О справочниках и классификаторах,используемых для заполнения паспорта транспортного средства (паспорта шасси транспортного средства) и паспорта самоходной машины и других видов техники
Решение Коллегии Евразийской Экономической Комиссии от 27 сентября 2016 года № 108
В соответствии со статьей 3 Соглашения о введении единых форм паспорта транспортного средства (паспорта шасси транспортного средства) и паспорта самоходной машины и других видов техники и организации систем электронных паспортов от 15 августа 2014 года и руководствуясь Положением о единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
справочник вариантов изготовления шасси транспортных средств;
справочник видов топлива транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники;
справочник видов узлов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники;
справочник оснований для оформления электронного паспорта транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или других видов техники в отсутствие документа, подтверждающего соответствие;
справочник оснований для оформления электронного паспорта транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или других видов техники;
справочник регистрационных действий в отношении транспортного средства, самоходной машины или других видов техники;
справочник статусов электронных паспортов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники;
справочник субъектов права;
справочник типов движителей самоходных машин и других видов техники;
справочник экологических классов транспортных средств и шасси транспортных средств;
перечень видов подвески транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники;
перечень видов тормозных систем транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники;
перечень видов электромашин транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники;
перечень положений рулевого колеса относительно продольной оси транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники;
классификатор видов документов об оценке соответствия;
классификатор видов изготовителей транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники;
классификатор видов массы транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники;
классификатор видов паспортов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники;
классификатор категорий самоходных машин и других видов техники в соответствии с Правилами оформления электронного паспорта самоходной машины и других видов техники;

Көлік құралының паспортын (көлік құралы шассиінің паспортын) және өздігінен жүретін машина мен техниканың басқа да түрлерінің паспортын толтыру үшін пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешімі
2014 жылғы 15 тамыздағы Көлік құралы паспортының (көлік құралының шассиі паспортының) және өздігінен жүретін машина мен техниканың басқа да түрлері паспортының бірыңғай нысандарын енгізу және электрондық паспорттар жүйелерін ұйымдастыру туралы келісімнің 3-бабына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі туралы ережені басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
көлік құралдарының шассиін жасау нұсқаларының анықтамалығы;
көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің отыны түрлерінің анықтамалығы;
көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің тораптары түрлерінің анықтамалығы;
сәйкестікті растайтын құжат болмаған кезде көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу негіздерінің анықтамалығы;
көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу негіздерінің анықтамалығы;
көлік құралына, өздігінен жүретін машинаға немесе техниканың басқа да түрлеріне қатысты тіркеу әрекеттерінің анықтамалығы;
көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттары мәртебелерінің анықтамалығы;
құқық субъектілерінің анықтамалығы;
өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің қозғағыштары типтерінің анықтамалығы;
көлік құралдары мен көлік құралдары шассиінің экологиялық сыныптарының анықтамалығы;
көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің аспасы түрлерінің тізбесі;
көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің тежегіш жүйелері түрлерінің тізбесі;
көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электр машиналары түрлерінің тізбесі;
көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машина мен техниканың басқа да түрлерінің көлденең білігіне қатысты рульдік дөңгелегі қалыптарының тізбесі;
сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлерінің сыныптауышы;
көлік құралдарын, көлік құралдарының шассиін, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерін жасаушылар түрлерінің сыныптауышы;
көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің массасы түрлерінің сыныптауышы;
көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің паспорттары түрлерінің сыныптауышы;
Өздігінен жүретін машинаның және техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу қағидаларына сәйкес өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлері санаттарының сыныптауышы;

классификатор категорий транспортных средств в соответствии с Конвенцией о дорожном движении от 8 ноября 1968 года;
классификатор категорий транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники в соответствии с техническими регламентами Евразийского экономического союза;
классификатор цветов кузова транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники.
2. Включить справочники и классификаторы, утвержденные настоящим Решением, в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза.
3. Установить, что:
для описания структур справочников и классификаторов, утвержденных настоящим Решением, используется нотация согласно приложению;
функции оператора в отношении справочников и классификаторов, утвержденных настоящим Решением, осуществляются Евразийской экономической комиссией;
справочники и классификаторы, утвержденные настоящим Решением, применяются с даты вступления в силу настоящего Решения;
в Республике Армения справочники и классификаторы, утвержденные настоящим Решением, применяются с даты вступления в силу протокола о присоединении Республики Армения к Соглашению о введении единых форм паспорта транспортного средства (паспорта шасси транспортного средства) и паспорта самоходной машины и других видов техники и организации систем электронных паспортов от 15 августа 2014 года.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении
30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 сентября 2016 г. № 108
Справочник
вариантов изготовления шасси транспортных средств
I. Детализированные сведения из справочника вариантов изготовления
шасси транспортных средств
Код варианта изготовления шасси транспортного средства
Наименование варианта изготовления шасси транспортного средства
05
шасси транспортного средства с кабиной и двигателем
10
автобусное шасси транспортного средства без кузова для автобусов рамной конструкции
15
автобусное шасси транспортного средства без кузова для автобусов каркасной конструкции
20
грузовое шасси транспортного средства без кабины для изготовления транспортных средств со специальной кабиной
25
грузовое шасси транспортного средства с частично собранной кабиной (без задней стенки)
30
шасси транспортного средства с передней частью кабины для изготовления автомобилей-домов
35
передняя часть шасси транспортного средства без кабины для изготовления автомобилей-домов
40
шасси прицепа
99
прочее
II. Паспорт справочника вариантов изготовления шасси
транспортных средств
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код
0__
2
Тип
1 – справочник
3
Наименование
справочник вариантов изготовления шасси транспортных средств
4
Аббревиатура
ЕСВИШТС
5
Обозначение
ЕС 0__- 2016 (ред. 1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
30 октября 2016 г.
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
справочник предназначен для представления сведений о вариантах изготовления шасси транспортных средств
12
Аннотация (область применения)
обеспечение информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и функционировании систем электронных паспортов транспортных средств (электронных паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники государств – членов Евразийского экономического союза
13
Ключевые слова
транспортное средство, шасси транспортного средства, шасси
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
техническое регулирование
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
2 – справочник не имеет международных (межгосударственных, региональных) аналогов
16
Наличие государственных справочников (классификаторов) государств – членов Евразийского экономического союза
2 – справочник не имеет аналогов в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)
в справочнике объекты систематизации расположены в порядке возрастания их цифровых кодов
18
Методика ведения
добавление, изменение или исключение значений справочника выполняется оператором в соответствии с актом Евразийской экономической комиссии. В случае исключения значения запись справочника отмечается как не действующая с даты исключения с указанием сведений об акте Евразийской экономической комиссии, регламентирующем окончание действия записи справочника. Коды справочника являются уникальными, повторное использование кодов справочника, в том числе недействующих, не допускается
19
Структура
информация о структуре справочника (состав полей справочника, области их значений и правила формирования) приведена в разделе III настоящего справочника
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из справочника относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
не установлена
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из справочника приведены в разделе I настоящего справочника
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза.
Сведения из справочника представляются уполномоченным органам государств – членов Евразийского экономического союза по запросу средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза
III. Описание структуры справочника вариантов изготовления шасси
транспортных средств

1968 жылғы 8 қарашадағы Жол жүрісі туралы конвенцияға сәйкес көлік құралдары санаттарының сыныптауышы;
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттеріне сәйкес көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлері санаттарының сыныптауышы;
көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің шанағы түстерінің сыныптауышы бекітілсін.
2. Осы Шешіммен бекітілген анықтамалықтар мен сыныптауыштар Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі ресурстарының құрамына енгізілсін.
3. Мынадай:
осы Шешіммен бекітілген анықтамалықтар мен сыныптауыштардың құрылымдарын сипаттау үшін қосымшаға сәйкес нотация пайдаланылады;
осы Шешіммен бекітілген анықтамалықтар мен сыныптауыштарға қатысты оператордың функцияларын Еуразиялық экономикалық комиссия жүзеге асырады;
осы Шешіммен бекітілген анықтамалықтар мен сыныптауыштар осы Шешім күшіне енген күннен бастап қолданылады;
Армения Республикасында осы Шешіммен бекітілген анықтамалықтар мен сыныптауыштар 2014 жылғы 15 тамыздағы Көлік құралы паспортының (көлік құралының шассиі паспортының) және өздігінен жүретін машина мен техниканың басқа да түрлері паспортының бірыңғай нысандарын енгізу және электрондық паспорттар жүйелерін ұйымдастыру туралы келісімге Армения Республикасының қосылуы туралы хаттама күшіне енген күннен бастап қолданылады деп белгіленсін.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 108 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Көлік құралдарының шассиін жасау нұсқаларының АНЫҚТАМАЛЫҒЫ
I. Көлік құралдарының шассиін жасау нұсқаларының анықтамалығынан егжей-тегжейлі мәліметтер
Көлік құралының шассиін жасау нұсқасының коды
Көлік құралының шассиін жасау нұсқасының атауы
05
кабинасы мен қозғалтқышы бар көлік құралының шассиі
10
рамалы конструкциялы автобустарға арналған шанақсыз көлік құралының автобустық шассиі
15
каркасты конструкциялы автобустарға арналған шанақсыз көлік құралының автобустық шассиі
20
арнайы кабинасы бар көлік құралын дайындауға арналған кабинасыз көлік құралының жүк шассиі
25
кабинасы ішінара құрастырылған (артқы қабырғасыз) көлік құралының жүк шассиі
30
үй-автомобильдер дайындауға арналған кабинасының алдыңғы бөлігі бар көлік құралының шассиі
35
үй-автомобильдер дайындауға арналған кабинасыз көлік құралы шассиінің алдыңғы бөлігі
40
тіркеме шассиі
99
өзгелер
II. Көлік құралдарының шассиін жасау нұсқалары анықтамалығының паспорты
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Коды
0__
2
Типі
1 – анықтамалық
3
Атауы
көлік құралдарының шассиін жасау нұсқаларының анықтамалығы
4
Аббревиатурасы
ЕСВИШТС
5
Белгілемесі
ЕО 0__- 2016 (ред. 1)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешімі
7
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданысқа енгізу (қолдануды бастау) күні
2016 жылғы 30 қазан
8
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолдануды тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолдануды аяқтау күні
10
Оператор (операторлар)
Еуразиялық экономикалық комиссия
11
Мақсаты
анықтамалық көлік құралдарының шассиін жасау нұсқалары туралы мәліметтерді ұсынуға арналған
12
Аннотациясы (қолданылу саласы)
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру кезінде және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің көлік құралдарының электрондық паспорттары (көлік құралдары шассиінің электрондық паспорттары) және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттары жүйелерінің жұмыс істеуі кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды қамтамасыз ету
13
Негізгі сөздер
көлік құралы, көлік құралының шассиі, шасси
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
техникалық реттеу
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауышты пайдалану
2 – анықтамалықтың халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) аналогтары жоқ
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамалықтарының (сыныптауыштарының) бар-жоғы
2 – анықтамалықтың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде аналогтары жоқ
17
Жүйелеу (сыныптау) әдісі
анықтамалықта жүйелеу объектілері олардың цифрлық кодтарының өсу тәртібімен орналасқан
18
Жүргізу әдістемесі
анықтамалыққа мәндерді қосуды, оларды өзгертуді немесе алып тастауды оператор Еуразиялық экономикалық комиссияның актісіне сәйкес орындайды. Мән алып тасталған жағдайда анықтамалықтағы жазба алып тасталған күнінен бастап қолданылмайтын деп белгіленіп, Еуразиялық экономикалық комиссияның анықтамалықтағы жазбаның қолданылу мерзімінің аяқталуын регламенттейтін актісі туралы мәліметтер көрсетіледі. Анықтамалық кодтары бірегей болып табылады, анықтамалықтың кодтарын, оның ішінде жарамсыз кодтарын қайталап пайдалануға жол берілмейді
19
Құрылымы
анықтамалықтың құрылымы (анықтамалық жолдарының құрамы, олардың мәндерінің саласы және қалыптастыру қағидалары) туралы ақпарат осы анықтамалықтың ІІІ бөлімінде келтірілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
анықтамалықтан мәліметтер ашық қолжетімді ақпаратқа жатады
21
Қайта қараудың кезеңділігін белгілеу
белгіленбеген
22
Өзгерту
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
анықтамалықтан егжей-тегжейлі мәліметтер осы анықтамалықтың І бөлімінде келтірілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтер мәліметтерді ұсыну тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау. Анықтамалықтан мәліметтер Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен сұрау салу бойынша Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсынылады
III. Көлік құралдарының шассиін жасау нұсқаларының анықтамалығы құрылымының сипаттамасы

1. Настоящий раздел устанавливает требования к структуре справочника вариантов изготовления шасси транспортных средств, в том числе определяет состав реквизитов структуры справочника, области их значений и правила формирования.
2. Структура справочника вариантов изготовления шасси транспортных средств приведена в таблице в соответствии с нотацией, предусмотренной приложением к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108.
Таблица
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Формирование значения реквизита
Мн.
1. Сведения из справочника вариантов изготовления шасси транспортных средств
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Вариант изготовления шасси транспортного средства
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.1.1. Код варианта изготовления шасси транспортного средства
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2}
кодовое обозначение формируется с использованием серийно-порядкового метода кодирования
1
1.1.2. Наименование варианта изготовления шасси транспортного средства
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
наименование формируется в виде текста на русском языке
1
1.2. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.1. Дата начала действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
1.2.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0..1

1. Осы бөлім көлік құралдарының шассиін жасау нұсқалары анықтамалығының құрылымына қойылатын талаптарды белгілейді, оның ішінде анықтамалық құрылымының деректемелер құрамын, олардың мәндерінің саласын және қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Көлік құралдарының шассиін жасау нұсқалары анықтамалығының құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешіміне қосымшада көзделген нотацияға сәйкес кестеде келтірілген.
Кесте
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру
Көпт.
1. Көлік құралдарының шассиін жасау нұсқаларының анықтамалығынан мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1..*
1.1. Көлік құралдарының шассиін жасау нұсқасы
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.1.1. Көлік құралының шассиін жасау нұсқасының коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{2}
кодтық белгілемесі кодтаудың сериялық-реттік әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1
1.1.2. Көлік құралының шассиін жасау нұсқасының атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
атауы орыс тіліндегі мәтін түрінде қалыптастырылады
1
1.2. Анықтамалық (сыныптауыш) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.1. Қолданысы басталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.2.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.2.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.2.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
1.2.3. Қолданысы аяқталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысының аяқталу күніне сәйкес келеді
0..1
1.2.4. Қолданысының аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
0..1

1.2.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.4.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 сентября 2016 г. № 108
Справочник
видов топлива транспортных средств, шасси транспортных
средств,самоходных машин и других видов техники
I. Детализированные сведения из справочника видов топлива
транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин
и других видов техники
Код вида топлива транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники
Наименование вида топлива транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники
01
бензин
02
дизельное топливо
03
компримированный природный газ
04
сжиженный природный газ
05
сжиженный пропан-бутан
06
водородные топливные элементы
99
прочее
II. Паспорт справочника видов топлива транспортных средств, шасси
транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код
0__
2
Тип
1 – справочник
3
Наименование
справочник видов топлива транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
4
Аббревиатура
ЕСВТТС
5
Обозначение
ЕС 0__- 2016 (ред. 1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
30 октября 2016 г.
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
справочник предназначен для представления сведений о видах топлива транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
12
Аннотация (область применения)
обеспечение информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и функционировании систем электронных паспортов транспортных средств (электронных паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники государств – членов Евразийского экономического союза
13
Ключевые слова
транспортное средство, шасси, самоходная машина, паспорт транспортного средства, вид топлива
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
техническое регулирование
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
2 – справочник не имеет международных (межгосударственных, региональных) аналогов
16
Наличие государственных справочников (классификаторов)
государств – членов Евразийского экономического союза
2 – справочник не имеет аналогов в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)
в справочнике объекты систематизации расположены в порядке возрастания их цифровых кодов
18
Методика ведения
добавление, изменение или исключение значений справочника выполняется оператором в соответствии с актом Евразийской экономической комиссии. В случае исключения значения запись справочника отмечается как не действующая с даты исключения с указанием сведений об акте Евразийской экономической комиссии, регламентирующем окончание действия записи справочника. Коды справочника являются уникальными, повторное использование кодов справочника, в том числе недействующих, не допускается
19
Структура
информация о структуре справочника (состав полей справочника, области их значений и правила формирования) приведена в разделе III настоящего справочника
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из справочника относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
не установлена
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из справочника приведены в разделе I настоящего справочника
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза.
Сведения из справочника представляются уполномоченным органам государств – членов Евразийского экономического союза по запросу средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза
III. Описание структуры справочника видов топлива транспортных
средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов
техники

1.2.4.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.4.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.4.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 108 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің отыны түрлерінің АНЫҚТАМАЛЫҒЫ
I. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің отыны түрлерінің анықтамалығынан егжей-тегжейлі мәліметтер
Көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрінің отыны түрінің коды
Көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машина немесе техниканың басқа да түрінің отыны түрінің атауы
01
бензин
02
дизель отыны
03
сығылған табиғи газ
04
сұйытылған табиғи газ
05
сұйытылған пропан-бутан
06
сутекті отын элементтері
99
өзгелері
II. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің отыны түрлері анықтамалығының паспорты
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Коды
0__
2
Типі
1 – анықтамалық
3
Атауы
көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің отыны түрлерінің анықтамалығы
4
Аббревиатурасы
ЕСВТТС
5
Белгілемесі
ЕО 0__- 2016 (ред. 1)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешімі
7
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданысқа енгізу (қолдануды бастау) күні
2016 жылғы 30 қазан
8
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолдануды тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданудың аяқталған күні
10
Оператор (операторлар)
Еуразиялық экономикалық комиссия
11
Мақсаты
анықтамалық көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлері отынының түрлері туралы мәліметтерді ұсынуға арналған
12
Аннотациясы (қолданылу саласы)
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру кезінде және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің көлік құралдарының электрондық паспорттары (көлік құралдары шассиінің электрондық паспорттары) және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттары жүйелерінің жұмыс істеуі кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды қамтамасыз ету
13
Негізгі сөздер
көлік құралы, шасси, өздігінен жүретін машина, көлік құралының паспорты, отын түрі
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
техникалық реттеу
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауды пайдалану
2 – анықтамалықтың халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) аналогтары жоқ
16
Еуразиялық экономикалық мүше мемлекеттерде мемлекеттік анықтамалықтардың (сыныптауыштардың) бар-жоғы
2 – анықтамалықтың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде аналогтары жоқ
17
Жүйелеу (сыныптау) әдісі
анықтамалықта жүйелендіру объектілері олардың цифрлық кодтарының өсу тәртібімен орналасқан
18
Енгізу әдістемесі
анықтамалыққа мәндерді қосуды, оларды өзгертуді немесе алып тастауды оператор Еуразиялық экономикалық комиссияның актісіне сәйкес орындайды. Мән алып тасталған жағдайда анықтамалықтағы жазба алып тасталған күнінен бастап қолданылмайтын деп белгіленіп, Еуразиялық экономикалық комиссияның анықтамалықтағы жазбаның қолданылу мерзімінің аяқталуын регламенттейтін актісі туралы мәліметтер көрсетіледі. Анықтамалық кодтары бірегей болып табылады, анықтамалықтың кодтарын, оның ішінде жарамсыз кодтарын қайталап пайдалануға жол берілмейді
19
Құрылымы
анықтамалықтың құрылымы (анықтамалық жолдарының құрамы, олардың мәндерінің саласы және қалыптастыру қағидалары) туралы ақпарат осы анықтамалықтың ІІІ бөлімінде келтірілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
анықтамалықтан мәліметтер ашық қолжетімді ақпаратқа жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңділігі
белгіленбеген
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) алынған егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
анықтамалықтан алынған егжей-тегжейлі мәліметтер осы анықтамалықтың І бөлімінде келтірілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтерді ұсыну тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау. Анықтамалықтан мәліметтер Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен сұрау салу бойынша Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсынылады
III. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің отыны түрлері анықтамалығы құрылымының сипаттамасы

1. Настоящий раздел устанавливает требования к структуре справочника видов топлива транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники, в том числе определяет состав реквизитов структуры справочника, области их значений и правила формирования.
2. Структура справочника видов топлива транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники приведена в таблице в соответствии с нотацией, предусмотренной приложением к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108.
Таблица
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Формирование значения реквизита
Мн.
1. Сведения из справочника видов топлива транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Вид топлива транспортного средства
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.1.1. Код вида топлива транспортного средства
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2}
кодовое обозначение формируется с использованием серийно-порядкового метода кодирования
1
1.1.2. Наименование вида топлива транспортного средства
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
наименование формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.2. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.1. Дата начала действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1

1. Осы бөлім көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің отыны түрлері анықтамалығының құрылымына қойылатын талаптарды белгілейді, оның ішінде анықтамалық құрылымының деректемелер құрамын, олардың мәндерінің саласын және қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің отыны түрлері анықтамалығының құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешіміне қосымшада көзделген нотацияға сәйкес кестеде келтірілген.
Кесте
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру
Көпт.
1. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің отыны түрлері анықтамалығынан мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1..*
1.1. Көлік құралы отынының түрі
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.1.1. Көлік құралының отыны түрінің коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{2}
кодтық белгілеме кодтаудың сериялық-реттік әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1
1.1.2. Көлік құралы отыны түрінің атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
атауы орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.2. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.1. Қолданысы басталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.2.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.2.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.2.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
1.2.3. Қолданысы аяқталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысының аяқталу күніне сәйкес келеді
0..1

1. Настоящий раздел устанавливает требования к структуре справочника видов узлов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники, в том числе определяет состав реквизитов структуры справочника, области их значений и правила формирования.
2. Структура справочника видов узлов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники приведена в таблице в соответствии с нотацией, предусмотренной приложением к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108.
Таблица
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Формирование значения реквизита
Мн.
1. Сведения из справочника видов узлов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Узел
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.1.1. Код узла
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2}
кодовое обозначение формируется с использованием серийно-порядкового метода кодирования
1
1.1.2. Наименование узла
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
наименование формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.1.3. Код вида паспорта транспортного средства
строка символов.
Шаблон: \d
значение кода в соответствии с классификатором видов паспортов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
0..*
1.2. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.1. Дата начала действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1

1. Осы бөлім көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің тораптары түрлері анықтамалығының құрылымына қойылатын талаптарды белгілейді, оның ішінде анықтамалық құрылымының деректемелер құрамын, олардың мәндерінің саласын және қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің тораптары түрлері анықтамалығының құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешіміне қосымшада көзделген нотацияға сәйкес кестеде келтірілген.
Кесте
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру
Көпт.
1. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің тораптары түрлерінің анықтамалығынан мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1..*
1.1. Торап
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.1.1. Тораптың коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{2}
кодтық белгілемесі кодтаудың сериялық-реттік әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1
1.1.2. Тораптың атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
атауы орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.1.3. Көлік құралының паспорты түрінің коды
символдар жолы.
Шаблон: \d
көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің паспорттары түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
0..*
1.2. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.1. Қолданысы басталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.2.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.2.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.2.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1

1.2.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
1.2.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
1.2.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.4.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 сентября 2016 г. № 108
Справочник
оснований для оформления электронного паспорта транспортного
средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или
других видов техники в отсутствие документа,
подтверждающего соответствие
I. Детализированные сведения из справочника оснований для оформления
электронного паспорта транспортного средства, шасси транспортного
средства, самоходной машины или других видов техники в отсутствие
документа, подтверждающего соответствие
Код основания  для оформления электронного паспорта транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или других видов техники в отсутствие документа, подтверждающего соответствие
Наименование основания для оформления электронного паспорта транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или других видов техники в отсутствие документа, подтверждающего соответствие
01
оформление электронного паспорта транспортного средства (самоходной машины или другого вида техники), зарегистрированного органом регистрации до даты начала применения электронных паспортов
02

1.2.3. Қолданысы аяқталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысының аяқталу күніне сәйкес келеді
0..1
1.2.4. Қолданысының аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
0..1
1.2.4.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.4.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.4.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 108 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Сәйкестікті растайтын құжат болмаған кезде көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу негіздерінің АНЫҚТАМАЛЫҒЫ
I. Сәйкестікті растайтын құжат болмаған кезде көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу негіздерінің анықтамалығынан егжей-тегжейлі мәліметтер
Сәйкестікті растайтын құжат болмаған кезде көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу негіздерінің коды
Сәйкестікті растайтын құжат болмаған кезде көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу негіздерінің атауы
01
электрондық паспорттарды қолдану басталғанға дейін тіркеуші орган тіркеген көлік құралының (өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрінің) электрондық паспортын ресімдеу
02

оформление электронного паспорта на транспортные средства категорий L и M1 (в соответствии с приложением № 1 к техническому регламенту Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)), с даты выпуска которых прошло 30 лет и более, а также категорий M2, M3 и N (в соответствии с приложением № 1 к техническому регламенту Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)), которые не предназначены для коммерческих перевозок пассажиров и грузов, с даты выпуска которых прошло 50 лет и более, с оригинальными двигателем, кузовом и рамой (при наличии), сохраненных или отреставрированных до оригинального состояния
03
ввоз транспортного средства на территорию государства – члена Евразийского экономического союза, в котором в отношении технического регламента Таможенного союза «О безопасности машин и оборудования» (ТР ТС 010/2011), технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011) или технического регламента Таможенного союза «О безопасности сельскохозяйственных и лесохозяйственных тракторов и прицепов к ним» (ТР ТС 031/2012) не применяется первый абзац пункта 3 статьи 53 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и не истекли сроки переходных положений указанных технических регламентов, установленные Евразийской экономической комиссией для этого государства-члена
04
ввоз на таможенную территорию Евразийского экономического союза транспортного средства, принадлежащего физическому лицу, являющемуся участником национальных государственных программ по оказанию содействия добровольному переселению лиц, проживающих за рубежом, либо признанному в установленном порядке беженцем или вынужденным переселенцем, а также членам его семьи
05
ввоз на таможенную территорию Евразийского экономического союза транспортного средства, принадлежащего дипломатическим представительствам и консульским учреждениям, международным (межгосударственным) организациям, пользующимся привилегиями и иммунитетами в соответствии с общепризнанными принципами и нормами международного права, сотрудникам этих представительств (учреждений, организаций), а также членам их семей
II. Паспорт справочника оснований для оформления электронного
паспорта транспортного средства, шасси транспортного средства,
самоходной машины или других видов техники в отсутствие документа,
подтверждающего соответствие
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код
0__
2
Тип
1 – справочник
3
Наименование
справочник оснований для оформления электронного паспорта транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или других видов техники в отсутствие документа, подтверждающего соответствие
4
Аббревиатура
ЕСООЭПВОДПС
5
Обозначение
ЕС 0__- 2016 (ред. 1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
30 октября 2016 г.
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
справочник предназначен для представления сведений об основаниях для оформления электронного паспорта транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или других видов техники в отсутствие документа, подтверждающего соответствие
12
Аннотация (область применения)
обеспечение информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и функционировании систем электронных паспортов транспортных средств (электронных паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники государств – членов Евразийского экономического союза
13
Ключевые слова
паспорт транспортного средства, транспортное средство, шасси, паспорт самоходной машины, электронный паспорт транспортного средства
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
техническое регулирование
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
2 – справочник не имеет международных (межгосударственных, региональных) аналогов
16
Наличие государственных справочников (классификаторов)
государств – членов Евразийского экономического союза
2 – справочник не имеет аналогов в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)
в справочнике объекты систематизации расположены в порядке возрастания их цифровых кодов
18
Методика ведения
добавление, изменение или исключение значений справочника выполняется оператором в соответствии с актом Евразийской экономической комиссии. В случае исключения значения запись справочника отмечается как не действующая с даты исключения с указанием сведений об акте Евразийской экономической комиссии, регламентирующем окончание действия записи справочника. Коды классификатора являются уникальными, повторное использование кодов справочника, в том числе недействующих, не допускается
19
Структура
информация о структуре справочника (состав полей справочника, области их значений и правила формирования) приведена в разделе III настоящего справочника
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из справочника относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
не установлена
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из справочника приведены в разделе I настоящего справочника
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза.
Сведения из справочника представляются уполномоченным органам государств – членов Евразийского экономического союза по запросу средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза
III. Описание структуры справочника оснований для оформления
электронного паспорта транспортного средства, шасси транспортного
средства, самоходной машины или других видов техники в отсутствие
документа, подтверждающего соответствие

шығарылған күнінен бастап 30 және одан астам жыл өткен L және M1 санаттарындағы көлік құралының ("Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентіне № 1 қосымшаға сәйкес (КР ТР 018/2011)), сондай-ақ жолаушылар мен жүктерді коммерциялық тасымалдауға арналмаған, шығарылған күнінен бастап 50 және одан астам жыл өткен, түпнұсқа күйінде сақталған немесе реставрацияланған түпнұсқа қозғалтқышы, шанағы және рамасы бар, M2, M3 және N санаттарындағы көлік құралының ("Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентіне № 1 қосымшаға сәйкес (КО ТР 018/2011)) электрондық паспортын ресімдеу
03
"Машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентіне (КО ТР 010/2011), "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентіне (КО ТР 018/2011) немесе "Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы тракторлары мен олардың тіркемелерінің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентіне (КО ТР 031/2012) қатысты 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 53-бабы 3-тармағының бірінші абзацы қолданылмайтын және мүше мемлекеттер үшін Еуразиялық экономикалық комиссия белгілеген, көрсетілген техникалық регламенттердің өтпелі ережелерінің мерзімі өтпеген Еуразиялық экономикалық одаққа осы мүше мемлекеттің аумағына көлік құралын әкелу
04
шетелде тұратын адамдардың ерікті қоныс аударуына жәрдем көрсету жөніндегі ұлттық мемлекеттік бағдарламалардың қатысушысы болып табылатын не белгіленген тәртіппен босқын немесе мәжбүрлі қоныс аударушы деп танылған жеке тұлғаға, сондай-ақ олардың отбасы мүшелеріне тиесілі көлік құралын Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу
05
халықаралық құқықтың жалпы танылған принциптері мен нормаларына сәйкес артықшылықтар мен иммунитеттерді пайдаланатын дипломатиялық өкілдіктер мен консулдық мекемелерге, халықаралық (мемлекетаралық) ұйымдарға, осы өкілдіктердің (мекемелердің, ұйымдардың) қызметкерлеріне, сондай-ақ олардың отбасы мүшелеріне тиесілі көлік құралын Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу
II. Сәйкестікті растайтын құжат болмаған кезде көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу негіздері анықтамалығының паспорты
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Коды
0__
2
Типі
1 – анықтамалық
3
Атауы
сәйкестікті растайтын құжат болмаған кезде көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу негіздерінің анықтамалығы
4
Аббревиатурасы
ЕСООЭПВОДПС
5
Белгілемесі
ЕО 0__- 2016 (ред. 1)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешімі
7
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданысқа енгізу (қолдануды бастау) күні
2016 жылғы 30 қазан
8
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолдануды тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданудың аяқталған күні
10
Операторы (операторлар)
Еуразиялық экономикалық комиссия
11
Мақсаты
анықтамалық сәйкестікті растайтын құжат болмаған кезде көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу негіздері туралы мәліметтерді ұсынуға арналған
12
Аннотациясы (қолданылу саласы)
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру кезінде және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің көлік құралдарының электрондық паспорттары (көлік құралдары шассиінің электрондық паспорттары) және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттары жүйелерінің жұмыс істеуі кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды қамтамасыз ету
13
Негізгі сөздер
көлік құралының паспорты, көлік құралы, шасси, өздігінен жүретін машинаның паспорты, көлік құралының электрондық паспорты
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
техникалық реттеу
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауды пайдалану
2 – анықтамалықтың халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) аналогтары жоқ
16
Еуразиялық экономикалық мүше мемлекеттерде мемлекеттік анықтамалықтардың (сыныптауыштардың) бар-жоғы
2 – анықтамалықтың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде аналогтары жоқ
17
Жүйелеу (сыныптау) әдісі
анықтамалықта жүйелендіру объектілері олардың цифрлық кодтарының өсу тәртібімен орналасқан
18
Енгізу әдістемесі
анықтамалыққа мәндерді қосуды, оларды өзгертуді немесе алып тастауды оператор Еуразиялық экономикалық комиссияның актісіне сәйкес орындайды. Мән алып тасталған жағдайда анықтамалықтағы жазба алып тасталған күнінен бастап қолданылмайтын деп белгіленіп, Еуразиялық экономикалық комиссияның анықтамалықтағы жазбаның қолданылу мерзімінің аяқталуын регламенттейтін актісі туралы мәліметтер көрсетіледі. Анықтамалық кодтары бірегей болып табылады, анықтамалықтың кодтарын, оның ішінде жарамсыз кодтарын қайталап пайдалануға жол берілмейді
19
Құрылымы
анықтамалықтың құрылымы (анықтамалық жолдарының құрамы, олардың мәндерінің саласы және қалыптастыру қағидалары) туралы ақпарат осы анықтамалықтың ІІІ бөлімінде келтірілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
анықтамалықтан мәліметтер ашық қолжетімді ақпаратқа жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңділігі
белгіленбеген
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
анықтамалықтан егжей-тегжейлі мәліметтер осы анықтамалықтың І бөлімінде келтірілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтерді ұсыну тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау. Анықтамалықтан мәліметтер Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен сұрау салу бойынша Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсынылады
III. Сәйкестікті растайтын құжат болмаған кезде көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу негіздерінің анықтамалығы құрылымының сипаттамасы

1. Настоящий раздел устанавливает требования к структуре справочника оснований для оформления электронного паспорта транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или других видов техники в отсутствие документа, подтверждающего соответствие, в том числе определяет состав реквизитов структуры справочника, области их значений и правила формирования.
2. Структура справочника оснований для оформления электронного паспорта транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или других видов техники в отсутствие документа, подтверждающего соответствие, приведена в таблице в соответствии с нотацией, предусмотренной приложением к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108..
Таблица
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Формирование значения реквизита
Мн.
1. Сведения из справочника оснований для оформления электронного паспорта транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или других видов техники в отсутствие документа, подтверждающего соответствие
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Основание оформления электронного паспорта
в отсутствие документа, подтверждающего соответствие
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.1.1. Код основания оформления электронного паспорта в отсутствие документа, подтверждающего соответствие
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2}
кодовое обозначение формируется с использованием серийно-порядкового метода кодирования
1
1.1.2. Наименование основания оформления электронного паспорта в отсутствие документа, подтверждающего соответствие
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
наименование формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.2. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.1. Дата начала действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1

1. Осы бөлім сәйкестікті растайтын құжат болмаған кезде көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу негіздері анықтамалығының құрылымына қойылатын талаптарды белгілейді, оның ішінде анықтамалық құрылымының деректемелер құрамын, олардың мәндерінің саласын және қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Сәйкестікті растайтын құжат болмаған кезде көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу негіздері анықтамалығының құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешіміне қосымшада көзделген нотацияға сәйкес кестеде келтірілген.
Кесте
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру
Көпт.
1. Сәйкестікті растайтын құжат болмаған кезде көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу негіздерінің анықтамалығынан мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1..*
1.1. Сәйкестікті растайтын құжат болмаған кезде электрондық паспортты ресімдеу негіздері
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.1.1. Сәйкестікті растайтын құжат болмаған кезде электрондық паспортты ресімдеу негіздерінің коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{2}
кодтық белгілемесі кодтаудың сериялық-реттік әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1
1.1.2. Сәйкестікті растайтын құжат болмаған кезде электрондық паспортты ресімдеу негіздерінің атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
атауы орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.2. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.1. Қолданысы басталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.2.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.2.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1

1. Настоящий раздел устанавливает требования к структуре справочника оснований для оформления электронного паспорта транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или других видов техники, в том числе определяет состав реквизитов структуры справочника, области их значений и правила формирования.
2. Структура справочника оснований для оформления электронного паспорта транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или других видов техники приведена в таблице в соответствии с нотацией, предусмотренной приложением к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108.
Таблица
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Формирование значения реквизита
Мн.
1. Сведения из справочника оснований для оформления электронного паспорта транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или других видов техники
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Основание оформления электронного паспорта
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.1.1. Код основания оформления электронного паспорта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2}
кодовое обозначение формируется с использованием серийно-порядкового метода кодирования
1
1.1.2. Наименование основания оформления электронного паспорта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
наименование формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.2. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.1. Дата начала действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1

1. Осы бөлім көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу негіздері анықтамалығының құрылымына қойылатын талаптарды белгілейді, оның ішінде анықтамалық құрылымының деректемелер құрамын, олардың мәндерінің саласын және қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу негіздері анықтамалығының құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешіміне қосымшада көзделген нотацияға сәйкес кестеде келтірілген.
Кесте
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру
Көпт.
1. Көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу негіздерінің анықтамалығынан мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1..*
1.1. Электрондық паспортты ресімдеу негізі
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.1.1. Электрондық паспортты ресімдеу негізінің коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{2}
кодтық белгілеме кодтаудың сериялық-реттік әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1
1.1.2. Электрондық паспортты ресімдеу негіздерінің атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
атауы орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.2. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.1. Қолданысы басталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.2.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.2.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.2.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1

1.2.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
1.2.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
1.2.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.4.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 сентября 2016 г. № 108
Справочник
регистрационных действий в отношении транспортного средства,
самоходной машины или других видов техники
I. Детализированные сведения из справочника регистрационных действий
в отношении транспортного средства, самоходной машины или других
видов техники
Код регистрационного действия в отношении транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники
Наименование регистрационного действия в отношении транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники
05
постановка на учет
10
снятие с учета (прекращение регистрации)
II. Паспорт справочника регистрационных действий в отношении
транспортного средства, самоходной машины или других видов техники
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код
0__
2
Тип
1 – справочник
3
Наименование
справочник регистрационных действий в отношении транспортного средства, самоходной машины или других видов техники
4
Аббревиатура
ЕСРДВОТС
5
Обозначение
ЕС 0__- 2016 (ред. 1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016г. № 108
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
30 октября 2016 г.
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
справочник предназначен для представления сведений о регистрационных действиях в отношении транспортного средства, самоходной машины или других видов техники
12
Аннотация (область применения)
обеспечение информационного взаимодействия при функционировании систем электронных паспортов транспортных средств (электронных паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники государств – членов Евразийского экономического союза
13
Ключевые слова
транспортное средство, самоходная машина, паспорт транспортного средства, регистрационное действие, регистрация
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
техническое регулирование
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
2 – справочник не имеет международных (межгосударственных, региональных) аналогов
16
Наличие государственных справочников (классификаторов)
государств – членов Евразийского экономического союза
1?–?справочник имеет аналоги в государствах – членах Евразийского экономического союза.
Гармонизировано с Правилами регистрации автомототранспортных средств и прицепов к ним в Государственной инспекции безопасности дорожного движения Министерства внутренних дел Российской Федерации, утвержденными приказом МВД России от 24 ноября 2008 г. № 1001 «О порядке регистрации транспортных средств»
17
Метод систематизации (классификации)
в справочнике объекты систематизации расположены в порядке возрастания их цифровых кодов
18
Методика ведения
добавление, изменение или исключение значений справочника выполняется оператором в соответствии с актом Евразийской экономической комиссии. В случае исключения значения запись справочника отмечается как не действующая с даты исключения с указанием сведений об акте Евразийской экономической комиссии, регламентирующем окончание действия записи справочника. Коды справочника являются уникальными, повторное использование кодов справочника, в том числе недействующих, не допускается
19
Структура
информация о структуре справочника (состав полей справочника, области их значений и правила формирования) приведена в разделе III настоящего справочника
20
Степень конфиденциальности данных
Сведения из справочника относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
не установлена
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из справочника приведены в разделе I настоящего справочника
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза.
Сведения из справочника представляются уполномоченным органам государств – членов Евразийского экономического союза по запросу средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза
III. Описание структуры справочника регистрационных действий
в отношении транспортного средства, самоходной машины или других
видов техники

1.2.3. Қолданысы аяқталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысының аяқталу күніне сәйкес келеді
0..1
1.2.4. Қолданысының аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
0..1
1.2.4.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.4.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.4.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 108 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Көлік құралына, өздігінен жүретін машинаға немесе техниканың басқа да түрлеріне қатысты тіркеу әрекеттерінің АНЫҚТАМАЛЫҒЫ
I. Көлік құралына, өздігінен жүретін машинаға немесе техниканың басқа да түрлеріне қатысты тіркеу әрекеттерінің анықтамалығынан егжей-тегжейлі мәліметтер
Көлік құралына, өздігінен жүретін машинаға немесе техниканың басқа да түрлеріне қатысты тіркеу әрекетінің коды
Көлік құралына, өздігінен жүретін машинаға немесе техниканың басқа да түрлеріне қатысты тіркеу әрекетінің атауы
05
есепке қою
10
есептен алу (тіркеуді тоқтату)
II. Көлік құралына, өздігінен жүретін машинаға немесе техниканың басқа да түрлеріне қатысты тіркеу әрекеттерінің анықтамалығының паспорты
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Коды
0__
2
Типі
1 – анықтамалық
3
Атауы
көлік құралына, өздігінен жүретін машинаға немесе техниканың басқа да түрлеріне қатысты тіркеу әрекеттерінің анықтамалығы
4
Аббревиатурасы
ЕСРДВОТС
5
Белгілемесі
ЕО 0__- 2016 (ред. 1)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешімі
7
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданысқа енгізу (қолдануды бастау) күні
2016 жылғы 30 қазан
8
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолдануды тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданудың аяқталған күні
10
Операторы (операторлар)
Еуразиялық экономикалық комиссия
11
Мақсаты
анықтамалық көлік құралына, өздігінен жүретін машинаға немесе техниканың басқа да түрлеріне қатысты тіркеу әрекеттері туралы мәліметтерді ұсынуға арналған
12
Аннотациясы (қолданылу саласы)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің көлік құралдарының электрондық паспорттары (көлік құралдары шассиінің электрондық паспорттары) және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттары жүйелерінің жұмыс істеуі кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды қамтамасыз ету
13
Негізгі сөздер
көлік құралы, өздігінен жүретін машина, көлік құралының паспорты, тіркеу әрекеті, тіркеу
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
техникалық реттеу
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауды пайдалану
2 – анықтамалықтың халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) аналогтары жоқ
16
Еуразиялық экономикалық мүше мемлекеттерде мемлекеттік анықтамалықтардың (сыныптауыштардың) бар-жоғы
1 – анықтамалықтың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде аналогтары бар. Ресей ІІМ 2008 жылғы 24 қарашадағы № 1001 "Көлік құралдарын тіркеу тәртібі туралы" бұйрығымен бекітілген, Ресей Федерациясы Ішкі істер министрлігінің Мемлекеттік инспекциясында Автомотокөлік құралдарын және олардың тіркемелерін тіркеу қағидаларымен үндестірілген
17
Жүйелеу (сыныптау) әдісі
анықтамалықта жүйелендіру объектілері олардың цифрлық кодтарының өсу тәртібімен орналасқан
18
Енгізу әдістемесі
анықтамалыққа мәндерді қосуды, оларды өзгертуді немесе алып тастауды оператор Еуразиялық экономикалық комиссияның актісіне сәйкес орындайды. Мән алып тасталған жағдайда анықтамалықтағы жазба алып тасталған күнінен бастап қолданылмайтын деп белгіленіп, Еуразиялық экономикалық комиссияның анықтамалықтағы жазбаның қолданылу мерзімінің аяқталуын регламенттейтін актісі туралы мәліметтер көрсетіледі. Анықтамалық кодтары бірегей болып табылады, анықтамалықтың кодтарын, оның ішінде жарамсыз кодтарын қайталап пайдалануға жол берілмейді
19
Құрылымы
анықтамалықтың құрылымы (анықтамалық жолдарының құрамы, олардың мәндерінің саласы және қалыптастыру қағидалары) туралы ақпарат осы анықтамалықтың ІІІ бөлімінде келтірілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
анықтамалықтан мәліметтер ашық қолжетімді ақпаратқа жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңділігі
белгіленбеген
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
анықтамалықтан егжей-тегжейлі мәліметтер осы анықтамалықтың І бөлімінде келтірілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтерді ұсыну тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау. Анықтамалықтан мәліметтер Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен сұрау салу бойынша Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсынылады
III. Көлік құралына, өздігінен жүретін машинаға немесе техниканың басқа да түрлеріне қатысты тіркеу әрекеттерінің анықтамалығы құрылымының сипаттамасы

1. Настоящий раздел устанавливает требования к структуре справочника регистрационных действий в отношении транспортного средства, самоходной машины или других видов техники, в том числе определяет состав реквизитов структуры справочника, области их значений и правила формирования.
2. Структура справочника регистрационных действий
в отношении транспортного средства, самоходной машины или других видов техники приведена в таблице в соответствии с нотацией, предусмотренной приложением к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108.
Таблица
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Формирование значения реквизита
Мн.
1. Сведения из справочника регистрационных действий
в отношении транспортного средства, самоходной машины или других видов техники
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Регистрационное действие, совершенное
в отношении транспортного средства
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.1.1 Код регистрационного действия, совершенного
в отношении транспортного средства
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2}
кодовое обозначение формируется с использованием серийно-порядкового метода кодирования
1
1.2 Наименование события
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
наименование формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.2. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.1. Дата начала действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1

1. Осы бөлім көлік құралына, өздігінен жүретін машинаға немесе техниканың басқа да түрлеріне қатысты тіркеу әрекеттері анықтамалығының құрылымына қойылатын талаптарды белгілейді, оның ішінде анықтамалық құрылымының деректемелер құрамын, олардың мәндерінің саласын және қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Көлік құралына, өздігінен жүретін машинаға немесе техниканың басқа да түрлеріне қатысты тіркеу әрекеттері анықтамалығының құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешіміне қосымшада көзделген нотацияға сәйкес кестеде келтірілген.
Кесте
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру
Көпт.
1. Көлік құралына, өздігінен жүретін машинаға немесе техниканың басқа да түрлеріне қатысты тіркеу әрекеттерінің анықтамалығынан мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1..*
1.1. Көлік құралына қатысты жасалған тіркеу әрекеті
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.1.1 Көлік құралына қатысты жасалған тіркеу әрекетінің коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{2}
кодтық белгілемесі кодтаудың сериялық-реттік әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1
1.2 Оқиғаның атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
атауы орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.2. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.1. Қолданысы басталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.2.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.2.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.2.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
1.2.3. Қолданысы аяқталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысының аяқталу күніне сәйкес келеді
0..1

1.2.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
1.2.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.4.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 сентября 2016 г. № 108
Справочник
статусов электронных паспортов транспортных средств, шасси
транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
I. Детализированные сведения из справочника статусов электронных
паспортов транспортных средств, шасси транспортных средств,
самоходных машин и других видов техники
Код статуса электронного паспорта транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники
Наименование статуса электронного паспорта транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники
Краткое наименование статуса электронного паспорта транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники
00
заполнение электронного паспорта не завершено
незавершенный
05
электронный паспорт действует
действующий
10
электронный паспорт аннулирован
аннулированный
15
электронный паспорт погашен
погашенный
90
электронный паспорт утилизированного транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники)
утилизированный
II. Паспорт справочника статусов электронных паспортов транспортных
средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и
других видов техники
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код
0__
2
Тип
1 – справочник
3
Наименование
справочник статусов электронных паспортов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
4
Аббревиатура
ЕССЭПТС
5
Обозначение

1.2.4. Қолданысының аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
0..1
1.2.4.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.4.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.4.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 108 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттары мәртебелерінің АНЫҚТАМАЛЫҒЫ
I. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттары мәртебелерінің анықтамалығынан егжей-тегжейлі мәліметтер
Көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрінің электрондық паспорты мәртебесінің коды
Көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрінің электрондық паспорты мәртебесінің атауы
Көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрінің электрондық паспорты мәртебесінің қысқаша атауы
00
электрондық паспортты толтыру аяқталмаған
аяқталмаған
05
электрондық паспорт қолданылады
қолданыстағы
10
электрондық паспорттың күші жойылған
күші жойылған
15
электрондық паспорт жабылған
жабылған
90
кәдеге жаратылған көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрінің) электрондық паспорты
кәдеге жаратылған
II. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттары мәртебелері анықтамалығының паспорты
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Коды
0__
2
Типі
1 – анықтамалық
3
Атауы
көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттары мәртебелерінің анықтамалығы
4
Аббревиатурасы
ЕССЭПТС
5
Белгілемесі

1. Настоящий раздел устанавливает требования к структуре справочника статусов электронных паспортов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники, в том числе определяет состав реквизитов структуры справочника, области их значений и правила формирования.
2. Структура справочника статусов электронных паспортов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники приведена в таблице в соответствии с нотацией, предусмотренной приложением к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108.
Таблица
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Формирование значения реквизита
Мн.
1. Сведения из справочника статусов электронных паспортов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Статус электронного паспорта транспортного средства
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.1.1. Код статуса электронного паспорта транспортного средства
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2}
кодовое обозначение формируется с использованием серийно-порядкового метода кодирования
1
1.1.2. Наименование статуса электронного паспорта транспортного средства
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
наименование формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.1.3. Краткое наименование статуса электронного паспорта транспортного средства
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
краткое наименование формируется в виде словосочетания на русском языке
0..1
1.2. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.1. Дата начала действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1

1. Осы бөлім көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттары мәртебелері анықтамалығының құрылымына қойылатын талаптарды белгілейді, оның ішінде анықтамалық құрылымының деректемелер құрамын, олардың мәндерінің саласын және қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттары мәртебелері анықтамалығының құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешіміне қосымшада көзделген нотацияға сәйкес кестеде келтірілген.
Кесте
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру
Көпт.
1. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттары мәртебелерінің анықтамалығынан мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1..*
1.1. Көлік құралының электрондық паспортының мәртебесі
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.1.1. Көлік құралының электрондық паспорты мәртебесінің коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{2}
кодтық белгілеме кодтаудың сериялық-реттік әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1
1.1.2. Көлік құралының электрондық паспорты мәртебесінің атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
атауы орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.1.3. Көлік құралының электрондық паспорты мәртебесінің қысқаша атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
қысқаша атауы орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
0..1
1.2. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.1. Қолданысы басталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.2.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.2.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.2.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1

1. Настоящий раздел описание устанавливает требования к структуре справочника экологических классов транспортных средств и шасси транспортных средств, в том числе определяет состав реквизитов структуры справочника, области их значений и правила формирования.
2. Структура справочника экологических классов транспортных средств и шасси транспортных средств приведена в таблице в соответствии с нотацией, предусмотренной приложением к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108.
Таблица
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Формирование значения реквизита
Мн.
1. Сведения из справочника экологических классов транспортных средств и шасси транспортных средств
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Экологический класс
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.1.1. Код экологического класса
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2}
кодовое обозначение формируется
с использованием серийно-порядкового метода кодирования
1
1.1.2. Наименование экологического класса
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
наименование формируется в виде словосочетания на русском языке с добавлением кода категории
1
1.2. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.1. Дата начала действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.2.2 Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
1.2.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0..1

1. Осы бөлім көлік құралдары мен көлік құралдары шассиінің экологиялық сыныптары анықтамалығының құрылымына қойылатын талаптарды белгілейді, оның ішінде анықтамалық құрылымының деректемелер құрамын, олардың мәндерінің саласын және қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Көлік құралдары мен көлік құралдары шассиінің экологиялық сыныптары анықтамалығының құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешіміне қосымшада көзделген нотацияға сәйкес кестеде келтірілген.
Кесте
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру
Көпт.
1. Көлік құралдары мен көлік құралдары шассиінің экологиялық сыныптарының анықтамалығынан мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1..*
1.1. Экологиялық сынып
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.1.1. Экологиялық сынып коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{2}
кодтық белгілеме кодтаудың сериялық-реттік әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1
1.1.2. Экологиялық сынып атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
санаттың коды қосыла отырып, атауы орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.2. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.1. Қолданысы басталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.2.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.2.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.2.2 Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.2.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
1.2.3. Қолданысы аяқталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысының аяқталу күніне сәйкес келеді
0..1
1.2.4. Қолданысының аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
0..1

1.2.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.4.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 сентября 2016 г. № 108
Перечень
видов подвески транспортных средств, шасси транспортных
средств, самоходных машин и других видов техники
I. Детализированные сведения из перечня видов подвески транспортных
средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других
видов техники
Код вида подвески транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники
Наименование вида подвески транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники
01
передняя
02
задняя
II. Паспорт перечня видов подвески транспортных средств, шасси
транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код
0__
2
Тип
1 – справочник
3
Наименование
перечень видов подвески транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
4
Аббревиатура
ЕПВПТС
5
Обозначение

1.2.4.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.4.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.4.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 108 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің аспасы түрлерінің ТІЗБЕСІ
I. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің аспасы түрлерінің тізбесінен егжей-тегжейлі мәліметтер
Көлік құралының, көлік құралының шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрінің аспасы түрінің коды
Көлік құралының, көлік құралының шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрінің аспасы түрінің атауы
01
алдыңғы
02
артқы
II. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің аспасы түрлері тізбесінің паспорты
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Коды
0__
2
Типі
1 – анықтамалық
3
Атауы
көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің аспасы түрлерінің тізбесі
4
Аббревиатурасы
ЕПВПТС
5
Белгілемесі

1. Настоящий раздел устанавливает требования к структуре перечня видов подвески транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники, в том числе определяет состав реквизитов структуры справочника, области их значений и правила формирования.
2. Структура перечня видов подвески транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники приведена в таблице в соответствии с нотацией, предусмотренной приложением к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108.
Таблица
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Формирование значения реквизита
Мн.
1. Сведения из перечня видов подвески транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Вид подвески транспортного средства
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.1.1. Код вида подвески транспортного средства
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2}
кодовое обозначение формируется с использованием серийно-порядкового метода кодирования
1
1.1.2. Наименование вида подвески транспортного средства
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
наименование формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.2. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.1. Дата начала действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1

1. Осы бөлім көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің аспасы түрлері тізбесінің құрылымына қойылатын талаптарды белгілейді, оның ішінде анықтамалық құрылымының деректемелер құрамын, олардың мәндерінің саласын және қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің аспасы түрлері тізбесінің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешіміне қосымшада көзделген нотацияға сәйкес кестеде келтірілген.
Кесте
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру
Көпт.
1. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің аспасы түрлерінің тізбесінен мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1..*
1.1. Көлік құралы аспасының түрі
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.1.1. Көлік құралының аспасы түрінің коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{2}
кодтық белгілеме кодтаудың сериялық-реттік әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1
1.1.2. Көлік құралының аспасы түрінің атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
атауы орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.2. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.1. Қолданысы басталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.2.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.2.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.2.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
1.2.3. Қолданысы аяқталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысының аяқталу күніне сәйкес келеді
0..1

1. Настоящий раздел устанавливает требования к структуре перечня видов тормозных систем транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники, в том числе определяет состав реквизитов структуры справочника, области их значений и правила формирования.
2. Структура перечня видов тормозных систем транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники приведена в таблице в соответствии с нотацией, предусмотренной приложением к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108.
Таблица
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Формирование значения реквизита
Мн.
1. Сведения из перечня видов тормозных систем транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Вид тормозной системы транспортного средства
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.1.1. Код вида тормозной системы транспортного средства
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2}
кодовое обозначение формируется с использованием серийно-порядкового метода кодирования
1
1.1.2. Наименование вида тормозной системы транспортного средства
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
наименование формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.1.3 Код вида паспорта транспортного средства
строка символов.
Шаблон: \d
значение кода в соответствии с классификатором видов паспортов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
0..*
1.2. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.1. Дата начала действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1

1. Осы бөлім көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің тежегіш жүйелері түрлері тізбесінің құрылымына қойылатын талаптарды белгілейді, оның ішінде анықтамалық құрылымының деректемелер құрамын, олардың мәндерінің саласын және қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің тежегіш жүйелері түрлері тізбесінің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешіміне қосымшада көзделген нотацияға сәйкес кестеде келтірілген.
Кесте
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру
Көпт.
1. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің тежегіш жүйелері түрлерінің тізбесінен мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1..*
1.1. Көлік құралының тежегіш жүйесінің түрі
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.1.1. Көлік құралының тежегіш жүйесі түрінің коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{2}
кодтық белгілеме кодтаудың сериялық-реттік әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1
1.1.2. Көлік құралының тежегіш жүйесі түрінің коды атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
атауы орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.1.3 Көлік құралының паспорты түрінің коды
символдар жолы.
Шаблон: \d
көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
0..*
1.2. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.1. Қолданысы басталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.2.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.2.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.2.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1

1. Настоящий раздел устанавливает требования к структуре перечня видов электромашин транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники, в том числе определяет состав реквизитов структуры справочника, области их значений и правила формирования.
2. Структура перечня видов электромашин транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники приведена в таблице в соответствии с нотацией, предусмотренной приложением к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108.
Таблица
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Формирование значения реквизита
Мн.
1. Сведения из перечня видов электромашин транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Вид электромашины
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.1.1. Код вида электромашины
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2}
кодовое обозначение формируется с использованием серийно-порядкового метода кодирования
1
1.1.2. Наименование вида электромашины
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
наименование формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.1.3. Код вида паспорта транспортного средства
строка символов.
Шаблон: \d
значение кода в соответствии с классификатором видов паспортов транспортных средств, шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники
0..*
1.2. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.1. Дата начала действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1

1. Осы бөлім көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрлі машиналары түрлері тізбесінің құрылымына қойылатын талаптарды белгілейді, оның ішінде анықтамалық құрылымының деректемелер құрамын, олардың мәндерінің саласын және қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрлі машиналары түрлері тізбесінің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешіміне қосымшада көзделген нотацияға сәйкес кестеде келтірілген.
Кесте
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру
Көпт.
1. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрлі машиналары түрлерінің тізбесінен мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1..*
1.1. Электр машина түрі
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.1.1. Электр машина түрінің коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{2}
кодтық белгілеме кодтаудың сериялық-реттік әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1
1.1.2. Электр машина түрінің атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
атауы орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.1.3. Көлік құралының паспорты түрінің коды
символдар жолы.
Шаблон: \d
көлік құралдарының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машина мен техниканың басқа да түрлерінің паспорттары түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
0..*
1.2. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.1. Қолданысы басталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.2.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.2.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.2.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1

1. Настоящий раздел устанавливает требования к структуре перечня положений рулевого колеса относительно продольной оси транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники, в том числе определяет состав реквизитов структуры справочника, области их значений и правила формирования.
2. Структура перечня положений рулевого колеса относительно продольной оси транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники приведена в таблице в соответствии с нотацией, предусмотренной приложением к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108.
Таблица
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Формирование значения реквизита
Мн.
1. Сведения из перечня положений рулевого колеса относительно продольной оси транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Положение рулевого колеса
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.1.1. Код положения рулевого колеса
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2}
кодовое обозначение формируется с использованием серийно-порядкового метода кодирования
1
1.1.2. Наименование положения рулевого колеса
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
наименование формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.1.3. Код вида паспорта транспортного средства
строка символов.
Шаблон: \d
значение кода в соответствии с классификатором видов паспортов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
0..*
1.2. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.1. Дата начала действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1

1. Осы бөлім көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машина мен техниканың басқа да түрлерінің көлденең білігіне қатысты рульдік дөңгелегінің қалыптары тізбесінің құрылымына қойылатын талаптарды белгілейді, оның ішінде анықтамалық құрылымының деректемелер құрамын, олардың мәндерінің саласын және қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машина мен техниканың басқа да түрлерінің көлденең білігіне қатысты рульдік дөңгелегінің қалыптары тізбесінің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешіміне қосымшада көзделген нотацияға сәйкес кестеде келтірілген.
Кесте
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру
Көпт.
1. Көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машина мен техниканың басқа да түрлерінің көлденең білігіне қатысты рульдік дөңгелегі қалыптарының тізбесінен мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1..*
1.1. Рульдік дөңгелектің қалпы
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.1.1. Рульдік дөңгелек қалпының коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{2}
кодтық белгілеме кодтаудың сериялық-реттік әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1
1.1.2. Рульдік дөңгелек қалпының атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
атауы орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.1.3. Көлік құралының паспорты түрінің коды
символдар жолы.
Шаблон: \d
көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің паспорттары түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
0..*
1.2. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.1. Қолданысы басталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.2.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.2.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.2.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1

1.2.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
1.2.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
1.2.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.4.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 сентября 2016 г. № 108
КЛАССИФИКАТОР
видов документов об оценке соответствия
I. Детализированные сведения из классификатора видов документов об
оценке соответствия
Код вида документа об оценке соответствия
Наименование вида документа об оценке соответствия
Краткое наименование вида документа об оценке соответствия
Примечание
05
сертификат соответствия требованиям технического регламента Евразийского экономического союза (технического регламента Таможенного союза)
сертификат соответствия ТР ЕАЭС
единая форма сертификата соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза, утвержденная Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 293
10
декларация о соответствии требованиям технического регламента Евразийского экономического союза (технического регламента Таможенного союза)
декларация о соответствии ТР ЕАЭС
единая форма декларации о соответствии требованиям технического регламента Таможенного союза, утвержденная Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 293
15
сертификат соответствия, оформленный по единой форме Евразийского экономического союза
сертификат соответствия по единой форме ЕАЭС
Единая форма сертификата соответствия, утвержденная Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 319
20
декларация о соответствии, оформленная по единой форме Евразийского экономического союза
декларация о соответствии по единой форме ЕАЭС
Единая форма декларации о соответствии, утвержденная Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 319
25
свидетельство о регистрации (государственной регистрации), подтверждающее соответствие требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)
свидетельство о регистрации ЕАЭС

1.2.3. Қолданысы аяқталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысының аяқталу күніне сәйкес келеді
0..1
1.2.4. Қолданысының аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
0..1
1.2.4.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.4.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.4.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 108 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлерінің СЫНЫПТАУЫШЫ
I. Сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлерінің сыныптауышынан егжей-тегжейлі мәліметтер
Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің коды
Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің атауы
Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрінің қысқаша атауы
Ескертпе
05
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламентінің) талаптарына сәйкестік сертификаты
ЕАЭО ТР сәйкестік сертификаты
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 293 шешімімен бекітілген Кеден одағы техникалық регламентінің талаптарына сәйкестік сертификатының бірыңғай нысаны
10
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламентінің) талаптарына сәйкестік туралы декларация
ЕАЭО ТР сәйкестік туралы декларация
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 293 шешімімен бекітілген Кеден одағы техникалық регламентінің талаптарына сәйкестік туралы декларацияның бірыңғай нысаны
15
Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нысаны бойынша ресімделген сәйкестік сертификаты
ЕАЭО бірыңғай нысаны бойынша сәйкестік сертификаты
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 319 шешімімен бекітілген сәйкестік сертификатының бірыңғай нысаны
20
Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нысаны бойынша ресімделген сәйкестік туралы декларация
ЕАЭО бірыңғай нысан бойынша сәйкестік туралы декларация
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 319 шешімімен бекітілген сәйкестік туралы декларацияның бірыңғай нысаны
25
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті растайтын тіркеу (мемлекеттік тіркеу) туралы куәлік
ЕАЭО тіркеу туралы куәлік

Протокол о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года)
30
одобрение типа транспортного средства, подтверждающее соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза
«О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)
одобрение типа транспортного средства ЕАЭС
одобрение типа транспортного средства (форма) (приложение № 14 к техническому регламенту Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011), принятому Решением Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 877)
35
одобрение типа шасси, подтверждающее соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)
одобрение типа шасси ЕАЭС
одобрение типа шасси транспортного средства (форма) (приложение № 15 к техническому регламенту Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011), принятому Решением Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 877)
40
свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства, подтверждающее соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)
свидетельство
о безопасности конструкции транспортного средства ЕАЭС

Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегң техникалық реттеу туралы хаттама (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша)
30
"Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкестікті растайтын көлік құралының типін мақұлдау (КО ТР 018/2011)
ЕАЭО көлік құралының типін мақұлдау
көлік құралының типін мақұлдау (нысан) (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 877 шешімімен қабылданған "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентіне № 14 қосымша (КО ТР 012/2011)
35
"Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті растайтын шасси типін мақұлдау
ЕАЭО шассиінің типін мақұлдау
көлік құралы шассиінің типін мақұлдау (нысан) (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 877 шешімімен қабылданған "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентіне № 15 қосымша
40
"Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті растайтын көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік
ЕАЭО көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік

свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства (форма) (приложение № 17 к техническому регламенту Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011), принятому Решением Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 877)
45
свидетельство о соответствии транспортного средства с внесенными в его конструкцию изменениями требованиям безопасности, подтверждающее соответствие требованиям технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011)
свидетельство о соответствии с внесенными изменениями ЕАЭС

көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік (нысан) (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 877 шешімімен қабылданған "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентіне (КО ТР 018/2011) № 17 қосымша)
45
"Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағы техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті растайтын, конструкциясына енгізілген өзгерістері бар көлік құралының қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы куәлік
ЕАЭО енгізілген өзгерістері бар сәйкестік туралы куәлік

свидетельство о соответствии транспортного средства с внесенными в его конструкцию изменениями требованиям безопасности (форма) (приложение № 18 к техническому регламенту Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011), принятому Решением Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 877)
50
документ об оценке соответствия обязательным требованиям, установленным законодательством государства – члена Евразийского экономического союза, выданный в отношении объекта технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза (технического регламента Таможенного союза) до дня вступления в силу этого технического регламента
документ об оценке соответствия национальным требованиям
II. Паспорт классификатора видов документов об оценке соответствия
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код
0__
2
Тип
2 – классификатор
3
Наименование
классификатор видов документов об оценке соответствия
4
Аббревиатура
ЕКВДООС
5
Обозначение
ЕК 0__- 2016 (ред. 1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
30 октября 2016 г.
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
классификатор предназначен для классификации и кодирования информации о видах документов об оценке соответствия требованиям безопасности продукции и связанных с требованиями к продукции процессов проектирования (включая изыскания), производства, строительства, монтажа, наладки, эксплуатации, хранения, перевозки, реализации и утилизации
12
Аннотация (область применения)
обеспечение информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и функционировании систем электронных паспортов транспортных средств (электронных паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники государств – членов Евразийского экономического союза
13
Ключевые слова
вид документа, документ об оценке соответствия, сертификат, декларация, одобрение, свидетельство
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
техническое регулирование
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
2 – классификатор не имеет международных (межгосударственных, региональных) аналогов
16
Наличие государственных справочников (классификаторов)
государств – членов Евразийского экономического союза
1 – классификатор имеет аналоги в государствах – членах Евразийского экономического союза ОК 011-93. Общероссийский классификатор управленческой документации (утвержден постановлением Госстандарта России от 30 декабря 1993 г. № 299).

конструкциясына енгізілген өзгерістері бар көлік құралының қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы куәлік (нысан) (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 877 шешімімен қабылданған "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентіне (КО ТР 018/2011) № 18 қосымша)
50
осы техникалық регламент күшіне енген күнге дейін Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің (Кеден одағы техникалық регламентінің) техникалық реттеу объектісіне қатысты берілген, еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында белгіленген міндетті талаптарға сәйкестікті бағалау туралы құжат
ұлттық талаптарға сәйкестікті бағалау туралы құжат
II. Сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлері сыныптауышының паспорты
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Коды
0__
2
Тип
2 – сыныптауыш
3
Атауы
сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлерінің сыныптауышы
4
Аббревиатурасы
ЕКВДООС
5
Белгілемесі
ЕК 0__- 2016 (ред. 1)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешімі
7
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданысқа енгізу (қолдануды бастау) күні
2016 жылғы 30 қазан
8
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолдануды тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданудың аяқталған күні
10
Операторы (операторлар)
Еуразиялық экономикалық комиссия
11
Мақсаты
сыныптауыш өнімнің қауіпсіздігі талаптарына сәйкестікті бағалау туралы және өнімге қойылатын талаптарға байланысты жобалау (іздестіруді қоса алғанда), өндіру, салу, монтаждау, баптау, пайдалану, сақтау, тасымалдау, өткізу және кәдеге жарату процестері туралы құжат түрлері жөніндегі ақпаратты сыныптауға және кодтауға арналған
12
Аннотациясы (қолданылу саласы)
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру кезінде және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің көлік құралдарының электрондық паспорттары (көлік құралдары шассиінің электрондық паспорттары) және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттары жүйелерінің жұмыс істеуі кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды қамтамасыз ету
13
Негізгі сөздер
құжат түрі, сәйкестікті бағалау туралы құжат, сертификат, декларация, мақұлдау, куәлік
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
техникалық реттеу
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауды пайдалану
2 – сыныптауыштың халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) аналогтары жоқ
16
Еуразиялық экономикалық мүше мемлекеттерде мемлекеттік анықтамалықтардың (сыныптауыштардың) бар-жоғы
1 – сыныптауыштың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде аналогтары бар
ОК 011-93. Басқарушылық құжаттаманың жалпы ресейлік сыныптауышы (1993 жылғы 30 желтоқсандағы № 299 Ресей Мемстандарт қаулысымен бекітілген).

ОКРБ 010-95. Общегосударственный классификатор Республики Беларусь. Унифицированные документы (утвержден постановлением Белстандарта от 29 сентября 1995 г. № 10)
17
Метод систематизации (классификации)
иерархический, число ступеней (уровней) - 1
18
Методика ведения
добавление, изменение или исключение значений классификатора выполняется оператором в соответствии с актом Евразийской экономической комиссии. В случае исключения значения запись классификатора отмечается как не действующая с даты исключения с указанием сведений об акте Евразийской экономической комиссии, регламентирующем окончание действия записи классификатора. Коды классификатора являются уникальными, повторное использование кодов классификатора, в том числе недействующих, не допускается
19
Структура
информация о структуре классификатора (состав полей классификатора, области их значений и правила формирования) приведена в разделе III настоящего классификатора
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из классификатора относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
по мере внесения соответствующих изменений, устанавливаемых актами Евразийской экономической  комиссии
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из классификатора приведены в разделе I настоящего классификатора
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза.
Сведения из классификатора представляются уполномоченным органам государств – членов Евразийского экономического союза по запросу средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза
III. Описание структуры классификатора видов документов
об оценке соответствия
1. Настоящий раздел устанавливает требования к структуре классификатора видов документов об оценке соответствия, в том числе определяет состав реквизитов структуры классификатора, области их значений и правила формирования.
2. Структура классификатора видов документов об оценке соответствия приведена в таблице в соответствии с нотацией, предусмотренной приложением к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108.
Таблица
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Формирование значения реквизита
Мн.
1. Сведения из классификатора видов документов об оценке соответствия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Вид документа об оценке соответствия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1

ОКРБ 010-95. Беларусь Республикасының жалпы мемлекеттік сыныптауышы (1995 жылғы 29 қыркүйектегі № 10 Белстандарт қаулысымен бекітілген)
17
Жүйелеу (сыныптау) әдісі
иерархиялы, сатылар (деңгейлер) саны - 1
18
Енгізу әдістемесі
сыныптауышқа мәндерді қосуды, оларды өзгертуді немесе алып тастауды оператор Еуразиялық экономикалық комиссияның актісіне сәйкес орындайды. Мән алып тасталған жағдайда сыныптауыштағы жазба алып тасталған күнінен бастап қолданылмайтын деп белгіленіп, Еуразиялық экономикалық комиссияның сыныптауыштағы жазбаның қолданылу мерзімінің аяқталуын регламенттейтін актісі туралы мәліметтер көрсетіледі. Сыныптауыш кодтары бірегей болып табылады, сыныптауыштың кодтарын, оның ішінде жарамсыз кодтарын қайталап пайдалануға жол берілмейді
19
Құрылымы
сыныптауыштың құрылымы (анықтамалық жолдарының құрамы, олардың мәндерінің саласы және қалыптастыру қағидалары) туралы ақпарат осы сыныптауыштың ІІІ бөлімінде келтірілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
сыныптауыштан мәліметтер ашық қолжетімді ақпаратқа жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңділігі
Еуразиялық экономикалық комиссияның актілерімен белгіленетін тиісті өзгерістерді енгізу шамасына қарай
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
сыныптауыштан егжей-тегжейлі мәліметтер осы сыныптауыштың І бөлімінде келтірілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтерді ұсыну тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау. Сыныптауыштан мәліметтер Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен сұрау салу бойынша Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсынылады
III. Сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлерінің сыныптауышы құрылымының сипаттамасы
1. Осы бөлім сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлері сыныптауышының құрылымына қойылатын талаптарды белгілейді, оның ішінде сыныптауыш құрылымының деректемелер құрамын, олардың мәндерінің саласын және қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлері сыныптауышының құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешіміне қосымшада көзделген нотацияға сәйкес кестеде келтірілген.
Кесте
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру
Көпт.
1. Сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлерінің сыныптауышынан мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1..*
1.1. Сәйкестікті бағалау туралы құжат түрі
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1

1. Настоящий раздел устанавливает требования к структуре классификатора видов изготовителей транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники, в том числе определяет состав реквизитов структуры классификатора, области их значений и правила формирования.
2. Структура классификатора видов изготовителей транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники приведена в таблице в соответствии с нотацией, предусмотренный приложением к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108.
Таблица
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Формирование значения реквизита
Мн.
1. Сведения из классификатора видов изготовителей транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Вид изготовителя транспортного средства
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.1.1. Код вида изготовителя
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2}
кодовое обозначение формируется с использованием серийно-порядкового метода кодирования
1
1.1.2. Наименование вида изготовителя
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
наименование формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.1.3 Код вида паспорта транспортного средства
строка символов.
Шаблон: \d
значение кода в соответствии с классификатором видов паспортов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
0..*
1.2. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.1. Дата начала действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1

1. Осы бөлім көлік құралдарын, көлік құралдарының шассиін, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерін жасаушылар түрлері сыныптауышының құрылымына қойылатын талаптарды белгілейді, оның ішінде сыныптауыш құрылымының деректемелер құрамын, олардың мәндерінің саласын және қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Көлік құралдарын, көлік құралдарының шассиін, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерін жсаушылар түрлері сыныптауышының құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешіміне қосымшада көзделген нотацияға сәйкес кестеде келтірілген.
Кесте
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру
Көпт.
1. Көлік құралдарын, көлік құралдарының шассиін, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерін жасаушылар түрлерінің сыныптауышынан мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1..*
1.1. Көлік құралын жасаушының түрі
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.1.1. Жасаушы түрінің коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{2}
кодтық белгілеме кодтаудың сериялық-реттік әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1
1.1.2. Жасаушы түрінің атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
атауы орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.1.3 Көлік құралының паспорты түрінің коды
символдар жолы.
Шаблон: \d
көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің паспорттары түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
0..*
1.2. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.1. Қолданысы басталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.2.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.2.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.2.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1

1.2.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
1.2.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
1.2.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.4.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 сентября 2016 г. № 108.
КЛАССИФИКАТОР
видов массы транспортных средств, шасси транспортных средств,
самоходных машин и других видов техники
I. Детализированные сведения классификатора видов массы транспортных
средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов
техники
Код вида массы транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники
Наименование вида массы транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники
Краткое наименование вида массы транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники
Описание вида массы транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники
Код вида паспорта транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники
10
масса транспортного средства (шасси транспортного средства)
в снаряженном состоянии
снаряженная масса транспортного средства
определенная изготовителем масса комплектного транспортного средства с водителем без нагрузки. Масса включает не менее 90% топлива
1
2
12
технически допустимая максимальная масса транспортного средства (шасси транспортного средства)
допустимая масса транспортного средства
установленная изготовителем максимальная масса транспортного средства со снаряжением, пассажирами и грузом, обусловленная его конструкцией и заданными характеристиками
1
2
14
технически допустимая максимальная масса автопоезда
допустимая масса автопоезда
установленная изготовителем максимальная суммарная масса тягача и буксируемого им полуприцепа или прицепа (прицепов) со снаряжением, пассажирами и грузом
1
2
20
технически допустимая общая масса самоходной машины (другого вида техники) и прицепа
допустимая масса самоходной машины
технически допустимая общая масса самоходной машины (другого вида техники) и прицепа (кг)
3
22
полезная нагрузка самоходной машины (другого вида техники)
полезная нагрузка самоходной машины (другого вида техники)
полезная нагрузка самоходной машины (другого вида техники) (кг)
3
24
снаряженная (эксплуатацион-ная) масса самоходной машины (другого вида техники)
снаряженная масса самоходной машины (другого вида техники)
масса самоходной машины (другого вида техники) в рабочем состоянии (кг), включая устройство защиты при опрокидывании, охлаждающую жидкость, смазочные материалы, топливо (бак, наполненный не менее чем на 90 % номинальной вместимости), инструменты и оператора
3
II. Паспорт классификатора видов массы транспортных средств, шасси
транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код
0__
2
Тип
2 – классификатор
3
Наименование
классификатор видов массы транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
4
Аббревиатура
ЕКВМТС
5
Обозначение
ЕК 0__- 2016 (ред. 1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
30 октября 2016 г.
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
классификатор предназначен для представления сведений о видах массы транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
12
Аннотация (область применения)
обеспечение информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и функционировании систем электронных паспортов транспортных средств (электронных паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники государств – членов Евразийского экономического союза
13
Ключевые слова
транспортное средство, самоходная машина, виды массы
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
техническое регулирование
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
2 – классификатор не имеет международных (межгосударственных, региональных) аналогов
16
Наличие государственных справочников (классификаторов) государств – членов Евразийского экономического союза
2 – классификатор не имеет аналогов в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)
фасетный
18
Методика ведения
добавление, изменение или исключение значений классификатора выполняется оператором в соответствии с актом Евразийской экономической комиссии. В случае исключения значения запись классификатора отмечается как не действующая с даты исключения с указанием сведений об акте Евразийской экономической комиссии, регламентирующем окончание действия записи классификатора. Коды классификатора являются уникальными, повторное использование кодов классификатора, в том числе недействующих, не допускается
19
Структура
информация о структуре классификатора (состав полей классификатора, области их значений и правила формирования) приведена в разделе III настоящего классификатора
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из классификатора относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
не установлена
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из классификатора приведены в разделе I настоящего классификатора
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза.
Сведения из классификатора представляются уполномоченным органам государств – членов Евразийского экономического союза по запросу средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза
III. Описание структуры классификатора видов массы транспортных
средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов
техники

1.2.3. Қолданысы аяқталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысының аяқталу күніне сәйкес келеді
0..1
1.2.4. Қолданысының аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
0..1
1.2.4.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.4.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.4.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 108 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің массасы түрлерінің СЫНЫПТАУЫШЫ
I. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің массасы түрлері сыныптауышының егжей-тегжейлі мәліметтері
Көлік құралы, көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина немесе техниканың басқа да түрі массасы түрінің коды
Көлік құралы, көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина немесе техниканың басқа да түрі массасы түрінің атауы
Көлік құралы, көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина немесе техниканың басқа да түрі массасы түрінің қысқаша атауы
Көлік құралы, көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина немесе техниканың басқа да түрі массасы түрінің сипаттамасы
Көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрінің паспорты түрінің коды
10
көлік құралының (көлік құралы шассиінің) жарақталған күйдегі массасы
жарақталған көлік құралының массасы
жүктемесі жоқ көлік құралы жиынтығының жасаушы айқындаған, жүргізушіні қоса алғандағы массасы. Массасы кемінде 90% отынды қамтиды
12
12
көлік құралының (көлік құралы шассиінің) техникалық жол берілетін ең жоғары массасы
көлік құралының жол берілетін массасы
көлік құралының конструкциясымен және берілген сипаттамаларымен байланысты, жарақтармен, жолаушылармен және жүктермен бірге алғандағы жасаушы белгілеген ең жоғары массасы
12
14
автопоездың техникалық жол берілетін ең жоғары массасы
автопоездың жол берілетін массасы
тартқыштың және ол сүйретіп келе жатқан жартылай тіркеменің немесе тіркеменің (тіркемелердің) жарақтармен, жолаушылармен және жүкпен бірге алғандағы жасаушы белгілеген ең жоғары массасы
12
20
өздігінен жүретін машинаның (техниканың басқа да түрінің) және тіркеменің техникалық жол берілетін жалпы массасы
өздігінен жүретін машинаның жол берілетін массасы
өздігінен жүретін машинаның (техниканың басқа да түрінің) және тіркеменің техникалық жол берілетін жалпы массасы (кг)
3
22
өздігінен жүретін машинаның (техниканың басқа да түрінің) пайдалы жүктемесі
өздігінен жүретін машинаның (техниканың басқа да түрінің) пайдалы жүктемесі
өздігінен жүретін машинаның (техниканың басқа да түрінің) пайдалы жүктемесі (кг)
3
24
өздігінен жүретін машинаның (техниканың басқа да түрінің) жарақталған (пайдалану) массасы
өздігінен жүретін машинаның (техниканың басқа да түрінің) жарақталған массасы
аудару кезіндегі қорғау құралын, салқындататын сұйықтықты, жағармай материалдарын, отынды (номиналды сыйымдылығының кемінде 90 пайызы толтырылған бак), құралдарды және операторды қоса алғанда, өздігінен жүретін машинаның (техниканың басқа да түрінің) жұмыс күйіндегі массасы (кг)
3
II. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің массасы түрлері сыныптауышының паспорты
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Код
0__
2
Тип
2 – сыныптауыш
3
Атауы
көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің массасы түрлерінің сыныптауышы
4
Аббревиатурасы
ЕКВМТС
5
Белгілемесі
ЕК 0__- 2016 (ред. 1)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешімі
7
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданысқа енгізу (қолдануды бастау) күні
2016 жылғы 30 қазан
8
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолдануды тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданудың аяқталған күні
10
Операторы (операторлар)
Еуразиялық экономикалық комиссия
11
Мақсаты
сыныптауыш көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлері массасының түрлері туралы мәліметтерді ұсынуға арналған
12
Аннотациясы (қолданылу саласы)
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру кезінде және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің көлік құралдарының электрондық паспорттары (көлік құралдары шассиінің электрондық паспорттары) және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттары жүйелерінің жұмыс істеуі кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды қамтамасыз ету
13
Негізгі сөздер
көлік құралы, өздігінен жүретін машина, масса түрлері
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
техникалық реттеу
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауды пайдалану
2 – сыныптауыштың халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) аналогтары жоқ
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамалықтарының (сыныптауыштарының) бар-жоғы
2 – анықтамалықтың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде аналогтары жоқ
17
Жүйелеу (сыныптау) әдісі
фасетті
18
Енгізу әдістемесі
сыныптауышқа мәндерді қосуды, оларды өзгертуді немесе алып тастауды оператор Еуразиялық экономикалық комиссияның актісіне сәйкес орындайды. Мән алып тасталған жағдайда сыныптауыштағы жазба алып тасталған күнінен бастап қолданылмайтын деп белгіленіп, Еуразиялық экономикалық комиссияның сыныптауыштағы жазбаның қолданылу мерзімінің аяқталуын регламенттейтін актісі туралы мәліметтер көрсетіледі. Сыныптауыш кодтары бірегей болып табылады, сыныптауыштың кодтарын, оның ішінде жарамсыз кодтарын қайталап пайдалануға жол берілмейді
19
Құрылымы
сыныптауыштың құрылымы (анықтамалық жолдарының құрамы, олардың мәндерінің саласы және қалыптастыру қағидалары) туралы ақпарат осы сыныптауыштың ІІІ бөлімінде келтірілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
сыныптауыштан мәліметтер ашық қолжетімді ақпаратқа жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңділігі
белгіленбеген
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
сыныптауыштан егжей-тегжейлі мәліметтер осы сыныптауыштың І бөлімінде келтірілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтерді ұсыну тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау. Сыныптауыштан мәліметтер Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен сұрау салу бойынша Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсынылады
III. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің массасы түрлерінің сыныптауышы құрылымының сипаттамасы

1. Настоящий раздел устанавливает требования к структуре классификатора видов массы транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники, в том числе определяет состав реквизитов структуры классификатора, области их значений и правила формирования.
2. Структура классификатора видов массы транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники приведена в таблице в соответствии с нотацией, предусмотренной приложением к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108.
Таблица
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Формирование значения реквизита
Мн.
1. Сведения из классификатора видов массы транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Вид массы транспортного средства
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.1.1. Код вида массы транспортного средства
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2}
кодовое обозначение формируется
с использованием
серийно-порядкового метода кодирования
1
1.1.2. Наименование вида массы транспортного средства
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
наименование формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.1.3. Краткое наименование вида массы транспортного средства
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
краткое наименование формируется в виде словосочетания на русском языке
0..1
1.1.4. Описание вида массы транспортного средства
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
описание формируется в виде текста на русском языке
1
1.1.5 Код вида паспорта транспортного средства
строка символов.
Шаблон: \d
значение кода в соответствии с классификатором видов паспортов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
0..*
1.2. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.1. Дата начала действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1

1. Осы бөлім көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің массасы түрлері сыныптауышының құрылымына қойылатын талаптарды белгілейді, оның ішінде сыныптауыш құрылымының деректемелер құрамын, олардың мәндерінің саласын және қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің массасы түрлері сыныптауышының құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешіміне қосымшада көзделген нотацияға сәйкес кестеде келтірілген.
Кесте
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру
Көпт.
1. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің массасы түрлерінің сыныптауышынан мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1..*
1.1. Көлік құралы массасының түрі
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.1.1. Көлік құралы массасы түрінің коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{2}
кодтық белгілеме кодтаудың сериялық-реттік әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1
1.1.2. Көлік құралы массасы түрінің атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
атауы орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.1.3. Көлік құралы массасы түрінің қысқаша атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
қысқаша атауы орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
0..1
1.1.4. Көлік құралы массасы түрінің сипаттамасы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
сипаттамасы орыс тілінде мәтін түрінде қалыптастырылады
1
1.1.5 Көлік құралының паспорты түрінің коды
символдар жолы.
Шаблон: \d
көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің паспорттары түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
0..*
1.2. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.1. Қолданысы басталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.2.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1

1.2.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
1.2.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
1.2.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.4.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 сентября 2016 г. № 108
КЛАССИФИКАТОР
видов паспортов транспортных средств, шасси транспортных
средств, самоходных машин и других видов техники
I. Детализированные сведения из классификатора видов паспортов
транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и
других видов техники
Код вида паспорта транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники
Наименование вида паспорта транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники
Краткое наименование вида паспорта транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники
1
паспорт транспортного средства
паспорт транспортного средства
2
паспорт шасси транспортного средства
паспорт шасси
3
паспорт самоходной машины или другого вида техники
паспорт машины
II. Паспорт классификатора видов паспортов транспортных средств,
шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код
0__
2
Тип
2 – классификатор
3
Наименование
классификатор видов паспортов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
4
Аббревиатура
ЕКВПТС
5
Обозначение

1.2.2.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.2.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
1.2.3. Қолданысы аяқталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысының аяқталу күніне сәйкес келеді
0..1
1.2.4. Қолданысының аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
0..1
1.2.4.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.4.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.4.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 108 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің паспорттары түрлерінің СЫНЫПТАУЫШЫ
I. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің паспорттары түрлерінің сыныптауышынан егжей-тегжейлі мәліметтер
Көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрінің паспорты түрінің коды
Көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрінің паспорты түрінің атауы
Көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрінің паспорты түрінің қысқаша атауы
1
көлік құралының паспорты
көлік құралының паспорты
2
көлік құралы шассиінің паспорты
шасси паспорты
3
өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрінің паспорты
машина паспорты
II. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің паспорттары түрлері сыныптауышының паспорты
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Коды
0__
2
Типі
2 – сыныптауыш
3
Атауы
көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің паспорттары түрлерінің сыныптауышы
4
Аббревиатурасы
ЕКВПТС
5
Белгілемесі

ЕК 0__- 2016 (ред. 1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108
7
Дата введения в действие
(начала применения) справочника (классификатора)
30 октября 2016 г.
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
классификатор предназначен для представления сведений о видах паспортов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
12
Аннотация (область применения)
обеспечение информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и функционировании систем электронных паспортов транспортных средств (электронных паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники государств – членов Евразийского экономического союза
13
Ключевые слова
самоходная машина, паспорт транспортного средства, транспортное средство, шасси
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
техническое регулирование
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
2 – классификатор не имеет международных (межгосударственных, региональных) аналогов
16
Наличие государственных справочников (классификаторов) государств – членов Евразийского экономического союза
2 – классификатор не имеет аналогов в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)
иерархический, число ступеней (уровней) - 1
18
Методика ведения
добавление, изменение или исключение значений классификатора может выполняться оператором на основании акта Евразийской экономической комиссии, устанавливающим такие изменения, либо на основании ратифицированного всеми государствами – членами Протокола, которым внесены изменения в Соглашение о введении единых форм паспорта транспортного средства (паспорта шасси транспортного средства) и паспорта самоходной машины и других видов техники и организации систем электронных паспортов от 15 августа 2014 года. В случае исключения значения запись классификатора отмечается как не действующая с даты исключения с указанием сведений об акте Евразийской экономической комиссии, регламентирующем окончание действия записи классификатора. Коды классификатора являются уникальными, повторное использование кодов классификатора, в том числе недействующих, не допускается
19
Структура
информация о структуре классификатора (состав полей классификатора, области их значений и правила формирования) приведена в разделе III настоящего классификатора
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из классификатора относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
по мере внесения соответствующих изменений, устанавливаемых актами Евразийской экономической комиссии, либо после ратификации Протокола всеми государствами – членами Евразийского экономического союза, которым внесены соответствующие изменения в Соглашение о введении единых форм паспорта транспортного средства (паспорта шасси транспортного средства) и паспорта самоходной машины и других видов техники и организации систем электронных паспортов от 15 августа 2014 года
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из классификатора приведены в разделе I настоящего классификатора
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза.
Сведения из классификатора представляются уполномоченным органам государств – членов Евразийского экономического союза по запросу средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза
III. Описание структуры классификатора видов паспортов транспортных
средств, шасси транспортных средств, самоходных машин
и других видов техники

ЕК 0__- 2016 (ред. 1)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешімі
7
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданысқа енгізу (қолдануды бастау) күні
2016 жылғы 30 қазан
8
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолдануды тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданудың аяқталған күні
10
Операторы (операторлар)
Еуразиялық экономикалық комиссия
11
Мақсаты
сыныптауыш көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің паспорттары түрлері туралы мәліметтерді ұсынуға арналған
12
Аннотациясы (қолданылу саласы)
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру кезінде және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің көлік құралдарының электрондық паспорттары (көлік құралдары шассиінің электрондық паспорттары) және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттары жүйелерінің жұмыс істеуі кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды қамтамасыз ету
13
Негізгі сөздер
өздігінен жүретін машина, көлік құралының паспорты, көлік құралы, шасси
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
техникалық реттеу
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауды пайдалану
2 – сыныптауыштың халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) аналогтары жоқ
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамалықтарының (сыныптауыштарының) бар-жоғы
2 – анықтамалықтың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде аналогтары жоқ
17
Жүйелеу (сыныптау) әдісі
иерархиялы, сатылар (деңгейлер) саны - 1
18
Енгізу әдістемесі
сыныптауышқа мәндерді қосуды, оларды өзгертуді немесе алып тастауды оператор осындай өзгерістер белгіленетін Еуразиялық экономикалық комиссия актісінің негізінде не барлық мүше мемлекет ратификациялаған, 2014 жылғы 15 тамыздағы Көлік құралы паспортының (көлік құралының шассиі паспортының) және өздігінен жүретін машина мен техниканың басқа да түрлері паспортының бірыңғай нысандарын енгізу және электрондық паспорттар жүйесін ұйымдастыру туралы келісімге өзгерістер енгізілген Хаттама негізінде орындай алады. Мән алып тасталған жағдайда сыныптауыштағы жазба алып тасталған күнінен бастап қолданылмайтын деп белгіленіп, Еуразиялық экономикалық комиссияның сыныптауыштағы жазбаның қолданылу мерзімінің аяқталуын регламенттейтін актісі туралы мәліметтер көрсетіледі. Сыныптауыш кодтары бірегей болып табылады, сыныптауыштың кодтарын, оның ішінде жарамсыз кодтарын қайталап пайдалануға жол берілмейді
19
Құрылымы
сыныптауыштың құрылымы (анықтамалық жолдарының құрамы, олардың мәндерінің саласы және қалыптастыру қағидалары) туралы ақпарат осы сыныптауыштың ІІІ бөлімінде келтірілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
сыныптауыштан мәліметтер ашық қолжетімді ақпаратқа жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңділігі
Еуразиялық экономикалық комиссияның актілерімен белгіленетін тиісті өзгерістерді енгізу шамасына қарай не 2014 жылғы 15 тамыздағы Көлік құралы паспортының (көлік құралының шассиі паспортының) және өздігінен жүретін машина мен техниканың басқа да түрлері паспортының бірыңғай нысандарын енгізу және электрондық паспорттар жүйесін ұйымдастыру туралы келісімге тиісті өзгерістер енгізілген Хаттаманы Еуразиялық экономикалық одаққа барлық мүше мемлекет ратификациялағаннан кейін
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) алынған егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
сыныптауыштан егжей-тегжейлі мәліметтер осы сыныптауыштың І бөлімінде келтірілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтерді ұсыну тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау. Сыныптауыштан мәліметтер Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен сұрау салу бойынша Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсынылады
III. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің паспорттары түрлерінің сыныптауышы құрылымының сипаттамасы

1. Настоящий раздел описание устанавливает требования к структуре классификатора видов паспортов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники, в том числе определяет состав реквизитов структуры классификатора, области их значений и правила формирования.
2. Структура классификатора видов паспортов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники приведена в таблице в соответствии с нотацией, предусмотренной приложением к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108..
Таблица
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Формирования значения реквизита
Мн.
1. Сведения из классификатора видов паспортов транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Вид паспорта транспортного средства
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.1.1. Код вида паспорта транспортного средства
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d
кодовое обозначение формируется
с использованием порядкового метода кодирования
1
1.1.2. Наименование вида паспорта транспортного средства
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
наименование формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.1.3. Краткое наименование вида паспорта транспортного средства
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
краткое наименование формируется в виде словосочетания на русском языке
0..1
1.2. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.1. Дата начала действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2.3.?Дата акта
дата в соответствии

1. Осы бөлім көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің паспорттары түрлері сыныптауышының құрылымына қойылатын талаптарды белгілейді, оның ішінде сыныптауыш құрылымының деректемелер құрамын, олардың мәндерінің саласын және қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің паспорттары түрлері сыныптауышының құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешіміне қосымшада көзделген нотацияға сәйкес кестеде келтірілген.
Кесте
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру
Көпт.
1. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің паспорттары түрлерінің сыныптауышынан мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1..*
1.1. Көлік құралы паспортының түрі
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.1.1. Көлік құралының паспорты түрінің коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d
кодтық белгілеме кодтаудың сериялық-реттік әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1
1.1.2. Көлік құралының паспорты түрінің атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
атауы орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.1.3. Көлік құралының паспорты түрінің қысқаша атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
қысқаша атауы орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
0..1
1.2. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.1. Қолданысы басталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.2.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.2.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілеме
1
1.2.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.2.3. Актінің күні

с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
1.2.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
1.2.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.4.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 сентября 2016 г. № 108
КЛАССИФИКАТОР
категорий самоходных машин и других видов техники
в соответствии с Правилами оформления электронного паспорта
самоходной машины и других видов техники
I. Детализированные сведения из классификатора категорий самоходных
машин и других видов техники в соответствии с Правилами оформления
электронного паспорта самоходной машины и других видов техники
Код категории самоходной машины или другого вида техники в соответствии с Правилами оформления электронного паспорта самоходной машины и других видов техники
Наименование категории самоходной машины или другого вида техники в соответствии с Правилами оформления электронного паспорта самоходной машины и других видов техники
Описание категории самоходной машины или другого вида техники в соответствии с Правилами оформления электронного паспорта самоходной машины и других видов техники
AI
категория A I
внедорожные мототранспортные средства
AII
категория A II
внедорожные автотранспортные средства, разрешенная максимальная масса которых не превышает 3500 кг и число сидячих мест, которых, помимо сиденья водителя, не превышает 8
AIII
категория A III
внедорожные автотранспортные средства, разрешенная максимальная масса которых превышает 3 500 килограммов (за исключением относящихся к категории A IV)
AIV
категория A IV
внедорожные автотранспортные средства, предназначенные для перевозки пассажиров и имеющие, помимо сиденья водителя, более 8 сидячих мест
B
категория B

МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
1.2.3. Қолданысы аяқталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысының аяқталу күніне сәйкес келеді
0..1
1.2.4. Қолданысының аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
0..1
1.2.4.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.4.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.4.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 108 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Өздігінен жүретін машинаның және техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу қағидаларына сәйкес өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлері санаттарының СЫНЫПТАУЫШЫ
I. Өздігінен жүретін машинаның және техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу қағидаларына сәйкес өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлері санаттарының сыныптауышынан егжей-тегжейлі мәліметтер
Өздігінен жүретін машинаның және техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу қағидаларына сәйкес өздігінен жүретін машина мен техниканың басқа да түрі санатының коды
Өздігінен жүретін машинаның және техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу қағидаларына сәйкес өздігінен жүретін машина мен техниканың басқа да түрі санатының атауы
Өздігінен жүретін машинаның және техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу қағидаларына сәйкес өздігінен жүретін машина мен техниканың басқа да түрі санатының сипаттамасы
AI
A I санаты
жол талғамайтын мотокөлік құралдары
AII
A II санаты
рұқсат етілген ең жоғары массасы 3500 кг-дан аспайтын және жүргізуші орындығынан басқа, отыратын орындар саны 8-ден аспайтын жол талғамайтын автокөлік құралы
AIII
A III санаты
рұқсат етілген ең жоғары массасы 3 500 килограмнан аспайтын (A IV санатына жататындарды қоспағанда) жол талғамайтын автокөлік құралдары
AIV
A IV санаты
жолаушыларды тасымалдауға арналған және жүргізуші орнынан басқа, 8-ден астам отыратын орны бар жол талғамайтын автокөлік құралдары
B
B санаты

гусеничные и колесные машины с двигателем мощностью до 25,7 кВт
C
категория C
колесные машины с двигателем мощностью от 25,7 до 110,3 кВт
D
категория D
колесные машины с двигателем мощностью свыше 110,3 кВт
E
категория E
гусеничные машины с двигателем мощностью свыше 25,7 кВт
F
категория F
самоходные сельскохозяйственные машины
R
прицеп
транспортные средства, предназначенные для движения в составе с механическим транспортным средством. Под прицепами понимаются также полуприцепы
II. Паспорт классификатора категорий самоходных машин и других видов
техники в соответствии с Правилами оформления электронного паспорта
самоходной машины и других видов техники
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код
0__
2
Тип
2 – классификатор
3
Наименование
классификатор категорий самоходных машин и других видов техники в соответствии с Правилами оформления электронного паспорта самоходной машины и других видов техники
4
Аббревиатура
ЕККСМ
5
Обозначение

қозғалтқышының қуаттылығы 25,7 кВт-қа дейінгі шынжыр табанды және дөңгелекті машиналар
C
C санаты
қозғалтқышының қуаттылығы 25,7-тен 110,3 кВт-қа дейінгі дөңгелекті машиналар
D
D санаты
қозғалтқышының қуаттылығы110,3 кВт-тан астам дөңгелекті машиналар
E
E санаты
қозғалтқышының қуаттылығы 25,7 кВт-тан астам шынжыр табанды машиналар
F
F санаты
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы машиналары
R
тіркеме
механикалық көлік құралының құрамында қозғалуға арналған көлік құралдары. Тіркемелер деп жартылай тіркемелер де түсініледі
II. Өздігінен жүретін машинаның және техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу қағидаларына сәйкес өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлері санаттарының сыныптауышының паспорты
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Коды
0__
2
Типі
2 – сыныптауыш
3
Атауы
өздігінен жүретін машинаның және техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу қағидаларына сәйкес өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлері санаттарының сыныптауышы
4
Аббревиатурасы
ЕККСМ
5
Белгілемесі

1. Настоящий раздел устанавливает требования к структуре классификатора категорий самоходных машин и других видов техники в соответствии с Правилами оформления электронного паспорта самоходной машины и других видов техники, в том числе определяет состав реквизитов структуры классификатора, области их значений и правила формирования.
2. Структура классификатора категорий самоходных машин и других видов техники в соответствии с Правилами оформления электронного паспорта самоходной машины и других видов техники приведена в таблице в соответствии с нотацией, предусмотренной приложением к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108.
Таблица
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Формирование значения реквизита
Мн.
1. Сведения из классификатора категорий самоходных машин и других видов техники в соответствии с Правилами оформления электронного паспорта самоходной машины и других видов техники
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Категория самоходной машины или другого вида техники
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.1.1. Код категории самоходной машины или другого вида техники
нормализованная строка символов.
Шаблон:
A(IV|I{1,3})?|[B-F]|R
кодовое обозначение формируется с использованием последовательного метода кодирования
1
1.1.2. Наименование категории самоходной машины или другого вида техники
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
наименование формируется в виде словосочетания на русском языке с возможным добавлением кода категории
1
1.1.3. Описание категории самоходной машины или другого вида техники
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
описание формируется
в виде текста на русском языке
1
1.2. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.1. Дата начала действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1

1. Осы бөлім өздігінен жүретін машинаның және техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу қағидаларына сәйкес өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлері сыныптары сыныптауышының құрылымына қойылатын талаптарды белгілейді, оның ішінде сыныптауыш құрылымының деректемелер құрамын, олардың мәндерінің саласын және қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Өздігінен жүретін машинаның және техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу қағидаларына сәйкес өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлері сыныптары сыныптауышының құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешіміне қосымшада көзделген нотацияға сәйкес кестеде келтірілген.
Кесте
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру
Көпт.
1. Өздігінен жүретін машинаның және техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу қағидаларына сәйкес өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлері санаттарының сыныптауышынан мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1..*
1.1. Өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрінің санаты
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.1.1. Өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрі санатының коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы. Шаблон:
A(IV|I{1,3})?|[B-F]|R
кодтық белгілеме кодтаудың сериялық-реттік әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1
1.1.2. Өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрі санатының атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
санаттың коды ықтимал түрде қосыла отырып, атауы орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.1.3. Өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрі санатының сипаттамасы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
сипаттамасы орыс тілінде мәтін түрінде қалыптастырылады
1
1.2. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.1. Қолданысы басталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.2.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1

1.2.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
1.2.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
1.2.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.4.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 сентября 2016 г. № 108
КЛАССИФИКАТОР
категорий транспортных средств
в соответствии с Конвенцией о дорожном движении
от 8 ноября 1968 года
I. Детализированные сведения из классификатора категорий транспортных
средств в соответствии с Конвенцией о дорожном движении от 8 ноября
1968 года
Код категории транспортного средства в соответствии с Конвенцией о дорожном движении от 8 ноября 1968 года
Наименование категории транспортного средства в соответствии с Конвенцией о дорожном движении от 8 ноября 1968 года
Описание категории транспортного средства в соответствии с Конвенцией о дорожном движении от 8 ноября 1968 года
A
категория A
мотоциклы
A1
категория A1
мотоциклы с рабочим объемом двигателя, не превышающим 125 см3, и максимальной мощностью, не превышающей 11 кВт (легкие мотоциклы)
B
категория B
автомобили (за исключением транспортных средств, относящихся к категории А), разрешенная максимальная масса которых не превышает 3500 кг и число сидячих мест которых, помимо сиденья водителя, не превышает 8; автомобиль категории В, сцепленный с прицепом, разрешенная максимальная масса которого не превышает 750 кг; автомобиль категории В, сцепленный с прицепом, разрешенная максимальная масса которого превышает 750 кг, но не превышает массы автомобиля без нагрузки, а общая разрешенная максимальная масса такого состава не превышает 3500 кг
B1
категория B1
моторизованные трициклы и квадрициклы
C
категория C

1.2.2.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.2.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
1.2.3. Қолданысы аяқталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысының аяқталу күніне сәйкес келеді
0..1
1.2.4. Қолданысының аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
0..1
1.2.4.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.4.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.4.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 108 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
1968 жылғы 8 қарашадағы жол жүрісі туралы конвенцияға сәйкес көлік құралдары санаттарының сыныптауышы
I. 1968 жылғы 8 қарашадағы Жол жүрісі туралы конвенцияға сәйкес көлік құралдары санаттарының сыныптауышынан егжей-тегжейлі мәліметтер
1968 жылғы 8 қарашадағы Жол жүрісі туралы конвенцияға сәйкес көлік құралы санатының коды
1968 жылғы 8 қарашадағы Жол жүрісі туралы конвенцияға сәйкес көлік құралы санатының атауы
1968 жылғы 8 қарашадағы Жол жүрісі туралы конвенцияға сәйкес көлік құралы санатының сипаттамасы
A
A санаты
мотоциклдер
A1
A1 санаты
қозғалтқышының жұмыс көлемі 125 см3ден аспайтын және ең жоғары қуаттылығы 11 кВт-тан аспайтын мотоциклдер (жеңіл мотоциклдер)
B
B санаты
рұқсат етілген ең жоғары массасы 3500 килограмнан аспайтын және жүргізуші орындығынан басқа, отыратын орындарының саны 8-ден аспайтын автомобильдер (А санатына жататын көлік құралдарын қоспағанда); рұқсат етілген ең жоғары массасы 750 килограмнан аспайтын, тіркеме тіркелген В санатындағы автомобиль; рұқсат етілген ең жоғары массасы 750 килограмнан асатын, бірақ автомобильдің жүктемесіз массасынан аспайтын, ал осындай құрамның жалпы рұқсат етілген ең жоғары массасы 3500 килограмнан аспайтын, тіркеме тіркелген В санатындағы автомобиль;
B1
B1 санаты
моторлы трициклдер мен квадрициклдер
C
C санаты

автомобили, за исключением относящихся к категории D, разрешенная максимальная масса которых превышает 3500 кг; автомобиль категории С, сцепленный с прицепом, разрешенная максимальная масса которого не превышает 750 кг
C1
категория C1
автомобили, за исключением относящихся к категории D, разрешенная максимальная масса которых превышает 3500 кг, но не превышает 7500 кг; автомобиль подкатегории С1, сцепленный с прицепом, разрешенная максимальная масса которого не превышает 750 кг
D
категория D
автомобили, предназначенные для перевозки пассажиров и имеющие более 8 сидячих мест, помимо сиденья водителя; автомобиль категории D, сцепленный с прицепом, разрешенная максимальная масса которого не превышает 750 кг
D1
категория D1

рұқсат етілген ең жоғары массасы 3500 килограмнан асатын, D санатына жататындарды қоспағандағы автомобильдер; рұқсат етілген ең жоғары массасы 750 килограмнан аспайтын, тіркеме тіркелген С санатындағы автомобиль
C1
C1 санаты
рұқсат етілген ең жоғары массасы 3500 килограмнан асатын, бірақ 7500 килограмнан аспайтын D санатына жататындарды қоспағандағы автомобильдер; рұқсат етілген ең жоғары массасы 750 килограмнан аспайтын, тіркеме тіркелген С1 кіші санатындағы автомобиль
D
D санаты
жүргізушінің орындығынан басқа, 8-ден астам отыратын орны бар және жолаушыларды тасымалдауға арналған автомобильдер; рұқсат етілген ең жоғары массасы 750 килограмнан аспайтын, тіркеме тіркелген D санатындағы автомобиль
D1
D1 санаты

от 8 ноября 1968 года
1. Настоящий раздел устанавливает требования к структуре классификатора категорий транспортных средств в соответствии с Конвенцией о дорожном движении от 8 ноября 1968 года, в том числе определяет состав реквизитов структуры классификатора, области их значений и правила формирования.
2. Структура классификатора категорий транспортных средств
в соответствии с Конвенцией о дорожном движении от 8 ноября 1968 года приведена в таблице в соответствии с нотацией, предусмотренной приложением к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108.
Таблица
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Формирование значения реквизита
Мн.
1. Сведения из классификатора категорий транспортных средств в соответствии с Конвенцией о дорожном движении от 8 ноября 1968 года
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Категория транспортного средства
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.1.1. Код категории транспортного средства
нормализованная строка символов.
Шаблон: ([A-D]1?)|E
кодовое обозначение формируется с использованием последовательного метода кодирования
1
1.1.2. Наименование категории транспортного средства
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
наименование формируется в виде словосочетания на русском языке с возможным добавлением кода категории
1
1.1.3. Описание категории транспортного средства
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
описание формируется в виде текста на русском языке
1
1.2. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.1. Дата начала действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1

III. 1968 жылғы 8 қарашадағы Жол жүрісі туралы конвенцияға сәйкес көлік құралдары санаттарының сыныптауышы құрылымының сипаттамасы
1. Осы бөлім 1968 жылғы 8 қарашадағы жол жүрісі туралы конвенцияға сәйкес көлік құралдары санаттары сыныптауышының құрылымына қойылатын талаптарды белгілейді, оның ішінде сыныптауыш құрылымының деректемелер құрамын, олардың мәндерінің саласын және қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Жол жүрісі туралы конвенцияға сәйкес көлік құралдары санаттары сыныптауышының құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешіміне қосымшада көзделген нотацияға сәйкес кестеде келтірілген.
Кесте
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру
Көпт.
1. 1968 жылғы 8 қарашадағы Жол жүрісі туралы конвенцияға сәйкес көлік құралдары санаттарының сыныптауышынан мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1..*
1.1. Көлік құралының санаты
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.1.1. Көлік құралы санатының коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: ([A-D]1?)|E
кодтық белгілеме кодтаудың сериялық-реттік әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1
1.1.2. Көлік құралы санатының атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
санаттың коды ықтимал түрде қосыла отырып, атауы орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.1.3. Көлік құралы санатының сипаттамасы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
сипаттамасы орыс тілінде мәтін түрінде қалыптастырылады
1
1.2. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.1. Қолданысы басталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.2.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.2.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.2.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1

1.2.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
1.2.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
1.2.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.4.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 сентября 2016 г. № 108
КЛАССИФИКАТОР
категорий транспортных средств, шасси транспортных средств,
самоходных машин и других видов техники в соответствии с
техническими регламентами Евразийского экономического союза
I. Детализированные сведения из классификатора категорий транспортных
средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов
техники в соответствии с техническими регламентами
Евразийского экономического союза
Код категории транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники в соответствии с техническими регламентами Евразийского экономического союза
Наименование категории транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники
в соответствии с техническими регламентами
Евразийского экономического союза
Описание категории транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники в соответствии с техническими регламентами
Евразийского экономического союза
Код вида паспорта транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники в соответствии с техническими регламентами
Евразийского экономического союза
L1
категория L1
двухколесное транспортное средство, максимальная конструктивная скорость которого не превышает 50 км/ч и которое характеризуется при наличии двигателя внутреннего сгорания – рабочим объемом двигателя, не превышающим 50 см3, или при наличии электродвигателя – номинальной максимальной мощностью в режиме длительной нагрузки, не превышающей 4 кВт
1
L2
категория L2
трехколесное транспортное средство с любым расположением колес, максимальная конструктивная скорость которого не превышает 50 км/ч и которое характеризуется при наличии двигателя внутреннего сгорания с принудительным зажиганием – рабочим объемом двигателя, не превышающим 50 см3, или при наличии двигателя внутреннего сгорания другого типа – максимальной эффективной мощностью, не превышающей 4 кВт, или при наличии электродвигателя – номинальной максимальной мощностью в режиме длительной нагрузки, не превышающей 4 кВт
1
L3
категория L3
двухколесное транспортное средство, рабочий объем двигателя которого (при наличии двигателя внутреннего сгорания) превышает 50 см3 и (или) максимальная конструктивная скорость которого (при любом двигателе) превышает 50 км/ч
1
L4
категория L4
трехколесное транспортное средство с колесами, асимметричными по отношению к средней продольной плоскости, рабочий объем двигателя которого (при наличии двигателя внутреннего сгорания) превышает 50 см3 и (или) максимальная конструктивная скорость (при любом двигателе) превышает 50 км/ч
1
L5
категория L5
трехколесное транспортное средство с колесами, симметричными по отношению к средней продольной плоскости транспортного средства, рабочий объем двигателя которого (при наличии двигателя внутреннего сгорания) превышает 50 см3 и (или) максимальная конструктивная скорость (при любом двигателе) превышает 50 км/ч
1
L6
категория L6
четырехколесное транспортное средство, масса которого без нагрузки не превышает 350 кг без учета массы аккумуляторов (в случае электрического транспортного средства), максимальная конструктивная скорость не превышает 50 км/ч и которое характеризуется при наличии двигателя внутреннего сгорания с принудительным зажиганием – рабочим объемом двигателя, не превышающим 50 см3, или при наличии двигателя внутреннего сгорания другого типа – максимальной эффективной мощностью двигателя, не превышающей 4 кВт, или при наличии электродвигателя – номинальной максимальной мощностью двигателя в режиме длительной нагрузки, не превышающей 4 кВт
1
L7
категория L7
четырехколесное транспортное средство, иное, чем транспортное средство категории L6, масса которого без нагрузки
не превышает 400 кг (550 кг для транспортного средства, предназначенного для перевозки грузов) без учета массы аккумуляторов (для электрического транспортного средства) и максимальная эффективная мощность двигателя которого не превышает 15 кВт
1
3
M1
категория M1
транспортные средства, используемые для перевозки пассажиров и имеющие, помимо места водителя, не более 8 мест для сидения
1
3
M2
категория M2
транспортные средства, используемые для перевозки пассажиров, имеющие, помимо места водителя, более 8 мест для сидения и технически допустимую максимальную массу не более 5 т
1
2
3
M3
категория M3
транспортные средства, используемые для перевозки пассажиров и имеющие, помимо места водителя, более 8 мест для сидения и технически допустимую максимальную массу более 5 т
1
2
3
N1
категория N1
транспортные средства, предназначенные для перевозки грузов и имеющие технически
допустимую максимальную массу не более 3,5 т
1
2
3
N2
категория N2
транспортные средства, предназначенные для перевозки грузов и имеющие технически допустимую максимальную массу более 3,5 т, но не более 12 т
1
2
3
N3
категория N3
транспортные средства, предназначенные для перевозки грузов и имеющие технически допустимую максимальную массу более 12 т
1
2
3
M1G
категория M1G
транспортные средства повышенной проходимости, используемые для перевозки пассажиров и имеющие, помимо места водителя, не более 8 мест для сидения
1
2
3
M2G
категория M2G
транспортные средства повышенной проходимости, используемые для перевозки пассажиров и имеющие, помимо места водителя, более 8 мест для сидения, и технически допустимую максимальную массу не более 5 т
1
2
3
M3G
категория M3G
транспортные средства повышенной проходимости, используемые для перевозки пассажиров и имеющие, помимо места водителя, более 8 мест для сидения и
1
2
3
технически допустимую максимальную массу более 5 т
N1G
категория N1G
транспортные средства повышенной проходимости, предназначенные для перевозки грузов и имеющие технически допустимую максимальную массу не более 3,5 т
1
2
3
N2G
категория N2G
транспортные средства повышенной проходимости, предназначенные для перевозки грузов, имеющие технически допустимую максимальную массу свыше 3,5 т, но не более 12 т
1
2
3
N3G
категория N3G
транспортные средства повышенной проходимости, предназначенные для перевозки грузов, имеющие технически допустимую максимальную массу более 12 т
1
2
3
O1
категория O1

1.2.3. Қолданысы аяқталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысының аяқталу күніне сәйкес келеді
0..1
1.2.4. Қолданысының аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
0..1
1.2.4.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік-құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілеме
1
1.2.4.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.4.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 108 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттеріне сәйкес көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлері санаттарының СЫНЫПТАУЫШЫ
I. Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттеріне сәйкес көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлері санаттарының сыныптауышынан егжей-тегжейлі мәліметтер
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттеріне сәйкес көлік құралы, көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина немесе техниканың басқа да түрі санатының коды
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттеріне сәйкес көлік құралы, көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина немесе техниканың басқа да түрі санатының атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттеріне сәйкес көлік құралы, көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина немесе техниканың басқа да түрі санатының сипаттамасы
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттеріне сәйкес көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрінің паспорты түрінің коды
L1
L1 санаты
ең жоғары конструкциялық жылдамдығы сағатына 50 километрден аспайтын және іштен жанатын қозғалтқышы болған кезде - қозғалтқышының 50 текше метрден аспайтын жұмыс көлемімен немесе электр қозғалтқышы болған кезде – ұзақ жүктеме беру режимінде 4 кВт-тан аспайтын номиналды ең жоғары қуаттылығымен сипатталатын екі дөңгелекті көлік құралы
1
L2
L2 санаты
дөңгелектері кез келген жағдайда орналасқан, ең жоғары конструкциялық жылдамдығы сағатына 50 километрден аспайтын және мәжбүрлеп тұтандыратын іштен жанатын қозғалтқышы болған кезде - қозғалтқышының 50 текше метрден аспайтын жұмыс көлемімен немесе басқа типтегі іштен жанатын қозғалтқышы болған кезде 4 кВт-тан аспайтын ең жоғары тиімді қуаттылығымен немесе электр қозғалтқышы болған кезде – ұзақ уақыт жүктеме беру режимінде 4кВт-тан аспайтын номиналды ең жоғары қуаттылығымен сипатталатын үш дөңгелекті көлік құралы
1
L3
L3 санаты
қозғалтқышының жұмыс көлемі (іштен жанатын қозғалтқыш болған кезде) 50 текше метрден асатын және (немесе) ең жоғары конструкциялық жылдамдығы (кез келген қозғалтқышта) сағатына 50 километрден асатын екі дөңгелекті көлік құралы
1
L4
L4 санаты
ортаңғы көлденең жазығына қарағанда дөңгелектері ассиметриялы, қозғалтқышының жұмыс көлемі (іштен жанатын қозғалтқыш болған кезде) 50 текше метрден асатын және (немесе) ең жоғары конструкциялық жылдамдығы (кез келген қозғалтқышта) сағатына 50 километрден асатын үш дөңгелекті көлік құралы
1
L5
L5 санаты
көлік құралының ортаңғы көлденең жазығына қарағанда дөңгелектері симметриялы болатын, қозғалтқышының жұмыс көлемі (іштен жанатын қозғалтқыш болған кезде) 50 текше метрден асатын және (немесе) ең жоғары конструкциялық жылдамдығы (кез келген қозғалтқышта) сағатына 50 километрден асатын үш дөңгелекті көлік құралы
1
L6
L6 санаты
аккумуляторлардың массасын ескермегенде массасы жүктемесіз 350 килограмнан аспайтын, ең жоғары конструкциялық жылдамдығы сағатына 50 километрден аспайтын және іштен жанатын қозғалтқыш болған кезде – қозғалтқышының жұмыс көлемі 50 текше метрден аспайтын немесе басқа типтегі іштен жанатын қозғалтқыш болған кезде – қозғалтқышының ең жоғары тиімді қуаттылығы 4кВт-тан аспайтын немесе электр қозғалтқыш болған кезде – ұзақ жүктеме беру режимінде қозғалтқышының номиналды ең жоғары қуаттылығы 4кВт-тан аспайтын төрт дөңгелекті көлік құралы
1
L7
L7 санаты
L6 санатындағы көлік құралынан өзгеше болатын, аккумуляторлардың массасын ескермегенде (электрлі көлік құралы үшін) массасы жүктемесіз 400 килограмнан аспайтын (жүктерді тасымалдауға арналған көлік құралы үшін 550 кг) және қозғалтқышының ең жоғары тиімді қуаттылығы 15 кВт-тан аспайтын төрт дөңгелекті көлік құралы
1
3
M1
M1 санаты
жолаушыларды тасымалдау үшін пайдаланылатын және жүргізуші орнынан басқа, отыруға арналған 8-ден аспайтын орны бар көлік құралы
1
3
M2
M2 санаты
жолаушыларды тасымалдау үшін пайдаланылатын, жүргізуші орнынан басқа 8-ден астам отыруға арналған орны бар және техникалық жол берілетін ең жоғары массасы 5 тоннадан аспайтын көлік құралы
1
2
3
M3
M3 санаты
жолаушыларды тасымалдау үшін пайдаланылатын және жүргізуші орнынан басқа 8-ден астам отыруға арналған орны бар және техникалық жол берілетін ең жоғары массасы 5 тоннадан астам көлік құралы
1
2
3
N1
N1 санаты
жүктерді тасымалдауға арналған және техникалық жол берілетін ең жоғары массасы 3,5 тоннадан аспайтын көлік құралы
1
2
3
N2
N2 санаты
жүктерді тасымалдауға арналған және техникалық жол берілетін ең жоғары массасы 3,5 тоннадан астам, бірақ 12 тоннадан аспайтын көлік құралы
1
2
3
N3
N3 санаты
жүктерді тасымалдауға арналған және техникалық жол берілетін ең жоғары массасы 12 тоннадан астам көлік құралы
1
2
3
M1G
M1G санаты
өтімділігі жоғары, жолаушыларды тасымалдау үшін пайдаланылатын және жүргізуші орнынан басқа 8-ден аспайтын отыруға арналған орны бар көлік құралы
1
2
3
M2G
M2G санаты
өтімділігі жоғары, жолаушыларды тасымалдау үшін пайдаланылатын және жүргізуші орнынан басқа 8-ден астам отыруға арналған орны бар және техникалық жол берілетін ең жоғары массасы 5 тоннадан аспайтын көлік құралы
1
2
3
M3G
M3G санаты
өтімділігі жоғары, жолаушыларды тасымалдау үшін пайдаланылатын және жүргізуші орнынан басқа 8-ден астам отыруға арналған орны бар және техникалық жол берілетін ең жоғары массасы 5 тоннадан астам көлік құралы
1
2
3
N1G
N1G санаты
өтімділігі жоғары, жүктерді тасымалдауға арналған және техникалық жол берілетін ең жоғары массасы 3,5 тоннадан аспайтын көлік құралы
1
2
3
N2G
N2G санаты
өтімділігі жоғары, жүктерді тасымалдауға арналған, техникалық жол берілетін ең жоғары массасы 3,5 тоннадан астам, бірақ 12 тоннадан аспайтын көлік құралы
1
2
3
N3G
N3G санаты
өтімділігі жоғары, жүктерді тасымалдауға арналған, техникалық жол берілетін ең жоғары массасы 12 тоннадан астам көлік құралы
1
2
3
O1
O1 санаты

прицепы, имеющие технически допустимую максимальную массу не более 0,75 т
1
2
O2
категория O2
прицепы, имеющие технически допустимую максимальную массу свыше 0,75 т, но не более 3,5 т
1
2
O3
категория O3
прицепы, имеющие технически допустимую максимальную массу свыше 3,5 т, но не более 10 т
1
2
O4
категория O4
прицепы, имеющие технически допустимую максимальную массу более 10 т
1
2
T1
категория T1
колесные тракторы с максимальной расчетной скоростью не более 40 км/ч, минимальным размером колеи оси, находящейся ближе к оператору, не менее 1150 мм, снаряженной массой более 600 кг и дорожным просветом не более 1000 мм. Для тракторов с реверсивным сиденьем оператора осью, находящейся ближе к оператору, считается ось, оборудованная шинами с наибольшим диаметром
3
T2
категория T2
колесные тракторы с максимальной расчетной скоростью не более 40 км/ч, минимальным размером колеи менее 1150 мм, снаряженной массой более 600 кг и дорожным просветом не более 600 мм. Если отношение высоты центра тяжести трактора к среднему минимальному размеру колеи осей превышает 0,9, то максимальная расчетная скорость не должна превышать 30 км/ч
3
T3
категория T3

техникалық жол берілетін ең жоғары массасы 0,75 тоннадан аспайтын тіркемелер
1
2
O2
O2 санаты
техникалық жол берілетін ең жоғары массасы 0,75 тоннадан астам, бірақ 3,5 тоннадан аспайтын тіркемелер
1
2
O3
O3 санаты
техникалық жол берілетін ең жоғары массасы 3,5 тоннадан астам, бірақ 10 тоннадан аспайтын тіркемелер
1
2
O4
O4 санаты
техникалық жол берілетін ең жоғары массасы 10 тоннадан аспайтын тіркемелер
1
2
T1
T1 санаты
ең жоғары есептік жылдамдығы сағатына 40 километрден аспайтын, операторға жақын орналасқан жолтабан осінің ең төменгі мөлшері кемінде 1150 мм, жарақталған массасы 600 килограмнан астам және жол сәулесі 1000 мм-ден аспайтын дөңгелекті тракторлар. Оператордың орындығы реверсивті болатын тракторлар үшін операторға жақын орналасқан ось болып – диаметрі неғұрлым үлкен шинамен жабдықталған ось есептеледі
3
T2
T2 санаты
ең жоғары есептік жылдамдығы сағатына 40 километрден аспайтын, жолтабанның ең төменгі мөлшері 1150 мм-ден кем, жарақталған массасы 600 килограмнан астам және жол сәулесі 1000 мм-ден аспайтын дөңгелекті тракторлар. Егер ось жолтабанының ортаңғы ең төменгі мөлшеріне трактордың ауырлық орталығы биіктігінің қатынасы 0,9-дан асатын болса, онда ең жоғары есептік жылдамдық сағатына 30 километрден аспауға тиіс
3
T3
T3 санаты

колесные тракторы с максимальной расчетной скоростью не более 40 км/ч и снаряженной массой не более 600 кг
3
Т4.1
категория Т4.1
высококлиренсные тракторы, предназначенные для использования при обработке высокостебельных культур (например, виноградников), характеризующиеся увеличенной высотой шасси или части шасси, благодаря чему они могут перемещаться параллельно рядам растений с возвышением над ними, с возможностью оборудования рабочими органами, которые могут быть установлены спереди, между осями, сзади или на платформе. При работе клиренс трактора превышает 1000 мм. Если отношение высоты центра тяжести трактора (при обычных шинах) к среднему минимальному размеру колеи осей превышает 0,9, то максимальная расчетная скорость не должна превышать 30 км/ч
3
Т4.2
категория Т4.2
сверхширокие тракторы с максимальной расчетной скоростью не более 40 км/ч, характеризующиеся значительными размерами и предназначенные специально для обработки больших сельскохозяйственных площадей
3
Т4.3
категория Т4.3
низкоклиренсные лесохозяйственные или сельскохозяйственные тракторы с приводом на 4 колеса, сменное рабочее оборудование которых предназначено для выполнения работ в лесном или сельском хозяйстве, с несущей рамой, одним или несколькими валами отбора мощности, имеющие технически допустимую общую массу не более 10 т и отношение технически допустимой общей массы к максимальной снаряженной массе менее 2,5, с максимальной расчетной скоростью не более 40 км/ч. Высота центра тяжести трактора (при обычных шинах) – менее 850 мм
3
T5
категория T5
колесные тракторы с максимальной расчетной скоростью более 40 км/ч
3
С1
категория С1
гусеничные тракторы с максимальной расчетной скоростью не более 40 км/ч, минимальным размером колеи оси, находящейся ближе к оператору, не менее 1150 мм, снаряженной массой более 600 кг и дорожным просветом не более 1000 мм
3
С2
категория С2
гусеничные тракторы с максимальной расчетной скоростью не более 40 км/ч, минимальным размером колеи менее 1150 мм, снаряженной массой более 600 кг и дорожным просветом не более 600 мм. Если отношение высоты центра тяжести трактора к среднему минимальному размеру колеи осей превышает 0,9, то максимальная расчетная скорость не должна превышать 30 км/ч
3
С3
категория С3
гусеничные тракторы с максимальной расчетной скоростью не более 40 км/ч и снаряженной массой не более 600 кг
3
С4
категория С4
гусеничные тракторы специального назначения с максимальной расчетной скоростью не более 40 км/ч
3
С4.1
категория С4.1

ең жоғары есептік жылдамдығы сағатына 40 километрден аспайтын және жарақталған массасы 600 килограмнан аспайтын дөңгелекті тракторлар
3
Т4.1
Т4.1 санаты
сабағы биік дақылдарды (мысалы, жүзімдіктерді) өңдеу кезінде пайдалануға арналған, өздерінен биік өсімдіктермен қатар параллель қозғалуға мүмкіндік беретін шассидің немесе шасси бөлігінің биік болуымен сипатталатын, алдыңғы жағында, осьтердің арасында, артында немесе платформада орнатылуы мүмкін жұмыс органдарымен жабдықтау мүмкіндігі бар жоғары клиренсті тракторлар. Трактордың клиренсі жұмыс кезінде 1000 мм-ден асады. Егер ось жолтабанының ортаңғы ең төменгі мөлшеріне трактордың ауырлық орталығы биіктігінің қатынасы (әдеттегі шиналар кезінде) 0,9-дан асатын болса, ең жоғары есептік жылдамдық сағатына 30 километрден аспауға тиіс
3
Т4.2
Т4.2 санаты
ең жоғары есептік жылдамдығы сағатына 40 километрден аспайтын, едәуір мөлшерімен сипатталатын және үлкен ауыл шаруашылығы алаңдарын өңдеу үшін арнайы түрде арналған аса кең тракторлар
3
Т4.3
Т4.3 санаты
4 дөңгелегі де тартатын, ауыстыратын жұмыс жабдығы орман немесе ауыл шаруашылығында жұмыстарды орындауға арналған, тірек рамасы бар, қуаттылықты іріктеу білігі біреу немесе бірнешеу, техникалық жол берілетін жалпы массасы 10 тоннадан аспайтын және ең жоғары жарақталған массасына техникалық жол берілетін жалпы массасының қатынасы кемінде 2,5, ең жоғары есептік жылдамдығы сағатына 40 километрден аспайтын орман шаруашылығындағы немесе ауыл шаруашылығындағы клиренсі төмен тракторлар. Трактордың ауырлық орталығының биіктігі (әдеттегі шиналар болған кезде) – кемінде 850 мм
3
T5
T5 санаты
ең жоғары есептік жылдамдығы сағатына 40 километрден асатын дөңгелекті тракторлар
3
С1
С1 санаты
ең жоғары есептік жылдамдығы сағатына 40 километрден аспайтын, операторға жақын орналасқан ось жолтабанының ең төменгі мөлшері кемінде 1150 мм, жарақталған массасы 600 килограмнан астам және жол сәулесі 1000 мм-ден аспайтын шынжыр табанды тракторлар
3
С2
С2 санаты
ең жоғары есептік жылдамдығы сағатына 40 километрден аспайтын, операторға жақын орналасқан ось жолтабанының ең төменгі мөлшері 1150 мм-ден кем, жарақталған массасы 600 килограмнан астам және жол сәулесі 600 мм-ден аспайтын шынжыр табанды тракторлар. Егер ось жолтабанының ортаңғы ең төменгі мөлшеріне трактордың ауырлық орталығы биіктігінің қатынасы 0,9-дан асатын болса, ең жоғары есептік жылдамдық сағатына 30 километрден аспауға тиіс.
3
С3
С3 санаты
ең жоғары есептік жылдамдығы сағатына 40 километрден аспайтын және жарақталған массасы 600 килограмнан аспайтын шынжыр табанды тракторлар
3
С4
С4 санаты
ең жоғары есептік жылдамдығы сағатына 40 километрден аспайтын арнайы мақсаттағы шынжыр табанды тракторлар
3
С4.1
С4.1 санаты

высококлиренсные гусеничные тракторы, предназначенные для использования при обработке высокостебельных культур (например, виноградников), характеризующиеся увеличенной высотой шасси или части шасси, благодаря чему они могут перемещаться параллельно рядам растений с возвышением над ними, возможностью оборудования рабочими органами, которые могут быть установлены спереди, между осями, сзади или на платформе. При работе клиренс трактора превышает 1000 мм. Если отношение высоты центра тяжести трактора (при обычных шинах) к среднему минимальному размеру колеи осей превышает 0,9, то максимальная расчетная скорость не должна превышать 30 км/ч
3
С5
категория С5
гусеничные тракторы с максимальной расчетной скоростью более 40 км/ч
3
Ra1
категория Ra1
прицепы с максимальной расчетной скоростью не более 40 км/ч, имеющие технически допустимую общую массу не более 1500 кг
3
Rb1
категория Rb1
прицепы с максимальной расчетной скоростью более 40 км/ч, имеющие технически допустимую общую массу не более 1500 кг
3
Ra2
категория Ra2
прицепы с максимальной расчетной скоростью не более 40 км/ч, имеющие технически допустимую общую массу свыше 1500 кг, но не более 3500 кг
3
Rb2
категория Rb2
прицепы с максимальной расчетной скоростью более 40 км/ч, имеющие технически допустимую общую массу свыше 1500 кг, но не более 3500 кг
3
Ra3
категория Ra3
прицепы с максимальной расчетной скоростью не более 40 км/ч, имеющие технически допустимую общую массу свыше 3500 кг, но не более 21000 кг
3
Rb3
категория Rb3
прицепы с максимальной расчетной скоростью более 40 км/ч, имеющие технически допустимую общую массу свыше 3500 кг, но не более 21000 кг
3
Ra4
категория Ra4
прицепы с максимальной расчетной скоростью не более 40 км/ч, имеющие технически допустимую общую массу более 21000 кг
3
Rb4
категория Rb4
прицепы с максимальной расчетной скоростью более 40 км/ч, имеющие технически допустимую общую массу более 21000 кг
3
RX
категория RX
прицепы к сельскохозяйственным и другим самоходным и мобильным машинам
3
X
сельскохозяйственные и другие самоходные и мобильные машины

сабағы биік дақылдарды (мысалы, жүзімдіктерді) өңдеу кезінде пайдалануға арналған, өздерінен биік өсімдіктермен қатар параллель қозғалуға мүмкіндік беретін шассидің немесе шасси бөлігінің биік болуымен сипатталатын, алдыңғы жағында, осьтердің арасында, артында немесе платформада орнатылуы мүмкін жұмыс органдарымен жабдықтау мүмкіндігі бар жоғары клиренсті шынжыр табанды тракторлар. Трактордың клиренсі жұмыс кезінде 1000 мм-ден асады. Егер ось жолтабанының ортаңғы ең төменгі мөлшеріне трактордың ауырлық орталығы биіктігінің қатынасы (әдеттегі шиналар кезінде) 0,9-дан асатын болса, ең жоғары есептік жылдамдық сағатына 30 километрден аспауға тиіс
3
С5
С5 санаты
ең жоғары есептік жылдамдығы сағатына 40 километрден астам шынжыр табанды тракторлар
3
Ra1
Ra1 санаты
ең жоғары есептік жылдамдығы сағатына 40 километрден аспайтын, техникалық жол берілетін жалпы массасы 1500 килограмнан аспайтын тіркемелер
3
Rb1
Rb1 санаты
ең жоғары есептік жылдамдығы сағатына 40 километрден астам, техникалық жол берілетін жалпы массасы 1500 килограмнан аспайтын тіркемелер
3
Ra2
Ra2 санаты
ең жоғары есептік жылдамдығы сағатына 40 километрден аспайтын, техникалық жол берілетін жалпы массасы 1500 килограмнан астам, бірақ 3500 килограмнан аспайтын тіркемелер
3
Rb2
Rb2 санаты
ең жоғары есептік жылдамдығы сағатына 40 километрден астам, техникалық жол берілетін жалпы массасы 1500 килограмнан астам, бірақ 3500 килограмнан аспайтын тіркемелер
3
Ra3
Ra3 санаты
ең жоғары есептік жылдамдығы сағатына 40 километрден аспайтын, техникалық жол берілетін жалпы массасы 3500 килограмнан астам, бірақ 21000 килограмнан аспайтын тіркемелер
3
Rb3
Rb3 санаты
ең жоғары есептік жылдамдығы сағатына 40 километрден астам, техникалық жол берілетін жалпы массасы 3500 килограмнан астам, бірақ 21000 килограмнан аспайтын тіркемелер
3
Ra4
Ra4 санаты
ең жоғары есептік жылдамдығы сағатына 40 километрден аспайтын, техникалық жол берілетін жалпы массасы 21000 килограмнан астам тіркемелер
3
Rb4
Rb4 санаты
ең жоғары есептік жылдамдығы сағатына 40 километрден астам, техникалық жол берілетін жалпы массасы 21000 килограмнан астам тіркемелер
3
RX
RX санаты
ауыл шаруашылығы машиналары мен өздігінен жүретін және мобильді машиналардың тіркемелері
3
X
ауылшаруашылық және басқа да өздігінен жүретін және мобильді машиналар

описание технической категории приведено в приложении № 2 к техническому регламенту Таможенного союза «О безопасности машин и оборудования» (ТР ТС 010/2011)
3
II. Паспорт классификатора категорий транспортных средств, шасси
транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
в соответствии с техническими регламентами
Евразийского экономического союза
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код
0__
2
Тип
2 – классификатор
3
Наименование
классификатор категорий транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники в соответствии с техническими регламентами Евразийского экономического союза
4
Аббревиатура
ЕКТКТС
5
Обозначение
ЕК 0__- 2016 (ред. 1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
30 октября 2016 г.
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
классификатор предназначен для представления сведений о категориях транспортных средств, шасси транспортных средств в соответствии с техническим регламентом Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011), принятым Решением Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 877, и о категориях самоходных машин и других видов техники в соответствии с Правилами оформления электронного паспорта самоходной машины и других видов техники (приложение № 8 к Порядку функционирования систем электронных паспортов транспортных средств (электронных паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники, утвержденному Решением Евразийской экономической комиссии от 22 сентября 2015 г. № 122)
12
Аннотация (область применения)
обеспечение информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и функционировании систем электронных паспортов транспортных средств (электронных паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники государств – членов Евразийского экономического союза
13
Ключевые слова
категория транспортного средства, техническая категория транспортного средства, категории шасси транспортного средства, категории самоходной машины
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
техническое регулирование
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
1 – классификатор гармонизирован со Сводной резолюцией о конструкции транспортных средств ЕЭК ООН
16
Наличие государственных справочников (классификаторов) государств – членов Евразийского экономического союза
2 – классификатор не имеет аналогов в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)
фасетный и иерархический методы
18
Методика ведения
добавление, изменение или исключение значений классификатора выполняется оператором в соответствии с актом Евразийской экономической комиссии.
В случае исключения значения запись классификатора отмечается как не действующая с даты исключения с указанием сведений об акте Евразийской экономической комиссии, регламентирующем окончание действия записи классификатора. Коды классификатора являются уникальными, повторное использование кодов классификатора, в том числе недействующих, не допускается
19
Структура
информация о структуре классификатора (состав полей классификатора, области их значений и правила формирования) приведена в разделе III настоящего классификатора
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из классификатора относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра

техникалық санаттың сипаттамасы "Машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентіне (КО ТР 010/2011) № 2 қосымшада келтірілген
3
II. Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттеріне сәйкес көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлері санаттары сыныптауышының паспорты
Р/с №
Элементтің белгілемесі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Коды
0__
2
Типі
2 – сыныптауыш
3
Атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттеріне сәйкес көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлері санаттарының сыныптауышы
4
Аббревиатурасы
ЕКТКТС
5
Белгілемесі
ЕК 0__- 2016 (ред. 1)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешімі
7
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданысқа енгізу (қолдануды бастау) күні
2016 жылғы 30 қазан
8
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолдануды тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданудың аяқталған күні
10
Операторы (операторлар)
Еуразиялық экономикалық комиссия
11
Мақсаты
сыныптауыш Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 877 шешімімен қабылданған "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентіне (КО ТР 018/2011) сәйкес көлік құралдарыны, көлік құралдары шассиінің санаттары туралы және Өздігінен жүретін машина мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу қағидаларына сәйкес өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің санаттары туралы (Еуразиялық экономикалық комиссияның 2015 жылғы 22 қыркүйектегі № 122 шешімімен бекітілген Көлік құралдарының электрондық паспорттары (көлік құралдары шассиінің электрондық паспорттары) және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттары жүйелерінің жұмыс істеу тәртібіне № 8 қосымша) мәліметтерді ұсынуға арналған
12
Аннотациясы (қолданылу саласы)
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру кезінде және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің көлік құралдарының электрондық паспорттары (көлік құралдары шассиінің электрондық паспорттары) және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттары жүйелерінің жұмыс істеуі кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды қамтамасыз ету
13
Негізгі сөздер
көлік құралының санаты, көлік құралының техникалық санаты, көлік құралы шассиінің санаты, өздігінен жүретін машинаның саны
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
техникалық реттеу
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауды пайдалану
1 – сыныптауыш БҰҰ БЭК Көлік құралдарының конструкциясы туралы жиынтық қарармен үндестірілген
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамалықтарының (сыныптауыштарының) бар-жоғы
2 – анықтамалықтың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде аналогтары жоқ
17
Жүйелеу (сыныптау) әдісі
фасетті және иерархиялы әдістер
18
Енгізу әдістемесі
сыныптауышқа мәндерді қосуды, оларды өзгертуді немесе алып тастауды оператор Еуразиялық экономикалық комиссияның актісіне сәйкес орындайды. Мән алып тасталған жағдайда сыныптауыштағы жазба алып тасталған күнінен бастап қолданылмайтын деп белгіленіп, Еуразиялық экономикалық комиссияның сыныптауыштағы жазбаның қолданылу мерзімінің аяқталуын регламенттейтін актісі туралы мәліметтер көрсетіледі. Сыныптауыш кодтары бірегей болып табылады, сыныптауыштың кодтарын, оның ішінде жарамсыз кодтарын қайталап пайдалануға жол берілмейді
19
Құрылымы
сыныптауыштың құрылымы (анықтамалық жолдарының құрамы, олардың мәндерінің саласы және қалыптастыру қағидалары) туралы ақпарат осы сыныптауыштың ІІІ бөлімінде келтірілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
сыныптауыштан мәліметтер ашық қолжетімді ақпаратқа жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңділігі

по мере внесения соответствующих изменений в технический регламент Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011) или в Правилами оформления электронного паспорта самоходной машины и других видов техники (приложение № 8 к Порядку функционирования систем электронных паспортов транспортных средств (электронных паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники, утвержденному Решением Евразийской экономической комиссии от 22 сентября 2015 г. № 122)
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из классификатора приведены в разделе I настоящего классификатора
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза.
Сведения из классификатора представляются уполномоченным органам государств – членов Евразийского экономического союза по запросу средствами интегрированной информационной системы Квразийского экономического союза
III. Описание структуры классификатора категорий транспортных
средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов
техники в соответствии с техническими регламентами
Евразийского экономического союза
1. Настоящий раздел устанавливает требования к структуре классификатора категорий транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники в соответствии с техническими регламентами Евразийского экономического союза, в том числе определяет состав реквизитов структуры классификатора, области их значений и правила формирования.
2. Структура классификатора категорий транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники в соответствии с техническими регламентами Евразийского экономического союза приведена в таблице в соответствии с нотацией, предусмотренной приложением к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108.
Таблица
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Формирование значения реквизита
Мн.
1. Сведения из классификатора категорий транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники в соответствии с техническими регламентами Евразийского экономического союза
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Техническая категория транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1

"Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентіне (КО ТР 018/2011) немесе Өздігінен жүретін машина мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспортын ресімдеу қағидаларына (Еуразиялық экономикалық комиссияның 2015 жылғы 22 қыркүйектегі № 122 шешімімен бекітілген Көлік құралдарының электрондық паспорттары (көлік құралдары шассиінің электрондық паспорттары) және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттары жүйелерінің жұмыс істеу тәртібіне № 8 қосымша) тиісті өзгерістер енгізу шамасына қарай
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
сыныптауыштан егжей-тегжейлі мәліметтер осы сыныптауыштың І бөлімінде келтірілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтерді ұсыну тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау. Сыныптауыштан мәліметтер Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен сұрау салу бойынша Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсынылады
III. Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттеріне сәйкес көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлері санаттарының сыныптауышы құрылымының сипаттамасы
1. Осы бөлім Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттеріне сәйкес көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлері санаттары сыныптауышының құрылымына қойылатын талаптарды белгілейді, оның ішінде сыныптауыш құрылымының деректемелер құрамын, олардың мәндерінің саласын және қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттеріне сәйкес көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлері санаттары сыныптауышының құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешіміне қосымшада көзделген нотацияға сәйкес кестеде келтірілген.
Кесте
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру
Көпт.
1. Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттеріне сәйкес көлік құралдары, көлік құралдарының шассиі, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлері санаттарының сыныптауышынан мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1..*
1.1. Көлік құралының, көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның немесе техниканың басқа да түрінің техникалық санаты
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1

1.2.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.4.3.?Дата акта
дата в соответствии с
ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 сентября 2016 г. № 108
КЛАССИФИКАТОР
цветов кузова транспортных средств, шасси транспортных средств,
самоходных машин и других видов техники
I. Детализированные сведения из классификатора цветов кузова
транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и
других видов техники
Код цвета кузова транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники
Наименование цвета кузова транспортного средства, шасси транспортного средства, самоходной машины или другого вида техники

1.2.4.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.4.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 108 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің шанағы түстерінің СЫНЫПТАУЫШЫ
I. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің шанағы түстерінің сыныптауышынан егжей-тегжейлі мәліметтер
Көлік құралы, көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина немесе техниканың басқа да түрі шанағы түсінің коды
Көлік құралы, көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина немесе техниканың басқа да түрі шанағы түсінің атауы

1. Настоящий раздел устанавливает требования к структуре классификатора цветов кузова транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники, в том числе определяет состав реквизитов структуры классификатора, области их значений и правила формирования.
2. Структура классификатора цветов кузова транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники приведена в таблице в соответствии с нотацией, предусмотренной приложением к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108.
Таблица
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Формирование значения реквизита
Мн.
1. Сведения из классификатора цветов кузова транспортных средств, шасси транспортных средств, самоходных машин и других видов техники
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Цвет кузова (кабины, прицепа)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.1.1. Код цвета кузова (кабины, прицепа)
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{4}
кодовое обозначение формируется
с использованием серийно-порядкового метода кодирования
1
1.1.2. Наименование цвета кузова (кабины, прицепа)
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
наименование формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.2. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.1. Дата начала действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.2.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение
в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.2.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1

1. Осы бөлім көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің шанағы түстері сыныптауышының құрылымына қойылатын талаптарды белгілейді, оның ішінде сыныптауыш құрылымының деректемелер құрамын, олардың мәндерінің саласын және қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің шанағы түстері сыныптауышының құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешіміне қосымшада көзделген нотацияға сәйкес кестеде келтірілген.
Кесте
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру
Көпт.
1. Көлік құралдарының, көлік құралдары шассиінің, өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің шанағы түстерінің сыныптауышынан мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1..*
1.1. Шанақ (кабина, тіркеме) түсі
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.1.1. Шанақ (кабина, тіркеме) түсінің коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{4}
кодтық белгілеме кодтаудың сериялық-реттік әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1
1.1.2. Шанақ (кабина, тіркеме) түсінің атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
атауы орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.2. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.1. Қолданысы басталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.2.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.2.2.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.2.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
1.2.3. Қолданысы аяқталған күн
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысының аяқталу күніне сәйкес келеді
0..1

1.2.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
1.2.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.2.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.2.4.3.?Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 27 сентября 2016 г. № 108
НОТАЦИЯ,
используемая для описания структур
справочников и классификаторов
В таблице, определяющей требования к структуре справочника (классификатора), формируются следующие поля (графы):
«наименование реквизита» – порядковый номер и устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
«область значения реквизита» – текст, поясняющий смысл реквизита, а также определяющий ограничения области возможных значений реквизита;
«формирование значения реквизита» – текст, уточняющий назначение реквизита, определяющий правила его формирования (заполнения) или словесное описание возможных значений реквизита;
«мн.» – множественность реквизита (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
Для указания множественности реквизитов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1– реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз
(n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз
(m > 1).

1.2.4. Қолданысының аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
0..1
1.2.4.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілемесі
1
1.2.4.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.2.4.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 108 шешіміне
ҚОСЫМША
Анықтамалықтар мен сыныптауыштардың құрылымдарын сипаттау үшін пайдаланылатын НОТАЦИЯ
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) құрылымына қойылатын талаптар айқындалатын кестеде мынадай жол (бағандар) қалыптастырылады:
"деректеменің атауы" – деректеменің реттік нөмірі және қалыптасқан немесе ресми сөзбен белгіленуі;
"деректеме мәнінің саласы" – деректеменің мағынасын түсіндіретін, сондай-ақ деректеменің ықтимал мәндерінің саласын шектеуді айқындайтын мәтін;
"деректеменің мәнін қалыптастыру" – деректеменің мақсатын нақтылайтын, оны қалыптастыру (толтыру) қағидаларын айқындайтын мәтін немесе деректеменің ықтимал мәндерін сөзбен сипаттау;
"көпт." – деректеменің көптігі (міндеттілігі (опциялығы) және деректеменің ықтимал қайталану саны).
Берілетін деректер деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен аспайтындай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опциялы, m реттен аспайтындай қайталануы мүмкін (m > 1).