О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 158
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 апреля 2020 года № 49.
В соответствии с пунктом 6 статьи 112 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 158 "О таможенном декларировании товаров для личного пользования, доставляемых перевозчиком в качестве экспресс-груза, с использованием пассажирской таможенной декларации" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 апреля 2021 г.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24.11.2020 № 155 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 16 апреля 2020 г. № 49
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 158
1. В преамбуле после слов "статьи 109" дополнить словами ", пунктом 6 статьи 112".
2. Пункт 1 дополнить абзацами следующего содержания:
"форму корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов;
Порядок заполнения корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов.".
3. Дополнить формой корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов следующего содержания:
4. Дополнить Порядком заполнения корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов следующего содержания:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 16 октября 2018 г. № 158
ПОРЯДОК
заполнения корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов
1. Настоящий Порядок определяет правила заполнения корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов (далее – КПТДЭГ) в виде электронного документа и в виде документа на бумажном носителе, используемой при изменении (дополнении) сведений, заявленных в пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов (далее – ПТДЭГ), и сведений в электронном виде ПТДЭГ на бумажном носителе.
2. КПТДЭГ в виде электронного документа заполняется в соответствии со структурой, определяемой Евразийской экономической комиссией.
КПТДЭГ в виде документа на бумажном носителе заполняется по форме, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 158.
3. При заполнении КПТДЭГ применяются справочники и классификаторы, входящие в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза (далее – Союз), а также справочники и классификаторы, используемые для таможенных целей, формируемые и подлежащие применению в соответствии с законодательством государств – членов Союза (далее – государства-члены).
4. Для целей настоящего Порядка под графой понимается реквизит (реквизиты) структуры КПТДЭГ в виде электронного документа или структурная единица формы КПТДЭГ в виде документа на бумажном носителе, которая может включать в себя подразделы, колонки (столбцы), строки, элементы. В соответствии с настоящим Порядком в одной графе указываются сведения, объединенные по одному признаку.
5. КПТДЭГ в виде электронного документа может содержать сведения технического характера, необходимые для автоматизированной обработки КПТДЭГ. Такие сведения формируются информационной системой. Состав указанных сведений определяется в структуре КПТДЭГ в виде электронного документа.
Сведения технического характера не отображаются при распечатывании бумажной копии КПТДЭГ в виде электронного документа.

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 158 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 16 сәуірдегі № 49 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 112-бабының 6-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы "Тасымалдаушы жолаушы кедендік декларациясын пайдалана отырып, экспресс-жүк ретінде жеткізетін жеке пайдалануға арналған тауарларды кедендік декларациялау туралы" № 158 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2021 жылғы 1 ақпаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 16 сәуірдегі
№ 49 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 158 шешіміне енгізілетін өзгерістер ӨЗГЕРІСТЕР
1. Кіріспеде "109-бабының" деген сөздерден кейін ", 112-бабының 6-тармағына" деген сөздермен толықтырылсын.
2. 1-тармақ мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын түзету нысанын;
Экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын түзетуді толтырудың тәртібі.".
3. Мынадай мазмұндағы экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын түзету нысанымен толықтырылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 16 қазандағы
№158 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын түзету НЫСАНЫ
Экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын түзету
Жөнелтуші (жалпы жүкқұжат бойынша)
Алушы (жалпы жүкқұжат бойынша)
A
ЭЖКЖД
Ерекшелігі
Алдыңғы құжат
Парақтар саны
Жалпы мәліметтер
Тауарлар туралы мәліметтер
Құжаттар туралы мәліметтер
Өзгерістер коды
Р/с
Жалпы жүкқұжат
Жеке жүкқұжат
Жеке жөнелтуші1
Жеке
алушы2
Р/с
Атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Саны
Салмағы брутто
Валюта, құны
Валюта, мүше мемлекет валютасы құны
Код,
белгі
Күні,
нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1
Барлығы жеке жүкқұжат бойынша (жалпы салмағы брутто, мүше мемлекеттің валютасындағы құны)
2
Барлығы жеке жүкқұжат бойынша (жалпы салмағы брутто, мүше мемлекеттің валютасындағы құны)
Барлығы жеке жүкқұжат бойынша (жалпы салмағы брутто, мүше мемлекеттің валютасындағы құны)
Барлығы жеке жүкқұжат бойынша (жалпы салмағы брутто, мүше мемлекеттің валютасындағы құны)
Барлығы экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясы бойынша (жалпы салмағы брутто, мүше мемлекеттің валютасындағы құны)
ЭЖКЖД толтырған адам туралы мәліметтер, күні
C
D
___________
1 Тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкеткен кездегі декларант
2 Тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелген кездегі декларант.".
4. Мынадай мазмұндағы Экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын түзетуді толтырудың тәртібімен толықтырылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 16 қазандағы
№158 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын толтырудың ТӘРТІБІ
Осы Тәртіп экспресс жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясында (бұдан әрі – ЭЖКЖД) мәлімделген мәліметтерді және қағаз жеткізгіштегі ЭЖКЖД электрондық түрдегі мәліметтерді өзгерту (толықтыру) кезінде пайдаланылатын қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі және электрондық құжат түріндегі экспресс жүктерге арналған жолаушылар кедендік декларациясына түзетуді (бұдан әрі – ЭЖКЖДТ) толтыру қағидаларын айқындайды.
2. ЭЖКЖДТ электрондық құжат түрінде Еуразиялық экономикалық комиссия айқындайтын құрылымға сәйкес толтырылады.
Қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі ЭЖКЖДТ Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 158 Шешімімен бекітілген нысан бойынша толтырылады.
3. ЭЖКЖДТ толтыру кезінде Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі ресурстарының құрамына кіретін анықтамалықтар мен сыныптауыштар, сондай-ақ Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) заңнамасына сәйкес қалыптастырылатын және қолдануға жататын, кеден мақсаттары үшін пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштар қолданылады.
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін графа деп электрондық құжат түріндегі ЭЖКЖДТ құрылымының деректемесі немесе қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі ЭЖКЖДТ нысанының кіші бөлімдерді, колонкаларды (бағандарды), элементтерді қамтуы мүмкін құрылымдық бірлігі түсініледі. Осы Тәртіпке сәйкес бір графада бір белгі бойынша біріктірілген мәліметтер көрсетіледі.
5. Электрондық құжат түріндегі ЭЖКЖДТ-да ЭЖКЖДТ-ны автоматтандырылған өңдеу үшін қажетті техникалық сипаттағы мәліметтер қамтылуы мүмкін. Мұндай мәліметтерді ақпараттық жүйе қалыптастырады. Көрсетілген мәліметтердің құрамы электрондық құжат түріндегі ЭЖКЖДТ құрылымында айқындалады.
Техникалық сипаттағы мәліметтер ЭЖКЖД-ның қағаз көшірмесін басып шығару кезінде электрондық құжат түрінде көрсетілмейді.

6. Количество заполняемых экземпляров КПТДЭГ в виде документа на бумажном носителе и порядок их распределения соответствуют количеству экземпляров ПТДЭГ и порядку их распределения, установленным Порядком заполнения пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, утвержденным Решением Коллегии Евразийского экономического союза от 28 августа 2018 г. № 158 (далее – Порядок заполнения ПТДЭГ).
7. КПТДЭГ заполняется в отношении заявленных в ПТДЭГ товаров, сведения о которых изменяются (дополняются).
Графы КПТДЭГ заполняются в соответствии с правилами заполнения граф ПТДЭГ, установленными Порядком заполнения ПТДЭГ, за исключением отдельных граф КПТДЭГ, правила заполнения которых установлены настоящим Порядком.
8. КПТДЭГ в виде документа на бумажном носителе заполняется строчными буквами с использованием печатающих устройств и не должна содержать подчисток, помарок и исправлений.
9. Графы "Отправитель (по общей накладной)", "Получатель (по общей накладной)", "A", "КПТДЭГ", "Особенность", "Предшествующий документ", "Кол-во листов" располагаются на первом листе КПТДЭГ в виде документа на бумажном носителе.
В случае если при заполнении КПТДЭГ в виде документа на бумажном носителе недостаточно места для указания сведений в графах "Общие сведения", "Сведения о товарах", "Сведения о документах", "Код изменений", строках "Всего по индивидуальной накладной (общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)" и "Всего по пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов (общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)", такие сведения указываются на втором и последующих листах бумаги формата A4, которые являются неотъемлемой частью КПТДЭГ в виде документа на бумажном носителе.
При заполнении второго и последующих листов КПТДЭГ в виде документа на бумажном носителе:
все листы (кроме первого) должны быть пронумерованы (номер проставляется по центру верхнего поля листа);
каждый лист в правом нижнем углу подписывается лицом, заполнившим КПТДЭГ, и удостоверяется путем проставления печати таможенного представителя, если КПТДЭГ заполняется таможенным представителем и в соответствии с законодательством государства-члена таможенный представитель должен иметь печать, либо личной номерной печати должностного лица таможенного органа, если КПТДЭГ заполняется должностным лицом таможенного органа.
Графы "Сведения о лице, заполнившем КПТДЭГ, дата", "C" и "D" располагаются на оборотной стороне последнего листа КПТДЭГ в виде документа на бумажном носителе.
10. В обязательном порядке заполняются графы "Отправитель (по общей накладной)" (для товаров, вывозимых с таможенной территории Союза), "Получатель (по общей накладной)" (для товаров, ввозимых на таможенную территорию Союза), "A", "КПТДЭГ" (для КПТДЭГ в виде электронного документа), "Особенность" (если графа была заполнена в ПТДЭГ), "Кол-во листов" (для КПТДЭГ в виде документа на бумажном носителе), колонки 1 и 3 графы "Общие сведения" (для Республики Беларусь), "Сведения о лице, заполнившем КПТДЭГ, дата" (за исключением случая, когда КПТДЭГ заполняется должностным лицом таможенного органа) и "D", а также графы КПТДЭГ, соответствующие графам ПТДЭГ, в которые вносятся изменения (дополнения).

6. ЭЖКЖДТ-ның қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі толтырылатын даналарының саны және оларды бөлу тәртібі Еуразиялық экономикалық одақ Алқасының 2018 жылғы 28 тамыздағы № 158 Шешімімен бекітілген экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын (бұдан әрі – ЭЖКЖД толтыру Тәртібі) толтырудың белгіленген Тәртібіне және ЭЖКЖД даналарының санына сәйкес келеді.
7. ЭЖКЖДТ ЭЖКЖД-да мәлімделген, олар туралы мәліметтер өзгертілетін (толықтырылатын) тауарларға қатысты толтырылады.
ЭЖКЖДТ-ның графалары толтыру қағидалары осы Тәртіппен белгіленген, ЭЖКЖДТ-ның жекелеген графаларын қоспағанда, ЭЖКЖД толтыру Тәртібімен белгіленген ЭЖКЖД графаларын толтыру қағидаларына сәйкес толтырылады.
8. ЭЖКЖДТ қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде баспа құрылғыларын пайдалана отырып, кіші әріптермен толтырылады және өшірулер, қолмен жөнделген жерлер мен түзетулер болмауы тиіс.
9. "Жөнелтуші (жалпы жүкқұжат бойынша)", "Алушы (жалпы жүкқұжат бойынша)", "А", "ЭЖКЖДТ", "Ерекшелік", "Алдыңғы құжат" және "Парақтар саны" графалары қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі ЭЖКЖДТ-ның бірінші парағына орналастырылады.
Егер қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі ЭЖКЖД-ны толтыру кезінде "Жалпы мәліметтер", "Тауарлар туралы мәліметтер", "Құжаттар туралы мәліметтер", "Ескертпе" деген графалардағы, "Барлығы жеке жүкқұжат бойынша (жалпы салмағы брутто, мүше мемлекеттің валютасындағы құны)" және "Барлығы экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясы бойынша (жалпы салмағы брутто, мүше мемлекеттің валютасындағы құны)" деген жолдардағы мәліметтерді көрсету үшін орын жеткіліксіз болған жағдайда, мұндай мәліметтер қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі ЭЖКЖД-ның ажырамас бөлігі болып табылатын А4 форматындағы қағаздың екінші және келесі парақтарында көрсетіледі.
Қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі ЭЖКЖДТ екінші және келесі парақтарын толтыру кезінде:
барлық парақтар (біріншіден басқа) нөмірленуге тиіс (нөмір парақтың жоғарғы ақ шетінің ортасына қойылады);
әрбір парақтың төменгі оң жақ бұрышына ЭЖКЖД толтырған адам қол қояды және егер ЭЖКЖДТ-ны кеден өкілі толтырса және мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес кеден өкілінің мөрі, не егер ЭЖКЖДТ-ны кеден органының лауазымды адамы толтырса, кеден органы лауазымды адамының жеке нөмірлі мөрі болуы тиіс болса, кеден өкілінің мөрін басу жолымен куәландырылады.
"ЭЖКЖДТ-ны толтырған адам туралы мәліметтер, күні", "С" және "D" графалары ЭЖКЖДТ-тің соңғы парағының сырт жағында қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде орналастырылады.
10. Міндетті түрде "Жөнелтуші (жалпы жүкқұжат бойынша)" (Одақтың кедендік аумағынан әкетілетін тауарлар үшін), "Алушы (Жалпы жүкқұжат бойынша)" (Одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарлар үшін), "А", "ЭЖКЖДТ" (электрондық құжат түріндегі ЭЖКЖДТ үшін), "Ерекшелік" (егер графа ЭЖКЖД-да толтырылған болса), "Парақтар саны" (қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі ЭЖКЖДТ үшін), "Жалпы мәліметтер" (егер графа ЭЖКЖДТ-да толтырылған болса) графасының 1 және 3-колонкалары "(Беларусь Республикасы үшін), "ЭЖКЖДТ-ны толтырған адам туралы мәліметтер, күні "(ЭЖКЖДТ-ты кеден органының лауазымды адамы толтырған жағдайды қоспағанда) және "D", сондай-ақ өзгерістер (толықтырулар) енгізілетін ЭЖКЖД графаларына сәйкес келетін ЭЖКЖДТ-ның графалары толтырылады.

При внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в колонках 4 и (или) 5 графы "Общие сведения" ПТДЭГ, в КПТДЭГ также заполняются колонки 1 и 3 графы "Общие сведения".
При внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в графах ПТДЭГ "Сведения о товарах", "Сведения о документах" хотя бы по одному товару в рамках одной индивидуальной накладной, а также в строке "Всего по индивидуальной накладной (общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)" в КПТДЭГ с учетом этих изменений (дополнений) указываются все сведения по индивидуальной накладной, подлежащие указанию в графах "Общие сведения", "Сведения о товарах", "Сведения о документах", "Код изменений", в строке "Всего по индивидуальной накладной (общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)", а также в строке "Всего по пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов (общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)" (если вносимые изменения (дополнения) влекут за собой изменение (дополнение) сведений, подлежащих указанию в этой строке).
При внесении в сведения, заявленные в ПТДЭГ в строке "Всего по пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов (общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)", изменений (дополнений), не связанных с изменением (дополнением) иных сведений, заявленных в ПТДЭГ, в КПТДЭГ заполняются сведения, подлежащие указанию в этой строке, с учетом вносимых изменений (дополнений), и сведения по всем индивидуальным накладным, подлежащие указанию в графах "Общие сведения", "Сведения о товарах", "Сведения о документах", "Код изменений" и в строке "Всего по индивидуальной накладной (общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)".
11. Графа "КПТДЭГ" заполняется в следующем порядке.
Левый подраздел графы заполняется в соответствии с правилами заполнения графы "ПТДЭГ", установленными Порядком заполнения ПТДЭГ.
При заполнении КПТДЭГ в виде электронного документа в реквизите структуры КПТДЭГ, соответствующем правому подразделу графы "КПТДЭГ", указывается аббревиатура "ЭД". При заполнении КПТДЭГ в виде документа на бумажном носителе правый подраздел графы не заполняется.
12. Графа "Кол-во листов" заполняется в следующем порядке.
При заполнении КПТДЭГ в виде электронного документа графа не заполняется. При заполнении КПТДЭГ в виде документа на бумажном носителе в графе указывается общее количество листов КПТДЭГ.

ЭЖКЖД-ның "Жалпы мәліметтер" графасының 4 және (немесе) 5-колонкаларында мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізілген кезде, ЭЖКЖДТ-де сондай-ақ "Жалпы мәліметтер" графасының 1 және 3-колонкалары толтырылады.
ЭЖКЖД-ның "Тауарлар туралы мәліметтер", "Құжаттар туралы мәліметтер" графаларына мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізілген кезде, бір жеке жүкқұжаттың шеңберінде ең болмағанда бір тауар бойынша, сондай-ақ "Барлығы жеке жүкқұжат бойынша (жалпы салмағы брутто, мүше мемлекеттің валютасындағы құны)" деген жолда осы өзгерістерді (толықтыруларды) ескере отырып, ЭЖКЖДТ-де "Жалпы мәліметтер", "Тауарлар туралы мәліметтер", "Құжаттар туралы мәліметтер", "Өзгерістер коды" деген графалардада, "Барлығы жеке жүкқұжат бойынша (жалпы салмағы брутто, мүше мемлекеттің валютасындағы құны)" деген жолда, сондай-ақ "Барлығы экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясы бойынша (жалпы салмағы брутто, мүше мемлекеттің валютасындағы құны)" деген жолда (егер енгізілетін өзгерістер (толықтырулар) осы жолда көрсетілуге жататын мәліметтерді өзгертуге (толықтыруға) әкеп соқтырса) көрсетілуге жататын жеке жүкқұжат бойынша барлық мәліметтер көрсетіледі.
"Барлығы экспресс жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясы бойынша (жалпы салмағы брутто, мүше мемлекеттің валютасындағы құны)" деген жолда ЭЖКЖД-да мәлімделген өзге де мәліметтерді, ЭЖКЖД-де мәлімделген өзге де мәліметтерді өзгертумен (толықтырумен) байланысты емес өзгерістер (толықтырулар) енгізілген кезде, ЭЖКЖДТ-де енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) ескере отырып, осы жолда көрсетілуге жататын мәліметтер және "Жалпы мәліметтер", "Тауарлар туралы мәліметтер", "Құжаттар туралы мәліметтер", "Өзгерістер коды" графаларында және "Барлығы жеке жүкқұжат бойынша (жалпы салмағы брутто, мүше мемлекеттің валютасындағы құны)" жолында көрсетілуге жататын барлық жеке жүкқұжаттар бойынша мәліметтер толтырылады.
11. "ЭЖКЖД" графасы мынадай тәртіппен толтырылады.
Графаның сол жақ кіші бөлімі ЭЖКЖД толтыру Тәртібімен белгіленген "ЭЖКЖД" графасын толтыру қағидаларына сәйкес толтырылады.
"ЭЖКЖД" графасының құқықтық кіші бөліміне сәйкес келетін ЭЖКЖДТ құрылымының деректемесінде электрондық құжат түрінде ЭЖКЖДТ толтырған кезде "ЭҚ" аббревиатурасы көрсетіледі. Қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі ЭЖКЖДТ толтыру кезінде графаның оң жақ кіші бөлімі толтырылмайды.
12. "Парақтар саны" графасы мынадай тәртіппен толтырылады.
ЭЖКЖДТ-ны электрондық құжат түрінде толтырған кезде графа толтырылмайды. Қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде ЭЖКЖДТ толтырылған кезде графада ЭЖКЖДТ парақтарының жалпы саны көрсетіледі.

13. Графа "Сведения о товарах" заполняется в следующем порядке.
В колонке 6 проставляется порядковый номер товара, указанный в колонке 6 графы "Сведения о товарах" ПТДЭГ.
Если в результате изменения (дополнения) сведений, указанных в ПТДЭГ, в рамках индивидуальной накладной количество товаров увеличивается, то в отношении товара, ранее не указанного в ПТДЭГ, проставляется порядковый номер, следующий за порядковым номером последнего товара, заявленного в ПТДЭГ, и через знак разделителя "/" порядковый номер, следующий за порядковым номером последнего товара, заявленного в ПТДЭГ в рамках индивидуальной накладной.
Если в результате изменения (дополнения) сведений, указанных в ПТДЭГ, в рамках индивидуальной накладной количество товаров уменьшается, то в отношении товара, сведения о котором исключаются, проставляется порядковый номер этого товара в соответствии с ПТДЭГ и через знак разделителя "/" цифра "0".
Колонка 7 заполняется в соответствии с правилами заполнения графы "Сведения о товарах" ПТДЭГ, установленными Порядком заполнения ПТДЭГ, с учетом вносимых изменений (дополнений).
Колонка 8 заполняется в соответствии с правилами заполнения графы "Сведения о товарах" ПТДЭГ, установленными Порядком заполнения ПТДЭГ, с учетом вносимых изменений (дополнений), а в случаях, предусмотренных Таможенным кодексом Евразийского экономического союза, когда для целей исчисления таможенных платежей допускается определение кода товара в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС) на уровне не менее первых 4 знаков, указывается определенный таможенным органом код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС на уровне не менее первых 4 знаков.
Колонки 9 – 12 заполняются в соответствии с правилами заполнения графы "Сведения о товарах" ПТДЭГ, установленными Порядком заполнения ПТДЭГ, с учетом вносимых изменений (дополнений).
14. Графа "Сведения о документах" заполняется в следующем порядке.
В графе указываются сведения в соответствии с правилами заполнения графы "Сведения о документах" ПТДЭГ, установленными Порядком заполнения ПТДЭГ, с учетом вносимых изменений (дополнений), а также сведения о документах, подтверждающих вносимые изменения (дополнения).
15. Графа "Код изменений" заполняется в следующем порядке.
Графа заполняется в отношении тех товаров, в сведения о которых вносятся изменения (дополнения), а также в графе заполняются строки "Всего по индивидуальной накладной (общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)" и "Всего по пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов (общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)", если такие строки в КПТДЭГ подлежат заполнению в соответствии с пунктом 10 настоящего Порядка.
В графе указывается 7-значный цифровой код, сформированный по следующей схеме:
Х / Х / Х / Х / Х / Х / Х ,
2 3 4 5 6 7
где:
элемент 1 – этап внесения изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ПТДЭГ:
0 – до выпуска товаров;
1 – после выпуска товаров;
элемент 2 – обстоятельства, послужившие основанием для внесения изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ПТДЭГ:
0 – по инициативе таможенного представителя;
1 – в результате проверки таможенных, иных документов и (или) сведений, начатой после выпуска товаров;
2 – в результате проверки таможенных, иных документов и (или) сведений, начатой до выпуска товаров;
3 – в результате рассмотрения жалоб на решения, действия (бездействие) таможенных органов и их должностных лиц;
4 – в результате камеральной таможенной проверки;
5 – в результате выездной таможенной проверки;
6 – в результате вступления в силу решения судебного органа государства-члена;
элемент 3 – изменение (дополнение) сведений, заявленных в ПТДЭГ, о количестве (весе) товаров:
0 – изменения (дополнения) отсутствуют;
1 – сведения изменены (дополнены);
элемент 4 – изменение кода товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС:
0 – изменения отсутствуют;
1 – сведения изменены (дополнены);
элемент 5 – изменение (дополнение) сведений, указанных в ПТДЭГ, о стоимости товара:
0 – изменения (дополнения) отсутствуют;
1 – сведения изменены (дополнены);
элемент 6 – изменение (дополнение) сведений, заявленных в ПТДЭГ, влекущих за собой изменение (дополнение) сведений об исчислении таможенных платежей:
0 – изменения (дополнения) отсутствуют;
1 – изменение (дополнение) сведений влечет за собой изменение (дополнение) сведений об исчислении таможенных платежей;
элемент 7 – изменение (дополнение) иных сведений, указанных в ПТДЭГ:
0 – изменения (дополнения) отсутствуют;

13. "Тауарлар туралы мәліметтер" графасы мынадай тәртіппен толтырылады.
6-колонкада ЭЖКЖД-ның "Тауарлар туралы мәліметтер" графасының 6-колонкада көрсетілген тауардың реттік нөмірі қойылады.
Егер ЭЖКЖД-да көрсетілген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) нәтижесінде жеке жүкқұжат шеңберінде тауарлардың саны ұлғайтылса, онда ЭЖКЖД-да бұрын көрсетілмеген тауарға қатысты ЭЖКЖД-да мәлімделген соңғы тауардың реттік нөмірінен кейінгі реттік нөмір және жеке жүкқұжат шеңберінде ЭЖКЖД-да мәлімделген соңғы тауардың реттік нөмірінен кейінгі реттік нөмір "/" бөлгіш белгісі арқылы қойылады.
Егер ЭЖКЖД-да көрсетілген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) нәтижесінде жеке жүкқұжат шеңберінде тауарлардың саны азайтылса, онда ол туралы мәліметтер алынып тасталатын тауарға қатысты ЭЖКЖД-ға сәйкес және "/" 0 "бөлгішінің белгісі арқылы осы тауардың реттік нөмірі қойылады.
7-колонка енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) ескере отырып, ЭЖКЖД-ны толтыру тәртібімен белгіленген ЭЖКЖД-ның "Тауарлар туралы мәліметтер" графасын толтыру қағидаларына сәйкес толтырылады.
8-колонка енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) ескере отырып, ЭЖКЖД толтыру тәртібімен белгіленген ЭЖКЖД-ның "Тауарлар туралы мәліметтер" графасын толтыру қағидаларына сәйкес толтырылады, ал Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінде көзделген жағдайларда, кедендік төлемдерді есептеу мақсаттары үшін Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) сәйкес тауардың кодын кемінде бірінші 4 белгі деңгейінде анықтауға жол берілген жағдайда, ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кеден органы айқындаған тауардың коды кемінде бірінші 4 белгі деңгейінде көрсетіледі.
9-12-колонкалар енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) ескере отырып, ЭЖКЖД толтыру тәртібімен белгіленген ЭЖКЖД-ның "Тауарлар туралы мәліметтер" графасын толтыру қағидаларына сәйкес толтырылады.
14. "Құжаттар туралы мәліметтер" графасы мынадай тәртіппен толтырылады.
Графада енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) ескере отырып, ЭЖКЖД толтыру тәртібімен белгіленген ЭЖКЖД-ның "Құжаттар туралы мәліметтер" графасын толтыру қағидаларына сәйкес мәліметтер, сондай-ақ енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) растайтын құжаттар туралы мәліметтер көрсетіледі.
15. "Өзгерістер коды" графасы мынадай тәртіппен толтырылады.
Графа олар туралы мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізілетін тауарларға қатысты толтырылады, сондай-ақ графада "Барлығы жеке жүкқұжат бойынша (жалпы салмағы брутто, мүше мемлекеттің валютасындағы құны)" және "Барлығы экспресс-жүктер үшін жолаушылар кедендік декларациясы бойынша (жалпы салмағы брутто, мүше мемлекеттің валютасындағы құны)" жолдары, егер мұндай жолдар осы Тәртіптің 10-тармағына сәйкес ЭЖКЖДТ-да толтыруға жататын болса, толтырылады.
Графада мынадай схема бойынша қалыптастырылған 7 таңбалы сандық код көрсетіледі:
Х / Х / Х / Х / Х / Х / Х ,
1 2 3 4 5 6 7
мұнда:
1-элемент- ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу кезеңі:
0 – тауарларды шығарғанға дейін;
1 – тауарларды шығарғаннан кейін;
2-элемент – ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу үшін негіз болған мән-жайлар:
0 –кеден өкілінің бастамасы бойынша;
1 – тауарларды шығарғаннан кейін басталған кедендік, өзге де құжаттарды және (немесе) мәліметтерді тексеру нәтижесінде;
2 – тауарларды шығарғанға дейін басталған кедендік, өзге де құжаттарды және (немесе) мәліметтерді тексеру нәтижесінде;
3 – кеден органдарының және олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдарды қарау нәтижесінде;
4 – камералдық кедендік тексеру нәтижесінде;
5 – көшпелі кедендік тексеру нәтижесінде;
6 – мүше мемлекеттің сот органы шешімінің күшіне енуі нәтижесінде;
3-элемент – ЭЖКЖД-да мәлімделген тауарлардың саны (салмағы) туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру):
0 – өзгерістер (толықтырулар) жоқ;
1 – мәліметтер өзгертілді (толықтырылды);
4 элемент-ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауар кодының өзгеруі:
0 – өзгерістер жоқ;
5-элемент – ЭЖКЖД-да көрсетілген тауардың құны туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру):
0 – өзгерістер (толықтырулар) жоқ;
1 – мәліметтер өзгертілді (толықтырылды);
6-элемент – кедендік төлемдерді есептеу туралы мәліметтерді өзгертуге (толықтыруға) алып келетін ЭЖКЖД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру):
0 – өзгерістер (толықтырулар) жоқ;
1 – мәліметтерді өзгерту (толықтыру) кедендік төлемдерді есептеу туралы мәліметтерді өзгертуге (толықтыруға) әкеп соғады;
7-элемент – ЭЖКЖД-да көрсетілген өзге де мәліметтерді өзгерту (толықтыру):
0 – өзгерістер (толықтырулар) жоқ;