рапса и горчицы, смородине методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств тиаметоксама в семенах и масле подсолнечника методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 01.01.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 18.12.2003
Утверждено Роспотребнадзором 30.07.2006
МУК 4.1.2173-07
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств тиаметоксама в луке, ягодах и соке винограда методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 15.02.2007
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
325
тиенкарбазон-метил
кукуруза (зерно, масло) – 0,5
ВЭЖХ
МУК 4.1.2909-11
МУК 4.1. 3210-14
Определение остаточных количеств Тиенкарбазон-метила в воде, почве, зеленой массе, зерне и масле кукурузы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств тиенкарбазон-метила в зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
Утверждено Роспотребнадзором 30.07.2014

астық дақылдарының дәні, картоп, қыша, рапс (дән, май), қант қызылшасы, қиярлар, асбұршақ, күнбағыс (тұқымдар, май), қырыққабат, пияз – 0,05; томаттар, баялдылар, бұрыш – 0,2; шекілдеуікті жеміс дақылдары – 0,3; қарақат, жүзім – 0,1; жүгері (дән, май) – 0,05; соя (бұршақтар, май) – 0,05
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1142–02
ШӘН
4.1. 1805-03
ШӘН
4.1.2083-06
ШӘН
4.1.2173-07
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, картоптағы, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы, алмалардағы, қиярлардағы, томаттардағы, бұрыштағы, баялдыдағы, асбұршақтағы және қант қызылшасындағы тиаметоксамның және оның метаболитінің (ЦГА 322704) қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Қырыққабаттағы, рапс пен қыштың жасыл массасындағы, тұқымдары мен майындағы, қарақаттағы тиаметоксамның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Күнбағыстың тұқымдары мен майындағы тиаметоксамның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пияздағы, жүзімнің жидектері мен шырынындағы тиаметоксамның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 01.01.2003
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен
18.12.2003
Роспотребнадзор бекіткен
30.07.2006
Роспотребнадзор бекіткен
15.02.2007
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014

2793-83,
2137-80
3164-84
Методические указания по определению фенилмочевинных гербицидов (фенурон, которан, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) в воде, почве, растительной массе, овощах методом тонкослойной хроматографии
Методические указания по определению топсина-М в яблоках, персиках, фейхоа и хурме тонкослойной хроматографией
Утверждено Минздравом СССР 24.08.1983
№ 2840-83,
24.08.1983
№ 2793-83,
28.01.1980
№ 2137-80
Утверждено Минздравом СССР 27.11.1984
328
тиоциклам
свекла сахарная – 0,02
ТСХ
№ 2463-81
Временные методические указания по определению эвисекта в растительной продукции, почве и в воде хроматографией в тонком слое
Утверждено Минздравом СССР 22.10.1981
329
тирам
зерно хлебных злаков – 0,01; картофель – 0,005; кукуруза (зерно, масло) – 0,1; плодовые семечковые – 5,0; плодовые косточковые – 3,0; горох – 0,1
ГХ
колориметрический
МУК 4.1.2016-05
МУК 4.1.2708-10
МУК 1560-76
Методические указания по газохроматографическому парофазному определению дитиокарбаматов в растительном материале
Определение остаточных количеств тирама в растительном масле методом газохроматографического парофазного анализа
Экспрессный метод обнаружения тетраметилтиурамдисульфида (ТИТД) в зерне
Утверждено Роспотребнадзором 17.10.2005
Утверждено Роспотребнадзором 02.08.2010
Утверждено Минздравом СССР 20.12.1976
ГЖХ
ТСХ
№ 5044-89
МУК 1112-73
№ 5014-89
№ 6135-91
Методические указания по определению ТМТД и продуктов его превращения в воде, зерновых культурах и растительном материале методом тонкослойной хроматографии
Калориметрическое определение купроцина-I, купроцина-II, манеба, марцина, полимарцина, поликарбацина, тиазона, ТМТД, цинеба, цирама и эдитона в воздухе, продуктах питания растительного и биологического происхождения
Методические указания по определению дитиокарбаматов в растительном материале парофазным газохроматографическим методом
Методические указания по определению препарата "Комби" смеси карбофурана с беномилом и ТМТД в растениях сахарной свеклы тонкослойной хроматографией
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
330
тифенсульфурон-метил
зерно хлебных злаков, лен (масло) – 0,5; кукуруза (зерно), соя (бобы, масло) – 0,02; лен масличный (семена, масло) – 0,05; кукуруза (масло) – 0,05
ВЭЖХ
ГЖХ, ТСХ
МУК 4.1.1435-03
МУК 4.1.3101-13
ГОСТ 2690-2014
№ 6092-91
Определение остаточных количеств Тифенсульфурон-метила в воде, бобах и масле сои методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств тифенсульфурон-метила в семенах и масле подсолнечника методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Временные методические указания по определению тифенсульфурон-метила в растительном материале, зерне, воде, почве хроматографическими методами.

2793-83,
2137-80
3164-84
Астық дақылдарының жасыл массасындағы, сабаны мен дәніндегі, қант қызылшасының пәлегі мен тамыржемістеріндегі, алмалардағы және алма шырынындағы тиофанат-метил м карбендазимнің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, өсімдік материалындағы, көкөністердегі фенилнесепнәр гербицидтерін (фенурон, которан, томилон, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) анықтау жөніндегі және судағы гербицидтерді (арезин, линурон, паторан, малоран) және олардың метаболиттерін - хошиісті аминдерді қатар болған кезде газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, өсімдік массасындағы, көкөністердегі фенилнесепнәр гербицидтерін (фенурон, которан, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Алмалардағы, шабдалыдағы, фейхоадағы және құрмадағы топсин-М-ны жұқа қабатты хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Роспотребнадзор бекіткен
24.07.2014
КСРО Денсаулықмині бекіткен
30.03.1981
№ 2365-81, 24.08.1983
№ 2839-83, 03.01.1985
№ 3187-85, 04.10.1988
№ 4710-88
КСРО Денсаулықмині бекіткен
24.08.1983
№ 2840-83, 24.08.1983
№ 2793-83, 28.01.1980
№ 2137-80
КСРО Денсаулықмині бекіткен
27.11.1984
329
328 тиоциклам
қант қызылшасы – 0,02
ЖҚХ
№ 2463-81
Өсімдік өніміндегі, топырақтағы және судағы эвисекті жұқа қабатты хроматографиямен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен
22.10.1981
330
329 тирам
астық дақылдарының дәні – 0,01; картоп – 0,005; жүгері (дән, май) – 0,1; шекілдеуікті жемістер – 5,0; сүйекті жемістер – 3,0; асбұршақ – 0,1
ГХ
колориметриялық
ГСХ
ЖҚХ
ШӘН
4.1.2016-05
ШӘН
4.1.2708-10
ШӘН
1560-76
№ 5044-89
ШӘН
1112-73
№ 5014-89
№ 6135-91
Өсімдік материалындағы дитиокарбаматтарды газды хроматографиялық парофаздық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдік майындағы тирамның қалдық мөлшерін газды хроматографиялық парофаздық талдау әдісімен анықтау
Астықтағы тетраметилтиурамдисульфидті анықтаудың экспресс әдісі (ТИТД)
Судағы, астық дақылдарындағы және өсімдік материалындағы ТМТД мен оның өзгеру өнімдерін жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Ауадағы, өсімдіктерден жасалған және биологиялық тамақ өнімдеріндегі купроцин-I, купроцин-II, манебті, марцинді, полимарцинді, поликарбацинді, тиазонды, ТМТД, цинебті, цирамды және эдитонды калориметриялық анықтау
Өсімдік материалындағы дитиокарбаматтарды парофаздық газды хроматографиялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Қант қызылшасы өсімдіктеріндегі "Комби" препаратын карбофуранның беномилмен қоспасын және ТМТД-ны жұқа қабатты хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Роспотребнадзор бекіткен
17.10.2005
Роспотребнадзор бекіткен
02.08.2010
КСРО Денсаулықмині бекіткен 20.12.1976
КСРО Денсаулықмині бекіткен 08.06.1989
КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07.1973
КСРО Денсаулықмині бекіткен 08.06.1989
КСРО Денсаулықмині
бекіткен 29.07.1991
331
330 тифенсульфурон-метил
астық дақылдарының дәні, зығыр(май) – 0,5; жүгері (дән), соя (бұршақтар, май) – 0,02; майлы зығыр (тұқымдар, май) –
0,05; жүгері (май) – 0,05
ТЖСХ
ГСХ, ЖҚХ
ШӘН
4.1.1435-03
ШӘН
4.1.3101-13
МЕМСТ
2690-2014
№ 6092-91
Судағы, соя бұршағы мен майындағы Тифенсульфурон-метилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Күнбағыстың тұқымдары мен майындағы тифенсульфурон-метилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Өсімдік материалындағы, астықтағы, судағы, топырақтағы тифенсульфурон-метилді хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар

Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Роспотребнадзором 08.08.2013
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
331
толклофос-метил
салат-латук (кочан, листья) – 2,0; картофель – 0,2; редис – 0,1
ГЖХ
ВЭЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
332
топрамезон
кукуруза (зерно, масло) – 0,1
ВЭЖХ
МУК 4.1.2858-11
Определение остаточных количеств Топрамезона в воде, почве, зеленой массе, зерне и масле кукурузы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 31.03.2011
333
толилфлуанид
плодовые семечковые – 5,0; огурцы – 1,0; виноград – 3,0; малина, клубника, ежевика – 5,0; смородина (черная, красная, белая) – 0,5; томаты – 3,0; хмель сухой – 50,0; лук-порей – 2,0; салат-латук (кочан) – 15,0; перец Чили (сухой) – 20,0; перец сладкий, включая перец гвоздичный – 2,0
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.1812-03
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Методические указания по определению остаточных количеств толилфлуанида в воде, почве, землянике, огурцах, томатах, яблоках и винограде газохроматографическим методом
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 18.12.2003
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
334
тралкоксидим
зерно хлебных злаков – 0,02
ВЭЖХ
МУК 4.1.1230-03
Определение остаточных количеств тралкоксидима в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003
335
триадименол
плодовые семечковые – 0,3; огурцы, томаты – 0,1; зерно хлебных злаков – 0,2; виноград – 2,0; сахарная свекла – 0,1; просо – 0,02; рис – 0,2; ананас – 5,0; артишок – 0,7; бананы – 1,0; кофе (бобы) – 0,5; ягоды – 0,7; изюм – 10,0; овощи со съедобными плодами (кроме тыквы) – 1,0; тыква – 0,2; перец Чили (сухой) – 5,0; субпродукты млекопитающих – 0,07; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,02; молоко – 0,01; мясо, субпродукты птицы – 0,01; яйца – 0,01
ГЖХ

РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 24.06.2003
Роспотребнадзор бекіткен 08.08.2013
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
КСРО Денсаулықмині бекіткен 29.07.1991
332
331 толклофос-метил
салат-латук (қаудан, жапырақтар) – 2,0; картоп – 0,2; шалғам – 0,1
ГСХ
ТЖСХ
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
333
332 топрамезон
жүгері (дән, май) – 0,1
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2858-11
Судағы, топырақтағы, жүгерінің жасыл массасындағы, дәні мен майындағы Топрамезонның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен 31.03.2011
334
333 толилфлуанид
шекілдеуікті жеміс дақылдары – 5,0; қиярлар – 1,0; жүзім – 3,0; таңқурай, құлпынай, бүлдірген – 5,0; қарақат (қара, қызыл, ақ) – 0,5; томаттар – 3,0; кептірілген құлмақ – 50,0; порей-пияз– 2,0; салат-латук (қаудан) – 15,0; Чили бұрышы (кептірілген) – 20,0; тәтті бұрыш, қалампыр бұрышын қоса алғанда – 2,0
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1812-03
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Судағы, топырақтағы, бүлдіргендегі, қиярлардағы, томаттардағы, алмалардағы және жүзімдегі толилфлуанидтің қалдық мөлшерін газды хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдығын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 18.12.2003
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау і жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
335
334 тралкоксидим
астық дақылдарының дәні – 0,02
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1230-03
Судағы, топырақтағы, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы тралкоксидимнің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 16.03.2003
336
335 триадименол
шекілдеуікті жеміс дақылдары – 0,3; қиярлар, томаттар – 0,1; астық дақылдарының дәні – 0,2; жүзім – 2,0; қант қызылшасы – 0,1; тары – 0,02; күріш – 0,2; ананас – 5,0; бөрікгүл – 0,7; банандар – 1,0; кофе (бұршақтар) – 0,5; жемістер – 0,7; мейіз – 10,0; жеуге жарамды жемістері бар көкөністер (асқабақтан басқа) – 1,0; асқабақ – 0,2; Чили бұрышы (кептірілген) – 5,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,07; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,02; сүті – 0,01; құс еті, қосымша өнімдерідары – 0,01; жұмыртқа – 0,01
ГСХ
ГСХ, ЖҚХ
ТЖСХ
ӘН

МУ № 4356-87
МУК 4.1.1905-04
МУК 4.1.2458-09
Методические указания по определению байтана и байтана-универсала в зерне, почве и воде хроматографическими методами
Методические указания по определению остаточных количеств триадименола в зерне и соломе риса, ягодах и соке винограда газохроматографическим методом
Определение остаточных количеств тебуконазола, триадимефона и триадименола в ботве и корнеплодах свеклы методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1987
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 01.01.2004
Утверждено Роспотребнадзором 02.02.2009
МУК 4.1.2683-10
ГОСТ 32689.1-3-2014
Методика выполнения измерений остаточного содержания триадименола в ботве и корнеплодах сахарной свеклы методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Роспотребнадзором 02.08.2010
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
ГЖХ, ТСХ
ВЭЖХ
№ 6131-91
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению байфидана в зерновых и лекарственных культурах, в воде и почве методами газожидкостной и тонкослойной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
336
триадимефон
плодовые семечковые – 0,3; артишок – 0,7,бананы – 1,0; зерно хлебных злаков – 0,5; кофе (бобы) – 0,5; ягоды – 0,7; виноград – 0,1; сухой виноград (изюм) – 10,0; субпродукты млекопитающих – 0,01; яйца – 0,01; плодоносящие овощи, кроме тыквы – 1,0; тыква – 0,2; дыня – 0,05, мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,02; молоко – 0,01; перец Чили (сухой) – 5,0; ананас – 3,0; мясо, субпродукты птицы – 0,01; сахарная свекла – 0,5; томаты – 0,5; огурцы – 0,5; плодовые косточковые – 0,05; фейхоа – 0,02; рис – 0,2
ГЖХ, ТСХ
ГЖХ
№ 5371-91
МУ № 3016-89
МУК 4356-87
Временные методические указания по определению остаточных количеств азовита в зерне злаковых, зеленой массе растений, сахарной свеклы, яблоках, почве и воде газожидкостной и тонкослойной хроматографией
Методические указания по определению байлетона в картофеле, огурцах, томатах, яблоках, персиках, винограде, цитрусовых (лимонах, апельсинах, мандаринах), зерне, зеленой массе растений, сырье лекарственных культур, воде и почве методами газожидкостной и тонкослойной хроматографии
Методические указания по определению байтана и байтана-универсала в зерне, почве и воде хроматографическими методами
Утверждено Минздравом СССР 27.07.1991
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1987
МУК 4.1. 1905-04
МУК 4.1.2458-09
МУК 4.1.2683-10
Методические указания по определению остаточных количеств триадименола в зерне и соломе риса, ягодах и соке винограда газохроматографическим методом
Определение остаточных количеств тебуконазола, триадимефона и триадименола в ботве и корнеплодах свеклы методом газожидкостной хроматографии
Методика выполнения измерений остаточного содержания триадименола в ботве и корнеплодах сахарной свеклы методом капиллярной газожидкостной хроматографии

№ 4356-87
ШӘН
4.1.1905-04
ШӘН
4.1.2458-09
ШӘН
4.1.2683-10
МЕМСТ
32689.1-3-2014
№ 6131-91
МЕМСТ
32690-2014
Астықтағы, топырақтағы және судағы байтанды және әмбебап байтанды хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Күріштің дәні мен сабанындағы, жүзімнің жидектері мен шырынындағы триадименолдың қалдық мөлшерін газды хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Қызылшаның пәлегі мен тамыржемістеріндегі тебуконазолдың, триадимефонның және триадименолдың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Қант қызылшасының пәлегі мен тамыржемістеріндегі триадименолдың қалдық бөлігін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Астық дақылдылардағы және дәрілік дақылдардағы, судағы және топырақтағы байфиданды газды-сұйықтықты және жұқа қабатты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрии (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен 08.06.1987
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 01.01.2004
Роспотребнадзор бекіткен 02.02.2009
Роспотребнадзор бекіткен 02.08.2010
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
КСРО Денсаулықмині бекіткен 29.07.1991
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
337
336 триадимефон
шекілдеуікті жеміс дақылдары – 0,3; бөрікгүл – 0,7, банандар – 1,0; астық дақылдарының дәні – 0,5; кофе (бұршақтар) – 0,5; жемістер – 0,7; жүзім – 0,1; кептірілген жүзім (мейіз) – 10,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,01; жұмыртқа – 0,01; жеміс беретін көкөністер, асқабақтан басқа– 1,0; асқабақ – 0,2; қауын – 0,05, сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,02; сүті – 0,01; Чили бұрышы (кептірілген) – 5,0; ананас – 3,0; құс еті, қосымша өнімдері – 0,01; қант қызылшасы – 0,5; томаттар – 0,5; қиярлар – 0,5; сүйекті жемістер– 0,05; фейхоа – 0,02; күріш – 0,2
ГСХ, ЖҚХ
ГСХ
ЖҚХ
ГСХ
ТЖСХ
№ 5371-91
ШӘН
№ 3016-89
ШӘН
4356-87
ШӘН
4.1. 1905-04
ШӘН
4.1.2458-09
ШӘН
4.1.2683-10
№ 5036-89
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Дақылдаадың дәніндегі, өсімдіктердің, қант қызылшасының жасыл массасындағы, алмалардағы, топырақтағы және судағы азовиттің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты және жұқа қабатты хроматографиямен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Картоптағы, қиярлардағы, томаттардағы, алмалардағы, шабдалылардағы, жүзімдегі, цитрус тұқымдас жемістердегі (лимондардағы, апельсиндердегі, мандариндердегі), өсімдіктердің дәніндегі, жасыл массасындағы, дәрілік дақылдар шикізатындағы, судағы және топырақтағы байлетонды газды-сұйықтықты және жұқа қабатты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Астықтағы, топырақтағы және судағы байтанды және әмбебап байтанды хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Күріштің дәні мен сабанындағы, жүзімнің жидектері мен шырынындағы триадименолдың қалдық мөлшерін газды хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Қызылшаның пәлегі мен тамыржемістеріндегі тебуконазолдың, триадимефонның және триадименолдың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Қант қызылшасының пәлегі мен тамыржемістеріндегі триадименолдың қалдық бөлігін өлшеуді капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен орындау әдістемесі
Бидай өсімдіктеріндегі метафос, байлетон және тилта қоспасын жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдықтарын анықтаудың газды хроматографиялық мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен
27.07.1991
КСРО Денсаулықмині бекіткен
08.06.1989
КСРО Денсаулықмині бекіткен 08.06.1987

зерно хлебных злаков – 0,1
ВЭЖХ
ТСХ, ГЖХ
МУК 4.1.2063-06
ГОСТ 32690-2014
№ 6177-91
Методические указания по определению остаточных количеств триасульфурона в зерне хлебных злаков методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Методические указания по определению триасульфурона в растительном материале, соломе, воде и почве методами газожидкостной и тонкослойной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 05.05.2006
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
340
трибенурон-метил
подсолнечник (семена, масло) – 0,02; зерно хлебных злаков – 0,01
ВЭЖХ
ГЖХ, ТСХ
МУК 4.1. 2022-05
МУК 4.1.2082-06
ГОСТ 32690-2014
№ 6076-91
Методические указания по определению остаточных количеств трибенурон-метила в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств Трибенурон-метила в семенах и масле подсолнечника методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Временные методические указания по определению остаточных количеств трибенурон-метила в воде, почве, зерне и зеленой массе зерновых культур хроматографическими методами
Утверждено Роспотребнадзором 17.10.2005
Утверждено Роспотребнадзором 30.07.2006
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
341
триморфамид
зерно хлебных злаков, огурцы, плодовые семечковые – 0,2; виноград – 0,1
ГЖХ, ТСХ
№ 2366-81
Методические указания по определению фадеморфа в вишне, огурцах, смородине, яблоках, воде хроматографическими методами
Утверждено Минздравом СССР 30.03.1981
342
тринексопак-этил
зерно хлебных злаков – 0,2
ВЭЖХ
МУК 4.1. 2086-06
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению остаточных количеств тринексапак-этила и его основного метаболита тринексапака-кислоты в воде, тринексапак-этила по метаболиту тринексапаку-кислоте в почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 30.07.2006

астық дақылдарының дәні – 0,1
ТЖСХ
ЖҚХ, ГСХ
ШӘН
4.1.2063-06
МЕМСТ
32690-2014
№ 6177-91
Астық дақылдарының дәніндегі триасульфуронның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Өсімдік материалындағы, сабанындағы, судағы және топырақтағы триасульфуронды газды-сұйықтықты және жұқа қабатты хроматография әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Роспотребнадзор бекіткен 05.05.2006
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
КСРО Денсаулықмині бекіткен 29.07.1991
341
340 трибенурон-метил
күнбағыс (тұқымдар, май) – 0,02; астық дақылдарының дәні – 0,01
ТЖСХ
ГСХ, ЖҚХ
ШӘН
4.1. 2022-05
ШӘН
4.1.2082-06
МЕМСТ
32690-2014
№ 6076-91
Судағы, топырақтағы, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы трибенурон-метилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Күнбағыстың тұқымдары мен майындағы Трибенурон-метилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, дәнді дақылдардың дәні мен жасыл массасындағы трибенурон-метилдің қалдық мөлшерін хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Роспотребнадзор бекіткен 17.10.2005
Роспотребнадзор бекіткен 30.07.2006
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
КСРО Денсаулықмині бекіткен 29.07.1991
342
341 триморфамид
астық дақылдарының дәні, қиярлар, шекілдеуікті жемістер – 0,2; жүзім – 0,1
ГСХ, ЖҚХ
№ 2366-81
Шиедегі, қиярлардағы, қарақаттағы, алмалардағы, судағы фадеморфты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен 30.03.1981
343
342 тринексопак-этил
астық дақылдарының дәні – 0,2
ТЖСХ
ШӘН
4.1. 2086-06
МЕМСТ
32690-2014
Судағы тринексапак-этилдің және оның негізгі метаболиті тринексапак-қышқылының қалдық мөлшерін, топырақтағы, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы тринексапак-этилді метаболит тринексапак-қышқылын тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен 30.07.2006

Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
343
тритиконазол
просо, кукуруза (зерно) – 0,1; зерно хлебных злаков – 0,04
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1. 1436-03
МУК 4.1.2917-11
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств Тритиконазола в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур, зерне кукурузы и проса методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств Тритиконазола в семенах и масле сои методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
344
тритосульфурон
зерно хлебных злаков – 0,01
ВЭЖХ
МУК 4.1. 1437-03
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению остаточных количеств Тритосульфурона в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур, зерне и зеленой массе кукурузы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
345
трифлоксистробин
виноград – 5,0; бананы – 0,05; капуста (все виды) – 0,5; морковь – 0,1; цитрусовые, томаты, баклажаны, клубника – 0,5; перец сладкий – 0,3; лук и лук порей – 0,7; миндаль – 3,0; сельдерей – 1,0; мякоть цитрусовых, сухая – 1,0; изюм – 5,0; яйца – 0,04; сухой хмель – 40,0; почки КРС, коз, свиней, овец – 0,04; печень КРС, коз, свиней, овец – 0,05; кукуруза – 0,02; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,05; молоко – 0,02; земляной орех – 0,02, перец сладкий, включая гвоздичный – 0,3; картофель – 0,02; мясо птицы – 0,04; субпродукты птицы, пищевые – 0,04; рис – 5,0; сахарная свекла – 0,05; плодовые косточковые – 1,0; меласса – 0,1; древесные орехи – 0,02; зерно хлебных злаков – 0,5; плодовые семечковые – 0,5; овощи со съедобными плодами и тыквенные – 0,2; салат – 10,0; перец, оливки, бахчевые культуры (арбуз, дыня, тыква) – 0,3
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.1232-03
МУК 4.1.3062-13
МУК 4.1.3084-13
Определение остаточных количеств трифлоксистробина в воде, почве, яблоках и его метаболита ЦГА 321113 в воде и почве газохроматографическим методом
Измерение остаточного содержания трифлоксистробина и его метаболита в корнеплодах и ботве сахарной свеклы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств трифлоксистробина в цитрусовых (мякоть, сок), плодовых косточках, ягодах (клубника), оливках, бананах, плодах томатов и томатном соке, моркови, перце, баклажанах, кабачках, огурцах, салате, бахчевых культурах (дыня, арбуз, тыква), капусте (брокколи, брюссельская, белокачанная), луке-порее методом капиллярной газожидкостной хроматографии

Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
344
343 тритиконазол
тары, жүгері (дән) – 0,1; астық дақылдарының дәні – 0,04
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1. 1436-03
ШӘН
4.1.2917-11
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы, жүгері мен тары дәніндегі Тритиконазолдың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Соя тұқымдары мен майындағы Тритиконазолдың қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 24.06.2003
Роспотребнадзор бекіткен 12.07.2011
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
345
344 тритосульфурон
астық дақылдарының дәні – 0,01
ТЖСХ
ШӘН
4.1. 1437-03
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы, жүгерінің дәні мен жасыл массасындағы Тритосульфуронның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 24.06.2003
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
346
345 трифлоксистробин
жүзім – 5,0; банандар – 0,05; қырыққабат (барлық түрлері) – 0,5; сәбіз – 0,1; цитрус тұқымдас жемістер, томаттар, баялдылар, құлпынай – 0,5; тәтті бұрыш – 0,3; пияз шалқан -пияз – 0,7; бадам – 3,0; балдыркөк – 1,0; цитрус тұқымдас жемістер мәйегі, кептірілген – 1,0; мейіз – 5,0; жұмыртқа – 0,04; кептірілген құлмақ – 40,0; ІҚМ, ешкі, шошқа, қой бүйректері – 0,04; ІҚМ, ешкі, шошқа, қой бауыры – 0,05; жүгері – 0,02; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,05; сүті – 0,02; жер жаңғағы – 0,02, тәтті бұрыш, қалапмыр бұрышты қоса алғанда– 0,3; картоп – 0,02; құс еті – 0,04; құстың қосымша өнімдері, тағамдық – 0,04; күріш – 5,0; қант қызылшасы – 0,05; сүйекті жемістер – 1,0; меласса – 0,1; ағаш жаңғақтары – 0,02; астық дақылдарының дәні – 0,5; шекілдеуікті жеміс дақылдары – 0,5; жеуге жарамды жемістері бар көкөністер және асқабақтар – 0,2; салат – 10,0; бұрыш, зәйтүндер, бақша дақылдары (қарбыз, қауын, асқабақ) – 0,3
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1232-03
ШӘН
4.1.3062-13
ШӘН
4.1.3084-13
МЕМСТ
32689.1-3-2014
ШӘН
4.1.2675-10
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, алмалардағы трифлоксистробиннің және су мен топырақтағы оның метаболитінің ЦГА 321113 қалдық мөлшерін газды хроматография әдісімен анықтау
Қант қызылшасының тамыржемістері мен пәлегіндегі трифлоксистробиннің және оның метаболитінің қалдық бөлігін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу
Цитрус тұқымдас жемістердегі (жұмсақ бөлігі, шырын), жеміс сүйекшесі, жидектері (құлпынай), зәйтүндердегі, банандардағы, томат жемістеріндегі және томат шырынындағы, сәбіздегі, бұрыштағы, баялдылардағы, кәділердегі, қиярлардағы, салаттағы, бақша дақылдарындағы (қауын, қарбыз, асқабақ), қырыққабаттағы (брокколи, брюссель, ақжапырақ қырыққабат), порей-пияздағы трифлоксистробиннің қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Жүзімнің жидектері мен шырынындағы трифлоксистробиннің және оның метаболитінің қалдық бөлігін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау

Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003
Утверждено Роспотребнадзором 14.07.2013
Утверждено Роспотребнадзором 29.07.2013
ГОСТ 32689.1-3-2014
МУК 4.1.2675-10
ГОСТ 32690-2014
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Методика выполнения измерений остаточного содержания трифлоксистробина и его метаболита в ягодах и соке винограда методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Роспотребнадзором 02.08.2010
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
346
трифлумизол
зерно хлебных злаков – 0,05; огурцы, томаты, плодовые семечковые – 0,1
ТСХ
ВЭЖХ
МУК 5026-89
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению трифумина и его метаболитов в овощах, фруктах, зерне, почве и воде методом тонкослойной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
347
трифлусульфурон-метил
свекла сахарная – 0,02
ВЭЖХ
МУК 4.1.1144-02
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств трифлусульфурон-метила в воде, почве, ботве и корнеплодах сахарной свеклы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС).
Утверждено Главным государсьтвенным санитарным врачом РФ 01.01.2003
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
348
трифлуралин
хлопчатник (семена и масло), арбуз – 0,25; петрушка – 0,01; подсолнечник (семена), капуста, томаты, огурцы, чеснок, баклажаны, перец, лук, соя (семена), подсолнечник (масло), соя (масло) – 0,1; морковь – 0,01;
табак – 0,5; рапс (зерно, масло) – 0,1
ГЖХ
ГЖХ, полярографический, СФ
УФ-СФ, ТСХ
осциллографический
МУК 4.1. 1438-03
МУК 3022-84
№ 3019-84
Методические указания по определению остаточных количеств Трифлуралина в зеленой массе и зерне зерновых культур, в семенах и масле подсолнечника, сои и рапса методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по систематическому газохроматографическому анализу микроколичеств гербицидов различной химической природы при совместном присутствии в пробах воды, почвы и растениях
Временные методические указания по определению трефлана методом газожидкостной хроматографии в почве, табаке и табачном дыме
Утверждено Главным государсьтвенным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Минздравом СССР 27.04.1984
Утверждено Минздравом СССР 27.04.1984
№ 6125-91
№ 2363-81
Методические указания по определению трефлана в зеленой массе и зерне зерновых культур методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по совместному определению прометрина, тербацила и трефлана в одной пробе почвы, эфирного масла и эфиромасличного сырья мяты перечной методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Утверждено Минздравом СССР 30.03.1981
МУК 1112-73
ГОСТ 32689.1-3-2014
Определение трефлана в помидорах газожидкостной хроматографией
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
МУК 1790-77
№ 2645-82
№ 2134-80
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Методические указания по определению микроколичеств трефлан и нитрофора
Методические указанияч по определению трефлана в воде, почве, томатах и капусте методом УФ-спектрофотометрии, с использованием тонкослойной хроматографии
Методические указания по определению трефлана методом осциллографической полярографии в сладком перце

РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 16.03.2003
Роспотребнадзор бекіткен 14.07.2013
Роспотребнадзор бекіткен 29.07.2013
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Роспотребнадзор бекіткен 02.08.2010
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
347
346 трифлумизол
астық дақылдарының дәні – 0,05; қиярлар, томаттар, жеміс дақылдары шекілдеуіктілер – 0,1
ЖҚХ
ТЖСХ
ШӘН
5026-89
МЕМСТ
32690-2014
Көкөністердегі, жемістердегі, астықтағы, топырақтағы және судағы трифуминді және оның метаболиттерін жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен 08.06.1989
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
348
347 трифлусульфурон-метил
қант қызылшасы – 0,02
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1144-02
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, қант қызылшасының пәлегі мен тамыржемістеріндегі трифлусульфурон-метилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас Мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 01.01.2003
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
349
348 трифлуралин
мақта (тұқымдар және май), қарбыз – 0,25; ақжелкек – 0,01; күнбағыс (тұқымдар), қырыққабат, томаттар, қиярлар, сарымсақ, баялдылар, бұрыш, пияз, соя (тұқымдар), күнбағыс (май), соя (май) – 0,1; сәбіз – 0,01; темекі – 0,5; рапс (дән, май) – 0,1
ГСХ
ГСХ, полярографиялық, СФ
УК-СФ, ЖҚХ
осциллографиялық
ШӘН
4.1. 1438-03
ШӘН
3022-84
№ 3019-84
№ 6125-91
№ 2363-81
ШӘН
1112-73
МЕМСТ
32689.1-3-2014
ШӘН
1790-77
№ 2645-82
№ 2134-80
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Дәнді дақылдылардың жасыл массасы мен дәніндегі, күнбағыстың, сояның және рапстың тұқымдары мен майындағы, Трифлуралиннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судың, топырақтың және өсімдіктердің сынамаларындағы химиялық шығарылуы әртүрлі гербицидтердің микромөлшерін бірге болған кезде жүйелі газды хроматографиялық талдау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Топырақтағы, темекідегі және темекі түтініндегі трефланды газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Дәнді дақылдылардың жасыл массасы мен дәніндегі трефланды газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Топырақтың, эфир майының және бұрыштық жалбыз эфирмайлы шикізатының бір сынамасындағы прометринді, тербацилді және трефланды газды-сұйықтықты хроматография әдісімен біріктіріп анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Қызанақтардағы трефланды газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Трефлан мен нитрофордың микромөлшерін анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, томаттардағы және қырыққабаттағы трефланды УФ-спектрофотометрия әдісімен, жұқа қабатты хроматографияны пайдалана отырып анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Тәтті бұрыштағы трефланды осциллографиялық полярография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
РФ Бас Мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 24.06.2003
КСРО Денсаулықмині бекіткен 27.04.1984
КСРО Денсаулықмині бекіткен 27.04.1984
КСРО Денсаулықмині бекіткен 29.07.1991
КСРО Денсаулықмині бекіткен 30.03.1981
КСРО Денсаулықмині бекіткен
31.07.1973
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014

Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 18.11.1977
Утверждено Минздравом СССР 28.12.1982
Утверждено Минздравом СССР 21.01.1980
349
трифорин
плодовые семечковые – 2,0; виноград – 0,01; огурцы – 0,1; голубика, клубника, крыжовник, смородина – 1,0; вишня, слива – 2,0; персик – 5,0; томаты – 0,5; зерно хлебных злаков – 0,1; бобовые (стручки и/или незрелые семена) – 1,0; овощи со съедобными плодами, тыквенные – 0,5
ГЖХ
ТСХ
МУК 4.1.2071-06
№ 2423-81
Методические указания по определению остаточных количеств Трифорина в яблоках, винограде, яблочном и виноградном соках методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению трифорина в растительной продукции (яблоки, огурцы), почве, воде методом тонкослойной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 05.05.2006
Утверждено Минздравом СССР 06.08.1981
350
трихлорфон
зерно хлебных злаков, кукуруза (зерно), бахчевые, виноград, листовые овощи, капуста, огурцы, перец, томаты, соя (бобы, масло), подсолнечник (семена, масло), картофель, зернобобовые, горчица, рис, плодовые семечковые и косточковые – 0,1; свекла сахарная, лук, морковь, баклажаны, кабачки – 0,05; хлопчатник (масло) – 0,1; грибы – 0,2; ягоды дикорастущие, молоко, молочные продукты, мясо – 0,01
ГЖХ, ТСХ
хроматоэнзимный
№ 2469-81
№ 3185-85
№ 3895-85
Методические указания по определению в зерне и продуктах его переработки фосфороорганических пестицидов, применяемых для обеззараживания зерна и зернохранилищ, хроматографическими методами
Временные методические указания по определению остаточных количеств хлорофоса в картофеле с помощью тонкослойной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств хлорофоса в картофеле хроматоэнзимным методом
Утверждено Минздравом СССР 22.10.1981
Утверждено Минздравом СССР 03.01.1985
Утверждено Минздравом СССР 22.05.1985
ТСХ
МУК 1112-73
№ 2078-79
Определение хлорофоса в воде, фруктах, овощах, молоке, мясе и кормах хроматографией в тонком слое
Методические указания по определению остаточных количеств хлорофоса в сырье ромашки аптечной и мака масличного методом тонкослойной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 19.10.1979
хромато-энзимный
колориметрический
№ 2086-79
МУК 1112-73
№ 1551-76
Энзимо-хроматографический метод определения фосфорорганических пестицидов в растительных продуктах и биосубстратах
Колориметрическое определение хлорофоса в продуктах растительного присхождения (капуста, картофель, зерно, огурцы, яблоки) и молоке
Методические указания по определению хлорофоса в молоке, тканях животных и яйцах кур газо-адсорбционным методом
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 19.10.1979
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 20.12.1976
ГЖХ
агар-диффузный
ГОСТ 32689.1-3-2014
МУК 1112-73
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Энзиматическое агардиффузионное определение фосфорорганических инсектицидов в продуктах животного происхождения
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
ТСХ, ГЖХ
ВЭЖХ
№ 4994-89
№ 2649-82
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению в одной пробе фосфорорганических и хлорорганических пестицидов, применяемых на томатах, хроматографическими методами
Методические указания по определению метафоса, фосфамида и хлорофоса в сушеных овощах и плодах (картофель, морковь, петрушка, яблоки, груши, слива) методами тонкослойной и газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)

КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 18.11.1977
КСРО Денсаулықмині бекіткен
28.12.1982
КСРО Денсаулықмині бекіткен
21.01.1980
350
349 трифорин
шекілдеуікті жемістер – 2,0; жүзім – 0,01; қиярлар – 0,1; көкжидек, құлпынай, қарлыған, қарақат – 1,0; шие, алхоры – 2,0; шабдалы – 5,0; томаттар – 0,5; астық дақылдарының дәні – 0,1; бұршақтар (бұршаққындар және/немесе піспеген тұқымдар) – 1,0; жеуге жарамды жемістері бар көкөністер, асқабақтар – 0,5
ГСХ
ЖҚХ
ШӘН
4.1.2071-06
№ 2423-81
Алмалардағы, жүзімдегі, алма және жүзім шырындарындағы Трифориннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдік өніміндегі (алмалар, қиярлар), топырақтағы, судағы трифоринді жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Роспотребнадзор бекіткен 05.05.2006
КСРО Денсаулықмині бекіткен 06.08.1981
351
350 трихлорфон
астық дақылдарының дәні, жүгері (дән), бақша көкөністері, жүзім, жапырақты көкөністер, қырыққабат, қиярлар, бұрыш, томаттар, соя (бұршақтар, май), күнбағыс (тұқымдар, май), картоп, дәнбұршақтар, қыша, күріш, шекілдеуікті және сүйекті жемістер – 0,1; қант қызылшасы, пияз, сәбіз, баялдылар, кәділер – 0,05; мақта (май) – 0,1; саңырауқұлақтар – 0,2; жабайы өсетін жемістер, сүт, сүт өнімдері, ет – 0,01
ГСХ, ЖҚХ
хроматоэнзимдік
ЖҚХ
хромато-энзим-дік
колориметрия-лық
ГСХ
агар-диффузия-лық
ЖҚХ, ГСХ
ТЖСХ
№ 2469-81
№ 3185-85
№ 3895-85
ШӘН
1112-73
№ 2078-79
№ 2086-79
ШӘН
1112-73
№ 1551-76
МЕМСТ
32689.1-3-2014
ШӘН
1112-73
№ 4994-89
№ 2649-82
МЕМСТ
32690-2014
Астықтағы және оны өңдеуден алынған өнімдерде астықты және астық қоймаларын зарарсыздандыру үшін қолданылатын фосфороорганикалық пестицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Картоптағы хлорофостың қалдық мөлшерін жұқа қабатты хроматографияның көмегімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Картоптағы хлорофостың қалдық мөлшерін хроматоэнзимдік әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, жемістердегі, көкөністердегі, сүттегі, еттегі және жем-шөптегі хлорофосты жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Дәріханалық түймедақтағы және майлы көкнәр шикізатындағы хлорофостың қалдық мөлшерін жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдік өнімдеріндегі және биосубстраттардағы фосфорорганикалық пестицидтерді анықтаудың энзимдік-хроматографиялық әдісі
Өсімдіктерден алынған өнімдердегі (қырыққабат, картоп, дән, қиярлар, алмалар) және сүттегі хлорофосты колориметриялық анықтау
Жануарлардың сүті мен тіндеріндегі және тауық жұмыртқасындағы хлорофосты газды-адсорбциялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Жануарлардан алынған өнімдердегі фосфорорганикалық инсектицидтерді энзиматикалық агардиффузиялық анықтау
Томаттарда қолданылатын фосфорорганикалық және хлорорганикалық пестицидтерді бір сынамада хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Кептірілген көкөністер мен жемістердегі (картоп, сәбіз, ақжелкен, алмалар, алмұрттар, алхоры) метафосты, фосфамидті және хлорофосты жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматография әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен
22.10.1981
КСРО Денсаулықмині бекіткен
03.01.1985
КСРО Денсаулықмині бекіткен
22.05.1985
КСРО Денсаулықмині бекіткен
31.07.1973
КСРО Денсаулықмині бекіткен
19.10.1979
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен
19.10.1979
КСРО Денсаулықмині бекіткен
31.07.1973
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 20.12.1976
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07.1973

Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
Утверждено Минздравом СССР 28.12.1982
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
351
фамоксадон
огурцы, тыква обыкновенная, пшеничные отруби не переработанные – 0,2; сушеный виноград (изюм) – 5,0; мясо и субпродукты млекопитающих (кроме морских животных) – 0,5; яйца, мясо птицы и ее субпродукты – 0,01; виноград – 2,0, томаты – 1,0; молоко – 0,03; картофель – 0,05; зерно хлебных злаков – 0,2; лук – 1,0; подсолнечник (семена, масло) – 0,1
ВЭЖХ
МУК 4.1.1146–02
МУК 4.1.2174-07
МУК 4.1.2271-07
Определение остаточных количеств фамоксадона в воде, почве, клубнях картофеля, зеленой массе, соломе и зерне зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств Фамоксадона в плодах томатов, ягодах винограда, зеленой массе, семенах и масле подсолнечника методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств Фамоксадона в виноградном соке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 01.01.2003
Утверждено Роспотребнадзором 15.02.2007
Утверждено Роспотребнадзором 24.09.2007
МУК 4.1.2777-10
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств Фамоксадона в луке-перо и луке-репке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 24.11.2010
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
352
феназахин
плодовые семечковые – 0,2; виноград – 0,01
ВЭЖХ
ГЖХ
МУК 4.1.2213-07
ГОСТ 32690-2014
ГОСТ 32689.1-3-2014
Определение остаточных количеств феназахина в ягодах винограда и виноградном соке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Роспотребнадзором 25.05.2007
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
353
фенамидон
картофель – 0,03; томаты – 0,5
ВЭЖХ
ГЖХ
МУК 4.1.1234-03
ГОСТ 32690-2014
ГОСТ 32689.1-3-2014
Определение остаточных количеств фенамидона и его метаболитов (RPA 405862 и RPA 408056) в воде, почве, картофеле, томатах, луке и огурцах методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов

КСРО Денсаулықмині бекіткен 08.06.1989
КСРО Денсаулықмині бекіткен
28.12.1982
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
352
351 фамоксадон
қиярлар, кәдімгі асқабақ, өңделмеген бидай кебегі – 0,2; кептірілген жүзім (мейіз) – 5,0; сүт қоректілердің еті және қосымша өнімдері (теңіз жануарларынан басқа) – 0,5; жұмыртқа, құс еті және оның қосымша өнімдері – 0,01; жүзім – 2,0, томаттар – 1,0; сүт – 0,03; картоп – 0,05; астық дақылдарының дәні – 0,2; пияз – 1,0; күнбағыс (тұқымдар, май) – 0,1
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1146–02
ШӘН
4.1.2174-07
ШӘН
4.1.2271-07
ШӘН
4.1.2777-10
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, картоп түйнегіндегі, дәнді масақты дақылдардың жасыл массасындағы, сабаны мен дәніндегі фамоксадонның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Томат жемістеріндегі, жүзім жидектеріндегі, күнбағыстың жасыл массасындағы, тұқымдары мен майындағы Фамоксадонның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жүзім шырынындағы Фамоксадонның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Сабақ-пияздағы және шалқан-пияздағы Фамоксадонның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 01.01.2003
Роспотребнадзор бекіткен 15.02.2007
Роспотребнадзор бекіткен 24.09.2007
Роспотребнадзор бекіткен 24.11.2010
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
353
352 феназахин
Шекілдеуікті жемістер– 0,2; жүзім – 0,01
ТЖСХ
ГСХ
ШӘН
4.1.2213-07
МЕМСТ
32690-2014
МЕМСТ
32689.1-3-2014
Жүзім жидектері мен жүзім шырынындағы феназахиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Роспотребнадзор бекіткен 25.05.2007
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
354
353 фенамидон
картоп – 0,03; томаттар – 0,5
ТЖСХ
ГСХ
ШӘН
4.1.1234-03
МЕМСТ
32690-2014
МЕМСТ
32689.1-3-2014
Судағы, топырақтағы, картоптағы, томаттардағы, пияздағы және қиярлардағы фенамидоннің және оның метаболиттерінің (RPA 405862 және RPA 408056) қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері

Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандарти-зации, метрологии и сертификации 25.06.2014
354
фенамифос
яблоки, бананы, капуста брюссельская и кочанная, дыня, хлопчатник (семена), арахис, хлопковое и арахисовое масло не рафинированные – 0,05; мясо и субпродукты птицы и млекопитающих (кроме морских животных), яйца – 0,01; молоко – 0,005
ГЖХ
ВЭЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
355
фенбуконазол
абрикосы, персики – 0,5; бананы, жир, почки, печень, мясо КРС, рапс (зерно), подсолнечник (семена), тыква обыкновенная – 0,05; огурцы, дыня – 0,2; вишня, виноград – 1,0; яйца, молоко, мясо и субпродукты птицы, древесные орехи – 0,01; плодовые семечковые – 0,1; зерно хлебных злаков – 0,2
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
356
фенбутатин оксид
миндаль, пекан, грецкий орех, огурцы – 0,5; бананы, вишня, чернослив, клубника – 10,0; мясо и субпродукты кур, яйца, мясо млекопитающих (кроме морских животных), молоко – 0,05; цитрусовые, виноград, плодовые семечковые – 5,0; мякоть цитрусовых (сухая) – 25,0; субпродукты млекопитающих – 0,2; виноградный жмых сухой – 100,0; персики – 7,0; сливы – 3,0; изюм – 20,0; томаты – 1,0
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
357
фенаримол
плодовые семечковые, виноград – 0,3; яблочный жмых, хмель, перец Чили (сухие) – 5,0; артишок посевной – 0,1; бананы, виноград сухой (изюм) – 0,2; мясо, почки КРС пекан – 0,02; печень КРС, дыня – 0,05; вишня, клубника – 1,0; персик, перец сладкий (включая перец гвоздичный) – 0,5
ГЖХ
МУК 2802-83
МУК 4.1.2011-05
ГОСТ 32689.1-3-2014
Методические указания по определению рубигана в яблоках и огурцах газохроматографическим методом
Методические указания по определению остаточных количеств Фенаримола в воде, почве, ягодах винограда и виноградном соке методом газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 12.05.1983
Утверждено Роспотребнадзором 17.10.2005
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
ТСХ
ВЭЖХ

РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 16.03.2003
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
355
354 фенамифос
алмалар, банандар, қырыққабат брюссель және қаудан, қауын, мақта (тұқымдар), жер жаңғақ, мақта және жер жаңғақ майы, рафирлендірілмеген – 0,05; құстың және сүт қоректілердің еті мен қосымша өнімдері (теңіз жануарларынан басқа), жұмыртқа – 0,01; сүт – 0,005
ГСХ
ТЖСХ
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
356
355 фенбуконазол
өріктер, шабдалылар – 0,5; банандар, ІҚМ майы, бүйректері, бауыры, еті, рапс (дән), күнбағыс (тұқымдар), кәдімгі асқабақ – 0,05; қиярлар, қауын – 0,2; шие, жүзім – 1,0; құстың жұмыртқасы, сүті, еті және қосымша өнімдері, ағаш жаңғақтары – 0,01; шекілдеуікті жемістер – 0,1; астық дақылдарының дәні – 0,2
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
357
356 фенбутатин оксид
бадам, пекан, грек жаңғағы, қиярлар – 0,5; банандар, шие, қара алхоры, құлпынай – 10,0; тауықтың еті мен қосымша өнімдері, жұмыртқасы, сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), сүт – 0,05; цитрус тұқымдас жемістер, жүзім, шекілдеуікті жемістер – 5,0; цитрус тұқымдас жемістер мәйегі (кептірілген) – 25,0;
сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,2; жүзім күнжарасы кептірілген – 100,0; шабдалылар – 7,0; алхорылар – 3,0; мейіз – 20,0; томаттар – 1,0
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
358
357 фенаримол
шекілдеуікті жемістер, жүзім – 0, 3;
алма күнжарасы, құлмақ, Чили бұрышы (құрғақ) – 5,0; екпе бөрікгүл – 0,1;
банандар, жүзім кептірілген (мейіз) – 0,2;
ІҚМ еті, бүйректері пекан – 0,02; ІҚМ бауыры, қауын – 0,05; шие, құлпынай – 1,0; шабдалы, тәтті бұрыш (қалампыр бұрышын қоса алғанда) – 0,5
ГСХ
ЖҚХ
ТЖСХ
ШӘН
2802-83
ШӘН
4.1.2011-05
МЕМСТ
32689.1-3-2014

№ 3155-84
ГОСТ 32690-2014
Временные методические указания по определению остаточных количеств рубигана в воде, почве и растительном материале тонкослойной хроматографией
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 27.11.1984
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
358
фенвалерат
хлопчатник (масло рафинированное и не рафинированное), кукуруза (зерно), соя (бобы, масло), горох – 0,1; плодовые семечковые, зерно хлебных злаков – 2,0, капуста кочанная – 3,0; виноград, картофель – 0,01; хмель сухой – 5,0; рыба – 0,0015; смородина – 0,03; бобы очищенные, молоко – 0,1; бобы (кроме кормовых и соевых), китайская капуста, мясо млекопитающих (кроме морских животных), томаты, ягоды (кроме смородины) и другие мелкие фрукты – 1,0; капуста брокколи, брюссельская и цветная, сельдерей, вишня, цитрусовые, салат кочанный, мука пшеничная непросеянная – 2,0; хлопчатник (семена), огурцы, дыни, древесные орехи, мука пшеничная (кроме не просеянной) – 0,2; субпродукты млекопитающих – 0,02; киви, персик, перец Чили (сухой), пшеничные отруби не переработанные – 5,0; арахис неочищенный, подсолнечник (семена), кукуруза столовая сладкая (отварная в початках) – 0,1; перец сладкий (включая перец гвоздичный), тыква обыкновенная и крупноплодная зимняя, арбуз – 0,5; овощи со съедобными корнями и клубнями (кроме картофеля, сельдерея) – 0,05
ГЖХ
ГЖХ, ТСХ
ГЖХ
№ 2783-83
МУК 2473-81
МУК 5007-89
МУК 6093-91
Временные методические указания по определению сумицидина в корнеклубнеплодах, молоке, растениях, почве методом газовой хроматографии
Методические указания по определению синтетических пиретроидов (амбуш, децис, рипкорд, сумицидин) в растениях, почве, воде водоемов методами газожидкостной и тонкослойной хроматографии
Методические указания по определению суми-альфа в воде, плодовых и овощных культурах хроматографическими методами
Временные методические указания по определению пиретроидов (перметрина, циперметрина, фенвалерата и декаметрина) в молоке и мясе животных методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 12.05.1983
Утверждено Минздравом СССР 22.10.1981
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
МУК 6101-91
МУК 4.1.1446-03
Временные методические указания по определению суми-альфа в биологическом материале методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств Эсфенвалерата в воде водоемов, почве, яблоках, клубнях картофеля, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Утверждено Главным государственным саниртарным врачом РФ 24.06.2003
МУК 4.1.1809-03
МУК 4.1.3022-12
ГОСТ 32689.1-3-2014
Методические указания по определению остаточных количеств эсфенвалерата в семенах и масле подсолнечника и сои методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств эсфенвалерата в семенах и масле рапса методом газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов

№ 3155-84
МЕМСТ
32690-2014
Алмалардағы және қиярлардағы рубиганды газды хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, жүзім жидектері мен жүзім шырынындағы Фенаримолдың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Судағы, топырақтағы және өсімдік материалындағы рубиганның қалдық мөлшерін жұқа қабатты хроматографиямен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 12.05.1983
Роспотребнадзор бекіткен 17.10.2005
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
КСРО Денсаулықмині бекіткен 27.11.1984
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
359
358 фенвалерат
мақта (май тазартылған және тазартылмаған, жүгері (дән), соя (бұршақтар, май), асбұршақ – 0,1; шекілдеуікті жемістер, астық дақылдарының дәні – 2,0, қауданды қырыққабат– 3,0; жүзім, картоп – 0,01; құрғақ құлмақ – 5,0; балық – 0,0015; қарақат – 0,03; тазартылған бұршақтар, сүт – 0,1; бұршақтар (жем-шөптіктен және соядан басқа), қытай қырыққабаты, сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), томаттар, жемістер (қарақаттан басқа) және басқа ұсақ жидектер – 1,0; брокколи қырыққабаты, брюссель және түсті, балдыркөк, шие, цитрус тұқымдас жемістер тұқымдастар, қаудан салат, еленбеген бидай ұны – 2,0; мақта (тұқымдар), қиярлар, қауындар, ағаш жаңғақтары, ұн бидай (еленбегеннен басқа) – 0,2; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0,02; киви, шабдалы, Чили бұрышы (кептірілген), өңделмеген бидай кебегі – 5,0; тазартылмаған жер жаңғақ, күнбағыс (тұқымдар), асханалық тәтті жүгері (собықпен пісірілген) – 0,1; тәтті бұрыш (қалампыр бұрышын қоса алғанда), кәдімгі асқабақ және ірі жемісті қысқы, қарбыз – 0,5; жеуге жарамды тамырлары мен түйнектері бар көкөністер (картоптан, балдыркөктен басқа) – 0,05
ГСХ
ГСХ, ЖҚХ
ГСХ
ТЖСХ
№ 2783-83
ШӘН
2473-81
ШӘН
5007-89
ШӘН
6093-91
ШӘН
6101-91
ШӘН
4.1.1446-03
ШӘН
4.1.1809-03
ШӘН
4.1.3022-12
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Тамыр-түйнекті жемістердегі, сүттегі, өсімдіктердегі, топырақтағы сумицидинді газды хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Өсімдіктердегі, топырақтағы, су айдындарының суындағы синтетикалық пиретроидтерді (амбуш, децис, рипкорд, сумицидин) газды-сұйықтықты және жұқа қабатты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, жеміс және көкөніс дақылдарындағы суми-альфаны хроматографиялық әдістермен әдістемелік анықтау жөніндегі нұсқаулар
Жануарлардың сүті мен етіндегі пиретроидтерді (перметринді, циперметринді, фенвалератты және декаметринді) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Биологиялық материалдағы суми-альфаны газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Су айдындарының суындағы, топырақтағы, алмалардағы, картоп түйнегіндегі, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы Эсфенвалераттың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Күнбағыс пен сояның тұқымдары мен майындағы эсфенвалераттың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Рапстың тұқымдары мен майындағы эсфенвалераттың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен
12.05.1983
КСРО Денсаулықмині бекіткен 22.10.1981
КСРО Денсаулықмині бекіткен 08.06.1989
КСРО Денсаулықмині бекіткен 29.07.1991
КСРО Денсаулықмині бекіткен 29.07.1991
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 24.06.2003

Утверждено Главным государственным саниртарным врачом РФ 18.12.2003
Утверждено Роспотребнадзором 03.07.2012
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
359
фенгексамид
баклажаны, перец – 2,0; томаты – 2,0; миндаль – 0,02; абрикосы, нектарины, персики – 10,0; вишня – 7,0; слива (включая чернослив) – 1,0; ягоды и другие мелкие фрукты – 15,0; виноград – 15,0; киви – 15,0; огурцы (включая корнишоны) – 1,0; тыква – 1,0; изюм – 25,0; субпродукты и мясо млекопитающих (кроме морских) – 0,05; салат (кочанный и листовой) – 30,0; молоко – 0,01
ВЭЖХ
МУК 4.1.3003-12
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств фенгексамида в ягодах (клубника, киви), томатах, огурцах, винограде и виноградном соке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 19.03.2012
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
360
фенпироксимат
соя (бобы, масло), виноград, плодовые семечковые – 0,3; почки, печень КРС – 0,01; мясо КРС – 0,02; молоко КРС – 0,005; хмель (сухой) – 10,0; апельсины (включая гибриды) – 0,2
ВЭЖХ
МУК 4.1.1439-03
МУК 4.1.2925-11
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению остаточных количеств Фенпироксимата и его метаболитов в воде, почве, винограде и яблоках методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств фенпироксимата в зеленой массе, зерне и масле сои методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным саниртарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
361
фенитротион
плодовые семечковые – 0.5; зерно хлебных злаков – 6.0; субпродукты млекопитающих – 0.05; яйца – 0.05; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0.05; молоко – 0.01; мясо птицы – 0.05;соя (бобы) – 0.01; рис – 0.3; хлеб, подсолнечник (семена, масло), плодовые (косточковые), цитрусовые (мякоть), табак, свекла сахарная, столовая – 0,1; чай – 0,5; дикорастущие ягоды и грибы – 0,01
ГЖХ,
ТСХ

РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері 18.12.2003 бекіткен
Роспотребнадзор бекіткен 03.07.2012
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
360
359 фенгексамид
баялдылар, бұрыш – 2,0; томаттар – 2,0; бадам – 0,02; өріктер, нектариндер, шабдалылар – 10,0; шие – 7,0; алхоры (қара алхорыны қоса алғанда) – 1,0; жемістер және басқа ұсақ жидектер – 15,0; жүзім – 15,0; киви – 15,0; қиярлар (корнишондарды қоса алғанда) – 1,0; асқабақ – 1,0; мейіз – 25,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері және еті (теңіздікінен басқа) – 0,05; салат (қаудан және жапырақ) – 30,0; сүті – 0,01
ТЖСХ
ШӘН
4.1.3003-12
МЕМСТ
32690-2014
Жидектердегі (құлпынай, киви), томаттардағы, қиярлардағы, жүзімдегі және жүзім шырынындағы фенгексамидтің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен 19.03.2012
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
361
360 фенпироксимат
соя (бұршақтар, май), жүзім, шекілдеуікті жеміс дақылдары – 0,3; ІҚМ бүйректері, бауыры– 0,01; ІҚМ еті– 0,02; ІҚМ сүті– 0,005; құлмақ (кептірілген) – 10,0;
апельсиндер (гибридтерді қоса алғанда) – 0,2
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1439-03
ШӘН
4.1.2925-11
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, жүзімдегі және алмалардағы Фенпироксиматтың және оның метаболиттерінің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Сояның жасыл массасындағы, дәні мен майындағы фенпироксиматтың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 24.06.2003
Роспотребнадзор бекіткен 12.07.2011
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
362
361 фенитротион
шекілдеуікті жеміс дақылдары – 0.5; астық дақылдарының дәні – 6.0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 0.05; жұмыртқа – 0.05; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0.05; сүті – 0.01; құс еті – 0.05; соя (бұршақтар) – 0.01; күріш – 0.3; нан, күнбағыс (тұқымдар, май), жеміс дақылдары (сүйекшелілер), цитрус тұқымдас жемістер (мәйегі), темекі, қант қызылшасы, асханалық – 0,1; шай – 0,5; жабайы өсетін жемістер және саңырауқұлақтар – 0,01
ГСХ,
ЖҚХ
ГСХ
ТЖСХ
ӘН

МУ № 3222-85
№ 2075-79
Унифицированная методика определения пестицидов в продуктах растительного и животного происхождения, лекарственных растениях, кормах, воде, почве хроматографическими методами
Временные методические указания по определению метатиона в органах и тканях животных методом газовой хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 11.03.1985
Утверждено Минздравом СССР 19.10.1979
ГЖХ
ВЭЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
362
фенкаптон
плодовые семечковые – 0,3
ГЖХ, ТСХ
ТСХ
хромато-энзимный
ГОСТ 30710-2001
МУК 1112-73
№ 2086-79
Плоды, овощи и продукты их переработки. Методы определения остаточных количеств фосфорорганических пестицидов
Определение фозалона, фталофоса, фенкаптона, цидеала и карбофоса в воде, овощах и фруктах, определение байтекса и абата в воде тонкослойной хроматографией
Энзимо-хроматографический метод определения фосфорорганических пестицидов в растительных продуктах и биосубстратах
Постановление Госстандарта России 27.07.2001
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 19.10.1979
ГЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
363
фенмедифам
свекла сахарная, столовая – 0,2; цикорий, цикорий салатный – 0,5
ГЖХ
№ 2837-83
№ 3022-84
МУК 4.1. 1473-03
Методические указания по определению бетанала (фенмедифама) в воде, почве, сахарной свекле методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по систематическому газохроматографическому анализу микроколичеств гербицидов различной химической природы при совместном присутствии в пробах воды, почвы и растениях
Методические указания по определению остаточных количеств десмедифама и фенмедифама в корнеплодах и ботве сахарной, столовой и кормовой свеклы методом капиллярной газожидкостной хроматографии

№ 3222-85
№ 2075-79
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Өсімдіктерден және жануарлардан алынған өнімдердегі, дәрілік өсімдіктердегі, жем-шөптегі, судағы, топырақтағы пестицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтаудың үйлестірілген әдістемесі
Жануарлардың органдары мен тіндеріндегі метатионды газды хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен 11.03.1985
КСРО Денсаулықмині бекіткен 19.10.1979
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
363
362 фенкаптон
жеміс дақылдары шекілдеуіктілер – 0,3
ГСХ, ЖҚХ
ЖҚХ
хромато-энзим-дік
ГСХ
МЕМСТ
30710-2001
ШӘН
1112-73
№ 2086-79
МЕМСТ
32689.1-3-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Жемістер, көкөністер және оларды өңдеу өнімдері. Фосфорорганикалық пестицидтердің қалдық мөлшерін анықтау әдістері
Судағы, көкөністер мен жемістердегі фозалонды, фталофосты, фенкаптонды, цидеалды және карбофосты, судағы байтексті және абатты жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Өсімдік өнімдеріндегі және биосубстраттардағы фосфорорганикалық пестицидтерді анықтаудың энзимдік-хроматографиялық әдісі
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Ресей Мемстандартының қаулысы 27.07.2001
КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07.1973
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен
19.10.1979
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
364
363 фенмедифам
қант қызылшасы, асханалық – 0,2; сусынтамырлар, салатқа арналған сусынтамырлар – 0,5
ГСХ
ЖҚХ
ТЖСХ
№ 2837-83
№ 3022-84
ШӘН
4.1. 1473-03
ШӘН
4.1. 1910-04
МЕМСТ
32689.1-3-2014
ШӘН
№ 1112-73
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, қант қызылшасындағы бетаналды (фенмедифамды) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судың, топырақтың және өсімдіктердің сынамаларында бірге болған кезде химиялық шығарылуы әртүрлі гербицидтердің микромөлшерін жүйелі газды хроматографиялық талдау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Қант, асханалық және жем-шөптік қызылшаның тамыржемістері мен пәлегіндегі десмедифамның және фенмедифамның қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Асханалық және жем-шөптік қызылшаның тамыржемістері мен жасыл массасындағы Фенмедифамды газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Қант қызылшасындағы бетаналды жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау

Утверждено Минздравом СССР 24.08.1983
Утверждено Минздравом СССР 27.04.1984
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
МУК 4.1. 1910-04
ГОСТ 32689.1-3-2014
Методические указания по определению Фенмедифама в корнеплодах и зеленой массе столовой и кормовой свеклы методом газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 01.01.2004
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
ТСХ
ВЭЖХ
МУК № 1112-73
ГОСТ 32690-2014
Определение бетанала в сахарной свекле тонкослойной хроматографией
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
364
феноксапроп-п-этил
зерно хлебных злаков, морковь, свекла столовая, подсолнечник (масло), лук – 0,01; свекла сахарная, соя (бобы, масло) – 0,1; капуста, подсолнечник (семена) – 0,02; рапс (зерно, масло), горох – 0,2
ВЭЖХ
МУК 4.1. 1461-03
МУК 4.1. 1849-04
МУК 4.1.2019-05
Определение остаточных количеств феноксапроп-П и феноксапроп-П-этила в воде и феноксапроп-П в почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур, зеленой массе, семенах и масле подсолнечника, льна, сои и рапса, ботве и корнеплодах сахарной и столовой свеклы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств феноксапроп-Р-этила и феноксапропа-Р в зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств феноксапроп-П-этила по метаболиту феноксапропу-П в капусте, горохе и моркови методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 05.03.2004
Утверждено Роспотребнадзором 17.10.2005
МУК 4.1.3198-14
ГОСТ 32690-2014
Методика измерений остаточного содержания феноксапроп-П-этила по метаболиту феноксапроп-П в зерне и соломе гречихи методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 29.07.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
365
феноксикарб
виноград – 0,1; плодовые семечковые – 1,0; плодовые косточковые – 0,01
ВЭЖХ
ГЖХ, ТСХ
ГЖХ
МУК 4.1.2272-07

КСРО Денсаулықмині бекіткен 24.08.1983
КСРО Денсаулықмині бекіткен 27.04.1984
РФ Бас Мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 24.06.2003
РФ Бас Мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 01.01.2004
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07.1973
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
365
364 феноксапроп-п-этил
астық дақылдарының дәні, сәбіз, асханалық қызылша, күнбағыс (май), пияз – 0,01; қант қызылшасы, соя (бұршақтар, май) – 0,1; қырыққабат, күнбағыс (тұқымдар) – 0,02; рапс (дән, май), асбұршақ – 0,2
ТЖСХ
ШӘН
4.1. 1461-03
ШӘН
4.1. 1849-04
ШӘН
4.1.2019-05
ШӘН
4.1.3198-14
МЕМСТ
32690-2014
Судағы феноксапроп-П және феноксапроп-П-этилдің қалдық мөлшерін және топырақтағы, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы, күнбағыстың, зығырдың, сояның және рапстың жасыл массасындағы, тұқымдары мен майындағы, қант және асханалық қызылшаның пәлегі мен тамыржемістеріндегі феноксапроп-П-ны тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы феноксапроп-Р-этилдың және феноксапропа-Р-ның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Қырыққабаттағы, асбұршақтағы және сәбіздегі феноксапроп-П метаболиті бойынша феноксапроп-П-этилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Қарақұмықтың дәні мен сабанындағы феноксапроп-П метаболиті бойынша феноксапроп-П-этилдің қалдық бөлігін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу әдістемесі
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 24.06.2003
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 05.03.2004
Роспотребнадзор бекіткен 17.10.2005
Роспотребнадзор бекіткен 29.07.2014
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
366
365 феноксикарб
жүзім – 0,1; шекілдеуікті жемістер – 1,0; сүйекті жемістер – 0,01
ТЖСХ
ГСХ, ЖҚХ
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2272-07

№ 6176-91
ГОСТ 32689.1-3-2014
Определение остаточных количеств феноксикарба в яблоках, сливах и винограде методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Временные методические указания по определению феноксикарба (инсегара) в растительном материале, воде и почве хроматографическими методами
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Роспотребнадзором 24.09.2007
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
366
феноксипропионовой кислоты производные;м метаболиты и полупродукты синтеза кентавра:
-2, 3, 5-трихлор-пиридин-2-этоксиэфир-2-хлорпропионовой кислоты-4-(3', 5'-дихлор-пиридил-2-окси)фенол
свекла сахарная – 0,02
ГЖХ
МУ
№ 4353-87
Методические указания по определению 2М-4Х, 2М-4ХМ, 2М-4ХП в воде, почве и растительном материале методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1987
367
фенпироксимат
соя (бобы, масло), виноград, плодовые семечковые – 0,3; почки, печень КРС – 0,01; мясо КРС – 0,02; молоко КРС – 0,005; хмель (сухой) – 10,0; апельсины (включая гибриды) – 0,2
ВЭЖХ
МУК 4.1. 1439-03
МУК 4.1.2925-11
Методические указания по определению остаточных количеств Фенпироксимата и его метаболитов в воде, почве, винограде и яблоках методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств фенпироксимата в зеленой массе, зерне и масле сои методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждены Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждены Роспотребнадзором 12.07.2011
368
фенпропатрин
плодовые семечковые, виноград – 5,0; хлопчатник (масло рафинированное) – 0,03; мясо КРС – 0,5; молоко КРС – 0,1; субпродукты КРС – 0,05; хлопчатник (семена), томаты, перец сладкий (включая перец гвоздичный) – 1,0; хлопчатник (масло не рафинированное) – 3,0; баклажаны, корнишоны – 0,2; яйца, субпродукты птицы – 0,01; мясо птицы – 0,02; перец Чили (сухой) – 10,0; чай (зеленый, черный) – 2,0; гранаты – 0,01
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4344-87
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Методические указания по определению новой группы синтетических пиретроидов (карате, циболт, децис, фастак, данитол) в растениях, почве, воде водоемов хроматографическими методами
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)

№ 6176-91
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Алмалардағы, алхорылардағы және жүзімдегі феноксикарбтың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Өсімдік материалындағы, судағы және топырақтағы феноксикарбты (инсегарды) хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен 24.09.2007
КСРО Денсаулықмині бекіткен 29.07.1991
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
367
366 Феноксипропион қышқылының туындылары;
метаболиттер және
кентавр синтезінің жартылай өнімдері:
-2, 3, 5-трихлор-
пиридин-2-этоксиэфир-2-хлорпропион қышқылы -4-(3', 5'-дихлор-пиридил-2-окси)фенол
қант қызылшасы – 0,02
ГСХ
ӘН
№ 4353-87
Судағы, топырақтағы және өсімдік материалындағы 2М-4Х, 2М-4ХМ, 2М-4ХП-ны газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен
08.06.1987
368
367 фенпироксимат
соя (бұршақтар, май), жүзім, шекілдеуікті жемістер – 0,3; ІҚМ бүйректері, бауыры– 0,01; ІҚМ еті – 0,02; ІҚМ сүті– 0,005; құлмақ (кептірілген) – 10,0; апельсиндер (гибридтерді қоса алғанда) – 0,2
ТЖСХ
ШӘН
4.1. 1439-03
ШӘН
4.1.2925-11
Судағы, топырақтағы, жүзімдегі және алмалардағы Фенпироксиматтың және оның метаболиттерінің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Сояның жасыл массасындағы, дәні мен майындағы фенпироксиматтың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 24.06.2003
Роспотребнадзор бекіткен 12.07.2011
369
368 фенпропатрин
жеміс дақылдары шекілдеуіктілер, жүзім – 5,0; мақта тазартылған май) – 0,03; ІҚМ еті– 0,5; ІҚМ сүті– 0,1; ІҚМ қосымша өнімдері– 0,05; мақта (тұқымдар), томаттар, тәтті бұрыш (қоса алғанда бұрыш қалампыр) – 1,0; мақта (май тазартылмаған) – 3,0; баялдылар, корнишондар – 0,2; жұмыртқа, құстың қосымша өнімдері– 0,01; құс еті – 0,02; Чили бұрышы (кептірілген) – 10,0; шай (көк, қара) – 2,0; гранаттар – 0,01
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4344-87
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Өсімдіктердегі, топырақтағы, су айдындарының суындағы синтетикалық пиретроидтердің (карате, циболт, децис, фастак, данитол) жаңа тобын хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау

Утверждено Минздравом СССР 08.06.1987
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
369
фенпропидин
зерно хлебных злаков – 0,25
ВЭЖХ
ТСХ
МУК 4.1.2865-11
ГОСТ 32690-2014
№ 3066-84
Определение остаточных количеств Фенпропидина в зеленой массе, зерне и соломе зерновых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Методические указания по определению котофора в воде, почве, семенах хлопчатника, продуктах питания растительного происхождения и биологическом материале методом тонкослойной хроматографии и УФ-спектроскопии
Утверждено Роспотребнадзором 31.03.2011
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1984
370
фенпропиморф
зерно хлебных злаков – 0,5; подсолнечник (семена) – 0,05; подсолнечник (масло) – 0,1; бананы – 2,0; яйца, жир млекопитающих (за исключением молочного жира), молоко, жир, мясо и субпродукты птицы – 0,01; печень КРС, коз, свиней и овец, сахарная свекла – 0,05; печень КРС, коз, свиней и овец – 0,3; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,02
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.1464-03
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению остаточных количеств фенпропиморфа в зерне хлебных злаков, зеленой массе, семенах и масле подсолнечника газохроматографическим методом
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным врачом РФ 24.06.2003
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
371
фентион
вишня – 2,0; цитрусовые – 2,0; оливки, масло оливковое – 1,0; рис шелушенный – 0,005; зерно хлебных злаков, зернобобовые, свекла сахарная – 0,15; молоко и молочные продукты – 0,01; мясо и мясопродукты – 0,2
ГЖХ/ ТСХ
МУ № 3222-85
МУК 2086-79
МУК 1112-73
Унифицированная методика определения пестицидов в продуктах растительного и животного происхождения, лекарственных растениях, кормах, воде, почве хроматографическими методами
Энзимо-хроматографический метод определения фосфорорганических пестицидов в растительных продуктах и биосубстратах
Энзиматическое микроколориметрическое определение байтекса в зерне
Утверждено Минздравом СССР 11.03.1985
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 19.10.1979
Утверждено Минздравом СССР 31.07. 1973
ТСХ
агар-диффузионный

КСРО Денсаулықмині бекіткен 08.06.1987
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Мемекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
370
369 фенпропидин
астық дақылдарының дәні – 0,25
ТЖСХ
ЖҚХ
ШӘН
4.1.2865-11
МЕМСТ
32690-2014
№ 3066-84
Дәнді дақылдардың жасыл массасындағы, дәні мен сабанындағы Фенпропидиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, мақта тұқымдарындағы, өсімдіктерден жасалған тамақ өнімдеріндегі және биологиялық материалдардағы котофорды жұқа қабатты хроматография және УФ-спектроскопия әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Роспотребнадзор бекіткен 31.03.2011
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07.1984
371
370 фенпропиморф
астық дақылдарының дәні – 0,5; күнбағыс (тұқымдар) – 0,05; күнбағыс (май) – 0,1; банандар – 2,0; жұмыртқа, сүт қоректілердің майы (сүтті майды қоспағанда), құстың сүті, майы, еті және қосымша өнімдері – 0,01; ІҚМ, ешкі, шошқа мен қойдың бауыры, қант қызылшасы – 0,05; ІҚМ, ешкі, шошқа мен қойдың бауыры – 0,3; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,02
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1464-03
МЕМСТ
32690-2014
Астық дақылдарының дәніндегі, күнбағыстың жасыл массасындағы, тұқымдары мен майындағы фенпропиморфтың қалдық мөлшерін газды хроматографиялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік дәрігері бекіткен 24.06.2003
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
372
371 фентион
шие – 2,0; цитрус тұқымдас жемістер– 2,0; зәйтүндер, зәйтүн майы – 1,0; қауызы аршылмаған күріш– 0,005; астық дақылдарының дәні, дәнді бұршақтар, қант қызылшасы – 0,15; сүт және сүт өнімдері – 0,01; ет және ет өнімдері – 0,2
ГСХ/ ЖҚХ
ЖҚХ
агар-диффузиялық
ГСХ
ТЖСХ
ӘН
№ 3222-85
ШӘН
2086-79
ШӘН
1112-73

№ 3198-85
МУК 1112-73
МУК 1112-73
Методические указания по определению сульфидофоса в мясе, молоке и кормах методом тонкослойной хроматографии
Определение байтекса в молоке и мясе тонкослойной хроматографией
Энзиматическое агар-диффузионное определение фосфорорганических инсектицидов в продуктах животного происхождения
Утверждено Минздравом СССР 03.01.1985
Утверждено Минздравом СССР 31.07. 1973
Утверждено Минздравом СССР 31.07. 1973
ГЖХ
ВЭЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандарти-зации, метрологии и сертификации 25.06.2014
372
фентоат
цитрусовые (мякоть) – 0,05; ягоды – 0,01; плодовые семечковые, виноград – 0,1; зерно хлебных злаков, рис, плодовые косточковые – 0,1
ГЖХ, ТСХ
ГЖХ
ВЭЖХ
МУ
№ 3222-85
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
Унифицированная методика определения пестицидов в продуктах растительного и животного происхождения, лекарственных растениях, кормах, воде, почве хроматографическими методами
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 11 марта 1985
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандарти-зации, метрологии и сертификации 25.06.2014
373
фенурон
дикорастущие ягоды и грибы – 1,0
ГЖХ, ТСХ
МУК
2365-81,
2839-83,
3187-85,
4710-88
Методические указания по определению фенилмочевинных гербицидов (фенурон, которан, томилон, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) в воде, почве, растительном материале, овощах и по определению гербицидов (арезин, линурон, паторан, малоран) и их метаболитов - ароматических аминов - в воде при совместном присутствии методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 30.03.1981
№ 2365-81,
24.08.1983
№ 2839-83,
03.01.1985
№ 3187-85,
04.10.1988
№ 4710-88
ВЭЖХ
№ 2840-83,
2793-83,
№ 2137-80
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению фенилмочевинных гербицидов (фенурон, которан, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) в воде, почве, растительной массе, овощах методом тонкослойной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)

№ 3198-85
ШӘН
1112-73
ШӘН
1112-73
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Өсімдіктерден және жануарлардан алынған өнімдердегі, дәрілік өсімдіктердегі, жем-шөптегі, судағы, топырақтағы пестицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтаудың үйлестірілген әдістемесі
Өсімдік өнімдеріндегі және биосубстраттардағы фосфорорганикалық пестицидтерді анықтаудың энзимдік-хроматографиялық әдісі
Астықтағы байтексті энзиматиялық микроколориметриялық анықтау
Еттегі, сүттегі және жем-шөптегі сульфидофосты жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Сүттегі және еттегі байтексті жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Жануарлардан алынған өнімдердегі фосфорорганикалық инсектицидтерді энзиматикалық агар-диффузиялық анықтау
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині
бекіткен 11.03.1985
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 19.10.1979
КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07. 1973
КСРО Денсаулықмині бекіткен 03.01.1985
КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07. 1973
КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07. 1973
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
373
372 фентоат
цитрус тұқымдас жемістер (мәйегі) – 0,05; жемістер – 0,01; шекілдеуікті жеміс дақылдары, жүзім – 0,1; астық дақылдарының дәні, күріш, сүйекті жемістер – 0,1
ГСХ, ЖҚХ
ГСХ
ТЖСХ
ӘН
№ 3222-85
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Өсімдіктерден және жануарлардан алынған өнімдердегі, дәрілік өсімдіктердегі, жем-шөптегі, судағы, топырақтағы пестицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтаудың үйлестірілген әдістемесі
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО
Денсаулықмині бекіткен
11 наурыз 1985
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
374
373 фенурон
жабайы өсетін жемістер және саңырауқұлақтар – 1,0
ГСХ, ЖҚХ
ТЖСХ
ШӘН
2365-81,
2839-83,
3187-85,
4710-88
№ 2840-83,
№ 2793-83,
№ 2137-80
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, өсімдік материалындағы, көкөністердегі фенилнесептік гербицидтерді (фенурон, которан, томилон, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) және судағы гербицидтерді (арезин, линурон, паторан, малоран) және олардың метаболиттерін - ароматикалық аминдерді – бірге болған кезде газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, өсімдік массасындағы, көкөністердегі фенилнесептік гербицидтерді (фенурон, которан, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен 30.03.1981
№ 2365-81, 24.08.1983
№ 2839-83, 03.01.1985
№ 3187-85, 04.10.1988
№ 4710-88

Утверждено Минздравом СССР 24.08.1983
№ 2840-83,
24.08.1983
№ 2793-83,
28.01.1980
№ 2137-80
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
374
фипронил
картофель – 0,02, зерно хлебных злаков – 0,005; бананы – 0,005; подсолнечник (семена) – 0,002; почки и молоко КРС, яйца, субпродукты птицы, капуста (все виды), печень КРС – 0,1; мясо КРС – 0,5; кукуруза, мясо птицы, рис – 0,01; сахарная свекла – 0,2
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.1400-03
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств фипронила и его метаболита фипронил-сульфона в воде, почве, клубнях картофеля, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
375
флампроп-изопропил
зерно хлебных злаков – 0,1
ГЖХ
№ 2425-81
Временные методические указания по определению барнона в воде, почве и растениях методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР
06.08.1981
376
флампроп -М-метил
зерно хлебных злаков – 0,06
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
377
флорасулам
зерно хлебных злаков, просо, сорго – 0,05; кукуруза (зерно, масло) – 0,1
ВЭЖХ
МУК 4.1. 1442-03
МУК 4.1.2453-09
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению остаточных количеств Флуметсулама и Флорасулама в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств флорасулама в кукурузном масле методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Роспотребнадзором 02.02.2009
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
378
флуазинам
картофель – 0,025; плодовые семечковые, виноград – 0,05
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.1814-03
МУК 4.1.2780-10
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению остаточных количеств флуазинама в воде, почве, картофеле газохроматографическим методом
Определение остаточных количеств флуазинама в яблоках, винограде, яблочном и виноградном соках методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)

КСРО Денсаулықмині бекіткен 24.08.1983
№ 2840-83, 24.08.1983
№ 2793-83, 28.01.1980
№ 2137-80
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
375
374 фипронил
картоп – 0,02, астық дақылдарының дәні – 0,005; банандар – 0,005; күнбағыс (тұқымдар) – 0,002; ІҚМ бүйректері және сүті, құстың жұмыртқасы, қосымша өнімдері, қырыққабат (барлық түрлері), ІҚМ бауыры– 0,1; ІҚМ еті– 0,5; жүгері, құс еті, күріш – 0,01; қант қызылшасы – 0,2
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1400-03
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, картоп түйнегіндегі, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы фипронилдің және оның метаболиті фипронил-сульфонның қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 24.06.2003
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
376
375 флампроп-изопропил
астық дақылдарының дәні – 0,1
ГСХ
№ 2425-81
Судағы, топырақтағы және өсімдіктердегі барнонды газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен
06.08.1981
377
376 флампроп -М-метил
астық дақылдарының дәні – 0,06
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
378
377 флорасулам
астық дақылдарының дәні, тары, құмай жүгері – 0,05; жүгері (дән, май) – 0,1
ТЖСХ
ШӘН
4.1. 1442-03
ШӘН
4.1.2453-09
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы Флуметсуламның және Флорасуламның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жүгері майындағы флорасуламның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 24.06.2003
Роспотребнадзор бекіткен 02.02.2009
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
379
378 флуазинам
картоп – 0,025; шекілдеуікті жеміс дақылдары, жүзім – 0,05
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1814-03
ШӘН
4.1.2780-10
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, картоптағы флуазинамның қалдық мөлшерін газды хроматографиялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Алмалардағы, жүзімдегі, алма және жүзім шырындарындағы флуазинамның қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау

Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 18.12.2003
Утверждено Роспотребнадзором 24.11.2010
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
379
флуазифоп-П-бутил
свекла столовая – 0,1; свекла сахарная, лук , картофель – 0,02; морковь, горох – 0,03; плодовые семечковые и косточковые, виноград – 0,02; капуста, рапс (зерно, масло) – 0,04; подсолнечник (масло, семена), соя (бобы, масло) – 0,04
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.1443-03
МУК 4.1.2058-06
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению остаточных количеств Флуазифоп-П-бутила по Флуазифопу-П в воде, зеленой массе растений, клубнях картофеля, зерне гороха, семенах и масле сои, подсолнечника, рапса, льна методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств флуазифоп-П-бутила в семенах и масле рапса, подсолнечника, зерне и масле сои, зерне гороха и луке по основному метаболиту флуазифоп-П кислоте методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Роспотребнадзором 10.04.2006
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
380
флубендиамид
виноград – 2,0; плодовые (семечковые) – 0,8; орехи – 0,1; пасленовые (томаты, перец, баклажаны) – 0,2; овощи со съедобными плодами (кабачки, патиссоны, огурцы, корнишоны) – 0,15; бахчевые (дыня, арбуз, тыква) – 0,06; салат – 0,7; шпинат – 1,0; плодовые (косточковые) – 2,0; капуста (все виды) – 4,0
ВЭЖХ
МУК 4.1.3190-14
Определение остаточных количеств флубендиамида в винограде и виноградном соке, плодах и соке семечковых, орехах, пасленовых овощах (плодах томатов и томатном соке, перце, баклажанах), тыквенных культурах со съедобной кожурой (кабачках, патиссонах, огурцах, корнишонах), бахчевых культурах (дыня, арбуз, тыква), листовых овощах (салате, шпинате), капусте кочанной (брюссельская, белокочанная), цветной капусте, брокколи, плодовых косточковых методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 29.07.2014
381
флудиоксонил
зерно хлебных злаков – 0,05; кукуруза (зерно) – 0,02; подсолнечник (семена, масло), свекла сахарная, картофель, соя (бобы, масло), рапс (зерно, масло) – 0,05; виноград – 2,0; горох (включая зеленый горошек) – 0,3; яблочный жмых сухой – 20,0; базилик, лук зеленый салат кочанный, горчица листовая, кресс-салат -10,0; базилик (сухой), лук зеленый (сухой) – 50,0; черная смородина, ежевика (включая бойзенову и логанову ягоды), плодовые семечковые (кроме груши) и косточковые, малина красная и черная – 5,0; голубика, капуста кочанная – 2,0; брокколи, морковь груша – 0,7; цитрусовые – 7,0; хлопчатник (семена), яйца, субпродукты млекопитающих и птицы – 0,05; огурцы, баклажаны, тыква обыкновенная, бобовые (исключая кормовые и соевые бобы) – 0,3; киви – 15,0; мясо птицы и млекопитающих (кроме морских животных), молоко, кукуруза столовая сладкая (отварная в початках) – 0,01; дыня – 0,03; лук-репка, томаты, чеснок – 0,5; перец сладкий (включая перец гвоздичный) – 1,0; фисташки – 0,2; клубника – 3,0
ВЭЖХ
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.1148–02
МУК 4.1.1807-03
МУК 4.1.2055-06
Определение остаточных количеств флудиоксонила в воде, почве, зеленой массе растений, клубнях картофеля, зерне и соломе хлебных злаков, зерне кукурузы, семенах и масле подсолнечника методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств флудиоксонила в ботве и корнеплодах сахарной свеклы, зеленом горошке и зерне гороха методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств флудиоксонила в зерне и масле сои методом высокоэффективной жидкостной хроматографии

РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 18.12.2003
Роспотребнадзор бекіткен 24.11.2010
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
380
379 флуазифоп-П-бутил
асханалық қызылша– 0,1; қант қызылшасы, пияз , картоп – 0,02; сәбіз, асбұршақ – 0,03; шекілдеуікті жеміс дақылдары және сүйекшелілер, жүзім – 0,02; қырыққабат, рапс (дән, май) – 0,04; күнбағыс (май, тұқымдар), соя (бұршақтар, май) – 0,04
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1443-03
ШӘН
4.1.2058-06
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, өсімдіктердің жасыл массасындағы, картоп түйнегіндегі, асбұршақ дәніндегі, сояның, күнбағыстың, рапстың, зығырдың тұқымдары мен майындағы Флуазифоп-П бойынша Флуазифоп-П-бутилдің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Рапстың, күнбағыстың тұқымдары мен майындағы, сояның дәні мен майындағы, асбұршақтың дәніндегі және пияздағы негізгі метаболиті бойынша флуазифоп-П-бутилдің қалдық мөлшерін қышқылдағы флуазифоп-П-ның капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 24.06.2003
Роспотребнадзор бекіткен 10.04.2006
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
381
380 флубендиамид
жүзім – 2,0; жемістер (шекілдеуіктілер) –
0,8; жаңғақтар – 0,1; алқалылар (томаттар, бұрыш,
баялдылар) – 0,2; жеуге жарамды жемістері бар көкөністер (кәділер, патиссондар, қиярлар, корнишондар) – 0,15; бақша көкөністері (қауын, қарбыз, асқабақ) – 0,06; салат – 0,7; саумалдақ – 1,0; жемістер(сүйекті) – 2,0; қырыққабат (барлық түрлері) – 4,0
ТЖСХ
ШӘН
4.1.3190-14
Жүзімдегі және жүзім шырынындағы, шекілдеуіктілердің жемістері мен шырынындағы, жаңғақтардағы, алқалы көкөністердегі (томаттардың жемістеріндегі және томат шырынындағы, бұрыштағы, баялдылардағы), жеуге жарамды қабықты асқабақ дақылдардағы (кәділердегі, патиссондардағы, қиярлардағы, корнишондардағы), бақша дақылдарындағы (қауын, қарбыз, аяқабақ), жапырақты көкөністердегі (салаттағы, шпинаттағы), қауданды қырыққабаттағы (брюссель, аққаудан), гүлді қырыққабаттағы, брокколидегі, жемісті дәнектілердегі флубендиамидтің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен 29.07.2014
382
381 флудиоксонил
астық дақылдарының дәні – 0,05; жүгері (дән) – 0,02; күнбағыс (тұқымдар, май), қант қызылшасы, картоп, соя (бұршақтар, май), рапс (дән, май) – 0,05;
жүзім – 2,0; асбұршақ (жасыл бұрқаты қоса алғанда) – 0,3; алма күнжарасы кептірілген – 20,0; насыбайгүл, жасыл пияз қаудан салаты, жапырақты қыша, кресс-салат -10,0;
насыбайгүл (кептірілген), жасыл пияз (кептірілген) – 50,0;
қара қарақат, бүлдірген (бойзенову және логанову жемістерді қоса алғанда), шекілдеуікті жемістер (алмұрттан басқа) және сүйектілері, қызыл және қара таңқурай – 5,0;
көкжидек, қаудан қырыққабаты– 2,0;
брокколи, сәбіз алмұрт – 0,7;
цитрус тұқымдас жемістер 7,0; мақта (тұқымдар), жұмыртқа, сүт қоректілердің және құстың қосымша өнімдері – 0,05; қиярлар, баялдылар, кәдімгі асқабақ, бұршақтар (жем-шөптік және соя бұршақтарды қоспағанда) – 0,3; киви – 15,0; құстың және сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), сүті, асханалық тәтті жүгері (собықтағы пісірілген) – 0,01; қауын – 0,03; шалқан пияз, томаттар, сарымсақ – 0,5; тәтті бұрыш (қалампыр бұрышты қоса алғанда) – 1,0; пістелер – 0,2; құлпынай – 3,0
ТЖСХ
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1148–02
ШӘН
4.1.1807-03
ШӘН
4.1.2055-06
ШӘН
4.1.2332-08
ШӘН
4.1.2991-12
ШӘН
4.1.3074-13
ШӘН
4.1.3064-13
МЕМСТ
32690-2014
МЕМСТ
32689.1-3-2014
ШӘН
4.1.3283-15
Судағы, топырақтағы, өсімдіктердің жасыл массасындағы, картоп түйнегіндегі, астық дақылдарының дәні мен сабанындағы, жүгері дәніндегі, күнбағыстың тұқымдары мен майындағы флудиоксонилдың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Қант қызылшасының пәлегі мен тамыржемістеріндегі, жасыл асбұршақтағы және асбұршақ дәніндегі флудиоксонилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Сояның дәні мен майындағы флудиоксонилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Рапстың тұқымдары мен майындағы, жүзімнің жидектері мен шырынындағы флудиоксонилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Томаттардағы флудиоксонилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пияз шалқанындағы, сарымсақтағы және жасыл массадағы флудиоксонилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Алмалардағы флудиоксонилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Қырыққабаттағы флудиоксонилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау

Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 01.01.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 18.12.2003
Утверждено Роспотребнадзором 10.04.2006
МУК 4.1.2332-08
МУК 4.1.2991-12
МУК 4.1.3074-13
Определение остаточных количеств флудиоксонила в семенах и масле рапса, ягодах и соке винограда методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств флудиоксонила в томатах методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств флудиоксонила в репке лука, чесноке и зеленой массе методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 15.02.2008
Утверждено Роспотребнадзором 19.03.2012
Утверждено Роспотребнадзором 19.07.2013
МУК 4.1.3064-13
ГОСТ 32690-2014
ГОСТ 32689.1-3-2014
МУК 4.1.3283-15
Определение остаточных количеств флудиоксонила в яблоках методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Определение остаточных количеств флудиоксонила в капусте методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 14.07.2013
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Роспотребнадзором 08.07.2015
382
флукарбазон натрия
зерно хлебных злаков – 0,2
ВЭЖХ
МУК 4.1.1808-03
Методические указания по определению остаточных количеств флукарбазона в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 18.12.2003
383
флуксапироксад
зерно хлебных злаков – 0,5
ВЭЖХ
МУК 4.1.3021-12
МУК 4.1.3051-13
Определение остаточных количеств Флуоксапироксада в воде, почве, зеленой массе, зерне и соломе зерновых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств флуксапироксада в зеленой массе и клубнях картофеля, яблоках, яблочном соке, винограде и виноградном соке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 03.07.2012
Утверждено Роспотребнадзором 05.07.2013
384
флуметрин
мясо КРС – 0,2; молоко КРС – 0,05
ГЖХ
МУК 4704-88
МУК 6093-91
Методические указания по определению синтетических пиретроидов (амбуш, цимбуш) в биологическом материале методом газожидкостной хроматографии
Временные методические указания по определению пиретроидов (перметрина, циперметрина, фенвалерата и декаметрина) в молоке и мясе животных методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 04.10.1988
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
385
флуметсулам
зерно хлебных злаков – 1,0
ВЭЖХ
МУК
4.1. 1442-03
Методические указания по определению остаточных количеств Флуметсулама и Флорасулама в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
386
флумиоксазин
подсолнечник (семена, масло), соя (бобы, масло) – 0,1
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1. 1402-03
МУК 4.1.2548-09
Определение остаточных количеств флумиоксазина в воде, почве, семенах и масле сои, зеленой массе и зерне кукурузы методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств флумиоксазина в семенах и масле подсолнечника методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Роспотребнадзором 09.09.2009
387
флуометурон

РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 01.01.2003
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 18.12.2003
Роспотребнадзор бекіткен 10.04.2006
Роспотребнадзор бекіткен 15.02.2008
Роспотребнадзор бекіткен 19.03.2012
Роспотребнадзор бекіткен 19.07.2013
Роспотребнадзор бекіткен 14.07.2013
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Роспотребнадзор бекіткен 08.07.2015
383
382 флукзарбазон
натрия
астық дақылдарының дәні – 0,2
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1808-03
Судағы, топырақтағы, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы флукарбазонның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 18.12.2003
384
383 флуксапироксад
астық дақылдарының дәні – 0,5
ТЖСХ
ШӘН
4.1.3021-12
ШӘН
4.1.3051-13
Судағы, топырақтағы, дәнді масақты дақылдардың жасыл массасындағы, дәні мен сабанындағы Флуоксапироксадтың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Картоптың жасыл массасы мен түйнегіндегі, алмалардағы, алма шырынындағы, жүзімдегі және жүзім шырынындағы флуксапироксадтың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен 03.07.2012
Роспотребнадзор бекіткен 05.07.2013
385
384 флуметрин
ІҚМ еті – 0,2; ІҚМ сүті – 0,05
ГСХ
ШӘН
4704-88
ШӘН
6093-91
Биологиялық материалдағы синтетикалық пиретроидтерді (амбуш, цимбуш) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жануарлардың сүті мен етіндегі пиретроидтерді (перметринді, циперметринді, фенвалератты және декаметринді) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен 04.10.1988
КСРО Денсаулықмині бекіткен 29.07.1991
386
385 флуметсулам
астық дақылдарының дәні – 1,0
ТЖСХ
ШӘН
4.1. 1442-03
Судағы, топырақтағы, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы Флуметсуламның және Флорасуламның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 24.06.2003
387
386 флумиоксазин
күнбағыс (тұқымдар, май), соя (бұршақтар, май) – 0,1
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1. 1402-03
ШӘН
4.1.2548-09
Судағы, топырақтағы, сояның тұқымдары мен майындағы, жасыл массасындағы және жүгері дәніндегі флумиоксазиннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Күнбағыстың тұқымдары мен майындағы флумиоксазиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 24.06.2003
Роспотребнадзор бекіткен 09.09.2009
388
387 флуометурон

хлопчатник (масло) – 0,1; зерно хлебных злаков – 0,5
колориметрический
ГЖХ, ТСХ
МУК 1112-73
№ 2365-81,
№ 2839-83,
№ 3187-85,
№ 4710-88
Колориметрическое определение которана (пахтарона) в хлопковом масле
Методические указания по определению фенилмочевинных гербицидов (фенурон, которан, томилон, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) в воде, почве, растительном материале, овощах и по определению гербицидов (арезин, линурон, паторан, малоран) и их метаболитов - ароматических аминов - в воде при совместном присутствии методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 31.07. 1973
Утверждено Минздравом СССР 30.03.1981
№ 2365-81,
24.08.1983
№ 2839-83,
03.01.1985
№ 3187-85,
04.10.1988
№ 4710-88
ТСХ
№ 2840-83,
№ 2793-83,
№ 2137-80
№ 1765-77
Методические указания по определению фенилмочевинных гербицидов (фенурон, которан, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) в воде, почве, растительной массе, овощах методом тонкослойной хроматографии
Методические указания по определению малорана и которана в овощных и лекарственных культурах методом хроматографии в тонком слое
Утверждено Минздравом СССР 24.08.1983
№ 2840-83,
24.08.1983
№ 2793-83,
28.01.1980
№ 2137-80
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 12.10.1977
ГЖХ
ВЭЖХ
№ 1919-78
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определение которана и диурона в эфирных маслах и в маслосодержащем сырье методом газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 27.09.1978
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
388
флуоксастробин
зерно хлебных злаков – 0,5
ВЭЖХ
МУК 4.1.2920-11
МУК 4.1.3061-13
МУК 4.1.3270-15
Методика измерений остаточного содержания флуоксастробина в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Измерение остаточного содержания флуоксастробина в семенах и масле рапса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методика измерений остаточного содержания флуоксастробина в репке и зеленой массе лука методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
Утверждено Роспотребнадзором 14.07.2013
Утверждено Роспотребнадзором 18.06.2015
389
флуопиколид
картофель – 0,05; брюссельская капуста – 0,2; сухой виноград (изюм), лук Уэльский – 10,0; субпродукты млекопитающих, мясо млекопитающих (кроме морских животных), мясо и субпродукты птицы, яйца – 0,01; капуста (все виды кроме брюссельской) – 2,0; овощи со съедобными плодами (кроме тыквенных), лук-репка – 1,0; овощи со съедобными плодами тыквенные – 0,5; виноградный жмых, перец Чили (сухие) – 7,0; виноград – 2,0; молоко – 0,02; пасленовые (томаты, сладкий перец, баклажаны) – 1,0; салат – 8,0; шпинат – 0,1; бахчевые (дыня, арбуз, тыква) – 0,5; лук-порей – 10,0
ГЖХ
МУК 4.1.2395-08
МУК 4.1.3060-13
МУК 4.1.3083-13
Методические указания по определению остаточных количеств флуопиколида в воде, почве и клубнях картофеля методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Измерение остаточного содержания флуопиколида в семенах и масле рапса методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств флуопиколида в винограде и виноградном соке, плодах томатов и томатном соке, перце, баклажанах, кабачках, огурцах, салате, бахчевых культурах (дыня, арбуз, тыква), шпинате, капусте (брокколи, брюссельская, белокочанная, цветная), луке-порее методом капиллярной газожидкостной хроматографии

мақта (май) – 0,1; астық дақылдарының дәні – 0,5
колориметрия-лық
ГСХ, ЖҚХ
ЖҚХ
ГСХ
ШӘН
1112-73
№ 2365-81,
№ 2839-83,
№ 3187-85,
№ 4710-88
№ 2840-83,
№ 2793-83,
№ 2137-80
№ 1765-77
№ 1919-78
МЕМСТ
32690-2014
Мақта майындағы которанды (пахтаронды) колориметриялық анықтау
Судағы, топырақтағы, өсімдік материалындағы, көкөністердегі фенилнесептік гербицидтерді (фенурон, которан, томилон, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) және судағы гербицидтерді (арезин, линурон, паторан, малоран) және олардың метаболиттерін – хош иісті аминдерді – бірге болған кезде газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, өсімдік массасындағы, көкөністердегі фенилнесептік гербицидтерді (фенурон, которан, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Көкөністегі және дәрілік дақылдардағы малоранды және которанды жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Эфир майларындағы және құрамында май бар шикізаттағы которанды және диуронды газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен
31.07. 1973
КСРО Денсаулықмині бекіткен 30.03.1981
№ 2365-81, 24.08.1983
№ 2839-83, 03.01.1985
№ 3187-85, 04.10.1988
№ 4710-88
КСРО Денсаулықмині бекіткен 24.08.1983
№ 2840-83, 24.08.1983
№ 2793-83, 28.01.1980
№ 2137-80
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 12.10.1977
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 27.09.1978
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
389
388 флуоксастробин
астық дақылдарының дәні – 0,5
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2920-11
ШӘН
4.1.3061-13
ШӘН
4.1.3270-15
Судағы, топырақтағы, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы флуоксастробиннің қалдық бөлігін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу әдістемесі
Рапстың тұқымдары мен майындағы флуоксастробиннің қалдық бөлігін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу
Пияз шалқанындағы және жасыл массасындағы флуоксастробиннің қалдық бөлігін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу әдістемесі
Роспотребнадзор бекіткен 12.07.2011
Роспотребнадзор бекіткен 14.07.2013
Роспотребнадзор бекіткен 18.06.2015
390
389 флуопиколид
картоп – 0,05; брюссель қырыққабаты – 0,2; кептірілген жүзім (мейіз), Уэльский пиязы – 10,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері,
сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), құстың еті және қосымша өнімдері, жұмыртқасы – 0,01; қырыққабат (брюссельден басқа барлық түрлері) – 2,0; жеуге жарамды жемістері бар көкөністер (асқабақтардан басқа), шалқан пияз – 1,0;
жеуге жарамды жемістері бар асқабақ көкөністер – 0,5; жүзім күнжарасы, Чили бұрышы (құрғақ) – 7,0; жүзім – 2,0; сүт – 0,02; алқалылар (томаттар, тәтті бұрыш, баялдылар) – 1,0; салат – 8,0; шпинат – 0,1; бақша көкөністер (қауын, қарбыз, асқабақ) – 0,5; порей-пияз – 10,0
ГСХ
ШӘН
4.1.2395-08
ШӘН
4.1.3060-13
ШӘН
4.1.3083-13
Судағы, топырақтағы және картоп түйнегіндегі флуопиколидтің қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Рапстың тұқымдары мен майындағы флуопиколидтің қалдық бөлігін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу
Жүзім мен жүзім шырынындағы, томат жемістеріндегі және томат шырынындағы, бұрыштағы, баялдылардағы, кәділердегі, қиярлардағы, салаттағы, бақша дақылдарындағы (қауын, қарбыз, асқабақ), шпинаттағы, қырыққабаттағы (брокколи, брюссель, аққаудан, гүлді), порей-пияздағы флуопиколидтің қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау

Утверждено Роспотребнадзором 02.07.2008
Утверждено Роспотребнадзором 14.07.2013
Утверждено Роспотребнадзором 29.07.2013
390
флуопирам
виноград – 1,0; плодовые (семечковые) – 0,5; томаты – 0,9; ягоды (клубника и др.) – 2,0; картофель – 0,1
ГЖХ
МУК 4.1.2913-11
МУК 4.1.2992-12
МУК 4.1.2996-12
Методика измерений остаточного содержания флуопирама в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Измерение остаточного содержания флуопирама в картофеле, винограде, землянике, томатах, семечковых плодовых культурах, виноградном, томатном и яблочном соках методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств флуопирама в плодовых семечковых (яблоня, груша), плодовых косточковых (персик, нектарин, абрикос, вишня, слива), ягодах (клубника), томатах, перце, огурцах, бананах, винограде, виноградном соке, орехах методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
Утверждено Роспотребнадзором 19.03.2012
Утверждено Роспотребнадзором 19.03.2012
МУК 4.1.3268-15
МУК 4.1.3271-15
Методика измерений остаточного содержания флуопирама в капусте, моркови и огурцах методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Методика измерений остаточного содержания флуопирама в семенах, масле и зеленой массе подсолнечника и рапса, зерне, масле и зеленой массе кукурузы и сои, зерне и зеленой массе гороха методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 18.06.2015
Утверждено Роспотребнадзором 18.06.2015
391
флуроксипир
зерно хлебных злаков, лук – 0,05
ТСХ
ГЖХ
№ 4354-87
МУК 4.1.2988-12
Методические указания по определению старане200 в воде, почве, зерне методом тонкослойной хроматографии
Определение остаточных количеств флуроксипира в зеленой массе растений, зерне и масле кукурузы методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1987
Утверждено Роспотребнадзором 19.03.2012
ВЭЖХ
МУК 4.1.3052-13
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств флуроксипира в семенах и масле рапса методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 05.07.2013
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
392
флурохлоридон
хлопчатник (масло) – 0,01; картофель, подсолнечник (семена, масло), морковь – 0,1;
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.2593-10
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств Флурохлоридона в почве, семенах и масле подсолнечника методом газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)

Роспотребнадзор бекіткен 02.07.2008
Роспотребнадзор бекіткен 14.07.2013
Роспотребнадзор бекіткен 29.07.2013
391
390 флуопирам
жүзім – 1,0; жемістер (шекілдеуікті) –
0,5; томаттар – 0,9; жемістер (құлпынай және басқалар) – 2,0; картоп – 0,1
ГСХ
ШӘН
4.1.2913-11
ШӘН
4.1.2992-12
ШӘН
4.1.2996-12
ШӘН
4.1.3268-15
ШӘН
4.1.3271-15
Судағы, топырақтағы, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы флуопирамның қалдық бөлігін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу әдістемесі
Картоптағы, жүзімдегі, бүлдіргендегі, томаттардағы, шекілдеуікті жемісті дақылдардағы, жүзім, томат және алма шырындарындағы флуопирамның қалдық бөлігін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу
Шекілдеуікті жемістертілердегі (алма ағашы, алмұрт), жемісті дәнектілердегі (шабдалы, нектарин, өрік, шие, алхоры), жидектердегі (құлпынай), томаттардағы, бұрыштағы, қиярлардағы, банандардағы, жүзімдегі, жүзім шырынындағы, жаңғақтардағы флуопирамның қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Қырыққабаттағы, сәбіздегі және қиярлардағы флуопирамның қалдық бөлігін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу әдістемесі
Күнбағыстың және рапстың тұқымдарындағы, майы мен жасыл массасындағы, жүгерінің және сояның дәніндегі, майы мен жасыл массасындағы, асбұршақтың дәні мен жасыл массасындағы флуопирамның қалдық бөлігін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу әдістемесі
Роспотребнадзор бекіткен 12.07.2011
Роспотребнадзор бекіткен 19.03.2012
Роспотребнадзор бекіткен 19.03.2012
Роспотребнадзор бекіткен 18.06.2015
Роспотребнадзор бекіткен 18.06.2015
392
391 флуроксипир
астық дақылдарының дәні, пияз – 0,05
ЖҚХ
ГСХ
ТЖСХ
№ 4354-87
ШӘН
4.1.2988-12
ШӘН
4.1.3052-13
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, астықтағы старане200-ді жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдіктердің жасыл массасындағы, жүгерінің дәні мен майындағы флуроксипирдің қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Рапстың тұқымдары мен майындағы флуроксипирдің қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен 08.06.1987
Роспотребнадзор бекіткен 19.03.2012
Роспотребнадзор бекіткен 05.07.2013
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
393
392 флурохлоридон
мақта (май) – 0,01; картоп, күнбағыс (тұқымдар, май), сәбіз – 0,1;
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2593-10
МЕМСТ
32690-2014
Топырақтағы, күнбағыстың тұқымдары мен майындағы Флурохлоридонның қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау

Утверждено Роспотребнадзором 26.03.2010
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
393
флусилазол
яблочный и виноградный жмых сухие, субпродукты млекопитающих – 2,0; абрикосы, нектарины, персики, зерно хлебных злаков, виноград, мясо и субпродукты птицы – 0,2; бананы – 0,03; сушеный виноград (изюм), плодовые семечковые – 0,3; яйца, рапс (зерно), соевое масло рафинированное, подсолнечник (семена) – 0,1; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 1,0; молоко, соя (бобы), сахарная свекла – 0,05; кукуруза столовая сладкая (отварная в початках) – 0,01
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
394
флутоланил
яйца, мясо млекопитающих (кроме морских животных), молоко, мясо и субпродукты птицы – 0,05; почки КРС, коз, свиней, овец – 0,1; печень КРС, коз, свиней, овец – 0,2; рисовые отруби не переработанные – 10,0; рис отшелушенный – 2,0; рис лифованный – 1,0
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
395
флутриафол
зерно хлебных злаков, кукуруза (зерно), просо, рис, горох, плодовые семечковые, подсолнечник (семена, масло), виноград – 0,05; свекла сахарная – 0,1; рапс (зерно, масло) – 0,2
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1. 1444-03
МУК 4.1.1854-04
МУК 4.1. 1965-05
Методические указания по определению остаточных количеств Флутриафола в воде, почве, зеленой массе, зерне и соломе зерновых колосовых культур, ботве и корнеплодах сахарной свеклы, винограде и яблоках методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств флутриафола в зерне гороха, семенах и масле подсолнечника методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств флутриафола в плодах яблони, ягодах и соке винограда методом газожидкостной хроматографии

Роспотребнадзор бекіткен 26.03.2010
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
394
393 флусилазол
құрғақ алма және жүзім күнжарасы, сүт қоректілердің қосымша өнімдері – 2,0; өріктер, нектариндер, шабдалылар, астық дақылдарының дәні, жүзім, құс еті және қосымша өнімдері– 0,2; банандар – 0,03;
кептірілген жүзім (мейіз), шекілдеуікті жеміс дақылдары – 0,3; жұмыртқа, рапс (дән), соя майы тазартылған, күнбағыс (тұқымдар) – 0,1; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 1,0; сүт, соя (бұршақтар), қант қызылшасы – 0,05; жүгері асханалық тәтті (собықтағы пісірілген) – 0,01
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
395
394 флутоланил
жұмыртқа, сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), құстың сүті, еті және қосымша өнімдері– 0,05; ІҚМ, ешкінің, шошқа мен қойдың бүйректері – 0,1; ІҚМ, ешкі, шошқа мен қойдың бауыры – 0,2; күріштің өңделмеген кебегі – 10,0; қауыздалған күріш – 2,0; ыспаланған күріш – 1,0
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
396
395 флутриафол
астық дақылдарының дәні, жүгері (дән), тары, күріш, асбұршақ, шекілдеуікті жемістер, күнбағыс (тұқымдар, май), жүзім – 0,05; қант қызылшасы – 0,1; рапс (дән, май) – 0,2
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1. 1444-03
ШӘН
4.1.1854-04
ШӘН
4.1. 1965-05
ШӘН
4.1.2402-08
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, дәнді масақты дақылдардың жасыл массасындағы, дәні мен сабанындағы, қант қызылшасының пәлегі мен тамыржемістеріндегі, жүзімдегі және алмалардағы Флутриафолдың қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Асбұршақ дәніндегі, күнбағыстың тұқымдары мен майындағы флутриафолдың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Алма ағашының жемістеріндегі, жүзімнің жидектері мен шырынындағы флутриафолдың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Рапстың тұқымдары мен майындағы флутриафолдың қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау

Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 05.03.2004
Утверждено Роспотребнадзором 21.04.2005
МУК 4.1.2402-08
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств флутриафола в семенах и масле рапса методом газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 17.07.2008
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
396
флуфензин
плодовые семечковые – 0,04, виноград – 0,02
хроматографический
МУК
4.1.1236-03
Определение остаточных количеств флуфензина в воде, почве, яблоках, винограде, виноградном и яблочном соках хроматографическими методами
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003
397
флуцитринат
зерно хлебных злаков – 0,005
ГЖХ
ВЭЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
398
фозалон
капуста, дыня – 0,2; хлопчатник (масло), баклажаны, томаты, свекла сахарная, плодовые семечковые и косточковые, виноград, цитрусовые (мякоть), зерно хлебных злаков, табак, грибы, зернобобовые (кроме сои) – 0,2; картофель, соя (бобы, масло), мак масличный – 0,1; хмель сухой – 2,0; рис – 0,3; продукты животноводства, ягоды дикорастущие – 0,01
ТСХ, ГЖХ
ГЖХ,
№ 4994-89
ГОСТ 30710-2001
МУК 1112-73
Методические укащания по определению в одной пробе фосфорорганических и хлорорганических пестицидов, применяемых на томатах, хроматографическими методами
Плоды, овощи и продукты их переработки. Методы определения остаточных количеств фосфорорганических пестицидов
Определение фозалона в яблоках и воде газохроматографическим и калориметрическим методами
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
Постановление Госстандарта России 27.07.2001
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
ТСХ
ГЖХ
ТСХ,
№ 1544-76
№ 1552-76
МУК 1112-73
Методические указания по определению фталофоса и фощалона в воде и рыбе, и фозалона в кормах и мясе методом тонкослойной хроматографии
Методические указания по определению фозалона в молоке, тканях животных и кормах методом тонкослойной хроматографии
Определение фозалона, фталофоса, фенкаптона, цидеала и карбофоса в воде, овощах и фруктах, определение байтекса и абата в воде тонкослойной хроматографией
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 20.12.1976
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 20.12.1976
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
№ 1558-76
№ 1553-76
МУК 1112-73
Методические указания по определению фозалона и мильбекса в биологическом материале методом газо-жидкостной хроматографии
Методические указания по определению фозалона в растительном материале, кормах, биологическом материале методом газо-жидкостной хроматографии
Определение фозалона в яблоках, листьях яблони, почве и воде тонкослойной хроматографией
Колороиметрическое определение фозалона в яблоках, листьях яблони, почве и воде
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 20.12.1976
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 20.12.1976
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
ВЭЖХ
МУК 1112-73
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств фталофоса и фозалона в растительном материале, почве и воде
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР в 1971

РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 24.06.2003
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 05.03.2004
Роспотребнадзор бекіткен 21.04.2005
Роспотребнадзор бекіткен 17.07.2008
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес
қабылдаған 25.06.2014
397
396 флуфензин
шекілдеуікті жемістер – 0,04, жүзім – 0,02
Хроматографиялық
ШӘН
4.1.1236-03
Судағы, топырақтағы, алмалардағы, жүзімдегі, жүзім және алма шырындарындағы флуфензиннің қалдық мөлшерін хроматографиялық әдістермен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 16.03.2003
398
397 флуцитринат
астық дақылдарының дәні – 0,005
ГСХ
ТЖСХ
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
399
398 фозалон
қырыққабат, қауын – 0,2; мақта (май), баялдылар, томаттар, қант қызылшасы, шекілдеуікті және сүйекті жемістер, жүзім, цитрус тұқымдас жемістер (мәйегі), астық дақылдарының дәні, темекі, саңырауқұлақтар, дәнді бұршақтар (соядан басқа) – 0,2; картоп, соя (бұршақтар, май), майлы көкнәр – 0,1; құрғақ құлмақ – 2,0; күріш – 0,3; мал шаруашылығы өнімдері, жабайы өсетін жемістер – 0,01
ЖҚХ, ГСХ
ГСХ,
ЖҚХ
ГСХ
ЖҚХ,
ТЖСХ
№ 4994-89
МЕМСТ
30710-2001
ШӘН
1112-73
№ 1544-76
№ 1552-76
ШӘН
1112-73
№ 1558-76
№ 1553-76
ШӘН
1112-73
ШӘН
1112-73
МЕМСТ
32690-2014
Томаттарда қолданылатын фосфорорганикалық және хлорорганикалық пестицидтерді бір сынамада, хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жемістер, көкөністер және оларды өңдеу өнімдері. Фосфорорганикалық пестицидтердің қалдық мөлшерін анықтау әдістері
Алмалардағы және судағы фозалонды газды хроматографиялық және калориметриялық әдістермен анықтау
Судағы және балықтағы фталофосты және фощалонды, жем-шөптегі және еттегі фозалонды жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Сүттегі, жануарлардың тіндеріндегі және жем-шөптегі фозалонды жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, көкөністер мен жемістердегі фозалонды, фталофосты, фенкаптонды, цидеалды және карбофосты, судағы байтексті және абатты жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Биологиялық материалдағы фозалонды және мильбексті газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдік материалындағы, жем-шөптегі, биологиялық материалдағы фозалонды газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Алмалардағы, алма ағашының жапырақтарындағы, топырақтағы және судағы фозалонды жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Алмалардағы, алма ағашының жапырақтарындағы, топырақтағы және судағы фозалонды колороиметриялық анықтау
Өсімдік материалындағы, топырақтағы және судағы фталофостың және фозалонның қалдық мөлшерін анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен 08.06.1989
Ресей Мемстандартының қаулысы 27.07.2001
КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07.1973
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 20.12.1976
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 20.12.1976
КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07.1973
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 20.12.1976
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 20.12.1976
КСРО Денсаулықмині бекіткен
31.07.1973
КСРО Денсаулықмині бекіткен
31.07.1973
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 1971

Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
399
фоксим
зерно хлебных злаков, брюква, турнепс, горох, подсолнечник (масло), кукуруза (зерно) – 0,05; картофель, томаты, баклажаны, мясо – 0,02; капуста, свекла сахарная – 0,1; подсолнечник (семена) – 0,1; хмель сухой – 0,5; морковь, яйца – 0,01; зерно хлебных злаков после обработки в условиях хранения – 0,6
хромато-энзимный
ГЖХ, ТСХ
№ 1787-77
№ 2086-79
№ 2093-79
Методические указания по энзимно-хроматографическому определению фоксима в зерне и продуктах его переработки
Энзимо-хроматографический метод определения фосфорорганических пестицидов в растительных продуктах и биосубстратах
Методические указания по определению остаточных количеств валексона в растительном материале, почве и воде тонкослойной и газожидкостной хроматографией
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 18.11.1977
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 19.10.1979
Утверждено Минздравом СССР 19.10.1979
ГЖХ
ГЖХ, ТСХ,
№ 1350-75
№ 2469-81
Методические указания по определению хлорорганических пестицидов в сырье для производства детских сухих молочных смесей
Методические указания по определению в зерне и продуктах его переработки фосфорорганических пестицидов, применяемых для обеззараживания зерна и зернохранилищ, хроматографическими методами
Утверждено Минздравом СССР 22.09.1975
Утверждено Минздравом СССР 22.10.1981
хромато-энзимный
ВЭЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственым советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
400
фолпет
картофель – 0,1; виноград – 0,02; плодовые семечковые – 3,0; плодовые косточковые – 0,02; огурцы, лук-репка – 1,0; сухой виноград (изюм) – 40,0; салат кочанный – 50,0; дыня, томаты -3.0; клубника – 5,0
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.2167-07
МУК 4.1.2454-09
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Определение остаточных количеств Каптана и Фолпета в воде, почве, Каптана в яблоках, Фолпета в клубнях картофеля и винограде методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств фолпета в виноградном соке методом газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Качественное и количественное определение каптана и фталана в вине, виноградном соке, листьях и ягодах винограда, впочве и воде
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)

Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
400
399 фоксим
астық дақылдарының дәні, тарна, турнепс, асбұршақ, күнбағыс (май), жүгері (дән) – 0,05; картоп, томаттар, баялдылар, ет – 0,02; қырыққабат, қант қызылшасы – 0,1; күнбағыс (тұқымдар) – 0,1; құрғақ құлмақ – 0,5; сәбіз, жұмыртқа – 0,01; астық дақылдарының дәні сақтау жағдайларында өңделгеннен кейін – 0,6
хромато-
энзимдік
ГСХ, ЖҚХ
ГСХ
ГСХ, ЖҚХ,
хромато-
энзимдік
ТЖСХ
№ 1787-77
№ 2086-79
№ 2093-79
№ 1350-75
№ 2469-81
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Астықтағы және оны өңдеу өнімдеріндегі фоксимді энзимдік-хроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдік өнімдеріндегі және биосубстраттардағы фосфорорганикалық пестицидтерді анықтаудың энзимдік-хроматографиялық әдісі
Өсімдік материалындағы, топырақтағы және судағы валексонның қалдық мөлшерін жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Балалардың құрғақ сүт қоспаларын шығаруға арналған шикізаттағы хлорорганикалық пестицидтерді анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Астықтағы және оны өңдеу өнімдеріндегі астықты және астық қоймаларын зарарсыздандыру үшін қолданылатын фосфорорганикалық пестицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 18.11.1977
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 19.10.1979
КСРО Денсаулықмині бекіткен 19.10.1979
КСРО Денсаулықмині бекіткен 22.09.1975
КСРО Денсаулықмині бекіткен 22.10.1981
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
401
400 фолпет
картоп – 0,1; жүзім – 0,02; шекілдеуікті жемістер– 3,0; сүйекті жемістер – 0,02; қиярлар, шалқан пияз – 1,0; кептірілген жүзім (мейіз) – 40,0; қаудан салат – 50,0; қауын, томаттар -3.0; құлпынай – 5,0
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2167-07
ШӘН
4.1.2454-09
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Судағы, топырақтағы Каптанның және Фолпеттің, алмалардағы Каптанның, картоп түйнегіндегі және жүзімдегі Фолпеттің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жүзім шырынындағы фолпеттің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен
анықтау
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шараптағы, жүзім шырынындағы, жүзімнің жапырақтары мен жидектеріндегі, топырақтағы және судағы каптанды және фталанды сапалы және сандық анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау

Утверждено Роспотребнадзором 15.02.2007
Утверждено Роспотребнадзором 02.02.2009
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР в 1971
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
401
форамсульфурон
кукуруза (зерно) – 1,0; кукуруза (масло) – 0,5
ВЭЖХ
МУК 4.1.2546-09
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств форамсульфурона в воде, почве, зеленой массе, зерне и масле кукурузы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утвеждено Роспотребнадзором 09.09.2009
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
402
форейт
зернобобовые (кроме сои), кофе бобы, хлопчатник (семена), кукуруза, кукурузная мука, соя (бобы сухие), сорго, свекла сахарная – 0,05; кукурузное масло, не рафинированное – 0,1; кукурузное масло рафинированное – 0,02; картофель – 0,2; субпродукты и мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,02; мясо, яйца – 0,05; молоко – 0,01
ГЖХ, ТСХ
МУ № 3222-85
Унифицированная методика определения пестицидов в продуктах растительного и животного происхождения, лекарственных растениях, кормах, воде, почве хроматографическими методами
Утверждено Минздравом СССР 11.03.1985
403
формотион
хлопчатник (масло), свекла сахарная, столовая, плодовые семечковые и косточковые, капуста, виноград, чай, гранаты – 0,2; цитрусовые (мякоть) – 0,04; хмель сухой – 2,0
ГЖХ, ТСХ
ГЖХ
ТСХ
хромато-энзимный
№ 1911-78
№ 1350-75
№ 1547-76
№ 2086-79
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Методические указания по определению фосфорорганических пестицидов (амифос, антио, афуган, базудин, бромофос, валексон, гардона, карбофос, метафос, метилнитрофос, сайфос, цианокс, цидиал, фенкаптон, фозалон, фосфамид, фталофос) в воде хроматографическими методами
Методические указания по определению хлорорганических пестицидов в сырье для производства детских сухих молочных смесей
Методические указания по определению антио и фосфамида в кормах методом тонкослойной хроматографии
Энзимо-хроматографический метод определения фосфорорганических пестицидов в растительных продуктах и биосубстратах
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 27.09.1978
Утверждено Минздравом СССР 22.09.1975
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 27.09.1978

Роспотребнадзор бекіткен 15.02.2007
Роспотребнадзор бекіткен 02.02.2009
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 1971
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
402
401 форамсульфурон
жүгері (дән) – 1,0; жүгері (май) – 0,5
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2546-09
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, жүгерінің жасыл массасындағы, дәні мен майындағы форамсульфуронның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен 09.09.2009
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
403
402 форейт
Дәнді бұршақтар (басқа соя), кофе бұршақтар, мақта (тұқымдар), жүгері, жүгері ұны, соя (бұршақтар құрғақ), құмай жүгері, қант қызылшасы – 0,05; жүгері майы, тазартылмаған – 0,1; жүгері майы тазартылған – 0,02; картоп – 0,2; сүт қоректілердің қосымша өнімдері және еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,02; ет, жұмыртқа – 0,05; сүт – 0,01
ГСХ, ЖҚХ
ӘН
№ 3222-85
Өсімдіктерден және жануарлардан алынған өнімдердегі, дәрілік өсімдіктердегі, жем-шөптегі, судағы, топырақтағы пестицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтаудың үйлестірілген әдістемесі
КСРО Денсаулықмині
бекіткен
11.03.1985
404
403 формотион
мақта (май), қызылша қант, асханалық, шекілдеуікті және сүйекті жемістер, қырыққабат, жүзім, шай, гранаттар – 0,2; цитрус тұқымдас жемістер (мәйегі) – 0,04; құрғақ құлмақ – 2,0
ГСХ, ЖҚХ
ГСХ
ЖҚХ
хрома-то-энзим-дік
№ 1911-78
№ 1350-75
№ 1547-76
№ 2086-79
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Судағы фосфорорганикалық пестицидтерді (амифос, антио, афуган, базудин, бромофос, валексон, гардона, карбофос, метафос, метилнитрофос, сайфос, цианокс, цидиал, фенкаптон, фозалон, фосфамид, фталофос) хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Балалардың құрғақ сүт қоспаларын жасауға арналған шикізаттағы хлорорганикалық пестицидтерді анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жем-шөптегі антионды және фосфамидті жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдік өнімдеріндегі және биосубстраттардағы фосфорорганикалық пестицидтерді анықтаудың энзимдік-хроматографиялық әдісі
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 27.09.1978
КСРО Денсаулықмині бекіткен 22.09.1975
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 27.09.1978

Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 19.10. 1979
404
фосмет
свекла сахарная – 0,25; грибы – 0,1; ягоды дикорастущие – 0,01; картофель – 0,05; голубика, виноград, абрикос, нектарин, персик, плодовые семечковые – 10,0; цитрусовые – 3,0; хлопчатник (семена) – 0,05; древесные орехи – 0,2; мясо КРС – 1,0; молоко – 0,02
ГЖХ/ ТСХ
ТСХ, колориметрический
МУ № 3222-85
№ 1544-76
МУК 1112-73
Унифицированная методика определения пестицидов в продуктах растительного и животного происхождения, лекарственных растениях, кормах, воде, почве хроматографическими методами
Методические указания по определению фталофоса и фощалона в воде и рыбе, и фозалона в кормах и мясе методом тогкослойной хроматографии
Определение фозалона, фталофоса, фенкаптона, цидеала и карбофоса в воде, овощах и фруктах, определение байтекса и абата в воде тонкослойной хроматографией
Утверждено Минздравом СССР 11.03.1985
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 20.12.1976
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
хромато-энзимный
МУК 1112-73
№ 2086-79
Определение фталофоса в молоке и мясе тонкослойной хроматографией
Определение остаточных количеств фталофоса и фозалона в растительном материале, почве и воде
Энзимо-хроматографический метод определения фосфорорганических пестицидов в растительных продуктах и биосубстратах
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР в 1971
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 19.10.1979
агар-диффузный
фотометрический
ВЭЖХ
МУК 1112-73
МУК 1112-73
ГОСТ 32690-2014
Энзиматическое агар-диффузионное определение фосфорорганических инсектицидов в продуктах животного происхождения
Хромато-фотометрическое определение фталофоса в растительных продуктах (яблоки, груши, виноград, капуста)
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
405
фосфин
зерно хлебных злаков – 0,1; зернопродукты, сахар, овощи и фрукты сухие, какао-бобы, чай, специи, орехи, арахис – 0,01; соя (бобы) – 0,05
колориметрический
титрометрический
МУК 1112-73
Инструкция по борьбе с вредителями хлебных запасов, Приложение 13
Колориметрическое определение фостоксина в зерне
Методика титрометрического определения фосфина в зерне и зернопродуктах

КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 19.10. 1979
405
404 фосмет
қант қызылшасы – 0,25; саңырауқұлақтар – 0,1; жабайы өсетін жидектер – 0,01; картоп – 0,05; көкжидек, жүзім, өрік, нектарин, шабдалы, шекілдеуікті жемістер – 10,0; цитрус тұқымдас жемістер – 3,0; мақта (тұқымдар) – 0,05; ағаш жаңғақтары – 0,2; ІҚМ еті– 1,0; сүт – 0,02
ГСХ/ ЖҚХ
ЖҚХ, колориметрия-лық
хромато-энзимдік
агар-диффузиялық
фотомет-рия-лық
ТЖСХ
ӘН
№ 3222-85
№ 1544-76
ШӘН
1112-73
ШӘН
1112-73
№ 2086-79
ШӘН
1112-73
ШӘН
1112-73
МЕМСТ
32690-2014
Өсімдіктерден және жануарлардан алынған өнімдердегі, дәрілік өсімдіктердегі, жем-шөптегі, судағы, топырақтағы пестицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтаудың үйлестірілген әдістемесі
Судағы және балықтағы фозалонды және фощалонды, және жем-шөп пен еттегі фталофосты жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, көкөністер мен жемістердегі фозалонды, фталофосты, фенкаптонды, цидеалды және карбофосты, судағы байтексті және абатты жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Сүттегі және еттегі фталофосты жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Өсімдік материалындағы, топырақтағы және судағы фталофостың және фозалонның қалдық мөлшерін анықтау
Өсімдік өнімдеріндегі және биосубстраттардағы фосфорорганикалық пестицидтерді анықтаудың энзимдік-хроматографиялық әдісі
Жануарлардан алынған өнімдердегі фосфорорганикалық инсектицидтерді энзиматикалық агар-диффузиялық анықтау
Өсімдік өнімдеріндегі (алмалар, алмұрттар, жүзім, қырыққабат) фталофосты хромато-фотометриялық анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен 11.03.1985
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 20.12.1976
КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07.1973
КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07.1973
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 1971
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 19.10.1979
КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07.1973
КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07.1973
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
406
405 фосфин
астық дақылдарының дәні – 0,1; астық өнімдері, қант, құрғақ көкөністер және жидектер, какао-бұршақтар, шай, дәмдеуіштер, жаңғақтар, жер жаңғақ – 0,01; соя (бұршақтар) – 0,05
коло-римет-рия-лық
титро-мет-рия-лық
ШӘН
1112-73
Астық қорларыныңзиянкес-терімен күрес жөніндегі нұсқаулық, 13-қосымша
Астықтағы фостоксинді колориметриялық анықтау
Астықтағы және астық өнімдеріндегі фосфинді титрометриялық анықтау әдістемесі

Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено генеральным директором ВНПО "Зернопродукт" 27.08.91,
Согласовано заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 11.07.91
406
фторгликофен (флуорогликофен, флюгликофен)
зерно хлебных злаков – 0,01
ГЖХ
№ 6247-91
Методические указания по определению флюгликофена в воде, почве, растительном материале методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
407
фуратиокарб
зерно хлебных злаков, подсолнечник (семена), рапс (зерно), кукуруза (зерно), свекла сахарная – 0,02
ГЖХ, ТСХ
ТСХ
ВЭЖХ
№ 6143-91
№ 4698-88
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению фуратиокарба (промета) в растительном материале хроматографическими методами
Методические указания по определению промета в растениях, почве и воде методом тонкослойной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Утверждено Минздравом СССР 04.10.1989
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
408
хептенофос
зерно хлебных злаков, зернобобовые, плодовые (семечковые, косточковые), виноград, огурцы, томаты, перец – 0,1; цитрусовые (мякоть) – 0,05; ягоды – 0,01; картофель – 0,01
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
409
хизалофоп-П- этил
свекла столовая – 0,01; арбуз, капуста, лук, свекла сахарная, морковь, картофель, томаты, рапс (зерно, масло) – 0,05; соя (бобы, масло), подсолнечник (семена, масло) – 0,1; гречиха – 0,01; горох – 0,4; лен масличный (семена, масло) – 0,2
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.1237-03
МУК 4.1.1815-03
МУК 4.1.1816-03
Измерение концентраций хизалофоп-П-этила (хизалофоп-этила) по основному метаболиту хизалофоп-свободной кислоте в воде, почве, ботве и корнеплодах столовой свеклы, корнеплодах моркови, клубнях картофеля, томатах, капусте, луке-репке, семенах, соломке и масле льна методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств хизалофоп-П-этила в воде, почве, клубнях картофеля, корнеплодах и ботве сахарной, столовой и кормовой свеклы, семенах и масле сои, семенах и соломке льна по основному метаболиту хизалофоп-П кислоте с применением капиллярной газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств Хизалофоп-П-этила и его основного метаболита Хизалофопа-П в воде, Хизалофопа-П в почве, корнеплодах сахарной свеклы и моркови, семенах и масле льна и сои методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 18.12.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 18.12.2003
МУК 4.1. 1953-05
МУК 4.1.2021-05
Методические указания по определению остаточных количеств хизалофоп-П-этила в репках лука, корнеплодах моркови и кочанах капусты по основному метаболиту хизалофоп-П кислоте методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств хизалофоп-П-этила и пропаквизафопа в семенах и масле рапса и пропаквизафопа в кочанах капусты по основному метаболиту хизалофоп-П кислоте методом капиллярной газожидкостной хроматографии

КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07.1973
"Зернопродукт" ВНПО бас директоры бекіткен 27.08.91,
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасарымен келісілген 11.07.91
407
406 фторгликофен
(флуорогликофен, флюгликофен)
астық дақылдарының дәні – 0,01
ГСХ
№ 6247-91
Судағы, топырақтағы, өсімдік материалындағы флюгликофенді газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен 29.07.1991
408
407 фуратиокарб
астық дақылдарының дәні, күнбағыс (тұқымдар), рапс (дән), жүгері (дән), қант қызылшасы – 0,02
ГСХ, ЖҚХ
ЖҚХ
ТЖСХ
№ 6143-91
№ 4698-88
МЕМСТ
32690-2014
Өсімдік материалындағы фуратиокарбты (прометті) хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдіктердегі, топырақтағы және судағы прометті жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен 29.07.1991
КСРО Денсаулықмині бекіткен 04.10.1989
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
409
408 хептенофос
астық дақылдарының дәні, дәнді бұршақтар, жемістер (шекілдеуіктілер, сүйектілер), жүзім, қиярлар, томаттар, бұрыш – 0,1; цитрус тұқымдас жемістер (мәйегі) – 0,05; жемістер – 0,01; картоп – 0,01
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
410
409 хизалофоп-П- этил
асханалық қызылша– 0,01; қарбыз, қырыққабат, пияз, қант қызылшасы, сәбіз, картоп, томаттар, рапс (дән, май) – 0,05; соя (бұршақтар, май), күнбағыс (тұқымдар, май) – 0,1; қарақұмық – 0,01; асбұршақ – 0,4; майлы зығыр (тұқымдар, май) – 0,2
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1237-03
ШӘН
4.1.1815-03
ШӘН
4.1.1816-03
ШӘН
4.1. 1953-05
ШӘН
4.1.2021-05
ШӘН
4.1. 2064-06
ШӘН
4.1.2336-08
Судағы, топырақтағы, асханалық қызылшаның пәлегі мен тамыржемістеріндегі, сәбіздің тамыржемістеріндегі, картоп түйнегіндегі, томаттардағы, қырыққабаттағы, шалқан-пияздағы, зығырдың тұқымдарындағы, сабаны мен майындағы хизалофоп-П-этилдің (хизалофоп-этилдің) концентрациясын хизалофоп-еркін қышқылдағы негізгі метаболиті бойынша газды-сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу
Судағы, топырақтағы, картоп түйнегіндегі, қант, асханалық және жем-шөптік қызылшаның тамыржемістері мен пәлегіндегі, сояның тұқымдары мен майындағы, зығырдың тұқымдары мен сабанындағы хизалофоп-П-этилдің қалдық мөлшерін хизалофоп-П қышқылындағы негізгі метаболиті бойынша капиллярлық газды-сұйықтықты хроматографияны қолдана отырып анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы Хизалофоп-П-этилінің және оның негізгі метаболиті Хизалофоп-П-ның, топырақтағы, қант қызылшасының тамыржемістеріндегі және сәбіздегі, зығырдың және сояның тұқымдары мен майындағы Хизалофопа-П-ның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен
анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пияз шалқанындағы, сәбіз тамыржемістеріндегі және қырыққабат қаудандарындағы хизалофоп-П-этилдің қалдық мөлшерін хизалофоп-П қышқылының негізгі метаболиті бойынша капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Рапстың тұқымдары мен майындағы хизалофоп-П-этилдің және пропаквизафоптың және қырыққабат қаудандарындағы пропаквизафоптың қалдық мөлшерін хизалофоп-П қышқылының негізгі метаболиті бойынша капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Асбұршақ дәніндегі, күнбағыстың тұқымдары мен майындағы хизалофоп-П-этилдің қалдық мөлшерін хизалофоп-П қышқылының негізгі метаболиті бойынша капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Рапстың жасыл массасындағы, рапстың және сояның тұқымдары мен майындағы хизалофоп-П-этилдің қалдық мөлшерін хизалофоп-П қышқылының негізгі метаболиті бойынша тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 16.03.2003
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 18.12.2003
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 18.12.2003

Утверждено Роспотребнадзором 18.01.2005
Утверждено Роспотребнадзором 17.10.2005
МУК 4.1. 2064-06
МУК 4.1.2336-08
Методические указания по определению остаточных количеств хизалофоп-П-этила в зерне гороха, семенах и масле подсолнечника по основному метаболиту хизалофоп-П кислоте методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств хизалофоп-П-этила в зеленой массе рапса, семенах и масле рапса и сои по основному метаболиту хизалофоп-П кислоте методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 05.05.2006
Утверждено Роспотребнадзором 15.02.2008
410
хлорамбен
капуста, томаты, виноград, цитрусовые (мякоть), соя (бобы, масло), хлопчатник (масло) – 0,25
ТСХ
МУК 1112-73
Определение амибена в капусте, томатах и моркови тонкослойной хроматографией
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973 г.
411
хлорантранилипрол
сельдерей – 7,0; зерно хлебных злаков – 0,02; хлопок (семена) – 0,3; яйца – 0,01; овощи со съедобными плодами (кроме тыквы, огурцов, перца, томатов) – 0,6; перец – 1,0; огурцы – 0,3; томаты – 0,6; баклажаны – 0,6; тыква – 0,3; виноград – 1,0; изюм – 2,0; листовые овощи (петрушка и др.) – 20,0; салат (все виды), капуста (все виды) – 20,0; цитрусовые – 1,0; мясо млекопитающих (кроме морских), субпродукты млекопитающих, молоко, мясо, субпродукты птицы – 0,01; молочный жир – 0,1; перец Чили (сухой) – 5,0; плодовые косточковые – 1,0; плодовые семечковые – 0,5; овощи со съедобными корнями и клубнями – 0,02; картофель – 0,1
ВЭЖХ
ГЖХ
МУК 4.1.2865-11
МУК 4.1.3005-12
МУК 4.1.2590-10
МУК 4.1.2860-11
Определение остаточных количеств Фенпропидина в зеленой массе, зерне и соломе зерновых культур методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств хлорантранилипрола в капусте (кочанная капуста, брокколи, цветная капуста), баклажанах, цитрусовых культурах (апельсины, лимоны, грейпфруты, мандарины и др.), салате, изюме методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств хлорантранилипрола в воде, почве, клубнях картофеля, яблоках и яблочном соке методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств Хлорантранилипрола в плодах томата, томатном соке, ягодах винограда и виноградном соке методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 31.03.2011
Утвверждено Роспотребнадзором 19.03.2012
Утверждено Роспотребнадзором 26.03.2010
Утверждено Роспотребнадзором 31.03.2011
412
хлорбромурон
зерно хлебных злаков, кукуруза (зерно), соя (бобы, масло) – 0,1; морковь – 0,2
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014

Роспотребнадзор бекіткен 18.01.2005
Роспотребнадзор бекіткен 17.10.2005
Роспотребнадзор бекіткен 05.05.2006
Роспотребнадзор бекіткен 15.02.2008
411
410 хлорамбен
қырыққабат, томаттар, жүзім, цитрус тұқымдас жемістер (мәйегі), соя (бұршақтар, май), мақта (май) – 0,25
ЖҚХ
ШӘН
1112-73
Қырыққабаттағы, томаттардағы және сәбіздегі амибенді жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07.1973 г.
412
411 хлорантранилипрол
балдыркөк – 7,0; астық дақылдарының дәні – 0,02; мақта (тұқымдар) – 0,3; жұмыртқа – 0,01; жеуге жарамды жемістері бар көкөністер (асқабақтан, қиырдан, бұрыштан, томаттардан басқа) – 0,6; бұрыш – 1,0; қиярлар – 0,3; томаттар – 0,6; баялдылар – 0,6; асқабақ – 0,3; жүзім – 1,0; мейіз – 2,0; жапырақты көкөністер (ақжелкек және басқалар) – 20,0; салат (барлық түрлері), қырыққабат (барлық түрлері) – 20,0; цитрус тұқымдас жемістер– 1,0; сүт қоректілердің еті (басқа теңіз), сүт қоректілердің қосымша өнімдері, құстың сүті, еті, қосымша өнімдері– 0,01; сүттің майы – 0,1; Чили бұрышы (кептірілген) – 5,0; сүйекті жемістер – 1,0; шекілдеуікті жемістер – 0,5; жеуге жарамды тамырлары және түйнектері бар көкөністер – 0,02; картоп – 0,1
ТЖСХ
ГСХ
ШӘН
4.1.2865-11
ШӘН
4.1.3005-12
ШӘН
4.1.2590-10
ШӘН
4.1.2860-11
Астық дақылдарының жасыл массасындағы, дәніндегі және сабанындағы Фенпропидиннің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Қырыққабаттағы (қаудан қырыққабат, брокколи, гүлді қырыққабат), баялдылардағы, цитрус тұқымдас жемістер дақылдарындағы (апельсиндер, лимондар, грейпфруттар, мандариндер және басқалар), салаттағы, мейіздегі хлорантранилипролдың қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, картоп түйнегіндегі, алмалардағы және алма шырынындағы хлорантранилипролдың қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Томат жемістеріндегі, томат шырынындағы, жүзімнің жидектеріндегі және жүзім шырынындағы Хлорантранилипролдың қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен 31.03.2011
Роспотребнадзор бекіткен 19.03.2012
Роспотребнадзор бекіткен 26.03.2010
Роспотребнадзор бекіткен 31.03.2011

413
хлордан
орехи (пекан, фундук, грецкие) – 0,02; масло хлопковое, льняное, соевое (неочищенное) – 0.05; масло рафинированное соевое – 0,02; фрукты и овощи – 0,02; кукуруза, рис (шлифованный), сорго, зерно хлебных злаков, яйца – 0,02; мясо млекопитающих (кроме морских животных – контроль по жиру) – 0,05; молоко – 0,002; мясо птицы (контроль по жиру) – 0,5
ГЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
АСТ ИСО 3890/ИДФ 75-1-2011
АСТ ИСО 8260/ИДФ 130-2009
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
414
хлоридазон
свекла сахарная, столовая – 0,1
колориметрический
ТСХ
ГЖХ, СФ
МУК 1112-73
МУК 1112-73
№ 2130-80
Колориметрическое определение пирамина (феназона) в свекле, почве и воде
Определение пирамина в сахарной свекле тонкослойной хроматографией
Методические указания по определению остаточных количеств феназона в почве, воде, свекле и растительных объектах газожидкостной хроматографией
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 28.01.1980
ГЖХ
ВЭЖХ
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
415
хлормекват (хлормекватхлорид)
зерно хлебных злаков (кроме тритикале) – 2,0; семена хлопка – 0,5; яйца – 0,1; мясо коз – 0,2; почки КРС, коз, свиней, овец – 0,5; печень КРС, коз, свиней, овец – 0,1; мясо КРС, свиней, овец – 0,2; молоко КРС, коз, овец – 0,5; овес – 10,0; мясо птицы – 0,04; субпродукты птицы – 0,1; рапс (зерно) – 5,0; масло рапсовое не очищенное – 0,1; ржаные отруби – 10,0; мука ржаная – 3,0; мука ржаная, не просеянная – 4,0; тритикале – 3,0; мука пшеничная – 2,0; виноград, плодовые (семечковые), томаты, капуста – 0,05
ТСХ
МУ № 1909-78
Методическими указаниями по определению хлорхолинхлорида в растительной продукции, воде и почве методом тонкослойной ионообменной хроматографии

413
412 хлорбромурон
астық дақылдарының дәні, жүгері (дән), соя (бұршақтар, май) – 0,1; сәбіз – 0,2
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
414
413 хлордан
жаңғақтар (пекан, орман жаңғағы, грек) – 0,02; мақта, зығыр, соя майы (тазартылмаған) – 0.05; тазартылған соя майы – 0,02; жидектер және көкөністер – 0,02; жүгері, күріш (өңделген), құмай жүгері, астық дақылдарының дәні, жұмыртқа – 0,02; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа – майды бақылау) – 0,05; сүт – 0,002; құс еті (майды бақылау) – 0,5
ГСХ
МЕМСТ
32689.1-3-2014
АСТ ИСО 3890/ИДФ 75-1-2011
АСТ ИСО 8260/ИДФ 130-2009
Пестицидтердің қалдықтарын анықтаудың газды хроматографиялық мультиәдістері
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
415
414 хлоридазон
қант қызылшасы, асханалық – 0,1
колориметриялық
ЖҚХ
ГСХ, СФ
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
1112-73
ШӘН
1112-73
№ 2130-80
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Қызылшадағы, топырақтағы және судағы пираминді (феназонды) колориметриялық анықтау
Қант қызылшасындағы пираминді жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Топырақтағы, судағы, қызылшадағы және өсімдік объектілеріндегі феназоннның қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07.1973
КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07.1973
КСРО Денсаулықмині бекіткен 28.01.1980
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
416
415 хлормекват
(хлормекватхлорид)
астық дақылдарының дәні (тритикаледен басқа) – 2,0; мақта тұқымдары – 0,5; жұмыртқа – 0,1; ешкі еті – 0,2; ІҚМ, ешкі, шошқа мен қойдың бүйректері – 0,5; ІҚМ, ешкі, шошқа мен қойдың бауыры – 0,1; ІҚМ, шошқа, қой еті – 0,2; ІҚМ, ешкі, қой сүті – 0,5; сұлы – 10,0; құс еті – 0,04; құстың қосымша өнімдері– 0,1; рапс (дән) – 5,0; тазартылмаған рапс майы – 0,1; қарабидай кебегі – 10,0; қарабидай ұны – 3,0; қарабидай ұны, еленбеген – 4,0; тритикале – 3,0; бидай ұны – 2,0; жүзім, жемістер (шекілдеуіктілер), томаттар, қырыққабат – 0,05
ЖҚХ
ӘН
№ 1909-78
Өсімдік өніміндегі, судағы және топырақтағы хлорхолинхлоридті жұқа қабатты ионалмасу хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар

Утверждено Минздравом СССР 27.09.1978
416
хлоримурон-этил
соя (бобы, масло) – 0,05
ВЭЖХ
МУК 4.1.1403-03
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств хлоримурон-этила в воде, почве, семенах и масле сои методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
417
хлоринат
зерно хлебных злаков, овощи (кроме картофеля), плодовые семечковые и косточковые – 0,1
спектрофотометрический
МУ
№ 1112-73
Спектрофотометрическое определение карбина, ИФК и хлор-ИФК в растительном материале
Утверждено Минздравом СССР 30.07.1973
418
хлороксурон
морковь – 0,02
ГЖХ, ТСХ
№ 2365-81,
№ 2839-83,
№ 3187-85,
№ 4710-88
№ 2840-83,
№ 2793-83,
№ 2137-80
Методические указания по определению фенилмочевинных гербицидов (фенурон, которан, томилон, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) в воде, почве, растительном материале, овощах и по определению гербицидов (арезин, линурон, паторан, малоран) и их метаболитов - ароматических аминов - в воде при совместном присутствии методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению фенилмочевинных гербицидов (фенурон, которан, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) в воде, почве, растительной массе, овощах методом тонкослойной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 30.03.1981
№ 2365-81,
24.08.1983
№ 2839-83,
03.01.1985
№ 3187-85,
04.10.1988
№ 4710-88
Утверждено Минздравом СССР 24.08.1983
№ 2840-83,
24.08.1983
№ 2793-83,
28.01.1980
№ 2137-80
ТСХ
ГЖХ
ВЭЖХ
№ 1548-76
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению тенорана в ягодах земляники и почве методом хроматографии в тонком слое
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 20.12.1976
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
419
хлороталонил
томаты – 2,0; виноград – 0,5; огурцы – 1,0; картофель – 0,2; плодовые семечковые – 0,15; зерно хлебных злаков – 0,1; хмель (сухой) – 1,0; фасоль (бобы сухие) – 0,2; капуста брокколи и брюссельская – 5,0; капуста кочанная и цветная – 1,0; морковь – 1,0; сельдерей (корень) – 10,0; сельдерей (листовой) – 3,0; бобовые (стручки и/или незрелые семена) – 5,0; лук-репка – 0,5; петрушка – 3,0; персик – 0,2; вишня – 0,5; дыня – 2,0; бананы – 0,01; тыква – 5,0; сладкая кукуруза (отварная в початка) – 0,01; сахарная свекла – 0,2; клюква – 5,0; перец сладкий (включая гвоздичный) – 7,0; перец Чили (сухой) – 70,0; арахис – 0,05; плодовые косточковые – 0,2
ТСХ, ГЖХ
ГЖХ
МУК 2790-83
МУК 4.1. 1445-03
МУК 4.1.2277-07
Методические указания по определению даконила в растительной продукции, почве и воде методами тонкослойной и газожидкостной хроматографии

КСРО Денсаулықмині бекіткен 27.09.1978
417
416 хлоримурон-этил
соя (бұршақтар, май) – 0,05
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1403-03
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, сояның тұқымдары мен майындағы хлоримурон-этилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 24.06.2003
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
418
417 хлоринат
астық дақылдарының дәні, көкөністер (басқа картоп), шекілдеуікті және сүйекті жемістер– 0,1
спектрофотометрия-лық
ӘН
№ 1112-73
Өсімдік материалындағы карбинді, ИФК-ны және хлор-ИФК-ны спектрофотометриялық анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен
30.07.1973
419
418 хлороксурон
сәбіз – 0,02
ГСХ, ЖҚХ
ЖҚХ
ГСХ
ТЖСХ
№ 2365-81,
№ 2839-83,
№ 3187-85,
№ 4710-88
№ 2840-83,
№ 2793-83,
№ 2137-80
№ 1548-76
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, өсімдік материалындағы, көкөністердегі фенилнесептік гербицидтерді (фенурон, которан, томилон, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) және судағы гербицидтерді (арезин, линурон, паторан, малоран) және олардың метаболиттерін – хош иісті аминдерді бірге болған кезде газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, өсімдік массасындағы, көкөністердегі фенилнесептік гербицидтерді (фенурон, которан, монурон, диурон, дикуран, дозанекс, теноран, фалоран, арезин, линурон, паторан, малоран) жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Бүлдірген жидектеріндегі және топырақтағы теноранды жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдықтарын анықтаудың газды хроматографиялық мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен 30.03.1981
№ 2365-81, 24.08.1983
№ 2839-83, 03.01.1985
№ 3187-85, 04.10.1988
№ 4710-88
КСРО Денсаулықмині бекіткен 24.08.1983
№ 2840-83, 24.08.1983
№ 2793-83, 28.01.1980
№ 2137-80
КСРО Денсаулықмині бекіткен 20.12.1976
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
420
419 хлороталонил
томаттар – 2,0; жүзім – 0,5; қиярлар – 1,0; картоп – 0,2; шекілдеуікті жемістер– 0,15; астық дақылдарының дәні – 0,1; құлмақ (кептірілген) – 1,0; фасоль (құрғақ бұршақтар) – 0,2; брокколи және брюссель қырыққабаты – 5,0; қаудан және гүлді қырыққабат – 1,0; сәбіз – 1,0; балдыркөк (тамыр) – 10,0; балдыркөк (жапырақты) – 3,0; бұршақтар (бұршаққындар және/немесе піспеген тұқымдар) – 5,0; шалқан пияз – 0,5; ақжелкен – 3,0; шабдалы – 0,2; шие – 0,5; қауын – 2,0; банандар – 0,01; асқабақ – 5,0; тәтті жүгері (собықта пісірілген) – 0,01; қант қызылшасы – 0,2; мүкжидек – 5,0; тәтті бұрыш (қалампырды қоса алғанда) – 7,0; Чили бұрышы (кептірілген) – 70,0; жер жаңғақ – 0,05; сүйекті жемістер – 0,2
ЖҚХ, ГСХ
ГСХ
ШӘН
2790-83
ШӘН
4.1. 1445-03
ШӘН
4.1.2277-07
ШӘН
4.1.3122-13
МЕМСТ
32689.1-3-2014
Өсімдік өніміндегі, топырақтағы және судағы даконилді жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматография әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар

Методические указания по определению остаточных количеств Хлороталонила в зерне и соломе зерновых колосовых культур, винограде, яблоках, Хлороталонила и его метаболита - SDS-3701 (R 182281) методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств Хлороталонила в виноградном и яблочном соках методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 12.05.1983
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Роспотребнадзором 24.09.2007
МУК 4.1.3122-13
ГОСТ 32689.1-3-2014
Определение остаточных количеств хлороталонила в персиках, хлороталонила и его метаболита 4-гидрокси-2,5,6-трихлоризофталонитрила (SDS-3701) в сельдерее (корень) методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Роспотребнадзором 30.10.2013
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
420
хлорпирифос
пищевое – 0,05; зерно хлебных злаков – 0,5; плодовые семечковые, виноград – 0,5; картофель – 2,0; плодовые косточковые (кроме персика, нектарина) – 0,5; персик, нектарин – 0,2; цитрусовые – 0,3; капуста кочанная – 1,0; миндаль, цветная капуста, кофе (бобы), пекан, грецкие орехи – 0,05; бананы, брокколи, перец сладкий (включая перец гвоздичный), чай зеленый и черный – 2,0; морковь, соя (бобы), мука пшеничная, виноград сушеный (изюм) – 0,1; почки, печень КРС, субпродукты свиные, фасоль обыкновенная (в стручках и/или незрелая), яйца, зеленый горошек, мясо птицы и ее субпродукты, субпродукты овец, кукуруза сахарная столовая (отварная в початках) – 0,01; мясо КРС и овец, китайская капуста, клюква – 1,0; хлопок (семена), клубника – 0,3; кукурузное масло, лук-репка – 0,2; молоко КРС, коз и овец, свинина – 0,02; перец Чили (сухой) – 20,0; рис, сорго – 0,5; соевое масло рафинированное – 0,03
ГЖХ
хромато-энзимный
ВЭЖХ
МУК 2097-79
МУК 3222-85
МУК 4.1.1908-04
Методические указания по определению остаточных количеств дурсбана в растительном материале, почве и воде тонкослойной и газожидкостной хроматографией
Унифицированная методика определения пестицидов в продуктах растительного и животного происхождения, лекарственных растениях, кормах, воде, почве хроматографическими методами
Методические указания по определению остаточных количеств Хлорпирифоса в корнеплодах сахарной свеклы методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 19.10.1979
Утверждено Минздравом СССР 11.03.1985
Утвверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 01.01.2004
МУК 4.1.2024-05
МУК 4.1.2918-11
Методические указания по определению остаточных количеств Хлорпирифоса в корнеплодах сахарной свеклы методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств Хлорпирифоса в зерне и соломе пшеницы, яблоках и яблочном соке, семенах и масле рапса, клубнях картофеля методом капиллярной газожидкостной хроматографии

Дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы, жүзімдегі, алмалардағы Хлороталонилдің қалдық мөлшерін, Хлороталонилді және оның метаболитін - SDS-3701 (R 182281) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жүзімдегі және алма шырындарындағы Хлороталонилдің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шабдалылардағы хлороталонилдің, балдыркөктегі (тамыр) хлороталонилдің және оның метаболитінің 4-гидрокси-2,5,6- трихлоризофталонитрилдің (SDS-3701) қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
КСРО Денсаулықмині бекіткен 12.05.1983
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 24.06.2003
Роспотребнадзор бекіткен 24.09.2007
Роспотребнадзор бекіткен 30.10.2013
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
421
420 хлорпирифос
тағамдық – 0,05; астық дақылдарының дәні – 0,5; шекілдеуікті жеміс дақылдары, жүзім – 0,5; картоп – 2,0; сүйекті жемістер (шабдалыдан, нектариннен басқа) – 0,5; шабдалы, нектарин – 0,2; цитрус тұқымдас жемістер – 0,3; қаудан қырыққабаты – 1,0; бадам, гүлді қырыққабат, кофе (бұршақтар), пекан, грек жаңғақтары – 0,05; банандар, брокколи, тәтті бұрыш (бұрыш қалампырды қоса алғанда), көк және қара шай – 2,0; сәбіз, соя (бұршақтар), бидай ұны, жүзім кептірілген (мейіз) – 0,1; ІҚМ бүйректері, бауыры, шошқаның қосымша өнімдері, кәдімгі фасоль (бұршаққындағы және/немесе піспеген), жұмыртқа, жасыл бұршақ, құс еті және оның қосымша өнімдері, қойдың қосымша өнімдері, асханалық қантты жүгері (пісірілген собықтағы) – 0,01; ІҚМ және қой еті, қытай қырыққабаты,
мүкжидек – 1,0; мақта (тұқымдар), құлпынай – 0,3; жүгері майы, шалқан пияз – 0,2;
ІҚМ, ешкі және қой, сүті, шошқа еті – 0,02;
Чили бұрышы (кептірілген) – 20,0; күріш, құмай жүгері – 0,5; тазартылған соя майы– 0,03
ГСХ
хромато-энзимдік
ТЖСХ
ШӘН
2097-79
ШӘН
3222-85
ШӘН
4.1.1908-04
ШӘН
4.1.2024-05
ШӘН
4.1.2918-11
ШӘН
1112-73
МЕМСТ
32689.1-3-2014
ШӘН
2086-79
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Өсімдік материалындағы, топырақтағы және судағы дурсбанның қалдық мөлшерін жұқа қабатты және газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдіктерден және жануарлардан алынған өнімдердегі, дәрілік өсімдіктердегі, жем-шөптегі, судағы, топырақтағы пестицидтерді хроматографиялық әдістермен анықтаудың үйлестірілген әдістемесі
Қант қызылшасының тамыржемістеріндегі Хлорпирифостың қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Қант қызылшасының тамыржемістеріндегі Хлорпирифостың қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Бидайдың дәні мен сабанындағы, алмалардағы және алма шырынындағы, рапстың тұқымдары мен майындағы, картоп түйнегіндегі Хлорпирифостың қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Сүттегі және жануарлардың тіндеріндегі диазинонды және дурсбанды газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Өсімдік өнімдеріндегі және биосубстраттардағы фосфорорганикалық пестицидтерді анықтаудың энзимдік-хроматографиялық әдісі
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен 19.10.1979
КСРО Денсаулықмині бекіткен 11.03.1985
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 01.01.2004

Утверждено Роспотребнадзором 17.10.2005
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
МУК 1112-73
ГОСТ 32689.1-3-2014
МУК 2086-79
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Определение диазинона и дурсбана в молоке и тканях животных газожидкостной хроматографией
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Энзимо-хроматографический метод определения фосфорорганических пестицидов в растительных продуктах и биосубстратах
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 19.10.1979
Принят Межгосударственным советом по стандарти-зации, метрологии и сертификации 25.06.2014
421
хлорпирифос-метил
мясо, жир и субпродукты КРС и кур – 0,05; цитрусовые – 2,0; баклажаны, виноград, перец, плодовые семечковые, томаты – 1,0; перец Чили (сухой), сорго, пшеница (зерно) – 10,0; картофель – 0,01; рис – 0,1; плодовые косточковые – 0,5; клубника – 0,06; пшеничные отруби не переработанные – 20,0
ГЖХ
МУК 4.1.2926-11
ГОСТ 32689.1-3-2014
№ 3016-84
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Определение остаточных количеств Хлорпирифос-метила в зеленой массе и корнеплодах сахарной свеклы, семенах и масле рапса методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Методические указания по определению фосфорорганического песицида аелдана в зерне и воде методом газо-жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 27.04.1984
422
хлорпрофам
мясо КРС – 0,1; субпродукты КРС – 0,01; молочный жир – 0,02; молоко – 0,01; картофель – 30,0; лук, морковь, цикорий – 0,05; очищенный картофель для изготовления чипсов – 3,0
ГЖХ
ТСХ, СФ
МУК 4.1. 1826-03
МУК 4.1.1971-05
ГОСТ 32689.1-3-2014
Методические указания по определению остаточных количеств Хлорпрофама в воде, почве и картофеле
Определение остаточных количеств хлорпрофама в картофельных чипсах методом газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 18.12.2003
Утверждено Роспотребнадзором 21.04.2005

Роспотребнадзор бекіткен 17.10.2005
Роспотребнадзор бекіткен 12.07.2011
КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07.1973
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 19.10.1979
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
422
421 хлорпирифос-метил
ет, ІҚМ және тауықтың майы және қосымша өнімдері – 0,05; цитрус тұқымдас жемістер– 2,0; баялдылар, жүзім, бұрыш, шекілдеуікті жемістер, томаттар – 1,0; Чили бұрышы (кептірілген), құмай жүгері, бидай (дән) – 10,0; картоп – 0,01; күріш – 0,1; сүйекті жемістер – 0,5; құлпынай – 0,06; өңделмеген бидай кебегі – 20,0
ГСХ
ШӘН
4.1.2926-11
МЕМСТ
32689.1-3-2014
№ 3016-84
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Қант қызылшасының жасыл массасы мен тамыржемістеріндегі, рапстың тұқымдары мен майындағы Хлорпирифос-метилдің қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Астықтағы және судағы фосфорорганикалық пестицид аелданды газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Роспотребнадзор бекіткен 12.07.2011
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 27.04.1984
423
422 хлорпрофам
ІҚМ еті– 0,1; ІҚМ қосымша өнімдері – 0,01; сүттің майы – 0,02; сүт – 0,01; картоп – 30,0; пияз, сәбіз, сусынтамырлар – 0,05; чипсілер жасауға арналған тазартылған картоп – 3,0
ГСХ
ЖҚХ, СФ
ШӘН
4.1. 1826-03
ШӘН
4.1.1971-05
МЕМСТ
32689.1-3-2014
ШӘН
1112-73
ШӘН
1112-73
ШӘН
4998-89
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Судағы, топырақтағы және картоптағы Хлорпрофамның қалдық мөлшерін анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Картоп чипсыларындағы хлорпрофамның қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Өсімдік материалындағы карбинді, ИФК-ны және хлор-ИФК-ны спектрофотометриялық анықтау
Өсімдік материалындағы және судағы карбинді, ИФК-ны және хлор-ИФК-ны жұқа қабатты хроматографиямен анықтау
Биологиялық ортадағы карбинді және хлор-ИФК-ны спектрофотометриялық әдіспен және жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 18.12.2003
Роспотребнадзор бекіткен 21.04.2005

Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
МУК 1112-73
МУК 1112-73
МУК 4998-89
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Спектрофотометрическое определение карбина, ИФК и хлор-ИФК в растительном материале
Определение карбина, ИФК и хлор-ИФК в растительном материале и воде хроматографией в тонком слое
Методические указания по определению карбина и хлор-ИФК в биологических средах спектрофотометрическим методом и методом тонкослойной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
423
хлорсульфоксим 2-амино-4-диме-тиламино-6-изо-пропилиденаминоокси-1,3,5-триазин - метаболит и полупродукт синтеза круга
зерно хлебных злаков, лен (масло), кукуруза (зерно) – 0,005
нн
ГЖХ, ТСХ
№ 6194-91
Методические указания по определению хлорсульфоксима в почве и зерне пшеницы методами газожидкостной и тонкослойной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
424
хлорсульфоксим-метил
зерно хлебных злаков, кукуруза (зерно) – 0,005
ГЖХ, ТСХ
№ 6273-91
Методические указания по определению
Эллипса в почве, зерне зерновых культур методами газожидкостной и тонкослойной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
425
хлорсульфурон 2-амино-4-метил-6-метокси-1,3,5-триазин – метаболит и полупродукт синтеза хардина
лен (семена), зерно хлебных злаков – 0,01
нн
ВЭЖХ
МУК4.1.1806-03
№ 5018-89
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению остаточных количеств хлорсульфурона в воде, почве, зерне и соломе зерновых колосовых культур, семенах и соломе льна методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остатков глина (хлорсульфурона) в зерне и соломе зерновых колосовых культур, в семенах и полове льна-долгунца методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 18.12.2003
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
ГЖХ
иммуноферментный
ТСХ
№ 3885-85
№ 5019-89
№ 2434-81
Временные методические указания по определению ДРХ-4189 (глин) в воде, почве, растительном материале методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению глина (хлорсульфурона) в почве, воде и растительном материале методом иммуноферментного анализа
Методические указания по определению глифосата и его метаболита – аминометилфосфоновой кислоты методом хроматографии в воде, почве, растительном материале

Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07.1973
КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07.1973
КСРО Денсаулықмині бекіткен 08.06.1989
424
423 хлорсульфоксим
2-амино-4-диме-тиламино-6-изо-пропилиденамин-тотығы-1,3,5-триазин - метаболит және шеңбер синтезінің жартылай өнімі
астық дақылдарының дәні, зығыр (май), жүгері (дән) – 0,005
нн
ГСХ, ЖҚХ
№ 6194-91
Топырақтағы және бидай дәніндегі хлорсульфоксимді газды-сұйықтықты және жұқа қабатты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен 29.07.1991
425
424 хлорсульфоксим-метил
астық дақылдарының дәні, жүгері (дән) – 0,005
ГСХ, ЖҚХ
№ 6273-91
Топырақтағы, астық дақылдарының дәніндегі Эллипсті газды-сұйықтықты және жұқа қабатты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен 29.07.1991
426
425 хлорсульфурон
2-амино-4-метил-6-метокси-1,3,5-
триазин – метаболит және хардин синтезінің жартылай өнімі
зығыр (тұқымдар), астық дақылдарының дәні – 0,01
нн
ТЖСХ
ГСХ
иммунофермент-тік
ЖҚХ
ШӘН
4.1.1806-03
№ 5018-89
МЕМСТ
32690-2014
№ 3885-85
№ 5019-89
№ 2434-81
Судағы, топырақтағы, дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы, зығырдың тұқымдары мен сабанындағы хлорсульфуронның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Дәнді масақты дақылдардың дәні мен сабанындағы, салалы зығырдың тұқымдары мен қоқымындағы глиннің (хлорсульфуронның) қалдықтарын тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, өсімдік материалындағы ДРХ-4189 (глин) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Топырақтағы, судағы және өсімдік материалындағы глинді (хлорсульфуронды) иммундық-ферменттік талдау әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, өсімдік материалындағы глифосатты және оның метаболиті – аминометилфосфон қышқылын хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 18.12.2003
КСРО Денсаулықмині бекіткен 08.06.1989
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014

хлопчатник (масло), виноград – 0,1; цитрусовые (мякоть) – 0,1; плодовые (семечковые) – 2,0
ГЖХ, ТСХ
ГЖХ
МУК 2142-80
ГОСТ 30349-96
ГОСТ 32689.1-3-2014
Методические указания по определению хлорорганических пестицидов в воде, продуктах питания, кормах и табачных изделиях хроматографией в тонком слое
Плоды, овощи и продукты их переработки. Методы определения остаточных количеств хлорорганических пестицидов
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Утверждено Минздравом СССР 28.01.1980
Постановление Госстандарта России от 26.03.1997
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
430
хлорфлуазурон
картофель, хлопчатник (масло) – 0,05
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
№ 6150-91
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Методические указания по определению хлорфлуазурона в растительных объектах, воде и почве методом жидкостной хроматографии
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
431
цианофос
цитрусовые – 0,05; свекла, капуста, плодовые семечковые, виноград – 0,1
хромато-энзимный
№ 1788-77
№ 2086-79
Методически указания по определению цианокса в яблоках хромато-энзимным методом
Энзимо-хроматографический метод определения фосфорорганических пестицидов в растительных продуктах и биосубстратах
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 18.11.1977
Утверждено заместителем Главного государственного санитарного врача СССР 19.101979
ГЖХ, ТСХ
ТСХ
ВЭЖХ
ГОСТ 30710-2001
№ 3067-84
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Плоды, овощи и продукты их переработки. Методы определения остаточных количеств фосфорорганических пестицидов
Временные методические указания по определению цианокса в меде методом тонкослойной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Постановление Госстандарта России 27.07.2001
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1984
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
432
цигалотрин
миндаль неочищенный – 2,0; плодовые косточковые – 0,5; зерно хлебных злаков – 0,5; капуста белокочанная, брокколи, китайская и цветная – 0,5; спаржа, кукуруза – 0,02; ягоды и другие мелкие фрукты, манго, цитрусовые, овощи со съедобными луковицами, почки КРС, коз, свиней и овец, молоко, зернобобовые, семена масличных культур, плодовые семечковые – 0,2; сушеный виноград (изюм), овощи со съедобными плодами (кроме тыквенных) – 0,3; овощи со съедобными плодами тыквенные, печень КРС, коз, свиней и овец, сахарный тростник – 0,05; мясо млекопитающих (кроме морских животных), перец Чили сухой – 3,0; оливки, рис – 1,0; овощи со съедобными корнями и клубнями, древесные орехи – 0,01; пшеничные отруби не переработанные – 0,1
ГЖХ
МУК 4344-87
МУК 4704-88
МУК 6093-91
Методические указания по определению новой группы синтетических пиретроидов (карате, циболт, децис, фастак, данитол) в растениях, почве, воде водоемов хроматографическими методами
Методические указания по определению синтетических пиретроидов (амбуш, цимбуш) в биологическом материале методом газожидкостной хроматографии
Временные методические указания по определению пиретроидов (перметрина, циперметрина, фенвалерата и декаметрина) в молоке и мясе животных методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1987
Утверждено Минздравом СССР 04.10.1988
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
МУК 4.1.1430-03
МУК 4.1.1810-03
МУК 4.1.1963-05
МУК 4.1.2915-11
Определение остаточных количеств лямбда-Цигалотрина в воде, зерне, соломе и зеленой массе зерновых колосовых культур, зерне и зеленой массе кукурузы, капусте, зерне гороха, корнеплодах и ботве сахарной и кормовой свеклы, в семенах и масле рапса, сои и горчицы методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств гамма-Цигалотрина в воде водоемов, почве, зерне и соломе зерновых культур, зеленой массе, семенах и масле рапса, клубнях картофеля, яблоках методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств лямбда-цигалотрина в корнеплодах моркови и луке-репке методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств Лямбда-Цигалотрина в семенах и масле подсолнечника методом капиллярной газожидкостной хроматографии

мақта (май), жүзім – 0,1; цитрус тұқымдас жемістер тұқымдастар (мәйегі) – 0,1; жеміс дақылдары (шекілдеуіктілер) – 2,0
ГСХ, ЖҚХ
ГСХ
ШӘН
2142-80
МЕМСТ
30349-96
МЕМСТ
32689.1-3-2014
Судағы, тамақ өнімдеріндегі, жем-шөптегі және темекі бұйымдарындағы хлорорганикалық пестицидтерді жұқа қабатты хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жемістер, көкөністер және оларды өңдеу өнімдері. Хлорорганикалық пестицидтердің қалдық мөлшерін анықтау әдістері
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
КСРО Денсаулықмині бекіткен 28.01.1980
Ресей Мемстандартының қаулысы 26.03.1997
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
431
430 хлорфлуазурон
картоп, мақта (май) – 0,05
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
№ 6150-91
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Өсімдік объектілеріндегі, судағы және топырақтағы
хлорфлуазуронды сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
КСРО Денсаулықмині бекіткен 29.07.1991
432
431 цианофос
цитрус тұқымдас жемістер – 0,05; қызылша, қырыққабат, шекілдеуікті жемістер, жүзім – 0,1
хромато-энзим-дік
ГСХ,
ЖҚХ
ЖҚХ
ТЖСХ
№ 1788-77
№ 2086-79
МЕМСТ
30710-2001
№ 3067-84
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
Алмалардағы цианоксты хромато-энзимдік әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдік өнімдеріндегі және биосубстраттардағы фосфорорганикалық пестицидтерді анықтаудың энзимдік-хроматографиялық әдісі
Жемістер, көкөністер және оларды өңдеу өнімдері. Фосфорорганикалық пестицидтердің қалдық мөлшерін анықтау әдістері
Балдағы цианоксты жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 18.11.1977
КСРО Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің орынбасары бекіткен 19.101979
Ресей Мемстандартының қаулысы 27.07.2001
КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07.1984
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
433
432 цигалотрин
бадам тазартылмаған – 2,0; сүйекті жемістер – 0,5; астық дақылдарының дәні – 0,5; аққаудан қырыққабат, брокколи, қытай және гүлді – 0,5; қояншөп, жүгері – 0,02; жемістер және басқа ұсақ жидектер, манго, цитрус тұқымдас жемістер, жеуге жарамды баданалары бар көкөністер, ІҚМ, ешкінің, шошқа мен қойдың бүйректері, сүт, дәнді бұршақтар, майлы дақылдардың тұқымдары, шекілдеуікті жемістер – 0,2; кептірілген жүзім (мейіз), жеуге жарамды жемістері бар көкөністер (асқабақтан басқа) – 0,3; жеуге жарамды жемістері бар көкөністер асқабақтар, ІҚМ, ешкінің, шошқа мен қойдың бауыры, қант құрағы – 0,05; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), Чили бұрышы кептірілген – 3,0; зәйтүндер, күріш – 1,0; жеуге жарамды тамырлары мен түйнектері бар көкөністер, ағаш жаңғақтары – 0,01; өңделмеген бидай кебегі – 0,1
ГСХ
ШӘН
4344-87
ШӘН
4704-88
ШӘН
6093-91
ШӘН
4.1.1430-03
ШӘН
4.1.1810-03
ШӘН
4.1.1963-05
ШӘН
4.1.2915-11
Өсімдіктердегі, топырақтағы, су айдындарының суындағы жаңа синтетикалық пиретроидтер тобын (карате, циболт, децис, фастак, данитол) хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Биологиялық материалдағы синтетикалық пиретроидтерді (амбуш, цимбуш) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жануарлардың сүті мен етіндегі пиретроидтерді (перметринді, циперметринді, фенвалератты және декаметринді) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Судағы, дәнді масақты дақылдардың дәніндегі, сабаны мен жасыл массасындағы, жүгерінің дәні мен жасыл массасындағы, қырыққабаттағы, асбұршақтың дәніндегі, қант және жем-жөп қызылшасының тамыржемістері мен пәлегіндегі, рапстың, сояның және қышаның тұқымдары мен майындағы лямбда-Цигалотриннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Су айдындарының суындағы, топырақтағы, дәнді дақылдардың дәні мен сабанындағы, рапстың жасыл массасындағы, тұқымдары мен майындағы, картоп түйнегіндегі, алмалардағы гамма-Цигалотриннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Сәбіздің тамыржемістеріндегі және шалқан-пияздағы лямбда-цигалотриннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Күнбағыстың тұқымдары мен майындағы Лямбда-Цигалотриннң қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен 08.06.1987
КСРО Денсаулықмині бекіткен 04.10.1988
КСРО Денсаулықмині бекіткен 29.07.1991

Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 18.12.2003
Утверждено Роспотребнадзором 21.04.2005
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
433
цигексатин
хлопчатник (масло), плодовые семечковые, виноград, цитрусовые – 0,01; соя (бобы, масло) – 0, ; хмель сухой – 1,0
ТСХ
СФ
ВЭЖХ
№ 2368-81
№ 2803-83
ГОСТ 32690-2014
Временные методические указания по определению приктрана в растениях и почве методом тонкослойной хроматографии
Временные методические указания по определению действующего вещества препарата пликтран и его метаболитов (окись дициклогексилолова, циклогексил-оловянная кислота) в воде, почве и растительном материале хроматографическим методом и неорганического олова в тех же средах спектрофотометрическим методом
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 30.03.1981
Утверждено Минздравом СССР 12.05.1983
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
434
циклоат
свекла сахарная, столовая – 0,3
ГЖХ
ВЭЖХ
МУ № 1877-78
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению гербицидов - производных тиокарбаминовой кислоты (вернам, ронит, сутан, тиллам, эптам, ялан) в воде, растительном материале, биосубстратах и воздухе газохроматографическим методом
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 05.06.1978
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
435
циклоксидим
соя (бобы, масло) – 5,0; кукуруза (зерно, масло) – 0,2; подсолнечник (семена, масло) – 1,0; свекла сахарная – 0,5
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
436
цимоксанил
картофель, огурцы – 0.05; виноград, томаты – 0,1; подсолнечник (семена, масло) – 0,2; лук – 0,5
хроматографический
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.1149–02
МУК 4.1. 1855-04
МУК 4.1.2175-07
Определение остаточных количеств Цимоксанила в воде, почве, зеленой массе растений, клубнях картофеля, ягодах винограда, плодах огурца хроматографическими методами
Методические указания по определению остаточных количеств цимоксанила в томатах методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств Цимоксанила в томатах, винограде, зеленой массе, семенах и масле подсолнечника методом газожидкостной хроматографии

РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 24.06.2003
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 18.12.2003
Роспотребнадзор бекіткен 21.04.2005
Роспотребнадзор бекіткен 12.07.2011
434
433 цигексатин
мақта (май), шекілдеуікті жеміс дақылдары, жүзім, цитрус тұқымдас жемістер– 0,01; соя (бұршақтар, май) – 0, ; құрғақ құлмақ – 1,0
ЖҚХ
СФ
ТЖСХ
№ 2368-81
№ 2803-83
МЕМСТ
32690-2014
Өсімдіктердегі және топырақтағы приктранды жұқа қабатты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы және өсімдік материалындағы пликтран препаратының әсер етуші затын және оның метаболиттерін (дициклогексилолов тотығы, циклогексил-қалайы қышқылы) хроматографиялық әдіспен және дәл сол орталарда органикалық емес қалайыны спектрофотометриялық әдіспен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен
30.03.1981
КСРО Денсаулықмині бекіткен
12.05.1983
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
435
434 циклоат
қант қызылшасы, асханалық – 0,3
ГСХ
ТЖСХ
ӘН
№ 1877-78
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, өсімдік материалындағы, биосубстраттардағы және ауадағы гербицидтерді – тиокарбамин қышқылының туындыларын (вернам, ронит, сутан, тиллам, эптам, ялан) газды хроматографиялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен 05.06.1978
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
436
435 циклоксидим
соя (бұршақтар, май) – 5,0; жүгері (дән, май) – 0,2; күнбағыс (тұқымдар, май) – 1,0; қант қызылшасы – 0,5
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
437
436 цимоксанил
картоп, қиярлар – 0.05; жүзім, томаттар – 0,1; күнбағыс (тұқымдар, май) – 0,2; пияз – 0,5
Хроматогра-фия-лық
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1149–02
ШӘН
4.1. 1855-04
ШӘН
4.1.2175-07
ШӘН
4.1.2276-07
ШӘН
4.1.2778-10
ШӘН
4.1.2861-11
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, өсімдіктердің жасыл массасындағы, картоп түйнегіндегі, жүзім жидектеріндегі, қияр жемістеріндегі Цимоксанилдің қалдық мөлшерін хроматографиялық әдістермен анықтау
Томаттардағы цимоксанилдің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Томаттардағы, жүзімдегі, күнбағыстың жасыл массасындағы, тұқымдары мен майындағы Цимоксанилдің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жүзім шырынындағы цимоксанилдің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Сабақ-пияздағы және шалқан-пияздағы Цимоксанилдің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Томат шырынындағы Цимоксанилдің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау

Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 01.01.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 05.03.2004
Утверждено Роспотребнадзором 15.02.2007
МУК 4.1.2276-07
МУК 4.1.2778-10
Определение остаточных количеств цимоксанила в виноградном соке методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств Цимоксанила в луке-перо и луке-репке методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 24.09.2007
Утверждено Роспотребнадзором 24.11.2010
МУК 4.1.2861-11
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств Цимоксанила в томатном соке методом газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 31.03.2011
Принят межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
437
цинеб
картофель – 0,1; зерно хлебных злаков, рис, горох – 0,2; томаты, огурцы, свекла сахарная, лук, бахчевые, плодовые (семечковые и косточковые), виноград – 0,6; хмель сухой, табак, роза эфиромасличная – 1,0; ягоды – 0,02
ГЖХ
фотометрический
№ 5014-89
№ 2650-82
Методические указания по определению дитиокарбаматов в растительном материале парофазным газохроматографическим методом
Методические указания по определению остаточных количеств цинеба в сушеных овощах и плодах фотометрическим методом
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
Утверждено Минздравом СССР 28.12.1982
438
цинковая соль этиленбис-дитио-карбаминовой кислоты с этилен-тиурам-дисульфидом (комплекс), метирам (синоним)
все пищевые продукты – 0,02
ГХ паро-фазный
ГЖХ
МУК 4.1.2016-05
№ 5014-89
№ 2794-83
Методические указания по газохроматографическому парофазному определению дитиокарбаматов в растительном материале
Методические указания по определению дитиокарбаматов в растительном материале парофазным газохроматографическим методом
Временные методические указания по определению метирама в растительных образцах (яблоках, огурцах, томатах) газохроматографическим методом
Утверждено Роспотребнадзором 17.10.2005
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
Утверждено Минздравом СССР 12.05.1983
439
цинковая соль этиленбисдитио-карбаминовой кислоты с этилентиурам-дисулъфидом и этиленбисдитио-карбамат марганца (смесь)
картофель, плодовые семечковые, виноград – 0,1
ГХ паро-фазный
МУ
№ 5014-89
Методические указания по определению дитиокарбаматов в растительном материале парофазным газохроматографическим методом
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1989
440
циперметрин (включая альфа-, бета- и зета-)

РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 01.01.2003
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 05.03.2004
Роспотребнадзор бекіткен 15.02.2007
Роспотребнадзор бекіткен 24.09.2007
Роспотребнадзор бекіткен 24.11.2010
Роспотребнадзор бекіткен 31.03.2011
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
438
437 цинеб
картоп – 0,1; астық дақылдарының дәні, күріш, асбұршақ – 0,2; томаттар, қиярлар, қант қызылшасы, пияз, бақша көкөністері, жемістер (шекілдеуікті және сүйекті), жүзім – 0,6; құрғақ құлмақ, темекі, эфир майлы раушан – 1,0; жемістер – 0,02
ГСХ
фотомет-рия-лық
№ 5014-89
№ 2650-82
Өсімдік материалындағы дитиокарбаматтарды парофаздық газды хроматографиялық әдіспен
анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Кептірілген көкөністер мен жемістердегі цинебтің қалдық мөлшерін фотометриялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен 08.06.1989
КСРО Денсаулықмині бекіткен 28.12.1982
439
438 мырыш тұзы
этиленбис-дитио-
карбамин қышқылы этилен-
тиурам-дисуль-
фидпен
(кешен),
метирам (синоним)
барлық тамақ өнімдері – 0,02
ГХ паро-фаздық
ГСХ
ШӘН
4.1.2016-05
№ 5014-89
№ 2794-83
Өсімдік материалындағы дитиокарбаматтарды газды хроматографиялық парофаздық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдік материалындағы дитиокарбаматтарды парофаздық газды хроматографиялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдік үлгілеріндегі (алмалардағы, қиярлардағы, томаттардағы) метирамды газды хроматографиялық әдіспен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Роспотребнадзор бекіткен 17.10.2005
КСРО Денсаулықмині бекіткен 08.06.1989
КСРО Денсаулықмині бекіткен 12.05.1983
440
439 мырыш тұзы
этиленбисдитио-карбамин қышқылы
эти-
лентиурам-
дисулъфидпен және мар-
ганецтің
этиленбисдитио-карбаматы
(қоспа)
картоп, шекілдеуікті жеміс дақылдары, жүзім – 0,1
ГХ паро-фаздық
ӘН
№ 5014-89
Өсімдік материалындағы дитиокарбаматтарды парофаздық газды хроматографиялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен 08.06.1989
441
440 циперметрин (альфа-, бета- және зета-қоса алғанда)

артишок – 0,1; зерно хлебных злаков (кроме тритикале) – 2,0; капуста кочанная – 1,0; карамбола – 0,2; тритикале – 0,3; цитрусовые – 2,0; кофе (бобы) – 0,05;виноград сухой (изюм, все виды) – 0,5; дуриан – 1,0; баклажан – 0,03; яйцо – 0,1; виноград – 0,5; листовые овощи – 0,7; лук-порей – 0,05; лук-репка – 0,01; зернобобовые (кроме сои, гороха) – 0,7; личи – 2,0; лонган – 1,0; манго – 0,7; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 2,0; молоко – 0,05; масличные семена (кроме подсолнечника, сои, кукурузы) – 0,1; окра, папайя, масло оливковое рафинированное и нерафинированное, молочный жир – 0,5; оливки – 0,05; перец Чили – 2,0; перец Чили сухой – 10,0; перец сладкий, включая гвоздичный – 0,2; плодовые семечковые – 0,7; субпродукты птицы (кроме печени) – 0,05; рис – 2,0; овощи со съедобными корнями и клубнями (кроме сахарной свеклы, моркови и картофеля) – 0,01; плодовые косточковые – 2,0; ягоды – 0,07; сахарная свекла – 0,1; тростниковый сахар – 0,2; кукуруза сладкая (отварная в початках) – 0,05; чай зеленый, черный (ферментированный, сухой) – 20,0; пшеничные отруби не переработанные – 5,0; хлопчатник (масло) – 0,01; подсолнечник (семена, масло), овощи со съедобными плодами тыквенные, огурцы, томаты – 0,2; горох, рапс (масло), соя (масло), шампиньоны – 0,1; картофель, морковь, соя (бобы), кукуруза (зерно) – 0,05; печень, почки крупного рогатого скота, овец, свиней и птицы, жир – 0,2; рыба – 0,0015; лен масличный (семена, масло) – 0,2; подсолнечник (семена, масло) – 0,2; кукуруза (масло) – 0,05
ГЖХ
ВЭЖХ
№ 2473-81
МУК 4344-87
МУК 4704-88
МУК 6093-91
Методические указания по определению синтетических пиретроидов (амбуш, децис, рипкорд, сумицидин) в растениях, почве, воде водоемов методами газожидкостной и тонкослойной хроматографии
Методические указания по определению новой группы синтетических пиретроидов (карате, циболт, децис, фастак, данитол) в растениях, почве, воде водоемов хроматографическими методами
Методические указания по определению синтетических пиретроидов (амбуш, цимбуш) в биологическом материале методом газожидкостной хроматографии
Временные методические указания по определению пиретроидов (перметрина, циперметрина, фенвалерата и декаметрина) в молоке и мясе животных методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 22.10.1981
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1987
Утверждено Минздравом СССР 04.10.1988
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
МУК 4.1.1151–02
МУК 4.1.1239-03
МУК 4.1.1404-03
Определение остаточных количеств Циперметрина в шампиньонах методом газожидкостной хроматографии.
Определение остаточных количеств зета-циперметрина в горчичном масле методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств бета-циперметрина в воде, семенах рапса, рапсовом масле, зерне и зеленой массе кукурузы методом газожидкостной хроматографии

бөрікгүл – 0,1; астық дақылдарының дәні (тритикаледен басқа) – 2,0; қауданды қырыққабат – 1,0; карамбола – 0,2; тритикале – 0,3; цитрус тұқымдас жемістер 2,0; кофе (бұршақтар) – 0,05; жүзім кептірілген (мейіз, барлық түрлері) – 0,5; дуриан – 1,0; баялды – 0,03; жұмыртқа – 0,1; жүзім – 0,5; жапырақты көкөністер – 0,7; проей пиязы – 0,05; шалқан пияз – 0,01; дәнбұршақтар (соядан, асбұршақтан басқа) – 0,7; личи – 2,0; лонган – 1,0; манго – 0,7; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 2,0; сүт – 0,05; майлы тұқымдар (күнбағыстан, соядан, жүгеріден басқа) – 0,1; окра, папайя, тазартылған және тазартылмаған зәйтүн майы, сүттің майы – 0,5; зәйтүндер – 0,05; Чили бұрышы – 2,0; Чили бұрышы кептірілген – 10,0; тәтті бұрыш, қалампырды қоса алғанда– 0,2; шекілдеуікті жемістер – 0,7; құстың қосымша өнімдері (бауырдан басқа) – 0,05; күріш – 2,0; жеуге жарамды тамырлары және түйнектері бар көкөністер (қант қызылшасынан, сәбізден және картоптан басқа) – 0,01; сүйекті жемістер – 2,0; жемістер – 0,07; қант қызылшасы – 0,1; құрақ қанты – 0,2; жүгері тәтті собықта пісірілген) – 0,05; көк, қара шай (ферменттелген, кептірілген) – 20,0; өңделмеген бидай кебегі – 5,0; мақта (май) – 0,01; күнбағыс (тұқымдар, май), жеуге жарамды жемістері бар көкөністер асқабақтар, қиярлар, томаттар – 0,2; асбұршақ, рапс (май), соя (май), қозықұйрықтар – 0,1; картоп, сәбіз, соя (бұршақтар), жүгері (дән) – 0,05; ірі қара малдың, қойдың, шошқа мен құстың бауыры, бүйректері, май – 0,2; балық – 0,0015; майлы зығыр (тұқымдар, май) – 0,2; күнбағыс (тұқымдар, май) – 0,2; жүгері (май) – 0,05
ГСХ
ТЖСХ
№ 2473-81
ШӘН
4344-87
ШӘН
4704-88
ШӘН
6093-91
ШӘН
4.1.1151–02
ШӘН
4.1.1239-03
ШӘН
4.1.1404-03
ШӘН
4.1.1837-04
ШӘН
4.1.2087-06
ШӘН
4.1.2165-07
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
АСТ ИСО 3890/ИДФ 75-1-2011
АСТ ИСО 8260/ИДФ 130-2009
Өсімдіктердегі, топырақтағы, су айдындарының суындағы синтетикалық пиретроидтерді (амбуш, децис, рипкорд, сумицидин) газды-сұйықтықты және жұқа қабатты хроматография әдістерімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Өсімдіктердегі, топырақтағы, су айдындарының суындағы синтетикалық пиретроидтердің жаңа тобын (карате, циболт, децис, фастак, данитол) хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Биологиялық материалдағы синтетикалық пиретроидтерді (амбуш, цимбуш) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жануарлардың сүті мен етіндегі пиретроидтерді (перметринді, циперметринді, фенвалератты және декаметринді) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Шампиньондардағы Циперметриннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Қыша майындағы зета-циперметриннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Судағы, рапс тұқымдарындағы, рапс майындағы, жүгерінің дәні мен жасыл массасындағы бета-циперметриннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Рапстың, күнбағыстың және сояның тұқымдары мен майындағы циперметриннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Рапстың тұқымдары мен майындағы Альфа-циперметриннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Рапс тұқымдарындағы, рапс (қыша) майындағы Зета-циперметриннің қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен 22.10.1981
КСРО Денсаулықмині бекіткен 08.06.1987
КСРО Денсаулықмині бекіткен 04.10.1988
КСРО Денсаулықмині бекіткен 29.07.1991

Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 01.01.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
МУК 4.1.1837-04
МУК 4.1.2087-06
Методические указания по определению остаточных количеств циперметрина в семенах и масле рапса, подсолнечника и сои методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств Альфа-циперметрина в семенах и масле рапса методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 13.02.2004
Утверждено Роспотребнадзором 30.07.2006
К 4.1.2165-07
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
АСТ ИСО 3890/ИДФ 75-1-2011
АСТ ИСО 8260/ИДФ 130-2009
Определение остаточных количеств Зета-циперметрина в семенах рапса, масле рапса (горчицы) методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 15.02.2007
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
441
ципродинил
плодовые семечковые – 1,0; плодовые косточковые – 2,0; виноград – 5,0; морковь – 2,0; миндаль неочищенный – 0,05; миндаль – 0,02; ячмень – 3,0; бобы (кроме кормовых и бобов сои), перец сладкий (включая перец гвоздичный), малина, томаты, пшеница – 0,5; огурцы, баклажаны, тыква обыкновенная – 0,2; сушеный виноград (изюм), чернослив – 5,0; субпродукты млекопитающих, яйца, мясо млекопитающих (кроме морских животных), мясо птицы и ее субпродукты – 0,01; салат кочанный и листовой – 10,0; молоко – 0,0004; лук-репка – 0,3; клубника, пшеничные отруби не переработанные – 2,0
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4.1.1026-01
МУК 4.1.2301-07
МУК 4.1.2989-12
МУК 4.1.3006-12
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств Ципродинила в воде, почве, яблоках, грушах и косточковых методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств Ципродинила в винограде и виноградном соке методом газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств ципродинила в томатах методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств ципродинила в моркови методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 01.01.2003
Утверждено Роспотребнадзором 25.10.2007
Утверждено Роспотребнадзором 19.03.2012
Утверждено Роспотребнадзором 19.03.2012
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
442
ципроконазол
зерно хлебных злаков – 0,05; свекла
сахарная, горох, плодовые семечковые, виноград – 0,1
ГЖХ, ТСХ
ГЖХ
№ 6181-91
МУК 4.1.3094-13
МУК 4.1.3134-13
Методические указания по определению ципроконазола (альто) в воде, почве, растениях хроматографическими методами
Определение остаточных количеств ципроконазола в зеленой массе, зерне и масле кукурузы, в семенах и масле подсолнечника, рапса и сои методом капиллярной газожидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств ципроконазола и эпоксиконазола в зерне и масле сои методом капиллярной газожидкостной хроматографии

РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 01.01.2003
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 16.03.2003
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 24.06.2003
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 13.02.2004
Роспотребнадзор бекіткен 30.07.2006 бекіткен
Роспотребнадзор 15.02.2007
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
442
441 ципродинил
шекілдеуікті жемістер – 1,0; сүйекті жемістер – 2,0; жүзім – 5,0; сәбіз – 2,0; тазартылмаған бадам– 0,05; бадам – 0,02; арпа – 3,0; бұршақтар (жем-шөптіктен және соя бұршақтарынан басқа), тәтті бұрыш (қалампыр бұрышын қоса алғанда), таңқурай, томаттар, бидай – 0,5; қиярлар, баялдылар, кәдімгі асқабақ – 0,2; кептірілген жүзім (мейіз), қара алхоры – 5,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері, жұмыртқа, сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), құс еті және оның қосымша өнімдері – 0,01; қаудан және жапырақты салат – 10,0; сүт – 0,0004; шалқан пияз – 0,3; құлпынай, өңделмеген бидай кебегі – 2,0
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4.1.1026-01
ШӘН
4.1.2301-07
ШӘН
4.1.2989-12
ШӘН
4.1.3006-12
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, алмалардағы, алмұрттардағы және сүйекшелілердегі Ципродинилдің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Жүзімдегі және жүзім шырынындағы Ципродинилдің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Томаттардағы ципродинилдің қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Сәбіздегі ципродинилдің қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 01.01.2003
Роспотребнадзор бекіткен 25.10.2007
Роспотребнадзор бекіткен 19.03.2012
Роспотребнадзор бекіткен 19.03.2012
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
443
442 ципроконазол
астық дақылдарының дәні – 0,05; қызылша
қант, асбұршақ, шекілдеуікті жемістер, жүзім – 0,1
ГСХ, ЖҚХ
ГСХ
ТЖСХ
№ 6181-91
ШӘН
4.1.3094-13
ШӘН
4.1.3134-13
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, өсімдіктердегі ципроконазолды (альто) хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жүгерінің жасыл массасындағы, дәні мен майындағы, күнбағыстың, рапстың және сояның тұқымдары мен майындағы ципроконазолдың қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Сояның дәні мен майындағы ципроконазолдың және эпоксиконазолдың қалдық мөлшерін капиллярлық газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау

Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Утверждено Роспотребнадзором 31.07.2013
Утверждено Роспотребнадзором 12.11.2013
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
443
ципросульфамид
кукуруза (зерно, масло) – 0,1
ВЭЖХ
МУК 4.1.2904-11
Определение остаточных количеств Ципросульфамида в воде, почве, зеленой массе, зерне и масле кукурузы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
444
циромазин
артишок – 3,0; бобы сухие – 3,0; брокколи – 1,0; сельдерей – 4,0; огурцы – 2,0; субпродукты млекопитающих пищевые – 0,3; яйца – 0,3; плодоносящие овощи, кроме тыквенных – 1,0; салат, листовой и кочанный – 4,0; бобы лимы (молодые стручки и/или не зрелые бобы) – 1,0; манго – 0,5; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,3; дыни – 0,5; молоко – 0,01; грибы – 7,0; листовая горчица – 10,0; лук-репка – 0,1; перец Чили сухой – 10,0; мясо птицы – 0,1; субпродукты птицы – 0,2; лук-перо – 3,0; тыква – 2,0
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
445
цифлутрин
плодовые семечковые – 0,1; цветная капуста, цитрусовая мякоть (сухая) – 2,0; цитрусовые – 0,3; хлопок (семена) – 0,7; хлопковое масло неочищенное, мясо млекопитающих (кроме морских животных), перец Чили сухой – 1,0; баклажаны, перец, томаты – 0,2; картофель, яйца, мясо и субпродукты птицы – 0,01; почки КРС, коз, свиней, овец, печень КРС, коз, свиней, овец – 0,05; молоко – 0,04; рапс (зерно) – 0,07
ГЖХ
ВЭЖХ
МУК 4704-88
МУК 6093-91
Методические указания по определению синтетических пиретроидов (амбуш, цимбуш) в биологическом материале методом газожидкостной хроматографии
Временные методические указания по определению пиретроидов (перметрина, циперметрина, фенвалерата и декаметрина) в молоке и мясе животных методом газожидкостной хроматографии
Утверждено Минздравом СССР 04.10.1988
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
МУК 4.1.1238-03
ГОСТ 32689.1-3-2014
ГОСТ 32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
АСТ ИСО 3890/ИДФ 75-1-2011
АСТ ИСО 8260/ИДФ 130-2009
Определение остаточных количеств бета-цифлутрина в воде, почве, зерне и соломе зерновых культур, капусте, клубнях картофеля, зеленой массе растений, семенах и масле рапса методом газожидкостной хроматографии
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)

КСРО Денсаулықмині бекіткен 29.07.1991
Роспотребнадзор бекіткен 31.07.2013
Роспотребнадзор бекіткен 12.11.2013
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
444
443 ципросульфамид
жүгері (дән, май) – 0,1
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2904-11
Судағы, топырақтағы, жүгерінің жасыл массасындағы, дәніндегі және майындағы Ципросульфамидтің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен 12.07.2011
445
444 циромазин
бөрікгүл – 3,0; құрғақ бұршақтар– 3,0; брокколи – 1,0; балдыркөк – 4,0; қиярлар – 2,0; сүт қоректілердің қосымша өнімдері тағамдық – 0,3; жұмыртқа – 0,3; жеміс беретін көкөністер, асқабақтан басқа – 1,0; салат, жапырақты және қаудан – 4,0; лима бұршақтар (жас бұршаққындар және/немесе піспеген бұршақтар) – 1,0; манго – 0,5; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,3; қауындар – 0,5; сүт – 0,01; саңырауқұлақтар – 7,0; жапырақ қыша – 10,0; шалқан пияз – 0,1; Чили бұрышы кептірілген – 10,0; құс еті – 0,1; құстың қосымша өнімдері– 0,2; сабақ пияз – 3,0; асқабақ – 2,0
ТЖСХ
МЕМСТ
32690-2014
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
446
445 цифлутрин
шекілдеуікті жемістер– 0,1; гүлді қырыққабат, цитрус тұқымдас жемістер мәйегі (кептірілген) – 2,0; цитрус тұқымдас жемістер – 0,3; мақта (тұқымдар) – 0,7; тазартылмаған мақта майы, сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа), Чили бұрышы кептірілген – 1,0; баялдылар, бұрыш, томаттар – 0,2; картоп, жұмыртқа, құстың еті және қосымша өнімдері – 0,01; ІҚМ, ешкінің, шошқа мен қойдың бүйректері, ІҚМ, ешкінің, шошқа мен қойдың бауыры – 0,05; сүт – 0,04; рапс (дән) – 0,07
ГСХ
ТЖСХ
ШӘН
4704-88
ШӘН
6093-91
ШӘН
4.1.1238-03
МЕМСТ
32689.1-3-2014
МЕМСТ
32690-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
АСТ ИСО 3890/ИДФ 75-1-2011
АСТ ИСО 8260/ИДФ 130-2009
Биологиялық материалдағы синтетикалық пиретроидтерді (амбуш, цимбуш) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жануарлардың сүті мен етіндегі пиретроидтерді (перметринді, циперметринді, фенвалератты және декаметринді) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, дәнді дақылдардың дәні мен сабанындағы, қырыққабаттағы, картоп түйнегіндегі, өсімдіктердің жасыл массасындағы, рапстың тұқымдары мен майындағы бета-цифлутриннің қалдық мөлшерін газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен 04.10.1988
КСРО Денсаулықмині бекіткен 29.07.1991

Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 16.03.2003
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
446
цихексатин
яблоки, груши – 0,2; смородина (красная, черная, белая) – 0,1; виноград – 0,3; апельсины (в том числе гибриды) – 0,2; перец Чили сухой – 5,0
ТСХ, фотометрический
МУ№ 2803-83
Методические указания по определению действующего вещества препарата пликтран и его метаболитов (оксида дициклогексилолова, циклогексилоловянной кислоты) в воде, почве и растительном материале методом тонкослойной хроматографии и олова в тех же средах спектрофотометрическим методом
Утверждено Минздравом СССР 12.05.1983
447
эдил
картофель, соя (бобы, масло), подсолнечник (семена, масло) – 0,02
фотометрический
№ 2478-81
Методические указания по фотометрическому определению эдила в воде, растительном масле, семенах подсолнечника, траве.
Утверждено Минздравом СССР 22.10.1981
448
эмамектин бензоат
виноград, плодовые семечковые – 0,05; капуста – 0,7; томаты – 0,02
ВЭЖХ
МУК 4.1.2706-10
МУК 4.1.2936-11
Определение остаточных количеств эмамектина (эмамектина бензоата) в воде, почве, капусте, томатах, ягодах винограда и виноградном соке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств эмамектина (эмамектина бензоата) в яблоках и яблочном соке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 02.08.2010
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
449
эндосульфан
авокадо, папайя, манго, тыква – 0,5; томаты – 0,5; какао бобы, кофе бобы – 0,2; хлопчатник (семена) – 0,3; огурцы – 1,0; баклажаны – 0,1; фундук, макадамия – 0,02; личи – 2,0; американская хурма, дыня – 2,0; картофель, батат – 0,05; чай – 30,0; яйца – 0,03; мясо млекопитающих (кроме морских животных) – 0,2; почки млекопитающих – 0,03; печень млекопитающих – 0,1; молоко – 0,01; молочный жир – 0,1; птица (мясо и субпродукты) – 0,03; соя (бобы) – 1,0; соя (масло) – 2,0; яблочный крем – 0,5; ягоды – 0,002; хлопчатник (масло) – 0,05
ГЖХ, ТСХ
ГЖХ
МУК 1883-78
МУК 2828-83
ГОСТ 32689.1-3-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
АСТ ИСО 3890/ИДФ 75-1-2011
АСТ ИСО 8260/ИДФ 130-2009
АСТ ИСО 6468-2005
Методические указания по определению тиодана и продуктов его превращения в растительном материале и почве хроматографическими методами
Методические указаниям по определению тиодана и продуктов его превращения в мясе, органах и тканях животных хроматографическими методами
Мультиметоды для газохроматографического определения остатков пестицидов

РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 16.03.2003
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
447
446 цихексатин
алмалар, алмұрттар – 0,2; қарақат (қызыл, қара, ақ) – 0,1; жүзім – 0,3; апельсиндер (оның ішінде гибридтер) – 0,2; Чили бұрышы кептірілген – 5,0
ЖҚХ, фото-мет-рия-лық
МУ
№ 2803-83
Судағы, топырақтағы және өсімдік материалындағы пликтран препаратының әсер етуші затын және оның метаболиттерін (дициклогексилол тотығын, циклогексилқалайы қышқылын) жұқа қабатты хроматография әдісімен және дәл сол орталарда қалайыны спектрофотометриялық әдіспен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен 12.05.1983
448
447 эдил
картоп, соя (бұршақтар, май), күнбағыс (тұқымдар, май) – 0,02
Фото-мет-рия-лық
№ 2478-81
Судағы, өсімдік майындағы, күнбағыс тұқымдарындағы, шөптегі эдилді фотометриялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен
22.10.1981
449
448 эмамектин бензоат
жүзім, шекілдеуікті жемістер– 0,05; қырыққабат – 0,7; томаттар – 0,02
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2706-10
ШӘН
4.1.2936-11
Судағы, топырақтағы, қырыққабаттағы, томаттардағы, жүзім жидектеріндегі және жүзім шырынындағы эмамектиннің (эмамектин бензоаттың) қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Алмалардағы және алма шырынындағы эмамектиннің (эмамектин бензоаттың) қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен 02.08.2010
Роспотребнадзор бекіткен 12.07.2011
450
449 эндосульфан
авокадо, папайя, манго, асқабақ – 0,5; томаттар – 0,5; какао бұршақтар, кофе бұршақтар – 0,2; мақта (тұқымдар) – 0,3; қиярлар – 1,0; баялдылар – 0,1; орман жаңғағы, макадамия – 0,02; личи – 2,0; америка құрмасы, қауын – 2,0; картоп, батат – 0,05; шай – 30,0; жұмыртқа – 0,03; сүт қоректілердің еті (теңіз жануарларынан басқа) – 0,2; сүт қоректілердің бүйректері – 0,03; сүт қоректілердің бауыры – 0,1; сүт – 0,01; сүттің майы– 0,1; құс (еті және қосымша өнімдері) – 0,03; соя (бұршақтар) – 1,0; соя (май) – 2,0; алма кремі – 0,5; жемістер – 0,002; мақта (май) – 0,05
ГСХ, ЖҚХ
ГСХ
ШӘН
1883-78
ШӘН
2828-83
МЕМСТ
32689.1-3-2014
АСТ ЕН 12393-1-2012
АСТ ЕН 12393-2-2011
АСТ ЕН 12393-3-2011
АСТ ИСО 3890/ИДФ 75-1-2011
АСТ ИСО 8260/ИДФ 130-2009
АСТ ИСО 6468-2005
Өсімдік материалындағы және топырақтағы тиоданды және оны түрлендіру өнімдерін хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жануарлардың етіндегі, органдары мен тіндеріндегі тиоданды және оны түрлендіру өнімдерін хроматографиялық әдістермен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Пестицидтердің қалдықтарын газды хроматографиялық анықтаудың мультиәдістері

Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 18.12.2003
МУК 4.1.3022-12
№ 6101-91
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств эсфенвалерата в семенах и масле рапса методом газожидкостной хроматографии
Временные методические указания по определению суми-б в биологическом материале методом газожидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 03.07.2012
Утверждено Минздравом СССР 29.07.1991
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
453
этабоксам
картофель – 0,5; виноград – 3,0
ВЭЖХ
МУК 4.1.2403-08
Определение остаточных количеств этабоксама в воде, почве, ботве и клубнях картофеля, ягодах винограда и виноградном соке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Утверждено Роспотребнадзором 17.07.2008
454
эталфлуралин
арбузы – 0,05; хлопчатник (масло), подсолнечник (семена, масло), соя (бобы, масло) – 0,02
ГЖХ
№ 6094-91
Методические указания по газохроматографическому определению остаточных количеств этамона в столовой и сахарной свекле, зеленой массе растений и почве
Утверждено Минздравом СССР 27.07.1991
455
этаметсульфурон-метил
рапс (зерно, масло) – 0,05
ВЭЖХ
МУК 4.1.2908-11
МУК 4.1.3102-13
ГОСТ 32690-2014
Определение остаточных количеств Этаметсульфурон-метила в семенах и масле рапса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Определение остаточных количеств этаметсульфурон-метила в семенах и масле подсолнечника методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Роспотребнадзором 12.07.2011
Утверждено Роспотребнадзором 08.08.2013
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
456
этефон
плодовые семечковые – 5,0; плодовые косточковые – 10,0; зерно хлебных злаков – 1,0; голубика – 20,0; мускусная дыня – 1,0; яйца – 0,2; хлопчатник (семена) – 2,0; изюм (все виды) – 5,0; инжир (сухой, засахаренный) – 10,0; виноград – 1,0; фундук – 0,2, грецкий орех – 0,5; перец – 5,0; перец Чили (сухой) – 50,0; ананас – 2,0; мясо (КРС, козы, кони, свиньи, овцы) – 0,1; субпродукты (КРС, козы, кони, свиньи, овцы) – 0,2; молоко (КРС, овцы, козы) – 0,05; птица (мясо) – 0,1; птица (субпродукты) – 0,2; томаты – 2,0; цитрусовые, свекла сахарная, горох, капуста, огурцы – 0,5; картофель – 0,15
ГЖХ
МУК 1918-78
МУК 4366-87
Методические указания по определению этрела и его производных (гидрела, дигидрела) в яблоках, огурцах, томатах, зерне злаков, семенах хлопчатника и хлопковом масле методом газожидкостной хроматографии
Методические указания по определению гидрела, дигидрела, декстрела, кампозана М в воде, почве, растительном материале методом газовой хроматографии

РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 24.06.2003
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 18.12.2003
Роспотребнадзор бекіткен 03.07.2012
КСРО Денсаулықмині бекіткен 29.07.1991
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
454
453 этабоксам
картоп – 0,5; жүзім – 3,0
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2403-08
Судағы, топырақтағы, картоптың пәлегі мен түйнегіндегі, жүзім жидектеріндегі және жүзім шырынындағы этабоксамның қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен 17.07.2008
455
454 эталфлуралин
қарбыздар – 0,05; мақта (май), күнбағыс (тұқымдар, май), соя (бұршақтар, май) – 0,02
ГСХ
№ 6094-91
Асханалық және қант қызылшасындағы, өсімдіктердің жасыл массасындағы және топырақтағы этамонның қалдық мөлшерін газды хроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен 27.07.1991
456
455 этаметсульфурон-метил
рапс (дән, май) – 0,05
ТЖСХ
ШӘН
4.1.2908-11
ШӘН
4.1.3102-13
МЕМСТ
32690-2014
Рапстың тұқымдары мен майындағы Этаметсульфурон-метилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Күнбағыстың тұқымдары мен майындағы этаметсульфурон-метилдің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Роспотребнадзор бекіткен 12.07.2011
Роспотребнадзор бекіткен 08.08.2013
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
457
456этефон
шекілдеуікті жемістер– 5,0; сүйекті жемістер – 10,0; астық дақылдарының дәні – 1,0; көкжидек – 20,0; мускус қауын – 1,0; жұмыртқа – 0,2; мақта (тұқымдар) – 2,0; мейіз (барлық түрлері) – 5,0; інжір (кептірілген, қант сіңірілген) – 10,0; жүзім – 1,0; орман жаңғағы – 0,2, грек жаңғағы – 0,5; бұрыш – 5,0; Чили бұрышы (кептірілген) – 50,0; ананас – 2,0; еті (ІҚМ, ешкі, жылқы, шошқа, қой) – 0,1; қосымша өнімдері (ІҚМ, ешкі, жылқы, шошқа, қой) – 0,2; сүті (ІҚМ, қой, ешкі) – 0,05; құс (еті) – 0,1; құс (қосымша өнімдері) – 0,2; томаттар – 2,0; цитрус тұқымдас жемістер, қант қызылшасы, асбұршақ, қырыққабат, қиярлар – 0,5; картоп – 0,15
ГСХ
ШӘН
1918-78
ШӘН
4366-87
Алмалардағы, қиярлардағы, томаттардағы, дақылдар дәніндегі, мақта тұқымдарындағы және мақта майындағы этрелді және оның туындыларын (гидрелді, дигидрелді) газды-сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Судағы, топырақтағы, өсімдік материалындағы гидрелді, дигидрелді, декстрелді, М кампозанын газды хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар

Утверждено Минздравом СССР 27.09.1978
Утверждено Минздравом СССР 08.06.1987
457
этилентиомочевина
все растительные и пищевые продукты – 0,02
ВЭЖХ
МУК 4.1. 1465-03
МУК 4.1.1954-05
ГОСТ 32690-2014
Методические указания по определению остаточных количеств клефоксидима в воде, почве, зерне и соломе риса методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Методические указания по определению остаточных количеств этилентиомочевины в картофеле, огурцах, томатах, томатном соке, луке, винограде и виноградном соке методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Главным государственным санитарным врачом РФ 24.06.2003
Утверждено Роспотребнадзором 18.01.2005
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
458
этилмеркурхлорид (гранозан)
все пищевые продукты и производственное сырье – 0,005
ГЖХ
№ 1350-75
МУК 1112-73
№ 2461-81
Методические указания по определению хлорорганических пестицидов в сырье для производства детских сухих молочных смесей
Определение метил- и этилмеркурхлорида в продуктах животоного происхождения, кормах и почве газаожидкостной хроматографией
Временные методические указания по определению этиримола в растительной продукции, почве и воде тонкослойной хроматографией
Утверждено Минздравом СССР 22.09.1975
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Утверждено Минздравом СССР 22.10.1981
459
этиофенкарб
картофель – 0,04; зернобобовые – 0,2; свекла сахарная – 0,1; хлопчатник (масло), зерно хлебных злаков, рис – 0,05; хмель сухой – 1,0
ВЭЖХ
ТСХ
ГОСТ 32690-2014
№ 2457-81
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Методические указания по определению кронетона в воде, почве, корнеклубнеплодах и растительном материале тонкослойной хроматографией
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
Утверждено Минздравом СССР 22.10.1981
460
этиримол
зерно хлебных злаков – 0,05
агар-диффузный
ВЭЖХ
МУК 1112-73
ГОСТ 32690-2014
Энзиматическое агар-диффузионное определение фосфорорганических инсектицидов в продуктах животного происхождения
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)
Утверждено Минздравом СССР 31.07.1973
Принят Межгосударственным советом по стандартизации, метрологии и сертификации 25.06.2014
461
этоксиквин
персики – 3,0
ВЭЖХ
ГОСТ 32690-2014
Продукция соковая. Определение пестицидов методом тандемной высокоэффективной жидкостной хроматомасс-спектрометрии (ВЭЖХ-МС/МС)

КСРО Денсаулықмині бекіткен 27.09.1978
КСРО Денсаулықмині бекіткен 08.06.1987
458
457 этилентионесеп
Барлық өсімдік және тамақ өнімдері – 0,02
ТЖСХ
ШӘН
4.1. 1465-03
ШӘН
4.1.1954-05
МЕМСТ
32690-2014
Судағы, топырақтағы, күріштің дәні мен сабанындағы клефоксидимнің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Картоптағы, қиярлардағы, томаттардағы, томат шырынындағы, пияздағы, жүзімдегі және жүзім шырынындағы этилентионесебінің қалдық мөлшерін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
РФ Бас мемлекеттік санитариялық дәрігері бекіткен 24.06.2003
Роспотребнадзор бекіткен 18.01.2005
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
459
458 этилмеркурхлорид
(гранозан)
барлық тамақ өнімдері және өндірістік шикізат – 0,005
ГСХ
№ 1350-75
ШӘН
1112-73
№ 2461-81
Балалардың құрғақ сүт қоспаларын жасауға арналған шикізаттағы хлорорганикалық пестицидтерді анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Жануарлардан алынған өнімдердегі, жем-шөптегі және топырақтағы метил- және этилмеркурхлоридті газды-сұйықтықты хроматографиямен анықтау
Өсімдік өніміндегі, топырақтағы және судағы этиримолды жұқа қабатты хроматографиямен анықтау жөніндегі уақытша әдістемелік нұсқаулар
КСРО Денсаулықмині бекіткен 22.09.1975
КСРО Денсаулықмині бекіткен 31.07.1973
КСРО Денсаулықмині бекіткен 22.10.1981
460
459 этиофенкарб
картоп – 0,04; дәнді бұршақтар – 0,2; қант қызылшасы – 0,1; мақта (май), астық дақылдарының дәні, күріш – 0,05; құрғақ құлмақ – 1,0
ТЖСХ
ЖҚХ
МЕМСТ
32690-2014
№ 2457-81
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
Судағы, топырақтағы, тамыртүйнекжемістердегі және өсімдік материалындағы кронетонды жұқа қабатты хроматографиямен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
Мемлекетаралық стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі кеңес қабылдаған 25.06.2014
КСРО Денсаулықмині бекіткен 22.10.1981
461
460 этиримол
астық дақылдарының дәні – 0,05
агар-диффуздық
ТЖСХ
ШӘН
1112-73
МЕМСТ
32690-2014
Жануарлардан алынған өнімдердегі фосфорорганикалық инсектицидтерді энзиматиялық агар-диффузиялық анықтау
Шырын өнімі. Пестицидтерді тандемдік тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматомасс-спектрометрия (ТЖСХ-МС/МС) әдісімен анықтау
КСРО Денсаулықмині бекіткен
31.07.1973