О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 марта 2013 г. № 55
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 января 2019 года № 7. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 июня 2024 года № 65.
Сноска. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18.08.2024 № 65 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
В соответствии с принципами, предусмотренными подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 марта 2013 г. № 55 "О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 15 января 2019 г. № 7
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 марта 2013 г. № 55
1. В наименовании и пункте 1 слова "(подтверждения) соответствия продукции" заменить словами "соответствия объектов технического регулирования".
2. В Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденной указанным Решением:
а) в наименовании слова "(подтверждения) соответствия продукции" заменить словами "соответствия объектов технического регулирования";
б) в наименовании графы 7 слова "Таможенного союза" заменить словами "Евразийского экономического союза";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 26 наурыздағы № 55 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 15 қаңтардағы № 7 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 26 наурыздағы "Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімдердің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 007/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімдердің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 007/2011) талаптарын қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы" № 55 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 15 қаңтардағы
№ 7 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 26 наурыздағы № 55 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Атауындағы және 1-тармақтағы "өнімнің сәйкестігіне бағалауды (растауды)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігіне бағалауды" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімдердің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 007/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынаулар) және өлшеулер қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Кеден одағының ""Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімдердің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 007/2011) талаптарын қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестігіне бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламада:
а) атауындағы "өнімнің сәйкестігіне бағалауды (растауды)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 7-бағанның атауындағы "Кеден одағының" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың" деген сөздермен ауыстырылсын;

в) дополнить позициями 33 – 48 следующего содержания:
"
33
61.060
Обувь детская. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 26165-2003
статья 3
2019 год
2022 год
Российская
Федерация
34
83.140
Изделия резиновые и латексные. Санитарно-химические исследования.
Разработка ГОСТ на основе Инструкции 4.1.10-15-92-2005
статья 4
2019 год
2022 год
Республика
Беларусь
35
83.140
Соски латексные детские. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51068-97
статья 4
2020 год
2022 год
Российская
Федерация
36
83.140
Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 50962-96 и СТ РК ГОСТ Р 50962-2008
статья 4
2019 год
2022 год
Республика
Казахстан
37
77.140
97.040.60
Приборы столовые и принадлежности кухонные из коррозионно-стойкой стали. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51687-2000
статья 4
2019 год
2022 год
Российская
Федерация
38
81.040.30
Посуда и декоративные изделия из стекла. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 30407-96
статья 4
2019 год
2022 год
Российская
Федерация
39
61.020
Одежда верхняя пальтово-костюмного ассортимента. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 25295-2003
статья 5
2019 год
2022 год
Российская Федерация
40
61.020
Одежда верхняя платьево-блузочного ассортимента. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 25294-2003
статья 5
2019 год
2022 год
Российская
Федерация
41
97.040.60
Посуда хозяйственная стальная эмалированная. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 24788-2001
статья 4
2018 год
2019 год
Российская
Федерация
42
97.170
Щетки зубные. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 6388-91 (ИСО 8627-87)
статья 4
2019 год
2022 год
Российская
Федерация
43
85.080
Подгузники детские бумажные. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ Р 52557-2011
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
44
83.140
Методика определения агидола-2, N-нитрозамина (извлечение хлористым метиленом), N-нитрозообразующих (извлечение искусственной слюной), цимата (диметилдитиокарбамата цинка), фталевого ангидрида.
Разработка ГОСТ
статья 4
2018 год
2019 год
Российская Федерация
45
61.020
Сорочки верхние. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 30327-2013
статья 5
2018 год
2019 год
Российская
Федерация
46
61.020
Колготки и легинсы, вырабатываемые на круглочулочных автоматах. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ на основе СТБ 1301-2002
статья 5
2019 год
2022 год
Республика
Беларусь
47
61.060
Обувь. Метод испытания устойчивости окраски материалов к сухому и мокрому трению.
Разработка ГОСТ
статья 6
2019 год
2022 год
Республика
Беларусь
48
85.080
Издания книжные и журнальные для детей и подростков. Гигиенические требования.

в) мынадай мазмұндағы 33 – 48-позициялармен толықтырылсын:
"
33
61.060
Балалар аяқкиімі. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 26165-2003 қайта қарау
3-бап
2019 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
34
83.140
Резеңке және латекстік бұйымдар. Санитариялық-химиялық зерттеулер.
4.1.10-15-92-2005 нұсқаулық негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2019 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
35
83.140
Балалар латекс емізіктері. Техникалық шарттар. МЕМСТ Р 51068-97 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2020 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
36
83.140
Пластмассадан жасалған шаруашылық мақсаттағы ыдыс-аяқ және бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар.
МЕМСТ Р 50962-96 және ҚР СТ 50962-2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2019 жыл
2022 жыл
Қазақстан Республикасы
37
77.140
97.040.60
Тоттануға төзімді болаттан жасалған асханалық аспаптар және асүй керек-жарақтары. Жалпы техникалық шарттар.
МЕМСТ Р 51687-2000 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2019 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
38
81.040.30
Шыныдан жасалған ыдыс-аяқ және декорациялық бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 30407-96 қайта қарау
4-бап
2019 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
39
61.020
Пальто-костюм сырт киімі ассортименті. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 25295-2003 қайта қарау
5-бап
2019 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
40
61.020
Көйлек-блузка ассортименті. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 25294-2003 қайта қарау
5-бап
2019 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
41
97.040.60
Болаттан жасаған эмаль жағылған шаруашылық ыдысы. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 24788-2001 қайта қарау
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
42
97.170
Тіс щеткалары. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 6388-91 (ИСО 8627-87) қайта қарау
4-бап
2019 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
43
85.080
Балалардың қағаз жаялықтары. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ Р 52557-2011 қайта қарау
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
44
83.140
Агидол-2, N-нитрозаминді (хлорлы метиленмен бөліп алу), N-нитроз түзетіндерді (жасанды сілекеймен бөліп алу), циматты (мырыш диметилдитиокарбаматы), фтал ангидридін айқындау әдістемесі. МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
45
61.020
Сыртқы жейделер. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 30327-2013 қайта қарау
5-бап
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
46
61.020
Дөңгелек шұлық автоматтарда өндірілетін колготкалар мен легинстер. Жалпы техникалық шарттар. БСТ 1301-2002 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-бап
2019 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
47
61.060
Аяқкиім. Материалдарды құрғақ және дымқыл үйкеліске түскендегі бояудың орнықтылығын сынау әдісі. МЕМСТ әзірлеу
6-бап
2019 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
48
85.080
Балалар мен жасөспірімдерге арналған кітап және журнал басылымдары. Гигиеналық талаптар.

Разработка ГОСТ на основе СанПиН 2.4.7.960-00
статья 8
2019 год
2022 год
Российская
Федерация
".

СанҚжН 2.4.7.960-00 негізінде МЕМСТ әзірлеу
8-бап
2019 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
".