О внесении изменений в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза воздушным транспортом
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 апреля 2019 года № 49.
В соответствии с пунктом 17 статьи 11 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза воздушным транспортом, утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 ноября 2018 г. № 192, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 июля 2019 г.
При этом применение настоящего Решения Республикой Беларусь начинается с 1 октября 2019 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 2 апреля 2019 г. № 49
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза воздушным транспортом
1. Подпункт "д" пункта 5 изложить в следующей редакции:
"д) описания формирования реквизитов структуры предварительной информации о товарах, ввозимых воздушным транспортом.".
2. Пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Описание формирования реквизитов структуры предварительной информации о товарах, ввозимых воздушным транспортом приводится в таблице 10.
В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"пункт (пункты) Порядка" – пункт (пункты) Порядка представления предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза воздушным транспортом, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 апреля 2018 г. № 62, соответствующий (соответствующие) реквизиту структуры электронного вида документа;
"мн." – множественность реквизитов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита). Для указания множественности реквизитов используются обозначения в соответствии с обозначениями, указанными в пункте 8 настоящего документа;
"код правила" – кодовое обозначение правила;
"вид правила" – код области применения правила. Допустимы следующие значения:
1 – правило установлено актом органа Евразийского экономического союза, обязательно к применению во всех государствах-членах;
2 – правило установлено актом органа Евразийского экономического союза, применяется в отдельном государстве-члене;
3 – правило установлено законодательством государства-члена, применяется в отдельном государстве-члене;
"код государства-члена" – 2-значный буквенный код государства-члена, в котором применяется правило (для правил, которые применяются в отдельных государствах-членах);
"описание правила" – описание правила формирования реквизита.".

Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелінеді деп бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 49 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 11-бабының 17-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 192 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелінеді деп бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2019 жылғы 1 шілдеден бастап күшіне енеді.
Бұл ретте осы Шешімді Беларусь Республикасының қолдануы 2019 жылғы 1 қазаннан басталады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 2 сәуірдегі
№ 49 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелінеді деп бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 5-тармақтың "д" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"д) әуе көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат құрылымының деректемелерін қалыптастыру сипаттамасы.".
2. 12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Әуе кемесімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат құрылымының деректемелерін қалыптастыру сипаттамасы 10-кестеде берілген.
Кестеде мынадай жолдар (графалар) қалыптастырылады:
"деректеменің аты" –  деректеменің иерархиялық нөмірін көрсете отырып, деректеменің орныққан немесе ресми сөздік белгіленімі;
"Тәртіптің тармағы (тармақтары)" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 24 сәуірдегі № 62 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелу болжанатын тауарлар туралы алдын ала ақпарат беру тәртібінің электронды құжат түрінің құрылымына сәйкес келетін тармағы (тармақтары);
"көпт." – деректемелердің көптігі (деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) және саны). Деректемелердің көптігін көрсету үшін осы құжаттың 8-тармағында көрсетілген белгіленімдерге сәйкес белгіленімдер пайдаланылады;
"қағида коды" – қағиданың кодпен белгіленуі;
"қағида түрі" – қағиданың қолданылу саласының коды. Мынадай мәндерге рұқсат етіледі:
1 – қағида Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде белгіленген, барлық мүше мемлекеттерде қолдану міндетті;
2 – қағида Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде белгіленген, жеке мүше мемлекетте қолданылады;
"мүше мемлекеттік коды" – қағида қолданылатын мүше мемлекеттің 2 белгілі әріпті коды (жеке мүше мемлекеттерде қолданылатын қағидалар үшін);
"қағиданың сипаттамасы" –  деректемені қалыптастыру қағидасының сипаттамасы.".

значение реквизита "Идентификатор электронного документа (сведений) (csdo:EDocId)" должно соответствовать шаблону "[0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}"
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
0..1
B.040.00003
1
если реквизит "Идентификатор исходного электронного документа (сведений) (csdo:EDocRefId)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону "[0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}"

"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:EDocId)" деректемесінің мәні "[0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}" шаблонына сәйкес болуға тиіс
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
0..1
B.040.00003
1
егер "Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:EDocRefId)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні "[0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}" шаблонына сәйкес болуға тиіс

4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
1
B.040.00004
1
значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
5. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
1
B.040.00005
1
реквизит "Признак электронного документа (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" должен содержать 1 из значений:
ЭД – если предварительная информация представлена в виде электронного документа;
ОО – в остальных случаях

4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
1
B.040.00004
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес болуға тиіс: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, мұнда ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар (болмауы да мүмкін)
5. Электрондық құжат белгісі
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
1
B.040.00005
1
"Электрондық құжат белгісі (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" деректемесінде мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
ЭД – егер ақпарат электронды құжат түрінде берілсе;
ОО – қалған жағдайларда

6. Регистрационный номер предварительной информации
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
0..*
B.040.00006
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
B.040.00570
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не заполнен, реквизит "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" заполнен, реквизит "Рейс воздушного судна (cacdo:‌Flight‌Details)" не заполнен, то реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" должен быть заполнен

6. Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
0..*
B.040.00006
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсынудың мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса, "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00570
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсынудың мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі толтырылмаса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" деректемесі толтырылса, "Әуе кемесінің рейсі (cacdo:‌Flight‌Details)" деректемесі толтырылмаса, онда "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс

6.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00008
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
6.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.040.00009
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
6.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
1
7. Ссылочный номер предварительной информации
(cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
0..1
B.040.00011
1
если осуществляется повторное представление ранее поданной предварительной информации, то реквизит "Ссылочный номер предварительной информации (cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Ссылочный номер предварительной информации (cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
7.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00012
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
7.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.040.00013
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
7.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
1
8. Цель представления предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)
5
6 а)
6 б)
6 в)
0..1
B.040.00571
1

6.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00008
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс
6.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.040.00009
1
"Күні (csdo:‌Event‌Date)" деректемесінің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес болуға тиіс
6.3. Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
1
7. Алдын ала ақпараттың сілтеме нөмірі
(cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
0..1
B.040.00011
1
егер бұрын берілген алдын ала ақпаратты қайтадан ұсыну жүзеге асырылса, онда "Алдын ала ақпараттың сілтеме нөмірі (cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Алдын ала ақпараттың сілтеме нөмірі (cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
7.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00012
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс
7.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.040.00013
1
"Күні (csdo:‌Event‌Date)" деректемесінің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес болуға тиіс
7.3. Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
1
8. Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)
5
6 а)
6 б)
6 в)
0..1
B.040.00571
1

реквизит должен быть заполнен, в случае, если цель представления предварительной информации соответствует целям представления предварительной информации, перечисленным в классификаторе целей представления предварительной информации с кодовыми значениями "01", "14", "03", "04", "15", "16", "17", "18"
B.040.00015
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" заполнен, то экземпляр реквизита должен содержать 1 из значений: "01", "14", "03", "04", "15", "16", "17", "18"
B.040.00016
1

егер алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаттарының сыныптауышында аталған алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаттарының "01", "14", "03", "04", "15", "16", "17", "18" кодтық мәндеріне сәйкес келген жағдайда, деректеме толтырылуға тиіс
B.040.00015
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің данасында мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс: "01", "14", "03", "04", "15", "16", "17", "18"
B.040.00016
1

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "15", "16", "17", "18", остальные экземпляры реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не должны содержать значений: "15", "16", "17", "18"
B.040.00017
1
если 1 из экземпляров реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "03", "04", "14" "15", "16", "17", "18", то 1 из экземпляров реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" должен содержать значение "01"
B.040.00572
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не заполнен, то реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия
(cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" должен быть заполнен
9. Дата и время прибытия
(casdo:‌Arrival‌Date‌Time)
5 г)
0..1
B.040.00018
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Дата и время прибытия (casdo:‌Arrival‌Date‌Time)" должен быть заполнен, иначе реквизит Дата и время прибытия (casdo:‌Arrival‌Date‌Time)" не должен быть заполнен
B.040.00573
1
если реквизит "Дата и время прибытия (casdo:‌Arrival‌Date‌Time)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
10. Место прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза
(cacdo:‌PIAREntry‌Check‌Point‌Details)
5
6а)
6б)
6в)
6 г)
6д)
6 е)
6 и)
6 к)
0..1
B.040.00019
1
реквизит "Место прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIAREntry‌Check‌Point‌Details)" должен быть заполнен
10.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
6 д)
6 к)
0..1
B.040.00021
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" содержит 1 из значений: "06", "11", "12", "13", то реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" не должен быть заполнен
B.040.00022
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать код таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов, применяемом в государстве – члене Евразийского экономического союза

егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінде: "15", "16", "17", "18" мәндерінің 1-еуі болса, "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің қалған даналарында "15", "16", "17", "18" мәндері болмауға тиіс
B.040.00017
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі даналарының 1-еуінде: "03", "04", "14" "15", "16", "17", "18" мәндерінің 1-еуі болса, онда "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі даналарының 1-еуінде "01" мәні болуға тиіс
B.040.00572
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі толтырылмаса, онда "Тауар партиясы
(cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс
9. Келу күні мен уақыты
(casdo:‌Arrival‌Date‌Time)
5 г)
0..1
B.040.00018
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса, онда "Келу күні мен уақыты (casdo:‌Arrival‌Date‌Time)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Келу күні мен уақыты (casdo:‌Arrival‌Date‌Time)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00573
1
егер "Келу күні мен уақыты (casdo:‌Arrival‌Date‌Time)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm шаблонына сәйкес болуға тиіс, мұнда ссс - миллисекунд мәнін білдіретін символдар (болмауы да мүмкін)
10. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келу орны
(cacdo:‌PIAREntry‌Check‌Point‌Details)
5
6а)
6б)
6в)
6 г)
6д)
6 е)
6 и)
6 к)
0..1
B.040.00019
1
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келу орны (cacdo:‌PIAREntry‌Check‌Point‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
10.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
6 д)
6 к)
0..1
B.040.00021
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінде: "06", "11", "12", "13" мәндерінің 1-еуі болса, онда "Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00022
1
"Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде қолданылатын кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының коды болуға тиіс

10.2. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
5
6а)
6б)
6в)
6 г)
6д)
6 е)
6 и)
6 к)
1
B.040.00023
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:‌Location‌Code)" должен содержать кодовое обозначение аэропорта прибытия на территорию Евразийского экономического союза в соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
B.040.00025
1
значение реквизита должно быть равно значению реквизита "Код места или географического пункта (casdo:‌Location‌Code)" в составе 1 из экземпляров реквизита "Пункт маршрута (cacdo:‌PIItinerary‌Point‌Details)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00026
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
10.3. Код пункта пропуска
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Code)
5
6а)
6б)
6в)
6 г)
6д)
6 е)
6 и)
6 к)
0..1
B.040.00027
1
реквизит Код пункта пропуска (csdo:‌Border‌Checkpoint‌Code) не должен быть заполнен
10.4. Наименование пункта пропуска
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Name)
6 г)
6 и
0..1
B.040.00028
1
если реквизит "Наименование пункта пропуска (csdo:‌Border‌Checkpoint‌Name)" заполнен, то должен содержать наименование пункта пропуска в соответствии с классификатором пунктов пропуска, используемым в государстве – члене Евразийского экономического союза
11. Лицо, представившее предварительную информацию
(cacdo:‌PIDeclarant‌Details)
3
5
6а)
6б)
6в)
6 г)
6д)
6 е)
6 и)
6 к)
1
B.040.00722
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" не должен быть заполнен
B.040.00574
1
если реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" содержит значение "1", то в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 реквизит: "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)". Иные реквизиты в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не должны быть заполнены
B.040.00723
1
если реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" содержит значение "0", или реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не заполнен, то для реквизитов, находящихся в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" применяются правила формирования этих реквизитов

10.2. Жердің немесе географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
5
6а)
6б)
6в)
6 г)
6д)
6 е)
6 и)
6 к)
1
B.040.00023
1
"Жердің немесе географиялық пункттің коды (casdo:‌Location‌Code)" деректемесінде сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген сыныптауышқа сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың аумағына келу әуежайының кодтық белгіленімі болуға тиіс
B.040.00025
1
деректеменің мәні "Маршрут пункті (cacdo:‌PIItinerary‌Point‌Details)" деректемесі даналарының 1-еуінің құрамындағы "Жердің немесе географиялық пункттің коды (casdo:‌Location‌Code)" деректемесінің мәнімен бірдей болуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00026
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында Одақ НАА** тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргіші болуға тиіс
10.3. Өткізу пунктінің коды
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Code)
5
6а)
6б)
6в)
6 г)
6д)
6 е)
6 и)
6 к)
0..1
B.040.00027
1
Өткізу пунктінің коды (csdo:‌Border‌Checkpoint‌Code) деректемесі толтырылуға тиіс емес
10.4. Өткізу пунктінің атауы
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Name)
6 г)
6 и
0..1
B.040.00028
1
егер "Өткізу пунктінің атауы (csdo:‌Border‌Checkpoint‌Name)" деректемесі толтырылса, онда Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте пайдаланылатын өткізу пункттерінің сыныптауышына сәйкес өткізу пунктінің атауы болуға тиіс
11. Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға
(cacdo:‌PIDeclarant‌Details)
3
5
6а)
6б)
6в)
6 г)
6д)
6 е)
6 и)
6 к)
1
B.040.00722
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса, онда "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтердің сәйкес келу белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Мәліметтердің сәйкес келу белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00574
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтердің сәйкес келу белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесінің мәні "1" болса, онда "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы 1 деректеме: "Мәліметтердің сәйкес келу белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" дәл толтырылуға тиіс. "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы өзге деректемелер толтырылуға тиіс емес
B.040.00723
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтердің сәйкес келу белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесінің мәні "0" болса немесе "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтердің сәйкес келу белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылмаса, онда "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы деректемелер үшін осы деректемелерді қалыптастыру қағидалары қолданылады

B.040.00029
1
если реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" содержит значение "0", или реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не заполнен, то для реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
11.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
11.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
11.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.040.00575
2
AM,
BY,
KG,
RU
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
B.040.00030
2
KZ
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" может быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.040.00031
2
KZ
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "KZ"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.040.00032
2
KZ
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "2021"
11.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.040.00033
2
AM
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать учетный номер налогоплательщика (УНН)
B.040.00034
2
BY
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать учетный номер плательщика (УНП)
B.040.00035
2
KZ
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать бизнес-идентификационный номер (БИН)
B.040.00036
2
KG
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать идентификационный налоговый номер (ИНН)
B.040.00037
2
RU
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
11.5. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.040.00038
2
RU
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" и предварительная информация представляется юридическим лицом, то реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" не должен быть заполнен

B.040.00029
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтердің сәйкес келу белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесінің мәні "0" болса немесе "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтердің сәйкес келу белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылмаса, онда "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесі үшін "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемелерінің 1-еуі дәл толтырылуға тиіс
11.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
11.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
11.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.040.00575
2
AM,
BY,
KG,
RU
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00030
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.040.00031
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибутының мәні "KZ" болуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1
B.040.00032
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс
11.4. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.040.00033
2
AM
егер "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда салық төлеушінің есептік нөмірін (УНН) қамтуға тиіс
B.040.00034
2
BY
егер "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда төлеушінің есептік нөмірін (УНП) қамтуға тиіс
B.040.00035
2
KZ
егер "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда бизнес сәйкестендіру нөмірін (БСН) қамтуға тиіс
B.040.00036
2
KG
егер "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда салықтық сәйкестендіру нөмірін (ИНН) қамтуға тиіс
B.040.00037
2
RU
егер деректемесі "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" толтырылса, онда салық төлеушіні сәйкестендіру нөмірін (ИНН) қамтуға тиіс
11.5. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.040.00038
2
RU
егер "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі мен алдын ала ақпаратты заңды тұлға ұсынса, онда "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

11.6. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.040.00039
2
AM
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать номерной знак общественных услуг (НЗОУ) или номер справки об отсутствии НЗОУ
B.040.00040
2
BY
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать идентификационный номер
B.040.00041
2
KZ
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать индивидуальный идентификационный номер (ИИН)

11.6. Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.040.00039
2
AM
егер "Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда қоғамдық қызметтер көрсетудің нөмірлік белгісін (НЗОУ) немесе НЗОУ жоқ екені туралы анықтаманың нөмірін қамтуға тиіс
B.040.00040
2
BY
егер "Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда сәйкестендіру нөмірін қамтуға тиіс
B.040.00041
2
KZ
егер "Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН) қамтуға тиіс

B.040.00042
2
KG
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать персональный идентификационный номер (ПИН)
B.040.00043
2
RU
реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:PersonId)" не должен быть заполнен
11.7. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
B.040.00044
1
реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должен быть заполнен
B.040.00724
1
для реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должно быть заполнено не менее 1 из следующих реквизитов: "Город (csdo:‌City‌Name)",
"Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)"

B.040.00042
2
KG
егер "Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда дербес сәйкестендіру нөмірін (ПИН) қамтуға тиіс
B.040.00043
2
RU
"Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
11.7. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
B.040.00044
1
"Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.040.00724
1
"Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі үшін мына деректемелердің кемінде 1-еуі толтырылуға тиіс: "Қала (csdo:‌City‌Name)", "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)"

11.7.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.040.00046
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение "1" – адрес регистрации
11.7.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.040.00047
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации лица, представившего предварительную информацию, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

11.7.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.040.00046
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" деректемесінің мәні "1" болуға тиіс – тіркелген мекенжайы
11.7.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.040.00047
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға тіркелген ел кодының екі әріпті мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.040.00048
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
11.7.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.040.00576
2
AM
BY
KZ
RU
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
B.040.00049
2
KG
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" может быть заполнен
B.040.00050
2
KG
если реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" заполнен, то должен содержать код административно-территориальной единицы в соответствии с государственным классификатором системы обозначений объектов административно-территориальных и территориальных единиц (ЕК СОАТЕ)

B.040.00048
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс
11.7.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.040.00576
2
AM
BY
KZ
RU
"Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00049
2
KG
"Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.040.00050
2
KG
егер "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылса, онда әкімшілік-аумақтық және аумақтық бірліктер объектілерінің белгіленімдері жүйесінің мемлекеттік сыныптауышына (ЕК СОАТЕ) сәйкес әкімшілік-аумақтық бірлік кодын қамтуға тиіс

11.7.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
11.7.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
0..1
11.7.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
0..1
11.7.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1
B.040.00054
1
если реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" заполнен, то реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:‌City‌Name)"
11.7.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
0..1
11.7.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
0..1
11.7.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
11.7.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.040.00056
1
реквизит "Почтовый индекс (csdo:‌Post‌Code)" не должен быть заполнен
11.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.040.00057
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
11.8. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
5 б)
0..1
B.040.00058
1
если предварительная информация представляется лицом, включенным в реестр таможенных представителей, то реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" не должен быть заполнен
11.8.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.040.00059
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода государства – члена Евразийского экономического союза, включившего лицо, представившее предварительную информацию, в реестр таможенных предстваителей, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00725
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"

11.7.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
11.7.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
0..1
11.7.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
0..1
11.7.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1
B.040.00054
1
егер "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемесі толтырылса, онда "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемесіндегі елді мекеннің атауы "Қала (csdo:‌City‌Name)" деректемесінің мәнінен өзгеше болуға тиіс
11.7.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
0..1
11.7.9. Үй нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
0..1
11.7.10. Үй-жай нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
11.7.11. Почта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.040.00056
1
"Почта индексі (csdo:‌Post‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
11.7.12. Абоненттік жәшік нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.040.00057
1
"Абоненттік жәшік нөмірі (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
11.8. Тұлғаның тізілімге қосылғанын растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
5 б)
0..1
B.040.00058
1
егер алдын ала ақпаратты кеден өкілдерінің тізіліміне қосылған тұлға ұсынса, онда "Тұлғаның тізілімге қосылғанын растайтын құжат (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тұлғаның тізілімге қосылғанын растайтын құжат (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
11.8.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.040.00059
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінде алдын ала ақпаратты ұсынған тұлғаны әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кеден өкілдерінің тізіліміне қосқан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің екі әріпті коды болуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00725
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс

11.8.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.040.00060
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:RegistrationNumberId)" должен содержать номер свидетельства о включении юридического лица в реестр таможенных представителей без указания признака перерегистрации (буквы
добавления)
11.8.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1

11.8.2. Тізілімге қосқан кездегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.040.00060
1
"Тізілімге қосқан кездегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі (casdo:RegistrationNumberId)" деректемесінде қайта тіркеу белгісі (толықтырылған әріптер) көрсетілмей, заңды тұлғаның кеден өкілдерінің тізіліміне қосылғаны туралы куәліктің нөмірі қамтылуға тиіс
11.8.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1

B.040.00061
1
если номер свидетельства о включении юридического лица в реестр таможенных представителей содержит признак перерегистрации (букву добавления), то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" не должен быть заполнен
11.8.4. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1

B.040.00061
1
егер заңды тұлғаның кеден өкілдерінің тізіліміне қосылғаны туралы куәліктің нөмірінде қайта тіркеу белгісі (толықтырылған әріптер) болса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
11.8.4. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1

B.040.00062
1
реквизит "Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
11.9. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
5 в)
0..1
B.040.00063
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" заполнен, то должен содержать 1 из значений:
1 – лицо, представившее предварительную информцию, совпадает с перевозчиком, осуществляющим ввоз товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза;
0 – лицо, представившее предварительную информцию, не совпадает с перевозчиком, осуществляющим ввоз товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза
12. Транспортное средство
(cacdo:‌PIARBorder‌Transport‌Details)
5 г)
6 а)
6 б)
6 г)
6 д)
7 б)
1
12.1. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
6 ид)
0..1
B.040.00066
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение "40", иначе реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00067
1
Атритбут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение "2004"
12.2. Количество транспортных средств
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)
6 д)
0..1

B.040.00062
1
"Куәлік типінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
11.9. Мәліметтердің сәйкес келу белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
5 в)
0..1
B.040.00063
1
егер "Мәліметтердің сәйкес келу белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылса, онда мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
1 – алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлар әкелуді жүзеге асыратын тасымалдаушымен сәйкес келеді;
0 – алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлар әкелуді жүзеге асыратын тасымалдаушымен сәйкес келмейді
12. Көлік құралы
(cacdo:‌PIARBorder‌Transport‌Details)
5 г)
6 а)
6 б)
6 г)
6 д)
7 б)
1
12.1. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
6 ид)
0..1
B.040.00066
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "06" болса, онда "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесінің мәні "40" болуға тиіс, әйтпесе "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00067
1
"Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2004" болуға тиіс
12.2. Көлік құралдарының саны
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)
6 д)
0..1

B.040.00068
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Количество транспортных средств (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не должен быть заполнен
12.3. Признак контейнерных перевозок
(casdo:‌Container‌Indicator)
1
B.040.00069
1
реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – товары перевозятся в контейнере;
0 – товары перевозятся не в контейнере
12.4. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
5 г)
6 г)
0..1

B.040.00068
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "06" болса, онда "Көлік құралдарының саны (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
12.3. Контейнерлік тасымалдау белгісі
(casdo:‌Container‌Indicator)
1
B.040.00069
1
"Контейнерлік тасымалдау белгісі (casdo:‌Container‌Indicator)" деректемесінде мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
1 – тауарлар контейнермен тасымалданады;
0 – тауарлар контейнермен тасымалданбайды
12.4. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
5 г)
6 г)
0..1

B.040.00070
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен быть заполнен
B.040.00071
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" содержит значение "11", то реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" может быть заполнен
B.040.00072
1

B.040.00070
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса, онда "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.040.00071
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "11" болса, онда "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.040.00072
1

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не содержит значение "01" или реквизит "Цель представления предварительной информации информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" не содержит значение "11" то реквизит не должен быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1

егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болмаса немесе "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "11" болмаса, онда деректеме толтырылуға тиіс емес
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1

B.040.00073
1
Атритбут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать двухбуквенный код страны регистрации воздушного судна в соответствии с классификатором стран мира
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.040.00074
1
Атритбут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать значение "2021"

B.040.00073
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибутында әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес әуе кемесі тіркелген елдің екі әріпті коды болуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1
B.040.00074
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс

12.5. Рейс воздушного судна
(cacdo:‌Flight‌Details)
5 г)
6 д)
7 б)
0..1
B.040.00578
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" или реквизит "Цель представления предварительной информации информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Рейс воздушного судна (cacdo:‌Flight‌Details)" должен быть заполнен

12.5. Әуе кемесінің рейсі
(cacdo:‌Flight‌Details)
5 г)
6 д)
7 б)
0..1
B.040.00578
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса немесе "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "06" болса, онда "Әуе кемесінің рейсі (cacdo:‌Flight‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.040.00580
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не содержит значение "01" и реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" не заполнен, то реквизит Рейс воздушного судна (cacdo:‌Flight‌Details) должен быть заполнен.
B.040.00581
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не содержит значение "01", реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" заполнен, реквизит "Цель представления предварительной информации информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" заполнен, реквизит "Цель представления предварительной информации информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" не содержит значение "06", то реквизит Рейс воздушного судна (cacdo:‌Flight‌Details) не должен быть заполнен.

B.040.00580
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болмаса және "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмаса, онда Әуе кемесінің рейсі (cacdo:‌Flight‌Details) деректемесі толтырылуға тиіс
B.040.00581
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болмаса, "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі толтырылса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "06" болмаса, онда Әуе кемесінің рейсі (cacdo:‌Flight‌Details) деректемесі толтырылуға тиіс емес

12.5.1. Идентификатор авиакомпании
(casdo:‌Airline‌Id)
1
12.5.2. Номер рейса
(casdo:‌Flight‌Id)
1
12.5.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.040.00078
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: "YYYY-MM-DD"
12.6. Дата и время отправления
(casdo:‌Departure‌Date‌Time)
5 г)
0..1
B.040.00079
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Дата и время отправления (casdo:‌Departure‌Date‌Time)" может быть заполнен, иначе реквизит "Дата и время отправления (casdo:‌Departure‌Date‌Time)" не должен быть заполонен

12.5.1. Авиакомпанияны сәйкестендіргіш
(casdo:‌Airline‌Id)
1
12.5.2. Рейс нөмірі
(casdo:‌Flight‌Id)
1
12.5.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.040.00078
1
"Күні (csdo:‌Event‌Date)" деректемесінің мәні "YYYY-MM-DD" шаблонына сәйкес болуға тиіс
12.6. Жөнелтілу күні мен уақыты
(casdo:‌Departure‌Date‌Time)
5 г)
0..1
B.040.00079
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса, онда "Жөнелтілу күні мен уақыты (casdo:‌Departure‌Date‌Time)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Жөнелтілу күні мен уақыты (casdo:‌Departure‌Date‌Time)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

B.040.00582
1
если реквизит "Дата и время отправления (casdo:‌Departure‌Date‌Time)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону:
YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
12.7. Пункт маршрута
(cacdo:‌PIItinerary‌Point‌Details)
5 г)
0..*
B.040.00080
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Пункт маршрута (cacdo:‌PIItinerary‌Point‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Пункт маршрута (cacdo:‌PIItinerary‌Point‌Details)" не должен быть заполнен

B.040.00582
1
егер "Жөнелтілу күні мен уақыты (casdo:‌Departure‌Date‌Time)" деректемесі толтырылса, онда деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес болуға тиіс:
YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, мұнда ссс - миллисекунд мәнін білдіретін символдар (болмауы да мүмкін)
12.7. Маршрут пункті
(cacdo:‌PIItinerary‌Point‌Details)
5 г)
0..*
B.040.00080
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса, онда "Маршрут пункті (cacdo:‌PIItinerary‌Point‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Маршрут пункті (cacdo:‌PIItinerary‌Point‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

B.040.00081
1
если реквизит "Пункт маршрута (cacdo:‌PIItinerary‌Point‌Details)" заполнен, то количество экземпляров реквизита "Пункт маршрута (cacdo:‌PIItinerary‌Point‌Details)" должно быть не меньше 2
12.7.1. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
1
B.040.00082
1
реквизит "Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)" должен содержать кодовое обозначение аэропорта в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.040.00081
1
егер "Маршрут пункті (cacdo:‌PIItinerary‌Point‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Маршрут пункті (cacdo:‌PIItinerary‌Point‌Details)" деректемесі даналарының саны 2-ден кем болмауға тиіс
12.7.1. Жердің немесе географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
1
B.040.00082
1
"Жердің немесе географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)" деректемесінде сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес әуежайдың кодтық белгіленімі болуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.040.00083
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
12.7.2. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
1
B.040.00084
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен содержать порядковый номер пункта маршрута начиная со значения "1". Значение "1" соответствует начальному пункту маршрута. Максимальное значение реквизита соответствует конечному пункту маршрута. Порядковые номера пунктов маршрута должны соответствовать порядку их прохождения

B.040.00083
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында Одақ НАА** тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргіші болуға тиіс
12.7.2. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
1
B.040.00084
1
"Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесінде "1" мәнінен бастап маршрут пунктінің реттік нөмірі болуға тиіс. "1" мәні маршруттың бастапқы пунктіне сәйкес келеді. Деректеменің ең жоғарғы мәні маршруттың соңғы пунктіне сәйкес келеді. Маршрут пункттерінің реттік нөмірлері оларды өту ретіне сәйкес келуге тиіс

12.8. Код цели ввоза транспортного средства
(casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)
5 б)
0..1
B.040.00085
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "03", то реквизит "Код цели ввоза транспортного средства (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – для начала международной перевозки грузов, пассажиров и (или) багажа на таможенной территории;
3 – для завершения международной перевозки грузов, пассажиров и (или) багажа на таможенной территории
12.9. Эксплуатант воздушного судна
(cacdo:‌Operator‌Details)
5 г)
0..1
B.040.00086
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Эксплуатант воздушного судна (cacdo:‌Operator‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Эксплуатант воздушного судна (cacdo:‌Operator‌Details)" не должен быть заполнен
B.040.00087
1
для реквизита "Эксплуатант воздушного судна
(cacdo:‌Operator‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
12.9.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
12.9.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
12.9.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.040.00583
2
AM,
BY,
KG,
RU
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
B.040.00088
2
KZ
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" может быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.040.00089
2
KZ
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "KZ"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.040.00090
2
KZ
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "2021"
12.9.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.040.00091
2
AM
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать учетный номер налогоплательщика (УНН)
B.040.00092
2
BY
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать учетный номер плательщика (УНП)

12.8. Көлік құралын әкелу мақсатының коды
(casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)
5 б)
0..1
B.040.00085
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "03" болса, онда "Көлік құралын әкелу мақсатының коды (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" деректемесінде мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
1 – жүктерді, жолаушыларды және (немесе) багажды кедендік аумақта халықаралық тасымалдауды бастау үшін;
3 – жүктерді, жолаушыларды және (немесе) багажды кедендік аумақта халықаралық тасымалдауды аяқтау үшін
12.9. Әуе кемесін пайдаланушы
(cacdo:‌Operator‌Details)
5 г)
0..1
B.040.00086
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса, онда "Әуе кемесін пайдаланушы (cacdo:‌Operator‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Әуе кемесін пайдаланушы (cacdo:‌Operator‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00087
1
"Әуе кемесін пайдаланушы (cacdo:‌Operator‌Details)" деректемесі үшін мына деректемелердің 1-еуі дәл толтырылуға тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
12.9.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
12.9.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
12.9.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.040.00583
2
AM,
BY,
KG,
RU
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00088
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.040.00089
2
KZ
"елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты деректемесінің "Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірінің (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" мәні "KZ" болуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1
B.040.00090
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс
12.9.4. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.040.00091
2
AM
егер "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда салық төлеушінің есептік нөмірін (УНН) қамтуға тиіс
B.040.00092
2
BY
егер "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, салық төлеушінің есептік нөмірін (УНП) қамтуға тиіс

B.040.00093
2
KZ
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать бизнес-идентификационный номер (БИН)
B.040.00094
2
KG
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать идентификационный налоговый номер (ИНН)
B.040.00095
2
RU
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
12.9.5. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.040.00096
2
RU
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" и эксплуатант воздушного судна является юридическим лицом, то реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" не должен быть заполнен
12.9.6. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.040.00097
2
AM
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать номерной знак общественных услуг (НЗОУ) или номер справки об отсутствии НЗОУ
B.040.00098
2
BY
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать идентификационный номер
B.040.00099
2
KZ
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать индивидуальный идентификационный номер (ИИН)

B.040.00093
2
KZ
егер "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, бизнес-сәйкестендіру нөмірін (БСН) қамтуға тиіс
B.040.00094
2
KG
егер "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, салықтық сәйкестендіру нөмірін (ИНН) қамтуға тиіс
B.040.00095
2
RU
егер "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірін (ИНН) қамтуға тиіс
12.9.5. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.040.00096
2
RU
егер "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі және әуе кемесін пайдаланушы заңды тұлға болып табылса, онда "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
12.9.6. Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.040.00097
2
AM
егер "Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда қоғамдық қызметтер көрсетудің нөмірлік белгісін (НЗОУ) немесе НЗОУ жоқтығы туралы анықтаманың нөмірін қамтуға тиіс
B.040.00098
2
BY
егер "Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда сәйкестендіру нөмірін қамтуға тиіс
B.040.00099
2
KZ
егер "Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН) қамтуға тиіс

12.9.8. Идентификатор авиакомпании
(casdo:‌Airline‌Id)
0..1
B.040.00113
1
если реквизит "Идентификатор авиакомпании (casdo:‌Airline‌Id)" заполнен, то должен содержать уникальный код авиакомпании – эксплуатанта воздушного судна, присвоенный Международной ассоциацией воздушного транспорта
12.10. Количество членов экипажа
(casdo:‌Crew‌Quantity)
6 а)
6 б)
0..1
B.040.00114
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит 1 из значений: "03", "14", "15", "16", "17", "18", то реквизит "Количество членов экипажа (casdo:‌Crew‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество членов экипажа (casdo:‌Crew‌Quantity)" не должен быть заполнен
B.040.00585
1
значение реквизита "Количество членов экипажа (casdo:‌Crew‌Quantity)" должно быть равно общему числу экземпляров реквизитов "Командир воздушного судна (cacdo:‌PIARMaster‌Details)", "Член экипажа транспортного средства (cacdo:‌PIARCrew‌Member‌Details)"
12.11. Количество пассажиров
(casdo:‌Passengers‌Quantity)
6 а)
6 б)
0..1

12.9.8. Авиакомпанияны сәйкестендіргіш
(casdo:‌Airline‌Id)
0..1
B.040.00113
1
егер "Авиакомпанияны сәйкестендіргіш (casdo:‌Airline‌Id)" деректемесі толтырылса, онда Халықаралық әуе көлігі қауымдастығы берген әуе кемесін пайдаланушы авиакомпанияның бірегей коды болуға тиіс
12.10. Экипаж мүшелерінің саны
(casdo:‌Crew‌Quantity)
6 а)
6 б)
0..1
B.040.00114
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні мына мәндердің 1-еуі: "03", "14", "15", "16", "17", "18" болса, онда "Экипаж мүшелерінің саны (casdo:‌Crew‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Экипаж мүшелерінің саны (casdo:‌Crew‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00585
1
"Экипаж мүшелерінің саны (casdo:‌Crew‌Quantity)" деректемесінің мәні "Әуе кемесінің командирі (cacdo:‌PIARMaster‌Details)", "Көлік құралы экипажының мүшесі (cacdo:‌PIARCrew‌Member‌Details)" деректемелері даналарының жалпы санына тең болуға тиіс
12.11. Жолаушылар саны
(casdo:‌Passengers‌Quantity)
6 а)
6 б)
0..1

B.040.00115
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит 1 из значений: "03", "14", "15", "16", "17", "18", то реквизит "Количество пассажиров (casdo:‌Passengers‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество пассажиров (casdo:‌Passengers‌Quantity)" не должен быть заполнен
B.040.00586
1
значение реквизита "Количество пассажиров (casdo:‌Passengers‌Quantity)" должно быть равно числу экземпляров реквизита "Пассажир (cacdo:‌PIARPassenger‌Details)"

B.040.00115
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні мына мәндердің 1-еуі: "03", "14", "15", "16", "17", "18" болса, онда "Жолаушылар саны (casdo:‌Passengers‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жолаушылар саны (casdo:‌Passengers‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00586
1
"Жолаушылар саны (casdo:‌Passengers‌Quantity)" деректемесінің мәні "Жолаушы (cacdo:‌PIARPassenger‌Details)" деректемесі даналарының санына тең болуға тиіс

12.12. Командир воздушного судна
(cacdo:‌PIARMaster‌Details)
6 а)
6 б)
0..1
B.040.00116
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит 1 из значений: "03", "14", "15", "16", "17", "18", то реквизит "Командир воздушного судна (cacdo:‌PIARMaster‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Командир воздушного судна (cacdo:‌PIARMaster‌Details)" не должен быть заполнен
12.12.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
B.040.00117
1
реквизит "ФИО (ccdo:FullNameDetails)" должен быть заполнен в соответствии с документом, удостоверяющим личность
*.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
0..1

12.12. Әуе кемесінің командирі
(cacdo:‌PIARMaster‌Details)
6 а)
6 б)
0..1
B.040.00116
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні мына мәндердің 1-еуі: "03", "14", "15", "16", "17", "18" болса, онда "Әуе кемесінің командирі (cacdo:‌PIARMaster‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Әуе кемесінің командирі (cacdo:‌PIARMaster‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
12.12.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
B.040.00117
1
"ТАӘ (ccdo:FullNameDetails)" деректемесі жеке тұлғаны куәландыратын құжатқа сәйкес толтырылуға тиіс
*.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
0..1

12.13. Член экипажа транспортного средства
(cacdo:‌PIARCrew‌Member‌Details)
6 а)
6 б)
0..*
B.040.00121
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит 1 из значений: "03", "14", "15", "16", "17", "18" то реквизит "Член экипажа транспортного средства (cacdo:‌PIARCrew‌Member‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Член экипажа транспортного средства (cacdo:‌PIARCrew‌Member‌Details)" не должен быть заполнен
12.13.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
B.040.00123
1
реквизит "ФИО (ccdo:FullNameDetails)" должен быть заполнен в соответствии с документом, удостоверяющим личность
*.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
0..1
12.14. Пассажир
(cacdo:‌PIARPassenger‌Details)
6 а)
6 б)
0..*
B.040.00127
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение: "03", "14", "15", "16", "17", "18", то реквизит "Пассажир (cacdo:‌PIARPassenger‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Пассажир
(cacdo:‌PIARPassenger‌Details)" не должен быть заполнен
12.14.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
B.040.00129
1
реквизит "ФИО (ccdo:FullNameDetails)" должен быть заполнен в соответствии с документом, удостоверяющим личность
*.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
0..1
13. Товарная партия
(cacdo:‌PIARConsignment‌Details)
5
6 а)
6 б)
6 г)
6 д)
6 е)
6 и)
6 к)
0..*
B.040.00133
1
если в ходе рейса воздушного судна осуществляется перевозка товаров реквизит должен быть заполнен
B.040.00135
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит 1 из значений: "03", "14", "15", "16", "17", "18" и реквизит "Признак контейнерных перевозок
(casdo:‌Container‌Indicator)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIARBorder‌Transport‌Details)" содержит значение "1",
то для реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" может быть заполнен 1 из реквизитов: "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)", "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌PIARConsignment‌Item‌Details)"
B.040.00587
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", реквизит "Признак контейнерных перевозок
(casdo:‌Container‌Indicator)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIARBorder‌Transport‌Details)" содержит значение "1",
реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия
(cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" содержит 1 из значений: "11", "12", "13", то для реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" может быть заполнен 1 из реквизитов: "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)", "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌PIARConsignment‌Item‌Details)"

12.13. Көлік құралы экипажының мүшесі
(cacdo:‌PIARCrew‌Member‌Details)
6 а)
6 б)
0..*
B.040.00121
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні мына мәндердің 1-еуі: "03", "14", "15", "16", "17", "18" болса, онда "Көлік құралы экипажының мүшесі (cacdo:‌PIARCrew‌Member‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Көлік құралы экипажының мүшесі (cacdo:‌PIARCrew‌Member‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
12.13.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
B.040.00123
1
"ТАӘ (ccdo:FullNameDetails)" деректемесі жеке тұлғаны куәландыратын құжатқа сәйкес толтырылуға тиіс
*.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
0..1
12.14. Жолаушы
(cacdo:‌PIARPassenger‌Details)
6 а)
6 б)
0..*
B.040.00127
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні мына мәндердің 1-еуі: "03", "14", "15", "16", "17", "18" болса, онда "Жолаушы (cacdo:‌PIARPassenger‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Жолаушы
(cacdo:‌PIARPassenger‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
12.14.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
B.040.00129
1
"ТАӘ (ccdo:FullNameDetails)" деректемесі жеке тұлғаны куәландыратын құжатқа сәйкес толтырылуға тиіс
*.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
0..1
13. Тауар партиясы
(cacdo:‌PIARConsignment‌Details)
5
6 а)
6 б)
6 г)
6 д)
6 е)
6 и)
6 к)
0..*
B.040.00133
1
егер әуе кемесі рейсінің барысында тауарларды тасымалдау жүзеге асырылса, деректеме толтырылуға тиіс
B.040.00135
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні мына мәндердің 1-еуі: "03", "14", "15", "16", "17", "18" болса және "Көлік құралы (cacdo:‌PIARBorder‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнерлік тасымалдау белгісі (casdo:‌Container‌Indicator)" деректемесінің мәні "1" болса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" деректемесі үшін: "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)", "Тауар (cacdo:‌PIARConsignment‌Item‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" деректемелерінің 1-еуі толтырылуы мүмкін
B.040.00587
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01", "Көлік құралы (cacdo:‌PIARBorder‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнерлік тасымалдау белгісі (casdo:‌Container‌Indicator)" деректемесінің мәні "1", "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні мына мәндердің 1-еуі: "11", "12", "13" болса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" деректемесі үшін: "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)", "Тауар (cacdo:‌PIARConsignment‌Item‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" деректемелерінің 1-еуі толтырылуы мүмкін

B.040.00588
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не заполнен, реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIARBorder‌Transport‌Details)" содержит значение "1", реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" не заполнен,
реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" содержит 1 из значений: "05", "11", "12", "13", то для реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" должен быть заполнен 1 из реквизитов: "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)", "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌PIARConsignment‌Item‌Details)"
13.1. Цель представления предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)
6 г)
6 д)
6 е)
6 и)
6 к)
0..*

B.040.00588
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні толтырылмаса, "Көлік құралы (cacdo:‌PIARBorder‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнерлік тасымалдау белгісі (casdo:‌Container‌Indicator)" деректемесінің мәні "1" болады, "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмаса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні мына мәндердің 1-еуі: "05", "11", "12", "13" болса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" деректемесі үшін мына деректемелердің 1-еуі толтырылуға тиіс: "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)", "Тауар (cacdo:‌PIARConsignment‌Item‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)"
13.1. Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)
6 г)
6 д)
6 е)
6 и)
6 к)
0..*

B.040.00136
1
реквизит должен быть заполнен, в случае, если цель представления предварительной информации соответствует целям представления предварительной информации, перечисленным в классификаторе целей представления предварительной информации с кодовыми значениями "05", "06", "11" "12", "13"
B.040.00589
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия
(cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" заполнен, то экземпляр реквизита должен содержать 1 из значений: "05", "06", "11" "12", "13"

B.040.00136
1
егер алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаттарының сыныптауышында аталған алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаттарының "05", "06", "11" "12", "13" кодтық мәндеріне сәйкес келген жағдайда, деректеме толтырылуға тиіс
B.040.00589
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі
толтырылса, онда деректеме данасында мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс: "05", "06", "11" "12", "13"

13.2. Транспортный (перевозочный) документ
(cacdo:‌Transport‌Document‌Details)
1
13.2.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.040.00138
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00139
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)"должен содержать значение "2009"
13.2.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
13.2.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.040.00590
1
реквизит "Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
13.2.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.040.00142
1
реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен
B.040.00591
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
13.3. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
8
0..1
B.040.00143
1
если таможенным органом зарегистрирована таможенная декларация в виде электронного документа, поданная в соответствии с особенностями таможенного декларирования, определенными статьей 114 ТК ЕАЭС, ревизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" должен быть заполнен

13.2. Көлік (тасымалдау) құжаты
(cacdo:‌Transport‌Document‌Details)
1
13.2.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.040.00138
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінде құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрінің коды болуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00139
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2009" болуға тиіс
13.2.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
13.2.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.040.00590
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс
13.2.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.040.00142
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.040.00591
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес болуға тиіс
13.3. Кедендік құжаттың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
8
0..1
B.040.00143
1
егер кеден органы кедендік декларацияны ЕАЭО КК 114-бабында айқындалған кедендік декларациялау ерекшеліктеріне сәйкес берілген электрондық құжат түрінде тіркесе, "Кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс

13.4. Тип декларации
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
6 д)
0..1
B.040.00148
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "06", то реквизит "Тип декларации (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" должен содержать значение
ТТ – перевозка товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита, иначе реквизит "Тип декларации (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
13.5. Код особенности перевозки (транспортировки) товаров
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
6 д)
0..1
B.040.00149
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "06", то реквизит "Код особенности перевозки (транспортировки) товаров
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" должен содержать 1 из значений:
ТР – перевозка товаров от таможенного органа в месте прибытия до таможенного органа в месте убытия;
ИМ – перевозка товаров от таможенного органа в месте прибытия до внутреннего таможенного органа;
ТС – перевозка товаров между таможенными органами через территории государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и (или) морем,
иначе реквизит "Код особенности перевозки (транспортировки) товаров (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" не должен быть заполнен
13.6. Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации
(casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
6 д)
0..1
B.040.00150
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "06", то реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не должен быть заполнен
B.040.00592
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" заполнен, то должен содержать 1 из значений:
МПО – при таможенном декларировании международных почтовых отправлений;
ФЛ – при таможенном декларировании товаров для личного пользования и (или) транспортных средств для личного пользования
13.7. Количество отгрузочных спецификаций
(casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)
6 д)
0..1
B.040.00151
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "06" и имеются отгрузочные спецификации, то реквизит "Количество отгрузочных спецификаций (casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество отгрузочных спецификаций (casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)" не должен быть заполнен

13.4. Декларация типі
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
6 д)
0..1
B.040.00148
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "06" болса, онда "Декларация типі (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" деректемесі ТТ – тауарларды кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тасымалдау мәні қамтылуға тиіс, әйтпесе "Декларация типі (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.5. Тауарларды тасу (тасымалдау) ерекшелігінің коды
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
6 д)
0..1
B.040.00149
1
Егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "06" болса, онда "Тауарларды тасу (тасымалдау) ерекшелігінің коды (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" деректемесінде мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
ТР – тауарларды келген жердегі кеден органынан шығу орнындағы кеден органына дейін тасу;
ИМ – тауарларды келген жердегі кеден органынан ішкі кеден органына дейін тасу;
ТС – тауарларды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумақтары арқылы кеден органдары арасында және (немесе) теңізбен тасу, әйтпесе "Тауарларды тасу (тасымалдау) ерекшелігінің коды (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.6. Кедендік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
6 д)
0..1
B.040.00150
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "06" болса, онда "Кедендік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Кедендік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00592
1
егер "Кедендік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылса, онда мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
МПО – халықаралық почта жөнелтімдерін кедендік декларациялаған кезде;
ФЛ – жеке пайдалануға арналған тауарлар және (немесе) жеке пайдалануға арналған көлік құралдары декларацияланған кезде
13.7. Түсіру ерекшеліктерінің саны
(casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)
6 д)
0..1
B.040.00151
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "06" болса және түсіру ерекшеліктері болса, онда "Түсіру ерекшеліктерінің саны (casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Түсіру ерекшеліктерінің саны (casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

13.8. Количество листов отгрузочных спецификаций
(casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)
6 д)
0..1
B.040.00152
1
если реквизит "Количество отгрузочных спецификаций (casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)" заполнен, то реквизит "Количество листов отгрузочных спецификаций (casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе рекизит "Количество листов отгрузочных спецификаций (casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)" не должен быть заполнен
13.9. Количество товаров
(casdo:‌Goods‌Quantity)
6 д)
0..1
B.040.00153
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "06", то реквизит "Число товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Число товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" не должен быть заполнен

13.8. Түсіру ерекшеліктері парақтарының саны
(casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)
6 д)
0..1
B.040.00152
1
егер "Түсіру ерекшеліктерінің саны (casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)" деректемесі толтырылса, онда "Түсіру ерекшеліктері парақтарының саны (casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Түсіру ерекшеліктері парақтарының саны (casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.9. Тауарлар саны
(casdo:‌Goods‌Quantity)
6 д)
0..1
B.040.00153
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "06" болса, онда "Тауарлар саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарлар саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

13.10. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
5 е)
6 е)
0..1
B.040.00154
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит одно из значений:"05", "06", то реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" не должен быть заполнен

13.10. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
5 е)
6 е)
0..1
B.040.00154
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса немесе "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні мына мәндердің біреуі: "05", "06" болса, онда "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

B.040.00726
1
если реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" заполнен, то при перевозке насыпом, наливом, навалом и т.п. реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен содержать значение "0"
13.11. Страна отправления
(cacdo:‌Departure‌Country‌Details)
6 г)
6 д)
0..1
B.040.00155
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит 1 из значений: "06" "11", то реквизит "Страна отправления (cacdo:‌Departure‌Country‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Страна отправления (cacdo:‌Departure‌Country‌Details)" не должен быть заполнен

B.040.00726
1
егер "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылса, онда үйіп, құйып және т.б. тасымалдаған кезде "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесінің мәні "0" болуға тиіс
13.11. Жөнелту елі
(cacdo:‌Departure‌Country‌Details)
6 г)
6 д)
0..1
B.040.00155
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні мына мәндердің 1-еуі: "06" "11" болса, онда "Жөнелту елі (cacdo:‌Departure‌Country‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жөнелту елі (cacdo:‌Departure‌Country‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

13.11.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
1
B.040.00156
1
реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны отправления в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00157
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)"должен содержать значение "2021"
13.11.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
13.11.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.040.00159
1
реквизит "Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
13.12. Страна назначения
(cacdo:‌Destination‌Country‌Details)
6 г)
6 д)
0..1

13.11.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
1
B.040.00156
1
"Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес жөнелту елі кодының екі әріпті мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00157
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс
13.11.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
13.11.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.040.00159
1
"Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі
толтырылуға тиіс емес
13.12. Межелі елі
(cacdo:‌Destination‌Country‌Details)
6 г)
6 д)
0..1

B.040.00160
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "06", то реквизит "Страна назначения (cacdo:‌Destination‌Country‌Details)" должен быть заполнен
B.040.00593
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "11", то реквизит "Страна назначения (cacdo:‌Destination‌Country‌Details)" может быть заполнен
B.040.00594
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) не содержит значения "06", "11", то реквизит "Страна назначения (cacdo:‌Destination‌Country‌Details)" не должен быть заполнен
13.12.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
1
B.040.00161
1
реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны назначения в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00162
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)"должен содержать значение "2021"
13.12.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
13.12.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.040.00165
1
реквизит "Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен

B.040.00160
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "06" болса, онда "Межелі елі (cacdo:‌Destination‌Country‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.040.00593
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "11" болса, онда "Межелі елі (cacdo:‌Destination‌Country‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.040.00594
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "06", "11" болмаса, онда "Межелі елі (cacdo:‌Destination‌Country‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.12.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
1
B.040.00161
1
"Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес межелі ел кодының екі әріпті мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00162
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс
13.12.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
13.12.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.040.00165
1
"Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

13.13. Стоимость
(casdo:‌CA‌Invoice‌Value‌Amount)
6 д)
6 е)
0..1
B.040.00166
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "06", то реквизит "Стоимость (casdo:‌ CA‌Invoice‌Value‌Amount)" должен быть заполнен
B.040.00595
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "05", то реквизит "Стоимость (casdo:‌ CA‌Invoice‌Value‌Amount)" может быть заполнен

13.13. Құны
(casdo:‌CA‌Invoice‌Value‌Amount)
6 д)
6 е)
0..1
B.040.00166
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "06" болса, онда "Құны (casdo:‌ CA‌Invoice‌Value‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.040.00595
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "05" болса, онда "Құны (casdo:‌ CA‌Invoice‌Value‌Amount)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.040.00596
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) не содержит значения "05", "06", то реквизит "Стоимость (casdo:‌ CA‌Invoice‌Value‌Amount)" не должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
1
B.040.00168
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость (casdo:‌ CA‌Invoice‌Value‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор классификатора валют
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
0..1
B.040.00169
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Стоимость (casdo:‌ CA‌Invoice‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022"

B.040.00596
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "05", "06" болмаса, онда "Құны (casdo:‌ CA‌Invoice‌Value‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
1
B.040.00168
1
"Құны (casdo:‌ CA‌Invoice‌Value‌Amount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валюта кодының үш әріпті мәнін қамтуға тиіс
б) валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
0..1
B.040.00169
1
"Құны (casdo:‌ CA‌Invoice‌Value‌Amount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2022" болуға тиіс

13.14. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 е)
6 е)
0..1
B.040.00170
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "05", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" может быть заполнен

13.14. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 е)
6 е)
0..1
B.040.00170
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса немесе "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "05" болса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.040.00598
1
если реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" заполнен, то реквизит должен содержать общий вес товара по транспортному документу, выраженный в килограммах
B.040.00599
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не содержит значение "01" и реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" не содержит значение "05", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1

B.040.00598
1
егер "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылса, онда деректемеде көліктік құжат бойынша тауардың килограммен көрсетілген жалпы салмағы қамтылуға тиіс
B.040.00599
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болмаса және "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "05" болмаса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1

B.040.00172
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.040.00173
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2016"

B.040.00172
1
"Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибутының мәні "166" болуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.040.00173
1
"Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2016" болуға тиіс

13.15. Признак наличия международных почтовых отправлений
(casdo:‌International‌Mail‌Code)
6 а)
6 б)
0..1
B.040.00174
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит 1 из значений: "03", "14", "15", "16", "17", "18", то реквизит "Признак наличия международных почтовых отправлений (casdo:‌International‌Mail‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Признак наличия международных почтовых отправлений (casdo:‌International‌Mail‌Code)" не должен быть заполнен
B.040.00600
1
если реквизит "Признак наличия международных почтовых отправлений (casdo:‌International‌Mail‌Code)" заполнен, то должен содержать 1 из значений:
МПО – при наличии на борту международных почтовых отправлений;
ЭКГ – при наличии на борту экспресс-грузов
13.16. Отправитель
(cacdo:‌PIConsignor‌Details)
5 е)
6 г)
6 д)
6 е)
6 к)
0..1
B.040.00175
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит 1 из значений: "05", "06", "11", "13", то реквизит "Отправитель (cacdo:‌PIConsignor‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Отправитель (cacdo:‌PIConsignor‌Details)" не должен быть заполнен
B.040.00176
1
для реквизита "Отправитель (cacdo:‌PIConsignor‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
13.16.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.16.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
13.16.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.040.00601
2
AM
BY
KG
RU
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
B.040.00177
2
KZ
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" может быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.040.00178
2
KZ
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "KZ"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.040.00179
2
KZ
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "2021"

13.15. Халықаралық почта жөнелтілімдерінің болу белгісі
(casdo:‌International‌Mail‌Code)
6 а)
6 б)
0..1
B.040.00174
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні мына мәндердің 1-еуі: "03", "14", "15", "16", "17", "18" болса, онда "Халықаралық почта жөнелтілімдерінің болу белгісі (casdo:‌International‌Mail‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Халықаралық почта жөнелтілімдерінің болу белгісі (casdo:‌International‌Mail‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00600
1
егер "Халықаралық почта жөнелтілімдерінің болу белгісі (casdo:‌International‌Mail‌Code)" деректемесі толтырылса, онда мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
МПО – бортта халықаралық почта жөнелтілімдері болса;
ЭКГ – бортта экспресс-жүктер болса
13.16. Жөнелтуші
(cacdo:‌PIConsignor‌Details)
5 е)
6 г)
6 д)
6 е)
6 к)
0..1
B.040.00175
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса немесе "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні мына мәндердің 1-еуі: "05", "06", "11", "13" болса, онда "Жөнелтуші (cacdo:‌PIConsignor‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жөнелтуші (cacdo:‌PIConsignor‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00176
1
"Жөнелтуші (cacdo:‌PIConsignor‌Details)" деректемесі үшін мына деректемелердің 1-еуі дәл толтырылуға тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
13.16.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.16.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
13.16.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.040.00601
2
AM
BY
KG
RU
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00177
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.040.00178
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибутының мәні "KZ" боуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1
B.040.00179
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс

B.040.00602
2
AM
BY
KZ
RU
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
B.040.00196
2
KG
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" может быть заполнен
B.040.00197
2
KG
если реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" заполнен, то должен содержать код административно-территориальной единицы в соответствии с государственным классификатором системы обозначений объектов административно-территориальных и территориальных единиц (ЕК СОАТЕ)
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
0..1
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1
B.040.00198
1
если реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" заполнен, то реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:‌City‌Name)"
*.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.040.00199
1
реквизит "Почтовый индекс (csdo:‌Post‌Code)" не должен быть заполнен
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.040.00200
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
13.17. Получатель
(cacdo:‌PIConsignee‌Details)
5 е)
6 г)
6 д)
6 е)
6 к)
0..1
B.040.00201
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит 1 из значений: "05", "06", "11", "13", то реквизит "Получатель (cacdo:‌PIConsignee‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Получатель (cacdo:‌PIConsignee‌Details)" не должен быть заполнен
B.040.00202
1
для реквизита "Получатель (cacdo:‌PIConsignee‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
13.17.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.17.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
13.17.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.040.00603
2
AM
BY
KG
RU
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
B.040.00203
2
KZ
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" может быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1

B.040.00602
2
AM
BY
KZ
RU
"Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00196
2
KG
"Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.040.00197
2
KG
егер "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылса, онда әкімшілік-аумақтық және аумақтық бірліктер объектілерінің белгіленімдері жүйесінің мемлекеттік сыныптауышына сәйкес (ЕК СОАТЕ) әкімшілік-аумақтық бірлік кодын қамтуға тиіс
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1
B.040.00198
1
егер "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемесі толтырылса, онда "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемесіндегі елді мекеннің атауы "Қала (csdo:‌City‌Name)" деректемесінің мәнінен өзгеше болуға тиіс
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
0..1
*.9. Үй нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
0..1
*.10. Үй-жай нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.11. Почта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.040.00199
1
"Почта индексі (csdo:‌Post‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.12. Абоненттік жәшік нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.040.00200
1
"Абоненттік жәшік нөмірі (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.17. Алушы
(cacdo:‌PIConsignee‌Details)
5 е)
6 г)
6 д)
6 е)
6 к)
0..1
B.040.00201
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса немесе "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні мына мәндердің 1-еуі: "05", "06", "11", "13" болса, онда "Алушы (cacdo:‌PIConsignee‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Алушы (cacdo:‌PIConsignee‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00202
1
"Алушы (cacdo:‌PIConsignee‌Details)" деректемесі үшін мына деректемелердің 1-еуі дәл толтырылуға тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
13.17.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.17.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
13.17.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.040.00603
2
AM
BY
KG
RU
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00203
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1

B.040.00224
1
если реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" заполнен, то реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:‌City‌Name)"
*.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.040.00225
1
реквизит "Почтовый индекс (csdo:‌Post‌Code)" не должен быть заполнен
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.040.00226
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
13.18. Место погрузки товаров
(cacdo:‌PIARLoading‌Location‌Details)
5 е)
0..1
B.040.00227
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то ревизит "Место погрузки товаров (cacdo:‌PIARLoading‌Location‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место погрузки товаров (cacdo:‌PIARLoading‌Location‌Details)" не должен быть заполнен
13.18.1. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
1
B.040.00228
1
реквизит "Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)" должен содержать кодовое обозначение аэропорта погрузки товаров в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00229
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
13.19. Место выгрузки товаров
(cacdo:‌PIARUnloading‌Location‌Details)
5 е)
0..1
B.040.00230
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то ревизит "Место выгрузки товаров (cacdo:‌PIARUnloading‌Location‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место выгрузки товаров (cacdo:‌PIARUnloading‌Location‌Details)" не должен быть заполнен
13.19.1. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
1
B.040.00231
1
реквизит "Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)" должен содержать кодовое обозначение аэропорта выгрузки товаров в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.040.00224
1
егер "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемесі толтырылса, онда "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемесіндегі елді мекеннің атауы "Қала (csdo:‌City‌Name)" деректемесінің мәнінен өзгеше болуға тиіс
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
0..1
*.9. Үй нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
0..1
*.10. Үй-жай нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.11. Почта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.040.00225
1
"Почта индексі (csdo:‌Post‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.12. Абоненттік жәшік нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.040.00226
1
"Абоненттік жәшік нөмірі (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.18. Тауарлар тиелетін орын
(cacdo:‌PIARLoading‌Location‌Details)
5 е)
0..1
B.040.00227
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса, онда "Тауарлар тиелетін орын (cacdo:‌PIARLoading‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарлар тиелетін орын (cacdo:‌PIARLoading‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.18.1. Жердің немесе географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
1
B.040.00228
1
"Жердің немесе географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)" деректемесінде сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес тауарлар тиелетін әуежайдың кодтық белгіленімі болуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00229
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында Одақ НАА** тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргіші болуға тиіс
13.19. Тауарлар түсірілетін орын
(cacdo:‌PIARUnloading‌Location‌Details)
5 е)
0..1
B.040.00230
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса, онда "Тауарлар түсірілетін орын (cacdo:‌PIARUnloading‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарлар түсірілетін орын (cacdo:‌PIARUnloading‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.19.1. Жердің немесе географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
1
B.040.00231
1
"Жердің немесе географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)" деректемесінде сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес тауарлар түсірілетін әуежайдың кодтық белгіленімі болуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.040.00232
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
13.20. Таможенный орган назначения
(cacdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Details)
6 к)
0..1
B.040.00233
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "13", то реквизит "Таможенный орган назначения (cacdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Таможенный орган назначения (cacdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Details)" не должен быть заполнен

B.040.00232
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында Одақ НАА** тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргіші болуға тиіс
13.20. Межелі кеден органы
(cacdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Details)
6 к)
0..1
B.040.00233
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "13" болса, онда "Межелі кеден органы (cacdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Межелі кеден органы (cacdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

13.20.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
B.040.00234
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать код таможенного органа назначения товаров в соответствии с классификатором таможенных органов, применяемом в государстве – члене Евразийского экономического союза
13.20.2. Наименование таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
0..1
13.20.3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.040.00236
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенный код страны в которой находится таможенный орган назначения в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

13.20.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
B.040.00234
1
"Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде қолданылатын кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының коды болуға тиіс
13.20.2. Кеден органының атауы
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
0..1
13.20.3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.040.00236
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінде әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес межелі кеден органы орналасқан елдің екі әріпті коды болуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.040.00237
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
13.21. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
6 а)
6 б)
6 г)
6 и)
6 к)
7
0..*
13.21.1. Идентификатор контейнера
(casdo:‌Container‌Id)
1
13.21.2. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.040.00605
1
если реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" заполнен, то должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации контейнера в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00606
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
13.22. Сведения о наложенных средствах идентификации
(cacdo:‌Seal‌Details)
6 д)
0..1
B.040.00239
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "06", то реквизит "Сведения о наложенных средствах идентификации (cacdo:‌Seal‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Сведения о наложенных средствах идентификации (cacdo:‌Seal‌Details)" не должен быть заполнен
13.22.1. Количество наложенных средств идентификации
(casdo:‌Seal‌Quantity)
1
13.22.2. Номер пломбиратора
(casdo:‌Seal‌Device‌Id)
0..*
13.22.3. Идентификатор защитной пломбы
(csdo:‌Seal‌Id)
0..*
13.22.4. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..*
13.23. Транспортные средства при транзите
(cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)
6 д)
0..1

B.040.00237
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс
13.21. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
6 а)
6 б)
6 г)
6 и)
6 к)
7
0..*
13.21.1. Контейнерді сәйкестендігіш
(casdo:‌Container‌Id)
1
13.21.2. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.040.00605
1
егер "Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі толтырылса, онда әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес контейнер тіркелген ел кодының екі әріпті мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00606
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс
13.22. Сәйкестендірудің салынған құралдары туралы мәліметтер
(cacdo:‌Seal‌Details)
6 д)
0..1
B.040.00239
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "06" болса, онда "Сәйкестендірудің салынған құралдары туралы мәліметтер (cacdo:‌Seal‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Сәйкестендірудің салынған құралдары туралы мәліметтер (cacdo:‌Seal‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.22.1.  Сәйкестендірудің салынған құралдарының саны
(casdo:‌Seal‌Quantity)
1
13.22.2. Пломбиратордың нөмірі
(casdo:‌Seal‌Device‌Id)
0..*
13.22.3. Қорғаныш пломбаны сәйкестендіргіш
(csdo:‌Seal‌Id)
0..*
13.22.4. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..*
13.23. Транзит кезіндегі көлік құралдары
(cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)
6 д)
0..1

B.040.00240
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "06", то реквизит "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" не должен быть заполнен

B.040.00240
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "06" болса, онда "Транзит кезіндегі көлік құралдары (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Транзит кезіндегі көлік құралдары (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

13.23.1. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
1
B.040.00241
1
реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:EqualIndicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – транспортные средства, прибывающие на таможенную территорию Евразийского экономического союза, совпадают с транспортными средствами, осуществляющими перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита;
0 – транспортные средства, прибывающие на таможенную территорию Евразийского экономического союза,
не совпадают с транспортными средствами, осуществляющими перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
13.23.2. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
0..1
B.040.00242
1
если реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" содержит значение "0", то реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение кода вида транспорта в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров, иначе реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00244
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)"должен содержать значение "2004"
13.23.3. Количество транспортных средств
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)
0..1
B.040.00245
1
если реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" содержит значение "0", то реквизит "Количество транспортных средств
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество транспортных средств (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" не должен быть заполнен
13.23.4. Информация о транспортном средстве
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)
0..*

13.23.1. Мәліметтердің сәйкес келу белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
1
B.040.00241
1
"Мәліметтердің сәйкес келу белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесінде мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
1 – Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келнен көлік құралдары кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасуды жүзеге асыратын көлік құралдарымен сәйкес келеді;
0 – Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келнен көлік құралдары кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасуды жүзеге асыратын көлік құралдарымен сәйкес келмейді
13.23.2. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
0..1
B.040.00242
1
егер "Мәліметтердің сәйкес келу белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесінің мәні "0" болса, онда "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесінде көлік және тауарларды тасымалдау түрлерінің сыныптауышына сәйкес көлік түрі кодының мәні болуға тиіс, әйтпесе "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00244
1
"Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)"деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2004" болуға тиіс
13.23.3. Көлік құралдарының саны
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)
0..1
B.040.00245
1
егер "Мәліметтердің сәйкес келу белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесінің мәні "0" болса, онда "Көлік құралдарының саны (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралдарының саны (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.23.4. Көлік құралы туралы ақпарат
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)
0..*

B.040.00246
1
если реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" содержит значение "0", то реквизит "Информация о транспортном средстве (cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Информация о транспортном средстве (cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
B.040.00734
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" содержит 1 из значений: "31", "32", то для указания сведений о прицепном транспортном средстве должны создаваться отдельные экземпляры реквизита "Информация о транспортном средстве
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)"
*.1. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1

B.040.00246
1
егер "Мәліметтердің сәйкес келу белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесінің мәні "0" болса, онда "Көлік құралы туралы ақпарат (cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралы туралы ақпарат (cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00734
2
BY
егер "Транзит кезіндегі көлік құралдары (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесінің мәні мына мәндердің 1-еуі: "31", "32" болса, онда тіркемелі көлік құралы туралы мәліметтерді көрсету үшін "Көлік құралы туралы ақпарат
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)" деректемесінің жеке даналары жасалуға тиіс
*.1. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1

B.040.00248
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" не содержит значение "20" и известны сведения о стране регистрации транспортного средства, атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира, иначе атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.040.00249
1
если заполнен атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)", атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать значение "2021", иначе атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
*.2. Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства
(casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)
0..1
B.040.00250
2
AM, KG, KZ, RU

B.040.00248
1
егер "Транзит кезіндегі көлік құралдары (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесінің мәні "20" болмаса және көлік құралы тіркелген ел туралы мәліметтер белгілі болса, "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес көлік құралы тіркелген ел кодының екі әріпті мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылуға тиіс емес
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1
B.040.00249
1
егер "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылса, "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты толтырылуға тиіс емес
*.2. Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
(casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)
0..1
B.040.00250
2
AM, KG, KZ, RU

если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)"содержит 1 из значений: "31", "32", то реквизит "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен

егер "Транзит кезіндегі көлік құралдары (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесінің мәні мына мәндердің 1-еуі: "31", "32" болса, онда "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

B.040.00735
2
BY
реквизит "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.040.00251
1
если известны сведения о стране регистрации первого прицепного транспортного средства, то атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира, иначе атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.040.00252
1
если заполнен атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)", то атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" должен содержать значение "2021", иначе атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
*.3. Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства
(casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)
0..1
B.040.00253
2
AM, KG,KZ, BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" содержит значение "32", то реквизит "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
B.040.00736
2
BY
реквизит "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.040.00254
1
если известны сведения о стране регистрации второго прицепного транспортного средства, то атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира, иначе атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1

B.040.00735
2
BY
"Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.040.00251
1
егер бірінші тіркемелі көлік құралы тіркелген ел туралы мәліметтер белгілі болса, онда "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес көлік құралы тіркелген ел кодының екі әріпті мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылуға тиіс емес
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1
B.040.00252
1
егер "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылған болса, онда "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс, әйтпесе "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты толтырылуға тиіс емес
*.3. Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
(casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)
0..1
B.040.00253
2
AM, KG,KZ, BY
егер "Транзит кезіндегі көлік құралдары (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесінің мәні "32" болса, онда "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00736
2
BY
"Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.040.00254
1
егер екінші тіркемелі көлік құралы тіркелген ел туралы мәліметтер белгілі болса, онда "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екінші тіркемелі көлік құралы тіркелген ел кодының екі әріпті мәнін қамтуға, әйтпесе "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылуға тиіс емес
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1

B.040.00255
1
если заполнен атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)", то атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" должен содержать значение "2021", иначе атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
*.4. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1

B.040.00255
1
егер "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылған болса, онда "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс, әйтпесе "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты толтырылуға тиіс емес
*.4. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1

B.040.00737
2
BY
реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00738
2
BY
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение "2024"
*.7. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
0..1

B.040.00737
2
BY
"Халықаралық тасымалдау көлік құралы типінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00738
2
BY
"Халықаралық тасымалдау көлік құралы типінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2024" болуға тиіс
*.7. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
0..1

B.040.00260
1
реквизит Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code) не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.24. Таможенный орган и пункт назначения
(cacdo:‌Transit‌Termination‌Details)
6 д)
0..1
B.040.00261
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "06", то реквизит "Таможенный орган и пункт назначения (cacdo:‌Transit‌Termination‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Таможенный орган и пункт назначения (cacdo:‌Transit‌Termination‌Details)" не должен быть заполнен
13.24.1. Таможенный орган
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
1
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.040.00263
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать восьмизначный код таможенного органа, который является таможенным органом назначения для таможенной процедуры таможенного транзита
*.2. Наименование таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
0..1
B.040.00264
1
реквизит "Наименование таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Name)" должен содержать наименование таможенного органа, который является таможенным органом назначения для таможенной процедуры таможенного транзита
*.3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.040.00265
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.24.2. Номер (идентификатор) зоны таможенного контроля
(casdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Id)
0..1
13.24.3. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.040.00269
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода государства – члена Евразийского экономического союза, включившего юридическое лицо в реестр уполномоченных экономических операторов или реестр владельцев складов временного хранения, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00270
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.040.00607
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:RegistrationNumberId)" должен содержать номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов или реестр владельцев складов временного хранения без указания признака перерегистрации (буквы
добавления)
*.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1

B.040.00260
1
Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code) деректемесі толтырылуға тиіс емес
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.24. Кеден органы және межелі пункті
(cacdo:‌Transit‌Termination‌Details)
6 д)
0..1
B.040.00261
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "06" болса, онда "Кеден органы және межелі пункті (cacdo:‌Transit‌Termination‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кеден органы және межелі пункті (cacdo:‌Transit‌Termination‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.24.1. Кеден органы
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
1
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.040.00263
1
"Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі кедендік транзиттің кедендік рәсімі үшін кеден органы болып табылатын кеден органының сегіз мәнді кодын қамтуға тиіс
*.2. Кеден органының атауы
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
0..1
B.040.00264
1
"Кеден органының атауы (csdo:‌Customs‌Office‌Name)" деректемесі кедендік транзиттің кедендік рәсімі үшін кеден органы болып табылатын кеден органының атауын қамтуға тиіс
*.3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.040.00265
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.24.2. Кедендік бақылау аймағының нөмірі (сәйкестендіргіші)
(casdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Id)
0..1
13.24.3. Тұлғаның тізілімге қосылғанын растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.040.00269
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне немесе уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне қосқан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет кодының екі әріпті кодын қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00270
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс
*.2. Тізілімге қосқан кездегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.040.00607
1
"Тізілімге қосқан кездегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі (casdo:RegistrationNumberId)" деректемесі уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне немесе уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне қосу туралы куәліктің қайта тіркеу белгісі (толықтырылған әріптер) көрсетілмеген нөмірін қамтуға тиіс
*.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1

B.040.00608
1
если номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов или реестр владельцев складов временного хранения содержит признак перерегистрации (букву добавления), то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" не должен быть заполнен
*.4. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.040.00609
1
если номер свидетельства о включении в реестр уполномоченного экономического оператора содержит сведения о типе свидетельства, реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
13.24.4. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1

B.040.00608
1
егер уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне немесе уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне қосу туралы куәліктің нөмірінде қайта тіркеу белгісі (толықтырылған әріптер) болса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.4. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.040.00609
1
егер уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне қосу туралы куәліктің нөмірінде куәліктің типі туралы мәліметтер болса, "Куәлік типінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Куәлік типінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.24.4. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1

B.040.00273
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение "3" – почтовый адрес
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.040.00274
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны адреса места доставки товаров в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.040.00273
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" деректемесінің мәні "3" – почталық мекенжай болуға тиіс
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.040.00274
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарлар жеткізілетін жердің мкенжайы кодының екі әріпті мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.040.00286
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
13.25. Грузовые операции
(cacdo:‌PITranshipment‌Details)
6 д)
0..*
B.040.00611
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит 1 из значений: "15", "16", "17", "18", то реквизит "Сведения о перегрузке товара (cacdo:‌Transhipment‌Details)" должен быть заполнен
B.040.00297
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "06", то реквизит "Сведения о перегрузке товара (cacdo:‌Transhipment‌Details)" может быть заполнен
B.040.00612
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не содержит значений: "15", "16", "17", "18" и реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) не содержит значение "06", то реквизит "Сведения о перегрузке товара (cacdo:‌Transhipment‌Details)" не должен быть заполнен
13.25.1. Код вида грузовой операции
(casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)
1
B.040.00613
1
реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – разгрузка товаров в месте прибытия;
2 – перегрузка (перевалка) товаров, замена транспортных средств в месте прибытия;
3 – перегрузка (перевалка) товаров, замена транспортных средств при перевозке товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита

B.040.00286
1
"Абоненттік жәшік нөмірі (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.25. Жүк операциялары
(cacdo:‌PITranshipment‌Details)
6 д)
0..*
B.040.00611
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні мына мәндердің 1-еуі: "15", "16", "17", "18" болса, онда "Тауарды қайта тиеу туралы мәліметтер (cacdo:‌Transhipment‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.040.00297
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "06" болса, онда "Тауарды қайта тиеу туралы мәліметтер (cacdo:‌Transhipment‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.040.00612
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні: "15", "16", "17", "18" болмаса және "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "06" болмаса, онда "Тауарды қайта тиеу туралы мәліметтер (cacdo:‌Transhipment‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.25.1. Жүк операциясы түрінің коды
(casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)
1
B.040.00613
1
"Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесінде мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
1 – келген жерде тауарларды түсіру;
2 – келген жерде тауарларды қайта тиеу (қайта үю), көлік құралдарын ауыстыру;
3 – кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдаған кезде тауарларды қайта тиеу (қайта үю), көлік құралдарын ауыстыру

13.25.2. Признак контейнерных перевозок
(casdo:‌Container‌Indicator)
0..1
B.040.00288
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "2", "3", реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – осуществляется перегрузка товаров из одного контейнера в другой;
0 – остальные случаи;
иначе реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" не должен быть заполнен

13.25.2. Контейнерлік тасымалдау белгісі
(casdo:‌Container‌Indicator)
0..1
B.040.00288
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесінде: "2", "3" мәндерінің 1-еуі болса, "Контейнерлік тасымалдау белгісі (casdo:‌Container‌Indicator)" деректемесінде мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
1 – тауарларды бір контейнерден екіншісіне қайта тиеу жүзеге асырылады;
0 – қалған жағдайлар;
әйтпесе "Контейнерлік тасымалдау белгісі (casdo:‌Container‌Indicator)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

13.25.3. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.040.00289
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны совершения грузовой операции в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00290
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)"должен содержать значение "2021"
13.25.4. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
13.25.5. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.040.00293
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" не должен быть заполнен
13.25.6. Таможенный орган
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
0..1
B.040.00294
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", реквизит "Таможенный орган (ccdo:‌Customs‌Office‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Таможенный орган (ccdo:‌Customs‌Office‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.040.00295
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать код таможенного органа в котором совершаются грузовые операции в соответствии с классификатором таможенных органов, применяемом в государстве – члене Евразийского экономического союза
*.2. Наименование таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
0..1
B.040.00296
1
реквизит "Наименование таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)" не должен быть заполнен
*.3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.040.00297
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.25.7. Транспортное средство при перегрузке товаров
(cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)
0..1
B.040.00299
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "2", "3", реквизит "Транспортное средство при перегрузке товаров (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Транспортное средство при перегрузке товаров (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
0..1

13.25.3. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.040.00289
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесінің мәні "3" болса, "Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес жүк операциясы жасалатын ел кодының екі әріпті мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00290
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс
13.25.4. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
13.25.5. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.040.00293
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесінің мәні "3" болса, "Жердің атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жердің атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.25.6. Кеден органы
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
0..1
B.040.00294
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесінің мәні "3" болса, "Кеден органы (ccdo:‌Customs‌Office‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Кеден органы (ccdo:‌Customs‌Office‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.040.00295
1
"Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде қолданылатын кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының коды болуға тиіс
*.2. Кеден органының атауы
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
0..1
B.040.00296
1
"Кеден органының атауы (csdo:‌Customs‌Office‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.040.00297
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.25.7. Тауарларды қайта тиеген кездегі көлік құралы
(cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)
0..1
B.040.00299
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесінің мәні: "2", "3" мәнерінің 1-еуі болса, "Тауарларды қайта тиеген кездегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Тауарларды қайта тиеген кездегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.1. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
0..1

B.040.00300
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение кода вида транспорта в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00301
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)"должен содержать значение "2004"
*.2. Код страны регистрации транспортного средства
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
0..1

B.040.00300
1
"Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі көлік және тауарларды тасымалдау түрлерінің сыныптауышына сәйкес көлік түрінің кодын қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00301
1
"Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2004" болуға тиіс
*.2. Көлік құралы тіркелген елдің коды
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
0..1

B.040.00302
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортное средство при перегрузке товаров (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" содержит значение "20", то реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" должен содержать значение кода страны регистрации активного транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира или значение "00" - неизвестна
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.040.00302
1
егер "Тауарларды қайта тиеген кездегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесінің мәні "20" болса, онда "Көлік құралы тіркелген елдің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес, әйтпесе "Көлік құралы тіркелген елдің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес белсенді көлік құралы тіркелген елдің кодын немесе "00" - беймәлім деген мәнді қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.040.00614
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.3. Количество транспортных средств
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)
0..1
B.040.00615
1
реквизит "Количество транспортных средств (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" должен быть заполнен
*.4. Информация о транспортном средстве
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)
0..*

B.040.00614
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс
*.3. Көлік құралдарының саны
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)
0..1
B.040.00615
1
"Көлік құралдарының саны (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.4. Көлік құралы туралы ақпарат
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)
0..*

B.040.00303
1
реквизит "Информация о транспортном средстве
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)" должен быть заполнен
B.040.00739
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита Транспортное средство при перегрузке товаров (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details) содержит 1 из значений: "31", "32", то для указания сведений о прицепном транспортном средстве должны создаваться отдельные экземпляры реквизита "Информация о транспортном средстве
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)"

B.040.00303
1
"Көлік құралы туралы ақпарат
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.040.00739
2
BY
егер Тауарларды қайта тиеген кездегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details) деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесінің мәні: "31", "32" мәндерінің 1-еуі болса, онда тіркемелі көлік құралы туралы мәліметтерді көрсету үшін "Көлік құралы туралы ақпарат
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)" деректемесінің жеке даналары жасалуға тиіс

*.4.1. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.040.00304
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортное средство при перегрузке товаров (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" не содержит значение "20" и известны сведения о стране регистрации транспортного средства, атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира, иначе атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.040.00305
1
если заполнен атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)", атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать значение "2021", иначе атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
*.4.2. Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства
(casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)
0..1
B.040.00306
2
AM, KG, KZ, RU

*.4.1. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.040.00304
1
егер "Тауарларды қайта тиеген кездегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесінің мәні "20" болмаса және көлік құралы тіркелген ел туралы мәліметтер белгілі болса, "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес көлік құралы тіркелген ел кодының екі әріпті мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылуға тиіс емес
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1
B.040.00305
1
егер "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылса, "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты толтырылуға тиіс емес
*.4.2. Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
(casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)
0..1
B.040.00306
2
AM, KG, KZ, RU

если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортное средство при перегрузке товаров (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" содержит 1 из значений: "31", "32", то реквизит "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен

егер "Тауарларды қайта тиеген кездегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесінің мәні: "31", "32" мәндерінің 1-еуі болса, онда "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

B.040.00740
2
BY
реквизит "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.040.00307
1
если известны сведения о стране регистрации первого прицепного транспортного средства, то атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id) должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации первого прицепного транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира, иначе атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.040.00308
1
если заполнен атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)", то атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" должен содержать значение "2021", иначе атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
*.4.3. Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства
(casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)
0..1
B.040.00309
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" "Транспортное средство при перегрузке товаров (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" содержит значение "32", то реквизит "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
B.040.00741
2
BY
реквизит "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.040.00310
1
если известны сведения о стране регистрации второго прицепного транспортного средства, то атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации второго прицепного транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира, иначе атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1

B.040.00740
2
BY
"Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.040.00307
1
егер бірінші тіркемелі көлік құралы тіркелген ел туралы мәліметтер белгілі болса, онда "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id) деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес бірінші тіркемелі көлік құралы тіркелген ел кодының екі әріпті мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылуға тиіс емес
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1
B.040.00308
1
егер "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылған болса, онда "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс, әйтпесе "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты толтырылуға тиіс емес
*.4.3. Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
(casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)
0..1
B.040.00309
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Тауарларды қайта тиеген кездегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесінің мәні "32" болса, онда "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00741
2
BY
"Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.040.00310
1
егер екінші тіркемелі көлік құралы тіркелген ел туралы мәліметтер белгілі болса, онда "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екінші тіркемелі көлік құралы тіркелген ел кодының екі әріпті мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылуға тиіс емес
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1

B.040.00312
1
реквизит "Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен
*.4.5. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
0..1
B.040.00313
1
реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" не должен быть заполнен
*.4.6. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
0..1
B.040.00314
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
B.040.00742
2
BY
реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00743
2
BY
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение "2024"
*.4.7. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
0..1

B.040.00312
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.4.5. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
0..1
B.040.00313
1
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.4.6. Халықаралық тасымалдау көлік құралы типінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
0..1
B.040.00314
2
AM, KG, KZ, RU
"Халықаралық тасымалдау көлік құралы типінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00742
2
BY
"Халықаралық тасымалдау көлік құралы типінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00743
2
BY
"Халықаралық тасымалдау көлік құралы типінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2024" болуға тиіс
*.4.7. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
0..1

B.040.00316
1
реквизит Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code) не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.25.8. Идентификатор контейнера
(casdo:‌Container‌Id)
0..*
B.040.00317
1
если реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" в составе реквизита "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" содержит значение "1", то реквизит "Идентификатор контейнера (casdo:‌Container‌Id)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Идентификатор контейнера (casdo:‌Container‌Id)" не должен быть заполнен

B.040.00316
1
Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code) деректемесі толтырылуға тиіс емес
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.25.8. Контейнерді сәйкестендігіш
(casdo:‌Container‌Id)
0..*
B.040.00317
1
егер "Жүк операциялары (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнерлік тасымалдау белгісі (casdo:‌Container‌Indicator)" деректемесінің мәні "1" болса, онда "Контейнерді сәйкестендігіш (casdo:‌Container‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Контейнерді сәйкестендігіш (casdo:‌Container‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

13.25.9. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.040.00616
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "1", "2", реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" может быть заполнен, иначе реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
13.26. Место временного хранения товара
(cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)
6 е)
0..1
B.040.00318
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "05", то реквизит "Место временного хранения товара (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место временного хранения товара (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details) не должен быть заполнен
13.26.1. Код места нахождения товаров
(casdo:‌Goods‌Location‌Code)
1
B.040.00319
1
ревизит "Код места нахождения товаров (casdo:‌Goods‌Location‌Code) значение кода предполагаемого места хранения товаров в соответствии с классификатором мест нахождения товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00617
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2023"
13.26.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.040.00618
1
если реквизит "Код места нахождения товаров (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" содержит значения "95", "97" реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен
13.26.3. Сведения о документе, определяющем место нахождения товара
(cacdo:‌Goods‌Location‌Doc‌Details)
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.040.00320
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.040.00619
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.040.00323
1
реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен
B.040.00620
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.040.00324
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)" заполнен, то значение реквизита
должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1

13.25.9. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.040.00616
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесінің мәні: "1", "2" мәндерің 1-еуі болса, "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.26. Тауар уақытша сақталатын орын
(cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)
6 е)
0..1
B.040.00318
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "05" болса, онда "Тауар уақытша сақталатын орын (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауар уақытша сақталатын орын (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details) деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.26.1. Тауарлар уақытша тұрған жердің коды
(casdo:‌Goods‌Location‌Code)
1
B.040.00319
1
"Тауарлар уақытша тұрған жердің коды (casdo:‌Goods‌Location‌Code) деректемесі – тауарлар тұрған жерлердің сыныптауышына сәйкес тауарларды сақтау болжанатын жер кодының мәні
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00617
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2023" болуға тиіс
13.26.2. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.040.00618
1
егер "Тауарлар уақытша тұрған жердің коды (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" деректемесінің мәндері "95", "97" болса, "Жердің атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс
13.26.3. Тауар тұрған жерді айқындайтын құжат туралы мәліметтер
(cacdo:‌Goods‌Location‌Doc‌Details)
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.040.00320
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.040.00619
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.040.00323
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.040.00620
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес болуға тиіс
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.040.00324
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес болуға тиіс
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1

B.040.00325
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
13.26.4. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
B.040.00326
1
если реквизит "Код места нахождения товаров (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" содержит значение "11" реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.040.00327
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода государства – члена Евразийского экономического союза, включившего юридическое лицо в реестр владельцев складов временного хранания, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00328
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.040.00329
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:RegistrationNumberId)" должен содержать номер свидетельства о включении в реестр владельцев складов временного хранания без указания признака перерегистрации (буквы
добавления)
*.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
B.040.00330
1
если номер свидетельства о включении в реестр владельцев складов временного хранания содержит признак перерегистрации (букву добавления, то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" не должен быть заполнен
*.4. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1

B.040.00325
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес болуға тиіс
13.26.4. Тұлғаның тізілімге қосылғанын растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
B.040.00326
1
егер "Тауарлар уақытша тұрған жердің коды (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" деректемесінің мәні "11" болса, "Тұлғаның тізілімге қосылғанын растайтын құжат (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.040.00327
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес заңды тұлғаны уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне қосқан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет кодының екі әріпті кодын қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00328
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс
*.2. Тізілімге қосқан кездегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.040.00329
1
"Тізілімге қосқан кездегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі (casdo:RegistrationNumberId)" деректемесінде қайта тіркеу белгісі (толықтырылған әріптер) көрсетілмей, заңды тұлғаның кеден өкілдерінің тізіліміне қосылғаны туралы куәліктің нөмірі қамтылуға тиіс
*.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
B.040.00330
1
егер уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне қосу туралы куәліктің нөмірінде қайта тіркеу белгісі (толықтырылған әріп) болса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.4. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1

B.040.00334
1
ревизит "Признак необходимости особых условий хранения (casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – необходимо обеспечение особых условий временного хранения товаров;
0 – отсутствует необходимость обеспечения особых условий временного хранения товаров
*.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.040.00335
1
если реквизит "Признак необходимости особых условий хранения (casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)", должен быть заполнен, иначе реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
13.27. Товар
(cacdo:‌PIARConsignment‌Item‌Details)
1..*
13.27.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
1
B.040.00337
1
значение реквизита "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" должно быть уникальным в экеземпляре реквизита "Товарная партия
(cacdo:‌PIARConsignment‌Details)"
13.27.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
5 е)
6 г)
6 д)
6 е)
6 и)
6 к)
0..1
B.040.00338
1
реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должен быть заполнен
B.040.00339
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не заполнен, количество экземпляров реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) равно 1, реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "13", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должен соответствовать шаблону "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}", иначе реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должен соответствовать шаблону "\d{6}|\d{8,10}"
13.27.3. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
5 е)
6 д)
6 е)
6 к)
0..4

B.040.00334
1
"Ерекше сақтау шарттары қажеттігінің белгісі (casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
1 – тауарларды уақытша сақтаудың ерекше шарттарын қамтамасыз ету қажет;
0 – тауарларды уақытша сақтаудың ерекше шарттарын қамтамасыз ету қажет емес
*.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.040.00335
1
егер "Ерекше сақтау шарттары қажеттігінің белгісі (casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)" деректемесінің мәні "1" болса, онда "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.27. Тауар
(cacdo:‌PIARConsignment‌Item‌Details)
1..*
13.27.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
1
B.040.00337
1
"Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесінің мәні "Тауар партиясы
(cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" деректемесінің данасында бірегей болуға тиіс
13.27.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
5 е)
6 г)
6 д)
6 е)
6 и)
6 к)
0..1
B.040.00338
1
"ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.040.00339
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі толтырылмаса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі даналарының саны 1-ге тең болса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің мәні "13" болса, онда "ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}" шаблонына сәйкес болуға тиіс, әйтпесе "ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі "\d{6}|\d{8,10}" шаблонына сәйкес болуға тиіс
13.27.3. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
5 е)
6 д)
6 е)
6 к)
0..4

B.040.00340
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит 1 из значений: "05", "06", "13", то реквизит "Наименование товара (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование товара (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" не должен быть заполнен

B.040.00340
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса немесе "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні: "05", "06", "13" мәндерінің 1-еуі болса, онда "Тауардың атауы (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауардың атауы (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

13.27.4. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 е)
6 д)
6 е)
6 к)
0..1
B.040.00341
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "06", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен

13.27.4. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 е)
6 д)
6 е)
6 к)
0..1
B.040.00341
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса немесе"Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "06" болса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.040.00342
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "05" и реквизит "Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" не заполнен, то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен
B.040.00621
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "13" и реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" не заполнен, то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен
B.040.00622
1
если реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" заполнен, то значение должно быть выражено в килограммах
B.040.00623
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не содержит значение "01" и реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) не содержит значение: "05", "06", "13", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.040.00343
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.040.00344
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2016"
13.27.5. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
5 е)
6 к)
0..1
B.040.00345
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" может быть заполнен
B.040.00346
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "13" и реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" не заполнен, то реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен

B.040.00342
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "05" болса және "Негізгі және қосымша бірліктен өзгеше өлшем бірлігіндегі тауар саны (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылмаса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.040.00621
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "13" болса және "Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмаса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.040.00622
1
егер "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылса, онда мәні килограммен көрсетілуге тиіс
B.040.00623
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса және "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні: "05", "06", "13" болса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.040.00343
1
"Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибутының мәні "166" болуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.040.00344
1
"Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2016" болуға тиіс
13.27.5. Нетто массасы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
5 е)
6 к)
0..1
B.040.00345
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса, онда "Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.040.00346
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "13" болса және "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмаса, онда "Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.040.00624
1
если реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" заполнен, то значение реквизита должно быть выражено в килограммах
B.040.00625
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не содержит значение "01" и реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) не содержит значение "13", то реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.040.00348
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.040.00349
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2016"
13.27.6. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
6 е)
6 д)
0..1
B.040.00350
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит 1 из значений: "05", "06" и для товара установлена дополнительная единица в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, то реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
B.040.00351
1
если реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" заполнен, то реквизит Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure) должен содержать значение количества товара в единицах измерения, приведенных в классификаторе единиц измерения
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.040.00352
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1

B.040.00624
1
егер "Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні килограммен көрсетілуге тиіс
B.040.00625
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болмаса және"Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" болмаса, онда "Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.040.00348
1
"Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибутының мәні "166" болуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.040.00349
1
"Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2016" болуға тиіс
13.27.6. Тауар саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
6 е)
6 д)
0..1
B.040.00350
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні: "05", "06" мәндерінің 1-еуі болса және тауар үшін ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес қосымша бірлік белгіленсе, онда "Тауар саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауар саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
B.040.00351
1
егер "Тауар саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылса, онда Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo:‌Goods‌Measure) деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышында келтірілген өлшем бірліктеріндегі тауар санының мәнін қамуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.040.00352
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1

B.040.00353
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "2016"
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.040.00354
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения

B.040.00353
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2016" болуға тиіс
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгісі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.040.00354
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгісі (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгісін қамтуға тиіс

13.27.7. Порядковый номер товара в декларации на товары
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
8
0..*
B.040.00355
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Порядковый номер товара в декларации на товары (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Порядковый номер товара в декларации на товары (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" не должен быть заполнен
13.27.8. Признак продукции военного назначения
(casdo:‌Goods‌Military‌Indicator)
6 д)
0..1
B.040.00356
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "06" и товар является продукцией военного назначения, то реквизит "Признак продукции военного назначения (casdo:‌Goods‌Military‌Indicator)" должен содержать значение
"1" – товар является продукцией военного назначения,
иначе реквизит "Признак продукции военного назначения (casdo:‌Goods‌Military‌Indicator)" не должен быть заполнен

13.27.7. Тауарларға арналған декларациядағы тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
8
0..*
B.040.00355
1
егер "Кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Тауарларға арналған декларациядағы тауардың реттік нөмірі (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарларға арналған декларациядағы тауардың реттік нөмірі (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.27.8. Әскери мақсаттағы өнім белгісі
(casdo:‌Goods‌Military‌Indicator)
6 д)
0..1
B.040.00356
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "06" болса және тауар әскери мақсаттағы өнім болса, онда "Әскери мақсаттағы өнім белгісі (casdo:‌Goods‌Military‌Indicator)" деректемесі "1" – әскери мақсаттағы өнім болып табылады деген мәнді қамтуға тиіс, әйтпесе "Әскери мақсаттағы өнім белгісі (casdo:‌Goods‌Military‌Indicator)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

13.27.9. Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
5 е)
6 е)
0..1
B.040.00357
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" может быть заполнен

13.27.9. Негізгі және қосымша бірліктен өзгеше өлшем бірлігіндегі тауар саны
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
5 е)
6 е)
0..1
B.040.00357
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса, онда "Негізгі және қосымша бірліктен өзгеше өлшем бірлігіндегі тауар саны (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.040.00358
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "05" и реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" не заполнен, то реквизит "Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" должен быть заполнен
B.040.00626
1

B.040.00358
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "05" болса және "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмаса, онда "Негізгі және қосымша бірліктен өзгеше өлшем бірлігіндегі тауар саны (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.040.00626
1

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не содержит значение "01" и реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) не содержит значение "05", то реквизит реквизит "Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
B.040.00359
1
реквизит "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение объема товара, выраженное в метрах кубических
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.040.00360
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "113"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.040.00361
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "2016"
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1

егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болмаса және "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "05" болмаса, онда "Негізгі және қосымша бірліктен өзгеше өлшем бірлігіндегі тауар саны
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
B.040.00359
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесі текше метрмен көрсетілген тауар көлемінің мәнін қамтуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.040.00360
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибутының мәні "113" болуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.040.00361
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2016" болуға тиіс
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгісі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1

B.040.00362
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
13.27.10. Наименование места происхождения
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
6 к)
0..*
B.040.00363
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "13", то реквизит "Наименование места происхождения (casdo:‌Production‌Place‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование места происхождения (casdo:‌Production‌Place‌Name)" не должен быть заполнен
13.27.11. Маркировка товара
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
6 и)
6 к)
0..1
B.040.00364
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит 1 из значений: "12", "13", то реквизит "Маркировка товара (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Маркировка товара (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
13.27.12. Назначение и область применения товара
(casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)
6 г)
0..1
B.040.00365
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "11", то реквизит "Назначение и область применения товара (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Назначение и область применения товара (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
13.27.13. Производитель
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
6 г)
6 и)
0..*
B.040.00366
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "11", то реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" должен быть заполнен
B.040.00627
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "12", то реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" может быть заполнен
B.040.00628
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) не содержит значение "11", "12", то реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" не должен быть заполнен

B.040.00362
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгісі (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгісін қамтуға тиіс
13.27.10. Шыққан жерінің атауы
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
6 к)
0..*
B.040.00363
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "13" болса, онда "Шыққан жерінің атауы (casdo:‌Production‌Place‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Шыққан жерінің атауы (casdo:‌Production‌Place‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.27.11. Тауардың таңбалануы
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
6 и)
6 к)
0..1
B.040.00364
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні: "12", "13" мәндерінің 1-еуі болса, онда "Тауардың таңбалануы (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауардың таңбалануы (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.27.12. Тауардың қолданылу мақсаты мен саласы
(casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)
6 г)
0..1
B.040.00365
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "11" болса, онда "Тауардың қолданылу мақсаты мен саласы (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауардың қолданылу мақсаты мен саласы (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.27.13. Өндіруші
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
6 г)
6 и)
0..*
B.040.00366
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "11" болса, онда "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.040.00627
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "12" болса, онда "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.040.00628
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "11", "12" болмаса, онда "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

B.040.00367
1
для реквизита "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
*.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1

B.040.00367
1
"Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі үшін мына деректемелердің 1-еуі дәл толтырылуға тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
*.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1

*.7.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.040.00370
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение "1" – адрес регистрации
*.7.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.040.00371
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации производителя товаров в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

*.7.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.040.00370
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" деректемесі "1" – тіркелген мекенжайы мәнін қамтуға тиіс
*.7.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.040.00371
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды өндіруші тіркелген ел кодының екі әріпті мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.040.00379
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "12", то реквизит "Предприятие, выпустившее товары в оборот (cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Предприятие, выпустившее товары в оборот (cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1

B.040.00379
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "12" болса, онда "Тауарларды айналымға шығарған кәсіпорын (cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарларды айналымға шығарған кәсіпорын (cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1

B.040.00380
1
реквизит "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)" должен быть заполнен
*.2. Регистрационный номер предприятия, осуществляющего деятельность, подконтрольную ветеринарно-санитарному надзору
(casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)
0..1
B.040.00381
1
реквизит "Регистрационный номер предприятия, осуществляющего деятельность, подконтрольную ветеринарно-санитарному надзору (casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)" может быть заполнен

B.040.00380
1
"Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.2. Ветеринариялық-санитариялық қадағалаумен бақыланатын қызметті жүзеге асыратын кәсіпорынның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)
0..1
B.040.00381
1
"Ветеринариялық-санитариялық қадағалаумен бақыланатын қызметті жүзеге асыратын кәсіпорынның тіркеу нөмірі (casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін

13.27.15. Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
5 е)
6 д)
6 е)
0..1
B.040.00382
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит 1 из значений: "05", "06", то реквизит "Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида информации об упаковке товара
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
0..1
B.040.00383
1
реквизит "Код вида информации об упаковке товара (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" должен содержать 1 из значений:
0 – без упаковки;
1 – с упаковкой;
2 – без упаковки, в оборудованных емкостях транспортного средства
*.2. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
0..1
B.040.00384
1
реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен быть заполнен
B.040.00727
1
при перевозке насыпом, наливом, навалом и т.п. реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен содержать значение "0"
*.3. Количество грузовых мест, частично занятых товаром
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
0..1
B.040.00646
1
реквизит "Количество грузовых мест, частично занятых товаром (casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)" не должен быть заполнен
*.4. Вид грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
0..1
*.5. Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
6 д)
0..*
B.040.00647
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "06", то реквизит "Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне (cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне (cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)" не должен быть заполнен,
*.5.1. Код вида информации о грузовом месте (упаковке)
(casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)
1
B.040.00385
1
реквизит "Код вида информации о грузовом месте (упаковке) (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
0 – сведения об упаковке;
1 – сведения о таре;
2 – сведения о грузе;
3 – сведения о поддонах;
4 – сведения об индивидуальной упаковке

13.27.15. Жүк, жүк орындары, тұғырықтар мен тауарлардың қаптамасы (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
5 е)
6 д)
6 е)
0..1
B.040.00382
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса немесе "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні: "05", "06" мәндерінің 1-еуі болса, онда "Жүк, жүк орындары, тұғырықтар мен тауарлардың қаптамасы (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жүк, жүк орындары, тұғырықтар мен тауарлардың қаптамасы (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.1. Тауардың қаптамасы туралы ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
0..1
B.040.00383
1
"Тауардың қаптамасы туралы ақпарат түрінің коды (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
0 – қаптамасы жоқ;
1 – қаптамасы бар;
2 – қаптамасы жоқ, көлік құралының жабдықталған ыдыстарында
*.2. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
0..1
B.040.00384
1
"Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.040.00727
1
үйіп, құйып және т.б. тасымалдаған кезде "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесінің мәні "0" болуға тиіс
*.3. Ішінара тауар қойылған жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
0..1
B.040.00646
1
"Ішінара тауар қойылған жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.4. Жүк орындарының түрі
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
0..1
*.5. Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
6 д)
0..*
B.040.00647
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "06" болса, онда "Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер (cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер (cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.5.1. Жүк орны (қаптама) туралы ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)
1
B.040.00385
1
"Жүк орны (қаптама) туралы ақпарат түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" деректемесінде мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
0 – қаптама туралы мәліметтер;
1 – ыдыс туралы мәліметтер;
2 – жүк туралы мәліметтер;
3 – тұғырықтар туралы мәліметтер;
4 – жеке қаптама туралы мәліметтер

*.5.2. Код вида упаковки
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
1
B.040.00386
1
реквизит "Код вида упаковки (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида упаковки в соответствии с классификатором видов груза, упаковки и упаковочных материалов
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00648
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида упаковки (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2013"

*.5.2. Қаптама түрінің коды
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
1
B.040.00386
1
"Қаптама түрінің коды (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" деректемесі жүк, қаптама және қаптама материалдары түрлерінің сыныптауышына сәйкес қаптама түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00648
1
"Қаптама түрінің коды (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2013" болуға тиіс

*.5.3. Количество упаковок
(csdo:‌Package‌Quantity)
0..1
B.040.00649
1
если реквизит "Код вида информации о грузовом месте (упаковке) (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" содержит значение "0", "1", "3", "4", то реквизит "Количество упаковок (csdo:‌Package‌Quantity)" должен быть заполнен
B.040.00650
1
если реквизит "Код вида информации о грузовом месте (упаковке) (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" содержит значение "2", то реквизит "Количество упаковок (csdo:‌Package‌Quantity)" может быть заполнен

*.5.3. Қаптамалар саны
(csdo:‌Package‌Quantity)
0..1
B.040.00649
1
егер "Жүк орны (қаптама) туралы ақпарат түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" деректемесінің мәні "0", "1", "3", "4" болса, онда "Қаптамалар саны (csdo:‌Package‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.040.00650
1
егер "Жүк орны (қаптама) туралы ақпарат түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" деректемесінің мәні "2" болса, онда "Қаптамалар саны (csdo:‌Package‌Quantity)" деректемесі толтырылуы мүмкін

*.5.4. Описание грузового места
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
0..*
13.27.16. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
6 а)
6 б)
6 г)
6 д)
6 и)
6 к)
7
0..*
B.040.00387
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" содержит значение "06" и реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIARBorder‌Transport‌Details)" содержит значение "1", то реквизит "Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Идентификатор контейнера
(casdo:‌Container‌Id)
1
*.2. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1

*.5.4. Жүк орнының сипаттамасы (casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
0..*
13.27.16. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
6 а)
6 б)
6 г)
6 д)
6 и)
6 к)
7
0..*
B.040.00387
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "06" болса және "Көлік құралы (cacdo:‌PIARBorder‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнерлік тасымалдау белгісі (casdo:‌Container‌Indicator)" деректемесінің мәні "1" болса, онда "Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.1. Контейнерді сәйкестендігіш
(casdo:‌Container‌Id)
1
*.2. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1

B.040.00388
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит 1 из значений: "11", "13", то реквизит "Страна происхождения (cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Страна происхождения (cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
1
B.040.00389
1
реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны происхождения товаров в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00390
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
B.040.00391
1
реквизит "Краткое название страны (casdo:‌Short‌Country‌Name)" не должен быть заполнен
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1

B.040.00388
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні: "11", "13" мәндерінің 1-еуі болса, онда "Шығарылған елі (cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Шығарылған елі (cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
1
B.040.00389
1
"Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарлар шығарылған ел кодының екі әріпті мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00390
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс
*.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
B.040.00391
1
"Елдің қысқаша атауы (casdo:‌Short‌Country‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1

13.27.18. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
6 д)
6 е)
0..1
B.040.00394
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "06", то реквизит "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" должен быть заполнен
B.040.00653
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "05", то реквизит "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" может быть заполнен
B.040.00654
1

13.27.18. Құны
(casdo:‌CAValue‌Amount)
6 д)
6 е)
0..1
B.040.00394
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "06" болса, онда "Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.040.00653
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "05" болса, онда "Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.040.00654
1

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) не содержит значения "05", "06", то реквизит "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" не должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
1
B.040.00395
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1
B.040.00396
1
атрибут "идентификатор классификатора валют (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" должен содержать значение "2022"

егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "05", "06" болмаса, онда "Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
1
B.040.00395
1
"Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валюта кодының үш әріпті кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
1
B.040.00396
1
"Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесінің "валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2022" болуға тиіс

13.27.19. Предшествующий документ
(cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)
6 д)
0..*
B.040.00655
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" содержит значение "06"", то реквизит "Предшествующий документ (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Предшествующий документ (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.040.00656
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00657
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)"должен содержать значение "2009"
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.040.00658
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.040.00659
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
13.27.20. Дополнительный документ (сведения)
(cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)
6 а)
6 б)
6 г)
6 д)
6 и)
6 к)
0..*

13.27.19. Алдыңғы құжат
(cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)
6 д)
0..*
B.040.00655
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "06" болса, онда "Алдыңғы құжат (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Алдыңғы құжат (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.040.00656
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінде құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрінің коды болуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00657
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2009" болуға тиіс
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.040.00658
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.040.00659
1
егер "Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылса, деректеменің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес болуға тиіс
13.27.20. Қосымша құжат (мәліметтер)
(cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)
6 а)
6 б)
6 г)
6 д)
6 и)
6 к)
0..*

B.040.00398
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит 1 из значений: "03", "14", "15", "16", "17", "18" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "05", то реквизит "Дополнительный документ (сведения) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" может быть заполнен
B.040.00660
1
если реквизит реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит 1 из значений: "06", "11", "12", "13" то реквизит "Дополнительный документ (сведения) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" должен быть заполнен
B.040.00661
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не содержит значения: "03", "14", "15", "16", "17", "18" и реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) не содержит значения ""06", "11", "12", "13" то реквизит "Дополнительный документ (сведения) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.040.00399
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00400
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)"должен содержать значение "2009"
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.040.00402
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен содержать значение номера документа или значение "Б/Н", если документ не имеет номера
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.040.00403
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.040.00404
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1

B.040.00398
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні: "03", "14", "15", "16", "17", "18" мәндерінің 1-еуі болса немесе "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "05" болса, онда "Қосымша құжат (мәліметтер) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.040.00660
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні: "06", "11", "12", "13" мәндерінің 1-еуі болса, онда "Қосымша құжат (мәліметтер) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.040.00661
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні: "03", "14", "15", "16", "17", "18" болмаса және "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "06", "11", "12", "13" болмаса, онда "Қосымша құжат (мәліметтер) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.040.00399
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінде құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрінің коды болуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00400
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2009" болуға тиіс
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.040.00402
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі құжат нөмірінің мәнін немесе егер құжаттың нөмірі болмаса, "Б/Н" мәнін қамтуға тиіс
*.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.040.00403
1
егер "Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес болуға тиіс
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.040.00404
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес болуға тиіс
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1

B.040.00405
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.7. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.040.00406
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" заполнен, то реквизит должен содержать двухбуквенное значение кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.040.00405
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес болуға тиіс
*.7. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.040.00406
1
егер "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылса, онда деректеме әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес ел кодының екі әріпті мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.040.00662
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" содержит значение "12", реквизит "Учетная серия (casdo:‌Registration‌Series‌Id)" может быть заполнен
*.12. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
6 и)
0..1
B.040.00663
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" содержит значение "12", реквизит "Учетная серия (casdo:‌Registration‌Series‌Id)" может быть заполнен
*.13. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
6 г)
6 и)
0..4
B.040.00664
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" содержит значение "11", "12" реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" может быть заполнен
*.14. Маркировка товара
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
6 г)
6 и)
0..1

B.040.00662
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "12" болса, "Есептік серия (casdo:‌Registration‌Series‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.12. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
6 и)
0..1
B.040.00663
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "12" болса, "Есептік серия (casdo:‌Registration‌Series‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.13. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
6 г)
6 и)
0..4
B.040.00664
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "11", "12" болса, "ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.14. Тауардың таңбалануы
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
6 г)
6 и)
0..1

B.040.00665
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" содержит значение "12", "13" реквизит "Маркировка товара (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" может быть заполнен
*.15. Производитель
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
6 г)
6 и)
0..1
B.040.00666
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" содержит значение "11", "12" реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" может быть заполнен

B.040.00665
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "12", "13" болса, "Тауардың таңбалануы (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.15. Өндіруші
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
6 г)
6 и)
0..1
B.040.00666
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "11", "12" деректемесі болса, "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін

*.15.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.040.00409
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
*.16. Сведения об обеззараживании
(cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)
6 к)
0..1
B.040.00410
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" содержит значение "13", то реквизит "Сведения об обеззараживании (cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)" должен быть заполнен
*.16.1. Признак проведения обеззараживания
(casdo:‌Disinfection‌Indicator)
1
B.040.00411
1
реквизит "Признак проведения обеззараживания (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – обеззараживание продукции проводилось;
0 – обеззараживание продукции не проводилось или сведения о проведении обеззараживания отсутствуют

*.15.7.12. Абоненттік жәшік нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.040.00409
1
"Абоненттік жәшік нөмірі (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.16. Залалсыздандыру туралы мәліметтер
(cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)
6 к)
0..1
B.040.00410
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "13" болса, онда "Залалсыздандыру туралы мәліметтер (cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.16.1. Залалсыздандыруды жүргізу белгісі
(casdo:‌Disinfection‌Indicator)
1
B.040.00411
1
"Залалсыздандыруды жүргізу белгісі (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
1 – өнімді залалсыздандыру жүргізілді;
0 – өнімді залалсыздандыру жүргізілген жоқ немесе залалсыздандыруды жүргізу туралы мәліметтер жоқ

*.16.2. Сведения о проведенном обеззараживании
(cacdo:‌Disinfection‌Details)
0..1
B.040.00673
1
если реквизит "Признак проведения обеззараживания (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" содержит значение "1", реквизит "Сведения о проведенном обеззараживании (cacdo:‌Disinfection‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Признак проведения обеззараживания (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" не должен быть заполнен
*.16.2.1. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.040.00412
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.16.2.2. Продолжительность обработки
(casdo:‌Exposition‌Duration)
0..1
*.16.2.3. Способ обработки
(casdo:‌Disinfection‌Method‌Name)
0..1
*.16.2.4. Наименование химического вещества (субстанции)
(casdo:‌Chemical‌Name)
1
*.16.2.5. Температура обработки
(casdo:‌Temperature‌Measure)
0..1
*.16.2.6. Концентрация вещества
(casdo:‌Concentration‌Measure)
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.040.00674
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Концентрация вещества (casdo:‌Concentration‌Measure)" должен содержать значение код единицы измерения в соответствии с классификатором, идентификатор которого определен в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1

*.16.2. Жүргізілген залалсыздандыру туралы мәліметтер
(cacdo:‌Disinfection‌Details)
0..1
B.040.00673
1
егер "Залалсыздандыруды жүргізу белгісі (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" деректемесінің мәні "1" болса, "Жүргізілген залалсыздандыру туралы мәліметтер (cacdo:‌Disinfection‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Залалсыздандыруды жүргізу белгісі (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.16.2.1. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.040.00412
1
"Күні (csdo:‌Event‌Date)" деректемесінің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес болуға тиіс
*.16.2.2. Өңдеудің ұзақтығы
(casdo:‌Exposition‌Duration)
0..1
*.16.2.3. Өңдеу тәсілі
(casdo:‌Disinfection‌Method‌Name)
0..1
*.16.2.4. Химиялық заттың (субстанцияның) атауы
(casdo:‌Chemical‌Name)
1
*.16.2.5. Өңдеу температурасы
(casdo:‌Temperature‌Measure)
0..1
*.16.2.6. Заттың концентрациясы
(casdo:‌Concentration‌Measure)
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.040.00674
1
"Заттың концентрациясы (casdo:‌Concentration‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында айқындалған сыныптауышқа сәйкес өлшем бірлігінің коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1

B.040.00675
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор применяемого классификатора по реестру НСИ Союза**
*.16.2.7. Доза вещества
(casdo:‌Dose‌Measure)
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.040.00413
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Доза вещества (casdo:‌Dose‌Measure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором, идентификатор которого определен в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.040.00414
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**

B.040.00675
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында Одақ НАА** тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргіші болуға тиіс
*.16.2.7. Заттың дозасы
(casdo:‌Dose‌Measure)
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.040.00413
1
"Заттың дозасы (casdo:‌Dose‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында айқындалған сыныптауышқа сәйкес өлшем бірлігінің коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.040.00414
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында Одақ НАА** тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргіші болуға тиіс

*.16.2.8. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
13.27.21. Место и дата отгрузки товара
(cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)
6 к)
0..*
B.040.00415
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "13", то реквизит "Место и дата отгрузки товара (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место и дата отгрузки товара (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1

*.16.2.8. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
13.27.21. Тауардың тиелген жері мен күні
(cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)
6 к)
0..*
B.040.00415
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "13" болса, онда "Тауардың тиелген жері мен күні (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауардың тиелген жері мен күні (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1

B.040.00416
1
ревизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны отгрузки товара в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00417
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.2. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.040.00418
1
если реквизит "Код места или географического пункта (casdo:‌Location‌Code)" заполнен, то должен содержать кодовое обозначение места отгрузки в соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00419
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
*.3. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
*.4. Район
(csdo:‌District‌Name)
0..1
*.5. Город
(csdo:‌City‌Name)
0..1
*.6. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1
B.040.00420
1
если реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" заполнен, то реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:‌City‌Name)"
*.7. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.040.00676
1
реквизит "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должен быть заполнен

B.040.00416
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауар тиелген ел кодының екі әріпті мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00417
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс
*.2. Жердің немесе географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.040.00418
1
егер "Жердің немесе географиялық пункттің коды (casdo:‌Location‌Code)" деректемесі толтырылса, онда сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (CodeListId атрибуты)" атрибутында айқындалған сыныптауышқа сәйкес тиелген жердің кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00419
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында Одақ НАА** тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргіші болуға тиіс
*.3. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
*.4. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
0..1
*.5. Қала
(csdo:‌City‌Name)
0..1
*.6. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1
B.040.00420
1
егер "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемесі толтырылса, онда "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемесіндегі елді мекеннің атауы "Қала (csdo:‌City‌Name)" деректемесінің мәнінен өзгеше болуға тиіс
*.7. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.040.00676
1
"Күні (csdo:‌Event‌Date)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.040.00421
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
13.28. Мера обеспечения соблюдения таможенного транзита
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
6 д)
0..*
B.040.00422
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "06", то реквизит "Мера обеспечения соблюдения таможенного транзита (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Мера обеспечения соблюдения таможенного транзита (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)" не должен быть заполнен

B.040.00421
1
"Күні (csdo:‌Event‌Date)" деректемесінің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес болуға тиіс
13.28. Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
6 д)
0..*
B.040.00422
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "06" болса, онда "Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

13.28.1. Код меры обеспечения соблюдения таможенного транзита
(casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)
1
B.040.00424
1
реквизит "Код меры обеспечения соблюдения таможенного транзита (casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)" должен содержать значение кода меры обеспечения соблюдения таможенного транзита в соответствии с классификатором кодов меры обеспечения соблюдения таможенного транзита"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

13.28.1. Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының коды
(casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)
1
B.040.00424
1
"Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының коды (casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)" деректемесі кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шаралары кодтарының сыныптауышына сәйкес кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының кодын қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.040.00425
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код меры обеспечения соблюдения таможенного транзита (casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)" должен содержать значение "2017"
13.28.2. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
0..1
B.040.00426
2
BY
если реквизит "Код меры обеспечения соблюдения таможенного транзита (casdo:TransitGuaranteeMeasureCode)" содержит значение "01", "02", "03", "04", то реквизит "Сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Guarantee‌Amount)" не должен быть заполнен
B.040.00677
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" не должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
1

B.040.00425
1
"Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының коды (casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутынң мәні "2017" болуға тиіс
13.28.2. Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
0..1
B.040.00426
2
BY
егер "Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының коды (casdo:TransitGuaranteeMeasureCode)" деректемесінің мәні "01", "02", "03", "04" болса, онда "Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00677
2
AM, KG, KZ, RU
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
1

B.040.00427
2
BY
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен трехбуквенное значение кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1
B.040.00428
2
BY
атрибут "идентификатор классификатора валют (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен содержать значение "2022"

B.040.00427
2
BY
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валюта кодының үш әріпті мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
1
B.040.00428
2
BY
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесінің "валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2022" болуға тиіс

13.28.3. Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
0..1
B.040.00429
2
BY
если реквизит "Код меры обеспечения соблюдения таможенного транзита (casdo:TransitGuaranteeMeasureCode)" содержит значение "01", "02", "03", "04", то реквизит "Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
*.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.040.00430
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
13.28.4. Документ, подтверждающий применение мер обеспечения соблюдения таможенного транзита
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.040.00432
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" заполнен, то реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00433
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)"должен содержать значение "2009"
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.040.00435
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
1
реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен
B.040.00436
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.040.00437
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.040.00438
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
13.28.5. Код гарантии
(casdo:‌National‌Guarantee‌Code)
0..1
B.040.00439
1
реквизит "Код гарантии (casdo:‌National‌Guarantee‌Code)" не должен быть заполнен

13.28.3. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттеменің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
0..1
B.040.00429
2
BY
егер "Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының коды (casdo:TransitGuaranteeMeasureCode)" деректемесінің мәні "01", "02", "03", "04" болса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттеменің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
*.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.040.00430
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес болуға тиіс
*.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі (casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
13.28.4. Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шараларының қолданылуын растайтын құжат
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.040.00432
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінде құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрінің коды болуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00433
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2009" болуға тиіс
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.040.00435
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.040.00436
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес болуға тиіс
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.040.00437
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес болуға тиіс
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.040.00438
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес болуға тиіс
13.28.5. Кепілдік коды
(casdo:‌National‌Guarantee‌Code)
0..1
B.040.00439
1
"Кепілдік коды (casdo:‌National‌Guarantee‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

13.28.6. Код страны в которой гарантия не применяется
(casdo:‌Non‌Guarantee‌Country‌Code)
0..*
B.040.00440
1
реквизит "Код страны в которой гарантия не применяется (casdo:‌Non‌Guarantee‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.28.7. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
B.040.00442
1
если реквизит "Код меры обеспечения соблюдения таможенного транзита (casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)" содержит значение "07", "08", то реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1

13.28.6. Кепілдік қолданылмайтын елдің коды
(casdo:‌Non‌Guarantee‌Country‌Code)
0..*
B.040.00440
1
"Кепілдік қолданылмайтын елдің коды (casdo:‌Non‌Guarantee‌Country‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.28.7. Тұлғаның тізілімге қосылғанын растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
B.040.00442
1
егер "Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының коды (casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)" деректемесінің мәні "07", "08" болса, онда "Тұлғаның тізілімге қосылғанын растайтын құжат (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тұлғаның тізілімге қосылғанын растайтын құжат (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1

B.040.00678
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода государства – члена Евразийского экономического союза, включившего юридическое лицо в реестр уполномоченных экономических операторов или реестр таможенных перевозчиков, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00443
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.040.00679
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:RegistrationNumberId)" должен содержать номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов или реестр таможенных перевозчиков без указания признака перерегистрации (буквы
добавления)
*.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
B.040.00680
1
если номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов или реестр таможенных перевозчиков содержит признак перерегистрации (букву добавления, то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" не должен быть заполнен
*.4. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.040.00681
1
если номер свидетельства о включении в реестр уполномоченного экономического оператора содержит сведения о типе свидетельства, реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен

B.040.00678
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне немесе уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне қосқан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет кодының екі әріпті мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00443
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс
*.2. Тізілімге қосқан кездегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.040.00679
1
"Тізілімге қосқан кездегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі (casdo:RegistrationNumberId)" деректемесінде қайта тіркеу белгісі (толықтырылған әріптер) көрсетілмей, заңды тұлғаның кеден өкілдерінің тізіліміне қосылғаны туралы куәліктің нөмірі қамтылуға тиіс
*.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
B.040.00680
1
егер уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне немесе кедендік тасымалдаушылар тізіліміне қосу туралы куәліктің нөмірінде қайта тіркеу белгісі (толықтырылған әріп) болса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.4. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.040.00681
1
егер уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне қосу туралы куәліктің нөмірінде куәліктің типі туралы мәліметтер болса, "Куәлік типінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Куәлік типінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

13.28.8. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
B.040.00444
2
BY
реквизит "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" может быть заполнен
B.040.00682
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" не должен быть заполнен
13.28.9. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.040.00445
2
BY
реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" может быть заполнен

13.28.8. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
B.040.00444
2
BY
"Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.040.00682
2
AM, KG, KZ, RU
"Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.28.9. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.040.00445
2
BY
"Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.040.00683
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" не должен быть заполнен
13.28.10. Идентификатор банка
(csdo:‌Bank‌Id)
0..1
B.040.00446
2
BY
реквизит "Идентификатор банка (csdo:‌Bank‌Id)" может быть заполнен
B.040.00684
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Идентификатор банка (csdo:‌Bank‌Id)" не должен быть заполнен
13.28.11. Поручительство
(cacdo:‌Surety‌Details)
0..1
*.1. Генеральный договор поручительства
(cacdo:‌Surety‌Main‌Contract‌Details)
0..1

B.040.00683
2
AM, KG, KZ, RU
"Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.28.10. Банктің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Bank‌Id)
0..1
B.040.00446
2
BY
"Банктің сәйкестендіргіші (csdo:‌Bank‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.040.00684
2
AM, KG, KZ, RU
"Банктің сәйкестендіргіші (csdo:‌Bank‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.28.11. Кепілгерлік
(cacdo:‌Surety‌Details)
0..1
*.1.  Кепілгерліктің басты шарты
(cacdo:‌Surety‌Main‌Contract‌Details)
0..1

B.040.00699
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
13.29. Декларант таможенной процедуры таможенного транзита
(cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)
6 д)
0..1
B.040.00457
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "06", то реквизит "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" не должен быть заполнен

B.040.00699
1
"Абоненттік жәшік нөмірі (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.29. Кедендік транзиттің кедендік рәсімінің декларанты
(cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)
6 д)
0..1
B.040.00457
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "06" болса, онда "Кедендік транзиттің кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік транзиттің кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

B.040.00458
1
для реквизита "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
13.29.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.29.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
13.29.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1

B.040.00458
1
"Кедендік транзиттің кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" деректемесі үшін мына деректемелердің 1-еуі дәл толтырылуға тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
13.29.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.29.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
13.29.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1

B.040.00480
1
если реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" заполнен, то реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:‌City‌Name)"
*.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.040.00484
1
реквизит "Почтовый индекс (csdo:‌Post‌Code)" не должен быть заполнен
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.040.00485
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
13.29.8. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
1
B.040.00486
1
реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – декларант таможенной процедуры таможенного транзита совпадает с перевозчиком, осуществляющим перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита;
0 – декларант таможенной процедуры таможенного транзита не совпадает с перевозчиком, осуществляющим перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
13.30. Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза
(cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)
6 д)
0..1

B.040.00480
1
егер "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемесі толтырылса, онда "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемесіндегі елді мекеннің атауы "Қала (csdo:‌City‌Name)" деректемесінің мәнінен өзгеше болуға тиіс
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
0..1
*.9. Үй нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
0..1
*.10. Үй-жай нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.11. Почта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.040.00484
1
"Почта индексі (csdo:‌Post‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.12. Абоненттік жәшік нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.040.00485
1
"Абоненттік жәшік нөмірі (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.29.8. Мәліметтердің сәйкес келу белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
1
B.040.00486
1
"Мәліметтердің сәйкес келу белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-еуін қамтуға тиіс:
1 – кедендік транзиттің кедендік рәсімінің декларанты кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдауды жүзеге асыратын тасымалдаушымен сәйкес келеді;
0 – кедендік транзиттің кедендік рәсімінің декларанты кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдауды жүзеге асыратын тасымалдаушымен сәйкес келмейді
13.30. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы тауарларды тасымалдаушы
(cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)
6 д)
0..1

B.040.00487
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизит "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" содержит значение "0", то реквизит "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" должен быть заполнен
B.040.00703
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит 1 из значений: "17", "18", то реквизит "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" должен быть заполнен

B.040.00487
1
егер "Кедендік транзиттің кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтердің сәйкес келу белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесінің мәні "0" болса, онда "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы тауарларды тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.040.00703
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні: "17", "18" мәндерінің 1-еуі болса, онда "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы тауарларды тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.040.00704
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не содержит значение: "17", "18" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) не содержит значение "06", то реквизит "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" не должен быть заполнен

B.040.00704
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні: "17", "18" болмаса немесе "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "06" болмаса, онда "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы тауарларды тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

B.040.00488
1
для реквизита "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
13.30.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.30.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1

B.040.00488
1
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы тауарларды тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі үшін мына деректемелердің 1-еуі дәл толтырылуға тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
13.30.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.30.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1

B.040.00512
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
13.30.8. Представитель перевозчика
(cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)
6 д)
0..*
B.040.00513
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "06" и реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details" содержит 1 из значений "30", "31", "32", то реквизит "Представитель перевозчика (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" должен быть заполнен

B.040.00512
1
"Абоненттік жәшік нөмірі (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
13.30.8. Тасымалдаушының өкілі
(cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)
6 д)
0..*
B.040.00513
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIARConsignmentDetails) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің мәні "06" болса және "Транзит кезіндегі көлік құралдары (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесінің мәні "30", "31", "32" мәндерінің 1-еуі болса, онда "Тасымалдаушының өкілі (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.040.00707
2
BY
если реквизит "Представитель перевозчика (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details) заполнен, то должно быть заполнено не менее 1 экземпляра реквизита "Представитель перевозчика (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" в котором реквизит "Код роли (casdo:‌Role‌Code)" содержит значение "1"
*.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
B.040.00514
1
реквизит "ФИО (ccdo:FullNameDetails)" должен быть заполнен в соответствии с документом, удостоверяющим личность

B.040.00707
2
BY
егер "Тасымалдаушының өкілі (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details) деректемесі толтырылса, онда "Тасымалдаушының өкілі (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" деректемесінің кемінде 1 данасы толтырылуға тиіс, онда "Рөл коды (casdo:‌Role‌Code)" деректемесінің мәні "1" болады
*.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
B.040.00514
1
"ТАӘ (ccdo:FullNameDetails)" деректемесі жеке тұлғаны куәландыратын құжатқа сәйкес толтырылуға тиіс

*.1.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.1.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.1.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
0..1
*.2. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
0..1
*.3. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
0..*
*.3.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
0..1
B.040.00708
1
реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" должен содержать 1 из значений:
AO – единый указатель ресурса в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (URL);
EM – электронная почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс

*.1.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.1.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.1.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
0..1
*.2. Лауазымның атауы
(csdo:‌Position‌Name)
0..1
*.3. Қатынас жасау деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
0..*
*.3.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
0..1
B.040.00708
1
"Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесінің мәні мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
AO – ақпараттық-коммуникациялық "Интернет" желісіндегі ресурстың бірыңғай көрсеткіші (URL);
EM – электронды почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс

*.3.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
0..1
*.3.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
1..*
B.040.00709
1
если реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" содержит значение "ТЕ", "FX", реквизит "Идентификатор канала связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Id)" должен быть указан в соответствии с шаблоном: "+ССС РР НННН", где ССС – код страны (от 1 до 3 цифр), РР – национальный код пункта назначения (не менее 2 цифр (код города, поселка и т.п.)) или код оператора мобильной связи, НННН – номер абонента (не менее 4 цифр). Разделителем между группами номера является знак пробела. Длина номера должна составлять не более 15 цифр (символы "+" и пробел не учитываются). Иные символы и разделители не допускаются
*.4. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
0..1

*.3.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
0..1
*.3.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
1..*
B.040.00709
1
егер "Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесінің мәні "ТЕ", "FX" болса, "Байланыс арнасының сәйкестендіргіші (csdo:‌Communication‌Channel‌Id)" деректемесі: "+ССС РР НННН" шаблонына сәйкес көрсетілуге тиіс, мұнда ССС – елдің коды (1-ден 3 цифрға дейін), РР – межелі пункттің ұлттық коды (кемінде 2 цифр (қала, кент және т.б. коды)) немесе мобильді байланыс операторының коды, НННН – абонент нөмірі (кемінде 4 цифр). Нөмір топтарының арасындағы бос орын бөлгіш болып табылады. Нөмірдің ұзындығы 15 цифрдан аспауға тиіс ("+" символдары мен бос орын есептелмейді). Өзге символдар мен бөлгіштерге жол берілмейді
*.4. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
0..1

B.040.00710
1
реквизит "Удостоверение личности (ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)" должен быть заполнен
*.4.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
B.040.00711
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны, выдавшей документ, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.040.00712
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.4.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.040.00713
1
если ревкизит "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" заполнен, то ревкизит "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)"
должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов, удостоверяющих личность
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
0..1
B.040.00714
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:IdentityDocKindCode)" должен содержать идентификатор классификатора видов документов, удостоверяющих личность, по реестру НСИ Союза**
*.4.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
0..1
*.4.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
0..1

B.040.00710
1
"Жеке куәлік (ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.4.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
B.040.00711
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес құжатты берген ел кодының екі әріпті мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.040.00712
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2021" болуға тиіс
*.4.2. Жеке тұлғаны куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.040.00713
1
егер "Жеке тұлғаны куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаны куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі жеке тұлғаны куәландыратын құжат түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
0..1
B.040.00714
1
"Жеке тұлғаны куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:IdentityDocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында Одақ НАА** тізілімі бойынша жеке тұлғаны куәландыратын құжат түрлерінің сыныптауышының сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс
*.4.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
0..1
*.4.4. Құжат сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
0..1

14.7.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.040.00540
1
реквизит "Почтовый индекс (csdo:‌Post‌Code)" не должен быть заполнен
14.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.040.00541
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
15. Припасы
(cacdo:‌Store‌Details)
6 а)
6 б)
0..1
B.040.00542
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит 1 из значений: "03", "14", "15", "16", "17", "18", то реквизит "Припасы (cacdo:‌Store‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Припасы (cacdo:‌Store‌Details)" не должен быть заполнен

14.7.11. Почта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.040.00540
1
"Почта индексі (csdo:‌Post‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
14.7.12. Абоненттік жәшік нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.040.00541
1
"Абоненттік жәшік нөмірі (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
15. Керек-жарақтар
(cacdo:‌Store‌Details)
6 а)
6 б)
0..1
B.040.00542
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні: "03", "14", "15", "16", "17", "18" мәндерінің 1-еуі болса, онда "Керек-жарақтар (cacdo:‌Store‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Керек-жарақтар (cacdo:‌Store‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

15.1. Признак наличия припасов
(casdo:‌Store‌Indicator)
1
B.040.00543
1
реквизит "Признак наличия припасов (casdo:‌Store‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту транспортного средства имеются припасы;
0 – на борту транспортного средства отсутствуют припасы
15.2. Наименование и количество припасов
(cacdo:‌Store‌Item‌Details)
0..*
B.040.00544
1
если реквизит "Признак наличия припасов (casdo:‌Store‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Наименование и количество припасов (cacdo:‌Store‌Item‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование и количество припасов
(cacdo:‌Store‌Item‌Details)" не должен быть заполнен

15.1. Керек-жарақтардың бар-жоғының белгісі
(casdo:‌Store‌Indicator)
1
B.040.00543
1
"Керек-жарақтардың бар-жоғының белгісі (casdo:‌Store‌Indicator)" деректемесінде мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
1 – көлік құралының бортында керек-жарақтар бар;
0 – көлік құралының бортында керек-жарақтар жоқ
15.2. Керек-жарақтардың атауы мен саны
(cacdo:‌Store‌Item‌Details)
0..*
B.040.00544
1
егер "Керек-жарақтардың бар-жоғының белгісі (casdo:‌Store‌Indicator)" деректемесінің мәні "1" болса, онда "Керек-жарақтардың атауы мен саны (cacdo:‌Store‌Item‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Керек-жарақтардың атауы мен саны (cacdo:‌Store‌Item‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

B.040.00720
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
16. Признак наличия лекарственных средств
(casdo:‌Drugs‌Indicator)
5 д)
0..1
B.040.00545
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Признак наличия лекарственных средств (casdo:‌Drugs‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту транспортного средства имеются лекарственные средства, в составе которых содержатся наркотические, сильнодействующие средства, психотропные и ядовитые вещества;
0 – на борту транспортного средства отсутствуют лекарственные средства, в составе которых содержатся наркотические, сильнодействующие средства, психотропные и ядовитые вещества, иначе реквизит "Признак наличия лекарственных средств (casdo:‌Drugs‌Indicator)" не должен быть заполнен
17. Признак наличия опасных грузов
(casdo:‌Dangerous‌Goods‌Indicator)
5 д)
0..1
B.040.00546
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Признак наличия опасных грузов (casdo:‌Dangerous‌Goods‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту транспортного средства имеются опасные грузы;
0 – на борту транспортного средства отсутствуют опасные грузы, иначе реквизит "Признак наличия опасных грузов (casdo:‌Dangerous‌Goods‌Indicator)" не должен быть заполнен
18. Признак наличия оружия и (или) боеприпасов
(casdo:‌Weapon‌Indicator)
5 д)
0..1
B.040.00547
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Признак наличия оружия и (или) боеприпасов (casdo:‌Weapon‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту транспортного средства имеются оружие и (или) боеприпасы;
0 – на борту транспортного средства отсутствуют оружие и (или) боеприпасы; иначе реквизит "Признак наличия оружия и (или) боеприпасов (casdo:‌Weapon‌Indicator)" не должен быть заполнен
19. Запасные части и оборудование
(cacdo:‌Spare‌Parts‌Details)
6 б)
0..1
B.040.00548
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "03", то реквизит "Запасные части и оборудование (cacdo:‌Spare‌Parts‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Запасные части и обору дование (cacdo:‌Spare‌Parts‌Details)" не должен быть заполнен

B.040.00720
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгісі (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгісін қамтуға тиіс
16. Дәрілік заттардың бар-жоғының белгісі
(casdo:‌Drugs‌Indicator)
5 д)
0..1
B.040.00545
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса, онда "Дәрілік заттардың бар-жоғының белгісі (casdo:‌Drugs‌Indicator)" деректемесінде мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
1 – көлік құралының бортында есірткіні, күшті әрекет ететін заттарды, психотроптық және улы заттарды қамтитын дәрілік заттар бар;
0 – көлік құралының бортында есірткіні, күшті әрекет ететін заттарды, психотроптық және улы заттарды қамтитын дәрілік заттар жоқ, әйтпесе "Дәрілік заттардың бар-жоғының белгісі (casdo:‌Drugs‌Indicator)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
17. Қауіпті жүктердің бар-жоғының белгісі
(casdo:‌Dangerous‌Goods‌Indicator)
5 д)
0..1
B.040.00546
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса, онда "Қауіпті жүктердің бар-жоғының белгісі (casdo:‌Dangerous‌Goods‌Indicator)" деректемесінде мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
1 – көлік құралының бортында қауіпті жүктер бар;
0 – көлік құралының бортында қауіпті жүктер жоқ, әйтпесе "Қауіпті жүктердің бар-жоғының белгісі (casdo:‌Dangerous‌Goods‌Indicator)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
18. Қару-жарақтың және (немесе) оқ-дәрінің бар-жоғының белгісі
(casdo:‌Weapon‌Indicator)
5 д)
0..1
B.040.00547
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "01" болса, онда "Қару-жарақтың және (немесе) оқ-дәрінің бар-жоғының белгісі (casdo:‌Weapon‌Indicator)" деректемесінде мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
1 – көлік құралының бортында қару-жарақ және (немесе) оқ-дәрі бар;
0 – көлік құралының бортында қару-жарақ және (немесе) оқ-дәрі жоқ; әйтпесе "Қару-жарақтың және (немесе) оқ-дәрінің бар-жоғының белгісі (casdo:‌Weapon‌Indicator)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
19. Қосалқы бөлшектер мен жабдықтар
(cacdo:‌Spare‌Parts‌Details)
6 б)
0..1
B.040.00548
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "03" болса, онда "Қосалқы бөлшектер мен жабдықтар (cacdo:‌Spare‌Parts‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Қосалқы бөлшектер мен жабдықтар (cacdo:‌Spare‌Parts‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

19.1. Признак наличия запасных частей и оборудования
(casdo:‌Spare‌Parts‌Indicator)
1
B.040.00549
1
реквизит "Признак наличия запасных частей и оборудования (casdo:‌Spare‌Parts‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту транспортного средства имеются запасные части и (или) оборудование;
0 – на борту транспортного средства отсутствуют запасные части и (или) оборудование
19.2. Запасные части или оборудование
(cacdo:‌Spare‌Parts‌Item‌Details)
0..*

19.1. Қосалқы бөлшектер мен жабдықтардың бар-жоғының белгісі
(casdo:‌Spare‌Parts‌Indicator)
1
B.040.00549
1
"Қосалқы бөлшектер мен жабдықтардың бар-жоғының белгісі (casdo:‌Spare‌Parts‌Indicator)" деректемесінде мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
1 – көлік құралының бортында қосалқы бөлшектер және (немесе) жабдықтар бар;
0 – көлік құралының бортында қосалқы бөлшектер және (немесе) жабдықтар жоқ
19.2.  Қосалқы бөлшектер мен жабдықтар
(cacdo:‌Spare‌Parts‌Item‌Details)
0..*

B.040.00550
1
если реквизит "Признак наличия запасных частей и оборудования (casdo:‌Spare‌Parts‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Запасные части или оборудование (cacdo:‌Spare‌Parts‌Item‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Запасные части или оборудование (cacdo:‌Spare‌Parts‌Item‌Details)" не должен быть заполнен
19.2.1. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
1..4
19.2.2. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
0..1
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.040.00552
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.040.00553
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "2016"
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.040.00554
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
20. Сведения, представляемые в целях санитарно-эпидемиологического надзора
(cacdo:‌PIAREpidemic‌Control‌Details)
6 в)
0..1
B.040.00555
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "04", то реквизит "Сведения, представляемые в целях санитарно-эпидемиологического надзора (cacdo:‌PIAREpidemic‌Control‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения, представляемые в целях санитарно-эпидемиологического надзора (cacdo:‌PIAREpidemic‌Control‌Details)" не должен быть заполнен

B.040.00550
1
егер "Қосалқы бөлшектер мен жабдықтардың бар-жоғының белгісі (casdo:‌Spare‌Parts‌Indicator)" деректемесінің мәні "1" болса, онда "Қосалқы бөлшектер мен жабдықтар (cacdo:‌Spare‌Parts‌Item‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Қосалқы бөлшектер мен жабдықтар (cacdo:‌Spare‌Parts‌Item‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
19.2.1. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
1..4
19.2.2. Тауар саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
0..1
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.040.00552
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.040.00553
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутының мәні "2016" болуға тиіс
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгісі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.040.00554
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгісі (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгісін қамтуға тиіс
20. Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау мақсатында ұсынылатын мәліметтер
(cacdo:‌PIAREpidemic‌Control‌Details)
6 в)
0..1
B.040.00555
1
егер түбірлік деңгейдегі "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің мәні "04" болса, онда "Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау мақсатында ұсынылатын мәліметтер (cacdo:‌PIAREpidemic‌Control‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау мақсатында ұсынылатын мәліметтер (cacdo:‌PIAREpidemic‌Control‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

20.1. Признак наличия больного лица
(casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)
1
B.040.00556
1
реквизит "Признак наличия больного лица (casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту судна находится больное лицо;
0 – на борту судна отсутствует больное лицо
20.2. Число заболевших
(casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)
0..1
B.040.00557
1
если реквизит "Признак наличия больного лица (casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)" содержит значение "1", реквизит "Число заболевших (casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Число заболевших (casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)" не должен быть заполнен
B.040.00721
1
значение реквизита "Число заболевших (casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)" должно быть равно количеству экземпляров реквизита "Заболевшее лицо (cacdo:‌PIARDiseased‌Person‌Details)"
20.3. Сведения о проведении дезинсекции
(cacdo:‌PIARPest‌Control‌Details)
1

20.1. Науқас адамның бар-жоғының белгісі
(casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)
1
B.040.00556
1
"Науқас адамның бар-жоғының белгісі (casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)" деректемесінде мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
1 – кеме бортында науқас адам бар;
0 – кеме бортында науқас адам жоқ
20.2. Науқастанғандардың саны
(casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)
0..1
B.040.00557
1
егер "Науқас адамның бар-жоғының белгісі (casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)" деректемесінің мәні "1" болса, деректемесі "Науқастанғандардың саны (casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)" толтырылуға тиіс, әйтпесе "Науқастанғандардың саны (casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
B.040.00721
1
"Науқастанғандардың саны (casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)" деректемесінің мәні "Науқастанған адам (cacdo:‌PIARDiseased‌Person‌Details)" деректемесі даналарының санына тең болуға тиіс
20.3. Дезинсекция жүргізу туралы мәліметтер
(cacdo:‌PIARPest‌Control‌Details)
1

20.3.1. Признак проведения дезинсекции
(casdo:‌Disinfestation‌Indicator)
1
B.040.00559
1
реквизит "Признак проведения дезинсекции (casdo:‌Disinfestation‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – дезинсекция судна проводилась;
0 – дезинсекция судна не проводилась
20.3.2. Сведения о дезинсекции
(cacdo:‌PIARDisinfestation‌Details)
0..*
B.040.00560
1
если реквизит "Признак проведения дезинсекции (casdo:‌Disinfestation‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Сведения о дезинсекции (cacdo:‌PIARDisinfestation‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения о дезинсекции (cacdo:‌PIARDisinfestation‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида проведенной дезинсекции
(casdo:‌Disinfestation‌Kind‌Code)
1
B.040.00561
1
реквизит "Код вида проведенной дезинсекции (casdo:‌Disinfestation‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – плановая дезинсекция;
2 – дезинсекция по эпидемиологическим показателям
*.2. Описание метода дезинсекции
(casdo:‌Disinfestation‌Method‌Text)
1
*.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1

20.3.1.  Дезинсекция жүргізу белгісі
(casdo:‌Disinfestation‌Indicator)
1
B.040.00559
1
"Дезинсекция жүргізу белгісі (casdo:‌Disinfestation‌Indicator)" деректемесінде мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
1 – кемеге дезинсекция жүргізілді;
0 – кемеге дезинсекция жүргізілген жоқ
20.3.2. Дезинсекция туралы мәліметтер
(cacdo:‌PIARDisinfestation‌Details)
0..*
B.040.00560
1
егер "Дезинсекция жүргізу белгісі (casdo:‌Disinfestation‌Indicator)" деректемесінің мәні "1" болса, онда "Дезинсекция туралы мәліметтер (cacdo:‌PIARDisinfestation‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Дезинсекция туралы мәліметтер (cacdo:‌PIARDisinfestation‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
*.1. Жүргізілген дезинсекция түрінің коды
(casdo:‌Disinfestation‌Kind‌Code)
1
B.040.00561
1
"Жүргізілген дезинсекция түрінің коды (casdo:‌Disinfestation‌Kind‌Code)" деректемесінде мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
1 – жоспарлы дезинсекция;
2 – эпидемиологиялық көрсектіштер бойынша дезинсекция
*.2.  Дезинсекция әдісінің сипаттамасы (casdo:‌Disinfestation‌Method‌Text)
1
*.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1

B.040.00569
1
реквизит "Код роли (casdo:‌Role‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – член экипажа;
2 – пассажир
21.3. Характер болезни
(casdo:‌Disease‌Description‌Text)
1
________________
*Для вложенных реквизитов, входящих в сложный реквизит, применяется в случае заполнения этого сложного реквизита. Для атрибутов простого реквизита применяется в случае заполнения этого простого реквизита.
**Значение идентификатора указывается в соответствии со следующим шаблоном: 1ZZZ – для справочника, 2ZZZ – для классификатора, где ZZZ – код справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза, сформированному в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155.".
_____________

B.040.00569
1
"Рөл коды (casdo:‌Role‌Code)" деректемесінде мына мәндердің 1-еуі болуға тиіс:
1 – экипаж мүшесі;
2 – жолаушы
21.3. Аурудың сипаты
(casdo:‌Disease‌Description‌Text)
1
________________
*Күрделі деректемеге кіретін салынған деректемелер үшін осы күрделі деректеме толтырылған жағдайда қолданылады. Қарапайым деректеменің атрибуттары үшін осы қарапайым деректеме толтырылған жағдайда қолданылады.
**Сәйкестендіргіштің мәні мына шаблонға сәйкес көрсетіледі: 1ZZZ – анықтамалық үшін, 2ZZZ – сыныптауыш үшін, мұнда ZZZ – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешіміне сәйкес қалыптастырылған Одақ НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) коды.".