О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов"
Решение Коллегии Евразийской Экономической Комиссии от 1 ноября 2016 года № 135.
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств - членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов";
Порядок присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов".
2. Установить, что разработка технических схем структур электронных документов и сведений, предусмотренных Описанием, утвержденным настоящим Решением, и обеспечение их размещения в реестре структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли, осуществляются департаментом Евразийской экономической комиссии, в компетенцию которого входит координация работ по созданию и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Врио Председателя
Коллегии Евразийской
экономической комиссии К. Минасян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 1 ноября 2016 г. № 135
ПРАВИЛА
информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса
"Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов"
I. Общие положения

"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асырған кезде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 135 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асырған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асырған кездегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.
2. Осы Шешіммен бекітілген Сипаттамада көзделген электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының техникалық схемаларын әзірлеуді және олардың сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды іске асырған кезде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімінде орналастырылуын қамтамасыз етуді Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру және дамыту жұмыстарын үйлестіру құзыретіне кіретін Еуразиялық экономикалық комиссияның департаменті жүзеге асырады деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 90 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
К. Минасян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 1 қарашадағы
№ 135 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асырған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 декабря 2012 г. № 271 "О формировании общих реестров лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела, владельцев свободных складов, резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"исторические данные" – информация, которая хранится в общем реестре владельцев таможенных складов с момента его формирования и внесение изменений в которую не предусматривается;
"национальный реестр" – реестр владельцев таможенных складов, формирование и ведение которого осуществляются таможенным органом государства – члена Союза;
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, которое характеризует информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла и изменяется при выполнении операций общего процесса.

1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Қызметін кеден ісі саласында жүзеге асыратын тұлғалардың, еркін қоймалар иелерінің, еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімін қалыптастыру туралы" 2012 жылғы 11 желтоқсандағы № 271 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асырған кезде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
ІІ. Қолданылу аясы
2. Осы Қағидалар "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамаларын қоса алғанда, осы жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.
3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"тарихи деректер" – кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде ол қалыптастырылған кезден бастап сақталатын және оған өзгерістер енгізу көзделмейтін ақпарат;
"ұлттық тізілім" – кеден қоймалары иелерінің тізілімі, оны қалыптастыру мен жүргізуді Одаққа мүше мемлекеттің кеден органы жүзеге асырады;
"жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйі" – ақпараттық объектіні оның өмірлік циклының белгілі бір сатысында сипаттайтын және жалпы процесс операциясын орындаған кезде өзгеретін қасиет.

Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.CC.09, версия 1.0.1.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26.03.2019 № 44 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является формирование общего реестра владельцев таможенных складов и представления участникам общего процесса сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов.
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить получение Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) от уполномоченных органов государств – членов Союза (далее – государства-члены) информации о включении и исключении юридических лиц из национального реестра, приостановлении (возобновлении) деятельности в качестве владельца таможенного склада, а также об изменении сведений о юридических лицах в национальном реестре;
б) обеспечить автоматизированное формирование общего реестра владельцев таможенных складов на основе поступившей в Комиссию информации и его опубликование на информационном портале Союза;
в) обеспечить представление сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр владельцев таможенных складов, через интегрированную информационную систему внешней и взаимной торговли (далее – интегрированная система) в целях использования в информационных системах уполномоченных органов государств-членов;
г) обеспечить представление по запросу информационных систем уполномоченных органов государств-членов с использованием сервисов, размещенных на информационном портале Союза, сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр владельцев таможенных складов.
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
структурное подразделение Комиссии, отвечающее за формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов

Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарында қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Жалпы процестің кодпен белгіленуі: P.СС.09, нұсқа 1.0.0.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаты кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жалпы процеске қатысушыларға кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсатына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі - Комиссия) Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) уәкілетті органдарынан заңды тұлғаларды ұлттық тізілімге енгізу және одан алып тастау, кеден қоймасы иесі ретіндегі қызметін тоқтата тұру (қайта бастау) туралы, сондай-ақ ұлттық тізілімдегі заңды тұлғалар туралы мәліметтердің өзгергені туралы ақпарат алуын қамтамасыз ету;
б) Комиссияға келіп түскен ақпараттың негізінде кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін автоматтандырылған қалыптастыруды және оны Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
в) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінде пайдалану мақсатында кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) арқылы ұсынуды қамтамасыз ету;
г) Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистерді пайдалана отырып, мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінің сұрау салуы бойынша кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз ету.
2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылар тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылар тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Комиссияның кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану үшін жауап беретін құрылымдық бөлімшесі

P.CC.09.ACT.001
уполномоченный орган государства-члена
орган исполнительной власти государства-члена, уполномоченный на ведение национального реестра и представление его в Комиссию для формирования общего реестра владельцев таможенных складов, а также на использование сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов при совершении таможенных операций и осуществлении таможенного контроля
P.CC.09.ACT.002
заинтересованное лицо
Участник внешнеэкономической деятельности, юридическое или физическое лицо, использующие в своей деятельности сведения о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры формирования и ведения общего реестра владельцев
таможенных складов;
б) процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов;
в) процедуры представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев
таможенных складов.
11. При выполнении процедур общего процесса осуществляется формирование общего реестра владельцев таможенных складов на основании сведений о юридических лицах из национальных реестров, полученных от уполномоченных органов государств-членов, а также представление сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр таможенных складов, уполномоченным органам государств-членов и заинтересованным лицам.
При формировании общего реестра владельцев таможенных складов выполняются процедуры включения и исключения сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов, а также изменения сведений о юридических лицах содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов, включенные в группу процедур формирования и ведения общего реестра владельцев таможенных складов.
При представлении уполномоченным органам государства-члена сведений о юридических лицах выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов:
получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов;
получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов;
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов.
При представлении заинтересованным лицам сведений о юридических лицах содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов, выполняется процедура "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов через информационный портал Союза", включенная в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов.

P.СС.09.ACT.001
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
мүше мемлекеттің ұлттық тізілімді жүргізуге және кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру үшін оны Комиссияға ұсынуға, сондай-ақ кедендік операцияларды жасау және кедендік бақылауды жүзеге асыру кезінде кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді пайдалануға уәкілеттік берілген атқарушы билік органы
P. СС.09.ACT.002
мүдделі тұлға
сыртқы экономикалық қызметке қатысушы, өз қызметінде кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді пайдаланатын заңды немесе жеке тұлға
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өз мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдер жиынтығын білдіреді:
а) кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу рәсімдері;
б) кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері;
в) кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері.
11. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан алынған, ұлттық тізілімдерден заңды тұлғалар туралы мәліметтердің негізінде кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, сондай-ақ кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына және мүдделі тұлғаларға ұсыну жүзеге асырылады.
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру кезінде кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу және оларды алып тастау, сондай-ақ кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу рәсімдері тобына енгізілген, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту рәсімдері орындалады.
Мүше мемлекеттің уәкілетті органдарына заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынған кезде кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобына енгізілген мынадай жалпы процесс рәсімдері орындалады:
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты алу;
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу;
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу.
Мүдделі тұлғаларға кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынған кезде кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері тобына енгізілген "Одақтың ақпараттық порталы арқылы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" рәсімі орындалады.

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур формирования и ведения общего реестра владельцев таможенных складов
15. Выполнение процедур формирования и ведения общего реестра владельцев таможенных складов начинается при получении уполномоченным органом государства-члена информации об изменении (добавлении, исключении) сведений о юридических лицах, содержащихся в национальном реестре.
При ведении национального реестра в уполномоченном органе государства-члена обеспечивается уникальность регистрационных номеров документов о включении сведений о юридических лицах в национальный реестр в соответствии с требованиями законодательства этого государства.
При включении сведений о юридических лицах в национальный реестр выполняется процедура "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.001).
При изменении сведений о юридических лицах в национальном реестре, заявленных при включении юридических лиц в общий реестр владельцев таможенных складов, в том числе при приостановлении (возобновлении) деятельности юридического лица в качестве владельца таможенного склада, выполняется процедура "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.002).
При исключении сведений о юридических лицах из национального реестра выполняется процедура "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.003).
В случае если в процессе внесения изменений в национальный реестр изменяется регистрационный номер документа, подтверждающего включение сведений о юридических лицах в национальный реестр, то представление сведений о юридических лицах осуществляется с использованием 2 процедур: "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.003) и "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.001).

12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте ұсынылған.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операциялардың нақтыланған сипаттамасын қоса алғанда, өз мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процесс рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процесс рәсімдері мен оларды орындау тәртібі арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы графикалық нотацияны пайдалану арқылы жасалған UML (модельдеудің біріздендірілген тілі – Unified Modeling Language) және мәтіндік сипаттаумен жабдықталған.
4. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу рәсімдерінің тобы
15. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу рәсімдерін орындау мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық тізілімде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту (қосу, алып тастау) туралы ақпаратты алған кезде басталады.
Мүше мемлекеттің уәкілетті органында ұлттық тізілімді жүргізу кезінде осы мемлекет заңнамасының талаптарына сәйкес заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұлттық тізілімге енгізу туралы құжаттардың тіркеу нөмірлерінің бірегейлігі қамтамасыз етіледі.
Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұлттық тізілімге енгізу кезінде "Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу" (P.СС.09.PRC.001) рәсімі орындалады.
Заңды тұлғаларды кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу кезінде мәлімделген, ұлттық тізілімдегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерткен кезде, оның ішінде кеден қоймасының иесі ретінде заңды тұлғаның қызметін тоқтата тұру (қайта бастау) кезінде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.СС.09.PRC.002) рәсімі орындалады.
Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұлттық тізілімнен алып тастау кезінде "Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен алып тастау" (P.СС.09.PRC.003) рәсімі орындалады.
Егер ұлттық тізілімге өзгерістер енгізу процесінде заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұлттық тізілімге енгізуді растайтын құжаттың тіркеу нөмірі өзгеретін болса, онда заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну 2 рәсім пайдаланыла отырып жүзеге асырылады: "Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен алып тастау" (P.СС.09.PRC.003) және "Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу" (P.СС.09.PRC.001).

Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 135 (далее – Регламент информационного взаимодействия). Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 135 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
16. Приведенное описание группы процедур формирования и ведения общего реестра владельцев таможенных складов представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур формирования и ведения общего реестра владельцев таможенных складов
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения общего реестра владельцев таможенных складов, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения общего реестра владельцев таможенных складов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.09.PRC.001
включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов
процедура предназначена для формирования и представления в Комиссию сведений о юридических лицах для включения в общий реестр владельцев таможенных складов
P.CC.09.PRC.002
изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов
процедура предназначена для формирования и представления в Комиссию сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов
P.CC.09.PRC.003
исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
процедура предназначена для формирования и представления в Комиссию информации об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
5. Группа процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов

Аталған мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 135 шешімімен бекітілген "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асырған кезде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады. Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 135 шешімімен бекітілген "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сай болуға тиіс.
16. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте ұсынылған.
2-сурет. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.СС.09.PRC.001
заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу
рәсім кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастырып, Комиссияға ұсынуға арналған
P.СС.09.PRC.002
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту
рәсім кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастырып, Комиссияға ұсынуға арналған
P.СС.09.PRC.003
заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен алып тастау
рәсім заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен алып тастау туралы ақпаратты қалыптастырып, Комиссияға ұсынуға арналған
5. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобы

18. Процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов, выполняются при получении соответствующего запроса от информационных систем уполномоченных органов государств-членов.
В рамках выполнения процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов, обрабатываются следующие виды запросов, поступающих от информационных систем уполномоченных органов государств-членов:
запрос на представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов;
запрос на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов;
запрос на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов.
Запрос на представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов выполняется уполномоченным органом государства-члена в целях оценки необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр владельцев таможенных складов, со сведениями о юридических лицах, содержащимися в общем реестре владельцев таможенных складов, хранящимися в Комиссии. При осуществлении запроса на представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов выполняется процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.004).
Запрос на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов, выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений обо всех юридических лицах, включенных в общий реестр владельцев таможенных складов, хранящихся в Комиссии. Сведения о юридических лицах, содержащиеся в общем реестре владельцев таможенных складов, запрашиваются либо в полном объеме, с учетом исторических данных, либо по состоянию на определенную дату и время. Запрос на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов используется при первоначальной загрузке сведений о юридических лицах в информационную систему уполномоченного органа государства-члена. При осуществлении запроса на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов выполняется процедура "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.005).

18. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен тиісті сұрау салу алынған кезде орындалады.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерін орындау шеңберінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен келіп түсетін сұрау салулардың мынадай түрлері өңделеді:
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салу;
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу;
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салу.
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді Комиссияда сақталатын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтермен үйлесімді ету қажеттігін бағалау мақсатында мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындайды. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.PRC.004) рәсімі орындалады.
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу мүше мемлекеттің уәкілетті органының Комиссияда сақталатын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген барлық заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтер тарихи деректер ескеріле отырып, не толық көлемде, не белгілі бір күнгі және уақыттағы жай-күйі бойынша сұратылады. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесіне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді бастапқы жүктеу кезінде пайдаланылады. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" (P.СС.09.PRC.005) рәсімі орындалады.

При запросе информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов, представляются сведения о юридических лицах, которые были добавлены в общий реестр владельцев таможенных складов или в которые были внесены изменения начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. При осуществлении запроса на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов, выполняется процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.006).
19. Приведенное описание группы процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов, представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре
владельцев таможенных складов
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений
о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.09.PRC.004
получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов
процедура предназначена для оценки уполномоченным органом государства-члена необходимости синхронизации сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр владельцах таможенных складов, хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, со сведениями о юридических лицах, содержащимися в общем реестре владельцах таможенных складов
P.CC.09.PRC.005
получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
процедура предназначена для получения сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов
P.CC.09.PRC.006
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов
процедура предназначена для синхронизации сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр владельцев таможенных складов, хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, со сведениями о юридических лицах, содержащимися в общем реестре владельцев таможенных складов

Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу кезінде кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне қосылған заңды тұлғалар туралы немесе аталған сұрау салу жіберілген кезден бастап бұл сұрау салу орындалған кезге дейін оған өзгерістер енгізілген мәліметтер ұсынылады. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсынуға сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.PRC.006) рәсімі орындалады.
19. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте ұсынылған.
3-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
20. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.СС.09.PRC.004
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтермен үйлесімді ету қажеттігін мүше мемлекеттің уәкілетті органының бағалауына арналған
P. СС.09.PRC.005
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу
рәсім кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алуға арналған
P. СС.09.PRC.006
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтермен үйлесімді етуге арналған

6. Группа процедур представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев
таможенных складов
21. Процедуры представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов выполняются посредством использования информационного портала Союза.
При представлении сведений о юридических лицах через информационный портал Союза используются веб-интерфейс этого портала либо сервисы, размещенные на этом портале. При использовании веб-интерфейса, пользователь в окне браузера задает параметры поиска и (или) выгрузки сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов, осуществляет работу с информацией из общего реестра владельцев таможенных складов, представленной в окне браузера.
При использовании сервисов, размещенных на информационном портале Союза, взаимодействие осуществляется между информационной системой заинтересованного лица и информационным порталом Союза.
22. Приведенное описание группы процедур представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов, представлено на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема группы процедур представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев
таможенных складов
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений о юридических лицах,
содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.09.PRC.007
получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов через информационный портал Союза
процедура предназначена для получения сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов, через информационный портал Союза с использованием веб-интерфейса этого портала либо сервисов, размещенных на этом портале
V. Информационные объекты общего процесса
24. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

6. Мүдделі тұлғаларға кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобы
21. Мүдделі тұлғаларға кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы орындалады.
Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталы арқылы ұсынған кезде осы порталдың веб-интерфейсі не осы порталда орналастырылған сервистер пайдаланылады. Веб-интерфейсті пайдалану кезінде пайдаланушы браузер терезесінде кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді іздеу және (немесе) шығару параметрлерін береді, браузер терезесінде ұсынылған, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен алынатын ақпаратпен жұмыс істеуді жүзеге асырады.
Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистерді пайдалану кезінде өзара іс-қимыл мүдделі тұлғаның ақпараттық жүйесі мен Одақтың ақпараттық порталы арасында жүзеге асырылады.
22. Мүдделі тұлғаларға кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 4-суретте ұсынылған.
4-сурет. Мүдделі тұлғаларға кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
23. Мүдделі тұлғаларға кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Мүдделі тұлғаларға кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.СС.09.PRC.007
Одақтың ақпараттық порталы арқылы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу
рәсім Одақтың ақпараттық порталының веб-интерфейсін не осы порталда орналастырылған сервистерді пайдалана отырып, осы портал арқылы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алуға арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
24. Жалпы процеске қатысушылар арасындағы өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілер тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Ақпараттық объектілер тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.CC.09.BEN.001
сведения о юридических лицах
сведения о юридических лицах из национального реестра, представляемые уполномоченным органом государства-члена в Комиссию для формирования общего реестра владельцев таможенных складов
P.CC.09.BEN.002
информация о состоянии общего реестра владельцев таможенных складов
информация о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов
P.CC.09.BEN.003
общий реестр владельцев
таможенных складов
сведения о юридических
лицах, включенных в общий реестр владельцев таможенных складов
VI. Ответственность участников общего процесса
25. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии осуществляется в соответствии с Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
26. Описание свойств справочника (классификатора) общего процесса приведено в таблице 6.
Таблица 6
Описание свойств справочника (классификатора) общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран мира и соответствующие им коды (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.015
классификатор видов транспорта и транспортировки товаров
классификатор
содержит перечень видов транспортных средств и транспортировки товаров и соответствующие им коды (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.025
классификатор таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза
классификатор
содержит перечень кодов и наименований таможенных органов государств-членов
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры формирования и ведения общего реестра владельцев таможенных складов
Процедура "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.001)
27. Схема выполнения процедуры "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.001) представлена на рисунке 5.
Рис. 5. Схема выполнения процедуры "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.001)

P. СС.09.BEN.001
заңды тұлғалар туралы мәліметтер
мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру үшін Комиссияға ұсынатын, ұлттық тізілімнен алынатын заңды тұлғалар туралы мәліметтер
P. СС.09.BEN.002
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат
P. СС.09.BEN.003
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
25. Мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауаптылыққа тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақ құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, ал мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауаптылыққа тарту мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
26. Жалпы процестің анықтамалығы (сыныптауышы) қасиеттерінің сипаттамасы 6-кестеде берілген.
6-кесте
Жалпы процестің анықтамалығы (сыныптауышы) қасиеттерінің сипаттамасы
Кодпен белгіленуі
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.001
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
әлем елдері атауларының тізбесін және оларға сай кодтарды қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.015
көлік түрлерінің және тауарларды тасымалдаудың сыныптауышы
сыныптауыш
көлік құралдары түрлерінің және тауарларды тасымалдаудың тізбесін және оларға сай кодтарды қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.025
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышы
сыныптауыш
мүше мемлекеттердің кеден органдарының кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
VIII. Жалпы процестің рәсімдері
1. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу рәсімдері
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.СС.09.PRC.001) рәсімі
27. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.СС.09.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 5-суретте ұсынылған.
5-сурет. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.СС.09.PRC.001) рәсімін орындау схемасы

28. Процедура "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.001) выполняется при включении уполномоченным органом государства-члена сведений о юридических лицах в национальный реестр.
29. Первой выполняется операция "Представление сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов.
30. При получении Комиссией сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов, выполняется операция "Прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.002), по результатам выполнения которой в общий реестр владельцев таможенных складов включаются сведения о юридических лицах и в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов.
31. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов выполняется операция "Получение уведомления о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.003), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления о включении юридических лиц в общий реестр владельцев таможенных складов.
32. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.002) выполняется операция "Опубликование общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.004).
33. Результатами выполнения процедуры "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.001) являются включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов и опубликование общего реестра владельцев таможенных складов на информационном портале Союза.
34. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.001), приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев
таможенных складов" (P.CC.09.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.09.OPR.001
представление сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов
приведено в таблице 8 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.002
прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.003
получение уведомления о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.004
опубликование общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 11 настоящих Правил
Таблица 8
Описание операции "Представление сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений о юридических лицах в национальный реестр
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов, переданы в Комиссию
Таблица 9
Описание операции "Прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении Комиссией сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов (операция "Представление сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного
взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов, включает сведения о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов
7
Результаты
сведения о юридических лицах включены в общий реестр владельцев таможенных складов, уведомление о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 10
Описание операции "Получение уведомления о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов (операция "Прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов обработано
Таблица 11
Описание операции "Опубликование общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.004
2
Наименование операции
опубликование общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов (операция "Прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.002))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование общего реестра владельцев таможенных складов на информационном портале Союза
7
Результаты
общий реестр владельцев таможенных складов, содержащий включенные сведения о юридичеких лицах, опубликован на информационном портале Союза
Процедура "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.002)
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.002)

28. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.СС.09.PRC.001) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұлттық тізілімге енгізген кезде орындалады.
29. Бірінші болып "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.СС.09.OPR.001) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
30. Комиссия кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.СС.09.OPR.002) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтер енгізіледі және мүше мемлекеттің уәкілетті органына заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу туралы хабарлама жіберіледі.
31. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу туралы хабарламаны алған кезде "Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу туралы хабарламаны алу" (P.СС.09.OPR.003) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
32. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.СС.09.OPR.002) операциясы орындалған жағдайда "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жариялау" (P.СС.09.OPR.004) операциясы орындалады.
33. Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу және кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялау "Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу" (P.СС.09.PRC.001) рәсімін орындау нәтижелері болып табылады.
34. "Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу" (P.СС.09.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
"Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу" (P.СС.09.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.СС.09.OPR.001
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 8-кестесінде келтірілген
P. СС.09.OPR.002
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
P. СС.09.OPR.003
заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
P. СС.09.OPR.004
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жариялау
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
8-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.СС.09.OPR.001) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.OPR.001
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұлттық тізілімге енгізу кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастырады және Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтер Комиссияға берілді
9-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.СС.09.OPR.002) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.OPR.002
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
Комиссия кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.СС.09.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сай болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады, заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізеді, заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу туралы хабарламаны қалыптастырып, мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
заңды тұлғалар туралы мәліметтер кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілді, заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
10-кесте
"Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу туралы хабарламаны алу" (P.СС.09.OPR.003) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P. СС.09.OPR.003
2
Операцияның атауы
заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.СС.09.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу туралы хабарлама өңделді
11-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жариялау" (P.СС.09.OPR.004) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P. СС.09.OPR.004
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
заңды тұлғалар туралы мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу кезінде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.СС.09.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
заңды тұлғалар туралы енгізілген мәліметтерді қамтитын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.СС.09.PRC.002) рәсімі

35. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.002) представлена на рисунке 6.
36. Процедура "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.002) выполняется при внесении уполномоченным органом государства-члена изменений в национальный реестр.
37. Первой выполняется операция "Представление сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.005), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов.
38. При получении Комиссией сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов выполняется операция "Прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.006), по результатам выполнения которой осуществляется обновление сведений о юридических лицах в общем реестре владельцев таможенных складов и в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление о внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов.
39. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления о внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов выполняется операция "Получение уведомления о внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.007), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления о внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов.
40. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.006) выполняется операция "Опубликование обновленных сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.008).
41. Результатами выполнения процедуры "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.002) являются внесение изменений в общий реестр владельцев таможенных складов и опубликование измененных сведений о юридических лицах на информационном портале Союза.

35. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.СС.09.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 6-суретте ұсынылған.
6-сурет. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.СС.09.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
36. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.СС.09.PRC.002) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық тізілімге өзгерістер енгізген кезде орындалады.
37. Бірінші болып "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.СС.09.OPR.005) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
38. Комиссия кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.СС.09.OPR.006) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді жаңарту жүзеге асырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама жіберіледі.
39. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу" (P.СС.09.OPR.007) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
40. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.СС.09.OPR.006) операциясы орындалған жағдайда "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтерді жариялау" (P.СС.09.OPR.008) операциясы орындалады.
41. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу және заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.СС.09.PRC.002) рәсімін орындаудың нәтижелері болып табылады.

42. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.002), приведен в таблице 12.
Таблица 12
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре
владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.09.OPR.005
представление сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.006
прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.007
получение уведомления о внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.008
опубликование обновленных сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 16 настоящих Правил
Таблица 13
Описание операции "Представление сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.005
2
Наименование операции
представление сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений в национальный реестр
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов переданы в Комиссию
Таблица 14
Описание операции "Прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.006
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о юридических лицах
для внесения изменений в общий реестр владельцев
таможенных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр таможенных складов (операция "Представление сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев
таможенных складов" (P.CC.09.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений
должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного
взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку
сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов, вносит изменения в общий реестр владельцев таможенных складов, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных
складов
7
Результаты
сведения о юридических лицах изменены в общем
реестре владельцев таможенных складов, уведомление о внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 15
Описание операции "Получение уведомления о внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
PCC.09.OPR.007
2
Наименование операции
получение уведомления о внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов (операция "Прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.006))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление о внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов обработано
Таблица 16
Описание операции "Опубликование обновленных сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
PCC.09.OPR.008
2
Наименование операции
опубликование обновленных сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов "Прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.0PR.006)
5
Ограничения
-
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование обновленных сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленные сведения о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов опубликованы на информационном портале Союза

42. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.СС.09.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.СС.09.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.СС.09.OPR.005
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
P. СС.09.OPR.006
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P. СС.09.OPR.007
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
P. СС.09.OPR.008
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 16-кестесінде келтірілген
13-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.СС.09.OPR.005) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.OPR.005
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
ұлттық тізілімге өзгерістер енгізу кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтер Комиссияға берілді
14-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.СС.09.OPR.006) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.OPR.006
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.СС.09.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сай болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізеді, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны қалыптастырып, мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтер өзгертілді, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
15-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу" (P.СС.09.OPR.007) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.OPR.007
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.СС.09.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама өңделді
16-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтерді жариялау" (P.СС.09.OPR.008) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.OPR.008
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу кезінде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.СС.09.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы жаңартылған мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

Процедура "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.003)
43. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.003) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.003)
44. Процедура "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.003) выполняется при исключении сведений о юридических лицах из национального реестра.
45. Первой выполняется операция "Представление сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.009), по результатам выполнения которой в уполномоченном органе государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов.
46. При получении Комиссией сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов выполняется операция "Прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.010), по результатам выполнения которой осуществляется исключение сведений о соответствующих юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов и в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление об исключении юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов.
47. При получении уполномоченным органом государства-члена уведомления об исключении юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов выполняется операция "Получение уведомления об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.011), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка уведомления об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов.
48. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.010) выполняется операция "Опубликование обновленного общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.012).
49. Результатами выполнения процедуры "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.003) являются исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов и опубликование обновленного общего реестра владельцев таможенных складов на информационном портале Союза.

"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.СС.09.PRC.003) рәсімі
43. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.СС.09.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 7-суретте ұсынылған.
7-сурет. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.СС.09.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
44. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.СС.09.PRC.003) рәсімі ұлттық тізілімнен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау кезінде орындалады.
45. Бірінші болып "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну" (P.СС.09.OPR.009) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органында кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер қалыптастырылады және Комиссияға ұсынылады.
46. Комиссия кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.СС.09.OPR.010) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен тиісті заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау жүзеге асырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы хабарламаны жіберіледі.
47. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы хабарламаны алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу" (P.СС.09.OPR.011) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
48. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.СС.09.OPR.010) операциясы орындалған жағдайда "Кеден қоймалары иелерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау" (P.СС.09.OPR.012) операциясы орындалады.
49. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау және кеден қоймалары иелерінің жаңартылған жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялау "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.СС.09.PRC.003) рәсімін орындаудың нәтижелері болып табылады.

50. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.003), приведен в таблице 17.
Таблица 17
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.09.OPR.009
представление сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.010
прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.011
получение уведомления об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 20 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.012
опубликование обновленного общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 21 настоящих Правил
Таблица 18
Описание операции "Представление сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
2
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.009
2
Наименование операции
представление сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при исключении сведений
о юридических лицах из национального реестра
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов представлены в Комиссию
Таблица 19
Описание операции "Прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.010
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений
для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов (операция "Представление сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев
таможенных складов" (P.CC.09.OPR.009))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений
должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов, исключает юридические лица из общего реестра владельцев таможенных складов, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление об исключении юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов
7
Результаты
сведения о юридических лицах исключены из общего реестра владельцев таможенных складов, уведомление об исключении юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 20
Описание операции "Получение уведомления об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.011
2
Наименование операции
получение уведомления об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об исключении юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов (операция "Прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов обработано
Таблица 21
Описание операции "Опубликование обновленного общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.012
2
Наименование операции
опубликование обновленного общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при обновлении общего реестра владельцев таможенных складов (операция "Прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.010))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель осуществляет опубликование обновленного общего реестра владельцев таможенных складов на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленный общий реестр владельцев таможенных складов опубликован на информационном портале Союза

50. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.СС.09.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.СС.09.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.СС.09.OPR.009
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P. СС.09.OPR.010
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
P. СС.09.OPR.011
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 20-кестесінде келтірілген
P. СС.09.OPR.012
кеден қоймалары иелерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау
осы Қағидалардың 21-кестесінде келтірілген
18-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну" (P.СС.09.OPR.009) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.OPR.009
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
ұлттық тізілімнен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер Комиссияға ұсынылды
19-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.СС.09.OPR.010) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.OPR.010
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну" (P.СС.09.OPR.009) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сай болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастайды, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы хабарламаны қалыптастырып, мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер алып тасталды, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
20-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу" (P.СС.09.OPR.011) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.OPR.011
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.СС.09.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарлама өңделді
21-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау" (P.СС.09.OPR.012) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.OPR.012
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту кезінде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.СС.09.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жаңартылған жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
кеден қоймалары иелерінің жаңартылған жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

2. Процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов
Процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.004)
51. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.004) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.004)
52. Процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.004) выполняется в целях оценки необходимости синхронизации информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов, хранящейся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, с соответствующей информацией из общего реестра владельцев таможенных складов, хранящейся в Комиссии.
53. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.013), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов.
54. При получении Комиссией запроса на представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов выполняется операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.014), по результатам выполнения которой формируется и представляется в уполномоченный орган государства-члена информация о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов.
55. При получении уполномоченным органом государства-члена информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.015).
56. Результатом выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.004) является получение уполномоченным органом государства-члена информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов.
57. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.004), приведен в таблице 22.
Таблица 22

2. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.PRC.004) рәсімі
51. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.PRC.004) рәсімін орындау схемасы 8-суретте ұсынылған.
8-сурет. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
52. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.PRC.004) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты Комиссияда сақталатын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен алынатын тиісті ақпаратпен үйлесімді ету қажеттігін бағалау мақсатында орындалады.
53. Бірінші болып "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.СС.09.OPR.013) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынуды сұратуды қалыптастырып, Комиссияға жібереді.
54. Комиссия кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынуды сұратуды алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.СС.09.OPR.014) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат қалыптастырылып, мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады.
55. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.СС.09.OPR.015) операциясы орындалады.
56. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алуы "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.PRC.004) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
57. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 22-кестеде келтірілген.
22-кесте

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.09.OPR.013
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.014
обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 24 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.015
прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 25 настоящих Правил
Таблица 23
Описание операции "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.013
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления
общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости синхронизации информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов, хранящейся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, с соответствующей информацией из общего реестра владельцев таможенных складов, хранящейся в Комиссии
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов направлен в Комиссию
Таблица 24
Описание операции "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов"
(P.CC.09.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.014
2
Наименование операции
обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов (операция "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия.
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса, формирует и направляет информацию о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
информация о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов направлена в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 25
Описание операции "Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов"
(P.CC.09.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.015
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов (операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку полученной информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов
7
Результаты
информация о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов получена

"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.СС.09.OPR.013
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
P. СС.09.OPR.014
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
P. СС.09.OPR.015
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 25-кестесінде келтірілген
23-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.СС.09.OPR.013) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.OPR.013
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталатын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты Комиссияда сақталатын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен алынатын тиісті ақпаратпен үйлесімді ету қажеттігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынуды сұратуды қалыптастырып, Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынуды сұрату Комиссияға жіберілді
24-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.СС.09.OPR.014) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.OPR.014
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат ұсынуды сұратуды алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.СС.09.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сай болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұратуды өңдеуді жүзеге асырады және кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты жібереді
7
Нәтижелер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
25-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.СС.09.OPR.015) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.OPR.015
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.СС.09.OPR.014) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы алынған ақпаратты қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алынды

Процедура "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.005)
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.005)
58. Схема выполнения процедуры "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.005) представлена на рисунке 9.
59. Процедура "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.005) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов.
60. Первой выполняется операция "Запрос сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.016), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов. В зависимости от заданных параметров возможно формирование 2 видов запросов:
запрос на представление сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов в полном объеме, с учетом исторических данных;
запрос на представление сведений о юридических лицах по состоянию на определенную дату и время.
61. При получении Комиссией запроса на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов выполняется операция "Обработка и представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.017), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
62. При получении уполномоченным органом государства-члена сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.018)
63. Результатами выполнения процедуры "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.005) являются получение уполномоченным органом государства-члена сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.

"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" (P.СС.09.PRC.005) рәсімі
58. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" (P.СС.09.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 9-суретте ұсынылған.
9-сурет. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" (P.СС.09.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
59. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" (P.СС.09.PRC.005) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алуы мақсатында орындалады.
60. Бірінші болып "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді сұрату" (P.СС.09.OPR.016) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсынуды сұратуды қалыптастырып, Комиссияға жібереді. Берілген параметрлерге байланысты сұратудың 2 түрі қалыптастырылуы мүмкін:
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді тарихи деректерді ескере отырып, толық көлемде ұсынуды сұрату;
заңды тұлғалар туралы мәліметтерді белгілі бір күн мен уақыттағы жағдай бойынша ұсынуды сұрату.
61. Комиссия кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсынуды сұратуды алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.СС.09.OPR.017) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер қалыптастырылып, мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберіледі.
62. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.СС.09.OPR.018) операциясы орындалады.
63. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алуы "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" (P.СС.09.PRC.005) рәсімін орындаудың нәтижелері болып табылады.

64. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.005), приведен в таблице 26.
Таблица 26
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.09.OPR.016
запрос сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.017
обработка и представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 28 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.018
прием и обработка сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 29 настоящих Правил
Таблица 27
Описание операции "Запрос сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.016
2
Наименование операции
запрос сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. При возникновении необходимости получения сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов в полном объеме, с учетом исторических данных, дата и время актуализации в запросе не указывается. При возникновении необходимости получения сведений о юридических лицах по состоянию на определенную дату и время в запросе должна указываться дата и время актуализации общего реестра владельцев таможенных складов.
При возникновении необходимости получения сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр владельцев таможенных складов на основании сведений о юридических лицах, представленных определенными государствами-членами, в запросе указываются коды этих государств-членов
7
Результаты
запрос на представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов направлен в Комиссию
Таблица 28
Описание операции "Обработка и представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.017
2
Наименование операции
обработка и представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на
представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов (операция "Запрос сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган государства-члена сведения о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов в соответствии с параметрами, указанными в запросе.
При представлении полной информации из общего реестра владельцев таможенных складов осуществляется представление всех записей, хранящихся в реестре, включая исторические данные. При представлении сведений о юридических лицах по состоянию на указанную дату и время осуществляется выборка сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов по состоянию на дату и время, указанную в запросе. Выбор сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов осуществляется по всем странам либо с учетом кодов государств-членов, указанных в запросе.
При отсутствии в общем реестре владельцев таможенных складов сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена представлены сведения о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 29
Описание операции "Прием и обработка сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.018
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.017))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны

64. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" (P.СС.09.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 26-кестеде келтірілген.
26-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" (P.СС.09.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.СС.09.OPR.016
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді сұрату
осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
P. СС.09.OPR.017
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
P. СС.09.OPR.018
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 29-кестесінде келтірілген
27-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді сұрату" (P.СС.09.OPR.016) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.OPR.016
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді сұрату
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу қажеттігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсынуды сұратуды қалыптастырып, Комиссияға жібереді.
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді тарихи деректерді ескере отырып, толық көлемде ұсыну алу қажеттігі туындаған кезде өзекті ету күні мен уақыты сұрау салуда көрсетілмейді. Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді белгілі бір күн мен уақыттағы жағдай бойынша алу қажеттігі туындаған кезде сұрау салуда кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін өзекті етудің күні мен уақыты көрсетілуге тиіс. Белгілі бір мүше мемлекеттер ұсынған заңды тұлғалар туралы мәліметтердің негізінде кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу қажеттігі туындаған кезде сұрау салуда осы мүше мемлекеттердің кодтары көрсетіледі
7
Нәтижелер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсынуды сұрату Комиссияға жіберілді
28-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.СС.09.OPR.017) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.OPR.017
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсынуды сұратуды алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді сұрату" (P.СС.09.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сай болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қалыптастырып, мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен толық ақпаратты ұсыну кезінде тарихи деректерді қоса алғанда, тізілімде сақталатын барлық жазбаларды ұсыну жүзеге асырылады. Заңды тұлғалар туралы мәліметтерді көрсетілген күн мен уақыттағы жағдай бойынша ұсыну кезінде кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді сұрау салуда көрсетілген күн мен уақыттағы жағдай бойынша іріктеп алу жүзеге асырылады. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді іріктеу барлық елдер бойынша не сұрау салуда көрсетілген мүше мемлекеттердің кодтары ескеріліп жүзеге асырылады. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған кезде мүше мемлекеттің уәкілетті органына сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберіледі
7
Нәтижелер
мүше мемлекеттің уәкілетті органына кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер ұсынылды немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберілді
29-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.СС.09.OPR.018) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.OPR.018
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.СС.09.OPR.017) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама өңделді

Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.006)
65. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.006) представлена на рисунке 10.
Рис. 10. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.006)
66. Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.006) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов, добавление которых в общий реестр владельцев таможенных складов или внесение изменений в которые произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. Процедура выполняется в том числе если в результате выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.004) выявлено, что дата и время получения сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов уполномоченным органом государства-члена являются более ранними, чем дата и время изменения общего реестра владельцев таможенных складов в Комиссии.
67. Первой выполняется операция "Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.019), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов.
68. При получении Комиссией запроса на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов, выполняется операция "Обработка и представление информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.020), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов с даты и времени указанных в запросе, или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
69. При получении уполномоченным органом государства-члена сведений об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.021).

"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.PRC.006) рәсімі
65. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.PRC.006) рәсімін орындау схемасы 10-суретте ұсынылған.
10-сурет. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.PRC.006) рәсімін орындау схемасы
66. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.PRC.006) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне оларды қосу немесе оларға өзгерістер енгізу сұрау салуда көрсетілген кезден бастап осы сұрау салу орындалған кезге дейін орын алған кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Рәсім, егер "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органының кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу күні мен уақыты кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін Комиссияда өзгерту күні мен уақытынан ертерек болғандығы анықталса да, орындалады.
67. Бірінші болып "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату" (P.СС.09.OPR.019) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат ұсынуды сұратуды қалыптастырып, Комиссияға жібереді.
68. Комиссия кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат ұсынуды сұратуды алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.СС.09.OPR.020) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша сұрау салуда көрсетілген күн мен уақыттан бастап кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер қалыптастырылып, мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберіледі.
69. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.СС.09.OPR.021) операциясы орындалады.

70. Результатами выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.006) являются получение уполномоченным органом государства-члена сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов и синхронизация сведений из общего реестра владельцев таможенных складов между уполномоченным органом государства-члена и Комиссией.
71. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.006), приведен в таблице 30.
Таблица 30
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.09.OPR.019
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов
приведено в таблице 31 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.020
обработка и представление информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 32 настоящих Правил
P.CC.09.OPR.021
прием и обработка информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
приведено в таблице 33 настоящих Правил
Таблица 31
Описание операции "Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.019
2
Наименование операции
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов, направлен в Комиссию
Таблица 32
Описание операции "Обработка и представление информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.020
2
Наименование операции
обработка и представление информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов (операция "Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.019))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган государства-члена сведения об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена представлены сведения об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов, или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 33
Описание операции "Прием и обработка информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.OPR.021
2
Наименование операции
прием и обработка информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.OPR.020))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку. При получении сведений об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов, обработка осуществляется согласно следующим правилам:
сведения о юридических лицах, присутствующие в составе полученных измененных сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов и отсутствующие в уполномоченном органе государства-члена, включаются в сведения общего реестра владельцев таможенных складов, хранящиеся в уполномоченном органе государства-члена;
сведения о юридических лицах, присутствующие в составе полученных измененных сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов и присутствующие в сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов, хранящихся в уполномоченном органе государства-члена, актуализируются (обновляются)
7
Результаты
сведения о юридических лицах из общего реестра
владельцев таможенных складов синхронизированы между Комиссией и уполномоченным органом государства-члена
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

70. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алуы және мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен Комиссия арасында кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді үйлесімді ету "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.PRC.006) рәсімін орындаудың нәтижелері болып табылады.
71. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 30-кестеде келтірілген.
30-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.СС.09.OPR.019
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату
осы Қағидалардың 31-кестесінде келтірілген
P. СС.09.OPR.020
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 32-кестесінде келтірілген
P. СС.09.OPR.021
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 33-кестесінде келтірілген
31-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату" (P.СС.09.OPR.019) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.OPR.019
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу қажеттігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат ұсынуды сұратуды қалыптастырып, Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат ұсынуды сұрату Комиссияға жіберілді
32-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.СС.09.OPR.020) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.OPR.020
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат ұсынуды сұратуды алған кезде орындалады (Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату" (P.СС.09.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сай болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны қалыптастырып, мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады.
7
Нәтижелер
мүше мемлекеттің уәкілетті органына кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер ұсынылды немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберілді
33-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.СС.09.OPR.021) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.OPR.021
2
Операцияның атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.СС.09.OPR.020) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алып, оларды өңдеуді жүзеге асырады. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді алған кезде өңдеу мынадай қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады:
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы алынған өзгертілген мәліметтердің құрамында бар және мүше мемлекеттің уәкілетті органында болмаған заңды тұлғалар туралы мәліметтер мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақталатын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің мәліметтеріне қосылады; кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы алынған өзгертілген мәліметтердің құрамында бар және мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақталатын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерде бар заңды тұлғалар туралы мәліметтер өзекті етіледі (жаңартылады)
7
Нәтижелер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер Комиссия мен мүше мемлекеттің уәкілетті органы арасында үйлесімді етілді
IX. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі

72. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
73. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган государства-члена осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган государства-члена принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
74. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах государств-членов, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 1 ноября 2016 г. № 135
РЕГЛАМЕНТ
информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации
средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 декабря 2012 г. № 271 "О формировании общих реестров лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела, владельцев свободных складов, резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";

72. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде айрықша жағдайлар болуы мүмкін, бұл ретте деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізілмейді. Бұл техникалық іркілістер, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылаудағы қателер туындаған кезде және өзге де жағдайларда орын алуы мүмкін.
73. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателері туындаған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы қате туралы хабарлама алынған хабарды Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттардың талаптарына сәйкес еместігі анықталған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы белгіленген тәртіпке сәйкес анықталған қателерді жою үшін қажетті шараларды қабылдайды.
74. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер бір-біріне және Комиссияға осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау құзыретіне кіретін мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары туралы хабар береді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты адамдар туралы мәліметтерді ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 1 қарашадағы
№ 135 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кезде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Қызметін кеден ісі саласында жүзеге асыратын тұлғалардың, еркін қоймалар иелерінің, еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімін қалыптастыру туралы" 2012 жылғы 11 желтоқсандағы № 271 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кезде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного понимания участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов" (далее – общий процесс), а также своей роли при их выполнении.
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – представление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция",
"принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 135 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу аясы
2. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылардың "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) транзакцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарын, сондай-ақ оларды орындау кезіндегі өз рөлін біркелкі түсінуін қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторластыру" – белгілі бір жалпы процеске қатысушыға белгілі бір іс-қимылдарды орындауға құқықтар беру;
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі, ол белгілі бір контексте бөлінбейтін болып есептеледі.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастама операция", "қабылдайтын операция", "респондент", "жалпы процесс хабарламасы" және "жалпы процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарында қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 135 шешімімен бекітілген "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асырған кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер

1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец национального реестра
осуществляет ведение национального реестра, представляет в Евразийскую экономическую комиссию сведения о юридических лицах для формирования общего реестра владельцев таможенных складов, формирует запросы и получает сведения о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
уполномоченный орган государства – члена Союза (P.CC.09.ACT.001)
Владелец общего реестра владельцев таможенных складов
осуществляет формирование общего реестра владельцев таможенных складов, представляет сведения о юридических лицах, содержащиеся в общем реестре владельцев таможенных складов
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами
государств – членов Союза (далее – государства-члены) и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) в соответствии с процедурами общего процесса:
а) информационное взаимодействие при формировании и ведении общего реестра владельцев таможенных складов;
б) информационное взаимодействие при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного
взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.

1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Ұлттық тізілімнің иесі
ұлттық тізілімді жүргізуді жүзеге асырады, Еуразиялық экономикалық комиссияға кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынады, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтер сұратуды қалыптастырады және оларды алады
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.СС.09.ACT.001)
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің иесі
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыруды жүзеге асырады, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсынады
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
1. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттердің) уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) арасында жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
а) кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
б) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте ұсынылған.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін үйлестіру мақсатында хабарламалар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.

10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 135 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

10. Бастамашы жалпы процесс транзакцияларын орындау кезінде өзі жүзеге асыратын операция (бастама операция) шеңберінде респондентке сұрату-хабарлама жібереді, респондент өзі жүзеге асыратын операция (қабылдайтын операция) шеңберінде оған жауап ретінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына байланысты жауап-хабарлама жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабарлама құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 135 шешімімен бекітілген "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при формировании и ведении общего реестра владельцев таможенных складов
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении общего реестра владельцев таможенных складов представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении общего реестра владельцев таможенных складов
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при формировании и ведении общего реестра владельцев таможенных складов
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние
информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.PRC.001)
1.1.
Представление сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.001). Получение уведомления о включении сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.003)
сведения о юридических лицах (P.CC.09.BEN.001): отправлены
прием и обработка сведений о юридических лицах, включаемых в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.002)
сведения о юридических лицах (P.CC.09.BEN.001): обработаны
включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.TRN.001)
2
Изменение сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов (P.CC.09.PRC.002)
2.1
Представление сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.005). Получение уведомления о внесении изменений в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.007)
сведения о юридических лицах (P.CC.09.BEN.001): отправлены
прием и обработка сведений о юридических лицах для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.006)

11. Жалпы процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай, жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріна сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте ұсынылған. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және қорытынды жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің қорытынды жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу (P.СС.09.PRC.001)
1.1
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну (P.СС.09.OPR.001).
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны алу (P.СС.09.OPR.003)
заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.СС.09.BEN.001):
жіберілді
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.СС.09.OPR.002)
заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.СС.09.BEN.001):
өңделді
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу (P.СС.09.TRN.001)
2
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту (P.СС.09.PRC.002)
2.1
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну (P.СС.09.OPR.005).
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу (P.СС.09.OPR.007)
заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.СС.09.BEN.001):
жіберілді
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.СС.09.OPR.006)

сведения о юридических лицах (P.CC.09.BEN.001): обработаны
изменение сведений о юридических лицах в общем реестре владельцев таможенных складов (P.CC.09.TRN.002)
3
Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.PRC.003)
3.1
Представление сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.009). Получение уведомления об исключении сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.011)

заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.СС.09.BEN.001):
өңделді
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту (P.СС.09.TRN.002)
3
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау (P.СС.09.PRC.003)
3.1
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтер ұсыну
(P.СС.09.OPR.009).
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу
(P.СС.09.OPR.011)

сведения о юридических лицах (P.CC.09.BEN.001): отправлены
прием и обработка сведений для исключения юридических лиц из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.010)
сведения о юридических лицах (P.CC.09.BEN.001): обработаны
исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.TRN.003)
2. Информационное взаимодействие при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов

заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.СС.09.BEN.001):
жіберілді
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаларды алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.СС.09.OPR.010)
заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.СС.09.BEN.001):
өңделді
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау (P.СС.09.TRN.003)
2. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл

13. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений о юридических лицах, содержащихся в общем реестре владельцев таможенных складов
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

13. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте ұсынылған. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және қорытынды жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
3-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде қамтылған заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
р/р
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің қорытынды жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.PRC.004)
1.1
Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.013). Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.015)
информация о состоянии общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.002): запрос отправлен
обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов
(P.CC.09.OPR.014)
информация о состоянии общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.002): сведения представлены
получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.TRN.004)
2
Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.PRC.005)
2.1
Запрос сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.016). Прием и обработка сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.018)
общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.003): сведения запрошены
обработка и представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.017)
общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.003): сведения отсутствуют. Общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.003): сведения представлены
получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.TRN.005)
3
Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.PRC.006)
3.1
Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.019). Прием и обработка информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.021)
общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.003): сведения запрошены
обработка и представление информации об измененных сведениях о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.OPR.020)
общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.003): сведения отсутствуют. Общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.003): сведения представлены
Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов
(P.CC.09.TRN.006)
VI. Описание сообщений общего процесса
14. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 4. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 4.
Таблица 4
Перечень сообщений общего процесса
Сноска. Таблица 4 с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26.03.2019 № 44 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.CC.09.MSG.001
сведения для включения в общий реестр владельцев таможенных складов
общий реестр владельцев таможенных складов (R.CA.CC.09.001)

Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу (P.СС.09.PRC.004)
1.1
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату (P.СС.09.OPR.013).
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.СС.09.OPR.015)
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат
(P.СС.09.BEN.002):
сұрау салу жіберілді
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
(P.СС.09.OPR.014)
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат
(P.СС.09.BEN.002): мәліметтер ұсынылды
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу
(P.СС.09.TRN.004)
2
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу (P.СС.09.PRC.005)
2.1
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді сұрату (P.СС.09.OPR.016).
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және
өңдеу (P.СС.09.OPR.018)
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (P.СС.09.BEN.003):
мәліметтер сұратылды
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну (P.СС.09.OPR.017)
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (P.СС.09.BEN.003):
мәліметтер жоқ. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі
(P.СС.09.BEN.003): мәліметтер ұсынылды
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу
(P.СС.09.TRN.005)
3
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу (P.СС.09.PRC.006)
3.1
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату
(P.СС.09.OPR.019).
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен алынатын заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
(P.СС.09.OPR.021)
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (P.СС.09.BEN.003):
мәліметтер сұратылды
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен алынатын заңды тұлғалар туралы өзгертілген мәліметтер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну (P.СС.09.OPR.020)
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (P.СС.09.BEN.003): мәліметтер жоқ. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі
(P.СС.09.BEN.003): мәліметтер ұсынылды
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу (P.СС.09.TRN.006)
VI. Жалпы процесс хабарламаларының сипаттамасы
14. Жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарламаларының тізбесі 4-кестеде келтірілген. Хабарлама құрамындағы деректер құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 4-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
4-кесте
Жалпы процесс хабарламаларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.СС.09.MSG.001
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (R.CА.СС.09.001)

P.CC.09.MSG.002
уведомление об успешной обработке сообщения
уведомление о результате обработки (R.006)
P.CC.09.MSG.003
сведения для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов
общий реестр владельцев таможенных складов (R.CA.CC.09.001)
P.CC.09.MSG.004
сведения для исключения из общего реестра владельцев таможенных складов
общий реестр владельцев таможенных складов (R.CA.CC.09.001)
P.CC.09.MSG.005
запрос информации
о состоянии общего реестра
владельцев таможенных
складов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.09.MSG.006
информация о состоянии общего реестра владельцев таможенных складов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.09.MSG.007
запрос информации об изменениях общего реестра владельцев таможенных складов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.09.MSG.008
сведения из общего реестра владельцев таможенных складов
общий реестр владельцев таможенных складов (R.CA.CC.09.001)
P.CC.09.MSG.009
уведомление об отсутствии сведений в общем реестре владельцев таможенных складов
уведомление о результате обработки (R.006)
P.CC.09.MSG.010
запрос сведений из общего реестра владельцев таможенных складов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.09.MSG.011
измененные сведения из общего реестра владельцев таможенных складов
общий реестр владельцев таможенных складов (R.CA.CC.09.001)
VII. Описание транзакций общего процесса

P.СС.09.MSG.002
хабарламаны табысты өңдеу туралы хабарлау
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.СС.09.MSG.003
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (R.CА.СС.09.001)
P.СС.09.MSG.004
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (R.CА.СС.09.001)
P.СС.09.MSG.005
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпаратты сұрату
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.СС.09.MSG.006
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (R.CА.СС.09.001)
P.СС.09.MSG.007
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміндегі өзгерістер туралы ақпаратты сұрату
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.СС.09.MSG.008
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен мәліметтер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (R.CА.СС.09.001)
P.СС.09.MSG.009
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.СС.09.MSG.010
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді сұрату
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.СС.09.MSG.011
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтер
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (R.CА.СС.09.001)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы

1. Транзакция общего процесса "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов"
(P.CC.09.TRN.001)
15. Транзакция общего процесса "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.001) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.

1. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.СС.09.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясы
15. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.СС.09.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Аталған жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 4-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде келтірілген.

Рис. 4. Схема выполнения транзакции общего процесса "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.001)
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса "Включение сведений о юридических лицах в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
включение сведений о юридических лицах
в общий реестр владельцев таможенных складов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений о юридических лицах для включения в общий реестр владельцев таможенных складов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений о юридических лицах для включения в общий реестр владельцев таможенных складов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о юридических лицах (P.CC.09.BEN.001): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
30 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения для включения в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.MSG.001)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке сообщения (P.CC.09.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия))
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

4-сурет. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.СС.09.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
5-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу" (P.СС.09.TRN.001) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/р
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне заңды тұлғалар туралы мәліметтерді енгізу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастама рөл
бастамашы
5
Бастама операция
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді ұсыну
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдайтын операция
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.СС.09.BEN.001): өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері
алуды растауға арналған уақыт
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
20 мин
жауапты күту уақыты
30 мин
авторластыру белгісі
ия
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастама хабарлама
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер (P.СС.09.MSG.001)
жауап беру хабарламасы
хабардың табысты өңделгені туралы хабарлама (P.СС.09.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері
ЭЦҚ белгісі
жоқ – (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде Еуразиялық экономикалы комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру

2. Транзакция общего процесса "Изменение сведений о юридических лицах в общем реестре владельцев таможенных складов"
(P.CC.09.TRN.002)
16. Транзакция общего процесса "Изменение сведений о юридических лицах в общем реестре владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.002) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.

2. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.СС.09.TRN.002) жалпы процесінің транзакциясы
16. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміндегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту" (P.СС.09.TRN.002) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Аталған жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 5-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде келтірілген.

сведения о юридических лицах (P.CC.09.BEN.001): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
время ожидания ответа
признак авторизации
количество повторов
20 мин
30 мин
да
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.MSG.003)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке сообщения (P.CC.09.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

заңды тұлғалар туралы мәліметтер (P.СС.09.BEN.001): өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері
алуды растауға арналған уақыт
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
20 мин
жауапты күту уақыты
30 мин
авторластыру белгісі
ия
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастама хабарлама
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер (P.СС.09.MSG.003)
жауап беру хабарламасы
хабардың табысты өңделгені туралы хабарлама (P.СС.09.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ны қолдану Комиссияның тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру

3. Транзакция общего процесса "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов"
(P.CC.09.TRN.003)
17. Транзакция общего процесса "Исключение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.003) выполняется для представления инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.

3. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.СС.09.TRN.003) жалпы процесінің транзакциясы
17. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алып тастау" (P.СС.09.TRN.003) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Аталған жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 6-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде келтірілген.

18. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.004) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.
Рис. 7. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.004)
Таблица 8
Описание транзакции общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.004)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.TRN.004
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса информации о дате и времени обновления общего реестра владельцев таможенных складов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

18. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.TRN.004) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының сұрау салуы бойынша респонденттің тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Аталған жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 7-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде келтірілген.
7-сурет. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.TRN.004) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
8-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.TRN.004) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/р
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.TRN.004
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастама рөл
бастамашы
5
Бастама операция
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты
сұрату
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдайтын операция
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұратуды өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

информация о состоянии общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.002): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос информации о состоянии общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.MSG.005)
ответное сообщение

кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат (P.СС.09.BEN.002): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері
алуды растауға арналған уақыт
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
1 мин
жауапты күту уақыты
5 мин
авторластыру белгісі
ия
қайталаулар саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастама хабарлама
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат сұрату (P.СС.09.MSG.005)
жауап беру хабарламасы

информация о состоянии общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.MSG.006)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Комиссии)
5. Транзакция общего процесса "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.005)

кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат (P.СС.09.MSG.006)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ны қолдану Комиссияның тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
5. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" (P.СС.09.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясы

19. Транзакция общего процесса "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.005) выполняется для представления инициатором по запросу респондента соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.
Рис. 8. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.005)
Таблица 9
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление сведений о юридических лицах из общего реестра владельцев таможенных складов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.003): сведения отсутствуют
общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.003): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.MSG.010)
ответное сообщение
уведомление об отсутствии сведений в общем реестре владельцев таможенных складов (P.CC.09.MSG.009)

19. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" (P.СС.09.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының сұрау салуы бойынша респонденттің тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Аталған жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 8-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде келтірілген.
8-сурет. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" (P.СС.09.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
9-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу" (P.СС.09.TRN.005) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/р
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастама рөл
бастамашы
5
Бастама операция
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді сұрату
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдайтын операция
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (P.СС.09.BEN.003): мәліметтер жоқ
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (P.СС.09.BEN.003): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері
алуды растауға арналған уақыт
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
1 мин
жауапты күту уақыты
5 мин
авторластыру белгісі
ия
қайталаулар саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастама хабарлама
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді сұрату (P.СС.09.MSG.010)
жауап беру хабарламасы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама (P.СС.09.MSG.009)

сведения из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.MSG.008)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
6. Транзакция общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.006)
20. Транзакция общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.006) выполняется для представления респондентом по запросу инициатора соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.

кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен мәліметтер (P.СС.09.MSG.008)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
6. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.TRN.006) жалпы процесінің транзакциясы
20. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.TRN.006) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының сұрау салуы бойынша респонденттің тиісті мәліметтерді ұсынуы үшін орындалады. Аталған жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 9-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 10-кестеде келтірілген.

Рис. 9. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.006)
Таблица 10
Описание транзакции общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.TRN.006)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.09.TRN.006
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление информации об изменениях, внесенных в общий реестр владельцев таможенных складов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.003): сведения отсутствуют
общий реестр владельцев таможенных складов (P.CC.09.BEN.003): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
время ожидания ответа
признак авторизации
количество повторов
1 мин
5 мин
да
1
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос информации об изменениях общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.MSG.007)
ответное сообщение
уведомление об отсутствии сведений в общем реестре владельцев таможенных складов (P.CC.09.MSG.009)
измененные сведения из общего реестра владельцев таможенных складов (P.CC.09.MSG.011)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
21. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 11.

9-сурет. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.TRN.006) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
10-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.СС.09.TRN.006) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/р
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.СС.09.TRN.006
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастама рөл
бастамашы
5
Бастама операция
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдайтын операция
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (P.СС.09.BEN.003): мәліметтер жоқ
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі (P.СС.09.BEN.003): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері
алуды растауға арналған уақыт
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
1 мин
жауапты күту уақыты
5 мин
авторластыру белгісі
ия
қайталаулар саны
1
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастама хабарлама
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратты сұрату (P.СС.09.MSG.007)
жауап беру хабарламасы
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама (P.СС.09.MSG.009)
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтер (P.СС.09.MSG.011)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ны қолдану Комиссияның тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
VIII. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі
21. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлардың орын алуы ықтимал, ол кезде деректерді өңдеуді әдеттегі режимде жүргізу мүмкін болмайды. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркіліс кезінде, күту уақыты өткен кезде және өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайлардың туындау себептері туралы түсіндірмелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің қолдау қызметіне тиісті сұрау салуды жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайларды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 11-кестеде берілген.

22. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли.
Таблица 11
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4

22. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы қате туралы хабар соған байланысты алынған хабарламаны Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген хабарламаларды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеруді жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы осы штаттан тыс жағдай сипатталған хабарламаны сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне жібереді.
11-кесте
Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі әрекеттердің сипаттамасы
1
2
3
4

P.CC.09.EXC.003
В информационной системе инициатора, при обработке ответного сообщения от респондента возникла ошибка
не синхронизированы справочники и классификаторы; не обновлены XML-схемы электронных документов и (или) сведений; внутренняя ошибка при обработке сообщения на стороне инициатора транзакции общего процесса
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений). Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

P.СС.09.EXC.003
бастамашының ақпараттық жүйесінде, респонденттен жауап хабарламаны өңдеу кезінде қате туындады
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілмеген;
электрондық құжаттардың және (немесе) XML-схемалары жаңартылмаған;
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы жағында хабарды өңдеу кезіндегі ішкі қате
хабарлама қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрау салуды жіберу қажет
P.EXC.002
екіжақты жалпы процесс транзакциясының бастамашысы келісілген қайталаулар саны өткеннен кейін жауап-хабарды алмаған
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтымның жүйелік қатесі
хабарлама қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрау салуды жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарламаны алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілмеген немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды үйлестіруі немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңартуы қажет.
Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар үйлестірілсе, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылса, қабылдаушы қатысушының қолдау қызметіне сұрау салуды жіберу қажет
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

23. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр владельцев таможенных складов" (R.CA.CC.09.001), передаваемых в сообщении "Сведения для включения в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.001), приведены в таблице 12.
Таблица 12
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр владельцев таможенных складов" (R.CA.CC.09.001), передаваемых в сообщении "Сведения для включения в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должен присутствовать только 1 экземпляр реквизита "Объект учета реестра владельцев таможенных складов" (cacdo:RegisterCustomsWarehouseDetails)
2
значение реквизита "Код страны, представившей информацию
в реестр" (casdo:RegisterCountryCode) должно содержать значение кода
государства-члена, представляющего сведения
3
реквизит "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) должен быть заполнен
4
при заполнении реквизита "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) его значение должно быть больше или равно дате, указанной в реквизите "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate)
5
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должен быть заполнен и совпадать по значению с реквизитом "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate)
6
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется
7
если реквизит "Код страны, представившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode) содержит значение "RU", то значение реквизита "Тип документа, подтверждающего включение юридического лица в реестр" (casdo:RegisterDocumentCode) должно быть равным 1 или 2
8
реквизит "Признак перерегистрации" (casdo:ReregistrationCode) не заполняется
9
реквизит "Почтовый адрес" (cacdo:PostalAddressDetails)должен быть заполнен
10
реквизит "Код таможенного органа" (casdo:CustomsOfficeCode) должен быть заполнен
11
в общем реестре владельцев таможенных складов должна отсутствовать запись, совпадающая одновременно по значению реквизитов "Код страны, представившей информацию в реестр"
(casdo:RegisterCountryCode) и "Регистрационный номер юридического лица" (casdo:RegistrationNumberIdentifier)
12
реквизит "Код вида транспортного средства" (casdo:TransportModeCode) не заполняется
24. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр владельцев таможенных складов" (R.CA.CC.09.001), передаваемых в сообщении "Сведения для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.003), приведены в таблице 13.
Таблица 13

23. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер" (P.СС.09.MSG.001) хабарламасында берілетін "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі" (R.CА.СС.09.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер" (P.СС.09.MSG.001) хабарламасында берілетін "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі" (R.CА.СС.09.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) "Кеден қоймалары иелерінің тізілімін есепке алу объектісі" (cacdo:RegisterCustomsWarehouseDetails) деректемесінің 1 данасы ғана болуға тиіс
2
"Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесінің мәні мәліметті ұсынған мүше мемлекет кодының мәнін қамтуға тиіс
3
"Қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесі толтырылуға тиіс
4
"Қызметті жүзеге асыру аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесін толтырған кезде оның мәні "Қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен артық немесе оған тең болуға тиіс
5
"Бастапқы күн мен уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс және мәні бойынша "Қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесімен сәйкес келуге тиіс
6
"Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
7
егер "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесінде "RU" мәні қамтылса, онда "Тізілімге заңды тұлғаны енгізуді растайтын құжаттың типі" (casdo:RegisterDocumentCode) деректемесінің мәні 1-ге немесе 2-ге тең болуға тиіс
8
"Қайта тіркеу белгісі" (casdo:ReregistrationCode) деректемесі толтырылмайды
9
"Пошталық мекенжайы" (cacdo:PostalAddressDetails) деректемесі толтырылуға тиіс
10
"Кеден органының коды" (casdo:CustomsOfficeCode) деректемесі толтырылуға тиіс
11
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) және "Заңды тұлғаның тіркеу нөмірі" (casdo:RegistrationNumberIdentifier) деректемелерінің мәні бойынша бірмезгілде сәйкес келетін жазба болмауға тиіс
12
"Көлік құралы түрінің коды" (casdo:TransportModeCode) деректемесі толтырылмайды
24. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер" (P.СС.09.MSG.003) хабарламасында берілетін "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі" (R.CА.СС.09.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 13-кестеде келтірілген.
13-кесте

Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр владельцев таможенных складов" (R.CA.CC.09.001), передаваемых в сообщении "Сведения для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном документе (сведениях) должно присутствовать 2 экземпляра реквизита "Объект учета реестра владельцев таможенных складов" (cacdo:RegisterCustomsWarehouseDetails), содержащие соответственно изменяемые и измененные сведения
2
для изменяемых и измененных сведений значения реквизитов "Код страны, представившей информацию в реестр"
(casdo:RegisterCountryCode) и "Регистрационный номер юридического лица" (casdo:RegistrationNumberIdentifier) должны совпадать
3
для изменяемых сведений в общем реестре владельцев таможенных складов должна присутствовать запись, совпадающая по значению реквизитов "Код страны, представившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode), "Регистрационный номер юридического лица" (casdo:RegistrationNumberIdentifier), "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) и "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime)
4
для изменяемых сведений реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должен быть заполнен
5
для изменяемых сведений значение реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должно быть больше или равно значению реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) изменяемых сведений
6
для изменяемых сведений дата, указанная в реквизите "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) (если реквизит заполнен) должна быть больше или равна дате, указанной в реквизите "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) изменяемых сведений
7
для изменяемых сведений значения реквизитов "Реквизиты организации" (cacdo:RegisterOrganizationDetails) и "Сведения о таможенном складе" (cacdo:CustomsWarehouseDetails) должны соответствовать значениям соответсвующих реквизитов, хранящимся в общем реестре владельцев таможенных складов
8
для измененных сведений реквизит "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) должен быть заполнен
9
для измененных сведений значение реквизита "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) должно быть больше значения реквизита "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) изменяемых сведений (если реквизит "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) изменяемых сведений заполнен)
10
для измененных сведений реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должен быть заполнен
11
для измененных сведений значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должно быть больше значения реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) изменяемых сведений
12
реквизит "Код страны, представившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode) должен содержать значение кода государства-члена, представляющего информацию
13

"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер" (P.СС.09.MSG.003) хабарламасында берілетін "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі" (R.CА.СС.09.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымы
1
электрондық құжатта (мәліметтерде) тиісінше өзгертілетін және өзгертілген мәліметтерді қамтитын "Кеден қоймалары иелерінің тізілімін есепке алу объектісі" (cacdo:RegisterCustomsWarehouseDetails) деректемесінің 2 данасы болуға тиіс
2
өзгертілетін және өзгертілген мәліметтері үшін "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) және "Заңды тұлғаның тіркеу нөмірі" (casdo:RegistrationNumberIdentifier) деректемелерінің мәні сәйкес келуге тиіс
3
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміндегі өзгертілетін мәліметтер үшін "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode), "Заңды тұлғаның тіркеу нөмірі" (casdo:RegistrationNumberIdentifier), "Қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:StartActivityDate) және "Бастапқы күн мен уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемелерінің мәні бойынша сәйкес келетін жазба болуға тиіс
4
өзгертілетін мәліметтер үшін "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
5
өзгертілетін мәліметтер үшін "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің "Бастапқы күн мен уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуға тиіс
6
өзгертілетін мәліметтер үшін "Қызметті жүзеге асыру аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесінде көрсетілген күн (егер деректеме толтырылған болса) өзгертілетін мәліметтердің "Қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен артық немесе оған тең болуға тиіс
7
өзгертілетін мәліметтер үшін "Ұйымның деректемелері" (cacdo:RegisterOrganizationDetails) және "Кеден қоймасы туралы мәліметтер" (cacdo:CustomsWarehouseDetails) деректемелерінің мәні кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде сақталатын тиісті деректемелердің мәніне сәйкес келуге тиіс
8
өзгертілген мәліметтер үшін "Қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесі толтырылуға тиіс
9
өзгертілген мәліметтер үшін "Қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің "Қызметті жүзеге асыру аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесінің мәнінен артық болуға тиіс (егер өзгертілетін мәліметтердің "Қызметті жүзеге асыру аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесі толтырылған болса)
10
өзгертілген мәліметтер үшін "Бастапқы күн мен уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
11
өзгертілген мәліметтер үшін "Бастапқы күн мен уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің "Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәнінен артық болуға тиіс
12
"Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесі ақпаратты ұсынатын мүше мемлекет кодының мәнін қамтуға тиіс
13

если реквизит "Код страны, представившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode) содержит значение "RU", то значение реквизита "Тип документа, подтверждающего включение юридического лица в реестр" (casdo:RegisterDocumentCode) должно быть равным 1 или 2
14
реквизит "Признак перерегистрации" (casdo:ReregistrationCode)
не заполняется
15
реквизит "Почтовый адрес" (cacdo:PostalAddressDetails) должен быть
заполнен
16
реквизит "Код таможенного органа" (casdo:CustomsOfficeCode) должен
быть заполнен
17
реквизит "Код вида транспортного средства" (casdo:TransportModeCode)
не заполняется
13
при заполнении реквизита "Дата начала осуществления деятельности
после временного прекращения (приостановления)" (casdo:FirstDay
Activity) (casdo:LastDayActivity) его значение должно быть больше или
равно дате, указанной в реквизите "Дата начала осуществления
деятельности" (casdo:StartActivityDate) и меньше или равно дате,
указанной в реквизите "Дата окончания осуществления деятельности"
(casdo:EndActivityDate) (если реквизит "Дата окончания осуществления
деятельности" (casdo:EndActivityDate) заполнен)
14
при заполнении реквизита "Дата окончания осуществления деятельности
по причине временного прекращения (приостановления)"
(casdo:LastDayActivity) его значение должно быть больше или равно
дате, указанной в реквизите "Дата начала осуществления деятельности"
(casdo:StartActivityDate) и меньше или равно дате, указанной в реквизите
"Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate),
(если реквизит "Дата окончания осуществления деятельности"
(casdo:EndActivityDate) заполнен)

егер "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесінде "RU" мәні қамтылса, онда "Тізілімге заңды тұлғаны енгізуді растайтын құжаттың типі" (casdo:RegisterDocumentCode) деректемесінің мәні 1-ге немесе 2-ге тең болуға тиіс
14
"Қайта тіркеу белгісі" (casdo:ReregistrationCode) деректемесі толтырылмайды
15
"Пошталық мекенжайы" (cacdo:PostalAddressDetails) деректемесі толтырылуға тиіс
16
"Кеден органының коды" (casdo:CustomsOfficeCode) деректемесі толтырылуға тиіс
17
"Көлік құралы түрінің коды" (casdo:TransportModeCode) деректемесі толтырылмайды
18
"Уақытша тоқтатудан (тоқтата тұрудан) кейін қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:FirstDayActivity) (casdo:LastDayActivity) деректемесін толтырған кезде оның мәні "Қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен артық немесе оған тең және "Қызметті жүзеге асыру аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен кем немесе оған тең (егер "Қызметті жүзеге асыру аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесі толтырылған болса) болуға тиіс
19
"Уақытша тоқтатуға (тоқтата тұруға) байланысты қызметті жүзеге асыру аяқталған күн" (casdo:LastDayActivity) деректемесін толтырған кезде оның мәні "Қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен артық немесе оған тең және "Қызметті жүзеге асыру аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен кем немесе оған тең (егер "Қызметті жүзеге асыру аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесі толтырылған болса) болуға тиіс

25. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр владельцев таможенных складов" (R.CA.CC.09.001), передаваемых в сообщении "Сведения для исключения из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.004), приведены в таблице 14.
Таблица 14
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Общий реестр владельцев таможенных складов" (R.CA.CC.09.001), передаваемых в сообщении "Сведения для исключения из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.004)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) должен быть заполнен
2
дата, указанная в реквизите "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) должна быть больше или равна дате, указанной в реквизите "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate)
3
при заполнении реквизита "Дата начала осуществления деятельности после временного прекращения (приостановления)" casdo:FirstDay Activity) (casdo:LastDayActivity) его значение должно быть больше или равно дате, указанной в реквизите "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) и меньше или равно дате, указанной в реквизите "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate)
4
при заполнении реквизита "Дата окончания осуществления деятельности по причине временного прекращения (приостановления)"
(casdo:LastDayActivity) его значение должно быть больше или равно дате, указанной в реквизите "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) и меньше или равно дате, указанной в реквизите "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate),
5
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должен быть заполнен
6
значение реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должно быть больше или равно значению реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) изменяемых сведений
7
в общем реестре владельцев таможенных складов должна присутствовать запись, совпадающая по значению реквизитов "Код страны, представившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode), "Регистрационный номер юридического лица" (casdo:RegistrationNumberIdentifier), "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) и "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime)
8
значения реквизитов "Документ, подтверждающий включение юридического лица в реестр" (cacdo:RegisterDocumentDetails), "Код таможенного органа" (casdo:CustomsOfficeCode), "Реквизиты организации" (cacdo:RegisterOrganizationDetails) и "Сведения о таможенном складе" (cacdo:CustomsWarehouseDetails) должны совпадать со значениями соответствующих реквизитов, хранящимися в общем реестре владельцев таможенных складов

25. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер" (P.СС.09.MSG.004) хабарламасында берілетін "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі" (R.CА.СС.09.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 14-кестеде келтірілген.
14-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер" (P.СС.09.MSG.004) хабарламасында берілетін "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі" (R.CА.СС.09.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымы
1
"Қызметті жүзеге асыру аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесі толтырылуға тиіс
2
"Қызметті жүзеге асыру аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесінде көрсетілген күн "Қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен артық немесе оған тең болуға тиіс
3
"Уақытша тоқтатудан (тоқтата тұрудан) кейін қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:FirstDayActivity) (casdo:LastDayActivity) деректемесін толтырған кезде оның мәні "Қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен артық немесе оған тең және "Қызметті жүзеге асыру аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен кем немесе оған тең болуға тиіс
4
"Уақытша тоқтатуға (тоқтата тұруға) байланысты қызметті жүзеге асыру аяқталған күн" (casdo:LastDayActivity) деректемесін толтырған кезде оның мәні "Қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен артық немесе оған тең және "Қызметті жүзеге асыру аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен кем немесе оған тең болуға тиіс
5
"Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
6
"Соңғы күн мен уақыт" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің "Бастапқы күн мен уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуға тиіс
7
кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode), "Заңды тұлғаның тіркеу нөмірі" (casdo:RegistrationNumberIdentifier), "Қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:StartActivityDate) және "Бастапқы күн мен уақыт" (csdo:StartDateTime) деректемелерінің мәні бойынша сәйкес келетін жазба болуға тиіс
8
"Тізілімге заңды тұлғаны енгізуді растайтын құжат" (cacdo:RegisterDocumentDetails), "Кеден органының коды" (casdo:CustomsOfficeCode), "Ұйымның деректемелері " (cacdo:RegisterOrganizationDetails) және "Кеден қоймасы туралы мәліметтер" (cacdo:CustomsWarehouseDetails) деректемелерінің мәндері кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінде сақталатын тиісті деректемелердің мәндеріне сәйкес келуге тиіс

26. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации о состоянии общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.005), приведены в таблице 15.
Таблица 15
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации о состоянии общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.005)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) не заполняется
27. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации об изменениях общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.007), приведены в таблице 16.
Таблица 16
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации об изменениях общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.007)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) должен содержать дату и время актуализации сведений общего реестра
в уполномоченном органе государства-члена, начиная с которых должны быть предоставлены измененные сведения из общего реестра владельцев таможенных складов
2
реквизит "Код страны" (csdo:CountryCode) заполняется при представлении сведений по выбранным государствам-членам
28. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос сведений из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.010), приведены в таблице 17.
Таблица 17
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос сведений из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.09.MSG.010)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Код страны" (csdo:CountryCode) заполняется при представлении сведений по выбранным государствам-членам
УТВЕРЖДЕНО
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 1 ноября 2016 г. № 135
ОПИСАНИЕ
форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов"
I. Общие положения

26. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпаратты сұрату" (P.СС.09.MSG.005) хабарламасында берілетін "Жалпы тізілімді өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 15-кестеде келтірілген.
15-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпаратты сұрату" (P.СС.09.MSG.005) хабарламасында берілетін "Жалпы тізілімді өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымы
1
"Жаңарту күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі толтырылмайды
27. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратты сұрату" (P.СС.09.MSG.007) хабарламасында берілетін "Жалпы тізілімді өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 16-кестеде келтірілген.
16-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратты сұрату" (P.СС.09.MSG.007) хабарламасында берілетін "Жалпы тізілімді өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымы
1
"Жаңарту күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі мүше мемлекеттің уәкілетті органында жалпы тізілімнің мәліметтерін өзекті етудің күні мен уақытын қамтуға тиіс, кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтер солардан бастап берілуге тиіс
2
"Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемесі таңдалған мүше мемлекеттер бойынша мәліметтер ұсынылған кезде толтырылады
28. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді сұрату" (P.СС.09.MSG.010) хабарламасында берілетін "Жалпы тізілімді өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді сұрату" (P.СС.09.MSG.010) хабарламасында берілетін "Жалпы тізілімді өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымы
1
"Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемесі таңдалған мүше мемлекеттер бойынша мәліметтер ұсынылған кезде толтырылады
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 1 қарашадағы
№ 135 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының СИПАТТАМАСЫ
I. Жалпы ережелер

1. Настоящее Описание разработано в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза:
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 декабря 2012 г. № 271 "О формировании общих реестров лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела, владельцев свободных складов, резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.

1. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық одақтың құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Қызметін кеден ісі саласында жүзеге асыратын тұлғалардың, еркін қоймалар иелерінің, еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімін қалыптастыру туралы" 2012 жылғы 11 желтоқсандағы № 271 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу аясы
2. Осы Сипаттама "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама жалпы процес рәсімдерін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелер компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейін иерархия деңгейлерін ескере отырып, толық деректемелік құрамды көрсетумен кесте нысанында беріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелері (бұдан
әрі – деректемелер) мен элементтерінің деректер моделіне сөзсіз сәйкес келуі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) жасалады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөздік белгісі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректемеге сәйкес келетін деректер элементінің сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мағынасының сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциондығы) мен саны.

7. Для указания множественности реквизитов используются
следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия

7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен асырмай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опционды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционды, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опционды, m реттен артық қайталанбауға тиіс (m > 1).
III. Негізгі ұғымдар

8. Для целей настоящего Описания под реквизитом понимается единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.
Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін деректеме деп белгілі бір контексте ажырамас болып саналатын, электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі түсініледі.
Осы Сипаттамада пайдаланылатын "деректердің базистік моделі", "деректер моделі", "нысаналық сала деректерінің моделі", "нысаналық сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 135.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 135 шешімімен бекітілген "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.

В таблицах 4, 7 и 10 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов", утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 135.
IV. Структуры электронных документов и сведений

Осы Сипаттаманың 4, 7 және 10-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 135 шешімімен бекітілген "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 135.
11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 135 Шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
11. Аттардың импортталатын кеңістіктері 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Рет
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 135.
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений) (ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001) Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса (csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004) Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений) (csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001) Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений. Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного
документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003) Значение идентификатора в соответствии со стандартом ISO/IEC 9834-8. Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного
электронного документа
(сведений)
(csdo:EDocRefId)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType
(M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии со стандартом ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного
документа (сведений)
(csdo:EDocDateTime)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии с ГОСТ ИСО 8601– 2001
1
1.6. Код языка
(csdo:LanguageCode)
кодовое обозначение естественного языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии со стандартом ISO 639-1. Шаблон: [a-z]{2}
0..1

Аттардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 135 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтер) тақырыбы
(ccdo:EDocHeader)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды (csdo:InfEnvelopeCode)
жалпы процесс хабарының кодпен белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтер) коды
(csdo:EDocCode)
электрондық құжаттар (мәліметтер) құрылымының тізілімдемесіне сәйкес электрондық құжатты (мәліметтерді) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімдемесіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтер) сәйкестендіргіші
(csdo:EDocId)
электрондық құжатты (мәліметтерді) сөзсіз сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтер) сәйкестендіргіші
(csdo:EDocRefId)
осы электрондық құжат (мәліметтер) жауап ретінде жасалған электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:EDocDateTime)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:LanguageCode)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1

2. Дата и время (csdo:EventDateTime)
дата и время окончания обработки электронного документа (сведений)
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в
соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3. Код результата обработки (csdo:ProcessingResultCode)
кодовое обозначение результата
обработки электронного документа (сведений)
M.SDE.90013
csdo:ProcessingResultCodeType
(M.SDT.90005) Десятичная цифра. Возможные значения:
1 – сведения отсутствуют;
2 – сведения получены;
3 – сведения добавлены;
4 – сведения изменены;
5 – сведения удалены
1

2. Күні мен уақыты
(csdo:EventDateTime)
электрондық құжатты (мәліметтерді) өңдеуді аяқтау күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
1
3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:ProcessingResultV2Code)
электрондық құжатты (мәліметтерді) өңдеу нәтижесінің кодпен белгіленуі
M.SDE.90013
csdo:ProcessingResultCodeV2Type (M.SDT.90005
Ондық цифр.
Ықтимал мәндер:
1 – мәліметтер жоқ;
2 – мәліметтер алынды;
3 – мәліметтер қосылды;
4 – мәліметтер өзгертілді;
5 - мәліметтер жойылды
1

4. Описание (csdo:DescriptionText)
описание результата обработки электронного документа (сведений) в произвольной форме
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов. Мин. длина: 1. Макс. длина: 4000
0..1
13. Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007) приведено в таблице 5.
Таблица 5
Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
состояние актуализации общего ресурса
2
Идентификатор
R.007
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения для актуализации общего ресурса
5
Использование
используется для запроса даты и времени обновления общего ресурса и ответа на этот запрос, а также для запроса актуальных или полных (измененных, обновленных) сведений из общего ресурса
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ResourceStatusDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC R ResourceStatusDetails vY.Y.Y.xsd

4. Сипаттама
(csdo:DescriptionText)
электрондық құжатты (мәліметтерді) өңдеу нәтижесінің еркін нысандағы сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 4000
0..1
13. "Жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
"Жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
Рет
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі
2
Сәйкестендіргіш
R.007
3
Нұсқа
Y.Y.Y
4
Анықтама
жалпы ресурсты өзекті ету үшін мәліметтер
5
Пайдалану
жалпы ресурсты жаңарту күні мен уақытын сұрату және осы сұрау салуға жауап беру үшін, сондай-ақ жалпы ресурстан өзекті немесе толық (өзгертілген, жаңартылған) мәліметтерді сұрату үшін пайдаланылады
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ResourceStatusDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd

Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 135.
14. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 6.
Таблица 6
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 135 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
14. Аттардың импортталатын кеңістіктері 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Рет
Аттар кеңістігін сәйкестендіргіш
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 135.
15. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007) приведен в таблице 7.
Таблица 7
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений) (ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001) Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего
процесса
(csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004) Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа
(сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001) Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений. Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного
документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно
идентифицирующая
электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType
(M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии со стандартом ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного
электронного документа
(сведений)
(csdo:EDocRefId)
идентификатор электронного
документа (сведений), в ответ
на который был сформирован
данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType
(M.SDT.90003)
Значение идентификатора
в соответствии со стандартом ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного
документа (сведений)
(csdo:EDocDateTime)
дата и время создания
электронного документа
(сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени
в соответствии с ГОСТ ИСО 8601– 2001
1
1.6. Код языка (csdo:LanguageCode)
кодовое обозначение естественного языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType
(M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка
в соответствии со стандартом ISO
639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1

Импортталатын аттар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 135 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
15. "Жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі" электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы (R.007) 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
"Жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестен-діргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:EDocHeader)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:InfEnvelopeCode)
жалпы процесс хабарының кодпен белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2.Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:EDocCode)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:EDocId)
электрондық құжатты (мәліметтерді) сөзсіз сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестен-діргіш
Деректер типі
Көпт.
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:EDocRefId)
осы электрондық құжат (мәліметтер) жауап ретінде жасалған электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:EDocDateTime)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:LanguageCode)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1

2. Дата и время обновления (csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006) Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601– 2001
0..1
3. Код страны (csdo:CountryCode)
кодовое обозначение страны, предоставившей сведения в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001) Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378. Шаблон: [A-Z]{2}
0..*

2. Жаңарту күні мен уақыты
(csdo:UpdateDateTime)
жалпы ресурсты (тізілімді, тізбені, дерекқорын) жаңарту күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
0..1
3. Елдің коды
(csdo:UnifiedCountryCode)
жалпы ресурсқа (тізілімге, тізбеге, дерекқорға) мәліметтер берген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдері сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*

18. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Общий реестр владельцев таможенных складов" (R.CA.CC.09.001) приведен в таблице 10.
Таблица 10
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Общий реестр владельцев таможенных складов" (R.CA.CC.09.001)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений) (ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001) Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса (csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа
(сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001) Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений. Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений) (csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003) Значение идентификатора в соответствии со стандартом ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений) (csdo:EDocRefId)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003) Значение идентификатора в соответствии со стандартом ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:EDocDateTime)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006) Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка (csdo:LanguageCode)
кодовое обозначение естественного языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051) Двухбуквенный код языка в соответствии со стандартом ISO 639-1. Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Объект учета реестра владельцев таможенных складов (cacdo:RegisterCustomsWarehouse Details)
сведения об объекте реестра владельцев таможенных складов
M.CA.CDE.00033
cacdo:RegisterCustomsWarehouse DetailsType (M.CA.CDT.00033) Определяется областями значений вложенных элементов
1..*

18. "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі" (R.CА.СС.09.001) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 10-кестеде келтірілген.
10-кесте
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі" (R.CА.СС.09.001) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестен-діргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:EDocHeader)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo:InfEnvelopeCode)
жалпы процесс хабарының кодпен белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:EDocCode)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:EDocId)
электрондық құжатты (мәліметтерді) сөзсіз сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:EDocRefId)
осы электрондық құжат (мәліметтер) жауап ретінде жасалған электрондық құжаттың (мәліметтерді) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты (csdo:EDocDateTime)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:LanguageCode)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Кеден қоймалары иелерінің тізілімін есепке алу объектісі
(cacdo:RegisterCustomsWarehouseDetails)
кеден қоймалары иелері тізілімінің объектісі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00033
cacdo:RegisterCustomsWarehouseDetailsType (M.CA.CDT.00033)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1..*

2.1. Код страны, представившей информацию в реестр (casdo:RegisterCountryCode)
кодовое обозначение страны, представившей информацию
M.CA.SDE.00061
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001) Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378. Шаблон: [A-Z]{2}
1
2.2. Документ, подтверждающий включение юридического лица в реестр (cacdo:RegisterDocumentDetails)
сведения о документе, подтверждающем включение юридического лица в реестр
M.CA.CDE.00078
cacdo:RegisterDocumentDetailsType (M.CA.CDT.00072) Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.2.1. Регистрационный номер юридического лица (casdo:RegistrationNumber Identifier)
регистрационный номер юридического лица согласно реестру
M.CA.SDE.00062
casdo:Variable25IdentifierType (M.CA.SDT.00020)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9). Мин. длина: 1. Макс. длина: 25
1
2.2.2. Дата документа (csdo:DocCreationDate)
дата подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.2.3. Тип документа, подтверждающего включение юридического лица в реестр (casdo:RegisterDocumentCode)
тип документа, подтверждающего включение юридического лица в реестр
M.CA.SDE.00152
casdo:Code1CodeType (M.CA.SDT.00019)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9). Длина: 1
0..1
2.2.4. Признак перерегистрации (casdo:ReregistrationCode)
кодированное обозначение признака перерегистрации
M.CA.SDE.00001
casdo:ReregistrationCodeType (M.CA.SDT.00125)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9). Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
0..1
2.3. Код таможенного органа (casdo:CustomsOfficeCode)
код таможенного органа в соответствии с классификаторами таможенных органов, применяемыми в государствах – членах Евразийского экономического союза
M.CA.SDE.00034
casdo:CustomsOfficeCodeType (M.CA.SDT.00025)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9). Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
2.4. Реквизиты организации (cacdo:RegisterOrganizationDetails)
сведения о реквизитах юридического лица, включенного в реестр
M.CA.CDE.00080
cacdo:RegisterOrganizationDetailsType (M.CA.CDT.00073) Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.4.1. Реквизиты организации (ccdo:OrganizationDetails)
совокупность основных реквизитов юридического лица
M.CDE.00015
ccdo:OrganizationDetailsType
(M.CDT.00015)
Определяется областями значений
вложенных элементов
1
*.1. Код страны (csdo:CountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации юридического лица
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001) Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378. Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.2. Наименование
организации
(csdo:OrganizationName)
полное наименование юридического лица
M.SDE.00022
csdo:Name300Type (M.SDT.00056) Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9). Мин. длина: 1. Макс. длина: 300
0..1
*.3. Краткое наименование
организации
(csdo:OrganizationBriefName)
сокращенное наименование юридического лица
M.SDE.00089
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9). Мин. длина: 1. Макс. длина: 120
0..1
*.4. Наименование
организационно-правовой
формы
(csdo:BusinessEntityType Name)
наименование организационно-
правовой формы, в которой
зарегистрировано юридическое
лицо
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не
содержащая символов разрыва строки
(#xA) и табуляции (#x9). Мин. длина: 1. Макс. длина: 300
0..1
*.5. Идентификатор
организации
(csdo:OrganizationId)
уникальный идентификатор
организации в реестре
юридических лиц страны регистрации юридического лица
M.SDE.00024
csdo:OrganizationIdType
(M.SDT.00024)
Значение идентификатора в
соответствии с правилами учета
юридических лиц, принятыми в
стране регистрации юридического
лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.6. Код организации
(csdo:OrganizationCode)
классификационный код
юридического лица, предназначенный для целей статистического учета
M.SDE.00032
csdo:OrganizationCodeType
(M.SDT.00032)
Значение кода в соответствии с
правилами формирования кодов
предприятий и организаций,
принятыми в стране регистрации
юридического лица. Длина: 8 или 10
символов.
Шаблон: \d{8}|\d{10}
0..1
*.7. Код языка (csdo:LanguageCode)
язык заполнения реквизитов юридического лица
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051) Двухбуквенный код языка в соответствии со стандартом ISO 639-1. Шаблон: [a-z]{2}
0..1

2.1. Тізілімге ақпаратты ұсынған елдің коды
(casdo:RegisterCountryCode)
ақпаратты ұсынған елдің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00061
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдері сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
2.2. Тізілімге заңды тұлғаны енгізуді растайтын құжат
(cacdo:RegisterDocumentDetails)
тізілімге заңды тұлғаны енгізуді растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00078
cacdo:RegisterDocumentDetailsType (M.CA.CDT.00072)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.2.1. Заңды тұлғаның тіркеу нөмірі (casdo:RegistrationNumberIdentifier)
тізілімге сәйкес заңды тұлғаның тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
casdo:Variable25IdentifierType (M.CA.SDT.00020)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 25
1
2.2.2. Құжаттың күні (csdo:DocCreationDate)
құжатқа қол қою, оны бекіту немесе тіркеу күні
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес күннің белгіленуі
1
2.2.3. Тізілімге заңды тұлғаны енгізуді растайтын құжаттың типі (casdo:RegisterDocumentCode)
тізілімге заңды тұлғаны енгізуді растайтын құжаттың типі
M.CA.SDE.00152
casdo:Code1CodeType (M.CA.SDT.00019)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1.
0..1
2.2.4. Қайта тіркеу белгісі (casdo:ReregistrationCode)
қайта тіркеу белгісінің кодталған белгіленуі
M.CA.SDE.00001
casdo:ReregistrationCodeType (M.CA.SDT.00125)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
0..1
2.3. Кеден органының коды
(casdo:CustomsOfficeCode)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде қолданылатын кеден органдарының сыныптауыштарына сәйкес кеден органының коды
M.CA.SDE.00034
casdo:CustomsOfficeCodeType (M.CA.SDT.00025)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
2.4. Ұйымның деректемелері
(cacdo:RegisterOrganizationDetails)
тізілімге енгізілген заңды тұлғаның деректемелері туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00080
cacdo:RegisterOrganizationDetailsType (M.CA.CDT.00073)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.4.1. Ұйымның деректемелері (ccdo:OrganizationDetails)
заңды тұлғаның негізгі деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.00015
ccdo:OrganizationDetailsType (M.CDT.00015)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
*.1. Елдің коды
(csdo:CountryCode)
заңды тұлғаны тіркеген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдері сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.2. Ұйымның атауы
(csdo:OrganizationName)
заңды тұлғаның
толық атауы
M.SDE.00022
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 300
0..1
*.3. Ұйымның қысқаша атауы
(csdo:OrganizationBriefName)
заңды тұлғаның
қысқартылған атауы
M.SDE.00089
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 120
0..1
*.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
заңды тұлға тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 300
0..1
*.5. Ұйымның сәйкестендіргіші
(csdo:OrganizationId)
заңды тұлға тіркелген елдің заңды тұлғалар тізіліміндегі
ұйымның бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00024
csdo:OrganizationIdType (M.SDT.00024)
Заңды тұлғаны тіркеген елде қабылданған заңды тұлғаларды есепке алу қағидаларына сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
0..1
*.6. Ұйымның коды
(csdo:OrganizationCode)
статистикалық есепке алу мақсаттарына арналған
заңды тұлғаның сыныптауыш коды
M.SDE.00032
csdo:OrganizationCodeType (M.SDT.00032)
Заңды тұлғаны тіркеген елде қабылданған кәсіпорындар мен ұйымдардың кодтарын қалыптастыру қағидаларына сәйкес кодтың мәні. Ұзындығы: 8 немесе 10 символ.
Шаблон: \d{8}|\d{10}
0..1
*.7. Тілдің коды (csdo:LanguageCode)
заңды тұлғаның деректемелерін толтыру тілі
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1

2.4.2. Налогоплательщик (ccdo:TaxpayerDetails)
совокупность реквизитов, присвоенных налоговой службой юридическому или физическому лицу
M.CDE.00019
ccdo:TaxpayerDetailsType
(M.CDT.00019)
Определяется областями значений
вложенных элементов
1
*.1. Идентификатор
налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025) Значение идентификатора в соответствии с правилами регистрации юридических и физических лиц в налоговых органах, принятыми в стране регистрации налогоплательщика. Шаблон: \d{8,13}|\d{14}
1
*.2. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReason Code)
код, идентифицирующий причину постановки организации на налоговый учет
M.SDE.00030
csdo:TaxRegistrationReasonCodeType (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов. Шаблон: \d{9}
0..1
2.4.3. Адрес (ccdo:AddressDetails)
адрес регистрации юридического лица
M.CDE.00001
ccdo:AddressDetailsType
(M.CDT.00001)
Определяется областями значений
вложенных элементов
1
*.1. Код страны
(csdo:CountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378. Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.2. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
код единицы административно-
территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType
(M.SDT.00031)
Значение кода в соответствии с
правилами формирования кодов
территорий, принятыми в стране
нахождения.
Шаблон: \d{2,17}
0..1
*.3. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
последовательность букв или
цифр, добавляемая к почтовому адресу с целью облегчения сортировки корреспонденции, в том числе автоматической
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов. Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.4. Регион
(csdo:RegionName)
наименование единицы
административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9). Мин. длина: 1. Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район (csdo:DistrictName)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9). Мин. длина: 1. Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город (csdo:CityName)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9). Мин. длина: 1. Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт (csdo:SettlementName)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9). Мин. длина: 1. Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица (csdo:StreetName)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055) Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9). Мин. длина: 1. Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома (csdo:BuildingNumberId)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1. Макс. длина: 20
0..1
*.10. Номер помещения (csdo:RoomNumberId)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092) Нормализованная строка символов. Мин. длина: 1. Макс. длина: 20
0..1
*.11. Адрес в свободной
форме
(csdo:AddressText)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071) Строка символов. Мин. длина: 1. Макс. длина: 1000
0..1

2.4.2. Салық төлеуші
(ccdo:TaxpayerDetails)
заңды немесе жеке тұлғаға салық қызметі тағайындаған деректемелер жиынтығы
M.CDE.00019
ccdo:TaxpayerDetailsType (M.CDT.00019)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
*.1. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:TaxpayerId)
салық төлеушіні тіркеген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі заңды немесе жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025)
Салық төлеушіні тіркеген елде қабылданған салық органдарында заңды және жеке тұлғаларды тіркеу қағидаларына сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: \d{8,13}|\d{14}
1
*.2. Есепке қою себебінің коды
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
ұйымды салықтық есепке қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:TaxRegistrationReasonCodeType (M.SDT.00030)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
2.4.3. Мекенжайы
(ccdo:AddressDetails)
заңды тұлғаның тіркелген мекенжайы
M.CDE.00001
ccdo:AddressDetailsType (M.CDT.00001)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
*.1. Елдің коды
(csdo:CountryCode)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдері сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.2. Аумақтың коды
(csdo:TerritoryCode)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Болу елінде қабылданған аумақтар кодтарын қалыптастыру қағидаларына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2,17}
0..1
*.3. Пошталық индекс
(csdo:PostCode)
хат-хабарды сұрыптауды, оның ішінде автоматты түрде сұрыптауды жеңілдету мақсатында пошталық мекенжайға қосылатын әріптер мен цифрлардың реттілігі
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.4. Өңір
(csdo:RegionName)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:DistrictName)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:CityName)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:SettlementName)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:StreetName)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол торабы элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:BuildingNumberId)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
0..1
*.10.Үй-жайдың нөмірі
(csdo:RoomNumberId)
кеңсенің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
0..1
*.11. Еркін нысандағы мекенжай
(csdo:AddressText)
мәтін түрінде еркін нысанда ұсынылған мекенжай элементтерінің жинағы
M.SDE.00005
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 1000
0..1

2.5.2. Назначение склада (casdo:WarehouseKindCode)
назначение склада:
1 – склад временного хранения;
2 – таможенный склад;
3 – свободный склад
M.CA.SDE.00100
casdo:Code1CodeType (M.CA.SDT.00019)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9). Длина: 1
1
2.5.3. Тип склада (casdo:TypeWarehouseIndicator)
тип склада:
0 – открытый;
1 – закрытый
M.CA.SDE.00080
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013) Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
(0..1
2.5.4. Общая площадь (кв. м) (casdo:TotalAreaMeasure)
общая площадь (кв. м)
M.CA.SDE.00075
casdo:FractionNumber10.2MeasureType
(M.CA.SDT.00530)
Число в десятичной системе
счисления.
Макс. кол-во цифр: 10.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnit Code)
кодовое обозначение единицы
измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType
(M.SDT.00074) Буквенно-цифровой код в соответствии с Рекомендацией № 20 Европейской экономической комиссии Организации объединенных наций "Коды для единиц измерения, используемых в международной торговле". Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
0..1
2.5.5. Объем помещения (куб.м) (casdo:CubageMeasure)
объем помещения (куб. м)
M.CA.SDE.00067
casdo:FractionNumber10.1MeasureType
(M.CA.SDT.00030)
Число в десятичной системе
счисления.
Макс. кол-во цифр: 10.
Макс. кол-во дроб. цифр: 1
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurementUnit Code)
кодовое обозначение единицы
измерения
csdo:MeasurementUnitCodeType
(M.SDT.00074) Буквенно-цифровой код в соответствии с Рекомендацией № 20 Европейской экономической комиссии Организации объединенных наций "Коды для единиц измерения, используемых в международной торговле". Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
0..1
2.5.6. Код вида транспортного
средства
(casdo:TransportModeCode)
код вида транспортного
средства в соответствии с
классификатором видов транспорта и транспортировки
товаров
M.CA.SDE.00077
casdo:TransportModeCodeType
(M.CA.SDT.00039)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки
(#xA) и табуляции (#x9). Длина: 2
0..*
2.5.7. Описание вида
деятельности, осуществляемой
на территории склада
(casdo:WarehouseActivity
DescriptionText)
сведения о виде деятельности,
осуществляемой на территории
склада
M.CA.SDE.00154
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1. Макс. длина: 250
0..*
2.5.8. Иные сведения
(csdo:AdditionalInfoText)
дополнительная информация
M.SDE.00046
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов. Мин. длина: 1. Макс. длина: 4000
0..*
2.6. Сведения о временном прекращении осуществления деятельности (приостановления) (cacdo:StayActivityDateDetails)
сведения о временном прекращении (приостановлении) осуществления деятельности юридического лица в качестве владельца таможенного склада
M.CA.CDE.00896
cacdo:StayActivityDateType (M.CA.CDT.00582) Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

2.5.2. Қойманың мақсаты
(casdo:WarehouseKindCode)
қойманың мақсаты:
1 – уақытша сақтау қоймасы;
2 – кеден қоймасы;
3 – еркін қойма
M.CA.SDE.00100
casdo:Code1CodeType (M.CA.SDT.00019)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
1
2.5.3. Қойманың типі
(casdo:TypeWarehouseIndicator)
қойманың типі:
0 - ашық;
1 - жабық
M.CA.SDE.00080
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
2.5.4. Жалпы алаңы (кв. м)
(casdo:TotalAreaMeasure)
жалпы алаңы (кв. м)
M.CA.SDE.00075
casdo:FractionNumber10.2MeasureType (M.CA.SDT.00530)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 10.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
-
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Біріккен ұлттар ұйымының Еуропалық экономикалық комиссиясының "Халықаралық саудада пайдаланылатын өлшем бірліктері үшін кодтар" № 20 Ұсынымына сәйкес әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
0..1
2.5.4. Үй-жайдың көлемі (куб. м)
(casdo:CubageMeasure)
үй-жайдың көлемі (куб. м)
M.CA.SDE.00067
casdo:FractionNumber10.1MeasureType (M.CA.SDT.00030)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 10.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 1
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
-
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Біріккен ұлттар ұйымының Еуропалық экономикалық комиссиясының "Халықаралық саудада пайдаланылатын өлшем бірліктері үшін кодтар" № 20 Ұсынымына сәйкес әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
0..1
2.5.6. Көлік құралы түрінің коды
(casdo:TransportModeCode)
көлік түрлерінің және тауарларды тасымалдау сыныптауышына сәйкес көлік құралы түрінің коды
M.CA.SDE.00077
casdo:TransportModeCodeType (M.CA.SDT.00039)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 2
0..*
2.5.7. Қойма аумағында жүзеге асырылатын қызмет түрінің сипаттамасы
(casdo:WarehouseActivityDescriptionText)
қойма аумағында жүзеге асырылатын қызметтің түрі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00154
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 250
0..*
2.5.8. Өзге де мәліметтер
(csdo:AdditionalInfoText)
қосымша ақпарат
M.SDE.00046
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 4000
0..*
2.6. Қызметті жүзеге асыруды уақытша тоқтату (тоқтата тұру) туралы мәліметтер
(cacdo:StayActivityDateDetails)
кеден қоймасының иесі ретінде заңды тұлғаның қызметті жүзеге асыруды уақытша тоқтатуы (тоқтата тұруы) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00896
cacdo:StayActivityDateType (M.CA.CDT.00582)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*

2.6.1. Дата окончания осуществления деятельности по причине временного прекращения (приостановления) (casdo:LastDayActivity)
последний день осуществления деятельности по причине временного прекращения (приостановления)
M.CA.SDE.00565
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.6.2. Дата начала осуществления деятельности после временного прекращения (приостановления) (casdo:FirstDayActivity)
первый день осуществления деятельности после временного прекращения (приостановления)
M.CA.SDE.00566
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.7. Дата начала осуществления деятельности (casdo:StartActivityDate)
дата начала осуществления деятельности юридического лица в качестве владельца таможенного склада
M.CA.SDE.00068
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.8. Дата окончания осуществления деятельности (casdo:EndActivityDate)
дата окончания осуществления деятельности юридического лица в качестве владельца таможенного склада
M.CA.SDE.00040
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.9. Состояние записи общего
ресурса
(ccdo:Resource!temStatusDetails)
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
M.CDE.00032
ccdo: ResourceltemStatusDetailsType
(M.CDT.00033)
Определяется областями значений
вложенных элементов
1
2.9.1. Период действия (ccdo:ValidityPeriodDetails)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType(M.CDT.00026) Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*. 1. Начальная дата и время (csdo: StartDateTime)
дата и время начала действия
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006) Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601-2001
0..1
*.2. Конечная дата и время (csdo: EndDateTime)
дата и время окончания действия
M.SDE.00134
bdtDateTimeType (M.BDT.00006) Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601-2001
0..1
2.9.2. Дата и время обновления (csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdtDateTimeType (M.BDT.00006) Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601-2001
0..1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 1 ноября 2016 г. № 135
ПОРЯДОК
присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов"
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):

2.6.1. Уақытша тоқтатуға (тоқтата тұруға) байланысты қызметті жүзеге асыруды аяқтау күні
(casdo:LastDayActivity)
уақытша тоқтатуға (тоқтата тұруға) байланысты қызметті жүзеге асырудың соңғы күні
M.CA.SDE.00565
bdt:DateType (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес күнді белгілеу
1
2.6.2.  Уақытша тоқтатудан (тоқтата тұрудан) кейін қызметті жүзеге асыруды бастау күні
(casdo:FirstDayActivity)
уақытша тоқтатудан (тоқтата тұрудан) кейін қызметті жүзеге асырудың алғашқы күні
M.CA.SDE.00566
bdt:DateType (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.7.  Қызметті жүзеге асыруды бастау күні
(casdo:StartActivityDate)
кеден қоймасының иесі ретінде заңды тұлғаның қызметті жүзеге асыруды бастау күні
M.CA.SDE.00068
bdt:DateType (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес күнді белгілеу
1
2.8.  Қызметті жүзеге асыруды аяқтау күні
(casdo:EndActivityDate)
кеден қоймасының иесі ретінде заңды тұлғаның қызметті жүзеге асыруды аяқтау күні
M.CA.SDE.00040
bdt:DateType (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
2.9. Жалпы ресурс жазбасының жай-күйі
(ccdo:ResourceItemStatusDetails)
жалпы ресурстың жазбасы туралы технологиялық мәліметтердің жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:ResourceItemStatusDetailsType (M.CDT.00033)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
2.9.1. Қолданылу кезеңі
(ccdo:ValidityPeriodDetails)
жалпы ресурс жазбасының (тізілімнің, тізбенің, дерекқордың) қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026)
Қамтылған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.1. Бастапқы күн мен уақыт
(csdo:StartDateTime)
қолдануды бастау күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
*.2. Соңғы күн мен уақыт
(csdo:EndDateTime)
қолдануды аяқтау күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
2.9.2. Жаңарту күні мен уақыты
(csdo:UpdateDateTime)
жалпы ресурстың жазбасын (тізілімін, тізбесін, дерекқорды) жаңарту күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 1 қарашадағы
№ 135 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу ТӘРТІБІ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:

Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 декабря 2012 г. № 271 "О формировании общих реестров лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела, владельцев свободных складов, резидентов (участников) свободных (специальных, особых) экономических зон";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к информационному взаимодействию при присоединении нового участника к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.07) (далее – общий процесс).
3. Процедуры, определенные в настоящем Порядке, выполняются участником взаимодействия одномоментно либо на протяжении определенного периода времени при присоединении нового участника к общему процессу.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли" – технические, технологические, методические и организационные документы, разрабатываемые и утверждаемые Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом Союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы, регламентирующие информационное взаимодействие при реализации общего процесса" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, указанный в пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.

2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Қызметін кеден ісі саласында жүзеге асыратын тұлғалардың, еркін қоймалар иелерінің, еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар резиденттерінің (қатысушыларының) жалпы тізілімін қалыптастыру туралы" 2012 жылғы 11 желтоқсандағы № 271 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде электрондық деректермен алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
ІІ. Қолданылу аясы
2. Осы Тәртіп "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" (P.СС.07) жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) жаңа қатысушының қосылуы кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Тәртіпте айқындалған рәсімдерді өзара іс-қимылға қатысушы жалпы процеске жаңа қатысушының қосылуы кезінде бір мезетте не белгілі бір уақыт кезеңінде орындайды.
ІІІ. Негізгі ұғымдар
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар мен ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия әзірлейтін және бекітетін техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көрсетілген технологиялық құжаттардың үлгілік тізбесіне енгізілген құжаттар.

Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 135 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
5. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
присоединяется к общему процессу, получает и синхронизирует необходимые справочники и классификаторы, осуществляет ведение национального реестра владельцев таможенных складов, представляет в Евразийскую экономическую комиссию сведения для формирования общего реестра владельцев таможенных складов
уполномоченный орган государства – члена Союза
(P.CC.03.ACT.001)
2
Администратор общего реестра владельцев таможенных складов
предоставляет присоединяющемуся участнику общего процесса доступ к справочникам и классификаторам, принимаемым (утверждаемым) Евразийской экономической комиссией, а также отвечает за обеспечение процесса формирования, ведения и использования общего реестра владельцев таможенных складов
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
V. Описание процедуры присоединения
1. Общие требования
Процедура присоединения к общему процессу начинается назначением в каждом государстве-члене уполномоченного органа, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса, и направлением этой информации в Евразийскую экономическую комиссию (далее – Комиссия).
Уполномоченный орган государства-члена, ответственный за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса, осуществляет выбор одной из возможных схем взаимодействия и информирует Комиссию о сделанном выборе:
а) обмен сведениями между присоединяющимся участником общего процесса и администратором общего реестра владельцев таможенных складов осуществляется в соответствии с технологическими документами, регламентирующими информационное взаимодействие при реализации общего процесса (далее – постоянная схема взаимодействия);
б) обмен сведениями между присоединяющимся участником общего процесса и администратором общего реестра владельцев таможенных складов осуществляется в соответствии с требованиями, указанными в подразделе 2 настоящего раздела (далее – взаимодействие по временной схеме);

Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 135 шешімімен бекітілген "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
5. Өзара іс-қимылға қатысушылардың жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындауы кезіндегі рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
р/р
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
жалпы процеске қосылады, қажетті анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алады және үйлесімді етеді, кеден қоймалары иелерінің ұлттық тізілімін жүргізуді жүзеге асырады, Еуразиялық экономикалық комиссияға кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру үшін мәліметтер ұсынады
Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (Р.СС.03.АСТ.001)
2
Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісі
жалпы процеске қосылатын қатысушының Еуразиялық экономикалық комиссия қабылдайтын (бекітетін) анықтамалықтар мен сыныптауыштарға қол жеткізуін қамтамасыз етеді, сондай-ақ кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану процесін қамтамасыз етуге жауап береді
Еуразиялық
экономикалық комиссия (Р.АСТ.001)
V. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
1. Жалпы талаптар
6. Жалпы процеске қосылу рәсімі әрбір мүше мемлекетте жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті органды тағайындаудан және осы ақпаратты Еуразиялық экономикалық комиссияға (бұдан әрі – Комиссия) жіберуден басталады.
7. Мүше мемлекеттің жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті органы өзара іс-қимылдың ықтимал схемаларының бірін таңдауды жүзеге асырады және Комиссияға жасалған таңдау туралы хабарлайды:
а) жалпы процеске қосылатын қатысушы мен кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісі арасындағы мәліметтер алмасу жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарға сәйкес жүзеге асырылады (бұдан әрі – тұрақты өзара іс-қимыл схемасы);
б) жалпы процеске қосылатын қатысушы мен кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісі арасындағы мәліметтер алмасу осы бөлімнің 2-кіші бөлімінде көрсетілген талаптарға сәйкес жүзеге асырылады (бұдан әрі – уақытша схема бойынша өзара іс-қимыл);

в) обмен сведениями между присоединяющимся участником общего процесса и администратором общего реестра владельцев таможенных складов осуществляется в соответствии с требованиями, указанными в Технических условиях формирования структур электронных Общих реестров (таможенных представителей, таможенных перевозчиков, владельцев складов временного хранения, владельцев таможенных складов), утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 декабря 2012 г. № 271 (далее – унаследованная схема взаимодействия);
г) информирование уполномоченным органом государства-члена, ответственным за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса, Комиссии о выбранной схеме взаимодействия.
8. До выполнения процедуры присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены необходимые для реализации общего процесса и обеспечения информационного взаимодействия требования, определенные документами, применяемыми при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли, а также требования законодательства государства-члена, уполномоченный орган которого присоединяется к общему процессу, регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента государства-члена, в том числе подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту государства-члена, если такое подключение не было осуществлено ранее.
9. Выполнение процедуры присоединения к общему процессу осуществляется в следующем порядке:
а) синхронизация информации справочников и классификаторов, указанных в разделе VII Правил информационного взаимодействия;
б) передача сведений из национального реестра владельцев таможенных складов (далее – национальный реестр) присоединяющимся участником общего процесса администратору общего реестра владельцев таможенных складов;
в) подтверждение администратором общего реестра владельцев таможенных складов факта получения и обработки сведений из национального реестра.
10. Присоединяющийся участник общего процесса формирует и представляет администратору общего реестра владельцев таможенных складов актуальные сведения из национального реестра для первоначального включения в общий реестр владельцев таможенных складов.
11. Сведения из национального реестра представляются в виде XML-документа. Структура и реквизитный состав передаваемого XML-документа, содержащего сведения из национального реестра, должны соответствовать структуре электронного документа (сведений) "Общий реестр владельцев таможенных складов" (R.CA.CC.07.001), приведенной в Описании форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов", утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 135 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

в) жалпы процеске қосылатын қатысушы мен кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісі арасындағы мәліметтер алмасу Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 11 желтоқсандағы № 271 шешімімен бекітілген Электрондық Жалпы тізілімдердің құрылымдарын (кеден өкілдерін, кедендік тасымалдаушыларды, уақытша сақтау қоймаларының иелерін, кеден қоймаларының иелерін) қалыптастырудың техникалық шарттарында көрсетілген талаптарға сәйкес жүзеге асырылады (бұдан әрі – мұрагерлікке берілген өзара іс-қимыл схемасы);
г) мүше мемлекеттің жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті органының Комиссияға таңдап алынған өзара іс-қимыл схемасы туралы хабарлауы.
8. Жалпы процеске қосылатын қатысушы жалпы процеске қосылу рәсімін орындағанға дейін жалпы процесті іске асыру және ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін қажетті, сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттарда айқындалған талаптар, сондай-ақ мүше мемлекеттің ұлттық сегменті шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін, уәкілетті органы жалпы процеске қосылатын мүше мемлекет заңнамасының талаптары, оның ішінде, егер жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін мүше мемлекеттің ұлттық сегментіне қосу бұған дейін жүзеге асырылмаған болса, осындай қосу орындалуға тиіс.
9. Жалпы процеске қосылу рәсімін орындау мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
а) Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштардың ақпаратын үйлесімді ету;
б) кеден қоймалары иелерінің ұлттық тізілімінен (бұдан әрі – ұлттық тізілім) мәліметтерді жалпы процеске қосылатын қатысушының кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісіне беруі;
в) кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі әкімшісінің ұлттық тізілімнен мәліметтерді алу және өңдеу фактісін растауы.
10. Жалпы процеске қосылатын қатысушы кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне бастапқы енгізу үшін ұлттық тізілімнен өзекті мәліметтерді қалыптастырады және кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісіне ұсынады.
11. Ұлттық тізілімнен мәліметтер XML-құжат түрінде ұсынылады. Ұлттық тізілімнен мәліметтерді қамтитын, берілетін XML-құжаттың құрылымы мен деректемелік құрамы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 135 шешімімен бекітілген "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) келтірілген "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі" (R.CA.CC.07.001) электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымына сәйкес келуге тиіс.

12. При заполнении отдельных реквизитов XML-документа, содержащего сведения из национального реестра, соблюдаются требования, установленные Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев таможенных складов", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 ноября 2016 г. № 135 (далее – Регламент информационного взаимодействия), в отношении сведений, передаваемых в сообщении "Сведения для включения в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.07.MSG.001), с учетом следующих особенностей:
а) к заполнению отдельных реквизитов XML-документа, содержащего сведения из национального реестра, не применяются требования, имеющие коды 1 и 6;
б) для реквизита "Код электронного документа (сведений)" (csdo:EDocCode) устанавливается значение "R.CA.CC.07.001";
в) для реквизита "Код сообщения общего процесса" (csdo:InfEnvelopeCode) устанавливается значение "P.CC.07.MSG.000";
г) в случае если заполняется реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime), его значение должно быть больше или равно значению реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime);
д) в случае если заполняется реквизит "Дата начала осуществления деятельности после временного прекращения (приостановления)" (casdo:FirstDayActivity) (casdo:LastDayActivity) его значение должно быть больше или равно дате, указанной в реквизите "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) и меньше или равно дате, указанной в реквизите "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) (если реквизит "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) заполнен);
е) в случае если заполняется реквизит "Дата окончания осуществления деятельности по причине временного прекращения (приостановления)" (casdo:LastDayActivity) его значение должно быть больше или равно дате, указанной в реквизите "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) и меньше или равно дате, указанной в реквизите "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate), (если реквизит "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) заполнен).
13. Администратор общего реестра владельцев таможенных складов подтверждает получение и обработку сведений из национального реестра. В случае отсутствия ошибок администратор общего реестра владельцев таможенных складов вносит указанные сведения в общий реестр владельцев таможенных складов.

12. Ұлттық тізілімнен мәліметтерді қамтитын XML-құжаттың жекелеген деректемелерін толтыру кезінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 1 қарашадағы № 135 шешімімен бекітілген "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асырған кезде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер" (P.CC.07.MSG.001) хабарында берілетін мәліметтерге қатысты белгіленген талаптар мынадай ерекшеліктер ескеріле отырып сақталады:
а) ұлттық тізілімнен мәліметтерді қамтитын XML-құжаттың жекелеген деректемелерін толтыруға 1 және 6 кодтары бар талаптар қолданылмайды;
б) "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды" (csdo:EDocCode) деректемесі үшін "R.CA.CC.07.001" мәні белгіленеді;
в) "Жалпы процесс хабарының коды" (csdo:InfEnvelopeCode) деректемесі үшін "P.CC.07.MSG.000" мәні белгіленеді;
г) егер "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылатын болса, оның мәні "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен артық немесе оған тең болуға тиіс;
д) егер "Уақытша тоқтатудан (тоқтата тұрудан) кейін қызметті жүзеге асыруды бастау күні" (casdo:FirstDayActivity) (casdo:LastDayActivity) деректемесі толтырылатын болса, оның мәні "Қызметті жүзеге асыруды бастау күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен артық немесе оған тең және "Қызметті жүзеге асыруды аяқтау күні" (casdo:EndActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен кем немесе оған тең болуға тиіс (егер "Қызметті жүзеге асыруды аяқтау күні" (casdo:EndActivityDate) толтырылған болса);
е) егер "Уақытша тоқтатуға (тоқтата тұруға) байланысты қызметті жүзеге асыруды аяқтау күні" (casdo:LastDayActivity) деректемесі толтырылатын болса, оның мәні "Қызметті жүзеге асыруды бастау күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен артық немесе оған тең және "Қызметті жүзеге асыруды аяқтау күні" (casdo:EndActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен кем немесе оған тең болуға тиіс (егер "Қызметті жүзеге асыруды аяқтау күні" (casdo:EndActivityDate) толтырылған болса).
13. Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісі ұлттық тізілімнен мәліметтерді алу мен өңдеуді растайды. Қателер болмаған жағдайда кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісі аталған мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізеді.

14. При получении протокола обработки сведений из национального реестра (далее – протокол обработки сведений), содержащего описание ошибок, присоединяющийся участник общего процесса устраняет ошибки и повторяет процесс передачи XML-документа, содержащего сведения из национального реестра, администратору общего реестра владельцев таможенных складов.
15. Протокол обработки сведений формируется администратором общего реестра владельцев таможенных складов на русском языке и представляется присоединяющемуся участнику общего процесса по электронной почте на адрес, информация о котором представляется присоединяющимся участником общего процесса до выполнения процедуры присоединения.
16. При условии соблюдения требований и выполнении действий в соответствии с пунктами 8 – 15 настоящего Порядка последующий обмен сведениями между присоединяющимся участником общего процесса и администратором общего реестра владельцев таможенных складов осуществляется в соответствии с постоянной схемой взаимодействия.
17. До выполнения присоединяющимся участником общего процесса требований, установленных пунктами 8 – 15 настоящего Порядка, информационное взаимодействие может обеспечиваться по унаследованной схеме.
18. Взаимодействие по унаследованной схеме осуществляется присоединяющимся участником общего процесса не более 1 года с момента вступления настоящего Решения в силу. В течение указанного срока присоединяющимся участником общего процесса выполняются требования, установленные пунктами 8 – 15 настоящего Порядка.
19. До выполнения присоединяющимся участником общего процесса требований, установленных пунктом 8 настоящего Порядка, и при условии выполнения действий, предусмотренных пунктами 9 – 15 настоящего Порядка, дальнейшее информационное взаимодействие обеспечивается по временной схеме.
20. Взаимодействие по временной схеме осуществляется присоединяющимся участником общего процесса не более 1 года с момента вступления настоящего Решения в силу. В течение указанного срока присоединяющимся участником общего процесса выполняются требования, установленные пунктом 8 настоящего Порядка.
21. Выбор схемы взаимодействия является однократным действием. Присоединяющийся участник обязан в срок, не превышающий 1 года с момента начала процедуры присоединения, обеспечить переход на взаимодействие по постоянной схеме, если первоначально была выбрана иная схема взаимодействия.
2. Взаимодействие по временной схеме
22. При внесении изменений в национальный реестр (включение (исключение) юридических лиц, приостановление (возобновление) деятельности юридических лиц в качестве владельца таможенных складов, а также при изменении сведений о юридических лицах) присоединяющийся участник общего процесса представляет измененные сведения администратору общего реестра владельцев таможенных складов в виде XML-документа (далее – электронное извещение об изменении сведений), структура которого должна соответствовать требованиям, указанным в подразделе 1 настоящего раздела.

14. Қателердің сипатын қамтитын, ұлттық тізілімнен алынатын мәліметтерді өңдеу хаттамасын (бұдан әрі – мәліметтерді өңдеу хаттамасы) алған кезде жалпы процеске қосылатын қатысушы қателерді жояды және ұлттық тізілімнен алынатын мәліметтерді қамтитын XML-құжатты кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісіне беру процесін қайталайды.
15. Мәліметтерді өңдеу хаттамасын кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісі орыс тілінде қалыптастырады және жалпы процеске қосылатын қатысушыға қосылу рәсімін орындағанға дейін жалпы процеске қосылатын қатысушы ол туралы ақпаратты ұсынатын мекенжайға электрондық пошта арқылы ұсынады.
16. Осы Тәртіптің 8 - 15-тармақтарына сәйкес, талаптар сақталған және іс-қимылдар орындалған жағдайда жалпы процеске қосылатын қатысушы мен кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісі арасындағы келесі мәліметтер алмасу тұрақты өзара іс-қимыл схемасына сәйкес жүзеге асырылады.
17. Жалпы процеске қосылатын қатысушы осы Тәртіптің 8 - 15-тармақтарында белгіленген талаптарды орындағанға дейін ақпараттық өзара іс-қимыл мұрагерлікке берілген схема бойынша қамтамасыз етілуі мүмкін.
18. Мұрагерлікке берілген схема бойынша өзара іс-қимылды жалпы процеске қосылатын қатысушы осы Шешім күшіне енген кезден бастап 1 жылдан аспайтын уақытта жүзеге асырады. Жалпы процеске қосылатын қатысушы аталған мерзім ішінде осы Тәртіптің 8 - 15-тармақтарында белгіленген талаптарды орындайды.
19. Жалпы процеске қосылатын қатысушы осы Тәртіптің 8-тармағында белгіленген талаптарды орындағанға дейін және осы Тәртіптің 9 - 15-тармақтарында көзделген іс-қимылдарды орындаған жағдайда одан әрі ақпараттық өзара іс-қимыл уақытша схема бойынша қамтамасыз етіледі.
20. Уақытша схема бойынша өзара іс-қимылды жалпы процеске қосылатын қатысушы осы Шешім күшіне енген кезден бастап 1 жылдан аспайтын уақытта жүзеге асырады. Жалпы процеске қосылатын қатысушы аталған мерзім ішінде осы Тәртіптің 8-тармағында белгіленген талаптарды орындайды.
21. Өзара іс-қимыл схемасын таңдау бір реттік іс-қимыл болып табылады. Қосылатын қатысушы қосылу рәсімі басталған кезден бастап 1 жылдан аспайтын мерзімде, егер бастапқыда өзара іс-қимылдың өзге схемасы таңдалған болса, тұрақты схема бойынша өзара іс-қимылға ауысуды қамтамасыз етуге міндетті.
2. Уақытша схема бойынша өзара іс-қимыл
22. Заңды тұлғалар Ұлттық тізілімге өзгерістер енгізу кезінде (заңды тұлғаларды енгізу (алып тастау), кеден қоймаларының иесі ретіндегі заңды тұлғалардың қызметін тоқтата тұру (қайта бастау), сондай-ақ заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту кезінде) жалпы процеске қосылатын қатысушы өзгертілген мәліметтерді кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінің әкімшісіне XML-құжат түрінде (бұдан әрі – мәліметтердің өзгертілгені туралы электрондық хабарлама) ұсынады, оның құрылымы осы бөлімнің 1-кіші бөлімінде көрсетілген талаптарға сай болуға тиіс.

23. Требования к заполнению отдельных реквизитов электронного извещения об изменении сведений должны соответствовать требованиям, установленным Регламентом информационного взаимодействия в отношении сведений, передаваемых в сообщениях "Сведения для включения в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.07.MSG.001), "Сведения для внесения изменений в общий реестр владельцев таможенных складов" (P.CC.07.MSG.003) и
"Сведения для исключения из общего реестра владельцев таможенных складов" (P.CC.07.MSG.004), с учетом следующих особенностей:
а) для реквизита "Код электронного документа (сведений)" (csdo:EDocCode) устанавливается значение "R.CA.CC.07.001";
б) для реквизита "Код сообщения общего процесса" (csdo:InfEnvelopeCode) в соответствии с видом вносимых изменений (включение, исключение, изменение сведений) устанавливается значение кода соответствующего сообщения.
24. Обработка электронного извещения об изменении сведений администратором общего реестра владельцев таможенных складов осуществляется в соответствии с пунктами 13 – 15 подраздела 1 настоящего раздела.
3. Требования к параметрам передачи
25. При формировании XML-документа, содержащего сведения из национального реестра, и электронного извещения об изменении сведений и протоколов их обработки используется кодировка UTF-8.
26. Структура наименования XML-документа, содержащего сведения из национального реестра, должна иметь вид RCC07_XXYYYYMMDDhhmm.xml, где:
а) R – фиксированное значение, обозначающее представление сведений национального реестра для первоначальной загрузки;
б) CC07 – фиксированное значение, обозначающее код общего процесса;
в) XX – буквенный код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, указанном в разделе VII Правил информационного взаимодействия, уполномоченный орган которого представляет сведения;
г) YYYYMMDD – дата формирования файла (год, месяц, день);
д) hhmm – время формирования файла (часы, минуты).
27. Структура наименования файла, содержащего сведения электронного извещения об изменении сведений, должна иметь вид CC07_XXYYYYMMDDhhmm.xml, где:
а) CC07 – фиксированное значение, обозначающее код общего процесса;
б) XX – буквенный код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, указанного в разделе VII Правил информационного взаимодействия, уполномоченный орган которого представляет сведения;
в) YYYYMMDD – дата формирования файла (год, месяц, день);
г) hhmm - время формирования файла (часы, минуты).
28. Передача файлов по электронной почте осуществляется в виде архивного файла в формате ZIP (версия алгоритма должна быть не ниже 2.0, расширение файла: *.zip). Наименование архивного файла должно соответствовать требованиям, установленным пунктами 26 и 27 настоящего Порядка (например, архив RCC07_BY201410061733.zip должен содержать файл RCC07_BY201410061733.xml). В теме сообщения электронной почты указываются код структуры электронного документа и версия структуры электронного документа в соответствии с Описанием форматов и структур электронных документов и сведений (например, R_CA_CC_07_001_V_x_y_z, где "x_y_z" - номер версии структуры электронного документа), а также наименование реестра - "Общий реестр владельцев таможенных складов".

23. Мәліметтердің өзгертілгені туралы электрондық хабарламаның жекелеген деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер" (P.CC.07.MSG.001), "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер" (P.CC.07.MSG.003) және "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер" (P.CC.07.MSG.004) хабарларында берілетін мәліметтерге қатысты белгіленген талаптарға мынадай ерекшеліктер ескеріле отырып сәйкес келуге тиіс:
а) "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды" (csdo:EDocCode) деректемесі үшін "R.CA.CC.07.001" мәні белгіленеді;
б) "Жалпы процесс хабарының коды" (csdo:InfEnvelopeCode) деректемесі үшін енгізілетін өзгерістердің түріне сәйкес (мәліметтерді енгізу, алып тастау, өзгерту) тиісті хабар кодының мәні белгіленеді.
24. Мәліметтердің өзгертілгені туралы электрондық хабарламаны кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі әкімшісінің өңдеуі осы бөлімнің 1-кіші бөлімінің 13 - 15-тармақтарына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Беру параметрлеріна қойылатын талаптар
25. Ұлттық тізілімнен алынатын мәліметтерді қамтитын XML-құжатты және мәліметтердің өзгертілгені туралы электрондық хабарлама мен оларды өңдеу хаттамаларын қалыптастыру кезінде UTF-8 коды пайдаланылады.
26. Ұлттық тізілімнен алынатын мәліметтерді қамтитын XML-құжат атауының құрылымы RCC07_XXYYYYMMDDhhmm.xml түрінде болуға тиіс, ондағы:
а) R – бастапқы жүктеу үшін ұлттық тізілімнен алынатын мәліметтерді ұсынуды білдіретін тіркелген мән;
б) CC07 – жалпы процестің кодын білдіретін тіркелген мән;
в) XX – уәкілетті органы мәліметтерді ұсынатын, мүше мемлекеттің Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес әріптік коды;
г) YYYYMMDD – файлды қалыптастыру күні (жыл, ай, күн);
д) hhmm - файлды қалыптастыру уақыты (сағат, минут).
27. Мәліметтердің өзгертілгені туралы электрондық хабарламаның мәліметтерін қамтитын файл атауының құрылымы CC07_XXYYYYMMDDhhmm.xml түрінде болуға тиіс, ондағы:
а) CC07 - жалпы процестің кодын білдіретін тіркелген мән;
б) XX - уәкілетті органы мәліметтерді ұсынатын, мүше мемлекеттің Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес әріптік коды;
в) YYYYMMDD - файлды қалыптастыру күні (жыл, ай, күн);
г) hhmm - файлды қалыптастыру уақыты (сағат, минут).
28. Файлдарды электрондық пошта арқылы беру ZIP форматындағы архивтік файл түрінде жүзеге асырылады (алгоритмнің нұсқасы 2.0-ден төмен болмауға тиіс, файлды кеңейту: *.zip). Архивтік файлдың атауы осы Тәртіптің 26 және 27-тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкес келуге тиіс (мысалы, RСС07_BY201410061733.zip архиві RСС07_BY201410061733.xml файлын қамтуға тиіс). Электрондық пошта хабарының тақырыбында Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес электрондық құжат құрылымының коды мен электрондық құжат құрылымының нұсқасы (мысалы, R_CA_CC_07_001_V_x_y_z, ондағы "x_y_z" - электрондық құжат құрылымы нұсқасының нөмірі), сондай-ақ тізілімнің атауы - "Кеден қоймалары иелерінің жалпы тізілімі" көрсетіледі.

29. Протокол обработки сведений передается в виде текстового файла. Имя файла (без учета расширения) должно соответствовать имени обрабатываемого файла. Расшивши^ файла должно иметь значение ".txt".

29. Мәліметтерді өңдеу хаттамасы мәтіндік файл түрінде беріледі. Файлдың аты (кеңейту ескерілместен) өңделетін файлдың атына сәйкес келуге тиіс. Файлды кеңейту ".txt" мәніне ие болуға тиіс.