О внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 января 2018 года № 5.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, пунктом 5 статьи 105 и пунктом 4 статьи 112 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза и пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Изменения, предусмотренные приложением к настоящему Решению, применяются в правоотношениях, возникших с даты вступления в силу Договора о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
К. Минасян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 января 2018 г. № 5
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии
1. В Инструкции о порядке заполнения декларации на товары, утвержденной Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257:
а) в пункте 15:
в подпункте 42:
в абзаце втором (после таблицы) и абзаце шестнадцатом (после таблицы) слова ", используемых при таможенном декларировании," исключить;
в абзаце пятьдесят втором (после таблицы) слова ", используемых при таможенном декларировании" исключить;
в подпункте 48:
в абзаце третьем (после таблицы) слово "уплаты" заменить словами "исполнения обязанности по уплате";
в абзаце четвертом (после таблицы) слова "способов обеспечения уплаты" заменить словами "способов обеспечения исполнения обязанности по уплате";
в абзаце тринадцатом (после таблицы) подпункта 49 слова ", используемых при таможенном декларировании" исключить;
б) в абзаце двадцать четвертом подпункта 4 пункта 43 слово "уплаты" заменить словами "исполнения обязанности по уплате".
2. В Решении Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378:
а) в наименовании слово "деклараций" заменить словом "документов";
б) в пункте 1:
в абзаце девятом слова ", используемых при таможенном декларировании" исключить;
в абзаце двадцатом слово "уплаты" заменить словами "исполнения обязанности по уплате";
в) дополнить пунктом 23 следующего содержания:

Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қаңтардағы № 5 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 8-бабының 2-тармағына, 105-бабының 5-тармағына және 112-бабының 4-тармағына және Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Осы Шешімге қосымшада көзделген өзгерістер 2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шарт күшіне енген күннен бастап туындайтын құқықтық қатынастарда қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының міндетін
уақытша атқарушы
К. Минасян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 16 қаңтардағы
№5 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібі туралы нұсқаулықта:
а) 15-тармақта:
42-тармақшада:
екінші абзацтағы (кестеден кейін) және он алтыншы абзацтағы (кестеден кейін) "кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын" деген сөздер алып тасталсын;
елу екінші абзацтағы (кестеден кейін) "кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын" деген сөздер алып тасталсын;
48-тармақшада:
үшінші абзацтағы (кестеден кейін) "төлеуді" деген сөз "төлеу жөніндегі міндеттерді орындауды" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы (кестеден кейін) "төлеуді қамтамасыз ету тәсілдерінің" деген сөздер "төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету тәсілдерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
49-тармақшаның он үшінші абзацындағы (кестеден кейін) "кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын" деген сөздер алып тасталсын;
б) 43-тармақтың 4-тармақшасының жиырма төртінші абзацындағы "төлеуді" деген сөз "төлеу жөніндегі міндеттерді орындауды" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімінде:
а) атауындағы "декларацияларды" деген сөз "құжаттарды" деген сөзбен ауыстырылсын;
б) 1-тармақта:
тоғызыншы абзацтағы "кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын" деген сөздер алып тасталсын;
жиырмасыншы абзацтағы "төлеуді" деген сөз "төлеу жөніндегі міндеттерді орындауды" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) мынадай мазмұндағы 23-тармақпен толықтырылсын:

"23. Утвердить классификатор категорий товаров, которые могут быть заявлены к выпуску товаров до подачи декларации на товары (Приложение 27).";
г) в классификаторе особенностей перемещения товаров (Приложение 2):
в позиции с кодом 031 слова ", консульскими учреждениями, иными официальными представительствами" заменить словами "и консульскими учреждениями";
в позиции с кодом 032 слова ", консульскими учреждениями иностранных государств," заменить словами "и консульскими учреждениями государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза,";
позицию с кодом 033 изложить в следующей редакции:
"033
Товары, перемещаемые для официального пользования представительствами государств при международных организациях, международными организациями или их представительствами, расположенными на таможенной территории Евразийского экономического союза";
после позиции с кодом 033 дополнить позицией следующего содержания:
"034

"23. Тауарларға арналған декларациялар берілгенге дейін тауарларды шығаруға мәлімделуі мүмкін тауарлар санаттарының сыныптауышы бекітілсін (27-қосымша).";
г) тауарларды өткізу ерекшеліктерінің сыныптауышында (2-қосымша):
031 коды бар позициядағы ", консулдық мекемелердің, өзге де ресми өкілдіктердің" деген сөздер "және консулдық мекемелердің" деген сөздермен ауыстырылсын;
032 коды бар позициядағы ", шет мемлекеттердің консулдық мекемелерінің," деген сөздер "және Еуразиялық экономикалық одақтың мүшелері болып табылмайтын мемлекеттердің консулдық мекемелерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
033 коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"33
Мемлекеттердің халықаралық ұйымдардың жанындағы өкілдіктерінің, халықаралық ұйымдар немесе олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында орналасқан өкілдіктерінің ресми қолдануы үшін өткізілетін тауарлар";
033 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"34

Товары, перемещаемые для официального пользования указанными в подпункте 3 пункта 3 статьи 2 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза организациями или их представительствами, расположенными на таможенной территории Евразийского экономического союза";
позиции с кодами 102 – 105 изложить в следующей редакции:
"102
Товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и товаров Евразийского экономического союза, статус которых определяется в соответствии с пунктом 8 статьи 210 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза

Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 2-бабы 3-тармағының 3-тармақшасында көрсетілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында орналасқан ұйымдардың және олардың өкілдіктерінің ресми қолдануы үшін өткізілетін тауарлар";
102 – 105 кодтары бар позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"102
Еркін кеден аймағының кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлар және еркін кеден аймағының кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан және мәртебесі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 2010-бабының 8-тармағына сәйкес айқындалатын Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларынан дайындалған (алынған) тауарлар

103
Товары, находящиеся на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, которые не могут быть идентифицированы таможенным органом как товары, находившиеся на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны до ее создания, или как товары, ввезенные на территорию свободной (специальной, особой) экономической зоны или изготовленные (полученные) на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны
104
Товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, и товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, и товаров Евразийского экономического союза, статус которых определяется в соответствии с пунктом 8 статьи 218 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
105
Товары, находящиеся на свободном складе, которые не могут быть идентифицированы таможенным органом как товары, находившиеся на территории свободного склада до его создания, или как товары, помещенные под таможенную процедуру свободного склада или изготовленные (полученные) на свободном складе";
после позиции с кодом 105 дополнить позициями следующего содержания:
"106
Части, узлы, агрегаты, которые могут быть идентифицированы таможенным органом как входящие (входившие) в состав товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны
107
Части, узлы, агрегаты, которые могут быть идентифицированы таможенным органом как входящие (входившие) в состав товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада";
позиции с кодами 110 и 111 исключить;
позиции с кодами 112 – 119 изложить в следующей редакции:
"112
Товары, изготовленные (полученные) исключительно из товаров Евразийского экономического союза, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, в том числе с использованием товаров Евразийского экономического союза, не помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, вывозимые с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны на остальную часть таможенной территории Евразийского экономического союза

103
Кеден органы еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ құрылғанға дейін оның аумағында болған тауарлар ретінде немесе еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағына әкелінген немесе еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағында дайындалған (алынған) тауарлар ретінде сәйкестендірмейтін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағындағы тауарлар
104
Еркін қойма кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлар және еркін қойма кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан және мәртебесі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 2018-бабының 8-тармағына сәйкес айқындалатын Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларынан дайындалған (алынған) тауарлар
105
Кеден органы еркін қойма құрылғанға дейін оның аумағында болған тауарлар ретінде немесе еркін қойма кедендік рәсіміне орналастырылған немесе еркін қоймада дайындалған (алынған) тауарлар ретінде сәйкестендірмейтін еркін қоймадағы тауарлар";
105 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"106
Кеден органы еркін кеден аймағы кедендік рәсіміне орналастырылған тауарлардың құрамына кіретін (кірген) тауарлар ретінде сәйкестендіруі мүмкін бөлшектер, тораптар, агрегаттар
107
Кеден органы еркін қойма кедендік рәсіміне орналастырылған тауарлардың құрамына кіретін (кірген) тауарлар ретінде сәйкестендіруі мүмкін бөлшектер, тораптар, агрегаттар";
110 және 111 кодтары бар позициялар алып тасталсын;
112 – 119 кодтары бар позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"112
Еркін кеден аймағы кедендік рәсіміне орналастырылған Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларынан ғана, соның ішінде еркін кеден аймағы кедендік рәсіміне орналастырылмаған Еуразиялық экономикалық одақтың тауарлары пайдаланыла отырып орналастырылған, еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағының қалған бөлігіне әкетілетін тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлар

113
Товары, изготовленные (полученные) из товаров Евразийского экономического союза, в том числе не помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, вывозимые с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны за пределы таможенной территории Евразийского экономического союза
114
Товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и товаров Евразийского экономического союза, вывозимые с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны за пределы таможенной территории Евразийского экономического союза, в случае, если такие товары признаны товарами Евразийского экономического союза в соответствии со статьей 210 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
115
Товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и товаров Евразийского экономического союза, вывозимые с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны на остальную часть таможенной территории Евразийского экономического союза, в отношении которых осуществлена идентификация иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны
116
Товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и товаров Евразийского экономического союза, вывозимые с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны на остальную часть таможенной территории Евразийского экономического союза, в отношении которых не осуществлена идентификация иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны
117
Товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и товаров Евразийского экономического союза, вывозимые с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны за пределы таможенной территории Евразийского экономического союза, в случае, если такие товары не признаны товарами Евразийского экономического союза в соответствии со статьей 210 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза

113
Еуразиялық экономикалық одақтың, соның ішінде еркін кеден аймағы кедендік рәсіміне орналастырылмаған тауарларынан дайындалған (алынған), еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағының шегінен тысқары әкетілетін тауарлар
114
Еркін кеден аймағының кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлар және еркін кеден аймағының кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан және еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағының шегінен тысқары әкетілетін тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлар, егер мұндай тауарлар Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 210-бабына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың тауарлары деп танылған жағдайда
115
Еркін кеден аймағының кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлар және еркін кеден аймағының кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан және еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағының қалған бөлігіне әкетілетін, оларға қатысты еркін кеден аймағының кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарларды сәйкестендіру жүзеге асырылған Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларынан дайындалған (алынған) тауарлар
116
Еркін кеден аймағының кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлар және еркін кеден аймағының кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан және еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағының қалған бөлігіне әкетілетін, оларға қатысты еркін кеден аймағының кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарларды сәйкестендіру жүзеге асырылмаған Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларынан дайындалған (алынған) тауарлар
117
Еркін кеден аймағының кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлар және еркін кеден аймағының кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан және еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағының шегінен тысқары әкетілетін Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларынан дайындалған (алынған) тауарлар, егер мұндай тауарлар Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 210-бабына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың тауарлары деп танылмаған жағдайда

118
Оборудование, помещенное под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, введенное в эксплуатацию и используемое резидентом (участником, субъектом) свободной (специальной, особой) экономической зоны для реализации соглашения (договора) об осуществлении (ведении) деятельности на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны (договора об условиях деятельности в свободной (специальной, особой) экономической зоне, инвестиционной декларации, предпринимательской программы), помещаемое под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления с учетом особенностей исчисления ввозных таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, установленных абзацем вторым пункта 1 статьи 209 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
119

118
Еркін кеден аймағы кедендік рәсіміне орналастырылған, еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағында қызметті жүзеге асыру (жүргізу) туралы келісімді (шартты) (еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтағы қызмет шарттары туралы шартты, инвестициялық декларацияны, кәсіпкерлік бағдарламасын) іске асыру үшін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың резиденті (қатысушысы, субъектісі) пайдалануға енгізген және пайдаланатын, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 209-бабы 1-тармағының екінші абзацында белгіленген кедендік әкелу баждарын, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын есептеудің ерекшеліктері ескеріле отырып, ішкі тұтыну үшін шығару кедендік рәсіміне орналастырылатын жабдық
119

Товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны на территории портовой свободной (специальной, особой) экономической зоны или логистической свободной (специальной, особой) экономической зоны, помещаемые под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления с учетом особенностей исчисления ввозных таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, установленных абзацем вторым пункта 1 статьи 209 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза";
позиции с кодами 120 и 121 исключить;
позиции с кодами 122 – 130 изложить в следующей редакции:
"122
Товары, изготовленные (полученные) исключительно из товаров Евразийского экономического союза, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, вывозимые с территории свободного склада на остальную часть таможенной территории Евразийского экономического союза
123
Товары, изготовленные (полученные) из товаров Евразийского экономического союза, вывозимые с территории свободного склада за пределы таможенной территории Евразийского экономического союза
124
Товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, и товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, и товаров Евразийского экономического союза, вывозимые с территории свободного склада за пределы таможенной территории Евразийского экономического союза, признанные товарами Евразийского экономического союза в соответствии со статьей 218 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
125
Товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, и товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, и товаров Евразийского экономического союза, вывозимые с территории свободного склада на остальную часть таможенной территории Евразийского экономического союза, в отношении которых осуществлена идентификация иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада
126
Товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, и товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, и товаров Евразийского экономического союза, вывозимые с территории свободного склада на остальную часть таможенной территории Евразийского экономического союза, в отношении которых не осуществлена идентификация иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада

Порттық еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймағының немесе логистикалық еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймағының аумағындағы еркін кеден аймағының кедендік рәсіміне орналастырылған, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 209-бабы 1-тармағының екінші абзацында белгіленген кедендік әкелу баждарын, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын есептеудің ерекшеліктері ескеріле отырып, ішкі тұтыну үшін шығару кедендік рәсіміне орналастырылатын тауарлар";
120 және 121 кодтары бар позициялар алып тасталсын;
122 – 130 кодтары бар позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"122
Еркін қойма кедендік рәсіміне орналастырылған, еркін қойма аумағынан Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағының қалған бөлігіне әкетілетін Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларынан ғана дайындалған (алынған) тауарлар
123
Еркін қойма аумағынан Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағының шегінен тысқары жерлерге әкетілетін Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларынан дайындалған (алынған) тауарлар
124
Еркін қойма кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлар және еркін қойма кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан және еркін қойма аумағынан Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағының шегінен тысқары әкетілетін Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 218-бабына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың тауарлары деп танылған Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларынан дайындалған (алынған) тауарлар
125
Еркін қойма кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлар және еркін қойма кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан және еркін қойма аумағынан Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағының қалған бөлігіне әкетілетін, оларға қатысты еркін кеден аймағының кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарларды сәйкестендіру жүзеге асырылған Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларынан дайындалған (алынған) тауарлар
126
Еркін қойма кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлар және еркін қойма кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан және еркін қойма аумағынан Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағының қалған бөлігіне әкетілетін, оларға қатысты еркін кеден аймағының кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарларды сәйкестендіру жүзеге асырылмаған Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларынан дайындалған (алынған) тауарлар

127
Товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, и товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, и товаров Евразийского экономического союза, вывозимые с территории свободного склада за пределы таможенной территории Евразийского экономического союза, не признанные товарами Евразийского экономического союза в соответствии со статьей 218 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза

127
Еркін қойма кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлар және еркін қойма кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан және еркін қойма аумағынан Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағының шегінен тысқары әкетілетін Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 218-бабына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың тауарлары деп танылмаған Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларынан дайындалған (алынған) тауарлар

128
Оборудование, помещенное под таможенную процедуру свободного склада, введенное в эксплуатацию и используемое владельцем свободного склада для совершения операций, предусмотренных пунктом 1 статьи 213 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, помещаемое под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления с учетом особенностей исчисления ввозных таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, установленных абзацем вторым пункта 1 статьи 217 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза

128
Еркін қойма кедендік рәсіміне орналастырылған, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 213-бабының 1-тармағында көзделген операцияларды жасау үшін еркін қойманың иесі пайдалануға енгізген және пайдаланатын, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 217-бабы 1-тармағының екінші абзацында белгіленген кедендік әкелу баждарын, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын есептеудің ерекшеліктері ескеріле отырып, ішкі тұтыну үшін шығару кедендік рәсіміне орналастырылатын жабдық

129
Товары, помещаемые под таможенную процедуру реимпорта, в отношении которых осуществляется возмещение налогов и (или) процентов с них, сумм иных налогов, субсидий и иных сумм в соответствии с подпунктом 3 пункта 2 статьи 236 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
130
Товары, помещаемые под таможенную процедуру реимпорта, в отношении которых не осуществляется возмещение налогов и (или) процентов с них, сумм иных налогов, субсидий и иных сумм в соответствии с подпунктом 3 пункта 2 статьи 236 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза";
позицию с кодом 134 изложить в следующей редакции:
"134

129
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 236-бабы 2-тармағының 3-тармақшасына сәйкес оларға қатысты салықтарды және (немесе) олардан алынатын пайыздарды, өзге де салық сомаларын, субсидияларды және өзге де сомаларды өтеу жүзеге асырылатын, кері импорт кедендік рәсіміне орналастырылатын тауарлар
130
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 236-бабы 2-тармағының 3-тармақшасына сәйкес оларға қатысты салықтарды және (немесе) олардан алынатын пайыздарды, өзге де салық сомаларын, субсидияларды және өзге де сомаларды өтеу жүзеге асырылмайтын, кері импорт кедендік рәсіміне орналастырылатын тауарлар
134 коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"134

Продукты переработки, полученные в результате операций по переработке эквивалентных товаров в соответствии со статьей 172 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, вывозимые с таможенной территории Евразийского экономического союза, за исключением товаров, указанных в позициях с кодами 136 и 138";
в позиции с кодом 135 слова "статьей 259 Таможенного кодекса Таможенного союза" заменить словами "статьей 183 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза";
позицию с кодом 136 изложить в следующей редакции:
"136
Продукты переработки, полученные в результате замены иностранных товаров в соответствии с абзацем вторым пункта 1 статьи 172 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, вывозимые с таможенной территории Евразийского экономического союза";
в позиции с кодом 137 слова "статьей 259 Таможенного кодекса Таможенного союза, при перемещении товаров" заменить словами "статьей 183 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, если операции по переработке осуществляются в отношении товаров, перемещаемых";
позицию с кодом 138 изложить в следующей редакции:
"138
Продукты переработки, полученные в результате операций по переработке эквивалентных товаров в соответствии со статьей 172 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, если операцией по переработке является ремонт товара, в том числе гарантийный, вывозимые с таможенной территории Евразийского экономического союза, за исключением товаров, указанных в позиции с кодом 136";
дополнить позициями следующего содержания:
"174
Товары, необходимые для обеспечения деятельности воздушного пункта пропуска или международного аэропорта (для Российской Федерации)
175
Товары, предназначенные для обеспечения деятельности морских (речных) портов, находящихся в морских (речных) пунктах пропуска (для Российской Федерации)";
д) в классификаторе особенностей таможенного декларирования товаров (Приложение 6):
позиции с кодами ПТД, НТД и ПДТ изложить в следующей редакции:
"ПТД
Предварительное таможенное декларирование в соответствии со статьей 114 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
НТД
Неполное таможенное декларирование в соответствии со статьей 115 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
ПДТ
Периодическое таможенное декларирование в соответствии со статьей 116 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза";
позицию с кодом ППД исключить;
позиции с кодами ОКТ и ЗПК изложить в следующей редакции:
"ОКТ
Особенности таможенного декларирования товаров, перемещаемых через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде (декларация на товары в отношении компонента)
ЗПК
Особенности таможенного декларирования товаров, перемещаемых через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде (декларация на товары в отношении последнего компонента)";
е) в классификаторе льгот по уплате таможенных платежей (Приложение 7):

136 және 138 кодтары бар позицияларда көрсетілген тауарларды қоспағанда, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 172-бабына сәйкес балама тауарларды қайта өңдеу жөніндегі операциялардың нәтижесінде алынған, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкетілетін қайта өңдеу өнімдері";
135 коды бар позициядағы "Кеден одағы Кеден кодексінің 259-бабына" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 183-бабына" деген сөздермен ауыстырылсын;
136 коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"136
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 172-бабы 1-тармағының екінші абзацына сәйкес шетелдік тауарларды ауыстыру нәтижесінде алынған, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкетілетін қайта өңдеу өнімдері";
137 коды бар позициядағы "тауарларды құбыр жолмен өткізу кезінде Кеден одағы Кеден кодексінің 259-бабына" деген сөздер "егер қайта өңдеу жөніндегі операциялар құбыр жолмен өткізілетін тауарларға қатысты жүзеге асырылса, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 183-бабына" деген сөздермен ауыстырылсын;
138 коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"138
Егер 136 коды бар позицияда көрсетілген тауарларды қоспағанда, қайта өңдеу жөніндегі операция тауарды, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкетілетін кепілді тауарды жөндеу болып табылса, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 172-бабына сәйкес балама тауарларды қайта өңдеу жөніндегі операциялардың нәтижесінде алынған қайта өңдеу өнімдері";
мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"174
Әуе өткізу пунктінің немесе халықаралық әуежайдың қызметін қамтамасыз ету үшін қажетті тауарлар (Ресей Федерациясы үшін)
175
Теңіз (өзен) өткізу пункттеріндегі теңіз (өзен) порттарының қызметін қамтамасыз етуге арналған тауарлар (Ресей Федерациясы үшін)";
д) тауарларды кедендік декларациялау ерекшеліктерінің сыныптауышында (6-қосымша):
ПТД, НТД және ПДТ кодтары бар позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"ПТД
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 114-бабына сәйкес алдын ала кедендік декларациялау
НТД
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 115-бабына сәйкес толық емес кедендік декларациялау
ПДТ
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 116-бабына сәйкес мерзімдік кедендік декларациялау";
ППД коды бар позиция алып тасталсын;
ОКТ және ЗПК кодтары бар позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"ОКТ
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы жиналмаған немесе бөлшектелген түрде өткізілетін тауарларды кедендік декларациялаудың ерекшеліктері (құрамдауышқа қатысты тауар декларациясы)
ЗПК
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, соның ішінде жиынтықталынбаған немесе жасалып бітпеген түрде өткізілетін тауарларды кедендік декларациялаудың ерекшеліктері (соңғы құрамдауышқа қатысты тауар декларациясы)";
е) кедендік төлемдерді төлеу жөніндегі жеңілдіктер сыныптауышында (7-қосымша):

в подразделе 1.1:
позицию с кодом НС исключить;
позицию с кодом РВ изложить в следующей редакции:
"Временное нахождение и использование на таможенной территории Евразийского экономического союза
в соответствии с таможенной процедурой временного ввоза (допуска) без уплаты ввозной таможенной пошлины товаров, категории которых определяются Евразийской экономической комиссией и (или) международными договорами государств – членов Евразийского экономического союза с третьей стороной
РВ";
в подразделе 1.2:
позицию с кодом В изложить в следующей редакции:
"Временное нахождение и использование на таможенной территории Евразийского экономического союза в соответствии с таможенной процедурой временного ввоза (допуска) без уплаты акцизов товаров, категории которых определяются Евразийской экономической комиссией и (или) международными договорами государств – членов Евразийского экономического союза с третьей стороной
В";
позицию с кодом Н исключить;
в подразделе 1.3:
позицию с кодом РВ изложить в следующей редакции:
"Временное нахождение и использование на таможенной территории Евразийского экономического союза в соответствии с таможенной процедурой временного ввоза (допуска) без уплаты НДС товаров, категории которых определяются Евразийской экономической комиссией и (или) международными договорами государств – членов Евразийского экономического союза с третьей стороной
РВ";
позицию с кодом НС исключить;
в пункте 4.1.1 подраздела 4.1 в позиции с кодом ЗП слова "в соответствии со статьей 349 Таможенного кодекса Таможенного союза" заменить словами "международной перевозки в соответствии с абзацем первым пункта 9 статьи 272 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза";
ж) в классификаторе видов документов и сведений, используемых при таможенном декларировании (Приложение 8):
в наименовании слова ", используемых при таможенном декларировании" исключить;
наименование раздела 1 дополнить словами ", мер защиты внутреннего рынка";
в разделе 2 позицию с кодом 02026 исключить;
в разделе 3:
в наименовании слова "внешнеэкономической сделки" заменить словами "сделки с товарами";
в позициях с кодами 03011 и 03013 слова "внешнеэкономической сделки" заменить словами "сделки с товарами";
в позиции с кодом 03031 раздела 3 слова "номер паспорта сделки по внешнеторговому договору (контракту)" заменить словами "уникальный номер контракта (номер, присваиваемый уполномоченным банком при постановке контракта на учет) либо номер паспорта сделки";
в разделе 4:
наименование дополнить словами "и документы, подтверждающие заявленную таможенную стоимость товаров";
после позиции с кодом 04121 дополнить позицией следующего содержания:
"04131
Отгрузочный (упаковочный) лист";
в разделе 5:
наименование изложить в следующей редакции:

1.1-кіші бөлімде:
НС коды бар позиция алып тасталсын;
РВ коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"Санаттарын Еуразиялық экономикалық комиссия айқындайтын және (немесе) олар Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер үшінші тараппен жасасқан шарттарда айқындалатын тауарлардың уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсіміне сәйкес кедендік әкелу бажы төленбей Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында уақытша болуы
РВ";
1.2-кіші бөлімде:
В коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"Санаттарын Еуразиялық экономикалық комиссия айқындайтын және (немесе) олар Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер үшінші тараппен жасасқан шарттарда айқындалатын тауарлардың уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсіміне сәйкес акциздер төленбей Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында уақытша болуы және пайдаланылуы
В";
Н коды бар позиция алып тасталсын;
1.3-кіші бөлімде:
РВ коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"Санаттарын Еуразиялық экономикалық комиссия айқындайтын және (немесе) олар Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер үшінші тараппен жасасқан шарттарда айқындалатын тауарлардың уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсіміне сәйкес ҚҚС төленбей Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында уақытша болуы және пайдаланылуы
РВ";
НС коды бар позиция алып тасталсын;
ЗП коды бар позицияда 4.1-кіші бөлімінің 4.1.1-тармағындағы "Кеден одағының Кеден кодексінің 349-бабына сәйкес көлік құралымен" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 272-бабы 9-тармағының бірінші абзацына сәйкес халықаралық тасымал көлік құралымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
ж) кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышында (8-қосымша):
атауындағы "кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын" деген сөздер алып тасталсын;
1-бөлімнің атауы "шектеулердің," деген сөзден кейін "ішкі нарықты қорғау шараларының" деген сөздермен толықтырылсын;
2-бөлімдегі 02026 коды бар позиция алып тасталсын;
3-бөлімде:
атауындағы "сыртқы экономикалық мәмілені" деген сөздер "тауарлармен жасалатын мәмілені" деген сөздермен ауыстырылсын;
03011 коды бар позициядағы "сыртқы экономикалық мәмілені" деген сөздер "тауарлармен жасалатын мәмілені" деген сөздермен, 03013 коды позициядағы "сыртқы экономикалық мәмілені" деген сөздер "тауарлармен жасалатын бір жақты мәмілені" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-бөлімнің 03031 коды бар позициясындағы "сыртқы сауда шарты (келісімшарты) жөніндегі мәміле паспортының нөмірі" деген сөздер "келісімшарттың бірегей нөмірі (келісімшартты есепке қою кезінде уәкілетті банк беретін нөмір) не мәміле паспортының нөмірі" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-бөлімде:
атауы "құжаттар" деген сөзден кейін "және тауарлардың мәлімделген кедендік құнын растайтын құжаттар" деген сөздермен толықтырылсын;
04121 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"04131 Тиеу (орау) парағы;
5-бөлімде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Документы, подтверждающие характеристики товаров, использованные при их классификации в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, предварительное решение о классификации товаров в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, решение о классификации товаров, перемещаемых через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде";
позиции с кодами 05012 – 05014 изложить в следующей редакции:
"05012
Решение о классификации товаров, перемещаемых через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде
05013
Предварительное решение о классификации товаров в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
05014
Решение о внесении изменений (дополнений) в предварительное решение о классификации товаров в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС и (или) решение о классификации товаров, перемещаемых через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде";
позицию с кодом 05031 изложить в следующей редакции:
"05031
Уведомление о планируемых поставках компонентов товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде";
в разделе 6:
наименование изложить в следующей редакции:
"6. Документы о происхождении товаров, предварительное решение о происхождении товара";
в позиции с кодом 06015 слова "стране происхождения" заменить словом "происхождении";
позицию с кодом 06999 изложить в следующей редакции:
"06999
Сертификат о происхождении товара иной формы";
в разделе 7:
наименование изложить в следующей редакции:
"7. Документы, подтверждающие обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, соблюдение целей и условий предоставления льгот по уплате таможенных платежей, изменение срока уплаты таможенных пошлин, налогов, а также документы, подтверждающие применение централизованного порядка уплаты таможенных пошлин, налогов";
позиции с кодами 07011 и 07012 изложить в следующей редакции:
"07011
Документы, которыми установлены льготы по уплате таможенных платежей
07012
Документы, подтверждающие соблюдение целей и условий предоставления льгот по уплате таможенных платежей";
после позиции с кодом 07013 дополнить позициями следующего содержания:
"07014
Документы, которыми установлены основания для изменения сроков уплаты таможенных пошлин, налогов

"5. ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауарларды сыныптау кезінде олардың сипаттамаларын растайтын құжаттар, тауарларды ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес сыныптау туралы алдын ала шешім, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, соның ішінде жиынтықталынбаған немесе жасалып бітпеген түрде өткізілетін тауарларды сыныптау туралы шешім";
05012 – 05014 кодтары бар позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"05012
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, соның ішінде жиынтықталынбаған немесе жасалып бітпеген түрде өткізілетін тауарларды сыныптау туралы шешім
05013
Тауарларды ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес сыныптау туралы алдын ала шешім
05014
Тауарларды ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес сыныптау туралы алдын ала шешімге және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, соның ішінде жиынтықталынбаған немесе жасалып бітпеген түрде өткізілетін тауарларды сыныптау туралы шешімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешім";
05031 коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"05031
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, соның ішінде жиынтықталынбаған немесе жасалып бітпеген түрде өткізілетін тауар құрамдауыштарының жоспарланып отырған жеткізілімдері туралы хабарлама";
6-бөлімде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Тауарлардың шығарылған жері туралы құжаттар, тауарлардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім";
06015 коды бар позициядағы "шығарылған ел" деген сөздер "шығарылғаны" деген сөзбен ауыстырылсын;
06999 коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"06999 Тауардың өзге нысанда шығарылғаны туралы сертификат";
7-бөлімде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын төлеу жөніндегі міндеттерді орындаудың қамтамасыз етілгенін растайтын құжаттар, кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдіктер беру мақсаттары мен шарттарын сақтау, кедендік баждарды, салықтарды төлеу мерзімін өзгерту, сондай-ақ кедендік баждарды, салықтарды төлеудің орталықтандырылған тәртібін қолдануды растайтын құжаттар";
07011 және 07012 кодтары бар позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"07011
Кедендік төлемдерді төлеу бойынша олармен жеңілдіктер белгіленген құжаттар
07012
Кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдіктер берудің мақсаттары мен шарттарының сақталуын растайтын құжаттар";
07013 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"07014
Кедендік баждарды, салықтарды төлеу мерзімдерін өзгерту үшін негіздемелер белгіленген құжаттар

07015
Документы, подтверждающие наличие оснований для изменения сроков уплаты таможенных пошлин, налогов
07016
Документы, которыми установлена возможность нахождения и (или) использования товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза или за ее пределами без уплаты таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, за исключением Таможенного кодекса Евразийского экономического союза

07015
Кедендік баждарды, салықтарды төлеу мерзімдерін өзгерту үшін негіздемелердің болуын растайтын құжаттар
07016
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексін қоспағанда, кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын төлемей, тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында немесе оның шегінен тысқары жерлерде болу және (немесе) пайдаланылу мүмкіндігі белгіленген құжаттар

07017
Документы, подтверждающие возможность нахождения и (или) использования товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза или за ее пределами без уплаты таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин";
позицию с кодом 07021 после слова "уплаты" дополнить словом "ввозных";
в позиции с кодом 07031 слова "уплаты таможенных платежей" заменить словами "исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин";
в позиции с кодом 07035 слова "внесение обеспечения уплаты таможенных пошлин, налогов" заменить словами "обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин";
в разделе 8:
наименование изложить в следующей редакции:
"8. Документы, подтверждающие условия помещения товаров под заявленные таможенные процедуры";
позиции с кодами 08011 и 08012 изложить в следующей редакции:
"08011
Документ об условиях переработки товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза
08012
Документ об условиях переработки товаров вне таможенной территории Евразийского экономического союза";
позицию с кодом 08013 после слова "переработки" дополнить словом "товаров";
в позиции с кодом 08034 слово "(участника)" заменить словами "(участника, субъекта)";
в позиции с кодом 08035:
после слова "Соглашение" дополнить словом "(договор)";
слово "декларация)" заменить словами "декларация, предпринимательская программа)";
позицию с кодом 08036 изложить в следующей редакции:
"08036
Договор об оказании услуг по складированию (хранению) товаров, погрузке (разгрузке) товаров и иным грузовым операциям, связанным с хранением, а также по обеспечению сохранности товаров и подготовке товаров к перевозке (транспортировке), включая дробление партии, формирование отправок, сортировку, упаковку, переупаковку, маркировку, заключенный между лицом, не являющимся резидентом (участником, субъектом) портовой свободной (специальной, особой) экономической зоны или логистической свободной (специальной, особой) экономической зоны, и резидентом (участником, субъектом) портовой свободной (специальной, особой) экономической зоны или логистической свободной (специальной, особой) экономической зоны";
позицию с кодом 08999 изложить в следующей редакции:
"08999
Иные документы, подтверждающие условия помещения товаров под заявленные таможенные процедуры";
в разделе 9:
наименование изложить в следующей редакции:

07017
Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын төлемей, тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында немесе оның шегінен тысқары жерлерде болу және (немесе) пайдаланылу мүмкіндігін растайтын құжаттар";
07021 коды бар позициядағы "Кедендік баждарды төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп-бөліп төлеу" деген сөздер "Кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыру немесе бөліп-бөліп төлеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
07031 коды бар позициядағы "кедендік төлемдерді төлеуді" деген сөздер "кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуын" деген сөздермен ауыстырылсын;
07035 коды бар позициядағы "кедендік баждарды, салықтарды төлеуді қамтамасыз етудің енгізілгенін" деген сөздер "кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын төлеу жөніндегі міндеттерді орындаудың қамтамасыз етілгенін" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-бөлімде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Тауарлардың мәлімделген кедендік рәсімдерге орналастырылуы шарттарын растайтын құжаттар";
08011 және 08012 кодтары бар позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"08011
Тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу шарттары туралы құжат
08012
Тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тысқары жерлерде қайта өңдеу шарттары туралы құжат";
08013 коды бар позиция "қайта өңдеу" деген сөздердің алдынан "тауарларды" деген сөзбен толықтырылсын;
08034 коды бар позициядағы "(қатысушысы)" деген сөз "(қатысушысы, субъектісі)" деген сөздермен ауыстырылсын;
08035 коды бар позицияда:
"келісім" деген сөзден кейін "(шарт") деген сөзбен толықтырылсын;
"декларация) деген сөз "декларация, кәсіпкерлік бағдарлама)" деген сөздермен ауыстырылсын;
08036 коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"08036
Порттық еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймағының немесе логистикалық еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймағының резиденті болып табылмайтын тұлға мен порттық еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймағының немесе логистикалық еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймағының резиденті арасында жасалған тауарларды қоймаға жинау (сақтау), тауарларды тиеу (түсіру) және сақтаумен байланысты өзге де жүк операциялары бойынша, сондай-ақ тауарлардың сақталуын қамтамасыз ету және партияны бөлшектеуді, жөнелтімдерді қалыптастыруды, сұрыптауды, қаптауды, қайта қаптауды, таңбалауды қоса алғанда, тауарларды тасуға (тасымалдауға) дайындау бойынша қызметтер көрсету туралы шарт";
08999 коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"08999
Тауарларды мәлімделген кедендік рәсімдерге орналастыру шарттарын растайтын өзге де құжаттар";
9-бөлімде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:

"9. Дополнительные документы, подтверждающие сведения, заявляемые (указываемые) в таможенных документах";
позицию с кодом 09026 изложить в следующей редакции:
"09026
Подтверждение о регистрации документов, представленных для помещения товаров на временное хранение";
после позиции с кодом 09033 дополнить позициями следующего содержания:
"09034
Документ, свидетельствующий о включении лица в реестр таможенных представителей, или регистрационный номер лица в реестре таможенных представителей

"9. Кедендік құжаттарда мәлімделетін (көрсетілетін) мәліметтерді растайтын қосымша құжаттар";
09026 коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"09026
Тауарларды уақытша сақтауға орналастыру үшін ұсынылатын құжаттардың тіркелгенін растау";
09033 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"09034
Тұлғаның кеден өкілдерінің тізіліміне енгізілгенін немесе тұлғаның кеден өкілдерінің тізіліміндегі тіркеу нөмірін куәландыратын құжат

09035
Декларация на товары, за исключением документа, указанного в позиции с кодом 09031
09036
Декларация на транспортное средство
09037
Заявление о выпуске товаров до подачи декларации на товары
09038
Документ, подтверждающий признание таможенным органом в соответствии с законодательством государств – членов Евразийского экономического союза о таможенном регулировании факта уничтожения и (или) безвозвратной утраты иностранных товаров вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо факта безвозвратной утраты этих товаров в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения

09035
09031 коды бар позицияда көрсетілген құжатты қоспағанда, тауарларға арналған декларация
09036
Көлік құралына арналған декларация
09037
Тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініш
09038
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кедендік реттеу туралы заңнамасына сәйкес кеден органы авария немесе еңсерілмейтін күш әрекетінің салдарынан шетелдік тауарлардың жойылу және (немесе) қайтарымсыз жоғалу фактісі не тасымалдаудың және (немесе) сақтаудың қалыпты жағдайлары кезінде табиғи кему нәтижесінде осы тауарлардың қайтарымсыз жоғалу фактісінің мойындалғанын растайтын құжат

09039
Документ, подтверждающий конфискацию или обращение товаров в собственность (доход) государства – члена Евразийского экономического союза в соответствии с законодательством этого государства
09040
Протокол о задержании товаров и документов на них";
позицию с кодом 09999 изложить в следующей редакции:
"09999
Иные документы";
в разделе 10:
наименование изложить в следующей редакции:
"10. Сведения, заявляемые (указываемые) в таможенных документах";
позицию с кодом 10014 изложить в следующей редакции:
"10014
Стоимость операций по переработке товаров при помещении под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления продуктов переработки товаров, помещенных под таможенную процедуру переработки вне таможенной территории";
позиции с кодами 10020 – 10023 изложить в следующей редакции:
"10020
Последний день срока временного нахождения и использования на таможенной территории Евразийского экономического союза товаров в соответствии с таможенной процедурой временного ввоза (допуска) без уплаты ввозных таможенных пошлин, налогов
10021
Иные сведения, заявляемые (указываемые) в таможенных документах в соответствии с законодательством Республики Беларусь
10022
Иные сведения, заявляемые (указываемые) в таможенных документах в соответствии с законодательством Республики Казахстан о таможенном регулировании
10023
Иные сведения, заявляемые (указываемые) в таможенных документах в соответствии с законодательством Российской Федерации о таможенном регулировании";
после позиции с кодом 10024 дополнить позициями следующего содержания:
"10025
Иные сведения, заявляемые (указываемые) в таможенных документах в соответствии с законодательством Республики Армения о таможенном регулировании
10026
Иные сведения, заявляемые (указываемые) в таможенных документах в соответствии с законодательством Кыргызской Республики о таможенном регулировании";
в позиции с кодом 10044 слова "статьей 193 Таможенного кодекса Таможенного союза" заменить словами "статьей 114 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза";
после позиции с кодом 10044 дополнить позициями следующего содержания:
"10045
Сведения об уведомлении о прибытии товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза
10046
Информационный ресурс в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет";
после позиции с кодом 10052 дополнить позицией следующего содержания:
"10060
Предварительная информация";
позицию с кодом 10999 изложить в следующей редакции:
"10999
Иные сведения";
в наименовании раздела 11 слова "таможенную декларацию***" заменить словами "таможенный документ";
сноску со знаком "***" исключить;
з) в классификаторе видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы (Приложение 9):
в разделе 1:
позицию с кодом 2010 изложить в следующей редакции:
"Ввозная таможенная пошлина (иные пошлины, налоги и сборы, имеющие эквивалентное действие), обязанность по уплате которой возникла с 1 сентября 2010 г.
2010";
после позиции с кодом 2010 дополнить позициями следующего содержания:
"Проценты за отсрочку уплаты ввозной таможенной пошлины, обязанность по уплате которой возникла с 1 сентября 2010 г.

09039
Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес осы мемлекеттің меншігіне (кірісіне) тәркіленуін немесе айналысқа түсуін растайтын құжат
09040
Тауарлардың және оған арналған құжаттардың ұсталуы туралы хаттама";
09999 коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"09999 Өзге де құжаттар";
10-бөлімде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Кедендік құжаттарда мәлімделетін (көрсетілетін) мәліметтер";
10014 коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"10014
Кедендік аумақтан тыс жерде қайта өңдеу кедендік рәсіміне орналастырылған тауарларды қайта өңдеу өнімдерін ішкі тұтыну үшін шығару кедендік рәсіміне орналастыру кезіндегі тауарларды қайта өңдеу жөніндегі операциялардың құны";
10020 – 10023 кодтары бар позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"10020
Тауарларды кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлемей уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсіміне сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында уақытша болу және пайдаланылу мерзімінің соңғы күні
10021
Беларусь Республикасының заңнамасына сәйкес кедендік құжаттарда мәлімделетін (көрсетілетін) өзге де мәліметтер
10022
Қазақстан Республикасының кедендік реттеу туралы заңнамасына сәйкес кедендік құжаттарда мәлімделетін (көрсетілетін) өзге де мәліметтер
10023
Ресей Федерациясының кедендік реттеу туралы заңнамасына сәйкес кедендік құжаттарда мәлімделетін (көрсетілетін) өзге де мәліметтер";
10024 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"10025
Армения Республикасының кедендік реттеу туралы заңнамасына сәйкес кедендік құжаттарда мәлімделетін (көрсетілетін) өзге де мәліметтер
10026
Қырғыз Республикасының кедендік реттеу туралы заңнамасына сәйкес кедендік құжаттарда мәлімделетін (көрсетілетін) өзге де мәліметтер";
10044 коды бар позициядағы "Кеден одағы Кеден кодексінің 193-бабына" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 114-бабына" деген сөздермен ауыстырылсын;
10044 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"10045
Тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келуі туралы мәліметтер
10046
"Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісіндегі ақпараттық ресурс";
10052 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"10060 Алдын ала ақпарат";
10999 коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"10999 Өзге де мәліметтер";
11-бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кедендік құжат беретін тұлғаның өкілеттіктерін растайтын құжаттар";
"***" белгісі бар сілтеме алып тасталсын;
з) алынуы кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрлерінің сыныптауышында (9-қосымша):
1-бөлімде:
2010 коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"Төлеу жөніндегі міндеттеме 2010 жылғы 1 қыркүйектен бастап туындаған кедендік әкелу бажы (балама әсері бар өзге де баждар, салықтар және алымдар)
2010";
2010 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"Төлеу жөніндегі міндеттеме 2010 жылғы 1 қыркүйектен бастап туындаған кедендік әкелу бажын төлеуді кейінге қалдырғандық үшін пайыздар

2012
Проценты за рассрочку уплаты ввозной таможенной пошлины, обязанность по уплате которой возникла с 1 сентября 2010 г.
2013";
позицию с кодом 2020 изложить в следующей редакции:
"Ввозная таможенная пошлина, обязанность по уплате которой возникла до 1 сентября 2010 г.
2020";
в разделе 2:
в подразделе 2.2 позицию с кодом 2030 исключить;
в подразделе 2.5:
в пункте 2.5.1:
позицию с кодом 2012 исключить;
позицию с кодом 2022 изложить в следующей редакции:
"Проценты за отсрочку уплаты ввозной таможенной пошлины, обязанность по уплате которой возникла до 1 сентября 2010 г.
2022";
позицию с кодом 2032 исключить;
в пункте 2.5.2:
позицию с кодом 2013 исключить;
позицию с кодом 2023 изложить в следующей редакции:
"Проценты за рассрочку уплаты ввозной таможенной пошлины, обязанность по уплате которой возникла до 1 сентября 2010 г.
2023";
в разделе 3:
подраздел 3.5 изложить в следующей редакции:
"3.5. Проценты
Проценты за отсрочку таможенного платежа (за исключением ввозной таможенной пошлины, обязанность по уплате которой возникла с 1 сентября 2010 г.)
XXX2****
Проценты за рассрочку таможенного платежа (за исключением ввозной таможенной пошлины, обязанность по уплате которой возникла с 1 сентября 2010 г.)
XXX3****";
в подразделе 3.6 позиции с кодами 9200, 9910 и 98Х01 изложить в следующей редакции:
"Обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин (за исключением обеспечения исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела)
9200
Обеспечение исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела
9910
Прочие суммы обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
98Х01";
подраздел 4.41 раздела 4 изложить в следующей редакции:
"4.41. Проценты
Проценты за отсрочку таможенного платежа (за исключением ввозной таможенной пошлины, обязанность по уплате которой возникла с 1 сентября 2010 г.)
XXX6****
Проценты за рассрочку таможенного платежа (за исключением ввозной таможенной пошлины, обязанность по уплате которой возникла с 1 сентября 2010 г.)
XXX7****";
подраздел 6.4 раздела 6 изложить в следующей редакции:
"6.4. Проценты
Проценты за отсрочку таможенного платежа (за исключением ввозной таможенной пошлины, обязанность по уплате которой возникла с 1 сентября 2010 г.)
XXX4****
Проценты за рассрочку таможенного платежа (за исключением ввозной таможенной пошлины, обязанность по уплате которой возникла с 1 сентября 2010 г.)
XXX5****";
и) в классификаторе особенностей уплаты таможенных и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы (Приложение 10):
позиции с кодами ИУ и ВУ изложить в следующей редакции:
"Уплата платежа до выпуска товаров, а в отношении товаров, выпуск которых произведен до подачи декларации на товары, – до истечения сроков, указанных в пунктах 7, 10 и 11 статьи 137, пунктах 11 и 12 статьи 198 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
ИУ
Платеж уплачен (взыскан) после выпуска товаров в полном размере исчисленной суммы, а в отношении товаров, выпуск которых произведен до подачи декларации на товары, – по истечении сроков, указанных в пунктах 7, 10 и 11 статьи 137, пунктах 11 и 12 статьи 198 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
ВУ";
дополнить позицией следующего содержания:
"Платеж подлежал бы уплате исходя из сведений, указанных в расчете размера обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
ПУ";
к) в классификаторе решений, принимаемых таможенными органами (Приложение 14):
позицию с кодом 10 после слова "Выпуск" дополнить словом "товаров";
позицию с кодом 11 изложить в следующей редакции:
"11

2012
Төлеу жөніндегі міндеттеме 2010 жылғы 1 қыркүйектен бастап туындаған кедендік әкелу бажының төлемін бөліп-бөліп төлеу үшін пайыздар
2013";
2020 коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"Төлеу жөніндегі міндеттеме 2010 жылғы 1 қыркүйектен бастап туындаған кедендік әкелу бажы
2020";
2-бөлімде:
2.2-кіші бөліміндегі 2030 коды бар позиция алып тасталсын;
2.5-кіші бөлімінде:
2.5.1-тармақта:
2012 коды бар позиция алып тасталсын;
2022 коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"Төлеу жөніндегі міндеттеме 2010 жылғы 1 қыркүйектен бастап туындаған кедендік әкелу бажын төлеуді кейінге қалдырғандық үшін пайыздар
2022";
2032 коды бар позиция алып тасталсын;
2.5.2-тармақта:
2013 коды бар позиция алып тасталсын;
2023 коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"Төлеу жөніндегі міндеттеме 2010 жылғы 1 қыркүйектен бастап туындаған кедендік әкелу бажының төлемін бөліп-бөліп төлеу үшін пайыздар
2023";
3-бөлімде:
3.5-кіші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"3.5. Пайыздар
Кедендік төлемді кейінге қалдырғандық үшін пайыздар (төлеу жөніндегі міндеттеме 2010 жылғы 1 қыркүйектен бастап туындаған кедендік әкелу бажын қоспағанда)
ХХХ2****
Кедендік төлемді бөліп-бөліп төлеу үшін пайыздар (төлеу жөніндегі міндеттеме 2010 жылғы 1 қыркүйектен бастап туындаған кедендік әкелу бажын қоспағанда)
ХХХ3****";
3.6-кіші бөліміндегі 9200, 9910 және 98Х01 кодтары бар позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету (кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаның міндеттерін орындауын қамтамасыз етуді қоспағанда)
9200
Кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаның міндеттерін орындауын қамтамасыз ету
9910
Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуын қамтамасыз етудің өзге де сомалары
98Х01";
4-бөлімнің 4.41-кіші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"4.41. Пайыздар
Кедендік төлемді кейінге қалдырғандық үшін пайыздар (төлеу жөніндегі міндеттеме 2010 жылғы 1 қыркүйектен бастап туындаған кедендік әкелу бажын қоспағанда)
ХХХ6****
Кедендік төлемді бөліп-бөліп төлеу үшін пайыздар (төлеу жөніндегі міндеттеме 2010 жылғы 1 қыркүйектен бастап туындаған кедендік әкелу бажын қоспағанда)
ХХХ7****";
6-бөлімнің 6.4-кіші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"6.4. Пайыздар
Кедендік төлемді кейінге қалдырғандық үшін пайыздар (төлеу жөніндегі міндеттеме 2010 жылғы 1 қыркүйектен бастап туындаған кедендік әкелу бажын қоспағанда)
ХХХ4****
Кедендік төлемді бөліп-бөліп төлеу үшін пайыздар (төлеу жөніндегі міндеттеме 2010 жылғы 1 қыркүйектен бастап туындаған кедендік әкелу бажын қоспағанда)
ХХХ5****";
и) алынуы кеден органдарына жүктелген кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшеліктерінің сыныптауышында (10-қосымша):
ИУ және ВУ кодтары бар позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"Төлемді төлеу тауарлар шығарылғанға дейін, ал тауарларға арналған декларация берілгенге дейін шығару жүргізілген тауарларға қатысты – Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 137-бабының 7, 10 және 11-тармақтарында, 198-бабының 11 және 12-тармақтарында көрсетілген мерзім өткенге дейін
ИУ
Тауарлар шығарылғаннан кейін төлем есептелген соманың толық мөлшерінде төленді (өндіріп алынды), ал ал тауарларға арналған декларация берілгенге дейін шығару жүргізілген тауарларға қатысты – Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 137-бабының 7, 10 және 11-тармақтарында, 198-бабының 11 және 12-тармақтарында көрсетілген мерзім өткенге дейін
ВУ";
мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету мөлшерінің есебінде көрсетілген мәліметтер негізге алына отырып төлеуге жатқызылар еді
ПУ";
к) кеден органдары қабылдайтын шешімдердің сыныптауышында (14-қосымша):
10 коды бар позиция "шығаруға" деген сөздің алдынан "Тауарларды" деген сөзбен толықтырылсын;
11 коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"11

Выпуск товаров при условии обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, за исключением выпуска товаров, поименованного в позициях с кодами 12 и 13";
после позиции с кодом 11 дополнить позициями следующего содержания:
"12
Выпуск товаров с особенностями, предусмотренными статьей 121 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
13
Выпуск товаров с особенностями, предусмотренными статьей 122 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
14
Выпуск товаров с особенностями, предусмотренными статьей 123 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза";
позицию с кодом 20 дополнить словом "товаров";
после позиции с кодом 20 дополнить позициями следующего содержания:
"40
Таможенная декларация отозвана до выпуска товаров
50
Выпуск товаров аннулирован при отзыве таможенной декларации в случаях, предусмотренных пунктами 4 – 6 статьи 113 или пунктом 9 статьи 116 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
51
Выпуск товаров аннулирован в случае, предусмотренном пунктом 10 статьи 116 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
52
Выпуск товаров аннулирован по мотивированному обращению декларанта в случаях, определенных в соответствии с абзацем вторым пункта 4 статьи 118 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
60
Срок выпуска товаров приостановлен
61
Срок приостановления срока выпуска товаров продлен
62
Приостановление срока выпуска товаров отменено
70
Срок выпуска товаров продлен";
позицию с кодом 81 исключить;
позицию с кодом 90 дополнить словом "товаров";
позицию с кодом 91 исключить;
л) классификатор видов специальных упрощений (Приложение 16) изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 16
к Решению Комиссии Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г. № 378
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 января 2018 г. № 5)
КЛАССИФИКАТОР
видов специальных упрощений
Код
Наименование вида специальных упрощений
A
Временное хранение в сооружениях, помещениях (частях помещений) и (или) на открытых площадках (частях открытых площадок) уполномоченного экономического оператора товаров уполномоченных экономических операторов
B
Выпуск товаров до подачи декларации на товары в соответствии со статьями 120 и 441 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза
C
Проведение таможенного контроля в сооружениях, помещениях (частях помещений) и (или) на открытых площадках (частях открытых площадок) уполномоченного экономического оператора
D
Иные специальные упрощения, предусмотренные статьей 437 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза и (или) определяемые Евразийской экономической комиссией";
м) в классификаторе способов обеспечения уплаты таможенных пошлин, налогов (Приложение 19):
в наименовании слово "уплаты" заменить словами "исполнения обязанности по уплате";
в позиции с кодом 10 слово "уплаты" заменить словами "исполнения обязанности по уплате";
в примечании слово "уплаты" заменить словами "исполнения обязанности по уплате";
н) в классификаторе видов перемещения товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита (Приложение 20):
в позициях с кодами ТР и ИМ слово "иностранных" исключить;
позицию с кодом ЭК изложить в следующей редакции:
"ЭК
Перевозка товаров от внутреннего таможенного органа до таможенного органа в месте убытия";
в позиции с кодом ВТ слово "иностранных" исключить;
позицию с кодом ТС изложить в следующей редакции:
"ТС
Перевозка товаров между таможенными органами через территории государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и (или) морем";
о) дополнить приложением № 27 следующего содержания:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 27
к Решению Комиссии Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г. № 378
КЛАССИФИКАТОР
категорий товаров, которые могут быть заявлены к выпуску товаров до подачи декларации на товары
Код
Наименование категории товаров, которые могут быть заявлены к выпуску товаров до подачи декларации на товары
01
Товары, декларантом которых выступает уполномоченный экономический оператор
21
Товары, необходимые для ликвидации последствий стихийных бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
22
Продукция военного назначения, необходимая для выполнения акций по поддержанию мира либо для проведения учений
23
Гуманитарная и техническая помощь
24
Валюта государств – членов Евразийского экономического союза, иностранная валюта, иные валютные ценности, драгоценные металлы, в том числе золото, ввозимые национальными (центральными) банками государств – членов Евразийского экономического союза и их филиалами
30
Товары, подвергающиеся быстрой порче
31
Животные
32
Радиоактивные материалы
33
Взрывчатые вещества
34
Международные почтовые отправления
35
Экспресс-грузы
36
Товары, предназначенные для показа на международных выставочных мероприятиях
37
Сообщения и материалы для средств массовой информации
38
Необходимые для ремонта и (или) поддержания безопасной эксплуатации транспортных средств международной перевозки запасные части, двигатели, расходные материалы, оборудование, инструменты
79
Иные товары, в отношении которых таможенные операции совершаются в первоочередном порядке
81
Товары, ввозимые в рамках реализации инвестиционных проектов, определяемых в соответствии с законодательством государств – членов Евразийского экономического союза
Примечание.
В случае если имеется возможность отнесения ввозимых товаров к двум или более категориям товаров, предпочтение отдается позиции классификатора, первой в порядке возрастания кодов.".

12 және 13 кодтары бар позицияларда аталған тауарларды шығаруды қоспағанда, кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуының қамтамасыз етілуі шартымен тауарларды шығару";
11 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"12
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 121-бабында көзделген ерекшеліктері бар тауарларды шығару
13
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 122-бабында көзделген ерекшеліктері бар тауарларды шығару
14
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 123-бабында көзделген ерекшеліктері бар тауарларды шығару";
20 коды бар позиция "шартты" деген сөздің алдынан "Тауарларды" деген сөзбен толықтырылсын;
20 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"40
Кедендік декларация тауарлар шығарылғанға дейін кері қайтарылған
50
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 113-бабының 4 – 6-тармақтарында немесе 116-бабының 9-тармағында көзделген жағдайларда кедендік декларацияны кері қайтарып алу кезінде тауарлар шығарудың күші жойылған
51
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 116-бабының 10-тармағында көзделген жағдайда тауарлар шығарудың күші жойылған
52
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 118-бабы 4-тармағының екінші абзацына сәйкес айқындалған жағдайларда декларанттың уәжді өтініші бойынша тауарлар шығарудың күші жойылған
60
Тауарларды шығару мерзімі тоқтатыла тұрды
61
Тауарларды шығарудың мерзімін тоқтата тұру мерзімі ұзартылды
62
Тауарларды шығару мерзімін тоқтата тұрудың күші жойылды
70
Тауарларды шығару мерзімі ұзартылды";
81 коды бар позиция алып тасталсын;
90 коды бар позиция "шығарудан" деген сөздің алдынан "Тауарларды" деген сөзбен толықтырылсын;
91 коды бар позиция алып тасталсын;
л) арнайы оңайлатулар түрлерінің сыныптауышы (16-қосымша) мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№378 шешіміне №16
ҚОСЫМША
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 16 қаңтардағы
№5 шешімінің редакциясында
Арнайы оңайлатулар түрлерінің
СЫНЫПТАУЫШЫ
Код
Арнайы оңайлатулар түрінің атауы
А
Уәкілетті экономикалық операторлар тауарларының уәкілетті экономикалық операторының құрылыстарында, үй-жайларында (үй-жайларының бөліктерінде) және (немесе) ашық алаңдарында (ашық алаңдарының бөліктерінде) уақытша сақтау
В
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 120 және 441-баптарына сәйкес тауарларға арналған декларациялар берілгенге дейін тауарларды шығару
С
Уәкілетті экономикалық оператордың құрылыстарында, үй-жайларында (үй-жайларының бөліктерінде) және (немесе) ашық алаңдарында (ашық алаңдарының бөліктерінде) кедендік бақылауды жүргізу
D
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 437-бабында көзделген және (немесе) Еуразиялық экономикалық комиссия айқындайтын өзге де арнайы оңайлатулар";
м) кедендік баждардың, салықтардың төленуін қамтамасыз ету тәсілдерінің сыныптауышында (19-қосымша):
атауындағы "төлеуді" деген сөз "төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуын" деген сөздермен ауыстырылсын;
10 коды бар позициядағы "төлеуді" деген сөз "төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуын" деген сөздермен ауыстырылсын;
ескертпедегі "төлеуді" деген сөз "төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуын" деген сөздермен ауыстырылсын;
н) кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды өткізу түрлерінің сыныптауышында (20-қосымша):
ТР және ИМ кодтары бар позициялардағы "шетелдік" деген сөз алып тасталсын;
ЭК коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"ЭК
Тауарларды ішкі кеден органынан кету орнындағы кеден органына дейін тасымалдау";
ВТ коды бар позициядағы "шетелдік" деген сөз алып тасталсын;
ТС коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"ТС
Тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың мүшелері болып табылмайтын мемлекеттердің аумақтары арқылы және (немесе) теңізбен кеден органдарының арасында тасымалдау";
мынадай мазмұндағы №27 қосымшамен толықтырылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№378 шешіміне
№27 ҚОСЫМША
Тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығаруға мәлімделуі мүмкін тауарлар санаттарының
СЫНЫПТАУЫШЫ
Код
Тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығаруға мәлімделуі мүмкін тауарлар санаттарының атауы
01
Декларанты уәкілетті экономикалық оператор болатын тауарлар
21
Дүлей зілзалалардың, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою үшін қажетті тауарлар
22
Бейбітшілікті қолдау акцияларын орындау үшін не оқу-жаттығулар жүргізу үшін қажетті әскери мақсаттағы өнім
23
Гуманитарлық және техникалық көмек
24
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің валютасы, шетелдік валюта, өзге де валюталық құндылықтар, қымбат бағалы металдар, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ұлттық (орталық) банктері және олардың филиалдары әкелетін алтын
30
Тез бүлінетін тауарлар
31
Жануарлар
32
Радиоактивтік материалдар
33
Жарылғыш заттар
34
Халықаралық пошта жөнелтімдері
35
Экспресс-жүктер
36
Халықаралық көрме іс-шараларында көрсетуге арналған тауарлар
37
Бұқаралық ақпарат құралдарына арналған хабарлар мен материалдар
38
Халықаралық тасымал көлік құралдарын жөндеу және (немесе) қауіпсіз пайдалануда ұстау үшін қажетті қосалқы бөлшектер, қозғалтқыштар, шығыс материалдары, жабдық, құралдар
79
Кедендік операциялар оларға қатысты бірінші кезектегі тәртіппен жасалатын өзге де тауарлар
81
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес айқындалатын инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде әкелінетін тауарлар
Ескертпе.
Егер әкелінетін тауарларды тауарлардың екі немесе одан да көп санаттарына жатқызу мүмкіндігі болған жағдайда, кодтардың өсуі тәртібімен бірінші тұрған сыныптауыштың позициясына артықшылық беріледі.".

3. В абзаце седьмом (после таблицы) подпункта 9 пункта 10 Инструкции по заполнению формы корректировки декларации на товары, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2013 г. № 289, слово "деклараций" заменить словом "документов".
4. В подпункте "в" пункта 23 и подпункте "б" пункта 24 Порядка присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных перевозчиков", утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 июля 2015 г. № 75, слово "деклараций" заменить словом "документов".
5. В подпункте "в" пункта 23 и подпункте "б" пункта 24 Порядка присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра владельцев складов временного хранения", утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 126, слово "деклараций" заменить словом "документов".
6. В абзаце третьем пункта 1 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование классификаторов, используемых для заполнения таможенных деклараций", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 г. № 5, слово "деклараций" заменить словом "документов".
7. В подпункте "б" пункта 22 Порядка присоединения к общему процессу "Обеспечение обмена сведениями между таможенными органами государств – членов Евразийского экономического союза в процессе учета и контроля временно ввезенных на территорию государства – члена Евразийского экономического союза и временно вывезенных с такой территории транспортных средств международной перевозки", утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 февраля 2016 г. № 16, слово "деклараций" заменить словом "документов".
8. Утратил силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21.08.2018 № 128 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).

3. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 289 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны түзету нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулықтың 10тармағы 9-тармақшасының жетінші абзацындағы (кестеден кейін) "декларацияларды" деген сөз "құжаттарды" деген сөзбен ауыстырылсын.
4. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 8 шілдедегі № 75 шешімімен бекітілген "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібінің 23-тармағының "в" тармақшасындағы және 23-тармағының "б" тармақшасындағы "декларацияларын" деген сөз "құжаттарын" деген сөзбен ауыстырылсын.
5. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 126 шешімімен бекітілген "Уақытша сақтау қоймалары иелерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібінің 23-тармағының "в" тармақшасындағы және 24-тармағының "б" тармақшасындағы "декларацияларды" деген сөз "құжаттарды" деген сөзбен ауыстырылсын.
6. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 5 шешімімен бекітілген "Кедендік декларацияларды толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштарды қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 1-тармағының үшінші абзацындағы "декларацияларды" деген сөз "құжаттарды" деген сөзбен ауыстырылсын.
7. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 2 ақпандағы № 16 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағына уақытша әкелінетін және осы аумақтан уақытша әкетілетін халықаралық тасымал көлік құралдарын есепке алу және бақылау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының арасында мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне қосылу тәртібінің 22-тармағының "б" тармақшасындағы "декларацияларды" деген сөз "құжаттарды" деген сөзбен ауыстырылсын.
8. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 2 маусымдағы № 55 шешімімен бекітілген "Тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тысқары жерлерге іс жүзінде әкетуді бақылау және растау процесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 5 кестесіндегі P.CLS.014 коды бар позициядағы "кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын" деген сөздер алып тасталсын.