О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 93
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 года № 226.
О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 93
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 93 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра уполномоченных организаций Евразийского экономического союза, осуществляющих проведение исследований (испытаний) медицинских изделий в целях их регистрации" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 120 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2019 г. № 226
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 августа 2016 г. № 93
1. В Правилах информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра уполномоченных организаций Евразийского экономического союза, осуществляющих проведение исследований (испытаний) медицинских изделий в целях их регистрации", утвержденных указанным Решением:
а) в пункте 6 слова "версия 1.0.0" заменить словами "версия 1.0.1";
б) таблицу 5 изложить в следующей редакции:
"Таблица 5
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
2
3
4
P.CLS.019
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран мира и их коды в соответствии со стандартом ISO 3166-1
P.CLS.024
классификатор языков
классификатор
содержит перечень наименований языков и их коды в соответствии со стандартом ISO 639-1, утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 сентября 2019 г. № 152
P.CLS.054
классификатор организационно-правовых форм
классификатор

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 30 тамыздағы № 93 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 226 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 30 тамыздағы "Еуразиялық экономикалық одақтың медициналық бұйымдарды тіркеу мақсатында оларға зерттеулер (сынақтар) жүргізуді жүзеге асыратын уәкілетті ұйымдарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" № 93 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 120 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 226 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 30 тамыздағы № 93 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Көрсетілген шешіммен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың медициналық бұйымдарды тіркеу мақсатында оларға зерттеулер (сынақтар) жүргізуді жүзеге асыратын уәкілетті ұйымдарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында:
а) 6-тармақтағы "1.0.0 нұсқа" деген сөздер "1.0.1 нұсқа" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 5-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"5-кесте
Жалпы процестің анықтамалары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.019
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
әлем елдері атауларының тізбесін және ISO 3166-1 стандартына сәйкес олардың кодтарын қамтиды
P.CLS.024
тілдер сыныптауышы
сыныптауыш
тілдер атауларының тізбесін және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 10 қыркүйектегі № 152 шешімімен бекітілген ISO 639-1 стандартына сәйкес олардың кодтарын қамтиды
P.CLS.054
ұйымдастырушылық-құқықтық нысандар сыныптауышы
сыныптауыш

содержит перечень кодов и наименований организационно-правовых форм, утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 апреля 2019 г. № 54
P.CLS.068
справочник методов идентификации хозяйствующих субъектов
справочник
содержит перечень идентификаторов
и наименований методов идентификации хозяйствующих субъектов
P.MM.07.CLS.001
классификатор видов работ и услуг, составляющих медицинскую деятельность
классификатор
содержит классифицированный перечень видов работ и услуг, составляющих медицинскую деятельность, утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2018 г. № 70
".
2. В Регламенте информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра уполномоченных организаций Евразийского экономического союза, осуществляющих проведение исследований (испытаний) медицинских изделий в целях их регистрации", утвержденном указанным Решением:
а) таблицу 12 дополнить позициями с кодами 34 и 35 следующего содержания:
"34
значение реквизита "Код вида исследования (испытания) медицинского изделия" (hcsdo:ResearchKindCode) должно соответствовать одному из следующих значений:
01 – технические испытания;
02 – исследования (испытания) в целях оценки биологического действия;
03 – испытания в целях утверждения типа средств измерений;
04 – клинические испытания (исследования);
05 – клинико-лабораторные испытания (исследования)
35
в составе любого сложного реквизита значение атрибута "код формата данных" (атрибут mediaTypeCode) должно соответствовать одному из следующих значений:
doc – application/msword;
docx – application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document;
pdf – application/pdf";
б) таблицу 13 дополнить позициями с кодами 33 и 34 следующего содержания:
"33
значение реквизита "Код вида исследования (испытания) медицинского изделия" (hcsdo:ResearchKindCode) должно соответствовать одному из следующих значений:
01 – технические испытания;
02 – исследования (испытания) в целях оценки биологического действия;
03 – испытания в целях утверждения типа средств измерений;
04 – клинические испытания (исследования);
05 – клинико-лабораторные испытания (исследования)
34
в составе любого сложного реквизита значение атрибута "код формата данных" (атрибут mediaTypeCode) должно соответствовать одному из следующих значений:
doc – application/msword;
docx – application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document;
pdf – application/pdf".

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 54 шешімімен бекітілген ұйымдастырушылық-құқықтық нысандардың кодтарын және атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.068
шаруашылық субъектілерін сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығы
анықтамалық
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің сәйкестендіргіштері мен атауларының тізбесін қамтиды
P.MM.07.CLS.001
медициналық қызметті құрайтын жұмыстар мен қызметтер түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 10 мамырдағы № 70 шешімімен бекітілген медициналық қызметті құрайтын жұмыстар мен қызметтер көрсету түрлерінің сыныпталған тізбесін қамтиды.
".
2. Көрсетілген шешіммен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың медициналық бұйымдарды тіркеу мақсатында оларға зерттеулер (сынақтар) жүргізуді жүзеге асыратын уәкілетті ұйымдарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде:
а) 12-кесте мынадай мазмұндағы коды бар 34 және 35-позициялармен толықтырылсын:
"34
едициналық бұйымды зерттеу (сынақ) түрінің коды" (hcsdo:ResearchKindCode) деректемесінің мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
01 – техникалық сынақтар;
02 – биологиялық әрекетті бағалау мақсатында зерттеулер (сынақтар) ;
03 – өлшем құралдарының типін бекіту мақсатында сынау;
04 – клиникалық сынақтар (зерттеулер);
05 – клиникалық-зертханалық сынақтар (зерттеулер)
35
кез келген күрделі деректеме құрамында "деректер форматының коды" атрибуты (mediaTypeCode атрибуты) мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
doc – application/msword;
docx – application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document;
pdf – application/pdf";
б) 13-кесте мынадай мазмұндағы коды бар 33 және 34-позициялармен толықтырылсын:
"33
едициналық бұйымды зерттеу (сынақ) түрінің коды" (hcsdo:ResearchKindCode) деректемесінің мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
01 – техникалық сынақтар;
02 – биологиялық әрекетті бағалау мақсатында зерттеулер (сынақтар);
03 – өлшем құралдарының типін бекіту мақсатында сынау;
04 – клиникалық сынақтар (зерттеулер);
05 – клиникалық-зертханалық сынақтар (зерттеулер)
34
кез келген күрделі деректеме құрамында "деректер форматының коды" атрибуты (mediaTypeCode атрибуты) келесі мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
doc – application/msword;
docx – application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document;
pdf – application/pdf".

3. В Описании форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование единого реестра уполномоченных организаций Евразийского экономического союза, осуществляющих проведение исследований (испытаний) медицинских изделий в целях их регистрации", утвержденном указанным Решением:
а) позицию 2.1 в таблице 1 в графе 4 изложить в следующей редакции:
"urn:EEC:R:HC:MM:07:MedicineAuthorizedSubjectDetails:v1.1.0";
б) в таблице 8 в графе 3:
позицию 3 изложить в следующей редакции:
"1.0.1";
позицию 6 изложить в следующей редакции:
"urn:EEC:R:HC:MM:07:MedicineAuthorizedSubjectDetails:v1.0.1";
позицию 8 изложить в следующей редакции:
"EEC_R_HC_MM_07_MedicineAuthorizedSubjectDetails_v1.0.1.
xsd ";
в) в таблице 10:
в позиции 2.13 текст в графе "Тип данных" изложить в следующей редакции:
"hcsdo:ResearchKindCodeType:ResearchKindCodeType (M.HC.SDT.00654)
Значение кода в соответствии с перечнем видов исследований (испытаний) медицинского изделия в целях регистрации.
Шаблон: \d{2}";
позицию 2.14.7 дополнить подпозицией "а" следующего содержания:
"
а) код формата данных
(атрибут mediaTypeCode)
кодовое обозначение формата данных
csdo:MediaTypeCodeType (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии с классификатором форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
1
";
позицию 2.15.5.5 заменить позициями следующего содержания:
"
*.5. Сведения об области аккредитации
(hccdo:AccreditationAreaDetails)
сведения об области аккредитации
M.HC.CDE.00951
hccdo:AccreditationAreaDetailsType (M.HC.CDT.01001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.5.1. Код объекта испытаний
(hcsdo:TestObjectCode)
кодовое обозначение объекта испытаний
M.HC.SDE.01454
csdo:Code20Type (M.SDT.00160)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..*
*.5.2. Наименование объекта испытаний
(hcsdo:TestObjectName)
наименование объекта испытаний
M.HC.SDE.01455
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..*
*.5.3. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:CommodityCode)
кодовое обозначение группы (класса) товаров в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
M.SDE.00091
csdo:CommodityCodeType (M.SDT.00065)
Значение кода в соответствии
с ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..*
*.5.4. Код метода испытаний
(hcsdo:TestingMethodCode)
кодовое обозначение метода испытания объекта
M.HC.SDE.01452

3. Көрсетілген шешіммен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың медициналық бұйымдарды тіркеу мақсатында оларға зерттеулер (сынақтар) жүргізуді жүзеге асыратын уәкілетті ұйымдарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында:
а) 4-графадағы 1-кестеде 2.1-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"urn:EEC:R:HC:MM:07:MedicineAuthorizedSubjectDetails:v1.1.0";
б) 3-графадағы 8-кестеде:
3-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"1.0.1";
6-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"urn:EEC:R:HC:MM:07:MedicineAuthorizedSubjectDetails:v1.0.1";
8-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"EEC_R_HC_MM_07_MedicineAuthorizedSubjectDetails_v1.0.1.xsd";
в) 10-кестеде:
2. "Деректер типі" графасының 13-позициядағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"hcsdo:ResearchKindCodeType:ResearchKindCodeType (M.HC.SDT.00654)
Тіркеу мақсатында медициналық бұйымды зерттеу (сынау) түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}";
2.14.7 позициясы мынадай мазмұндағы "а" кіші позициясымен толықтырылсын:
"а) деректер форматының коды (mediaTypeCode атрибуты)
деректер форматының кодпен белгіленуі
csdo:MediaTypeCodeType (M.SDT.00147)
Деректер форматтарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 255
1";
2.15.5.5 позициясы мынадай мазмұндағы позициялармен ауыстырылсын:
"*.5. Аккредиттеу аясы туралы мәлімет (hccdo: AccreditationAreaDetails)
аккредиттеу аясы туралы мәліметтер
M.HC.CDE.00951
hccdo:AccreditationAreaDetailsType (M.HC.CDT.01001)
Енгізілген элементтердің мәндерінің аясымен анықталады
1..*
*.5.1. Сынақ объектісінің коды
(hcsdo:TestObjectCode)
сынақ объектісінің кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.01454
csdo:Code20Type (M.SDT.00160)
Қалыпқа келтірілген нышандар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
0..*
*.5.2. Сынақ объектісінің атауы
(hcsdo:TestObjectName)
сынақ объектісінің атауы
M.HC.SDE.01455
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген нышандар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы:300
0..*
*.5.3. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(csdo:CommodityCode)
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес тауарлар тобының (сыныбының) кодпен белгіленуі
M.SDE.00091
csdo:CommodityCodeType (M.SDT.0065) 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодтың мәні.
Үлгі: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..*
*.5.4. Сынақ әдісінің коды (hcsdo: TestingMethodCode)
объектіні сынау әдісінің кодпен белгіленуі
M.HC.SDE.01452

csdo:Code20Type (M.SDT.00160)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..*
*.5.5. Наименование метода испытания
(hcsdo:TestingMethodName)
наименование метода испытания объекта
M.HC.SDE.01453
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..*
*.5.6. Наименование контролируемого показателя
(hcsdo:ControlledIndicatorName)
наименование характеристики, контролируемой при проведении испытаний
M.HC.SDE.01451
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..*
*.5.7. Сведения о документе, регламентирующем контролируемые показатели
(hccdo:ControlledIndicatorRegulatingDocDetails)
информация о нормативном правовом акте и (или) техническом нормативном правовом акте, нормативном документе, регламентирующем контролируемые показатели и методы контроля
M.HC.CDE.00953
ccdo:DocDetailsV4Type (M.CDT.00081)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.5.7.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.5.7.2. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.5.7.3. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.5.7.4. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.5.8. Сведения о документе, регламентирующем методы контроля показателя
(hccdo:IndicatorControlMethodRegulatingDocDetails)
информация о нормативном правовом акте и (или) техническом нормативном правовом акте, нормативном документе, регламентирующем методы контроля показателя
M.HC.CDE.00952
ccdo:DocDetailsV4Type (M.CDT.00081)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

csdo:Code20Type (M.SDT.00160)
Қалыпқа келтірілген нышандар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
0..*
*.5.5. Сынақ әдісінің атауы (hcsdo: TestingMethodName)
объектіні сынау әдісінің атауы
M.HC.SDE.01453
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Қалыпқа келтірілген нышандар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 300
0..*
*.5.6. Бақыланатын көрсеткіштің атауы (hcsdo:ControlledIndicatorName)
сынақтар жүргізу кезінде бақыланатын сипаттаманың атауы
M.HC.SDE.01451
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Қалыпқа келтірілген нышандар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 120
0..*
*.5.7. Бақыланатын көрсеткіштерді регламенттеуші құжат туралы мәліметтер (hccdo: ControlledIndicatorRegulatingDocdetails)
нормативтік құқықтық акт және (немесе) техникалық нормативтік құқықтық акт, бақыланатын көрсеткіштер мен бақылау әдістерін регламенттейтін нормативтік құжат туралы ақпарат
M.HC.CDE.00953
ccdo:DocDetailsV4Type
(M.CDT.00081)
Енгізілген элементтердің мәндерімен анықталады
0..*
*.5.7.1. Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140) Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші"атрибутында анықталған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген нышандар жолы.
Қалыпқа келтірілген нышандар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
*.5.7.2. Құжат атауы (csdo :DocName)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген нышандар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 500
0..1
*.5.7.3. Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген сандық немесе әріптік-сандық белгіленуі
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген нышандар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 50
0..1
*.5.7.4. Құжаттың күні (csdo: DocCreationDate)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005) МемСТ ИСО 8601-2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.5.8. Көрсеткішті бақылау әдістерін регламенттеуші құжат туралы мәліметтер (hccdo: IndicatorControlMethodRegulatingdocdetails)
нормативтік құқықтық акт және (немесе) техникалық нормативтік құқықтық акт, көрсеткішті бақылау әдістерін регламенттейтін нормативтік құжат туралы ақпарат
M.HC.CDE.00952
ccdo:DocDetailsV4Type (M.CDT.00081) Енгізілген элементтердің мәндерімен анықталады
0..*

*.5.8.1. Код вида документа
(csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.5.8.2. Наименование документа
(csdo:DocName)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.5.8.3. Номер документа
(csdo:DocId)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.5.8.4. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.5.9. Документ в формате PDF
(hcsdo:PdfBinaryText)
сканированная копия аттестата аккредитации
M.HC.SDE.00326
csdo:BinaryTextType (M.SDT.00143)
Конечная последовательность двоичных октетов (байтов)
0..1
а) код формата данных
(атрибут mediaTypeCode)
кодовое обозначение формата данных
csdo:MediaTypeCodeType (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии с классификатором форматов данных.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
*.5.10. Описание
(csdo:DescriptionText)
описание области аккредитации испытательной лаборатории (центра)
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4 000
0..*
"
".

*.5.8.1. Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140) Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында анықталған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Қалыпқа келтірілген нышандар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
*.5.8.2. Құжаттың атауы (csdo:DocName)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Қалыпқа келтірілген нышандар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 500
0..1
*.5.8.3. Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген сандық немесе әріптік-сандық белгіленуі
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген нышандар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 50
0..1
*.5.8.4. Құжаттың күні (csdo:DocCreationDate)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.5.9. PDF форматындағы құжат (hcsdo: PdfBinaryText)
аккредиттеу аттестатының сканерленген көшірмесі
M.HC.SDE.00326
csdo:BinaryTextType (M.SDT.00143)
Қосарлы октеттердің (байттардың) түпкі дәйектілігі
0..1
а) деректер форматының коды (mediaTypeCode атрибуты)
деректер форматының кодпен белгіленуі
csdo:MediaTypeCodeType (M.SDT.00147)
Деректер форматтары сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 255
0..1
*.5.10. Сипаттама (csdo: DescriptionText)
сынақ зертханасының (орталығының) аккредиттеу аясының сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Таңбалар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 4000
0..*".