О внесении изменений в Порядок заполнения заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 декабря 2020 года № 184
В соответствии с пунктом 3 статьи 120 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза и пунктом 1 статьи 10 Соглашения о механизме прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, от 29 мая 2019 года Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Порядок заполнения заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 декабря 2017 г. № 171, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с даты вступления в силу Соглашения о механизме прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, от 29 мая 2019 года, но не ранее 1 апреля 2021 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 29 декабря 2020 г. № 184
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Порядок заполнения заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары
1. В абзаце шестнадцатом пункта 35 слова "от имени руководителя заявителя" заменить словами "от имени заявителя".
2. В пункте 36:
а) в абзаце шестом слово "знаков;" заменить следующим текстом: "знаков. Описание помещаемого под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления товара, который включен в перечень, утверждаемый Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 2 статьи 2 Соглашения о механизме прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, от 29 мая 2019 г. (далее – товар, подлежащий прослеживаемости), должно позволять отнести его к одному 10-значному коду товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС;";
б) после абзаца девятого дополнить абзацами следующего содержания:
"В отношении товара, подлежащего прослеживаемости, также указываются количество товара в количественной единице измерения товара, используемой в целях осуществления прослеживаемости, условное обозначение и (или) код такой единицы измерения. Эти сведения указываются в следующем порядке:
если количественная единица измерения товара, используемая в целях осуществления прослеживаемости, совпадает с основной единицей измерения в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС (килограмм), то сведения переносятся из колонки 6 настоящей графы;
если количественная единица измерения товара, используемая в целях осуществления прослеживаемости, совпадает с дополнительной единицей измерения в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, указанной в колонке 5 настоящей графы, то сведения переносятся из колонок 4 и 5 настоящей графы;
если количественная единица измерения товара, используемая в целях осуществления прослеживаемости, не совпадает ни с основной единицей измерения в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС (килограмм), ни с дополнительной единицей измерения в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, то указываются количество товара в количественной единице измерения товара, используемой в целях осуществления прослеживаемости, условное обозначение и код такой единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения и счета Евразийского экономического союза.
Данные сведения указываются в заявлении в виде электронного документа в соответствующих реквизитах структуры заявления, а в заявлении в виде документа на бумажном носителе – через пробел;";
в) в абзаце десятом слово "пробелов);" заменить следующим текстом "пробелов). В отношении товара, подлежащего прослеживаемости, указывается 10-значный код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС (указывается без пробелов), а после такого кода – буква "П". В заявлении в виде электронного документа эти сведения указываются в соответствующих реквизитах структуры заявления, а в заявлении в виде документа на бумажном носителе – через знак разделителя "/";".

Тауарларға арналған декларация берілгенге дейін Тауарларды шығару туралы өтінішті толтыру тәртібіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 184 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі 120-бабының 3-тармағына және 2019 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларды қадағалап отыру механизмі туралы келісімнің 10-бабының 1-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 171 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтінішті толтыру тәртібіне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2019 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларды қадағалап отыру механизмі туралы келісім күшіне енген күннен бастап, бірақ ерте дегенде 2021 жылғы 1 сәуірден кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 184 шешіміне
ҚОСЫМША
Тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтінішті толтыру тәртібіне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 35-тармақтың он алтыншы абзацында орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
2. 36-тармақта:
а) алтыншы абзацтағы "сипаттамасы;" деген сөз мынадай мәтінмен ауыстырылсын: "сипаттамасы. 2019 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларды (бұдан әрі – қадағалауға жататын тауар) қадағалау механизмі туралы келісімнің 2-бабының 2-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия бекітетін тізбеге енгізілген Ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастырылатын тауардың сипаттамасы ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың 10 таңбалы кодының біреуіне жатқызуға мүмкіндік беруі тиіс;";
б) тоғызыншы абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Қадағалануға жататын тауарға қатысты қадағалауды жүзеге асыру мақсатында пайдаланылатын тауардың сандық өлшем бірлігіндегі тауар саны, осындай өлшем бірлігінің шартты белгісі және (немесе) коды көрсетіледі. Бұл мәліметтер мынадай тәртіппен көрсетіледі:
егер қадағалауды жүзеге асыру мақсатында пайдаланылатын тауардың сандық өлшем бірлігі ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес негізгі өлшем бірлігімен сәйкес келсе (килограмм), онда мәліметтер осы бағанның 6-колонкасынан көшіріледі;
егер қадағалауды жүзеге асыру мақсатында пайдаланылатын тауардың сандық өлшем бірлігі осы бағанның 5-колонкасында көрсетілген ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес қосымша өлшем бірлігімен сәйкес келсе, онда мәліметтер осы бағанның 4 және 5-колонкаларынан көшіріледі;
егер қадағалауды жүзеге асыру мақсатында пайдаланылатын тауардың сандық өлшем бірлігі ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес бірде бір өлшем бірлігімен (килограмм), ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес қосымша өлшем бірлігіне сәйкес келмейтін болса, онда қадағалауды жүзеге асыру мақсатында пайдаланылатын тауардың сандық өлшем бірлігіндегі тауардың саны, өлшем бірліктерінің сыныптауышына және Еуразиялық экономикалық одақтың шотына сәйкес осындай өлшем бірлігінің шартты белгісі мен коды көрсетіледі.
Осы мәліметтер өтініште электрондық құжат түрінде өтініш құрылымының тиісті деректемелерінде, ал қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі өтініште - бос орын арқылы көрсетіледі;";
в) оныншы абзацтағы "көрсетіледі);" деген сөздер "көрсетіледі). Қадағалауға жататын тауарға қатысты ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың 10 таңбалы коды (ашық жерлерсіз көрсетіледі), ал мұндай кодтан кейін – "П" әрпі көрсетіледі. Электрондық құжат түріндегі өтініште бұл мәліметтер өтініш құрылымының тиісті деректемелерінде, ал қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі өтініште – "/" бөлгіш белгісі арқылы көрсетіледі;".