О структуре и формате сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 января 2020 года № 3.
Примечание ИЗПИ!
Утрачивает силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19.03.2024 № 21 (вступает в силу с 01.04.2025).
В соответствии с пунктом 5 статьи 147 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые структуру и формат сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 апреля 2022 г.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24.11.2020 № 155 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 14 января 2020 г. № 3
СТРУКТУРА И ФОРМАТ
сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
1. Настоящий документ определяет структуру и формат сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов в виде электронного документа (далее – электронный сертификат).
Структура и формат, определенные настоящим документом, могут использоваться для формирования электронного вида сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов в виде документа на бумажном носителе.
2. Электронный сертификат подписывается электронной цифровой подписью (электронной подписью).
Для целей трансграничного обмена электронный сертификат подписывается электронной цифровой подписью (электронной подписью) в соответствии с Положением об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125, а для использования на территории одного государства – члена Евразийского экономического союза – в соответствии с законодательством этого государства.
3. Понятия, используемые в настоящем документе, применяются в значениях, определенных международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза.
Сокращения, используемые в настоящем документе, означают следующее:
"XML" – рекомендованный Консорциумом Всемирной паутины (W3C) расширяемый язык разметки;
"государство-член" – государство, являющееся членом Евразийского экономического союза;
"сертификат" – сертификат обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов;
"Союз" – Евразийский экономический союз.

Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының құрылымы мен форматы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 14 қаңтардағы № 3 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі 147-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының құрылымы мен форматы бекітілсін.
2. Осы Шешім 2021 жылғы 1 желтоқсаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 14 қаңтардағы
№ 3 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының ҚҰРЫЛЫМЫ МЕН ФОРМАТЫ
1. Осы құжат электрондық құжат түріндегі кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының (бұдан әрі – электронды сертификат) құрылымы мен форматын айқындайды.
Осы құжатта айқындалған құрылым мен форматты қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының электронды түрін қалыптастыру үшін пайдалануға болады.
2. Электронды сертификатқа электрондық цифрлық қолтаңбамен (электрондық қолтаңбамен) қол қойылады.
Трансшекаралық алмасу мақсаттары үшін электронды сертификатқа Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 125 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережеге сәйкес, ал Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағында қолдану үшін – осы мемлекеттің заңнамасына сәйкес электрондық цифрлық қолтаңбамен (электрондық қолтаңбамен) қол қойылады.
3. Осы құжатта пайдаланылатын ұғымдар Еуразиялық экономикалық одақтың құқығын құрайтын халықаралық шарттарда және актілерде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы құжатта пайдаланылатын қысқартулар мынаны білдіреді:
"XML" – Дүниежүзілік ғаламтор консорциумы (W3C) ұсынған кеңейтілетін белгі қою тілі;
"мүше мемлекет" – Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет;
"сертификат" – кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификаты;
"Одақ" – Еуразиялық экономикалық одақ.

4. Электронный сертификат формируется в соответствии со структурой сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, определенной настоящим документом, в XML-формате с учетом требований следующих стандартов:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fourth Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml;
"Namespaces in XML" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names;
"XML Schema Part 1: Structures" и "XML Schema Part 2: Datatypes" – опубликованы в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресам: http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ и http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.
5. Структура сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов разработана на основе модели данных Евразийского экономического союза (далее – модель данных), описана в табличной форме с указанием:
а) общих сведений о структуре сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов;
б) импортируемых пространств имен (пространств имен, которым принадлежат объекты модели данных, использованные при разработке структуры сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов);
в) реквизитного состава структуры сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов);
г) сведений об объектах модели данных базисного уровня и уровня предметной области "Таможенное администрирование":
о базовых типах данных, использованных в структуре сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов;
об общих простых типах данных, использованных в структуре сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов;
о прикладных простых типах данных предметной области "Таможенное администрирование", использованных в структуре сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов;
д) описания заполнения отдельных реквизитов структуры сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов.

4. Электронды сертификат осы құжатта айқындалған кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының құрылымына сәйкес мына стандарттардың талаптары ескеріле отырып, XML-форматында қалыптастырылады:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fourth Edition)" – http://www.w3.org/TR/REC-xml мекенжайы бойынша ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісінде жарияланған;
"Namespaces in XML" – http://www.w3.org/TR/REC-xml-names мекенжайы бойынша ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісінде жарияланған;
"XML Schema Part 1: Structures" және "XML Schema Part 2:Datatypes" – http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ және http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/ мекенжайлары бойынша ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісінде жарияланған.
5. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының құрылымы Еуразиялық экономикалық одақ деректерінің моделін (бұдан әрі – деректер моделі) пайдалану негізінде әзірленген және кесте нысанында сипатталып, мыналар көрсетіледі:
а) кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының құрылымы туралы жалпы мәліметтер;
б) импортталатын аттар кеңістігі (кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректер моделінің объектілері тиесілі аттар кеңістігі);
в) кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификаты құрылымының деректемелік құрамы (тіпті қарапайым (атомдық) деректемелерге дейін иерархия деңгейлері ескеріліп);
г) базистік деңгейдің және "Кедендік әкімшілендіру" нысаналы саласы деңгейінің деректер моделінің объектілері туралы мәліметтер:
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының құрылымында пайдаланылған деректердің базалық типтері туралы құрылымын;
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының құрылымында пайдаланылған деректердің жалпы қарапайым типтері туралы;
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының құрылымында пайдаланылған "Кедендік әкімшілендіру" нысаналы саласы деректерінің қолданбалы қарапайым типтері туралы;
д) кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификаты құрылымының жекелеген деректемелерін толтырудың сипаттамасы.

8. Реквизитный состав структуры сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов приведен в таблице 3.
В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"тип данных" – идентификатор типа данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"мн." – множественность реквизитов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
Для указания множественности реквизитов структуры сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица 3
Реквизитный состав структуры сертификата обеспечения
исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Код электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
признак электронного документа
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
6. Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
сведения о регистрационном номере сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.CDE.00218
M.CA.CDT.00258
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

8. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификаты құрылымының деректемелік құрамы 3-кестеде келтірілген.
Кестеде мынадай жолдар (графалар) қалыптастырылады:
"деректеменің аты" – деректеменің иерархиялық нөмірі көрсетілген, деректеменің сөзбен қалыптасқан немесе ресми белгіленуі;
"деректеменің сипаттамасы" –  деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер элементінің сәйкестендіргіші;
"деректер типі" –  деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер типінің сәйкестендіргіші;
"көпт." – деректемелердің көптігі (деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) мен саны).
Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының құрылымы деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгіленімдер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталауға болады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс(n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен асырмай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шектеусіз қайталауға болады;
0..m – деректеме опциялы, m реттен асырмай қайталауға болады (m > 1).
3-кесте
Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификаты құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар және мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бір мәнді сәйкестендіретін символдардың жолы
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) құрылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжат (мәліметтер) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
электрондық құжаттың белгісі
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
6. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00218
M.CA.CDT.00258
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

6.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
6.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
6.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
7. Конечная дата
(csdo:‌End‌Date)
дата окончания срока действия сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.SDE.00074
M.BDT.00005
0..1
8. Сведения, заполняемые лицом, представившим сертификат обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Information‌Details)
сведения, заполняемые лицом, представившим сертификат обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.CDE.00350
M.CA.CDT.00500
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
8.1. Ссылочный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:‌Ref‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
регистрационный номер предшествующего сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.CDE.01196
M.CA.CDT.00258
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
8.1.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
8.1.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
8.1.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
8.2. Лицо, предоставившее обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Surety‌Subject‌Details)
сведения о лице, предоставившем обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.01190
M.CA.CDT.00442
Определяется областями значений вложенных элементов
1
8.2.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
8.2.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
8.2.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1

6.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодпен белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
6.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
6.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
7. Соңғы күні
(csdo:‌End‌Date)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз сертификатының қолданылу мерзімі аяқталатын күн
M.SDE.00074
M.BDT.00005
0..1
8. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын ұсынған тұлға толтыратын мәліметтер
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Information‌Details)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын ұсынған тұлға толтыратын мәліметтер
M.CA.CDE.00350
M.CA.CDT.00500
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
8.1. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының сілтеме нөмірі
(cacdo:‌Ref‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
алдыңғы кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.01196
M.CA.CDT.00258
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
8.1.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодпен белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
8.1.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
8.1.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
8.2. Кедендік және өзге де баждарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынған тұлға
(cacdo:‌Surety‌Subject‌Details)
кедендік және өзге де баждарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынған тұлға туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01190
M.CA.CDT.00442
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
8.2.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
8.2.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
8.2.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1

8.2.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
8.2.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
8.2.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
M.SDT.00158
1
8.2.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
8.2.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
8.2.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
8.2.10. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
8.2.11. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
0..1
*.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
*.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
*.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
*.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.8. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти государства-члена либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.9. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1

8.2.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодпен белгіленуі
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
8.2.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
8.2.6. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның мемлекеттік тіркеу кезінде берілген нөмірі (коды)
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
M.SDT.00158
1
8.2.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
кедендік сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалары бойынша көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қалыптастырылған елдің кодпен белгіленуі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
8.2.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілерінің тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
8.2.9. Тіркеуге қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
Ресей Федерациясында субъектіні салық есебіне қою себебін сәйкестендіруші коды
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
8.2.10. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
8.2.11. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.2. Жеке тұлғаны куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
жеке тұлғаны куәландыратын құжат түрінің коды
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
0..1
*.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
*.4. Құжат сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
құжат сериясының цифрмен немесе әріп-цифрмен белгіленуі
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
*.5. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеген кезде оған берілген цифрлық немесе әріп-цифрлық белгіленімі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
*.6. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжат берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күн
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.7. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзім аяқталатын күн
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органын не ол уәкілеттік берген, құжатты берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.9.  Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген, құжатты берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1

8.2.12. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
8.2.13. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит субъекта
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
8.3. Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
кодовое обозначение способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.SDE.00557
M.CA.SDT.00164
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

8.2.12. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
мекенжай
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленімі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленімі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.11. Почта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
почта байланысы кәсіпорнының почта индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.12. Абоненттік жәшік нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
почта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшік нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
8.2.13. Қатынас жасау деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
субъектінің қатынас жасау деректемесі
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралының (арнасының) (телефон, факс, электронды почта және т.б.) кодтың белгіленімі
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралының (арнасының) (телефон, факс, электронды почта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электронды почта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
8.3. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00557
M.CA.SDT.00164
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1

8.4. Документ, подтверждающий обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌GCGuarantee‌Confirm‌Doc‌Details)
cведения о документе, подтверждающем обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.01215
M.CA.CDT.01151
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
8.4.1. Документ, подтверждающий предоставление (принятие) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Guarantee‌Doc‌Details)
сведения о документе, подтверждающем предоставление обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей, или таможенном документе, подтверждающем принятие такого обеспечения
M.CA.CDE.00082
M.CA.CDT.00005
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
8.4.2. Документ
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
сведения о регистрационном номере документа, подтверждающего предоставление обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей, присвоенном таможенным органом
M.CDE.00077
M.CDT.00081
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1

8.4. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді растайтын құжат
(cacdo:‌GCGuarantee‌Confirm‌Doc‌Details)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01215
M.CA.CDT.01151
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
8.4.1. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етудің ұсынылғанын (қабылданғанын) растайтын құжат
(cacdo:‌Guarantee‌Doc‌Details)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етудің ұсынылғанын (қабылданғанын) растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00082
M.CA.CDT.00005
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеген кезде оған берілген цифрлық немесе әріп-цифрлық белгіленімі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжат берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күн
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
құжат күшінде болатын мерзім басталатын күн
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзім аяқталатын күн
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
8.4.2. Құжат
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
кедендік және өзге де баждарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етудің ұсынылғанын растайтын құжаттың кеден органы берген тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CDE.00077
M.CDT.00081
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеген кезде оған берілген цифрлық немесе әріп-цифрлық белгіленімі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжат берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күн
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1

8.10.3. Номер квалификационного аттестата специалиста по таможенному оформлению
(casdo:‌Qualification‌Certificate‌Id)
номер квалификационного аттестата специалиста по таможенному оформлению
M.CA.SDE.00138
M.CA.SDT.00193
0..1
8.10.4. Документ, удостоверяющий полномочия
(cacdo:‌Power‌Of‌Attorney‌Details)
документ, удостоверяющий полномочия
M.CA.CDE.00567
M.CA.CDT.00005
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
9. Отметка таможенного органа
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Mark‌Details)
сведения об отметке таможенного органа регистрации или таможенного органа отправления
M.CA.CDE.01214
M.CA.CDT.01166
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
9.1. Код операции
(casdo:‌Customs‌Operation‌Code)
кодовое обозначение совершаемой таможенной операции
M.CA.SDE.00597
M.CA.SDT.01105
1
9.2. Код решения
(casdo:‌Customs‌Decision‌Mode‌Code)
кодовое обозначение решения, принятого таможенным органом (результата совершаемой таможенной операции)
M.CA.SDE.00121
M.CA.SDT.00058
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
0..1
9.3. Дата и время
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
дата и время совершения таможенной операции
M.SDE.00132
M.BDT.00006
1
9.4. Код основания для отказа в регистрации сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌GCReject‌Reason‌Code)
кодовое обозначение основания для отказа в регистрации сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.SDE.01198
M.SDT.00313
0..1
9.5. Код основания для аннулирования регистрации сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌GCRegistration‌Cancel‌Reason‌Code)
кодовое обозначение основания для аннулирования регистрации сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.SDE.01197
M.SDT.00313
0..1

8.10.3. Кедендік ресімдеу жөніндегі маманның біліктілік аттестатының нөмірі
(casdo:‌Qualification‌Certificate‌Id)
кедендік ресімдеу жөніндегі маманның біліктілік аттестатының нөмірі
M.CA.SDE.00138
M.CA.SDT.00193
0..1
8.10.4. Өкілеттіктерді куәландыратын құжат
(cacdo:‌Power‌Of‌Attorney‌Details)
өкілеттіктерді куәландыратын құжат
M.CA.CDE.00567
M.CA.CDT.00005
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеген кезде оған берілген цифрлық немесе әріп-цифрлық белгіленімі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжат берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күн
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
құжат күшінде болатын мерзім басталатын күн
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзім аяқталатын күн
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
9. Кеден органының белгісі
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Mark‌Details)
тіркеген кеден органының немесе жөнелткен кеден органының белгісі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01214
M.CA.CDT.01166
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
9.1. Операция коды
(casdo:‌Customs‌Operation‌Code)
жасалатын кедендік операцияның кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00597
M.CA.SDT.01105
1
9.2. Шешімнің коды
(casdo:‌Customs‌Decision‌Mode‌Code)
кеден органы қабылдаған шешімнің (жасалатын кедендік операция нәтижесінің) кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00121
M.CA.SDT.00058
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
0..1
9.3. Күні мен уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
кедендік операция жасалған күні мен уақыты
M.SDE.00132
M.BDT.00006
1
9.4. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын тіркеуден бас тарту негіздемесінің коды
(casdo:‌GCReject‌Reason‌Code)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын тіркеуден бас тарту негіздемесінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.01198
M.SDT.00313
0..1
9.5. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын тіркеудің күшін жою негіздемесінің коды
(casdo:‌GCRegistration‌Cancel‌Reason‌Code)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын тіркеудің күшін жою негіздемесінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.01197
M.SDT.00313
0..1

9.6. Код основания для прекращения действия сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌GCCancellation‌Reason‌Code)
кодовое обозначение основания для прекращения действия (погашения) сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.SDE.01148
M.SDT.00313
0..1
9.7. Код основания для отказа во внесении изменений в сертификат обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌GCChange‌Reject‌Reason‌Code)
кодовое обозначение основания для отказа во внесении изменений (дополнений) в сертификат обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.SDE.01134
M.SDT.00313
0..1
9.8. Код основания для аннулирования принятия сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌GCAccept‌Cancellation‌Reason‌Code)
кодовое обозначение основания для аннулирования принятия сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.SDE.01210
M.SDT.00313
0..1
9.9. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание причин аннулирования регистрации сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
9.10. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)
регистрационный номер транзитной декларации
M.CA.CDE.00291
M.CA.CDT.00258
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
9.10.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
9.10.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
9.10.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
9.11. Ссылочный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:‌Ref‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
регистрационный номер нового сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.CDE.01196
M.CA.CDT.00258
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
9.11.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
9.11.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
9.11.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1

9.6. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының қолданысын тоқтату негіздемесінің коды
(casdo:‌GCCancellation‌Reason‌Code)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының қолданысын тоқтату (жабу) негіздемесінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.01148
M.SDT.00313
0..1
9.7. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатына өзгерістер енгізуден бас тарту негіздемесінің коды
(casdo:‌GCChange‌Reject‌Reason‌Code)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тарту негіздемесінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.01134
M.SDT.00313
0..1
9.8. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын қабылдаудың күшін жою негіздемесінің коды
(casdo:‌GCAccept‌Cancellation‌Reason‌Code)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын қабылдаудың күшін жою негіздемесінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.01210
M.SDT.00313
0..1
9.9. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын тіркеудің күшін жою себептерінің сипаттамасы
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
9.10. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)
кедендік декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00291
M.CA.CDT.00258
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
9.10.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодпен белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
9.10.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
9.10.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
9.11. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының сілтеме нөмірі
(cacdo:‌Ref‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етудің жаңа сертификатының тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.01196
M.CA.CDT.00258
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
9.11.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодпен белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
9.11.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
9.11.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1

9.12. Должностное лицо таможенного органа
(cacdo:‌Customs‌Person‌Details)
сведения о должностном лице таможенного органа
M.CA.CDE.00096
M.CA.CDT.00209
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
9.12.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
имя физического лица
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
*.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1
9.12.2. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
M.SDT.00055
0..1
9.12.3. Номер ЛНП должностного лица таможенного органа
(casdo:‌LNPId)
номер ЛНП должностного лица таможенного органа
M.CA.SDE.00413
M.CA.SDT.00090
0..1
9.12.4. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа, указанного на оттиске ЛНП
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
9. Сведения о базовых типах данных, использованных в структуре сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, приведены в таблицах 4 и 5.
Таблица 4
Общие сведения о базовых типах данных,
использованных в структуре сертификата обеспечения
исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
bdt
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке структуры сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов.
В таблице 5 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 5
Базовые типы данных, использованные в структуре сертификата обеспечения
исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.BDT.00005
Date‌Type
Дата. Тип
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
2
M.BDT.00006
DateTimeType
Дата и время. Тип
обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
3
M.BDT.00013
IndicatorType
Индикатор. Тип
одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)

9.12. Кеден органының лауазымды тұлғасы
(cacdo:‌Customs‌Person‌Details)
кеден органының лауазымды тұлғасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00096
M.CA.CDT.00209
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
9.12.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
*.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1
9.12.2. Лауазымның атауы
(csdo:‌Position‌Name)
қызметкер лауазымының атауы
M.SDE.00127
M.SDT.00055
0..1
9.12.3. Кеден органының лауазымды тұлғасының ЖНМ нөмірі
(casdo:‌LNPId)
кеден органының лауазымды тұлғасының ЖНМ нөмірі
M.CA.SDE.00413
M.CA.SDT.00090
0..1
9.12.4. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
ЖНМ бедерінде көрсетілген кеден органының кодпен белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
9. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының құрылымында пайдаланылған деректердің базалық типтері туралы мәліметтер 4 және 5-кестелерде келтірілген.
4-кесте
Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының құрылымында пайдаланылған деректердің базалық типтері туралы жалпы мәліметтер
1
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vX.X.X
2
Аттар кеңістігінің префиксі
bdt
Аттар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
5-кестеде мынадай жолдар (графалар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер типін сәйкестендіргіш;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес келетін деректер моделіндегі UML конструкциясының сәйкестендіргіші;
"аты" – деректер моделіндегі деректер типінің аты;
"мәндер саласы" – деректер типіне сәйкес келетін, жол берілетін мәндердің көптігі.
5-кесте
Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базалық типтері
Р/с №
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндер саласы
1
M.BDT.00005
Date‌Type
Күні. Тип
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
2
M.BDT.00006
DateTimeType
Күні мен уақыты. Тип
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
3
M.BDT.00013
IndicatorType
Индикаторы. Тип
екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)

10. Сведения об общих простых типах данных, использованных в структуре сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, приведены в таблицах 6 и 7.
Таблица 6
Общие сведения об общих простых типах данных,
использованных в структуре сертификата обеспечения
исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
csdo
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке структуры сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов.
В таблице 7 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 7
Общие простые типы данных, использованные в структуре сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.SDT.00006
Post‌Code‌Type
Почтовый индекс_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
2
M.SDT.00015
CommunicationChannelIdType
Канал связи_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
3
M.SDT.00025
TaxpayerIdType
Налогоплательщик_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
4
M.SDT.00030
Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type
Причина постановки на налоговый учет_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
5
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Территория_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
6
M.SDT.00055
Name120‌Type
Имя. До 120 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
7
M.SDT.00056
Name300Type
Имя. До 300 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
8
M.SDT.00069
Name40Type
Имя. До 40 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
9
M.SDT.00088
Text4000Type
Текст. До 4000 символов. Тип
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
10
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Справочник (классификатор)_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
11
M.SDT.00092
Id20Type
Идентификатор. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
12
M.SDT.00093
Id50Type
Идентификатор. До 50 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
13
M.SDT.00098
IdentityDocKindCodeType
Вид документа, удостоверяющего личность_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
14
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Код страны со ссылкой на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
15
M.SDT.00134
Name500Type
Имя. До 500 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
16
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type

10. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының құрылымында пайдаланылған деректердің жалпы қарапайым типтері туралы мәліметтер 6 және 7-кестелерде келтірілген.
6-кесте
Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының құрылымында пайдаланылған деректердің жалпы қарапайым типтері туралы жалпы мәліметтер
1
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Аттар кеңістігінің префиксі
csdo
Аттар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
7-кестеде мынадай жолдар (графалар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер типін сәйкестендіргіш;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес келетін деректер моделіндегі UML конструкциясының сәйкестендіргіші;
"аты" – деректер моделіндегі деректер типінің аты;
"мәндер саласы" – деректер типіне сәйкес келетін, жол берілетін мәндердің көптігі.
7-кесте
Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының құрылымында пайдаланылған деректердің жалпы қарапайым типтері
Р/с №
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндер саласы
1
M.SDT.00006
Post‌Code‌Type
Почта индексі_ Код. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
2
M.SDT.00015
CommunicationChannelIdType
Байланыс арнасы_ Сәйкестендіргіш. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
3
M.SDT.00025
TaxpayerIdType
Салық төлеуші_ Сәйкестендіргіш. Тип
салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
4
M.SDT.00030
Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type
Салықтық есепке қою себебі_ Код. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
5
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Аумақ_ Код. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
6
M.SDT.00055
Name120‌Type
Аты. 120 символға дейін. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
7
M.SDT.00056
Name300Type
Аты. 300 символға дейін. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
8
M.SDT.00069
Name40Type
Аты. 40 символға дейін. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
9
M.SDT.00088
Text4000Type
Мәтін. 4000 символға дейін. Тип
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
10
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Анықтамалық (сыныптауыш)_ Сәйкестендіргіш. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
11
M.SDT.00092
Id20Type
Сәйкестендіргіш. 20 символға дейін. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
12
M.SDT.00093
Id50Type
Сәйкестендіргіш. 50 символға дейін. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
13
M.SDT.00098
IdentityDocKindCodeType
Жеке тұлғаны куәландыратын құжат түрі_ Код. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
14
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтемемен елдің коды_ Код. Екі әріпті. Тип
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" анықтамалығына (сыныптауышына) сәйкес елдің әрі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
15
M.SDT.00134
Name500Type
Аты. 500 символға дейін. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
16
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type

Код. До 20 символов: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
17
M.SDT.00144
Currency‌Code‌V3‌Type
Валюта_ Код. Буквенный: вариант 3. Тип
значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
18
M.SDT.00157
BusinessEntityIdType
Хозяйствующий субъект_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
19
M.SDT.00158
BusinessEntityIdKindIdType
Метод идентификации хозяйствующих субъектов_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
20
M.SDT.00159
UnqualifiedCountryCodeType
Код страны без ссылки на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение двухбуквенного кода страны.
Шаблон: [A-Z]{2}
21
M.SDT.00162
AddressKindCodeType
Вид адреса_ Код. Тип
значение кода в соответствии со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
22
M.SDT.00163
CommunicationChannelCodeV2Type
Тип коммуникационной среды_ Код: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии со справочником видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
23
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Таможенный орган_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
24
M.SDT.00313
Code1to2Type
Код. От 1 до 2 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
25
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электронный документ (сведения)_ Код. Тип
значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
26
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Универсально уникальный_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
11. Сведения о прикладных простых типах данных предметной области "Таможенное администрирование", использованных в структуре сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, приведены в таблицах 8 и 9.
Таблица 8
Общие сведения о прикладных простых типах данных предметной области "Таможенное администрирование", использованных в структуре сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
casdo
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии предметной области "Таможенное администрирование" модели данных, использованной при разработке структуры сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов.
В таблице 9 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 9
Прикладные простые типы данных предметной области "Таможенное администрирование", использованные в структуре сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.CA.SDT.00001
Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type
Платеж c указанием валюты_ Денежная сумма. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
2
M.CA.SDT.00058
CustomsDecisionCodeType
Решение, принимаемое таможенными органами_ Код. Тип
значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Длина: 2
3
M.CA.SDT.00090
LNPIdType
ЛНП должностного лица таможенного органа_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4
4
M.CA.SDT.00071
ExchangeRateType
Курс валюты_ Коэффициент. Тип
число в десятичной системе счисления.
Мин. значение: 0.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 4
5
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Номер таможенного документа по журналу регистрации_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
6
M.CA.SDT.00164
Payment‌Guarantee‌Method‌Code‌Type
Способ обеспечения уплаты таможенных и иных платежей_ Код. Тип
значение кода способа обеспечения уплаты таможенных и иных платежей в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{2}
7
M.CA.SDT.00181
CACountryCodeType
Страна_ Код. Тип
значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).

Коды. 20 символға дейін: 2-нұсқа. Тип
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
17
M.SDT.00144
Currency‌Code‌V3‌Type
Валюта_ Коды. Әріптік: 3-нұсқа. Тип
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
18
M.SDT.00157
BusinessEntityIdType
Шаруашылық жүргізуші субъект_ Сәйкестендіргіш. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
19
M.SDT.00158
BusinessEntityIdKindIdType
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі_ Сәйкестендіргіш. Тип
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
20
M.SDT.00159
UnqualifiedCountryCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтемесіз елдің коды _ Код. Екі әріпті. Тип
елдің екі әріпті кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
21
M.SDT.00162
AddressKindCodeType
Мекенжай түрі_ Код. Тип
мекенжай түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
22
M.SDT.00163
CommunicationChannelCodeV2Type
Коммуникациялық орта типі_ Код: 2-нұсқа. Тип
байланыс түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
23
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Кеден органы_ Код. Тип
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
24
M.SDT.00313
Code1to2Type
Код. 1-ден 2 символға дейін. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 2
25
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электронды құжат (мәліметтер)_ Код. Тип
электронды құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
26
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Әмбебап бірегей_ Сәйкестендіргіш. Тип
ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
11. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының құрылымында пайдаланылған "Кедендік әкімшілендіру" нысаналы саласы деректерінің қолданбалы қарапайым типтері туралы мәліметтер 8 және 9-кестелерде келтірілген.
8-кесте
Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының құрылымында пайдаланылған "Кедендік әкімшілендіру" нысаналы саласы деректерінің қолданбалы қарапайым типтері туралы жалпы мәліметтер
1
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Аттар кеңістігінің префиксі
casdo
Аттар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректер моделінің "Кедендік әкімшілендіру" нысаналы саласы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
9-кестеде мынадай жолдар (графалар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер типін сәйкестендіргіш;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес келетін деректер моделіндегі UML конструкциясының сәйкестендіргіші;
"аты" – деректер моделіндегі деректер типінің аты;
"мәндер саласы" – деректер типіне сәйкес келетін, жол берілетін мәндердің көптігі.
9-кесте
Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының құрылымында пайдаланылған "Кедендік әкімшілендіру" нысаналы саласы деректерінің қолданбалы қарапайым типтері
Р/с №
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндер саласы
1
M.CA.SDT.00001
Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type
Валюта көрсетілген төлем_ Ақша сомасы. Тип
санаудың ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
2
M.CA.SDT.00058
CustomsDecisionCodeType
Кеден органдары қабылдайтын шешім_ Код. Тип
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілермен айқындалған кодтың мәні.
Ұзындығы: 2
3
M.CA.SDT.00090
LNPIdType
Кеден органы лауазымды тұлғасының ЖНМ_ Сәйкестендіргіш. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4
4
M.CA.SDT.00071
ExchangeRateType
Валюта бағамы_ Коэффициент. Тип
санаудың ондық жүйесіндегі сан.
Ең төменгі мән: 0.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 4
5
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 5.
Ең көп ұзындығы: 7
6
M.CA.SDT.00164
Payment‌Guarantee‌Method‌Code‌Type
Кедендік және өзге де төлемдерді төлеуді қамтамасыз ету тәсілі_ Код. Тип
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік және өзге де төлемдерді төлеуді қамтамасыз ету тәсілі кодының мәні.
Шаблон: \d{2}
7
M.CA.SDT.00181
CACountryCodeType
Ел_ Код. Тип
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріпті кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілермен айқындалған кодтың мәні.

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
8
M.CA.SDT.00188
CAUniqueCustomsNumberIdType
Идентификационный таможенный номер_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
9
M.CA.SDT.00190
PersonIdType
Физическое лицо_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации физического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
10
M.CA.SDT.00201
EDoc‌Indicator‌Code‌Type
Признак электронного документа_ Код. Тип
кодовое обозначение признака представления электронного документа.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
11
M.CA.SDT.01105
Code1to5‌Code‌Type
Код. От 1 до 5 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 5
12. Описание заполнения отдельных реквизитов структуры сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов приведено в таблице 10.
В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"№ гр. формы / пункт Порядка" – номер графы формы сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов или пункт (подпункт, абзац) Порядка заполнения сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 ноября 2019 г. № 199, соответствующие реквизиту структуры сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов;
"признак" – признак, указывающий на необходимость (отсутствие необходимости) заполнения реквизита. Возможные значения:
M – реквизит должен быть заполнен;
B – реквизит не заполняется;
O – условие заполнения реквизита определяется Порядком заполнения сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 ноября 2019 г. № 199, и (или) правилом заполнения реквизита;
"правило заполнения реквизита" – определяет правило заполнения реквизита;
"вид правила" – определяет код вида правила заполнения реквизита. Возможные значения:
"1" – общее правило, устанавливается правом Союза;
"2" – правило, определяющее особенности заполнения реквизита в государстве-члене, устанавливается правом Союза;
"3" – правило, устанавливается законодательством государства-члена;
"код страны" – код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира (AM, BY, KZ, KG, RU), в котором применяется правило заполнения реквизита вида "2" или "3";
"описание правила" – описание правила заполнения реквизита.
Таблица 10
Описание заполнения отдельных реквизитов структуры сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
Имя реквизита
№ гр. формы / пункт Порядка
Признак
Правило заполнения реквизита*
вид правила
код страны
описание правила
1
2
3
4
5
6

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
8
M.CA.SDT.00188
CAUniqueCustomsNumberIdType
Кедендік сәйкестендіру нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
9
M.CA.SDT.00190
PersonIdType
Жеке тұлға_ Сәйкестендіргіш. Тип
жеке тұлға тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
10
M.CA.SDT.00201
EDoc‌Indicator‌Code‌Type
Электронды құжаттың белгісі_ Код. Тип
электронды құжатты ұсыну белгісінің кодпен белгіленуі.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
11
M.CA.SDT.01105
Code1to5‌Code‌Type
Код. 1-ден 5 символға дейін. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 5
12. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификаты құрылымының жекелеген деректемелерін толтыру сипаттамасы 10-кестеде келтірілген.
Кестеде мынадай жолдар (графалар) қалыптастырылады:
"деректеменің аты" – деректеменің иерархиялық нөмірі көрсетіліп, деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөзбен белгіленуі;
"нысан гр. №/ Тәртіптің тармағы" – кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының нысаны графасының нөмірі немесе Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 19 қарашадағы № 199 шешімімен бекітілген Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын толтыру тәртібінің кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификаты құрылымының деректемесіне сәйкес келетін тармағы (тармақшасы, абзацы);
"белгі" – деректемені толтыру қажеттігін (қажеттігінің жоқ екенін) көрсететін белгі. Ықтимал мәндер:
M – деректеме толтырылуға тиіс;
B – деректеме толтырылмайды;
O – деректемені толтыру шарты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 19 қарашадағы № 199 шешімімен бекітілген Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын толтыру тәртібімен және (немесе) деректемені толтыру қағидасымен айқындалады;
"деректемені толтыру қағидасы" – деректемені толтыру қағидасын айқындайды;
"қағида түрі" – деректемені толтыру қағидасы түрінің кодын айқындайды:
"1" – жалпы қағида, Одақ құқығымен белгіленеді;
"2" – мүше мемлекетте деректемені толтыру ерекшеліктерін айқындайтын қағида, Одақ құқығымен белгіленеді;
"3" – қағида, мүше мемлекеттің заңнамасымен белгіленеді;
"елдің коды" – деректемені толтырудың "2" немесе "3" түрінің қағидасы қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің коды (AM, BY, KZ, KG, RU);
"қағиданың сипаттамасы" – деректемені толтыру қағидасының сипаттамасы.
10-кесте
Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификаты құрылымының жекелеген деректемелерін толтыру сипаттамасы
Деректеменің аты
Нысан гр. № / Тәртіптің тармағы
Белгі
Деректемені толтыру қағидасы*
қағида түрі
елдің коды
қағиданың сипаттамасы
1
2
3
4
5
6

1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
M
1
реквизит "Код электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Code)" должен содержать значение "R.044"
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
M
1
значение реквизита "Идентификатор электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Id)" должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
O
1
если реквизит "Идентификатор исходного электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
M
1
значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Date‌Time)" должно содержать дату формирования электронного документа (сведений) в виде значения местного времени с указанием разности с Всемирным временем
1
значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Date‌Time)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
5. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
гр. 1
M
1
реквизит "Признак электронного документа (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" должен содержать 1 из значений:
ЭД – при заполнении электронного документа;
ОО – в остальных случаях
6. Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
гр. "A"
O
1
если в составе экземпляра реквизита "Отметка таможенного органа (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Mark‌Details)" реквизит "Код операции (casdo:‌Customs‌Operation‌Code)" содержит 1 из значений: "130", "140", "210", "220" или реквизит "Код операции (casdo:‌Customs‌Operation‌Code)" содержит 1 из значений: "120", "150" и реквизит "Код решения (casdo:‌Customs‌Decision‌Mode‌Code)" содержит значение "10", то реквизит "Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" не должен быть заполнен

1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
M
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды (csdo:‌EDoc‌Code)" деректемесі "R.044" мәнін қамтуға тиіс
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
M
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:‌EDoc‌Id)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
O
1
егер "Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
M
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты (csdo:‌EDoc‌Date‌Time)" деректемесінің мәні Бүкіләлемдік уақытқа сәйкес айырма көрсетіліп, жергілікті уақыт мәні түрінде электронды құжат (мәліметтер) қалыптастырылған күнді қамтуға тиіс
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты (csdo:‌EDoc‌Date‌Time)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, мұнда ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар (болмауы да мүмкін)
5. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
1-гр.
M
1
"Электрондық құжаттың белгісі (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-еуін қамтуға тиіс:
ЭД – электронды құжат толтырылса;
ОО – қалған жағдайларда
6.  Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
"A" гр.
O
1
егер "Кеден органының белгісі (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Mark‌Details)" деректемесі данасының құрамында "Операция коды (casdo:‌Customs‌Operation‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-еуін қамтыса: "130", "140", "210", "220" немесе "Операция коды (casdo:‌Customs‌Operation‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-еуін қамтыса: "120", "150" және "Шешімнің коды (casdo:‌Customs‌Decision‌Mode‌Code)" деректемесінің мәні "10" болса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

6.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
гр. "A"
M
6.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. "A"
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
6.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
гр. "A"
M
7. Конечная дата
(csdo:‌End‌Date)
гр. "B"
O
1
если в составе экземпляра реквизита "Отметка таможенного органа (cacdo:GuaranteeCertificateMark Details)" реквизит "Код операции (casdo:CustomsOperation Code)" содержит 1 из значений: "120", "150" и реквизит "Код решения (casdo:CustomsDecision ModeCode)" содержит значение "10", то реквизит "Конечная дата (csdo:‌End‌Date)" должен быть заполнен
8. Сведения, заполняемые лицом, представившим сертификат обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Information‌Details)
O
1
при заполнении электронного документа (сведений) лицом, указанным в реквизите "Лицо, представившее сертификат обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Agent‌Details)", реквизит "Сведения, заполняемые лицом, представившим сертификат обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Information‌Details)" должен быть заполнен
8.1. Ссылочный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:‌Ref‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
гр. 8
O
8.1.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
гр. 8
M
8.1.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 8
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
8.1.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
гр. 8
M
8.2. Лицо, предоставившее обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Surety‌Subject‌Details)
гр. 2
M
1
для реквизита "Лицо, предоставившее обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Surety‌Subject‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
2
BY
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "BY", то для реквизита "Лицо, предоставившее обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Surety‌Subject‌Details)" при указании сведений, идентифицирующих субъекта, должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)", "Удостоверение личности (ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)"

6.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
"A" гр.
M
6.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
"A" гр.
M
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
6.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
"A" гр.
M
7. Соңғы күні
(csdo:‌End‌Date)
"B" гр.
O
1
егер "Кеден органының белгісі (cacdo:GuaranteeCertificateMark Details)" деректемесі данасының құрамында "Операция коды (casdo:CustomsOperation Code)" деректемесі мына мәндердің 1-еуін қамтыса: "120", "150" және "Шешімнің коды (casdo:CustomsDecision ModeCode)" деректемесінің мәні "10" болса, онда "Соңғы күні (csdo:‌End‌Date)" деректемесі толтырылуға тиіс
8. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын ұсынған тұлға толтыратын мәліметтер
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Information‌Details)
O
1
электронды құжатты (мәліметтерді) "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын ұсынған тұлға (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Agent‌Details)" деректемесінде көрсетілген тұлға толтырса, "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын ұсынған тұлға толтыратын мәліметтер (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Information‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
8.1. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының сілтеме нөмірі
(cacdo:‌Ref‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
8-гр.
O
8.1.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
8-гр.
M
8.1.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
8-гр.
M
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
8.1.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
8-гр.
M
8.2. Кедендік және өзге де баждарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынған тұлға
(cacdo:‌Surety‌Subject‌Details)
2-гр.
M
1
"Кедендік және өзге де баждарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынған тұлға (cacdo:‌Surety‌Subject‌Details)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтер көрсетілген кезде мына: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемелерінің 1-еуі дәл толтырылуға тиіс
2
BY
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің мәні "BY" болса, онда "Кедендік және өзге де баждарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынған тұлға (cacdo:‌Surety‌Subject‌Details)" деректемесі үшін субъектіні сәйкестендіретін мәліметтер көрсетілген кезде мына: "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)", "Жеке куәлік (ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)" деректемелерінің 1-еуі дәл толтырылуға тиіс

8.2.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
8.2.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
гр. 2
O
1
если реквизит "Наименование субъекта(csdo:‌Subject‌Name)" заполнен, то значение реквизита должно включать сведения об организационно-правовой форме субъекта (при их наличии)
8.2.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
гр. 2
O
1
если реквизит "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" заполнен, то значение реквизита должно включать сведения об организационно-правовой форме субъекта (при их наличии)
8.2.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
8.2.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
B
8.2.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
гр. 2
O
2
AM,
BY,
KZ
реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" не должен быть заполнен
2
KG
если реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" должен содержать код Общереспубликанского классификатора предприятий и организаций (ОКПО)
2
RU
если реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" должен содержать основной государственный регистрационный номер (ОГРН) или основной государственный регистрационный номер индивидуального предпринимателя (ОГРНИП)
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
M
2
KG
атрибут "метод идентификации (атрибут kind‌Id)" реквизита "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" должен содержать значение "6" – код Общереспубликанского классификатора предприятий и организаций (ОКПО)
2
RU
атрибут "метод идентификации (атрибут kind‌Id)" реквизита "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" должен содержать 1 из значений:
1 – основной государственный регистрационный номер (ОГРН);
2 – основной государственный регистрационный номер индивидуального предпринимателя (ОГРНИП)
8.2.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
гр. 2
O
2
AM,
BY,
KG,
RU
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
2
KZ
если реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" заполнен, то реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать идентификационный таможенный номер (ИТН) в соответствии с классификатором формирования идентификационного таможенного номера
а) код страны
(атрибут country‌Code)
M
2
KZ
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "KZ"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
M
2
KZ
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "2021"

8.2.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
8.2.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
2-гр.
O
1
егер "Субъектінің атауы(csdo:‌Subject‌Name)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні субъектінің ұйымдық-құқықтық нысаны туралы мәліметтерді қамтуға тиіс (бар болса)
8.2.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
2-гр.
O
1
егер "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні субъектінің ұйымдық-құқықтық нысаны туралы мәліметтерді қамтуға тиіс (бар болса)
8.2.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
8.2.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
B
8.2.6. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
2-гр.
O
2
AM,
BY,
KZ
"Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
2
KG
егер "Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" деректемесі Кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпыреспубликалық сыныптауышының (ОКПО) кодын қамтуға тиіс
2
RU
егер деректемесі "Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" толтырылса, онда "Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" деректемесі негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірін (ОГРН) немесе дара кәсіпкерді негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірін (ОГРНИП) қамтуға тиіс
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
M
2
KG
"Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" деректемесінің "сәйкестендіру әдісі (kindId атрибуты)" атрибуты "6" – Кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпыреспубликалық сыныптауышының (ОКПО) коды мәнін қамтуға тиіс
2
RU
"Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" деректемесінің "сәйкестендіру әдісі (kindId атрибуты)" атрибуты мына мәндердің 1-еуін қамтуға тиіс:
1 – негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі (ОГРН);
2 – дара кәсіпкерді негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі (ОГРНИП)
8.2.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
2-гр.
O
2
AM,
BY,
KG,
RU
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
2
KZ
егер "Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі кедендік сәйкестендіру нөмірін қалыптастыру сыныптауышына сәйкес кедендік сәйкестендіру нөмірін (ИТН) қамтуға тиіс
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
M
2
KZ
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты "KZ" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
M
2
KZ
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс

8.2.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
гр. 2
O
2
AM
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать учетный номер налогоплательщика (УНН)
2
BY
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать учетный номер плательщика (УНП)
2
KG
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать идентификационный налоговый номер (ИНН)
2
KZ
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать бизнес-идентификационный номер (БИН)
2
RU
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
8.2.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
гр. 2
O
8.2.10. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
гр. 2
O
2
AM
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" должен содержать номерной знак общественных услуг (НЗОУ) или номер справки об отсутствии НЗОУ
2
BY
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" должен содержать идентификационный номер
2
KG
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" должен содержать персональный идентификационный номер (ПИН)
2
KZ
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" должен содержать индивидуальный идентификационный номер (ИИН) или уникальный идентификационный номер (УИН)
2
RU
реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:PersonId)" не должен быть заполнен
8.2.11. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
гр. 2
O
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
гр. 2
M
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
гр. 2
М
1
реквизит "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов, удостоверяющих личность
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:IdentityDocKindCode)" должен содержать значение "2053"
*.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
B
*.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
гр. 2
O
*.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. 2
M
*.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 2
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
B
*.8. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
B
*.9. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
B

8.2.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
2-гр.
O
2
AM
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі салық төлеушінің есептік нөмірін (УНН) қамтуға тиіс
2
BY
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі төлеушінің есептік нөмірін (УНП) қамтуға тиіс
2
KG
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі должен салықтық сәйкестендіру нөмірін (ИНН) қамтуға тиіс
2
KZ
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі должен содержать бизнес-сәйкестендіру нөмірін (БСН) қамтуға тиіс
2
RU
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірін (ИНН) қамтуға тиіс
8.2.9. Тіркеуге қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
2-гр.
O
8.2.10. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
2-гр.
O
2
AM
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі қоғамдық қызметтер көрсетудің нөмірлік белгісін (НЗОУ) немесе НЗОУ жоқ екені туралы анықтаманың нөмірін қамтуға тиіс
2
BY
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі сәйкестендіру нөмірін қамтуға тиіс
2
KG
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі дербес сәйкестендіру нөмірін (ПИН) қамтуға тиіс
2
KZ
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН) немесе бірегей сәйкестендіру нөмірін (БіСН)
2
RU
"Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
8.2.11. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
2-гр.
O
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
2-гр.
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріпті кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Жеке тұлғаны куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
2-гр.
М
1
"Жеке тұлғаны куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі жеке тұлғаны куәландыратын құжаттар түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Жеке тұлғаны куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:IdentityDocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2053" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
B
*.4. Құжат сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
2-гр.
O
*.5. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
2-гр.
M
*.6. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
2-гр.
M
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.7. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
B
*.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
B
*.9. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
B

8.2.12. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
гр. 2
M
1
должен быть заполнен строго 1 экземпляр реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)"
2
BY
для реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" при указании сведений о населенном пункте должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Город (csdo:‌City‌Name)", "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)"
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
M
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение "1" – адрес регистрации
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
гр. 2
M
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
гр. 2
O
2
AM,
BY,
KZ,
RU
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
2
KG
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" может быть заполнен
2
KG
если реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" заполнен, то реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" должен содержать код административно-территориальной единицы в соответствии с государственным классификатором системы обозначений объектов административно-территориальных и территориальных единиц (ЕК СОАТЕ)
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
гр. 2
O
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
гр. 2
O
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
гр. 2
O
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
гр. 2
O
1
если реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" заполнен, то реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:‌City‌Name)"
*.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
гр. 2
O
*.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
гр. 2
O
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
гр. 2
O
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
B
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
B
8.2.13. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
гр. 2
M
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
M
1
реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" должен содержать 1 из значений:
AO – единый указатель ресурса в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (URL);
EM – электронная почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
гр. 2
M
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
гр. 2
M
1

8.2.12. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
2-гр.
M
1
"Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің 1 данасы ғана толтырылуға тиіс
2
BY
"Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі үшін елді мекен туралы мәліметтер көрсетілген кезде "Қала (csdo:‌City‌Name)", "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемелерінің 1-еуі дәл толтырылуға тиіс
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
M
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" деректемесі "1" – тіркелген мекенжай мәнін қамтуға тиіс
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
2-гр.
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріпті кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
2-гр.
O
2
AM,
BY,
KZ,
RU
"Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
2
KG
"Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін
2
KG
егер "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі әкімшілік-аумақтық және аумақтық бірліктер объектілерінің белгіленімдері жүйесінің мемлекеттік сыныптауышына (СОАТЕ ЕК) сәйкес әкімшілік-аумақтық бірлік кодын қамтуға тиіс
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
2-гр.
O
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
2-гр.
O
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
2-гр.
O
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
2-гр.
O
1
егер "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемесі толтырылса, онда "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемесі "Қала (csdo:‌City‌Name)" деректемесінің мәнінен өзгеше елді мекеннің атауын қамтуға тиіс
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
2-гр.
O
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
2-гр.
O
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
2-гр.
O
*.11. Почта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
B
*.12. Абоненттік жәшік нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
B
8.2.13. Қатынас жасау деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
2-гр.
M
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
M
1
"Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-еуін қамтуға тиіс:
AO – ақпараттық-коммуникациялық "Интернет" желісіндегі ресурстың бірыңғай көрсеткіші (URL);
EM – электронды почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
2-гр.
M
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
2-гр.
M
1

если реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" содержит 1 из значений: "ТЕ", "FX", то значение реквизита должно соответствовать шаблону: +ССС РР НННН, где ССС – код страны (от 1 до 3 цифр), РР – национальный код пункта назначения (не менее 2 цифр (код города, поселка и т.п.)) или код оператора мобильной связи, НННН – номер абонента (не менее 4 цифр). Разделителем между группами символов является знак пробела. Длина значения реквизита должна составлять не более 15 цифр (символ "+" и знаки пробела не учитываются). Иные символы и разделители не допускаются
8.3. Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
гр. 3
(лев. подр.)
M
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" должен содержать значение "2018"
8.4. Документ, подтверждающий обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌GCGuarantee‌Confirm‌Doc‌Details)
гр. 3
(прав. подр.)
M
8.4.1. Документ, подтверждающий предоставление (принятие) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Guarantee‌Doc‌Details)
гр. 3
(прав. подр.)
M
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
B
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. 3
(прав. подр.)
M
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 3
(прав. подр.)
О
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
O
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
O
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
8.4.2. Документ
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
гр. 3
(прав. подр.)
O
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
B
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. 3
(прав. подр.)
M
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
О
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD

егер "Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесі мына: "ТЕ", "FX" мәндерінің 1-еуін қамтыса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: +ССС РР НННН, мұнда ССС – елдің коды (1-ден 3 цифрға дейін), РР – межелі пункттің ұлттық коды (кемінде 2 цифр (қала, кент және т.б. коды)) немесе мобильді байланыс операторының коды, НННН – абонент нөмірі (кемінде 4 цифр). Бос аралық белгісі символдар топтарының арасындағы бөлгіш болып табылады. Деректеме мәнінің ұзындығы 15 цифрдан аспауға тиіс ("+" символы мен бос аралық белгісі ескерілмейді). Басқа символдар мен бөлгіштерге жол берілмейді
8.3. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
3-гр.
(сол бөлімш.)
M
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2018" мәнін қамтуға тиіс
8.4. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді растайтын құжат
(cacdo:‌GCGuarantee‌Confirm‌Doc‌Details)
3-гр.
(оң бөлімш.)
M
8.4.1. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етудің ұсынылғанын (қабылданғанын) растайтын құжат
(cacdo:‌Guarantee‌Doc‌Details)
3-гр.
(оң бөлімш.)
M
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
B
*.3. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
3-гр.
(оң бөлімш.)
M
*.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
3-гр.
(оң бөлімш.)
О
1
егер "Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
O
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
O
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
8.4.2. Құжат
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
3-гр.
(оң бөлімш.)
O
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
B
*.3. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
3-гр.
(оң бөлімш.)
M
*.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
О
1
егер "Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD

8.4.3. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
гр. 3
(прав. подр.)
O
2
AM,
KG,
KZ,
RU
реквизит "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" не должен быть заполнен
2
BY
реквизит "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
гр. 3
(прав. подр.)
M
2
BY
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
2
BY
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен содержать значение "2022"
8.5. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
гр. 4
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
гр. 4
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен содержать значение "2022"
8.6. Декларант процедуры таможенного транзита
(cacdo:‌Transit‌Declarant‌Details)
гр. 5
M
1
для реквизита "Декларант процедуры таможенного транзита (cacdo:‌Transit‌Declarant‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
2
BY
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "BY", то для реквизита "Декларант процедуры таможенного транзита (cacdo:‌Transit‌Declarant‌Details)" при указании сведений, идентифицирующих субъекта, должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)", "Удостоверение личности (ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)"
8.6.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
8.6.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
гр. 5
O
1
если реквизит "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)" заполнен, то значение реквизита должно включать сведения об организационно-правовой форме субъекта (при их наличии)

8.4.3. Қамтамасыз етудің сомасы (мөлшері)
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
3-гр.
(оң бөлімш.)
O
2
AM,
KG,
KZ,
RU
"Қамтамасыз етудің сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
2
BY
"Қамтамасыз етудің сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
3-гр.
(оң бөлімш.)
M
2
BY
"Қамтамасыз етудің сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның үш әріпті кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
2
BY
"Қамтамасыз етудің сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
8.5. Қамтамасыз етудің сомасы (мөлшері)
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
4-гр.
M
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
4-гр.
M
1
"Қамтамасыз етудің сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның үш әріпті кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Қамтамасыз етудің сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
8.6. Кедендік транзит рәсімінің декларанты
(cacdo:‌Transit‌Declarant‌Details)
5-гр.
M
1
"Кедендік транзит рәсімінің декларанты (cacdo:‌Transit‌Declarant‌Details)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтер көрсетілген кезде "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемелерінің 1-еуі дәл толтырылуға тиіс
2
BY
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "BY" мәнін қамтыса, онда "Кедендік транзит рәсімінің декларанты (cacdo:‌Transit‌Declarant‌Details)" деректемесі үшін субъектіні сәйкестендіретін мәліметтер көрсетілген кезде "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)", "Жеке куәлік (ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)" деректемелерінің 1-еуі дәл толтырылуға тиіс
8.6.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
8.6.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
5-гр.
O
1
егер "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)" деректемесі толтырылса, онда деректемесінің мәні субъектінің ұйымдық-құқықтық нысаны туралы мәліметтерді қамтуға тиіс (бар болса)

если реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" содержит 1 из значений: "ТЕ", "FX", то значение реквизита должно соответствовать шаблону: +ССС РР НННН, где ССС – код страны (от 1 до 3 цифр), РР – национальный код пункта назначения (не менее 2 цифр (код города, поселка и т.п.)) или код оператора мобильной связи, НННН – номер абонента (не менее 4 цифр). Разделителем между группами символов является знак пробела. Длина значения реквизита должна составлять не более 15 цифр (символ "+" и знаки пробела не учитываются). Иные символы и разделители не допускаются
8.7. Документ
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
гр. 6
M
8.7.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
гр. 6
M
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа (сведений) в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
8.7.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
B
8.7.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. 6
M
8.7.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 6
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
8.8. Страна отправления
(cacdo:‌Departure‌Country‌Details)
гр. 7
M
8.8.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
гр. 7
M
1
реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода государства-члена, таможенному органу которого будет представлен сертификат, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать значение "2021"
8.8.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
B
8.8.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
B
8.9. Лицо, представившее сертификат обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Agent‌Details)
гр. 9
(лев. подр.)
M
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" содержит значение "1", то для реквизита "Лицо, представившее сертификат обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Agent‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта реквизиты "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" не должны быть заполнены, иначе для реквизита "Лицо, представившее сертификат обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Agent‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
2
BY

егер "Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-еуін қамтыса: "ТЕ", "FX", онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: +ССС РР НННН, мұнда ССС – елдің коды (1-ден 3 цифрға дейін), РР – межелі пункттің ұлттық коды (кемінде 2 цифр (қала, кент және т.б. коды)) немесе мобильді байланыс операторының коды, НННН – абонент нөмірі (кемінде 4 цифр). Бос аралық белгісі символдар топтарының арасындағы бөлгіш болып табылады. Деректеме мәнінің ұзындығы 15 цифрдан аспауға тиіс ("+" символы мен бос аралық белгісі ескерілмейді). Басқа символдар мен бөлгіштерге жол берілмейді
8.7. Құжат
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
6-гр.
M
8.7.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
6-гр.
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат (мәліметтер) түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
8.7.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
B
8.7.3. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
6-гр.
M
8.7.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
6-гр.
M
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
8.8. Жөнелту елі
(cacdo:‌Departure‌Country‌Details)
7-гр.
M
8.8.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
7-гр.
M
1
"Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кеден органына сертификат берілетін мүше мемлекеттің екі әріпті кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
8.8.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
B
8.8.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
B
8.9. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын ұсынған тұлға
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Agent‌Details)
9-гр.
(сол бөлімш.)
M
1
егер "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі  (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесінің сәні "1" болса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын ұсынған тұлға (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Agent‌Details)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтер көрсетілген кезде "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемелері толтырылуға тиіс емес, әйтпесе "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын ұсынған тұлға (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Agent‌Details)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтер көрсетілген кезде мына деректемелердің 1-еуі дәл толтырылуға тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
2
BY

8.9.13. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
гр. 9
(лев. подр.)
O
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Контактный реквизит (ccdo:‌Communication‌Details)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Контактный реквизит (ccdo:‌Communication‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
M
1
реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" должен содержать 1 из значений:
AO – единый указатель ресурса в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (URL);
EM – электронная почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
гр. 9
(лев. подр.)
M
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
гр. 9
(лев. подр.)
M
1
если реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" содержит 1 из значений: "ТЕ", "FX", то значение реквизита должно соответствовать шаблону: +ССС РР НННН, где ССС – код страны (от 1 до 3 цифр), РР – национальный код пункта назначения (не менее 2 цифр (код города, поселка и т.п.)) или код оператора мобильной связи, НННН – номер абонента (не менее 4 цифр). Разделителем между группами символов является знак пробела. Длина значения реквизита должна составлять не более 15 цифр (символ "+" и знаки пробела не учитываются). Иные символы и разделители не допускаются
8.9.14. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
гр. 9
(лев. подр.)
O
1
если сведения о лице, представившем (представляющем) сертификат для регистрации, совпадают со сведениями о лице, указанном в реквизите "Лицо, предоставившее обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Surety‌Subject‌Details)", то реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" должен содержать значение "1" – лицо, представившее сертификат обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, совпадает с лицом, предоставившим обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей, иначе реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" не должен быть заполнен
8.10. Физическое лицо, заполнившее (подписавшее) таможенный документ
(cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)
гр. 9
(прав. подр.)
O
1
если реквизит "Признак электронного документа (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" содержит значение "ЭД", то реквизит "Физическое лицо, заполнившее (подписавшее) таможенный документ (cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)" не должен быть заполнен

8.9.13. Қатынас жасау деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
9-гр.
(сол бөлімш.)
O
1
егер "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесінің мәні "1" болса, онда "Қатынас жасау деректемесі (ccdo:‌Communication‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес, әйтпесе "Қатынас жасау деректемесі (ccdo:‌Communication‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
M
1
"Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-еуін қамтуға тиіс:
AO – ақпараттық-коммуникациялық "Интернет" желісіндегі ресурстың бірыңғай көрсеткіші (URL);
EM – электронды почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
9-гр.
(сол бөлімш.)
M
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
9-гр.
(сол бөлімш.)
M
1
егер "Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-еуін қамтыса: "ТЕ", "FX", онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: +ССС РР НННН, мұнда ССС – елдің коды (1-ден 3 цифрға дейін), РР – межелі пункттің ұлттық коды (кемінде 2 цифр (қала, кент және т.б. коды)) немесе мобильді байланыс операторының коды, НННН – абонент нөмірі (кемінде 4 цифр). Бос аралық белгісі символдар топтарының арасындағы бөлгіш болып табылады. Деректеме мәнінің ұзындығы 15 цифрдан аспауға тиіс ("+" символы мен бос аралық белгісі ескерілмейді). Басқа символдар мен бөлгіштерге жол берілмейді
8.9.14. Мәліметтер сәйкестігінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
9-гр.
(сол бөлімш.)
O
1
егер сертификатты тіркеу үшін ұсынған (ұсынатын) тұлға туралы мәліметтер "Кедендік және өзге де баждарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынған тұлға (cacdo:‌Surety‌Subject‌Details)" деректемесінде көрсетілген мәліметтермен сәйкес келсе, онда "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "1" – кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын ұсынған тұлға мәнін қамтуға тиіс, кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттеменің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынған тұлғамен сәйкес келеді, әйтпесе "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
8.10. Кеден құжатын толтырған (қол қойған) жеке тұлға
(cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)
9-гр.
(оң бөлімш.)
O
1
егер "Электрондық құжаттың белгісі (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" деректемесінің мәні "ЭД" болса, онда "Кеден құжатын толтырған (қол қойған) жеке тұлға (cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес

8.10.3. Номер квалификационного аттестата специалиста по таможенному оформлению
(casdo:‌Qualification‌Certificate‌Id)
B
8.10.4. Документ, удостоверяющий полномочия
(cacdo:‌Power‌Of‌Attorney‌Details)
гр. 9
(прав. подр.)
O
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
гр. 9
(прав. подр.)
M
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа (сведений) в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
B
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. 9
(прав. подр.)
M
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 9
(прав. подр.)
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
гр. 9
(прав. подр.)
O
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
гр. 9
(прав. подр.)
O
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
9. Отметка таможенного органа
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Mark‌Details)
гр. "C" и "D"
O
1
при заполнении электронного документа (сведений) лицом, указанным в реквизите "Лицо, представившее сертификат обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Agent‌Details)", реквизит "Отметка таможенного органа (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Mark‌Details)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Отметка таможенного органа (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Mark‌Details)" должен быть заполнен
9.1. Код операции
(casdo:‌Customs‌Operation‌Code)
M
1
реквизит "Код операции (casdo:‌Customs‌Operation‌Code)" должен содержать 1 из значений:
110 – фиксация представления сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов таможенным органом регистрации;
120 – регистрация сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов таможенным органом регистрации;
130 – аннулирование регистрации сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов таможенным органом регистрации;
140 – прекращение действия (погашение) сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов таможенным органом регистрации;
150 – регистрация сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, представленного в качестве изменений (дополнений) в ранее зарегистрированный сертификат обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, таможенным органом регистрации;
210 – принятие сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов таможенным органом отправления;
220 – аннулирование принятия сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов таможенным органом отправления

8.10.3. Кедендік ресімдеу жөніндегі маманның біліктілік аттестатының нөмірі
(casdo:‌Qualification‌Certificate‌Id)
B
8.10.4. Өкілеттіктерді куәландыратын құжат
(cacdo:‌Power‌Of‌Attorney‌Details)
9-гр.
(оң бөлімш.)
O
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
9-гр.
(оң бөлімш.)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат (мәліметтер) түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
B
*.3. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
9-гр.
(оң бөлімш.)
M
*.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
9-гр.
(оң бөлімш.)
M
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
9-гр.
(оң бөлімш.)
O
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күн (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
9-гр.
(оң бөлімш.)
O
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
9. Кеден органының белгісі
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Mark‌Details)
"C" және "D" гр.
O
1
электронды құжатты (мәліметтерді) "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын ұсынған тұлға (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Agent‌Details)" деректемесінде көрсетілген тұлға толтырса, "Кеден органының белгісі (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Mark‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес, әйтпесе "Кеден органының белгісі (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Mark‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
9.1. Операция коды
(casdo:‌Customs‌Operation‌Code)
M
1
"Операция коды (casdo:‌Customs‌Operation‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-еуін қамтуға тиіс:
110 – кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының ұсынылғанын кедендік тіркеу органының белгілеуі;
120 – кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын кедендік тіркеу органының тіркеуі;
130 – кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын кедендік тіркеу органының тіркеуінің күшін жою;
140 – кедендік тіркеу органының кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының қолданысын тоқтатуы (жабуы);
150 – бұрын тіркелген кедендік тіркеу органының кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатына өзгерістер (толықтырулар) түрінде ұсынылған кедендік тіркеу органының кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын кедендік тіркеу органының тіркеуі;
210 – кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын кедендік жөнелту органының қабылдауы;
220 – кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының күшін кедендік жөнелту органының жоюы

9.2. Код решения
(casdo:‌Customs‌Decision‌Mode‌Code)
M
1
если реквизит "Код операции (casdo:‌Customs‌Operation‌Code)" содержит 1 из значений: "110", "130", "140", "210", "220", то реквизит "Код решения (casdo:‌Customs‌Decision‌Mode‌Code)" должен содержать значение "10" – операция выполнена успешно
1
если реквизит "Код операции (casdo:‌Customs‌Operation‌Code)" содержит 1 из значений: "120", "150", то реквизит "Код решения (casdo:‌Customs‌Decision‌Mode‌Code)" должен содержать 1 из значений:
10 – операция выполнена успешно;
90 – в выполнении операции отказано
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
9.3. Дата и время
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
гр. "C" и "D"
M
1
значение реквизита "Дата и время (csdo:‌Event‌Date‌Time)" должно содержать дату совершения таможенной операции в виде значения местного времени с указанием разности с Всемирным временем
1
значение реквизита "Дата и время (csdo:‌Event‌Date‌Time)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
9.4. Код основания для отказа в регистрации сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌GCReject‌Reason‌Code)
гр. "C"
O
1
если реквизит "Код операции (casdo:‌Customs‌Operation‌Code)" содержит значение "120" и реквизит "Код решения (casdo:‌Customs‌Decision‌Mode‌Code)" содержит значение "90", то реквизит "Код основания для отказа в регистрации сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌GCReject‌Reason‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код основания для отказа в регистрации сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌GCReject‌Reason‌Code)" не должен быть заполнен
1
если реквизит "Код основания для отказа в регистрации сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌GCReject‌Reason‌Code)" заполнен, то реквизит "Код основания для отказа в регистрации сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌GCReject‌Reason‌Code)" должен содержать кодовое значение основания для отказа в регистрации сертификата в соответствии с классификатором оснований для отказа в регистрации, аннулирования регистрации, прекращения действия (погашения), аннулирования принятия сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, а также оснований для отказа во внесении в такой сертификат изменений (дополнений)

9.2. Шешімнің коды
(casdo:‌Customs‌Decision‌Mode‌Code)
M
1
егер "Операция коды (casdo:‌Customs‌Operation‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-еуін қамтыса: "110", "130", "140", "210", "220", онда "Шешімнің коды (casdo:‌Customs‌Decision‌Mode‌Code)" деректемесі "10" – операция сәтті орындалды мәнін қамтуға тиіс
1
егер "Операция коды (casdo:‌Customs‌Operation‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-еуін қамтыса: "120", "150", онда "Шешімнің коды (casdo:‌Customs‌Decision‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-еуін қамтуға тиіс:
10 – операция сәтті орындалды;
90 – операцияны орындаудан бас тартылды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
9.3. Күні мен уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
"C" және "D" гр.
M
1
"Күні мен уақыты (csdo:‌Event‌Date‌Time)" деректемесінің мәні Бүкіләлемдік уақытқа сәйкес айырма көрсетіліп, жергілікті уақыт мәні түрінде кедендік операция жасалған күнді қамтуға тиіс
1
"Күні мен уақыты (csdo:‌Event‌Date‌Time)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, мұнда ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар (болмауы да мүмкін)
9.4. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын тіркеуден бас тарту негіздемесінің коды
(casdo:‌GCReject‌Reason‌Code)
"C" гр.
O
1
егер "Операция коды (casdo:‌Customs‌Operation‌Code)" деректемесінің мәні "120" болса және "Шешімнің коды (casdo:‌Customs‌Decision‌Mode‌Code)" деректемесінің мәні "90" болса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын тіркеуден бас тарту негіздемесінің коды (casdo:‌GCReject‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын тіркеуден бас тарту негіздемесінің коды (casdo:‌GCReject‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
1
егер "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын тіркеуден бас тарту негіздемесінің коды (casdo:‌GCReject‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын тіркеуден бас тарту негіздемесінің коды (casdo:‌GCReject‌Reason‌Code)" деректемесі кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын тіркеуден бас тарту, тіркеудің күшін жою, қолданысын тоқтату (жабу), қабылдаудың күшін жою үшін негіздердің, сондай-ақ мұндай сертификатқа өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тарту үшін негіздемелердің сыныптауышына сәйкес сертификатты тіркеуден бас тарту негіздемесінің кодтық мәнін қамтуға тиіс

9.5. Код основания для аннулирования регистрации сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌GCRegistration‌Cancel‌Reason‌Code)
гр. "C"
O
1
если реквизит "Код операции (casdo:‌Customs‌Operation‌Code)" содержит значение "130", то реквизит "Код основания для аннулирования регистрации сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌GCRegistration‌Cancel‌Reason‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код основания для аннулирования регистрации сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌GCRegistration‌Cancel‌Reason‌Code)" не должен быть заполнен
1
если реквизит "Код основания для аннулирования регистрации сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌GCRegistration‌Cancel‌Reason‌Code)" заполнен, то реквизит "Код основания для аннулирования регистрации сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌GCRegistration‌Cancel‌Reason‌Code)" должен содержать кодовое значение основания для аннулирования регистрации сертификата в соответствии с классификатором оснований для отказа в регистрации, аннулирования регистрации, прекращения действия (погашения), аннулирования принятия сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, а также оснований для отказа во внесении в такой сертификат изменений (дополнений)
9.6. Код основания для прекращения действия сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌GCCancellation‌Reason‌Code)
гр. "C"
O
1
если реквизит "Код операции (casdo:‌Customs‌Operation‌Code)" содержит значение "140", то реквизит "Код основания для прекращения действия сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌GCCancellation‌Reason‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код основания для прекращения действия сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌GCCancellation‌Reason‌Code)" не должен быть заполнен
1
если реквизит "Код основания для прекращения действия сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌GCCancellation‌Reason‌Code)" заполнен, то реквизит "Код основания для прекращения действия сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌GCCancellation‌Reason‌Code)" должен содержать кодовое значение основания для прекращения действия (погашения) сертификата в соответствии с классификатором оснований для отказа в регистрации, аннулирования регистрации, прекращения действия (погашения), аннулирования принятия сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, а также оснований для отказа во внесении в такой сертификат изменений (дополнений)

9.5. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын тіркеудің күшін жою негіздемесінің коды
(casdo:‌GCRegistration‌Cancel‌Reason‌Code)
"C" гр.
O
1
егер "Операция коды (casdo:‌Customs‌Operation‌Code)" деректемесінің мәні "130" болса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын тіркеудің күшін жою негіздемесінің коды (casdo:‌GCRegistration‌Cancel‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын тіркеудің күшін жою негіздемесінің коды (casdo:‌GCRegistration‌Cancel‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
1
егер "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын тіркеудің күшін жою негіздемесінің коды (casdo:‌GCRegistration‌Cancel‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын тіркеудің күшін жою негіздемесінің коды (casdo:‌GCRegistration‌Cancel‌Reason‌Code)" деректемесі кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын тіркеуден бас тарту, тіркеудің күшін жою, қолданысын тоқтату (жабу), қабылдаудың күшін жою үшін негіздердің, сондай-ақ мұндай сертификатқа өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тарту үшін негіздемелердің сыныптауышына сәйкес сертификатты тіркеуден бас тарту негіздемесінің кодтық мәнін қамтуға тиіс
9.6. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының қолданысын тоқтату негіздемесінің коды
(casdo:‌GCCancellation‌Reason‌Code)
"C" гр.
O
1
егер "Операция коды (casdo:‌Customs‌Operation‌Code)" деректемесінің мәні "140" болса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының қолданысын тоқтату негіздемесінің коды (casdo:‌GCCancellation‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының қолданысын тоқтату негіздемесінің коды (casdo:‌GCCancellation‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
1
егер "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының қолданысын тоқтату негіздемесінің коды (casdo:‌GCCancellation‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының қолданысын тоқтату негіздемесінің коды (casdo:‌GCCancellation‌Reason‌Code)" деректемесі кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын тіркеуден бас тарту, тіркеудің күшін жою, қолданысын тоқтату (жабу), қабылдаудың күшін жою үшін негіздердің, сондай-ақ мұндай сертификатқа өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тарту үшін негіздемелердің сыныптауышына сәйкес сертификатты тіркеуден бас тарту негіздемесінің кодтық мәнін қамтуға тиіс

9.7. Код основания для отказа во внесении изменений в сертификат обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌GCChange‌Reject‌Reason‌Code)
гр. "C"
O
1
если реквизит "Код операции (casdo:‌Customs‌Operation‌Code)" содержит значение "150" и реквизит "Код решения (casdo:‌Customs‌Decision‌Mode‌Code)" содержит значение "90", то реквизит "Код основания для отказа во внесении изменений в сертификат обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌GCChange‌Reject‌Reason‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код основания для отказа во внесении изменений в сертификат обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌GCChange‌Reject‌Reason‌Code)" не должен быть заполнен
1
если реквизит "Код основания для отказа во внесении изменений в сертификат обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌GCChange‌Reject‌Reason‌Code)" заполнен, то реквизит "Код основания для отказа во внесении изменений в сертификат обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌GCChange‌Reject‌Reason‌Code)" должен содержать кодовое значение основания для отказа во внесении изменений (дополнений) в сертификат в соответствии с классификатором оснований для отказа в регистрации, аннулирования регистрации, прекращения действия (погашения), аннулирования принятия сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, а также оснований для отказа во внесении в такой сертификат изменений (дополнений)
9.8. Код основания для аннулирования принятия сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌GCAccept‌Cancellation‌Reason‌Code)
гр. "D"
O
1
если реквизит "Код операции (casdo:‌Customs‌Operation‌Code)" содержит значение "220", то реквизит "Код основания для аннулирования принятия сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌GCAccept‌Cancellation‌Reason‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код основания для аннулирования принятия сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌GCAccept‌Cancellation‌Reason‌Code)" не должен быть заполнен
1
если реквизит "Код основания для аннулирования принятия сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌GCAccept‌Cancellation‌Reason‌Code)" заполнен, то реквизит "Код основания для аннулирования принятия сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌GCAccept‌Cancellation‌Reason‌Code)" должен содержать кодовое значение основания для аннулирования принятия сертификата в соответствии с классификатором оснований для отказа в регистрации, аннулирования регистрации, прекращения действия (погашения), аннулирования принятия сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, а также оснований для отказа во внесении в такой сертификат изменений (дополнений)

9.7. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатына өзгерістер енгізуден бас тарту негіздемесінің коды
(casdo:‌GCChange‌Reject‌Reason‌Code)
"C" гр.
O
1
егер "Операция коды (casdo:‌Customs‌Operation‌Code)" деректемесінің мәні "150" болса және "Шешімнің коды (casdo:‌Customs‌Decision‌Mode‌Code)" деректемесінің мәні "90" болса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатына өзгерістер енгізуден бас тарту негіздемесінің коды (casdo:‌GCChange‌Reject‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатына өзгерістер енгізуден бас тарту негіздемесінің коды (casdo:‌GCChange‌Reject‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
1
егер "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатына өзгерістер енгізуден бас тарту негіздемесінің коды (casdo:‌GCChange‌Reject‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатына өзгерістер енгізуден бас тарту негіздемесінің коды (casdo:‌GCChange‌Reject‌Reason‌Code)" деректемесі кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын тіркеуден бас тарту, тіркеудің күшін жою, қолданысын тоқтату (жабу), қабылдаудың күшін жою үшін негіздердің, сондай-ақ мұндай сертификатқа өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тарту үшін негіздемелердің сыныптауышына сәйкес сертификатты тіркеуден бас тарту негіздемесінің кодтық мәнін қамтуға тиіс
9.8. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын қабылдаудың күшін жою негіздемесінің коды
(casdo:‌GCAccept‌Cancellation‌Reason‌Code)
"D" гр.
O
1
егер "Операция коды (casdo:‌Customs‌Operation‌Code)" деректемесінің мәні "220" болса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын қабылдаудың күшін жою негіздемесінің коды (casdo:‌GCAccept‌Cancellation‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын қабылдаудың күшін жою негіздемесінің коды (casdo:‌GCAccept‌Cancellation‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
1
егер "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын қабылдаудың күшін жою негіздемесінің коды (casdo:‌GCAccept‌Cancellation‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын қабылдаудың күшін жою негіздемесінің коды (casdo:‌GCAccept‌Cancellation‌Reason‌Code)" деректемесі кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын тіркеуден бас тарту, тіркеудің күшін жою, қолданысын тоқтату (жабу), қабылдаудың күшін жою үшін негіздердің, сондай-ақ мұндай сертификатқа өзгерістер (толықтырулар) енгізуден бас тарту үшін негіздемелердің сыныптауышына сәйкес сертификатты тіркеуден бас тарту негіздемесінің кодтық мәнін қамтуға тиіс

9.9. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
гр. "C"
O
если реквизит "Код основания для аннулирования регистрации сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌GCRegistration‌Cancel‌Reason‌Code)" содержит значение "1", то реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" может быть заполнен
9.10. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)
гр. "D"
O
1
если реквизит "Код операции (casdo:‌Customs‌Operation‌Code)" содержит 1 из значений: "210", "220", то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
9.10.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
гр. "D"
M
9.10.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. "D"
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
9.10.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
гр. "D"
M
9.11. Ссылочный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:‌Ref‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
гр. "C"
O
1
если реквизит "Код основания для аннулирования регистрации сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌GCRegistration‌Cancel‌Reason‌Code)" содержит значение "2", то реквизит "Ссылочный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Ref‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Ссылочный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Ref‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
9.11.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
гр. "C"
M
9.11.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. "C"
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
9.11.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
гр. "C"
M
9.12. Должностное лицо таможенного органа
(cacdo:‌Customs‌Person‌Details)
гр. "C" и "D"
O
9.12.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
гр. "C" и "D"
M
гр. "C" и "D"
гр. "C" и "D"
M
гр. "C" и "D"
гр. "C" и "D"
O
гр. "C" и "D"
гр. "C" и "D"
M
9.12.2. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
гр. "C" и "D"
O

9.9. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
"C" гр.
O
егер "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын тіркеудің күшін жою негіздемесінің коды (casdo:‌GCRegistration‌Cancel‌Reason‌Code)" деректемесінің мәні "1" болса, онда "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" толтырылуға тиіс, әйтпесе деректемесі "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуы мүмкін
9.10. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)
"D" гр.
O
1
егер "Операция коды (casdo:‌Customs‌Operation‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-еуін қамтыса: "210", "220", онда "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
9.10.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
"D" гр.
M
9.10.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
"D" гр.
M
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
9.10.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
"D" гр.
M
9.11. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының сілтеме нөмірі
(cacdo:‌Ref‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
"C" гр.
O
1
егер "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатын тіркеудің күшін жою негіздемесінің коды (casdo:‌GCRegistration‌Cancel‌Reason‌Code)" деректемесінің мәні "2" болса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының сілтеме нөмірі (cacdo:‌Ref‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының сілтеме нөмірі (cacdo:‌Ref‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс емес
9.11.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
"C" гр.
M
9.11.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
"C" гр.
M
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
9.11.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
"C" гр.
M
9.12. Кеден органының лауазымды тұлғасы
(cacdo:‌Customs‌Person‌Details)
"C" және "D" гр.
O
9.12.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
"C" және "D" гр.
M
"C" және "D" гр.
"C" және "D" гр.
M
"C" және "D" гр.
"C" және "D" гр.
O
"C" және "D" гр.
"C" және "D" гр.
M
9.12.2. Лауазымның атауы
(csdo:‌Position‌Name)
"C" және "D" гр.
O

9.12.3. Номер ЛНП должностного лица таможенного органа
(casdo:‌LNPId)
гр. "C" и "D"
O
9.12.4. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
гр. "C" и "D"
O
________________
*Для вложенных реквизитов, входящих в сложный реквизит, применяется в случае заполнения этого сложного реквизита. Для атрибутов простого реквизита применяется в случае заполнения этого простого реквизита.

9.12.3. Кеден органының лауазымды тұлғасының ЖНМ нөмірі
(casdo:‌LNPId)
"C" және "D" гр.
O
9.12.4. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
"C" және "D" гр.
O
________________
*Күрделі деректемеге кіретін салынған деректемелер үшін осы күрделі деректеме толтырылған жағдайда қолданылады. Қарапайым деректеменің атрибуттері үшін осы қарапайым деректеме толтырылған жағдайда қолданылады.