О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 882
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 декабря 2015 года № 167
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 882 «О принятии технического регламента Таможенного союза «Технический регламент на соковую продукцию из фруктов и овощей» изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель
Коллегии Евразийской
экономической комиссии                     В. Христенко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 декабря 2015 г. № 167
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза
от 9 декабря 2011 г. № 882
1. В пункте 2.2 слова «(подтверждения) соответствия продукции» заменить словами «соответствия объектов технического регулирования».
2. Перечень стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза «Технический регламент на соковую продукцию из фруктов и овощей» (ТР ТС 023/2011), утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
«УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии Таможенного союза
от 9 декабря 2011 г. № 882
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 декабря 2015 г. № 167)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, в результате применения которых на
добровольной основе обеспечивается соблюдение требований
технического регламента Таможенного союза «Технический
регламент на соковую продукцию из фруктов и овощей» (ТР

Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 882 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 167 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес "Кеден одағының "Жемістер мен көкөністерден жасалған шырын өніміне арналған техникалық регламент" техникалық регламентін қабылдау туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 882 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
В. Христенко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2015 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 167 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 882 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 2.2-тармақта "өнімнің сәйкестігін (растауды)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Кеден одағы "Жемістер мен көкөністерден жасалған шырын өніміне арналған техникалық регламент" техникалық регламентінің (КО ТР 023/2011) талаптарын сақтау қолдану нәтижесінде ерікті негізде қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 882 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2015 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 167 шешімінің
редакциясында)

3. Перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза «Технический регламент на соковую продукцию из фруктов и овощей» (ТР ТС 023/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
«УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии Таможенного союза
от 9 декабря 2011 г. № 882
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 декабря 2015 г. № 167)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, содержащих правила и методы исследований
(испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов,
необходимые для применения и исполнения требований
технического регламента Таможенного союза «Технический
регламент на соковую продукцию из фруктов и овощей» (ТР ТС
023/2011) и осуществления оценки соответствия объектов
технического регулирования
№ п/п
Элементы технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
1
статьи 2, 4 и 5, приложения 2 и 3
ГОСТ
26313-84
Продукты переработки плодов
и овощей. Правила приемки, методы отбора проб
применяется
до 01.01.2016
2
ГОСТ
26313-2014
Продукты переработки фруктов
и овощей. Правила приемки
и методы отбора проб
применяется
с 01.01.2016
3
ГОСТ
26671-85
Продукты переработки плодов
и овощей, консервы мясные
и мясорастительные. Подготовка проб для лабораторных анализов
применяется

3. Зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде көрсетілген Шешіммен бекітілген Кеден одағы "Жемістер мен көкөністерден жасалған шырын өніміне арналған техникалық регламент" техникалық регламентінің (КО ТР 023/2011) талаптарын қолдану мен орындауға және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыруға қажетті үлгілерді таңдау қағидасын қамтитын стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 882 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2015 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 167 шешімінің
редакциясында)
Зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде көрсетілген Шешіммен бекітілген Кеден одағы "Жемістер мен көкөністерден жасалған шырын өніміне арналған техникалық регламент" техникалық регламентінің (КО ТР 023/2011) талаптарын қолдану мен орындауға және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыруға қажетті үлгілерді таңдау қағидасын қамтитын стандарттар ТІЗБЕСІ
р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандартты белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
1
2, 4 және 5-баптар, 2 және 3-қосымша
МемСТ
26313-84
Жемістер мен көкөністердің қайта өңделген өнімдері. Қабылдап алу қағидалары, сынамаларды іріктеу әдістері
01.01.2016 ж. дейін қолданылады
2
МемСТ
26313-2014
Жемістер мен көкөністердің қайта өңделген өнімдері. Қабылдап алу қағидалары, сынамаларды іріктеу әдістері
01.01.2016 ж. бастап қолданылады
3
МемСТ
26671-85
Жемістер мен көкөністердің қайта өңделген өнімдері, ет және ет-өсімдік консервілері. Сынамаларды зертханалық талдауларға дайындау

124
ГОСТ
31708-2012 (ISO 7251:2005)
Микробиология пищевых продуктов и кормов. Метод обнаружения и определения количества презумптивных бактерий Escherichia coli. Метод наиболее вероятного числа
125
СТБ 1036-97
Продукты пищевые и продовольственное сырье. Методы отбора проб для определения показателей безопасности
126
ГОСТ Р
52711-2007
Производство соковой продукции. Методы микробиологического анализа
с применением специальных микробиологических сред

124
МемСТ
31708-2012
(ISO 7251:2005)
Тағамдық өнімдердің және азықтардың микробиологиясы. Escherichia coli түрлес презумптивті бактерияларды табу және санын анықтау әдісі. Неғұрлым ықтимал мөлшерін анықтау әдісі
125
БСТ 1036-97
Тағамдық өнімдер және азық-түліктік шикізат. Қауіпсіздік көрсеткіштерін анықтауға арналған сынамалар іріктеу әдісі
126
Р МемСТ
52711-2007
Шырын өнімін өндіру. Арнайы микробиологиялық ортаны пайдалана отырып микробиологиялық талдау жасау әдістері