О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 7 июня 2016 года № 69. Утратило силу Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23 мая 2022 года № 84.
Сноска. Утратило силу Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23.05.2022 № 84 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Решение вступает в силу 15.07.2016 - сайт Евразийского экономического союза.
В целях реализации принципов, предусмотренных подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, и в соответствии с пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемую Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 7 июня 2016 г. № 69
ПРОГРАММА
по разработке (внесению изменений, пересмотру)
межгосударственных стандартов, в результате применения которых
на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований
технического регламента Таможенного союза "О безопасности
молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013),а также
межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы
исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила
отбора образцов, необходимые для применения и исполнения
требований технического регламента Таможенного союза "О
безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013) и
осуществления оценки соответствия объектов технического
регулирования
Сноска. Программа с изменениями, внесенными решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19.03.2019 № 40 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования); от 08.06.2021 № 64 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
п/п
Код МКС
Наименование проекта межгосударственного стандарта.
Виды работ
Элементы технического регламента Таможенного союза
Срок разработки
Государство – член Евразийского экономического союза – ответственный разработчик
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
1
67.100.01
Альбумин молочный и продукты на его основе. Технические условия.
Разработка ГОСТ
раздел III
2015 год
2016 год
Российская Федерация
2
67.100.01
Ацидофилин. Технические условия.

Ерікті түрде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламенті талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеу (сынақ жүргізу) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау мен техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу, (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 7 маусымдағы № 69 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларында көзделген қағидаттарды іске асыру мақсатында және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Ерікті түрде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламенті талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеу (сынақ жүргізу) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау мен техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу, (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 7 маусымдағы
№ 69 шешіміне
ҚОСЫМША
Ерікті түрде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламенті талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеу (сынақ жүргізу) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау мен техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу, (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама
№ р/с
МЖС коды
Мемлекетаралық стандарт жобасының атауы. Жұмыстардың түрлері
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Әзірлеу мерзімі
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет – жауапты әзірлеуші
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
1
67.100.01
Сүт альбумині және оның негізіндегі өнімдер. Техникалық талаптар.
МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
2
67.100.01
Ацидофилин. Техникалық талаптар.

Внесение изменений в ГОСТ 31668-2012
раздел III
2015 год
2016 год
Российская Федерация
3
67.100.01
Казеинаты пищевые. Технические условия.
Разработка ГОСТ
раздел III
2015 год
2016 год
Российская Федерация
4
67.100.01
Консервы молочные. Молоко сгущенное с сахаром вареное. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 54540-2011
раздел III
2015 год
2016 год
Российская Федерация
5
67.100.01
Консервы молочные. Молоко сгущенное стерилизованное. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 54666-2011
раздел III
2016 год
2017 год
Российская Федерация
6
67.100.01
Консервы молочные. Сливки сухие. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 54661-2011
раздел III
2015 год
2016 год
Российская Федерация
7
67.100.01
Консервы молочные составные сгущенные с сахаром. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53947-2010
раздел III
2015 год
2016 год
Российская Федерация
8
67.100.01
Сырки творожные глазированные. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 52790-2007
раздел III
2015 год
2016 год
Российская Федерация
9
67.100.01
Творог зерненый. Технические условия.
Внесение изменений в ГОСТ 31534-2012
раздел III
2015 год
2016 год
Российская Федерация
10
67.100.01
Продукт молочный "Снежок". Технические условия. Разработка ГОСТ на основе СТ РК 1061-2002
разделы I – IV, приложения 1, 3, 4 и 8
2015 год
2017 год
Республика Казахстан
11
67.100.01
Каймак. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК 1006-98
разделы I – IV, приложения 1, 3, 4 и 8
2015 год
2017 год
Республика Казахстан
12
67.100.01
Курт. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК 44-97
разделы I – IV, приложения 1, 3, 4 и 8
2015 год
2017 год
Республика Казахстан
13
67.100.20
Масло сливочное коровье "Казахстанское". Технические условия
Разработка ГОСТ на основе СТ РК 1329-2005
разделы I – IV, приложения 1, 3, 4 и 8
2015 год
2017 год
Республика Казахстан
14
67.100.01
Сыворотка молочная деминерализованная. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы III, V и VII, приложение 1
2020 год
2021 год
Российская Федерация
15
67.100.30
Сыры рассольные. Технические условия.
Разработка ГОСТ
раздел II, приложения 1 и 3
2015 год
2016 год
Российская Федерация
16
67.100.30
Сыры сулугуни и слоистый. Технические условия. Разработка ГОСТ
раздел II, приложения 1 и 3
2017 год
2018 год
Российская Федерация
17
67.100.30
Продукты сыроделия для переработки. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы II и III
2019 год
2020 год
Российская Федерация
18
67.100.30
Сыры альбуминные. Технические условия.
Разработка ГОСТ на базе ГОСТ Р 54665-2011
раздел II и III
2017 год
2018 год
Российская Федерация
19
67.100.30
Сыры с чеддеризацией и термомеханической обработкой. Технические условия.
Разработка ГОСТ
раздел II и III
2016 год
2017 год
Российская Федерация
20
67.100.30
Сыры и сыры плавленые. Определение массовой доли жира.
Разработка ГОСТ

МЕМСТ 31668-2012 өзгерістер енгізу
III бөлім
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
3
67.100.01
Тағамдық казеинаттар. Техникалық талаптар.
МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
4
67.100.01
Сүт консервілері. Қантпен қоюлатылған пісірілген сүт. Техникалық талаптар.
МЕМСТ Р 54540-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
5
67.100.01
Сүт консервілері. Қоюлатылған зарарсыздандырылған сүт. Техникалық талаптар.
МЕМСТ Р 54666-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
6
67.100.01
Сүт консервілері. Құрғақ кілегейлер. Техникалық талаптар.
МЕМСТ Р 54661-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
7
67.100.01
Қантпен қоюлатылған сүт консервілері. Техникалық талаптар.
МЕМСТ Р 53947-2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
8
67.100.01
Глазурленген ірімшікті сүзбе. Жалпы техникалық талаптар.
МЕМСТ Р 52790-2007 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
9
67.100.01
Дәнді сүзбе. Техникалық талаптар.
МЕМСТ 31534-2012 өзгерістер енгізу
III бөлім
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
10
67.100.01
"Снежок" сүт өнімі. Техникалық талаптар. ҚР СТ 1061-2002 негізінде МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 1, 3, 4 және 8-қосымшалар
2015 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
11
67.100.01
Қаймақ. Техникалық талаптар.
ҚР СТ 1006-98 негізінде МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 1, 3, 4 және 8-қосымшалар
2015 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
12
67.100.01
Құрт. Техникалық талаптар.
ҚР СТ 44-97 негізінде МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 1, 3, 4 және 8-қосымшалар
2015 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
13
67.100.20
"Қазақстандық" сиырдың сары майы. Техникалық талаптар
ҚР СТ 1329-2005 негізінде МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 1, 3, 4 және 8-қосымшалар
2015 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
14
67.100.01
Минералсыздандырылған сүт сарысуы. Техникалық талаптар.
МЕМСТ әзірлеу
III, V және VII бөлімдер, 1-қосымша
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
15
67.100.30
Тұздықты ірімшіктер. Техникалық талаптар.
МЕМСТ әзірлеу
II бөлім, 1 және 3-қосымшалар
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
16
67.100.30
Сулугуни және қатпарлы ірімшік. Техникалық талаптар. МЕМСТ әзірлеу
II бөлім, 1 және 3-қосымшалар
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
17
67.100.30
Өңдеуге арналған ірімшік қайнату өнімдері. Техникалық талаптар.
МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
18
67.100.30
Альбуминді ірімшіктер. Техникалық талаптар.
Разработка ГОСТ на базе ГОСТ Р 54665-2011
II және III бөлімдер
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
19
67.100.30
Чеддерленген және термомеханикалық өңделген ірімшіктер. Техникалық талаптар.
МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
20
67.100.30
Ірімшіктер және ерітілген ірімшіктер. Майдың массалық үлесін анықтау.
МЕМСТ әзірлеу

разделы V и VII, приложения 1 и 16
2020 год
2021 год
Российская Федерация
21
67.100.30
Сыры и сыры плавленые. Определение массовой доли влаги и сухого вещества.
Разработка ГОСТ
разделы V и VII, приложение 1
2020 год
2021 год
Российская Федерация
22
67.100.20
Сливки-сырье. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы II и III, приложения 1, 3 и 7
2017 год
2018 год
Российская Федерация
23
67.100.10
Сыворотка молочная – сырье. Технические условия. Разработка ГОСТ
раздел II, приложение 3
2016 год
2017 год
Российская Федерация
24

V және VII бөлімдер, 1 және 16-қосымшалар
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
21
67.100.30
Ірімшіктер және ерітілген ірімшіктер. Ылғалдың және құрғақ заттың массалық үлесін анықтау.
МЕМСТ әзірлеу
V және VII бөлімдер, 1-қосымша
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
22
67.100.20
Кілегей-шикізат. Техникалық талаптар.
МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер, 1, 3 және 7-қосымшалар
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
23
67.100.10
Сүт сарысуы – шикізат. Техникалық талаптар. МЕМСТ әзірлеу
II бөлім, 3-қосымша
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
24

67.100.01
Молоко сгущенное – сырье. Технические условия. Разработка ГОСТ
раздел III
2016 год
2017 год
Российская Федерация
25
67.1020.99
Препараты ферментные молокосвертывающие животного происхождения сухие. Технические условия. Разработка ГОСТ
разделы II и IV
2016 год
2017 год
Российская Федерация
26
67.100.10
Сыворотка молочная. Технические условия.
Разработка ГОСТ
раздел II, приложение 3
2020 год
2021 год
Российская Федерация
27
67.100.99
Сыворотка молочная сухая. Технические условия. Разработка ГОСТ
раздел II, приложения 1 и 3
2015 год
2016 год
Российская Федерация
28
67.100.99
Концентраты сывороточных белков сухие. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы II и III
2020 год
2021 год
Российская Федерация
29
67.100.30
Продукты сырные плавленые. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ
раздел II, приложения 1 и 3
2020 год
2021 год
Российская Федерация
30
67.100.30
Продукты сырные. Общие технические условия. Разработка ГОСТ
раздел II, приложения 1 и 3
2020 год
2021 год
Российская Федерация
31
67.100.30
Пахта и напитки на ее основе. Технические условия. Разработка ГОСТ
раздел II, приложения 1 и 3
2016 год
2017 год
Российская Федерация
32
67.100.10
Напитки на основе молочной сыворотки с наполнителями. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК 1060-2002
разделы I – IV, приложения 1, 3, 4 и 8
2015 год
2017 год
Республика Казахстан
33
67.100.01
Консервы молочные. Молоко сухое для производства продуктов детского питания. Технические условия. Разработка ГОСТ
раздел III
2016 год
2017 год
Российская Федерация
34
67.100.01
Молоко и молочная продукция. Инструментальный экспресс-метод определения физико-химических показателей идентификации с применением инфракрасного анализатора.
Внесение изменений в ГОСТ 32255-2013
раздел III
2015 год
2016 год
Российская Федерация
35
67.100.01
Молоко и молочная продукция. Методы определения Staphylococcus Aureus.
Пересмотр ГОСТ 30347-97
раздел IV
2015 год
2016 год
Российская Федерация
36
67.100.01
Молоко и молочная продукция. Методы определения бифидобактерий.
Разработка ГОСТ
раздел III
2015 год
2016 год
Российская Федерация
37
67.100.01
Молоко и молочная продукция. Методы определения молочнокислых микроорганизмов.
Разработка ГОСТ
раздел III
2015 год
2016 год
Российская Федерация
38
67.100.01
Молоко. Инструментальный экспресс-метод определения антибиотиков.
Внесение изменений в ГОСТ 32254-2013
раздел IV
2015 год
2016 год
Российская Федерация
39
67.100.01
Молоко. Методы определения ингибирующих веществ. Пересмотр ГОСТ 23454-79
раздел III
2015 год
2016 год
Российская Федерация
40
67.100.01
Молоко. Методы определения содержания жира. Внесение изменений в ГОСТ Р ИСО 2446-2011
раздел III
2020 год
2021 год
Российская Федерация
41

67.100.01
Қоюлатылған сүт – шикізат. Техникалық талаптар. МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
25
67.1020.99
Жануардан алынған сүтті ұйытуға арналған ферментті құрғақ препараттар. Техникалық талаптар. МЕМСТ әзірлеу
II және IV бөлімдер
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
26
67.100.10
Сүт сарысуы. Техникалық талаптар.
МЕМСТ әзірлеу
II бөлім, 3-қосымша
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
27
67.100.99
Сүттің құрғақ сарысуы. Техникалық талаптар. МЕМСТ әзірлеу
II бөлім, 1 және 3-қосымшалар
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
28
67.100.99
Сарысу ақуыздарының құрғақ концентраттары. Техникалық талаптар.
МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
29
67.100.30
Ерітілген ірімшік өнімдері. Жалпы техникалық талаптар.
МЕМСТ әзірлеу
II бөлім, 1 және 3-қосымшалар
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
30
67.100.30
Ірімшік өнімдері. Жалпы техникалық талаптар. МЕМСТ әзірлеу
II бөлім, 1 және 3-қосымшалар
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
31
67.100.30
Май суы және оның негізінде әзірленген сусындар. Техникалық талаптар. МЕМСТ әзірлеу
II бөлім, 1 және 3-қосымшалар
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
32
67.100.10
Толтырушылары бар сүт сарысуы негізіндегі сусындар. Жалпы техникалық талаптар.
ҚР СТ РК 1060-2002 негізінде МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 1, 3, 4 және 8-қосымшалар
2015 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
33
67.100.01
Сүт консервілері. Балалар тағамдары өнімдерін өндіруге арналған құрғақ сүт. Техникалық талаптар. МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
34
67.100.01
Сүт және сүт өнімдері. Инфрақызыл анализаторды қолданумен идентификацияның физикалық-химиялық көрсеткіштерін анықтаудың аспаптық экспресс-әдісі.
МЕМСТ 32255-2013 өзгеріс енгізу
III бөлім
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
35
67.100.01
Сүт және сүт өнімдері. Staphylococcus Aureus анықтау әдістері.
МЕМСТ 30347-97 қайта қарау
IV бөлім
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
36
67.100.01
Сүт және сүт өнімдері. Бифидобактерияларды анықтау әдістері.
МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
37
67.100.01
Сүт және сүт өнімдері. Сүт қышқылды микроағзаларды анықтау әдістері.
МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
38
67.100.01
Сүт. Антибиотиктерді анықтаудың аспаптық экспресс-әдісі.
МЕМСТ 32254-2013 өзгерістер енгізу
IV бөлім
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
39
67.100.01
Сүт. Ингибриттік заттарды анықтау әдістері. МЕМСТ 23454-79 қайта қарау
III бөлім
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
40
67.100.01
Сүт. Құрамындағы майды анықтау әдістері. МЕМСТ Р ИСО 2446-2011 өзгерістер енгізу
III бөлім
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
41

67.100.01
Продукты детского питания. Определение массовой доли жира методом Вейбулла-Бернтропа.
Разработка ГОСТ. Частичное применение
МС-EQV/NEQ ISO 8262-1:2005
разделы IV, V и VII, приложение 1
2015 год
2016 год
Российская Федерация
42
67.100.01
Продукты молочные составные и молокосодержащие. Мороженое и смеси для мороженого. Определение массовой доли жира методом Вейбулла-Бернтропа. Разработка ГОСТ. Частичное применение
МС-EQV/NEQ ISO 8262-2:2005
раздел III
2015 год
2016 год
Российская Федерация
43
67.100.01
Сыворотка молочная. Правила приемки, отбор проб и методы контроля.
Разработка ГОСТ
раздел III, IV
2015 год
2016 год
Российская Федерация
44
67. 100.01
Молоко и молочные продукты. Определение содержания фосфатов.
Разработка ГОСТ
раздел III
2020 год
2021 год
Российская Федерация
45
67. 100.01
Продукция животноводства. Определение остаточного содержания сульфаниламидов методом высокоэффективной хроматографии с диодно- матричным (или УФ-) детектированием.
Разработка ГОСТ
раздел IV
2017 год
2018 год
Российская Федерация
46
67.100.01
Молоко. Метод определения точки замерзания. Пересмотр ГОСТ 25101-82
раздел III
2017 год
2018 год
Российская Федерация
47
67.100.01
Молочная продукция. Кондуктометрический метод определения массовой доли хлористого натрия. Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 54076-2010
раздел III и VII, приложение 1
2014 год
2016 год
Российская Федерация
48
67.100.20
Жир молочный, масло и паста масляная из коровьего молока. Определение массовой доли жира.
Разработка ГОСТ
разделы V, VII, приложение 1
2020 год
2021 год
Российская Федерация
49
67.100.20
Жир молочный, масло и паста масляная из коровьего молока. Определение массовой доли влаги и сухого обезжиренного вещества.
Разработка ГОСТ
разделы V и VII, приложение 1
2020 год
2021 год
Российская Федерация
50
67.100.20
Жир молочный, масло и паста масляная из коровьего молока. Определение кислотности.
Разработка ГОСТ
разделы V и VII, приложение 1
2020 год
2021 год
Российская Федерация
51
67.100.01
Молоко кобылье. Требования при закупках.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК 1005-98
разделы I – IV, приложения 1, 3, 4 и 8
2015 год
2017 год
Республика Казахстан
52
67.100.01
Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Подготовка образцов для испытания, исходной суспензии и десятичных разведений для микробиологических исследований. Часть 5. Специальные правила для подготовки молока и молочных продуктов.
Разработка ГОСТ на основе ISO 6887-5:2010
раздел III
2016 год
2017 год
Республики Беларусь
53
67.100.01
Молоко сухое обезжиренное. Определение содержания витамина А. Часть 1. Колориметрический метод. Разработка ГОСТ на основе ISO 12080-1:2009
раздел III
2014 год
2016 год
Республика Беларусь
54

67.100.01
Балалар тағамдары өнімдері. Вейбулл-Бернтроп әдісімен майдың массалық үлесін анықтау.
МЕМСТ әзірлеу.
МС-EQV/NEQ ISO 8262-1:2005 ішінара қолдану
IV, V және VII бөлімдер, 1-қосымша
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
42
67.100.01
Құрамында сүт бар және сүтті қамтитын өнімдер. Балмұздақ және балмұздаққа арналған қоспалар. Вейбулл-Бернтроп әдісімен майдың массалық үлесін анықтау. МЕМСТ әзірлеу. МС-EQV/NEQ ISO 8262-2:2005 ішінара қолдану
III бөлім
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
43
67.100.01
Сүт сарысуы. Сынамаларды қабылдау, іріктеу қағидасы және бақылау әдістері.
МЕМСТ әзірлеу
III, IV бөлім
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
44
67. 100.01
Сүт және сүт өнімдері. Құрамындағы фосфаттарды анықтау.
МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
45
67. 100.01
Мал шаруашылығы өнімдері. Диодты матрицалы (немесе УФ-) детектрлеумен жоғары тиімді хроматография әдісімен құрамындағы қалдық сульфаниламидтерді анықтау.
МЕМСТ әзірлеу
IV бөлім
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
46
67.100.01
Сүт. Қату нүктесін анықтау әдісі. МЕМСТ 25101-82 қайта қарау
III бөлім
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
47
67.100.01
Сүт өнімдері. Хлорлы натрийдің массалық үлесін анықтаудың кондуктометриялық әдісі. МЕМСТ Р 54076-2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III және VII бөлім, 1-қосымша
2014 год
2016 жыл
Ресей Федерациясы
48
67.100.20
Сүтті май, сиыр сүтінің майы және майлы паста. Майдың массалық үлесін анықтау.
МЕМСТ әзірлеу
V, VII бөлімдер, 1-қосымша
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
49
67.100.20
Сүтті май, сиыр сүтінің майы және майлы паста. Ылғал мен құрғақ майсыз заттың массалық үлесін анықтау.
МЕМСТ әзірлеу
V және VII бөлімдер, 1-қосымша
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
50
67.100.20
Сүтті май, сиыр сүтінің майы және майлы паста. Қышқылдығын анықтау.
МЕМСТ әзірлеу
V және VII бөлімдер, 1-қосымша
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
51
67.100.01
Жылқы сүті. Сатып алу кезіндегі талаптар.
ҚР СТ 1005-98 негізінде МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 1, 3, 4 және 8-қосымшалар
2015 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
52
67.100.01
Тағамдық өнімдердің және жануарларға арналған жемдердің микробиологиясы. Микробиологиялық зерттеулер үшін бастапқы суспензия және ондық өсіру сынағына арналған үлгілерді дайындау. 5-бөлім. Сүтті және сұт өнімдерін дайындау үшін арнайы қағидалар.
ISO 6887-5:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
53
67.100.01
Құрғақ майсыз сүт. Құрамындағы А дәруменін анықтау. 1-бөлім. Колориметриялық әдіс. Разработка ISO 12080-1:2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2014 год
2016 жыл
Беларусь Республикасы
54

67.100.01
Молоко сухое обезжиренное. Определение содержания витамина А. Часть 2. Метод высокоэффективной жидкостной хроматографии.
Разработка ГОСТ на основе ISO 12080-2:2009
раздел III
2014 год
2016 год
Республика Беларусь
55
67.100.01
Молоко сухое обезжиренное. Определение содержания витамина D с использованием высокоэффективной жидкостной хроматографии.
Разработка ГОСТ на основе ISO 14892:2002
раздел III
2015 год
2016 год
Республика Беларусь
56
67.100.01
Жир молочный. Определение перекисного числа.
Разработка ГОСТ на основе ISO 3976:2006
раздел III
2014 год
2016 год
Республика Беларусь
57
67.100.01
Молоко и сухое молоко. Определение содержания афлатоксина Ml. Очистка иммуноаффинной хроматографией и определение с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии. Разработка ГОСТ на основе ISO 14501:2007
раздел III
2014 год
2016 год
Республика Беларусь
58
67.100.01
Молоко и кисломолочные продукты. Определение содержания афлатоксина Ml методом высокоэффективной жидкостной хроматографии с флуориметрическим (спектрофлуориметрическим) детектированием.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК 2388-2013
раздел I
2015 год
2017 год
Республика Казахстан
59
67.100.01
Казеины сычужные и казеинаты. Определение содержания золы (контрольный метод).
Разработка ГОСТ на основе ISO 5545:2008
раздел III
2014 год
2016 год
Республика Беларусь
60
67.100.01
Казеины и казеинаты. Определение содержания лактозы. Фотометрический метод.
Разработка ГОСТ на основе ISO 5548:2004
раздел III
2014 год
2016 год
Республика Беларусь
61
67.100.01
Молоко сухое, смеси для мороженого сухие и сыр плавленый. Определение содержания лактозы. Часть 1. Ферментный метод с использованием глюкозы в качестве составной части лактозы.
Разработка ГОСТ на основе ISO 5765-1:2002
раздел III
2014 год
2016 год
Республика Беларусь
62
67.100.01
Мороженое молочное и смеси для мороженого. Определение содержания жира. Гравиметрический метод (контрольный метод).
Разработка ГОСТ на основе ISO 7328:2008
раздел III
2014 год
2016 год
Республика Беларусь
63
67.100.01
Сыры и сыры плавленые. Методы контроля органолептических показателей.
Разработка ГОСТ
раздел III
2014 год
2016 год
Российская Федерация
64
67.100,
67.060
Определение содержания меламина в молоке, детском питании на молочной основе, молочных и соевых продуктах.
Разработка ГОСТ на основе МВИ. МН 3287-2009

67.100.01
Құрғақ майсыз сүт. Құрамындағы А дәруменін анықтау. 2-бөлім. Жоғары тиімді сұйық хроматография әдісі.
ISO 12080-2:2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2014 год
2016 жыл
Беларусь Республикасы
55
67.100.01
Құрғақ майсыз сүт. Жоғары тиімді сұйық хроматографияны пйадаланып құрамындағы D дәруменін анықтау.
ISO 14892:2002 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2015 жыл
2016 жыл
Беларусь Республикасы
56
67.100.01
Сүтті май. Асқын санды анықтау.
ISO 3976:2006 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2014 год
2016 жыл
Беларусь Республикасы
57
67.100.01
Сүт және құрғақ сүт. Құрамындағы афлатоксин Ml анықтау. Иммуноаффинді хроматографияны тазарту және жоғары тиімді сұйық хроматографияның көмегімен анықтау. ISO 14501:2007 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2014 год
2016 жыл
Беларусь Республикасы
58
67.100.01
Сүт және сүт қышқылы өнімдері. Жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен флуориметриялық (спектрофлуориметриялық) детектирлеумен құрамындағы афлатоксин Ml анықтау.
ҚР СТ 2388-2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
I бөлім
2015 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
59
67.100.01
Мәйек казеиндері және казеинаттар. Құрамындағы күлді анықтау (бақылау әдісі).
ISO 5545:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2014 год
2016 жыл
Беларусь Республикасы
60
67.100.01
Казеиндер және казеинаттар. Құрамындағы лактозаны анықтау. Фотометриялық әдіс.
ISO 5548:2004 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2014 год
2016 жыл
Беларусь Республикасы
61
67.100.01
Құрғақ сүт, балмұздаққа арналған құрғақ қоспалар және ерітілген ірімшік. Құрамындағы лактозаны анықтау. 1-бөлім. Лактозаның құрамдас бөлігі ретінде глюкозаны пайдаланумен ферменттік әдіс.
ISO 5765-1:2002 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2014 год
2016 жыл
Беларусь Республикасы
62
67.100.01
Сүтті балмұздақ және балмұздаққа арналған қоспалар. Құрамындағы майды анықтау. Гравиметриялық әдіс (бақылау әдісі).
ISO 7328:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2014 год
2016 жыл
Беларусь Республикасы
63
67.100.01
Ірімшік және ерітілген ірімшік. Органолептикалық көрсеткіштерді бақылау әдісі.
МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2014 год
2016 жыл
Ресей Федерациясы
64
67.100, 67.060
Сүт, сүт негізді балалар тағамы, сүт және соя өнімдері құрамындағы меламинді анықтау.
МВИ. МН 3287-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу

раздел X, приложения 9 и 10
2017 год
2018 год
Республика Беларусь
65
67.040
Методика определения трансизомеров жирных кислот в продуктах детского питания.
Разработка ГОСТ на основе МВИ. МН 3703-2010
раздел X, приложение 12
2019 год
2020 год
Республика Беларусь
66
67.040
Определение содержания насыщенных жирных кислот (НЖК) и полиненасыщенных жирных кислот (ПНЖК) классов "омега"-3, "омега"-6 в сырье и готовой продукции для детского питания.
Разработка ГОСТ на основе МВИ. МН 3261-2009
раздел X, приложение 12
2019 год
2020 год
Республика Беларусь
67
67.040
Определения содержания хлоридов в специализированных продуктах для детского питания. Разработка ГОСТ на основе МВИ. МН 3491-2010
раздел X, приложение 14
2019 год
2020 год
Республика Беларусь
68
67.100,
67.100.10
Методика определения лактулозы в водных растворах и в молоке и кисломолочных продуктах.
Разработка ГОСТ на основе МВИ. МН 2356-2005 и МВИ. МН 2789-2007
раздел X, приложение 12
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
69
67.050
Анализ пищевой продукции. Определение содержания бензо[a]пирена, бенз[a]антрацена, хризена и бензо[b]флуорантена в пищевой продукции методом газовой хроматографии-масс-спектрометрии (GC-MS).
Разработка ГОСТ на основе EN 16619:2015
раздел VII, приложение 4
2016 год
2017 год
Республика Беларусь
70
67.050
Продукты пищевые. Обнаружение пищевых аллергенов иммунологическими методами. Часть 1. Общие положения.
Разработка ГОСТ на основе EN 15633-1:2009
разделы III и VII
2016 год
2017 год
Республика Беларусь
71
67.100.30
67.050
Продукты пищевые. Обнаружение пищевых аллергенов молекулярно-биологическими методами. Часть 1. Общие положения.
Разработка ГОСТ на основе EN 15634-1:2009
разделы III и VII
2016 год
2017 год
Республика Беларусь
72
67.100.40
Молоко сухое, сухие молочные смеси для мороженого и плавленый сыр. Определение уровня содержания лактозы. Часть 2. Ферментный метод с использованием галактозы в качестве составной части лактозы.
Разработка ГОСТ на основе ISO 5765-2:2002
раздел III
2016 год
2017 год
Республика Беларусь
73
67.100.20
Масло сливочное. Определение содержания соли.
Разработка ГОСТ на основе ISO 1738:2004
раздел III
2016 год
2017 год
Республика Беларусь
74
67.100.99
Казеины и казеинаты. Определение содержания влаги (Контрольный метод).
Разработка ГОСТ на основе ISO 5550:2006
разделы V и VII, приложение 1
2016 год
2017 год
Республика Беларусь
75
67.100.30
Сыры, сырные корки и плавленые сыры. Определение содержания натамицина. Часть 2. Метод высокоэффективной жидкостной хроматографии для сыров, сырных корок и плавленых сыров.
Разработка ГОСТ на основе ISO 9233-2:2007
раздел VII, приложение 4
2016 год
2017 год
Республика Беларусь
76

X бөлім, 9 және 10-қосымшалар
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
65
67.040
Балалар тағамы өнімдеріндегі майлы қышқылдардың трансизомерлерін анықтау әдісі.
МВИ. МН 3703-2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, 12-қосымша
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
66
67.040
Шикізат және балалар тағамына арналған дайын өнімдер құрамындағы "омега"-3, "омега"-6 сыныптарының қалың майлы қышқылдарды (ҚМҚ) және полиқалық майлы қышқылдарды (ПҚМҚ) анықтау.
МВИ. МН 3261-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, 12-қосымша
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
67
67.040
Балалар тағамына арналған мамандандырылған өнімдер құрамында хлоридтерді анықтау
МВИ. МН 3491-2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, 14-қосымша
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
68
67.100, 67.100.10
Сулы ерітінділерде және сүт пен сүт қышқылды өнімдерде лактулозаны анықтау әдісі.
МВИ. МН 2356-2005 және МВИ. МН 2789-2007 негізінде МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, 12-қосымша
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
69
67.050
Тағамдық өнімдерді талдау. Газды хроматография-масс-спектрометрия (GC-MS) әдісімен тағамдық өнім құрамындағы бензо[a]пиренді, бенз[a]антраценді, хризенді және бензо[b]флуорантенді анықтау.
EN 16619:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
VII бөлім, 4-қосымша
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
70
67.050
Азықтық өнімдер. Иммунологиялық әдістермен тағамдық аллергендерді табу. 1-бөлім. Жалпы ережелер.
EN 15633-1:2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III және VII бөлімдер
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
71
67.100.30 67.050
Азықтық өнімдер. Молекулярлық-биологиялық әдістермен тағамдық аллергендерді табу. 1-бөлім. Жалпы ережелер.
EN 15634-1:2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III және VII бөлімдер
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
72
67.100.40
Құрғақ сүт, балмұздаққа арналған құрғақ сүтті қоспалар және ерітілген ірімшік. ҚҰрамындағы лактоза деңгейін анықтау. 2-бөлім. Лактозаның құрамдас бөлігі ретінде галактоза пайдаланылатын ферменттік әдіс.
ISO 5765-2:2002 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
73
67.100.20
Сары май. Құрамындағы тұзды анықтау.
ISO 1738:2004 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
74
67.100.99
Казеиндер және казеинаттар. Құрамындағы ылғалдылықты анықтау (Бақылау әдісі).
ISO 5550:2006 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V және VII бөлімдер, 1-қосымша
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
75
67.100.30
Ірімшіктер, ірімшік қыртыстары және ерітілген ірімшіктер. Құрамындағы натамицинді анықтау. 2-бөлім. Ірімшіктерге, ірімшік қыртыстарына және ерітілген ірімшіктерге арналған жоғары тиімді сұйық хроматография әдісі.
ISO 9233-2:2007 негізінде МЕМСТ әзірлеу
VII бөлім, 4-қосымша
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
76

07.100.30
Продукция молочная. Подсчет предполагаемого количества лактобацилл Lactobacillus acidophilus в селективной среде. Методика подсчета колоний при температуре 37Ү С.
Разработка ГОСТ на основе ISO 20128:2006
разделы III и VII
2016 год
2017 год
Республика Беларусь
77
07.100.30
Йогурт. Идентификация характерных микроорганизмов (лактобацилл Lactobacillus delbrueckii subsp, bulgaricus и стрептококк Streptococcus thermophilus).

07.100.30
Сүт өнімдері. Селективті ортада Lactobacillus acidophilus лактобацилдердің болжамды санын есептеу. 37° С температура кезінде колонияларды есептеу әдістемесі.
ISO 20128:2006 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III және VII бөлімдер
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
77
07.100.30
Йогурт. Сипатты микроағзаларды сәйкестендіру (Lactobacillus delbrueckii subsp, bulgaricus лактобацилл және стрептококк Streptococcus thermophilus трептококк).

Разработка ГОСТ на основе ISO 9232:2003
разделы III и VII
2016 год
2017 год
Республика Беларусь
78
67.100.10
Молоко сухое и сухие молочные продукты. Определение индекса растворимости.
Разработка ГОСТ на основе ISO 8156:2005
раздел III
2016 год
2017 год
Республика Беларусь
79
67.100.01
07.100.30
Молоко и молочная продукция. Подсчет предполагаемого количества Escherichia coli (кишечная палочка). Часть 1. Метод подсчета наиболее вероятного количества с применением 4-метилумбеллиферил-бета-D-глюкуронида (MUG).
Разработка ГОСТ на основе ISO 11866-1:2005
разделы III и VII
2016 год
2017 год
Республика Беларусь
80
67.100.01
07.100.30

ISO 9232:2003 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III және VII бөлімдер
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
78
67.100.10
Құрғақ сүт және құрғаз сүт өнімдері. Ерігіштік индексін анықтау.
ISO 8156:2005 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
79
67.100.01 07.100.30
Сүт және сүт өнімдері. Escherichia coli (ішек таяқшалары) болжамды санын есептеу. 1-бөлім. 4-метилумбеллиферил-бета-D-глюкуронидті (MUG) қолданып, неғұрлым ықтимал санын есептеу әдісі.
ISO 11866-1:2005 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III және VII бөлімдер
2016 жыл
2017 жыл
Беларусь Республикасы
80
67.100.01 07.100.30