О внесении изменениий в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 мая 2018 года № 81
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных документов" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Положения, предусмотренные абзацами шестым и седьмым подпункта "а" пункта 4 изменений (приложение к настоящему Решению), распространяются на правоотношения, возникшие с 14 марта 2018 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 22 мая 2018 г. № 81
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г. № 378
1. Классификатор особенностей перемещения товаров (Приложение 2) дополнить позицией следующего содержания:
"176
Товары, перемещаемые на территорию или с территории комплекса "Байконур" (для Российской Федерации)".
2. В классификаторе льгот по уплате таможенных платежей (Приложение 7):
а) в подразделе 1.1:
в позиции с кодом ТВ слова "с 1 января 2015 г. по 31 декабря 2017 г." заменить словами "и в Кыргызскую Республику с 1 января 2018 г. по 31 декабря 2020 г.";
в позиции с кодом ВЛ слова "в Республику Казахстан в период с 1 января по 31 декабря 2017 г. включительно в объеме не более 400 тонн" заменить словами "в период с 1 января 2018 г. по 31 декабря 2019 г. включительно в Республику Казахстан в объеме не более 300 тонн ежегодно и в Российскую Федерацию в объеме не более 150 тонн ежегодно";
после позиции с кодом СЗ дополнить позицией следующего содержания:
"Освобождение от уплаты ввозной таможенной пошлины в отношении товаров, ввозимых на территорию Российской Федерации для целей реализации проекта по строительству и эксплуатации завода по производству сжиженного природного газа Южно-Тамбейского газоконденсатного месторождения на полуострове Ямал, включенных в перечень, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 16 февраля 2018 г. № 2
ГЯ";
б) в пункте 3.4.2 подраздела 3.4:
позицию с кодом ПЧ исключить;
после позиции с кодом ИТ дополнить позицией следующего содержания:
"Освобождение от уплаты НДС в отношении сырья и (или) материалов в составе транспортных средств и (или) сельскохозяйственной техники, помещенных под таможенную процедуру свободного склада юридическим лицом в рамках заключенного специального инвестиционного контракта с уполномоченным органом по инвестициям
СД".

Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 22 мамырдағы № 81 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 8-бабының 2-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі "Кедендік құжаттарды толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштар туралы" № 378 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Өзгерістердің 4-тармағының "а" тармақшасының алтыншы және жетінші абзацтарында көзделген ережелер (осы Шешімге қосымша) 2018 жылғы 14 наурыздан бастап туындайтын құқықтық қатынастарда қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 22 мамырдағы
№ 81 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. Тауарларды өткізу ерекшеліктерінің сыныптауышы (2-қосымша) мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"176
"Байқоңыр" кешені аумағына немесе оның аумағынан өткізілетін тауар (Ресей Федерациясы үшін)".
2. Кедендік төлемдерді төлеу жөніндегі жеңілдіктердің сыныптауышында (7-қосымша):
а) 1.1-кіші бөлімшеде:
ТВ коды бар позициядағы "2015 жылғы 1 қаңтар – 2017 жылғы 31 желтоқсан аралығында" деген сөздер "және Қырғыз Республикасына 2018 жылғы 1 қаңтар – 2020 жылғы 31 желтоқсан аралығында" деген сөздермен ауыстырылсын;
ВЛ коды бар позициядағы "400 тоннадан аспайтын көлемде 2017 жылғы 1 қаңтар – 31 желтоқсанды қоса алғандағы кезеңде Қазақстан Республикасына" деген сөздер "300 тоннадан аспайтын көлемде Қазақстан Республикасына 2018 жылғы 1 қаңтар – 2019 жылғы 31 желтоқсан аралығын қоса алғандағы кезеңде және жыл сайын 150 тоннадан аспайтын көлемде Ресей Федерациясына" деген сөздермен ауыстырылсын;
СЗ коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"Ресей Федерациясының аумағына Ямал түбегіндегі Оңтүстік-Тамбей газ конденсаты кен орнының сұйытылған табиғи газын өндіру жөніндегі зауытты салу және пайдалану жобасын іске асыру мақсаттары үшін әкелінетін, Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 2 шешімімен бекітілген тізбеге енгізілген тауарларға қатысты кедендік әкелу бажын төлеуден босату
ГЯ";
б) 3.4-кіші бөлімнің 3.4.2-тармағында:
ПЧ коды бар позиция алып тасталсын;
ИТ коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"Заңды тұлға инвестициялар жөніндегі уәкілетті органмен жасалған арнайы инвестициялық келісімшарт шеңберінде еркін қойманың кедендік рәсімімен орналастырған көлік құралдарының және (немесе) ауыл шаруашылығы техникасының құрамында шикізатқа және (немесе) материалдарға қатысты ҚҚС төлеуден босату
СД";

3. Раздел 9 классификатора видов документов и сведений (Приложение 8) после позиции с кодом 09041 дополнить позицией следующего содержания:
"09990
Документы, составленные таможенными органами по результатам проведения таможенного контроля, не поименованные в настоящем классификаторе".
4. В классификаторе видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы (Приложение 9):
а) в разделе 1:
позиции с кодами 2012 и 2013 исключить;
после позиции с кодом ХХХ1 дополнить позициями следующего содержания:
"Проценты за отсрочку уплаты платежа      ХХХ2****
Проценты за рассрочку уплаты платежа      ХХХ3****";
дополнить позицией следующего содержания:
"Проценты за отсрочку уплаты платежа
ХХХ2****
Проценты за рассрочку уплаты платежа
ХХХ3****";
"Триггерная защитная мера, применяемая в соответствии с Соглашением о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Социалистической Республикой Вьетнам, с другой стороны, от 29 мая 2015 года
2110";
б) в разделе 2:
в наименовании слова "о таможенном деле в" исключить;

3. Құжаттар мен мәліметтер түрлері сыныптауышының 9-бөлімі (8-қосымша) коды 09041-позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"09990
Кедендік бақылау жүргізу нәтижелері бойынша кеден органдары жасаған, осы сыныптауышта аталмаған құжаттар".
4. Алынуы кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге төлемдер түрлерінің сыныптауышында (9-қосымша):
а) 1-бөлімде:
кодтары 2012 және 2013-позициялар алып тасталсын;
коды ХХХ1 позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"Төлем төлеу мерзімін ұзартқаны үшін пайыздар
ХХХ2****
Төлем төлеу мерзімін кейінге қалдырғаны үшін пайыздар
ХХХ3****";
мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"2015 жылғы 29 мамырдағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Вьетнам Социалистік Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісімге сәйкес қолданылатын триггерлік қорғау шарасы
2110";
б) 2-бөлімде:
атауындағы "кеден ісі туралы" деген сөздер алып тасталсын;

подраздел 2.2 исключить;
подраздел 2.3 после позиции с кодом 3050 дополнить позицией следующего содержания:
"Вывозная таможенная пошлина на нефть сырую, вывозимую с территории Российской Федерации через территорию Республики Беларусь трубопроводным транспортом в рамках отдельных соглашений
3060";
в пункте 2.4.11 подраздела 2.4:
после позиции с кодом 4180 дополнить позициями следующего содержания:
"Акциз на автомобили легковые с мощностью двигателя свыше 112,5 кВт (150 л. с.) и до 147 кВт (200 л. с.) включительно

2.2-кіші бөлім алып тасталсын;
2.3-кіші бөлім коды 3050-позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"Жекелеген келісімдер шеңберінде Ресей Федерациясының аумағынан Беларусь Республикасының аумағы арқылы көлік құбыры көлігімен әкелінетін шикі мұнайға кедендік әкету бажы
3060";
2.4-кіші бөлімнің 2.4.11-тармағында:
коды 4180-позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"Қозғалтқышының қуаты 112,5 кВт жоғары (150 л.с.) және қоса алғанда 147 кВт дейін (200 л.с.) жеңіл автомобильдерге акциз

4300
Акциз на автомобили легковые с мощностью двигателя свыше 147 кВт (200 л. с.) и до 220 кВт (300 л. с.) включительно
4310
Акциз на автомобили легковые с мощностью двигателя свыше 220 кВт (300 л. с.) и до 294 кВт (400 л. с.) включительно
4320
Акциз на автомобили легковые с мощностью двигателя свыше 294 кВт (400 л. с.) и до 367 кВт (500 л. с.) включительно
4330
Акциз на автомобили легковые с мощностью двигателя свыше 367 кВт (500 л. с.)
4340";

4300
Қозғалтқышының қуаты 147 кВт жоғары (200 л.с.) және қоса алғанда 220 кВт дейін (300 л.с.) жеңіл автомобильдерге акциз
4310
Қозғалтқышының қуаты 220 кВт жоғары (300 л.с.) және қоса алғанда 294 кВт дейін (400 л.с.) жеңіл автомобильдерге акциз
4320
Қозғалтқышының қуаты 294 кВт жоғары (400 л.с.) және қоса алғанда 367 кВт дейін (500 л.с.) жеңіл автомобильдерге акциз
4330
Қозғалтқышының қуаты 294 кВт жоғары (500 л.с.) жеңіл автомобильдерге акциз
4340";

в позиции с кодом 4190 слова "автомобили легковые с мощностью двигателя свыше 112,5 кВт (150 л. с.)," исключить;
подраздел 2.5 исключить;
в подразделе 2.7:
позиции с кодами 9080, 9090, 9910, 9920, 9930, 9940, 9950 и 9960 изложить в следующей редакции:
"Обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, за исключением такого обеспечения, вносимого денежным залогом
9080
Денежный залог, внесенный в качестве обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
9090
Обеспечение исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела в качестве таможенного представителя
9910
Обеспечение исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела в качестве таможенного перевозчика
9920
Обеспечение исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела в качестве владельца склада временного хранения

коды 4190-позициядағы "Қозғалтқышының қуаты 112,5 кВт жоғары (150 л.с.) жеңіл автомобильдер" деген сөздер алып тасталсын;
2.5-кіші бөлім алып тасталсын;
2.7-кіші бөлімде:
кодтары 9080, 9090, 9910, 9920, 9930, 9940, 9950 және 9960-позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету, оған ақшалай кепілмен енгізілетін осындай қамтамасыз ету кірмейді
9080
Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету ретінде енгізілген ақшалай кепіл
9090
Кедендік өкіл ретінде кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға міндеттерінің орындалуын қамтамасыз ету
9910
Кедендік тасымалдаушы ретінде кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға міндеттерінің орындалуын қамтамасыз ету
9920
Уақытша сақтау қоймасының иесі ретінде кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға міндеттерінің орындалуын қамтамасыз ету

9930
Обеспечение исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела в качестве владельца таможенного склада
9940
Обеспечение исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела в качестве владельца магазина беспошлинной торговли
9950
Обеспечение исполнения обязанностей уполномоченного экономического оператора
9960";
после позиции с кодом 9960 дополнить позицией следующего содержания:
"Обеспечение исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела в качестве владельца свободного склада
9970";
в позиции с кодом 9100 слова "Денежные средства, внесенные" заменить словами "Денежный залог, внесенный";
в) в разделе 3:
в наименовании слово "таможенным" исключить;
подразделы 3.2 и 3.5 исключить;
г) в разделе 4:
в подразделе 4.1 позицию с кодом 1039 изложить в следующей редакции:
"Таможенный сбор за принятие предварительного решения
1039";
подраздел 4.41 исключить;
в подразделе 4.5 позицию с кодом 9350 исключить;
д) подраздел 6.4 раздела 6 исключить.
5. В классификаторе валют (Приложение 23):
а) позицию с кодом 440 дополнить знаком сноски "3";
б) позицию с кодом 478 дополнить знаком сноски "4";
в) после позиции с кодом 478 дополнить позицией следующего содержания:
"929
MRU
Угия";
г) позицию с кодом 678 дополнить знаком сноски "4";
д) после позиции с кодом 678 дополнить позицией следующего содержания:
"930
STN
Добра";
е) в позиции с кодом 950 знак сноски "3" заменить знаком сноски "5";
ж) в позиции с кодом 952 знак сноски "4" заменить знаком сноски "6";
з) в сносках:
после сноски 2 дополнить сносками следующего содержания:
"3 Не применяется с 1 января 2015 г.
4 Не применяется с 1 января 2018 г.";
знаки сносок "3" и "4" заменить соответственно знаками сносок "5" и "6".

9930
Кедендік қойма иесі ретінде кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға міндеттерінің орындалуын қамтамасыз ету
9940
Бажсыз сауда дүкенінің иесі ретінде кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға міндеттерінің орындалуын қамтамасыз ету
9950
Уәкілетті экономикалық оператор міндеттерінің орындалуын қамтамасыз ету
9960";
коды 9960-позициялан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"Еркін қойма иесі ретінде кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға міндеттерінің орындалуын қамтамасыз ету
9970";
коды 9100-позициядағы "ақшалай қаражат" деген сөздер "ақшалай кепіл" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 3-бөлімде:
атауындағы "кеден" деген сөз алып тасталсын;
3.2 және 3.5-кіші бөлімдер алып тасталсын;
г) 4-бөлімде:
4.1-кіші бөлімдегі коды 1039-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"Алдын ала шешім қабылданғаны үшін кедендік алым
1039";
4.4-кіші бөлім1 алып тасталсын;
4.5-кіші бөлімдегі коды 9350-позиция алып тасталсын;
д) 6-бөлімнің 6.4-кіші бөлімі алып тасталсын.
5. Валюталар сыныптауышында (23-қосымша):
а) коды 440-позиция "3" деген сілтемемен толықтырылсын;
б) коды 478-позиция "4" деген сілтемемен толықтырылсын;
в) коды 478-позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"929
MRU
Угия";
г) коды 678-позиция "4" деген сілтемемен толықтырылсын;
д) коды 678-позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"930
STN
Добра";
е) коды 950-позициядағы "3" деген сілтеме "5" деген сілтемемен ауыстырылсын;
ж) коды 952-позициядағы "4" деген сілтеме "6" деген сілтемемен ауыстырылсын;
з) сілтемелерде:
2-сілтемеден кейін мынадай мазмұндағы сілтемелермен толықтырылсын:
"3 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданылмайды.
4 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданылмайды.";
"3" және "4" деген сілтемелердің белгілері тиісінше "5" және "6" деген сілтемелердің белгілерімен ауыстырылсын.