О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности рыбы и рыбной продукции" (ТР ЕАЭС 040/2016), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности рыбы и рыбной продукции" (ТР ЕАЭС 040/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 июля 2022 года № 107.
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности рыбы и рыбной продукции" (ТР ЕАЭС 040/2016);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности рыбы и рыбной продукции" (ТР ЕАЭС 040/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.

Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – оларды қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Балықтың және балық өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 040/2016) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі және халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Балқтың және балық өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 040/2016) талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 19 шілдедегі № 107 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың 4-тармағына (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – оларды қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Балықтың және балық өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 040/2016) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі;
халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Балықтың және балық өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 040/2016) талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі бекітілсін.

2. Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 августа 2017 г. № 106 "О перечне стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности рыбы и рыбной продукции" (ТР ЕАЭС 040/2016), и перечне стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности рыбы и рыбной продукции" (ТР ЕАЭС 040/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования" признать утратившим силу.

2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Оларды қолдану нәтижесінде "Балық және балық өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенті (ЕАЭО ТР 040/2016) талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі және зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде "Балық және балық өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 040/2016) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттар тізбесі туралы" 2017 жылғы 29 тамыздағы № 106 шешімінің күші жойылды деп танылсын.

3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 19 июля 2022 г. № 107
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности рыбы и рыбной продукции" (ТР ЕАЭС 040/2016)
№ п/п
Структурный элемент
или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1
раздел V

3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң күшіне енеді
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 19 шілдедегі
№ 107 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – оларды қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Балықтың және балық өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 040/2016) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
№ п/п
Құрылымдық элемент немесе Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентін техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленімі мен атауы
Ескерту
1
2
3
4
1
V бөлім

ГОСТ 4.31-82 "Система показателей качества продукции. Консервы и пресервы из рыбы и морепродуктов. Номенклатура показателей"
2
ГОСТ 280-2021 "Консервы рыбные. "Шпроты в масле". Технические условия"
3
ГОСТ 812-2013 "Сельди горячего копчения. Технические условия"
4
ГОСТ 813-2002 "Сельди и сардина тихоокеанская холодного копчения. Технические условия"
5
ГОСТ 814-2019 "Рыба охлажденная. Технические условия"
6
ГОСТ 815-2019 "Сельди соленые. Технические условия"
7
ГОСТ 1084-2016 "Сельди и сардина тихоокеанская пряного посола и маринованные. Технические условия"
8
ГОСТ 1168-86 "Рыба мороженая. Технические условия"
на территории Российской Федерации для продукции, поставляемой по государственному оборонному заказу
9
ГОСТ 1551-93 "Рыба вяленая. Технические условия"
10
ГОСТ 1573-2011 "Икра рыб пробойная соленая. Технические условия"
11
ГОСТ 1629-2015 "Икра лососевая зернистая в транспортной упаковке. Технические условия"
12
ГОСТ 2623-2013 "Изделия балычные из тихоокеанских лососей и иссык-кульской форели холодного копчения. Технические условия"
13
ГОСТ 3945-78 "Пресервы рыбные. Рыба пряного посола. Технические условия"
14
ГОСТ 3948-2016 "Филе рыбы мороженое. Технические условия"
15
ГОСТ 6052-2004 "Икра зернистая осетровых рыб пастеризованная. Технические условия"
16
ГОСТ 6065-2012 "Консервы из обжаренной рыбы в масле. Технические условия"
17
ГОСТ 6481-2015 "Изделия балычные из осетровых рыб холодного копчения и вяленые. Технические условия"
18
ГОСТ 6606-2015 "Рыба мелкая горячего копчения. Технические условия"
19
ГОСТ 7144-2006 "Консервы из копченой рыбы в масле. Технические условия"
20
ГОСТ 7368-2013 "Икра паюсная осетровых рыб. Технические условия"
21
ГОСТ 7403-2015 "Консервы из краба натуральные. Технические условия"
22
ГОСТ 7442-2017 "Икра зернистая осетровых рыб. Технические условия"
23
ГОСТ 7444-2002 "Изделия балычные из белорыбицы и нельмы холодного копчения и вяленые. Технические условия"
24
ГОСТ 7445-2021 "Рыбы осетровые и веслоносые горячего копчения. Технические условия"
25
ГОСТ 7447-2015 "Рыба горячего копчения. Технические условия"
26
ГОСТ 7448-2021 "Рыба соленая. Технические условия"
27
ГОСТ 7449-2016 "Рыбы лососевые соленые. Технические условия"
28
ГОСТ 7452-2014 "Консервы из рыбы натуральные. Технические условия"
29
ГОСТ 7453-86 "Пресервы из разделанной рыбы. Технические условия"
30

МЕМСТ 4.31-82 "Өнім сапасының көрсеткіштер жүйесі. Балықтан және теңіз өнімдерінен жасалған консервілер мен пресервілер. Көрсеткіштер номенклатурасы"
2
МЕМСТ 280-2021 "Балық консервілері. Майға салынған шпроттар. Техникалық шарттар
3
МЕМСТ 812-2013 "Ыстықтай ысталған майшабақтар. Техникалық шарттар"
4
МЕМСТ 813-2002 "Салқын ысталған Тынық мұхиты майшабақтары мен сардинасы. Техникалық шарттар"
5
МЕМСТ 814-2019 "Салқындатылған балық. Техникалық шарттар"
6
МЕМСТ 815-2019 "Тұздалған майшабақ. Техникалық шарттар"
7
МЕМСТ 1084-2016 "Татымды тұздалған және маринадталған Тынық мұхитының майшабағы және сардиналары. Техникалық шарттар"
8
МЕМСТ 1168-86 "Мұздатылған балық. Техникалық шарттар"
Ресей Федерациясының аумағында мемлекеттік қорғаныс тапсырысы бойынша жеткізілетін өнім үшін
9
МЕМСТ 1551-93 "Қақталған балық. Техникалық шарттар"
10
МЕМСТ 1573-2011 "Балықтардың тұздалған түйіршікті уылдырықтары. Техникалық шарттар"
11
МЕМСТ 1629-2015 "Тасымалдауға арналған қаптамадағы албырттың түйіршікті уылдырығы. Техникалық шарттар"
12
МЕМСТ 2623-2013 "Салқындатып ысталған Тынық мұхитының албыртынан және Ыстықкөл форелінен жасалған балық жон еті өнімдері. Техникалық шарттар"
13
МЕМСТ 3945-78 "Балық пресервілері. Татымды тұздалған балық. Техникалық шарттар"
14
МЕМСТ 3948-2016 "Мұздатылған балықтың жон еті. Техникалық шарттар"
15
МЕМСТ 6052-2004 "Бекіре балықтарының пастерленген түйіршікті уылдырығы. Техникалық шарттар"
16
МЕМСТ 6065-2012 "Майда қуырылған балықтан жасалған консервілер. Техникалық шарттар"
17
МЕМСТ 6481-2015 "Салқын ысталған және қақталған бекіре балықтарынан жасалған балықтың жон еті өнімдері. Техникалық шарттар"
18
МЕМСТ 6606-2015 "Ыстық ысталған ұсақ балық. Техникалық шарттар"
19
МЕМСТ 7144-2006 "Майға салынған ысталған балықтан жасалған консервілер. Техникалық шарттар"
20
МЕМСТ 7368-2013 "Бекіре балықтарының паюсті уылдырығы. Техникалық шарттар"
21
МЕМСТ 7403-2015 "Таңқышаяннан жасалған табиғи консервілер. Техникалық шарттар"
22
МЕМСТ 7442-2017 "Бекіре балықтарының түйіршікті уылдырығы. Техникалық шарттар"
23
МЕМСТ 7444-2002 "Салқын ысталған және қақталған ақбалықтан және сыланнан жасалған балық жон еті өнімдері. Техникалық шарттар"
24
МЕМСТ 7445-2021 "Ыстық ысталған бекіре балығы. Техникалық шарттар"
25
МЕМСТ 7447-2015 "Ыстықтай ысталған балық. Техникалық шарттар"
26
МЕМСТ 7448-2021 "Тұздалған балық. Техникалық шарттар"
27
МЕМСТ 7449-2016 "Тұздалған албырт тұқымдас балықтар. Техникалық шарттар"
28
МЕМСТ 7452-2014 "Балықтан жасалған табиғи консервілер. Техникалық шарттар"
29
МЕМСТ 7453-86 "Мүшеленген балықтан жасалған пресервілер. Техникалық шарттар"
30

ГОСТ 7454-2007 "Консервы из бланшированной, подсушенной или подвяленной рыбы в масле. Технические условия"
31
ГОСТ 7455-2013 "Консервы из рыбы в желе. Технические условия"
32
ГОСТ 7457-2007 "Консервы-паштеты из рыбы. Технические условия"
33
ГОСТ 8714-2014 "Жир пищевой из рыбы и водных млекопитающих. Технические условия"
34
ГОСТ 9862-90 "Пресервы рыбные. Сельдь специального посола. Технические условия"
35
ГОСТ 10119-2007 "Консервы из сардин атлантических и тихоокеанских в масле. Технические условия"
36
ГОСТ 10531-2013 "Консервы из обжаренной рыбы в маринаде. Технические условия"
37
ГОСТ 10979-2009 "Пресервы из сайры специального посола. Технические условия"
38
ГОСТ 11298-2002 "Рыбы лососевые и сиговые холодного копчения. Технические условия"
39
ГОСТ 11482-96 "Рыба холодного копчения. Технические условия"
40
ГОСТ 11829-66 "Балычок сельди-черноспинки холодного копчения. Технические условия"
41
ГОСТ 12028-2014 "Консервы из мелких сельдевых рыб в масле. Технические условия"
42
ГОСТ 12161-2006 "Консервы рыборастительные в томатном соусе. Технические условия"
43
ГОСТ 12250-88 "Консервы рыборастительные в масле. Технические условия"
44
ГОСТ 12292-2000 "Консервы рыбные с растительными гарнирами. Технические условия"
45
ГОСТ 13197-2013 "Изделия балычные холодного копчения из лосося балтийского. Технические условия"
46
ГОСТ 13272-2009 "Консервы из печени рыб. Технические условия"
47
ГОСТ 13686-68 "Кета семужного посола. Технические условия"
48
ГОСТ 13865-2000 "Консервы рыбные натуральные с добавлением масла. Технические условия"
49
ГОСТ 16079-2017 "Рыбы сиговые соленые. Технические условия"
50
ГОСТ 16080-2019 "Рыбы лососевые тихоокеанские соленые. Технические условия"
51
ГОСТ 16676-2019 "Консервы рыбные. Уха и супы. Технические условия"
52
ГОСТ 16978-2019 "Консервы рыбные в томатном соусе. Технические условия"
53
ГОСТ 17660-97 "Рыба специальной разделки мороженая. Технические условия"
54
ГОСТ 17661-2013 "Макрель, марлин, меч-рыба, парусник и тунец мороженые. Технические условия"
55
ГОСТ 18173-2004 "Икра лососевая зернистая баночная. Технические условия"
56
ГОСТ 18222-2015 "Сардина, сардинелла и сардинопс пряного посола. Технические условия"
57
ГОСТ 18223-2013 "Скумбрия и ставрида пряного посола. Технические условия"
58
ГОСТ 18423-2012 "Консервы из кальмара и каракатицы натуральные. Технические условия"
59
ГОСТ 19588-2006 "Пресервы из рыбы специального посола. Технические условия"
60

МЕМСТ 7454-2007 "Майға салынған бұқтырылған, кептірілген немесе қақталған балықтан жасалған консервілер. Техникалық шарттар"
31
МЕМСТ 7455-2013 "Тоңбадағы балықтан жасалған консервілер. Техникалық шарттар"
32
МЕМСТ 7457-2007 "Балықтан жасалған консервілер-паштеттер. Техникалық шарттар"
33
МЕМСТ 8714-2014 "Балықтан және су сүтқоректілерінен жасалған тағамдық май. Техникалық шарттар"
34
МЕМСТ 9862-90 "Балық пресервілері. Арнайы тұздалған майшабақ. Техникалық шарттар"
35
МЕМСТ 10119-2007 "Майға салынған Атлант және Тынық мұхитының сардинасынан жасалған консервілер. Техникалық шарттар"
36
МЕМСТ 10531-2013 "Маринадтағы қуырылған балықтан жасалған консервілер. Техникалық шарттар"
37
МЕМСТ 10979-2009 "Арнайы тұздалған сайрадан жасалған пресервілер. Техникалық шарттар"
38
МЕМСТ 11298-2002 "Салқын ысталған албырт және сиг балығы. Техникалық шарттар"
39
МЕМСТ 11482-96 "Салқын ысталған балық. Техникалық шарттар"
40
МЕМСТ 11829-66 "Салқын ысталған майшабақ-қара жонның балықтың жон етінің өнімдері.Техникалық шарттар"
41
МЕМСТ 12028-2014 "Майға салынған ұсақ майшабақ балықтардан жасалған консервілер. Техникалық шарттар"
42
МЕМСТ 12161-2006 "Томат тұздығындағы балық-өсімдік консервілері. Техникалық шарттар"
43
МЕМСТ 12250-88 "Майға салынған балық-өсімдік консервілері. Техникалық шарттар"
44
МЕМСТ 12292-2000 "Өсімдік гарнирі бар балық консервілері. Техникалық шарттар"
45
МЕМСТ 13197-2013 "Балтық албыртынан жасалған салқын ысталған балықтың жон еті өнімдері. Техникалық шарттар"
46
МЕМСТ 13272-2009 "Балық бауырынан жасалған консервілер. Техникалық шарттар"
47
МЕМСТ 13686-68 "Семужбен тұздалған кета. Техникалық шарттар"
48
МЕМСТ 13865-2000 "Май қосылған табиғи балық консервілері. Техникалық шарттар"
49
МЕМСТ 16079-2017 "Тұздалған сига балықтары. Техникалық шарттар"
50
МЕМСТ 16080-2019 "Тұздалған қиыршығыс албырты. Техникалық шарттар"
51
МЕМСТ 16676-2019 "Балық консервілері. Балық сорпасы мен сорпалар. Техникалық шарттар"
52
МЕМСТ 16978-2019 "Томат тұздығындағы балық консервілері. Техникалық шарттар"
53
МЕМСТ 17660-97 "Арнайы мүшеленген мұздатылған балық. Техникалық шарттар"
54
МЕМСТ 17661-2013 "Мұздатылған макрель, марлин, қылыш-балық, парусник және тунец. Техникалық шарттар"
55
МЕМСТ 18173-2004 "Банкедегі албырттың түйіршікті уылдырығы. Техникалық шарттар"
56
МЕМСТ 18222-2015 "Татымды тұздалған сардина, сардинелла және сардинопс. Техникалық шарттар"
57
МЕМСТ 18223-2013 "Татымды тұздалған скумбрия және ставрида. Техникалық шарттар"
58
МЕМСТ 18423-2012 "Кальмар мен теңіз құртынан жасалған табиғи консервілер. Техникалық шарттар"
59
МЕМСТ 19588-2006 "Арнайы тұздалған балықтан жасалған пресервілер. Техникалық шарттар"
60

ГОСТ 20056-2013 "Пресервы из океанической рыбы специального посола. Технические условия"
61
ГОСТ 20352-2012 "Икра рыб соленая деликатесная. Технические условия"
62
ГОСТ 20414-2011 "Кальмар и каракатица мороженые. Технические условия"
63
ГОСТ 20546-2006 "Пресервы из океанической рыбы пряного посола. Технические условия"
64
ГОСТ 20845-2017 "Креветки мороженые. Технические условия"
65
ГОСТ 20919-75 "Консервы. Краб мелкий в собственном соку. Технические условия"
66
ГОСТ 21311-75 "Акулы мороженые для экспорта. Технические условия"
67
ГОСТ 21607-2021 "Наборы из рыбы для ухи мороженые. Технические условия"
68
ГОСТ 23600-79 "Концентраты пищевые. Супы сухие с рыбой и морепродуктами. Технические условия"
69
ГОСТ 24645-81 "Паста белковая мороженая "Океан". Технические условия"
70
ГОСТ 24896-2013 "Рыба живая. Технические условия"
71
ГОСТ 29275-92 "Консервы рыбные в соусах диетические. Технические условия"
72
ГОСТ 29276-92 "Консервы рыбные для детского питания. Технические условия"
73
ГОСТ 30314-2006 "Филе морского гребешка мороженое. Технические условия"
74
ГОСТ 31583-2012 "Капуста морская мороженая. Технические условия"
75
ГОСТ 31793-2012 "Икра лососевая зернистая замороженная. Технические условия"
76
ГОСТ 31794-2012 "Икра зернистая лососевых рыб. Технические условия"
77
ГОСТ 32002-2012 "Кальмар сушеный. Технические условия"
78
ГОСТ 32003-2012 "Икра ястычная осетровых рыб. Технические условия"
79
ГОСТ 32004-2012 "Рыба мелкая охлажденная. Технические условия"
80
ГОСТ 32005-2012 "Мясо мидий варено-мороженое. Технические условия"
81
ГОСТ 32006-2012 "Филе трески без кожи подпрессованное мороженое. Технические условия"
82
ГОСТ 32156-2013 "Консервы из тихоокеанских лососевых рыб натуральные и натуральные с добавлением масла. Технические условия"
83
ГОСТ 32341-2013 "Пелядь, ряпушка и тугун пряного посола. Технические условия"
84
ГОСТ 32342-2013 "Лососи тихоокеанские с нерестовыми изменениями мороженые. Технические условия"
85
ГОСТ 32366-2013 "Рыба мороженая. Технические условия"
86
ГОСТ 32744-2014 "Рыба мелкая мороженая. Технические условия"
87
ГОСТ 32772-2014 "Клипфиск. Технические условия"
88
ГОСТ 32801-2014 "Консервы из измельченной рыбы, фарши и фрикасе. Технические условия"
89
ГОСТ 32807-2014 "Рыбы анчоусовые и мелкие сельдевые соленые и пряного посола. Технические условия"
90
ГОСТ 32910-2014 "Сельдь мороженая. Технические условия"
91

МЕМСТ 20056-2013 "Арнайы тұздалған мұхит балығынан жасалған пресервілер. Техникалық шарттар"
61
МЕМСТ 20352-2012 "Тұздалған балық уылдырығы. Техникалық шарттар"
62
МЕМСТ 20414-2011 "Мұздатылған кальмар мен теңіз құрты. Техникалық шарттар"
63
МЕМСТ 20546-2006 "Татымды тұздалған мұхит балығынан жасалған пресервілер.Техникалық шарттар"
64
МЕМСТ 20845-2017 "Мұздатылған асшаяндар. Техникалық шарттар"
65
МЕМСТ 20919-75 "Консервілер. Өз сөліндегі ұсақ таңқышаян. Техникалық шарттар"
66
МЕМСТ 21311-75 "Экспортқа арналған мұздатылған акула. Техникалық шарттар"
67
МЕМСТ 21607-2021 "Балық сорпасына арналған мұздатылған балық жиынтығы. Техникалық шарттар"
68
МЕМСТ 23600-79 "Тамақ концентраттары. Балық және теңіз өнімдері бар құрғақ сорпалар. Техникалық шарттар"
69
МЕМСТ 24645-81 ""Океан" мұздатылған ақуыз пастасы. Техникалық шарттар"
70
МЕМСТ 24896-2013 "Тірі балық. Техникалық шарттар"
71
МЕМСТ 29275-92 "Диеталық тұздықтардағы балық консервілері. Техникалық шарттар"
72
МЕМСТ 29276-92 "Балалар тағамына арналған балық консервілері. Техникалық шарттар"
73
МЕМСТ 30314-2006 "Мұздатылған теңіз тарағының жон еті. Техникалық шарттар"
74
МЕМСТ 31583-2012 "Мұздатылған теңіз қырыққабаты. Техникалық шарттар"
75
МЕМСТ 31793-2012 "Тоңазытылған албырттың түйіршікті уылдырығы. Техникалық шарттар"
76
МЕМСТ 31794-2012 "Албырт тұқымдас балықтардың түйіршікті уылдырығы. Техникалық шарттар"
77
МЕМСТ 32002-2012 "Кептірілген кальмар. Техникалық шарттар"
78
МЕМСТ 32003-2012 "Бекіре тұқымдас балықтардың шарбылы уылдырығы. Техникалық шарттар"
79
МЕМСТ 32004-2012 "Салқындатылған ұсақ балық. Техникалық шарттар"
80
МЕМСТ 32005-2012 "Пісіріліп-мұздатылған мидиялар еті. Техникалық шарттар"
81
МЕМСТ 32006-2012 "Престелген мұздатылған терісі алынған нәлімнің жон еті. Техникалық шарттар"
82
МЕМСТ 32156-2013 "Табиғи және май қосылған Тынық мұхитының албырт тұқымдас балықтарынан жасалған консервілер. Техникалық шарттар"
83
МЕМСТ 32341-2013 "Татымды тұздалған пелядь, көкшұбар және тугун. Техникалық шарттар"
84
МЕМСТ 32342-2013 "Уылдырық шашуында өзгерістері бар мұздатылған Тынық мұхиты албырты. Техникалық шарттар"
85
МЕМСТ 32366-2013 "Мұздатылған балық. Техникалық шарттар"
86
МЕМСТ 32744-2014 "Мұздатылған ұсақ балық. Техникалық шарттар"
87
МЕМСТ 32772-2014 "Клипфиск. Техникалық шарттар"
88
МЕМСТ 32801-2014 "Ұсақ туралған балықтан, балық фаршынан және фрикаседен жасалған консервілер. Техникалық шарттар"
89
МЕМСТ 32807-2014 "Тұздалған және татымды тұздалған анчоус балықтар және ұсақ майшабақтар. Техникалық шарттар"
90
МЕМСТ 32910-2014 "Мұздатылған майшабақтар. Техникалық шарттар"
91

ГОСТ 32911-2014 "Рыба мелкая холодного копчения. Технические условия"
92
ГОСТ 33282-2015 "Филе рыбы мороженое для детского питания. Технические условия"
93
ГОСТ 33283-2015 "Мидии живые. Технические условия"
94
ГОСТ 33284-2015 "Консервы из мидий в соусе и заливке. Технические условия"
95
ГОСТ 33285-2015 "Пресервы из мидий. Технические условия"
96
ГОСТ 33286-2015 "Мясо брюхоногих моллюсков охлажденное и мороженое. Технические условия"
97
ГОСТ 33430-2015 "Консервы из икры и молок рыб. Технические условия"
98
ГОСТ 33802-2016 "Крабы мороженые. Технические условия"
99
ГОСТ 33803-2016 "Рыба пресноводная сушено-вяленая. Технические условия"
100
ГОСТ 33804-2016 "Консервы из мидий натуральные и в масле. Технические условия"
101
ГОСТ 34063-2017 "Пресервы – пасты из рыбы, икры рыб и мяса криля. Технические условия"
применяется после присоединения Республики Казахстан к данному стандарту
102
ГОСТ 34064-2017 "Пресервы из сардины тихоокеанской (иваси) специального посола. Технические условия"
103
ГОСТ 34185-2017 "Пресервы из мелкой неразделанной рыбы в соусе, заливке или масле. Технические условия"
104
ГОСТ 34186-2017 "Консервы из краба. Технические условия"
105
ГОСТ 34187-2017 "Пресервы из мелкой обезглавленной рыбы в заливке, соусе или масле. Технические условия"
106
ГОСТ 34188-2017 "Пресервы из разделанной рыбы в соусе или заливке. Технические условия"
107
ГОСТ 34189-2017 "Мойва жирная соленая и пряного посола. Технические условия"
108
ГОСТ 34190-2017 "Субпродукты рыбы мороженые. Технические условия"
109
ГОСТ 34191-2017 "Рыба мелкая вяленая. Технические условия"
110
ГОСТ 34203-2017 "Мясо криля мороженое. Технические условия"
111
ГОСТ 34421-2018 "Консервы из рапаны и трубача. Технические условия"
112
ГОСТ 34432-2018 "Палочки "крабовые" охлажденные и мороженые. Технические условия"
113
СТ РК 1470-2005 "Консервы рыбные. Общие технические условия"
114
СТ РК 1761-2008 "Рыба потрошеная и непотрошеная быстрозамороженная. Общие требования"
115
СТ РК 1791-2008 "Полуфабрикаты рыбные. Палочки, рыба разделанная, изделия рубленые, панированные или в кляре. Общие требования"
116
СТ РК 1801-2008 "Рыбное филе, рыбный фарш, смеси рыбного филе и фарша быстрозамороженные. Общие требования"
117
СТ РК 2122-2011 "Рыба холодного копчения. Мойва. Технические условия"
118
СТ РК 2669-2015 "Консервы овощные с рыбой. Общие технические условия"

МЕМСТ 32911-2014 "Салқын ысталған ұсақ балық. Техникалық шарттар"
92
МЕМСТ 33282-2015 "Балалар тамағына арналған мұздатылған балықтың жон еті. Техникалық шарттар"
93
МЕМСТ 33283-2015 "Тірі мидиялар. Техникалық шарттар"
94
МЕМСТ 33284-2015 "Тұздықтағы және құйылған мидиялардан жасалған консервілер. Техникалық шарттар"
95
МЕМСТ 33285-2015 "Мидиядан жасалған пресервілер. Техникалық шарттар"
96
МЕМСТ 33286-2015 "Салқындатылған және мұздатылған қарынаяқтылардың еті. Техникалық шарттар"
97
МЕМСТ 33430-2015 "Уылдырықтан және балық сүтінен жасалған консервілер. Техникалық шарттар"
98
МЕМСТ 33802-2016 "Мұздатылған крабдар. Техникалық шарттар"
99
МЕМСТ 33803-2016 "Тұщы судағы кептірілген балық. Техникалық шарттар"
100
МЕМСТ 33804-2016 "Табиғи мидиядан жасалған, майға былғанған консрвілер. Техникалық шарттар"
101
МЕМСТ 34063-2017 "Пресервілер – балықтан, балықтың уылдырығынан және крил етінен жасалған пасталар. Техникалық шарттар"
Қазақстан Республикасы осы стандартқа қосылғаннан кейін қолданылады
102
МЕМСТ 34064-2017 "Тынық мұхиты сардинінен (иваси) арнайы тұздалған прсервілер. Техникалық шарттар"
103
МЕМСТ 34185-2017 "Тұздықтағы, салмадағы немесе майдағы ұсақ тұтас балық пресервілері. Техникалық шарттар"
104
МЕМСТ 34186-2017 "Крабтан жасалған консерві. Техникалық шарттар"
105
МЕМСТ 34187-2017 "Тұздықтағы, салмадағы немесе майдағы басы алынған ұсақ балық пресервілері. Техникалық шарттар"
106
МЕМСТ 34188-2017 "Тұздықтағы немесе салмадағы кесілген балық ресервілері. Техникалық шарттар"
107
МЕМСТ 34189-2017 "Майлы тұздалған және ащы тұздалған мойва. Техникалық шарттар"
108
МЕМСТ 34190-2017 "Мұздатылған балық өнімдері. Техникалық шарттар"
109
МЕМСТ 34191-2017 "Қақталған ұсақ балық. Техникалық шарттар"
110
МЕМСТ 34203-2017 "Мұздатылған криль еті. Техникалық шарттар"
111
МЕМСТ 34421-2018 "Рапаннан және түтікше балықтан жасалған консервілер. Техникалық шарттар"
112
МЕМСТ 34432-2018 "Салқындатылған және мұздатылған краб таяқшалары. Техникалық шарттар"
113
ҚР СТ 1470-2005 "Балық консервілері. Жалпы техникалық шарттар"
114
ҚР СТ 1761-2008 "Ішек-қарны бар және ішек-қарынсыз тез мұздатылатын балық. Жалпы талаптар"
115
ҚР СТ 1791-2008 "Балықтан жасалған жартылай фабрикаттар. Таяқшалар, мүшеленген, бөлшектелген, аунатылған немесе клярдағы балық өнімдер. Жалпы талаптар"
116
ҚР СТ 1801-2008 "Балықтың жон еті, балық фаршы, балықтың жон еті мен тез мұздатылған фарштың қоспасы. Жалпы талаптар."
117
ҚР СТ 2122-2011 "Суық ысталған балық. Мойва. Техникалық шарттар"
118
ҚР СТ 2669-2015 "Балық қосылған көкөністер консервілері. Жалпы техникалық шарттар"

119
СТ РК 3083-2017 "Рыбы анчоусовые и мелкие сельдевые мороженые. Технические условия"
120
ГОСТ Р 51132-98 "Кета семужного посола. Технические условия"
121
ГОСТ Р 51488-99 "Консервы из краба натуральные. Технические условия"
122
ГОСТ Р 51490-99 "Консервы из сардин и аналогичных видов рыб в масле. Технические условия"
123
ГОСТ Р 51491-99 "Консервы из креветок натуральные. Технические условия"
124
ГОСТ Р 51493-99 "Рыба разделанная и неразделанная мороженая. Технические условия"
125
ГОСТ Р 51494-99 "Филе из океанических и морских рыб мороженое. Технические условия"
126
ГОСТ Р 51495-99 "Кальмар мороженый. Технические условия"
127
ГОСТ Р 51496-99 "Креветки сырые, бланшированные и вареные мороженые. Технические условия"
128
ГОСТ Р 51497-99 "Рыба, ракообразные и каракатица. Размерные категории"
129
ГОСТ Р 53957-2010 "Икра лососевая зернистая пастеризованная. Технические условия"
130
ГОСТ Р 55486-2013 "Икра осетровых рыб. Технические условия"
131
подпункт 5.2.5.1 ГОСТ Р 55505-2013 "Фарш рыбный пищевой мороженый. Технические условия"
132
ГОСТ Р 55948-2014 "Пресервы из филе морского гребешка в соусе. Технические условия"
133
ГОСТ Р 56417-2015 "Филе тресковых рыб мороженое "Экстра". Технические условия"
134
ГОСТ Р 56418-2015 "Консервы из печени, икры и молок рыб "По-мурмански". Технические условия"
135
ГОСТ Р 57191-2016 "Консервы рыборастительные в масле. Технические условия"
136
раздел IX
ГОСТ 11771-93 "Консервы и пресервы из рыбы и морепродуктов. Упаковка и маркировка"
137
ГОСТ 14192-96 "Маркировка грузов"
138
ГОСТ 15846-2002 "Продукция, отправляемая в районы Крайнего Севера и приравненные к ним местности. Упаковка, маркировка, транспортирование и хранение"
139
ГОСТ Р 53598-2009 "Продукты пищевые. Рекомендации по этикетированию"
140
Обозначение и наименование стандарта, методики исследований (испытаний)
и измерений
Примечание
141
ГОСТ 19182-2014 "Пресервы из рыбы. Методы определения буферности"
142
ГОСТ 20221-90 "Консервы рыбные. Метод определения отстоя в масле"
143
ГОСТ 27207-87 "Консервы и пресервы из рыбы и морепродуктов. Метод определения поваренной соли"
144
ГОСТ 30812-2021 "Продукция рыбная пищевая. Методы идентификации икры рыб семейств Осетровые и Веслоносые"
145
ГОСТ 31781-2012 "Рыба и продукция из нее. Видовая идентификация рыбы методом изоэлектрофокусирования в полиакриламидном геле"
146
ГОСТ Р 54414-2011 "Рыба и продукция из нее. Видовая идентификация рыбы методом электрофореза с додецилсульфатом натрия в полиакриламидном геле"
147
ГОСТ ISO 12875-2016 "Прослеживаемость рыбной продукции. Требования к информации в цепочках распределения продукции из выловленной рыбы"
148
ГОСТ ISO 12877-2016 "Прослеживаемость рыбной продукции. Требования к информации в цепочках распределения продукции из выращенной рыбы"
149
ГОСТ CEN/TS 15568-2015 "Пищевые продукты. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Отбор проб"
150

119
ҚР СТ 3083-2017 "Анчоус балығы мен ұсақ майшабақ мұздатылған. Техникалық талаптар"
120
Р МЕМСТ 51132-98 "Семужбен тұздалған кета. Техникалық шарттар"
121
Р МЕМСТ 51488-99 "Табиғи крабтан жасалған консервілері. Техникалық шарттар"
122
Р МЕМСТ 51490-99 "Сардинадан және соған ұқсас балықтардан жасалған майға бұлғанған консервілер. Техникалық шарттар"
123
Р МЕМСТ 51491-99 "Табиғи креветкалардан жасалған консервілері. Техникалық шарттар"
124
РМЕМСТ 51493-99 "Бөлшектенген және бөлшектенбеген балық. Техникалық шарттар"
125
РМЕМСТ 51494-99 "Мұхит және теңіз балықтарының мұздатылған жон еті. Техникалық шарттар"
126
Р МЕМСТ 51495-99 "Мұздатылған кальмар балығы. Техникалық шарттар"
127
Р МЕМСТ 51496-99 "Шикі, ағартылған және пісірілген мұздатылған ас шаяндары. Техникалық шарттар"
128
Р МЕМСТ 51497-99 "Балықтар, шаянтәрізділер және балық. Өлшем категориялары"
129
Р МЕМСТ 53957-2010 "Тоңазытылған албырттың түйіршікті уылдырығы. Техникалық шарттар"
130
Р МЕМСТ 55486-2013 "Бекіре балықтарының уылдырығы. Техникалық шарттар"
131
Р МЕМСТ 55505-2013 5.2.5.1-тармақша "Мұздатылған жеуге болатын ұсақталған балық. Техникалық талаптар"
132
Р МЕМСТ 55948-2014 "Тұздықтағы теңіз қыртысының жон етінің пресервілері. Техникалық шарттар"
133
Р МЕМСТ 56417-2015 "Экстра" треска балығының мұздатылған жон еті. Техникалық шарттар
134
Р МЕМСТ 56418-2015 "Балықтың бауырынан, уылдырығынан және сүтінен "Мурманскіше" жасалған консервілер. Техникалық шарттар"
135
Р МЕМСТ 57191-2016 "Майға салынған консервіленген балық. Техникалық шарттар"
136
IX бөлім
МЕМСТ 11771-93 "Балықтан және теңіз өнімдерінен жасалған консервілер мен консервілер. Қаптама және таңбалау"
137
МЕМСТ 14192-96 "Жүктерді таңбалау"
138
МЕМСТ 15846-2002 "Қиыр Солтүстік өңірлеріне және оларға теңестірілген аудандарға жіберілетін өнімдер. Орау, таңбалау, тасымалдау және сақтау"
139
МЕМСТ Р 53598-2009 "Тағамдық өнімдер. Таңбалау бойынша ұсыныстар"
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 19 шілдедегі
№ 107 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Балықтың және балық өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 040/2016) талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
№ п/п
Құрылымдық элемент немесе Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентін техникалық реттеу объектісі
Эталонның белгіленімі және атауы, зерттеу (сынау) және өлшеу әдістері
Ескерту
1
2
3
4
1
II және III бөлімдер
МЕМСТ 19182-2014 "Балықтан жасалған пресервілер. Буферлікті анықтау әдістемесі"
2
МЕМСТ 20221-90 "Балық консервілері. Майдағы тұнбаны анықтау әдісі"
3
МЕМСТ 27207-87 "Балықтан және теңіз өнімдерінен жасалған консервілер мен пресервілер. Ас тұзын анықтау әдістері"
4
МЕМСТ 30812-2021 "Шикізат және Тағамдық өнімдер. Бекіре тұқымдас балықтардың уылдырығын сәйкестендіру әдістемесі"
5
МЕМСТ 31781-2012 "Балық және одан жасалған өнімдер. Полиакриламид геліндегі изоэлектрофокустау әдісімен балықтың түрін сәйкестендіру"
6
МЕМСТ Р 54414-2011 "Балық және одан жасалған өнімдер. Додецилсульфат натрийі бар полиакриламид геліндегі электрофорез әдісімен балықтың түрін сәйкестендіру"
7
IV және VI бөлімдер
МЕМСТ ISO 12875-2016 "Балық өнімдерінің қадағалануы. Ауланған балық өнімдерін тарату тізбегіндегі ақпаратқа қойылатын талаптар"
8
МЕМСТ ISO 12877-2016 "Балық өнімдерінің қадағалануы. Қолдан өсірілген балық өнімдерін тарату тізбегіндегі ақпаратқа қойылатын талаптар"
9
V бөлім
МЕМСТ CEN/TS 15568-2015 "Тағамдық өнімдер. Генетикалық түрлендірілген ағзалар мен туынды өнімдерді табу үшін талдау жүргізу әдістері. Сынамаларды іріктеу"
10

ГОСТ ИСО 21569-2009 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Методы качественного обнаружения на основе анализа нуклеиновых кислот"
151
ГОСТ ИСО 21570-2009 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Количественные методы, основанные на нуклеиновой кислоте"
152
ГОСТ ISO 21571-2018 "Продукция пищевая. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Экстрагирование нуклеиновых кислот"
применяется после присоединения Российской Федерации к данному
стандарту
153
ГОСТ 7631-2008 "Рыба, нерыбные объекты и продукция из них. Методы определения органолептических и физических показателей"
154
ГОСТ 7636-85 "Рыба, морские млекопитающие, морские беспозвоночные и продукты их переработки. Методы анализа"
155
ГОСТ 26664-85 "Консервы и пресервы из рыбы и морепродуктов. Методы определения органолептических показателей, массы нетто и массовой доли составных частей"
156
ГОСТ 26889-86 "Продукты пищевые и вкусовые. Общие указания по определению содержания азота методом Кьельдаля"
157
ГОСТ 31412-2010 "Водоросли, травы морские и продукция из них. Методы определения органолептических и физических показателей"
158
ГОСТ 31413-2010 "Водоросли, травы морские и продукция из них. Правила приемки и методы отбора проб"
159
ГОСТ 34150-2017 "Биологическая безопасность. Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных организмов (ГМО) растительного происхождения с применением биологического микрочипа"
160
ГОСТ 34743-2021 "Продукция пищевая рыбная. Метод определения фикотоксинов в двустворчатых моллюсках с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектированием"
161
СТБ ISO 21571-2016 "Продукция пищевая. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Экстрагирование нуклеиновых кислот"
применяется до
введения в действие
ГОСТ ISO 21571-2018
162
СТ РК 2779-2015 "Продукты пищевые. Методы санитарно-паразитологической экспертизы рыбы, моллюсков, ракообразных, земноводных, пресмыкающихся и продуктов их переработки"
163
ГОСТ Р ИСО 21571-2014 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и полученных из них продуктов. Экстракция нуклеиновых кислот"
применяется до
введения в действие
ГОСТ ISO 21571-2018
164

МЕМСТ ИСО 21569-2009 "Тағамдық өнімдер. Генетикалық түрлендірілген ағзалар мен туынды өнімдерді табу үшін талдау жүргізу әдістері. Нуклеин қышқылдарын талдау негізінде сапалылығын анықтау әдістері"
11
МЕМСТ ИСО 21570-2009 "Тағамдық өнімдер. Генетикалық түрлендірілген ағзалар мен туынды өнімдерді табу үшін талдау жүргізу әдістері. Нуклеин қышқылдарын талдау негізінде санын анықтау әдістері"
12
МЕМСТ ISO 21571-2018 "Тағамдық өнімдер. Генетикалық түрлендірілген ағзалар мен туынды өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Нуклеин қышқылдарын экстрагирлеу"
Ресей Федерациясы осы стандартқа қосылғаннан кейін қолданылады
13
МЕМСТ 7631-2008 "Балық, балыққа жатпайтын объектілер мен олардан жасалған өнімдер. Органолептикалық және физикалық көрсеткіштерді анықтау әдістері"
14
МЕМСТ 7636-85 "Балық, теңіз сүтқоректілері, теңіз омыртқасыздары және олардың өңделген өнімдері. Талдау әдістері"
15
МЕМСТ 26664-85 "Балықтан және теңіз өнімдерінен жасалған консервілер мен пресервілер. Құрамдас бөліктердің органолептикалық көрсеткіштерін, нетто салмағын немесе көлемі мен салмақтық үлесін анықтау әдістері"
16
МЕМСТ 26889-86 "Тағамдық және дәмдік өнімдер. Құрамындағы азотты Кьельдаль әдісімен анықтау бойынша жалпы нұсқаулар"
17
МЕМСТ 31412-2010 "Балдырлар, теңіз шөптері және олардан жасалған өнімдер. Органолептикалық және физикалық көрсеткіштерді анықтау әдістері"
18
МЕМСТ 31413-2010 "Балдырлар, теңіз шөптері және олардан жасалған өнімдер. Сынамаларды қабылдау қағидалары және іріктеу әдістері"
19
МЕМСТ 34150-2017 "Биологиялық қауіпсіздік. Шикізат және Тағамдық өнімдер. Биологиялық микрочипті қолдана отырып өсімдіктен алынған генетикалық түрлендірілген ағзаларды (ГТА) сәйкестендіру әдістемесі"
20
МЕМСТ 34743-2021 "Балықтың тағамдық өнімдері. Масс-спектрометриялық анықтауы бар тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісін қолдану арқылы қосжақпалы моллюскалардағы фикотоксиндерді анықтау әдістемесі"
21
СТБ ISO 21571-2016 "Тағамдық өнімдер. Генетикалық түрлендірілген ағзалар мен туынды өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Нуклеин қышқылдарын экстрагирлеу"
МЕМСТ ISO 21571-2018 қолданысқа енгізілгенге дейін қолданылады
22
СТ РК 2779-2015 "Тағамдық өнімдер. Балыққа, ұлуларға, шаянтәрізділерге, қос мекенділерге, бауырымен жорғалаушыларға және оларды өңдеу өнімдеріне санитариялық-паразитологиялық сараптама жүргізу әдістері"
23
МЕМСТ Р ИСО 21571-2014 "Тағамдық өнімдер. Генетикалық түрлендірілген ағзалар мен туынды өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Нуклеин қышқылдарын экстрагирлеу"
МЕМСТ ISO 21571-2018 қолданысқа енгізілгенге дейін қолданылады
24

ГОСТ Р 52173-2003 "Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения"
165
ГОСТ Р 53214-2008 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных источников (ГМИ) и полученных из них продуктов. Общие требования и определения"
166
ГОСТ Р 53244-2008 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и полученных из них продуктов. Методы, основанные на количественном определении нуклеиновых кислот"
применяется до
введения в действие

МЕМСТ Р 52173-2003 "Шикізат және тағамдық өнімдер. Өсімдік тектес генетикалық түрлендірілген көздерді (ГМИ) сәйкестендіру әдісі"
25
МЕМСТ Р 53214-2008 "Тағамдық өнімдер. Өсімдіктен алынған генетикалық түрлендірілген ағзаларды (ГМИ) және олардан алынған өнімдерді сәйкестендіру әдістері"
26
МЕМСТ Р 53244-2008 "Тағамдық өнімдер. Генетикалық түрлендірілген ағзалар мен олардан алынған өнімдерді табу үшін талдау жүргізу әдістері. Нуклеин қышқылдарын сандық анықтауға негізделген әдістер"

ГОСТ ИСО 21570-2009
167
ГОСТ Р 54378-2011 "Рыба, нерыбные объекты и продукция из них. Методы определения жизнеспособности личинок гельминтов"
168
ГОСТ Р 54607.2-2012 "Услуги общественного питания. Методы лабораторного контроля продукции общественного питания. Часть 2. Методы физико-химических испытаний"
169
Инструкция 4.2.10-21-25-2006 "Паразитологический контроль качества рыбы и рыбной продукции"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
170
МУ 3.2.1756-03 "Эпидемиологический надзор за паразитарными болезнями. Методические указания"
применяется в части отбора проб пищевой рыбной продукции и до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
171
ГОСТ ИСО 21569-2009 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Методы качественного обнаружения на основе анализа нуклеиновых кислот"
172
ГОСТ ИСО 21570-2009 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Количественные методы, основанные на нуклеиновой кислоте"
173
ГОСТ ISO 21571-2018 "Продукция пищевая. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Экстрагирование нуклеиновых кислот"
применяется после присоединения Российской Федерации к данному стандарту
174
ГОСТ 7636-85 "Рыба, морские млекопитающие, морские беспозвоночные и продукты их переработки. Методы анализа"
175
ГОСТ 8756.18-2017 "Консервы. Методы определения внешнего вида, герметичности упаковки и состояния внутренней поверхности упаковки"
176
ГОСТ 26664-85 "Консервы и пресервы из рыбы и морепродуктов. Методы определения органолептических показателей, массы нетто и массовой доли составных частей"
177
ГОСТ 27001-86 "Икра и пресервы из рыбы и морепродуктов. Методы определения консервантов"
178
ГОСТ 31339-2006 "Рыба, нерыбные объекты и продукция из них. Правила приемки и методы отбора проб"
179
ГОСТ 32157-2013 "Консервы рыбные. Метод определения массовой доли отстоя в масле"
180
ГОСТ 34150-2017 "Биологическая безопасность. Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генно-модифицированных организмов (ГМО) растительного происхождения с применением биологического микрочипа"
181
СТБ 2547-2019 "Продукция пищевая. Метод определения красителей с использованием высокоэффективной жидкостной хроматографии"
182

MEMСT ISO 21570-2009 қолданысқа енгізілгенге дейін қолданылады
27
МЕМСТ Р 54378-2011 "Балық, балыққа жатпайтын объектілер мен олардан жасалған өнімдер. Гельминттер дернәсілдерінің тіршілік ету қабілетін анықтау әдістері"
28
МЕМСТ Р 54607.2-2012 "Қоғамдық тамақтану қызметтері. Қоғамдық тамақтану өнімдерін зертханалық бақылау әдістері. 2-бөлік. Физикалық-химиялық сынақтар жүргізу әдістері"
29
4.2.10-21-25-2006 Нұқсаулық. "Балық және балық өнімдерінің сапасын паразитологиялық бақылау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
30
ӘНҚ 3.2.1756-03 "Паразиттік ауруларды эпидемиологиялық қадағалау. Әдістемелік нұсқаулар"
балық өнімдерінің сынамаларын іріктеу бөлігінде және тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
31
VI бөлім
МЕМСТ ИСО 21569-2009 "Тағамдық өнімдер. Генетикалық түрлендірілген ағзалар мен туынды өнімдерді табу үшін талдау жүргізу әдістері. Нуклеин қышқылдарын талдау негізінде сапалылығын анықтау әдістері"
32
МЕМСТ ИСО 21570-2009 "Тағамдық өнімдер. Генетикалық түрлендірілген ағзалар мен туынды өнімдерді табу үшін талдау жүргізу әдістері. Нуклеин қышқылдарына негізделген сандық әдістер"
33
МЕМСТ ISO 21571-2018 "Тағамдық өнімдер. Генетикалық түрлендірілген ағзалар мен туынды өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Нуклеин қышқылдарына негізделген сандық әдістер экстрагирлеу"
Ресей Федерациясы осы стандартқа қосылғаннан кейін қолданылады
34
МЕМСТ 7636-85 "Балық, теңіз сүтқоректілері, теңіз омыртқасыздары және оларды өңдеу өнімдері. Талдау әдістері"
35
МЕМСТ 8756.18-2017 "Консервілер. Қаптаманың сыртқы түрін, герметикалығын және орамның ішкі бетінің күйін анықтау әдістері"
36
МЕМСТ 26664-85 "Балықтан және теңіз өнімдерінен жасалған консервілер мен пресервілер. Құрамдас бөліктердің органолептикалық көрсеткіштерін, нетто салмағын немесе көлемі мен салмақтық үлесін анықтау әдістері"
37
МЕМСТ 27001-86 "Балық пен теңіз өнімдерінің уылдырығы және олардан жасалған пресервілер. Консерванттарды анықтау әдістері"
38
МЕМСТ 31339-2006 "Балық, балыққа жатпайтын объектілер мен олардан жасалған өнімдер. Сынамаларды қабылдау қағидалары және іріктеу әдістері"
39
МЕМСТ 32157-2013 "Балық консервілері. Майдағы тұнбаның салмақтық үлесін анықтау әдісі"
40
МЕМСТ 34150-2017 "Биологиялық қауіпсіздік. Шикізат және Тағамдық өнімдер. Биологиялық микрочипті қолдана отырып өсімдіктен алынған генетикалық түрлендірілген ағзаларды (ГТА) сәйкестендіру әдістемесі"
41
СТБ 2547-2019 "Тағамдық өнімдер. Тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен бояғыштарды анықтау әдістемесі"
42

СТБ ISO 21571-2016 "Продукция пищевая. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Экстрагирование нуклеиновых кислот"
применяется до
введения в действие
ГОСТ ISO 21571-2018
183
СТ РК 3413-2019 "Продукты пищевые. Метод определения синтетических красителей в рыбе и рыбной продукции методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
184
ГОСТ Р 53244-2008 "Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и полученных из них продуктов. Методы, основанные на количественном определении нуклеиновых кислот"
применяется до
введения в действие

СТБ ISO 21571-2016 "Тағамдық өнімдер. Генетикалық түрлендірілген ағзалар мен туынды өнімдерді анықтауға арналған талдау әдістері. Нуклеин қышқылдарын экстрагирлеу"
MEMСT ISO 21570-2009 енгізілгенге дейін қолданылады
43
СТ РК 3413-2019 "Тағамдық өнімдер. Тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен балық және балық өнімдеріндегі синтетикалық бояғыштарды анықтау әдісі"
44
МЕМСТ Р 53244-2008 "Тағамдық өнімдер. Генетикалық түрлендірілген ағзалар мен олардан алынған өнімдерді табу үшін талдау жүргізу әдістері. Нуклеин қышқылдарын сандық анықтауға негізделген әдістер"

ГОСТ ИСО 21570-2009
185
ГОСТ Р 55503-2013 "Рыба, нерыбные объекты и продукция из них. Определение содержания соединений фосфора"
186
ГОСТ Р 56962-2016 "Рыба, нерыбные продукты и продукция из них. Метод определения остаточного содержания трифенилметановых красителей с помощью сверхвысокоэффективной жидкостной хроматографии с времяпролетным масс-спектрометрическим детектором высокого разрешения"
187
ГОСТ Р 57025-2016 "Рыба, нерыбные объекты и продукция из них. Иммуноферментный метод определения остаточного содержания трифенилметановых красителей"
188
МВИ.МН 806-98 "Методика определения концентраций сорбиновой и бензойной кислот в пищевых продуктах методом высокоэффективной жидкостной хроматографии" (свидетельство об аттестации от 23.06.1998 № 69/987)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
189
МВИ.МН 6323-2020 "Массовая доля консервантов
в пищевой продукции. Методика выполнения измерений методом высокоэффективной жидкостной хроматографии с диодно-матричным детектированием" (свидетельство об аттестации от 08.12.2020 № 1272/2020)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
190
МВИ.МН 6364-2021 "Массовая доля L-(+)-глутаминовой кислоты в пищевой продукции. Методика измерений методом высокоэффективной жидкостной хроматографии с флуоресцентным детектированием" (свидетельство об аттестации от 19.05.2021 № 1301/2021)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
191
М 04-58-2009 "Продовольственное сырье и пищевые продукты, БАД. Методика измерений массовой доли сорбиновой и бензойной кислот и их солей методом ВЭЖХ с фотометрическим детектированием с использованием жидкостного хроматографа "Люмахром" (свидетельство об аттестации № 04.031.109/01.00035-2011/2014 от 27.06.2014; номер в Федеральном реестре ФР.1.31.2014.18535)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
192
М 04-59-2009 "Продовольственное сырье и пищевые продукты, БАД. Методика измерений массовой доли консервантов (сорбиновой, бензойной кислот и их солей) и подсластителей (ацесульфама калия, сахарина и его солей) методом капиллярного электрофореза с использованием системы капиллярного электрофореза "Капель" (свидетельство об аттестации № 04.04.108/01.00035-2011/2014 от 27.06.2014; номер в Федеральном реестре
ФР.1.31.2014.18536)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
193

MEMСT ISO 21570-2009 енгізілгенге дейін қолданылады
45
МЕМСТ Р 55503-2013 "Балық, балыққа жатпайтын объектілер мен олардан жасалған өнімдер. Құрамындағы фосфор қосындыларын анықтау"
46
МЕМСТ Р 56962-2016 "Балық, балыққа жатпайтын өнімдер және олардан жасалған өнімдер. Құрамындағы қалдық трифенилметан бояғыштарын жоғары ажыратымды ұшпалы-уақытты масс-спектрометрия детекторы бар тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен анықтау әдістемесі"
47
МЕМСТ Р 57025-2016 "Балық, балыққа жатпайтын объектілер мен олардан жасалған өнімдер. Құрамындағы қалдық трифенилметан бояғыштарын анықтаудың иммуноферменттік әдісі"
48
ӨОӨ.МН 806-98 "Тамақ өнімдеріндегі сорбин және бензой қышқылдарының концентрациясын тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау әдістемесі (23.06.1998 ж. № 69/987 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
49
ӨОӨ.МН 6323-2020 "Тағамдық өнімдерндегі консерванттардың массалық үлесі. Өлшеулерді диодтық матрицалық детектрлеу арқылы тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен орындау әдістемесі" (08.12.2020 ж. № 1272/2020 )
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
50
ӨОӨ.МН 6364-2021 "Тамақ өнімдеріндегі L-(+)-глютамин қышқылының массалық үлесі. Флуоресцентті детектр арқылы тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен өлшеу әдістемесі" (2021 ж. 19.05. № 1301/2021 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
51
М 04-58-2009 "Азық-түлік шикізаты мен тағамдық өнімдер, тағамдық қоспалар. "Люмахром" сұйық хроматографының көмегімен фотометриялық анықтау арқылы ВЭЖХ әдісімен сорбин және бензой қышқылдары мен олардың тұздарының массалық үлесін өлшеу әдістемесі (2014 ж. 27.06. № 04.031.109/01.00035-2011/2014 аттестаттау туралы куәлік ); Федералдық тізіліміндегі ФР нөмірі 1.31.2014.18535 )
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
52
М 04-59-2009 "Азық-түлік шикізаты тағамдық өнімдер және тағамдық қоспалар. Консерванттардың (сорбин, бензой қышқылдары және олардың тұздары) және тәттілендіргіштердің (ацесульфам калий, сахарин және оның тұздары) массалық үлесін "Капель" капиллярлық электрофорез жүйесін пайдаланып, капиллярлық электрофорез арқылы арқылы өлшеу әдістемесі (2014 ж. 27.06 № 04.04.108/01-00035-2011/2014 аттестаттау туралы куәлік; Федералдық тізілімдегі РФ нөмірі1.31.2014.18536.)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
53

М 04-90-2019 "Пищевые продукты, продовольственное сырье, пищевые добавки. Методика измерений массовой доли глутаминовой кислоты и ее солей методом капиллярного электрофореза с использованием системы капиллярного электрофореза "Капель" (свидетельство об аттестации от 27.12.2019 № 027/RA.RU.311278/2019)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
194
ГОСТ ISO/TS 17728-2017 "Микробиология пищевой цепи. Методы отбора проб пищевой продукции и кормов для микробиологического анализа"
195
ГОСТ 7636-85 "Рыба, морские млекопитающие, морские беспозвоночные и продукты их переработки. Методы анализа"
196
ГОСТ 8756.0-70 "Продукты пищевые консервированные. Отбор проб и подготовка их к испытанию"
197
ГОСТ 26185-84 "Водоросли морские, травы морские и продукты их переработки. Методы анализа"
198
ГОСТ 26808-2017 "Консервы из рыбы и морепродуктов. Методы определения сухих веществ"
199
ГОСТ 31339-2006 "Рыба, нерыбные объекты и продукция из них. Правила приемки и методы отбора проб"
200
ГОСТ 31413-2010 "Водоросли, травы морские и продукция из них. Правила приемки и методы отбора проб"
201
ГОСТ 34668-2020 "Продукция пищевая. Методы отбора и подготовка образцов (проб) для определения показателей безопасности"
применяется после присоединения Республики Казахстан и Российской Федерации к данному стандарту
202
СТБ 1036-97 "Продукты пищевые и продовольственное сырье. Методы отбора проб для определения показателей безопасности"
203
СТ РК 1802-2008 "Рыба, морепродукты и продукты их переработки. Правила приемки и отбор проб"
204
СТ РК 1803-2008 "Рыба и морепродукты. Сенсорный метод оценки"
205
ГОСТ ISO 21527-1-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Метод подсчета дрожжевых и плесневых грибов. Часть 1. Методика подсчета колоний в продуктах, активность воды в которых больше 0,95"
206
ГОСТ ISO 21871-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Метод обнаружения и подсчета наиболее вероятного числа Bacillus cereus"
207
ГОСТ ISO/TS 21872-1-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Горизонтальный метод обнаружения потенциально энтеропатогенных Vibrio spp. Часть 1. Обнаружение бактерий Vibrio parahaemoliticus и Vibrio cholerae"
208
ГОСТ 10444.2-94 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества Staphylococcys aureus"
применяется до 31.12.2022
209

М 04-90-2019 "Тағамдық өнімдер, азық-түлік шикізаты, тағамдық қоспалар. Глутамин қышқылы мен олардың тұздарының үлесін "Капель" капиллярлық электрофорез жүйесін пайдаланып, капиллярлық электрофорез арқылы өлшеу әдістемесі (2019 ж. 27.12. № 027/RA.RU.311278/2019 аттестаттау туралы куәлік )
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
54
№ 1 – 7 қосымшалар
МЕМСТ ISO/TS 17728-2017 "Тағамдық тізбектің микробиологиясы. Микробиологиялық талдау үшін азық-түлік және жем өнімдерінің сынамаларын алу әдістері"
55
МЕМСТ 7636-85 "Балық, теңіз су қоректілері, су омыртқасыздары мен олардың өңделген өнімдері. Талдау әдістері"
56
МЕМСТ 8756.0-70 "Консервіленген тамақ өнімдері. Сынамаларды іріктеу және оларды сынауға дайындау"
57
МЕМСТ 26185-84 "Теңіз балдырлары, теңіз шөптері және олардың өңделген өнімдері. Талдау әдістері"
58
МЕМСТ 26808-2017 "Консервіленген балық және теңіз өнімдері. Құрғақ заттарды анықтау әдістері"
59
МЕМСТ 31339-2006 "Балық, балық емес объектілер және олардан жасалған өнімдер. Қабылдау ережелері және сынама алу әдістері"
60
МЕМСТ 31413-2010 "Балдырлар, теңіз шөптері және олардан жасалған өнімдер. Қабылдау ережелері және сынама алу әдістері"
61
МЕМСТ 34668-2020 "Тағамдық өнімдер. Қауіпсіздік көрсеткіштерін анықтау үшін үлгілерді (сынамаларды) таңдау және дайындау әдістері"
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы осы стандартқа қосылғаннан кейін қолданылады
62
СТБ 1036-97 "Тағамдық өнімдер мен азық-түлік шикізаты. Қауіпсіздік көрсеткіштерін анықтау үшін сынамаларды таңдау және дайындау әдістері
63
ҚР СТ 1802-2008 "Балық, теңіз өнімдері және олардың өңделген өнімдері. Қабылдау және сынамаларды алу ережелері"
64
СТ 1803-2008 "Балық және теңіз өнімдері. Сенсорлық бағалау әдістемесі"
65
№ 1 қосымша
МЕМСТ ISO 21527-1-2013 "Жануарларға арналған тағамдық өнімдер мен жемшөптердің микробиологиясы. Ашытқы және зең грибоктарын есептеу әдістемесі. 1-бөлік. Олардағы судың белсенділігі 0,95 көп өнімдерде колонияларды есептеу әдістемесі
66
МЕМСТ ISO 21871-2013 "Жануарларға арналған тағамдық өнімдер мен жемшөптердің микробиологиясы. Bacillus cereus неғұрлым ықтимал санын табу және есептеу әдісі"
67
МЕМСТ ISO/TS 21872-1-2013 "Жануарларға арналған тағамдық өнімдер мен жемшөптердің микробиологиясы. Ықтимал энтеропатогендік Vibrio spp табудың горизонтальді әдістемесі. 1-бөлік. Vibrio parahaemoliticus және Vibrio cholerae бактерияларын табу
68
МЕМСТ 10444.2-94 "Тағамдық өнімдер. Staphylococcus aureus анықтау және санын айқындау әдістері
2022 ж.31.12. дейін қолданылады
69

ГОСТ 10444.7-86 "Продукты пищевые. Методы выявления ботулинических токсинов и Clostridium botulinum"
210
ГОСТ 10444.8-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Горизонтальный метод подсчета презумптивных бактерий Bacillus cereus. Метод подсчета колоний при температуре 30 °C"
211
ГОСТ 10444.9-88 "Продукты пищевые. Метод определения Clostridium perfringens"
212
ГОСТ 10444.11-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Методы выявления и подсчета количества мезофильных молочнокислых микроорганизмов"
213
ГОСТ 10444.12-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Метод выявления и подсчета количества дрожжей и плесневых грибов"
214
ГОСТ 10444.15-94 "Продукты пищевые. Методы определения количества мезофильных аэробных и факультативно-анаэробных микроорганизмов"
215
ГОСТ 26669-85 "Продукты пищевые и вкусовые. Подготовка проб для микробиологических анализов"
216
ГОСТ 26670-91 "Продукты пищевые. Методы культивирования микроорганизмов"
217
ГОСТ 28560-90 "Продукты пищевые. Метод выявления бактерий родов Proteus, Morganella, Providencia"
218
ГОСТ 28566-90 "Продукты пищевые. Метод выявления и определения количества энтерококков"
219
ГОСТ 28805-90 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества осмотолерантных дрожжей и плесневых грибов"
220
ГОСТ 29185-2014 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Методы выявления и подсчета сульфитредуцирующих бактерий, растущих в анаэробных условиях"
221
ГОСТ 30425-97 "Консервы. Метод определения промышленной стерильности"
222
ГОСТ 30726-2001 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий вида Escherichia coli"
223
ГОСТ 31708-2012 "Микробиология пищевых продуктов и кормов. Метод обнаружения и определения количества презумптивных бактерий Escherichia coli. Метод наиболее вероятного числа"
224
ГОСТ 31744-2012 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Метод подсчета колоний Clostridium perfringens"
225
ГОСТ 31746-2012 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества коагулазоположительных стафилококков и Staphylococcus aureus"
226
ГОСТ 31747-2012 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий группы кишечных палочек (колиформных бактерий)"
227
ГОСТ 31904-2012 "Продукты пищевые. Методы отбора проб для микробиологических испытаний"
228
МУК 4.2.2046-06 "Методы выявления и определения парагемолитических вибрионов в рыбе, нерыбных объектах промысла, продуктах, вырабатываемых из них, воде поверхностных водоемов и других объектах"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
229

МЕМСТ 10444.7-86 "Тағамдық өнімдер. Ботулиндік токсиндерді және Clostridium botulinum анықтау әдістері"
70
МЕМСТ 10444.8-2013 "Тағамдық және мал азығы микробиологиясы. Bacillus cereus болжамды бактерияларды санаудың көлденең әдістемесі 30 °C температурада колонияларды санау әдісі"
71
МЕМСТ 10444.9-88 "Тағамдық өнімдер. Clostridium perfringens анықтау әдісі"
72
МЕМСТ 10444.11-2013 "Тағамдық және мал азығы микробиологиясы. Мезофильді сүт қышқылы микроорганизмдерінің санын анықтау және санау әдістері"
73
МЕМСТ 10444.12-2013 "Тағамдық және мал азығы микробиологиясы. Ашытқылар мен зеңдерді анықтау және санау әдістемесі"
74
МЕМСТ 10444.15-94 "Тағамдық өнімдер. Мезофильді аэробты және факультативті анаэробты микроорганизмдердің санын анықтау әдістері"
75
МЕМСТ 26669-85 "Тағамдық және дәмдік өнімдер. Сынамаларды микробиологиялық талдауға дайындау"
76
МЕМСТ 26670-91 "Тағамдық өнімдер. Микроорганизмдерді өсіру әдістері"
77
МЕМСТ 28560-90 "Тағамдық өнімдер. Proteus, Morganella, Providencia тектес бактерияларды анықтау әдісі"
78
МЕМСТ 28566-90 "Тағамдық өнімдер. Энтерококктарды анықтау және санын айқындау әдісі"
79
МЕМСТ 28805-90 "Тағамдық өнімдер. Осмотолерантты ашытқылар мен зеңдердің мөлшерін анықтау және санын айқындау әдістері"
80
МЕМСТ 29185-2014 "Жануарларға арналған Тағамдық өнімдер мен жемшөптердің микробиологиясы. Анаэробты жағдайда өсетін сульфитредуцияланатын бактерияларды табу және есептеу әдістері"
81
МЕМСТ 30425-97 "Консервілер. Өндірістік стерильділікті анықтау әдісі"
82
МЕМСТ 30726-2001 "Тағамдық өнімдер. Escherichia coli түріндегі бактерияларды табу және олардың санын анықтау әдісі"
83
МЕМСТ 31708-2012 "Тағам және жем микробиологиясы. Escherichia coli болжамды бактерияларын анықтау және санын айқындау әдісі. Ең ықтимал сандарының әдісі
84
МЕМСТ 31744-2012 "Жануарларға арналған тағамдық өнімдер мен жемшөптердің микробиологиясы. Clostridium perfringens колонияларын есептеу әдістемесі"
85
МЕМСТ 31746-2012 "Тағамдық өнімдер. Коагулаз оң стафилококктарды және Staphylococcus aureus табу және олардың санын анықтау әдістері"
86
МЕМСТ 31747-2012 "Тағамдық өнімдер. Ішек таяқшалары (колиформдық бактериялар) тобындағы бактерияларды табу және олардың санын анықтау әдістері)"
87
МЕМСТ 31904-2012 "Тағамдық өнімдер. Микробиологиялық сынаулар үшін сынамаларды іріктеу әдістері"
88
ӘНҚ 4.2.2046-06 "Балықтарда, балық емес балық шаруашылығы объектілерінде, олардан өндірілген өнімдерде, жер үсті суларында және басқа объектілерде парагемолитикалық вибриондарды табу және анықтау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
89

МУК 4.2.2578-10 "Санитарно-бактериологические исследования методом разделенного импеданса"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
230
Инструкция 4.2.10-15-10-2006 "Микробиологический контроль производства пищевой продукции из рыбы и нерыбных объектов промысла"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
231
ГОСТ 31694-2012 "Продукты пищевые и продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания антибиотиков тетрациклиновой группы с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
232
ГОСТ 32014-2012 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания метаболитов нитрофуранов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
233
ГОСТ 32797-2014 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания хинолонов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
234
ГОСТ 32798-2014 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания аминогликозидов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
235
ГОСТ 32834-2014 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания антгельминтиков с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
236
ГОСТ 33615-2015 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Иммуноферментный метод определения остаточного содержания метаболита фуразолидона"
237
ГОСТ 34136-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания макролидов, линкозамидов и плевромутилинов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектированием"
238
ГОСТ 34164-2017 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Иммуноферментный метод определения остаточного содержания метаболита фурацилина"
239
ГОСТ 34533-2019 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания сульфаниламидов, нитроимидазолов, пенициллинов, амфениколов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
применяется после присоединения Республики Казахстан к данному стандарту
240
ГОСТ 34535-2019 "Продукты пищевые, корма, продовольственное сырье. Метод определения содержания кокцидиостатиков с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
241

ӘНҚ 4.2.2578-10 "Бөлек импеданс әдісімен санитариялық-бактериологиялық зерттеу"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
90
Инструкция 4.2.10-15-10-2006 "Балықтан және балық емес объектілерден алынатын өнім өндірісін микробиологиялық бақылау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
91
№ 2 қосымша
МЕМСТ 31694-2012 "Тағамдық өнімдер мен азық-түлік шикізаты. Құрамындағы тетрациклин тобындағы қалдық антибиотиктарды масс-спектрометрия детекторы бар тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен анықтау әдісі"
92
МЕМСТ 32014-2012 "Тағамдық өнімдер, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы қалдық метаболит нитрофурандарды масс-спектрометрия детекторы бар тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен анықтау әдісі"
93
МЕМСТ 32797-2014 "Тағамдық өнімдер, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы қалдық хинолондарды масс-спектрометрия детекторы бар тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен анықтау әдісі"
94
МЕМСТ 32798-2014 "Тағамдық өнімдер, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы қалдық аминогликозидтерді масс-спектрометрия детекторы бар тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен анықтау әдісі"
95
МЕМСТ 32834-2014 "Тағамдық өнімдер, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы қалдық антгельминтиктерді масс-спектрометрия детекторы бар тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен анықтау әдістемесі"
96
МЕМСТ 33615-2015 "Тағамдық өнімдер, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы қалдық метаболит фуразолидонды анықтаудың иммуноферменттік әдістемесі"
97
МЕМСТ 34136-2017 "Тағамдық өнімдер, азық-түлік шикізаты. Макролидтердің, линкосамидтердің және плейромутилиндердің қалдық құрамын масс-спектрометриялық детекторле арқылы тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматографияның көмсегімен анықтау әдісі"
98
МЕМСТ 34164-2017 "Тағамдық өнімдер, азық-түлік шикізаты. Фурацилин метаболитінің қалдық құрамын анықтаудың иммуноферментті әдістемесі
99
МЕМСТ 34533-2019 "Азық-түлік өнімдері, азық-түлік шикізаты. Сульфаниламидтердің, нитроимидазолдардың, пенициллиндердің, амфениколдардың қалдық құрамын масс-спектрометрлік детекторы бар тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматографияның көмегімен анықтау әдісі"
Қазақстан Республикасы осы стандартқа қосылғаннан кейін қолданылады
100
МЕМСТ 34535-2019 "Тағамдық өнімдер, жем-шөп, азық-түлік шикізаты. Кокцидиостатиктердің құрамын масс-спектрометрлік детекторы бар тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматографияның көмегімен анықтау әдісі"
101

МВИ.МН 2436-2015 "Методика выполнения измерений содержания хлорамфеникола (левомицетина) в продукции животного происхождения с использованием тест-систем RIDASCREEN® Chloramphenicol и ПРОДОСКРИН® Хлорамфеникол" (свидетельство об аттестации от 04.01.2016 № 919/2015)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
242
МВИ.МН 3830-2015 "Методика выполнения измерений содержания антибиотиков группы тетрациклинов в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием наборов реагентов MaxSignal и ИФА антибиотик-тетрациклин" (свидетельство об аттестации от 16.11.2015
№ 909/2015)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
243

ӨОӘ. МН 2436-2015 "Мал өнімдеріндегі хлорамфениколдың (левомицетиннің) құрамын өлшеуді RIDASCREEN® Chloramphenicol және ПРОДОСКРИН® Хлорамфеникол" тест-жүйесін пайдалана отырып орындау әдістемесі (2016 ж. 04.01. № 919/2015 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
102
ӨОӨ.МН 3830-2015 "Мал өнімдеріндегі тетрациклиндер тобындағы антибиотиктердің құрамын өлшеуді MaxSignal және ИФА антибиотик-тетрациклин реагенттер тобын пайдалана отырып орындау әдістемесі" (2015 ж. 16.11. № 909/2015 аттестаттау туралы куәлік")
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
103

МВИ.МН 3951-2015 "Методика выполнения измерений содержания антибиотиков группы тетрациклинов в продукции животного происхождения с использованием тест-систем Ridascreen® Tetracyclin и ПРОДОСКРИН® Тетрациклин" (свидетельство об аттестации от 05.10.2016 № 975/2016)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
244
МВИ.МН 4275-2012 "Определение содержания метаболитов нитрофуранов в продукции животного происхождения с использованием тест-системы EuroProxima B.V., Нидерланды. Методика выполнения измерений" (свидетельство об аттестации от 21.05.2012 № 703/2012)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
245
МВИ.МН 4525-2012 "Методика выполнения измерений содержания метаболитов нитрофуранов в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием наборов реагентов производства BIOO Scientific Corporation (США)" (свидетельство об аттестации от 14.02.2012
№ 749/2012)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
246
МВИ.МН 4652-2013 "Определение содержания бацитрацина в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием тест-систем производства EuroProxima B.V., Нидерланды. Методика выполнения измерений" (свидетельство об аттестации от 20.11.2019 № 1190/2019)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
247
МВИ.МН 4678-2018 "Методика выполнения измерений содержания хлорамфеникола (левомицетина) в продукции животного происхождения методом иммуноферментного анализа с использованием наборов реагентов MaxSignal® Chloramphenicol (CAP) ELISA Test Kit и ИФАантибиотик - хлорамфеникол" (свидетельство об аттестации от 03.08.2018 № 1119/2018)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
248
МВИ.МН 4790-2013 "Определение содержания остаточных количеств левомицетина (хлорамфеникола) в сырье животного происхождения и пищевых продуктах методом ВЭЖХ-МС/МС" (свидетельство об аттестации от 29.11.2013
№ 809/2013)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
249
МВИ.МН 5200-2015 "Определение содержания остаточных количеств пенициллинов в сырье животного происхождения и пищевых продуктах методом ВЭЖХ-МС/МС" (свидетельство об аттестации от 25.04.2015 № 883/2015)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
250

ӨОӨ.МН 3951-2015 "Мал өнімдеріндегі тетрациклиндер тобындағы антибиотиктердің құрамын өлшеуді Ridascreen® Tetracyclin және ПРОДОСКРИН® Тетрациклин" тест-жүйесін пайдалана отырып орындаудың әдістемесі" (2016. 05.10. № 975/2016 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
104
ӨОӨ.МН 4275-2012 "Мал өнімдеріндегі нитрофурандар метаболиттерінің құрамын EuroProxima B.V., Нидерланды тест-жүйесін пайдалана отырып анықтау. Өлшеуді орындак әдістемесі" (2012 ж. 21.05. № 703/2012 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
105
ӨОӨ.МН 4525-2012 "Мал өнімдеріндегі нитрофурандар метаболиттерінің құрамын өлшеуді BIOO Scientific Corporation (США)" өндірісінің реагенттер жиынтығын пайдалана отырып ИФА әдісімен орындау әдістемесі (2012 ж. 14. 02. № 749/2012 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
106
ӨОӨ.МН 4652-2013 "Мал өнімдеріндегі бацитрациннің құрамын EuroProxima B.V., Нидерланды өндірісінің тест-жүйесін пайдалана отырып анықтау. Өлшемдерді анықтау әдістемесі (2019 ж. 20. 11. № 1190/2019 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
107
ӨОӨ.МН 4678-2018 "Мал өнімдеріндегі хлорамфеникол (левомицетин) құрамын өлшеуді MaxSignal® Chloramphenicol (CAP) ELISA Test Kit и ИФАантибиотик - хлорамфеникол" реагенттерінің жиынтығын пайдалана отырып иммунофермент талдау әдісімен орындау әдістемесі (2018 ж. 03.08 № 1119/2018 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
108
ӨОӨ.МН 4790-2013 "Жануарлардан алынатын шикізаттардағы және тамақ өнімдеріндегі левомицетиннің (хлорамфениколдың) қалдық мөлшерінің құрамын ВЭЖХ-МС/МС әдісімен анықтау" (2013 ж. 29 11. № 809/2013). № 809/2013 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
109
ӨОӨ.МН 5200-2015 "Жануарлардан алынатын шикізаттардағы және тамақ өнімдеріндегі пенициллинннің құрамын ВЭЖХ-МС/МС" әдісімен анықтау (2015 ж. 25.04 № 883/2015 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
110

МВИ.МН 5928-2017 "Методика выполнения измерений содержания колистина в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием тест-систем производства EuroProxima B.V., Нидерланды" (свидетельство об аттестации от 27.12.2017 № 1085/2017)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
251
МИ В003-2020 "Продукция животного происхождения. Методика измерений содержания бацитрацина методом иммуноферментного анализа с использованием набора реагентов "ИФА-антибиотик бацитрацин" (свидетельство об аттестации от 16.10.2020 № 7640/03-RA.RU.311703-2020)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
252
СТ РК 2779-2015 "Продукты пищевые. Методы санитарно-паразитологической экспертизы рыбы, моллюсков, ракообразных, земноводных, пресмыкающихся и продуктов их переработки"
253
ГОСТ Р 54378-2011 "Рыба, нерыбные объекты и продукция из них. Методы определения жизнеспособности личинок гельминтов"
254
Инструкция 4.2.10-21-25-2006 "Паразитологический контроль качества рыбы и рыбной продукции"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
255
МУ 3.2.1756-03 "Эпидемиологический надзор за паразитарными болезнями. Методические указания"
применяется в части отбора проб пищевой рыбной продукции и до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
256
ГОСТ EN 1528-1-2014 "Продукты пищевые с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированных бифенилов (ПХБ). Часть 1. Общие положения"
257
ГОСТ EN 1528-2-2014 "Продукты пищевые с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированных бифенилов (ПХБ). Часть 2. Экстракция жира, пестицидов и ПХБ и определение содержания жира"
258
ГОСТ EN 1528-3-2014 "Пищевая продукция с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированных бифенилов (ПХБ). Часть 3. Методы очистки"
259
ГОСТ EN 1528-4-2014 "Пищевая продукция с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированных бифенилов (ПХБ). Часть 4. Определение, методы подтверждения, прочие положения"
260
ГОСТ EN 14176-2015 "Продукты пищевые. Определение домоевой кислоты в мидиях методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
261
ГОСТ EN 14526-2015 "Продукты пищевые. Определение сакситоксина и DC-сакситоксина в мидиях. Метод высокоэффективной жидкостной хроматографии с применением предколоночной дериватизации методом пероксидного или периодатного окисления"
262

ӨОӨ.МН 5928-2017 "Мал өнімдеріндегі колистиннің құрамын өлшеуді EuroProxima B.V., Нидерланды өндірісінің тест-жүйесін пайдалана отырып ИФА әдісімен орындау әдістемесі 2017 ж. 27.12. 1085/2017 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
111
МИ В003-2020 "Жануарлардан алынатын өнімдер. "ИФА-антибиотик бацитрацин" реагенттер жиынтығын пайдалана отырып, иммунды ферменттік талдау арқылы бацитрациннің құрамын өлшеу әдістемесі (2020 ж.16.10. № 7640/03-RA.RU.311703-2020 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
112
№ 3 қосымша
СТ РК 2779-2015 "Тағамдық өнімдер. Балықтарды, моллюскаларды, шаянтәрізділерді, қосмекенділерді, бауырымен жорғалаушыларды және олардың өңделген өнімдерін санитарлық-паразитологиялық зерттеу әдістері"
113
МЕМСТ Р 54378-2011 "Балық, балыққа жатпайтын объектілер мен олардан жасалған өнімдер. Гельминттер дернәсілдерінің тіршілік ету қабілетін анықтау әдістері"
114
Инструкция 4.2.10-21-25-2006 "Балық және балық өнімдерінің сапасын паразитологиялық бақылау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
115
МУ 3.2.1756-03 "Паразиттік ауруларды эпидемиологиялық қадағалау. Әдістемелік нұсқаулар"
балық өнімдерінің сынамаларын іріктеу бөлігінде және тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
116
№ 4 қосымша
МЕМСТ EN 1528-1-2014 "Майлылығы жоғары тағамдық өнімдер. Пестицидтерді және полихлорлы бифенилдерді (ПХБ) анықтау. 1-бөлім. Жалпы ережелер"
117
МЕМСТ EN 1528-2-2014 "Майлылығы жоғары тағамдық өнімдер. Пестицидтерді және полихлорлы бифенилдерді (ПХБ) анықтау. 2-бөлім: Майды, пестицидтерді және ПХД экстрагирлеу және май құрамын анықтау"
118
МЕМСТ EN 1528-3-2014 "Майлылығы жоғары тағамдық өнімдер. Пестицидтерді және полихлорлы бифенилдерді (ПХБ) анықтау. 3-бөлім. Тазалау әдістері"
119
МЕМСТ EN 1528-4-2014 "Майлылығы жоғары тағамдық өнімдер. Пестицидтерді және полихлорлы бифенилдерді (ПХБ) анықтау. 4-бөлім. Анықтау, тексеру әдістері, басқа да ережелер"
120
МЕМСТ EN 14176-2015 "Тағамдық өнімдер. Мидиялардағы домой қышқылын тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау"
121
МЕМСТ EN 14526-2015 "Тағамдық өнімдер. Мидиялардағы сактоксин мен DC-сактоксинді анықтау. Пероксидтік немесе периодаттық тотығу әдісімен колонка алды дериватизацияны қолдана отырып тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісі"
122

ГОСТ ISO 27107-2016 "Жиры и масла животные и растительные. Определение перекисного числа потенциометрическим методом по конечной точке титрования"
263
ГОСТ 7636-85 "Рыба, морские млекопитающие, морские беспозвоночные и продукты их переработки. Методы анализа"
264
ГОСТ 31745-2012 "Продукты пищевые. Определение содержания полициклических ароматических углеводородов методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
265
ГОСТ 31789-2012 "Рыба, морские беспозвоночные и продукты их переработки. Количественное определение содержания биогенных аминов методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
266
ГОСТ 31792-2012 "Рыба, морские беспозвоночные и продукты их переработки. Определение содержания диоксинов и диоксинподобных полихлорированных бифенилов хромато-масс-спектральным методом"
267
ГОСТ 31983-2012 "Продукты пищевые, корма, продовольственное сырье. Методы определения содержания полихлорированных бифенилов"
268
ГОСТ 33680-2015 "Продукты пищевые. Определение бенз(а)пирена в зерне, копченых мясных и рыбных продуктах методом ТСХ и ВЭЖХ"
269
ГОСТ 34449-2018 "Продукты пищевые, продовольственное сырье, корма, кормовые добавки. Определение массовой доли диоксинов методом хромато-масс-спектрометрии высокого разрешения"
270
ГОСТ 34616-2019 "Продукты пищевые, продовольственное сырье. Определение содержания полициклических ароматических углеводородов методом высокоэффективной жидкостной хроматографии с флуориметрическим детектированием"
271
СТБ ГОСТ Р 51650-2001 "Продукты пищевые. Методы определения массовой доли бенз(а)пирена"
272
СТБ ГОСТ Р 51487-2001 "Масла растительные и жиры животные. Метод определения перекисного числа"
273
СТ РК 2787-2015 "Продукты пищевые. Метод определения содержания гистамина в рыбопродуктах"
274
ГОСТ Р 50457-92 "Жиры и масла животные и растительные. Определение кислотного числа и кислотности"
275
ГОСТ Р 51487-99 "Масла растительные и жиры животные. Метод определения перекисного числа"
276
ГОСТ Р 51650-2000 "Продукты пищевые. Методы определения массовой доли бенз(а)пирена"
277
МВИ.МН 3543-2010 "Методика определения нитрозаминов в пищевых продуктах и продовольственном сырье методом высокоэффективной жидкостной хроматографии" (свидетельство об аттестации от 24.08.2010 № 585/2010)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
278
МР 01.016-07 "Экспресс-определение окадаиковой кислоты в моллюсках с помощью тест-системы"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
279

МЕМСТ ISO 27107-2016 "Жануарлар майы және өсімдік майы. Титрлеудің соңғы нүктесі бойынша потенциометрия әдісімен перекистік санды анықтау"
123
МЕМСТ 7636-85 "Балықтар, теңіз сүтқоректілері, теңіз омыртқасыздары және олардың өңделген өнімдері. Талдау әдістері"
124
МЕМСТ 31745-2012 "Тағамдық өнімдер. Құрамындағы полициклды хош иісті көмірсутегін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау"
125
МЕМСТ 31789-2012 "Балық, теңіз омыртқасыздары және оларды өңдеу өнімдері. Құрамындағы биогендік аминдерді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен сандық анықтау"
126
МЕМСТ 31792-2012 "Балық, теңіз омыртқасыздары және оларды өңдеу өнімдері. Құрамындағы диоксиндерді және диоксин тәрізді полихлорланған бифенилдерді хромато-масс-спектральдік әдіспен анықтау"
127
МЕМСТ 31983-2012 "Тағамдық өнімдер, жемшөп, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы полихлорланған бифенилдерді анықтау әдістері"
128
МЕМСТ 33680-2015 "Тағамдық өнімдер. ЖҚХ және ТЖСХ әдісімен астықта, ысталған ет және балық өнімдерінде бенз(а)пиренді анықтау"
129
МЕМСТ 34449-2018 "Азық-түлік өнімдері, азық-түлік шикізаты, жем, жем қоспалары. Диоксиндердің массалық үлесін жоғары хромато-масс-спектрометрия әдісімен анықтау"
130
МЕМСТ 34616-2019 "Тағамдық өнімдер, азық-түлік шикізаты. Полициклді ароматты көмірсутектердің құрамын флюориметриялық анықтаумен тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау"
131
СТБ МЕМСТ Р 51650-2001 "Тағамдық өнімдер. Бензо(а)пиреннің массалық үлесін анықтау әдістері"
132
СТБ МЕМСТ Р 51487-2001 "Өсімдік майлары мен жануарлар майлары. Қышқылдық санын анықтау әдісі"
133
СТ РК 2787-2015 "Тағамдық өнімдер. Балық өнімдеріндегі гистаминнің құрамын анықтау әдісі"
134
МЕМСТ Р 50457-92 "Жануарлар мен өсімдік тоң майлары мен майлары. Қышқылдың саны мен қышқылдығын анықтау"
135
МЕМСТ Р 51487-99 "Өсімдік майлары және жануарлар майлары. Қышқылдық санын анықтау әдісі"
136
МЕМСТ Р 51650-2000 "Тағамдық өнімдер. Бенз(а)пиреннің жалпы массасын анықтау әдістері"
137
ӨОӨ.МН 3543-2010 "Тағамдық өнімдер мен азық-түлік шикізаттарындағы нитрозаминдерді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау әдістемесі (2010 ж. 24.08. № 585/2010 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
138
МР 01.016-07 "Тест жүйесі арқылы моллюскалардағы окада қышқылын экспресс анықтау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
139

МУК 4.4.1.011-93 "Определение летучих N-нитрозаминов в продовольственном сырье и пищевых продуктах"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
280
ГОСТ EN 1528-1-2014 "Продукты пищевые с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированных бифенилов (ПХБ). Часть 1. Общие положения"
281
ГОСТ EN 1528-2-2014 "Продукты пищевые с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированных бифенилов (ПХБ). Часть 2. Экстракция жира, пестицидов и ПХБ и определение содержания жира"
282
ГОСТ EN 1528-3-2014 "Пищевая продукция с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированных бифенилов (ПХБ). Часть 3. Методы очистки"
283
ГОСТ EN 1528-4-2014 "Пищевая продукция с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированных бифенилов (ПХБ). Часть 4. Определение, методы подтверждения, прочие положения"
284
ГОСТ EN 14084-2014 "Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение содержания свинца, кадмия, цинка, меди и железа с помощью атомно-абсорбционной спектрометрии после микроволнового разложения"
285
ГОСТ EN 14122-2020 "Продукция пищевая. Определение содержания витамина В1 методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
286
ГОСТ EN 14152-2020 "Продукция пищевая. Определение содержания витамина В2 методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
287
ГОСТ EN 15652-2015 "Продукты пищевые. Определение ниацина методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
288
ГОСТ 7636-85 "Рыба, морские млекопитающие, морские беспозвоночные и продукты их переработки. Методы анализа"
289
ГОСТ 10444.8-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Горизонтальный метод подсчета презумптивных бактерий Bacillus cereus. Метод подсчета колоний при температуре 30 °С"
290
ГОСТ 10444.9-88 "Продукты пищевые. Метод определения Clostridium perfringens"
291
ГОСТ 10444.11-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Методы выявления и подсчета количества мезофильных молочнокислых микроорганизмов"
292
ГОСТ 10444.12-2013 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Методы выявления и подсчета количества дрожжей и плесневых грибов"
293
ГОСТ 10444.15-94 "Продукты пищевые. Методы определения количества мезофильных аэробных и факультативно-анаэробных микроорганизмов"
294
ГОСТ 10574-2016 "Продукты мясные. Методы определения крахмала"
295
ГОСТ 26808-2017 "Консервы из рыбы и морепродуктов. Методы определения сухих веществ"
296
ГОСТ 26829-86 "Консервы и пресервы из рыбы. Методы определения жира"
297

ӘНҚ 4.4.1.011-93 "Азық-түлік шикізаты мен тағамдық өнімдердегі ұшпа N-нитрозаминдерді анықтау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
140
№ 5 қосымша
МЕМСТ EN 1528-1-2014 "Майлылығы жоғары тағамдық өнімдер. Пестицидтерді және полихлорлы бифенилдерді (ПХБ) анықтау. 1-бөлім. Жалпы ережелер"
141
МЕМСТ EN 1528-2-2014 "Майлылығы жоғары тағамдық өнімдер. Пестицидтерді және полихлорлы бифенилдерді (ПХБ) анықтау. 2-бөлім: Майды, пестицидтерді және ПХД экстарагирлеу және май құрамын анықтау"
142
МЕМСТ EN 1528-3-2014 "Майлылығы жоғары тағамдық өнімдер. Пестицидтерді және полихлорлы бифенилдерді (ПХБ) анықтау. 3-бөлім. Тазалау әдістері"
143
МЕМСТ EN 1528-4-2014 "Майлылығы жоғары тағамдық өнімдер. Пестицидтерді және полихлорлы бифенилдерді (ПХБ) анықтау. 4-бөлім. Анықтау, тексеру әдістері, басқа ережелер"
144
МЕМСТ EN 14084-2014 "Тағамдық өнімдер. Іздік элементтерді анықтау. Құрамындағы қорғасынды, кадмийді, мырышты, мысты және темірді микротолқынды ыдыратудан кейін атомды-абсорбциялық спектрометрия көмегімен анықтау"
145
МЕМСТ EN 14122-2020 "Тағамдық өнімдер. В1 дәруменін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен анықтау"
146
МЕМСТ EN 14152-2020 "Тағамдық өнімдер. В2 дәруменін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен анықтау"
147
МЕМСТ EN 15652-2015 "Тағамдық өнімдер. Ниацинді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау"
148
МЕМСТ 7636-85 "Балықтар, теңіз сүтқоректілері, теңіз омыртқасыздары және олардан алынған өнімдер. Талдау әдістері"
149
МЕМСТ 10444.8-2013 "Тағамдық өнімдер мен мал азығы микробиологиясы. Bacillus cereus болжамды бактерияларды санаудың көлденең әдісі. Колонияны 30°С кезінде есептеу әдісі"
150
МЕМСТ 10444.9-88 "Тағамдық өнімдер. Clostridium perfringens анықтау әдісі"
151
МЕМСТ 10444.11-2013 "Тағамдық өнімдер мен мал азығы микробиологиясы. Мезофильді сүт қышқылы микроорганизмдерінің санын анықтау және санау әдістері"
152
МЕМСТ 10444.12-2013 "Тағамдық өнімдер мен мал азығы микробиологиясы. Ашытқылар мен зеңдерді анықтау және санау әдістері"
153
МЕМСТ 10444.15-94 "Тағамдық өнімдер. Мезофильді аэробты және факультативті анаэробты микроорганизмдердің санын анықтау әдістері"
154
МЕМСТ 10574-2016 "Ет өнімдері. Крахмалды анықтау әдістері"
155
МЕМСТ 26808-2017 "Консервіленген балық және теңіз өнімдері. Құрғақ заттарды анықтау әдістері"
156
МЕМСТ 26829-86 "Консервілер және балықтан жасалған пресервілер. Майды анықтау әдістері"
157

ГОСТ 26928-86 "Продукты пищевые. Метод определения железа"
298
ГОСТ 27207-87 "Консервы и пресервы из рыбы и морепродуктов. Метод определения поваренной соли"
299
ГОСТ 30178-96 "Сырье и продукты пищевые. Атомно-абсорбционный метод определения токсичных элементов"
300
ГОСТ 30425-97 "Консервы. Метод определения промышленной стерильности"
301
ГОСТ 30538-97 "Продукты пищевые. Методика определения токсичных элементов атомно-эмиссионным методом"
302
ГОСТ 31671-2012 "Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Подготовка проб методом минерализации при повышенном давлении"
303
ГОСТ 31789-2012 "Рыба, морские беспозвоночные и продукты их переработки. Количественное определение содержания биогенных аминов методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
304
ГОСТ 31792-2012 "Рыба, морские беспозвоночные и продукты их переработки. Определение содержания диоксинов и диоксинподобных полихлорированных бифенилов хромато-масс-спектральным методом"
305
ГОСТ 31795-2012 "Рыба, морепродукты и продукция из них. Метод определения массовой доли белка, жира, воды, фосфора, кальция и золы спектроскопией в ближней инфракрасной области"
306
ГОСТ 31983-2012 "Продукты пищевые, корма, продовольственное сырье. Методы определения содержания полихлорированных бифенилов"
307
ГОСТ 34449-2018 "Продукты пищевые, продовольственное сырье, корма, кормовые добавки. Определение массовой доли диоксинов методом хромато-масс-спектрометрии высокого разрешения"
308
ГОСТ 34633-2020 "Продукция пищевая. Определение массовой доли хрома, железа, никеля, меди, цинка методом масс-спектрометрии с индуктивно связанной плазмой"
309
СТБ EN 14082-2014 "Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение содержания свинца, кадмия, цинка, меди, железа и хрома с помощью атомно-абсорбционной спектрометрии (ААС) после сухого озоления"
310
СТ РК 2787-2015 "Продукты пищевые. Метод определения содержания гистамина в рыбопродуктах"
311
МВИ.МН 2352-2005 "Методика одновременного определения остаточных количеств полихлорированных бифенилов и хлорорганических пестицидов в рыбе и рыбной продукции с помощью газожидкостной хроматографии" (свидетельство об аттестации от      12.09.2005 № 367/2005)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
312
МВИ.МН 3543-2010 "Методика определения нитрозаминов в пищевых продуктах и продовольственном сырье методом высокоэффективной жидкостной хроматографии" (свидетельство об аттестации от 24.08.2010 № 585/2010)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
313

МЕМСТ 26928-86 "Тағамдық өнімдер. Темірді анықтау әдісі"
158
МЕМСТ 27207-87 "Консервілер және балықтан және теңіз өнімдерінен жасалған пресервілер. Ас тұзын анықтау"
159
МЕМСТ 30178-96 "Шикізат және тамақ өнімдері. Уытты элементтерді анықтаудың атомдық абсорбциялық әдісі"
160
МЕМСТ 30425-97 "Консервілер. Өнеркәсіптік стерильдігін анықтау әдісі"
161
МЕМСТ 30538-97 "Тағамдық өнімдер. Атомдық эмиссия әдісімен улы элементтерді анықтау әдістемесі"
162
МЕМСТ 31671-2012 "Тағамдық өнімдер. Іздік элементтерді анықтау. Жоғары қысым кезінде минералдау әдісімен сынамаларды дайындау"
163
МЕМСТ 31789-2012 "Балық, теңіз омыртқасыздары және оларды өңдеу өнімдері. Құрамындағы биогендік аминдерді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен сандық анықтау"
164
МЕМСТ 31792-2012 "Балық, теңіз омыртқасыздары және оларды өңдеу өнімдері. Құрамындағы диоксиндерді және диоксин тәрізді полихлорланған бифенилдерді хромато-масс-спектральдік әдіспен анықтау"
165
МЕМСТ 31795-2012 "Балық, теңіз өнімдері және олардан жасалған өнімдер. Ақуыздың, майдың, судың, фосфордың, кальцийдің және күлдің салмақтық үлесін жақын инфрақызыл салада спектроскопиямен анықтау әдісі"
166
МЕМСТ 31983-2012 "Тағамдық өнімдер, жем, азық-түлік шикізаты. Полихлорбифенилдердің құрамын анықтау әдістері"
167
МЕМСТ 34449-2018 "Тағамдық өнімдер, жем, азық-түлік шикізаты, жем қоспалары. Диоксиндердің массалық үлесін жоғары ажыратымдылықты хромато-масс-спектрометрия әдісімен анықтау"
168
МЕМСТ 34633-2020 "Тағамдық өнімдер. Хром, темір, никель, мыс, мырыштың массалық үлесін индуктивті байланысқан плазмалық масс-спектрометрия арқылы анықтау"
169
СТБ EN 14082-2014 "Тағамдық өнімдер. Іздік микроэлементтердің анықтамасы. Құрғақ күлден кейін атомдық абсорбциялық спектрометрия (ААС) арқылы қорғасын, кадмий, мырыш, мыс, темір және хромды анықтау"
170
ҚР СТ 2787-2015 "Тағамдық өнімдер. Балық өнімдеріндегі гистоминнің құрамын анықтау әдісі"
171
ӨОӨ.МН 2352-2005 "Балық және балық өнімдеріндегі полихлорланған бифенилдер мен хлорорганикалық пестицидтердің қалдық мөлшерін газды-сұйық хроматография көмегімен бір мезгілде анықтау әдісі (2005 ж.12 қыркүйектегі № 367/2005 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
172
ӨОӨ.МН 3543-2010 "Тағамдық өнімдер мен азық-түлік шикізаттардағы нитрозаминдерді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау әдістемесі" (24.08.2010 ж. № 585/2010 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
173

МУК 4.4.1.011-93 "Определение летучих N-нитрозаминов в продовольственном сырье и пищевых продуктах"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
314
Инструкция 4.1.10-15-29-2005 "Определение содержания гистамина в рыбопродуктах колориметрическим методом"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
315
ГОСТ EN 1528-1-2014 "Продукты пищевые с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированных бифенилов (ПХБ). Часть 1. Общие положения"
316
ГОСТ EN 1528-2-2014 "Продукты пищевые с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированных бифенилов (ПХБ). Часть 2. Экстракция жира, пестицидов и ПХБ и определение содержания жира"
317
ГОСТ EN 1528-3-2014 "Пищевая продукция с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированных бифенилов (ПХБ). Часть 3. Методы очистки"
318
ГОСТ EN 1528-4-2014 "Пищевая продукция с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированных бифенилов (ПХБ). Часть 4. Определение, методы подтверждения, прочие положения"
319
ГОСТ EN 14176-2015 "Продукты пищевые. Определение домоевой кислоты в мидиях методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
320
ГОСТ EN 14526-2015 "Продукты пищевые. Определение сакситоксина и DC-сакситоксина в мидиях. Метод высокоэффективной жидкостной хроматографии с применением предколоночной дериватизации методом пероксидного или периодатного окисления"
321
ГОСТ EN 16204-2018 "Пищевая продукция. Определение липофильных токсинов водорослей (токсинов окадаиковой кислоты, ессотоксинов, азаспирацидов, пектенотоксинов) в моллюсках и продукции из них методом ВЭЖХ-МС/МС"
применяется после присоединения Российской Федерации к данному стандарту
322
ГОСТ 7636-85 "Рыба, морские млекопитающие, морские беспозвоночные и продукты их переработки. Методы анализа"
323
ГОСТ 10574-2016 "Продукты мясные. Методы определения крахмала"
324
ГОСТ 26829-86 "Консервы и пресервы из рыбы. Методы определения жира"
325
ГОСТ 27207-87 "Консервы и пресервы из рыбы и морепродуктов. Метод определения поваренной соли"
326
ГОСТ 31694-2012 "Продукты пищевые и продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания антибиотиков тетрациклиновой группы с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором"
327
ГОСТ 31789-2012 "Рыба, морские беспозвоночные и продукты их переработки. Количественное определение содержания биогенных аминов методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
328

ӘНҚ 4.4.1.011-93 "Азық-түлік шикізаты мен тағамдық өнімдердегі ұшпа N-нитрозаминдерді анықтау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
174
4.1.10-15-29-2005 нұсқаулық "Балық өнімдеріндегі гистамин мөлшерін колориметриялық әдіспен анықтау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
175
№ 6 қосымша
МЕМСТ EN 1528-1-2014 "Майлылығы жоғары тағамдық өнімдер. Пестицидтерді және полихлорлы бифенилдерді (ПХБ) анықтау. 1-бөлім. Жалпы ережелер"
176
МЕМСТ EN 1528-2-2014 "Майлылығы жоғары тағамдық өнімдер. Пестицидтерді және полихлорлы бифенилдерді (ПХБ) анықтау. 2-бөлім: Майдың, пестицидтердің және ПХД экстаркциясы және май құрамын анықтау"
177
МЕМСТ EN 1528-3-2014 "Майлылығы жоғары тағамдық өнімдер. Пестицидтерді және полихлорлы бифенилдерді (ПХБ) анықтау. 3-бөлім. Тазалау әдістері"
178
МЕМСТ EN 1528-4-2014 "Майлылығы жоғары тағамдық өнімдер. Пестицидтерді және полихлорлы бифенилдерді (ПХБ) анықтау. 4-бөлім. Анықтау, тексеру әдістері, басқа ережелер"
179
МЕМСТ EN 14176-2015 "Тағамдық өнімдер. Мидиялардағы домой қышқылын тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау"
180
МЕМСТ EN 14526-2015 "Тағамдық өнімдер. Мидиялардағы сактоксин мен DC-сактоксинді анықтау. Пероксидтік немесе периодаттық тотығу әдісімен колония алды дериватизацияны қолдана отырып тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісі"
181
МЕМСТ EN 16204-2018 "Тағамдық өнімдер. Моллюскалар мен олардың өнімдеріндегі липофильді балдыр токсиндерін (окадаин қышқылы токсиндері, эсотоксиндер, азаспирацидтер, пектенотоксиндер) ВЭЖХ-МС/МС әдісімен анықтау"
Ресей Федерациясы осы стандартқа қосылғаннан кейін қолданылады
182
МЕМСТ 7636-85 "Балықтар, теңіз сүтқоректілері, теңіз омыртқасыздары және олардың өңделген өнімдері. Талдау әдістері"
183
МЕМСТ 10574-2016 "Ет өнімдері. Крахмал құрамын анықтау әдістері"
184
МЕМСТ 26829-86 "Консервілер мен балықтан жасалған пресервілер. Майды анықтау"
185
МЕМСТ 27207-87 "Балық пен теңіз өнімдерінен жасалған консервілер мен пересервілер. Ас тұзын анықтау әдісі"
186
МЕМСТ 31694-2012 "Тағамдық өнімдер мен азық-түлік шикізаты. Құрамындағы қалдық тетрациклин тобындағы антибиотиктарды масс-спектрометрия детекторы бар тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен анықтау әдісі"
187
МЕМСТ 31789-2012 "Балық, теңіз омыртқасыздары және оларды өңдеу өнімдері. Құрамындағы биогендік аминдерді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен сандық анықтау"
188

МВИ.МН 3543-2010 "Методика определения нитрозаминов в пищевых продуктах и продовольственном сырье методом высокоэффективной жидкостной хроматографии" (свидетельство об аттестации от 24.08.2010 № 585/2010)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
341
МВИ.МН 3830-2015 "Методика выполнения измерений содержания антибиотиков группы тетрациклинов в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием наборов реагентов MaxSignal и ИФА антибиотик-тетрациклин" (свидетельство об аттестации от 16.11.2015
№ 909/2015)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
342

ӨОӨ.МН 3543-2010 "Тағамдық өнімдер мен азық-түлік шикізаттарындағы нитрозаминдерді тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен анықтау әдісі (24.08.2010 ж. № 585/2010 аттестаттау туралы куәлік)"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
201
ӨОӨ.МН 3830-2015 "Жануарлардан алынатын өнімдердегі тетрациклин тобындағы антибиотиктердің құрамын MaxSignal реагент жинақтарын және ИФА антибиотик-тетрациклинді қолдану арқылы ИФА әдісімен өлшеу әдістемесі" (16.11.2015 ж. № 909/2015 аттестаттау туралы куәлік.)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
202

МВИ.МН 3951-2015 "Методика выполнения измерений содержания антибиотиков группы тетрациклинов в продукции животного происхождения с использованием тест-систем Ridascreen® Tetracyclin и ПРОДОСКРИН® Тетрациклин" (свидетельство об аттестации от 05.10.2016 № 975/2016)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
343
МВИ.МН 4652-2013 "Определение содержания бацитрацина в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием тест-систем производства EuroProxima B.V., Нидерланды. Методика выполнения измерений" (свидетельство об аттестации от 20.11.2019 № 1190/2019)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
344

ӨОӨ.МН 3951-2015 "Жануарлардан алынатын өнімдердегі тетрациклин тобының антибиотиктерінің құрамын Ridascreen® тетрациклин және PRODOSCREEN® тетрациклин тест-жүйелерін пайдалана отырып өлшеу әдістемесі (05.10.2016 ж. № 975/2016 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
203
ӨОӨ.МН 4652-2013 "Жануарлардан алынатын өнімдердегі бацитрациннің құрамын EuroProxima B.V., Нидерланды тест-жүйесін пайдалана отырып, ELISA әдісімен анықтау. Өлшеулерді жүргізу әдістемесі" (2019 жылғы 20 қарашадағы № 1190/2019 аттестаттау туралы куәлік)"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
204

МВИ.МН 4678-2018 "Методика выполнения измерений содержания хлорамфеникола (левомицетина) в продукции животного происхождения методом иммуноферментного анализа с использованием наборов реагентов MaxSignal® Chloramphenicol (CAP) ELISA Test Kit и ИФАантибиотик - хлорамфеникол" (свидетельство об аттестации от 03.08.2018 № 1119/2018)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
345

ӨОӨ.МН 4678-2018 "Жануарлардан алынатын өнімдердегі хлорамфениколдың (левомицетин) құрамын MaxSignal® Chloramphenicol (CAP) ELISA Test Kit және ИФА антибиотикі – хлорамфиниколды пайдалана отырып, иммундыферменттік талдау әдісімен өлшеу әдістемесі (03.08.2018 ж. №1119/2018 аттестаттау туралы куәлік)"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
205

МИ В003-2020 "Продукция животного происхождения. Методика измерений содержания бацитрацина методом иммуноферментного анализа с использованием набора реагентов "ИФА-антибиотик бацитрацин" (свидетельство об аттестации от 16.10.2020 № 7640/03-RA.RU.311703-2020)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
346
MP 01.015-07 "Экспресс-определение сакситоксина в моллюсках с помощью тест-системы "RIDASCREEN FAST PSP (Saxitoxin)", производства фирмы R-Biopharm AG, Германия"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
347

МИ В003-2020 "Жануарлардан алынатын өнімдер. Бацитрациннің құрамын "ИФА-антибиотик бацитрацин" реагенттер жиынтығын пайдалана отырып, иммунды ферменттік талдау арқылы өлшеу әдістемесі (2020 ж.16.10.№ 7640/03-RA.RU.311703-2020 аттестаттау туралы куәлік)"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
206
MP 01.015-07 "R-Biopharm AG фирмасы Германияда шығарған "RIDASCREEN FAST PSP (Saxitoxin)" сынақ жүйесі арқылы моллюскалардағы сакситоксинді жылдам анықтау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
207

МР 01.016-07 "Экспресс-определение окадаиковой кислоты в моллюсках с помощью тест-системы "DSP-Check", производства фирмы Parapharm Laboratories Co., Ltd, Япония"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов
348
МУК 4.4.1.011-93 "Определение летучих N-нитрозаминов в продовольственном сырье и пищевых продуктах"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в перечень стандартов

МР 01.016-07 "Жапонияда Parapharm Laboratories Co., Ltd фирмасы шығарған DSP-Check сынақ жүйесі арқылы моллюскалардағы окада қышқылын жылдам анықтау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады
208
ӘНҚ 4.4.1.011-93 "Азық-түлік шикізаты мен тағамдық өнімдердегі ұшпа N-нитрозаминдерді анықтау"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленіп, ол стандарттар тізбесіне енгізілгенге дейін қолданылады