Об утверждении Порядка организации поверки средства измерений
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2016 года № 89
В целях реализации подпункта 3 пункта 9 Протокола о проведении согласованной политики в области обеспечения единства измерений (приложение № 10 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и в соответствии с пунктом 16 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый Порядок организации поверки средства измерений.
2. Установить, что документы о поверке средства измерений, выданные в соответствии с законодательством государства – члена Евразийского экономического союза до даты вступления настоящего Решения в силу, действуют до даты прекращения срока их действия.
3. Настоящее Решение вступает в силу с даты вступления в силу утверждаемых Евразийской экономической комиссией правил взаимного признания результатов работ по обеспечению единства измерений, но не ранее 30 календарных дней с даты официального опубликования настоящего Решения.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии         К. Минасян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 26 июля 2016 г. № 89
ПОРЯДОК
организации поверки средства измерений
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии с подпунктом 3 пункта 9 Протокола о проведении согласованной политики в области обеспечения единства измерений (приложение № 10 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), определяет правила организации поверки средства измерений в государствах – членах Евразийского экономического союза (далее соответственно – поверка, государства-члены) и распространяется на средства измерений, изготовленные на территориях государств-членов.
2. Для целей настоящего Порядка под обязательными метрологическими требованиями к средству измерений понимаются метрологические требования (характеристики) средства измерений, указанные в описании типа средств измерений (далее соответственно – обязательные метрологические требования, описание типа).
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных Протоколом о проведении согласованной политики в области обеспечения единства измерений (приложение № 10 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года).
3. В соответствии с настоящим Порядком поверке подлежат средства измерений, в отношении которых осуществлено взаимное признание утверждения типа этих средств измерений в соответствии с правилами взаимного признания результатов работ по обеспечению единства измерений, утверждаемыми Евразийской экономической комиссией.

Өлшеу құралдарын тексеруді ұйымдастыру тәртібін бекіту туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 шілдедегі № 89 шешімі
Өлшем бірліктерін қамтамасыз ету саласында келісілген саясат жүргізу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 10 қосымша) 9-тармағының 3-тармақшасын іске асыру мақсатында және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 16-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Өлшеу құралдарын тексеруді ұйымдастыру тәртібі бекітілсін.
2. Осы Шешім күшіне енген күнге дейін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес берілген өлшеу құралдарын тексеру туралы құжат олардың қолданылу мерзімі тоқтатылған күнге дейін қолданылады деп белгіленсін.
3. Осы Шешім Еуразиялық экономикалық комиссия бекітетін өлшем бірліктерін қамтамасыз ету бойынша жұмыстардың нәтижелерін өзара тану қағидалары күшіне енген күннен бастап, бірақ ерте дегенде осы Шешім ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының міндетін
уақытша атқарушы
К. Минасян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 26 шілдедегі
№ 89 шешіміне
ҚОСЫМША
Өлшеу құралдарын тексеруді ұйымдастыру ТӘРТІБІ
1. Осы Тәртіп Өлшем бірліктерін қамтамасыз ету саласында келісілген саясат жүргізу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың № 10 қосымшасы) 9-тармағының 3-тармақшасына сәйкес әзірленді, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде өлшеу құралдарын (бұдан әрі сәйкесінше – тексеру, мүше мемлекеттер) тексеруді ұйымдастыру қағидасын белгілейді және мүше мемлекеттердің аумағында дайындалған өлшеу құралдарына таралады.
2. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін өлшеу құралына қойылатын міндетті метрологиялық талаптар деп өлшеу құралдары типінің сипаттамасында көрсетілген өлшеу құралының метрологиялық талаптары (сипаттамалары) (бұдан әрі сәйкесінше – міндетті метрологиялық талаптар, типтің сипаттамасы) түсіндіріледі.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Өлшем бірліктерін қамтамасыз ету саласында келісілген саясат жүргізу туралы хаттамада (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың № 10 қосымшасы) белгіленген мәндерде қолданылады.
3. Осы Тәртіпке сәйкес оларға қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия бекіткен өлшем бірліктерін қамтамасыз ету бойынша жұмыстардың нәтижелерін өзара тану қағидасына сәйкес осы өлшеу құралдарының типін бекітуді өзара тану жүзеге асырылған өлшеу құралдары тексеруге жатады.

4. Поверка проводится юридическими лицами государств-членов, уполномоченными (нотифицированными) в соответствии с законодательством государств-членов (далее – уполномоченная организация).
5. В ходе поверки устанавливается соответствие средства измерений обязательным метрологическим требованиям.
6. При поверке применяются эталоны единиц величин, для которых обеспечивается метрологическая прослеживаемость получаемых с их помощью результатов измерений к Международной системе единиц (СИ), национальным (первичным) эталонам и (или) международным эталонам единиц величин.
7. Поверки подразделяются на первичную и последующие поверки.
8. Первичная поверка проводится:
а) при выпуске из производства средства измерений;
б) при вводе в эксплуатацию средства измерений (если при выпуске из производства средства измерений поверка не проводилась);
в) после ремонта средства измерений.
9. Последующая поверка проводится при условии проведения первичной поверки и подразделяется на:
а) периодическую;
б) внеочередную;
в) после ремонта средства измерений;
г) поверку при повреждении знаков поверки или пломб для защиты от несанкционированного доступа к местам настройки средств измерений, в том числе программного обеспечения.
10. Периодическая поверка проводится в отношении средств измерений, находящихся в эксплуатации, через интервал времени между поверками, указанный в сертификате об утверждении типа средства измерений.
11. Внеочередная поверка проводится до истечения срока действия свидетельства о поверке по инициативе владельца (пользователя) средства измерений или другого заинтересованного лица.
12. Поверка после ремонта средства измерений проводится в объеме первичной поверки.
13. Поверка средств измерений проводится на основании заявки владельца (пользователя) средства измерений или другого заинтересованного лица (далее – заявители).
14. Для проведения поверки заявителем представляются в уполномоченную организацию:
а) заявка (с указанием наименования средства измерений, сведений о заявителе (наименование, местонахождение (адрес) юридического лица или фамилия, имя, отчество (при наличии), место жительства физического лица или физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, номера телефона и факса, адрес электронной почты (при наличии)), а также с указанием необходимости признания поверки государствами-членами в соответствии с правилами взаимного признания результатов работ по обеспечению единства измерений, утверждаемыми Евразийской экономической комиссией);
б) свидетельство о предыдущей поверке (при наличии);
в) средство измерений в комплектности в соответствии с описанием типа;
г) информация о проведенном ремонте средства измерений (в случае если средство измерений подвергалось ремонту).

4. Тексеруді мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес уәкілетті (нотификацияланған) мүше мемлекеттердің заңды тұлғалары (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) жүргізеді.
5. Тексеру барысында өлшеу құралдарының міндетті метрологиялық талаптарға сәйкестілігі белгіленеді.
6. Тексеру кезінде Халықаралық бірліктер жүйесіне (БЖ), ұлттық (бастапқы) эталондарға және (немесе) шамалар бірліктерінің халықаралық эталондарына олардың көмегімен алынатын өлшеу нәтижелерін метрологиялық қадағалап отыру қамтамасыз етілетін шамалар бірліктерінің эталоны қолданылады.
7. Тексерулер бастапқы және кейінгі тексерулерге бөлінеді.
8. Бастапқы тексеру:
а) өлшеу құралдарын өндірістен шығарған кезде;
б) өлшеу құралын пайдалануға енгізу кезінде (егер өлшеу құралын өндірістен шығару кезінде тексеру жүргізілмеген болса);
в) өлшеу құралын жөндеуден кейін жүргізіледі.
9. Кейінгі тексеру бастапқы тексеруді жүргізу жағдайы кезінде жүргізіледі және былайша бөлінеді:
а) мерзімді;
б) кезектен тыс;
в) өлшеу құралын жөндеуден кейін;
г) тексеру белгілері немесе өлшеу құралдарын баптау орындарына заңсыз қолжетімділіктен қорғауға арналған бітемелер, соның ішінде бағдарламалық қамтамасыз ету зақымдалған кезде тексеру.
10. Мерзімді тексеру пайдалануда болып табылатын өлшеу құралдарына қатысты өлшеу құралының типін бекіту туралы сертификатта көрсетілген тексерулер арасындағы уақыт интервалы арқылы жүргізіледі.
11. Кезектен тыс тексеру өлшеу құралы иесінің (пайдаланушының) немесе басқа мүдделі тұлғаның бастамасы бойынша тексеру туралы куәліктің қолданылу мерзімі өткенге дейін жүргізіледі.
12. Өлшеу құралын жөндеуден кейінгі тексеру бастапқы тексеру көлемінде жүргізіледі.
13. Өлшеу құралдарын тексеру өлшеу құралы иесінің (пайдаланушының) немесе басқа мүдделі тұлғаның (бұдан әрі – өтініш беруші) өтініші негізінде жүргізіледі.
14. Тексеру жүргізу үшін өтініш беруші уәкілетті ұйымға мыналарды ұсынады:
а) өтініш (өлшеу құралының атауын, өтініш беруші туралы мәліметтерді (заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері (мекенжайы) немесе тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), жеке тұлғаның немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаның тұрғылықты жері, терефон және факс нөмірі, электронды пошта мекенжайы (бар болған жағдайда) көрсете отырып, сондай-ақ мүше мемлекеттердің Еуразиялық экономикалық комиссия бекіткен өлшем бірліктерін қамтамасыз ету бойынша жұмыстардың нәтижелерін өзара тану қағидаларына сәйкес тексеруді тану қажеттілігін көрсете отырып);
б) алдыңғы тексеру туралы куәлік (бар болған жағдайда);
в) типтің сипаттамасына сәйкес жиынтықтағы өлшеу құралы;
г) өлшеу құралын жөндеуді жүргізу туралы ақпарат (егер өлшеу құралы жөндеуге ұшыраған жағдайда).

15. При установлении в результате поверки соответствия средства измерений обязательным метрологическим требованиям на него уполномоченной организацией наносится знак поверки и (или) оформляется свидетельство по форме согласно приложению (далее – свидетельство). Знаки поверки могут также наноситься на средство измерений в местах, указанных в описании типа, для защиты от несанкционированного доступа к местам настройки средства измерений, в том числе программного обеспечения.
16. При установлении в результате поверки несоответствия средства измерений обязательным метрологическим требованиям (одному или нескольким) уполномоченной организацией оформляется и выдается заявителю соответствующее извещение, аннулируется свидетельство о предыдущей поверке, срок действия которого не истек, гасится знак поверки.
17. Форма знака поверки и способы его применения, нанесения
и гашения устанавливаются государством-членом.
Информация о применяемых знаках поверки размещается в информационном фонде в области обеспечения единства измерений государства-члена.
18. Уполномоченной организацией при проведении поверки:
а) выполняются процедуры поверки, указанные в методике поверки;
б) ведутся записи результатов измерений, оформляется протокол поверки по форме, предусмотренной методикой поверки;
в) оформляется результат поверки;
г) выполняются работы в соответствии с правилами взаимного признания результатов работ по обеспечению единства измерений, утверждаемыми Евразийской экономической комиссией, в целях признания результатов поверки средства измерений;
д) вносятся сведения о взаимном признании поверки в информационный фонд в области обеспечения единства измерений в порядке, установленном законодательством своего государства-члена, после получения от уполномоченных органов государств-членов уведомлений о взаимном признании результатов поверки;
е) выдаются заявителю средство измерений и свидетельство или извещение.
19. Протокол поверки и копии свидетельства хранятся уполномоченной организацией в течение срока действия свидетельства, если иное не предусмотрено законодательством государства-члена.
20. Копия протокола поверки может быть предоставлена заявителю по его запросу в порядке, предусмотренном внутренними процедурами уполномоченной организации.
21. Оплата проведения поверки осуществляется заявителем на договорной основе с уполномоченной организацией.
22. Свидетельство заполняется на русском языке и в случае наличия соответствующего требования в законодательстве государства-члена – на государственном языке государства-члена, в котором проводится поверка.
Заполнение свидетельства на русском языке и на государственном языке государства-члена осуществляется на разных сторонах свидетельства в соответствии с пунктом 25 настоящего Порядка.
При необходимости наименование типа средств измерений и сведения о заявителе могут указываться с использованием букв латинского алфавита.
При заполнении свидетельства использование сокращений слов (кроме общепринятых) и исправление текста не допускаются.

15. Тексеру нәтижесінде өлшеу құралының міндетті метрологиялық талаптарға сәйкестігі анықталған жағдайда оған уәкілетті ұйым тексеру белгісін қояды және (немесе) қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәлік (бұдан әрі – куәлік) рәсімделеді. Тексеру белгілері өлшеу құралдарын, соның ішінде бағдарламалық қамтамасыз етуді баптау орындарына заңсыз қолжетімділіктен қорғауға арналған типтің сипаттамасында көрсетілген орындарда өлшеу құралына енгізілуі де мүмкін.
16. Тексеру кезінде өлшеу құралының міндетті метрологиялық талаптарға (біріне немесе бірнешеуіне) сәйкес келмеуі анықталған жағдайда уәкілетті ұйым сәйкес хабарламаны рәсімдейді және өтініш иесіне береді, қолданылу мерзімі аяқталмаған алыңғы тексеру туралы куәліктің күші жойылады, тексеру белгісі өшіріледі.
17. Тексеру белгісінің нысанын және оны қолдану, түсіру және өшіру тәсілдерін мүше мемлекет белгілейді.
Қолданылатын тексеру белгілері туралы ақпарат мүше мемлекеттің өлшем бірліктерін қамтамасыз ету саласындағы ақпараттық қорында орналастырылады.
18. Уәкілетті ұйым тексеру жүргізу кезінде:
а) тексеру әдістемесінде көрсетілген тексеру рәсімдерін орындайды;
б) өлшеу нәтижелерінің жазбасын жүргізеді, тексеру әдістемесінде көрсетілген нысан бойынша тексеру хаттамасын рәсімдейді;
в) тексеру нәтижесін рәсімдейді;
г) өлшеу құралдарын тексеру нәтижелерін тану мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия бекіткен өлшем бірліктерін қамтамасыз ету бойынша жұмыстардың нәтижелерін өзара тану қағидаларына сәйкес жұмыстарды орындайды;
д) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан тексеру нәтижелерін өзара тану туралы хабарлама алғаннан кейін өз мүше мемлекетінің заңнамасында белгіленген тәртіпте өлшем бірліктерін қамтамасыз ету саласындағы ақпараттық қорға тексеруді өзара тану туралы мәліметтерді енгізеді;
е) өтініш берушіге өлшеу құралы мен куәлікті немесе хабарлама береді.
19. Тексеру хаттамасын және куәліктің көшірмесін уәкілетті ұйым, егер мүше мемлекеттің заңнамасымен өзгеше көзделмесе, куәліктің қолданылу мерзімі ішінде сақтайды.
20. Тексеру хаттамасының көшірмесі өтініш берушіге оның сұрауы бойынша уәкілетті ұйымның ішкі рәсімдерімен көзделген тәртіпте жеткізілуі мүмкін.
21. Тексеру жүргізу ақысын өтініш беруші уәкілетті ұйыммен шарттық негізде жүзеге асырады.
22. Куәлік орыс тілінде және мүше мемлекеттің заңнамасында сәйкес талап болған жағдайда – тексеру жүргізілетін мүше мемлекеттік мемлекеттік тілінде толтырылады.
Куәлікті орыс тілінде және мүше мемлекеттің мемлекеттік тілінде толтыру осы Тәртіптің 25-тармағына сәйкес куәліктің екі жағынан жүзеге асырылады.
Қажет болған жағдайда өлшеу құралы типінің атауы мен өтініш беруші туралы мәліметтер латын әліпбиінің әріптерін пайдаланып көрсетілуі мүмкін.
Куәлікті толтыру кезінде сөздерді қысқартуды (жалпы қабылданғаннан басқа) пайдалануға және мәтінді түзетуге жол берілмейді.

23. В случае утраты или порчи свидетельства уполномоченной организацией выдается дубликат этого свидетельства. При этом в правом верхнем углу дубликата свидетельства производится запись: «Дубликат выдан 20 г.» с указанием номера и даты выдачи оригинала свидетельства.
В случае выявления в свидетельстве ошибок (опечаток) допускается его замена с указанием номера и даты выдачи заменяемого свидетельства.
24. Все поля свидетельства должны быть заполнены (в оригинале свидетельства нумерация полей отсутствует).
25. В свидетельстве указываются:
а) в поле 1 – надпись, выполненная в 1 строку:
«ЕВРАЗИЙСКИЙ ЭКОНОМИЧЕСКИЙ СОЮЗ»;
б) в поле 2 – полное наименование уполномоченной организации;
в) в поле 3 – сведения (наименование и номер) о документе, подтверждающем полномочия уполномоченной организации на проведение поверки, предусмотренном законодательством государства-члена;
г) в поле 4 – надписи, выполненные в 2 строки:
1-я строка – «СВИДЕТЕЛЬСТВО»;
2-я строка – «о поверке средства измерений»;
д) в поле 5 – регистрационный номер свидетельства и дата его выдачи.
Регистрационный номер представляет собой цифро-буквенный код, каждая группа знаков которого отделяется точкой и формируется в следующем порядке:
первый и второй знаки – 2-значный буквенный код государства-члена в соответствии с международным стандартом ISO 3166-1;
третий и последующие знаки – порядковый номер оформленного в текущем году свидетельства (количество цифр не ограничено), который формируется последовательно с начала года (с номера 1).
Дата выдачи свидетельства указывается словесно-цифровым способом: число – двумя арабскими цифрами (в кавычках), месяц – словом, год – четырьмя арабскими цифрами (с указанием сокращенного обозначения года «г.»);
е) в поле 6 – наименование, тип, регистрационный номер, диапазон измерений, класс точности и (или) погрешность средства измерений в соответствии с сертификатом об утверждении типа средств измерений;
ж) в поле 7 – заводской номер средства измерений;
з) в поле 8 – наименование заявителя, местонахождение (адрес) юридического лица, идентификационный номер (в случае если указание такого номера предусмотрено законодательством государства-члена) или фамилия, имя, отчество (при наличии), место жительства физического лица или физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя;
и) в поле 9 – наименование и обозначение методики поверки;
к) в поле 11 – срок действия свидетельства (указывается словесно-цифровым способом: число – двумя арабскими цифрами (в кавычках), месяц – словом, год – четырьмя арабскими цифрами (с указанием сокращенного обозначения года «г.»));
л) в поле 12 – знак поверки;
м) в поле 13 – подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) лица уполномоченной организации, проводившего поверку;
н) в поле 14 – должность, подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя структурного подразделения уполномоченной организации, выдавшей свидетельство.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Порядку организации поверки
средства измерений
ФОРМА
свидетельства о поверке средства измерений
ЕВРАЗИЙСКИЙ ЭКОНОМИЧЕСКИЙ СОЮЗ                 (1)
______________________________________________________________    (2)
(полное наименование организации, уполномоченной на проведение
поверки средств измерений)
______________________________________________________________    (3)
(документ, подтверждающий полномочия на проведение поверки)
СВИДЕТЕЛЬСТВО                        (4)
о поверке средства измерений
№ ____________ от «___» ____________ г.         (5)
_______________________________________________________________,  (6)
(наименование, тип, регистрационный номер, диапазон измерений, класс
точности и (или) погрешность средства измерений)
заводской номер _____________,                                    (7)
принадлежащее ______________________________________________      (8)
Поверка проведена в соответствии с методикой поверки _________    (9)
На основании результатов поверки признано, что средство измерений
соответствует обязательным метрологическим требованиям.          (10)
Срок действия до «___» ____________ г.                           (11)
(12)
_________________
(подпись лица уполномоченной организации, проводившего поверку)
_____________ (13)
(Ф. И. О.)
__________________________
(должность руководителя структурного подразделения уполномоченной организации)
_____________
(подпись)
____________ (14)
(Ф. И. О.)

23. Куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда уәкілетті ұйым осы куәліктің телнұсқасын береді. Бұл ретте куәліктің телнұсқасының оң жақ жоғарғы бұрышында куәліктің түпнұсқасының нөмірі мен берілген күні көрсетіле отырып: "Телнұсқа 20 ж. берілді" жазбасы жүргізіледі.
Куәлікте қате (қате басылу) анықталған жағдайда ауыстырылатын куәліктің нөмірі мен берілген күні көрсетіле отырып, оны ауыстыруға рұқсат етіледі.
24. Куәліктің барлық өрісі толтырылған болуы тиіс (куәліктің түпнұсқасында өрістерді нөмірлеу болмайды).
25. Куәлікте мыналар көрсетіледі:
а) 1-өрісте – 1-жолда орындалған жазба:
"ЕУРАЗИЯЛЫҚ ЭКОНОМИКАЛЫҚ ОДАҚ";
б) 2-өрісте – уәкілетті ұйымның толық атауы;
в) 3-өрісте – уәкілетті ұйымның мүше мемлекеттің заңнамасында көзделген тексеруді жүргізуге өкілетін растайтын құжат туралы мәліметтер (атауы және нөмірі);
г) 4-өрісте – 2-жолда орындалған жазбалар:
1-жол – "КУӘЛІК";
2-жол – "өлшеу құралдарын тексеру туралы";
д) 5-өрісте – куәліктің тіркеу нөмірі және оның берілген күні.
Тіркеу нөмірі цифрлы-әріптік кодты білдіреді, оның әрбір белгілер топбы нүктемен бөліп көрсетіледі және мынадай тәртіпте қалыптастырылады:
бірінші және екінші белгілер – мүше мемлекеттің ISO 3166-1 халықаралық стандартына сәйкес 2 таңбалы әріптік коды;
үшінші және келесі белгілер – жыл басынан бастап жүйелі (1-нөмірден бастап) қалыптастырылатын куәліктің ағымдағы жылы рәсімделген реттік нөмірі (цифрлар саны шектелмеген).
Куәліктің берілген күні сөзді-цифрлы тәсілмен көрсетіледі: сан – екі араб цифры (жақшамен), ай – сөзбен, жыл – төрт араб цифрымен (жылдың қысқартылған "ж." белгісін көрсете отырып);
е) 6-өрісте – өлшеу құралдарының типін бекіту туралы сертификатқа сәйкес өлшеу құралының атауы, типі, тіркеу нөмірі, өлшеу диапазоны, нақтылық сыныбы және (немесе) дәлсіздігі;
ж) 7-өрісте – өлшеу құралының зауыт нөмірі;
з) 8-өрісте – өтініш берушінің атауы, заңды тұлғаның орналасқан жері (мекенжайы), жеке тұлғаның немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлғаның сәйкестендіру нөмірі (егер мүше мемлекеттің заңнамасында мұндай нөмірді көрсету көзделген жағдайда) немесе тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тұрғылықты жері;
и) 9-өрісте – тексеру әдістемесінің атауы және белгісі;
к) 11-өрісте – куәліктің қолданылу мерзімі (сөзді-цифрлы тәсілмен көрсетіледі: сан – екі араб цифрымен (жақшамен), ай – сөзбен, жыл – төрт араб цирфрымен (жылдың қысқартылған "ж." белгісін көрсете отырып));
л) 12-өрісте – тексеру белгісі;
м) 13-өрісте – тексеру жүргізген уәкілетті ұйымның тұлғасының қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда);
н) 14-өрісте – куәлікті берген уәкілетті ұйымның құрылымдық бөлімшесі басшысының лауазымы, қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда).
Өлшеу құралдарын тексеруді
ұйымдастыру тәртібіне
ҚОСЫМША
Өлшеу құралдарын тексеру туралы куәлік НЫСАНЫ
ЕВРАЗИЯЛЫҚ ЭКОНОМИКАЛЫҚ ОДАҚ (1)
______________________________________________________________________________ (2)
(өлшеу құралдарын тексеруді жүргізуге уәкілетті ұйымның толық атауы)
__________________________________________________________________ (3)
(тексеру жүргізуге өкілеттікті растайтын құжат)
КУӘЛІК өлшеу құралдарын тексеру туралы (4)
№ ____________ "___" ____________ г. (5)
_________________________________________________________, (6)
(өлшеу құралының атауы, типі, тіркеу нөмірі, өлшеу диапазоны, нақтылық сыныбы және (немесе) дәлсіздігі)
зауыт нөмірі _____________, (7)
тиесілі ______________________________________________ (8)
Тексеру әдістемесіне сәйкес тексеру жүргізілді _______________ (9)
Тексеру нәтижелерінің негізінде өлшеу құралы міндетті метрологиялық талаптарға сәйкес деп танылды. (10)
Қолдану мерзімі "___" ____________ ж. дейін (11)
(тексеру жүргізген уәкілетті ұйым тұлғасының қолы)
(Т. А. Ә.) (13)
(уәкілетті ұйымның құрылымдық бөлімшесі басшысының лауазымы)
(қолы)
(Т. А. Ә.) (14)