О внесении изменений в Порядок заполнения декларации на товары
Решение Евразийской экономической коллегии от 28 декабря 2021 года № 198
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Порядок заполнения декларации на товары, утвержденный Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 октября 2022 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 28 декабря 2021 г. № 198
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Порядок заполнения декларации на товары
В пункте 18:
а) в абзаце первом цифры "40" заменить цифрами "40, 44,";
б) после абзаца двенадцатого (после таблицы) подпункта 14 дополнить абзацами следующего содержания:
"В Российской Федерации под номером 16 при декларировании лесоматериалов, подлежащих учету в соответствии с лесным законодательством Российской Федерации и иными регулирующими лесные отношения нормативными правовыми актами Российской Федерации по перечню кодов в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, указывается составной код по следующей схеме:
элемент 1 – код в соответствии с Общероссийским классификатором продукции по видам экономической деятельности (далее – ОКПД 2);
элемент 2 – объем вывозимых лесоматериалов с учетом коры (м3);
элемент 3 – объем вывозимых лесоматериалов без учета коры (м3);
элемент 4 – влажность вывозимых лесоматериалов (процентов) с округлением показателя по математическим правилам с точностью до двух знаков после запятой;
элемент 5 – количество бирок;
элемент 6 – номера бирок.
Данные сведения указываются в ДТ в виде электронного документа в соответствующих реквизитах структуры ДТ, а при подаче ДТ в виде документа на бумажном носителе – через знак разделителя "/", пробелы между элементами не допускаются.
В случае если декларируемому товару соответствует несколько кодов ОКПД 2, указываются сведения по каждому такому коду в соответствии со схемой.
Элементы 5 и 6 заполняются только в отношении лесоматериалов, подлежащих в соответствии с лесным законодательством Российской Федерации и иными регулирующими лесные отношения нормативными правовыми актами Российской Федерации обязательной поштучной маркировке. В отношении остальных лесоматериалов элементы 5 и 6 не заполняются.
Номера бирок указываются через знак разделителя ";". Номера бирок, следующие подряд, указываются путем проставления через знак разделителя "-" первого и последнего номеров соответствующего диапазона.";
в) дополнить подпунктом 151 следующего содержания:

Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 198 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 105-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне 2010 ж. № 257 қаулысына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2022 жылғы 1 қазаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 190 шешіміне
ҚОСЫМША
Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 18-тармақта:
а) бірінші абзацтағы "40" деген цифрлар "40, 44,"деген цифрлармен ауыстырылсын;
б) 14-тармақшаның он екінші абзацынан кейін (кестеден кейін) мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Ресей Федерациясында 16 нөмірімен Ресей Федерациясының орман заңнамасына және Ресей Федерациясының орман қатынастарын реттейтін өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодтар тізбесі бойынша есепке алынуға жататын ағаш материалдарын декларациялау кезінде мынадай схема бойынша құрамдас код көрсетіледі:
1 элементі – Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімдердің жалпыресейлік сыныптауышына (бұдан әрі – ҚӨЖС 2) сәйкес код;
2 элементі – әкетілетін ағаш материалдарының қабығы ескерілген көлемі (м3);
3 элементі – әкетілетін ағаш материалдарының қабығы ескерілмеген көлемі (м3);
4 элементі – математикалық қағидалар бойынша көрсеткішті үтірден кейін екі белгіге дейінгі дәлдікпен дөңгелектей отырып, әкетілетін ағаш материалдарының ылғалдылығы (пайызы);
5 элементі – жапсырмалар саны;
6 элементі – жапсырмалардың нөмірі.
Бұл мәліметтер ТД құрылымының тиісті деректемелерінде электрондық құжат түрінде, ал ТД қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде берілген кезде " / " бөлгіш белгісі арқылы көрсетіледі, элементтер арасындағы бос орындарға жол берілмейді.
Егер декларацияланатын тауарға бірнеше ҚӨЖС 2 коды сәйкес келген жағдайда, схемаға сәйкес әрбір осындай код бойынша мәліметтер көрсетіледі.
5 және 6 элементтері тек Ресей Федерациясының орман заңнамасына және Ресей Федерациясының орман қатынастарын реттейтін басқа да нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес міндетті түрде даналап таңбалауға жататын ағаш материалдарына қатысты ғана толтырылады. Қалған ағаш материалдарына қатысты 5 және 6 элементтері толтырылмайды.
Жапсырмалардың нөмірлері ";" бөлгіш белгісі арқылы көрсетіледі. Қатарынан келесі жапсырмалардың нөмірлері тиісті диапазонның бірінші және соңғы нөмірлерін "-" бөлгіш белгісі арқылы қою жолымен көрсетіледі.";
в) мынадай мазмұндағы 151-тармақшамен толықтырылсын:

"151) графа 44. "Дополнительная информация/Представленные документы"
Сведения вносятся в графу в порядке, установленном для заполнения графы 44 ДТ в соответствии с подпунктом 42 пункта 15 настоящего Порядка, с учетом следующих особенностей.
В Российской Федерации при декларировании лесоматериалов помимо номера и даты подачи декларации о сделках с древесиной, указываемых в соответствии с абзацем сорок пятым подпункта 42 пункта 15 настоящего Порядка, дополнительно указываются идентификационный номер и дата электронного сопроводительного документа на транспортировку древесины и продукции ее переработки.".
В приложении № 4 к указанному Порядку:
а) в разделе II в графе 3 по тексту после слов "без учета коры (м3)", "с учетом коры (м3)", "с учетом номинальных размеров (м3)" дополнить знаком "***";
б) дополнить примечанием 3 следующего содержания:
"3. Сведения о товарах, отмеченные знаком "***", подлежат указанию в Российской Федерации в отношении товаров, не подлежащих учету в соответствии с лесным законодательством Российской Федерации и иными регулирующими лесные отношения нормативными правовыми актами Российской Федерации по перечню кодов в соответствии ТН ВЭД ЕАЭС.".

"151) 44-баған. "Қосымша ақпарат / ұсынылған құжаттар"
Мәліметтер осы Тәртіптің 15-тармағының 42-тармақшасына сәйкес ТД 44-бағанын толтыру үшін белгіленген тәртіппен бағанға мынадай ерекшеліктер ескеріле отырып енгізіледі.
Ресей Федерациясында ағаш материалдарын декларациялау кезінде осы Тәртіптің 15-тармағының 42-тармақшасының қырық бесінші абзацына сәйкес көрсетілген сүрекпен жасалған мәмілелер туралы декларацияның нөмірі мен берілген күнінен басқа, сүрек пен оны қайта өңдеу өнімдерін тасымалдауға арналған электрондық ілеспе құжаттың сәйкестендіру нөмірі мен күні қосымша көрсетіледі.".
2. Көрсетілген Тәртіпке № 4 қосымшада:
а) II бөлімдегі 3-бағандағы мәтін бойынша "қабығы ескерілмеген (м3)", "қабығы ескерілген (м3)", "номиналды мөлшерлерді есепке алғанда (м3)" деген сөздерден кейін "***"белгісімен толықтырылсын;
б) мынадай мазмұндағы 3-ескертпемен толықтырылсын:
"3. "***" белгісімен белгіленген тауарлар туралы мәліметтер Ресей Федерациясында Ресей Федерациясының орман заңнамасына және Ресей Федерациясының орман қатынастарын реттейтін өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодтар тізбесі бойынша есепке алынуға жатпайтын тауарларға қатысты көрсетілуге жатады.".