О внесении изменений в структуру и формат декларации на товары для экспресс-грузов, пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, корректировки декларации на товары для экспресс-грузов и корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов
Решение Евразийской экономической коллегии от 7 декабря 2021 года № 172
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в структуру и формат декларации на товары для экспресс-грузов, пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, корректировки декларации на товары для экспресс-грузов и корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 января 2019 г. № 9, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 апреля 2022 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 7 декабря 2021 г. № 172
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в структуру и формат декларации на товары для экспресс-грузов, пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, корректировки декларации на товары для экспресс-грузов и корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов
1. В таблице 10:
а) в позиции 14.3.6.7 в графе 7 слова "Порядковый номер товара (casdo:ConsignmentItemOrdinal)" заменить словами "Порядковый номер товара по индивидуальной накладной (casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)";
б) подпункт "б" позиции 14.3.8 в графе 7 изложить в следующей редакции:
"атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Таможенная стоимость (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022";
в) подпункт "б" позиции 14.3.10.8 в графе 7 после слова "(классификатора)" дополнить словами "(атрибут currency‌Code‌List‌Id)";
г) подпункт "б" позиции 14.6 в графе 7 после слов "(атрибут currency‌Code‌List‌Id)" дополнить словами "реквизита "Таможенная стоимость (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)".
2. В таблице 11 в позиции 14.3.6.7 в графе 7 слова "Порядковый номер товара (casdo:ConsignmentItemOrdinal)" заменить словами "Порядковый номер товара по индивидуальной накладной (casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)".

Жедеғабыл-жүктерге арналған тауарлар декларациясының, жедеғабыл-жүктерге арналған жолаушылар кедендік декларациясының құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу, жедеғабыл-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзету және жедеғабыл-жүктерге арналған жолаушылар кедендік декларациясын түзету туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 7 желтоқсандағы № 172 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 22 қаңтардағы № 9 шешімімен бекітілген жедеғабыл-жүктерге арналған тауарлар декларациясының, жедеғабыл-жүктерге арналған жолаушылар кедендік декларациясының құрылымы мен форматына, жедеғабыл-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзетуге және жедеғабыл-жүктерге арналған жолаушылар кедендік декларациясын түзетуге өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2022 жылғы 1 сәуірден бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 172 шешіміне
ҚОСЫМША
Жедеғабыл-жүктерге арналған тауарлар декларациясының, жедеғабыл-жүктерге арналған жолаушылар кедендік декларациясының құрылымы мен форматына, жедеғабыл-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзетуге және жедеғабыл-жүктерге арналған жолаушылар кедендік декларациясын түзетуге енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 10-кестеде:
а) 14.3.6.7 позициясында 7-графада "Тауардың реттік нөмірі (casdo:ConsignmentItemOrdinal)" деген сөздер "Жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі" (casdo: HMConsignment Item Number)" деген сөздермен ауыстырылсын.
б) 14.3.8 позициясының "б" тармақшасы 7-графада мынадай редакцияда жазылсын:
"Кедендік құн (casdo: Customs Value Amount)" деректемесінің "анықтамалығының (сыныптауышының) сәйкестендіргіші" төлбелгісі" (currency Code List Id төлбелгісі)" "2022" мәнін қамтуға тиіс;
в) 14.3.10.8 позициясының "б" тармақшасы 7-графада "(сыныптауышы)" деген сөзден кейін "(currency Code List Id төлбелгісі)" сөздерімен толықтырылсын;
г) 14.6 позициясының "б" тармақшасы 7-графада "(currency Code List Id төлбелгісі)" сөздерінен кейін "Кедендік құн (casdo: Customs Value Amount)" деректемесінің" деген сөздермен толықтырылсын.
2. 14.3.6.7 позициядағы 11-кестеде 7-графада "Тауардың реттік нөмірі (casdo:ConsignmentItemOrdinal)" деген сөздер "Жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі" (casdo: HMConsignment Item Number)" деген сөздермен ауыстырылсын.