Об утверждении Правил реализации общего процесса "Обеспечение обмена документами и (или) сведениями между Евразийской экономической комиссией и уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при осуществлении контроля соблюдения общих правил конкуренции на трансграничных рынках и конкурентного (антимонопольного) законодательства, а также введения государственного ценового регулирования и оспаривания решений государств – членов Евразийского экономического союза о его введении"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 ноября 2019 года № 190
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые Правила реализации общего процесса "Обеспечение обмена документами и (или) сведениями между Евразийской экономической комиссией и уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при осуществлении контроля соблюдения общих правил конкуренции на трансграничных рынках и конкурентного (антимонопольного) законодательства, а также введения государственного ценового регулирования и оспаривания решений государств – членов Евразийского экономического союза о его введении".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 11 ноября 2019 г. № 190
Правила
реализации общего процесса "Обеспечение обмена документами и (или) сведениями между Евразийской экономической комиссией и уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при осуществлении контроля соблюдения общих правил конкуренции на трансграничных рынках и конкурентного (антимонопольного) законодательства, а также введения государственного ценового регулирования и оспаривания решений государств – членов Евразийского экономического союза о его введении"
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими международными договорами и актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;

"Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларының және бәсекелестік (монополияға қарсы) заңнамасының сақталуын бақылауды, сондай-ақ бағаны мемлекеттік реттеуді енгізуді және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің оны енгізу туралы шешімдеріне дау айтуды жүзеге асыру кезінде Еуразиялық экономикалық комиссия мен Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында құжаттармен және (немесе) мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 11 қарашадағы № 190 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың 30-тармағына (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған "Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларының және бәсекелестік (монополияға қарсы) заңнамасының сақталуын бақылауды, сондай-ақ бағаны мемлекеттік реттеуді енгізуді және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің оны енгізу туралы шешімдеріне дау айтуды жүзеге асыру кезінде Еуразиялық экономикалық комиссия мен Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында құжаттармен және (немесе) мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін іске асыру қағидалары бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 11 қарашадағы
№ 190 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларының және бәсекелестік (монополияға қарсы) заңнамасының сақталуын бақылауды, сондай-ақ бағаны мемлекеттік реттеуді енгізуді және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің оны енгізу туралы шешімдеріне дау айтуды жүзеге асыру кезінде Еуразиялық экономикалық комиссия мен Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында құжаттармен және (немесе) мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін іске асыру ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;

Решение Высшего Евразийского экономического совета от 19 декабря 2012 г. № 29 "Об утверждении Критериев отнесения рынка к трансграничному";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2012 г. № 97 "О Порядке рассмотрения заявлений (материалов) о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2012 г. № 98 "О Порядке проведения расследования нарушений общих правил конкуренции на трансграничных рынках";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2012 г. № 99 "О Порядке рассмотрения дел о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 сентября 2014 г. № 73 "О Концепции использования при межгосударственном информационном взаимодействии сервисов и имеющих юридическую силу электронных документов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155 "О единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2018 г. № 221 "Об утверждении Порядка подачи в Евразийскую экономическую комиссию обращений государств – членов Евразийского экономического союза по фактам введения государственного ценового регулирования, их рассмотрения Евразийской экономической комиссией и проведения консультаций и о признании утратившими силу некоторых решений Коллегии Евразийской экономической комиссии".

"Нарықты трансшекаралық нарыққа жатқызу критерийлерін бекіту туралы" Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2012 жылғы 19 желтоқсандағы № 29 шешімі;
"Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзу туралы өтініштерді (материалдарды) қарау тәртібі туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2012 жылғы 23 қарашадағы № 97 шешімі;
"Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтарға тергеп-тексеру жүргізу тәртібі туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2012 жылғы 23 қарашадағы № 98 шешімі;
"Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзу туралы істерді қарау тәртібі туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2012 жылғы 23 қарашадағы № 99 шешімі;
"Мемлекетаралық ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде сервистерді және заң күші бар электрондық құжаттарды пайдалану тұжырымдамасы туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 73 шешімі;
"Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
"Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректермен электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдары арасында және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимыл кезіндегі электрондық құжаттармен алмасу ережесін бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпараты туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешімі;
"Еуразиялық экономикалық комиссияға Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бағаны мемлекеттік реттеуді енгізу фактілері, оларды Еуразиялық экономикалық комиссияның қарауы және консультация өткізуі жөніндегі жолданымдарын қарау тәртібін бекіту туралы және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 221 шешімі.

2. Настоящие Правила являются основанием для выполнения технологического проектирования и планирования работ по организационно-техническому обеспечению реализации общего процесса "Обеспечение обмена документами и (или) сведениями между Евразийской экономической комиссией и уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при осуществлении контроля соблюдения общих правил конкуренции на трансграничных рынках и конкурентного (антимонопольного) законодательства, а также введения государственного ценового регулирования и оспаривания решений государств – членов Евразийского экономического союза о его введении" (далее – общий процесс).
3. Реализация общего процесса предусмотрена пунктом 62 перечня общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29.
4. Понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и актами органов Союза по вопросам создания и развития интегрированной информационной системы Союза (далее – интегрированная система).
II. Цели и задачи
5. Целями реализации общего процесса являются:
а) обеспечение информационного взаимодействия между Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) и уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – государства-члены) в процессе контроля за соблюдением общих правил конкуренции на трансграничных рынках и конкурентного (антимонопольного) законодательства;
б) обеспечение информационного взаимодействия между Комиссией и уполномоченными органами государств-членов, а также между уполномоченными органами государств-членов в процессе введения государственного ценового регулирования и оспаривания решений государств-членов о его введении;
в) обеспечение информационного взаимодействия между Комиссией и уполномоченными органами государств-членов в процессе формирования и использования общих информационных ресурсов в сфере конкурентной политики.
6. Для достижения целей реализации общего процесса в соответствии с настоящими Правилами необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить обмен документами и (или) сведениями, не содержащими конфиденциальной информации, между Комиссией и уполномоченными органами государств-членов при осуществлении контроля за соблюдением общих правил конкуренции на трансграничных рынках и конкурентного (антимонопольного) законодательства;
б) обеспечить обмен документами и (или) сведениями, не содержащими конфиденциальной информации, между Комиссией и уполномоченными органами государств-членов при введении государственного ценового регулирования и оспаривании решения о его введении, продлении срока применения государственного ценового регулирования;
в) обеспечить возможность направления в Комиссию субъектами хозяйствования и заинтересованными лицами заявлений (материалов) о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках, а также информирования Комиссией субъектов хозяйствования и заинтересованных лиц о результатах рассмотрения указанных заявлений (материалов), проведения расследований нарушений общих правил конкуренции на трансграничных рынках, а также рассмотрения дел о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках;
г) обеспечить автоматизированное формирование реестра нарушений общих правил конкуренции (далее – реестр);
д) обеспечить возможность информирования субъектов хозяйствования и заинтересованных лиц посредством сервисов информационного портала Союза путем опубликования перечня рассматриваемых дел о нарушении общих правил конкуренции и конкурентного (антимонопольного) законодательства, а также сведений о делах о нарушении общих правил конкуренции и конкурентного (антимонопольного) законодательства, по которым принято решение уполномоченных органов государств-членов или Комиссии;
е) обеспечить использование участниками информационного взаимодействия в рамках реализации общего процесса единой нормативно-справочной информации Союза.
III. Участники информационного взаимодействия

2. Осы Қағидалар "Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларының және бәсекелестік (монополияға қарсы) заңнамасының сақталуын бақылауды, сондай-ақ бағаны мемлекеттік реттеуді енгізуді және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің оны енгізу туралы шешімдеріне дау айтуды жүзеге асыру кезінде Еуразиялық экономикалық комиссия мен Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында құжаттармен және (немесе) мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) іске асырылуын ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстарды технологиялық жобалауды және жоспарлауды орындау үшін негіздеме болып табылады.
3. Жалпы процесті іске асыру Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесінің 62-тармағында көзделген.
4. Осы Қағидаларда пайдаланылатын ұғымдар 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартта және Одақ органдарының Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін (бұдан әрі - интеграцияланған жүйе) құру және дамыту мәселелері жөніндегі актілерінде айқындалған мәндерде қолданылады.
II. Мақсаттары мен міндеттері
5. Жалпы процесті іске асырудың мақсаттары:
а) Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) мен Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) уәкілетті органдары арасында Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын және бәсекелестік (монополияға қарсы) заңнамасының сақталуын бақылау процесінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету;
б) Комиссия мен мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында, сондай-ақ мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында бағаны мемлекеттік реттеуді енгізу және мүше мемлекеттердің оны енгізу туралы шешімдеріне дау айту процесінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету;
в) Комиссия мен мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында бәсекелестік саясат саласында ортақ ақпараттық ресурстарды қалыптастыру және пайдалану процесінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету.
6. Жалпы процесті іске асыру мақсаттарына қол жеткізу үшін осы Қағидаларға сәйкес мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) Комиссия мен мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын және бәсекелестік (монополияға қарсы) заңнамасының сақталуын бақылауды жүзеге асыру кезінде құпия ақпарат қамтылмайтын құжаттармен және (немесе) мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету;
б) Комиссия мен мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында бағаны мемлекеттік реттеуді енгізу және оны енгізу туралы шешімге дау айту, бағаны мемлекеттік реттеуді қолдану мерзімін ұзарту кезінде құпия ақпарат қамтылмайтын құжаттармен және (немесе) мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету;
в) шаруашылық жүргізуші субъектілердің және мүдделі тұлғалардың Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы өтініштерін (материалдарын) Комиссияға жолдауы мүмкіндігін қамтамасыз ету, сондай-ақ Комиссияның шаруашылық жүргізуші субъектілерге және мүдделі тұлғаларға көрсетілген өтініштердің (материалдардың) қаралуы, Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтарға тергеп-тексеру жүргізу, сондай-ақ Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы істердің қаралу нәтижелері туралы ақпарат беруі;
г) бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар тізілімінің (бұдан әрі – тізілім) автоматты түрде қалыптастырылуын қамтамасыз ету;
д) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының немесе Комиссияның шешімі қабылданған, бәсекелестіктің жалпы қағидаларын және бәсекелестік (монополияға қарсы) заңнамасын бұзушылықтар туралы қаралатын істердің тізбесін, сондай-ақ бәсекелестіктің жалпы қағидаларын және бәсекелестік (монополияға қарсы) заңнамасын бұзушылықтар туралы істер жөніндегі мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталының сервистері арқылы жариялау жолымен шаруашылық жүргізуші субъектілерге және мүдделі тұлғаларға ақпарат беру мүмкіндігін қамтамасыз ету;
е) жалпы процесті іске асыру шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылардың Одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпаратын пайдалануын қамтамасыз ету.
III. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар

7. Участниками информационного взаимодействия в рамках реализации общего процесса являются:
а) органы исполнительной власти государств-членов, уполномоченные на осуществление контроля за соблюдением конкурентного (антимонопольного) законодательства и (или) на введение государственного ценового регулирования и оспаривания решений государств-членов о его введении (далее – уполномоченные органы);
б) хозяйствующие субъекты или физические лица, осуществляющие подачу заявления о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках в Комиссию (далее – заявители);
в) Комиссия, реализующая свои полномочия в сфере конкурентной политики;
д) юридические или физические лица, использующие в своей деятельности сведения о нарушениях общих правил конкуренции на трансграничных рынках (далее – заинтересованные лица).
8. В рамках реализации общего процесса уполномоченные органы осуществляют следующие функции:
а) представление в Комиссию материалов о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках;
б) получение от Комиссии заявления (материалов) о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках, инициированного на территории другого государства-члена;
в) получение от Комиссии дополнительных сведений по заявлению о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках;
г) предложение Комиссии кандидатур должностных лиц и сотрудников (с указанием их должностей), ответственных за взаимодействие с Комиссией при проведении ею расследования нарушений общих правил конкуренции на трансграничных рынках;
д) получение от Комиссии проекта предложения о совершении действий, направленных на устранение признаков нарушения общих правил конкуренции на трансграничных рынках и обеспечение конкуренции на таких рынках (далее – предложение), а также согласованного предложения;
е) согласование и направление ответа в Комиссию по проекту предложения;
ж) представление в Комиссию информации об отзыве ранее направленных материалов о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках;
з) получение от Комиссии определения по результатам рассмотрения заявления (материалов) о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках;
и) получение от Комиссии определения по результатам проведения расследования нарушений общих правил конкуренции на трансграничных рынках;
к) получение от Комиссии решения по делу о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках, принятого Коллегией Комиссии;
л) формирование и предоставление в Комиссию дополнительных сведений по вопросам нарушения общих правил конкуренции (по запросу);
м) получение от Комиссии уведомления о новом событии или изменении статуса рассмотрения случая о нарушении общих правил конкуренции (например, продлении срока рассмотрения или переноса срока рассмотрения дела о нарушении общих правил конкуренции, объединении разных дел о нарушении общих правил конкуренции);
н) представление в Комиссию сведений для включения или изменения в реестр;
о) запрос и получение сведений из реестра;
п) направление в Комиссию уведомления о введении государственного ценового регулирования;
р) получение уведомлений о введении государственного ценового регулирования другими государствами-членами;
с) направление в Комиссию обращения о продлении государственного ценового регулирования;
т) направление в Комиссию обращения о несогласии с решением
о введении государственного ценового регулирования другим государством-членом;
у) получение от Комиссии решения о необходимости отмены государственного ценового регулирования;
ф) получение от Комиссии решения о прекращении рассмотрения обращения о введении государственного ценового регулирования;
х) получение от Комиссии протокола по результатам консультаций о введении государственного ценового регулирования;
ц) представление в Комиссию информации о введении государственного ценового регулирования по запросу;
ч) получение от Комиссии уведомления о новом событии
или изменении статуса процесса введения государственного ценового регулирования (например, проведение заседания Комиссии по вопросу введения государственного ценового регулирования, проведение консультаций по вопросу введения государственного ценового регулирования и т.п.).

7. Мыналар жалпы процесті іске асыру шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар болып табылады:
а) бәсекелестік (монополияға қарсы) заңнамасының сақталуын бақылауды жүзеге асыруға және (немесе) бағаны мемлекеттік реттеуді енгізуге және мүше мемлекеттердің оны енгізу туралы шешімдеріне дау айтуға уәкілетті мүше мемлекеттердің атқарушы билік органдары (бұдан әрі – уәкілетті органдар);
б) Комиссияға трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы өтініш беруді жүзеге асыратын шаруашылық жүргізуші субъектілер немесе жеке тұлғалар (бұдан әрі – өтініш берушілер);
в) бәсекелестік саясат саласындағы өз өкілеттіктерін іске асыратын Комиссия;
д) өз қызметінде трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы мәліметтерді пайдаланатын заңды немесе жеке тұлғалар (бұдан әрі – мүдделі тұлғалар).
8. Жалпы процесті іске асыру шеңберінде уәкілетті органдар мынадай функцияларды жүзеге асырады:
а) Комиссияға трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы материалдарды ұсыну;
б) Комиссиядан басқа мүше мемлекеттің аумағында бастамашылық жасалған, трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы өтінішті (материалдарды) алу;
в) Комиссиядан трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы өтініш бойынша қосымша мәліметтерді алу;
г) Комиссия трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтарға тергеп-тексеру жүргізуі кезінде онымен өзара іс-қимыл жасауға жауапты лауазымды адамдар мен қызметкерлердің (олардың лауазымдарын көрсете отырып) кандидатураларын Комиссияға ұсыну;
д) Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтардың белгілерін жоюға бағытталған әрекеттерді жасау және осындай нарықтарда бәсекелестікті қамтамасыз ету туралы ұсыныстың жобасын (бұдан әрі – ұсыныс), сондай-ақ келісілген ұсынысты Комиссиядан алу;
е) ұсыныстың жобасы бойынша жауапты келісу және Комиссияға жолдау;
ж) трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы бұрын жолданған материалдарды кері қайтару туралы ақпаратты Комиссияға ұсыну;
з) трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы өтінішті (материалдарды) қарау нәтижелері бойынша ұйғарымды Комиссиядан алу;
и) трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтарға тергеп-тексеру жүргізу нәтижелері бойынша ұйғарымды Комиссиядан алу;
к) трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы іс бойынша Комиссия Алқасы қабылдаған шешімді Комиссиядан алу;
л) бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар мәселелері бойынша қосымша мәліметтерді қалыптастыру және Комиссияға ұсыну (сұрау салу бойынша);
м) Комиссиядан бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы жаңа жағдай немесе жағдайдың қаралу мәртебесінің өзгеруі туралы хабарлама алу (мәселен, бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы істі қарау мерзімін ұзарту немесе қарау мерзімін ауыстыру, бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы әртүрлі істерді біріктіру);
н) Комиссияға тізілімге мәліметтерді енгізу немесе оларды өзгерту туралы ұсыну;
о) тізілімнен мәліметтерге сұрау салу және алу;
п) Комиссияға бағаны мемлекеттік реттеуді енгізу туралы хабарламаны жолдау;
р) бағаны мемлекеттік реттеуді енгізу туралы хабарламаларды басқа мүше мемлекеттердің алуы;
с) Комиссияға бағаны мемлекеттік реттеуді ұзарту туралы жолданымды жіберу;
т) Комиссияға басқа мүше мемлекеттің бағаны мемлекеттік реттеуді енгізуі туралы шешімімен келіспеу жөніндегі жолданымды жіберу;
у) Комиссиядан бағаны мемлекеттік реттеудің күшін жою қажеттігі туралы шешімді алу;
ф) Комиссиядан бағаны мемлекеттік реттеуді енгізу туралы жолданымды қарауды тоқтату туралы шешімді алу;
х) Комиссиядан бағаны мемлекеттік реттеуді енгізу туралы консультациялар нәтижелері бойынша хаттаманы алу;
ц) Комиссияға сұрау салу бойынша бағаны мемлекеттік реттеуді енгізу туралы ақпаратты ұсыну;
ч) Комиссиядан бағаны мемлекеттік реттеуді енгізу процесінің жаңа жағдайы немесе оның мәртебесінің өзгеруі туралы хабарламаны алу (мәселен, бағаны мемлекеттік реттеуді енгізу мәселесі бойынша Комиссия отырысын өткізу, бағаны мемлекеттік реттеуді енгізу мәселесі бойынша консультация өткізу және т.с.с.).

9. В рамках реализации общего процесса заявители посредством использования информационного портала Союза осуществляют следующие функции:
а) представление в Комиссию заявления о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках;
б) получение от Комиссии проекта предложения;
в) согласование и направление ответа в Комиссию по проекту предложения;
г) получение от Комиссии предложения;
д) представление в Комиссию письма об отзыве ранее направленного заявления о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках;
е) получение от Комиссии определения по результатам рассмотрения заявления о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках;
ж) получение от Комиссии определения по результатам проведения расследования нарушений общих правил конкуренции на трансграничных рынках;
з) получение от Комиссии решения по делу о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках;
и) формирование и предоставление в Комиссию дополнительных сведений в области нарушения общих правил конкуренции на трансграничных рынках (по запросу);
к) получение от Комиссии уведомления о новом событии или изменении статуса рассмотрения случая о нарушении общих правил конкуренции (например, о продлении срока рассмотрения или отложении рассмотрения дела о нарушении общих правил конкуренции, объединении разных дел о нарушении общих правил конкуренции).
10. В рамках реализации общего процесса Комиссия осуществляет следующие функции:
а) получение от уполномоченных органов или заявителей и обработка заявления (материалов) о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках;
б) направление уполномоченным органам заявления (материалов) или дополнительных сведений о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках;
в) направление уполномоченным органам и заявителям проекта предложения для согласования;
г) направление уполномоченным органам и заявителям согласованного предложения о совершении действий, направленных на устранение признаков нарушения общих правил конкуренции на трансграничных рынках и обеспечение конкуренции на таких рынках;
д) получение от уполномоченных органов или заявителей и обработка письма об отзыве ранее направленного заявления (материалов) о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках;
е) направление уполномоченным органам и заявителям определения по результатам рассмотрения заявления (материалов) о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках;
ж) направление уполномоченным органам и заявителям определения по результатам проведения расследования о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках;
з) направление уполномоченным органам и заявителям решения по делу о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках, принятого Коллегией Комиссии;
и) направление уполномоченным органам и заявителям запроса о предоставлении информации, документов и дополнительных сведений в рамках осуществления контроля за соблюдением общих правил конкуренции на трансграничных рынках;
к) направление уполномоченным органам и заявителям уведомления о новом событии или изменении статуса рассмотрения случая о нарушении общих правил конкуренции (например, о продлении срока рассмотрения или отложении рассмотрения дела о нарушении общих правил конкуренции, объединении разных дел о нарушении общих правил конкуренции);
л) внесение сведений по делу о нарушении общих правил конкуренции в реестр;
м) опубликование сведений по делу о нарушении общих правил конкуренции на информационном портале Союза;
н) получение от уполномоченных органов и обработка сведений реестра;
о) опубликование сведений реестра, полученных от уполномоченных органов, на информационном портале Союза;
п) представление сведений из реестра уполномоченным органам и заинтересованным лицам;
р) получение от уполномоченных органов и обработка уведомления о введении государственного ценового регулирования;
с) получение от уполномоченных органов и обработка обращения о продлении государственного ценового регулирования;
т) получение от уполномоченных органов и обработка обращения о несогласии с решением о введении государственного ценового регулирования;
у) направление уполномоченным органам решения о необходимости отмены государственного ценового регулирования;
ф) направление уполномоченным органам решения о прекращении рассмотрения обращения о введении государственного ценового регулирования;
х) направление уполномоченным органам протокола по результатам консультаций о введении государственного ценового регулирования;
ц) направление уполномоченным органам запроса информации о введении государственного ценового регулирования и получение запрошенной информации;
ч) направление уполномоченным органам уведомления о новом событии или изменении статуса процесса введения государственного ценового регулирования (например, о проведении заседания Комиссии по вопросу введения государственного ценового регулирования, проведении консультаций по вопросу введения государственного ценового регулирования).

9. Жалпы процесті іске асыру шеңберінде өтініш берушілер Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы мынадай функцияларды жүзеге асырады:
а) Комиссияға трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы өтінішті ұсыну;
б) Комиссиядан ұсыныс жобасын алу;
в) ұсыныс жобасы бойынша жауапты келісу және Комиссияға жолдау;
г) Комиссиядан ұсыныс алу;
д) Комиссияға трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы бұрын жолданған өтінішті кері қайтару туралы хатты ұсыну;
е) Комиссиядан трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы өтінішті қарау нәтижелері бойынша ұйғарымды алу;
ж) Комиссиядан трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтарға тергеп-тексеру жүргізу нәтижелері бойынша ұйғарымды алу;
з) Комиссиядан трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы іс бойынша шешімді алу;
и) трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар саласындағы қосымша мәліметтерді қалыптастыру және Комиссияға ұсыну (сұрау салу бойынша);
к) Комиссиядан бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы жаңа жағдай немесе жағдайды қарау мәртебесінің өзгеруі туралы хабарламаны алу (мәселен, бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы істі қарау мерзімін ұзарту немесе қарау мерзімін кейінге қалдыру, бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы әртүрлі істерді біріктіру).
10. Жалпы процесті іске асыру шеңберінде Комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
а) уәкілетті органдардан немесе өтініш берушілерден трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы өтінішті (материалдарды) алу және өңдеу;
б) уәкілетті органдарға трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы өтінішті (материалдарды) немесе қосымша мәліметтерді жолдау;
в) уәкілетті органдарға және өтініш берушілерге ұсыныс жобасын келісу үшін жолдау;
г) уәкілетті органдарға және өтініш берушілерге трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар белгілерін жоюға бағытталған әрекеттерді жасау туралы келісілген ұсынысты жолдау және осындай нарықтарда бәсекелестікті қамтамасыз ету;
д) уәкілетті органдардан немесе өтініш берушілерден трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы бұрын жолданған өтінішті (материалдарды) кері қайтару туралы хатты алу және өңдеу;
е) уәкілетті органдарға және өтініш берушілерге трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы ұйғарымды қарау нәтижелері бойынша өтінішті (материалдарды) жолдау;
ж) уәкілетті органдарға және өтініш берушілерге трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтарға тергеп-тексеру жүргізу нәтижелері бойынша ұйғарымды жолдау;
з) уәкілетті органдарға және өтініш берушілерге трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы іс бойынша Комиссия Алқасы қабылдаған шешімді жолдау;
и) уәкілетті органдарға және өтініш берушілерге трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларының сақталуын бақылауды жүзеге асыру шеңберінде ақпаратты, құжаттарды және қосымша мәліметтерді ұсыну туралы сұрау салуды жолдау;
к) уәкілетті органдарға және өтініш берушілерге бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы жаңа жағдай немесе жағдайды қарау мәртебесінің өзгеруі туралы хабарламаны жолдау (мәселен, бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы істі қарау мерзімін ұзарту немесе қарау мерзімін кейінге қалдыру, бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы әртүрлі істерді біріктіру);
л) бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы тізілімге іс бойынша мәліметтер енгізу;
м) Одақтың ақпараттық порталында бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы іс бойынша мәліметтерді жариялау;
н) уәкілетті органдардан тізілімнің мәліметтерін алу және өңдеу;
о) уәкілетті органдардан алған тізілімнің мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялау;
п) тізілімнен алынған мәліметтерді уәкілетті органдарға және мүдделі тұлғаларға ұсыну;
р) уәкілетті органдардан бағаны мемлекеттік реттеуді енгізу туралы хабарламаны алу және өңдеу;
с) уәкілетті органдардан бағаны мемлекеттік реттеуді ұзарту туралы жолданымды алу және өңдеу;
т) уәкілетті органдардан бағаны мемлекеттік реттеуді енгізу туралы шешімімен келіспеу жөніндегі жолданымды алу және өңдеу;
у) уәкілетті органдарға бағаны мемлекеттік реттеудің күшін жою қажеттігі туралы шешімді жолдау;
ф) уәкілетті органдарға бағаны мемлекеттік реттеуді енгізу туралы жолданымды қарауды тоқтату туралы шешімді жолдау;
х) уәкілетті органдарға бағаны мемлекеттік реттеуді енгізу туралы консультациялар нәтижелері бойынша хаттаманы жолдау;
ц) уәкілетті органдарға бағаны мемлекеттік реттеуді енгізу туралы ақпаратқа сұрау салу жолдау және сұратылған ақпаратты алу;
ч) уәкілетті органдарға бағаны мемлекеттік реттеуді енгізу процесінің жаңа жағдайы немесе оның мәртебесінің өзгеруі туралы хабарламаны жолдау (мәселен, бағаны мемлекеттік реттеуді енгізу мәселесі бойынша Комиссия отырысын өткізу, бағаны мемлекеттік реттеуді енгізу мәселесі бойынша консультация өткізу).

11. В рамках реализации общего процесса заинтересованным лицам предоставляется возможность получения сведений из реестра посредством использования информационного портала Союза.
12. Государства-члены в соответствии со своим законодательством используют национальные информационные системы для ведения национальных частей реестра нарушений общих правил конкуренции с размещением сведений из реестра в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет", в том числе на русском языке, обеспечивают информационную открытость проводимой ими конкурентной (антимонопольной) политики.
IV. Информационные ресурсы и сервисы
13. В рамках реализации общего процесса формируется реестр, как открытый информационный ресурс.
14. Вне рамок реализации общего процесса для повышения эффективности взаимодействия в рамках общего процесса как внутренние ресурсы Комиссии создаются:
база данных о нарушениях общих правил конкуренции, предназначенная для хранения сведений о случаях нарушения общих правил конкуренции на этапах рассмотрения заявлений (материалов), проведения расследований и рассмотрения дел о нарушениях общих правил конкуренции;
база данных о государственном ценовом регулировании, предназначенная для хранения сведений о случаях введения государственного ценового регулирования государствами-членами.
15. Ведение базы данных о нарушениях общих правил конкуренции и базы данных о государственном ценовом регулировании осуществляется Комиссией. Сведения из этих баз данных предназначены для использования сотрудниками и должностными лицами структурных подразделений Комиссии, ответственными за реализацию полномочий Комиссии в сфере конкурентной политики.
16. Реестр формируется на основании сведений из рассматриваемых и рассмотренных дел о нарушении общих правил конкуренции, представляемых Комиссией и государствами-членами, и публикуется на информационном портале Союза. Сведения, содержащиеся в Реестре, предназначены для использования заинтересованными лицами.
17. Для целей реализации общего процесса в рамках интеграционного сегмента Комиссии интегрированной системы обеспечивается:
а) возможность формирования и хранения базы данных о нарушениях общих правил конкуренции с организацией доступа к ней сотрудников и должностных лиц структурных подразделений Комиссии, ответственных за реализацию полномочий Комиссии в сфере конкурентной политики;
б) реализация, доработка, настройка и (или) применение на информационном портале Союза следующих электронных сервисов:
личный кабинет заявителя для заполнения и отправки в Комиссию заявления о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках, получения сообщений и уведомлений от Комиссии о ходе рассмотрения заявления, проведения расследования и рассмотрения дела о нарушении общих правил конкуренции;
поиск (фильтрация) сведений из реестра по параметрам, заданным пользователем;
выгрузка и сохранение сведений из реестра в заданных форматах;
размещение запросов о составе и содержании международных договоров и актов, составляющих право Союза, в сфере конкуренции и антимонопольного регулирования.

11. Жалпы процесті іске асыру шеңберінде мүдделі тұлғаларға Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы тізілімнен мәліметтерді алу мүмкіндігі беріледі.
12. Мүше мемлекеттер өз заңнамасына сәйкес бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар тізілімінің ұлттық бөліктерін тізілімдегі мәліметтерді "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде орналастыру, оның ішінде орыс тілінде орналастыру үшін ұлттық ақпараттық желілерді пайдаланады, өздері жүргізетін бәсекелестік (монополияға қарсы) саясаттың ақпараттық ашықтығын қамтамасыз етеді.
IV. Ақпараттық ресурстар мен сервистер
13. Жалпы процесті іске асыру шеңберінде ашық ақпараттық ресурс ретінде тізілім қалыптастырылады.
14. Жалпы процесті іске асыру шеңберінен тыс жалпы процесс шеңберіндегі өзара іс-қимылдың тиімділігін арттыру үшін Комиссияның ішкі ресурстары ретінде мыналар құрылады:
бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы дерекқор, ол өтініштерді (материалдарды) қарау, бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы істерді тергеп-тексеру және қарау кезеңдерінде бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар жағдайлары туралы мәліметтерді сақтауға арналады;
бағаны мемлекеттік реттеу туралы дерекқор, ол мүше мемлекеттердің бағаны мемлекеттік реттеуді енгізуі жағдайлары туралы мәліметтерді сақтауға арналады.
15. Бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы дерекқорды және бағаны мемлекеттік реттеу туралы дерекқорды енгізуді Комиссия жүзеге асырады. Осы дерекқорлардан алынатан мәліметтер Комиссияның бәсекелестік саясат саласындағы өкілеттіктерін іске асыруға жауапты Комиссияның құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлері мен лауазымды адамдарының пайдалануына арналған.
16. Тізілім Комиссия мен мүше мемлекеттер ұсынатын, бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы қаралып жатқан және қаралатын істерден алынатын мәліметтер негізінде қалыптастырылады және Одақтың ақпараттық порталында жарияланады. Тізілімде қамтылған мәліметтер мүдделі тұлғалардың пайдалануына арналған.
17. Жалпы процесті іске асыру мақсаттары үшін Комиссияның интеграцияланған жүйесінің интеграцияланған сегменті шеңберінде мыналар қамтамасыз етіледі:
а) бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы дерекқорды оған Комиссияның бәсекелестік саясат саласындағы өкілеттіктерін іске асыруға жауапты Комиссияның құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлері мен лауазымды адамдарының қолжетімділігін ұйымдастыра отырып, қалыптастыру және сақтау мүмкіндігі;
б) Одақтың ақпараттық порталында мынадай электрондық сервистерді іске асыру, пысықтау, баптау және (немесе) қолдану:
өтініш берушінің трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы өтінішті толтыруы және Комиссияға жіберуіне, өтініштің қаралуы, бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы істерге тергеп-тексерудің жүргізілуі және олардың қаралу барысы туралы хабар және хабарлама алуына арналған жеке кабинет;
пайдаланушы енгізген параметрлер бойынша тізілімнен мәліметтерді іздеу (фильтрден өткізу);
енгізген форматтары бойынша тізілімнен мәліметтерді шығарып алу және сақтау;
халықаралық шарттардың және Одақтың, бәсекелестік және монополияға қарсы реттеу саласындағы құқығын құрайтын актілерінің құрамы мен мазмұны туралы сұрау салуларды орналастыру.

18. Сервисы информационного портала Союза должны обеспечивать автоматизированный доступ информационных систем заинтересованных лиц к сведениям из реестра на основе использования открытых интерфейсов (протоколов).
V. Особенности информационного взаимодействия
19. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами, органами власти государств-членов и Комиссией осуществляется, за исключением обмена конфиденциальной информацией и информацией для служебного пользования, с использованием интегрированной системы.
20. Работа со сведениями из базы данных о нарушениях общих правил конкуренции осуществляется с использованием программных средств из состава интеграционного сегмента Комиссии, определяемых на этапе технологического проектирования.
21. Представление сведений из реестра осуществляется с использованием информационного портала Союза.
22. При информационном взаимодействии между уполномоченными органами и Комиссией, а также между уполномоченными органами, формат и структура электронных сообщений определяются в соответствии с требованиями технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной системы общего процесса (далее – технологические документы).
23. Информационное взаимодействие при реализации общего процесса осуществляется в соответствии с функциональными схемами согласно приложению № 1. Состав сведений, передаваемых в процессе информационного взаимодействия, приведен в приложении № 2.
24. Информационное взаимодействие между участниками общего процесса осуществляется на русском языке.
VI. Принципы обеспечения информационной безопасности
25. Сведения, пересылаемые в рамках общего процесса, могут относиться к конфиденциальной информации. При необходимости передачи конфиденциальной информации посредством интегрированной системы передаются только сведения о реквизитах документов, содержащих конфиденциальную информацию, с указанием того, что информация, содержащаяся в документе, относится к конфиденциальной. Документы, содержащие конфиденциальную информацию, передаются в соответствии с требованиями, определяемыми Комиссией. Общие требования к обеспечению конфиденциальности сведений, относящихся к конфиденциальной информации, определяются Соглашением о порядке защиты конфиденциальной информации и ответственности за ее разглашение при осуществлении Евразийской экономической комиссией полномочий по контролю за соблюдением единых правил конкуренции от 12 ноября 2014 года.
26. Безопасность передачи информации внутри информационного пространства государства-члена должна обеспечиваться в соответствии с законодательством государства-члена и техническими требованиями к обеспечению информационной безопасности, действующими на территории этого государства.

18. Одақтың ақпараттық порталының сервистері мүдделі тұлғалардың ақпараттық жүйелерінің тізілімдегі мәліметтерге ашық интерфейстерді (хаттамаларды) пайдалану арқылы автоматты түрде қол жеткізуін қамтамасыз етуге тиіс.
V. Ақпараттық өзара іс-қимыл ерешеліктері
19. Мүше мемлекеттердің билік органдары, уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл, құпия ақпаратты және қызметтік пайдалануға арналған ақпаратты қоспағанда, интеграцияланған жүйе пайдаланыла отырып жүзеге асырылады.
20. Бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы дерекқордан алынатын мәліметтермен жұмыс істеу Комиссияның интеграцияланған сегменті құрамындағы технологиялық жобалау кезеңінде айқындалатын бағдарламалық құралдар пайдаланыла отырып жүзеге асырылады.
21. Тізілімдегі мәліметтерді ұсыну Одақтың ақпараттық порталы пайдаланыла отырып жүзеге асырылады.
22. Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы, сондай-ақ уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде, электрондық хабарлардың форматы мен құрылымы жалпы процесті интеграцияланған жүйе құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың (бұдан әрі – технологиялық құжаттар) талаптарына сәйкес айқындалады.
23. Жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл № 1 қосымшаға сәйкес функционалдық схемалар бойынша жүзеге асырылады. Ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде берілетін мәліметтер құрамы № 2 қосымшада келтірілген.
24. Жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл орыс тілінде жүзеге асырылады.
VI. Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету принциптері
25. Жалпы процесс шеңберінде берілетін мәліметтер құпия ақпаратқа жатқызылуы мүмкін. Құпия ақпаратты интеграцияланған жүйе арқылы беру қажет болған кезде, құжатта қамтылған ақпарат құпия ақпаратқа жатқызылғаны туралы ақпарат көрсетіле отырып, құпия ақпарат қамтылған құжаттардың деректемесі туралы мәліметтер ғана беріледі. Құпия ақпарат қамтылған құжаттар Комиссия айқындайтын талаптарға сәйкес беріледі. Құпия ақпаратқа жатқызылған мәліметтердің құпиялылығы 2014 жылғы 12 қарашадағы Еуразиялық экономикалық комиссияның бәсекелестіктің бірыңғай қағидаларының сақталуын бақылау жөніндегі өкілеттіктерді жүзеге асыруы кезінде құпия ақпаратты қорғау тәртібі және оны жария еткені үшін жауаптылық туралы келісімге сәйкес айқындалады.
26. Мүше мемлекеттің ақпараттық кеңістігінің ішінде ақпаратты беру қауіпсіздігі мүше мемлекеттің заңнамасына және осы мемлекеттің аумағында қолданыста болатын, ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қойылатын техникалық талаптарға сәйкес қамтамасыз етілуге тиіс.

27. Безопасность передачи информации в рамках интеграционной платформы интегрированной системы должна обеспечиваться средствами подсистемы информационной безопасности интегрированной системы.
28. При реализации общего процесса и осуществлении информационного взаимодействия не предполагается применение электронной подписи (электронно-цифровой подписи).
VII. Мероприятия, направленные на реализацию общего процесса
29. В целях реализации общего процесса Комиссия в соответствии с настоящими Правилами осуществляет разработку технологических документов, а также доработку и (или) настройку подсистем и сервисов в интеграционном сегменте интегрированной системы в соответствии
с требованиями технологических документов.
30. Создание и ведение реестра, а также предоставление уполномоченным органам и заинтересованным лицам сведений из него осуществляются Комиссией.
31. Государства-члены при координации Комиссии обеспечивают выполнение процедуры присоединения к общему процессу и введения его в действие с учетом положений технологических документов.
32. Уполномоченные органы обеспечивают разработку (доработку) соответствующих информационных систем для обеспечения выполнения требований технологических документов и подключение таких систем к национальным сегментам интегрированной системы.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Правилам реализации
общего процесса "Обеспечение
обмена документами и (или)
сведениями между Евразийской экономической комиссией
и уполномоченными органами
государств – членов
Евразийского экономического
союза при осуществлении
контроля соблюдения общих
правил конкуренции на
трансграничных рынках и
конкурентного
(антимонопольного)
законодательства, а также
введения государственного
ценового регулирования
и оспаривания решений
государств – членов
Евразийского экономического
союза
о его введении"
ФУНКЦИОНАЛЬНЫЕ СХЕМЫ
информационного взаимодействия при реализации общего процесса "Обеспечение обмена документами и (или) сведениями между Евразийской экономической комиссией и уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при осуществлении контроля соблюдения общих правил конкуренции на трансграничных рынках и конкурентного (антимонопольного) законодательства, а также введения государственного ценового регулирования и оспаривания решений государств – членов Евразийского экономического союза о его введении"
Рис. 1. Функциональная схема информационного взаимодействия при осуществлении контроля за соблюдением общих правил конкуренции на трансграничных рынках и конкурентного (антимонопольного) законодательства
Рис. 2. Функциональная схема информационного взаимодействия при формировании и ведении реестра нарушений общих правил конкуренции
Рис. 3. Функциональная схема информационного взаимодействия при введении государственного ценового регулирования и оспаривании решений государств – членов Евразийского экономического союза о его введении
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Правилам реализации
общего процесса "Обеспечение обмена документами и (или) сведениями между Евразийской экономической комиссией
и уполномоченными органами
государств – членов Евразийского экономического
союза
при осуществлении контроля
соблюдения
общих правил конкуренции на
трансграничных рынках и
конкурентного
(антимонопольного)
законодательства, а также
введения государственного
ценового регулирования
и оспаривания решений
государств – членов
Евразийского экономического
союза
о его введении"
ТРЕБОВАНИЯ
к структуре и формату сведений, передаваемых между участниками общего процесса "Обеспечение обмена документами и (или) сведениями между Евразийской экономической комиссией и уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при осуществлении контроля соблюдения общих правил конкуренции на трансграничных рынках и конкурентного (антимонопольного) законодательства, а также введения государственного ценового регулирования и оспаривания решений государств – членов Евразийского экономического союза о его введении"

27. Интеграцияланған жүйенің интеграцияланған платформасы шеңберінде ақпаратты беру қауіпсіздігі интеграцияланған жүйенің ақпараттық қауіпсіздігінің кіші жүйелерінің құралдарымен қамтамасыз етілуге тиіс.
28. Жалпы процесті іске асыру және ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде электрондық қолтаңбаны (электрондық-цифрлық қолтаңбаны) қолдану көзделмейді.
VII. Жалпы процесті іске асыруға бағытталған іс-шаралар
29. Жалпы процесті іске асыру мақсатында Комиссия осы Қағидаларға сәйкес технологиялық құжаттарды әзірлеуді, сондай-ақ технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкес интеграцияланған жүйенің интеграцияланған сегментіндегі кіші жүйелер мен сервистерді пысықтауды және (немесе) баптауды жүзеге асырады.
30. Тізілімді жасау мен жүргізуді, сондай-ақ уәкілетті органдар мен мүдделі тұлғаларға одан мәліметтер беруді Комиссия жүзеге асырады.
31. Мүше мемлекеттер Комиссияның үйлестіруімен жалпы процеске қосылу рәсімін орындауды және технологиялық құжаттардың ережелерін ескере отырып, оны қолданысқа енгізуді қамтамасыз етеді.
32. Уәкілетті органдар технологиялық құжаттардың талаптарын орындауды қамтамасыз ету үшін тиісті ақпараттық жүйелердің әзірленуін (пысықталуын) және осындай жүйелердің интеграцияланған жүйесінің ұлттық сегменттеріне қосылуын қамтамасыз етеді.
"Трансшекаралық нарықтарда
бәсекелестіктің жалпы
қағидаларының және
бәсекелестік (монополияға
қарсы) заңнамасының
сақталуын бақылауды, сондай-
ақ бағаны мемлекеттік реттеуді
енгізуді және Еуразиялық
экономикалық одаққа мүше
мемлекеттердің оны енгізу
туралы шешімдеріне дау
айтуды жүзеге асыру кезінде
Еуразиялық экономикалық
комиссия мен Еуразиялық
экономикалық одаққа мүше
мемлекеттердің уәкілетті
органдары арасында
құжаттармен және (немесе)
мәліметтермен алмасуды
қамтамасыз ету" жалпы
процесін іске асыру
қағидаларына
№ 1 ҚОСЫМША
"Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларының және бәсекелестік (монополияға қарсы) заңнамасының сақталуын бақылауды, сондай-ақ бағаны мемлекеттік реттеуді енгізуді және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің оны енгізу туралы шешімдеріне дау айтуды жүзеге асыру кезінде Еуразиялық экономикалық комиссия мен Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында құжаттармен және (немесе) мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылдың ФУНКЦИОНАЛДЫҚ СХЕМАЛАРЫ
1-сурет. Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын және бәсекелестік (монополияға қарсы) заңнамасының сақталуын бақылауды жүзеге асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылдың функционалдық схемасы
2-сурет. Бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтардың тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылдың функционалдық схемасы
3-сурет. Бағаны мемлекеттік реттеуді енгізу және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің оны енгізу туралы шешімдеріне дау айту кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылдың функционалдық схемасы
"Трансшекаралық нарықтарда
бәсекелестіктің жалпы
қағидаларының және
бәсекелестік (монополияға
қарсы) заңнамасының
сақталуын бақылауды, сондай-
ақ бағаны мемлекеттік реттеуді
енгізуді және Еуразиялық
экономикалық одаққа мүше
мемлекеттердің оны енгізу
туралы шешімдеріне дау
айтуды жүзеге асыру кезінде
Еуразиялық экономикалық
комиссия мен Еуразиялық
экономикалық одаққа мүше
мемлекеттердің уәкілетті
органдары арасында
құжаттармен және (немесе)
мәліметтермен алмасуды
қамтамасыз ету" жалпы
процесін іске асыру
қағидаларына
№ 2 ҚОСЫМША
"Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларының және бәсекелестік (монополияға қарсы) заңнамасының сақталуын бақылауды, сондай-ақ бағаны мемлекеттік реттеуді енгізуді және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің оны енгізу туралы шешімдеріне дау айтуды жүзеге асыру кезінде Еуразиялық экономикалық комиссия мен Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында құжаттармен және (немесе) мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процеске қатысушылар арасында берілетін мәліметтердің құрылымы мен форматына қойылатын ТАЛАПТАР

1. Настоящий документ определяет структуру и формат сведений, передаваемых в электронном виде между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза (далее соответственно – уполномоченные органы, государства-члены, Союз), уполномоченными органами и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) при реализации общего процесса "Обеспечение обмена документами и (или) сведениями между Евразийской экономической комиссией и уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при осуществлении контроля соблюдения общих правил конкуренции на трансграничных рынках и конкурентного (антимонопольного) законодательства, а также введения государственного ценового регулирования и оспаривания решений государств – членов Евразийского экономического союза о его введении" (далее – общий процесс).
2. Требования к структуре сведений детализируются на этапе разработки технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса.
3. Передаваемые сведения формируются в XMLформате в соответствии со следующими стандартами:
а) "Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" (опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (далее – сеть Интернет) по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml);
б) "Namespaces in XML" (опубликован в сети Интернет по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names);
в) "XML Schema Part 1: Structures" и "XML Schema Part 2: Datatypes" (опубликованы в сети Интернет по адресам: http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ и http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/).
4. Структуры передаваемых сведений приведены в таблицах 1 – 5.
5. В таблицах формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – порядковый номер и устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"примечание" – текст, уточняющий назначение реквизита, определяющий правила его формирования (заполнения) или словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
6. Для указания множественности реквизитов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица 1
Структура сведений "Сведения о случае нарушения общих правил конкуренции"
Имя реквизита
Описание реквизита
Мн.

1. Осы құжат Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі тиісінше – Одақ, мүше мемлекеттер, уәкілетті органдар), мүше мемлекеттер мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) арасында "Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларының және бәсекелестік (монополияға қарсы) заңнамасының сақталуын бақылауды, сондай-ақ бағаны мемлекеттік реттеуді енгізуді және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің оны енгізу туралы шешімдеріне дау айтуды жүзеге асыру кезінде Еуразиялық экономикалық комиссия мен Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында құжаттармен және (немесе) мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін (бұдан әрі – жалпы процесс) іске асыру кезінде электрондық түрде берілетін мәліметтердің құрылымы мен форматын айқындайды.
2. Мәліметтердің құрылымына қойылатын талаптар жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарды әзірлеу кезеңінде нақтыланады.
3. Берілетін мәліметтер XML-форматында мына стандарттарға сәйкес қалыптастырылады:
а) "Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" ("Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде (бұдан әрі - Интернет желісі) жарияланды, мекенжайы: http://www.w3.org/TR/REC-xml);
б) "Namespaces in XML" (Интернет желісінде жарияланды, мекенжайы: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names);
в) "XML Schema Part 1: Structures" және "XML Schema Part 2: Datatypes" (Интернет желісінде жарияланды, мекенжайы: http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ және http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/).
4. Берілетін мәліметтердің құрылымы 1 – 5-кестелерде келтірілген.
5. Кестелерде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"деректеменің аты" – деректеменің реттік нөмірі және деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөздік белгісі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"ескертпе" - деректеменің мақсатын нақтылайтын, оны қалыптастыру (толтыру) қағидаларын немесе деректеменің ықтимал мәндерінің сөзбен сипатталуын айқындайтын мәтін;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталану мүмкіндігінің міндеттілігі (опциондығы) мен саны.
6. Берілетін деректер деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 - деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n - деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* - деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* - деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m - деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен асырмай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 - деректеме опционды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционды, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опционды, m реттен артық қайталанбауға тиіс (m > 1).
1-кесте
"Бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар жағдайлары туралы мәліметтер" мәліметтерінің құрылымы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Көпт.

1. Заявление (материалы) о нарушении правил конкуренции
сведения о заявлении (материалах) о нарушении правил конкуренции, рассмотрение которых входит в компетенцию Комиссии
0..*
1.1. Номер документа
номер заявления (материалов)
1
1.2. Дата документа
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
1
1.3. Заявитель
сведения о заявителе указываются в соответствии с таблицей 4
0..1
1.4. Уполномоченный орган государства-члена
совокупность сведений об органе государственной власти государства-члена либо об уполномоченной им организации. Сведения указываются в соответствии с таблицей 5
0..*
1.5. Структурное подразделение Комиссии
структурное подразделение Комиссии, ответственное за рассмотрение заявления (материалов)
0..1
1.6. Должностное лицо
сведения о должностном лице
0..*
1.6.1. ФИО
фамилия, имя, отчество
1
1.6.2. Наименование должности
наименование должности сотрудника
0..1
1.6.3. Контактный реквизит
контактный реквизит должностного лица
0..*
1.6.4. Территориальное структурное подразделение уполномоченного органа государства-члена
сведения о территориальном структурном подразделении уполномоченного органа государства-члена
0..1
1.6.5. Роль участника
сведения о роли должностного лица:
1) представитель Комиссии, участвующий в рассмотрении случая
о нарушении общих правил конкуренции;
2) представитель государства-члена, участвующий в рассмотрении случая о нарушении общих правил конкуренции
1
1.7. Субъект нарушения правил конкуренции
сведения о хозяйствующем субъекте, в действиях которого содержатся признаки нарушения общих правил конкуренции. Сведения указываются
в соответствии с таблицей 4
1..*
1.8. Описание
описание действий (бездействия) лиц, которые, по мнению заявителя (уполномоченного органа), противоречат правилам конкуренции
1
1.9. Требование
существо требований, с которыми обращается заявитель (уполномоченный орган)
1
1.10. Заключение по заявлению
заключение о необходимости учета особенностей, предусмотренных Договором о Евразийском экономическом союзе
0..1
2. Документ
прилагаемый документ или сведения о документе
1) для физического лица – копия паспорта или иного документа, удостоверяющего личность;
2) для юридического лица – копия свидетельства о регистрации и документы, подтверждающие полномочия лица на подписание заявления;

1. Бәсекелестік қағидаларын бұзушылықтар туралы өтініш (материалдар)
бәсекелестік қағидаларын бұзушылықтар туралы өтініш (материалдар) туралы мәліметтер, оларды қарау Комиссияның құзыретіне кіреді
0..*
1.1. Құжаттың нөмірі
өтініштің (материалдардың) нөмірі
1
1.2. Құжаттың күні
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
1
1.3. Өтініш беруші
өтініш беруші туралы мәліметтер 4-кестеге сәйкес көрсетіледі
0..1
1.4. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органы не ол уәкілеттік берген ұйым туралы мәліметтердің жиынтығы. Мәліметтер 5-кестеге сәйкес көрсетіледі
0..*
1.5. Комиссияның құрылымдық бөлімшесі
Комиссияның өтінішті (материалдарды) қарау үшін жауапты құрылымдық бөлімшесі
0..1
1.6. Лауазымды адам
лауазымды адам туралы мәліметтер
0..*
1.6.1. ТАӘ
тегі, аты, әкесінің аты
1
1.6.2. Лауазымының атауы
қызметкердің лауазымының атауы
0..1
1.6.3. Байланыс деректемесі
лауазымды адамның байланыс деректемесі
0..*
1.6.4. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының аумақтық құрылымдық бөлімшесі
мүше мемлекеттің уәкілетті органының аумақтық құрылымдық бөлімшесі мәліметтер
0..1
1.6.5. Қатысушының рөлі
лауазымды адамның рөлі туралы мәліметтер:
1) Комиссияның бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы жағдайды қарауға қатысатын өкілі
2) мүше мемлекеттің бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы жағдайды қарауға қатысатын өкілі
1
1.7. Бәсекелестік қағидаларын бұзу субъектісі
әрекеттерінде бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар белгілері бар шаруашылық жүргізуші субъект туралы мәліметтер. Мәліметтер 4-кестеге сәйкес көрсетіледі
1..*
1.8. Сипаттамасы
адамдардың өтініш берушінің (уәкілетті органның ) пікірі бойынша бәсекелестік қағидаларына қайшы келетін әрекеттерінің (әрекетсіздігінің) сипаттамасы
1
1.9. Талап
өтініш беруші (уәкілетті орган) өтініш жасайтын талаптың мәні
1
1.10. Өтініш бойынша қорытынды
Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартта көзделген ерекшеліктерді есепке алудың қажеттігі туралы қорытынды
0..1
2. Құжат
қоса берілетін құжат немесе құжат туралы мәліметтер
1) жеке тұлға үшін - төлқұжатының немесе жеке басты куәландыратын өзге құжаттың көшірмесі;
2) заңды тұлға үшін – тіркеу туралы куәліктің көшірмесі және өтінішке қол қоятын тұлғаның өкілеттіктерін растайтын құжаттар;

3) документы, свидетельствующие о признаках нарушения правил конкуренции, или иные документы, которые, по мнению заявителя, имеют отношение к рассмотрению заявления;
4) документы и материалы, необходимые для полного и всестороннего рассмотрения заявления (материалов)
0..*
2.1. Код страны
кодовое обозначение страны
0..1
2.2. Код языка
кодовое обозначение языка
0..1
2.3. Код вида документа
кодовое обозначение вида документа
0..1

3) бәсекелестік қағидаларын бұзушылықтардың белгілері туралы куәландыратын құжаттар немесе өтініш берушінің пікірі бойынша өтінішті қарауға қатысы болатын өзге де құжаттар;
4) өтінішті (материалдарды) толық және жан-жақты қарау үшін қажетті құжаттар мен материалдар
0..*
2.1. Елдің коды
елдің кодпен белгіленуі
0..1
2.2. Тілдің коды
тілдің кодпен белгіленуі
0..1
2.3. Құжат түрінің коды
құжат түрінің кодпен белгіленуі
0..1

2.4. Наименование вида документа
наименование вида документа
0..1
2.5. Наименование документа
наименование документа
0..1
2.6. Серия документа
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
0..1
2.7. Номер документа
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
0..1
2.8. Дата документа
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
0..1
2.9. Дата начала срока действия документа
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
0..1
2.10. Дата истечения срока действия документа
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
0..1
2.11. Срок действия документа
продолжительность срока, в течение которого документ имеет силу
0..1
2.12. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
строка, идентифицирующая орган государственной власти государства-члена либо уполномоченную им организацию, выдавшую или утвердившую документ
0..1

2.4. Құжат түрінің атауы
құжат түрінің атауы
0..1
2.5. Құжаттың атауы
құжаттың атауы
0..1
2.6. Құжаттың сериясы
құжаттың цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленімінің сериясы
0..1
2.7. Құжаттың нөмірі
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
0..1
2.8. Құжаттың күні
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
0..1
2.9. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталу күні
құжат күшінде болатын мерзімнің басталу күні
0..1
2.10. Құжаттың қолданылу мерзімінің өту күні
Құжат күшінде болатын мерзімнің өту күні
0..1
2.11. Құжаттың қолданылу мерзімі
құжат күшінде болатын мерзімнің ұзақтығы
0..1
2.12. Мүше мемлекеттің уәкілетті органын сәйкестендіргіш
құжатты берген немесе бекіткен мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органын не ол уәкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
0..1

2.19. Причина
причина невозможности представления сведений
0..1
2.20. Примечание
предполагаемые лица и (или) органы государственной власти, у которых документы могут быть получены
0..1
3. Определение
сведения об определении (определение по результату рассмотрения заявления, определение по результату проведения расследования)
0..*
3.1. Код вида документа
кодовое обозначение вида документа (определения)
0..1
3.2. Наименование вида документа
наименование вида документа (определения)
0..1
3.3. Дата документа
дата вынесения определения
1
3.4. Дата
дата начала действий, предписываемых определением (проведения расследования, рассмотрения дела и др.)
0..1
3.5. Описание
основание вынесения определения
0..1
3.6. Должностное лицо
сведения о должностном лице, подготовившем (подписавшем) определение
0..*
4. Решение по делу о нарушении правил конкуренции
сведения о решении по делу о нарушении правил конкуренции
0..1
4.1. Номер документа
номер дела о нарушении общих правил конкуренции
1
4.2. Дата документа
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
1
4.3. Адрес в текстовой форме
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
1
4.4. Должностное лицо
сведения о должностном лице, подготовившем (подписавшем) решение
0..*

2.19. Себеп
мәліметтерді ұсынудың мүмкін болмауының себебі
0..1
2.20. Ескертпе
құжаттарды беруі ықтимал болжамды адамдар және (немесе) мемлекеттік билік органдары
0..1
3. Ұйғарым
ұйғарым туралы мәліметтер (өтінішті қарау нәтижесі бойынша ұйғарым, тергеп-тексеруді жүргізу нәтижесі бойынша ұйғарым)
0..*
3.1. Құжат түрінің коды
құжат түрінің (ұйғарымның) кодпен белгіленуі
0..1
3.2. Құжат түрінің атауы
құжат түрінің (ұйғарымның) атауы
0..1
3.3. Құжаттың күні
ұйғарымды шығару күні
1
3.4. Күні
ұйғарымда көрсетілген әрекеттердің басталу күні (істі тергеп-тексеру, қарау және т.б.)
0..1
3.5. Сипаттама
ұйғарымды шығару негіздері
0..1
3.6. Лауазымды адам
ұйғарымды дайындаған (оған қол қойған) лауазымды адам туралы мәліметтер
0..*
4. Бәсекелестік қағидаларын бұзушылықтар туралы іс бойынша шешім
бәсекелестік қағидаларын бұзушылықтар туралы іс бойынша шешім туралы мәліметтер
0..1
4.1. Құжаттың нөмірі
бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы істің нөмірі
1
4.2. Құжаттың күні
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
1
4.3. Мәтін нысанындағы мекенжайы
мәтін түрінде еркін нысанда ұсынылған мекенжай элементтерінің жиынтығы
1
4.4. Лауазымды адам
шешімді дайындаған (қол қойған) лауазымды адам туралы мәліметтер
0..*

4.5. Доводы ответчика
описание доводов ответчика
0..1
4.6. Пояснение
пояснения других лиц, участвовавших в рассмотрении дела
0..1
4.7. Обстоятельства дела
обстоятельства дела, установленные при проведении расследования
0..1
4.8. Доказательства
доказательства, на которых основаны выводы по рассмотрению дела
0..1
4.9. Ссылка на документ
нормативные правовые акты, которыми руководствовалась комиссия по рассмотрению дела
0..*
4.10. Факт признания нарушения
факт признания ответчиком совершения нарушения правил конкуренции
0..1
4.11. Прекращение рассмотрения дела
выводы о наличии или об отсутствии оснований для прекращения рассмотрения дела
0..1
4.12. Заключение
выводы о наличии или об отсутствии нарушения правил конкуренции в действиях (бездействии) ответчика по делу
0..1
4.13. Описание штрафа
размер штрафа, предусмотренного за нарушение правил конкуренции
0..1
4.14. Описание меры
описание меры по пресечению и (или) устранению последствий нарушения правил конкуренции, обеспечению конкуренции
0..1

4.5. Жауап берушінің дәлелдері
жауап беруші дәлелдерінің сипаттамасы
0..1
4.6. Түсіндірме
істі қарауға қатысқан басқа адамдардың түсіндірмесі
0..1
4.7. Істің мән-жайы
тергеп-тексеруді жүргізу кезінде анықталған істің мән-жайлары
0..1
4.8. Дәлелдемелер
істі қарау бойынша қорытынды жасалған дәлелдемелер
0..1
4.9. Құжатқа сілтеме
комиссия істі қарау бойынша басшылыққа алған нормативтік құқықтық актілер
0..*
4.10. Бұзушылықты мойындау фактісі
жауап берушінің бәсекелестік қағидаларын бұзушылықтарды жасағанын мойындау фактісі
0..1
4.11. Істі қарауды тоқтату
істі қарауды тоқтату үшін негіздердің болуы немесе болмауы туралы қорытындылар
0..1
4.12. Қорытынды
іс бойынша жауап берушінің әрекеттерінде (әрекетсіздігінде) бәсекелестік қағидаларын бұзушылықтардың болуы немесе болмауы туралы қорытындылар
0..1
4.13. Айыппұл сипаттамасы
бәсекелестік қағидаларын бұзушылықтар үшін көзделген айыппұл мөлшері
0..1
4.14. Шаралар сипаттамасы
бәсекелестік қағидаларын бұзушылықтардың жолын кесу және (немесе) оның салдарларын жою, бәсекелестікті қамтамасыз ету жөніндегі шаралар сипаттамасы
0..1

4.15. Освобождение от ответственности
сведения об освобождении лица от ответственности
0..1
Таблица 2
Структура сведений "Сведения Реестра нарушений общих правил конкуренции"
Имя реквизита
Описание реквизита
Мн.
1. Сведения реестра нарушений общих правил конкуренции
сведения об объекте реестра нарушений общих правил конкуренции
1..*
1.1. Код страны
кодовое обозначение государства-члена, представившего информацию
1
1.2. Регистрационный номер заявления (материалов, обращения)
регистрационный номер заявления (материалов, обращения), в отношении которого принято решение
0..1
1.3. Регистрационный номер дела о нарушении конкуренции
регистрационный номер дела о нарушении конкуренции
0..1
1.4. Дата
дата рассмотрения дела о нарушении конкуренции
1
1.5. Заявитель
сведения о заявителе или уполномоченном органе, представившем обращение (заявление). Сведения указываются
в соответствии с таблицей 4 или 5 соответственно
1
1.6. Субъект нарушения правил конкуренции
cведения о субъекте, в действиях которого содержатся признаки нарушения общих правил конкуренции
0..*
1.7. Уполномоченный орган государства-члена
сведения об уполномоченном органе, который вынес решение по делу. Сведения указываются в соответствии с таблицей 5
0..1
1.8. Определение, принятое в ходе рассмотрения дела
сведения об определении, принятом в ходе рассмотрения дела в области соблюдения правил конкуренции
0..*
1.8.1. Дата
дата вынесения определения
1
1.8.2. Описание
описание вопроса, по которому вынесено определение
1..*
1.8.3. Описание решения
описание вынесенного определения
1..*
1.9. Описание решения Коллегии Комиссии по делу о нарушении общих правил конкуренции
описание принятого решения
0..1
1.9.1. Описание решения
результивная часть решения
1..*
1.9.2. Обоснование решения
основание принятого решения
1..*
1.9.3. Примечание
дополнительные сведения
0..*
2. Технологические характеристики записи общего ресурса
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
1
Таблица 3
Структура сведений "Сведения о государственном ценовом регулировании"
Имя реквизита
Описание реквизита
Мн.
1. Вид заявления (обращения)
кодовое обозначение вида заявления (обращения)
1
2. Регистрационный номер обращения в отношении ценового регулирования
регистрационный номер обращения в отношении ценового регулирования, присвоенный Комиссией
0..1
3. Дата документа
дата регистрации обращения в Комиссии
0..1
4. Уполномоченный орган государства-члена
уполномоченный орган, представивший сведения. Сведения указываются в соответствии с таблицей 5
1
5. Сведения о ценовом регулировании
сведения о введенном ценовом регулировании
1

4.15. Жауаптылықтан босату
адамды жауаптылықтан босату туралы мәліметтер
0..1
2-кесте
"Бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтардың тізіліміндегі мәліметтер" мәліметтерінің құрылымы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Көпт.
1. Бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтардың тізіліміндегі мәліметтер
бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтардың тізіліміндегі объект туралы мәліметтер
1..*
Елдің коды
ақпаратты ұсынған мүше мемлекеттің кодпен белгіленуі
1
1.2. Өтініштің (материалдардың, жолданымның) тіркеу нөмірі
оған қатысты шешім қабылданған өтініштің (материалдардың, жолданымның) тіркеу нөмірі
0..1
1.3. Бәсекелестікті бұзушылық туралы істің тіркеу нөмірі
бәсекелестікті бұзушылық туралы істің тіркеу нөмірі
0..1
1.4. Күні
бәсекелестікті бұзушылық туралы істі қарау күні
1
1.5. Өтініш беруші
жолданымды (өтінішті) берген өтініш беруші немесе уәкілетті орган туралы мәліметтер. Мәліметтер тиісінше 4 немесе 5-кестеге сәйкес көрсетіледі
1
1.6. Бәсекелестік қағидаларын бұзу субъектісі
әрекеттерінде бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар белгілері бар субъект туралы мәліметтер
0..*
1.7. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы
іс бойынша шешім шығарған уәкілетті орган туралы мәліметтер. Мәліметтер 5-кестеге сәйкес көрсетіледі
0..1
1.8. Істі қарау барысында қабылданған ұйғарым
бәсекелестік қағидаларын сақтау саласындағы істі қарау барысында қабылданған ұйғарым туралы мәліметтер
0..*
1.8.1. Күні
ұйғарымды шығару күні
1
1.8.2. Сипаттамасы
ұйғарым шығарылған мәселенің сипаттамасы
1..*
1.8.3. Шешімнің сипаттамасы
шығарылған ұйғарымның сипаттамасы
1..*
1.9. Комиссия Алқасының бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзушылықтар туралы іс бойынша шешімінің сипаттамасы
қабылданған шешімнің сипаттамасы
0..1
1.9.1. Шешімнің сипаттамасы
шешімнің нәтижелік бөлімі
1..*
1.9.2. Шешімнің негіздемесі
қабылданған шешімнің негіздемесі
1..*
1.9.3. Ескерту
қосымша мәліметтер
0..*
2. Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары
жалпы ресурс жазбасы туралы технологиялық мәліметтердің жиынтығы
1
3-кесте
"Бағаны мемлекеттік реттеу туралы мәліметтер" мәліметтерінің құрылымы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Көпт.
1. Өтініш (жолданым) түрі
өтініш (жолданым) түрінің кодпен белгіленуі
1
2. Бағаны реттеуге қатысты жолданымның тіркеу нөмірі
бағаны реттеуге қатысты жолданымның Комиссия берген тіркеу нөмірі
0..1
3. Құжаттың күні
Комиссияда жолданымның тіркелген күні
0..1
4. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы
мәліметтерді ұсынған уәкілетті орган. Мәліметтер 5-кестеге сәйкес көрсетіледі
1
5. Бағаны реттеу туралы мәліметтер
бағаны реттеуді енгізу туралы мәліметтер
1

5.1. Код страны
кодовое обозначение государства-члена, которое ввело ценовое регулирование
1
5.2. Документ
документ, которым вводится ценовое регулирование
1..*
5.3. Наименование класса товаров
описание товаров, в отношении которых введено ценовое регулирование
1..*
5.4. Дата
дата введения ценового регулирования
0..1
5.5. Период действия ценового регулирования
период действия ценового регулирования
1
5.6. Период
период продления ценового регулирования
0..1
5.7. Описание
описание введенного ценового регулирования
0..*
5.8. Сведения об ограничении конкуренции
описание сведений, указывающих на обстоятельства, приводящие к ограничению конкуренции
0..*
5.9. Описание требования
описание требования
0..*
6. Уполномоченное лицо
должностное лицо, создавшее заявление (обращение)
1
6.1. ФИО
фамилия, имя и отчество ответственного лица
1
6.2. Наименование должности
наименование должности ответственного лица
1
6.3. Идентификатор налогоплательщика
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
0..1
6.4. Контактный реквизит
контактный реквизит с указанием способа и идентификатора средства (канала) связи
0..*

5.1. Елдің коды
бағаны реттеуді енгізген мүше мемлекеттің кодпен белгіленуі
1
5.2. Құжат
бағаны реттеу енгізілетін құжат
1..*
5.3. Тауар сыныбының атауы
оларға қатысты бағаны реттеу енгізілген тауарлар сипаттамасы
1..*
5.4. Күні
бағаны реттеуді енгізу күні
0..1
5.5. Бағаны реттеу қолданылатын кезең
бағаны реттеу қолданылатын кезең
1
5.6. Кезең
бағаны реттеу ұзартылатын кезең
0..1
5.7. Сипаттама
енгізілген бағаны реттеудің сипаттамасы
0..*
5.8. Бәсекелестікті шектеу туралы мәліметтер
бәсекелестікті шектеуге алып келетін мән-жайларды көрсететін мәліметтердің сипаттамасы
0..*
5.9. Талаптың сипаттамасы
талаптың сипаттамасы
0..*
6. Уәкілетті адам
өтініш (жолданым) жасаған лауазымды адам
1
6.1. ТАӘ
жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты
1
6.2. Лауазымының атауы
жауапты адам лауазымының атауы
1
6.3. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
заңды немесе жеке тұлғаны салық төлеуші тіркелген елдегі салық төлеушілер тізіліміндегі сәйкестендіргіш
0..1
6.4. Байланыс деректемесі
байланыс құралының (арнасының) тәсілі мен сәйкестендіргіші көрсетілген байланыс деректемесі
0..*

7. Прилагаемый документ
сведения о прилагаемом документе
0..*
7.1. Код вида документа
кодовое обозначение вида документа
0..1
7.2. Наименование документа
наименование документа
0..1
7.3. Номер документа
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
0..1
7.4. Дата документа
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
0..1
7.5. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
строка, идентифицирующая орган государственной власти государства-члена либо уполномоченную им организацию, выдавшую или утвердившую документ
0..1

7. Қоса берілген құжат
қоса берілген құжат туралы мәліметтер
0..*
7.1. Құжат түрінің коды
құжат түрінің кодпен белгіленуі
0..1
7.2. Құжаттың атауы
құжаттың атауы
0..1
7.3. Құжаттың нөмірі
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
0..1
7.4. Құжаттың күні
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
0..1
7.5. Мүше мемлекеттің уәкілетті органын сәйкестендігіш
мүше мемлекеттің құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік билік органы не ол уәкілеттік берген ұйымды сәйкестендіргіш
0..1

7.6. Наименование уполномоченного органа государства-члена
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
0..1
7.7. Признак конфиденциальности
признак, определяющий конфиденциальность сведений: 1 – конфиденциальные сведения, 0 – не конфиденциальные сведения
0..1
7.8. Признак представления
признак, являющийся субъектом некоторого объекта или информации (сведений)
1
7.9. Описание
сведения о предполагаемых лицах или органах государственной власти, у которых может быть получен документ
0..1

7.6. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
мүше мемлекеттің құжатты берген мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
0..1
7.7. Құпиялылық белгісі
мәліметтердің құпиялылығын айқындайтын белгі : 1 - құпия мәліметтер, 0 - құпия емес мәліметтер
0..1
7.8. Ұсынылу белгісі
кейбір объектінің немесе ақпараттың (мәліметтердің) субъектісі болып табылатын белгі
1
7.9. Сипаттамасы
құжат алынуы мүмкін тұлғалар немесе мемлекеттік билік органы туралы мәліметтер
0..1

7.10. Примечание
описание причин, по которым документ не может быть представлен
0..1
7.11. Документ в бинарном формате
прилагаемый документ в бинарном формате
0..1
8. Протокол консультаций
проколол консультаций, проводимых Комиссией по вопросам государственного ценового регулирования
0..*
8.1. Наименование протокола
наименование документа
0..1
8.2. Номер протокола
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
0..1
8.3. Дата протокола
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
1
8.4. Содержание протокола
содержание протокола консультаций
0..1
9. Решение по результату рассмотрения обращения
протокол консультаций, проводимых Комиссией по вопросам государственного ценового регулирования
0..*
9.1. Наименование документа
наименование документа
0..1
9.2. Номер документа
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
0..1
9.3. Дата документа
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
1
9.4. Регистрационный номер обращения
регистрационный номер обращения в отношении ценового регулирования, присвоенный Комиссией
1
9.5. Содержание документа
текст решения по результату рассмотрения обращения
0..1
Таблица 4
Реквизитный состав сведений о субъекте хозяйствования
Имя реквизита
Описание реквизита
Мн.

7.10. Ескерту
құжатты ұсыну мүмкін болмайтын себептердің сипаттамасы
0..1
7.11. Бинарлық форматтағы құжат
қоса берілетін бинарлық форматтағы құжат
0..1
8. Консультациялар хаттамасы
Комиссияның бағаны мемлекеттік реттеу мәселелері бойынша өткізетін консультациялар хаттамасы
0..*
8.1. Хаттаманың атауы
хаттаманың атауы
0..1
8.2. Хаттаманың нөмірі
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
0..1
8.3. Хаттаманың күні
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
1
8.4. Хаттаманың мазмұны
консультациялар хаттамасының мазмұны
0..1
9. Жолданымды қарау нәтижелері бойынша шешім
Комиссияның бағаны мемлекеттік реттеу мәселелері бойынша өткізетін консультациялар хаттамасы
0..*
9.1. Құжаттың атауы
құжаттың атауы
0..1
9.2. Құжаттың нөмірі
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
0..1
9.3. Құжаттың күні
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
1
9.4. Жолданымның тіркеу нөмірі
бағаны реттеуге қатысты жолданымның Комиссия берген тіркеу нөмірі
1
9.5. Құжаттың мазмұны
жолданымды қарау нәтижелері бойынша шешім мәтіні
0..1
4-кесте
Шаруашылық жүргізуші субъект туралы мәліметтердің деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Көпт.

1. Код страны
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
0..1
2. Наименование хозяйствующего субъекта
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица или лица, ведущего хозяйственную деятельность
0..1
3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
0..1

1. Елдің коды
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген елдің кодпен белгіленуі
0..1
2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның немесе шаруашылық қызметті жүргізушінің тегі, аты, әкесінің аты
0..1
3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе жеке тұлғаның немесе шаруашылық қызметті жүргізушінің тегі, аты, әкесінің аты
0..1

4. Код организационно-правовой формы
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
0..1
5. Наименование организационно-правовой формы
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
0..1
6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
0..1
7. Уникальный идентификационный таможенный номер
уникальный идентификационный номер хозяйствующего субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
0..1

4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодпен белгіленуі
0..1
5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
0..1
6. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген, тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
0..1
7. Бірегей сәйкестендіргіш кеден нөмірі
шаруашылық жүргізуші субъектінің кедендік бақылау мақсаттарына арналған бірегей сәйкестендіргіш нөмірі
0..1

8. Идентификатор налогоплательщика
идентификатор хозяйствующего субъекта, физического лица или лица, ведущего хозяйственную деятельность, в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
0..1
9. Код причины постановки на учет
код, идентифицирующий причину постановки хозяйствующего субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
0..1
10. Адрес
адрес хозяйствующего субъекта, физического лица или лица, ведущего хозяйственную деятельность, являющегося заявителем
0..*
11. Контактный реквизит
контактный реквизит хозяйствующего субъекта, физического лица или лица, ведущего хозяйственную деятельность, являющегося заявителем
1..*
12. Удостоверение личности
документ, удостоверяющий личность физического лица или лица, ведущего хозяйственную деятельность, являющегося заявителем
0..1
Таблица 5
Реквизитный состав сведений об уполномоченном органе государства – члена Евразийского экономического союза
Имя реквизита
Описание реквизита
Мн.
1. Код страны
кодовое обозначение страны
0..1
2. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
уникальный идентификатор уполномоченного органа государства-члена
0..1
3. Наименование уполномоченного органа государства-члена
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации
0..1
4. Краткое наименование уполномоченного органа государства-члена
сокращенное наименование уполномоченного органа государства-члена
0..1
5. Роль участника
сведения о роли уполномоченного органа:
1) уполномоченный орган, представивший материалы;
2) уполномоченный орган, которому направляются копии заявления (материалов);
3) подведомственный уполномоченный орган
0..*

8. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
шаруашылық жүргізуші субъектіні, жеке тұлғаны немесе шаруашылық қызметті жүргізушіні салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілері тізіліміндегі сәйкестендіргіш
0..1
9. Есепке қою себебінің коды
шаруашылық жүргізуші субъектіні Ресей Федерациясындағы салық есебіне қоюдың себептерін сәйкестендіретін код
0..1
10. Мекенжайы
өтініш беруші болып табылатын шаруашылық жүргізуші субъектінің, жеке тұлғаның немесе шаруашылық қызметті жүргізушінің мекенжайы
0..*
11. Байланыс деректемесі
өтініш беруші болып табылатын шаруашылық жүргізуші субъектінің, жеке тұлғаның немесе шаруашылық қызметті жүргізушінің байланыс деректемесі
1..*
12. Жеке куәлігі
өтініш беруші болып табылатын жеке тұлғаның немесе шаруашылық қызметті жүргізушінің жеке басын куәландыратын құжаты
0..1
5-кесте
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы туралы мәліметтердің деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Көпт.
1. Елдің коды
елдің кодпен белгіленуі
0..1
2. Мүше мемлекеттің уәкілетті органын сәйкестендіргіш
мүше мемлекеттің уәкілетті органын бірегей сәйкестендіргіш
0..1
3. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
мүше мемлекеттің уәкілетті органының немесе ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
0..1
4. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқаша атауы
мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқаша атауы
0..1
5. Қатысушының рөлі
уәкілетті органның рөлі туралы мәліметтер:
1) уәкілетті орган ұсынған материалдар;
2) өтініштің (материалдардың) көшірмесі жолданатын уәкілетті орган;
3) ведомстволық бағынысты уәкілетті орган
0..*