О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности аттракционов" (ТР ЕАЭС 038/2016), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности аттракционов" (ТР ЕАЭС 038/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 января 2020 года № 11
В целях реализации принципов, предусмотренных подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, и в соответствии с пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:

Қолданылу нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Аттракциондардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 038/2016) талаптарын сақтау ерікті түрде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың "Аттракциондардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 038/2016) талаптарын қолдану мен орындауға және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыруға қажетті зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, сондай-ақ үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 11 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11) және 12) тармақшаларында көзделген қағидаттарды іске асыру мақсатында және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:

1. Утвердить прилагаемую Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности аттракционов" (ТР ЕАЭС 038/2016), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности аттракционов" (ТР ЕАЭС 038/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.

1. Қоса беріліп отырған Қолданылу нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Аттракциондардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 038/2016) талаптарын сақтау ерікті түрде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың "Аттракциондардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 038/2016) талаптарын қолдану мен орындауға және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыруға қажетті зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, сондай-ақ үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама бекітілсін.

2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 20 января 2020 г. № 11
ПРОГРАММА
по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности аттракционов" (ТР ЕАЭС 038/2016), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности аттракционов" (ТР ЕАЭС 038/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
№ п/п
Код МКС
Наименование проекта межгосударственного стандарта. Виды работ
Элементы технического регламента Евразийского экономического союза
Сроки разработки
Государство –член Евразийского экономического союза –ответственный разработчик
Примечание
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
8
1
97.200.40
Безопасность аттракционов и устройств для развлечений. Часть 1. Проектирование и производство. Разработка ГОСТ на основе актуализированной версии ISO 17842-1
разделы V и VI
2020 год
2021 год
Российская Федерация
после принятия актуализированной версии международного стандарта в установленном порядке
2
97.200.40
Безопасность аттракционов и устройств для развлечений. Часть 2. Эксплуатация и использование. Разработка ГОСТ на основе актуализированной версии ISO 17842-2
раздел VIII
2020 год
2021 год
Российская Федерация
после принятия актуализированной версии международного стандарта в установленном порядке
3
97.200.40

2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 20 қаңтардағы
№ 11 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Қолданылу нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Аттракциондардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 038/2016) талаптарын сақтау ерікті түрде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың "Аттракциондардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 038/2016) талаптарын қолдану мен орындауға және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыруға қажетті зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, сондай-ақ үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі БАҒДАРЛАМА
р/с
ХСС коды
Мемлекетаралық стандарт жобасының атауы. Жұмыс түрлері
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің элементтері
Әзірлеу мерзімдері
Жауапты әзірлеуші – Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет
Ескерту
баста-луы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
8
1
97.200.40
Аттракциондардың және ойын-сауыққа арналған құрылғылардың қауіпсіздігі. 1-бөлім. Жобалау және өндіру.
Жаңаланған ISO 17842-1 нұсқасының негізінде МЕМСТ әзірлеу
V және VI бөлімдер
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
белгіленген тәртіппен халықаралық стандарттың жаңаланған нұсқасы қабылданғаннан кейін
2
97.200.40
Аттракциондардың және ойын-сауыққа арналған құрылғылардың қауіпсіздігі. 2-бөлім. Қолдану және пайдалану.
Жаңаланған ISO 17842-2 нұсқасының негізінде МЕМСТ әзірлеу
VIІІ бөлім
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
белгіленген тәртіппен халықаралық стандарттың жаңаланған нұсқасы қабылданғаннан кейін
3
97.200.40

Безопасность аттракционов и устройств для развлечений. Часть 3. Требования к проверке при проектировании, изготовлении, эксплуатации и использовании. Разработка ГОСТ на основе актуализированной версии ISO 17842-3
разделы V и VI
2020 год
2021 год
Российская Федерация
после принятия актуализированной версии международного стандарта в установленном порядке
4
13.110
Безопасность машин. Средства доступа к машинам стационарные. Часть 1. Выбор стационарных средств доступа между двумя уровнями. Разработка ГОСТ впервые на основе ISO 14122-1:2016
раздел V
2019 год
2021 год
Республика Казахстан
5

Аттракциондардың және ойын-сауыққа арналған құрылғылардың қауіпсіздігі. 3-бөлім. Жобалау, жасау, қолдану және пайдалану кезінде тексеруге қойылатын талаптар. Жаңаланған ISO 17842-3 нұсқасының негізінде МЕМСТ әзірлеу
V және VI бөлімдер
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
белгіленген тәртіппен халықаралық стандарттың жаңаланған нұсқасы қабылданғаннан кейін
4
13.110
Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналарға стационарлық қол жеткізу құралдары. 1-бөлім. Екі деңгей арасында стационарлық қол жеткізу құралдарын таңдау. ISO 14122-1:2016 негізінде алғаш рет МЕМСТ әзірлеу
V бөлім
2019 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
5

19.100
Контроль неразрушающий. Магнитопорошковый контроль. Часть 1. Общие принципы. Разработка ГОСТ впервые на основе ISO 9934-1:2016
разделы VI и VIII
2019 год
2021 год
Республика Казахстан
6
25.160.40
Контроль неразрушающий сварных швов. Визуальный контроль сварных соединений, полученный сваркой плавлением. Разработка ГОСТ впервые на основе ISO 17637:2016
разделы VI и VIII
2019 год
2021 год
Республика Казахстан
7

19.100
Бұзбайтын бақылау. Магнит-ұнтақ бақылау. 1-бөлім. Жалпы қағидаттар.
ISO 9934-1:2016 негізінде алғаш рет МЕМСТ әзірлеу
VI және VIII бөлімдер
2019 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
6
25.160.40
Пісіру тігістерін бұзбайтын бақылау. Балқыту арқылы пісіруден алынған пісіру жалғанымдарын көзбен шолып бақылау. ISO 17637:2016 негізінде алғаш рет МЕМСТ әзірлеу
VI және VIII бөлімдер
2019 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
7

25.160.01
Аттестационные испытания сварщиков. Сварка плавлением. Часть 1. Стали. Разработка ГОСТ взамен ГОСТ EN 287-1-2002 "Квалифицированные испытания сварщиков. Сварка плавлением. Часть 1. Стали" на основе EN ISO 9606-1:2017 и СТ РК ISO 9606-1-2013
раздел VI
2019 год
2021 год
Республика Казахстан
8
25.160.10
Технические требования и аттестация процедур сварки металлических материалов. Проверка процедуры сварки. Часть 1. Дуговая и газовая сварка сталей и дуговая сварка никеля и никелевых сплавов. Разработка ГОСТ впервые на основе ISO 15614-1:2017
раздел VI
2019 год
2021 год
Республика Казахстан
9

25.160.01
Пісірушілердің аттестациялық сынақтары. Балқыту арқылы пісіру. 1-бөлім. Болаттар EN ISO 9606-1:2017 және ҚР СТ ISO 9606-1-2013 негізінде "Пісірушілердің біліктілік сынақтары. Балқыту арқылы пісіру. 1-бөлім. Болаттар" МЕМСТ EN 287-1-2002 орнына МЕМСТ әзірлеу
VI бөлім
2019 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
8
25.160.10
Металл материалдарды пісіру рәсімдерінің техникалық талаптары және аттестатталуы. Пісіру рәсімін тексеру. 1-бөлім. Болаттарды доғамен және газбен пісіру және никель мен никель қорытпаларын доғамен пісіру.
ISO 15614-1:2017 негізінде алғаш рет МЕМСТ әзірлеу
VI бөлім
2019 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
9

Безопасность аттракционов. Оценка технического состояния. Продление срока службы. Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 56065-2014
раздел VIII
2019 год
2020 год
Российская Федерация
15
97.200.40
Безопасность аттракционов. Картинговые горки. Общие требования безопасности. Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 56985-2016
Разделы V и VIII
2019 год
2020 год
Российская Федерация
16
97.200.40
Безопасность устройств для развлечений. Горки зимние. Требования безопасности при эксплуатации. Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 56987-2016
раздел VIII
2019 год
2020 год
Российская Федерация
17
97.200.40
Безопасность аттракционов. Требования к обоснованию безопасности механизированных аттракционов. Основные положения. Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53488-2009
разделы V, VI и VIII
2019 год
2020 год
Российская Федерация
18
97.200.40
Безопасность аттракционов. Методы измерений ускорений, действующих на пассажиров аттракционов. Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 56066-2014
разделы VI и VIII
2019 год
2020 год
Российская Федерация
19
97.200.40
Аттракционы водные. Безопасность конструкции. Общие требования. Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 52603-2011
приложение № 4
2019 год
2020 год
Российская Федерация
20
97.200.40
Аттракционы водные. Безопасность при эксплуатации. Общие требования. Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 52604-2012
приложение № 4
2019 год
2020 год
Российская Федерация

Аттракциондардың қауіпсіздігі. Техникалық жай-күйін бағалау. Қызмет мерзімін ұзарту. МЕМСТ Р 56065-2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
VIІІ бөлім
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
15
97.200.40
Аттракциондардың қауіпсіздігі. Картинг төбешіктері. Жалпы қауіпсіздік талаптары. МЕМСТ Р 56985-2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V және VIII бөлімдер
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
16
97.200.40
Ойын-сауықтарға арналған құрылғылардың қауіпсіздігі. Қысқы сырғанау төбешіктері. Қолдану кезіндегі қауіпсіздік талаптары. МЕМСТ Р 56987-2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
VIІІ бөлім
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
17
97.200.40
Аттракциондардың қауіпсіздігі. Механикаландырылған аттракциондар қауіпсіздігінің негіздемесіне қойылатын талаптар. Негізгі ережелер.
МЕМСТ Р 53488-2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V, VІ және VІІІ бөлімдер
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
18
97.200.40
Аттракциондардың қауіпсіздігі. Аттракциондардың жолаушыларына әсер ететін жылдамдатуды өлшеу әдістері. МЕМСТ Р 56066-2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
VI және VIII бөлімдер
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
19
97.200.40
Су аттракциондары. Конструкциясының қауіпсіздігі. Жалпы талаптар.
МЕМСТ Р 52603-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 4 қосымша
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
20
97.200.40
Су аттракциондары. Қолдану кезіндегі қауіпсіздік. Жалпы талаптар.
МЕМСТ Р 52604-2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 4 қосымша
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы