Об утверждении Порядка представления предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза водным транспортом
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 апреля 2018 года № 51.
В соответствии с подпунктом 9 пункта 15, пунктами 17 и 18 статьи 11 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый Порядок представления предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза водным транспортом.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 июля 2019 г.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 31.07.2018 № 124 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
К. Минасян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 10 апреля 2018 г. № 51
ПОРЯДОК
представления предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза водным транспортом
1. Настоящий Порядок определяет состав предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза водным транспортом (далее соответственно – предварительная информация, Союз), лиц, которые обязаны или вправе представлять такую информацию, сроки ее представления, а также случаи, когда предварительная информация может не представляться.
Настоящий Порядок не применяется в отношении товаров, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Союза автомобильным транспортом и железнодорожным транспортом с использованием паромов.
2. Перевозчик, осуществляющий ввоз товаров, обязан представить предварительную информацию только в объеме сведений, предусмотренных пунктом 5 настоящего Порядка. От имени перевозчика предварительная информация может быть представлена лицом, действующим по его поручению.
3. Предварительную информацию в объеме сведений, предусмотренных подпунктами "а" и "б" пункта 6 настоящего Порядка, вправе представить перевозчик или лицо, действующее по его поручению.
Предварительную информацию в объеме сведений, предусмотренных подпунктами "в" – "к" пункта 6 настоящего Порядка, вправе представить лица, указанные в пункте 4 статьи 82 и статье 83 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза (далее – Кодекс).
В соответствии с абзацем вторым пункта 3 статьи 11 Кодекса таможенные органы не вправе требовать от лиц, указанных в абзацах первом и втором настоящего пункта, представления предварительной информации в составе, определенном пунктом 6 настоящего Порядка.

Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына су көлігімен әкелу болжанатын тауарлар туралы алдын ала ақпарат беру тәртібін бекіту туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 10 сәуірдегі № 51 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 11-бабы 15-тармағының 9-тармақшасына, 17 және 18-тармақтарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына су көлігімен әкелу болжанатын тауарлар туралы алдын ала ақпарат беру тәртібі бекітілсін.
2. Осы Шешім 2018 жылғы 1 қазаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
К. Минасян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 10 сәуірдегі
№ 51 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына су көлігімен әкелу болжанатын тауарлар туралы алдын ала ақпарат беру
ТӘРТІБІ
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына су көлігімен әкелу болжанатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың (бұдан әрі тиісінше – алдын ала ақпарат, Одақ), осындай ақпаратты беруге міндетті немесе құқылы тұлғалардың, сондай-ақ алдын ала ақпарат берілмеуі мүмкін жағдайлардың құрамын айқындайды.
Осы Тәртіп Одақтың кедендік аумағына паромдар қолданыла отырып, автомобиль көлігімен және теміржол көлігімен әкелу болжанатын тауарларға қатысты қолданылмайды.
2. Тауарлар әкелуді жүзеге асыратын тасымалдаушы алдын ала ақпаратты осы Тәртіптің 5-тармағында көзделген мәліметтер көлемінде ғана беруге міндетті. Тасымалдаушының атынан алдын ала ақпаратты оның тапсырмасы бойынша әрекет ететін тұлға береді.
3. Осы Тәртіптің 6-тармағының "а" және "б" тармақшаларында көзделген мәліметтер көлемінде алдын ала ақпаратты тасымалдаушы немесе оның тапсырмасы бойынша әрекет ететін тұлға беруге құқылы.
Осы Тәртіптің 6-тармағының "в" және "к" тармақшаларында көзделген мәліметтер көлемінде алдын ала ақпаратты Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 82-бабының 4-тармағында және 83-бабында көрсетілген тұлғалар беруге құқылы.
Кодекстің 11-бабы 3-тармағының екінші абзацына сәйкес кеден органдары осы тармақтың бірінші және екінші абзацтарда көрсетілген тұлғалардан осы Тәртіптің 6-тармағында айқындалған құрамда алдын ала ақпарат беруді талап етуге құқылы емес.

6. Предварительная информация, представляемая в целях, предусмотренных подпунктом 2 пункта 2 статьи 11 Кодекса, включает в себя сведения о таможенных операциях, для ускорения совершения которых представляется такая информация, а также следующие сведения:
а) в случае представления предварительной информации в качестве декларации на транспортное средство международной перевозки в соответствии с пунктом 4 статьи 278 Кодекса:
сведения, указанные в пункте 5 настоящего Порядка;
цель ввоза транспортного средства международной перевозки;
наименования запасных частей и оборудования, которые перемещаются для ремонта и (или) эксплуатации транспортного средства международной перевозки;
б) в случае представления предварительной информации для совершения на таможенной границе Союза таможенных операций, требующих принятия уполномоченным органом государства-члена в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения решения в части, касающейся санитарно-эпидемиологического надзора (контроля) за транспортными средствами международной перевозки и лицами:
сведения, указанные в пункте 5 настоящего Порядка;
сведения, представляемые в соответствии с морской медико-санитарной декларацией, либо сведения о разрешении (ограничении) свободной практики в порту и о необходимости (отсутствии необходимости) размещения транспортного средства международной перевозки на санитарном причале (санитарном рейде);
в) в случае представления предварительной информации для совершения в соответствии со статьей 100 Кодекса таможенных операций, связанных с помещением товаров на временное хранение:
сведения о лице, представившем предварительную информацию (полное или краткое (сокращенное) наименование юридического лица, организации, не являющейся юридическим лицом, либо фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, адрес);
планируемое место временного хранения товаров (наименование, номер и дата выдачи документа, подтверждающего включение юридического лица в реестр владельцев складов временного хранения, или разрешения на временное хранение в ином месте);
наименование терминала порта, номер и дата выдачи документа, разрешающего временное хранение товаров;
планируемая дата помещения товаров на временное хранение;
название, тип, номер регистрации судна и (или) номер ИМО, номер рейса (при наличии);
сведения об отправителе и получателе товаров (полные или краткие (сокращенные) наименования юридических лиц, организаций, не являющихся юридическими лицами, либо фамилии, имена, отчества (при наличии) физических лиц, адреса);
страна отправления и страна назначения товаров;
номера и даты составления (выдачи) транспортных (перевозочных) и (или) коммерческих документов (при наличии);
наименования товаров в соответствии с транспортными (перевозочными) и (или) коммерческими документами;
вес брутто (в килограммах) либо объем товаров (в кубических метрах);
количество товаров в дополнительных единицах измерения (при наличии);
идентификационные номера контейнеров (при наличии);
коды товаров в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС) на уровне не менее первых 6 знаков (при наличии);
стоимость товаров в соответствии с транспортными (перевозочными) и (или) коммерческими документами (при наличии);
необходимость (отсутствие необходимости) обеспечения особых условий временного хранения товаров;
г) в случае представления предварительной информации для совершения таможенных операций, связанных с помещением товаров под таможенную процедуру таможенного транзита, в том числе для использования в качестве транзитной декларации, – сведения, предусмотренные статьей 107 Кодекса (с учетом положений акта Евразийской экономической комиссии, определяющего порядок заполнения транзитной декларации);
д) в случае представления предварительной информации для подтверждения соблюдения запретов и ограничений в соответствии со статьей 7 Кодекса в части осуществления ветеринарного контроля (надзора):
сведения о лице, представившем предварительную информацию (полное или краткое (сокращенное) наименование юридического лица, организации, не являющейся юридическим лицом, либо фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, адрес);
название, тип, номер регистрации судна и (или) номер ИМО, номер рейса (при наличии);
номер и дата составления транспортного (перевозочного) документа;
коды товаров в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС на уровне не менее первых 6 знаков;
код порта выгрузки;

6. Кодекстің 11-бабы 2-тармағының 2) тармақшасында көзделген мақсаттарда берілетін алдын ала ақпаратта жасалуын жеделдету үшін осындай ақпарат берілетін кедендік операциялар туралы мәліметтер, сондай-ақ мынадай мәліметтер қамтылады:
а) Кодекстің 278-бабының 4-тармағына сәйкес алдына ала ақпарат халықаралық тасымалдың көлік құралына арналған декларация ретінде берілген жағдайда:
осы Тәртіптің 5-тармағында көрсетілген мәліметтер;
халықаралық тасымалдың көлік құралын әкелу мақсаты;
халықаралық тасымалдың көлік құралын жөндеу және (немесе) пайдалану үшін өткізілетін қосалқы бөлшектер мен жабдықтардың атауы;
б) алдын ала ақпарат Одақтың кедендік аумағында мүше мемлекеттің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкілетті органының халықаралық тасымалдың көлік құралдары мен адамдарға санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау (бақылау) жүргізуге қатысты бөлігінде шешім қабылдауын талап ететін кедендік операцияларды жасау үшін берілген жағдайда:
алдын ала ақпарат берген тұлға туралы мәліметтер (заңды тұлғаның, заңды тұлға болып табылмайтын ұйымның толық немесе қысқаша (қысқартылған) атауы не жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), мекенжайы);
кеменің атауы, типі, тіркеу нөмірі және (немесе) ИМО нөмірі, рейс нөмірі (болған жағдайда);
түсіру портының коды;
рейс уақытында анықталған сырқаттану жағдайларының немесе инфекциялық ауруларға күдікті адамдардың болуы (болмауы) туралы мәліметтер;
халықаралық медициналық-санитариялық декларацияға сәйкес халықаралық тасымалдың көлік құралының санитариялық жай-күйі туралы мәліметтер;
халықаралық тасымалдың көлік құралын санитариялық айлақта (санитариялық рейдте) орналастыру қажеттілігі туралы мәліметтер;
жолаушылар мен экипаж мүшелеріне қатысты портта еркін практикаға рұқсат беру (шектеу) туралы шешім қабылдау туралы мәліметтер;
халықаралық тасымалдың көлік құралдарының эпидемияға қарсы әзірлігі туралы (инсектицидтік препараттар, репелленттер, тыныс алу органдарының жеке қорғаныш құралдары (маскалар, арнайы майлықтар), сондай-ақ эпидемияға қарсы іс-шаралардың профилактикасы және оларды өткізу мәселелері бойынша кемелердің экипаж мүшелерінің әзірлігі туралы мәліметтер;
халықаралық тасымалдың көлік құралына профилактикалық дезинсекциялау және эпидемиологиялық көрсеткіштер бойынша дезинсекциялау жүргізу туралы мәліметтер;
қайталама инспекциялау жүргізу қажеттігі туралы мәліметтер;
в) алдын ала ақпарат Кодекстің 100-бабына сәйкес тауарларды уақытша сақтауға орналастыруға байланысты кедендік операцияларды жасау үшін берілген жағдайда:
алдын ала ақпарат берген тұлға туралы мәліметтер (заңды тұлғаның, заңды тұлға болып табылмайтын ұйымның толық немесе қысқаша (қысқартылған) атауы не жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), мекенжайы);
тауарларды уақытша сақтаудың жоспарланатын орны (заңды тұлғаның уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізілгенін немесе өзге орында уақытша сақтауға рұқсаттың берілгенін растайтын құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні);
порт терминалының атауы, тауарларды уақытша сақтауға рұқсат беретін құжаттың нөмірі мен берілген күні;
тауарларды уақытша сақтауға орналастыру жоспарланған күн;
кеменің атауы, типі, тіркеу нөмірі және (немесе) ИМО нөмірі, рейс нөмірі (болған жағдайда);
тауарды жөнелтуші және алушы туралы мәліметтер (заңды тұлғалардың, заңды тұлғалар болып табылмайтын ұйымдардың толық немесе қысқаша (қысқартылған) атаулары не жеке тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), мекенжайы);
тауарларды жөнелту елі және олардың межелі елі;
көлік (тасымалдау) және (немесе) коммерциялық құжаттардың нөмірі мен жасалған (берілген) күні (болған жағдайда);
көлік (тасымалдау) және (немесе) коммерциялық құжаттарға сәйкес тауарлардың атауы;
брутто салмағы (килограмм) не тауарлардың көлемі (текше метр);
қосымша тауар бірліктерінде тауарлар саны (болған жағдайда);
контейнерлердің сәйкестендіру нөмірлері (болған жағдайда);
кемінде алғашқы 6 белгі деңгейінде Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) сәйкес тауарлардың кодтары (болған жағдайда);
көлік (тасымалдау) және (немесе) коммерциялық құжаттарға сәйкес тауарлардың құны (болған жағдайда);
тауарларды уақытша сақтаудың айрықша шарттарын қамтамасыз ету қажеттігі (қажеттіктің болмауы);
г) алдын ала ақпарат тауарларды кедендік транзиттің кедендік рәсіміне орналастыруға байланысты кедендік операцияларды жасау үшін, оның ішінде транзиттік декларация ретінде пайдалану үшін берілген жағдайда – Кодекстің 107-бабында көзделген мәліметтер;
д) алдын ала ақпарат ветеринариялық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыру бөлігінде Кодекстің 7-бабына сәйкес тыйым салулар мен шектеулердің сақталуын растау үшін берілген жағдайда:
алдын ала ақпарат берген тұлға туралы мәліметтер (заңды тұлғаның, заңды тұлға болып табылмайтын ұйымның толық немесе қысқаша (қысқартылған) атауы не жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), мекенжайы);
кеменің атауы, типі, тіркеу нөмірі және (немесе) ИМО нөмірі, рейс нөмірі (болған жағдайда);
көлік (тасымалдау) құжатының нөмірі мен жасалған күні;
кемінде алғашқы 6 белгі деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауарлардың кодтары;
түсіру портының коды;

номер и дата выдачи разрешения на ввоз или транзит товаров, наименование уполномоченного органа государства-члена в области ветеринарии, выдавшего разрешение (в случае, если такое разрешение требуется в соответствии с Положением о едином порядке осуществления ветеринарного контроля (надзора) на таможенной границе Евразийского экономического союза и на таможенной территории Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 317 (далее – Положение));
номер и дата выдачи ветеринарного сертификата, наименование компетентного органа страны-экспортера, выдавшего сертификат (в случае, если такой сертификат требуется в соответствии с Положением);
идентификационные номера контейнеров (при наличии);
е) в случае представления предварительной информации для подтверждения соблюдения запретов и ограничений в соответствии со статьей 7 Кодекса в части осуществления карантинного фитосанитарного контроля (надзора) в отношении подкарантинной продукции высокого фитосанитарного риска:
сведения о лице, представившем предварительную информацию (полное или краткое (сокращенное) наименование юридического лица, организации, не являющейся юридическим лицом, либо фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, адрес);
сведения об отправителе и получателе товаров (наименования и адреса в соответствии с транспортными (перевозочными) документами);
название, тип, номер регистрации судна и (или) номер ИМО, номер рейса (при наличии);
номер и дата составления транспортного (перевозочного) документа;
код порта выгрузки;
номер, дата и страна выдачи экспортного (реэкспортного) фитосанитарного сертификата, выданного уполномоченным органом страны-экспортера (реэкспортера) по карантину растений;
идентификационные номера контейнеров (при наличии);
ж) в случае представления предварительной информации для подтверждения соблюдения мер нетарифного регулирования в соответствии со статьей 7 Кодекса в отношении товаров, включенных в перечень товаров, в отношении которых установлен разрешительный порядок ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза и (или) вывоза с таможенной территории Евразийского экономического союза (приложение № 2 к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30):
сведения о лице, представившем предварительную информацию (полное или краткое (сокращенное) наименование юридического лица, организации, не являющейся юридическим лицом, либо фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, адрес);
номер и дата составления транспортного (перевозочного) документа;
название, тип, номер регистрации судна и (или) номер ИМО, номер рейса (при наличии);
номер и дата выдачи, срок действия (с указанием дат начала и окончания действия) лицензии или заключения (разрешительного документа);
наименование органа, выдавшего документ;
коды товаров в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС;
идентификационные номера контейнеров (при наличии);
з) в случае представления предварительной информации для совершения на таможенной границе Союза таможенных операций, требующих принятия уполномоченным органом государства-члена в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения решения в отношении товаров, подлежащих санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю):
сведения о лице, представившем предварительную информацию (полное или краткое (сокращенное) наименование юридического лица, организации, не являющейся юридическим лицом, либо фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, адрес);
сведения об отправителе и получателе товаров (наименования и адреса в соответствии с транспортными (перевозочными) документами);
название, тип, номер регистрации судна и (или) номер ИМО, номер рейса (при наличии);
номер и дата составления транспортного (перевозочного) документа;
страна происхождения, страна отправления и страна назначения товаров;
коды товаров в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС на уровне не менее первых 6 знаков;
код порта выгрузки;
номер, дата выдачи и типографский номер бланка свидетельства о государственной регистрации продукции (в отношении продукции, подлежащей государственной регистрации);
номера и даты выдачи сертификата о происхождении товара и (или) документа, подтверждающего, что продукция (товары) отвечает требованиям документов, в соответствии с которыми она изготовлена (сертификата качества, или паспорта безопасности (качества), или удостоверения о качестве, или сертификата свободной продажи) (при наличии);
сведения о назначении и области применения товаров (при наличии);
наименование и адрес изготовителя товаров;
идентификационные номера контейнеров (при наличии);
и) в случае представления предварительной информации для совершения на таможенной границе Союза таможенных операций, требующих принятия уполномоченным органом государства-члена в области ветеринарии решения в отношении товаров, подлежащих ветеринарному контролю (надзору):
сведения о лице, представившем предварительную информацию (полное или краткое (сокращенное) наименование юридического лица, организации, не являющейся юридическим лицом, либо фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, адрес);
название, тип, номер регистрации судна и (или) номер ИМО, номер рейса (при наличии);
номер и дата составления транспортного (перевозочного) документа;
коды товаров в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС на уровне не менее первых 6 знаков;
код порта выгрузки;
номер и дата выдачи разрешения на ввоз или транзит товаров, наименование уполномоченного органа государства-члена в области ветеринарии, выдавшего разрешение (в случае, если такое разрешение требуется в соответствии с Положением);
номер и дата выдачи ветеринарного сертификата, наименование компетентного органа страны-экспортера, выдавшего сертификат (в случае, если такой сертификат требуется в соответствии с Положением);
сведения о маркировке товаров;
номер и (или) название предприятия, выпустившего в оборот подконтрольные ветеринарному контролю (надзору) товары;
в случае ввоза лекарственного препарата для ветеринарного применения – сведения из регистрационного удостоверения данного препарата (торговое наименование, номер регистрационного удостоверения, дата государственной регистрации, срок действия регистрационного удостоверения, наименование и адрес производителя);
в случае ввоза кормовой добавки для животных – сведения из свидетельства о государственной регистрации данной добавки (наименование, учетная серия, регистрационный номер кормовой добавки, дата регистрации, срок действия свидетельства, наименование и адрес производителя);
в случае ввоза корма, полученного из генно-инженерно-модифицированных организмов, – сведения из свидетельства о государственной регистрации данного корма (наименование, учетная серия, регистрационный номер корма, дата регистрации, срок действия свидетельства, наименование и адрес производителя);
идентификационные номера контейнеров (при наличии);
к) в случае представления предварительной информации для совершения на таможенной границе Союза таможенных операций, требующих принятия уполномоченным органом государства-члена по карантину растений решения в отношении подкарантинной продукции:
сведения о лице, представившем предварительную информацию (полное или краткое (сокращенное) наименование юридического лица, организации, не являющейся юридическим лицом, либо фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, адрес);
сведения об отправителе и получателе товаров (наименования и адреса в соответствии с транспортными (перевозочными) документами);
название, тип, номер регистрации судна и (или) номер ИМО, номер рейса (при наличии);
номер и дата составления транспортного (перевозочного) документа;
код таможенного органа места прибытия товаров на таможенную территорию Союза;
в случае ввоза подкарантинной продукции высокого фитосанитарного риска – номер, дата и страна выдачи экспортного (реэкспортного) фитосанитарного сертификата, выданного уполномоченным органом страны-экспортера (реэкспортера) по карантину растений;
в случае ввоза карантинных объектов в научно-исследовательских целях – номер и дата выдачи разрешения на ввоз карантинных объектов, наименование уполномоченного органа государства-члена по карантину растений, выдавшего разрешение;
наименования товаров;
коды товаров в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС на уровне не менее первых 4 знаков;
код порта выгрузки;
вес нетто (брутто) товаров (в килограммах);
страна и место происхождения товаров;
место и дата отгрузки товаров;
сведения о маркировке товаров;
код таможенного органа назначения (при наличии);
сведения об обеззараживании товаров;
идентификационные номера контейнеров (при наличии).
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20.10.2020 № 128 (вступает в силу с 01.04.2021).

тауарларды әкелуге немесе транзиттеуге арналған рұқсаттың нөмірі мен берілген күні, мүше мемлекеттің рұқсат берген ветеринария саласындағы уәкілетті органының атауы (егер мұндай шешім Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында ветеринариялық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асырудың бірыңғай тәртібі туралы ережеге (бұдан әрі – Ереже) сәйкес талап етілсе);
ветеринариялық сертификаттың нөмірі мен берілген күні, экспорттаушы елдің сертификат берген құзыретті органының атауы (егер мұндай сертификат Ережеге сәйкес талап етілсе);
контейнерлердің сәйкестендіру нөмірлері (болған жағдайда);
е) алдын ала ақпарат фитосанитариялық тәуекелі жоғары карантинге жатқызылған өнімге қатысты карантиндік фитосанитариялық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыру бөлігінде Кодекстің 7-бабына сәйкес тыйым салулар мен шектеулердің сақталуын растау үшін берілген жағдайда:
алдын ала ақпарат берген тұлға туралы мәліметтер (заңды тұлғаның, заңды тұлға болып табылмайтын ұйымның толық немесе қысқаша (қысқартылған) атауы не жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), мекенжайы);
тауарды жөнелтуші және алушы туралы мәліметтер (көлік (тасымалдау) құжаттарына сәйкес атауы және мекенжайы);
кеменің атауы, типі, тіркеу нөмірі және (немесе) ИМО нөмірі, рейс нөмірі (болған жағдайда);
көлік (тасымалдау) құжатының нөмірі мен жасалған күні;
түсіру портының коды;
экспорттаушы (кері экспорттаушы) елдің өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органы берген экспорттық (кері экспорттық) фитосанитариялық сертификаттың нөмірі, күні және оны берген ел;
контейнерлердің сәйкестендіру нөмірлері (болған жағдайда);
ж) алдын ала ақпарат Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелудің және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкетудің рұқсат беру тәртібі белгіленген тауарлардың тізбесіне енгізілген тауарларға қатысты Кодекстің 7-бабына сәйкес тарифтік емес реттеу шараларының сақталуын растау үшін берілген жағдайда (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне № 2 қосымша):
алдын ала ақпарат берген тұлға туралы мәліметтер (заңды тұлғаның, заңды тұлға болып табылмайтын ұйымның толық немесе қысқаша (қысқартылған) атауы не жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), мекенжайы);
көлік (тасымалдау) құжатының нөмірі мен жасалған күні;
кеменің атауы, типі, тіркеу нөмірі және (немесе) ИМО нөмірі, рейс нөмірі (болған жағдайда);
лицензияның немесе қорытындының (рұқсат беру құжатының) нөмірі және берілген күні, қолданылу мерзімі (қолданылуы басталатын және аяқталатын күндер көрсетіле отырып);
құжат берген органның атауы;
ЕАЭО СЭҚ ТН тауарлардың кодтары;
контейнерлердің сәйкестендіру нөмірлері (болған жағдайда);
з) алдын ала ақпарат Одақтың кедендік шекарасында мүше мемлекеттің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкілетті органының санитариялық-эпидемиологиялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қатысты шешім қабылдауын талап ететін кедендік операцияларды жасау үшін берілген жағдайда:
алдын ала ақпарат берген тұлға туралы мәліметтер (заңды тұлғаның, заңды тұлға болып табылмайтын ұйымның толық немесе қысқаша (қысқартылған) атауы не жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), мекенжайы);
тауарды жөнелтуші және алушы туралы мәліметтер (көлік (тасымалдау) құжаттарына сәйкес атауы және мекенжайы);
кеменің атауы, типі, тіркеу нөмірі және (немесе) ИМО нөмірі, рейс нөмірі (болған жағдайда);
көлік (тасымалдау) құжатының нөмірі мен жасалған күні;
тауарлар шығарылған ел, оларды жөнелту елі және олардың межелі елі;
кемінде алғашқы 6 белгі деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауарлардың кодтары;
түсіру портының коды;
өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік бланкісінің нөмірі, берілген күні және типографиялық нөмірі (мемлекеттік тіркелуге жататын өнімге қатысты);
тауардың шығарылған жері туралы сертификаттың және (немесе) өнімнің (тауарлардың) оларға сәйкес дайындалған құжаттардың талаптарына сай келетінін растайтын құжаттың нөмірі және күні (сапа сертификаты немесе қауіпсіздік (сапа) паспорты немесе сапа туралы куәлік немесе еркін сауда сертификаты (болған жағдайда);
тауарлардың қолданылу мақсаты мен саласы туралы мәліметтер (болған жағдайда);
тауарларды дайындаушының атауы мен мекенжайы;
контейнерлердің сәйкестендіру нөмірлері (болған жағдайда);
и) алдын ала ақпарат Одақтың кедендік шекарасында мүше мемлекеттің ветеринария саласындағы уәкілетті органының ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жатқызылған тауарларға қатысты шешім қабылдауын талап ететін кедендік операцияларды жасау үшін берілген жағдайда:
алдын ала ақпарат берген тұлға туралы мәліметтер (заңды тұлғаның, заңды тұлға болып табылмайтын ұйымның толық немесе қысқаша (қысқартылған) атауы не жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), мекенжайы);
кеменің атауы, типі, тіркеу нөмірі және (немесе) ИМО нөмірі, рейс нөмірі (болған жағдайда);
көлік (тасымалдау) құжатының нөмірі мен жасалған күні;
кемінде алғашқы 6 белгі деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауарлардың кодтары;
түсіру портының коды;
тауарларды әкелуге немесе транзиттеуге арналған рұқсаттың нөмірі мен берілген күні, мүше мемлекеттің рұқсат берген ветеринария саласындағы уәкілетті органының атауы (егер мұндай рұқсат Ережеге сәйкес талап етілсе);
ветеринариялық сертификаттың нөмірі мен берілген күні, экспорттаушы елдің сертификат берген құзыретті органының атауы (егер мұндай сертификат Ережеге сәйкес талап етілсе);
тауарларды маркалау туралы мәліметтер;
ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларды айналымға шығарған кәсіпорынның нөмірі және (немесе) атауы;
ветеринариялық қолдануға арналған дәрілік препарат әкелінген жағдайда – осы препараттың тіркеу куәлігінен мәліметтер (сауда атауы, тіркеу куәлігінің нөмірі, мемлекеттік тіркелген күні, тіркеу куәлігі қолданысының мерзімі, өндірушінің атауы және мекенжайы);
жануарларға арналған жемшөп қоспасы әкелінген жағдайда – осы қоспаның мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктен мәліметтер (жемшөп қоспасының атауы, есептік сериясы, тіркеу нөмірі, куәліктің қолданыс мерзімі, өндірушінің атауы және мекенжайы);
гендік-инженерлік-түрлендірілген ағзалардан алынған жемшөп әкелінген жағдайда – осы жемшөптің мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктен мәліметтер (жемшөптің атауы, есептік сериясы, тіркеу нөмірі, куәліктің қолданыс мерзімі, өндірушінің атауы және мекенжайы);
контейнерлердің сәйкестендіру нөмірлері (болған жағдайда);
к) алдын ала ақпарат Одақтың кедендік шекарасында мүше мемлекеттің өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органының карантинге жатқызылған өнімдерге қатысты шешім қабылдауын талап ететін кедендік операцияларды жасау үшін берілген жағдайда:
алдын ала ақпарат берген тұлға туралы мәліметтер (заңды тұлғаның, заңды тұлға болып табылмайтын ұйымның толық немесе қысқаша (қысқартылған) атауы не жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), мекенжайы);
тауарды жөнелтуші және алушы туралы мәліметтер (көлік (тасымалдау) құжаттарына сәйкес атауы және мекенжайы);
кеменің атауы, типі, тіркеу нөмірі және (немесе) ИМО нөмірі, рейс нөмірі (болған жағдайда);
көлік (тасымалдау) құжатының нөмірі мен жасалған күні;
Одақтың кедендік аумағына тауарлар келетін жердегі кеден органының коды;
фитосанитариялық тәуекелі жоғары карантинге жатқызылған өнім әкелінген жағдайда – экспорттаушы (кері экспорттаушы) елдің өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органы берген экспорттық (кері экспорттық) фитосанитариялық сертификаттың нөмірі, күні және оны берген ел;
ғылыми-зерттеу мақсатында карантиндік объектілер әкелінген жағдайда – карантиндік объектілерге арналған рұқсаттың нөмірі мен берілген күні, мүше мемлекеттің рұқсат берген өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органының атауы;
тауарлардың атауы;
кемінде алғашқы 4 белгі деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауарлардың кодтары;
түсіру портының коды;
тауарлардың нетто (брутто) салмағы (килограмм);
тауарлардың шығарылған елі және орны;
тауарлар тиелген орын және күн;
тауарларды маркалау туралы мәліметтер;
межелі кеден органының коды (болған жағдайда);
тауарларды зарарсыздандыру туралы мәліметтер;
контейнерлердің сәйкестендіру нөмірлері (болған жағдайда).

7. Предварительная информация, содержащая сведения о товарах, предусмотренные пунктом 6 настоящего Порядка, и не содержащая сведения, указанные в пункте 5 настоящего Порядка, должна содержать по крайней мере один из следующих идентификаторов:
а) регистрационный номер предварительной информации, представленной в отношении таких товаров в соответствии с пунктом 5 настоящего Порядка;
б) номер регистрации судна и (или) номер ИМО, номер рейса, номер и дата составления транспортного (перевозочного) документа, а также номер контейнера, в котором перемещаются товары (в случае осуществления контейнерной перевозки).
8. В случае если таможенным органом государства-члена, на территории которого расположено место прибытия товаров на таможенную территорию Союза, зарегистрирована таможенная декларация в виде электронного документа, поданная в соответствии с особенностями таможенного декларирования, определенными статьей 114 Кодекса, предварительная информация включает в себя регистрационный номер такой декларации и сведения, предусмотренные пунктом 5 и (или) пунктом 6 настоящего Порядка (в случае их отсутствия в таможенной декларации).
Сведения, указанные в предварительной таможенной декларации, при формировании предварительной информации повторно не представляются.
9. В случае представления одним и тем же лицом предварительной информации в соответствии с пунктом 5 и одним или несколькими подпунктами пункта 6 настоящего Порядка сведения не дублируются.
10. Предварительная информация может не представляться в следующих случаях:
а) совершение судном вынужденного захода в порт;
б) совершение судном планового захода в порт без разгрузки (выгрузки) товаров, в том числе в балласте (без груза на борту) для погрузки;
в) совершение судном захода без пассажиров и грузов;
г) совершение судном перевозки грузов и (или) пассажиров между портами государств-членов без захода в порты государств, не являющихся членами Союза, в том числе сопряженной с выходом за пределы территориальных вод, с заходом в исключительную экономическую зону и возвращением в территориальные воды;
д) совершение судном перевозки грузов и (или) пассажиров между находящимися за пределами территорий государств-членов искусственными островами, сооружениями, установками и иными объектами, в отношении которых государства-члены обладают исключительной юрисдикцией, и территориями государств-членов, которые обладают исключительной юрисдикцией в отношении таких объектов.
е) осуществление судном доставки продукции морского промысла, добытой (выловленной) и (или) произведенной во внутренних морских водах, территориальном море, в исключительной экономической зоне и на континентальном шельфе государства-члена.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20.10.2020 № 128 (вступает в силу с 01.04.2021).

7. Осы Тәртіптің 6-тармағында көзделген тауарлар туралы мәліметтерді қамтитын және осы Тәртіптің 5-тармағында көрсетілген мәліметтерді қамтымайтын алдын ала ақпарат мынадай сәйкестендіргіштердің кемінде біреуін қамтуға тиіс:
а) осы Тәртіптің 5-тармағына сәйкес осындай тауарларға қатысты ұсынылған алдын ала ақпаратты тіркеу нөмірі;
б) кемені тіркеу нөмірі және (немесе) ИМО нөмірі, рейс нөмірі, көлік (тасымалдау) құжатының нөмірі мен жасалған күні, сондай-ақ тауарлар орналастырылатын контейнердің нөмірі (контейнермен тасымалдау жүзеге асырылған жағдайда).
8. Егер мүше мемлекеттің кеден органы Одақтың кедендік аумағында тауарлардың келу орны орналасқан аумақта Кодекстің 114-бабына сәйкес айқындалған кедендік декларациялау ерекшеліктеріне сәйкес берілген электрондық құжат түрінде кедендік декларацияны тіркесе, алдын ала ақпарат осындай декларацияның тіркеу нөмірін және осы Тәртіптің 5-тармағында және (немесе) 6-тармағында көзделген мәліметтерді (егер олар кедендік декларацияда болмаған жағдайда) қамтиды.
Алдын ала кедендік декларацияда көрсетілген мәліметтер алдын ала ақпаратты қалыптастыру кезінде қайтадан ұсынылмайды.
9. Осы Тәртіптің 5-тармағына және 6-тармағының бір немесе бірнеше тармақшаларына сәйкес алдын ала ақпарат бір тұлға берген жағдайда мәліметтер қайталанбайды.
10. Алдын ала ақпарат мынадай жағдайларда:
а) кеме портқа мәжбүрлі түрде кіргенде;
б) кеме тауарларды түсірусіз (босатусыз) портқа, оның ішінде тиеу үшін балластқа (бортқа жүксіз) жоспарлы түрде кіргенде;
в) кеме жолаушыларсыз және жүктерсіз кіргенде;
г) кеме жүктерді және (немесе) жолаушыларды Одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттердің порттарына кірмей, соның ішінде аумақтық сулар шегінен тысқары жерге шығумен ұштасқан, айрықша экономикалық аймаққа кіре отырып және аумақтық суларға қайта орала отырып мүше мемлекеттердің порттары арасында тасымалдағанда;
д) кеме жүктерді және (немесе) жолаушыларды мүше мемлекеттердің аумақтарынан тысқары жердегі жасанды аралдар, құрылыстар, қондырғылар мен мүше мемлекеттердің айрықша юрисдикциясы бар өзге де объектілер және осындай объектілерге қатысты айрықша юрисдикциясы бар мүше мемлекеттердің аумақтары арасында тасымалдағанда берілмеуі мүмкін.

11. В случае если после регистрации предварительной информации лицо, представившее такую информацию, выявляет несоответствие между сведениями, содержащимися в ней, и сведениями, указанными в транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документах, такое лицо обязано повторно представить предварительную информацию до прибытия товаров на таможенную территорию Союза (с указанием сведений о ранее полученном регистрационном номере предварительной информации).
12. Перевозчик либо лицо, действующее по его поручению, представляет сведения, предусмотренные пунктом 5 настоящего Порядка, и сведения, указанные в пункте 6 настоящего Порядка, одним сообщением.
13. По усмотрению лиц, указанных в пунктах 2 и 3 настоящего Порядка, предварительная информация может представляться в виде электронного документа.
14. Предварительная информация в виде электронного документа должна соответствовать требованиям общей инфраструктуры документирования информации в электронном виде государства-члена, в таможенный орган которого она представляется.
Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20.10.2020 № 128 (вступает в силу с 01.04.2021).
15. Таможенный орган государства-члена регистрирует представленную предварительную информацию или отказывает в ее регистрации в порядке и сроки, которые определяются в соответствии с пунктом 8 статьи 11 Кодекса.

11. Егер алдын ала ақпарат тіркелгеннен кейін осындай ақпаратты берген тұлға ондағы мәліметтер мен көлік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарда көрсетілген мәліметтер арасында сәйкессіздікті анықтаған жағдайда мұндай тұлға Одақтың кедендік аумағына тауарлар келгенге дейін алдын ала ақпаратты (алдын ала алынған ақпараттың бұрын алынған тіркеу нөмірі туралы мәліметтерді көрсете отырып) қайтадан беруге міндетті.
12. Тасымалдаушы не оның тапсырмасы бойынша әрекет ететін тұлға осы Тәртіптің 5-тармағында көзделген мәліметтерді және осы Тәртіптің 6-тармағында көрсетілген мәліметтерді бір хабармен ұсынады.
13. Осы Тәртіптің 2 және 3-тармақтарында көрсетілген тұлғалардың қалауы бойынша алдын ала ақпарат электрондық құжат түрінде берілуі мүмкін.
14. Электрондық құжат түріндегі алдын ала ақпарат кеден органына ақпарат берілетін мүше мемлекеттің электрондық түрде ақпаратты құжаттау инфрақұрылымының талаптарына сәйкес келуге тиіс.
15. Мүше мемлекеттің кеден органы берілген алдын ала ақпаратты Кодекстің 11-бабының 8-тармағына сәйкес айқындалатын тәртіппен және мерзімдерде тіркейді немесе оны тіркеуден бас тартады.