О внесении изменений в структуру и формат корректировки декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2020 года № 53. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 мая 2023 года № 77.
Сноска. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30.05.2023 № 77 (вступает в силу с 01.04.2025).
В соответствии с пунктом 4 статьи 112 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в структуру и формат корректировки декларации на товары, утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 января 2018 г. № 3, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 октября 2020 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 21 апреля 2020 г. № 53
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в структуру и формат корректировки декларации на товары
1. В таблице 1:
а) в позиции 3 в графе "Описание" цифры "1.0.2" заменить цифрами "1.1.0";
б) позицию 6 в графе "Описание" изложить в следующей редакции:
"urn:EEC:R:037:GoodsDeclarationCorrection:‌v1.1.0";
в) позицию 8 в графе "Описание" изложить в следующей редакции:
"EEC_R_037_GoodsDeclarationCorrection_‌v1.1.0.xsd".
2. Таблицу 3 изложить в следующей редакции:
"Таблица 3
Реквизитный состав структуры корректировки декларации на товары
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
Примечание*
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
реквизит должен содержать значение "R.037"
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
значение реквизита должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)

Тауарларға арналған декларацияны түзетудің құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 21 сәуірдегі № 53 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 112-бабының 4-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қаңтардағы № 3 шешімімен бекітілген тауарларға арналған декларацияны түзетудің құрылымы мен форматына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2020 жылғы 1 қазаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 53 шешіміне
ҚОСЫМША
Тауарларға арналған декларацияны түзетудің құрылымы мен форматына енгізілетін өзгерістер
1. 1-кестеде:
а) "Сипаттамасы" бағанының 3-позициясындағы "1.0.2" деген цифрлар "1.1.0" деген цифрлармен ауыстырылсын;
б) "Сипаттамасы" бағанының 6-позициясы мынадай редакцияда жазылсын:
"urn: EEC: R:037:GoodsDeclarationCorrection:‌v1.1.0";
в) "Сипаттамасы" бағанының 8-позициясы мынадай редакцияда жазылсын:
"EEC_R_037_GoodsDeclarationCorrection_‌v1.1.0.xsd".
2. 3-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"3-кесте
Тауарларға арналған декларацияны түзету құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көп.
Ескертпе*
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленімі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
деректемеде "R.037" мәні қамтылуға тиіс
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бірдей мәнде сәйкестендіретін символдардың жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Сәйкестендіргіштің ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
деректеменің мәні: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12} шаблонына сәйкес келуге тиіс
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
оған жауап ретінде аталған электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)

Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
значение реквизита при его заполнении должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно содержать дату формирования электронного документа (сведений) в виде значения местного времени с указанием разности с Всемирным временем, приводимого в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
5. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
порядковый номер корректировки декларации на товары
M.SDE.00148
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
1
6. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары
M.CA.CDE.00291
cacdo:‌Customs‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00258)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
6.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
6.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
6.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
casdo:‌Customs‌Document‌Id‌Type (M.CA.SDT.00118)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
1
7. Тип декларации
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
тип декларации
M.CA.SDE.00687
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
1
реквизит должен содержать одно из следующих значений: "ИМ", "ЭК"
8. Код таможенной процедуры
(casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)
кодовое обозначение заявляемой таможенной процедуры
M.CA.SDE.00086
casdo:‌Customs‌Procedure‌Code‌Type (M.CA.SDT.00043)
Значение кода вида таможенной процедуры в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
0..1
реквизит должен содержать значение кода в соответствии с классификатором видов таможенных процедур или значение "00" – при таможенном декларировании припасов
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2002"

Сәйкестендіргіштің ISO/IEC 9834-8-ге сәйкес мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
деректеме толтырылған кезде оның мәні [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12} шаблонына сәйкес келуге тиіс
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күні мен уақытының белгіленімі
1
деректеменің мәнінде YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm шаблонына сәйкес келтірілген Дүниежүзілік уақытпен айырмашылық көрсетіле отырып, жергілікті уақыт мәні түрінде электрондық құжаттың (мәліметтердің) қалыптастырылған күні қамтылуға тиіс, мұнда ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар (болмауы мүмкін)
5. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
тауарларға арналған декларацияны түзетудің реттік нөмірі
M.SDE.00148
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
1
6. Кедендік құжаттың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)
тауарларға арналған декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00291
cacdo:‌Customs‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00258)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
6.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
6.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
1
деректеменің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
6.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
M.CA.SDE.00478
casdo:‌Customs‌Document‌Id‌Type (M.CA.SDT.00118)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 5.
Ең көп ұзындығы: 7
1
7. Декларацияның типі
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
декларацияның типі
M.CA.SDE.00687
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 2
1
деректемеде "ИМ", "ЭТ" деген мәндердің біреуі қамтылуға тиіс
8. Кедендік рәсімнің коды
(casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)
мәлімделетін кедендік рәсімнің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00086
casdo:‌Customs‌Procedure‌Code‌Type (M.CA.SDT.00043)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік рәсім түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 2
0..1
деректемеде кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні немесе керек-жарақтарды декларациялау кезінде "00" мәні қамтылуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибутта "2002" мәні қамтылуға тиіс

9. Код особенности таможенного декларирования
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
кодовое обозначение особенности таможенного декларирования товаров
M.CA.SDE.00136
casdo:‌Declaration‌Feature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00192)
Значение кода особенности таможенного декларирования товаров в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 3
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" атрибут должен содержать значение "2007"
10. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
признак электронного документа
M.CA.SDE.00135
casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code‌Type (M.CA.SDT.00201)
Кодовое обозначение признака представления электронного документа.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
ЭД – если корректировка декларации на товары формируется в виде электронного документа;
ОО – в остальных случаях
11. Код использования документов в качестве таможенной декларации
(casdo:‌Doc‌Usage‌Code)
кодовое обозначение использования транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов в качестве декларации на товары или транзитной декларации
M.CA.SDE.00558
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
реквизит должен содержать значение "СД" – при использовании в качестве декларации на товары транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов. В остальных случаях реквизит не заполняется
12. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
общее количество листов в документе
M.SDE.00018
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
0..1
13. Количество отгрузочных спецификаций
(casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)
количество отгрузочных спецификаций или транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов
M.CA.SDE.00200
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
0..1
14. Количество листов отгрузочных спецификаций
(casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)
количество листов отгрузочных спецификаций или транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов
M.CA.SDE.00137
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
0..1

9. Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
тауарларды кедендік декларациялау ерекшелігінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00136
casdo:‌Declaration‌Feature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00192)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес тауарларды кедендік декларациялау ерекшелігі кодының мәні.
Ұзындығы: 3
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды деректемесі толтырылған жағдайда (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" атрибутта "2007" мәні қамтылуға тиіс
10. Электрондық құжат белгісі
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
электрондық құжат белгісі
M.CA.SDE.00135
casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code‌Type (M.CA.SDT.00201)
Электрондық құжатты ұсыну белгісінің кодпен белгіленуі.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
1
деректеме мына мәндердің біреуін қамтуға тиіс:
ЭД – егер тауарларға арналған декларацияны түзету электрондық құжат түрінде қалыптастырылса;
ОО – қалған жағдайларда
11. Құжаттарды кедендік декларация түрінде пайдалану коды
(casdo:‌Doc‌Usage‌Code)
көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды тауарларға арналған декларация немесе транзиттік декларация ретінде пайдаланудың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00558
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
Деректеме "СД" мәнін қамтуға тиіс – көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланған кезде. Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
12. Парақтар саны
(csdo:‌Page‌Quantity)
құжаттағы парақтардың жалпы саны
M.SDE.00018
csdo:‌Quantity4‌Type (M.SDT.00097)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
13. Тиеу ерекшеліктерінің саны
(casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)
тиеу ерекшеліктерінің немесе көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттардың саны
M.CA.SDE.00200
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
0..1
14. Тиеу ерекшеліктері парақтарының саны
(casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)
Тиеу ерекшеліктері парақтарының немесе көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттардың саны
M.CA.SDE.00137
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
0..1

15. Количество товаров
(casdo:‌Goods‌Quantity)
количество (число) декларируемых товаров в декларации на товары
M.CA.SDE.00705
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
0..1
16. Количество товаров в корректировке декларации на товары
(casdo:‌GDCGoods‌Quantity)
количество (число) товаров в корректировке декларации на товары
M.CA.SDE.01199
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
0..1
реквизит используется в Республике Армения, Республике Беларусь, Кыргызской Республике и Российской Федерации
17. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
общее количество грузовых мест
M.CA.SDE.00707
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
0..1
18. Декларант (заявитель)
(cacdo:‌Declarant‌Details)
сведения о декларанте (заявителе)
M.CA.CDE.00140
cacdo:‌Declarant‌Details‌Type (M.CA.CDT.00457)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
для указания наименования субъекта должен быть заполнен один из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)" или "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
18.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
18.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
значение реквизита при его заполнении должно включать сведения об организационно-правовой форме субъекта (при их наличии)
18.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
значение реквизита при его заполнении должно включать сведения об организационно-правовой форме субъекта (при их наличии)

15. Тауарлардың саны
(casdo:‌Goods‌Quantity)
тауарларға арналған декларациядағы декларацияланатын тауарлардың саны (мөлшері)
M.CA.SDE.00705
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
0..1
16. Тауарларға арналған декларацияны түзетудегі тауарлардың саны (casdo:‌GDCGoods‌Quantity)
тауарларға арналған декларацияны түзетудегі тауарлардың саны
M.CA.SDE.01199
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
0..1
деректеме Армения Республикасында, Беларусь Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады
17. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
жүк орындарының жалпы саны
M.CA.SDE.00707
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
0..1
18. Декларант (өтініш беруші)
(cacdo:‌Declarant‌Details)
декларант (өтініш беруші) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00140
cacdo:‌Declarant‌Details‌Type (M.CA.CDT.00457)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
субъектінің атауын көрсету үшін мына деректемелердің біреуі толтырылуға тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)" немесе "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
18.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
субъект тіркелген елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
18.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
деректемені толтырған кезде оның мәні субъектінің ұйымдық-құқықтық нысаны туралы мәліметтерді қамтуға тиіс (ол болған кезде)
18.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
деректемені толтырған кезде оның мәні субъектінің ұйымдық-құқықтық нысаны туралы мәліметтерді қамтуға тиіс (ол болған кезде)

18.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
18.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
реквизит не заполняется
18.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит используется в Кыргызской Республике и Российской Федерации.
Реквизит предназначен для указания следующих сведений:
в Кыргызской Республике – код Общереспубликанского классификатора предприятий и организаций (ОКПО);
в Российской Федерации – основной государственный регистрационный номер (ОГРН) или основной государственный регистрационный номер индивидуального предпринимателя (ОГРНИП)
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов
1
в случае заполнения реквизита "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" атрибут должен содержать кодовое обозначение вида номера (кода) записи по государственному реестру (регистру) в соответствии со справочником методов идентификации хозяйствующих субъектов при их государственной регистрации в государствах – членах Евразийского экономического союза
18.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.CA.SDT.00188)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит используется в Республике Казахстан.
Реквизит предназначен для указания идентификационного таможенного номера (ИТН) в соответствии с классификатором формирования идентификационного таможенного номера
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
в случае заполнения реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" атрибут должен содержать значение "KZ"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
в случае заполнения атрибута "Код страны (атрибут country‌Code)" атрибут должен содержать значение "2021"

18.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленімі
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
18.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
Шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
деректеме толтырылмайды
18.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
деректеме Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады.
Деректеме мынадай мәліметтерді көрсетуге арналған:
Қырғыз Республикасында – Кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпыреспубликалық сыныптауышының (ОКПО) коды;
Ресей Федерациясында – негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі (ОГРН) немесе дара кәсіпкердің негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі (ОГРНИП)
а) сәйкестендіру әдісі
(атрибут kind‌Id)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілердің сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні
1
"Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут шаруашылық жүргізуші субъектілерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде мемлекеттік тіркеу кезінде оларды сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығына сәйкес мемлекеттік тізілім (тізімдеме) бойынша жазба нөмірі (коды) түрінің кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
18.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) кедендік нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.CA.SDT.00188)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
деректеме Қазақстан Республикасында пайдаланылады.
Деректеме кедендік сәйкестендіру нөмірін қалыптастыру сыныптауышына сәйкес кедендік сәйкестендіру нөмірін (КСН) көрсетуге арналған
а) Елдің коды
(атрибут country‌Code)
қағидалары бойынша көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленімі
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "KZ" мәні қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
"Елдің коды (атрибут country‌Code)" толтырылған жағдайда атрибутта "2021" мәні қамтылуға тиіс

18.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит предназначен для указания следующих сведений:
в Республике Армения – учетный номер налогоплательщика (УНН);
в Республике Беларусь – учетный номер плательщика (УНП);
в Республике Казахстан – бизнес-идентификационный номер (БИН);
в Кыргызской Республике – идентификационный налоговый номер (ИНН);
в Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
18.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
18.10. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
casdo:‌Person‌Id‌Type (M.CA.SDT.00190)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации физического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит используется в Республике Армения, Республике Беларусь, Республике Казахстан и Кыргызской Республике. Реквизит предназначен для указания следующих сведений:
в Республике Армения – номерной знак общественных услуг (НЗОУ) или номер справки об отсутствии НЗОУ;
в Республике Беларусь – идентификационный номер;
в Республике Казахстан – индивидуальный идентификационный номер (ИИН) или уникальный идентификационный номер (УИН);
в Кыргызской Республике – персональный идентификационный номер (ПИН)
18.11. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056
ccdo:‌Identity‌Doc‌Details‌V3‌Type (M.CDT.00062)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
18.11.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"

18.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеушінің тіркеу елінің салық төлеушілер тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеушінің тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
Деректеме мынадай мәліметтерді көрсетуге арналған:
Армения Республикасында – салық төлеушінің есепке алу нөмірі (УНН);
Беларусь Республикасында – төлеушінің есепке алу нөмірі (УНП);
Қазақстан Республикасында – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН);
Қырғыз Республикасында – сәйкестендіру салықтық нөмірі (ИНН);
Ресей Федерациясында – салық төлеушінің жеке нөмірі (ИНН)
18.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салықтық есепке қоюдың себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
18.10. Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш
(casdo:‌Person‌Id)
жеке тұлғаны бірегей сәйкестендіргіш
M.CA.SDE.00129
casdo:‌Person‌Id‌Type (M.CA.SDT.00190)
Жеке тұлғаның тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
деректеме Армения Республикасында, Беларусь Республикасында, Қазақстан Республикасында және Қырғыз Республикасында пайдаланылады. Деректеме мынадай мәліметтерді көрсетуге арналған:
Армения Республикасында – қоғамдық көрсетілетін қызметтердің нөмірлік белгісі (НЗОУ) немесе қоғамдық көрсетілетін қызметтердің нөмірлік белгісінің жоқ екендігі туралы анықтаманың нөмірі;
Беларусь Республикасында – сәйкестендіру нөмірі;
Қазақстан Республикасында – жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) немесе бірегей сәйкестендіру нөмірі (БСН);
Қырғыз Республикасында – дербес сәйкестендіру нөмірі (ПИН)
18.11. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
ccdo:‌Identity‌Doc‌Details‌V3‌Type (M.CDT.00062)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
18.11.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибутта "2021" мәні қамтылуға тиіс

18.11.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00098)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
атрибут должен содержать значение "2053"
18.11.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
реквизит не заполняется
18.11.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
18.11.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
18.11.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
18.11.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
реквизит не заполняется
18.11.8. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти государства-члена либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
18.11.9. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
18.12. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
при заполнении реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должен формироваться только один экземпляр реквизита

18.11.2. Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
жеке басты куәландыратын құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00136
csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00098)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
деректеме толтырылуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
атрибутта "2053" мәні қамтылуға тиіс
18.11.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
деректеме толтырылмайды
18.11.4. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
құжат сериясының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленімі
M.SDE.00157
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
18.11.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
18.11.6. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, оның бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеменің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
18.11.7. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталу күні
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеме толтырылмайды
18.11.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
құжатты берген мүше мемлекеттің билік органын не ол уәкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
18.11.9. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
құжатты берген мүше мемлекеттің билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
18.12. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
мекенжай
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
"Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесін толтырған кезде деректеменің бір ғана данасы қалыптастырылуға тиіс

18.12.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит должен принимать значение "1" – адрес регистрации
18.12.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
18.12.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит используется в Кыргызской Республике
18.12.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
18.12.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
18.12.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
18.12.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:‌City‌Name)"
18.12.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
18.12.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1

18.12.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Мекенжайлар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
деректеме "1" мәнін - тіркеу мекенжайын қабылдауға тиіс
18.12.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме толтырылуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибутта "2021" мәні қамтылуға тиіс
18.12.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
деректеме Қырғыз Республикасында пайдаланылады
18.12.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
18.12.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
18.12.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
18.12.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
деректеме толтырылған кезде онда "Қала (csdo:CityName)" деректемесінің мәнінен ерекшеленетін елді мекеннің атауы болуға тиіс
18.12.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
18.12.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленімі
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1

18.12.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
18.12.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
18.12.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
18.13. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит субъекта
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
18.13.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии со справочником видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
AO – единый указатель ресурса в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (URL);
EM – электронная почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
18.13.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
реквизит должен быть заполнен
18.13.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
в случае если реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" содержит значение "ТЕ" или "FX", реквизит "Идентификатор канала связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Id)" должен содержать значение, приводимое в соответствии с шаблоном: +ССС РР НННН, где ССС – код страны (от 1 до 3 цифр), РР – национальный код пункта назначения (не менее 2 цифр (код города, поселка и т.п.)) или код оператора мобильной связи, НННН – номер абонента (не менее 4 цифр). Разделителем между группами символов является знак пробела. Длина значения реквизита должна составлять не более 15 цифр (символ "+" и знаки пробела не учитываются). Иные символы и разделители не допускаются

18.12.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленімі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
18.12.11. Пошталық индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
18.12.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
18.13. Қатынас жасау деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
субъектінің қатынас жасау деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
18.13.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) кодтық белгіленімі
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
деректеме мына мәндердің біреуін қамтуға тиіс:
AO – ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісіндегі ресурстың бірыңғай көрсеткіші (URL);
EM – электрондық пошта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
18.13.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) атауы
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
деректеме толтырылуға тиіс
18.13.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың реттілігі (телефон, факс нөмірін, мекенжайды, электрондық поштаны және басқасын көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
егер "Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесінде "ТЕ" немесе "FX" мәні қамтылған жағдайда, "Байланыс арнасының сәйкестендіргіші (csdo:‌Communication‌Channel‌Id)" деректемесінде телефонның немесе телефакстың нөмірі қамтылуға тиіс және +ССС РР НННН шаблонына сәйкес көрсетілуге тиіс, мұнда ССС – елдің коды (1-ден 3 цифрға дейін), РР – межелі пункттің ұлттық коды (кемінде 2 цифр (қаланың, кенттің коды және т.с.с.)) немесе ұялы байланыс операторының коды, НННН – абоненттің нөмірі (кемінде 4 цифр). Топтар арасындағы бөлгіш бос жол белгісі болып табылады. Нөмірдің ұзындығы 15-тен аспайтын цифрды құрауға тиіс ( "+" символдары мен бос жол есепке алынбайды). Өзге символдар мен бөлгіштерге жол берілмейді

18.15. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
свидетельство о включении лица в реестр уполномоченных экономических операторов
M.CA.CDE.00381
cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00303)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
18.15.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит должен быть заполнен и содержать код государства-члена, уполномоченным органом которого лицо включено в реестр
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
18.15.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
csdo:‌Id25‌Type (M.SDT.00178)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
1
реквизит должен содержать номер свидетельства о включении в реестр без указания признака перерегистрации (буквы добавления)
18.15.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
casdo:‌Reregistration‌Code‌Type (M.CA.SDT.00125)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
0..1
реквизит должен быть заполнен, если номер свидетельства о включении в реестр содержит признак перерегистрации (букву добавления)
18.15.4. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен быть заполнен, если номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов содержит сведения о типе свидетельства
19. Товарная партия
(cacdo:‌GDCGoods‌Shipment‌Details)
сведения о товарной партии
M.CA.CDE.00330
cacdo:‌GDCGoods‌Shipment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00205)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
19.1. Страна отправления
(cacdo:‌Departure‌Country‌Details)
сведения о стране отправления
M.CA.CDE.00206
cacdo:‌CACountry‌Details‌Type (M.CA.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

18.15. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
тұлғаның уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізілгені туралы куәлік
M.CA.CDE.00381
cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00303)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
18.15.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме толтырылуға және уәкілетті органы тұлғаны тізілімге енгізген мүше мемлекеттің кодын қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибутта "2021" мәні қамтылуға тиіс
18.15.2. Тізілімге енгізу кезіндегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
тұлғаны тізілімге енгізу кезінде оған берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаның тізілімге енгізілгені туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
csdo:‌Id25‌Type (M.SDT.00178)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 25
1
деректемеде қайта тіркеу белгісі (қосу әріптері) көрсетілмей тізілімге енгізу туралы куәліктің нөмірі қамтылуға тиіс
18.15.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00001
casdo:‌Reregistration‌Code‌Type (M.CA.SDT.00125)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
0..1
деректеме, егер тізілімге енгізу туралы куәліктің нөмірінде қайта тіркеу белгісі (қосу әріптері) қамтылса, толтырылуға тиіс
18.15.4. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
уәкілетті экономикалық оператор куәлігі типінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00592
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме, егер уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірі куәліктің типі туралы мәліметтерді қамтыса, толтырылуға тиіс
19. Тауар партиясы
(cacdo:‌GDCGoods‌Shipment‌Details)
тауар партиясы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00330
cacdo:‌GDCGoods‌Shipment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00205)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
19.1. Жөнелту елі
(cacdo:‌Departure‌Country‌Details)
жөнелту елі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00206
cacdo:‌CACountry‌Details‌Type (M.CA.CDT.00079)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

19.1.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
19.1.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать краткое название страны, код которой содержится в реквизите "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)", в соответствии с классификатором стран мира
19.1.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
19.2. Страна назначения
(cacdo:‌Destination‌Country‌Details)
сведения о стране назначения
M.CA.CDE.00205
cacdo:‌CACountry‌Details‌Type (M.CA.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
19.2.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
реквизит должен содержать двухбуквенный код страны в соответствии с классификатором стран мира или одно из следующих значений:
00 – неизвестна;
99 – разные
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
19.2.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123

19.1.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибутта "2021" мәні қамтылуға тиіс
19.1.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
Елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
Деректеме толтырылған кезде әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес онда "Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесінде коды көрсетілетін елдің қысқаша атауы қамтылуға тиіс
19.1.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
19.2. Межелі ел
(cacdo:‌Destination‌Country‌Details)
межелі ел туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00205
cacdo:‌CACountry‌Details‌Type (M.CA.CDT.00079)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
19.2.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
деректемеде әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптік коды немесе мынадай мәндердің біреуі қамтылуға тиіс:
00 – беймәлім;
99 – әртүрлі
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибутта "2021" мәні қамтылуға тиіс
19.2.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
Елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123

csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать краткое название страны, код которой содержится в реквизите "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)", в соответствии с классификатором стран мира или одно из следующих значений: "неизвестна", "разные", если реквизит реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" содержит одно из следующих значений: "00", "99" соответственно
19.2.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
19.3. Торгующая страна
(cacdo:‌Trade‌Country‌Details)
сведения о торгующей стране
M.CA.CDE.00427
cacdo:‌Trade‌Country‌Details‌Type (M.CA.CDT.00374)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
19.3.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать двухбуквенный код страны в соответствии с классификатором стран мира.
В Республике Беларусь реквизит может содержать значение "00" – неизвестна
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" атрибут должен содержать значение "2021"
19.3.2. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
19.4. Условия поставки
(cacdo:‌Delivery‌Terms‌Details)
сведения об условиях поставки
M.CA.CDE.00447
cacdo:‌Delivery‌Terms‌Details‌Type (M.CA.CDT.00375)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
19.4.1. Код условий поставки
(casdo:‌Delivery‌Terms‌Code)
кодовое обозначение условий поставки (базис поставки)
M.CA.SDE.00119
casdo:‌Delivery‌Terms‌Code‌Type (M.CA.SDT.00161)
Значение кода условий поставки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 3
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код условий поставки (casdo:‌Delivery‌Terms‌Code)" атрибут должен содержать значение "2014"

csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
деректеме оны толтырған кезде әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес "Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесінде коды қамтылған елдің қысқаша атауын немесе егер "Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі тиісінше мынадай мәндердің біреуін: "00", "99" қамтыса, мынадай мәндердің біреуін қамтуға тиіс: "беймәлім", "әртүрлі"
19.2.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
19.3. Сатушы ел
(cacdo:‌Trade‌Country‌Details)
сатушы ел туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00427
cacdo:‌Trade‌Country‌Details‌Type (M.CA.CDT.00374)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
19.3.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
0..1
деректеме оны толтырған кезде әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптік кодын қамтуға тиіс.
Беларусь Республикасында деректеме "00" – беймәлім мәнін қамтуы мүмкін
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2021" мәні қамтылуға тиіс
19.3.2. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
19.4. Өнім беру шарттары
(cacdo:‌Delivery‌Terms‌Details)
өнім беру шарттары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00447
cacdo:‌Delivery‌Terms‌Details‌Type (M.CA.CDT.00375)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
19.4.1. Өнім беру шарттарының коды
(casdo:‌Delivery‌Terms‌Code)
өнім беру шарттарының (өнім беру базисі) кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00119
casdo:‌Delivery‌Terms‌Code‌Type (M.CA.SDT.00161)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өнім беру шарттары кодының мәні.
Ұзындығы: 3
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Өнім беру шарттарының коды (casdo:‌Delivery‌Terms‌Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2014" мәні қамтылуға тиіс

19.4.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
наименование географического пункта (согласованного места поставки)
M.CA.SDE.00636
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
19.4.3. Код вида поставки товаров
(casdo:‌Delivery‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида поставки товаров
M.CA.SDE.00218
casdo:‌National‌Delivery‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.00158)
Значение кода вида поставки товаров в соответствии с классификатором видов поставок товаров, подлежащих учету при осуществлении экспортных операций, применяемым в Республике Беларусь.
Длина: 2
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
19.5. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
стоимость декларируемых товаров в валюте цены договора (контракта) или в валюте платежа (оценки)
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии с классификатором валют, идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать значение "2022"
19.6. Итоговая (общая) сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
общая стоимость товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе некомплектном или незавершенном виде
M.CA.SDE.00591
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь и Российской Федерации
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount" атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии с классификатором валют, идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount" атрибут должен содержать значение "2022"

19.4.2. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
географияялық пункттің (келісілген өнім беру орнының) атауы
M.CA.SDE.00636
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
19.4.3. Тауарларды беру түрінің коды
(casdo:‌Delivery‌Kind‌Code)
тауарларды беру түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00218
casdo:‌National‌Delivery‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.00158)
Беларусь Республикасында қолданылатын экспорттық операцияларды жүзеге асыру кезінде есепке алуға жататын тауарларды беру түрлерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды беру түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 2
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
19.5. Құны
(casdo:‌CAValue‌Amount)
декларацияланатын тауарлардың шарт (келісімшарт) бағасы валютасындағы немесе төлем (бағалау) құны
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) валюта коды
(атрибут currency‌Code)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Құны (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут currency‌Code‌List‌Id) атрибутында көрсетілген валюталардың сыныптауышына сәйкес әріптік валюта коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Құны (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2022" мәні қамтылуға тиіс
19.6. Жиынтық (жалпы) құны
(casdo:‌Total‌Amount)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы жиналмаған немесе бөлшектенген түрде, оның ішінде жиынтықталмаған немесе аяқталмаған түрде өткізілетін тауардың жалпы құны
M.CA.SDE.00591
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
деректеме Беларусь Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады
а) валюта коды
(атрибут currency‌Code)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Жиынтық (жалпы) құны (casdo:‌Total‌Amount" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут currency‌Code‌List‌Id) атрибутында көрсетілген валюталардың сыныптауышына сәйкес әріптік валюта коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Жиынтық (жалпы) құны (casdo:‌Total‌Amount" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2022" мәні қамтылуға тиіс

19.7. Курс валюты
(casdo:‌Exchange‌Rate)
курс валюты цены договора (контракта) или валюты платежа (оценки)
M.CA.SDE.00178
casdo:‌Exchange‌Rate‌Type (M.CA.SDT.00071)
Число в десятичной системе счисления.
Мин. значение: 0.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 4
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Курс валюты
(casdo:‌Exchange‌Rate)" атрибут должен содержать код валюты в соответствии с классификатором валют, идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Курс валюты (casdo:‌Exchange‌Rate)" атрибут должен содержать значение "2022"
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
масштаб денежной суммы в десятичной системе счисления, представленный в виде показателя степени числа 10
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0.
Значение по умолчанию: 0
0..1
значение атрибута должно содержать количество иностранных денежных единиц, котируемых за одну единицу национальной валюты.
Значение реквизита должно быть указано в виде степени числа 10 (значение "0" соответствует 1 единице, значение "1" – 10 единицам, значение "2" – 100 единицам и т.д.)
19.8. Отправитель
(cacdo:‌Consignor‌Details)
сведения об отправителе
M.CA.CDE.00469
cacdo:‌Goods‌Shipment‌Subject‌Details‌Type (M.CA.CDT.00416)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
для указания наименования субъекта должен быть заполнен один из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)" или "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
19.8.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

19.7. Валюта бағамы
(casdo:‌Exchange‌Rate)
шарт (келісімшарт) бағасы валютасының немесе төлем (бағалау) валютасының бағамы
M.CA.SDE.00178
casdo:‌Exchange‌Rate‌Type (M.CA.SDT.00071)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең аз мәні: 0.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
а) валюта коды
(атрибут currency‌Code)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Валюта бағамы
(casdo:‌Exchange‌Rate)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында көрсетілген валюталар сыныптауышына сәйкес валюта коды қамтылуға тиіс (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Валюта бағамы (casdo:‌Exchange‌Rate)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2022" мәні қамтылуға тиіс
в) ауқымы
(атрибут scale‌Number)
ондық санау жүйесіндегі ақша сомасының 10 санының дәреже көрсеткіші түрінде ұсынылған ауқымы
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 0.
Келісілген мән: 0
0..1
атрибут мәні ұлттық валютаның бір бірлігі үшін белгіленген шетелдік ақша бірліктерінің санын қамтуға тиіс.
Деректеменің мәні 10 санының дәрежесі түрінде көрсетілуге тиіс ("0" мәні – 1 бірлікке, "1" мәні – 10 бірлікке, "2" мәні 100 бірлікке сәйкес келеді және т.с.)
19.8. Жөнелтуші
(cacdo:‌Consignor‌Details)
жөнелтуші туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00469
cacdo:‌Goods‌Shipment‌Subject‌Details‌Type (M.CA.CDT.00416)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
субъектінің атауын көрсету үшін мына деректемелердің біреуі толтырылуға тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)" немесе "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
19.8.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
субъект тіркелген елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

19.8.15. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
признак совпадения (несовпадения) сведений со сведениями о декларанте (заявителе)
M.CA.SDE.00616
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать значение "1" – сведения об отправителе повторяют сведения, подлежащие заявлению в графе 14 декларации на товары
19.8.16. Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
кодовое обозначение учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений
M.CA.SDE.00307
csdo:‌Code6‌Type (M.SDT.00181)
Нормализованная строка символов.
Длина: 6
0..1
19.8.17. Код особенности указанных сведений
(casdo:‌Subject‌Additional‌Code)
кодовое обозначение особенности сведений о субъекте
M.CA.SDE.00308
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать значение "1" – контрагент
19.9. Получатель
(cacdo:‌Consignee‌Details)
сведения о получателе
M.CA.CDE.00468
cacdo:‌Goods‌Shipment‌Subject‌Details‌Type (M.CA.CDT.00416)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
для указания наименования субъекта должен быть заполнен один из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)" или "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
19.9.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
19.9.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
значение реквизита при его заполнении должно включать сведения об организационно-правовой форме субъекта (при их наличии)
19.9.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225

19.8.15. Мәліметтердің сәйкес келу белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
мәліметтердің декларант (өтініш беруші) туралы мәліметтермен сәйкес келу (сәйкес келмеу) белгісі
M.CA.SDE.00616
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
деректеме толтырылған кезде онда "1" мәні қамтылуға тиіс – жөнелтуші туралы мәліметтер тауарларға арналған декларацияның
14-бағанында мәлімдеуге жататын мәліметтерді қайталайды
19.8.16. Халықаралық пошта жөнелтілімдерін алмастыру (беру) мекемесінің коды
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
халықаралық пошта жөнелтілімдерін алмастыру (беру) мекемесінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00307
csdo:‌Code6‌Type (M.SDT.00181)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 6
0..1
19.8.17. Көрсетілген мәліметтер ерекшелігінің коды
(casdo:‌Subject‌Additional‌Code)
субъект туралы мәліметтер ерекшелігінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00308
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме толтырылған кезде онда "1" мәні - контрагент қамтылуға тиіс
19.9. Алушы
(cacdo:‌Consignee‌Details)
алушы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00468
cacdo:‌Goods‌Shipment‌Subject‌Details‌Type (M.CA.CDT.00416)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
субъектінің атауын көрсету үшін мына деректемелердің біреуі толтырылуға тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)" немесе "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
19.9.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
субъект тіркелген елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
19.9.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
деректемені толтырған кезде оның мәні субъектінің ұйымдық-құқықтық нысаны туралы мәліметтерді қамтуға тиіс (ол болған кезде)
19.9.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225

19.10.15. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
признак совпадения (не совпадения) сведений со сведениями о декларанте (заявителе)
M.CA.SDE.00616
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать значение "1" – сведения о лице, ответственном за финансовое урегулирование, повторяют сведения, подлежащие заявлению в графе 14 декларации на товары
19.11. Таможенная стоимость
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
общая таможенная стоимость декларируемых товаров
M.CA.SDE.00188
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Таможенная стоимость (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать код валюты в соответствии с классификатором валют, идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Таможенная стоимость (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать значение "2022"
19.12. Предыдущее значение таможенной стоимости
(casdo:‌Customs‌Value‌Previous‌Amount)
предыдущая таможенная стоимость декларируемых товаров
M.CA.SDE.00613
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Предыдущее значение таможенной стоимости (casdo:‌Customs‌Value‌Previous‌Amount)" атрибут должен содержать код валюты в соответствии с классификатором валют, идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Предыдущее значение таможенной стоимости (casdo:‌Customs‌Value‌Previous‌Amount)" атрибут должен содержать значение "2022"

19.10.15. Мәліметтердің сәйкес келу белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
мәліметтердің декларант (өтініш беруші) туралы мәліметтермен сәйкес келу (сәйкес келмеу) белгісі
M.CA.SDE.00616
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
деректеме толтырылған кезде онда "1" мәні - қаржылық реттеуге жауапты тұлға туралы мәліметтер қамтылуға тиіс, тауарларға арналған декларацияның 14-бағанында мәлімдеуге жататын мәліметтерді қайталайды
19.11. Кедендік құны
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
декларацияланатын тауарлардың жалпы кедендік құны
M.CA.SDE.00188
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) валюта коды
(атрибут currency‌Code)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Кедендік құны (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында көрсетілген валюталар сыныптауышына сәйкес валюта коды қамтылуға тиіс (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Кедендік құны (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2022" мәні қамтылуға тиіс
19.12. Кедендік құнының алдыңғы мәні
(casdo:‌Customs‌Value‌Previous‌Amount)
декларацияланатын тауарлардың кедендік құнының алдыңғы мәні
M.CA.SDE.00613
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) валюта коды
(атрибут currency‌Code)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Кедендік құнының алдыңғы мәні (casdo:‌Customs‌Value‌Previous‌Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында көрсетілген валюталар сыныптауышына сәйкес валюта коды қамтылуға тиіс (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Кедендік құнының алдыңғы мәні (casdo:‌Customs‌Value‌Previous‌Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2022" мәні қамтылуға тиіс

19.13. Общая таможенная стоимость
(casdo:‌Total‌Customs‌Value‌Amount)
общая таможенная стоимость товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе некомплектном или незавершенном виде
M.CA.SDE.01200
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь, Кыргызской Республике и Российской Федерации
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Общая таможенная стоимость (casdo:‌Total‌Customs‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать код валюты в соответствии с классификатором валют, идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Общая таможенная стоимость (casdo:‌Total‌Customs‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать значение "2022"
19.14. Страна происхождения
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
сведения о стране происхождения
M.CA.CDE.00098
cacdo:‌CACountry‌Details‌Type (M.CA.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
19.14.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
реквизит должен содержать двухбуквенный код страны в соответствии с классификатором стран мира либо одно из следующих значений:
00 – неизвестно;
99 – разные;
EU – Евросоюз
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"

19.13. Жалпы кедендік құны
(casdo:‌Total‌Customs‌Value‌Amount)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы жиналмаған немесе бөлшектенген түрде, оның ішінде жиынтықталмаған немесе аяқталмаған түрде өткізілетін тауардың жалпы кедендік құны
M.CA.SDE.01200
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
деректеме Беларусь Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады
а) валюта коды
(атрибут currency‌Code)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Жалпы кедендік құны (casdo:‌Total‌Customs‌Value‌Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында көрсетілген валюталар сыныптауышына сәйкес валюта коды қамтылуға тиіс (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Жалпы кедендік құны (casdo:‌Total‌Customs‌Value‌Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2022" мәні қамтылуға тиіс
19.14. Шығарылған елі
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
шығарылған елі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00098
cacdo:‌CACountry‌Details‌Type (M.CA.CDT.00079)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
19.14.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
деректемеде әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптік коды не мынадай мәндердің біреуі қамтылуға тиіс:
00 – беймәлім;
99 – әртүрлі;
EU – Еуроодақ
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибутта "2021" мәні қамтылуға тиіс

19.14.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать краткое название страны, код которой содержится в реквизите "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)", в соответствии с классификатором стран мира или одно из следующих значений: "неизвестно", "разные", "Евросоюз", если реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" содержит одно из следующих значений: "00", "99", "EU" соответственно
19.14.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит не заполняется
19.15. Характер сделки
(cacdo:‌Transaction‌Nature‌Details)
сведения о характере сделки
M.CA.CDE.00495
cacdo:‌Transaction‌Nature‌Details‌Type (M.CA.CDT.00436)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
19.15.1. Код характера сделки
(casdo:‌Transaction‌Nature‌Code)
кодовое обозначение характера сделки
M.CA.SDE.00619
casdo:‌Transaction‌Nature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00311)
Значение кода в соответствии с классификатором характера сделки, используемым в государствах – членах Евразийского экономического союза.
Шаблон: \d{3}
0..1
19.15.2. Код особенности внешнеэкономической сделки
(casdo:‌Transaction‌Feature‌Code)
кодовое обозначение особенности внешнеэкономической сделки
M.CA.SDE.00618
casdo:‌Transaction‌Feature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором особенности внешнеэкономической сделки, используемым в государствах – членах Евразийского экономического союза.
Шаблон: \d{2}
0..1
19.16. Перевозка
(cacdo:‌GDCConsignment‌Details)
сведения о перевозке товаров
M.CA.CDE.00331
cacdo:‌GDCConsignment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00206)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
19.16.1. Признак контейнерных перевозок
(casdo:‌Container‌Indicator)
признак контейнерных перевозок
M.CA.SDE.00220
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать одно из следующих значений:
1 – товары перевозятся в контейнере;
0 – товары перевозятся не в контейнере
19.16.2. Транспортное средство на границе
(cacdo:‌Border‌Transport‌Details)
сведения о транспортных средствах на границе
M.CA.CDE.00158
cacdo:‌Declaration‌Transport‌Means‌Details‌Type (M.CA.CDT.00193)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166

19.14.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
Елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
деректемені толтырған кезде онда "Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесінде әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес деректемеде коды қамтылған Елдің қысқаша атауы немесе мынадай мәндердің біреуі қамтылуға тиіс: "беймәлім", "әртүрлі", "Еуроодақ", егер "Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесінде тиісінше мынадай мәндердің біреуі: "00", "99", "EU" қамтылса
19.14.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
деректеме толтырылмайды
19.15. Мәміленің сипаты
(cacdo:‌Transaction‌Nature‌Details)
мәміленің сипаты туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00495
cacdo:‌Transaction‌Nature‌Details‌Type (M.CA.CDT.00436)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
19.15.1. Мәміле сипатының коды (casdo:‌Transaction‌Nature‌Code)
мәміле сипатының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00619
casdo:‌Transaction‌Nature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00311)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде пайдаланылатын мәміле сипатының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{3}
0..1
19.15.2. Сыртқы экономикалық мәміле ерекшелігінің коды
(casdo:‌Transaction‌Feature‌Code)
сыртқы экономикалық мәміле ерекшелігінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00618
casdo:‌Transaction‌Feature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде пайдаланылатын сыртқы экономикалық мәміле ерекшелігінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні. Шаблон: \d{2}
0..1
19.16. Тасымалдау
(cacdo:‌GDCConsignment‌Details)
тауарларды тасымалдау туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00331
cacdo:‌GDCConsignment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00206)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
19.16.1. Контейнерлік тасымалдаудың белгісі
(casdo:‌Container‌Indicator)
контейнерлік тасымалдаудың белгісі
M.CA.SDE.00220
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
деректеме толтырылған кезде онда мынадай мәндердің біреуі қамтылуға тиіс:
1 – тауарлар контейнермен тасымалданады;
0 – тауарлар контейнерден тыс тасымалданады
19.16.2. Шекарадағы көлік құралы
(cacdo:‌Border‌Transport‌Details)
шекарадағы көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00158
cacdo:‌Declaration‌Transport‌Means‌Details‌Type (M.CA.CDT.00193)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
көлік түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00166

csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" атрибут должен содержать значение "2004"
*.2. Код страны регистрации транспортного средства
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации транспортного средства
M.CA.SDE.00429
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать двухбуквенный код страны регистрации транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира, либо одно из следующих значений:
99 – разные;
00 – неизвестна
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" атрибут должен содержать значение "2021"
*.3. Количество транспортных средств
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)
количество транспортных средств
M.CA.SDE.00140
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
0..1
*.4. Информация о транспортном средстве
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)
сведения о транспортном средстве
M.CA.CDE.00361
cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00321)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.4.1. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
регистрационный номер транспортного средства, наименование судна, номер авиарейса, номер поезда, номер железнодорожного вагона (платформ, цистерн и т.п.)
M.SDE.00154
csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id‌Type (M.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1

csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2004" мәні қамтылуға тиіс
*.2. Көлік құралы тіркелген елдің коды
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
көлік құралы тіркелген елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00429
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.
Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
0..1
деректеме толтырылған кезде онда әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес көлік құралы тіркелген елдің екі әріптік коды не мынадай мәндердің біреуі қамтылуға тиіс:
99 – әртүрлі;
00 – беймәлім
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Көлік құралы тіркелген елдің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2021" мәні қамтылуға тиіс
*.3. Көлік құралдарының саны
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)
Көлік құралдарының саны
M.CA.SDE.00140
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
0..1
*.4. Көлік құралы туралы ақпарат
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)
көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00361
cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00321)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.4.1. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
көлік құралының тіркеу нөмірі, кеменің атауы, әуе рейсінің нөмірі, теміржол вагонының (платформалардың, цистерналардың және т.б.) нөмірі
M.SDE.00154
csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id‌Type (M.SDT.00101)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
1
а) елдің коды
(атрибут country‌Code)
қағидалары бойынша көрсетілген код қалыптастырылған елдің кодтық белгіленімі
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1

*.4.2. Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства
(casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)
регистрационный номер первого прицепного транспортного средства
M.CA.SDE.00399
csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id‌Type (M.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.4.3. Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства
(casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)
регистрационный номер второго прицепного транспортного средства
M.CA.SDE.00428
csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id‌Type (M.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.4.4. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
номер свидетельства о регистрации транспортного средства
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
реквизит не заполняется
*.4.5. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
csdo:‌Vehicle‌Id‌Type (M.SDT.00161)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит не заполняется
*.4.6. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
кодовое обозначение типа транспортного средства
M.CA.SDE.00371
casdo:‌Transport‌Type‌Code‌Type (M.CA.SDT.00205)
Значение кода типа транспортного средства международной перевозки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{3}
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

*.4.2. Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
(casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)
бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00399
csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id‌Type (M.SDT.00101)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
а) елдің коды
(атрибут country‌Code)
қағидалары бойынша көрсетілген код қалыптастырылған елдің кодтық белгіленімі
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.4.3. Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
(casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)
екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00428
csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id‌Type (M.SDT.00101)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
а) елдің коды
(атрибут country‌Code)
қағидалары бойынша көрсетілген код қалыптастырылған елдің кодтық белгіленімі
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.4.4. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
көлік құралын тіркеу туралы куәліктің нөмірі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
деректеме толтырылмайды
*.4.5. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00212
csdo:‌Vehicle‌Id‌Type (M.SDT.00161)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
деректеме толтырылмайды
*.4.6. Халықаралық тасымал көлік құралы типінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
көлік құралы типінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00371
casdo:‌Transport‌Type‌Code‌Type (M.CA.SDT.00205)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес халықаралық тасымал көлік құралы типі кодының мәні.
Шаблон: \d{3}
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать одно из следующих значений:
1 – газопровод;
2 – нефтепровод;
3 – нефтепродуктопровод;
4 – линии электропередачи
*.6. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
наименование объекта, на котором установлены приборы учета
M.CA.SDE.00636
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..*
19.16.4. Таможенный орган на границе
(cacdo:‌Border‌Customs‌Office‌Details)
таможенный орган въезда или выезда
M.CA.CDE.00118
ccdo:‌Customs‌Office‌Details‌Type (M.CDT.00104)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
реквизит должен быть заполнен в случае формирования реквизита "Таможенный орган на границе (cacdo:‌Border‌Customs‌Office‌Details)"
*.2. Наименование таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
наименование таможенного органа
M.SDE.00300
csdo:‌Name50‌Type (M.SDT.00204)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
19.17. Место нахождения товара
(cacdo:‌Goods‌Location‌Details)
сведения о месте нахождения товаров
M.CA.CDE.00129
cacdo:‌Goods‌Location‌Details‌Type (M.CA.CDT.00100)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
19.17.1. Код места нахождения товаров
(casdo:‌Goods‌Location‌Code)
кодовое обозначение места нахождения товаров
M.CA.SDE.00126
casdo:‌Goods‌Location‌Code‌Type (M.CA.SDT.00060)
значение кода места нахождения товаров в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2023"

csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме толтырылған кезде онда мынадай мәндердің біреуі қамтылуға тиіс:
1 – газ құбыржолы;
2 – мұнай құбыржолы;
3 – мұнай өнімдерінің құбыржолы;
4 – электр тарату желісі
*.6. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
есептеу аспаптары орнатылған объектінің атауы
M.CA.SDE.00636
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..*
19.16.4. Шекарадағы кеден органы
(cacdo:‌Border‌Customs‌Office‌Details)
кіру немесе шығу кеден органы
M.CA.CDE.00118
ccdo:‌Customs‌Office‌Details‌Type (M.CDT.00104)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
деректеме "Шекарадағы кеден органы (cacdo:BorderCustomsOfficeDetails)" деректемесі қалыптастырылған жағдайда толтырылуға тиіс
*.2. Кеден органының атауы
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
Кеден органының атауы
M.SDE.00300
csdo:‌Name50‌Type (M.SDT.00204)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
19.17. Тауардың тұрған жері
(cacdo:‌Goods‌Location‌Details)
тауарлардың тұрған жері туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00129
cacdo:‌Goods‌Location‌Details‌Type (M.CA.CDT.00100)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
19.17.1. Тауарлардың тұрған жерінің коды
(casdo:‌Goods‌Location‌Code)
тауарлардың тұрған жерінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00126
casdo:‌Goods‌Location‌Code‌Type (M.CA.SDT.00060)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес тауарлардың тұрған жері кодының мәні.
Ұзындығы: 2
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибутта "2023" мәні қамтылуға тиіс

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
реквизит не заполняется
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
19.18. Товар
(cacdo:‌GDCGoods‌Item‌Details)
сведения о товаре
M.CA.CDE.00329
cacdo:‌GDCGoods‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00204)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
19.18.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара
M.CA.SDE.00183
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
1
18.18.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
19.18.3. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
описание товара, включая коммерческое, фирменное или иное традиционное наименование товара
M.CA.SDE.00164
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..4
реквизит должен быть заполнен
19.18.4. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
вес товара, брутто
M.SDE.00168
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"

csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленімі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.11. Пошталық индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
деректеме толтырылмайды
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
19.18. Тауар
(cacdo:‌GDCGoods‌Item‌Details)
тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00329
cacdo:‌GDCGoods‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00204)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
19.18.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
Тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
1
18.18.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН-ге сәйкес тауардың кодтық белгіленімі
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгілер деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН-нан кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
19.18.3. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
тауардың саудалық, коммерциялық немесе өзге де дәстүрлі атауын қоса алғанда, тауардың сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..4
деректеме толтырылуға тиіс
19.18.4. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
тауардың салмағы, брутто
M.SDE.00168
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "166" мәні қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2016" мәні қамтылуға тиіс

19.18.5. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
вес товара, нетто
M.SDE.00174
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"
19.18.6. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара с указанием дополнительной единицы измерения
M.CA.CDE.00153
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит предназначен для указания количества товара в дополнительной единице измерения
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2016"
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00409)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 13
0..1
реквизит должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)"

19.18.5. Нетто массасы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
тауардың салмағы, нетто
M.SDE.00174
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "166" мәні қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2016" мәні қамтылуға тиіс
19.18.6. Тауардың саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
M.CA.CDE.00153
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректеме қосымша өлшем бірлігінде тауар санын көрсетуге арналған
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)"
атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибутта "2016" мәні қамтылуға тиіс
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00409)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 13
0..1
деректемеде "Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімі қамтылуға тиіс

19.18.7. Порядковый номер листа
(casdo:‌Page‌Ordinal)
порядковый номер листа (дополнительного листа)
M.CA.SDE.00503
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
19.18.8. Порядковый номер товара по корректировке декларации на товары
(casdo:‌GDCConsignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара по корректировке декларации на товары
M.CA.SDE.00400
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
19.18.9. Код особенности классификации товара
(casdo:‌Goods‌Classification‌Code)
кодовое обозначение особенности классификации товара
M.CA.SDE.00190
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
1 – общий ("О");
2 – товар списка.
В остальных случаях реквизит не заполняется
19.18.10. Признак отнесения товаров к товарам, подлежащим маркировке средствами идентификации
(casdo:‌CIMSign‌Code)
признак отнесения товаров к товарам, подлежащим маркировке средствами идентификации (контрольными (идентификационными) знаками)
M.CA.SDE.00764
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен содержать значение "М" – для товаров, включенных в перечень товаров, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными знаками), но не подлежащих такой маркировке в соответствии с требованиями нормативных правовых актов. В остальных случаях реквизит не заполняется
19.18.11. Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений
(casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)
признак товара, свободного от применения запретов и ограничений
M.CA.SDE.00142
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен содержать значение "С" – для товаров, свободных от применения запретов и ограничений. В остальных случаях реквизит не заполняется
19.18.12. Код соблюдения запретов и ограничений
(casdo:‌Prohibition‌Code)
кодовое обозначение применяемых запретов и ограничений
M.CA.SDE.00170
casdo:‌Prohibition‌Code‌Type (M.CA.SDT.01106)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 5
0..*
реквизит используется в Республике Казахстан
19.18.13. Признак объекта интеллектуальной собственности
(casdo:‌IPOSign‌Code)
признак отнесения товара к объектам интеллектуальной собственности
M.CA.SDE.00130
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен содержать значение "И" – для товаров, содержащих объекты и (или) признаки объектов интеллектуальной собственности. В остальных случаях реквизит не заполняется

19.18.7. Парақтың реттік нөмірі
(casdo:‌Page‌Ordinal)
парақтың (қосымша парақтың) реттік нөмірі
M.CA.SDE.00503
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
19.18.8. Тауарларға арналған декларацияны түзету бойынша тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌GDCConsignment‌Item‌Ordinal)
Тауарларға арналған декларацияны түзету бойынша тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00400
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
19.18.9. Тауар сыныптамасы ерекшелігінің коды
(casdo:‌Goods‌Classification‌Code)
тауар сыныптамасы ерекшелігінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00190
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме мына мәндердің біреуін қамтуға тиіс:
1 – жалпы ("Ж");
2 – тізім тауары.
Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
19.18.10. Тауарларды сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарларға жатқызудың белгісі
(casdo:‌CIMSign‌Code)
тауарларды сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарларға жатқызудың белгісі (бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен
M.CA.SDE.00764
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректемеде (бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен) таңбалауға жататын, бірақ нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес мұндай таңбалауға жатпайтын тауарлардың тізбесіне енгізілген тауарлар үшін – "Т" мәні қамтылуға тиіс. Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
19.18.11. Тыйымдар мен шектеулерді қолданудан бос тауардың белгісі
(casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)
тыйымдар мен шектеулерді қолданудан бос тауардың белгісі
M.CA.SDE.00142
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректемеде шектеулерден бос тауарлар үшін – "Б" мәні қамтылуға тиіс. Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
19.18.12. Тыйымдар мен шектеулерді сақтаудың коды
(casdo:‌Prohibition‌Code)
қолданылатын тыйымдар мен шектеулердің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00170
casdo:‌Prohibition‌Code‌Type (M.CA.SDT.01106)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 5
0..*
деректеме Қазақстан Республикасында пайдаланылады
19.18.13. Зияткерлік меншік объектісінің белгісі
(casdo:‌IPOSign‌Code)
тауарды зияткерлік меншік объектілеріне жатқызудың белгісі
M.CA.SDE.00130
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректемеде зияткерлік меншік объектілерін және (немесе) объектілерінің белгілерін қамтитын тауарлар үшін - "З" мәні қамтылуға тиіс. Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды

19.18.14. Код особенности заявления сведений о товарах в декларации на товары
(casdo:‌Goods‌Feature‌Code)
кодовое обозначение особенностей указания сведений о товарах
M.CA.SDE.00630
csdo:‌Code1to3‌Type (M.SDT.00314)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
0..1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
МПО – при таможенном декларировании товаров, пересылаемых в международных почтовых отправлениях;
ЭКГ – при таможенном декларировании экспресс-грузов.
В остальных случаях реквизит не заполняется
19.18.15. Код товара в соответствии с классификатором дополнительной таможенной информации
(casdo:‌Commodity‌Add‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с классификатором дополнительной таможенной информации
M.CA.SDE.00171
casdo:‌Commodity‌Add‌Code‌Type (M.CA.SDT.00195)
Значение 4 знаков кода в соответствии с классификатором дополнительной таможенной информации, используемым в государствах – членах Евразийского экономического союза.
Шаблон: \d{4}
0..1
19.18.16. Код вида лицензируемого товара
(casdo:‌License‌Goods‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида товара, в отношении импорта которого введено автоматическое лицензирование (наблюдение)
M.CA.SDE.01186
casdo:‌License‌Goods‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.01109)
Значение кода вида лицензируемого товара в соответствии с классификатором кодовых обозначений отдельных видов труб стальных, в отношении которых применяется автоматическое лицензирование (наблюдение) импорта.
Длина: 4
0..1
19.18.17. Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
M.CA.CDE.00568
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..3
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать одно из следующих значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00409)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 13
0..1
реквизит должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)"

19.18.14. Тауарларға арналған декларацияда тауарлар туралы мәліметтерді мәлімдеу ерекшелігінің коды
(casdo:‌Goods‌Feature‌Code)
тауарлар туралы мәліметтерді көрсету ерекшеліктерінің кодтың белгіленімі
M.CA.SDE.00630
csdo:‌Code1to3‌Type (M.SDT.00314)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
0..1
деректеме мына мәндердің біреуін қамтуға тиіс:
ХПЖ – халықаралық пошта жөнелтілімдерінде жіберілетін тауарларды кедендік декларациялау кезінде;
ЭКЖ – экспресс-жүктерді кедендік декларациялау кезінде.
Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
19.18.15. Қосымша кедендік ақпарат сыныптауышына сәйкес тауардың коды
(casdo:‌Commodity‌Add‌Code)
қосымша кедендік ақпарат сыныптауышына сәйкес тауардың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00171
casdo:‌Commodity‌Add‌Code‌Type (M.CA.SDT.00195)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде пайдаланылатын қосымша кедендік ақпарат сыныптауышына сәйкес кодтың 4 белгісінің мәні.
Шаблон: \d{4}
0..1
19.18.16. Лицензияланатын тауар түрінің коды
(casdo:‌License‌Goods‌Kind‌Code)
оның импортына қатысты автоматты түрде лицензиялау (қадағалау) енгізілген тауар түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01186
casdo:‌License‌Goods‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.01109)
Өздеріне қатысты автоматты түрде лицензиялау (қадағалау) қолданылатын болат құбырлардың жекелеген түрлерінің кодтық белгіленімдерінің сыныптауышына сәйкес лицензияланатын тауар түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 4
0..1
19.18.17. Негізгіден және қосымшадан ерекшеленетін өлшем бірлігіндегі тауардың саны
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
негізгіден және қосымшадан ерекшеленетін өлшем бірлігіндегі тауардың саны
M.CA.CDE.00568
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..3
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
атрибутта "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибутта мына мәндердің біреуі қамтылуға тиіс:
2016 – өлшем бірліктерінің сыныптауышын пайдаланған кезде;
2020 – кедендің баждарды, салықтарды есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлер сыныптауышын пайдаланған кезде
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00409)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 13
0..1
деректемеде "Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімі қамтылуға тиіс

19.18.18. Общая масса брутто
(casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)
общая масса брутто товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе некомплектном или незавершенном виде
M.CA.SDE.01202
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь, Кыргызской Республике и Российской Федерации
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Общая масса брутто (casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Общая масса брутто (casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"
19.18.19. Общая масса нетто
(casdo:‌Total‌Net‌Mass‌Measure)
общая масса нетто товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе некомплектном или незавершенном виде
M.CA.SDE.01201
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь, Кыргызской Республике и Российской Федерации
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Общая масса нетто (casdo:‌Total‌Net‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Общая масса нетто (casdo:‌Total‌Net‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"
19.18.20. Группа товаров
(cacdo:‌Goods‌Item‌Group‌Details)
сведения о группе товаров одного наименования с отличающимися от других групп характеристиками
M.CA.CDE.00049
cacdo:‌Goods‌Item‌Group‌Details‌Type (M.CA.CDT.00047)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
идентификатор записи
M.CA.SDE.00771

19.18.18. Жалпы брутто массасы
(casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы жиналмаған немесе бөлшектенген түрде, оның ішінде жиынтықталмаған немесе аяқталмаған түрде өткізілетін тауардың жалпы брутто массасы
M.CA.SDE.01202
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
деректеме Беларусь Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Жалпы брутто массасы (casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "166" мәні қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Жалпы брутто массасы (casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2016" мәні қамтылуға тиіс
19.18.19. Жалпы нетто массасы
(casdo:‌Total‌Net‌Mass‌Measure)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы жиналмаған немесе бөлшектенген түрде, оның ішінде жиынтықталмаған немесе аяқталмаған түрде өткізілетін тауардың жалпы нетто массасы
M.CA.SDE.01201
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
деректеме Беларусь Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Жалпы нетто массасы (casdo:‌Total‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "166" мәні қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Жалпы нетто массасы (casdo:‌Total‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2016" мәні қамтылуға тиіс
19.18.20. Тауарлар тобы
(cacdo:‌Goods‌Item‌Group‌Details)
сипаттамаларымен басқа топтардан ерекшеленетін бір атаудағы тауарлар тобы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00049
cacdo:‌Goods‌Item‌Group‌Details‌Type (M.CA.CDT.00047)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Жазбаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
жазбаның сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00771

csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит используется в Российской Федерации. Реквизит может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ, в целях однозначной идентификации записи в документе
*.2. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
описание группы товаров с учетом дополнительных характеристик (качественных, количественных, технических, коммерческих), необходимых для исчисления и взимания таможенных и иных платежей, применения мер защиты внутреннего рынка, обеспечения соблюдения запретов и ограничений, принятия таможенными органами мер по защите прав на объекты интеллектуальной собственности, идентификации, отнесения к одному десятизначному классификационному коду в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.CA.SDE.00164
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
*.3. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
номер (позиция) компонента товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе некомплектном или незавершенном виде, в соответствии с решением таможенного органа о классификации товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00148
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
*.4. Характеристики товара в группе товаров
(cacdo:‌Commodity‌Group‌Item‌Details)
сведения о характеристиках товара в группе
M.CA.CDE.00304
cacdo:‌Commodity‌Group‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00273)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.4.1. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
идентификатор записи
M.CA.SDE.00771
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит используется в Российской Федерации.
Реквизит может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ, в целях однозначной идентификации записи в документе
*.4.2. Сведения о товаре
(cacdo:‌Commodity‌Description‌Details)
дополнительные сведения о товаре
M.CA.CDE.00802
cacdo:‌CACommodity‌Description‌Details‌Type (M.CA.CDT.00479)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.2.1. Наименование товарного знака
(casdo:‌Trade‌Mark‌Name)
наименование товарного знака, объекта авторского права, смежных прав, патента
M.CA.SDE.00205
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.4.2.2. Наименование места происхождения
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
наименование места происхождения
M.CA.SDE.00769

csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады. Деректемені құжаттағы жазбаны біркелкі сәйкестендіру мақсатында, электрондық құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйе толтыруы мүмкін.
*.2. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
кедендік және өзге де төлемдерді есептеу мен алу, ішкі нарықты қорғау шараларын қолдану, тыйымдар мен шектеулердің сақталуын қамтамасыз ету, кеден органдарының зияткерлік меншік объектілеріне құқықты қорғау бойынша шаралар қабылдауы, сәйкестендіру, ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес бір он таңбалы сыныптауыш кодына жатқызу үшін қажетті қосымша сипаттамалар (сапалық, сандық, техникалық, коммерциялық) ескерілген тауарлар тобының сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..*
*.3. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауарды сыныптау туралы кеден органының шешіміне сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы жиналмаған немесе бөлшектенген түрде, оның ішінде жиынтықталмаған немесе аяқталмаған түрде өткізілетін тауар компонентінің нөмірі (позициясы)
M.SDE.00148
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
*.4. Тауарлар тобындағы тауардың сипаттамасы
(cacdo:‌Commodity‌Group‌Item‌Details)
тауарлар тобындағы тауардың сипаттамалары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00304
cacdo:‌Commodity‌Group‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00273)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.4.1. Жазбаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
жазбаның сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00771
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады.
Деректемені құжаттағы жазбаны біркелкі сәйкестендіру мақсатында, электрондық құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйе толтыруы мүмкін
*.4.2. Тауар туралы мәліметтер
(cacdo:‌Commodity‌Description‌Details)
тауар туралы қосымша мәліметтер
M.CA.CDE.00802
cacdo:‌CACommodity‌Description‌Details‌Type (M.CA.CDT.00479)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.2.1. Тауар белгісінің атауы
(casdo:‌Trade‌Mark‌Name)
тауар белгісінің, авторлық құқық, аралас құқық, патент объектісінің атауы
M.CA.SDE.00205
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
*.4.2.2. Шығарылған жерінің атауы
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
шығарылған жерінің атауы
M.CA.SDE.00769

csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.4.2.3. Наименование марки
(csdo:‌Product‌Mark‌Name)
наименование марки
M.SDE.00232
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.4.2.4. Наименование модели
(csdo:‌Product‌Model‌Name)
наименование модели продукта (товара)
M.SDE.00233
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.4.2.5. Идентификатор продукта
(csdo:‌Product‌Id)
уникальный идентификатор вида продукта (товара) или артикул товара
M.SDE.00140
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.4.2.6. Наименование сорта
(csdo:‌Product‌Sort‌Name)
наименование сорта (группы сортов) продукта (товара)
M.SDE.00234
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.4.2.7. Наименование стандарта
(casdo:‌Standard‌Name)
наименование стандарта (международного, межгосударственного, государственного, отраслевого или организации) или технических условий на товар
M.CA.SDE.00209
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
*.4.2.8. Идентификатор единицы продукта
(csdo:‌Product‌Instance‌Id)
уникальный идентификатор (серийный номер, код) экземпляра продукта (товара)
M.SDE.00151
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..*
*.4.2.9. Дата производства
(csdo:‌Manufacture‌Date)
дата производства (изготовления) товара
M.SDE.00215
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.4.3. Производитель
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
сведения о производителе (изготовителе)
M.CA.CDE.01126
cacdo:‌CASubject‌Details‌V2‌Type (M.CA.CDT.01117)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
для указания наименования субъекта должен быть заполнен один из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)" или "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.4.3.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.4.3.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225

csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
*.4.2.3. Марканың атауы
(csdo:‌Product‌Mark‌Name)
марканың атауы
M.SDE.00232
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
*.4.2.4. Модельдің атауы
(csdo:‌Product‌Model‌Name)
өнім (тауар) моделінің атауы)
M.SDE.00233
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
*.4.2.5. Өнімнің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Product‌Id)
өнім (тауар) түрінің бірегей сәйкестендіргіші немесе тауар артикулі
M.SDE.00140
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.4.2.6. Сорттың атауы
(csdo:‌Product‌Sort‌Name)
өнім (тауар) сортының (сорттар тобының) атауы
M.SDE.00234
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
*.4.2.7. Стандарттың атауы
(casdo:‌Standard‌Name)
стандарттың (халықаралық, мемлекетаралық, мемлекеттік, салалық немесе ұйымның) немесе тауарға арналған техникалық шарттардың атауы
M.CA.SDE.00209
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
*.4.2.8. Өнім бірлігінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Product‌Instance‌Id)
өнім (тауар) данасының бірегей сәйкестендіргіші (сериялық нөмірі, коды)
M.SDE.00151
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..*
*.4.2.9. Өндірілген күні
(csdo:‌Manufacture‌Date)
тауардың өндірілген (дайындалған) күні
M.SDE.00215
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеме толтырылған кезде оның мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.4.3. Өндіруші
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
өндіруші (дйындаушы) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01126
cacdo:‌CASubject‌Details‌V2‌Type (M.CA.CDT.01117)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
субъектінің атауын көрсету үшін мына деректемелердің біреуі толтырылуға тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)" немесе "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.4.3.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.4.3.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225

*.4.3.7.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
реквизит не заполняется
*.4.3.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
*.4.4. Габаритные размеры объекта
(ccdo:‌Unified‌Overall‌Dimension‌Details)
линейные размеры объекта (длина, ширина и высота)
M.CDE.00066
ccdo:‌Unified‌Overall‌Dimension‌Details‌Type (M.CDT.00055)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.4.1. Длина
(csdo:‌Unified‌Length‌Measure)
линейный размер объекта в продольном направлении
M.SDE.00171
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Длина (csdo:‌Unified‌Length‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Длина (csdo:‌Unified‌Length‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код единицы измерения.
Атрибут должен содержать значение "2016" – при использовании классификатора единиц измерения, размещенного в реестре НСИ Союза
*.4.4.2. Ширина
(csdo:‌Unified‌Width‌Measure)
линейный размер объекта в поперечном направлении
M.SDE.00170
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Ширина (csdo:‌Unified‌Width‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Ширина (csdo:‌Unified‌Width‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код единицы измерения.
Атрибут должен содержать значение "2016" – при использовании классификатора единиц измерения, размещенного в реестре НСИ Союза

*.4.3.7.11. Пошталық индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
деректеме толтырылмайды
*.4.3.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
*.4.4. Объектінің габариттік өлшемдері
(ccdo:‌Unified‌Overall‌Dimension‌Details)
объектінің сызықтық өлшемдері (ұзындығы, ені және биіктігі)
M.CDE.00066
ccdo:‌Unified‌Overall‌Dimension‌Details‌Type (M.CDT.00055)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.4.1. Ұзындығы
(csdo:‌Unified‌Length‌Measure)
объектінің бойлық бағыттағы сызықтық өлшемі
M.SDE.00171
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Ұзындығы (csdo:‌Unified‌Length‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Ұзындығы (csdo:‌Unified‌Length‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта оған сәйкес өлшем бірлігінің коды көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс. Одақтың НАА тізілімінде орналастырылған өлшем бірліктерінің сыныптауышын пайдаланған кезде – атрибутта "2016" мәні қамтылуға тиіс
*.4.4.2. Ені
(csdo:‌Unified‌Width‌Measure)
объектінің көлденең бағыттағы сызықтық өлшемі
M.SDE.00170
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Ені (csdo:‌Unified‌Width‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Ені (csdo:‌Unified‌Width‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта оған сәйкес өлшем бірлігінің коды көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс. Одақтың НАА тізілімінде орналастырылған өлшем бірліктерінің сыныптауышын пайдаланған кезде – атрибутта "2016" мәні қамтылуға тиіс

*.4.4.3. Высота
(csdo:‌Unified‌Height‌Measure)
линейный размер объекта в вертикальном направлении
M.SDE.00169
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Высота (csdo:Unified‌Height‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Высота (csdo:Unified‌Height‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код единицы измерения.
Атрибут должен содержать значение "2016" – при использовании классификатора единиц измерения, размещенного в реестре НСИ Союза
*.4.5. Сведения о лесоматериалах
(cacdo:‌Wood‌Description‌Details)
сведения о лесоматериалах
M.CA.CDE.00477
cacdo:‌Wood‌Description‌Details‌Type (M.CA.CDT.00420)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.5.1. Сортимент товара
(casdo:‌Wood‌Sortiment‌Name)
описание сортимента
M.CA.SDE.00211
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
*.4.5.2. Наименование породы древесины
(casdo:‌Wood‌Kind‌Name)
наименование породы древесины
M.CA.SDE.00212
csdo:‌Name20‌Type (M.SDT.00067)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.4.5.3. Наименование сорта
(csdo:‌Product‌Sort‌Name)
наименование сорта (группы сортов) продукта (товара)
M.SDE.00234
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.4.5.4. Величина припуска
(cacdo:‌Allowance‌Details)
сведения о величине припуска по длине, ширине и высоте
M.CA.CDE.00346
ccdo:‌Unified‌Overall‌Dimension‌Details‌Type (M.CDT.00055)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.5.4.1. Длина
(csdo:‌Unified‌Length‌Measure)
линейный размер объекта в продольном направлении
M.SDE.00171
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

*.4.4.3. Биіктігі
(csdo:‌Unified‌Height‌Measure)
объектінің тік бағыттағы сызықтық өлшемі
M.SDE.00169
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Биіктігі (csdo:Unified‌Height‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Биіктігі (csdo:Unified‌Height‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта оған сәйкес өлшем бірлігінің коды көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс. Одақтың НАА тізілімінде орналастырылған өлшем бірліктерінің сыныптауышын пайдаланған кезде – атрибутта "2016" мәні қамтылуға тиіс
*.4.5. Ағаш материалдары туралы мәліметтер
(cacdo:‌Wood‌Description‌Details)
ағаш материалдары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00477
cacdo:‌Wood‌Description‌Details‌Type (M.CA.CDT.00420)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.5.1. Тауардың сортименті
(casdo:‌Wood‌Sortiment‌Name)
сортименттің сипаттамасы
M.CA.SDE.00211
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
*.4.5.2. Сүрек тұқымының атауы
(casdo:‌Wood‌Kind‌Name)
сүрек тұқымының атауы
M.CA.SDE.00212
csdo:‌Name20‌Type (M.SDT.00067)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.4.5.3. Сорттың атауы
(csdo:‌Product‌Sort‌Name)
өнім (тауар) сортының (сорттар тобының) атауы
M.SDE.00234
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
*.4.5.4. беткі қабат шамасы (cacdo:‌Allowance‌Details)
Ұзындығы, ені және биіктігі бойынша беткі қабат шамасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00346
ccdo:‌Unified‌Overall‌Dimension‌Details‌Type (M.CDT.00055)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.5.4.1. Ұзындығы
(csdo:‌Unified‌Length‌Measure)
объектінің бойлық бағыттағы сызықтық өлшемі
M.SDE.00171
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Минимальная величина диапазона (casdo:‌Min‌Range‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Минимальная величина диапазона (casdo:‌Min‌Range‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код единицы измерения.
Атрибут должен содержать значение "2016" – при использовании классификатора единиц измерения, размещенного в реестре НСИ Союза
*.4.5.6.2. Максимальная величина диапазона
(casdo:‌Max‌Range‌Measure)
максимальная величина диапазона
M.CA.SDE.00261
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Максимальная величина диапазона (casdo:‌Max‌Range‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Максимальная величина диапазона (casdo:‌Max‌Range‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код единицы измерения.
Атрибут должен содержать значение "2016" – при использовании классификатора единиц измерения, размещенного в реестре НСИ Союза
*.4.5.7. Объем в соответствии с контрактом
(casdo:‌Contract‌Volume‌Measure)
объем товара в соответствии с контрактом
M.CA.SDE.00259
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Диапазонның ең аз шамасы (casdo:‌Min‌Range‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Диапазонның ең аз шамасы (casdo:‌Min‌Range‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта оған сәйкес өлшем бірлігінің коды көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс. Одақтың НАА тізілімінде орналастырылған өлшем бірліктерінің сыныптауышын пайдаланған кезде – атрибутта "2016" мәні қамтылуға тиіс
*.4.5.6.2. Диапазонның ең үлкен шамасы
(casdo:‌Max‌Range‌Measure)
диапазонның ең үлкен шамасы
M.CA.SDE.00261
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Диапазонның ең үлкен шамасы (casdo:‌Max‌Range‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Диапазонның ең үлкен шамасы (casdo:‌Max‌Range‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта оған сәйкес өлшем бірлігінің коды көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс. Одақтың НАА тізілімінде орналастырылған өлшем бірліктерінің сыныптауышын пайдаланған кезде – атрибутта "2016" мәні қамтылуға тиіс
*.4.5.7. Келісімшартқа сәйкес көлемі (casdo:‌Contract‌Volume‌Measure)
келісімшартқа сәйкес тауардың көлемі
M.CA.SDE.00259
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Объем в соответствии с контрактом (casdo:‌Contract‌Volume‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Объем в соответствии с контрактом (casdo:‌Contract‌Volume‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"
*.4.5.8. Фактический объем
(casdo:‌Fact‌Volume‌Measure)
фактический объем товара
M.CA.SDE.00260
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Фактический объем (casdo:‌Fact‌Volume‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Фактический объем (casdo:‌Fact‌Volume‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"
*.4.6. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.CDE.00153
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.6.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать одно из следующих значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
" Келісімшартқа сәйкес көлемі (casdo:‌Contract‌Volume‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Келісімшартқа сәйкес көлемі (casdo:‌Contract‌Volume‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2016" мәні қамтылуға тиіс
*.4.5.8. Нақты көлем
(casdo:‌Fact‌Volume‌Measure)
тауардың нақты көлемі
M.CA.SDE.00260
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Нақты көлем (casdo:‌Fact‌Volume‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Нақты көлем (casdo:‌Fact‌Volume‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2016" мәні қамтылуға тиіс
*.4.6. Тауардың саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00153
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.6.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
атрибутта "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
атрибутта мына мәндердің біреуі қамтылуға тиіс:
2016 – өлшем бірліктерінің сыныптауышын пайдаланған кезде;
2020 – кедендің баждарды, салықтарды есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлер сыныптауышын пайдаланған кезде

*.4.6.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00409)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 13
0..1
реквизит должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)"
19.18.21. Сведения об автомобиле
(cacdo:‌DTAutomobile‌Details)
сведения об автомобиле
M.CA.CDE.00504
cacdo:‌DTAutomobile‌Details‌Type (M.CA.CDT.00443)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
csdo:‌Vehicle‌Id‌Type (M.SDT.00161)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.2. Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства, присвоенный изготовителем
M.SDE.00214
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.3. Идентификационный номер кузова транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
идентификационный номер кузова (кабины) транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00213
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.4. Марка (модель) транспортного средства
(cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details)
сведения о марке и модели транспортного средства
M.CA.CDE.00093
cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details‌Type (M.CA.CDT.00082)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.1. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
кодовое обозначение марки транспортного средства
M.SDE.00303
csdo:‌Vehicle‌Make‌Code‌Type (M.SDT.00203)
Значение кода марки дорожного транспортного средства в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{3}
0..1
реквизит должен быть заполнен в случае формирования реквизита "Марка (модель) транспортного средства (cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" атрибут должен содержать значение "2025"

*.4.6.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type (M.CA.SDT.00409)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 13
өлшем бірлігінің коды қамтылуға тиіс
0..1
деректемеде "Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімі қамтылуға тиіс
19.18.21. Автомобиль туралы мәліметтер
(cacdo:‌DTAutomobile‌Details)
автомобиль туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00504
cacdo:‌DTAutomobile‌Details‌Type (M.CA.CDT.00443)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00212
csdo:‌Vehicle‌Id‌Type (M.SDT.00161)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.2. Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
көлік құралы шассиінің (рамасының) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00214
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.3. Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
көлік құралы шанағының (кабинасының) (көлік құралы шассиінің, өзі жүретін машинаның) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00213
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.4. Көлік құралының маркасы (моделі)
(cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details)
көлік құралының маркасы мен моделі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00093
cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details‌Type (M.CA.CDT.00082)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.1. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
көлік құралы маркасының кодтық белгіленімі
M.SDE.00303
csdo:‌Vehicle‌Make‌Code‌Type (M.SDT.00203)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес жол көлік құралы маркасы кодының мәні.
Шаблон: \d{3}
0..1
деректеме "Көлік құралының маркасы (моделі)
(cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details)" деректемесі қалыптастырылған жағдайда толтырылуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2025" мәні қамтылуға тиіс

*.4.2. Наименование марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Name)
наименование марки транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины)
M.SDE.00219
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4.3. Наименование модели транспортного средства
(casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
наименование модели транспортного средства
M.CA.SDE.00076
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.5. Дата производства
(csdo:‌Manufacture‌Date)
дата изготовления (момент выпуска) транспортного средства
M.SDE.00215
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.6. Идентификационный номер двигателя
(csdo:‌Engine‌Id)
идентификационный номер двигателя, присвоенный изготовителем
M.SDE.00211
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.7. Рабочий объем двигателя
(casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)
рабочий объем цилиндров двигателя внутреннего сгорания
M.CA.SDE.00092
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Рабочий объем двигателя (casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)" атрибут должен содержать значение "111"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Рабочий объем двигателя (casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2020"
*.8. Максимальная мощность двигателя
(csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)
максимальная мощность двигателя
M.SDE.00218
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..2
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Максимальная мощность двигателя (csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)" и указания мощности двигателя в киловаттах атрибут должен содержать значение "214".
В случае заполнения реквизита "Максимальная мощность двигателя (csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)" и указания мощности двигателя в лошадиных силах атрибут должен содержать значение "251"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Максимальная мощность двигателя (csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2020"
*.9. Грузоподъемность транспортного средства
(casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)
масса груза, на перевозку которого рассчитано данное транспортное средство
M.CA.SDE.00289
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Грузоподъемность транспортного средства (casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Грузоподъемность транспортного средства (casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)" атрибут должен содержать одно из следующих значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
*.10. Пробег
(casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)
пробег транспортного средства
M.CA.SDE.00632
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Пробег (casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Пробег (casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"
*.11. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
стоимость
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты

*.4.2. Көлік құралы маркасының атауы
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Name)
көлік құралы маркасының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) атауы
M.SDE.00219
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.4.3. Көлік құралы моделінің атауы
(casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
көлік құралы моделінің атауы
M.CA.SDE.00076
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
*.5. Өндірілген күні
(csdo:‌Manufacture‌Date)
көлік құралының дайындалған күні (шығарылған кезі)
M.SDE.00215
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеме толтырылған кезде оның мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.6. Қозғалтқыштың сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Engine‌Id)
қозғалтқыштың дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00211
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.7. Қозғалтқыштың жұмыс көлемі
(casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)
іштен жану қозғалтқышы цилиндрлерінің жұмыс көлемі
M.CA.SDE.00092
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Қозғалтқыштың жұмыс көлемі (casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "111" мәні қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Қозғалтқыштың жұмыс көлемі (casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2020" мәні қамтылуға тиіс
*.8. Қозғалтқыштың ең жоғары қуаты (csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)
қозғалтқыштың ең жоғары қуаты
M.SDE.00218
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..2
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Қозғалтқыштың ең жоғары қуаты (csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)" деректемесі толтырылған және қозғалтқыш қуаты киловатпен көрсетілген жағдайда атрибутта "214" мәні қамтылуға тиіс.
"Қозғалтқыштың ең жоғары қуаты (csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда және қозғалтқыш қуаты ат күшімен көрсетілген жағдайда атрибутта "251" мәні қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Қозғалтқыштың ең жоғары қуаты (csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2020" мәні қамтылуға тиіс
*.9. Көлік құралының жүк көтергіштігі
(casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)
тасымалдауға осы көлік құралы есептелген жүктің массасы
M.CA.SDE.00289
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Көлік құралының жүк көтергіштігі (casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
"Көлік құралының жүк көтергіштігі (casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта мына мәндердің біреуі қамтылуға тиіс:
2016 – өлшем бірліктерінің сыныптауышын пайдаланған кезде;
2020 – кедендің баждарды, салықтарды есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлер сыныптауышын пайдаланған кезде
*.10. Жол жүруі
(casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)
көлік құралының жол жүруі
M.CA.SDE.00632
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurement‌Unit‌Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Жол жүруі (casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (measurement‌Unit‌Code‌List‌Id атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurement‌Unit‌Code‌List‌Id атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Жол жүруі (casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2016" мәні қамтылуға тиіс
*.11. Құны
(casdo:‌CAValue‌Amount)
құны
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) валюта коды
(currency‌Code атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі

csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" атрибут должен содержать значение "2022"
*.12. Идентификационный номер устройства вызова экстренных служб
(casdo:‌Emergency‌Device‌Id)
идентификационный номер устройства или системы вызова экстренных оперативных служб, которыми оборудовано транспортное средство
M.CA.SDE.00631
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
19.18.22. Регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности
(cacdo:‌IPObject‌Registry‌Id‌Details)
регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности по реестру объектов интеллектуальной собственности
M.CA.CDE.00482
cacdo:‌IPObject‌Registry‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00430)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код типа реестра
(casdo:‌Registry‌Owner‌Code)
кодовое обозначение типа реестра объектов интеллектуальной собственности
M.CA.SDE.00606
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
реквизит дожен принимать одно из следующих значений:
1 – единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности государств-членов, который ведется Евразийской экономической комиссией;
2 – национальный таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности, который ведется таможенным органом государства-члена
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит должен быть заполнен, если реквизит "Код типа реестра (casdo:‌Registry‌Owner‌Code)" содержит значение "2", и должен содержать кодовое обозначение государства-члена, таможенным органом которого объект интеллектуальной собственности включен в реестр
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" атрибут должен содержать значение "2021"
*.3. Регистрационный номер по реестру
(casdo:‌IPObject‌Id)
регистрационный номер по реестру объектов интеллектуальной собственности
M.CA.SDE.00607
casdo:‌IPObject‌Id‌Type (M.CA.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.

csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (currency‌Code‌List‌Id атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currency‌Code‌List‌Id атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2022" мәні қамтылуға тиіс
*.12. Шұғыл қызметтерді шақыру құрылғысының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌Emergency‌Device‌Id)
көлік құралы жабдықталған шұғыл жедел қызметтерді шақыру құрылғысының немесе жүйесінің сәйкестендіру нөмірі
M.CA.SDE.00631
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 50
0..1
19.18.22. Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі
(cacdo:‌IPObject‌Registry‌Id‌Details)
зияткерлік меншік объектілерінің тізілімі бойынша зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00482
cacdo:‌IPObject‌Registry‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00430)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Тізілім типінің коды
(casdo:‌Registry‌Owner‌Code)
зияткерлік меншік объектілері тізілімі типінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00606
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
1
деректеме мына мәндердің біреуін қамтуға тиіс:
1 – Еуразиялық экономикалық комиссия жүргізетін мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімі;
2 – мүше мемлекеттің кеден органы жүргізетін зияткерлік меншік объектілерінің ұлттық кедендік тізілімі
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме, егер "Тізілім типінің коды (casdo:‌Registry‌Owner‌Code)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, толтырылуы тиіс және зияткерлік меншік объектісін тізілімге енгізген кеден органы мүше мемлекетінің кодтық белгіленімі қамтылуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2021" мәні қамтылуға тиіс
*.3. Тізілім бойынша тіркеу нөмірі
(casdo:‌IPObject‌Id)
зияткерлік меншік объектілерінің тізілімі бойынша тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00607
casdo:‌IPObject‌Id‌Type (M.CA.SDT.00180)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.

Шаблон: (\d{1,4})|(\d{5}/[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{6}/\d{2}-[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{5}-\d{3}/[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/[А-Я]{2}-\d{4}-\d{6})
1
19.18.23. Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
сведения о грузе, грузовых местах, поддонах и упаковке товаров
M.CA.CDE.00159
cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details‌Type (M.CA.CDT.00119)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида информации об упаковке товара
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
кодовое обозначение вида информации об упаковке товара
M.CA.SDE.00263
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
0 – без упаковки;
1 – с упаковкой;
2 – без упаковки, в оборудованных емкостях транспортного средства
*.2. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
общее количество грузовых мест, занятых товаром
M.CA.SDE.00707
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
0..1
*.3. Количество грузовых мест, частично занятых товаром
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
количество грузовых мест, частично занятых товаром
M.CA.SDE.00264
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
0..1
*.4. Вид грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
наименование вида грузовых мест
M.CA.SDE.00265
csdo:‌Name20‌Type (M.SDT.00067)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
*.5. Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
M.CA.CDE.00456
cacdo:‌Package‌Pallet‌Details‌Type (M.CA.CDT.00388)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.5.1. Код вида информации о грузовом месте (упаковке)
(casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида информации о грузе, грузовых местах, упаковках, поддонах
M.CA.SDE.00701
casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Code‌Type (M.CA.SDT.00162)
Значение кода в соответствии с перечнем видов информации о грузе, грузовых местах и упаковке.
Длина: 1
1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
0 – сведения об упаковке;
1 – сведения о потребительской и (или) индивидуальной таре или индивидуальной упаковке;
2 – сведения о грузе;
3 – сведения о поддонах
*.5.2. Код вида упаковки
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида груза, упаковки или упаковочного материала
M.SDE.00149
csdo:‌Package‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00104)
Значение кода вида упаковки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".

Шаблон: (\d{1,4})|(\d{5}/[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{6}/\d{2}-[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/\d{5}-\d{3}/[А-Я]{2}-\d{6})|(\d{5}/[А-Я]{2}-\d{4}-\d{6})
1
19.18.23. Жүк, жүк орындары, тұғырлар және тауарлардың орамасы
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
жүк, жүк орындары, тұғырлар және тауарлардың орамасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00159
cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details‌Type (M.CA.CDT.00119)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Тауардың орамасы туралы ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
тауардың орамасы туралы ақпарат түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00263
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме мына мәндердің біреуін қамтуға тиіс:
0 – орамасыз;
1 – орамамен;
2 – көлік құралының жабдықталған сыйымдылықтарында орамасыз
*.2. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
тауарлар орналастырылған жүк орындарының жалпы саны
M.CA.SDE.00707
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
0..1
*.3. Тауарлар ішінара орналастырылған жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
тауарлар ішінара орналастырылған жүк орындарының саны
M.CA.SDE.00264
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
0..1
*.4. Жүк орындарының түрі
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
жүк орындары түрінің атауы
M.CA.SDE.00265
csdo:‌Name20‌Type (M.SDT.00067)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
*.5. Жүк, ыдыс, орама, тұғыр туралы мәліметтер
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
жүк, ыдыс, орама, тұғыр туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00456
cacdo:‌Package‌Pallet‌Details‌Type (M.CA.CDT.00388)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.5.1. Жүк орны (орама) туралы ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)
жүк, жүк орындары, орамалар, тұғырлар туралы ақпарат түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00701
casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Code‌Type (M.CA.SDT.00162)
Жүк, жүк орындары және орама туралы ақпарат түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 1
1
деректеме мына мәндердің біреуін қамтуға тиіс:
0 – орама туралы мәліметтер;
1 – тұтынушы және (немесе) жеке ыдыс немесе жеке орама туралы мәліметтер;
2 – жүк туралы мәліметтер;
3 – тұғырлар туралы мәліметтер
*.5.2. Орама түрінің коды
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
жүк, орама немесе орама материалы түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00149
csdo:‌Package‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00104)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес орама түрі кодының мәні.

Шаблон: [A-Z0-9]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2013"
*.5.3. Количество упаковок
(csdo:‌Package‌Quantity)
количество упаковок, поддонов
M.SDE.00150
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
0..1
*.5.4. Описание грузового места
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
описание груза, поддона, грузового места или маркировки товара
M.CA.SDE.00678
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
19.18.24. Вес товара нетто без учета упаковки
(casdo:‌Clean‌Net‌Mass‌Measure)
вес товара нетто без учета упаковки
M.CA.SDE.00679
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Вес товара нетто без учета упаковки (casdo:‌Clean‌Net‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Вес товара нетто без учета упаковки (casdo:‌Clean‌Net‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"
19.18.25. Перечень контейнеров
(cacdo:‌Container‌List‌Details)
сведения о перечне контейнеров
M.CA.CDE.00418
cacdo:‌Container‌List‌Details‌Type (M.CA.CDT.00354)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида упаковки
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида контейнера
M.SDE.00149
csdo:‌Package‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00104)
Значение кода вида упаковки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z0-9]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код вида упаковки (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" атрибут должен содержать значение "2013"
*.2. Контейнер
(cacdo:‌Container‌Details)
сведения о контейнере
M.CA.CDE.00165
cacdo:‌Container‌Details‌Type (M.CA.CDT.00126)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*

Шаблон: [A-Z0-9]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
атрибутта "2013" мәні қамтылуға тиіс
*.5.3. Орамалар саны
(csdo:‌Package‌Quantity)
орамалар, тұғырлар саны
M.SDE.00150
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
0..1
*.5.4. Жүк орнының сипаттамасы
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
жүктің, тұғырдың, жүк орнының немесе тауар таңбасының сипаттамасы
M.CA.SDE.00678
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 250
0..*
19.18.24. Ораманы есепке алмағандағы тауардың нетто салмағы
(casdo:‌Clean‌Net‌Mass‌Measure)
ораманы есепке алмағандағы тауардың нетто салмағы
M.CA.SDE.00679
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurement‌Unit‌Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Ораманы есепке алмағандағы тауардың нетто салмағы (casdo:‌Clean‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "166" мәні қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurement‌Unit‌Code‌List‌Id атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Ораманы есепке алмағандағы тауардың нетто салмағы (casdo:‌Clean‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2016" мәні қамтылуға тиіс
19.18.25. Контейнерлер тізбесі
(cacdo:‌Container‌List‌Details)
контейнерлер тізбесі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00418
cacdo:‌Container‌List‌Details‌Type (M.CA.CDT.00354)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Орама түрінің коды
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
контейнер түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00149
csdo:‌Package‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00104)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес орама түрі кодының мәні.
Шаблон: [A-Z0-9]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Орама түрінің коды (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2013" мәні қамтылуға тиіс
*.2. Контейнер
(cacdo:‌Container‌Details)
контейнер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00165
cacdo:‌Container‌Details‌Type (M.CA.CDT.00126)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*

*.2.1. Идентификатор контейнера
(casdo:‌Container‌Id)
идентификационный номер контейнера
M.CA.SDE.00706
casdo:‌Container‌Id‌Type (M.CA.SDT.00145)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
1
*.2.2. Код загрузки объекта
(casdo:‌Full‌Item‌Code)
признак полноты загрузки контейнера
M.CA.SDE.00275
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит должен принимать одно из следующих значений:
1 – товар занимает весь контейнер;
2 – товар занимает часть контейнера
*.3. Количество контейнеров
(casdo:‌Container‌Quantity)
количество контейнеров одного вида
M.CA.SDE.00274
csdo:‌Quantity6‌Type (M.SDT.00106)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 6
0..1
19.18.26. Акцизные или специальные марки
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Details)
сведения об акцизных или специальных марках
M.CA.CDE.00479
cacdo:‌Excise‌Stamp‌Details‌Type (M.CA.CDT.00421)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Количество акцизных или специальных марок
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Quantity)
количество акцизных или специальных марок
M.CA.SDE.00599
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
1
*.2. Серия акцизных или специальных марок
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Series‌Id)
идентификатор серии акцизных или специальных марок
M.CA.SDE.00600
casdo:‌Id8‌Type (M.CA.SDT.00176)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 8
0..1
*.3. Перечень номеров (идентификаторов)
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Id‌List‌Details)
перечень номеров (идентификаторов) акцизных или специальных марок
M.CA.CDE.00480
cacdo:‌Excise‌Stamp‌Id‌List‌Details‌Type (M.CA.CDT.00423)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Номер (идентификатор) акцизной или специальной марки
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Id)
номер (идентификатор) акцизной или специальной марки
M.CA.SDE.00601
casdo:‌Id10‌Type (M.CA.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
1..*
*.4. Диапазон номеров
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Range‌Details)
диапазон номеров акцизных или специальных марок
M.CA.CDE.00478
cacdo:‌Excise‌Stamp‌Range‌Details‌Type (M.CA.CDT.00422)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.4.1. Первый номер диапазона номеров (идентификаторов) акцизных или специальных марок
(casdo:‌Excise‌First‌Stamp‌Id)
первый номер (идентификатор) диапазона номеров акцизных или специальных марок
M.CA.SDE.00603

*.2.1. Контейнердің сәйкестендіргіші
(casdo:‌Container‌Id)
контейнердің сәйкестендіру нөмірі
M.CA.SDE.00706
casdo:‌Container‌Id‌Type (M.CA.SDT.00145)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 17
1
*.2.2. Объектіні жүктеу коды
(casdo:‌Full‌Item‌Code)
контейнердің толық жүктелуінің белгісі
M.CA.SDE.00275
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме мына мәндердің біреуін қамтуға тиіс:
1 – тауар бүкіл контейнерді алып отыр;
2 – тауар контейнердің бір бөлігін алып отыр
*.3. Контейнерлер саны
(casdo:‌Container‌Quantity)
бір түрдегі контейнерлер саны
M.CA.SDE.00274
csdo:‌Quantity6‌Type (M.SDT.00106)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
19.18.26. Акциздік немесе арнайы маркалар
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Details)
акциздік немесе арнайы маркалар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00479
cacdo:‌Excise‌Stamp‌Details‌Type (M.CA.CDT.00421)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Акциздік немесе арнайы маркалар саны
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Quantity)
акциздік немесе арнайы маркалар саны
M.CA.SDE.00599
csdo:‌Quantity8‌Type (M.SDT.00156)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
1
*.2. Акциздік немесе арнайы маркалардың сериясы
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Series‌Id)
акциздік немесе арнайы маркалар сериясының сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00600
casdo:‌Id8‌Type (M.CA.SDT.00176)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 8
0..1
*.3. Нөмірлердің (сәйкестендіргіштердің) тізбесі
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Id‌List‌Details)
акциздік немесе арнайы маркалар нөмірлерінің (сәйкестендіргіштерінің) тізбесі
M.CA.CDE.00480
cacdo:‌Excise‌Stamp‌Id‌List‌Details‌Type (M.CA.CDT.00423)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1. Акциздік немесе арнайы марка нөмірі (сәйкестендіргіші)
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Id)
акциздік немесе арнайы марка нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00601
casdo:‌Id10‌Type (M.CA.SDT.00179)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 10
1..*
*.4. Нөмірлердің диапазоны
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Range‌Details)
акциздік немесе арнайы маркалар нөмірлерінің диапазоны
M.CA.CDE.00478
cacdo:‌Excise‌Stamp‌Range‌Details‌Type (M.CA.CDT.00422)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.4.1. Акциздік немесе арнайы маркалардың нөмірлері диапазонының (сәйкестендіргіштерінің) бірінші нөмірі
(casdo:‌Excise‌First‌Stamp‌Id)
акциздік немесе арнайы маркалардың нөмірлері диапазонының (сәйкестендіргішінің) бірінші нөмірі
M.CA.SDE.00603

casdo:‌Id10‌Type (M.CA.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
1
*.4.2. Последний номер диапазона номеров (идентификаторов) акцизных или специальных марок
(casdo:‌Excise‌Last‌Stamp‌Id)
последний номер (идентификатор) диапазона номеров акцизных или специальных марок
M.CA.SDE.00602
casdo:‌Id10‌Type (M.CA.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
1
19.18.27. Сведения о контрольных (идентификационных) знаках
(cacdo:‌CIMDetails)
сведения о контрольных (идентификационных) знаках
M.CA.CDE.00378
cacdo:‌CIMDetails‌Type (M.CA.CDT.00166)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Признак нанесения контрольных (идентификационных) знаков после выпуска товаров
(casdo:‌CIMMarking‌Code)
признак нанесения контрольных (идентификационных) знаков после выпуска товаров
M.CA.SDE.00766
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
реквизит должен принимать значение "ПВ" – если маркировка товаров контрольными (идентификационными) знаками будет осуществляться после выпуска товаров.
В остальных случаях реквизит не заполняется
*.2. Количество контрольных (идентификационных) знаков или средств идентификации
(casdo:‌CIMQuantity)
количество контрольных (идентификационных) знаков
M.CA.SDE.00765
casdo:‌Quantity10‌Type (M.CA.SDT.00209)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 10
0..1
*.3. Перечень идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
(cacdo:‌CIMList‌Details)
перечень идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
M.CA.CDE.00379
cacdo:‌CIMList‌Details‌Type (M.CA.CDT.00165)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Идентификационный номер (идентификатор) контрольного (идентификационного) знака
(casdo:‌Visual‌Identifier‌CIMId)
визуально отображаемый идентификационный номер (идентификатор) контрольного (идентификационного) знака
M.CA.SDE.00767
casdo:‌Visual‌Identifier‌CIMType (M.CA.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1..*
*.4. Диапазон идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
(cacdo:‌CIMRange‌Details)
диапазон идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
M.CA.CDE.00380
cacdo:‌CIMRange‌Details‌Type (M.CA.CDT.00167)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.4.1. Первый номер диапазона идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
(casdo:‌First‌Visual‌Identifier‌CIMId)
первый номер диапазона идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
M.CA.SDE.00762
casdo:‌Visual‌Identifier‌CIMType (M.CA.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.

casdo:‌Id10‌Type (M.CA.SDT.00179)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 10
1
*.4.2. Акциздік немесе арнайы маркалардың нөмірлері диапазонының (сәйкестендіргішінің) соңғы нөмірі
(casdo:‌Excise‌Last‌Stamp‌Id)
акциздік немесе арнайы маркалардың нөмірлері диапазонының (сәйкестендіргішінің) соңғы нөмірі
M.CA.SDE.00602
casdo:‌Id10‌Type (M.CA.SDT.00179)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 10
1
19.18.27. Бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы мәліметтер
(cacdo:‌CIMDetails)
бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00378
cacdo:‌CIMDetails‌Type (M.CA.CDT.00166)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Тауарлар шығарылғаннан кейін бақылау (сәйкестендіру) белгілері салыну белгісі
(casdo:‌CIMMarking‌Code)
тауарлар шығарылғаннан кейін бақылау (сәйкестендіру) белгілері салыну белгісі
M.CA.SDE.00766
csdo:‌Code2‌Type (M.SDT.00170)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
егер тауарларды бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалау тауарлар шығарылғаннан кейін жүзеге асырылатын болса, деректеме "ШК" мәнін қабылдауға тиіс.
Қалған жағдайларда деректеме толтырылмайды
*.2. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің немесе сәйкестендіру құралдарының саны
(casdo:‌CIMQuantity)
бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің саны
M.CA.SDE.00765
casdo:‌Quantity10‌Type (M.CA.SDT.00209)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 10
0..1
*.3. Бақылау (сәйкестендіру) белгілері сәйкестендіру нөмірлерінің (сәйкестендіргіштерінің) тізбесі
(cacdo:‌CIMList‌Details)
бақылау (сәйкестендіру) белгілері сәйкестендіру нөмірлерінің (сәйкестендіргіштерінің) тізбесі
M.CA.CDE.00379
cacdo:‌CIMList‌Details‌Type (M.CA.CDT.00165)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіру нөмірі (сәйкестендіргіші)
(casdo:‌Visual‌Identifier‌CIMId)
бақылау (сәйкестендіру) белгісінің көзге көрінетін сәйкестендіру нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00767
casdo:‌Visual‌Identifier‌CIMType (M.CA.SDT.00157)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1..*
*.4. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сәйкестендіру нөмірлерінің (сәйкестендіргіштерінің) диапазоны
(cacdo:‌CIMRange‌Details)
бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сәйкестендіру нөмірлерінің (сәйкестендіргіштерінің) диапазоны
M.CA.CDE.00380
cacdo:‌CIMRange‌Details‌Type (M.CA.CDT.00167)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.4.1. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сәйкестендіру нөмірлері (сәйкестендіргіштері) диапазонының бірінші нөмірі
(casdo:‌First‌Visual‌Identifier‌CIMId)
бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сәйкестендіру нөмірлері (сәйкестендіргіштері) диапазонының бірінші нөмірі
M.CA.SDE.00762
casdo:‌Visual‌Identifier‌CIMType (M.CA.SDT.00157)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.

Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1
*.4.2. Последний номер диапазона идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
(casdo:‌Last‌Visual‌Identifier‌CIMId)
последний номер диапазона идентификационных номеров (идентификаторов) контрольных (идентификационных) знаков
M.CA.SDE.00761
casdo:‌Visual‌Identifier‌CIMType (M.CA.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1
19.18.28. Сведения о средствах идентификации
(cacdo:‌DTIdentification‌Means‌Details)
сведения о средствах идентификации
M.CA.CDE.00582
cacdo:‌DTIdentification‌Means‌Details‌Type (M.CA.CDT.00397)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит используется в Российской Федерации
*.1. Количество контрольных (идентификационных) знаков или средств идентификации
(casdo:‌CIMQuantity)
общее количество кодов идентификации, содержащихся в средствах идентификации, нанесенных на каждую единицу товара, на товарный ярлык или потребительскую упаковку (а в случае ее отсутствия – на первичную упаковку)
M.CA.SDE.00765
casdo:‌Quantity10‌Type (M.CA.SDT.00209)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 10
1
*.2. Сведения о средстве идентификации
(cacdo:‌Identification‌Means‌Details)
сведения о средстве идентификации
M.CA.CDE.00581
cacdo:‌Identification‌Means‌Details‌Type (M.CA.CDT.00396)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..3
*.2.1. Код вида уровня маркировки
(casdo:‌Aggregation‌Kind‌Code)
кодовое обозначение уровня маркировки
M.CA.SDE.00539
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
0 – средство идентификации нанесено на товар, или на товарный ярлык, потребительскую упаковку (а в случае ее отсутствия – на первичную упаковку);
1 – средство идентификации нанесено на групповую упаковку;
2 – средство идентификации нанесено на транспортную упаковку
*.2.2. Перечень средств идентификации
(cacdo:‌Identification‌Means‌List‌Details)
перечень кодов идентификации
M.CA.CDE.00580
cacdo:‌Identification‌Means‌List‌Details‌Type (M.CA.CDT.00395)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.2.1. Средство идентификации
(cacdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details)
сведения о коде идентификации
M.CA.CDE.00577
cacdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00393)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
один экземпляр реквизита "Средство идентификации (cacdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details)" должен содержать сведения об одном коде идентификации

Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1
*.4.2. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сәйкестендіру нөмірлері (сәйкестендіргіштері) диапазонының соңғы нөмірі
(casdo:‌Last‌Visual‌Identifier‌CIMId)
бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сәйкестендіру нөмірлері (сәйкестендіргіштері) диапазонының соңғы нөмірі
M.CA.SDE.00761
casdo:‌Visual‌Identifier‌CIMType (M.CA.SDT.00157)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1
19.18.28. Сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер
(cacdo:‌DTIdentification‌Means‌Details)
сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00582
cacdo:‌DTIdentification‌Means‌Details‌Type (M.CA.CDT.00397)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады
*.1. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің немесе сәйкестендіру құралдарының саны
(casdo:‌CIMQuantity)
тауардың әрбір бірлігіне, тауардың заттаңбасына немесе тұтынушы орамасына (ал ол болмаған жағдайда – бастапқы орамаға) салынған, сәйкестендіру құралдарында қамтылған сәйкестендіру кодтарының жалпы саны
M.CA.SDE.00765
casdo:‌Quantity10‌Type (M.CA.SDT.00209)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 10
1
*.2. Сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
(cacdo:‌Identification‌Means‌Details)
сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00581
cacdo:‌Identification‌Means‌Details‌Type (M.CA.CDT.00396)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..3
*.2.1. Таңбалау деңгейі түрінің коды
(casdo:‌Aggregation‌Kind‌Code)
таңбалау деңгейінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00539
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
1
деректеме мына мәндердің біреуін қамтуға тиіс:
0 – сәйкестендіру құралы тауарға немесе тауардың заттаңбасына, тұтынушы орамасына (ал ол болмаған жағдайда – бастапқы орамаға) салынған;
1 – сәйкестендіру құралы топтық орамаға салынған;
2 – сәйкестендіру құралы көліктік орамаға салынған
*.2.2. Сәйкестендіру құралдарының тізбесі
(cacdo:‌Identification‌Means‌List‌Details)
сәйкестендіру кодтарының тізбесі
M.CA.CDE.00580
cacdo:‌Identification‌Means‌List‌Details‌Type (M.CA.CDT.00395)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.2.2.1. Сәйкестендіру құралы
(cacdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details)
сәйкестендіру коды туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00577
cacdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00393)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
"Сәйкестендіру құралы (cacdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details)" деректемесінің бір данасы сәйкестендірудің бір коды туралы мәліметтерді қамтуға тиіс

*.2.2.1.1. Код вида средства идентификации
(casdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации, содержащего код идентификации
M.CA.SDE.00518
csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
0..1
*.2.2.1.2. Элемент данных средства идентификации
(cacdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details)
символьное представление блока информации, содержащейся в коде идентификации
M.CA.CDE.00576
cacdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details‌Type (M.CA.CDT.00392)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.2.2.1.2.1. Идентификатор применения
(casdo:‌AIId)
цифровой идентификатор блока информации, содержащейся в коде идентификации
M.CA.SDE.00516
casdo:‌AIId‌Type (M.CA.SDT.00208)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2,4}
0..1
*.2.2.1.2.2. Символьное значение элемента данных средства идентификации
(casdo:‌Identifacation‌Means‌Unit‌Character‌Value‌Id)
значение блока информации, содержащейся в коде идентификации, представленное в виде последовательности символов
M.CA.SDE.00517
casdo:‌Id100‌Type (M.CA.SDT.00206)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 100
1
*.2.3. Диапазон значений средств идентификации
(cacdo:‌Identification‌Means‌Range‌Details)
сведения о диапазоне значений кодов идентификации
M.CA.CDE.00603
cacdo:‌Identification‌Means‌Range‌Details‌Type (M.CA.CDT.00394)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.2.3.1. Первый номер диапазона значений средств идентификации
(cacdo:‌First‌Identification‌Means‌Item‌Details)
первый номер диапазона значений кодов идентификации
M.CA.CDE.00578
cacdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00393)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
экземпляр реквизита "Первый номер диапазона значений средств идентификации
(cacdo:‌First‌Identification‌Means‌Item‌Details)" должен содержать значение кода идентификации, который является первым в диапазоне значений кодов идентификации
*.2.3.1.1. Код вида средства идентификации
(casdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации, содержащего код идентификации
M.CA.SDE.00518
csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Нормализованная строка символов.
Длина: 3
0..1
*.2.3.1.2. Элемент данных средства идентификации
(cacdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details)
символьное представление блока информации, содержащейся в коде идентификации
M.CA.CDE.00576
cacdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details‌Type (M.CA.CDT.00392)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*

*.2.2.1.1. Сәйкестендіру құралы түрінің коды
(casdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
сәйкестендіру кодын қамтитын сәйкестендіру құралы түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00518
csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 3
0..1
*.2.2.1.2. Сәйкестендіру құралы деректерінің элементі
(cacdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details)
сәйкестендіру кодында қамтылатын ақпарат блогын символмен беру
M.CA.CDE.00576
cacdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details‌Type (M.CA.CDT.00392)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.2.2.1.2.1. Қолдану сәйкестендіргіші
(casdo:‌AIId)
сәйкестендіру кодында қамтылатын ақпарат блогын цифрлық сәйкестендіргіш
M.CA.SDE.00516
casdo:‌AIId‌Type (M.CA.SDT.00208)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{2,4}
0..1
*.2.2.1.2.2. Сәйкестендіру құралы деректері элементінің символмен белгіленуі
(casdo:‌Identifacation‌Means‌Unit‌Character‌Value‌Id)
символдар реттілігі түрінде берілген, сәйкестендіру кодында қамтылған ақпарат блогының мәні
M.CA.SDE.00517
casdo:‌Id100‌Type (M.CA.SDT.00206)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 100
1
*.2.3. Сәйкестендіру құралдары мәндерінің диапазоны
(cacdo:‌Identification‌Means‌Range‌Details)
сәйкестендіру кодтары мәндерінің диапазоны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00603
cacdo:‌Identification‌Means‌Range‌Details‌Type (M.CA.CDT.00394)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.2.3.1. Сәйкестендіру құралдары мәндері диапазонының бірінші нөмірі
(cacdo:‌First‌Identification‌Means‌Item‌Details)
сәйкестендіру кодтары мәндері диапазонының бірінші нөмірі
M.CA.CDE.00578
cacdo:‌Identification‌Means‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00393)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
"Сәйкестендіру құралдары мәндері диапазонының бірінші нөмірі
(cacdo:‌First‌Identification‌Means‌Item‌Details)" деректемесінің данасы сәйкестендіру кодтары мәндері диапазонында бірінші болып табылатын сәйкестендіру кодының мәнін қамтуға тиіс
*.2.3.1.1. Сәйкестендіру құралы түрінің коды
(casdo:‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
сәйкестендіру кодын қамтитын сәйкестендіру құралы түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00518
csdo:‌Code3‌Type (M.SDT.00180)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 3
0..1
*.2.3.1.2. Сәйкестендіру құралы деректерінің элементі
(cacdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details)
сәйкестендіру кодында қамтылатын ақпарат блогын символмен беру
M.CA.CDE.00576
cacdo:‌Identification‌Means‌Data‌Unit‌Details‌Type (M.CA.CDT.00392)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*

19.18.30. Дополнительные сведения о товарах, перемещаемых трубопроводным транспортом
(cacdo:‌Pipeline‌Goods‌Details)
дополнительные сведения о товарах, перемещаемых трубопроводным транспортом
M.CA.CDE.00605
cacdo:‌Pipeline‌Details‌Type (M.CA.CDT.00425)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество переданной нефти или нефтепродуктов
(casdo:‌Oil‌Transfer‌Measure)
количество фактически переданной нефти или нефтепродуктов
M.CA.SDE.00689
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Количество переданной нефти или нефтепродуктов (casdo:‌Oil‌Transfer‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать одно из следующих значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
*.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
название месторождения
M.CA.SDE.00636
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..*
*.3. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, действующее на дату заключения контракта с недропользователем
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
реквизит используется в Республике Казахстан
19.18.31. Количество электроэнергии
(cacdo:‌Electric‌Power‌Transfer‌Details)
сведения о принятой и переданной электроэнергии
M.CA.CDE.00490
cacdo:‌Electric‌Power‌Transfer‌Details‌Type (M.CA.CDT.00426)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество переданной электроэнергии
(casdo:‌Export‌Electric‌Power‌Measure)
количество переданной электроэнергии
M.CA.SDE.00282
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Количество переданной электроэнергии (casdo:‌Export‌Electric‌Power‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Количество переданной электроэнергии (casdo:‌Export‌Electric‌Power‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"
*.2. Количество принятой электроэнергии
(casdo:‌Import‌Electric‌Power‌Measure)
количество принятой электроэнергии
M.CA.SDE.00281
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Количество принятой электроэнергии (casdo:‌Import‌Electric‌Power‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Количество принятой электроэнергии (casdo:‌Import‌Electric‌Power‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"

19.18.30. Құбыржол көлігімен өткізілетін тауарлар туралы қосымша мәліметтер
(cacdo:‌Pipeline‌Goods‌Details)
құбыржол көлігімен өткізілетін тауарлар туралы қосымша мәліметтер
M.CA.CDE.00605
cacdo:‌Pipeline‌Details‌Type (M.CA.CDT.00425)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Берілген мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің саны
(casdo:‌Oil‌Transfer‌Measure)
іс жүзінде берілген мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің саны
M.CA.SDE.00689
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurement‌Unit‌Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Берілген мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің саны (casdo:‌Oil‌Transfer‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (measurement‌Unit‌Code‌List‌Id атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurement‌Unit‌Code‌List‌Id атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
атрибут мына мәндердің біреуін қамтуға тиіс:
2016 – өлшем бірлік сыныптауышын пайдаланған кезде;
2020 – кеден баждарын, салықтарды есептеген кезде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышын пайдаланған кезде
*.2. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
кен орнының аты
M.CA.SDE.00636
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 120
0..*
*.3. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН-ге сәйкес тауардың жер қойнауын пайдаланушымен келісімшарт жасасқан күнге қолданыста болатын кодтық белгіленімі
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгілер деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН-нан кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
деректеме Қазақстан Республикасында пайдаланылады
19.18.31. Электр энергиясының мөлшері
(cacdo:‌Electric‌Power‌Transfer‌Details)
қабылданған және берілген электр энергиясы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00490
cacdo:‌Electric‌Power‌Transfer‌Details‌Type (M.CA.CDT.00426)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Берілген электр энергиясының мөлшері
(casdo:‌Export‌Electric‌Power‌Measure)
берілген электр энергиясының мөлшері
M.CA.SDE.00282
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurement‌Unit‌Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Берілген электр энергиясының мөлшері (casdo:‌Export‌Electric‌Power‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (measurement‌Unit‌Code‌List‌Id атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurement‌Unit‌Code‌List‌Id атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Берілген электр энергиясының мөлшері (casdo:‌Export‌Electric‌Power‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2016" мәні қамтылуға тиіс
*.2. Қабылданған электр энергиясының мөлшері
(casdo:‌Import‌Electric‌Power‌Measure)
қабылданған электр энергиясының мөлшері
M.CA.SDE.00281
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurement‌Unit‌Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Қабылданған электр энергиясының мөлшері (casdo:‌Import‌Electric‌Power‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (measurement‌Unit‌Code‌List‌Id) атрибуты" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurement‌Unit‌Code‌List‌Id атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Қабылданған электр энергиясының мөлшері (casdo:‌Import‌Electric‌Power‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2016" мәні қамтылуға тиіс

19.18.32. Регистрационный номер товара, ввозимого для реализации инвестиционного проекта
(cacdo:‌Investment‌Goods‌Id‌Details)
сведения о регистрационном номере товара (технологического оборудования, комплектующих и запасных частей к нему, сырья и материалов), указанном в перечне товаров, ввозимых для реализации инвестиционного проекта
M.CA.CDE.01223
cacdo:‌Investment‌Goods‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.01182)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
*.2. Порядковый номер инвестиционного проекта
(casdo:‌Investment‌Project‌Seq‌Id)
порядковый номер инвестиционного проекта по реестру инвестиционных проектов
M.CA.SDE.01193
casdo:‌Digital‌Id4‌Type (M.CA.SDT.01107)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Шаблон: \d{4}
1
*.3. Год включения инвестиционного проекта
(casdo:‌Investment‌Project‌Year)
год включения инвестиционного проекта в реестр инвестиционных проектов
M.CA.SDE.01194
bdt:‌Year‌Type (M.BDT.00025)
Обозначение года в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.4. Вид перечня товаров
(casdo:‌Investment‌Goods‌List‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида (признака) перечня товаров, ввозимых для реализации инвестиционного проекта
M.CA.SDE.01195
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
реквизит должен принимать одно из значений:
Т – для перечня технологического оборудования, комплектующих и запасных частей к нему;
С – для перечня сырья и материалов
*.5. Порядковый номер товара в пределах инвестиционного проекта
(casdo:‌Investment‌Project‌Goods‌Seq‌Id)
порядковый номер товара в пределах одного инвестиционного проекта
M.CA.SDE.01196
casdo:‌Digital‌Id9‌Type (M.CA.SDT.01108)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Шаблон: \d{9}
1
19.18.33. Страна назначения
(cacdo:‌Destination‌Country‌Details)
сведения о стране назначения при временном периодическом декларировании
M.CA.CDE.00205
cacdo:‌CACountry‌Details‌Type (M.CA.CDT.00079)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
реквизит используется в Российской Федерации
*.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).

19.18.32. Инвестициялық жобаны іске асыру үшін әкелінетін тауардың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Investment‌Goods‌Id‌Details)
инвестициялық жобаны іске асыру үшін әкелінетін тауарлар тізбесінде көрсетілген тауардың (технологиялық жабдықтың, оның құрамдас және қосалқы бөліктерінің, шикізаттың және материалдардың) тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01223
cacdo:‌Investment‌Goods‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.01182)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
атрибутта "2021" мәні қамтылуға тиіс
*.2. Инвестициялық жобаның реттік нөмірі
(casdo:‌Investment‌Project‌Seq‌Id)
инвестициялық жобалар тізілімі бойынша инвестициялық жобаның реттік нөмірі
M.CA.SDE.01193
casdo:‌Digital‌Id4‌Type (M.CA.SDT.01107)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Шаблон: \d{4}
1
*.3. Инвестициялық жобаны енгізу жылы
(casdo:‌Investment‌Project‌Year)
инвестициялық жобалар тізіліміне инвестициялық жобаны енгізу жылы
M.CA.SDE.01194
bdt:‌Year‌Type (M.BDT.00025)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес жылдың белгіленуі
1
*.4. Тауарлар тізбесінің түрі
(casdo:‌Investment‌Goods‌List‌Kind‌Code)
инвестициялық жобаны іске асыру үшін әкелінетін тауарлар тізбесі түрінің (белгісінің) кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01195
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
1
деректеме мына мәндердің біреуін қамтуға тиіс:
Т – технологиялық жабдықтың, оның құрамдас және қосалқы бөліктерінің тізбесі үшін;
С – шикізаттың және материалдардың тізбесі үшін
*.5. Инвестициялық жоба шегіндегі тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Investment‌Project‌Goods‌Seq‌Id)
бір инвестициялық жоба шегіндегі тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.01196
casdo:‌Digital‌Id9‌Type (M.CA.SDT.01108)
Жолдың ажырау (#xA) және табуляция (#x9) символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{9}
1
19.18.33. Межелі ел
(cacdo:‌Destination‌Country‌Details)
уақытша мерзімді декларациялау кезінде межелі ел туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00205
cacdo:‌CACountry‌Details‌Type (M.CA.CDT.00079)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады
*.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
casdo:‌CACountry‌Code‌Type (M.CA.SDT.00181)

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
*.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит не заполняется
19.18.34. Товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны или свободного склада
(cacdo:‌Warehousing‌Goods‌Item‌Details)
сведения о товаре, помещенном под таможенную процедуру свободной таможенной зоны или свободного склада и использованном при изготовлении декларируемого товара
M.CA.CDE.00505
cacdo:‌Warehousing‌Goods‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00444)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Ссылочный идентификатор записи
(casdo:‌Reference‌Line‌Id)
идентификатор записи (номер строки) сведений о предшествующих документах, в которой указаны сведения о предшествующей декларации на товары
M.CA.SDE.00617
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит должен быть заполнен
*.2. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
описание товара, включая коммерческое, фирменное или иное традиционное наименование товара
M.CA.SDE.00164
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..4
реквизит должен быть заполнен
*.3. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара в дополнительной единице измерения
M.CA.CDE.00153
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.3.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін реттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні. Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
атрибутта "2021" мәні қамтылуға тиіс
*.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 40
0..1
*.3. Аумақ коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 17
0..1
деректеме толтырылмайды
19.18.34. Еркін кедендік аймақтың немесе еркін қойманың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар
(cacdo:‌Warehousing‌Goods‌Item‌Details)
еркін кедендік аймақтың немесе еркін қойманың кедендік рәсімімен орналастырылған және декларацияланатын тауарды дайындау кезінде пайдаланылған тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00505
cacdo:‌Warehousing‌Goods‌Item‌Details‌Type (M.CA.CDT.00444)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Жазбаның сілтеме сәйкестендіргіші
(casdo:‌Reference‌Line‌Id)
тауарларға арналған алдыңғы декларация туралы мәліметтер көрсетілген алдыңғы құжаттар туралы мәліметтер жазбасының сәйкестендіргіші (жол нөмірі)
M.CA.SDE.00617
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 40
0..1
деректеме толтырылуы тиіс
*.2. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
тауардың коммерциялық, фирмалық немесе өзге де дәстүрлі атауын қоса алғанда, тауардың сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 250
0..4
деректеме толтырылуы тиіс
*.3. Тауардың саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
M.CA.CDE.00153
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.3.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(measurement‌Unit‌Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.

19.18.35. Сведения о переработке товаров
(cacdo:‌Goods‌Item‌Processing‌Details)
сведения, указываемые при использовании декларации на товары в качестве документа об условиях переработки товаров
M.CA.CDE.00512
cacdo:‌Processing‌Details‌Type (M.CA.CDT.00447)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Норма выхода продукции
(casdo:‌Rate‌Of‌Yield‌Text)
описание нормы выхода продуктов переработки
M.CA.SDE.00633
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
реквизит должен быть заполнен
*.2. Способ идентификации
(casdo:‌Goods‌Identification‌Method‌Text)
описание способа идентификации товара
M.CA.SDE.00634
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
реквизит должен быть заполнен
*.3. Сведения о замене товаров
(casdo:‌Goods‌Substitute‌Text)
сведения о замене товаров
M.CA.SDE.00635
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
реквизит должен быть заполнен
*.4. Документ об условиях переработки
(cacdo:‌Processing‌Document‌Details)
сведения о предыдущем документе об условиях переработки
M.CA.CDE.00506
cacdo:‌CADoc‌Base‌Type (M.CA.CDT.00005)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.4.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.4.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.4.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD

19.18.35. Тауарларды қайта өңдеу туралы мәліметтер
(cacdo:‌Goods‌Item‌Processing‌Details)
тауарларға арналған декларацияны тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы құжат ретінде пайдалану кезінде көрсетілетін мәліметтер
M.CA.CDE.00512
cacdo:‌Processing‌Details‌Type (M.CA.CDT.00447)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Өнімнің шығу нормасы
(casdo:‌Rate‌Of‌Yield‌Text)
қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасының сипаттамасы
M.CA.SDE.00633
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 4000
0..1
деректеме толтырылуы тиіс
*.2. Сәйкестендіру тәсілі
(casdo:‌Goods‌Identification‌Method‌Text)
тауарды сәйкестендіру тәсілінің сипаттамасы
M.CA.SDE.00634
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 4000
0..1
деректеме толтырылуы тиіс
*.3. Тауарларды ауыстыру туралы мәліметтер
(casdo:‌Goods‌Substitute‌Text)
тауарларды ауыстыру туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00635
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 4000
0..1
деректеме толтырылуы тиіс
*.4. Қайта өңдеу шарттары туралы құжат
(cacdo:‌Processing‌Document‌Details)
қайта өңдеу шарттары туралы алдыңғы құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00506
cacdo:‌CADoc‌Base‌Type (M.CA.CDT.00005)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
*.4.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 500
0..1
*.4.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе цифрлық-әріптік белгіленім
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 50
0..1
*.4.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеме толтырылған кезде оның мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
реквизит должен содержать буквенный код страны происхождения
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
*.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит не заполняется
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
реквизит не заполняется
19.18.40. Преференции
(cacdo:‌Preference‌Details)
сведения о преференциях
M.CA.CDE.00492
cacdo:‌Preference‌Details‌Type (M.CA.CDT.00427)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код преференции по уплате таможенных сборов
(casdo:‌Customs‌Clearance‌Charges‌Pref‌Code)
кодовое обозначение преференции по уплате таможенных сборов
M.CA.SDE.00610
casdo:‌Customs‌Tax‌Pref‌Code‌Type (M.CA.SDT.00150)
Значение кода льготы по уплате таможенных платежей в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)" или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2008"
*.2. Код преференции по уплате таможенной пошлины
(casdo:‌Customs‌Duty‌Pref‌Code)
кодовое обозначение преференции по уплате таможенной пошлины
M.CA.SDE.00682
casdo:‌Customs‌Tax‌Pref‌Code‌Type (M.CA.SDT.00150)
Значение кода льготы по уплате таможенных платежей в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)" или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
1
реквизит должен содержать код льготы в соответствии с классификатором льгот по уплате таможенных платежей или значение "ПВ" – если декларант планирует восстановить тарифные преференции после выпуска товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2008"
*.3. Код преференции по уплате акциза
(casdo:‌Excise‌Pref‌Code)
кодовое обозначение преференции по уплате акциза
M.CA.SDE.00612
casdo:‌Customs‌Tax‌Pref‌Code‌Type (M.CA.SDT.00150)
Значение кода льготы по уплате таможенных платежей в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)" или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2008"
*.4. Код преференции по уплате налога на добавленную стоимость
(casdo:‌VATPref‌Code)
кодовое обозначение преференции по уплате налога на добавленную стоимость
M.CA.SDE.00611
casdo:‌Customs‌Tax‌Pref‌Code‌Type (M.CA.SDT.00150)
Значение кода льготы по уплате таможенных платежей в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)" или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2008"

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
1
деректемеде шығарылған елдің әріптік кодын
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
атрибутта "2021" мәні қамтылуға тиіс
*.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 40
0..1
деректеме толтырылмайды
*.3. Аумақ коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 17
0..1
деректеме толтырылмайды
19.18.40. Преференциялар
(cacdo:‌Preference‌Details)
преференциялар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00492
cacdo:‌Preference‌Details‌Type (M.CA.CDT.00427)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Кедендік алымдар төлеу жөніндегі преференциялардың коды
(casdo:‌Customs‌Clearance‌Charges‌Pref‌Code)
кедендік алымдар төлеу жөніндегі преференциялардың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00610
casdo:‌Customs‌Tax‌Pref‌Code‌Type (M.CA.SDT.00150)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 2
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
атрибутта "2008" мәні қамтылуға тиіс
*.2. Кедендік баж төлеу жөніндегі преференциялардың коды
(casdo:‌Customs‌Duty‌Pref‌Code)
кедендік баж төлеу жөніндегі преференциялардың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00682
casdo:‌Customs‌Tax‌Pref‌Code‌Type (M.CA.SDT.00150)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 2
1
деректеме кедендік төлемдерді төлеу жөніндегі жеңілдіктер сыныптауышына сәйкес жеңілдік кодын немесе егер декларант тауарлар шығарылғаннан кейін тарифтік преференцияларды қалпына келтіруді жоспарласа - "ҚК" мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
атрибутта "2008" мәні қамтылуға тиіс
*.3 Акциз төлеу жөніндегі преференциялардың коды
(casdo:‌Excise‌Pref‌Code)
акциз төлеу жөніндегі преференциялардың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00612
casdo:‌Customs‌Tax‌Pref‌Code‌Type (M.CA.SDT.00150)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 2
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
атрибутта "2008" мәні қамтылуға тиіс
*.4. Қосылған құн салығын төлеу жөніндегі преференциялардың коды
(casdo:‌VATPref‌Code)
қосылған құн салығын төлеу жөніндегі преференциялардың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00611
casdo:‌Customs‌Tax‌Pref‌Code‌Type (M.CA.SDT.00150)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 2
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
атрибутта "2008" мәні қамтылуға тиіс

19.18.41. Таможенная процедура
(cacdo:‌Customs‌Procedure‌Details)
сведения о таможенной процедуре
M.CA.CDE.00167
cacdo:‌Customs‌Procedure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00127)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код таможенной процедуры
(casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)
кодовое обозначение таможенной процедуры
M.CA.SDE.00086
casdo:‌Customs‌Procedure‌Code‌Type (M.CA.SDT.00043)
Значение кода вида таможенной процедуры в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
1
реквизит должен содержать код заявляемой таможенной процедуры в соответствии с классификатором видов таможенных процедур или значение "00" – при таможенном декларировании припасов
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2002"
*.2. Код вида предшествующей таможенной процедуры
(casdo:‌Previous‌Customs‌Procedure‌Mode‌Code)
кодовое обозначение предшествующей таможенной процедуры
M.CA.SDE.00276
casdo:‌Customs‌Procedure‌Code‌Type (M.CA.SDT.00043)
Значение кода вида таможенной процедуры в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2002"
*.3. Код особенности перемещения товаров
(casdo:‌Goods‌Move‌Feature‌Code)
кодовое обозначение особенности перемещения товаров
M.CA.SDE.00088
casdo:‌Goods‌Move‌Feature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00044)
Значение кода в соответствии с классификатором особенностей перемещения товаров.
Длина: 3
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2003"
19.18.42. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
стоимость (цена) товара
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты

19.18.41. Кедендік рәсім
(cacdo:‌Customs‌Procedure‌Details)
кедендік рәсім туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00167
cacdo:‌Customs‌Procedure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00127)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Кедендік рәсімнің коды
(casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)
кедендік рәсімнің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00086
casdo:‌Customs‌Procedure‌Code‌Type (M.CA.SDT.00043)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік рәсім түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 2
1
деректеме кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес мәлімделетін кедендік рәсімнің кодын немесе керек-жарақтарды кедендік декларациялау кезінде "00" мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
атрибутта "2002" мәні қамтылуға тиіс
*.2. Алдыңғы кедендік рәсім түрінің коды
(casdo:‌Previous‌Customs‌Procedure‌Mode‌Code)
алдыңғы кедендік рәсім түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00276
casdo:‌Customs‌Procedure‌Code‌Type (M.CA.SDT.00043)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік рәсім түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 2
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
атрибутта "2002" мәні қамтылуға тиіс
*.3. Тауарларды өткізу ерекшелігінің коды
(casdo:‌Goods‌Move‌Feature‌Code)
тауарларды өткізу ерекшелігінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00088
casdo:‌Goods‌Move‌Feature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00044)
Тауарларды өткізу ерекшеліктерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 3
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
атрибутта "2003" мәні қамтылуға тиіс
19.18.42. Құны
(casdo:‌CAValue‌Amount)
тауардың құны (бағасы)
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) валюта коды
(currency‌Code атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі

csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии с классификатором валют, идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать значение "2022"
19.18.43. Курс валюты
(casdo:‌Exchange‌Rate)
курс валюты стоимости (цены) товара
M.CA.SDE.00178
casdo:‌Exchange‌Rate‌Type (M.CA.SDT.00071)
Число в десятичной системе счисления.
Мин. значение: 0.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 4
0..1
реквизит используется в Российской Федерации
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Курс валюты (casdo:‌Exchange‌Rate)" атрибут должен содержать код валюты в соответствии с классификатором валют, идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Курс валюты (casdo:‌Exchange‌Rate)" атрибут должен содержать значение "2022"
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
масштаб денежной суммы в десятичной системе счисления, представленный в виде показателя степени числа 10
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0.
Значение по умолчанию: 0
0..1
значение атрибута должно содержать количество иностранных денежных единиц, котируемых за одну единицу национальной валюты.
Значение реквизита должно быть указано в виде степени числа 10 (значение "0" соответствует 1 единице, значение "1" – 10 единицам, значение "2" – 100 единицам и т.д.)

csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Құны (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (currency‌Code‌List‌Id атрибуты)" атрибутында көрсетілген валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның әріптік коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currency‌Code‌List‌Id атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Құны (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2022" мәні қамтылуға тиіс
19.18.43. Валюта бағамы
(casdo:‌Exchange‌Rate)
тауардың құны (бағасы) валютасының бағамы
M.CA.SDE.00178
casdo:‌Exchange‌Rate‌Type (M.CA.SDT.00071)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Ең төменгі мән: 0.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 4
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады
а) валюта коды
(currency‌Code атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Валюта бағамы (casdo:‌Exchange‌Rate)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (currency‌Code‌List‌Id атрибуты)" атрибутында көрсетілген валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currency‌Code‌List‌Id атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Валюта бағамы (casdo:‌Exchange‌Rate)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2022" мәні қамтылуға тиіс
в) масштаб
(scale‌Number атрибуты)
10 саны дәрежесінің көрсеткіші түрінде ұсынылған ондық есептеу жүйесіндегі ақша сомасының масштабы
csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 0.
Әдепкілік бойынша мән: 0
0..1
атрибуттың мәні ұлттық валютаның бір бірлігі үшін белгіленген шетелдік ақша бірліктерінің санын қамтуға тиіс.
Деректеменің мәні 10 саны дәрежесі түрінде көрсетілуге тиіс ("0" мәні 1 бірлікке, "1" мәні – 10 бірлікке, "2" мәні – 100 бірлікке сәйкес келеді және т. б.)

csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Статистическая стоимость (casdo:‌Statistic‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать буквеннный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Статистическая стоимость (casdo:‌Statistic‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать значение "2022"
19.18.47. Общая статистическая стоимость
(casdo:‌Total‌Statistic‌Value‌Amount)
общая статистическая стоимость товара, перемещаемого через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе некомплектном или незавершенном виде
M.CA.SDE.01203
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь, Кыргызской Республике и Российской Федерации
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Общая статистическая стоимость (casdo:‌Total‌Statistic‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать буквеннный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Общая статистическая стоимость (casdo:‌Total‌Statistic‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать значение "2022"
19.18.48. Код метода определения таможенной стоимости
(casdo:‌Valuation‌Method‌Code)
кодовое обозначение метода определения таможенной стоимости
M.CA.SDE.00620
casdo:‌Valuation‌Method‌Code‌Type (M.CA.SDT.00185)
Значение кода метода определения таможенной стоимости в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)" или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Длина: 1
0..1
реквизит при его заполнении должен содержать код метода в соответствии с классификатором методов определения таможенной стоимости.
В Республике Казахстан реквизит может содержать значение "7" – при декларировании валюты государств-членов, иностранной валюты (кроме используемой для нумизматических целей), ценных бумаг, выпущенных в обращение, а также при помещении товаров под таможенные процедуры таможенного склада, уничтожения, отказа в пользу государства, специальной таможенной процедуры
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" атрибут должен содержать значение "2005"

csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Статистикалық құн (casdo:‌Statistic‌Value‌Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (currency‌Code‌List‌Id атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currency‌Code‌List‌Id атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Статистикалық құн (casdo:‌Statistic‌Value‌Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2022" мәні қамтылуға тиіс
19.18.47. Жалпы статистикалық құн
(casdo:‌Total‌Statistic‌Value‌Amount)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде жиынтықталмаған немесе аяқталмаған түрде өткізілетін тауардың жалпы статистикалық құны
M.CA.SDE.01203
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
деректеме Беларусь Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады
а) валюта коды
(currency‌Code атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Жалпы статистикалық құн (casdo:‌Total‌Statistic‌Value‌Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (currency‌Code‌List‌Id атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currency‌Code‌List‌Id атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Жалпы статистикалық құн (casdo:‌Total‌Statistic‌Value‌Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2022" мәні қамтылуға тиіс
19.18.48. Кедендік құнды айқындау әдісінің коды
(casdo:‌Valuation‌Method‌Code)
кедендік құнды айқындау әдісінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00620
casdo:‌Valuation‌Method‌Code‌Type (M.CA.SDT.00185)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік құнын айқындау әдісі кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.
Ұзындығы: 1
0..1
деректемеде толтырылған кезде кедендік құнын айқындау әдістерінің сыныптауышына сәйкес әдістің коды қамтылуға тиіс
Деректеме Қазақстан Республикасында мүше мемлекеттердің валюталарын, шетел валютасын (нумезматикалық мақсаттарда пайдаланылатындарынан басқа), айналымға шығарылған бағалы қағаздарды декларациялаған кезде, сондай-ақ тауарларды кедендік қойманың кедендік рәсіміне орналастырған, жойған, мемлекеттің пайдасына бас тартқан, арнайы кедендік рәсімге орналастырған кезде "7" мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Кедендік құнды айқындау әдісінің коды (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2005" мәнін қамтылуға тиіс

19.18.50. Предшествующий документ
(cacdo:‌Preceding‌Doc‌Details)
сведения о предшествующем документе
M.CA.CDE.00575
cacdo:‌Preceding‌Doc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00177)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
идентификатор записи о предшествующем документе
M.CA.SDE.00771
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит должен содержать порядковый номер записи о предшествующем документе. Нумерация начинается с 1 отдельно для каждого товара
*.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" атрибут должен содержать значение "2009"
*.3. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары, транзитной декларации, заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары или заявления о совершении операций в отношении временно вывезенных транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска)
M.CA.CDE.00475
cacdo:‌Customs‌Document‌Id‌WOrdinal‌Details‌Type (M.CA.CDT.00433)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
в реквизите указываются сведения о номере таможенного документа, соответствующем шаблону: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, где ТТТТТТТ – код таможенного органа (2, 5 или 8 знаков), ДДММГГ – дата регистрации документа, ННННННН – номер документа по журналу регистрации, РР – порядковый номер изменений и (или) дополнений (элемент РР может отсутствовать)
*.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.

19.18.50. Алдыңғы құжат
(cacdo:‌Preceding‌Doc‌Details)
алдыңғы құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00575
cacdo:‌Preceding‌Doc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00177)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Жазбаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
алдыңғы құжат туралы жазба сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00771
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 40
0..1
деректеме алдыңғы құжат туралы жазбаның реттік нөмірін қамтуға тиіс. Нөмірлеу әрбір тауар үшін жеке 1-ден басталады
*.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2009" мәні қамтылуға тиіс
*.3. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 500
0..1
*.4. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
тауарларға арналған декларацияның, транзиттік декларацияның, тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің немесе уақытша әкелу (рұқсат ету) кедендік рәсіміне орналастырылған тауарлар болып табылатын уақытша әкетілген халықаралық тасымал көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтініштің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
cacdo:‌Customs‌Document‌Id‌WOrdinal‌Details‌Type (M.CA.CDT.00433)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректемеде ТТТТТТТТ/ККААЖЖ/ННННННН/РР шаблонына сәйкес келетін кедендік құжаттың нөмірі туралы мәліметтер көрсетіледі, мұнда ТТТТТТТ – кеден органының коды (2, 5 немесе 8 белгі), ККААЖЖ – құжаттың тіркелген күні, ННННННН – құжаттың тіркеу журналы бойынша нөмірі, РР – өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың реттік нөмірі (РР элементі болмауы мүмкін)
*.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.

*.6.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
*.6.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата регистрации предварительной информации
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.6.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
порядковый идентификатор предварительной информации, присваиваемый при регистрации
M.CA.SDE.01169
casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id‌Type (M.CA.SDT.01129)
Нормализованная строка символов.
Длина: 9
1
*.7. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:‌TIRId‌Details)
регистрационный номер книжки МДП
M.CA.CDE.00150
cacdo:‌TIRBase‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00701)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит используется в Кыргызской Республике
*.7.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
casdo:‌TIRSeries‌Id‌Type (M.CA.SDT.00094)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: ([A-Z]{2})
1
*.7.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
casdo:‌TIRId‌Type (M.CA.SDT.00095)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
1
*.8. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
регистрационный номер иного предшествующего документа
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
в реквизите указывается номер таможенного документа, не являющегося предварительной информацией, книжкой МДП, декларацией на транспортное средство, или номер которого не соответствует шаблону: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, где ТТТТТТТ – код таможенного органа (2, 5 или 8 знаков), ДДММГГ – дата регистрации документа, ННННННН – номер документа по журналу регистрации, РР – порядковый номер изменений и (или) дополнений (элемент РР может отсутствовать)
*.9. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации иного предшествующего документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
в случае заполнения реквизита "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" реквизит должен быть заполнен и содержать значение, приводимое в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.10. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара в предшествующем документе
M.CA.SDE.00183

*.6.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
атрибутта "2021" мәні қамтылуға тиіс
*.6.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
алдын ала ақпаратты тіркеу күні
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
1
деректеменің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.6.3. Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
тіркеу кезінде берілетін алдын ала ақпараттың реттік сәйкестендіргіш
M.CA.SDE.01169
casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id‌Type (M.CA.SDT.01129)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 9
1
*.7. ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00150
cacdo:‌TIRBase‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00701)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректеме Қырғыз Республикасында пайдаланылады
*.7.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
ХЖТ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
casdo:‌TIRSeries‌Id‌Type (M.CA.SDT.00094)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: ([A-Z]{2})
1
*.7.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
casdo:‌TIRId‌Type (M.CA.SDT.00095)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{8}
1
*.8. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
алдыңғы өзге де құжаттың тіркеу нөмірі
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 50
0..1
деректемеде алдын ала ақпарат, ХЖТ кітапшасы, көлік құралына арналған декларация болып табылмайтын немесе нөмірі ТТТТТТТТ/ККААЖЖ/ННННННН/РР шаблонына сәйкес келмейтін кеден құжатының нөмірі көрсетіледі, мұнда ТТТТТТТ – кеден органының коды (2, 5 немесе 8 белгі), ККААЖЖ – құжаттың тіркелген күні, ННННННН – құжаттың тіркеу журналы бойынша нөмірі, РР – өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың реттік нөмірі (РР элементі болмауы мүмкін)
*.9. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
алдыңғы өзге де құжатты тіркеу күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
"Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылған жағдайда деректеме толтырылуы тиіс және YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілетін мәнді қамтуға тиіс
*.10. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
алдыңғы құжаттағы тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183

csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
*.11. Сведения о товаре, заявленные в предшествующем документе
(cacdo:‌Preceding‌Goods‌Details)
сведения о товаре, заявленные в предшествующем документе
M.CA.CDE.00149
cacdo:‌Preceding‌Goods‌Detais‌Type (M.CA.CDT.00176)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.11.1. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, указанное в предшествующем документе
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
реквизит используется в Кыргызской Республике и Российской Федерации
*.11.2. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
масса нетто товара, использованного при изготовлении или вошедшего в состав декларируемого товара
M.SDE.00174
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"
*.11.3. Масса нетто, указанная в предшествующем документе
(casdo:‌Pre‌Declaration‌Net‌Mass‌Measure)
масса товара нетто, указанная в предшествующем таможенном документе
M.CA.SDE.00297
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
в случае заполнения реквизита "Масса нетто, указанная в предшествующем документе (casdo:‌Pre‌Declaration‌Net‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Масса нетто, указанная в предшествующем документе (casdo:‌Pre‌Declaration‌Net‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "2016"

csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
*.11. Алдыңғы құжатта мәлімделген тауар туралы мәліметтер
(cacdo:‌Preceding‌Goods‌Details)
алдыңғы құжатта мәлімделген тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00149
cacdo:‌Preceding‌Goods‌Detais‌Type (M.CA.CDT.00176)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.11.1. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
алдыңғы құжатта көрсетілген тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодтық белгіленімі
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгілер деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН-нан кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
деректеме Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады
*.11.2. Нетто массасы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
декларацияланатын тауарды дайындау кезінде пайдаланылған немесе оның құрамына енген тауардың нетто массасы
M.SDE.00174
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurement‌Unit‌Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "166" мәні қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurement‌Unit‌Code‌List‌Id атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2016" мәні қамтылуға тиіс
*.11.3. Алдыңғы құжатта көрсетілген нетто масса
(casdo:‌Pre‌Declaration‌Net‌Mass‌Measure)
алдыңғы кеден құжатында көрсетілген тауардың нетто массасы
M.CA.SDE.00297
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurement‌Unit‌Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
"Алдыңғы құжатта көрсетілген нетто масса (casdo:‌Pre‌Declaration‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "166" мәні қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurement‌Unit‌Code‌List‌Id атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Алдыңғы құжатта көрсетілген нетто масса (casdo:‌Pre‌Declaration‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2016" мәні қамтылуға тиіс

csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.9. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
строка символов, идентифицирующая государственный или межгосударственный орган (организацию), выдавший или утвердивший документ
M.SDE.00068
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит используется в Российской Федерации
*.10. Информационный ресурс
(cacdo:‌Information‌Source‌Details)
сведения об информационном ресурсе в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет"
M.CA.CDE.00345
cacdo:‌Information‌Source‌Details‌Type (M.CA.CDT.00295)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит не заполняется
*.10.1. Наименование информационного источника или ресурса
(casdo:‌Information‌Source‌Name)
наименование информационного ресурса
M.CA.SDE.00292
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.10.2. Ссылка на детализированные сведения
(csdo:‌Details‌Resource‌Id)
ссылка на информационный ресурс
M.SDE.00292
csdo:‌Resource‌Id‌Type (M.SDT.00197)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2048
1
*.10.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата обращения к информационному ресурсу
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.11. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
уникальный идентификатор, используемый для целей однозначной ссылки на запись, или порядковый номер записи
M.CA.SDE.00771
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
реквизит может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ, в целях однозначной идентификации записи в документе
*.12. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Type (M.CA.SDT.00053)
Значение кода вида налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы, в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 4
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код вида налогов, сборов или иного платежа (casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)" атрибут должен содержать значение "2010"
*.13. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
заявляемый срок совершения таможенной операции (процедуры) или ее окончания (срок временного ввоза (вывоза), хранения товаров, переработки, действия специальной таможенной процедуры и т.д.)
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)

csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 300
0..1
*.9. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік немесе мемлекетаралық органды (ұйымды) сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.00068
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады
*.10. Ақпараттық ресурс
(cacdo:‌Information‌Source‌Details)
"Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісіндегі ақпараттық ресурс туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00345
cacdo:‌Information‌Source‌Details‌Type (M.CA.CDT.00295)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректеме толтырылмайды
*.10.1. Ақпараттық көздің немесе ресурстың атауы
(casdo:‌Information‌Source‌Name)
ақпараттық ресурстың атауы
M.CA.SDE.00292
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 500
0..1
*.10.2. Нақтыланған мәліметтерге сілтеме
(csdo:‌Details‌Resource‌Id)
ақпараттық ресурсқа сілтеме
M.SDE.00292
csdo:‌Resource‌Id‌Type (M.SDT.00197)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 2048
1
*.10.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
ақпараттық ресурсқа жүгіну күні
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
*.11. Жазбаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
жазбаға нақты сілтеме жасау мақсаттары үшін пайдаланылатын бірегей сәйкестендіргіш немесе жазбаның реттік нөмірі
M.CA.SDE.00771
csdo:‌Id40‌Type (M.SDT.00108)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 40
0..1
деректемені құжаттағы жазбаны бірдей мәнде сәйкестендіру мақсатында электрондық құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйе толтыруы мүмкін
*.12. Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00110
casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Type (M.CA.SDT.00053)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес алу кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 4
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды (casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2010" мәні қамтылуға тиіс
*.13. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
кедендік операцияны (рәсімді) жасаудың немесе оны аяқтаудың мәлімделетін мерзімі (тауарларды уақытша әкелу (әкету), сақтау, қайта өңдеу, арнайы кедендік рәсім қолданысы және т.б. мерзімі)
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)

Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.14. Код вида срока временного ввоза (вывоза)
(casdo:‌Temporary‌Import‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида срока временного ввоза
M.CA.SDE.00230
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
реквизит при его заполнении должен принимать одно из следующих значений:
1 – если срок временного ввоз/вывоза менее 1 года;
2 – если срок временного ввоз/вывоза более 1 года
*.15. Код вида дополнительной информации
(casdo:‌Doc‌Add‌Info‌Code)
кодовое обозначение вида дополнительной информации о документе
M.CA.SDE.00622
casdo:‌Doc‌Add‌Info‌Code‌Type (M.CA.SDT.00187)
Значение кода в соответствии с классификатором кодов дополнительной информации о документах, применяемом в Республике Беларусь.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 6
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
*.16. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
код таможенного органа, зарегистрировавшего документ
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
*.17. Признак опережающей поставки
(casdo:‌Supply‌Status‌Indicator)
признак опережающей поставки
M.CA.SDE.00623
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
реквизит при его заполнении должен принимать значение "11" – опережающая поставка
*.18. Общее количество документов
(casdo:‌Document‌Quantity)
общее количество документов, в соответствии с которыми перемещаются товары, согласно списку договоров (контрактов)
M.CA.SDE.00299
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
0..1
реквизит используется в Российской Федерации
*.19. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
стоимость операций по переработке
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" атрибут должен содержать значение "2022"
*.20. Порядковый номер листа книжки МДП
(casdo:‌TIRPage‌Ordinal)
порядковый номер листа книжки МДП
M.CA.SDE.00240

МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеме толтырылған кезде оның мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.14. Уақытша әкелу (әкету) мерзімі түрінің коды
(casdo:‌Temporary‌Import‌Kind‌Code)
уақытша әкелу мерзімі түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00230
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме толтырылған кезде мына мәндердің біреуін қамтуға тиіс:
1 – егер уақытша әкелу/әкету мерзімі 1 жылдан аз болса;
2 – егер уақытша әкелу/әкету мерзімі 1 жылдан көп болса
*.15. Қосымша ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Doc‌Add‌Info‌Code)
құжат туралы қосымша ақпарат түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00622
casdo:‌Doc‌Add‌Info‌Code‌Type (M.CA.SDT.00187)
Беларусь Республикасында қолданылатын құжаттар туралы қосымша ақпарат кодтарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 6
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
*.16. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
құжатты тіркеген кеден органының коды
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
*.17. Озыңқы өнім беру белгісі
(casdo:‌Supply‌Status‌Indicator)
озыңқы өнім беру белгісі
M.CA.SDE.00623
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Мына екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
деректеме толтырылған кезде ол мына мәнді қабылдауға тиіс: "11" – озыңқы жеткізу
*.18. Құжаттардың жалпы саны
(casdo:‌Document‌Quantity)
шарттар (келісімшарттар) тізіміне сай тауарлар өткізілетін құжаттарға сәйкес олардың жалпы саны
M.CA.SDE.00299
csdo:‌Quantity5‌Type (M.SDT.00155)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады
*.19. Құны
(casdo:‌CAValue‌Amount)
қайта өңдеу жөніндегі операциялардың құны
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) валюта коды
(currency‌Code атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
"Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (currency‌Code‌List‌Id атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currency‌Code‌List‌Id атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2022" мәні қамтылуға тиіс
*.20. ХЖТ кітапшасы парағының реттік нөмірі
(casdo:‌TIRPage‌Ordinal)
ХЖТ кітапшасы парағының реттік нөмірі
M.CA.SDE.00240

csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
*.21. Идентификационный номер держателя книжки МДП
(casdo:‌TIRHolder‌Id)
идентификатор держателя книжки МДП
M.CA.SDE.00239
casdo:‌TIRHolder‌Id‌Type (M.CA.SDT.00077)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 18
0..1
*.22. Товар лицензии
(cacdo:‌Licensed‌Goods‌Details)
сведения о товаре в лицензии
M.CA.CDE.00496
cacdo:‌Licensed‌Goods‌Details‌Type (M.CA.CDT.00439)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.22.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара
M.CA.SDE.00183
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
1
*.22.2. Порядковый номер перечня товаров
(casdo:‌License‌Annex‌Ordinal)
порядковый номер перечня товаров
M.CA.SDE.00624
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
*.23. Код электронного документа (сведений)
(casdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение вида электронного документа (сведений)
M.CA.SDE.00772
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
реквизит используется в Российской Федерации
*.24. Идентификатор электронного документа в хранилище
(cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)
идентификаторы, присвоенные документу (сведениям) при размещении в хранилище электронных документов
M.CA.CDE.00562
cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00462)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит используется в Российской Федерации
*.24.1. Идентификатор хранилища электронных документов
(casdo:‌EArch‌Id)
идентификатор хранилища электронных документов
M.CA.SDE.00778
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
*.24.2. Идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
(casdo:‌EDoc‌Arch‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
M.CA.SDE.00773
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
*.25. Сведения о фактическом представлении документа
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
сведения о фактическом представлении документа
M.CA.CDE.00156
cacdo:‌Document‌Presenting‌Details‌Type (M.CA.CDT.00185)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
*.21. ХЖТ кітапшасын ұстаушының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRHolder‌Id)
ХЖТ кітапшасын ұстаушының сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00239
casdo:‌TIRHolder‌Id‌Type (M.CA.SDT.00077)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 18
0..1
*.22. Лицензия тауары
(cacdo:‌Licensed‌Goods‌Details)
лицензиядағы тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00496
cacdo:‌Licensed‌Goods‌Details‌Type (M.CA.CDT.00439)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.22.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
1
*.22.2. Тауарлар тізбесінің реттік нөмірі
(casdo:‌License‌Annex‌Ordinal)
тауарлар тізбесінің реттік нөмірі
M.CA.SDE.00624
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
*.23. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(casdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжат (мәліметтер) түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00772
csdo:‌Code10‌Type (M.SDT.00179)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 10
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады
*.24. Қоймадағы электрондық құжаттың сәйкестендіргіші
(cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)
электрондық құжаттарды қоймаға орналастыру кезінде құжатқа (мәліметтерге) берілген сәйкестендіргіштер
M.CA.CDE.00562
cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00462)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректеме Ресей Федерациясында пайдаланылады
*.24.1. Электрондық құжаттар қоймасының сәйкестендіргіші
(casdo:‌EArch‌Id)
электрондық құжаттар қоймасының сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00778
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
*.24.2. Қоймадағы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(casdo:‌EDoc‌Arch‌Id)
қоймадағы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00773
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
*.25. Құжаттың іс жүзінде ұсынылғаны туралы мәліметтер
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
құжаттың іс жүзінде ұсынылғаны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00156
cacdo:‌Document‌Presenting‌Details‌Type (M.CA.CDT.00185)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

*.25.1. Код представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
признак представления документа при подаче таможенной декларации (заявления)
M.CA.SDE.00770
casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.00165)
Значение кода вида представления документов в соответствии с перечнем признаков представления документов.
Длина: 1
0..1
реквизит при его заполнении должен принимать одно из следующих значений:
0 – документ не представлен при подаче декларации на товары;
1 – документ представлен при подаче декларации на товары;
2 – документ не представлен в соответствии с пунктом 10 статьи 109 Кодекса;
3 – документ представлен (будет представлен) после выпуска товаров
*.25.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" атрибут должен содержать значение "2009"
*.25.3. Дата представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
дата, до которой должны быть выполнены обязательства по представлению документа
M.CA.SDE.00298
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.25.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары, транзитной декларации, заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары или заявления о совершении операций в отношении временно вывезенных транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска), к которой (которому) был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00475
cacdo:‌Customs‌Document‌Id‌WOrdinal‌Details‌Type (M.CA.CDT.00433)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
в реквизите указываются сведения о номере таможенного документа, соответствующем шаблону: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, где ТТТТТТТ – код таможенного органа (2, 5 или 8 знаков), ДДММГГ – дата регистрации документа, ННННННН – номер документа по журналу регистрации, РР – порядковый номер изменений и (или) дополнений (элемент РР может отсутствовать)

*.25.1. Құжатты ұсыну коды
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
кедендік декларацияны (өтінішті) беру кезінде құжаттың ұсынылуы белгісі
M.CA.SDE.00770
casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.00165)
Құжаттарды ұсыну белгілерінің тізбесіне сәйкес құжаттарды ұсыну түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме толтырылған кезде мына мәндердің біреуін қамтуға тиіс:
0 – тауарларға арналған декларацияны беру кезінде құжат ұсынылмады;
1 – тауарларға арналған декларацияны беру кезінде құжат ұсынылды;
2 – құжат Кодекстің 109-бабының 10-тармағына сәйкес ұсынылмады;
3 – құжат тауарлар шығарылғаннан кейін ұсынылды (ұсынылады)
*.25.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2009" мәні қамтылуға тиіс
*.25.3. Құжатты ұсыну күні
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
құжатты ұсыну жөніндегі міндеттемелер оған дейін орындалуға тиіс күн
M.CA.SDE.00298
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеме толтырылған кезде оның мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.25.4. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
тауарларға арналған декларацияның, транзиттік декларацияның, тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің немесе оған осы құжат қоса берілген уақытша әкелу (рұқсат ету) кедендік рәсіміне орналастырылған тауарлар болып табылатын уақытша әкетілген халықаралық тасымал көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтініштің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
cacdo:‌Customs‌Document‌Id‌WOrdinal‌Details‌Type (M.CA.CDT.00433)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректемеде ТТТТТТТТ/ККААЖЖ/ННННННН/РР шаблонына сәйкес келетін кедендік құжаттың нөмірі туралы мәліметтер көрсетіледі, мұнда ТТТТТТТ – кеден органының коды (2, 5 немесе 8 белгі), ККААЖЖ – құжаттың тіркелген күні, ННННННН – құжаттың тіркеу журналы бойынша нөмірі, РР – өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың реттік нөмірі (РР элементі болмауы мүмкін)

*.25.6. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:‌TIRId‌Details)
номер книжки МДП, которая использовалась в качестве транзитной декларации и к которой был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00150
cacdo:‌TIRBase‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00701)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит используется в Кыргызской Республике
*.25.6.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
casdo:‌TIRSeries‌Id‌Type (M.CA.SDT.00094)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: ([A-Z]{2})
1
*.25.6.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
casdo:‌TIRId‌Type (M.CA.SDT.00095)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
1
*.25.7. Номер предшествующего документа
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
регистрационный номер иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.CA.SDE.00199
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
в реквизите указывается номер таможенного документа, не являющегося предварительной информацией, книжкой МДП, декларацией на транспортное средство или структура номера которого не соответствует шаблону: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, где ТТТТТТТ – код таможенного органа (2, 5 или 8 знаков), ДДММГГ – дата регистрации документа, ННННННН – номер документа по журналу регистрации, РР – порядковый номер изменений и (или) дополнений (элемент РР может отсутствовать)
*.25.8. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
в случае заполнения реквизита "Номер предшествующего документа (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)" реквизит должен быть заполнен и содержать значение, приводимое в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
19.18.52. Исчисление таможенного платежа
(cacdo:‌Customs‌Payment‌Details)
сведения об исчислении таможенного и иного платежа
M.CA.CDE.00485
cacdo:‌Goods‌Item‌Payment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00429)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Type (M.CA.SDT.00053)
Значение кода вида налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы, в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 4
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2010"
*.2. Основа начисления платежа
(casdo:‌Tax‌Base‌Measure)
база для исчисления платежа
M.CA.SDE.00708

*.25.6. ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
транзиттік декларация ретінде пайдаланылған және оған ұсынылған құжат қоса берілген ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.CDE.00150
cacdo:‌TIRBase‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00701)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректеме Қырғыз Республикасында пайдаланылады
*.25.6.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
ХЖТ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
casdo:‌TIRSeries‌Id‌Type (M.CA.SDT.00094)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: ([A-Z]{2})
1
*.25.6.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
casdo:‌TIRId‌Type (M.CA.SDT.00095)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{8}
1
*.25.7. Алдыңғы құжаттың нөмірі
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
ұсынылатын құжат оған қоса берілген өзге де құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00199
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 50
0..1
деректемеде алдын ала ақпарат, ХЖТ кітапшасы, көлік құралына арналған декларация болып табылмайтын немесе нөмірінің құрылымы ТТТТТТТТ/ККААЖЖ/ННННННН/РР шаблонына сәйкес келмейтін кеден құжатының нөмірі көрсетіледі, мұнда ТТТТТТТ – кеден органының коды (2, 5 немесе 8 белгі), ККААЖЖ – құжаттың тіркелген күні, ННННННН – құжаттың тіркеу журналы бойынша нөмірі, РР – өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың реттік нөмірі (РР элементі болмауы мүмкін)
*.25.8. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
ұсынылатын құжат оған қоса берілген өзге де құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
" Алдыңғы құжаттың нөмірі (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылған жағдайда деректеме толтырылуы тиіс және YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілетін мәнді қамтуға тиіс
19.18.52. Кедендік төлемді есептеу
(cacdo:‌Customs‌Payment‌Details)
кедендік және өзге де төлемді есептеу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00485
cacdo:‌Goods‌Item‌Payment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00429)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00110
casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Type (M.CA.SDT.00053)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес алу кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 4
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
атрибутта "2010" мәні қамтылуға тиіс
*.2. Төлем есептеудің негізі
(casdo:‌Tax‌Base‌Measure)
төлемді есептеуге арналған база
M.CA.SDE.00708

casdo:‌Fraction‌Number246‌Measure‌Type (M.CA.SDT.00800)
Числовая величина, определенная в результате измерения.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
*.3. Цифровой код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
цифровое кодовое обозначение валюты основы начисления (адвалорная ставка)
M.SDE.00176
csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code‌Type (M.SDT.00125)
Значение цифрового кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Цифровой код валюты (csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)" атрибут должен содержать значение "2022"
*.4. Единица измерения
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения основы начисления (специфическая ставка)
M.SDE.00177
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Единица измерения (csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)" атрибут должен содержать одно из следующих значений:
2016 – при использовании классификатора единиц измерения;
2020 – при использовании классификатора дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
*.5. Используемая ставка платежа
(cacdo:‌Effective‌Customs‌Rate‌Details)
сведения о ставке платежа, используемой при расчете
M.CA.CDE.00445
cacdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Details‌Type (M.CA.CDT.00115)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.5.1. Вид ставки таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида ставки платежа
M.CA.SDE.00245
casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.00159)
Значение кода в соответствии с перечнем видов ставок таможенного платежа.
Длина: 1
0..1
реквизит должен принимать одно из следующих значений:
% – ставка, выраженная в процентах (адвалорная ставка (адвалорная составляющая комбинированной ставки), ставка рефинансирования (ключевая ставка, учетная ставка), процентная ставка);
* – специфическая ставка (специфическая составляющая комбинированной ставки);
S – признак сборов для Республики Казахстан

casdo:‌Fraction‌Number246‌Measure‌Type (M.CA.SDT.00800)
Өлшеу нәтижесінде айқындалған сандық шама.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
*.3. Валютаның цифрлық коды
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
есептеу негізі валютасының цифрлық кодтық белгіленімі (адвалорлық ставка)
M.SDE.00176
csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code‌Type (M.SDT.00125)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның цифрлық кодының мәні.
Шаблон: [0- 9]{3}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Валютаның цифрлық коды (csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2022" мәні қамтылуға тиіс
*.4. Өлшем бірлігі
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
есептеу негізі өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі (арнайы ставка)
M.SDE.00177
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Өлшем бірлігі (csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут мына мәндердің біреуін қамтуға тиіс:
2016 – өлшем бірлік сыныптауышын пайдаланған кезде;
2020 – кеден баждарын, салықтарды есептеген кезде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышын пайдаланған кезде
*.5. Пайдаланылатын төлем ставкасы
(cacdo:‌Effective‌Customs‌Rate‌Details)
есептеу кезінде пайдаланылатын төлем ставкасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00445
cacdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Details‌Type (M.CA.CDT.00115)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.5.1. Кедендік төлем ставкасының түрі
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)
төлем ставкасы түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00245
casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.00159)
Кедендік төлем ставкалары түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 1
0..1
деректеме мына мәндердің біреуін қамтуға тиіс:
% – пайызбен көрсетілген ставка (адвалорлық ставка (қиыстырылған ставканың адвалорлық құрамдас бөлігі), қайта қаржыландыру ставкасы (негізгі ставка, есептік ставка), пайыздық ставка);
* – өзіндік ерекшелікті ставка (қиыстырылған ставканы құрайтын өзіндік ерекшелік);
S – Қазақстан Республикасы үшін алымдардың белгісі

*.5.8. Весовой коэффициент
(casdo:‌Weight‌Ratio‌Number)
весовой коэффициент единицы измерения (специфическая ставка)
M.CA.SDE.00700
casdo:‌Fraction‌Number9.3‌Number‌Type (M.CA.SDT.00146)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 9.
Макс. кол-во дроб. цифр: 3
0..1
*.6. Дата применения ставки
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Date)
дата применения ставки платежа
M.CA.SDE.00250
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.7. Код особенности уплаты
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)
кодовое обозначение особенности уплаты таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00108
casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00050)
Значение кода особенности уплаты таможенных и иных платежей в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Код особенности уплаты (casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)" атрибут должен содержать значение "2011"
*.8. Сумма
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
сумма (размер) платежа
M.CA.SDE.00697
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌NCurrency‌Type (M.CA.SDT.00147)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌N3‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00145)
Значение цифрового кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Сумма (casdo:‌CAPayment‌NAmount)" атрибут должен содержать цифровой код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Сумма (casdo:‌CAPayment‌NAmount)" атрибут должен содержать значение "2022"
*.9. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
номер группы в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)

*.5.8. Салмақтық коэффициент
(casdo:‌Weight‌Ratio‌Number)
өлшем бірлігінің салмақтық коэффициенті (арнайы ставка)
M.CA.SDE.00700
casdo:‌Fraction‌Number9.3‌Number‌Type (M.CA.SDT.00146)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 9.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
*.6. Ставканы қолдану күні
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Date)
төлем ставкасын қолдану күні
M.CA.SDE.00250
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеме толтырылған кезде оның мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.7. Төлем ерекшелігінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшелігінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00108
casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00050)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшеліктері кодының мәні.
Ұзындығы: 2
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Төлем ерекшелігінің коды (casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2011" мәні қамтылуға тиіс
*.8. Сома
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
төлем сомасы (мөлшері)
M.CA.SDE.00697
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌NCurrency‌Type (M.CA.SDT.00147)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) валюта коды
(currency‌Code атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌N3‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00145)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның цифрлық кодының мәні.
Шаблон: [0-9]{3}
1
"Сома (casdo:‌CAPayment‌NAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (currency‌Code‌List‌Id атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның цифрлық коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currency‌Code‌List‌Id атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Сома (casdo:‌CAPayment‌NAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2022" мәні қамтылуға тиіс
*.9. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН-ге сәйкес топтың нөмірі
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)

19.18.54. Код изменений
(cacdo:‌GDCChange‌Details)
сведения о внесенных изменениях
M.CA.CDE.00213
cacdo:‌GDCChange‌Details‌Type (M.CA.CDT.00162)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код этапа внесения изменений
(casdo:‌Stage‌Change‌Code)
кодовое обозначение этапа внесения изменений и (или) дополнений в сведения, указанных в декларации на товары
M.CA.SDE.00403
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
*.2. Код основания для внесения изменений
(casdo:‌Reason‌Change‌Code)
кодовое обозначение обстоятельств, послуживших основанием для внесения изменений и (или) дополнений в сведения, указанных в декларации на товары
M.CA.SDE.00404
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
*.3. Код изменения количества (веса) товаров
(casdo:‌Quantity‌Change‌Code)
кодовое обозначение изменений и (или) дополнений в сведениях, указанные в декларации на товары, в отношении количества (веса) товаров
M.CA.SDE.00405
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
*.4. Код изменения страны происхождения товаров (преференций)
(casdo:‌Country‌Change‌Code)
кодовое обозначение изменений и (или) дополнений в сведения, указанные в декларации на товары, о стране происхождения товаров и (или) тарифных преференциях
M.CA.SDE.00406
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
*.5. Изменение кода товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(casdo:‌TNVEDChange‌Code)
кодовое обозначение изменения сведений, указанных в декларации на товары, в отношении классификационного кода товара по ТН ВЭД ЕАЭС
M.CA.SDE.00407
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
*.6. Код изменения сведений о таможенной стоимости товаров
(casdo:‌Customs‌Cost‌Change‌Code)
кодовое обозначение изменения и (или) дополнения сведений, указанных в декларации на товары, в отношении таможенной стоимости товаров
M.CA.SDE.00408
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
*.7. Код изменения сведений об исчисленных (уплаченных) платежах
(casdo:‌Customs‌Payment‌Change‌Code)
кодовое обозначение изменения и (или) дополнения сведений, указанных в декларации на товары, в отношении исчисленных (уплаченных) таможенных, иных платежей
M.CA.SDE.00409
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
*.8. Код изменения иных сведений декларации
(casdo:‌Other‌Change‌Code)
кодовое обозначение изменений и (или) дополнений сведений, указанных в декларации на товары
M.CA.SDE.00410
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1

19.18.54. Өзгерістер коды
(cacdo:‌GDCChange‌Details)
енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00213
cacdo:‌GDCChange‌Details‌Type (M.CA.CDT.00162)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Өзгерістер енгізу кезеңінің коды
(casdo:‌Stage‌Change‌Code)
тауарларға арналған декларацияда көрсетілген мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кезеңінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00403
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
1
*.2. Өзгерістер енгізу үшін негіздеменің коды
(casdo:‌Reason‌Change‌Code)
тауарларға арналған декларацияда көрсетілген мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу үшін негіз болған мән-жайлардың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00404
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
1
*.3. Тауарлардың мөлшері (салмағы) өзгерісінің коды
(casdo:‌Quantity‌Change‌Code)
тауарларға арналған декларацияда тауарлардың мөлшеріне (салмағына) қатысты көрсетілген мәліметтерге өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00405
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
1
*.4. Тауарлардың шығарылған елі (преференциялар) өзгерісінің коды
(casdo:‌Country‌Change‌Code)
тауарларға арналған декларацияда көрсетілген тауарлардың шығарылған елі және (немесе) тарифтік преференциялар туралы мәліметтерге өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00406
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
1
*.5. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша кодының өзгеруі
(casdo:‌TNVEDChange‌Code)
тауарларға арналған декларацияда көрсетілген тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша сыныптауыш кодына қатысты мәліметтер өзгерісінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00407
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
1
*.6. Тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтер өзгерісінің коды
(casdo:‌Customs‌Cost‌Change‌Code)
тауарларға арналған декларацияда тауарлардың кедендік құнына қатысты көрсетілген мәліметтерге өзгерістің және (немесе) толықтырудың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00408
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
1
*.7. Есептелген (төленген) төлемдер туралы мәліметтер өзгерісінің коды
(casdo:‌Customs‌Payment‌Change‌Code)
тауарларға арналған декларацияда есептелген (төленген) кедендік, өзге де төлемдерге қатысты көрсетілген мәліметтерге өзгерістің және (немесе) толықтырудың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00409
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
1
*.8. Декларацияның өзге де мәліметтері өзгерісінің коды
(casdo:‌Other‌Change‌Code)
тауарларға арналған декларацияда көрсетілген мәліметтерге өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00410
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
1

csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0.
Значение по умолчанию: 0
0..1
значение атрибута должно содержать количество иностранных денежных единиц, котируемых за одну единицу национальной валюты.
Значение реквизита должно быть указано в виде степени числа 10 (значение "0" соответствует 1 единице, значение "1" – 10 единицам, значение "2" – 100 единицам и т.д.)
19.19.4. Предыдущая сумма платежа
(casdo:‌Previous‌CAPayment‌NAmount)
предыдущая сумма платежа
M.CA.SDE.00625
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌NCurrency‌Type (M.CA.SDT.00147)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌N3‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00145)
Значение цифрового кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Предыдущая сумма платежа (casdo:‌Previous‌CAPayment‌NAmount)" атрибут должен содержать код валюты в соответствии с классификатором валют, идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Предыдущая сумма платежа (casdo:‌Previous‌CAPayment‌NAmount)" атрибут должен содержать значение "2022"
19.19.5. Изменение суммы платежа
(casdo:‌Difference‌CAPayment‌NAmount)
изменение суммы платежа
M.CA.SDE.00628
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌NCurrency‌Type (M.CA.SDT.00147)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌N3‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00145)
Значение цифрового кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
1
в случае заполнения реквизита "Изменение суммы платежа (casdo:‌Difference‌CAPayment‌NAmount)" атрибут должен содержать код валюты в соответствии с классификатором валют, идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в случае заполнения реквизита "Изменение суммы платежа (casdo:‌Difference‌CAPayment‌NAmount)" атрибут должен содержать значение "2022"

csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 0.
Әдепкілік бойынша мән: 0
0..1
атрибуттың мәні ұлттық валютаның бір бірлігі үшін белгіленген шетелдік ақша бірліктерінің санын қамтуға тиіс.
Деректеменің мәні 10 саны дәрежесі түрінде көрсетілуге тиіс ("0" мәні 1 бірлікке, "1" мәні – 10 бірлікке, "2" мәні – 100 бірлікке сәйкес келеді және т. б.)
19.19.4. Алдыңғы төлем сомасы
(casdo:‌Previous‌CAPayment‌NAmount)
алдыңғы төлем сомасы
M.CA.SDE.00625
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌NCurrency‌Type (M.CA.SDT.00147)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) валюта коды
(currency‌Code атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌N3‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00145)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның цифрлық кодының мәні.
Шаблон: [0-9]{3}
1
"Алдыңғы төлем сомасы (casdo:‌Previous‌CAPayment‌NAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (currency‌Code‌List‌Id атрибуты) атрибутында көрсетілген валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currency‌Code‌List‌Id атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Алдыңғы төлем сомасы (casdo:‌Previous‌CAPayment‌NAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2022" мәні қамтылуға тиіс
19.19.5. Төлем сомасының өзгеруі
(casdo:‌Difference‌CAPayment‌NAmount)
төлем сомасының өзгеруі
M.CA.SDE.00628
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌NCurrency‌Type (M.CA.SDT.00147)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 2
0..1
а) валюта коды
(currency‌Code атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌N3‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00145)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның цифрлық кодының мәні.
Шаблон: [0-9]{3}
1
"Төлем сомасының өзгеруі (casdo:‌Difference‌CAPayment‌NAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (currency‌Code‌List‌Id атрибуты) атрибутында көрсетілген валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currency‌Code‌List‌Id атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
"Төлем сомасының өзгеруі (casdo:‌Difference‌CAPayment‌NAmount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибутта "2022" мәні қамтылуға тиіс

19.19.6. Платежный документ
(cacdo:‌GDCPayment‌Doc‌Details)
сведения о платежном документе
M.CA.CDE.00332
cacdo:‌GDCPayment‌Doc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00207)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит не заполняется
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
реквизит используется в Республике Армения, Республике Беларусь и Кыргызской Республике
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
реквизит используется в Республике Армения. Значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.5. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь и Российской Федерации. Реквизит предназначен для указания следующих сведений:
в Республике Беларусь – учетный номер плательщика (УНП);
в Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
*.6. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки организации на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.7. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
casdo:‌Person‌Id‌Type (M.CA.SDT.00190)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации физического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь. Реквизит предназначен для указания идентификационного номера
*.8. Дата платежа
(casdo:‌Payment‌Date)
дата уплаты или взыскания (дата исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей)
M.CA.SDE.00804
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь. Значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.9. Код способа уплаты
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Method‌Code)
кодовое обозначение способа уплаты таможенных или иных платежей, возложенных на таможенные органы
M.CA.SDE.00127
casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Method‌Code‌Type (M.CA.SDT.00061)
Значение кода способа уплаты таможенных и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы, в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
0..1
реквизит используется в Республике Армения, Республике Беларусь и Кыргызской Республике
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2012"
*.10. Сумма
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
сумма списания или возврата денежных средств
M.CA.SDE.00697
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌NCurrency‌Type (M.CA.SDT.00147)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты

19.19.6. Төлем құжаты
(cacdo:‌GDCPayment‌Doc‌Details)
төлем құжаты туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00332
cacdo:‌GDCPayment‌Doc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00207)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
0..1
деректеме толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 500
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе цифрлық-әріптік белгіленім
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 50
0..1
деректеме Армения Республикасында, Беларусь Республикасында және Қырғыз Республикасында пайдаланылады
*.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеме Армения Республикасында пайдаланылады. Деректеме толтырылған кезде оның мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.5. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі заңды немесе жеке тұлғаны сәйкестендіргіш
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеушінің тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
0..1
деректеме Беларусь Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады. Деректеме мына мәліметтерді көрсетуге арналған:
Беларусь Республикасында – төлеушінің есепке алу нөмірі (ТЕН);
Ресей Федерациясында – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (ССН)
*.6. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
ұйымды Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.7. Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш
(casdo:‌Person‌Id)
жеке тұлғаны бірегей сәйкестендіргіш
M.CA.SDE.00129
casdo:‌Person‌Id‌Type (M.CA.SDT.00190)
Жеке тұлғаны тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады. Деректеме сәйкестендіру нөмірін көрсетуге арналған
*.8. Төлем күні
(casdo:‌Payment‌Date)
төлеу немесе өндіріп алу күні (кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттерді орындау күні)
M.CA.SDE.00804
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады. Деректеме толтырылған кезде оның мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
*.9. Төлеу тәсілінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Method‌Code)
кеден органдарына жүктелген кедендік немесе өзге де төлемдерді төлеу тәсілінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00127
casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Method‌Code‌Type (M.CA.SDT.00061)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес алу кеден органдарына жүктелген кедендік және өзге де төлемдерді төлеу тәсілі кодының мәні.
Ұзындығы: 2
0..1
деректеме Армения Республикасында, Беларусь Республикасында және Қырғыз Республикасында пайдаланылады
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
атрибутта "2012" мәні қамтылуға тиіс
*.10. Сома
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
есептен шығарылған немесе қайтарылған ақша қаражаты сомасы
M.CA.SDE.00697
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌NCurrency‌Type (M.CA.SDT.00147)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 2
1
а) валюта коды
(currency‌Code атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі

csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
1
*.2. Конечная дата
(csdo:‌End‌Date)
последний день этапа
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
19.21. Предоставленное обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Payment‌Guarantee‌Details)
сведения о предоставленном обеспечении исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00558
cacdo:‌Payment‌Guarantee‌Details‌Type (M.CA.CDT.00459)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
19.21.1. Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
кодовое обозначение способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.SDE.00557
casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code‌Type (M.CA.SDT.00164)
Значение кода способа обеспечения уплаты таможенных и иных платежей в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2018"
19.21.2. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
сумма (размер) обеспечения
M.CA.SDE.00419
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2022"

csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Ондық санау жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
1
*.2. Соңғы күні
(csdo:‌End‌Date)
кезеңнің соңғы күні
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
1
деректеменің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
19.21. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуына берілген қамтамасыз ету
(cacdo:‌Payment‌Guarantee‌Details)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуына берілген қамтамасыз ету туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00558
cacdo:‌Payment‌Guarantee‌Details‌Type (M.CA.CDT.00459)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
19.21.1. Кедендік баждар, салықтар төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
кедендік баждар, салықтар төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00557
casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code‌Type (M.CA.SDT.00164)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік және өзге де төлемдерді төлеуді қамтамасыз ету тәсілі кодының мәні.
Шаблон: \d{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
атрибутта "2018" мәні қамтылуға тиіс
19.21.2. Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
M.CA.SDE.00419
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Ондық санау жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлш. цифрлардың ең көп саны: 2
1
а) валюта коды
(currency‌Code атрибуты)
валютаның кодтық белгіленімі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
атрибутта сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" (currency‌Code‌List‌Id атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік коды қамтылуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currency‌Code‌List‌Id атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
атрибутта "2022" мәні қамтылуға тиіс

19.21.5. Идентификатор банка
(csdo:‌Bank‌Id)
уникальный идентификатор банка, используемый в платежных документах (платежное поручение, аккредитив)
M.SDE.00026
csdo:‌Bank‌Id‌Type (M.SDT.00026)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации банка.
Шаблон: [0-9]{9}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{2}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{5}
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
20. Таможенный представитель, ответственный за заполнение (подписание) таможенного документа
(cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)
сведения о таможенном представителе, заполнившем (подписавшем) декларацию на товары
M.CA.CDE.00174
cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details‌Type (M.CA.CDT.00187)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
20.1. Документ о включении в реестр таможенных представителей
(cacdo:‌Broker‌Registry‌Doc‌Details)
сведения о включении лица в реестр таможенных представителей
M.CA.CDE.00563
cacdo:‌Broker‌Registry‌Doc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00464)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
20.1.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2009"
20.1.2. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
регистрационный номер документа о включении лица в реестр таможенных представителей или регистрационный номер лица в реестре
M.CA.CDE.00381
cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00303)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
реквизит должен быть заполнен и содержать код государства-члена, уполномоченным органом которого лицо включено в реестр
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
атрибут должен содержать значение "2021"
*.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062

19.21.5. Банктің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Bank‌Id)
төлем құжаттарында (төлем тапсырмасы, аккредитив) пайдаланылатын банктің бірегей сәйкестендіргіші
M.SDE.00026
csdo:‌Bank‌Id‌Type (M.SDT.00026)
Банкті тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9]{9}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{2}|[A-Z]{6}[A-Z0-9]{5}
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
20. Кеден құжатын толтыруға (қол қоюға) жауапты кеден өкілі
(cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)
тауарларға арналған декларацияны толтырған (оған қол қойған) кеден өкілі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00174
cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details‌Type (M.CA.CDT.00187)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
20.1. Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізілгені туралы құжат
(cacdo:‌Broker‌Registry‌Doc‌Details)
тұлғаның кеден өкілдерінің тізіліміне енгізілгені туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00563
cacdo:‌Broker‌Registry‌Doc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00464)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
20.1.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
0..1
деректеме толтырылуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
атрибутта "2009" мәні қамтылуға тиіс
20.1.2. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
тұлғаның кеден өкілдерінің тізіліміне енгізілгені туралы құжаттың тіркеу нөмірі немесе тізілімдегі тұлғаның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00381
cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00303)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
деректеме толтырылуға тиіс және ол уәкілетті органы тұлғаны тізілімге енгізген мүше мемлекеттің коды қамтылуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(code‌List‌Id атрибуты)
өзіне сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
1
атрибутта "2021" мәні қамтылуға тиіс
*.2. Тізілімге енгізу кезіндегі заңды тұлғаның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
тұлғаны тізілімге енгізу кезінде оған берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаның тізілімге енгізілгені туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062

Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
20.2.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
значение реквизита при его заполнении должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
21. Физическое лицо, заполнившее (подписавшее) таможенный документ
(cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)
сведения о физическом лице, заполнившем (подписавшем) декларацию на товары
M.CA.CDE.01172
cacdo:‌Signatory‌Person‌Details‌V2‌Type (M.CA.CDT.01142)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
21.1. Лицо, подписавшее документ
(cacdo:‌Signing‌Details)
сведения о лице, подписавшем документ
M.CA.CDE.00204
cacdo:‌Signing‌Details‌Type (M.CA.CDT.00155)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
21.1.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
реквизит должен быть заполнен
*.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
реквизит должен быть заполнен
21.1.2. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
реквизит должен быть заполнен в Республике Беларусь и Российской Федерации
21.1.3. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
сведения о контактных реквизитах
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
реквизит должен быть заполнен
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии со справочником видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
AO – единый указатель ресурса в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (URL);
EM – электронная почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093

МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеме толтырылған кезде оның мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
20.2.6. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталған күні
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
0..1
деректеме толтырылған кезде оның мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
21. Кеден құжатын толтырған (қол қойған) жеке тұлға
(cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)
тауарларға арналған декларацияны толтырған (қол қойған) жеке тұлға туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01172
cacdo:‌Signatory‌Person‌Details‌V2‌Type (M.CA.CDT.01142)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
21.1. Құжатқа қол қойған адам
(cacdo:‌Signing‌Details)
құжатқа қол қойған адам туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00204
cacdo:‌Signing‌Details‌Type (M.CA.CDT.00155)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
21.1.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 120
0..1
деректеме толтырылуы тиіс
*.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе орта аты)
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 120
0..1
*.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 120
0..1
деректеме толтырылуы тиіс
21.1.2. Лауазымның атауы
(csdo:‌Position‌Name)
қызметкер лауазымының атауы
M.SDE.00127
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 120
0..1
деректеме Беларусь Республикасында және Ресей Федерациясында толтырылуы тиіс
21.1.3. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
байланыс деректемелері туралы мәліметтер
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
деректеме толтырылуы тиіс
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) кодтық белгіленімі
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 20
0..1
деректеме мына мәндердің біреуін қамтуға тиіс:
AO – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісіндегі ресурстың бірыңғай көрсеткіші (URL);
EM – электрондық пошта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) атауы
M.SDE.00093

csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
28.8. Код изменения иных сведений декларации
(casdo:‌Other‌Change‌Code)
кодовое обозначение изменений и (или) дополнений сведений, указанных в декларации на товары
M.CA.SDE.00410
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
29. Номер выпуска товаров
(cacdo:‌Goods‌Release‌Id‌Details)
сведения о выпуске товаров
M.CA.CDE.00334
cacdo:‌Goods‌Release‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00286)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
реквизит используется в Республике Беларусь
29.1. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата выпуска товаров
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
29.2. Регистрационный номер выпуска товаров
(cacdo:‌Release‌Id‌Details)
регистрационный номер выпуска товаров
M.CA.CDE.00470
cacdo:‌Release‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00411)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
29.2.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
код таможенного органа
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
29.2.2. Номер регистрации выпуска товаров
(casdo:‌Release‌Id)
регистрационный номер по журналу выпуска товаров
M.CA.SDE.00596
casdo:‌Id8‌Type (M.CA.SDT.00176)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 8
1
________________
* Применяется в случае, если сведения в соответствующих реквизитах подлежат указанию в корректировке декларации на товары в соответствии с правом Союза, законодательством государств-членов либо необходимы для автоматизированной обработки сведений.
Для вложенных реквизитов, входящих в сложный реквизит, применяется в случае заполнения этого сложного реквизита. Для атрибутов простого реквизита применяется в случае заполнения этого простого реквизита.".

csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
1
28.8. Декларацияның өзге де мәліметтері өзгерісінің коды
(casdo:‌Other‌Change‌Code)
тауарларға арналған декларацияда көрсетілген мәліметтерге өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00410
csdo:‌Code1‌Type (M.SDT.00169)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
1
29. Тауарларды шығару нөмірі
(cacdo:‌Goods‌Release‌Id‌Details)
тауарларды шығару туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00334
cacdo:‌Goods‌Release‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00286)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
29.1. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
тауарларды шығару күні
M.SDE.00131
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күннің белгіленімі
1
деректеменің мәні YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келтірілуге тиіс
29.2. Тауарларды шығарудың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Release‌Id‌Details)
тауарларды шығарудың тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00470
cacdo:‌Release‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00411)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
29.2.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының коды
M.SDE.00255
csdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.SDT.00184)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
29.2.2. Тауарларды шығарудың тіркеу нөмірі
(casdo:‌Release‌Id)
тауарларды шығару журналы бойынша тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00596
casdo:‌Id8‌Type (M.CA.SDT.00176)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең үлкен ұзындығы: 8
1
________________
*Тиісті деректемелердегі мәліметтер Одақ құқығына, мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес тауарларға арналған декларацияны түзетуде көрсетуге жататын немесе мәліметтерді автоматтандырылған түрде өңдеу үшін қажет болатын жағдайда қолданылады.
Күрделі деректемеге кіретін салынған деректемелер үшін осы күрделі деректеме толтырылатын жағдайда қолданылады. Қарапайым деректеменің атрибуттары үшін осы қарапайым деректеме толтырылатын жағдайда қолданылады.".