Об определении категорий товаров, помещенных под таможенную процедуру реэкспорта, которые для их перевозки (транспортировки) по таможенной территории Евразийского экономического союза не помещаются под таможенную процедуру таможенного транзита, и внесении изменений в пункт 18 Порядка заполнения декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 августа 2022 года № 112.
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 и подпунктом 3 пункта 1 статьи 240 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Установить, что для перевозки (транспортировки) по таможенной территории Евразийского экономического союза не помещаются под таможенную процедуру таможенного транзита следующие товары, помещенные под таможенную процедуру реэкспорта:
а) товары, полученные (образовавшиеся) в результате операций по переработке на таможенной территории Евразийского экономического союза (продукты переработки, отходы и остатки) (за исключением товаров, которые являются подакцизными в соответствии с законодательством государства – члена Евразийского экономического союза, в котором эти товары помещены под таможенную процедуру реэкспорта);
б) многооборотная (возвратная) тара, предназначенная для упаковки и защиты товаров.
2. Внести в пункт 18 Порядка заполнения декларации на товары, утвержденного Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257, изменения согласно приложению.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Назаренко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 9 августа 2022 г. № 112
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в пункт 18 Порядка заполнения декларации на товары
1. В подпункте 9:
а) абзац двадцать первый (после таблицы) дополнить словами ", за исключением случая, предусмотренного абзацами двадцать вторым – двадцать четвертым (после таблицы) настоящего подпункта";
б) после абзаца двадцать первого (после таблицы) дополнить абзацами следующего содержания:
"В графе указываются сведения о транспортных средствах в соответствии с абзацами третьим – двадцатым (после таблицы) настоящего подпункта в случае помещения под таможенную процедуру реэкспорта следующих товаров, которые для перевозки (транспортировки) по таможенной территории не помещаются под таможенную процедуру таможенного транзита:
товары, полученные (образовавшиеся) в результате операций по переработке на таможенной территории (продукты переработки, отходы и остатки);
многооборотная (возвратная) тара, предназначенная для упаковки и защиты товаров.".

Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша тасымалдау (тасу) үшін кедендік транзит кедендік рәсімімен орналастырылмайтын, кері экспорт кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар санаттарын анықтау және Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібінің 18-тармағына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 9 тамыздағы № 112 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі 105-бабының 5-тармағына және 240-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша тасымалдау (тасу) үшін кері экспорт кедендік рәсімімен орналастырылған мынадай тауарлар:
а) (осы тауарлар онда кері экспорт кедендік рәсімімен орналастырылған Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес акцизделетін тауарларды қоспағанда) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу жөніндегі операциялардың нәтижесінде алынған (пайда болған) тауарлар (қайта өңдеу өнімдері, қалдықтар және қалған қалдықтар);
б) тауарларды буып-түюге және қорғауға арналған айналымға көп түсетін (қайтарылатын) ыдыс кедендік транзит кедендік рәсімімен орналастырылмайды деп белгіленсін.
2. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібінің 18-тармағына қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
3.  Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының міндетін
уақытша атқарушы
В. Назаренко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 9 тамыздағы
№ 112 шешіміне
ҚОСЫМША
Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібінің 18-тармағына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 9) тармақшада:
а)  жиырма бірінші абзац "Декларацияланатын" деген сөз "Осы тармақшаның жиырма екінші – жиырма төртінші (кестеден кейін) абзацтарында көзделген жағдайды қоспағанда, декларацияланатын" деген сөздермен ауыстырылсын;
б)  жиырма бірінші абзацтан кейін (кестеден кейін) мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Бағанда кеден аумағы бойынша тасымалдау (тасу) үшін кедендік транзит кедендік рәсімімен орналастырылмайтын мынадай тауарлар кері экспорт кедендік рәсіміне орналастырылған жағдайда осы тармақшаның үшінші – жиырмасыншы абзацтарына сәйкес (кестеден кейін) көлік құралдары туралы мәліметтер көрсетіледі:
кеден аумағында қайта өңдеу жөніндегі операциялардың нәтижесінде алынған (пайда болған) тауарлар (қайта өңдеу өнімдері, қалдықтар мен қалған қалдықтар);
тауарларды буып-түюге және қорғауға арналған айналымға көп түсетін (қайтарылатын) ыдыс.".

2. В подпункте 11:
а) абзац семнадцатый (после таблицы) дополнить словами ", за исключением случая, предусмотренного абзацами восемнадцатым – двадцатым (после таблицы) настоящего подпункта";
б) после абзаца семнадцатого (после таблицы) дополнить абзацами следующего содержания:
"В графе указываются сведения о транспортных средствах в соответствии с абзацами вторым – пятнадцатым (после таблицы) настоящего подпункта в случае помещения под таможенную процедуру реэкспорта следующих товаров, которые для перевозки (транспортировки) по таможенной территории не помещаются под таможенную процедуру таможенного транзита:
товары, полученные (образовавшиеся) в результате операций по переработке на таможенной территории (продукты переработки, отходы и остатки);
многооборотная (возвратная) тара, предназначенная для упаковки и защиты товаров.".

2. 11) тармақшада:
а)  он жетінші абзац "Декларацияланатын" деген сөз "Осы тармақшаның он сегізінші – жиырмасыншы (кестеден кейін) абзацтарында көзделген жағдайды қоспағанда, декларацияланатын" деген сөздермен ауыстырылсын;
б)  он жетінші абзацтан кейін (кестеден кейін) мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Бағанда кеден аумағы бойынша тасымалдау (тасу) үшін кедендік транзит кедендік рәсімімен орналастырылмайтын мынадай тауарлар кері экспорт кедендік рәсіміне орналастырылған жағдайда осы тармақшаның екінші – он бесінші абзацтарына (кестеден кейін) сәйкес көлік құралдары туралы мәліметтер көрсетіледі:
кеден аумағында қайта өңдеу жөніндегі операциялардың нәтижесінде алынған (пайда болған) тауарлар (қайта өңдеу өнімдері, қалдықтар мен қалған қалдықтар);
тауарларды буып-түюге және қорғауға арналған айналымға көп түсетін (қайтарылатын) ыдыс.".