О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 года № 227.
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах";
Описание форматов и структур электронных документов
и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах";
Порядок присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах".

"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 227 шешімі
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.

2. Установить, что:
а) разработка технических схем структур электронных документов и сведений, предусмотренных Описанием, утвержденным настоящим Решением, и обеспечение их размещения в реестре структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе Евразийского экономического союза, осуществляются департаментом Евразийской экономической комиссии, в компетенцию которого входит координация работ по созданию и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза;
б) срок выполнения процедуры присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах" не превышает 9 месяцев с даты вступления настоящего Решения в силу.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2019 г. № 227
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах"
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года (далее – Договор);
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2019 г. № 38 "Об утверждении Правил реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения карантинных фитосанитарных мер";
Решение Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г.№ 318 "Об обеспечении карантина растений в Евразийском экономическом союзе";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 30 ноября 2016 г. № 158 "Об утверждении единого перечня карантинных объектов Евразийского экономического союза";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 30 ноября 2016 г. № 159 "Об утверждении Единых правил и норм обеспечения карантина растений на таможенной территории Евразийского экономического союза";

2. Мынадай:
а) осы Шешіммен бекітілген Сипаттамада көзделген электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының техникалық схемаларын әзірлеуді және олардың Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне орналастырылуын қамтамасыз етуді Еуразиялық экономикалық комиссияның Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру және дамыту жөніндегі жұмыстар құзыретіне кіретін департаменті жүзеге асырады;
б) "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесіне қосылу рәсімін орындау мерзімі осы Шешім күшіне енген күннен бастап 9 айдан аспайды деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 227 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленген:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт (бұдан әрі – Шарт);
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Карантиндік фитосанитариялық шараларды қолдануды ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы жалпы процестерді іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 19 наурыздағы № 38 шешімі;
Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақта өсімдіктер карантинін қамтамасыз ету туралы" 2010 жылғы 18 маусымдағы № 318 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың карантиндік объектілерінің бірыңғай тізбесін бекіту туралы" 2016 жылғы 30 қарашадағы № 158 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өсімдіктер карантинін қамтамасыз етудің бірыңғай қағидалары мен нормаларын бекіту туралы" 2016 жылғы 30 қарашадағы № 159 шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 июня 2017 г. № 62 "О справочнике карантинных объектов Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"база данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Союза и принятых карантинных фитосанитарных мерах" (далее – база данных о случаях обнаружения карантинных объектов) – общий информационный ресурс, содержащий сведения о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Союза и принятых карантинных фитосанитарных мерах, который формирует и ведет Евразийская экономическая комиссия (далее – Комиссия) на основании информации, получаемой от уполномоченных органов по карантину растений государств – членов Союза (далее соответственно – уполномоченный орган, государство-член);
"заинтересованное лицо" – участник внешнеэкономической деятельности или лицо, осуществляющее как надзорный орган или хозяйствующий субъект (производитель подкарантинной продукции) деятельность в области фитосанитарии, который запрашивает на информационном портале Союза информацию из общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий;
"карантинное фитосанитарное состояние территории государств-членов" (далее – карантинное фитосанитарное состояние территории) – наличие или отсутствие на территории очагов карантинных объектов;
"общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий государств – членов Союза" (далее – общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий) – общий информационный ресурс, содержащий сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий государств-членов, формирование и ведение которого осуществляется Комиссией.

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың карантиндік объектілерінің анықтамалығы туралы" 2017 жылғы 8 маусымдағы № 62 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ортақ процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесі (бұдан әрі – ортақ процесс) шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, осы ортақ процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.
3. Ортақ процеске қатысушылар осы Қағидаларды ортақ процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ ортақ процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"Одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы деректер базасы" (бұдан әрі – карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы) – Одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы және қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтерді қамтитын ортақ ақпараттық ресурс, оны Одаққа мүше мемлекеттердің өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органдарынан (бұдан әрі тиісінше – уәкілетті орган, мүше мемлекет) алынатын ақпарат негізінде Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) қалыптастырады және жүргізеді;
"мүдделі тұлға" – сыртқы экономикалық қызметке қатысушы немесе қадағалаушы орган немесе шаруашылық жүргізуші субъект (карантинге жататын өнімді өндіруші) ретінде фитосанитария саласындағы қызметті жүзеге асыратын, Одақтың ақпараттық порталында ортақ ақпараттық ресурстан аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы ақпарат сұрататын тұлға;
"мүше мемлекеттер аумақтарының карантиндік фитосанитариялық жай-күйі" (бұдан әрі – аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі) – аумақта карантиндік объектілер ошақтарының бар немесе жоқ болуы;
"Одаққа мүше мемлекеттер аумақтарының карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсы" (бұдан әрі – аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсы) – мүше мемлекеттер аумақтарының карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтерді қамтитын ортақ ақпараттық ресурс, оны қалыптастыру мен жүргізуді Комиссия жүзеге асырады.

Иные понятия в настоящих правилах используются в значениях, определенных Договором, Решение Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 318, Международной конвенцией по карантину и защите растений от 06 декабря 1951 года, международными стандартами по фитосанитарным мерам и иными актами, входящими в право Союза.
Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 09 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.SS.10, версия 1.0.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является создание условий для обеспечения карантинной фитосанитарной безопасности таможенной территории Союза и снижения риска ввоза, транзита и обращения подкарантинной продукции, зараженной или засоренной карантинными объектами, за счет реализации максимально эффективных карантинных фитосанитарных мер на ранних стадиях обнаружения карантинных объектов.
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить создание, формирование и ведение в Комиссии полной и актуальной базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов;
б) обеспечить получение уполномоченными органами по запросу сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов;
в) обеспечить взаимное оперативное информирование (уведомление) уполномоченных органов о случае обнаружения и распространения карантинных объектов и принятых карантинных фитосанитарных мерах (далее – уведомление о случае обнаружения карантинных объектов), с целью своевременной реализации карантинных фитосанитарных мер;
г) обеспечить создание, формирование и ведение в Комиссии полного и актуального общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий, с целью ежегодного опубликования сведений на информационном портале Союза;
д) разработать, гармонизировать и актуализировать перечни, классификаторы и справочники, применяемые в настоящий момент уполномоченными органами и необходимые для использования
при формировании и ведении базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов, формировании и ведении общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий, а также разработать их электронные формы;
е) обеспечить на информационном портале Союза доступ к информации о карантинном фитосанитарном состоянии территорий для всех заинтересованных лиц с возможностью поиска сведений по заданным параметрам, а также оформления подписки на обновления сведений общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий.

Осы Қағидалардағы өзге ұғымдар Шартта, Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 318 шешімінде, 1951 жылғы 06 желтоқсандағы Өсімдіктер карантині және оларды қорғау жөніндегі халықаралық конвенцияда, фитосанитариялық шаралар жөніндегі халықаралық стандарттарды және Одақ құқығына кіретін өзге де актілерде айқындалған мағыналарда пайдаланылады.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "ортақ процесс рәсімдерінің тобы", "ортақ процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "ортақ процесс операциясы", "ортақ процесс рәсімі" және "ортақ процеске қатысушы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Ортақ процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Ортақ процестің толық атауы: "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Ортақ процестің кодтық белгіленімі: P.SS.10, нұсқа 1.0.0.
1. Ортақ процестің мақсаты мен міндеттері
7. Ортақ процестің мақсаты Одақтың кедендік аумағының карантиндік фитосанитариялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету және карантиндік объектілер анықталған ең бастапқы сатыларда барынша тиімді карантиндік фитосанитариялық шараларды іске асыру есебінен карантиндік объектілермен залалданған немесе ластанған карантинге жататын өнімнің әкеліну, транзиті және айналысы қаупін азайту үшін жағдайлар жасау болып табылады.
8. Ортақ процестің мақсаттарына қол жеткізу үшін мына міндеттерді шешу қажет:
а) Комиссияда карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы толық әрі өзекті деректер базасын құруды, қалыптастыруды және жүргізуді қамтамасыз ету;
б) уәкілетті органдардың карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан сұрату бойынша мәліметтер алуын қамтамасыз ету;
в) карантиндік фитосанитариялық шараларды уақтылы іске асыру мақсатында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайы және қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы уәкілетті органдарға өзара жедел ақпарат беруді (хабардар етуді) қамтамасыз ету (бұдан әрі – карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабардар ету);
г) Одақтың ақпараттық порталында жыл сайын мәліметтер жариялап тұру мақсатында Комиссияда аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің толық әрі өзекті ортақ ақпараттық ресурсын құруды, қалыптастыруды және жүргізуді қамтамасыз ету;
д) қазіргі уақытта уәкілетті органдар қолданатын және карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасын қалыптастыру және жүргізу, аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу кезінде пайдалану үшін қажетті тізбелерді, сыныптауыштар мен анықтамалықтарды әзірлеу, үндестіру және жандандыру, сондай-ақ олардың электронды нысандарын әзірлеу;
е) берілген параметрлер бойынша мәліметтер іздеу, сондай-ақ аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсы мәліметтерінің жаңартылуына жазылуды ресімдеу мүмкіндігімен Одақтың ақпараттық порталында барлық мүдделі тұлғалар үшін аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз ету.

2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
орган Союза, обеспечивающий формирование, ведение и представление сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов, формирование и ведение общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий, а также публикацию сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий на информационном портале Союза
P.SS.10.ACT.001
уполномоченный орган
уполномоченный орган, который осуществляет:
представление в Комиссию сведений для формирования базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов;
представление в Комиссию сведений для формирования общего информационного ресурса о карантинном фитосанитарном состоянии территорий;
получение по запросу сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов;
уведомление уполномоченных органов других государств-членов о случае обнаружения карантинных объектов
P.SS.10.ACT.002
уведомляемый уполномоченный орган
уполномоченный орган, который получает уведомление о случае обнаружения карантинных объектов
P.SS.10.ACT.003
заинтересованное лицо
юридическое или физическое лицо, запрашивающее и получающее сведения из общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий посредством информационного портала Союза
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
a) процедуры формирования и ведения базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.PGR.001);
б) процедуры получения сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.PGR.002);
в) процедуры уведомления уполномоченных органов (P.SS.10.PGR.003);
г) процедуры формирования и ведения общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий (P.SS.10.PGR.004).
11. При выполнении процедур общего процесса уполномоченные органы обеспечивают передачу сведений о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Союза и принятых карантинных фитосанитарных мерах (далее – сведения о случаях (случае) обнаружения карантинных объектов), а также сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий в Комиссию для формирования базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов и формирования общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий, а также осуществляют информирование уполномоченных органов других государств-членов о случаях обнаружения карантинных объектов.
Комиссия актуализирует полученную информацию в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов, общем информационном ресурсе сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий и опубликовывает сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий на информационном портале Союза. По запросу уполномоченных органов Комиссия представляет сведения из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов.
Заинтересованные лица получают сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий посредством информационного портала Союза. Поиск сведений осуществляется по следующим параметрам:
а) по государству-члену, предоставившему сведения;
б) виду карантинного объекта.
При формировании базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур формирования и ведения базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов:
а) включение сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов;
б) изменение сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов.
При представлении сведений по запросам уполномоченных органов выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур получения сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов:
а) получение информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов;
б) получение сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов;
в) получение изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов.
При уведомлении уполномоченных органов выполняется следующая процедура общего процесса, включенная в группу процедур уведомления уполномоченных органов:
уведомление о случае обнаружения карантинных объектов.
При формировании общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий выполняется следующая процедура общего процесса, включенная в группу процедур формирования и ведения общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий:
представление в Комиссию сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий.

2. Ортақ процеске қатысушылар
9. Ортақ процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ортақ процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасын қалыптастыруды, жүргізуді және одан мәліметтер беруді, аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын құруды, қалыптастыруды және жүргізуді, сондай-ақ Одақтың ақпараттық порталында аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтерді жариялауды қамтамасыз ететін Одақ органы
P.SS.10.ACT.001
уәкілетті орган
мыналарды жүзеге асыратын уәкілетті орган: карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасын қалыптастыру үшін Комиссияға мәліметтер беру; аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы ортақ ақпараттық ресурсын қалыптастыру үшін Комиссияға мәліметтер беру; карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан сұрату бойынша мәліметтер алу; басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарын карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы хабардар ету
P.SS.10.ACT.002
хабардар етілетін уәкілетті орган
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы хабарлама алатын уәкілетті орган
P.SS.10.ACT.003
мүдделі тұлға
Одақтың ақпараттық порталы арқылы аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсынан мәліметтер сұрататын және алатын заңды немесе жеке тұлға
3. Ортақ процестің құрылымы
10. Ортақ процесс өз мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдердің жиынтығын білдіреді:
a) карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасын қалыптастыру және жүргізу рәсімдері (P.SS.10.PGR.001);
б) карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу рәсімдері (P.SS.10.PGR.002);
в) уәкілетті органдарды хабардар ету рәсімдері (P.SS.10.PGR.003);
г) аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу рәсімдері (P.SS.10.PGR.004).
11. Ортақ процесс рәсімдерін орындаған кезде уәкілетті органдар карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасын қалыптастыру және аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын қалыптастыру үшін Комиссияға Одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары (бұдан әрі – карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары (жағдайы) туралы мәліметтер) және қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтер, сондай-ақ аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер беруді қамтамасыз етеді, сондай-ақ басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарын карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы хабардар етуді жүзеге асырады.
Комиссия алынған ақпаратты карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында, аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсында өзектілендіреді және аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялайды. Уәкілетті органдардың сұратуы бойынша Комиссия карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер береді.
Мүдделі тұлғалар аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталы арқылы алады. Мәліметтерді іздеу мына параметрлер бойынша жүзеге асырылады:
а) мәліметтерді берген мүше мемлекет бойынша;
б) карантиндік объектінің түрі бойынша.
Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасын қалыптастырған кезде ортақ процестің мынадай рәсімдері орындалады, олар карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасын қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына қосылған:
а) карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтер қосу;
б) карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасындағы мәліметтерді өзгерту.
Уәкілетті органдардың сұратуы бойынша мәліметтер берген кезде ортақ процестің мынадай рәсімдері орындалады, олар карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу рәсімдерінің тобына қосылған:
а) карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу;
б) карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу;
в) карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістерін алу.
Уәкілетті органдарды хабардар еткен кезде ортақ процестің мынадай рәсімдері орындалады, олар уәкілетті органдарды хабардар ету рәсімдерінің т обына қосылған:
карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабардар ету.
Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын қалыптастырған кезде ортақ процестің мынадай рәсімдері орындалады, олар аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына қосылған:
Комиссияға аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер беру.

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур формирования и ведения базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.PGR.001)
15. При выполнении процедур формирования и ведения базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов уполномоченный орган формирует и представляет в Комиссию сведения о случаях обнаружения карантинных объектов. Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 227 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией).
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 227 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
При передаче сведений о случаях обнаружения карантинных объектов выполняется процедура "Включение сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.001).

12. Ортақ процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте берілген.
1-сурет. Ортақ процестің құрылымы
13. Ортақ процесс операцияларының мұқият сипаттамасын қоса алғанда, өзінің мақсаты бойынша топтастырылған ортақ процесс рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Бөлімде рәсімдердің әрбір тобы үшін ортақ процесс рәсімдері мен оларды орындау тәртібі арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (біріздендірілген модельдеу тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотациясын пайдалана отырып жасалды және мәтіндік сипаттамамен жабдықталды.
4. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасын қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобы (P.SS.10.PGR.001)
15. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасын қалыптастыру және жүргізу кезінде уәкілетті орган карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы мәліметтерді қалыптастырып, Комиссияға береді. Көрсетілген мәліметтерді беру Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 227 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 227 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.
Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы мәліметтерді берген кезде "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтер қосу" (P.SS.10.PRC.001) рәсімі орындалады.

При передаче измененных сведений о случаях обнаружения карантинных объектов выполняется процедура "Изменение сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных" (P.SS.10.PRC.002).
16. Приведенное описание группы процедур формирования и ведения базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.PGR.001) представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур формирования и ведения базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.PGR.001)
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.PGR.001), приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.PGR.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.10.PRC.001
включение сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом осуществляются формирование и представление в Комиссию сведений для включения в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов
P.SS.10.PRC.002
изменение сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом осуществляются формирование и представление в Комиссию сведений для внесения изменений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов
5. Группа процедур получения сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.PGR.002)
18. Процедуры получения сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов выполняются при получении Комиссией соответствующего запроса от уполномоченных органов.
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
В рамках выполнения процедур получения сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов обрабатываются следующие виды запросов, поступающих от уполномоченных органов:
а) запрос информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов;
б) запрос сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов;
в) запрос изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов.

Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы өзгертілген мәліметтерді берген кезде "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында мәліметтерді өзгерту" (P.SS.10.PRC.002) рәсімі орындалады.
16. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасын қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының (P.SS.10.PGR.001) келтірілген сипаттамасы 2-суретте берілген.
2-сурет. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасын қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының жалпы схемасы (P.SS.10.PGR.001)
17. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасын қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына (P.SS.10.PGR.001) кіретін ортақ процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасын қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына (P.SS.10.PGR.001) кіретін ортақ процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.10.PRC.001
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтер қосу
рәсімді орындау процесінде уәкілетті орган карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін мәліметтерді қалыптастыруды және Комиссияға беруді жүзеге асырады
P.SS.10.PRC.002
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында мәліметтерді өзгерту
рәсімді орындау процесінде уәкілетті орган карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастыруды және Комиссияға беруді жүзеге асырады
5. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу рәсімдерінің тобы (P.SS.10.PGR.002)
18. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу рәсімдері Комиссия уәкілетті органдардан тиісті сұрату алған кезде орындалады.
Көрсетілген мәліметтерді беру Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады. Берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс.
Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу рәсімдерін орындау шеңберінде уәкілетті органдардан түсетін сұратудың мынадай түрлері өңделеді:
а) карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату;
б) карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер сұрату;
в) карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістерін сұрату.

Запрос информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов выполняется уполномоченным органом в целях оценки необходимости синхронизации сведений о случаях обнаружения карантинных объектов, хранящихся в информационной системе уполномоченного органа, со сведениями, содержащимися в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов, хранящимися в Комиссии. При осуществлении запроса на представление информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов выполняется процедура "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.003).
Запрос сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов выполняется в целях получения уполномоченным органом всех сведений о случаях обнаружения карантинных объектов, включенных в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов. Сведения, содержащиеся в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов, запрашиваются либо в полном объеме, либо по состоянию на определенную дату и время. При осуществлении запроса сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов выполняется процедура "Получение сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.004).
При запросе изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов представляются сведения, которые были добавлены в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов или в которые были внесены изменения начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. При осуществлении запроса изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов выполняется процедура "Получение изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.005).
19. Приведенное описание группы процедур получения сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.PGR.002) представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур получения сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.PGR.002)
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.PGR.002), приведен в таблице 3.
Таблица 3

Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұратуды уәкілетті орган карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде сақтаулы мәліметтерді карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында қамтылған, Комиссияда сақтаулы мәліметтермен синхрондау қажеттігін бағалау мақсатында орындайды. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұратуды жүзеге асырған кезде "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.10.PRC.003) рәсімі орындалады.
Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер сұрату уәкілетті органның карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосылған карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы барлық мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында қамтылған мәліметтер не толық көлемде, не белгілі бір күнгі және уақыттағы жай-күйі бойынша сұратылады. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер сұрату жүзеге асырылған кезде "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу" (P.SS.10.PRC.004) рәсімі орындалады.
Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістерін сұратқан кезде карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына енгізілген немесе сұратуда көрсетілген кезден бастап осы сұрату орындалған кезге дейін өзгерістер енгізілген мәліметтер беріледі. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістерін сұрату жүзеге асырылған кезде "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістерін алу" (P.SS.10.PRC.005) рәсімі орындалады.
19. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу рәсімдері тобының (P.SS.10.PGR.002) келтірілген сипаттамасы 3-суретте берілген.
3-сурет. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу рәсімдері тобының (P.SS.10.PGR.002) жалпы схемасы
20. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу рәсімдерінің тобына (P.SS.10.PGR.002) кіретін ортақ процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте

Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.PGR.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.10.PRC.003
получение информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом осуществляется оценка необходимости синхронизации сведений о случаях обнаружения карантинных объектов, хранящихся в информационной системе уполномоченного органа, со сведениями, содержащимися в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов, хранящимися в Комиссии

Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу рәсімдерінің тобына (P.SS.10.PGR.002) кіретін ортақ процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.10.PRC.003
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу
рәсімді орындау процесінде уәкілетті орган карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде сақтаулы мәліметтерді карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында қамтылған, Комиссияда сақтаулы мәліметтермен синхрондау қажеттігін бағалауды орындайды

P.SS.10.PRC.004
получение сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом осуществляется получение по запросу сведений, содержащихся в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов
P.SS.10.PRC.005
получение изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом осуществляется синхронизация сведений о случаях обнаружения карантинных объектов, хранящихся в информационной системе уполномоченного органа, со сведениями, содержащимися в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов, хранящимися в Комиссии
6. Группа процедур уведомления уполномоченных органов (P.SS.10.PGR.003)
21. Процедура уведомления уполномоченных органов выполняется в целях повышения оперативности взаимного информирования уполномоченных органов о случаях обнаружения
и распространения карантинных объектов на таможенной территории Союза и принятых карантинных фитосанитарных мерах для своевременной реализации карантинных фитосанитарных мер.
Процедура "Уведомление о случае обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.006) выполняется уполномоченным органом в случае обнаружения и распространения на территории государства-члена карантинных объектов. Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 227 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами). Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
22. Приведенное описание группы процедур уведомления уполномоченных органов (P.SS.10.PGR.003) представлено на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема группы процедур уведомления уполномоченных органов (P.SS.10.PGR.003)
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур уведомления уполномоченных органов (P.SS.10.PGR.003), приведен в таблице 4.
Таблица 4

P.SS.10.PRC.004
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу
рәсімді орындау процесінде уәкілетті орган карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында қамтылған мәліметтерді сұрату бойынша алуды жүзеге асырады
P.SS.10.PRC.005
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістерін алу
рәсімді орындау процесінде уәкілетті орган карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде сақтаулы мәліметтерді карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында қамтылған, Комиссияда сақтаулы мәліметтермен синхрондауды орындайды
6. Уәкілетті органдарды хабардар ету рәсімдерінің тобы (P.SS.10.PGR.003)
21. Уәкілетті органдарды хабардар ету рәсімі Одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу және карантиндік фитосанитариялық шараларды уақтылы іске асыру үшін қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы уәкілетті органдарды өзара хабардар етудің жеделдігін арттыру мақсатында орындалады.
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабардар ету" (P.SS.10.PRC.006) рәсімін уәкілетті орган мүше мемлекеттің аумағында карантиндік объектілер анықталған және таралған жағдайда орындайды. Көрсетілген мәліметтерді беру Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 227 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады. Берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс.
22. Уәкілетті органдарды хабардар ету рәсімдері тобының (P.SS.10.PGR.003) келтірілген сипаттамасы 4-суретте берілген.
4-сурет. Уәкілетті органдарды хабардар ету рәсімдері тобының (P.SS.10.PGR.003) жалпы схемасы
23. Уәкілетті органдарды хабардар ету рәсімдерінің тобына кіретін ортақ процесс рәсімдерінің тізбесі (P.SS.10.PGR.003) 4-кестеде келтірілген.
4-кесте

Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур уведомления уполномоченных органов (P.SS.10.PGR.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.10.PRC.006
уведомление о случае обнаружения карантинных объектов
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом осуществляется уведомление уполномоченных органов других государств-членов о случаях обнаружения карантинных объектов и принятых карантинных фитосанитарных мерах

Уәкілетті органдарды хабардар ету рәсімдерінің тобына кіретін ортақ процесс рәсімдерінің тізбесі (P.SS.10.PGR.003)
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.10.PRC.006
карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабардар ету
рәсімді орындау процесінде уәкілетті орган басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарын карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы және қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы хабардар етуді жүзеге асырады

7. Группа процедур формирования и ведения общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий (P.SS.10.PGR.004)
24. Формирование и ведение общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий выполняется с целью ежегодного опубликования сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий на информационном портале Союза.
При выполнении процедур формирования и ведения общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий уполномоченный орган формирует и представляет в Комиссию сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий. Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Представление в Комиссию сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий осуществляется при выполнении процедуры "Представление в Комиссию сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.PRC.007).
25. Приведенное описание группы процедур формирования и ведения общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий (P.SS.10.PGR.004) представлено на рисунке 5.
Рис. 5. Общая схема группы процедур формирования и ведения общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий (P.SS.10.PGR.004)
26. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий (P.SS.10.PGR.004), приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий (P.SS.10.PGR.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.10.PRC.007
представление в Комиссию сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом осуществляются формирование и представление в Комиссию сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий для формирования и ведения общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий, а также опубликования их на информационном портале Союза
V. Информационные объекты общего процесса

7. Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобы (P.SS.10.PGR.004)
24. Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтерді жыл сайын Одақтың ақпараттық порталында жариялау мақсатында орындалады.
Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындаған кезде уәкілетті орган аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға береді. Көрсетілген мәліметтерді беру Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс.
Комиссияға аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер беру "Комиссияға аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер беру" (P.SS.10.PRC.007) рәсімі орындалған кезде жүзеге асырылады.
25. Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының (P.SS.10.PGR.004) келтірілген сипаттамасы 5-суретте берілген.
5-сурет. Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің (P.SS.10.PGR.004) жалпы схемасы
26. Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына (P.SS.10.PGR.004) кіретін ортақ процесс рәсімдерінің тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына (P.SS.10.PGR.004) кіретін ортақ процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.10.PRC.007
комиссияға аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер беру
рәсімді орындау процесінде уәкілетті орган аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу, сондай-ақ оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға береді
V. Ортақ процестің ақпараттық объектілері

27. Перечень информационных объектов, сведения о которых
или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.10.BEN.001
сведения об обнаружении карантинных объектов
сведения о случаях обнаружения карантинных объектов и принятых карантинных фитосанитарных мерах, представляемые в Комиссию для формирования и ведения базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов и уполномоченным органам при уведомлении о случаях обнаружения карантинных объектов
P.SS.10.BEN.002
сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий
сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий, представляемые в Комиссию для формирования и ведения общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий, а также опубликования их на информационном портале Союза
VI. Ответственность участников общего процесса
28. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии, осуществляется в соответствии с Договором, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
29. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.019
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран и их коды в соответствии со стандартом ISO 3166-1
P.CLS.023
классификатор единиц измерения
классификатор
содержит перечень кодов и наименований единиц измерения в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза
от 20 сентября 2010 г.
№ 378
P.CLS.068
справочник методов идентификации хозяйствующих субъектов
справочник
содержит перечень идентификаторов и наименований методов идентификации хозяйствующих субъектов
P.SS.10.CLS.001
справочник карантинных объектов
справочник
утвержден Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 08 июня 2017 г. № 62. Содержит перечень кодов и наименований карантинных объектов Евразийского экономического союза в соответствии с Решением Совета Евразийской экономической комиссии
от 30 ноября 2016 г.
№ 158
VIII. Процедуры общего процесса

27. Олар туралы мәліметтер немесе олардан алынатын мәліметтер ортақ процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесіне берілетін ақпараттық объектілер тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Ақпараттық объектілер тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.10.BEN.001
карантиндік объектілердің анықталуы туралы мәліметтер
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасын қалыптастыру және жүргізу үшін Комиссияға және карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы хабардар еткен кезде уәкілетті органдарға берілетін карантиндік объектілердің анықталуы және қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтер
P.SS.10.BEN.002
аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер
аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу, сондай-ақ оларды Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін Комиссияға берілетін аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер
VI. Ортақ процеске қатысушылардың жауаптылығы
28. Мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауаптылыққа тарту Шартқа, Одақ құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге, ал уәкілетті органдардың лауазымды адамдары мен қызметкерлерін – мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Ортақ процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
29. Ортақ процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
Ортақ процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Тип
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.019
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 3166-1 стандартына сәйкес елдердің атауларының тізбесін және олардың кодтарын қамтиды
P.CLS.023
өлшем бірліктерінің сыныптауышы
сыныптауыш
Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес өлшем бірліктерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.068
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығы
анықтамалық
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіргіштер мен сәйкестендіру әдістері атауларының тізбесін қамтиды
P.SS.10.CLS.001
карантиндік объектілер анықтамалықы
анықтамалық
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 08 маусымдағы № 62 шешімімен бекітілген. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 158 шешіміне сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың карантиндік объектілерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
VIII. Ортақ процесс рәсімдері

1. Процедуры формирования и ведения базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.PGR.001)
Процедура "Включение сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.001)
30. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.001) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.001)
31. Процедура "Включение сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.001) выполняется в случае обнаружения на территории государства-члена карантинных объектов и принятия карантинных фитосанитарных мер.
32. Первой выполняется операция "Представление сведений для включения в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируются и представляются в Комиссию сведения о случае обнаружения карантинных объектов для включения их в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов.
33. При поступлении в Комиссию сведений для включения их в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов, выполняется операция "Прием и обработка сведений для включения в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.002), по результатам выполнения которой сведения включаются в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов. Уведомление о результате включения сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов передается в уполномоченный орган, представивший сведения.
34. При поступлении в уполномоченный орган уведомления о результате включения сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов выполняется операция "Получение уведомления о результате включения сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.003), в ходе выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
35. Результатом выполнения процедуры "Включение сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.001) является включение сведений о случае обнаружения карантинных объектов в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов.
36. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.001), приведен в таблице 8.
Таблица 8
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.10.OPR.001
представление сведений для включения в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.SS.10.OPR.002
прием и обработка сведений для включения в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.SS.10.OPR.003
получение уведомления о результате включения сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов
приведено в таблице 11 настоящих Правил
Таблица 9
Описание операции "Представление сведений для включения в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений для включения в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется в случае обнаружения на территории государства-члена карантинных объектов и принятия карантинных фитосанитарных мер
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее предназначенные для передачи в Комиссию сведения о случае обнаружения карантинных объектов для включения в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения для включения в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов направлены в Комиссию
Таблица 10
Описание операции "Прием и обработка сведений для включения в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для включения в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о случае обнаружения карантинных объектов для включения в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов (операция "Представление сведений для включения в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель осуществляет включение сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате включения сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения для включения в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов обработаны, уведомление о результате включения сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов направлено в уполномоченный орган
Таблица 11
Описание операции "Получение уведомления о результате включения сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о результате включения сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате включения сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов (операция "Прием и обработка сведений для включения в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления о результате включения сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате включения сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов обработано
Процедура "Изменение сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.002)

1. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасын қалыптастыру және жүргізу рәсімдері (P.SS.10.PGR.001)
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтер қосу" (P.SS.10.PRC.001) рәсімі
30. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтер қосу" (P.SS.10.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 6-суретте келтірілген.
6-сурет. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтер қосу" (P.SS.10.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
31. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтер қосу" (P.SS.10.PRC.001) рәсімі мүше мемлекеттің аумағында карантиндік объектілер анықталған және карантиндік фитосанитариялық шаралар қабылданған жағдайда орындалады.
32. Алдымен "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін мәліметтер беру" (P.SS.10.OPR.001) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы мәліметтерді қалыптастырып, Комиссияға береді.
33. Комиссияға карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін мәліметтер түскен кезде "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.10.OPR.002) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметтер карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосылады. Мәліметтерді карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу нәтижесі туралы хабарлама мәліметтерді берген уәкілетті органға жіберіледі.
34. Уәкілетті органға мәліметтерді карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу нәтижесі туралы хабарлама түскен кезде "Мәліметтерді карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.10.OPR.003) операциясы орындалады, оны орындау барысында көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
35. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы мәліметтерді қосу "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтер қосу" (P.SS.10.PRC.001) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
36. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтер қосу" (P.SS.10.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтер қосу" (P.SS.10.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.10.OPR.001
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін мәліметтер беру
осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
P.SS.10.OPR.002
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
P.SS.10.OPR.003
мәліметтерді карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
9-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін мәліметтер беру" (P.SS.10.OPR.001) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.OPR.001
2
Операцияның атауы
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін мәліметтер беру
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттің аумағында карантиндік объектілер анықталған және карантиндік фитосанитариялық шаралар қабылданған жағдайда орындалады
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы Комиссияға беруге арналған мәліметтерді қамтитын хабарды қалыптастырады
7
Нәтижелер
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін мәліметтер Комиссияға жіберілді
10-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.10.OPR.002) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.OPR.002
2
Операцияның атауы
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін мәліметтер беру" (P.SS.10.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар мен электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжат (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтер қосуды жүзеге асырады, Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтерді қосу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін мәліметтер өңделді, карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтерді қосу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
11-кесте
"Мәліметтерді карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.10.OPR.003) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.OPR.003
2
Операцияның атауы
мәліметтерді карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтерді қосу нәтижесі туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.10.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтерді қосу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтерді қосу нәтижесі туралы хабарлама өңделді
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында мәліметтерді өзгерту" (P.SS.10.PRC.002) рәсімі

37. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.002) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.002)
38. Процедура "Изменение сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.002) выполняется при изменении состояния карантинного объекта и/или принятии карантинных фитосанитарных мер.
39. Первой выполняется операция "Представление сведений для изменения в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.004), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируются и представляются в Комиссию сведения для внесения изменений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов.
40. При поступлении в Комиссию сведений для внесения изменений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов выполняется операция "Прием и обработка сведений для изменения в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.005), по результатам выполнения которой соответствующие сведения обновляются в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов. Уведомление о результате изменения сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов передается в уполномоченный орган.
41. При поступлении в уполномоченный орган уведомления о результате изменения сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов выполняется операция "Получение уведомления о результате изменения сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.006), в ходе выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
42. Результатом выполнения процедуры "Изменение сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.002) является внесение изменений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов.
43. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.002), приведен в таблице 12.
Таблица 12
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.10.OPR.004
представление сведений для изменения в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.SS.10.OPR.005
прием и обработка сведений для изменения в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.SS.10.OPR.006
получение уведомления о результате изменения сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов
приведено в таблице 15 настоящих Правил
Таблица 13
Описание операции "Представление сведений для изменения в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.OPR.004
2
Наименование операции
представление сведений для изменения в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при изменении состояния карантинного объекта и/или принятии карантинных фитосанитарных мер
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее предназначенные для передачи в Комиссию сведения о случае обнаружения карантинных объектов для внесения изменений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения для внесения изменений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов направлены в Комиссию
Таблица 14
Описание операции "Прием и обработка сведений для изменения в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.OPR.005
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для изменения в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для внесения изменений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов (операция "Представление сведений для изменения в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.004))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель вносит изменения в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате изменения сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения для внесения изменений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов обработаны, уведомление о результате изменения сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов направлено в уполномоченный орган
Таблица 15
Описание операции "Получение уведомления о результате изменения сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.OPR.006
2
Наименование операции
получение уведомления о результате изменения сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результате изменения сведений в базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (операция "Прием и обработка сведений для изменения в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления о результате изменения сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате изменения сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов обработано

37. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында мәліметтерді өзгерту" (P.SS.10.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 7-суретте келтірілген.
7-сурет. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында мәліметтерді өзгерту" (P.SS.10.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
38. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында мәліметтерді өзгерту" (P.SS.10.PRC.002) рәсімі карантиндік объектінің жай-күйі өзгерген және/немесе карантиндік фитосанитариялық шаралар қабылданған кезде орындалады.
39. Алдымен "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында өзгерту үшін мәліметтер беру" (P.SS.10.OPR.004) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға береді.
40. Комиссияға карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына өзгерістер енгізу үшін мәліметтер түскен кезде "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында өзгерту үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.10.OPR.005) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында тиісті мәліметтер жаңартылады. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға беріледі.
41. Уәкілетті органға карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама түскен кезде "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.10.OPR.006) операциясы орындалады, оны орындау барысында көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
42. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына өзгерістер енгізу "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында мәліметтерді өзгерту" (P.SS.10.PRC.002) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
43. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында мәліметтерді өзгерту" (P.SS.10.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында мәліметтерді өзгерту" (P.SS.10.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.10.OPR.004
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында өзгерту үшін мәліметтер беру
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
P.SS.10.OPR.005
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында өзгерту үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.SS.10.OPR.006
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
13-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында өзгерту үшін мәліметтер беру" (P.SS.10.OPR.004) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.OPR.004
2
Операцияның атауы
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында өзгерту үшін мәліметтер беру
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
карантиндік объектінің жай-күйі өзгерген және/немесе карантиндік фитосанитариялық шаралар қабылданған кезде орындалады
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы Комиссияға беруге арналған мәліметтерді қамтитын хабарды қалыптастырады
7
Нәтижелер
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін мәліметтер Комиссияға жіберілді
14-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында өзгерту үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.10.OPR.005) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.OPR.005
2
Операцияның атауы
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында өзгерту үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді алған кезде орындалады ("Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында өзгерту үшін мәліметтер беру" (P.SS.10.OPR.004) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар мен электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжат (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына өзгерістер енгізеді, Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына өзгерістер енгізу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына өзгерістер енгізу үшін мәліметтер өңделді, карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына өзгерістер енгізу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
15-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.10.OPR.006) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.OPR.006
2
Операцияның атауы
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына өзгерістер енгізу нәтижесі туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында өзгерту үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.10.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына өзгерістер енгізу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына өзгерістер енгізу нәтижесі туралы хабарлама өңделді

2. Процедуры получения сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.PGR.002)
Процедура "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.003)
44. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.003) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.003)
45. Процедура "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.003) выполняется в целях оценки необходимости синхронизации информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) сведений о случаях обнаружения карантинных объектов, хранящейся информационной системе уполномоченного органа, с соответствующей информацией из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов, хранящейся в Комиссии.
46. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.007), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируется и направляется в Комиссию запрос на получение информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов.
47. При получении Комиссией запроса информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов выполняется операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.008), по результатам выполнения которой формируется и представляется в уполномоченный орган информация о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов.
48. При получении уполномоченным органом информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.009).
49. Результатом выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.003) является получение уполномоченным органом информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов.

2. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу рәсімдері (P.SS.10.PGR.002)
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.10.PRC.003) рәсімі
44. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.10.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 8-суретте келтірілген.
8-сурет. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.10.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
45. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.10.PRC.003) рәсімі карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы мәліметтердің жай-күйі (жаңартылған күні мен уақыты) туралы уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде сақтаулы ақпаратты карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында қамтылған, Комиссияда сақтаулы мәліметтермен синхрондау қажеттігін бағалау мақсатында орындалады.
46. Алдымен "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату" (P.SS.10.OPR.007) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алуға сұрату қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
47. Комиссия карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрату алған кезде "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және беру" (P.SS.10.OPR.008) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат қалыптастырылады және уәкілетті органға беріледі.
48. Уәкілетті орган карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алған кезде "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.SS.10.OPR.009) операциясы орындалады.
49. Уәкілетті органның карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алуы "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.10.PRC.003) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.

50. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.003), приведен в таблице 16.
Таблица 16
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.10.OPR.007
запрос информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
приведено в таблице 17 настоящих Правил
P.SS.10.OPR.008
обработка и представление информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.SS.10.OPR.009
прием и обработка информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
приведено в таблице 19 настоящих Правил
Таблица 17
Описание операции "Запрос информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.OPR.007
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости синхронизации информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) сведений о случаях обнаружения карантинных объектов, хранящейся в информационной системе уполномоченного органа, с соответствующей информацией из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов, хранящейся в Комиссии
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
запрос информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов направлен в Комиссию
Таблица 18
Описание операции "Обработка и представление информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.OPR.008
2
Наименование операции
обработка и представление информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (операция "Запрос информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.007))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса, формирует и направляет информацию о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
информация о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов направлена в уполномоченный орган
Таблица 19
Описание операции "Прием и обработка информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.OPR.009
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.008))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку полученной информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
7
Результаты
информация о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов получена

50. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.10.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі 16-кестеде келтірілген.
16-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.10.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.10.OPR.007
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату
осы Қағидалардың 17-кестесінде келтірілген
P.SS.10.OPR.008
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және беру
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P.SS.10.OPR.009
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
17-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату" (P.SS.10.OPR.007) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.OPR.007
2
Операцияның атауы
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы мәліметтердің жай-күйі (жаңартылған күні мен уақыты) туралы уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде сақтаулы ақпаратты карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында қамтылған, Комиссияда сақтаулы мәліметтермен синхрондау қажеттігін бағалау мақсатында орындалады
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алуға сұрату қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алуға сұрату Комиссияға жіберілді
18-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және беру" (P.SS.10.OPR.008) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.OPR.008
2
Операцияның атауы
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және беру
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алуға сұрату алған кезде орындалады ("Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату" (P.SS.10.OPR.007) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұратуды өңдеуді жүзеге асырады, карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелер
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат уәкілетті органға жіберілді
19-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.SS.10.OPR.009) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.OPR.009
2
Операцияның атауы
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алған кезде орындалады ("Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және беру" (P.SS.10.OPR.008) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алынды

Процедура "Получение сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.004)
51. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.004) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.004)
52. Процедура "Получение сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.004) выполняется в целях получения уполномоченным органом сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов.
53. Первой выполняется операция "Запрос сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.010), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируется и направляется в Комиссию запрос на представление сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов.
В зависимости от заданных параметров возможно формирование 2 видов запросов:
а) запрос на представление сведений, содержащихся в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов, в полном объеме;
б) запрос на представление указанных сведений сведений по состоянию на определенную дату.
54. При получении Комиссией запроса на представление сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов выполняется операция "Обработка и представление сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.011), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган запрашиваемые сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
55. При получении уполномоченным органом сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.012).
56. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.004) является получение уполномоченным органом сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
57. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.004), приведен в таблице 20.
Таблица 20

"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу" (P.SS.10.PRC.004) рәсімі
51. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу" (P.SS.10.PRC.004) рәсімін орындау схемасы 9-суретте келтірілген.
9-сурет. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу" (P.SS.10.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
52. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу" (P.SS.10.PRC.004) рәсімі уәкілетті органның карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алуы мақсатында орындалады.
53. Алдымен "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер сұрату" (P.SS.10.OPR.010) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер беруге сұрату қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
Белгіленген параметрлерге байланысты сұратудың 2 түрін қалыптастыруға болады:
а) карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында қамтылған мәліметтерді толық көлемде беруге сұрату;
б) көрсетілген мәліметтерді белгілі бір күнші жай-күйі бойынша беруге сұрату.
54. Комиссия карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында қамтылған мәліметтерді беруге сұрату алған кезде "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтерді өңдеу және беру" (P.SS.10.OPR.011) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша сұратылған мәліметтер қалыптастырылады және уәкілетті органға беріледі немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі.
55. Уәкілетті орган карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтерді немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алған кезде "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.10.OPR.012) операциясы орындалады.
56. Уәкілетті органның карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтерді немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алуы "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу" (P.SS.10.PRC.004) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
57. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу" (P.SS.10.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі 20-кестеде келтірілген.
20-кесте

Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.10.OPR.010
запрос сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
приведено в таблице 21 настоящих Правил
P.SS.10.OPR.011
обработка и представление сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
приведено в таблице 22 настоящих Правил
P.SS.10.OPR.012
прием и обработка сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
приведено в таблице 23 настоящих Правил
Таблица 21
Описание операции "Запрос сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.OPR.010
2
Наименование операции
запрос сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия уполномоченными органами и Комиссией.
При возникновении необходимости получения сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов в полном объеме, дата и время актуализации в запросе не указывается.
При возникновении необходимости получения сведений по состоянию на определенную дату и время в запросе должна указываться дата и время актуализации базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов.
При возникновении необходимости получения сведений, включенных в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов, на основании сведений, представленных определенными государствами-членами, в запросе указываются коды этих государств-членов
7
Результаты
запрос сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов направлен в Комиссию
Таблица 22
Описание операции "Обработка и представление сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.OPR.011
2
Наименование операции
обработка и представление сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (операция "Запрос сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией, формирует и представляет в уполномоченный орган сведения из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов в соответствии с параметрами, указанными в запросе.
При представлении полной информации из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов осуществляется представление всех записей, хранящихся в базе данных.
При представлении сведений по состоянию на указанную дату и время осуществляется выборка сведений, содержащихся в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов, по состоянию на дату и время, указанную в запросе. Выбор сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов осуществляется по всем странам либо с учетом кодов государств-членов, указанных в запросе.
При отсутствии в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган представлены сведения из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 23
Описание операции "Прием и обработка сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.OPR.012
2
Наименование операции
прием и обработка сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.011))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны

"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу" (P.SS.10.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.10.OPR.010
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер сұрату
осы Қағидалардың 21-кестесінде келтірілген
P.SS.10.OPR.011
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтерді өңдеу және беру
осы Қағидалардың 22-кестесінде келтірілген
P.SS.10.OPR.012
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
21-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер сұрату" (P.SS.10.OPR.010) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.OPR.010
2
Операцияның атауы
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер сұрату
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алуға сұрату қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан толық көлемде мәліметтер алу қажеттігі туындаған кезде сұратуда жаңартылған күні мен уақыты көрсетілмейді. Белгілі бір күнгі және уақыттағы жай-күй бойынша мәліметтер алу қажеттігі туындаған кезде сұратуда карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты көрсетіледі. Мүше мемлекеттер айқындаған органдар берген мәліметтер негізінде карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосылған мәліметтерді алу қажеттігі туындаған кезде сұратуда осы мүше мемлекеттердің кодтары көрсетіледі
7
Нәтижелер
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер сұрату Комиссияға жіберілді
22-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтерді өңдеу және беру" (P.SS.10.OPR.011) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.OPR.011
2
Операцияның атауы
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтерді өңдеу және беру
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтерге сұрату алған кезде орындалады ("Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер сұрату" (P.SS.10.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұратуды өңдеуді жүзеге асырады, сұратуда көрсетілген параметрлерге сәйкес карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтерді қалыптастырады және уәкілетті органға береді. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан толық ақпарат берілген кезде деректер базасында сақтаулы барлық жазбаларды беру жүзеге асырылады. Көрсетілген күнгі және уақыттағы жай-күй бойынша мәліметтер берілген кезде карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында қамтылған мәліметтерді сұратуда көрсетілген күн мен уақыттағы жай-күйі бойынша іріктеу жүзеге асырылады. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтерді іріктеу барлық елдер бойынша не сұратуда көрсетілген мүше мемлекеттердің кодтарын ескере отырып жүзеге асырылады. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған кезде уәкілетті органға сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі
7
Нәтижелер
уәкілетті органға карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер берілді немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберілді
23-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.10.OPR.012) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.OPR.012
2
Операцияның атауы
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтерді өңдеу және беру" (P.SS.10.OPR.011) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер не сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама өңделді

Процедура "Получение изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.005)
58. Схема выполнения процедуры "Получение изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.005) представлена на рисунке 10.
Рис. 10. Схема выполнения процедуры "Получение изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.005)
59. Процедура "Получение изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.005) выполняется в целях получения уполномоченным органом сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов, добавление которых в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов или внесение изменений в которые произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. Процедура выполняется в том числе если в результате выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.003) выявлено, что дата и время получения сведений
из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов уполномоченным органом являются более ранними, чем дата и время изменения базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов в Комиссии.
60. Первой выполняется операция "Запрос изменений сведений базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.013), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируется и направляется в Комиссию запрос на получение изменений сведений, внесенных в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов.
61. При получении Комиссией запроса изменений сведений базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов выполняется операция "Обработка и представление изменений сведений базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.014), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган сведения об изменениях, внесенных в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов с даты и времени указанных в запросе, или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
62. При получении уполномоченным органом изменений сведений, внесенных в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка изменений сведений базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.015).

"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістерін алу" (P.SS.10.PRC.005) рәсімі
58. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістерін алу" (P.SS.10.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 10-суретте келтірілген.
10-сурет. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістерін алу" (P.SS.10.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
59. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістерін алу" (P.SS.10.PRC.005) рәсімі уәкілетті органның карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына енгізілген немесе сұратуда көрсетілген кезден бастап осы сұрату орындалған кезге дейін өзгерістер енгізілген мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.10.PRC.003) рәсімін орындау нәтижесінде карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан уәкілетті орган мәліметтер алған күн мен уақыт Комиссияда карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы өзгертілген күн мен уақыттан бұрын екені анықталған жағдайда да осы рәсім орындалады.
60. Алдымен "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің өзгерістерін сұрату" (P.SS.10.OPR.013) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістерін алуға сұрату қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
61. Комиссия карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістеріне сұрату алған кезде "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің өзгерістерін өңдеу және беру" (P.SS.10.OPR.014) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына сұратуда көрсетілген күн мен уақыттан бастап енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер қалыптастырылады және уәкілетті органға беріледі немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі.
62. Уәкілетті орган карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алған кезде "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің өзгерістерін қабылдау және өңдеу" (P.SS.10.OPR.015) операциясы орындалады.

63. Результатом выполнения процедуры "Получение изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.005) является получение уполномоченным органом изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов и синхронизация сведений из базы данных
о случаях обнаружения карантинных объектов между уполномоченным органом и Комиссией.
64. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.005), приведен в таблице 24.
Таблица 24
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.10.OPR.013
запрос изменений сведений базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
приведено в таблице 25 настоящих Правил
P.SS.10.OPR.014
обработка и представление изменений сведений базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
приведено в таблице 26 настоящих Правил
P.SS.10.OPR.015
прием и обработка изменений сведений базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
приведено в таблице 27 настоящих Правил
Таблица 25
Описание операции "Запрос изменений сведений базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.OPR.013
2
Наименование операции
запрос изменений сведений базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения изменений сведений базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов за определенный период
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос изменений сведений базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
запрос изменений сведений базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов направлен в Комиссию
Таблица 26
Описание операции "Обработка и представление изменений сведений базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.OPR.014
2
Наименование операции
обработка и представление изменений сведений базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса изменений сведений базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (операция "Запрос изменений сведений базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией, формирует и представляет в уполномоченный орган измененные сведения, внесенные в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган направлены измененные сведения, внесенные в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 27
Описание операции "Прием и обработка изменений сведений базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.OPR.015
2
Наименование операции
прием и обработка изменений сведений базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сообщения, содержащего измененные сведения, внесенные в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление изменений сведений базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает измененные сведения, внесенные в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку. При получении измененных сведений, внесенных в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов, обработка осуществляется согласно следующим правилам:
сведения о случаях обнаружения карантинных объектов, присутствующие в составе полученных изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов и отсутствующие в уполномоченном органе, включаются в сведения базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов, хранящиеся в уполномоченном органе;
сведения о случаях обнаружения карантинных объектов, присутствующие в составе полученных изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов и присутствующие в сведениях базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов, хранящихся в уполномоченном органе, актуализируются (обновляются)
7
Результаты
сведения базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов синхронизированы между Комиссией и уполномоченным органом

63. Уәкілетті органның карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістерін алуы және уәкілетті орган мен Комиссия арасында карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтерді синхрондау "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістерін алу" (P.SS.10.PRC.005) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
64. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістерін алу" (P.SS.10.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі 24-кестеде келтірілген.
24-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістерін алу" (P.SS.10.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.10.OPR.013
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің өзгерістерін сұрату
осы Қағидалардың 25-кестесінде келтірілген
P.SS.10.OPR.014
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің өзгерістерін өңдеу және беру
осы Қағидалардың 26-кестесінде келтірілген
P.SS.10.OPR.015
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің өзгерістерін қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
25-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің өзгерістерін сұрату" (P.SS.10.OPR.013) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.OPR.013
2
Операцияның атауы
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің өзгерістерін сұрату
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
белгілі бір кезеңде карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің өзгерістерін алу қажеттігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
берілетін ақпараттың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің өзгерістерін сұратуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің өзгерістерін сұрату Комиссияға жіберілді
26-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің өзгерістерін өңдеу және беру" (P.SS.10.OPR.014) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.OPR.014
2
Операцияның атауы
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің өзгерістерін өңдеу және беру
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің өзгерістеріне сұрату алған кезде орындалады ("Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің өзгерістерін сұрату" (P.SS.10.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін ақпараттың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұратуды өңдеуді жүзеге асырады, карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына енгізілген өзгертілген мәліметтерді немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға береді
7
Нәтижелер
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына енгізілген өзгертілген мәліметтер немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
27-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің өзгерістерін қабылдау және өңдеу" (P.SS.10.OPR.015) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.OPR.015
2
Операцияның атауы
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің өзгерістерін қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына енгізілген өзгертілген мәліметтерді немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің өзгерістерін өңдеу және беру" (P.SS.10.OPR.014) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін ақпараттың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына енгізілген өзгертілген мәліметтерді немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына енгізілген өзгертілген мәліметтер алынған кезде өңдеу мына қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады: карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің алынған өзгерістерінің құрамында бар және уәкілетті органда жоқ карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының мәліметтері карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының уәкілетті органда сақтаулы мәліметтеріне қосылады; карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің алынған өзгерістерінің құрамында бар және карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының уәкілетті органда сақтаулы мәліметтерінде бар карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы мәліметтер өзектілендіріледі (жаңартылады)
7
Нәтижелер
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының мәліметтері Комиссия мен уәкілетті орган арасында синхрондалады

3. Процедуры уведомления уполномоченных органов (P.SS.10.PGR.003)
Процедура "Уведомление о случае обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.006)
65. Схема выполнения процедуры "Уведомление о случае обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.006) представлена на рисунке 11.
Рис. 11. Схема выполнения процедуры "Уведомление о случае обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.006)
66. Процедура "Уведомление о случае обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.006) выполняется уполномоченным органом в случае обнаружения на территории государства-члена карантинных объектов и/или принятия карантинных фитосанитарных мер.
67. Первой выполняется операция "Направление уведомления о случае обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.016), по результатам выполнения которой уполномоченный орган направляет уведомляемым уполномоченным органам уведомление о случае обнаружения карантинных объектов.
68. При поступлении в уведомляемый уполномоченный орган от уполномоченного органа уведомление о случае обнаружения карантинных объектов выполняется операция "Прием и обработка уведомления о случае обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.017), по результатам выполнения которой уведомляемые уполномоченные органы получают и обрабатывают уведомление о случае обнаружения карантинных объектов.
69. Результатом выполнения процедуры "Уведомление о случае обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.006) является получение уведомляемым уполномоченным органом уведомление о случае обнаружения карантинных объектов.

3. Уәкілетті органдарды хабардар ету рәсімдері (P.SS.10.PGR.003)
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабардар ету" (P.SS.10.PRC.006) рәсімі
65. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабардар ету" (P.SS.10.PRC.006) рәсімін орындау схемасы 11-суретте келтірілген.
11-сурет. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабардар ету" (P.SS.10.PRC.006) рәсімін орындау схемасы
66. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабардар ету" (P.SS.10.PRC.006) рәсімін уәкілетті орган мүше мемлекеттің аумағында карантиндік объектілер анықталған және/немесе карантиндік фитосанитариялық шаралар қабылданған жағдайда орындайды.
67. Алдымен "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабарлама жіберу" (P.SS.10.OPR.016) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган хабардар етілетін уәкілетті органдарға карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабарлама жібереді.
68. Хабардар етілетін уәкілетті органға уәкілетті органнан карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабарлама түскен кезде "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SS.10.OPR.017) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша хабардар етілетін уәкілетті органдар карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабарламаны алады және өңдейді.
69. Хабардар етілетін уәкілетті органның карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабарлама алуы "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабардар ету" (P.SS.10.PRC.006) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.

70. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уведомление о случае обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.006), приведен в таблице 28.
Таблица 28
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Уведомление о случае обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.10.OPR.016
направление уведомления о случае обнаружения карантинных объектов
приведено в таблице 29 настоящих Правил
P.SS.10.OPR.017
прием и обработка уведомления о случае обнаружения карантинных объектов
приведено в таблице 30 настоящих Правил
Таблица 29
Описание операции "Направление уведомления о случае обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.OPR.016
2
Наименование операции
направление уведомления о случае обнаружения карантинных объектов
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при обнаружении на территории государства-члена карантинных объектов и/или принятия карантинных фитосанитарных мер
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель направляет уведомление о случае обнаружения карантинных объектов уведомляемым уполномоченным органам в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о случае обнаружения карантинных объектов направлено уведомляемым уполномоченным органам
Таблица 30
Описание операции "Прием и обработка уведомления о случае обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.OPR.017
2
Наименование операции
прием и обработка уведомления о случае обнаружения карантинных объектов
3
Исполнитель
уведомляемый уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о случае обнаружения карантинных объектов (операция "Направление уведомления о случае обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель выполняет проверку полученного уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о случае обнаружения карантинных объектов получено и обработано

70. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабардар ету" (P.SS.10.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі 28-кестеде келтірілген.
28-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабардар ету" (P.SS.10.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.10.OPR.016
карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабарлама жіберу
осы Қағидалардың 29-кестесінде келтірілген
P.SS.10.OPR.017
карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 30-кестесінде келтірілген
29-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабарлама жіберу" (P.SS.10.OPR.016) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.OPR.016
2
Операцияның атауы
карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабарлама жіберу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
мүше мемлекеттің аумағында карантиндік объектілер анықталған және/немесе карантиндік фитосанитариялық шаралар қабылданған кезде орындалады
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес уәкілетті органдарға карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабарлама жібереді
7
Нәтижелер
карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабарлама уәкілетті органдарға жіберілді
30-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу" (P.SS.10.OPR.017) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.OPR.017
2
Операцияның атауы
карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
хабардар етілетін уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабарлама жіберу" (P.SS.10.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар мен электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжат (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған хабарламаны тексеруді орындайды
7
Нәтижелер
карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабарлама алынды және өңделді

4. Процедуры формирования и ведения общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий (P.SS.10.PGR.004)
Процедура "Представление в Комиссию сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.PRC.007)
71. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.PRC.007) представлена на рисунке 12.
Рис. 12. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.PRC.007)
72. Процедура "Представление в Комиссию сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.PRC.007) выполняется при ежегодном представлении в Комиссию сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий для актуализации общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий и публикации его сведений на информационном портале Союза.
73. Первой выполняется операция "Представление сведений для включения в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.OPR.018), по результатам выполнения которой уполномоченным органом формируются и представляются в Комиссию сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий.
74. При получении Комиссией сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий выполняется операции "Прием и обработка сведений для включения в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.OPR.019), по результатам выполнения которой сведения включаются в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий, а в уполномоченный орган направляется уведомление о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий.
75. При получении уполномоченным органом уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий выполняется операция "Получение уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.OPR.020), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
76. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для включения в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.OPR.019), выполняется операция "Опубликование сведений, включенных в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.OPR.021), по результатам выполнения которой сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий опубликовываются на информационном портале Союза.

4. Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу рәсімдері (P.SS.10.PGR.004) "Комиссияға аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер беру" (P.SS.10.PRC.007) рәсімі
71. "Комиссияға аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер беру" (P.SS.10.PRC.007) рәсімін орындау схемасы 12-суретте келтірілген.
12-сурет. "Комиссияға аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер беру" (P.SS.10.PRC.007) рәсімін орындау схемасы
72. "Комиссияға аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер беру" (P.SS.10.PRC.007) рәсімі аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын өзектілендіру үшін аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер жыл сайын Комиссияға берілген және оның мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланған кезде орындалады.
73. Алдымен "Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу үшін мәліметтер беру" (P.SS.10.OPR.018) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша уәкілетті орган аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға береді.
74. Комиссия аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтерді алған кезде "Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу"
(P.SS.10.OPR.019) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметтер аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосылады, ал уәкілетті органға мәліметтерді аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
75. Уәкілетті орган мәліметтерді аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу нәтижесі туралы хабарлама алған кезде "Мәліметтерді аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.10.OPR.020) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
76. "Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу"(P.SS.10.OPR.019) операциясы орындалған жағдайда, "Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосылған мәліметтерді жариялау" (P.SS.10.OPR.021) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.

77. Результатом выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.PRC.007) является актуализация общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий и опубликование его сведений на информационном портале Союза.
78. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.PRC.007), приведен в таблице 31.
Таблица 31
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.PRC.007)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.SS.10.OPR.018
представление сведений для включения в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий
приведено в таблице 32 настоящих Правил
P.SS.10.OPR.019
прием и обработка сведений для включения в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий
приведено в таблице 33 настоящих Правил
P.SS.10.OPR.020
получение уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий
приведено в таблице 34 настоящих Правил
P.SS.10.OPR.021
опубликование сведений, включенных в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий
приведено в таблице 35 настоящих Правил
Таблица 32
Описание операции "Представление сведений для включения в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.OPR.018
2
Наименование операции
представление сведений для включения в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при ежегодном представлении в Комиссию сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий для актуализации общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий и публикации его сведений на информационном портале Союза
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель представляет в Комиссию сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уполномоченным органом представлены в Комиссию сведения для включения в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий
Таблица 33
Описание операции "Прием и обработка сведений для включения в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.OPR.019
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для включения в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сообщения, содержащего сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий (операция "Представление сведений для включения в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.OPR.018))
5
Ограничения
формат и структура представляемой информации должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель осуществляет включение полученных сведений в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий, формирует и направляет в уполномоченный орган уведомление о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения для включения в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий обработаны, уведомление о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий направлено в уполномоченный орган
Таблица 34
Описание операции "Получение уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.OPR.020
2
Наименование операции
получение уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий
3
Исполнитель
уполномоченный орган
4
Условия выполнения
выполняется при получении уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий (операция "Прием и обработка сведений для включения в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.OPR.019))
5
Ограничения
формат и структура сообщения должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
уведомление о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий обработано
Таблица 35
Описание операции "Опубликование сведений, включенных в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.OPR.021
2
Наименование операции
опубликование сведений, включенных в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при приеме и обработке сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий (операция "Прием и обработка сведений для включения в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.OPR.019))
5
Ограничения
-
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование сведений общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий на информационном портале Союза
7
Результаты
сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий опубликованы на информационном портале Союза
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

77. Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсының өзектілендірілуі және оның мәліметтерінің Одақтың ақпараттық порталында жариялануы "Комиссияға аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер беру" (P.SS.10.PRC.007) рәсімін орындаудың нәтижесі болып табылады.
78. "Комиссияға аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер беру" (P.SS.10.PRC.007) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі 31-кестеде келтірілген.
31-кесте
"Комиссияға аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер беру" (P.SS.10.PRC.007) рәсімі шеңберінде орындалатын ортақ процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.SS.10.OPR.018
аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу үшін мәліметтер беру
осы Қағидалардың 32-кестесінде келтірілген
P.SS.10.OPR.019
аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 33-кестесінде келтірілген
P.SS.10.OPR.020
мәліметтерді аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу нәтижесі туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 34-кестесінде келтірілген
P.SS.10.OPR.021
аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосылған мәліметтерді жариялау
осы Қағидалардың 35-кестесінде келтірілген
32-кесте
"Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу үшін мәліметтер беру" (P.SS.10.OPR.018) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.OPR.018
2
Операцияның атауы
аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу үшін мәліметтер беру
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын өзектілендіру үшін аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер жыл сайын Комиссияға берілген және оның мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланған кезде орындалады
5
Шектеулер
берілетін ақпараттың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес Комиссияға аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәлімет береді
7
Нәтижелер
уәкілетті орган аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу үшін Комиссияға мәліметтер берді
33-кесте
"Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.10.OPR.019) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.OPR.019
2
Операцияның атауы
аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтерді қамтитын хабар алған кезде орындалады ("Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу үшін мәліметтер беру" (P.SS.10.OPR.018) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін ақпараттың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар мен электрондық құжат (мәліметтер) Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжат (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған мәліметтерді аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосуды жүзеге асырады, Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырады және уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу үшін мәліметтер өңделді, мәліметтерді аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу нәтижесі туралы хабарлама уәкілетті органға жіберілді
34-кесте
"Мәліметтерді аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу нәтижесі туралы хабарлама алу" (P.SS.10.OPR.020) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.OPR.020
2
Операцияның атауы
мәліметтерді аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу нәтижесі туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
мәліметтерді аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу нәтижесі туралы хабарлама алынған кезде орындалады ("Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.10.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
хабардың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мәліметтерді аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу нәтижесі туралы хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
мәліметтерді аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу нәтижесі туралы хабарлама өңделді
35-кесте
"Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосылған мәліметтерді жариялау" (P.SS.10.OPR.021) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.OPR.021
2
Операцияның атауы
аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосылған мәліметтерді жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер қабылданған және өңделген кезде орындалады ("Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.SS.10.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
-
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсының мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
IX. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі

79. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
80. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с регламентах информационного взаимодействия для данного общего процесса. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
81. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2019 г. № 227
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2019 г. № 38 "Об утверждении Правил реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения карантинных фитосанитарных мер";
Решение Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 318 "Об обеспечении карантина растений в Евразийском экономическом союзе";
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 30 ноября 2016 г. № 158 "Об утверждении единого перечня карантинных объектов Евразийского экономического союза";

79. Ортақ процесс рәсімдерін орындау кезінде айрықша жағдайлар орын алып, онда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізіле алмауы мүмкін. Бұл техникалық іркілістер, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған кезде және өзге жағдайларда орын алуы мүмкін.
80. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателіктері туындаған жағдайда, уәкілетті орган осы ортақ процеске арналған ақпараттық өзара іс-қимыл регламенттеріне сәйкес оған қатысты қателік туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттар талаптарына сәйкес келмейтіні анықталған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қателікті жою үшін белгіленген тәртіппен қажетті шаралар қабылдайды.
81. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер бір-біріне және Комиссияға мүше мемлекеттердің құзыретіне осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау жататын уәкілетті органдары туралы ақпарат береді, сондай-ақ ортақ процесті іске асыру кезінде техникалық сүйемелдеуді қамтамасыз етуге жауапты адамдар туралы мәліметтер ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 227 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленген:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Карантиндік фитосанитариялық шараларды қолдануды ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы жалпы процестерді іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 19 наурыздағы № 38 шешімі;
Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақта өсімдіктер карантинін қамтамасыз ету туралы" 2010 жылғы 18 маусымдағы № 318 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың карантиндік объектілерінің бірыңғай тізбесін бекіту туралы" 2016 жылғы 30 қарашадағы № 158 шешімі;

Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 30 ноября 2016 г. № 159 "Об утверждении Единых правил и норм обеспечения карантина растений на таможенной территории Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 июня 2017 г. № 62 "О справочнике карантинных объектов Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного применения участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах" (далее – общий процесс), а также своей роли при их выполнении.
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия

Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өсімдіктер карантинін қамтамасыз етудің бірыңғай қағидалары мен нормаларын бекіту туралы" 2016 жылғы 30 қарашадағы № 159 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың карантиндік объектілерінің анықтамалығы туралы" 2017 жылғы 8 маусымдағы № 62 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ортақ процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесі (бұдан әрі – ортақ процесс) транзакцияларын орындау тәртібі мен шарттарын, сондай-ақ оларды орындау кезінде өздерінің рөлдерін ортақ процеске қатысушылардың бірізді қолдануын қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.
3. Осы Регламент ортақ процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды іске асыруға тікелей бағытталған ортақ процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті ортақ процеске қатысушылар ортақ процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ ортақ процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар

5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"состояние информационного объекта общего процесса" – свойство, характеризующее информационный объект на определенной стадии его жизненного цикла, изменяющееся при выполнении операций общего процесса.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 09 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 227 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия
6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец сведений
представляет сведения в Комиссию для обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов и общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий
уполномоченный орган (P.SS.10.ACT.001)
Координатор
отвечает за формирование и ведение базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов, а также формирование и ведение общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий; предоставляет по запросу сведения из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов через интегрированную информационную систему Союза (далее – интегрированная система);
предоставляет доступ к сведениям, содержащимся в общем информационном ресурсе сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий, на информационном портале Союза
Комиссия (P.ACT.001)
Потребитель сведений
направляет запрос через интегрированную систему и получает сведения из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
уполномоченный орган (P.SS.10.ACT.001)

5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – ортақ процеске белгілі бір қатысушыға белгілі бір іс-қимылдарды орындауға құқықтар беру;
"электрондық құжат (мәліметтер) деректемесі" – белгілі бір контексте бөлінбейді деп саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
"ортақ процестің ақпараттық объектісінің жай-күйі" – ақпараттық объектіні оның тіршілік циклінің белгілі бір сатысында сипаттайтын, ортақ процесс операцияларын орындау кезінде өзгеретін қасиет.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастамашылық операция", "қабылдаушы операция", "респондент", "ортақ процесс хабары" және "ортақ процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мағыналарда қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 227 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Ортақ процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар
6. Ортақ процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде берілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Мәліметтерді иеленуші
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасын және аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын жаңарту үшін Комиссияға мәліметтер береді
уәкілетті орган (P.SS.10.ACT.001)
Үйлестіруші
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасын, сондай-ақ аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын қалыптастыру мен жүргізу үшін жауапты болады; сұрату бойынша Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) арқылы карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы мәліметтер береді; Одақтың ақпараттық порталында аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсында қамтылған мәліметтерге қолжетімділдік береді
Комиссия (P.ACT.001)
Мәліметтерді тұтынушы
интеграцияланған жүйе арқылы сұрату жібереді және карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алады
уәкілетті орган (P.SS.10.ACT.001)

2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – уполномоченные органы) и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) в соответствии с группами процедур общего процесса:
а) формирование и ведение базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.PGR.001);
б) получение сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.PGR.002);
в) формирование и ведение общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий (P.SS.10.PGR.004).
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.

2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Ортақ процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі – уәкілетті органдар) мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) арасында ортақ процесс рәсімдерінің мынадай топтарына сәйкес жүзеге асырылады:
а) карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасын қалыптастыру және жүргізу (P.SS.10.PGR.001);
б) карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу (P.SS.10.PGR.002);
в) аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу (P.SS.10.PGR.004).
Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
8. Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл ортақ процесс шеңберінде іске асырылады. Ортақ процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл ортақ процестің транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы ортақ процеске қатысушылар арасындағы ортақ процестің ақпараттық объектісінің жай-күйлерін синхрондау мақсатында өзара хабар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялармен және осындай операцияларға сәйкес келетін ортақ процестің транзакцияларымен арасындағы өзара байланыстар айқындалған.

10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 227 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

10. Ортақ процесс транзакциясын орындаған кезде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық операция) шеңберінде респондентке сұрау салу хабарын жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асыратын операция (қабылдаушы операция) шеңберінде ортақ процесс транзакциясының шаблонына қарай жауап хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабардың құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 227 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при формировании и ведении базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при формировании и ведении базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Включение сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.PRC.001)
1.1
представление сведений для включения в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.OPR.001).

11. Ортақ процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай ортақ процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтарының шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасын қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасын қалыптастыру және жүргізу кезінде ортақ процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте берілген. Ортақ процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде ортақ процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйі мен ортақ процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
2-сурет. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасын қалыптастыру және жүргізу кезінде ортақ процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасын қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ортақ процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Ортақ процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Ортақ процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Ортақ процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтер қосу (P.SS.10.PRC.001)
1.1
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін мәліметтер беру (P.SS.10.OPR.001).

получение уведомления о результате включения сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.OPR.003)
сведения об обнаружении карантинных объектов (P.SS.10.BEN.001): сведения для включения представлены
прием и обработка сведений для включения в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.OPR.002)
сведения об обнаружении карантинных объектов (P.SS.10.BEN.001): сведения включены
включение сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.TRN.001)
2
Изменение сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.PRC.002)
2.1
представление сведений для изменения в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.OPR.004).
получение уведомления о результате изменения сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.OPR.006)
сведения об обнаружении карантинных объектов (P.SS.10.BEN.001): сведения для изменения представлены

мәліметтерді карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SS.10.OPR.003)
карантиндік объектілердің анықталуы туралы мәліметтер (P.SS.10.BEN.001): қосу үшін мәліметтер берілді
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SS.10.OPR.002)
карантиндік объектілердің анықталуы туралы мәліметтер (P.SS.10.BEN.001): мәліметтер қосылды
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтер қосу (P.SS.10.TRN.001)
2
Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында мәліметтерді өзгерту (P.SS.10.PRC.002)
2.1
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында өзгерту үшін мәліметтер беру (P.SS.10.OPR.004).
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында мәліметтерді өзгерту нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SS.10.OPR.006)
карантиндік объектілердің анықталуы туралы мәліметтер (P.SS.10.BEN.001): өзгерту үшін мәліметтер берілді

прием и обработка сведений для изменения в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.OPR.005)
сведения об обнаружении карантинных объектов (P.SS.10.BEN.001): сведения изменены
изменение сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.TRN.002)
2. Информационное взаимодействие при получении сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов

карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында өзгерту үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SS.10.OPR.005)
карантиндік объектілердің анықталуы туралы мәліметтер (P.SS.10.BEN.001): мәліметтер өзгертілді
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында мәліметтерді өзгерту (P.SS.10.TRN.002)
2. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл

13. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при получении сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

13. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу кезінде ортақ процесс транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте берілген. Ортақ процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде ортақ процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйі мен ортақ процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
3-сурет. Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу кезінде ортақ процесс транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу кезіндегі ортақ процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Ортақ процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Ортақ процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Ортақ процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Получение информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.PRC.003)
1.1
запрос информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.OPR.007).
прием и обработка информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.OPR.009)
сведения об обнаружении карантинных объектов (P.SS.10.BEN.001): информация о дате и времени обновления сведений запрошена
обработка и представление информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.OPR.008)
сведения об обнаружении карантинных объектов (P.SS.10.BEN.001): информация о дате и времени обновления сведений направлена
получение информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.TRN.003)
2
Получение сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.PRC.004)
2.1
запрос сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.OPR.010).
прием и обработка сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.OPR.012)
сведения об обнаружении карантинных объектов (P.SS.10.BEN.001): сведения запрошены
обработка и представление сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.OPR.011)
сведения об обнаружении карантинных объектов (P.SS.10.BEN.001): сведения отсутствуют;
сведения об обнаружении карантинных объектов (P.SS.10.BEN.001): сведения направлены

Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.SS.10.PRC.003)
1.1
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату (P.SS.10.OPR.007).
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу в (P.SS.10.OPR.009)
карантиндік объектілердің анықталуы туралы мәліметтер (P.SS.10.BEN.001): мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұратылды
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және беру (P.SS.10.OPR.008)
карантиндік объектілердің анықталуы туралы мәліметтер (P.SS.10.BEN.001): мәліметтердің жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат жіберілді
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.SS.10.TRN.003)
2
Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу (P.SS.10.PRC.004)
2.1
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер сұрату (P.SS.10.OPR.010).
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SS.10.OPR.012)
карантиндік объектілердің анықталуы туралы мәліметтер (P.SS.10.BEN.001): мәліметтер сұратылды
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтерді өңдеу және беру (P.SS.10.OPR.011)
карантиндік объектілердің анықталуы туралы мәліметтер (P.SS.10.BEN.001): мәліметтер жоқ;
карантиндік объектілердің анықталуы туралы мәліметтер (P.SS.10.BEN.001): мәліметтер жіберілді

получение сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.TRN.004)
3
Получение изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.PRC.005)
3.1
запрос изменений сведений базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.OPR.013).
прием и обработка изменений сведений базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.OPR.015)

карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу (P.SS.10.TRN.004)
3
Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістерін алу (P.SS.10.PRC.005)
3.1
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің өзгерістерін сұрату (P.SS.10.OPR.013).
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің өзгерістерін қабылдау және өңдеу (P.SS.10.OPR.015)

сведения об обнаружении карантинных объектов (P.SS.10.BEN.001): изменения сведений запрошены
обработка и представление изменений сведений базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.OPR.014)
сведения об обнаружении карантинных объектов (P.SS.10.BEN.001): изменения сведений отсутствуют;
сведения об обнаружении карантинных объектов (P.SS.10.BEN.001): изменения сведений направлены
получение изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.TRN.005)
3. Информационное взаимодействие при формировании и ведении общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий
14. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий представлена на рисунке 4. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 4
приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 4. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий
Таблица 4
Перечень транзакций общего процесса при формировании и ведении общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Представление в Комиссию сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий (P.SS.10.PRC.007)
1.1

карантиндік объектілердің анықталуы туралы мәліметтер (P.SS.10.BEN.001): мәліметтердің өзгерістері сұратылды
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасы мәліметтерінің өзгерістерін өңдеу және беру (P.SS.10.OPR.014)
карантиндік объектілердің анықталуы туралы мәліметтер (P.SS.10.BEN.001): мәліметтердің өзгерістері жоқ;
карантиндік объектілердің анықталуы туралы мәліметтер (P.SS.10.BEN.001): мәліметтердің өзгерістері жіберілді
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістерін алу (P.SS.10.TRN.005)
3. Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
14. Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу кезінде ортақ процесс транзакцияларын орындау схемасы 4-суретте берілген. Ортақ процестің әрбір рәсімі үшін 4-кестеде ортақ процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйі мен ортақ процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
4-сурет. Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу кезінде ортақ процесс транзакцияларын орындау схемасы
4-кесте
Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ортақ процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Ортақ процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Ортақ процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Ортақ процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Комиссияға аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер беру (P.SS.10.PRC.007)
1.1

представление сведений для включения в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий (P.SS.10.OPR.018).
получение уведомления о результате включения сведений в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий (P.SS.10.OPR.020)
сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий (P.SS.10.BEN.002): сведения для включения переданы
прием и обработка сведений для включения в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий (P.SS.10.OPR.019)
сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий (P.SS.10.BEN.002): сведения включены
представление в Комиссию сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий (P.SS.10.TRN.006)
VI. Описание сообщений общего процесса
15. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 5. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 5.
Таблица 5
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.SS.10.MSG.001
сведения о случае обнаружения карантинных объектов для включения
сведения о случаях обнаружения карантинных объектов (R.SM.SS.10.001)
P.SS.10.MSG.002
сведения о случае обнаружения карантинных объектов для изменения
сведения о случаях обнаружения карантинных объектов (R.SM.SS.10.001)
P.SS.10.MSG.003
уведомление о результате обработки
уведомление о результате обработки (R.006)
P.SS.10.MSG.004
запрос даты и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.SS.10.MSG.005
дата и время обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.SS.10.MSG.006
запрос сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.SS.10.MSG.007
сведения из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
сведения о случаях обнаружения карантинных объектов (R.SM.SS.10.001)
P.SS.10.MSG.008
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)

аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу үшін мәліметтер беру (P.SS.10.OPR.018).
мәліметтерді аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу нәтижесі туралы хабарлама алу (P.SS.10.OPR.020)
аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер (P.SS.10.BEN.002): қосу үшін мәліметтер берілді
аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.SS.10.OPR.019)
аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер (P.SS.10.BEN.002): мәліметтер қосылды
Комиссияға аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер беру (P.SS.10.TRN.006)
VI. Ортақ процесс хабарларының сипаттамасы
15. Ортақ процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін ортақ процесс хабарларының тізбесі 5-кестеде берілген. Хабар құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 5-кестенің 3-графасының мәні бойынша белгіленеді.
5-кесте
Ортақ процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.SS.10.MSG.001
карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы қосу үшін мәліметтер
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы мәліметтер (R.SM.SS.10.001)
P.SS.10.MSG.002
карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы өзгерту үшін мәліметтер
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы мәліметтер (R.SM.SS.10.001)
P.SS.10.MSG.003
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.SS.10.MSG.004
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақытын сұрату
ортақ ресурсты өзектілендірудің жай-күйі (R.007)
P.SS.10.MSG.005
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты
ортақ ресурсты өзектілендірудің жай-күйі (R.007)
P.SS.10.MSG.006
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер сұрату
ортақ ресурсты өзектілендірудің жай-күйі (R.007)
P.SS.10.MSG.007
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы мәліметтер (R.SM.SS.10.001)
P.SS.10.MSG.008
мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)

P.SS.10.MSG.009
запрос изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.SS.10.MSG.010
изменения сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
сведения о случаях обнаружения карантинных объектов (R.SM.SS.10.001)
P.SS.10.MSG.011
сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий
сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий (R.SM.SS.10.002)
VII. Описание транзакций общего процесса

P.SS.10.MSG.009
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістерін сұрату
ортақ ресурсты өзектілендірудің жай-күйі (R.007)
P.SS.10.MSG.010
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістері
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы мәліметтер (R.SM.SS.10.001)
P.SS.10.MSG.011
аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер
аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер (R.SM.SS.10.002)
VII. Ортақ процесс транзакцияларының сипаттамасы

1. Транзакция общего процесса "Включение сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.TRN.001)
16. Транзакция общего процесса "Включение сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.TRN.001) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о случае обнаружения карантинных объектов для их включения в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.

1. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтер қосу" (P.SS.10.TRN.001) ортақ процесі транзакциясы
16. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтер қосу" (P.SS.10.TRN.001) ортақ процесі транзакциясы бастамашының респондентке карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы мәліметтер беруі үшін орындалады. Ортақ процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 5-суретте берілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде келтірілген.

Рис. 5. Схема выполнения транзакции общего процесса "Включение сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.TRN.001)
Таблица 6
Описание транзакции общего процесса "Включение сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
включение сведений в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для включения в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений для включения в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения об обнаружении карантинных объектов (P.SS.10.BEN.001): сведения включены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
-
время подтверждения принятия в обработку
15 мин
время ожидания ответа
4 часа
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о случае обнаружения карантинных объектов для включения (P.SS.10.MSG.001)
ответное сообщение
уведомление о результате обработки (P.SS.10.MSG.003)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, если применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) (P.SS.10.MSG.001)
нет (P.SS.10.MSG.003)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

5-сурет. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтер қосу" (P.SS.10.TRN.001) ортақ процесінің транзакциясын орындау схемасы
6-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтер қосу" (P.SS.10.TRN.001) ортақ процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.TRN.001
2
Ортақ процесс транзакциясының атауы
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына мәліметтер қосу
3
Ортақ процесс транзакциясының шаблоны
сұрату/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін мәліметтер беру
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына қосу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Ортақ процесс транзакциясын орындау нәтижесі
карантиндік объектілердің анықталуы туралы мәліметтер (P.SS.10.BEN.001): мәліметтер қосылды
9
Ортақ процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
-
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
15 мин
жауап күту уақыты
4 сағат
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3
10
Ортақ процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы қосу үшін мәліметтер (P.SS.10.MSG.001)
жауап хабар
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (P.SS.10.MSG.003)
11
Ортақ процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (осы ортақ процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ның болуы Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) (P.SS.10.MSG.001)
жоқ (P.SS.10.MSG.003)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

2. Транзакция общего процесса "Изменение сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.TRN.002)
17. Транзакция общего процесса "Изменение сведений в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.TRN.002) выполняется для передачи инициатором респонденту сведений о случае обнаружения карантинных объектов для их изменения в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.

2. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында мәліметтерді өзгерту" (P.SS.10.TRN.002) ортақ процесінің транзакциясы
17. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында мәліметтерді өзгерту" (P.SS.10.TRN.002) ортақ процесінің транзакциясы бастамашының респондентке карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында өзгерту үшін карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы мәліметтер беруі үшін орындалады. Ортақ процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 6-суретте берілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде келтірілген.

3. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.TRN.003)
18. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.TRN.003) выполняется для получения инициатором информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) сведений о случаях обнаружения карантинных объектов, хранящейся у респондента. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.

3. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.10.TRN.003) ортақ процесс транзакциясы
18. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.10.TRN.003) ортақ процесс транзакциясы бастамашының карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы респондентте сақтаулы мәліметтердің жай-күйі (соңғы рет жаңартылған күні мен уақыты) туралы ақпарат алуы үшін орындалады. Ортақ процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 7-суретте берілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде келтірілген.

Рис. 7. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.TRN.003)
Таблица 8
Описание транзакции общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.TRN.003)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.SS.10.TRN.003
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
3
Шаблон транзакции общего процесса
вопрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление информации о дате и времени обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

7-сурет. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.10.TRN.003) ортақ процесс транзакциясын орындау схемасы
8-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.SS.10.TRN.003) ортақ процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленім
P.SS.10.TRN.003
2
Ортақ процесс транзакциясының атауы
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алу
3
Ортақ процесс транзакциясының шаблоны
сұрақ/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат сұрату
6
Ден қоюшы рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және беру
8
Ортақ процесс транзакциясын орындау нәтижесі

дата и время обновления базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.MSG.005)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
4. Транзакция общего процесса "Получение сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.TRN.004)
19. Транзакция общего процесса "Получение сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.TRN.004) выполняется для получения инициатором сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.

карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының жаңартылған күні мен уақыты (P.SS.10.MSG.005)
11
Ортақ процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
4. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу" (P.SS.10.TRN.004) ортақ процесс транзакциясы
19. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер алу" (P.SS.10.TRN.004) ортақ процесс транзакциясы бастамашының карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан сұрату бойынша мәліметтер алуы үшін орындалады. Ортақ процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 8-суретте берілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде келтірілген.

запрос сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.MSG.006)
ответное сообщение
уведомление об отсутствии сведений (P.SS.10.MSG.008)
сведения из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.MSG.007)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
5. Транзакция общего процесса "Получение изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.TRN.005)

карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер сұрату (P.SS.10.MSG.006)
жауап хабар
мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама(P.SS.10.MSG.008)
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтер (P.SS.10.MSG.007)
11
Ортақ процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
5. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістерін алу" (P.SS.10.TRN.005) ортақ процесс транзакциясы

20. Транзакция общего процесса "Получение изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.TRN.005) выполняется для получения инициатором изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.

20. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістерін алу" (P.SS.10.TRN.005) ортақ процесс транзакциясы бастамашының карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістерін сұрату бойынша алуы үшін орындалады. Ортақ процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 9-суретте берілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 10-кестеде келтірілген.

запрос изменений сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.MSG.009)
ответное сообщение
уведомление об отсутствии сведений (P.SS.10.MSG.008)
изменения сведений из базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.MSG.010)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
6. Транзакция общего процесса "Представление в Комиссию сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.TRN.006)

карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістерін сұрату (P.SS.10.MSG.009)
жауап хабар
мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама (P.SS.10.MSG.008)
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасынан мәліметтердің өзгерістері (P.SS.10.MSG.010)
11
Ортақ процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
6. "Комиссияға аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер беру" (P.SS.10.TRN.006) ортақ процесс транзакциясы

21. Транзакция общего процесса "Представление в Комиссию сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.TRN.006) выполняется для представления инициатором респонденту сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий для актуализации общего информационного ресурса сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 10. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 11.

21. "Комиссияға аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер беру" (P.SS.10.TRN.006) ортақ процесс транзакциясы аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсын өзектілендіру үшін бастамашының респондентке аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер беруі үшін орындалады. Ортақ процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 10-суретте берілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 11-кестеде келтірілген.

сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий (P.SS.10.BEN.002): сведения включены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
-
время подтверждения принятия в обработку
15 мин
время ожидания ответа
4 часа
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий (P.SS.10.MSG.011)
ответное сообщение
уведомление о результате обработки (P.SS.10.MSG.003)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, если применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках настоящего общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии) (P.SS.02.MSG.011)
нет (P.SS.02.MSG.003)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
22. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной системы. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены
23. Уполномоченный орган проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной системы.
Таблица 12
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений). Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер (P.SS.10.BEN.002): мәліметтер қосылды
9
Ортақ процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
-
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
15 мин
жауап күту уақыты
4 сағат
авторландыру белгісі
ия
қайталау саны
3
10
Ортақ процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер (P.SS.10.MSG.011)
жауап хабар
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (P.SS.10.MSG.003)
11
Ортақ процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ (осы ортақ процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ның болуы Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда) (P.SS.02.MSG.011)
жоқ (P.SS.02.MSG.003)
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
VIII. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі
22. Ортақ процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлар болып, онда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізіле алмауы мүмкін. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркілістер, күту уақыты өткен кезде және өзге жағдайларда туындайды. Ортақ процесс қатысушысының штаттан тыс жағдайдың туындау себептері туралы түсініктемелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салу жолдау мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 12-кестеде келтірілген.
23. Уәкілетті орган оған байланысты қате туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына және осы Регламенттің IX бөлімінде көрсетілген хабарларды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталған жағдайда, уәкілетті орган анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Сәйкессіздіктер анықталмаған жағдайда, уәкілетті орган интеграцияланған жүйенің қолдау қызметіне осы штаттан тыс жағдайды сипаттай отырып, хабар жібереді.
12-кесте
Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі іс-қимылдың сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
ортақ процестің екіжақты транзакциясының бастамашысы қайталаудың келісілген саны өткеннен кейін жауап хабар алмады
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтылымның жүйелік қатесі
хабар қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
P.EXC.004
ортақ процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалмаған немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемасы жаңартылмаған
ортақ процесс транзакциясының бастамашысы пайдаланатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды синхрондауы немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңартуы қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалса немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңартылса, қабылдаушы қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберу керек
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

24. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о случаях обнаружения карантинных объектов" (R.SM.SS.10.001), передаваемых в сообщении "Сведения о случае обнаружения карантинных объектов для включения" (P.SS.10.MSG.001), приведены в таблице 13.
Таблица 13
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о случаях обнаружения карантинных объектов" (R.SM.SS.10.001), передаваемых в сообщении "Сведения о случае обнаружения карантинных объектов для включения" (P.SS.10.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
в структуре электронного сообщения передается 1 экземпляр реквизита "Сведения о случае обнаружения (распространения) карантинных объектов" (smcdo:QuarantineObjectsDetectionDetails)
2
значения совокупности реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) и "Регистрационный номер уведомления о случае обнаружения (распространения) карантинного объекта" (smsdo:HarmfulOrganismNotificationId) в составе реквизита "Сведения о случае обнаружения (распространения) карантинных объектов" (smcdo:QuarantineObjectsDetectionDetails) не должны совпадать ни с одной записью базы данных о случаях обнаружения карантинных объектов, в которых реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен
3
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) является обязательным для заполнения
4
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполняется
5
значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) в составе сложного реквизита "Сведения о случае обнаружения (распространения) карантинных объектов" (smcdo:QuarantineObjectsDetectionDetails) должно соответствовать значению:
"1" – обнаружение карантинного объекта
6
реквизит "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) в составе сложного реквизита "Сведения о случае обнаружения (распространения) карантинных объектов"
(smcdo:QuarantineObjectsDetectionDetails) заполняется обязательно и в его составе должны быть заполнены следующие реквизиты: "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode), "Наименование уполномоченного органа государства-члена" (csdo:AuthorityName)
7
при включении справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов в реестр нормативно-справочной информации Союза значение идентификатора метода идентификации хозяйствующих субъектов (атрибут kindId) в составе сложного реквизита "Идентификатор хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityId) должно соответствовать коду метода идентификации хозяйствующих субъектов указанного справчоника
8
реквизит "Код карантинного объекта" (smcdo:QuarantineObjectCode) в составе сложного реквизита "Сведения о карантинном объекте" (smcdo:QuarantineObjectDetails) заполняется обязательно, кроме случая отсутствия справочника карантинных объектов в реестре нормативно-справочной информации Союза. В этом случае должны быть заполнены следующие реквизиты: "Название карантинного объекта" (smsdo:QuarantineObjectName), "Международное научное название карантинного объекта" (smsdo:QuarantineObjectScientificName), "Признак распространения карантинного объекта на таможенной территории Союза" (smsdo:QuarantineObjectStatusIndicator)
9
значение реквизита "Признак распространения карантинного объекта на таможенной территории Союза" (smsdo:QuarantineObjectStatusIndicator) в составе сложного реквизита "Сведения о карантинном объекте" (smcdo:QuarantineObjectDetails) должно соответствовать одному из следующих значений:
"0" – отсутствующий;
"1" – ограниченно распространенный
10
значение атрибута "Единица измерения" (атрибут measurementUnitCode) в составе сложного реквизита "Площадь" (csdo:AreaMeasure) должно соответствовать коду единицы измерения из классификатора единиц измерения в реестре нормативно-справочной информации Союза
11
реквизит "Код принятой меры" (smsdo:MeasureCode) в составе сложного реквизита "Карантинная фитосанитарная мера" (smcdo:Quarantine​PhytosanitaryMeasureDetails) не заполняется
12
реквизит "Документ, регламентирующий введение меры" (smcdo:MeasureDocDetails) в составе сложного реквизита "Карантинная фитосанитарная мера" (smcdo:QuarantinePhytosanitaryMeasureDetails) заполняется обязательно
13
если реквизит "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"1" – адрес регистрации;
"2" – фактический адрес;
"3" – почтовый адрес
14
если реквизит "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode) в составе сложного реквизита "Контактный реквизит"
(ccdo:CommunicationDetails) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"TE" – телефон;
"EM" – электронная почта;
"FX" – факс
15

24. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы қосу үшін мәліметтер" (P.SS.10.MSG.001) хабарында берілетін "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы мәліметтер" (R.SM.SS.10.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 13-кестеде келтірілген.
13-кесте
"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы қосу үшін мәліметтер" (P.SS.10.MSG.001) хабарында берілетін "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы мәліметтер" (R.SM.SS.10.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық хабар құрылымында "Карантиндік объектілердің анықталу (таралу) жағдайы туралы мәліметтер" (smcdo:​Quarantine​Objects​Detection​Details) деректемесінің 1 данасы беріледі
2
"Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" деректемесінің құрамындағы (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) және "Карантиндік объектілердің анықталу (таралу) жағдайы туралы мәліметтер" (smcdo:​Quarantine​Objects​Detection​Details) деректемесінің құрамындағы "Карантиндік объектінің анықталу (таралу) жағдайы туралы хабарламаның тіркеу нөмірі" (smsdo:​Harmful​Organism​Notification​Id) деректемелері жиынтығының мәндері "Ортақ ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасының бір де бір жазбасымен сәйкес келмеуге тиіс
3
"Ортақ ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтыру үшін міндетті болып табылады
4
"Ортақ ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
5
"Карантиндік объектілердің анықталу (таралу) жағдайы туралы мәліметтер" (smcdo:​Quarantine​Objects​Detection​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мәртебе коды" (csdo:​Status​Code) деректемесінің мәні мына мәнге сәйкес болуға тиіс:
"1" – карантиндік объектінің анықталуы
6
"Карантиндік объектілердің анықталу (таралу) жағдайы туралы мәліметтер" (smcdo:​Quarantine​Objects​Detection​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) деректемесі
міндетті түрде толтырылады және оның құрамында мына деректемелер толтырылуға тиіс: "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы" (csdo:AuthorityName)
7
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығын Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының тізіліміне қосқан кезде "Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш" (csdo:​Business​Entity​Id) күрделі деректемесінің құрамындағы шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісін сәйкестендіргіштің мәні (kindId атрибуты) көрсетілген анықтамалықтың шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісінің кодына сәйкес келуге тиіс
8
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының тізілімінде карантиндік объектілердің анықтамалығы болмаған жағдайлардан басқа кезде "Карантиндік объект туралы мәліметтер" (smcdo:​Quarantine​Object​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Карантиндік объектінің коды" (smcdo:QuarantineObjectCode) деректемесі міндетті түрде толтырылады. Бұл жағдайда мына деректемелер толтырылуға тиіс: "Карантиндік объектінің атауы" (smsdo:​Quarantine​Object​Name), "Карантиндік объектінің халықаралық ғылыми атауы" (smsdo:​Quarantine​Object​Scientific​Name), "Одақтың кедендік аумағында карантиндік объектінің таралу белгісі" (smsdo:​Quarantine​Object​Status​Indicator)
9
"Карантиндік объект туралы мәліметтер" (smcdo:​Quarantine​Object​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Одақтың кедендік аумағында карантиндік объектінің таралу белгісі" (smsdo:​Quarantine​Object​Status​Indicator) деректемесінің мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"0" – жоқ;
"1" – шектеулі түрде тараған
10
"Ауданы" (csdo:​Area​Measure) күрделі деректемесінің құрамындағы "Өлшем бірлігі" (measurement​Unit​Code атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының тізіліміндегі өлшем бірліктерінің сыныптауышынан өлшем бірлігінің кодына сәйкес келуге тиіс
11
"Карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:​Quarantine​Phytosanitary​Measure​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Қабылданған шара коды" (smsdo:​Measure​Code) деректемесі толтырылмайды
12
"Карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:​Quarantine​Phytosanitary​Measure​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Шараның енгізілуін регламенттейтін құжат" (smcdo:​Measure​Doc​Details) деректемесі міндетті түрде толтырылады
13
егер "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"1" – тіркелген мекенжайы;
"2" – нақты мекенжайы;
"3" – почталық мекенжайы
14
егер "Қатынас жасау деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Байланыс түрінің коды" (csdo:​Communication​Channel​Code) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"TE" – телефон;
"EM" – электронды почта;
"FX" – факс
15

в случае если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны из классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1
16
реквизит "Сведения об очаге карантинного объекта" (smcdo:QuarantineZoneDetails) заполняется обязательно и в его составе обязательно должен быть заполнен реквизит "Площадь" (csdo:AreaMeasure)
25. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о случаях обнаружения карантинных объектов" (R.SM.SS.10.001), передаваемых в сообщении "Сведения о случае обнаружения карантинных объектов для изменения" (P.SS.10.MSG.002), приведены в таблице 14.
Таблица 14

"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылған жағдайда, онда оның мәні ISO 3166-1-ге сәйкес әлем елдерінің атаулары мен кодтарының тізбесін қамтитын әлем елдері сыныптауышындағы елдің кодына сәйкес келуге тиіс
16
"Карантиндік объектінің ошағы туралы мәліметтер" (smcdo:​Quarantine​Zone​Details) деректемесі міндетті түрде толтырылады және оның құрамында "Ауданы" (csdo:​Area​Measure) деректемесі міндетті түрде толтырылуға тиіс
25. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы өзгерту үшін мәліметтер" (P.SS.10.MSG.002) хабарында берілетін "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы мәліметтер" (R.SM.SS.10.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 14-кестеде келтірілген.
14-кесте

Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о случаях обнаружения карантинных объектов" (R.SM.SS.10.001), передаваемых в сообщении "Сведения о случае обнаружения карантинных объектов для изменения" (P.SS.10.MSG.002)
Код требования
Формулировка требования
1
в структуре электронного сообщения передается 1 экземпляр реквизита "Сведения о случае обнаружения (распространения) карантинных объектов" (smcdo:QuarantineObjectsDetectionDetails)
2
в базе данных о случаях обнаружения карантинных объектов должны содержаться сведения с такими же значениями реквизитов "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе реквизита "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) и "Регистрационный номер уведомления о случае обнаружения (распространения) карантинного объекта" (smsdo:HarmfulOrganismNotificationId) в составе реквизита "Сведения о случае обнаружения (распространения) карантинных объектов" (smcdo:QuarantineObjectsDetectionDetails), в которых реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполнен, а значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) меньше или равно значению этого реквизита в передаваемых сведениях
3
реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) является обязательным для заполнения
4
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) в составе сложного реквизита "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) заполняется только в случае, если значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) в составе сложного реквизита "Сведения о случае обнаружения (распространения) карантинных объектов" (smcdo:QuarantineObjectsDetectionDetails) соответствует значению:
"3" – ликвидация карантинного объекта
5
значение реквизита "Код статуса" (csdo:StatusCode) в составе сложного реквизита "Сведения о случае обнаружения (распространения) карантинных объектов" (smcdo:QuarantineObjectsDetectionDetails) должно соответствовать одному из следующих значений:
"2" – распространение карантинного объекта;
"3" – ликвидация карантинного объекта
6
реквизит "Уполномоченный орган государства-члена" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) в составе сложного реквизита "Сведения о случае обнаружения (распространения) карантинных объектов"
(smcdo:QuarantineObjectsDetectionDetails) заполняется обязательно и в его составе обязательно должен быть заполнен реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode)
7
при включении справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов в реестр нормативно-справочной информации Союза значение идентификатора метода идентификации хозяйствующих субъектов (атрибут kindId) в составе сложного реквизита "Идентификатор хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityId) должно соответствовать коду метода идентификации хозяйствующих субъектов указанного справчоника
8
реквизит "Код карантинного объекта" (smcdo:QuarantineObjectCode) в составе сложного реквизита "Сведения о карантинном объекте" (smcdo:QuarantineObjectDetails) заполняется обязательно, кроме случая отсутствия справочника карантинных объектов в реестре нормативно-справочной информации Союза. В этом случае должны быть заполнены следующие реквизиты: "Название карантинного объекта" (smsdo:QuarantineObjectName), "Международное научное название карантинного объекта" (smsdo:QuarantineObjectScientificName), "Признак распространения карантинного объекта на таможенной территории Союза" (smsdo:QuarantineObjectStatusIndicator)
9
значение реквизита "Признак распространения карантинного объекта на таможенной территории Союза" (smsdo:QuarantineObjectStatusIndicator) в составе сложного реквизита "Сведения о карантинном объекте" (smcdo:QuarantineObjectDetails) должно соответствовать одному из следующих значений:
"0" – отсутствующий;
"1" – ограниченно распространенный
10
значение атрибута "Единица измерения" (атрибут measurementUnitCode) в составе сложного реквизита "Площадь" (csdo:AreaMeasure) должно соответствовать коду единицы измерения из классификатора единиц измерения в реестре нормативно-справочной информации Союза
11
реквизит "Код принятой меры" (smsdo:MeasureCode) в составе сложного реквизита "Карантинная фитосанитарная мера" (smcdo:QuarantinePhytosanitaryMeasureDetails) не заполняется
12
реквизит "Документ, регламентирующий введение меры" (smcdo:MeasureDocDetails) в составе сложного реквизита "Карантинная фитосанитарная мера" (smcdo:QuarantinePhytosanitaryMeasureDetails) заполняется обязательно
13
если реквизит "Код вида адреса" (csdo:AddressKindCode) в составе сложного реквизита "Адрес" (ccdo:SubjectAddressDetails) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"1" – адрес регистрации;
"2" – фактический адрес;
"3" – почтовый адрес
14
если реквизит "Код вида связи" (csdo:CommunicationChannelCode) в составе сложного реквизита "Контактный реквизит"
(ccdo:CommunicationDetails) заполнен, то его значение должно соответствовать одному из следующих значений:
"TE" – телефон;
"EM" – электронная почта;
"FX" – факс
15

"Карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы өзгерту үшін мәліметтер" (P.SS.10.MSG.002) хабарында берілетін "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы мәліметтер" (R.SM.SS.10.001) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық хабар құрылымында "Карантиндік объектілердің анықталу (таралу) жағдайы туралы мәліметтер" (smcdo:​Quarantine​Objects​Detection​Details) деректемесінің 1 данасы беріледі
2
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасында "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" деректемесінің құрамындағы (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) және "Карантиндік объектілердің анықталу (таралу) жағдайы туралы мәліметтер" (smcdo:​Quarantine​Objects​Detection​Details) деректемесінің құрамындағы "Карантиндік объектінің анықталу (таралу) жағдайы туралы хабарламаның тіркеу нөмірі" (smsdo:​Harmful​Organism​Notification​Id) деректемелерінің мәндерімен бірдей мәліметтер қамтылуға тиіс, оларда "Ортақ ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесінің құрамындағы "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмаған, ал "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні осы деректеменің берілетін мәліметтердегі мәнінен кем немесе соған тең
3
"Ортақ ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтыру үшін міндетті болып табылады
4
"Ортақ ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі "Карантиндік объектілердің анықталу (таралу) жағдайы туралы мәліметтер" (smcdo:​Quarantine​Objects​Detection​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мәртебе коды" (csdo:​Status​Code) деректемесінің мәні:
"3" – карантиндік объектіні жою мәніне сәйкес болған жағдайда ғана толтырылады
5
"Карантиндік объектілердің анықталу (таралу) жағдайы туралы мәліметтер" (smcdo:​Quarantine​Objects​Detection​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мәртебе коды" (csdo:​Status​Code) деректемесінің мәні мына мәндердің біріне сәйкес болуға тиіс:
"2" – карантиндік объектінің таралуы;
"3" – карантиндік объектіні жою
6
"Карантиндік объектілердің анықталу (таралу) жағдайы туралы мәліметтер" (smcdo:​Quarantine​Objects​Detection​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы" (ccdo:UnifiedAuthorityDetails) деректемесі міндетті түрде толтырылады және оның құрамында мына деректемелер толтырылуға тиіс: "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode), "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы" (csdo:AuthorityName)
7
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығын Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының тізіліміне қосқан кезде "Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш" (csdo:​Business​Entity​Id) күрделі деректемесінің құрамындағы шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісін сәйкестендіргіштің мәні (kindId атрибуты) көрсетілген анықтамалықтың шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісінің кодына сәйкес келуге тиіс
8
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының тізілімінде карантиндік объектілердің анықтамалығы болмаған жағдайлардан басқа кезде "Карантиндік объект туралы мәліметтер" (smcdo:​Quarantine​Object​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Карантиндік объектінің коды" (smcdo:QuarantineObjectCode) деректемесі міндетті түрде толтырылады. Бұл жағдайда мына деректемелер толтырылуға тиіс: "Карантиндік объектінің атауы" (smsdo:​Quarantine​Object​Name), "Карантиндік объектінің халықаралық ғылыми атауы" (smsdo:​Quarantine​Object​Scientific​Name), "Одақтың кедендік аумағында карантиндік объектінің таралу белгісі" (smsdo:​Quarantine​Object​Status​Indicator)
9
"Карантиндік объект туралы мәліметтер" (smcdo:​Quarantine​Object​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Одақтың кедендік аумағында карантиндік объектінің таралу белгісі" (smsdo:​Quarantine​Object​Status​Indicator) деректемесінің мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"0" – жоқ;
"1" – шектеулі түрде тараған
10
"Ауданы" (csdo:​Area​Measure) күрделі деректемесінің құрамындағы "Өлшем бірлігі" (measurement​Unit​Code атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының тізіліміндегі өлшем бірліктерінің сыныптауышынан өлшем бірлігінің кодына сәйкес келуге тиіс
11
"Карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:​Quarantine​Phytosanitary​Measure​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Қабылданған шара коды" (smsdo:​Measure​Code) деректемесі толтырылмайды
12
"Карантиндік фитосанитариялық шара" (smcdo:​Quarantine​Phytosanitary​Measure​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Шараның енгізілуін регламенттейтін құжат" (smcdo:​Measure​Doc​Details) деректемесі міндетті түрде толтырылады
13
егер "Мекенжай" (ccdo:SubjectAddressDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Мекенжай түрінің коды" (csdo:AddressKindCode) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"1" – тіркелген мекенжайы;
"2" – нақты мекенжайы;
"3" – почталық мекенжайы
14
егер "Қатынас жасау деректемесі" (ccdo:CommunicationDetails) күрделі деректемесінің құрамындағы "Байланыс түрінің коды" (csdo:​Communication​Channel​Code) деректемесі толтырылса, онда оның мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"TE" – телефон;
"EM" – электронды почта;
"FX" – факс
15

в случае если реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) заполнен, то его значение должно соответствовать коду страны из классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1
26. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (R.SM.SS.10.002), передаваемых в сообщении "Сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.MSG.011), приведены в таблице 15.
Таблица 15
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (R.SM.SS.10.002), передаваемых в сообщении "Сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий" (P.SS.10.MSG.011)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Код карантинного объекта" (smcdo:QuarantineObjectCode) в составе сложного реквизита "Сведения о карантинном объекте" (smcdo:QuarantineObjectDetails) заполняется обязательно, кроме случая отсутствия справочника карантинных объектов в реестре нормативно-справочной информации Союза. В этом случае должны быть заполнены следующие реквизиты: "Название карантинного объекта" (smsdo:QuarantineObjectName), "Международное научное название карантинного объекта" (smsdo:QuarantineObjectScientificName), "Признак распространения карантинного объекта на таможенной территории Союза" (smsdo:QuarantineObjectStatusIndicator)
2
значение реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должно соответствовать коду страны из классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1
3
значение реквизита "Признак распространения карантинного объекта на таможенной территории Союза" (smsdo:QuarantineObjectStatusIndicator) в составе сложного реквизита "Сведения о карантинном объекте" (smcdo:QuarantineObjectDetails) должно соответствовать одному из следующих значений:
"0" – отсутствующий;
"1" – ограниченно распространенный
4
реквизит "Сведения об очаге карантинного объекта" (smcdo:QuarantineZoneDetails) обязателен для заполнения, может повторяться без ограничений, и в его составе обязательно должен быть заполнен реквизит "Площадь" (csdo:AreaMeasure)
5
значение атрибута "Единица измерения" (атрибут measurementUnitCode) в составе сложного реквизита "Площадь" (csdo:AreaMeasure) должно соответствовать коду единицы измерения из классификатора единиц измерения в реестре нормативно-справочной информации Союза
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2019 г. № 227
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах"
I. Общие положения

"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылған жағдайда, онда оның мәні ISO 3166-1-ге сәйкес әлем елдерінің атаулары мен кодтарының тізбесін қамтитын әлем елдері сыныптауышындағы елдің кодына сәйкес келуге тиіс
26. "Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер" (P.SS.10.MSG.011) хабарында берілетін "Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер" (R.SM.SS.10.002) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 15-кестеде келтірілген.
15-кесте
"Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер" (P.SS.10.MSG.011) хабарында берілетін "Аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер" (R.SM.SS.10.002) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының тізілімінде карантиндік объектілердің анықтамалығы болмаған жағдайлардан басқа кезде "Карантиндік объект туралы мәліметтер" (smcdo:​Quarantine​Object​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Карантиндік объектінің коды" (smcdo:QuarantineObjectCode) деректемесі міндетті түрде толтырылады. Бұл жағдайда мына деректемелер толтырылуға тиіс: "Карантиндік объектінің атауы" (smsdo:​Quarantine​Object​Name), "Карантиндік объектінің халықаралық ғылыми атауы" (smsdo:​Quarantine​Object​Scientific​Name), "Одақтың кедендік аумағында карантиндік объектінің таралу белгісі" (smsdo:​Quarantine​Object​Status​Indicator)
2
"Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылған жағдайда, онда оның мәні ISO 3166-1-ге сәйкес әлем елдерінің атаулары мен кодтарының тізбесін қамтитын әлем елдері сыныптауышындағы елдің кодына сәйкес келуге тиіс
3
"Карантиндік объект туралы мәліметтер" (smcdo:​Quarantine​Object​Details) күрделі деректемесінің құрамындағы "Одақтың кедендік аумағында карантиндік объектінің таралу белгісі" (smsdo:​Quarantine​Object​Status​Indicator) деректемесінің мәні мына мәндердің біріне сәйкес келуге тиіс:
"0" – жоқ;
"1" – шектеулі түрде тараған
4
"Карантиндік объектінің ошағы туралы мәліметтер" (smcdo:​Quarantine​Zone​Details) деректемесі толтыру үшін міндетті, шектеусіз қайталауға болады және оның құрамында "Ауданы" (csdo:​Area​Measure) деректемесі міндетті түрде толтырылуға тиіс
5
"Ауданы" (csdo:​Area​Measure) күрделі деректемесінің құрамындағы "Өлшем бірлігі" (measurement​Unit​Code атрибуты) атрибутының мәні Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының тізіліміндегі өлшем бірліктерінің сыныптауышынан өлшем бірлігінің кодына сәйкес келуге тиіс
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 227 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
I. Жалпы ережелер

уполномоченный орган (P.SS.10.ACT.001)
Потребитель сведений
получает уведомление о случае обнаружения карантинных объектов
уведомляемый уполномоченный орган (P.SS.10.ACT.002)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее соответственно – уполномоченные органы, государства-члены) в соответствии с процедурой общего процесса – уведомление уполномоченных органов.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 227 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при уведомлении уполномоченных органов

уәкілетті орган (P.SS.10.ACT.001)
Мәліметтерді тұтынушы
карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабарлама алады
хабардар етілетін уәкілетті орган (P.SS.10.ACT.002)
2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Ортақ процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі тиісінше – уәкілетті органдар, мүше мемлекеттер) арасында ортақ процестің уәкілетті органдарды хабардар ету рәсіміне сәйкес жүзеге асырылады.
Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл құрылымы
8. Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл ортақ процесс шеңберінде іске асырылады. Ортақ процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл ортақ процестің транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы ортақ процеске қатысушылар арасындағы ортақ процестің ақпараттық объектісінің жай-күйлерін синхрондау мақсатында өзара хабар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялармен және осындай операцияларға сәйкес келетін ортақ процестің транзакцияларымен арасындағы өзара байланыстар айқындалған.
10. Ортақ процесс транзакциясын орындаған кезде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық операция) шеңберінде респондентке сұрау салу хабарын жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асыратын операция (қабылдаушы операция) шеңберінде ортақ процесс транзакциясының шаблонына қарай жауап хабар жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабардың құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 227 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.
11. Ортақ процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай ортақ процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтарының шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Уәкілетті органдарды хабардар ету кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл

12. Схема выполнения транзакций общего процесса при уведомлении уполномоченных органов о случае обнаружения карантинных объектов представлена на рисунке 2. Для процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при уведомлении уполномоченных органов
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при уведомлении уполномоченных органов
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

12. Уәкілетті органдарды карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабардар ету кезінде ортақ процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте берілген. Ортақ процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде ортақ процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелеуші жай-күйі мен ортақ процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
2-сурет. Уәкілетті органдарды хабардар ету кезінде ортақ процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
Уәкілетті органдарды хабардар ету кезіндегі ортақ процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Ортақ процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Ортақ процестің ақпараттық объектісінің нәтижелеуші жай-күйі
Ортақ процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Уведомление о случае обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.PRC.006)
1.1
направление уведомления о случае обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.OPR.016)
прием и обработка уведомления о случае обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.OPR.017)
сведения об обнаружении карантинных объектов (P.SS.10.BEN.001): уведомление направлено
уведомление о случае обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.TRN.007)
VI. Описание сообщений общего процесса
13. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 3. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру
в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 3.
Таблица 3
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.SS.10.MSG.012
уведомление о случае обнаружения карантинных объектов

Карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабардар ету (P.SS.10.PRC.006)
1.1
карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабарлама жіберу (P.SS.10.OPR.016)
карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабарламаны қабылдау және өңдеу (P.SS.10.OPR.017)
карантиндік объектілердің анықталуы туралы мәліметтер (P.SS.10.BEN.001): хабарлама жіберілді
карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабарлама (P.SS.10.TRN.007)
VI. Ортақ процесс хабарларының сипаттамасы
13. Ортақ процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін ортақ процесс хабарларының тізбесі 3-кестеде берілген. Хабар құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 3-кестенің 3-графасының мәні бойынша белгіленеді.
3-кесте
Ортақ процесс хабарларының тізбесі
Кодтық белгіленім
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.SS.10.MSG.012
карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабардар ету

сведения о случаях обнаружения карантинных объектов (R.SM.SS.10.001)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Уведомление о случае обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.TRN.007)
14. Транзакция общего процесса "Уведомление о случае обнаружения карантинных объектов" (P.SS.10.TRN.007) выполняется инициатором для передачи респонденту сведений о случаях обнаружения и распространения на территории государства-члена карантинных объектов, а также принятых карантинных фитосанитарных мерах. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 3. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 4.

карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы мәліметтер (R.SM.SS.10.001)
VII. Ортақ процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабардар ету" (P.SS.10.TRN.007) ортақ процесі транзакциясы
14. "Карантиндік объектілердің анықталу жағдайы туралы хабардар ету" (P.SS.10.TRN.007) ортақ процесі транзакциясын бастамашы респондентке мүше мемлекеттің аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы мәліметтер беру үшін орындайды. Ортақ процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 3-суретте берілген. Ортақ процесс транзакциясының параметрлері 4-кестеде келтірілген.

сведения об обнаружении карантинных объектов (P.SS.10.BEN.001): уведомление направлено
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
4 часа
время подтверждения принятия в обработку
время ожидания ответа
признак авторизации
нет
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
уведомление о случае обнаружения карантинных объектов (P.SS.10.MSG.012)
ответное сообщение
нет
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
15. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы Союза. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 5.
16. Уполномоченный орган проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы Союза.
Таблица 5
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий
при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений). Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

карантиндік объектілердің анықталуы туралы мәліметтер (P.SS.10.BEN.001): хабарлама жіберілді
9
Ортақ процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
4 сағат
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
жауап күту уақыты
авторландыру белгісі
жоқ
қайталау саны
3
10
Ортақ процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
карантиндік объектілердің анықталуы туралы хабарлама (P.SS.10.MSG.012)
жауап хабар
жоқ
11
Ортақ процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
VIII. Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі
15. Ортақ процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлар болып, онда деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізіле алмауы мүмкін. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркілістер, күту уақыты өткен кезде және өзге жағдайларда туындайды. Ортақ процесс қатысушысының штаттан тыс жағдайдың туындау себептері туралы түсініктемелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салу жолдау мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 5-кестеде келтірілген.
16. Уәкілетті орган оған байланысты қате туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына және осы Регламенттің IX бөлімінде көрсетілген хабарларды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталған жағдайда, уәкілетті орган анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Сәйкессіздіктер анықталмаған жағдайда, уәкілетті орган Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің қолдау қызметіне осы штаттан тыс жағдайды сипаттай отырып, хабар жібереді.
5-кесте
Штаттан тыс жағдайлардағы іс-қимыл
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі іс-қимылдың сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.004
ортақ процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалмаған немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемасы жаңартылмаған
ортақ процесс транзакциясының бастамашысы пайдаланатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды синхрондауы немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңартуы қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалса немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңартылса, қабылдаушы қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберу керек
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесі (бұдан әрі – ортақ процесс) шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама ортақ процесс рәсімдерін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейінгі иерархия деңгейлері ескеріле отырып, толық деректемелік құрамды көрсете келе кесте нысанында беріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделі элементтерінің бірмәнді сәйкес келуі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (графалар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің орныққан немесе ресми сөздік белгілемесі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер элементінің деректемеге сәйкес келетін сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) және саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгіленімдер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді реквизит;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануға тиіс;
1..* – деректеме міндетті, ешбір шектеусіз қайталауға болады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет (n > 1) рет қайталануға тиіс;
n..m – деректеме міндетті, n реттен кем және m реттен көп (n > 1, m > n) қайталанбауға тиіс;
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, ешбір шектеусіз қайталауға болады;
0..m – деректеме опциялы, m реттен (m > 1) асырмай қайталауға болады.
III. Негізгі ұғымдар

8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.
Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 09 июня 2015 г. № 63.

8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"электрондық құжат (мәліметтер) деректемесі" – белгілі бір контексте бөлінбейтін біртұтас болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.
Осы Сипаттамада пайдаланылатын "базистік деректер моделі", "деректер моделі", "нысаналы сала деректерінің моделі", "нысаналы сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерінде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 227.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 227 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.

В таблицах 4, 7, 10, 13 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах", утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 227 и Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах", утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 227.
IV. Структуры электронных документов и сведений

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10 және 13-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 227 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 227 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

R.SM.SS.10.001
сведения о случаях обнаружения карантинных объектов
urn:EEC:R:SM:SS:10:QuarantineObjectsDetectionDetails:v1.0.0
2.2
R.SM.SS.10.002
сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий
urn:EEC:R:SM:SS:10:QuarantinePhytosanitaryStatusDetails:v1.0.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 227.

R.SM.SS.10.001
карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы мәліметтер
urn:EEC:R:SM:SS:10:QuarantineObjectsDetectionDetails:v1.0.0
2.2
R.SM.SS.10.002
аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер
urn:EEC:R:SM:SS:10:QuarantinePhytosanitaryStatusDetails:v1.0.0
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдары аттарының кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 227 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 227.
11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдары аттарының кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 227 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
11. Аттардың импортталатын кеңістіктері 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 227.
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:EDocRefId)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:EDocDateTime)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:LanguageCode)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)

Аттардың импортталатын кеңістіктеріндегі "X.X.X" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 227 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректеменің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:​E​Doc​Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:​E​Doc​Header​Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Ортақ процесс хабарының коды
(csdo:​Inf​Envelope​Code)
ортақ процесс хабарының кодпен белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:​Inf​Envelope​Code​Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:​E​Doc​Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:​E​Doc​Code​Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:​E​Doc​Id)
электрондық құжатты (мәліметті) бірмәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:​E​Doc​Ref​Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәлімет) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:​Universally​Unique​Id​Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:​E​Doc​Date​Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:​Language​Code)
тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:​Language​Code​Type (M.SDT.00051)

Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:EventDateTime)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3. Код результата обработки
(csdo:ProcessingResultV2Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:ProcessingResultCodeV2Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии с классификатором результатов обработки электронных документов и сведений
1
4. Описание
(csdo:DescriptionText)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

ISO 639-1-ге сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні және уақыты
(csdo:​Event​Date​Time)
мәліметтерді өңдеу аяқталатын күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:​Processing​Result​V2​Code)
алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) ортақ процеске қатысушының ақпараттық жүйесінің өңдеу нәтижесінің кодпен белгіленуі
M.SDE.90014
csdo:​Processing​Result​Code​V2​Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні
1
4. Сипаттамасы
(csdo:​Description​Text)
мәліметтерді өңдеу нәтижесін еркін нысанда сипаттау
M.SDE.00002

Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с пунктом 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 227.
14. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 6.
Таблица 6
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
2
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo

Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдары аттарының импортталатын кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 227 шешімінің 2-тармағына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
14. Аттардың импортталатын кеңістіктері 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Аттардың импортталатын кеңістіктері
Р/с №
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
2
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo

Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время обновления
(csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны, представившей сведения в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

ISO 639-1-ге сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Жаңартылған күні мен уақыты
(csdo:​Update​Date​Time)
ортақ ресурстың (тізілімнің, тізбенің, деректер базасының) жаңартылған күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
3. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
ортақ ресурсқа (тізілімге, тізбеге, деректер базасына) мәліметтер берген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші"
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

2.1. Регистрационный номер уведомления о случае обнаружения (распространения) карантинного объекта
(smsdo:HarmfulOrganismNotificationId)
регистрационный номер уведомления о случае обнаружения (распространения) карантинного объекта, присвоенный уполномоченным органом государства-члена
M.SM.SDE.00231
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
2.2. Исходный регистрационный номер уведомления о случае обнаружения (распространения) карантинного объекта
(smsdo:HarmfulOrganismNotificationRef​Id)
исходный регистрационный номер уведомления о случае обнаружения (распространения) карантинного объекта, присвоенный уполномоченным органом государства-члена
M.SM.SDE.00233
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
2.3. Дата и время
(csdo:EventDateTime)
дата и время уведомления о случае обнаружения (распространения) карантинного объекта
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.4. Дата
(csdo:EventDate)
дата выявления карантиннного объекта
M.SDE.00131
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.5. Код статуса
(csdo:StatusCode)
кодовое обозначение статуса уведомления
M.SDE.00130
csdo:StatusCodeType (M.SDT.00040)
Значение кода из классификатора статусов, определенного атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.6. Уполномоченный орган государства-члена
(ccdo:UnifiedAuthorityDetails)
cведения об уполномоченном органе по карантину растений государства-члена
M.CDE.00053
ccdo:UnifiedAuthorityDetailsType (M.CDT.00054)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.6.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2.1. Карантиндік объектінің анықталу (таралу) жағдайы туралы хабарламаның тіркеу нөмірі
(smsdo:​Harmful​Organism​Notification​Id)
карантиндік объектінің анықталу (таралу) жағдайы туралы хабарламаның мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген тіркеу нөмірі
M.SM.SDE.00231
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
2.2. Карантиндік объектінің анықталу (таралу) жағдайы туралы хабарламаның бастапқы тіркеу нөмірі
(smsdo:​Harmful​Organism​Notification​Ref​Id)
карантиндік объектінің анықталу (таралу) жағдайы туралы хабарламаның мемлекеттің уәкілетті органы берген бастапқы тіркеу нөмірі
M.SM.SDE.00233
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
2.3. Күні және уақыты
(csdo:​Event​Date​Time)
карантиндік объектінің анықталу (таралу) жағдайы туралы хабарламаның күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
2.4. Күні
(csdo:​Event​Date)
карантиндік объект анықталған күн
M.SDE.00131
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.5. Мәртебе коды
(csdo:​Status​Code)
хабарлама мәртебесінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00130
csdo:​Status​Code​Type (M.SDT.00040)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған мәртебелер сыныптауышынан кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
1
а) "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.6. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы
(ccdo:​Unified​Authority​Details)
мүше мемлекеттің өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органы туралы мәліметтер
M.CDE.00053
ccdo:​Unified​Authority​Details​Type (M.CDT.00054)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.6.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

2.6.2. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:AuthorityId)
уникальный идентификатор уполномоченного органа государства-члена
M.SDE.00068
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.6.3. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:AuthorityName)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации
M.SDE.00066
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.6.4. Краткое наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:AuthorityBriefName)
сокращенное наименование уполномоченного органа государства-члена
M.SDE.00126
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.7. Сведения об организации, проводившей карантинную фитосанитарную экспертизу
(smcdo:OrganizationQuarantineInspectionDetails)
сведения об организации, проводившей карантинную фитосанитарную экспертизу
M.SM.CDE.00214
ccdo:BusinessEntityDetailsType (M.CDT.00061)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.7.1. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.7.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.7.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188

2.6.2. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:​Authority​Id)
мүше мемлекеттің уәкілетті органының бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00068
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.6.3. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:​Authority​Name)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.6.4. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқаша атауы
(csdo:​Authority​Brief​Name)
мүше мемлекеттің уәкілетті органының қысқартылған атауы
M.SDE.00126
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.7. Карантиндік фитосанитариялық сараптама жүргізген ұйым туралы мәліметтер
(smcdo:​Organization​Quarantine​Inspection​Details)
карантиндік фитосанитариялық сараптама жүргізген ұйым туралы мәліметтер
M.SM.CDE.00214
ccdo:BusinessEntityDetailsType (M.CDT.00061)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.7.1. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.7.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:​Business​Entity​Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе шаруашылық қызметін жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.7.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
(csdo:​Business​Entity​Brief​Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе шаруашылық қызметін жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00188

csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.7.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeCode)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.7.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
2.7.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityId)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:BusinessEntityIdType (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Метод идентификации
(атрибут kindId)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
-
csdo:BusinessEntityIdKindIdType (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.7.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:UniqueCustomsNumberId)
уникальный идентификационный номер хозяйствующего субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:UniqueCustomsNumberIdType (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
2.7.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
идентификатор хозяйствующего субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.7.9. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки хозяйствующего субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:TaxRegistrationReasonCodeType (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1

csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.7.4. Ұйымдық-құқықтық нысан коды
(csdo:​Business​Entity​Type​Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодпен белгіленуі
M.SDE.00023
csdo:​Unified​Code20​Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.7.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:​Business​Entity​Type​Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
2.7.6. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш
(csdo:​Business​Entity​Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазба нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:​Business​Entity​Id​Type (M.SDT.00157)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) Сәйкестендіру әдісі
(kind​Id атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
-
csdo:​Business​Entity​Id​Kind​Id​Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.7.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(csdo:​Unique​Customs​Number​Id)
кедендік бақылау мақсаттары үшін шаруашылық жүргізуші субъектінің бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00135
csdo:​Unique​Customs​Number​Id​Type (M.SDT.00089)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
2.7.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:​Taxpayer​Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:​Taxpayer​Id​Type (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.7.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:​Tax​Registration​Reason​Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салықтық есепке қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:​Tax​Registration​Reason​Code​Type (M.SDT.00030)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1

2.7.10. Адрес
(ccdo:SubjectAddressDetails)
адрес хозяйствующего субъекта
M.CDE.00058
ccdo:SubjectAddressDetailsType (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида адреса
(csdo:AddressKindCode)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:AddressKindCodeType (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии с классификатором видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.3. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.4. Регион
(csdo:RegionName)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo:DistrictName)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo:CityName)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:SettlementName)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo:StreetName)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:BuildingNumberId)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011

2.7.10. Мекенжай
(ccdo:​Subject​Address​Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:​Subject​Address​Details​Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:​Address​Kind​Code)
мекенжай түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00192
csdo:​Address​Kind​Code​Type (M.SDT.00162)
Мекенжайлар түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.2. Елдің коды
(csdo:​Unified​Country​Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:​Unified​Country​Code​Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.3. Аумақ коды
(csdo:​Territory​Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:​Territory​Code​Type (M.SDT.00031)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.4. Өңір
(csdo:​Region​Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:​District​Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:​City​Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:​Settlement​Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:​Street​Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісінің атауы
M.SDE.00010
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:​Building​Number​Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011

csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:RoomNumberId)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:PostOfficeBoxId)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.7.11. Контактный реквизит
(ccdo:CommunicationDetails)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo:CommunicationChannelCode)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeV2Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:CommunicationChannelName)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:CommunicationChannelId)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.8. Сведения о карантинном объекте
(smcdo:QuarantineObjectDetails)
сведения о карантинном объекте
M.SM.CDE.00170
smcdo:QuarantineObjectDetailsType (M.SM.CDT.00142)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.8.1. Код карантинного объекта
(smsdo:QuarantineObjectCode)
кодовое обозначение карантинного объекта
M.SM.SDE.00219
smsdo:QuarantineObjectCodeType (M.SM.SDT.00071)
Значение кода в соответствии со справочником карантинных объектов.
Шаблон: [A-Z0-9]{6}|[A-Z0-9]{5}
0..1
2.8.2. Название карантинного объекта
(smsdo:QuarantineObjectName)
название карантинного объекта
M.SM.SDE.00220

csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:​Room​Number​Id)
кеңсенің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.11. Почта индексі
(csdo:​Post​Code)
почта байланысы кәсіпорнының почта индексі
M.SDE.00006
csdo:​Post​Code​Type (M.SDT.00006)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.12. Абоненттік жәшік нөмірі
(csdo:​Post​Office​Box​Id)
почта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшік нөмірі
M.SDE.00013
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
2.7.11. Қатынас жасау деректемесі
(ccdo:​Communication​Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қатынас жасау деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:​Communication​Details​Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:​Communication​Channel​Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электронды почта және т.б.) кодпен белгіленуі
M.SDE.00014
csdo:​Communication​Channel​Code​V2​Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:​Communication​Channel​Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электронды почта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:​Communication​Channel​Id)
байланыс арнасының сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электронды почта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:​Communication​Channel​Id​Type (M.SDT.00015)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
2.8. Карантиндік объект туралы мәліметтер
(smcdo:​Quarantine​Object​Details)
карантиндік объект туралы мәліметтер
M.SM.CDE.00170
smcdo:​Quarantine​Object​Details​Type (M.SM.CDT.00142)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
2.8.1. Карантиндік объектінің коды
(smsdo:​Quarantine​Object​Code)
карантиндік объектінің кодпен белгіленуі
M.SM.SDE.00219
smsdo:​Quarantine​Object​Code​Type (M.SM.SDT.00071)
карантиндік объектілердің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z0-9]{6}|[A-Z0-9]{5}
0..1
2.8.2. Карантиндік объектінің атауы
(smsdo:​Quarantine​Object​Name)
карантиндік объектінің атауы
M.SM.SDE.00220

csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
2.8.3. Международное научное название карантинного объекта
(smsdo:QuarantineObjectScientificName)
международное научное название карантинного объекта
M.SM.SDE.00221
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
2.8.4. Признак распространения карантинного объекта на таможенной территории Союза
(smsdo:QuarantineObjectStatusIndicator)
признак распространения карантинного объекта на таможенной территории Союза согласно единому перечню карантинных объектов Союза
M.SM.SDE.00222
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
2.9. Сведения об очаге карантинного объекта
(smcdo:QuarantineZoneDetails)
сведения о площади карантинного объекта
M.SM.CDE.00189
smcdo:QuarantineZoneDetailsType (M.SM.CDT.00160)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.9.1. Площадь
(csdo:AreaMeasure)
площадь очага карантинного объекта
M.SDE.00254
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 24.
Макс.кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) Единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
-
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.9.2. Описание
(csdo:DescriptionText)
описание очага карантинного объекта
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.10. Карантинная фитосанитарная мера
(smcdo:QuarantinePhytosanitaryMeasureDetails)
сведения о карантинной фитосанитарной мере
M.SM.CDE.00173
smcdo:MeasureDetailsType (M.SM.CDT.00140)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
2.10.1. Код принятой меры
(smsdo:MeasureCode)
кодовое обозначение принятой меры
M.SM.SDE.00999
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
-
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
2.8.3. Карантиндік объектінің халықаралық ғылыми атауы
(smsdo:​Quarantine​Object​Scientific​Name)
карантиндік объектінің халықаралық ғылыми атауы
M.SM.SDE.00221
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
2.8.4. Одақтың кедендік аумағында карантиндік объектінің таралу белгісі
(smsdo:​Quarantine​Object​Status​Indicator)
Одақтың карантиндік объектілерінің бірыңғай тізбесіне сәйкес Одақтың кедендік аумағында карантиндік объектінің таралу белгісі
M.SM.SDE.00222
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
2.9. Карантиндік объектінің ошағы туралы мәліметтер
(smcdo:​Quarantine​Zone​Details)
карантиндік объектінің ауданы туралы мәліметтер
M.SM.CDE.00189
smcdo:​Quarantine​Zone​Details​Type (M.SM.CDT.00160)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.9.1. Ауданы
(csdo:​Area​Measure)
карантиндік объект ошағының ауданы
M.SDE.00254
csdo:​Physical​Measure​Type (M.SDT.00095)
Санаудың ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) Өлшем бірлігі
(measurement​Unit​Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
-
csdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.SDT.00074)
Әріп-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.9.2. Сипаттамасы
(csdo:​Description​Text)
карантиндік объект ошағының сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
2.10. Карантиндік фитосанитариялық шара
(smcdo:​Quarantine​Phytosanitary​Measure​Details)
карантиндік фитосанитариялық шара туралы мәліметтер
M.SM.CDE.00173
smcdo:​Measure​Details​Type (M.SM.CDT.00140)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
2.10.1. Қабылданған шара коды
(smsdo:​Measure​Code)
қабылданған шараның кодпен белгіленуі
M.SM.SDE.00999
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code​List​Id атрибуты)
соған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
-
csdo:​Reference​Data​Id​Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.7. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.8. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.9. Срок действия документа
(csdo:DocValidityDuration)
продолжительность срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00056
bdt:DurationType (M.BDT.00021)
Обозначение продолжительности времени в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.10. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:AuthorityId)
строка, идентифицирующая орган государственной власти государства-члена либо уполномоченную им организацию, выдавшую или утвердившую документ
M.SDE.00068
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:AuthorityName)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.12. Описание
(csdo:DescriptionText)
описание документа
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
*.13. Количество листов
(csdo:PageQuantity)
общее количество листов в документе
M.SDE.00018
csdo:Quantity4Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 4
0..1
2.10.4. Описание
(csdo:DescriptionText)
содержание (описание) вводимой меры
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.11. Технологические характеристики записи общего ресурса
(ccdo:ResourceItemStatusDetails)
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
M.CDE.00032
ccdo:ResourceItemStatusDetailsType (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.11.1. Период действия
(ccdo:ValidityPeriodDetails)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время
(csdo:StartDateTime)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2. Конечная дата и время
(csdo:EndDateTime)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1

csdo:​Id50​Type (M.SDT.00093)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.7. Құжаттың күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
құжат берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күн
M.SDE.00045
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.8. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:​Doc​Validity​Date)
құжат күшінде болатын мерзім аяқталатын күн
M.SDE.00052
bdt:​Date​Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.9. Құжаттың қолданылу мерзімі
(csdo:​Doc​Validity​Duration)
құжат күшінде болатын мерзімнің ұзақтығы
M.SDE.00056
bdt:​Duration​Type (M.BDT.00021)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес уақыт ұзақтығын белгілеу
0..1
*.10. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:​Authority​Id)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органын не ол уәкілеттік берген, құжатты берген немесе бекіткен ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Қалыптандырылған символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.11. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:​Authority​Name)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген, құжатты берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.12. Сипаттамасы
(csdo:​Description​Text)
құжаттың сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
*.13. Парақ саны
(csdo:​Page​Quantity)
құжаттағы парақтардың жалпы саны
M.SDE.00018
csdo:​Quantity4​Type (M.SDT.00097)
Санаудың ондық жүйесіндегі теріс емес тұтас сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
2.10.4. Сипаттамасы
(csdo:​Description​Text)
енгізілетін шараның мазмұны (сипаттамасы)
M.SDE.00002
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
2.11. Ортақ ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары
(ccdo:​Resource​Item​Status​Details)
ортақ ресурс жазбасы туралы мәліметтердің технологиялық жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:​Resource​Item​Status​Details​Type (M.CDT.00033)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.11.1. Қолданылу кезеңі
(ccdo:​Validity​Period​Details)
ортақ ресурс (тізілім, тізбе, деректер базасы) жазбасының қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:​Period​Details​Type (M.CDT.00026)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Бастапқы күні мен уақыты
(csdo:​Start​Date​Time)
бастапқы күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
*.2. Соңғы күні мен уақыты
(csdo:​End​Date​Time)
соңғы күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1

2.3. Год
(csdo:EventYear)
отчетный год, за который предоставляются сведения о карантинном фитосанитарном состоянии территорий
M.SDE.00227
bdt:YearType (M.BDT.00025)
Обозначение года в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.4. Сведения об очаге карантинного объекта
(smcdo:QuarantineZone​Details)
информация об очаге карантинного объекта
M.SM.CDE.00189
smcdo:QuarantineZoneDetailsType (M.SM.CDT.00160)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
2.4.1. Площадь
(csdo:AreaMeasure)
площадь очага карантинного объекта
M.SDE.00254
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс.кол-во цифр: 24.
Макс.кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) Единица измерения
(атрибут measurementUnitCode)
кодовое обозначение единицы измерения
-
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.4.2. Описание
(csdo:DescriptionText)
описание очага карантинного объекта
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.5. Технологические характеристики записи общего ресурса
(ccdo:ResourceItemStatusDetails)
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
M.CDE.00032
ccdo:ResourceItemStatusDetailsType (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.5.1. Период действия
(ccdo:ValidityPeriodDetails)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время
(csdo:StartDateTime)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2. Конечная дата и время
(csdo:EndDateTime)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.5.2. Дата и время обновления
(csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2019 г. № 227
Порядок
присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах"
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):

2.3. Жыл
(csdo:​Event​Year)
аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтер берілетін есепті жыл
M.SDE.00227
bdt:​Year​Type (M.BDT.00025)
МемСТ 8601–2001-ге сәйкес жылдың белгіленуі
1
2.4. Карантиндік объектінің ошағы туралы мәліметтер
(smcdo:​Quarantine​Zone​Details)
карантиндік объектінің ошағы туралы ақпарат
M.SM.CDE.00189
smcdo:​Quarantine​Zone​Details​Type (M.SM.CDT.00160)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
2.4.1. Ауданы
(csdo:​Area​Measure)
карантиндік объект ошағының ауданы
M.SDE.00254
csdo:​Physical​Measure​Type (M.SDT.00095)
Санаудың ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) Өлшем бірлігі
(measurement​Unit​Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
-
csdo:​Measurement​Unit​Code​Type (M.SDT.00074)
Әріп-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
2.4.2. Сипаттамасы
(csdo:​Description​Text)
карантиндік объект ошағының сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
2.5. Ортақ ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары
(ccdo:​Resource​Item​Status​Details)
ортақ ресурс жазбасы туралы технологиялық мәліметтердің жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:​Resource​Item​Status​Details​Type (M.CDT.00033)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.5.1. Қолданылу кезеңі
(ccdo:​Validity​Period​Details)
ортақ ресурс (тізілім, тізбе, деректер базасы) жазбасының қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:​Period​Details​Type (M.CDT.00026)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Бастапқы күні мен уақыты
(csdo:​Start​Date​Time)
бастапқы күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
*.2. Соңғы күні мен уақыты
(csdo:​End​Date​Time)
соңғы күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
2.5.2. Жаңартылған күні мен уақыты
(csdo:​Update​Date​Time)
ортақ ресурс (тізілім, тізбе, деректер базасы) жазбасының жаңартылған күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601-2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 227 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесіне қосылу ТӘРТІБІ I. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленген:

Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2019 г. № 38 "Об утверждении Правил реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения карантинных фитосанитарных мер";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 августа 2015 г. № 96 "О межгосударственных испытаниях интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169 "Об утверждении Порядка реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к составу и содержанию процедур введения в действие общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах" (P.SS.10) (далее – общий процесс) и присоединения нового участника к общему процессу, а также требования к осуществляемому при их выполнении информационному взаимодействию.
III. Основные понятия
3. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной системы" – технические, технологические, методические и организационные документы, предусмотренные пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общего процесса, предусмотренный пунктом 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 06 ноября 2014 г. № 200.

2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Карантиндік фитосанитариялық шараларды қолдануды ақпараттық қамтамасыз ету саласындағы жалпы процестерді іске асыру қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 19 наурыздағы № 38 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ортақ процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің мемлекетаралық сынақтары туралы" 2015 жылғы 18 тамыздағы № 96 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді іске асыру тәртібін бекіту туралы" 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін (P.SS.10) (бұдан әрі – ортақ процесс) қолданысқа енгізу рәсімдерінің құрамы мен мазмұнына қойылатын талаптарды, сондай-ақ оларды іске асыру кезінде жүзеге асырылатын ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды.
III. Негізгі ұғымдар
3. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия әзірлейтін және бекітетін техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылға 06 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көзделген ортақ процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттардың типтік тізбесіне енгізілген құжаттар.

Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 227 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
4. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
выполняет процедуры, предусмотренные настоящим Порядком
уполномоченный орган государства – члена Евразийского экономического союза (далее – уполномоченный орган)
2
Администратор
координирует выполнение процедур, предусмотренных настоящим Порядком
Евразийская экономическая комиссия (далее – Комиссия)
3
Участник общего процесса
осуществляет взаимодействие в соответствии с технологическими документами и участвует в тестировании информационного взаимодействия с присоединяющимся участником общего процесса
уполномоченный орган, Комиссия
V. Введение общего процесса в действие
5. С даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 227 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах" государства – члены Союза (далее – государство-член) при координации Комиссии приступают к выполнению процедуры введения в действие общего процесса.
6. Для введения в действие общего процесса государствами-членами должны быть выполнены необходимые мероприятия, определенные процедурой присоединения к общему процессу в соответствии с разделом VI настоящего Порядка.
7. На основании рекомендаций комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли Коллегия Комиссии принимает распоряжение о введении в действие общего процесса.

Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 227 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
4. Өзара іс-қимылға қатысушылардың ортақ процеске қосылу рәсімдерін орындауы кезіндегі рөлі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлі
Р/с №
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Ортақ процеске қосылатын қатысушы
осы Тәртіпте көзделген рәсімдерді орындайды
Еуразиялық экономикалық одаққа қатысушы мемлекеттің уәкілетті органы (бұдан әрі – уәкілетті орган)
2
Әкімші
осы Тәртіпте көзделген рәсімдердің орындалуын үйлестіреді
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия)
3
Ортақ процеске қатысушы
технологиялық құжаттарға сәйкес өзара іс-қимылды жүзеге асырады және ортақ процеске қосылатын қатысушымен ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеуге қатысады
уәкілетті орган, Комиссия
V. Ортақ процесті қолданысқа енгізу
5. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 227 шешімі күшіне енген күннен бастап Одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі – мүше мемлекет) Комиссияның үйлестіруімен ортақ процесті қолданысқа енгізу рәсімдерін орындауға кіріседі.
6. Ортақ процесті қолданысқа енгізу үшін мүше мемлекеттер осы Тәртіптің VI бөліміне сәйкес ортақ процеске қосылу рәсімінде айқындалған қажетті іс-шараларды орындауға тиіс.
7. Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің мемлекетаралық сынақтарын жүргізу жөніндегі комиссияның ұсынымдары негізінде Комиссия Алқасы ортақ процесті қолданысқа енгізу туралы өкім қабылдайды.

8. Основанием для принятия рекомендации комиссии по проведению межгосударственных испытаний интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли о готовности общего процесса к введению в действие могут являться результаты тестирования информационного взаимодействия между информационными системами как минимум двух государств-членов между собой, а также тестирования информационного взаимодействия между информационной системой одного из государств-членов и Комиссии.
9. После введения в действие общего процесса к нему могут присоединяться новые участники путем выполнения процедуры присоединения к общему процессу.
VI. Описание процедуры присоединения
10. Для присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены требования документов, применяемых при обеспечении функционирования интегрированной системы, технологических документов, а также требования законодательства государства-члена, регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента государства-члена.
11. Выполнение процедуры присоединения нового участника к общему процессу включает в себя:
а) информирование государством-членом Комиссии о присоединении нового участника к общему процессу (с указанием уполномоченного органа, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса);
б) внесение в нормативные правовые акты государства-члена изменений, необходимых для выполнения требований технологических документов (в течение 2 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
в) разработку (доработку) при необходимости информационной системы присоединяющегося участника общего процесса (в течение 3 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
г) подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту государства-члена, если такое подключение не было осуществлено ранее (в течение 3 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
д) получение присоединяющимся участником общего процесса распространяемых администратором справочников и классификаторов, указанных в Правилах информационного взаимодействия;
е) передача присоединяющимся участником общего процесса оформленных в соответствии с Описанием форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование, ведение и использование базы данных о случаях обнаружения и распространения карантинных объектов на таможенной территории Евразийского экономического союза, а также о принятых карантинных фитосанитарных мерах", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 227, сведений из информационной системы уполномоченного органа администратору для первоначального включения в базу данных о случаях обнаружения карантинных объектов, а также в общий информационный ресурс сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий для опубликования сведений о карантинном фитосанитарном состоянии территорий на информационном портале Союза (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения);
ж) тестирование информационного взаимодействия между информационными системами присоединяющихся участников общего процесса и участников общего процесса на соответствие требованиям технологических документов (в течение 6 месяцев с даты начала выполнения процедуры присоединения).

8. Кемінде екі мүше мемлекеттің ақпараттық жүйелерінің арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу, сондай-ақ мүше мемлекеттердің бірі мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды тестілеу нәтижелері сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің мемлекетаралық сынақтарын жүргізу жөніндегі комиссияның ортақ процестің қолданысқа енгізуге әзірлігі туралы ұсыным қабылдауына негіз болуы мүмкін.
9. Ортақ процесс қолданысқа енгізілгеннен кейін оған жаңа қатысушылар ортақ процеске қосылу рәсімін орындау жолымен қосыла алады.
VI. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
10. Ортақ процеске қосылу үшін ортақ процеске қосылатын қатысушы интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттардың, технологиялық құжаттардың талаптарын, сондай-ақ мүше мемлекеттер заңнамасының мүше мемлекеттің ұлттық сегментінің шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін талаптарын орындауға тиіс.
11. Ортақ процеске жаңа қатысушының қосылу рәсімін орындау мыналарды қамтиды:
а) мүше мемлекеттің ортақ процеске жаңа қатысушының қосылуы туралы Комиссияны хабардар етуі (ортақ процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті орган көрсетіледі);
б) мүше мемлекеттің нормативтік құқықтық актілеріне технологиялық құжаттардың талаптарын орындау үшін қажетті өзгерістер енгізу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 2 ай ішінде);
в) қажет болған кезде ортақ процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін әзірлеу (пысықтау) (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 3 ай ішінде);
г) егер мұндай қосу бұрын жүзеге асырылмаса, ортақ процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін мүше мемлекеттің ұлттық сегментіне қосу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 3 ай ішінде);
д) ортақ процеске қосылатын қатысушының әкімші тарататын, Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуы;
е) карантиндік объектілердің анықталу жағдайлары туралы деректер базасына, сондай-ақ аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін аумақтардың карантиндік фитосанитариялық жай-күйі туралы мәліметтердің ортақ ақпараттық ресурсына бастапқы қосу үшін уәкілетті органның ақпараттық жүйесінің Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 227 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік объектілердің анықталу және таралу жағдайлары туралы, сондай-ақ қабылданған карантиндік фитосанитариялық шаралар туралы деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" ортақ процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес ресімделген мәліметтерін ортақ процеске қосылатын қатысушының әкімшіге беруі (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде);
ж) ортақ процеске қосылатын қатысушы мен әкімшінің ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды технологиялық құжаттардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тестілеу (қосылу рәсімін орындау басталған күннен бастап 6 ай ішінде).