О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 декабря 2018 г. № 203 и признании утратившими силу некоторых решений Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 сентября 2019 года № 150
В соответствии с пунктом 5 статьи 176 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 декабря 2018 г. № 203 "О некоторых вопросах применения таможенных процедур" изменения согласно приложению.
2. Признать утратившими силу:
подпункт 5 пункта 1 Решения Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 375 "Об отдельных вопросах применения таможенных процедур";
пункт 10 изменений, вносимых в отдельные решения Комиссии Таможенного союза (приложение № 1 к Решению Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 859 "О приведении нормативной правовой базы Таможенного союза в соответствие с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Таможенного союза и Единым таможенным тарифом Таможенного союза, утвержденными Решением Комиссии Таможенного союза от 18 ноября 2011 года № 850");
подпункт "е" пункта 1 изменений, вносимых в решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии (приложение к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 ноября 2017 г. № 147 "О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 375 и Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30").
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 10 сентября 2019 г. № 150
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 декабря 2018 г. № 203
1. Преамбулу после слов "статьи 168," дополнить словами "пунктом 5 статьи 176,".
2. В пункте 1 после абзаца третьего дополнить абзацем следующего содержания:
"перечень товаров, в отношении которых не применяется таможенная процедура переработки вне таможенной территории;".
3. После перечня товаров, в отношении которых не применяется таможенная процедура переработки на таможенной территории, дополнить перечнем следующего содержания:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 11 декабря 2018 г. № 203
ПЕРЕЧЕНЬ
товаров, в отношении которых не применяется таможенная процедура переработки вне таможенной территории
Наименование товара
Код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 203 шешіміне өзгерістер енгізу және Кеден одағы Комиссиясы мен Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 10 қыркүйектегі № 150 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 176-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кедендік рәсімдерді қолданудың кейбір мәселелері туралы" 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 203 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
Кеден одағы Комиссиясының "Кедендік рәсімдерді қолданудың жекелеген мәселелері туралы" 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 375 шешімі 1-тармағының 5-тармақшасы;
Кеден одағы Комиссиясының жекелеген шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 10-тармағы ("Кеден одағының нормативтік құқықтық базасын Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 18 қарашадағы № 850 шешімімен бекітілген Кеден одағы сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасымен және Кеден одағының Бірыңғай кедендік тарифімен сәйкестендіру туралы");
Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне ("Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 375 шешіміне және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 14 қарашадағы № 147 шешіміне қосымша) енгізілетін өзгерістердің 1-тармағының "е" тармақшасы.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 150 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 203 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Кіріспе "163-бабының 4-тармағына" деген сөздерден кейін "176-бабының 5-тармағына," деген сөздермен толықтырылсын.
2. 1-тармақта үшінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Кедендік аумақтан тыс кедендік өңдеу рәсімі қолданылмайтын тауарлар тізбесі;".
3. Кедендік аумақта кедендік өңдеу рәсімі қолданылмайтын тауарлар тізбесінен кейін мынадай мазмұндағы тізбемен толықтырылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 203 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Кедендік аумақтан тыс кедендік өңдеу рәсімі қолданылмайтын тауарлардың ТІЗБЕСІ
Тауардың атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың коды

1. Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 об.% или более; спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 об.%
из 2207, из 2208
2. Табачное сырье, табачные отходы
2401
3. Руды и концентраты: железные, включая обожженный пирит, марганцевые, включая железистые марганцевые руды и концентраты (с содержанием марганца 20 мас.% или более в пересчете на сухой продукт), медные (за исключением содержащих драгоценные металлы), алюминиевые, свинцовые (за исключением содержащих драгоценные металлы), цинковые (за исключением содержащих драгоценные металлы), оловянные (за исключением содержащих драгоценные металлы), хромовые, молибденовые, титановые, ниобиевые, танталовые, ванадиевые или циркониевые; руды и концентраты прочие (за исключением содержащих драгоценные металлы)1

1. 80 көл.% немесе одан көп спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спиртi; 80 көл.% аз спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спиртi
2207-ден, 2208-ден
2. Темекі шикізаты, темекі қалдықтары
2401
3. Мыналардың: күйдірілген пиритті қоса алғанда темірдің, марганец рудасы мен оның концентраттарын қоса алғанда марганецтің (құрғақ өнімге қайта есептегенде құрамында 20 салм.% немесе одан көп марганец бар), мыстың (құрамында қымбат бағалы металдары барын қоспағанда), алюминийдің, қорғасынның (құрамында қымбат бағалы металдары барын қоспағанда), мырыштың (құрамында қымбат бағалы металдары барын қоспағанда), қалайының (құрамында қымбат бағалы металдары барын қоспағанда), хромның, молибденнің, титанның, ниобийдің, танталдың, ванадийдің немесе цирконийдің рудалары мен концентраттары; өзге де рудалар мен концентраттар (құрамында қымбат бағалы металдары барын қоспағанда)1

2601, 2602 00 000 0,
из 2603 00 000 0,
2606 00 000 0,
из 2607 00 000,
из 2608 00 000 0,
из 2609 00 000 0,
2610 00 000 0, 2613,
2614 00 000 0,
2615, из 2617
4. Селен
2804 90 000 0
5. Металлы щелочные или щелочно-земельные, металлы редкоземельные, скандий и иттрий в чистом виде, в смесях или сплавах; ртуть
2805
6. Оксид алюминия, отличный от искусственного корунда
2818 20 000 0
7. Необработанные шкуры (кроме натурального меха) и выделанная кожа, обрезь и прочие отходы, кожевенные пыль, порошок и мука 2
за исключением:
а) отходов шкур, содержащих соединения шестивалентного хрома или биоциды, которые включены в предусмотренный пунктом 4 Протокола о мерах нетарифного регулирования
в отношении третьих стран (приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами (далее – единый перечень) и в отношении которых получено заключение (разрешительный документ), представляемое в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30 "О мерах нетарифного регулирования" (далее – заключение (разрешительный документ))
б) обрезков и других отходов кожи или композиционной кожи, негодных для производства кожаных изделий, содержащих соединения шестивалентного хрома и биоциды, которые включены в единый перечень и в отношении которых получено заключение (разрешительный документ)
4101, 4102, 4103, 4104, 4105, 4106, 4107, 4112 00 000 0, 4113, 4114, 4115
из 4101, из 4102,
из 4103

2601, 2602 00 000 0,
2603 00 000 0-ден,
2606 00 000 0,
2607 00 000-ден,
2608 00 000 0-ден,
2609 00 000 0-ден,
2610 00 000 0, 2613,
2614 00 000 0,
2615, 2617-ден
4. Селен
2804 90 000 0
5. Сілтілік немесе сілтілік-жер металдары; сирек кездесетін жер металдары, таза, қоспа және қорытпа түріндегі скандий мен иттрий; сынап
2805
6. Жасанды корундтан ерекшеленетін алюминий оксиді
2818 20 000 0
7. Өңделмеген терілер (табиғи аң терісінен басқа) және иленген былғары, қиынды және өзге де қалдықтар, тері тозаңы, ұнтағы және ұны2
4101, 4102, 4103, 4104, 4105, 4106, 4107, 4112 00 000 0
4113, 4114, 4115
мыналарды:
а) үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 7 қосымша) 4-тармағында көзделген үшінші елдермен жасалатын саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын бірыңғай тауарлар тізбесіне (бұдан әрі – бірыңғай тізбе) енгізілген және оларға қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне сәйкес ұсынылатын қорытынды (бұдан әрі – қорытынды (рұқсат беру құжаты)) алынған құрамында алты валентті хром немесе биоцидтер қосылыстары бар тері қалдықтарын
4101-ден, 4102-ден, 4103-тен
б) бірыңғай тізбеге енгізілген және оларға қатысты қорытынды (рұқсат беру құжаты) алынған, құрамында алты валентті хромның немесе биоцидтердің қосылыстары бар, былғары бұйымдары өндірісіне жарамсыз былғары немесе құранды былғары қиындылары және басқа қалдықтарын қоспағанда

из 4115 10 000 0,
из 4115 20 000 0
8. Древесина и изделия из нее за исключением отходов упаковочной тары и контейнеров из древесины, загрязненных веществами, содержащими полихлорированные или полибромированные дифенилы, которые включены в единый перечень и в отношении которых получено заключение (разрешительный документ)
4401, 4403, 4404, 4406, 4407, 4409
из 4401 39 000 0, из 4401 40
9. Листы для облицовки (включая полученные разделением слоистой древесины), для клееной фанеры или для аналогичной слоистой древесины и прочие лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, обработанные или не обработанные строганием, шлифованием, сращенные или нет, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной не более 6 мм, хвойных пород
4408 10
10. Листы для облицовки (включая полученные разделением слоистой древесины), для клееной фанеры или для аналогичной слоистой древесины и прочие лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, обработанные или не обработанные строганием, шлифованием, сращенные или нет, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной не более 6 мм, прочие
4408 90

4115 10 000 0-ден
4115 20 000 0-ден
8. Сүрек және одан жасалған бұйымдар
4401, 4403, 4404, 4406, 4407, 4409
бірыңғай тізбеге енгізілген және оларға қатысты қорытынды (рұқсат беру құжаты) алынған, құрамында полихлорланған немесе полибромдалған дифенилдер бар заттармен ластанған сүректен жасалған қаптау ыдыстары мен контейнерлердің қалдықтарын қоспағанда
4401 39 000 0-ден,
4401 40-тан
9. Желімделген фанера немесе соған ұқсас қабатты сүрек үшін қаптауға арналған табақтар (қабатты cүpeктi бөлуден алынғандарды қоса алғанда) және ұзынынан арамен кесу немесе жару, жону немесе сыдыру жолымен алынған, жонып, тегістеп өңделген немесе өңделмеген, ұштары жалғанған немесе жалғанбаған, қалыңдығы 6 мм аспайтын қылқан жапырақты тұқымдас сүректен жасалған бүйірлік қосылыстары бар немесе жоқ өзге ағаш материалдар
4408 10
10. Желімделген фанера немесе соған ұқсас қабатты сүрек үшін қаптауға арналған табақтар (қабатты cүpeктi бөлуден алынғандарды қоса алғанда) және ұзынынан арамен кесу немесе жару, жону немесе сыдыру жолымен алынған, жону, тегістеу арқылы өңделген немесе өңделмеген, ұштары жалғанған немесе жалғанбаған, қалыңдығы 6 мм аспайтын бүйірлік қосылыстары бар немесе жоқ өзге ағаш материалдары, өзгелері
4408 90

11. Опалубка для бетонирования
4418 40 000 0
12. Регенерируемые бумага или картон (макулатура и отходы), за исключением отходов упаковочной тары и контейнеров из бумаги и картона, загрязненных веществами, содержащими полихлорированные или полибромированные дифенилы, которые включены в единый перечень и в отношении которых получено заключение (разрешительный документ)
из 4707
13. Отходы и лом драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами; прочие отходы и лом, содержащие драгоценный металл или соединения драгоценных металлов, используемые главным образом для извлечения драгоценных металлов 3
за исключением:
а) золы от сжигания печатных плат и золы, образующейся от сжигания фотопленки, содержащей драгоценный металл (металлы) или соединения драгоценного металла (металлов), которые включены в единый перечень и в отношении которых получено заключение (разрешительный документ)
б) отходов фотопленки и отходов фотобумаги, содержащих галоиды серебра и (или) металлическое серебро, которые включены в единый перечень и в отношении которых получено заключение (разрешительный документ)
в) платины (включая металл, плакированный платиной)
г) цинковых осадков, которые включены в единый перечень и в отношении которых получен акт
государственного контроля, представляемый в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30 "О мерах нетарифного регулирования"
7112
из 7112 30 000 0
из 7112 99 000 0
7112 92 000 0
из 7112 99 000 0
14. Слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки); отходы и лом черных металлов
за исключением:
а) отходов упаковочной тары и контейнеров из черных металлов, загрязненных веществами, содержащими полихлорированные или полибромированные дифенилы из черных металлов, которые включены в единый перечень и в отношении которых получено заключение (разрешительный документ)
б) отходов черных металлов, в состав которых в качестве компонента или загрязнителя входят любые из следующих веществ: мышьяк, соединения мышьяка, ртуть, соединения ртути, которые включены в единый перечень и в отношении которых получено заключение (разрешительный документ)
в) отходов черных металлов и сплавов, в состав которых входят любые из следующих веществ:
сурьма, кадмий, селен, теллур, таллий, которые включены в единый перечень и в отношении которых получено заключение (разрешительный документ)
из 7204
15. Медь рафинированная и сплавы медные необработанные, отходы и лом медные 4
за исключением:
а) отходов медных, в состав которых в качестве компонента или загрязнителя входят любые
из следующих веществ: мышьяк, соединения мышьяка, ртуть, соединения ртути, которые включены в единый перечень и в отношении которых получено заключение (разрешительный документ)
б) отходов медных и отходов сплавов медных,
в состав которых входят любые из следующих веществ: сурьма, кадмий, селен, теллур, таллий, которые включены в единый перечень
и в отношении которых получено заключение (разрешительный документ)

11. Бетондауға арналған қалып
4418 40 000 0
12. Бірыңғай тізбеге енгізілген және оларға қатысты қорытынды (рұқсат беру құжаты) алынған құрамында полихлорланған немесе полибромдалған дифенилдер бар заттармен ластанған қағаздан немесе картоннан жасалған қаптау ыдыстары мен контейнерлердің қалдықтарын қоспағанда, қалыпқа келтірілген қағаз немесе картон (макулатура және қалдықтар)
4707-ден
13. Қымбат бағалы металдардың қалдықтары мен сынықтары немесе қымбат бағалы металдар жалатылған металдар; негізінен қымбат бағалы металдарды шығару үшін пайдаланылатын, қымбат бағалы металдардан немесе қымбат бағалы металдардың қорытпаларынан тұратын өзге де қалдықтар мен сынықтар3
7112
мыналарды:
а) құрамында қымбат бағалы металл (металдар) немесе құрамында қымбат бағалы металдың (металдардың) қосылыстары бар бірыңғай тізбеге енгізілген және оларға қатысты қорытынды (рұқсат беру құжаты) алынған баспа платаларын жағудан алынған күл және фотопленканы жағудан пайда болған күлді
7112 30 000 0-ден
б) бірыңғай тізбеге енгізілген және оларға қатысты қорытынды (рұқсат беру құжаты) алынған құрамында күмістің галоидтары және (немесе) металл күмісі бар фотопленканың қалдықтары және фотоқағаздың қалдықтарын
7112 99 000 0-ден
в) платинаны (платина жалатылған металды қоса алғанда)
7112 92 000 0-ден
г) бірыңғай тізбеге енгізілген және оларға қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне сәйкес ұсынылатын мемлекеттік бақылау актісі алынған мырыш тұнбаларын қоспағанда
7112 99 000 0-ден
14. Қайта балқытуға арналған қара металдардың құймалары (шихталық құймалар); қара металдардың қалдықтары мен сынықтары
7204-тен
мыналарды:
а) бірыңғай тізбеге енгізілген және оларға қатысты қорытынды (рұқсат беру құжаты) алынған, құрамында полихлорланған немесе полибромдалған дифенилдер бар заттармен ластанған қара металдардан жасалған қаптау ыдыстарының және контейнерлердің қалдықтарын
б) құрамына құрамдауыш немесе ластағыш ретінде мына заттардың: күшәла, күшәла қосылыстарының, сынаптың, сынап қосылыстарының кез келгені кіретін, бірыңғай тізбеге енгізілген және оларға қатысты қорытынды (рұқсат беру құжаты) алынған қара металдардың қалдықтарын
в) құрамына бірыңғай тізбеге енгізілген және оларға қатысты қорытынды (рұқсат беру құжаты) алынған мына заттардың: сурьманың, кадмийдің, селеннің, теллурдің, таллийдің кез келгені кіретін қара металдар мен олардың қорытпаларының қалдықтарын қоспағанда
15. Тазартылған мыс және өңделмеген мыс қорытпалары, мыс қалдықтары мен сынықтары4

из 7403, из 7404 00
16. Металлы необработанные, отходы и лом:
никеля 5
алюминия 4
цинка 5
олова 5
за исключением:
а) отходов металлов, в состав которых в качестве компонента или загрязнителя входят любые из следующих веществ: мышьяк, соединения мышьяка, ртуть, соединения ртути, которые включены в единый перечень и в отношении которых получено заключение (разрешительный документ)
б) отходов металлов и отходов сплавов металлов, в состав которых входят любые из следующих веществ: сурьма, кадмий, селен, теллур, таллий, которые включены в единый перечень и в отношении которых получено заключение (разрешительный документ)
7502, из 7503 00
7601, из 7602 00
7901,
из 7902 00 000 0
8001,
из 8002 00 000 0
17. Свинец необработанный, отходы и лом свинцовые 5
за исключением:
а) полупродуктов производства свинца, содержащих драгоценные металлы
б) отработавших свинцово-кислотных аккумуляторов в разобранном виде, которые включены в единый перечень и в отношении которых получено заключение (разрешительный документ)
в) отходов свинца, в состав которых в качестве компонента или загрязнителя входят любые из следующих веществ: мышьяк, соединения мышьяка, ртуть, соединения ртути, которые включены в единый перечень и в отношении которых получено заключение (разрешительный документ)
г) отходов свинца и отходов сплавов свинца, в состав которых входят любые из следующих веществ: сурьма, кадмий, селен, теллур, таллий, которые включены в единый перечень и в отношении которых получено заключение (разрешительный документ)
7801,
из 7802 00 000 0,
из 8548
7801 99 100 0
из 8548
из 7802 00 000 0
из 7802 00 000 0
18. Прутки и профили алюминиевые, проволока алюминиевая
7604, 7605
19. Недрагоценные металлы и изделия из них, включая отходы и лом:
вольфрама 5
молибдена 5
тантала 5
магния 5, за исключением пыли магния
штейна кобальтового и прочих промежуточных
продуктов металлургии кобальта; кобальта 4
висмута 5
кадмия 5
титана 5
циркония 5
сурьмы 5
марганца
бериллия, хрома, германия, ванадия, галлия, гафния (цельтия), индия, ниобия (колумбия),
рения, таллия
металлокерамики
за исключением:
а) отходов металлов, в состав которых в качестве компонента или загрязнителя входят любые из следующих веществ: мышьяк, соединения мышьяка, ртуть, соединения ртути, которые включены в единый перечень и в отношении которых получено заключение (разрешительный документ)
б) отходов металлов и отходов сплавов металлов, в состав которых входят любые из следующих веществ: сурьма, кадмий, селен, теллур, таллий, которые включены в единый перечень и в отношении которых получено заключение (разрешительный документ)
из 8101
из 8102
из 8103
из 8104
из 8105

7403-тен, 7404 00-тен
мыналарды:
а) құрамына құрамдауыш немесе ластағыш ретінде бірыңғай тізбеге енгізілген және оларға қатысты қорытынды (рұқсат беру құжаты) алынған мына заттардың: күшәла, күшәла қосылыстарының, сынаптың, сынап қосылыстарының кез келгені кіретін мыстың қалдықтарың
б) құрамына бірыңғай тізбеге енгізілген және оларға қатысты қорытынды (рұқсат беру құжаты) алынған мына заттардың: сурьманың, кадмийдің, селеннің, теллурдің, таллийдің кез келгені кіретін мыстың қалдықтары және мыс қорытпаларының қалдықтарың қоспағанда
16. Өңделмеген металдар:
иикельдің5
7502, 7503 00-ден
алюминийдің4
7601, 7602 00-ден
мырыштың5
7901, 7902 00 000 0-ден
қалайының5 қалдықтары мен сынықтары
8001, 8002 00 000 0-ден
мыналарды:
а) құрамына бірыңғай тізбеге енгізілген және оларға қатысты қорытынды (рұқсат беру құжаты) алынған құрамдауыш немесе ластағыш ретінде мына заттардың: күшәла, күшәла қосылыстарының, сынаптың, сынап қосылыстарының кез келгені кіретін металл қалдықтарын
б) құрамына бірыңғай тізбеге енгізілген және оларға қатысты қорытынды (рұқсат беру құжаты) алынған мына заттардың: сурьманың, кадмийдің, селеннің, теллурдің, таллийдің кез келгені кіретін металдардың қалдықтары және металл қорытпаларының қалдықтарын қоспағанда
17. Өңделмеген қорғасын, қорғасын қалдықтары мен сынықтары5
7801, 7802 00 000 0-ден 8548-ден
мыналарды:
а) құрамында қымбат бағалы металдар бар қорғасын өндірісінің жартылай өнімдерін
7801 99 100 0
б) бірыңғай тізбеге енгізілген және оларға қатысты қорытынды (рұқсат беру құжаты) алынған, пайдаланылып болған қорғасын-қышқылды аккумуляторларды
8548-ден
в) құрамына бірыңғай тізбеге енгізілген және оларға қатысты қорытынды (рұқсат беру құжаты) алынған құрамдауыш немесе ластағыш ретінде мына заттардың: күшәла, күшәла қосылыстарының, сынаптың, сынап қосылыстарының кез келгені кіретін, қорғасынның қалдықтарын
7802 00 000 0-ден
г) құрамына бірыңғай тізбеге енгізілген және оларға қатысты қорытынды (рұқсат беру құжаты) алынған мына заттардың: сурьманың, кадмийдің, селеннің, теллурдің, таллийдің кез келгені кіретін қорғасын қалдықтары және қорғасын қорытпаларының қалдықтарын қоспағанда
7802 00 000 0-ден
18. Алюминий шыбықтары және профильдері, алюминий сымы
7604, 7605
19. Қымбат бағалы емес металдар және олардан жасалған бұйымдар, мыналардың:
вольфрам5
8101-ден
молибден5
8102-ден
тантал5
8103-тен
магний тозаңын қоспағанда, магний5
8104-тен
кобальтты штейн және кобальт металлургиясының өзге де аралық өнімдері; кобальт4
8105-тен
висмут5

из 8106 00
из 8107
из 8108
из 8109
из 8110
из 8111 00
из 8112
из 8113 00
20. Свинцово-кислотные аккумуляторы
из 8507 10,
из 8507 20
_____________
1 За исключением случаев, когда руды и концентраты цветных металлов, добытые на территории одного из государств – членов Евразийского экономического союза (далее соответственно – государство-член, Союз), помещаются под таможенную процедуру переработки вне таможенной территории при условии, что их переработка на территории этого государства-члена экономически нецелесообразна или невозможна, что подтверждается заключением уполномоченного органа (уполномоченных органов) такого государства-члена, выданным в соответствии с законодательством этого государства-члена.
За исключением случаев, когда кожа или краст, дополнительно отделанные после дубления (товарные позиции 4107, 4113 и 4114 ТН ВЭД ЕАЭС), помещаются под таможенную процедуру переработки вне таможенной территории в целях получения продуктов переработки таких кожи или краста в виде частей обуви, которые используются в дальнейшем для производства готовой продукции на территории государства-члена.
3 За исключением случаев, когда товары, классифицируемые в товарной позиции 7112 ТН ВЭД ЕАЭС, добытые (собранные) на территории одного из государств-членов, помещаются под таможенную процедуру переработки вне таможенной территории при условии, что их переработка на территории этого государства-члена экономически нецелесообразна или невозможна, что подтверждается заключением уполномоченного органа (уполномоченных органов) такого государства-члена, выданным в соответствии с законодательством этого государства-члена.
4 За исключением случаев, когда такие отходы и лом помещаются под таможенную процедуру переработки вне таможенной территории для изготовления продуктов переработки, производство которых на таможенной территории Союза не осуществляется, что подтверждается заключением уполномоченного органа государства-члена, выданным в соответствии с законодательством этого государства-члена.
5 За исключением случаев, когда такие металлы (кроме отходов и лома) помещаются под таможенную процедуру переработки вне таможенной территории для изготовления продуктов переработки, производство которых на таможенной территории Союза не осуществляется, что подтверждается заключением уполномоченного органа государства-члена, выданным в соответствии с законодательством этого государства-члена.
Примечания:

8106 00-ден
кадмий5
8107-ден
титан5
8108-ден
цирконий5
8109-дан
сурьма5
8110-нан
марганец
8110 00-ден
бериллий, хром, германий, ванадий, галлий, гафний (цельтий), индий, ниобий (колумбий), рений, таллий
8112-ден
металл-қыш қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда
8113 00-ден
мыналарды:
а) құрамына бірыңғай тізбеге енгізілген және оларға қатысты қорытынды (рұқсат беру құжаты) алынған құрамдауыш немесе ластағыш ретінде мына заттардың: күшәла, күшала қосылыстарының, сынаптың, сынап қосылыстарының кез келгені кіретін металдардың қалдықтарын
б) құрамына бірыңғай тізбеге енгізілген және оларға қатысты қорытынды (рұқсат беру құжаты) алынған мына заттардың: сурьманың, кадмийдің, селеннің, теллурдің, таллийдің кез келгені кіретін металл қалдықтары және металл қорытпаларының қалдықтарын қоспағанда
20. Қорғасын-қышқылды аккумуляторлар
8507 10-нан
8507 20-дан
____________
1 Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бірінің (бұдан әрі тиісінше - мүше мемлекет, Одақ) заңнамасына сәйкес осындай мемлекеттің уәкілетті органы (уәкілетті органдары) берген қорытындымен расталатын осы мемлекеттің аумағында өндірілген түсті металдардың рудалары мен концентраттарын осы мемлекеттің аумағында қайта өңдеу экономикалық жағынан тиімсіз болуы немесе мүмкін болмаған жағдайда, олар кедендік аумақтан тыс қайта өңдеу кедендік рәсіміне орналастырылатын жағдайларды қоспағанда.
Тері иленгеннен кейін қосымша бөлектелген былғары мен крастты (тауар позициялары ЕАЭО СЭҚ ТН 4107, 4113 және 4114), болашақта мүше мемлекеттің аумағында дайын өнім өндіру үшін пайдаланылатын, аяқ киімнің бөлшектері түрінде осындай былғарыны немесе крастты қайта өңдеу өнімдерін алу мақсатында кедендік аумақтан тыс қайта өңдеу кедендік рәсіміне орналастыратын жағдайларды қоспағанда.
3 Мүше мемлекеттердің бірінің заңнамасына сәйкес осындай мүше мемлекеттің уәкілетті органы (уәкілетті органдары) берген қорытындымен расталатын осы мүше мемлекеттің аумағында өндірілген (жиналған) ЕАЭО СЭҚ ТН 7112 тауар позициясында сыныпталатын тауарларды осы мүше мемлекеттің аумағында қайта өңдеу экономикалық жағынан тиімсіз болатын немесе мүмкін болмайтын жағдайда, олар кедендік аумақтан тыс қайта өңдеу кедендік рәсіміне орналастырылатын жағдайларды қоспағанда.
4 Осы мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген қорытындымен расталатын, өндірілуі Одақтың кедендік аумағында жүзеге асырылмайтын қайта өңдеу өнімдерін дайындау үшін осындай қалдықтар мен сынықтар кедендік аумақтан тыс қайта өңдеу кедендік рәсіміне орналастырылатын жағдайларды қоспағанда.
5 Осы мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген қорытындымен расталатын, өндірілуі Одақтың кедендік аумағында жүзеге асырылмайтын қайта өңдеу өнімдерін дайындау үшін осындай металдар (қалдықтар мен сынықтардан басқа) кедендік аумақтан тыс қайта өңдеу кедендік рәсіміне орналастырылатын жағдайларды қоспағанда.
Ескертпе:

1. Номенклатура товара определяется как классификационным кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.
2. В части, касающейся иных товаров, не включенных в настоящий перечень, следует применять предусмотренный пунктом 4 Протокола о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами и помещение которых под таможенную процедуру переработки вне таможенной территории не допускается в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30 "О мерах нетарифного регулирования"."

1. Тауардың номенклатурасы ЕАЭО СЭҚ ТН сыныптау кодымен де, сондай-ақ тауардың атауымен де айқындалады.
2. Осы тізбеге енгізілмеген өзге тауарларға қатысты бөлігінде Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 7 қосымша) 4-тармағында көзделген үшінші елдермен жасалатын саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне сәйкес кедендік аумақтан тыс өңдеудің кедендік рәсіміне орналастыруға жол берілмейтін бірыңғай тауарлар тізбесін қолдану қажет.".