О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 мая 2022 года № 76.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных документов" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 12 мая2022 г. № 76
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
1. В классификаторе особенностей перемещения товаров (Приложение 2):
а) позицию с кодом 061 изложить в следующей редакции:
"061
Товары, перемещаемые в качестве проб (образцов)
для проведения исследований и испытаний, не связанных
с подтверждением соблюдения мер технического регулирования";
б) позицию с кодом 064 изложить в следующей редакции:
"064
Товары, ввозимые (ввезенные) в качестве проб (образцов)
для целей подтверждения соблюдения мер технического регулирования";
в) после позиции с кодом 064 дополнить позициями следующего содержания:
"065
Комплектующие, компоненты, сырье и (или) материалы
для производства (изготовления) продукции на таможенной территории Евразийского экономического союза, ввозимые (ввезенные) изготовителем такой продукции либо уполномоченным им лицом для производства (изготовления) продукции исключительно для целей декларанта
(в соответствии с Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 12 ноября 2021 г. № 130)
066
Отдельный экземпляр штучной продукции (далее – единичный экземпляр) либо совокупность элементов экземпляра штучной продукции, обладающих совместимостью и имеющих одно назначение, для изготовления из них единичного экземпляра, ввозимые (ввезенные) для нужд, исключающих их распространение на таможенной территории Евразийского экономического союза в ходе коммерческой деятельности на безвозмездной или возмездной основе (в соответствии
с Решением Совета Евразийской экономической комиссии
от 12 ноября 2021 г. № 130)";
г) позиции с кодами 177 и 178 изложить в следующей редакции:
"177
Товары (за исключением подакцизных товаров), ввозимые
для целей их использования при строительстве, оборудовании
и техническом оснащении объектов недвижимости
на территориях инновационных научно-технологических центров или необходимые для осуществления научно-технологической деятельности участниками проекта, а также товары (химические, физические, биологические реактивы, реагенты и иные вещества, препараты, предназначенные
для научно-исследовательских и (или) различных лабораторных работ), ввозимые для целей их использования
на территории Российской Федерации участниками проекта
и иными юридическими лицами, индивидуальными предпринимателями для осуществления образовательной
и (или) научно-технологической деятельности, в отношении которых предоставляются субсидии на возмещение затрат по уплате таможенных пошлин и налога на добавленную стоимость (для Российской Федерации)

Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 12 мамырдағы № 76 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 8-бабының 2-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі "Кедендік құжаттарды толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштар туралы" № 378 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 12 мамырдағы
№ 76 Шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 Шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Тауарларды өткізу ерекшеліктерінің сыныптауышында (2-қосымша):
а) 061 коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"061
Техникалық реттеу шараларының сақталуын растаумен байланысты емес зерттеулер мен сынақтар жүргізу үшін сынамалар (үлгілер) ретінде орын ауыстыратын тауарлар";
б) 064 коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"064
Техникалық реттеу шараларының сақталуын растау мақсаттары үшін сынамалар (үлгілер) ретінде әкелінетін (әкелінген) тауарлар";
в) 064 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"065
Декларанттың мақсаттары үшін ғана өнімді өндіру (дайындау) үшін осындай өнімді дайындаушы не ол уәкілеттік берген тұлға Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өнімді өндіруге (дайындауға) арналған жиынтықтауыштар, құрауыштар, шикізат және (немесе) атериалдар(Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 12 қарашадағы № 130 Шешіміне сәйкес)
066
Дара өнімнің жеке данасы (бұдан әрі – дара дана) не коммерциялық қызмет барысында өтеусіз немесе өтеулі негізде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында олардың таралуын болдырмайтын мұқтаждар үшін әкелінетін (әкелінген) дара дананы дайындау үшін үйлесімділікке ие және бір мақсаты бар дара өнім данасы элементтерінің жиынтығы (Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 12 қарашадағы № 130 Шешіміне сәйкес)";
г) 177 және 178 кодтары бар позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"177
Инновациялық ғылыми-технологиялық орталықтардың аумақтарында жылжымайтын мүлік объектілерін салу, жабдықтау және техникалық жарақтандыру кезінде оларды пайдалану мақсаттары үшін әкелінетін немесе жобаға қатысушылардың ғылыми-технологиялық қызметті жүзеге асыруы үшін қажетті тауарлар (акцизделетін тауарларды қоспағанда), сондай-ақ білім беру және (немесе) ғылыми-технологиялық қызметті жүзеге асыру үшін жобаға қатысушылар және өзге де заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер Ресей Федерациясының аумағында пайдалану мақсаттары үшін әкелінетін, оларға қатысты кедендік баждар мен қосылған құн салығын төлеу бойынша шығындарды өтеуге субсидиялар берілетін тауарлар (Ресей Федерациясы үшін) (химиялық, физикалық, биологиялық реактивтер, реагенттер және ғылыми-зерттеу және (немесе) әртүрлі зертханалық жұмыстарға арналған өзге де заттар, препараттар),

178
Товары, ввозимые для целей их использования при строительстве, оборудовании и техническом оснащении объектов недвижимости на территориях инновационных научно-технологических центров или необходимые
для осуществления научно-технологической деятельности участниками проекта, а также товары (химические, физические, биологические реактивы, реагенты и иные вещества, препараты, предназначенные для научно-исследовательских и (или) различных лабораторных
работ), ввозимые для целей их использования на территории Российской Федерации участниками проекта
и иными юридическими лицами, индивидуальными предпринимателями для осуществления образовательной и (или) научно-технологической деятельности, за исключением товаров, указанных под кодом 177 (для Российской Федерации)".
2. В классификаторе особенностей таможенного декларирования товаров (Приложение 6) позицию с кодом НВТ изложить в следующей редакции:
"НВТ
Особенности таможенного декларирования товаров, незаконно перемещенных через таможенную границу Евразийского экономического союза".
3. В классификаторе льгот по уплате таможенных платежей (Приложение 7) пункт 2.4.1 подраздела 2.4 дополнить позициями следующего содержания:
"Освобождение от уплаты НДС в отношении транспортных средств категорий М, MG, N и NG, приводимых в движение исключительно электрическим двигателем
ЭМ
Освобождение от уплаты НДС в отношении отдельных категорий транспортных средств экологического класса 6
ТШ
Освобождение от уплаты НДС в отношении ввозимых (ввезенных) в целях использования для воздушных перевозок или выполнения авиационных работ авиационными организациями – резидентами Республики Беларусь на территорию Республики Беларусь воздушных судов, комплектующих изделий, запасных частей, наземного оборудования и иных товаров, необходимых для использования при эксплуатации воздушных судов
ГА
Освобождение от уплаты НДС в отношении отдельных категорий товаров, ввозимых (ввезенных) юридическими лицами и индивидуальными предпринимателями, зарегистрированными в Республике Беларусь, местом нахождения (жительства) которых является Оршанский район
ОР
Освобождение от уплаты НДС в отношении сырья
и материалов для изготовления на территории Республики Беларусь ручным способом художественных изделий, сортовой посуды из хрусталя и стекла обычных и сложных конфигураций
ХР
Освобождение от уплаты НДС в отношении товаров, ввозимых (ввезенных) Национальным банком Республики Беларусь
и его структурными подразделениями
ТБ".
4. В классификаторе видов документов и сведений (Приложение 8):

178
Инновациялық ғылыми-технологиялық орталықтардың аумақтарында жылжымайтын мүлік объектілерін салу, жабдықтау және техникалық жарақтандыру кезінде оларды пайдалану мақсаттары үшін әкелінетін немесе жобаға қатысушылардың ғылыми-технологиялық қызметті жүзеге асыруы үшін қажетті тауарлар, сондай-ақ 177-кодпен көрсетілген тауарларды қоспағанда (Ресей Федерациясы үшін), жобаға қатысушылар және өзге де заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер білім беру және (немесе) ғылыми-технологиялық қызметті жүзеге асыру үшін Ресей Федерациясының аумағында пайдалану мақсаттары үшін әкелінетін тауарлар (химиялық, физикалық, биологиялық реактивтер, реагенттер және ғылыми-зерттеу және (немесе) әртүрлі зертханалық жұмыстарға арналған өзге де заттар, препараттар)".
2. Тауарларды кедендік декларациялау ерекшеліктерінің сыныптауышында (6-қосымша) НВТ коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"НВТ
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы заңсыз өткізілген тауарларды кедендік декларациялаудың ерекшеліктері".
3. Кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдіктер сыныптауышында (7-қосымша) 2.4-кіші бөлімнің 2.4.1-тармағы мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"Тек қана электр қозғалтқышымен қозғалысқа келтірілетін М, MG, N және NG санаттарындағы көлік құралдарына қатысты ҚҚС төлеуден босату
ЭМ
6 экологиялық сыныптағы көлік құралдарының жекелеген санаттарына қатысты ҚҚС төлеуден босату
ТШ
Беларусь Республикасының резиденттері – авиация ұйымдарының Беларусь Республикасының аумағына әуе кемелерін, жинақтаушы бұйымдарды, қосалқы бөлшектерді, жерүсті жабдығын және әуе кемелерін пайдалану кезінде пайдалану үшін қажетті өзге де тауарларды әуе тасымалдары үшін пайдалану немесе авиациялық жұмыстарды орындау мақсатында әкелінетін (әкелінген) тауарларға қатысты ҚҚС төлеуден босату
ГА
Беларусь Республикасында тіркелген, орналасқан (тұрғылықты) жері Оршан ауданы болып табылатын заңды тұлғалар және дара кәсіпкерлер әкелетін (әкелген) тауарлардың жекелеген санаттарына қатысты ҚҚС төлеуден босату
ОР
Беларусь Республикасының аумағында көркемөнер бұйымдарын, хрусталь мен шыныдан жасалған кәдімгі және күрделі конфигурациялы сортты ыдыстарды қолмен дайындау үшін шикізат пен материалдарға қатысты ҚҚС төлеуден босату
ХР
Беларусь Республикасының Ұлттық Банкі және оның құрылымдық бөлімшелері әкелетін (әкелген) тауарларға қатысты ҚҚС төлеуден босату
ТБ".
4. Құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышында (8-қосымша):

а) раздел 1 после позиции с кодом 01415 дополнить позицией следующего содержания:
"01416
Уведомление о подтверждении использования в заявленных нуждах и целях ввозимой (ввезенной) продукции, подлежащей обязательной оценке соответствия на таможенной территории Евразийского экономического союза, в отношении которой при помещении под таможенные процедуры не требуется подтверждение соблюдения мер технического регулирования";
б) раздел 9 после позиции с кодом 09051 дополнить позицией следующего содержания:
"09991
Электронный сопроводительный документ на транспортировку древесины и продукции ее переработки (для Российской Федерации)";
в) раздел 12 после позиции с кодом 12010 дополнить позициями следующего содержания:
"12011
Акт отбора проб и (или) образцов товаров
12012
Акт об изменении, удалении, уничтожении или замене средств идентификации".
5. В классификаторе видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы (Приложение 9):
а) подраздел 3.3 раздела 3 после позиции с кодом 3810 дополнить позициями следующего содержания:
"Вывозная таможенная пошлина на семена рапса,
или кользы, дробленые или недробленые
3820
Вывозная таможенная пошлина на кожевенное сырье
3830
Вывозная таможенная пошлина на лесоматериалы
и продукцию деревообработки
3840";
б) подраздел 3.4 раздела 3 после позиции с кодом 4230 дополнить позициями следующего содержания:
"Акцизы на жидкость для электронных систем курения
4240
Акцизы на нетабачные никотиносодержащие изделия
4250".
6. В классификаторе дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов (Приложение 21):
а) позицию с кодом 111 изложить в следующей редакции:
"111
КУБИЧЕСКИЙ САНТИМЕТР, МИЛЛИЛИТР
СМ3, МЛ";
б) после позиции с кодом 111 дополнить позицией следующего содержания:
"121
ПЛОТНЫЙ КУБИЧЕСКИЙ МЕТР
ПЛОТН МЗ".
7. Классификатор валют (Приложение 23) после позиции с кодом 937 дополнить позицией следующего содержания:
"926
VED
Боливар Соберано".

а) 1-бөлім 01415 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"01416
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында оған қатысты кедендік рәсімдермен орналастыру кезінде техникалық реттеу шараларының сақталуын растау талап етілмейтін сәйкестікті міндетті бағалауға жататын әкелінетін (әкелінген) өнімнің мәлімделген мұқтаждарда және мақсаттарда пайдаланылуын растау туралы хабарлама";
б) 9-бөлім 09051 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"09991
Ағаш және оны қайта өңдеу өнімдерін тасымалдауға арналған электрондық ілеспе құжат(Ресей Федерациясы үшін)";
в) 12-бөлім 12010 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"12011
Тауарлардың сынамаларын және (немесе) үлгілерін іріктеу актісі
12012
Сәйкестендіру құралдарын өзгерту, алып тастау, жою немесе ауыстыру туралы акті".
5. Алынуы кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрлерінің жіктеуішінде (9-қосымша):
а) 3-бөлімнің 3.3-кіші бөлімі 3810 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"Ұсақталған немесе ұнтақталмаған рапс немесе кольза тұқымына арналған кедендік әкету бажы
3820
Былғары шикізатына кедендік әкету бажы
3830
Ағаш материалдары мен ағаш өңдеу өнімдеріне кедендік әкету бажы
3840";
б) 3-бөлімнің 3.4-кіші бөлімі 4230 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"Темекі шегудің электрондық жүйесіне арналған сұйықтыққа акциздер
4240
Құрамында никотин бар темекі өнімдеріне акциздер
4250".
6. Кедендік баждарды, салықтарды есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлер сыныптауышында (21-қосымша):
а) 111 коды бар позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"111
ТЕКШЕ САНТИМЕТР, МИЛЛИЛИТР
СМ3, МЛ";
б) 111 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"121
ТЫҒЫЗ ТЕКШЕ МЕТР
ТЫҒЫЗ МЗ".
7. Валюта сыныптауышы (23-қосымша) 937 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"926
VED
Боливар Соберано".