О внесении изменений в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2019 года № 40
В целях реализации принципов, предусмотренных подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, и в соответствии с пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденную Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 7 июня 2016 г. № 69, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 19 марта 2019 г. № 40
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования

Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламентінің талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 033/2013) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 19 наурыздағы № 40 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларында көзделген қағидаттарды іске асыру мақсатында және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 7 маусымдағы № 69 шешімімен бекітілген Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламентінің талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 033/2013) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ 40 шешіміне
ҚОСЫМША
Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламентінің талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР

1. В позиции 14 в графе 5 цифры "2017" заменить цифрами "2020", в графе 6 цифры "2018" заменить цифрами "2021".
2. В позиции 17 в графе 5 цифры "2017" заменить цифрами "2019", в графе 6 цифры "2018" заменить цифрами "2020".
3. В позициях 20, 21, 26, 28 – 30, 40, 44, 48 – 50 в графе 5 цифры "2017" заменить цифрами "2020", в графе 6 цифры "2018" заменить цифрами "2021".
4. В позиции 64 в графе 5 цифры "2016" заменить цифрами "2017", в графе 6 цифры "2017" заменить цифрами "2018".
5. В позициях 65 – 67 в графе 5 цифры "2016" заменить цифрами "2019", в графе 6 цифры "2017" заменить цифрами "2020".
6. В позиции 68 в графе 5 цифры "2016" заменить цифрами "2020", в графе 6 цифры "2017" заменить цифрами "2021".
7. Позицию 83 изложить в следующей редакции:
"
83
67.100.30
Сыры плавленые. Метод определения массовой доли добавленных цитратных эмульгаторов и регуляторов кислотности.
Разработка ГОСТ
раздел III
2020 год
2021 год
Российская Федерация
".
8. Дополнить позициями 84 – 175 следующего содержания:
"
84
67.100.10
Молоко. Инструментальный экспресс-метод определения антибиотиков.
Внесение изменений в ГОСТ 32254-2013
приложение 4
2020 год
2021 год
Российская Федерация
85
67.100.10
Молоко и молочная продукция. Инструментальный экспресс-метод определения физико-химических показателей идентификации с применением инфракрасного анализатора.
Внесение изменений в ГОСТ 32255-2013
раздел III
2020 год
2021 год
Российская Федерация
86
67.000
Молоко и молочная продукция. Определение содержания небелкового азота с применением метода Кьельдаля.
Разработка ГОСТ
приложения
6 и 7
2018 год
2019 год
Российская Федерация
87
67.000
Молоко и молочные продукты. Определение массовой доли сывороточных белков методом Кьельдаля.
Разработка ГОСТ
приложения
6 и 7
2018 год
2019 год
Российская Федерация
88
67.100.10
Продукты кефирные. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы II и III,
приложения
1 и 3
2017 год
2019 год
Республика Беларусь
89
67.100.10
Молоко сухое быстрорастворимое. Методы определения диспергируемости и смачиваемости.
Разработка ГОСТ на основе
ISO/TS 17758:2014
раздел III
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
90
67.100.10
Продукты сухие молочные для питания детей раннего возраста. Определение содержания казеинового азота.
Разработка ГОСТ на основе
СТБ ISO 17997-1-2012
раздел III
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
91
67.100.10
Кумыс особый.
Общие технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
КМС 1227:2011
разделы II и III,
приложения
1 и 3
2019 год
2020 год
Кыргызская Республика
92
67.100.10
Айран. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
КМС 207:2008
разделы II и III,
приложения
1 и 3
2019 год
2020 год
Кыргызская Республика
93
67.100.10
Каймак. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе

1. 14-позицияда 5-бағандағы "2017" деген цифрлар "2020" деген цифрлармен ауыстырылсын, 6-бағандағы "2018" деген цифрлар "2021" деген цифрлармен ауыстырылсын.
2. 17-позицияда 5-бағандағы "2017" деген цифрлар "2019" деген цифрлармен ауыстырылсын, 6-бағандағы "2018" деген цифрлар "2020" деген цифрлармен ауыстырылсын".
3. 20, 21, 26, 28 – 30, 40, 44, 48 – 50-позицияларда 5-бағандағы "2017" деген цифрлар "2020" деген цифрлармен ауыстырылсын, 6-бағандағы "2018" деген цифрлар "2021" деген цифрлармен ауыстырылсын.
4. 64-позицияда 5-бағандағы "2016" деген цифрлар "2017" деген цифрлармен ауыстырылсын, 6-бағандағы "2017" деген цифрлар "2018" деген цифрлармен ауыстырылсын.
5. 65 – 67-позицияларда 5-бағандағы "2016" деген цифрлар "2019" деген цифрлармен ауыстырылсын, 6-бағандағы "2017" деген цифрлар "2020" деген цифрлармен ауыстырылсын".
6. 68-позицияда 5-бағандағы "2016" деген цифрлар "2020" деген цифрлармен ауыстырылсын, 6-бағандағы "2017" деген цифрлар "2021" деген цифрлармен ауыстырылсын.
7. 83-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"
83
67.100.30
Балқытылған ірімшік. Қосылған цитраттық эмульгаторлар мен қышқылдықты реттегіштердің массалық үлесін айқындау әдісі. МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
".
8. Мынадай мазмұндағы 84-175 позициялармен толықтырылсын:
"
84
67.100.10
Сүт. Антибиотиктерді анықтаудың аспаптық экспресс-әдісі. МЕМСТ 32254-2013 өзгерістер енгізу
4-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
85
67.100.10
Сүт және сүт өнімдері. Инфрақызыл анализаторды қолдана отырып сәйкестендірудің физика-химиялық көрсеткіштерін анықтаудың аспаптық экспресс-әдісі. МЕМСТ 32255-2013 өзгерістер енгізу
III бөлім
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
86
67.000
Сүт және сүт өнімдері. Кьельдаль әдісін қолдана отырып, белокты емес азоттың құрамын анықтау. МЕМСТ әзірлеу
6 және 7- қосымшалар
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
87
67.000
Сүт және сүт өнімдері. Кьельдаль әдісімен сарысу ақуыздарының массалық үлесін анықтау. МЕМСТ әзірлеу
6 және 7- қосымшалар
2018 жыл
2019 жыл
Ресей Федерациясы
88
67.100.10
Айран өнімдері. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер 1 және 3-қосымшалар
2017 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
89
67.100.10
Тез еритін құрғақ сүт. Диспергирленуді және сулануды анықтау әдістері. ISO / TS 17758:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
90
67.100.10
Ерте жастағы балалар тағамына арналған құрғақ сүт өнімдері. Казеинді азоттың құрамын анықтау. БСТ ISO 17997-1-2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
91
67.100.10
Ерекше қымыз. Жалпы техниклық шарттар. ҚМС 1227:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер, 1 және 3-қосымшалар
2019 жыл
2020 жыл
Қырғыз Республикасы
92
67.100.10
Айран. Ерекше қымыз . Жалпы техникалық шарттар. ҚМС 1227:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер, 1 және 3-қосымшалар
2019 жыл
2020 жыл
Қырғыз Республикасы
93
67.100.10

КМС 213:2008
разделы II и III,
приложения
1 и 3
2019 год
2020 год
Кыргызская Республика
94
67.100.10
Сузме. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
КМС 230:2008
разделы II и III,
приложения
1 и 3
2019 год
2020 год
Кыргызская Республика
95
67.100.10
Курут. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
КМС 285:2008
разделы II и III,
приложения
1 и 3
2019 год
2020 год
Кыргызская Республика
96
67.100.10
Биолакт. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
КМС 858:2002
разделы II и III,
приложения
1 и 3
2019 год
2020 год
Кыргызская Республика
97
67.100.10
Продукты ацидофильные. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
КМС 925:2004
разделы II и III,
приложения
1 и 3
2019 год
2020 год
Кыргызская Республика
98
67.100.10
Напитки национальные кисломолочные. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
КМС 1029:2006
разделы II и III,
приложения
1 и 3
2021 год
2022 год
Кыргызская Республика
99
67.100.01
Молоко верблюжье для переработки. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
СТ РК 166-2015
разделы II и III,
приложения
1 и 3
2019 год
2020 год
Республика Казахстан
100
67.100.10
Продукты молочные жидкие и пастообразные для детского питания. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 30625-98
разделы
I – IV и Х, приложения 2, 4, 9, 12 и 14
2019 год
2020 год
Российская Федерация
101
67.100.10
Продукты молочные сухие для детского питания. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 30626-98
разделы
I – IV и Х, приложения 2, 4, 9, 12 и 14
2019 год
2020 год
Российская Федерация
102
67.100.10
Массы и сырки творожные. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
СТБ 2283-2016
разделы
I – IV, приложения 1, 3, 4 и 8
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
103
67.100.10
Консервы молочные. Молоко кобылье сухое. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 52975-2008
разделы
I – IV, приложения 1, 3, 4 и 8
2020 год
2021 год
Российская Федерация
104
67.100.20
Паста масляная из коровьего молока. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 52253-2004
разделы
I – IV, приложения 1, 3, 4 и 8
2021 год
2022 год
Российская Федерация
105
67.100.20
Сыры твердые, сверхтвердые, сухие. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 52686-2006
разделы
I – IV, приложения 1, 3, 4 и 8
2021 год
2022 год
Российская Федерация
106
67.200.10
Молоко питьевое для питания детей раннего возраста. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
СТБ 1860-2016
разделы
I – IV, приложения 2, 4, 9 и 12
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
107
67.200.10
Кефир обогащенный для питания детей раннего возраста. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
СТБ 1859-2016
разделы

Қаймак. Техникалық шарттар. ҚМС 213:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер, 1 және 3-қосымшалар
2019 жыл
2020 жыл
Қырғыз Республикасы
94
67.100.10
Сүзбе. Техникалық шарттар. ҚМС 230:2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер, 1 және 3-қосымшалар
2019 жыл
2020 жыл
Қырғыз Республикасы
95
67.100.10
Құрт. Техникалық шарттар. ҚМС 285: 2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер, 1 және 3-қосымшалар
2019 жыл
2020 жыл
Қырғыз Республикасы
96
67.100.10
Биолакт. Техникалық шарттар. ҚМС 858: 2002 негізінде МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер, 1 және 3-қосымшалар
2019 жыл
2020 жыл
Қырғыз Республикасы
97
67.100.10
Ацидофильді өнімдер. Техникалық шарттар. ҚМС 925:2004 негізінде МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер, 1 және 3-қосымшалар
2019 жыл
2020 жыл
Қырғыз Республикасы
98
67.100.10
Ұлттық қышқыл сүт сусындары. Техникалық шарттар. ҚМС 1029:2006 негізінде МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер, 1 және 3-қосымшалар
2021 жыл
2022 жыл
Қырғыз Республикасы
99
67.100.01
Қайта өңдеуге арналған түйе сүті. Техникалық шарттар. ҚР СТ 166-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер, 1 және 3-қосымшалар
2019 жыл
2020 жыл
Қазақстан Республикасы
100
67.100.10
Балалар тағамына арналған сұйық және паста тәрізді сүт өнімдері. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 30625-98 қайта қарау
I – IV және Х бөлімдер, 2, 4, 9, 12 және 14-қосымшалар
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
101
67.100.10
Балалар тағамына арналған құрғақ сүт өнімдері. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 30626-98 қайта қарау
I – IV және Х бөлімдер, 2, 4, 9, 12 және 14-қосымшалар
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
102
67.100.10
Сүзбе массалары мен ірімшіктері. Жалпы техникалық шарттар.
БСТ 2283-2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 1, 3, 4 және 8-қосымшалар
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
103
67.100.10
Сүт консервілері. Бие сүті құрғақ. Техникалық шарттар. МЕМСТ Р 52975-2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
I-IV бөлімдер, 1, 3, 4 және 8-қосымшалар
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
104
67.100.20
Сиыр сүтінен жасалған майлы паста. Жалпы техникалық шарттар.
МЕМСТ Р 52253-2004 негізінде МЕМСТ әзірлеу
I-IV бөлімдер, 1, 3, 4 және 8-қосымшалар
2021 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
105
67.100.20
Қатты, өте қатты, құрғақ ірімшіктер. Жалпы техникалық шарттар.
МЕМСТ Р 52686-2006 негізінде МЕМСТ әзірлеу
I-IV бөлімдер, 1, 3, 4 және 8-қосымшалар
2021 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
106
67.200.10
Ерте жастағы балалар тағамына арналған ішетін сүт. Техникалық шарттар. БСТ 1860-2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 2, 4, 9 және 12-қосымшалар
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
107
67.200.10
Ерте жастағы балалар тағамына арналған байытылған айран. Жалпы техникалық шарттар. БСТ 1859-2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу

I – IV, приложения 2, 4, 9 и 12
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
108
67.100.01
Сыворотка молочная пастеризованная. Технические условия.
Разработка ГОСТ
раздел II,
приложения 3 и 4
2020 год
2021 год
Российская Федерация
109
67.100.01
Молоко кобылье. Требования при закупках.
Разработка ГОСТ на основе
СТ РК 1005-98, ГОСТ Р 52973-2008
разделы
I – IV,
приложения 4, 5 и 6
2020 год
2021 год
Республика Казахстан
110
67.100.01
Молоко ослиц сырое. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы
I – IV,
приложения 4, 5 и 6
2020 год
2021 год
Российская Федерация
111
67.100.01
Молоко буйволиц сырое. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы
I – IV, приложения 4, 5 и 6
2020 год
2021 год
Российская Федерация
112
67.100.01
Молоко овечье сырое. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы
I – IV,
приложения 4, 5 и 6
2021 год
2022 год
Республика Беларусь
113
67.100.01
Молоко овечье питьевое. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы
I – IV,
приложения 4, 5 и 6
2021 год
2022 год
Республика Беларусь
114
67.100.10
Сливки и молоко концентрированные. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы
I – IV,
приложения 4 и 8
2021 год
2022 год
Российская Федерация
115
67.100.10
Сливки сгущенные стерилизованные. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы
I – IV,
приложения 4 и 8
2021 год
2022 год
Республика Беларусь
116
67.100.10
Сыворотка сгущенная. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы
I – IV,
приложения 4 и 8
2022 год
2023 год
Республика Беларусь
117
67.100.10
Пахта сгущенная. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы
I – IV,
приложения 4 и 8
2022 год
2023 год
Республика Беларусь
118
67.100.10
Молочные и молочные составные сублимированные продукты. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы
I – IV,
приложения 4 и 8
2021 год
2022 год
Российская Федерация
119
67.100.10
Напитки сухие молочные. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы
I – IV,
приложения 4 и 8
2021 год
2022 год
Российская Федерация
120
67.100.40
Смеси сухие для мороженого. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы
I – IV,
приложения 4 и 8
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
121
67.100.10
Пахта сухая. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы
I – IV,
приложения 4 и 8
2019 год
2020 год
Российская Федерация
122
67.100.99
Концентрат лактулозы. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы
I – IV,
приложения 4 и 8
2022 год
2023 год
Республика Беларусь
123
67.100.99
Гидролизаты молочных белков. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы
I – IV,
приложения 4 и 8
2019 год
2020 год
Российская Федерация
124
67.100.40
Смеси жидкие для мороженого. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы
I – IV,
приложения 4 и 8
2022 год
2023 год
Российская Федерация

I – IV бөлімдер, 2, 4, 9 және 12-қосымшалар
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
108
67.100.01
Сүтті пастерленген сарысу. Техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
II бөлім, 3 және 4-қосымшалар
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
109
67.100.01
Бие сүті. Сатып алу кезіндегі талаптар. ҚР СТ 1005-98, МЕМСТ Р 52973-2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4, 5 және 6-қосымшалар
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
110
67.100.01
Мәшінің шикі сүт. Техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4, 5 және 6-қосымшалар
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
111
67.100.01
Енекенің шикі сүті. Техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4, 5 және 6-қосымшалар
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
112
67.100.01
Қойдың шикі сүті. Техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4, 5 және 6-қосымшалар
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
113
67.100.01
Ішуге арналған қой сүті . Техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4, 5 және 6-қосымшалар
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
114
67.100.10
Концентрацияланған кілегей және сүт. Техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 және 8-қосымшалар
2021 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
115
67.100.10
Стерилденген қоюлатылған кілегей. Техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 және 8-қосымшалар
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
116
67.100.10
Қоюлатылған сарысу. Техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 және 8-қосымшалар
2022 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
117
67.100.10
Қоюлатылған пахта. Техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 және 8-қосымшалар
2022 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
118
67.100.10
Сүт және құрамында сүт бар сублимирленген өнімдер. Техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 және 8-қосымшалар
2021 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
119
67.100.10
Құрғақ сүт сусындары. Техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 және 8-қосымшалар
2021 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
120
67.100.40
Балмұздаққа арналған құрғақ қоспалар. Техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 және 8-қосымшалар
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
121
67.100.10
Құрғақ пахта. Техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 және 8-қосымшалар
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
122
67.100.99
Лактулозаның концентраты. Техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 және 8-қосымшалар
2022 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
123
67.100.99
Сүт ақуыздарының гидролизаттары. Техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 және 8-қосымшалар
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
124
67.100.40
Балмұздаққа арналған сұйық қоспалар. Техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 4 және 8-қосымшалар
2022 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы

125
67.100.10
Сметана для питания детей дошкольного и школьного возраста. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы
I – IV,
приложения 10, 11 и 13
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
126
67.100.10
Молоко питьевое низколактозное для питания детей дошкольного и школьного возраста. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы
I – IV,
приложения 10, 11 и 13
2021 год
2022 год
Республика Беларусь
127
67.100.10
Продукты кисломолочные низколактозные для питания детей дошкольного и школьного возраста. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы
I – IV,
приложения 10, 11 и 13
2022 год
2023 год
Республика Беларусь
128
67.100.10
Молоко и сливки концентрированные стерилизованные для питания детей дошкольного и школьного возраста. Технические условия.
Разработка ГОСТ
разделы
I – IV,
приложения 2, 4, 10, 11 и 13
2022 год
2023 год
Республика Беларусь
129
67.050
Смеси для детского питания и питательные продукты для взрослых. Определение содержания пантотеновой кислоты с помощью метода сверхвысокоэффективной жидкостной хроматографии и тандемной масс-спектрометрии (UHPLC-MS/MS).
Разработка ГОСТ на основе
ISO 20639:2015
раздел X,
приложение 14
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
130
67.050
Смеси для детского питания. Определение содержания нуклеотидов с помощью жидкостной хроматографии. Разработка ГОСТ на основе
ISO 20638:2015
раздел X,
приложение 14
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
131
07.100.30
Пищевая продукция. Горизонтальный метод иммуноферментного обнаружения стафилококковых энтеротоксинов.
Разработка ГОСТ на основе
ISO 19020:2017
раздел X,
приложение 2
2018 год
2019 год
Республика
Беларусь
132
67.100.01
Молоко и молочные продукты. Определение содержания азота. Практический метод с применением сжигания в соответствии с принципом Дюмаса.
Разработка ГОСТ на основе
ISO 14891:2002
раздел X,
приложение 9
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
133
67.100.20
Жир молочный, масло и паста масляная из коровьего молока. Правила приемки, отбор проб и методы контроля.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 55361-2012
разделы V и VII, приложение 1
2021 год
2022 год
Российская Федерация
134
67.100.01
Молоко и молочные продукты. Органолептический анализ. Часть 2. Рекомендуемые методы органолептической оценки.
Разработка ГОСТ на основе
ISO 22935-2:2009
разделы V и VII, приложение 3
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
135
67.050
Продукты пищевые специализированные. Метод определения осмоляльности.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 55578-2013
раздел X,
приложение 9
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
136
19.020
67.040
Продукция пищевая специализированная для детей, беременных и кормящих матерей. Методика определения перекисного числа.
Разработка ГОСТ на основе

125
67.100.10
Мектепке дейінгі және мектеп жасындағы балалар тағамына арналған қаймақ. Техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 10, 11 және 13-қосымшалар
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
126
67.100.10
Мектепке дейінгі және мектеп жасындағы балалар тағамына арналған лактозы төмен ішетін сүт. Техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 10, 11 және 13-қосымшалар
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
127
67.100.10
Мектепке дейінгі және мектеп жасындағы балалар тағамына арналған лактозы төмен қышқыл сүт өнімдері. Техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
I – IV бөлімдер, 10, 11 және 13-қосымшалар
2022 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
128
67.100.10
Мектепке дейінгі және мектеп жасындағы балалар тағамына арналған концентрацияланған стерилденген сүт және кілегей. Техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
I - IV бөлімдер, 2, 4, 10, 11 және 13-қосымшалар
2022 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
129
67.050
Балалар тағамына арналған қоспалар және ересектерге арналған қоректік өнімдер. Аса тиімді сұйық хроматография және тандемді масс-спектрометрия (UHPLC-MS/MS) әдісінің көмегімен пантотендік қышқылдың құрамын анықтау. ISO 20639:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, 14-қосымша
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
130
67.050
Балалар тағамына арналған қоспалар. Сұйық хроматография көмегімен нуклеотидтердің құрамын анықтау. ISO 20638:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, 14-қосымша
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
131
07.100.30
Тамақ өнімдері. Стафилококктық энтеротоксиндерді ммуноферментті анықтаудың деңгейлес әдісі. ISO 19020:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, 2-қосымша
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
132
67.100.01
Сүт және сүт өнімдері. Азот құрамын анықтау. Дюмас қағидатына сәйкес жағуды қолдана отырып практикалық әдіс. ISO 14891:2002 негізінде МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, 9-қосымша
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
133
67.100.20
Сүт майы, сиыр сүтінен май және паста. Қабылдау қағидалары, сынамаларды іріктеу және бақылау әдістері.
МЕМСТ Р 55361-2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V және VII бөлімдер, 1-қосымша
2021 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
134
67.100.01
Сүт және сүт өнімдері. Органолептикалық талдау. 2 бөлім. Органолептикалық бағалаудың ұсынылатын әдістері.
ISO 22935-2:2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V және VII бөлімдер, 3-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
135
67.050
Арнайы тамақ өнімдері. Шайырлануды анықтау әдісі.
МЕМСТ Р 55578-2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
Х бөлім, 9-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
136
19.020
67.040
Балаларға, жүкті және бала емізетін аналарға арналған арнайы тамақ өнімдері. Аудармалы санды анықтау әдістемесі.

МВИ.МН 3067-2008
раздел X,
приложения 9, 10
2022 год
2023 год
Республика Беларусь
137
67.100.01
Молоко и молочные продукты. Заквасочные культуры, пробиотики и ферментированные продукты. Количественная оценка кисломолочных бактерий с помощью проточной цитометрии.
Разработка ГОСТ на основе
ISO 19344:2015
раздел X,
приложение 2
2018 год
2019 год
Республика Беларусь
138
67.100.30
Сыры и сыры плавленые. Правила приемки, отбор проб и методы контроля.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 55063-2012
раздел III,
приложения 1, 3, 4 и 8
2021 год
2022 год
Российская Федерация
139
67.100.99
Сливки. Определение содержания жира. Гравиметрический метод (контрольный метод).
Разработка ГОСТ на основе
СТ РК ISO 2450:2011
раздел III,
приложение 1
2020 год
2021 год
Республика
Казахстан
140
67.100.20
Масло сливочное. Определение содержания влаги, обезжиренных сухих веществ и жира. Часть 3. Определение содержания жира (контрольный метод).
Разработка ГОСТ на основе
ISO 3727-3:2003
раздел III,
приложение 1
2020 год
2021 год
Республика
Казахстан
141
67.100.01
Молоко обезжиренное, сыворотка и пахта. Определение содержания жира. Гравиметрический метод (контрольный метод).
Разработка ГОСТ на основе
ISO 7208:2008
раздел III,
приложение 1
2020 год
2021 год
Республика
Казахстан
142
67.100.20
Масло сливочное. Определение содержания влаги, обезжиренного сухого вещества и жира (стандартные методы). Часть 3. Определение содержания жира.
Разработка ГОСТ на основе
ISO 8851-3:2004
раздел III,
приложение 1
2020 год
2021 год
Республика
Казахстан
143
67.100.10
Молоко. Определение содержания жира гравиметрическим методом (контрольный метод).
Разработка ГОСТ на основе
ISO 1211-2012
раздел III,
приложение 1
2020 год
2021 год
Республика
Беларусь
144
67.100.01
Продукты молочные и пищевые продукты на основе молока. Определение содержания жира гравиметрическим методом Вейбулла-Бернтропа (контрольный метод).
Часть 3. Специальные случаи.
Разработка ГОСТ на основе
СТ РК ISO 8262-3:2009
раздел III,
приложение 1
2020 год
2021 год
Республика
Казахстан
145
67.100.10
Молоко и продукты переработки молока. Методы определения массовой доли влаги и сухого вещества.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 54668-2011
раздел III,
приложение 1
2020 год
2021 год
Российская Федерация
146
67.100.20
Масло сливочное. Определение содержания влаги, обезжиренных сухих веществ и жира. Часть 1. Определение содержания влаги (контрольный метод).
Разработка ГОСТ на основе
ISO 3727-1:2001
раздел III,
приложение 1
2020 год
2021 год
Республика
Казахстан
147
67.100.20
Масло сливочное. Определение содержания влаги, обезжиренного сухого вещества и жира (стандартные методы). Часть 1. Определение содержания влаги.
Разработка ГОСТ на основе
ISO 8851-1:2004
раздел III,
приложение 1
2020 год
2021 год
Республика
Казахстан

ӨОӘ.МН 3067-2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
X бөлім, 9, 10-қосымшалар
2022 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
137
67.100.01
Сүт және сүт өнімдері. Ашытқы дақылдары, пробиотиктер және ферменттелген өнімдер. Ағынды цитометрия көмегімен қышқыл сүт бактерияларын сандық бағалау.
ISO 19344:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, 2-қосымша
2018 жыл
2019 жыл
Беларусь Республикасы
138
67.100.30
Ірімшік және балқытылған ірімшік. Қабылдау қағидалары, сынамаларды іріктеу және бақылау әдістері.
МЕМСТ Р 55063-2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, 1, 3, 4 және 8-қосымшалар
2021 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
139
67.100.99
Кілегей. Май құрамын анықтау. Гравиметриялық әдіс (бақылау әдісі).
ҚР СТ ISO 2450:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, 1-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
140
67.100.20
Сарымай. Ылғалдың, майсыздандырылған құрғақ заттың және майдың құрамын анықтау. 3-бөлім. Майдың құрамын анықтау (Бақылау әдісі). ISO 3727-3:2003 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, 1-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
141
67.100.01
Майсыздандырылған сүт, сарысу және пахта. Май құрамын анықтау. Гравиметриялық әдіс (бақылау әдісі). ISO 7208: 2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, 1-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
142
67.100.20
Сарымай. Ылғалдың, майсыздандырылған құрғақ заттың және майдың құрамын анықтау (стандартты әдістер). 3 бөлім. Май құрамын анықтау. ISO 8851-3:2004 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, 1-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
143
67.100.10
Сүт. Май құрамын гравиметриялық әдіспен анықтау (Бақылау әдісі).
ISO 1211-2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, 1-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь
Республикасы
144
67.100.01
Сүт негізіндегі сүт өнімдері және тамақ өнімдері. Май құрамын гравиметриялық Вейбулл-Бернтоп әдісімен (бақылау әдісі) анықтау.
3 бөлім. Арнайы жағдайлар. ҚР СТ ISO 8262-3:2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, 1-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
145
67.100.10
Сүт және сүтті қайта өңдеу өнімдері. Ылғалдың және құрғақ заттың массалық үлесін анықтау әдістері. МЕМСТ Р 54668-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, 1-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
146
67.100.20
Сарымай. Ылғалдың, майсыздандырылған құрғақ заттардың және майдың құрамын анықтау. 1-бөлім. Ылғал құрамын анықтау (бақылау әдісі). ISO 3727-1:2001 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, 1-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
147
67.100.20
Сарымай. Ылғалдың, майсыздандырылған құрғақ заттың және майдың құрамын анықтау (стандартты әдістер). 1-бөлім. Ылғал құрамын анықтау. ISO 8851-1:2004 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, 1-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы

148
67.100.10
Молоко сырое. Определение точки замерзания. Метод с применением термисторного криоскопа (контрольный метод).
Разработка ГОСТ на основе
ISO 5764:2009
раздел III,
приложение 6
2020 год
2021 год
Российская Федерация
149
67.100.10
Молоко и молочная продукция. Методы определения массовой доли сухого обезжиренного молочного остатка.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 54761-2011
раздел III,
приложение 1
2020 год
2021 год
Российская Федерация
150
67.100.20
Масло. Определение содержания соли. Потенциометрический метод.
Разработка ГОСТ на основе
ISO 15648:2004
раздел III,
приложение 1
2020 год
2021 год
Республика
Казахстан
151
67.100.30
Сыры и продукты из плавленых сыров. Определение содержания хлоридов. Метод потенциометрического титрования.
Разработка ГОСТ на основе
ISO 5943:2006
раздел III,
приложение 1
2020 год
2021 год
Российская Федерация
152
67.100.10
Продукты молочные составные и продукты детского питания на молочной основе. Определение массовой концентрации моно- и дисахаридов методом высокоэффективной жидкостной хроматографии.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 54760-2011
раздел X,
приложения 12, 13
2020 год
2021 год
Российская Федерация
153
67.100.10
Молоко и продукты переработки молока. Методы определения массовой доли сахаров.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 54667-2011
раздел III,
приложение 1
2020 год
2021 год
Российская Федерация
154
67.100.01
Молоко и молочные продукты. Определение содержания лактозы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии (контрольный метод).
Разработка ГОСТ на основе
СТБ ISO 22662:2007
раздел X,
приложения 12, 13
2019 год
2020 год
Республика Казахстан
155
67.100.10
Молоко кобылье сухое. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
СТ РК 3270-2018
разделы II и III,
приложения
1 и 3
2020 год
2021 год
Республика Казахстан
156
67.100.10
Шубат. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
СТ РК 117-2015
разделы II и III,
приложения
1 и 3
2019 год
2020 год
Республика
Казахстан
157
67.050
Пищевая продукция. Определение массовой концентрация холина спектрофотометрическим методом.
Разработка ГОСТ
раздел X,
приложение 14
2021 год
2022 год
Республика Беларусь
158
67.100.10
Молоко сырое. Идентификация белкового состава электрофоретическим методом в полиакриламидном геле.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 53761-2009
разделы II и III
2020 год
2021 год
Российская Федерация
159
07.100.30
Продукция пищевая и корма. Микробиология. Горизонтальные методы отбора проб с поверхности с использованием контактных чашек и тампонов на аппликаторах.
Разработка ГОСТ на основе
ISO 18593-2018
раздел III
2020 год
2021 год
Республика
Беларусь
160
67.100.01
Продукция пищевая. Метод определения остаточных количеств левомицетина (хлорамфеникола) в продуктах питания с использованием ВЭЖХ-МС/МС.
Разработка ГОСТ на основе

148
67.100.10
Шикі сүт. Қату нүктесін анықтау. Термисторлық криоскопты қолдану әдісі (бақылау әдісі). ISO 5764:2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, 6-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
149
67.100.10
Сүт және сүт өнімдері. Құрғақ майсыздандырылған сүт қалдығының массалық үлесін анықтау әдістері. МЕМСТ Р 54761-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, 1-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
150
67.100.20
Май. Тұз құрамын анықтау. Потенциометриялық әдіс. ISO 15648:2004 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, 1-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
151
67.100.30
Ірімшік және балқытылған ірімшіктен жасалған өнімдер. Хлоридтердің құрамын анықтау. Потенциометриялық титрлеу әдісі.
ISO 5943:2006 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, 1-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
152
67.100.10
Сүт құрамдас өнімдер және сүт негізіндегі балалар тағамы өнімдері. Жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен моно - және дисахаридтердің массалық концентрациясын анықтау.
МЕМСТ Р 54760-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, 12, 13-қосымшалар
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
153
67.100.10
Сүт және сүтті қайта өңдеу өнімдері. Қанттың массалық үлесін анықтау әдістері. МЕМСТ Р 54667-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім, 1-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
154
67.100.01
Сүт және сүт өнімдері. Лактозаның құрамын жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен анықтау (бақылау әдісі). БСТ ISO 22662:2007 негізінде МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, 12, 13-қосымшалар
2019 жыл
2020 жыл
Қазақстан Республикасы
155
67.100.10
Биенің құрғақ сүті. Техникалық шарттар. ҚР СТ 3270-2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер, 1 және 3-қосымшалар
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
156
67.100.10
Шұбат. Жалпы техникалық шарттар. ҚР СТ 117-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер, 1 және 3-қосымшалар
2019 жыл
2020 жыл
Қазақстан Республикасы
157
67.050
Тамақ өнімдері. Холиннің массалық концентрациясын спектрофотометриялық әдіспен анықтау. МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, 14-қосымша
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
158
67.100.10
Шикі сүт. Полиакриламидтік гельде ақуыз құрамын электрофоретикалық әдіспен сәйкестендіру. ГОСТ Р 53761-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
159
07.100.30
Тамақ және жемазық өнімдері. Микробиология. Аппликаторларда контактілі шыныаяқтар мен тампондарды пайдалана отырып, беттен сынама алудың деңгейлес әдістері. ISO 18593-2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
III бөлім
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь
Республикасы
160
67.100.01

МВИ.МН 4790-2013
раздел IV,
приложение 4
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
161
67.100.01
Продукция пищевая. Метод определения остаточных количеств пенициллинов в продуктах питания с использованием ВЭЖХ-МС/МС.
Разработка ГОСТ на основе
МВИ.МН 5200-2015
раздел IV,
приложение 4
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
162
67.100.01
Молочные и молочные составные сублимированные продукты. Определение сухих веществ и влаги.
Разработка ГОСТ
разделы II и III
2021 год
2022 год
Российская Федерация
163
67.100.01
Продукция детского питания. Определение углеводов.
Разработка ГОСТ
раздел X,
приложения 12, 13
2020 год
2021 год
Российская Федерация
164
67.100.01
Смеси для детского питания. Определение содержания таурина.
Разработка ГОСТ
раздел X,
приложение 14
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
165
67.100.01
Молочные смеси для питания детей раннего возраста. Определение содержания марганца.
Разработка ГОСТ
раздел X,
приложение 14
2019 год
2020 год
Российская Федерация
166
67.100.01
Молочные смеси для питания детей раннего возраста. Определение содержания золы.
Разработка ГОСТ
раздел X,
приложение 14
2019 год
2020 год
Российская Федерация
167
67.100.01
Молочные смеси для питания детей раннего возраста. Определение содержания фолиевой кислоты.
Разработка ГОСТ
раздел X,
приложение 14
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
168
67.100.01
Смеси для детского питания. Определение содержания L-карнитина.
Разработка ГОСТ
раздел X,
приложение 14
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
169
67.100.01
Смеси для детского питания. Определение содержания лютеина.
Разработка ГОСТ
раздел X,
приложение 14
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
170
67.100.01
Молоко питьевое. Определение содержания сухого молока.
Разработка ГОСТ
разделы II и III
2019 год
2020 год
Российская Федерация
171
67.100.01
Продукция пищевая. Метод определения остаточных количеств стрептомицина в продуктах питания с использованием ВЭЖХ-МС/МС.
Разработка ГОСТ на основе
МВИ.МН 5593-2016
раздел IV,
приложение 4
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
172
67.100.01
Молоко и молочная продукция. Определение левомицетина (хлорамфеникола) методом иммуноферментного анализа.
Разработка ГОСТ на основе
МВИ.МН 2436-2015, МВИ.МН 3283-2009, МВИ.МН 4230-2015, МВИ.МН 4678-2015 и МВИ.МН 4846-2014
раздел IV,
приложение 4
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
173
67.100.01
Молоко и молочная продукция. Определение стрептомицина методом иммуноферментного анализа.
Разработка ГОСТ на основе
МВИ.МН 2642-2015 и
МВИ.МН 4894-2014
раздел IV,
приложение 4
2020 год
2021 год
Республика Беларусь

Тамақ өнімдері. ТЖСХ-МС/МС пайдалана отырып, азық-түлік өнімдеріндегі левомицетиннің (хлорамфеникол) қалдық мөлшерін анықтау әдісі. ӨОӘ.МН 4790-2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
IV бөлім, 4-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
161
67.100.01
Тамақ өнімдері. ТЖСХ-МС/МС пайдалана отырып, азық-түлік өнімдеріндегі пенициллиндердің қалдық мөлшерін анықтау әдісі. ӨОӘ.МН 5200-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
IV бөлім, 4-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
162
67.100.01
Сүт және сүт құрамдас сублимирленген өнімдер. Құрғақ заттар мен ылғалды анықтау. МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер
2021 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
163
67.100.01
Балалар тағамы өнімдері. Көмірсутектерін анықтау.
МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, 12, 13-қосымшалар
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
164
67.100.01
Балалар тамағына арналған қоспалар. Тауриннің құрамын анықтау.
МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, 14-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
165
67.100.01
Ерте жастағы балалар тағамына арналған сүт қоспалары. Марганецтің құрамын анықтау.
МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, 14-қосымша
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
166
67.100.01
Ерте жастағы балалар тағамына арналған сүт қоспалары. Күлдің құрамын анықтау. МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, 14-қосымша
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
167
67.100.01
Ерте жастағы балалар тағамына арналған сүт қоспалары. Фолий қышқылының құрамын анықтау. МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, 14-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
168
67.100.01
Балалар тағамына арналған қоспалар. L-карнитиннің құрамын анықтау. МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, 14-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
169
67.100.01
Балалар тағамына арналған қоспалар.. Лютеиннің құрамын анықтау.
МЕМСТ әзірлеу
X бөлім, 14-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
170
67.100.01
Ішетін сүт. Құрғақ сүттің құрамын анықтау.МЕМСТ әзірлеу
II және III бөлімдер
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
171
67.100.01
Тамақ өнімдері. ТЖСХ-МС/МС пайдалана отырып, азық-түлік өнімдеріндегі стрептомициннің қалдық мөлшерін анықтау әдісі.
ӨОӘ.МН 5593-2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
IV бөлім, 4-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
172
67.100.01
Сүт және сүт өнімдері. Левомицетинді (хлорамфениколды) иммуноферменттік талдау әдісімен анықтау.
ӨОӘ.МН 2436-2015, ӨОӘ.МН 3283-2009, ӨОӘ.МН 4230-2015, ӨОӘ.МН 4678-2015 және ӨОӘ.МН 4846-2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
IV бөлім, 4-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
173
67.100.01
Сүт және сүт өнімдері. Стрептомицинді иммуноферменттік талдау әдісімен анықтау. ӨОӘ.МН 2642-2015 және ӨОӘ.МН 4894-2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
IV бөлім, 4-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы

174
67.100.01
Молоко и молочная продукция. Определение антибиотиков группы тетрациклинов методом иммуноферментного анализа.
Разработка ГОСТ на основе
МВИ.МН 3830-2015 и
МВИ.МН 3951-2015
раздел IV,
приложение 4
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
175
67.100.01
Молоко и молочная продукция. Определение пенициллина методом иммуноферментного анализа.
Разработка ГОСТ на основе МВИ.МН 4310-2012, МВИ.МН 4885-2014 и МВИ.МН 5336-2015
раздел IV,
приложение 4
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
".

174
67.100.01
Сүт және сүт өнімдері. Тетрациклиндер тобының антибиотиктерін иммуноферменттік талдау әдісімен анықтау.
ӨОӘ.МН 3830-2015 және
ӨОӘ.МН 3951-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
IV бөлім, 4-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
175
67.100.01
Сүт және сүт өнімдері. Пенициллинді иммуноферменттік талдау әдісімен анықтау. ӨОӘ.МН 4310-2012, ӨОӘ.МН 4885-2014 және ӨОӘ.МН 5336-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
IV бөлім, 4-қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
".